Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 327 příspěveků, 17 různých jmén: Arkan, P. Peshmerga, P. Tsahal, P.Peshmerga, P.Peshmerga Mgr Paed, P.Peshmerga Mgr Paed, P.Peshmerga san, P.Peshmerga,, P.Peshmerga, Mgr Paed, P.Peshmerga, Mgr Paed, P.Peshmerga, Mgr.Paed, Peshmerga bey, Petr A. Novak, Petr Alexander Novak, Pjet hadri na mití, Žádám o pjet hadri na, Žádám pjet hadri na mi.

Stránka: 1 2 3 4

Setříděno od nejnovějšího, přetřídit od nejstaršího

18.08.2005 22:22

Show v Gaze začala dle očekávání

RE: Abrahámovy ovce jako nárok na zemi

Arkan 69.?.?.?

Chyby stejně tak jako experimenty se opakují, neboť lidstvo se evidentně z chyb ponaučit nedá.

66750

18.08.2005 15:10

Show v Gaze začala dle očekávání

RE: Abrahámovy ovce jako nárok na zemi

Arkan 69.?.?.?

Na to heslo jsem přišel při studiu Manifestu komunistické strany od Karla Marxe (aus Karl Marx-Friedrich Engels, Manifest der Kommunistischen Partei), později bylo i opakováno velkým V.I.Leninem (dokonale zobrazněno v nezapomenutelném kinematografickém díle sovětských filmařů "Lenin v říji, resp. v říjnu"). Proletarier aller Lander, vereinigt euch!

66717

18.08.2005 14:58

Show v Gaze začala dle očekávání

RE: Dotaz

Arkan 69.?.?.?

...Izraelci měli... V češtině je "malý rozdíl" mezi míti, mýti, mníti, podle vzoru "jemně mi ho mni", jak vám může říci váš partner či partnerka, pokud jste lesbyteriánského vyznání.

66716

18.08.2005 14:51

Show v Gaze začala dle očekávání

RE: Abrahámovy ovce jako nárok na zemi

Arkan 69.?.?.?

Pokud jde o ty pyramidy, tady bych se za vlastnictví přimlouval za Židy. Nebyli to náhodou Židé, kteří spolu s otroky z jiných oblastí, vybudovali tyto pyramidy? A podle známého hesla, že země a vše co na ní leží patří těm, kteří na ní pracují, tak bez ohledu na zatoulanou nebo nezatoulanou ovci, nějaký historický nárok na to mají.

66713

18.08.2005 14:38

Není diktátor jako diktátor

RE: loho a neplneni podminek a rezoluci...

Arkan 69.?.?.?

Světoví finančníci o tom, kde jsou uloženy peníze dobře vědí a nepotřebují žádné moje rady. A hlavně o tom vědí diktátoři v Africe, Asii, Jižní Americe, nakonec i náš známý pan Kožený si také pořídil residenci na Bahamách, čili "Lehni, Leho!". Ferme ta gueule, d'stie!

66711

17.08.2005 17:30

VyVolení

RE: 'Uvolnete se' dalsi Ceska blbina...

Arkan 69.?.?.?

Jak jste správně napsal tento pořad je vysílaný ze záznamu, případné nevhodné věci se z tohoto pořadu vymažou. Toho si někdy můžete všimnout při pátečním přenosu. Pokud jde o napodobování Johnny Carsona, Davida Lettermana či Jay Leno, na tom nevidím nic tak špatného. Většina diváků v České republice je zaprvé nezná, maximálně zná Johnny Walkera ze Skotska(Red and Black, ten je též můj přítel) a ten koncept se již od dob Sullivana kopíruje v USA a v celém západním a latinsko-americkém světě. Je to koncept, který je úspěšný a každý imitátor do něho přináší své vlastní myšlenky. Např. jízda pana Krause do studia v pouťovém elektrickém vozíku. Navíc ještě zaměstnává kapelu svého syna, takže je to takový malý Karel Hašler, který jak známo pro své písničky text napsal, zhudebnil, ve svém studiu nahrál, ve své tiskárně vytiskl a ve svých prodejnách prodával. Pokud jde o tu "dámu" (ta její blůza byla opravdu vyplněna skoro jako v tom interview s Petrou Buzkovou, to jsem měl opravdu strach, že něco rupne) se jmenuje Libuše Barková. BTW dostala 5 let, ale hned se odvolala. A pokud jde o podnikání, ta ženská má sebedůvěru, že by mohla dávat Donaldu Trumpovi (ale i Ivaně Trumpové, Zelníčkové, Winklmayerové.....) hodiny. Suma sumárum, když se tak podíváte na to co ty české televizní stanice produkují, tak ten pořad "Uvolněte se, prosím" je ještě jeden z těch, na které se dá docela dobře dívat. Podívejte se např. na rozhovor pana Krause s Anife Vyskočil(ová), snad to ještě někde v archivu najdete, určitě se zasmějete.
Ten pořad nebyl zrušen, má jen takovou prázdninovou pauzu, a měl by se opět objevit 1. září 2005. Jsou tam nějaké problémy s tím kinem či divadlem Ponec, ČT1 nechce platit víc za pronájem a žižkovští radní z toho chtějí udělat větší a lepší daňovou dojnou krávu (nějaké nákupní středisko). Jinak je to pořad oblíbený a měl by pokračovat.

66558

17.08.2005 16:43

VyVolení

RE: uzivam si to

Arkan 69.?.?.?

O tu češtinu se opravdu nehádejte, protože to Vaše, "Jak jsi si užil dovolenou?" je podle Ustavu jazyka českého nesprávné. Zvratné sloveso, v tomto případě "užít si", v druhé osobě č.j. má následující tvar, ses, či sis. Například, ... kdyby ses učil, udělal by sis pěknou dovolenou a užil by sis té pěkné dovolené.... Takže v budoucnosti už žádné.. aby jste či kdyby jste ale JEN abyste, kdybyste atd. (Kdybys nebyl býval kýval, nebyl by se mýval hýbal.)

66554

16.08.2005 17:46

Není diktátor jako diktátor

RE: loho a neplneni podminek a rezoluci...

Arkan 69.?.?.?

Na těch kritických místech, která pochopitelně mají prioritu, ta zeď či kombinace zdí a plotů, hluboké výkopy plné zátarasů, elektrické dráty, to bylo již dokončeno. Jak by řekl můj třídní profesor-matematik, větší polovina práce je udělána. Zbývající "menší" polovina se někdy nedá dokončit, protože izraelské soudy výstavbu v některých částech nedovolily anebo je to stále ještě před soudem. Jen tak mimochodem, ta výstavba, hlavně těch betonových zdí, poskytuje zaměstnání stovkách Palestinců, kteří si tak staví klec kolem sebe. Skoro jako v Babi Jaru za WW 2 , napřed si, židi, vykopejte hroby a pak vás, my Němci, do nich odstřílíme.
Pokud jde o ty mizející miliardy dolarů, dnes dokonce i Euro, "větší" polovina se jich nachází ve Švýcarsku, Lichtenštejnsku, něco v Lucembursku a Kajmanských ostrovech a jiných - z daňového hlediska - oblíbených místech.

66371

16.08.2005 13:48

Není diktátor jako diktátor

RE: loho a neplneni podminek a rezoluci...

Arkan 69.?.?.?

A ty peníze (25 000 za "úspěšné" provedení sebevražedného atentátu) jim po dlouhou dobu dodával kdo? No přece Sadam Husejn a to i v době, kdy děti v jeho vlastní zemi neměly dostatek léčiv atd. Vzhledem k tomu, že průměrná palestinská žena je chodící továrna na děti (8 či 10 dětí je docela běžné), tak jeden potomek zahyne a na jeho náhradě se ve stejný den "zapracuje". Navíc za 25 táců se může nechat opravit střecha, koupit ojetina či nový osel nebo investovat do obchodování. V poslední době - bez té finanční incentivy - těch atentátů nějak podezřele ubylo. Holt ani kuře zadarmo nehrabe. Nebo je to ta proklatá zeď či plot(?), která brání Palestincům v přechodu na území Israele.

66339

16.08.2005 02:42

Není diktátor jako diktátor

RE: Zase nas oblbuji...

Arkan 69.?.?.?

Těch rezolucí bylo od roku 1948 spousta. Musíme je ale rozdělovat na rezoluce Rady bezpečnosti (Security Council) - 88 (striktně proti Israeli) a rezoluce Valného shromáždění (General Assembly OSN) 429 (proti Israeli), velká řada z nich ovšem neprošla, protože byla vetována stálým členem Rady bezpečnosti USA. Nelze též zapomínat na to, že většina těchto rezolucí byla, s prominutím, o hovně a jen malá část z nich se zabývala vážným porušením usnesení OSN. Stát, který je silný (ať již silou a schopností vlastní či s pomocí přátel z USA) může veškeré rezoluce dlabat podobným způsobem jako Rusko, které již nikdy Němcům nevrátí Východní Prusko s městem, které blahé paměti založil, pod jménem Královec, český král Otakar II. Neříkám, že se z toho nemůže stát nějaká neutrální či neruská "duty-free" zona a pro Rusy taková bezcelní spojka mezi Ruskem a EU, ani sami Rusové nevědí co s tím dělat.

66273

14.08.2005 04:13

Další zatýkání na ochranu pravdy holocaustu

RE: pane Trodas, trosku prekvapeni..

Arkan 69.?.?.?

Iesus Nazarenus, Rex Iudaeorum zkr. I.N.R.I. znamená Ježíš Nazaretský, král židovský a to samé v angličtině. Viz Nový zákon, Jan 19,19. "Jesus the Nazarenne, the King of the Jews", a bylo to napsáno v hebrejštině, latině a řečtině. A když se to židům nelíbilo, a chtěli ten nápis změnit, pak jim Pilát Pontský, který v této římské provincii zastupoval císaře a tudíž i římské právo, "Co jsem napsal, to jsem napsal". Kaněc fílma. A to není žádný výmysl z 18. století. Jak by řekl major Haluška, "V 18. storočiu som tiež nebol majorom a terazky hej...".

65991

14.08.2005 03:54

Další zatýkání na ochranu pravdy holocaustu

RE: Jenže...

Arkan 69.?.?.?

Trochu mi to připomíná projev W. Gomulky v polském Sejmu, když před poslanci hřímal, "Soudruzi, někteří obyvatelé Polské republiky, židovského původu... a komunističtí poslanci pak začali spontánně řvát jako tuři, "Vyhodit, židy vyhodit....
Ten Váš seznam je velice zajímavý, ale já si nemyslím, že za prezidentování L.Walesy by byla polská vláda tak "přežidována". Na to byl moc velký katolík, Polák a papežův přítel. Připouštím, že je jich v určitých profesích hodně, ale přece nechcete, aby Moshe Čertoff kopal někde černé uhlí. Neznáte ten nejkratší vtip? "židovský horník".

65988

13.08.2005 03:43

Monsanto si nechala patentovat nový objev: vepř domácí

RE: ...

Arkan 69.?.?.?

Židé, kteří chtějí vařit kosher mohou nakupovat své potraviny v kosher obchodech buď u mojžíšů nebo v arabských obchodech, které se specializují na hallal produkty (a těch skoro denně přibývá v těch islámských ghetech). Obě náboženství mají velice podobné dietní zákazy či doporučení.
Tyto produkty jsou pochopitelně dražší, někdo holt musí zaplatit to "posvěcení" od rabína či práci ortodoxního řezníka. Pokud na to nemá, pak musí nakupovat v normálních prodejnách a o šábesu poprosit Boha o odpuštění.

65843

13.08.2005 03:25

Příběh Omana

RE: Mydli se to i v Toronte

Arkan 69.?.?.?

Tak těch mrtvých bylo od začátku roku 2005 (do 9. srpna)zatím 28, o jednoho více než v roce 2004. A to jde o zabití způsobená střelnou zbraní, pár desítek lidí bylo navíc ještě zraněno, pobodáno noži či posekáno mačetami. Většinou jde o vyřizování účtů mezi příslušníky jednotlivých gangů, čti černošských (nigušnických) gangů jamajského původu, pak k tomu připočtěte pár zločinců arabského a pakistánského původu a v neposlední řadě bandy "mírumilovných" mladých Tamilců, uprchlíků ze Sri Lanky. Ty dvě poslední oběti byly identifikovány jako Ali Mohamud Ali (19) a Loyan Mohammed Ahmed (23), typicky "kanadská" jména. Nikde se pochopitelně nedozvíte, že většina těchto mladých kriminálníků jsou negři z Jamajky či arabský import, to by bylo politicky nekorektní. [oči v sloup]

65842

12.08.2005 22:45

Oběť války: americká ekonomika

RE: Lžidoktore Včeličko,

Arkan 69.?.?.?

Pane Táborský, to jste snad už po těch letech pobytu v USA ztratil ten český smysl pro humor? Pochopitelně, že to floridské klima je velice zdravé, jezdím tam skoro každým rokem, (tj. kromě období hurikánů, ale to platí pro všechny, mladé či staré). Pro občany hebrejského vyznání, kteří buď ze svého vlastního rozhodnutí tráví své poslední dny před smrtí na Floridě nebo které jejich vlastní děti, doktoři a advokáti, "odlifrují" do Floridy, aby to tam - alespoň v teple - doklepali, ti to berou jako skutečnost. BTW, nejlepší špenátové bagels jsme ochutnali právě v té oblasti. Shodou okolností jsme jednou týden bydleli v takovém, mohu říci docela čistém domově důchodců (bez švábů a palmetoes, kterých je na Floridě požehnaně) a viděl jsem na vlastní oči, jak ty své souvěrce vyváželi každé ráno na patio či balkony, a večer (někdy pro některé během dne přijela sanitka nebo funebrácký vůz) opět vozili zpět do jejich residenci (pokojů).

65800

12.08.2005 21:11

Příběh Omana

RE: pane Kral

Arkan 69.?.?.?

Pokud si pamatuji, pane Včelička, o Bulharech se nikdy nemluvilo ve spojitosti s blbostí, spíše ve spojitosti s těžkou, namáhavou prací. Na způsob rčení, "dřu jako Bulhar". Bulhaři byli v minulosti proslulí jako zahradníci, zemědělci, prostě dříči. Pokud jde o lidi se sníženou inteligencí (mentally challenged or intellectually disabled je politicky korektní výraz) to se spíše vztahovalo na Jánošíky. Uvádím rčení jako např. "řeže do toho jako Slovák do hodin" nebo otázka "Seš Slovák nebo co?", když člověk na vojně udělal nějakou pitomost. Mohu se ovšem mýlit, been wrong before.

65797

12.08.2005 17:03

Oběť války: americká ekonomika

RE: Lžidoktore Včeličko,

Arkan 69.?.?.?

Florida má také, spolu s Arizonou, New Mexikem, Texasem a Kalifornií, asi to "nejnezdravější" klima, neboť tyto státy se vyznačují nejvyšší úmrtností v USA. Kromě gerontologů má také Florida nejvyšší počet pohřebních ústavů, nemocnic, domovů pro důchodce, ambulancí a dopravních nehod způsobených řiďiči, kteří jsou poloslepí a hluší. Když se tak projdete po Collins Avenue, pak nevidíte nic než podřimující důchodce čekající na smrt. A na každém druhém či třetím rohu pak pohřební ústav nebo alespoň kancelář. [mrknutí jedním okem]

65768

12.08.2005 05:58

Jdeme po vás

RE: Jdeme po vás

Arkan 69.?.?.?

Pokud se na to budete dívat z hlediska politické korektnosti, pak bude nejlépe začít s Afro a pak přidat jméno oblasti, čtvrti, obce apod., ve které se uvedený Afro.... momentálně nalézá (do té doby, dokud si nenajde bohatší "dojnou krávu", např. v Anglii či Německu). Některé názvy se pak ovšem mohou zdát jako politicky nekorektni, např. Afro-Postoloprťan. V takovém případě se doporučuje, aby se tento občan snědé pleti, někdy připomínající černý krém na boty, nazýval Afro-Čech či Afro-Pražák. Podobným způsobem je možno hovořit o snědých občanech pocházejících z Indie jako o Indo-Češích nebo, pokud jste v jejich bezprostřední blízkosti, buď držet hubu a krok a nechat se okrást, anebo je oslovovat jako příslušníky romské (vykořisťované) menšiny. V každém případě doporučuji si držet dokumenty a peněženku velice blízko těla, v případě pánů v tzv. ledvince u "koulí", to je pro muže velice citlivé místo. Držel jsem se tohoto principu už několikrát - po celou dobu návštěv ČR - a ačkoliv se pár cikánských parchantů snažilo, pas a peněženku se mi podařilo zachránit. Též doporučuji dívat se a při tom se strašně mračit, hlavně mladým cikánům, přímo do očí, ti primitivové stále ještě věří na uhranutí. Docela jsem se tím v tramvaji MHD bavil. A parchanti zmizeli jako pára nad vodou. [mrknutí jedním okem]

65712

12.08.2005 05:14

Oběť války: americká ekonomika

RE: Achillova pata

Arkan 69.?.?.?

To samé už říkala moje babička. "Synáčku, za císaře pána blahé paměti, dvacet deka salámu (ona to ovšem ještě měřila na funty či půl libry), to bylo salámu. A dneska, hanba povědět". Nikdy nemohla pochopit, že 200 gramů salámu je dvěstě gramů za císaře pána či za bolševiků (o kvalitě pochopitelně nemluvím). [mrknutí jedním okem]

65707

12.08.2005 04:04

Oběť války: americká ekonomika

RE: Stave USA po dvou letech valky...

Arkan 69.?.?.?

Budete se divit, pane Táborský. American Standard je sice super záchod, ale má jednu chybu, a to, má menší rezervoár na vodu. Na rozdíl od Kanady, američtí výrobci záchodů mají vládou předepsáno (myslím Ministerstvem životního prostředí) vyrábět toalety s menším rezervoárem. A tak mezi USA a Kanadou nejčastějším výrobkem, který Američané pašují do USA, jsou kanadské toalety. Takové jedno spláchnutí bezpečně odstraní i to největší americké ho..o.

65701

12.08.2005 03:51

Oběť války: americká ekonomika

RE: oprava

Arkan 69.?.?.?

Jediné co si pamatujete o prezidentu Nixonovi je to "I am not a crook". To že dokázal vytáhnout Ameriku z Vietnamu,(a ukončit tak to nesmyslné zabíjení vojáků a civilistů na obou stranách), což osobně považuji za jeho největší úspěch, to si pochopitelně nepamatujete resp. nechcete pamatovat. A mohl bych se ještě zmínit o dalších velice progresivních zákonech, které byly za jeho prezidentování schváleny, ale nechci Vás obtěžovat detaily. Vaše paměť se podobá paměti našich bratov Jánošíkov, "pamatuji si jen to co se mi momentálně hodí do krámu".

65700

12.08.2005 03:21

Oběť války: americká ekonomika

RE: návrh

Arkan 69.?.?.?

Ta vaše debata mi připomíná ten starý vtip o tom, jak dva chlapi sedí u piva a ten jeden se chlubí, "Tak jsem měl včera v rozhovoru s mou starou to poslední slovo", "Jo, a cos ji řekl? "...tak si to kup!".

65697

11.08.2005 20:58

Oběť války: americká ekonomika

RE: oprava

Arkan 69.?.?.?

Prezident George W. Bush je prezidentem Spojených států amerických, zákonně zvolený ve všeobecných volbách (které tentokrát vyhrál hands down) a jako takový by měl být respektován a nikoliv urážen. Já též nesouhlasím se vším co on dělá, ale nikdy by mě nenapadlo ho nazývat hajzlem.
Pokud jste, Kabátsan, americkým občanem, pak byste měl mít alespoň tolik slušnosti a nenazývat svého prezidenta hajzlem. Pokud nejste americkým občanem a nepřestanete pokračovat v urážkách prezidenta Spojených států amerických, pak bude zapotřebí oznámit US státním úřadům (a těch je dnes zatraceně hodně) o Vaší aktivitě a možná, že Vám tyto orgány budou v budoucnosti věnovat sice nepříjemnou leč nutnou pozornost. Moshi mondai ga attara, oshiete kudasai. Oyasumi nasai, kusojiji. [mrknutí jedním okem]

65650

11.08.2005 20:40

Příběh Omana

RE: Affirmative Action

Arkan 69.?.?.?

Jen snad pro vyjasnění těm, kteří nevládnou jazykem anglickým, "dole" znamená podporu (někdy v hotovosti, někdy ve formě kuponů a hotovosti, a dnes i ve formě kreditní karty, která umožňuje čerpat podporu do zákonem stanoveného nároku, a každým měsícem se ta karta, podobně jako telefonní karta, dobíjí). Život v Anglii je opravdu procházka sadem rozkvetlých sakur.

65646

11.08.2005 20:31

Příběh Omana

RE: Affirmative Action

Arkan 69.?.?.?

Hlavně, že EU držkovala a pomlouvala ČR, že toleruje diskriminaci cigošů. Pak si velice tajně a potichoučku nainstalovali britské imigrační úředníky na ruzyňském letišti, kteří, pochopitelně velice diskrétně, přičmoudlé občany ČR prostě nepustili do letadla. Jedna cikánská rodina tam mohla za pár měsíců získat i dost peněz, byt v ČR jim byl placen českými blbci, a za zbytek si mohli po návratu a skončení britské podpory koupit i slušnou "ojetinu".

65645

11.08.2005 16:27

Oběť války: americká ekonomika

RE: oprava

Arkan 69.?.?.?

Nihon e Yókoso! Kabatsan (Kotosan)
Hajimemashite? Dózo yoroshiku, kusojiji.
Správný termín pro politicky korektní buzny - vzhledem ke globálnímu "oteplování" - je dnes "americký žoldák". V současné době je totiž politicky korektní a přijatelné kritizovat prezidenta Bushe a jeho politiku.
Arkansan Gaijin

65596

11.08.2005 16:07

Oběť války: americká ekonomika

RE: hrusky a jablka...

Arkan 69.?.?.?

Kdybyste pracoval pro kteroukoliv pojišťovnu (Life insurance company) tak byste věděl, že cena lidského života a všeho spojeného s lidským životem a majetkem movitým či nemovitým se již od samého počátku pojišťovacího průmyslu (Lloyds of London, benátské banky apod.) vždycky přepočítávala na peníze (libry, dolary, koruny, marky....). Podle výpočtů statistiků, aktuárů a podobných specialistů se pak dají vypočítat pojistné částky pro muže, ženy, děti, kuřáky, nekuřáky, vojáky, nevojáky a nakonec i eliminovat ty nepojistitelné. Až budete příště podepisovat či platit životní pojistku či pojistku na auto či barák, tak se podívejte na ty otázky a ta konečná čísla v dolarech.

65591

11.08.2005 15:17

Oběť války: americká ekonomika

RE: hrusky a jablka...

Arkan 69.?.?.?

Z uvedeného tedy vyplývá, alespoň podle Vás, že je rozdíl mezi mrtvým vojákem a mrtvým řidičem automobilu, včetně mrtvých příslušníků celé jeho rodiny. Takže když zařve takový doktor-specialista tak to se jen tak "promítá" rovnoměrně do celé ekonomiky, i když jeho vystudování stálo desetkrát či dvacekrát tolik než výcvik nabíječe tankového děla. Když zařve kulometčík Roberto Castro de Hernandez, tak je to tragedie pro celou americkou ekonomiku. IMHO mrtvý je mrtvý (a prd ví).
Vy se opravdu domníváte, že většina těch vojáků jsou nějací speciálně vycvičení profesionálové. Když se podívate na ty mladé lidi, kteří dnes dobrovolně slouží v US armádě, jsou to na tom nejnižším stupni většinou Afro-Američané a Hispánci, kteří jen stěží dokončili osmiletku, někteří z nich nedovedou ani pořádně anglicky mluvit, neřku-li psát. Ti mají jen ten základní 3 až 6 měsíční výcvik (podle zařazení), během kterého se eliminují nevhodní kandidáti. Nemluvím o výcviku opravdových specialistů, důstojníků, pilotů letadel či helikopter apod.- to stojí více.
A pokud se někdo v dnešní době rozhodl nastoupit dobrovolně do armády, mohl předpokládat, že se zúčastní nějaké vojenské akce, války či ozbrojeného konfliktu. A ve válce se střílí a vybuchují bomby a občas to někdo "koupí" a vrátí se domů v pytli či v hliníkové rakvi.
Po řadu let, od konce války ve Vietnamu a skončení povinné vojenské služby, byla služba v US armádě pěkná a slušně placená flákárna, která umožňovala mnoha lidem - jinak normálně nezaměstnatelným - získat vzdělání či vyučit se nějakému řemeslu. Od konce osmdesátých let se však situace změnila a teď musejí ti vojáci dokonce i BOJOVAT, a čas od času z nich někdo padne, tak se nesmíte divit, že se jim to už tak moc nelíbí a že se do armády nehrnou.
Ale nebojte se, podle nejnovějších zpráv, existují tisíce mladých mužů (mnozí z nich již vycvičeni) z řad Kolumbijců, kteří za poloviční žold amerického vojáka jsou ochotni to podepsat a bojovat v Iráku. A z toho polovičního žoldu budou pak finančně podporovat svou početnou rodinu, své rodiče a rodiče své ženy v Kolumbii. [mrknutí jedním okem]

65588

10.08.2005 22:52

Oběť války: americká ekonomika

RE: oprava

Arkan 69.?.?.?

"Zahynulo 1 763 amerických žoldáků "(já bych raději řekl amerických vojáků, ale já nejsem politicky korektní buzna), toto je ta nejsprávnější forma užívání číslovek ve spojení se slovesem podle Pravidel českého jazyka a Pravidel českého pravopisu.
Na druhé straně týdně zahyne na amerických silnicích - podle toho zda je to dlouhý week-end nebo ten normální, krátký - od 500 do 900 Američanů (takových těch normálních, nikoliv žoldáků) a nikdo se nad tím nepozastavuje. Na českých silnicích zahyne týdně procentuálně více Čechů (českých silničních žoldáků) než Američanů, a zase se nikdo nad tím nepozastavuje.

65495

09.08.2005 16:34

Jsem také ve válce?

RE: Americka klasika

Arkan 69.?.?.?

Jen by mě strašně zajímalo, co je na tom tak divného, že se přátelství, názory a vztahy mění nejenom mezi jednotlivci ale hlavně mezi státy. V roce 1945 jsme bezmilosrdně bombardovali Německo a Japonsko, několik let po té jsme se za Konráda Adenauera stali dobrými přáteli, Japonsku jsme garantovali územní celistvost a investovali peníze do znovuvybudování jejich země. Prezident Reagan nazval SSSR "evil empire" a dnes jsme s tím bývalým nepřítelem jedna ruka. Po staletí byla Francie, Anglie, Španělsko, Holandsko, Rakousko, Švédsko, Německo včetně území Čech a Moravy neustále v nějakém konfliktu, teď tu máme EU, ale máme problémy s imigrací z Afriky a muslimských zemí. Přátelství a aliance se mění, měnila a budou měnit, na to nic nezměníte.

65359

08.08.2005 19:08

Jsem také ve válce?

RE: V USA mají problémy

P.Peshmerga 69.?.?.?

A pan Leho se také žádného uznání či obdivu nedočká. A podotýkám, že on, i přes veškerá četná obvinění z vraždění nevinných iráckých civilistů, může v US armádě pracovat třeba jako staršina (rozdělovat vyprané košile, uniformy, přidělovat munici, vyřizovat a odesílat útvarní poštu a provozovat podobné aktivity naprosto nevražednického charakteru). Nicméně je v denním styku s ostatními vojáky - pro politicky korektní buzny - a.k.a. US "zabijáky" a to stačí k tomu aby byl zatracen. Jeho maximální zranění pak může být akutní případ of carpal syndrome od neustálého bušení do klávesnice počítače. Pamatuji si na tu vystrašenou tvář té Afro-Američanky, kterou Iráčané zajali. Ta pracovala v kuchyni a kromě pár desítek vystřílených zásobníků M 16 na cvičišti, toho moc vražednického neudělala. Pamatuji si na kluka z ulice, se kterým jsem pár měsíců sloužil, který prožil dva roky vojenské základní služby jako topič kasáren. Za celou vojenskou službu si ani jednou nevystřelil, nikdy do služeb nechodil, řády absolutně neznal, jen se staral o přísun teplé vody, ale musím uznat, že se staral velice dobře.

65248

06.08.2005 23:02

Bijí děti

RE: Mne uz to vazne nebavi

P.Peshmerga 69.?.?.?

Pane Bartoška,
někdo z přispěvatelů Zvědavce uveřejnil odkaz na fotografie, údajně z Czechtech, a pan Stwora to dovolil uveřejnit aniž by měl v úmyslu někoho manipulovat (ty fotky totiž vypadají docela aktuálně). Chyby se stávají a v budoucnosti si jistě Vladimír překontroluje odkazy podobného druhu. Ale po pravdě řečeno, viděl jste někdy či byl jste někdy přítomen tomu, jak se chová dav? Já, bohužel, jako bývalý příslušník československé socialistické armády, ano. A věkový rozdíl není důležitý (mladí, staří, jen se podívejte např. na lynčování Němců či kolaborantů za květnové revoluce v roce 1945 apod.) V davu jste totiž anonymní (lépe řečeno byl jste až do vynálezu telefonu s kamerou či fotoaparátem). Navíc pod vlivem drog, ať již legálních (a těch máme v česku bohatě) či ilegálních,
pak veškeré zábrany jak u mužů ale i ( u hlavně mladých) žen přestávají fungovat, navíc v tom davu máte nejenom anonymitu ale i morální podporu
ke konání všeho nezákonného. Zda ty fotografie jsou z roku 2005 či 2004 či ještě z dřívějších let, není tak důležité, podobné "chování" za výše uvedených podmínek existovalo, existuje a bude se opakovat i v budoucnosti. A jsem přesvědčen, že pokud podobné akce nebudou nějakým civilizovaným způsobem organizovány, pak se zvrhnou opět do podobného konce, tj. policie vs účastníci.

65006

06.08.2005 18:16

Mám radost jako malý kluk

RE: Pane Peshmergo,

P.Peshmerga 69.?.?.?

Dorogoj gospodin Taborskij,
něskolko minut tomu nazad ja govoril s odnoj ženštinoj russkogo pochožděnija (byvšaja učítělnica russkogo jazyka) i ona mne skazala čto glagol ZNATˇne imejet ili neispolzujet rodítělnyj poděž (2.pád) - znať čto ili dopuskajetstja tože znať o čom. I poetomu pravilno pisatˇznať (ili ne znať) russkij jazyk, možno tože skazat, vladeť (ili nevladěť) russkim jazykom.
A závěrem něco pro Vaše obveselení, malá básnička" Moja milka - seksapilka i poklonica miněta (ráda kouří). Vmeste s nej my osuždajem generála Pinošéta.

S prazdnikom. Ždu otveta kak solověj leta. [mrknutí jedním okem]

64987

06.08.2005 14:33

Mám radost jako malý kluk

RE: Osobni utoky

P.Peshmerga 69.?.?.?

Nihon e yokoso! Kabatsan (nebo v japonštině Kotosan,ve vašem případě to bude asi zimní kabát). Praha wa ima samui desho.
Dozo yoroshiku, Kotosan.
Nihongo ga jozu desu ne. Nihon no seikatsu wa, mondai nai desho.
Gakusei no toki, yoku Nihongo no benkyo o shimashita, ima toshi o totta kara (kusojiji), atama ga itsumo itaku narimasu.

[chechtot]

64957

05.08.2005 22:24

Bijí děti

Vendula Svobodová = bobošíky

P.Peshmerga 69.?.?.?

Pokud se chcete podívat na nejhnusnější "kozy" , zajděte si dnes na Blesk.cz. Manželka Karla Svobody (66) jistá Vendula Svobodová (33) tam ukazuje číslo 5 "visáky" a.k.a. bobošíky, za které by se nemusela stydět ani Jana Bobošíková (myslím, že to byl pořad Sedmička, ve kterém se producírovala). Ta se, bohužel, nenaučila na fakultě žurnalistiky "dýchat" před televizí. Vždycky jsem se díval se zájmem, jak se jí ke konci otázky, (kterou kladla politikovi), zvedaly kozy. Dnes je už ovšem uklizena v EU, takže ty velké k... už nevadí.

64854

05.08.2005 21:52

Mám radost jako malý kluk

RE: No to je gól !

P.Peshmerga 69.?.?.?

Uvažajemyj gospodin Lev,
nevím, kde jste vzal to slovo palidi, předpokládám, že asi ze slovníku ministra propagandy doktora filozofie Josefa G., ale i on vytvořil jenom něco jako "podlidi", ke kterým jako Čech patříte a pro které, kromě Lídy Bárové, (to byla opravdu kouzelná ženská) měl jiné plány na vysídlení (jih Argentiny, alias Patagonie). Ti palidé tady neparazitují, jenom prostě příspívají způsobem, který Vy - bohužel - neschvalujete. Pokud jde o nenávist a netoleranci, její míra se od Zvědavce a Nezvědavce moc neliší, protože Češi jsou nakonec v tomto smyslu opravdoví mistři. Domníval jsem se, že po tolika letech pobytu v US jste se tohoto negativního zvyku dokázal zbavit. Jak říkají Římané "Dum vivis, sperare decet" Dokud žiješ, sluší se doufat.
Mimochodem, (tak mi přišlo, kromě jiného, na mysl, kam asi chodil s..t Přemysl), proč někdy nenapíšete nějaký článek či příspěvek, který by měl hlavu a patu (kromě urážek a smajlíků). Nemusí to být dílo od Boženy Němcové nebo nedej Bůh od Aloise Jiráska, ale alespoň pár rozumných vět bez pravopisných "chib" na uvedené téma. Mimochodem "Přemysl, ty vole, chodil srát na pole", ale můžete to vymazat , pane Stwora.

64847

05.08.2005 20:53

Mám radost jako malý kluk

RE: Osobni utoky

P.Peshmerga 69.?.?.?

Byl bych velice rád, kdybyste uvedl příklad osobního útoku vůči komukoliv. Pokud to nedokážete, then shut your trap.
Pokud považujete moje argumenty za nudné či svinské,jak uvádíte ve svém příspěvku, pak věřte, že nebylo mým úmyslem "házet perly sviním či Václavům Kabátům", neboť "sus magis in caeno gaudet quam fonte sereno" neboť svině si více libuje v blátě než v čisté vodě a.k.a. Turpe rosas suibus, sanctum dare turpe catellis, "hanba je dávat růže sviním a psům, co je svaté.

64832

05.08.2005 16:38

Mám radost jako malý kluk

RE: Rasputine, mužiku nevzdělanej,

P.Peshmerga 69.?.?.?

Pjotr Velikij nepišet po russki, potomušto on ne znajet russkij jazyk , možet byť što nemnožko znaet,požiloj on čelovek, no dopustim. Dáže nastojaščij Pjotr Velikij nepisal chorošo po russki, on , konečno, govoril po russki, po nemecki i po gollándski. V Gollandii on neskolko let rabotal i tam on obučílsja stroilelom voennych korablej.
Očen prijatno, gospodin Taborskij, čto vy propagandirujete russkij jazyk, eto vsegda byl jazyk mira i progresa, kak v prošlom govoril naš velikij učitel i vožď Josif Vissarionovič Stalin. May Allah, most Gracious and most Merciful, bless your every step, but do not forget to cover your AWRAH (private parts).

64777

05.08.2005 15:28

Mám radost jako malý kluk

RE: ..to je tedy neco

P.Peshmerga 69.?.?.?

Včelička Maja a její dobrodružství (Die Biene MAJA und ihre Abenteuer) plus ještě druhé pokračování jsou výtvorem německého spisovatele Waldemar(a) Bonsels(e) kolem roku 1912. Jsou výsledkem pozorování přírody a spisovatelské fantazie. V roce 1975 byly tyto knihy, které byly přeloženy do asi 40 jazyků, "znovuobjeveny" a využity německo-rakousko-japonskou společností k vytvoření kresleného filmu (Mitsubachi Maya No Boken pro japonsky mluvící) a od té doby, podobně jako jiné úspěšné seriály pro mládež (Sesame Street apod.) se včelička Maja "dojí a dojí" a vymýšlejí se nová dobrodružství. Co je zajímavé, že titulní písničku včeličky Maja nazpíval český zpěvák Karel Bůh (a.k.a. Karel Gott).

64756

05.08.2005 14:05

Mám radost jako malý kluk

RE: Osobni utoky

P.Peshmerga 69.?.?.?

Tak jsem si přečetl ten úvodník na Nezvědavci a nevidím na tom nic tak nepravdivého. Když opominete překlepy a nově tvořená slova, např. idiocký apod., a přiblblé básničky, pak autor tohoto úvodníku má v podstatě pravdu. Není týdne, aby se ve Zvědavci neobjevil článek, který obsahuje nějakou konspirační teorii, nějaký úplně nesmyslný výklad toho co se stalo anebo vysvětlení, že za celou záležitostí stáli Američané (CIA) či Izraelci (Mossad, Shin Bet, Shabak, Sayeret Matkal apod.). Jen články se zvířecím tématem či o pečení chleba jsou, prozatím, bez konspiračních teorií (ačkoliv i v té diskusi o pečení chleba se objevila zmínka o židech).
Možná, že ten Nezvědavec bude mít krátkého trvání, ale když Max Amann v roce 1922 založil Volkische Beobachter a Julius Streicher v roce 1924 Der Stuermer, také se jim lidé smáli, ale v třicátých letech je pak smích přešel. A pokud jde o ty trpaslíky, "Inter pygmeos non pudet esse brevem", mezi trpaslíky není hanba být malým a i trpaslíci museli začít nějakým způsobem.

64744

03.08.2005 02:55

Právo na chuligánství nepatří mezi lidská práva

RE: Ja uz na tyhle blaboly ani nemam silu reagovat...

P. Peshmerga 69.?.?.?

Nemohu než jen souhlasit. Po stránce organizační byla celá ta záležitost od samého začátku až do samého konce úplný disaster jak na straně organizátorů tak i na straně policie. Pokud by je na tu louku pustili, došlo by maximálně k znečištění louky a okolních pozemků, a to se dá za pomoci peněz a dobrovolníků vždycky napravit. Od pořadatelů Techparty se mohla vybrat vratná záloha na úklid a od účastníků party před odjezdem buď příspěvek na úklid nebo dobrovolná účast na úklidu a jsem přesvědčen, že všichni by byli spokojeni. Policie měla stát někde v záloze a zasáhnout jen v případě, kdyby se technoparty vymkla organizátorům z rukou, hygienici měli kontrolovat počet a stav hygienických zařízení a zásob pitné vody, ale jinak je nechat na pokoji. Pro příští léta pak ve spolupráci s veřejnými orgány najít opuštěné vojenské základny (a těch je bez blízkých vesnic hodně)a umožnit těmto mladým lidem něco podobného organizovat. Vytvořilo by to atmosféru tolerantnosti, ale i tzv. "goodwill". Namísto toho se teď o tom bude do nekonečna diskutovat v parlamentu, v novinách, je to pochopitelně dokumentováno i v zahraničním tisku a TV, organizují se a budou se opět organizovat veřejné demonstrace, a to ve všech větších městech (na které už policie - po tomto posledním průseru - nebude reagovat, jen stát v pozadí). Navíc se vytvořila opět nepříjemná situace mezi prezidentem ČR a premiérem, policie je zase na úrovni let 1989 atd. Stálo to opravdu za to? Já věřím, ačkoliv s tím hlukem a bordelem v blízkosti svého obydlí nesouhlasím, že mladí lidé si budou pamatovat, kdo proti nim zasáhl a budou v budoucnosti volit někoho kdo takovéto zákroky nebude povolovat, i kdyby by to měla být ta, mnou osobně nenáviděná strana ODS. A jen doufám, že tuto akci bude ODS předvolebně i volebně "dojit" do vítězného konce. Bublan musí dobublat, není jiného řešení.

64233

22.07.2005 20:44

Policie zastřelila muže – tak tohle je vážné

Okurková sezona srpen-august 2005

P. Peshmerga 69.?.?.?

Normálně by měla být, jak píšete, pane Stwora, okurková sezona, ale nějak nám to letos, díky našim muslimským bratřím, nevychází. A tak mi přišlo na mysl (kromě toho jak asi........Přemysl) proč asi? Protože ta nenávist vůči našemu demokratickému, (připustím že to není ideál ale ve srovnání s Talibanem je to přece jenom či bylo - musím psát mezi řádky - až doposud snesitelné), západnímu systému si prostě nebere dovolenou ani v červenci ani v srpnu jako ty největší americké TV stanice.
Bývaly doby, kdy londýnští strážníci nenosili zbraně, pouze Scotland Yard měl na to povolení. Ty doby jsou už ovšem dávno za námi, a tak se nedivte, že v současné době se začíná v Londýně střílet podobně jako v USA či Kanadě., nemluvě o Mexiku, tam se s tím policajti "neserou". Bum, bum, too bad too sad. Pokud jde o princip "shoot first, ask questions afterwards", nezapomínejte na to, že takový pohřeb policejního důstojníka ve VB, US či RCMP v Kanadě stojí ohromné peníze,(vždycky jich tam přijedou stovky, ačkoliv nevím proč), které se buď pak nedostanou na nákup vybavení nebo jsou hrazeny ze zvláštního státního rozpočtu. Pohřbení jednoho zastřeleného Pakistánce, (a pokud utíkal a na výzvu nezastavil, tak si to po právu zasloužil), vyjde relativně na pár babek. Muslimové neinvestují peníze do drahých rakví, pěkně je zabalí do bílého rubáše a šup s ním (preferably stejný den) do hrobečku, ani to nemusí být těch tradičních 6 feet under, např. v kamenité půdě v horách Afganistánu). Tiskové konference a omluvy policejní správy jsou hrazeny z běžného rozpočtu.
A to jsme IMHO jen na začátku nové éry, pokud tyto teroristické akce budou pokračovat, bude to horší a horší - a bohužel pro nás všechny. Mám ještě schované to vydání Times magazine z roku 1984, ve kterém se psalo o tom jak se G. Orwell mýlil ve svém románu 1984. Mýlil se, to je pravda, ale, bohužel, jen o pár let.

62764

22.07.2005 16:37

Britské vystřízlivění

RE: Canadsti imamove muhamedanu odsuzuji nasili!!!!

P. Peshmerga 69.?.?.?

Ano, pane Šajtánek, připadá mi to úplně normální, je to v duchu hesla J. Bakera, bývalého US Secretary of State, který byl vždy zastáncem principu 5 Pé, totiž Proper preparation prevents poor performance, už i skautíci vždy říkají "Buď připraven".
V případě jaké nutnosti? v případě, že tyto atentáty budou pokračovat a všechny stopy povedou k muslimům. V takovém případě nutnosti.
Pokud jde o hrubé urážky, radím Vám, abyste byl velice opatrný, mohl bych se s Vámi jednou setkat a fyzicky pozměnit Váš obličej způsobem, který by se nelibil ani Vám ani Vaši ženě, tak jak se to dodnes dělá v Kurdistánu, a věřte mi, bolí to a špatně se to hojí.

62736

22.07.2005 16:20

Smutný, přesmutný svět fanatiků politické korektnosti

RE: Perlicka ze Svedska

P. Peshmerga 69.?.?.?

Ani bych se Finům nedivil, že nemají Švédy či Rusy moc v lásce. Když se podíváte na jejich "přátelské vztahy" se Švédskem, a fakt, že do dnešního dne je švédština druhým jazykem, co říci dál. V určitém období evropských dějin představovali totiž Švédové něco čemu se v angličtině říká "pain in the ass". Kradli a ničili všude kam přišli, spousta nakradených věcí z Prahy je dosud k vidění ve Stockholmu. Pokud jde o ničení a ekonomický úpadek Čech a Moravy, byli na stejné úrovni jako bratří husité, kteří kromě drancování a vraždění žádné hodnoty nevytvářeli. Za největší úspěch české šlechty považuji bitvu u Lipan a následnou fyzickou eliminaci husitů; po té bitvě už konečně české země dostaly pár desítek let relativního míru a hospodářského vzrůstu, který pokračoval až do příchodu Švédů.

62734

22.07.2005 15:41

Britské vystřízlivění

RE: Canadsti imamove muhamedanu odsuzuji nasili!!!!

P. Peshmerga 69.?.?.?

BTW, pane Stwora, znám jeden gramofon, také již trochu nakřáplý, ale dobře naolejovaný, který v případě "útoku" na našince, začne okamžitě hrát pořád to samé,(a, věřte mi, pane Stwora, není to tango hrané orchestrem Gejzy Dusímsa "Keď ma opúšťá slovenský námorník"), je to to staré a neměnné "Holo, holo, holo, holo....". No, popravdě řečeno, jak by řekl pan Jiří Kraus (pořad ČT1 "Uvolněte se, prosím") nehrajte to, když to tak dobře vynáší. Tento příspěvek nenaplňuje skutkovou podstatu trestného činu hanobení rasy, národa či přesvědčení podle paragrafu 198 (článek 1,2), paragrafu 198a (článek 1,2,3) trestního zákona České republiky ani trestný čin ohrožování života pod vlivem návykové látky, paragraf 187, 188, 188a trestního zákona České republiky a tudíž nebyl spáchán žádný trestný čin. Doufám, že oceníte jak jsem si vzal k srdci Vaši poznámku o "čtení a "psaní" mezi řádky", pokud se tedy rozhodnete v rámci politické korektnosti (you have to cover your ass, too, I understand) tento příspěvek uveřejnit. [mrknutí jedním okem]

62728

22.07.2005 15:07

Britské vystřízlivění

RE: Canadsti imamove muhamedanu odsuzuji nasili!!!!

P. Peshmerga 69.?.?.?

Pane Stwora, na tom posledním příspěvku od Petra Velikého nenalézám žádné projevy divoké rasové a náboženské nenávisti. To co prohlásil je, bohužel, pravda pravdoucí. Opožděně muslimští klerikové ve VB, USA a Kanadě vyhlašují ty různé fatwy, na které se fanatičtí stoupenci islámu stejně, s odpuštěním, vyserou (viz to neustálé vraždění Iráčanů přes veškeré ty fatwy iráckých kleriků). Pokud má pan Petr Veliký v genech svého prapředka cara Petra Velikého, pak bych se ani nedivil, že nemá rád islám. Teprve za Petra Velikého byla mať Rossija osvobozena od Tatarů a částečně i Turků. Jablko od stromu nikdy daleko nepadá. Mimochodem existuje seznam potencionálních koncentračních táborů na území USA, ale máme je i v Kanadě, kam v případě nutnosti budou, (podobně jako Japonci, Němci a Italové za 2. světové války), muslimové a jiné nežádoucí živly umístěni.

62723

21.07.2005 22:44

Zhoubný multikulturalismus a islámský fundamentalismus

RE: Paedr. Peshmerga

P. Peshmerga 69.?.?.?

Z Vašeho příspěvku je vidět, že jsem Vás řádně nasral, protože začínáte už příliš pěnit. V júli a auguste je i na Slovensku velká pálava, tak si raději vezměte studenou sprchu. Podobně jako Feldkurát Katz nařídil Švejkovi, aby toho nepříjemného pána, který vyžadoval zaplacení směnky, vyhodil, končím tuto debatu, neboť už jste trochu únavný. Pamatujte si, že Toth nem member.

62631

20.07.2005 20:48

Zhoubný multikulturalismus a islámský fundamentalismus

RE: Paedr. Peshmerga

P. Peshmerga 69.?.?.?

Jako nasírací příspěvek to bylo docela fajn. Nastartoval jste, a o to tu šlo, hned na první nakopnutí jako správně naštelovaná motorka. ..."und wir werden doch siegen.... generál Čatloš, velitel slovenských jednotek, po útoku na Polsko v roce 1939. (dostal za to "Železný kříž" od vůdce", celkově byly tři ; což znamená, že jste jako Slováci odvedli celkem slušnou práci proti Polákům. Ty železné kříže se jen tak zadarmo nerozdávaly ). Die Fahne hoch die Reihen fest geschlossen, A.H. abteilungen (Andrej Hlinka oddíly ) marschiert mit ruhig festem Schritt. Die Strasse frei - bez Mojžíšů - den "schwarzen" Batallionen (Andrej Hlinka)..... u.s.w. Die Knechtschaft dauert nur mehr kurze Zeit. [mrknutí jedním okem]

62451

20.07.2005 04:09

Zhoubný multikulturalismus a islámský fundamentalismus

RE: Moc dobre podane - autor vi o cem mluvi

P. Peshmerga 69.?.?.?

Potrefená husa zagágala, abych to napsal po vašem. Kedysi som sa divil, ako mohol Hitler ziskat takú širokú podporu slovenského obyvatelstva. A terazky to viem, poznal som tých dostojných pánov Tuka, Tiso, Karmazina, Andreja Hlinku, Šaňo Macha, Karola Sidora; vtedy som nebol majorom ale terazky hej.

62382

17.07.2005 22:23

Český svaz bojovníků za „svobodu“?

RE: Velice smutne

P. Peshmerga 69.?.?.?

Zkuste ....Shirosan@atlas.cz (a.k.a.Shirosan-zavináč-atlas-tečka-cz).

62108

17.07.2005 19:28

Zhoubný multikulturalismus a islámský fundamentalismus

RE: Moc dobre podane - autor vi o cem mluvi

P. Peshmerga 69.?.?.?

In the name of Allah most gracious , most merciful. Ale vždyť my si rozumíme, pane Šatánek, rozhodně toho o islámu víme více než průměrný člověk. Jen to Vaše jméno, pokud je to Vaše jméno, je trochu kuriozní. V arabštině totiž, jak jistě víte, šajtán znamená ďábel, takže kdybych k tomu Vašemu jménu přidal jen to -j- a českou koncovku -ek, tak by se z Vás stal malý ďábel čili ďáblík. Druhá možnost, která se naskýtá, je odebrat háček a bude z Vás satan. A od toho aby nás archanděl Gabriel (Džibríl v arabštině) ochránil. Ale on už teď toho nemá moc na práci, od té doby co "zvěstoval" jako tlumočník slovo boží Proroku Muhammedovi (may peace and blessing be upon him).

62097

17.07.2005 14:08

Zhoubný multikulturalismus a islámský fundamentalismus

RE: Moc dobre podane - autor vi o cem mluvi

P. Peshmerga 69.?.?.?

Znám rozdíl mezi Koránem a Hadith, a pokud jde o ty "moudrosti", nebudu se s vámi hádat o slovíčko, zda to bylo pravděpodobně či jistě řečeno, schváleno apod. Než Muhammed (pbuhn) zemřel, jak jistě víte, měl kolem sebe již celou řadu tajemníků, zapisovačů všeho co udělal, pronesl, či schválil. Takovou blbost o doporučeném množství sexuálních styků bych si sám nedokázal vymyslet, i když mám dost velkou představivost, musel jsem to někde číst. Muhammed (pbuhn) nebyl zrovna vzdělaný člověk, a v řadě případů se projevil jako detailista, protože to bylo přesně to co v minulosti prožil jako velbloudář než se dobře oženil. Řada věcí byla zpočátku jen doporučením, pak různou interpretací islámských kleriků, vlivem těch různých sekt, máte ten dnešní výsledek (který není, podotýkám, zdaleka konečný), ty rozdíly mezi, třeba, Saudskou Arábií a Egyptem, apod.
Pokud jde o ten počet žen, kdybyste četl můj příspěvek, tam bylo jasně napsáno, "zvláštní dispenzace" od bratří souvěrců (jako Prorok (pbuhn), no pochopitelně že ne jako domovník).
Ono by dnes sedělo za pedofilii hodně lidí v minulosti, včetně Otce vlasti Karla IV. A možná, že bychom se měli podívat i na toho pana Šatánka (jak by řekli soudruzi v našem uličním výboru), když tak brání Opočenského a Kulínského.

62074

15.07.2005 22:16

Zhoubný multikulturalismus a islámský fundamentalismus

RE: Sežrante leho, z Vás už ten zelenej mozek vybublává každým tělním otvorem!

P. Peshmerga 69.?.?.?

Ale rozhodně se té IV. světové války nezúčastníte. Budete už buď dávno pod drnem, zpopelněn, či rozsypán. Raději si začněte šetřit na důstojný pohřeb, abyste nebyl, pokud zanecháte po sobě jen smrad, na obtíž své vlastní rodině.

61886

15.07.2005 21:50

Český svaz bojovníků za „svobodu“?

RE: Velice smutne

P. Peshmerga 69.?.?.?

Děkuji, pane Stworo, za uveřejnění mého příspěvku, i to je odvážný krok. (Já na ně pochopitelně se.., never mind). Ja kljanus (přísahám), jak by řekla Zoja Kosmoděmjanskaja, že se naučím opět číst mezi řádky. 28. června 2005 jsem poprvé platil 1.039 za litr benzínu (regular) a dnešní den považuji za další "průserový" den, kdy jsme ztratili..... , ale never mind.

61881

15.07.2005 21:40

Český svaz bojovníků za „svobodu“?

RE: Bojovníci se většinou bojej a válečníci válej, ale nezlehčovat.

P. Peshmerga 69.?.?.?

Podle vyprávění mého strýce, který byl před válkou i za Rakouska-Uherska policistou, takže tak nějak principiálně moc nelhal, spousta lidí za Protektorátu, hlavně těch, kteří měli něco společného s potravinami (řezníci, hlavně řezníci, to se trestalo "velice velmi", prodavači potravin, textilu, bot atd. bývali často nejenom udáni Čechy, ale i zatčeni příslušníky "potravinové" policie za šmelinu) a pochopitelně si odsloužili za svou "protinacistickou činnost" pár měsíců v táborech. Zatím "poctiví" dělníci pracovali ve zbrojařských závodech (např. Škoda, resp. Hermann Goering Werke, a.k.a. Leninovy závody, Kolben-Daněk atd. dvojité směny, soboty a neděle, za zvláštní příděly cigaret, tuku, vína, rumu a jiných tehdy nedostupných lahůdek, a to až do konce dubna 1945) a čeští rolníci plnili dodávky Říši za pomoci mládeže pod vedením ministra E. Moravce (Kuratorium pro výchovu české mládeže, školství a jiné odbory...) tito antifašističtí bojovníci (šmelináři) pak po revoluci využívali svého pobytu v koncentráku ke svému prospěchu, podle hesla "Já byl v koncentráku, kdo je víc".

61879

15.07.2005 20:31

Český svaz bojovníků za „svobodu“?

RE: Velice smutne

P. Peshmerga 69.?.?.?

Pane Trodas, jen tak, jak se říká lidově po česku (a.k.a. polopatě) "z prdele", jsem před několika hodinami ve své odpovědi na Váš příspěvek uvedl, že Vaše poslední dvě prohlášení zakládají skutkovou podstatu trestného činu blablablabla.... Po pravdě řečeno, z právního hlediska by to byla úplná blbost a jakýkoliv soud by odmítl se s tím zabývat. Jednalo se ve Vašem případě o naprosto neprokazatelné prohlášení. Slovo pakáž může být kvalifikováno maximálně jako pomluva, a jelikož jste do toho zamíchal členy zákonně, bohužel, existující politické strany, která komunistickou genocidu popírá (což samo o sobě je trestný čin) a příslušníky stále ještě existující rasy, která ... ale raději toho nechme, aby to pan Stwora zase nevymazal. A hleďme, nejenomže ten Váš příspěvek ale i ten můj, který by ještě před nedávnem pan Stwora jinak označil maximálně jen jako "nasírací" (a měl by pravdu, já rád lidi nasírám, pokud si to zaslouží), zmizely v propadlišti dějin. Myslel jsem si, pane Stwora, že máte více "guts", ale raději ne, beru to prohlášení zpět. A tak mi závěrem přišlo na mysl, (kromě toho, kam chodil s..t Přemysl), zda mi tento příspěvek uveřejníte. [mrknutí jedním okem]

61860

15.07.2005 18:17

Nový skript pro diskuze

RE: Výborně...

P. Peshmerga 69.?.?.?

Ten nový koncept se mi začíná líbit. Oceňuji zejména tu možnost si svůj text přečíst, podívat se jak bude vypadat v konečné formě a případně opravit překlepy či chyby a pak teprve odeslat. Škoda, že to řada vašich přispěvatelů nedělá, nemyslím po stránce textové ale ty "hrupki".
(1) bylo by proveditelné za reakce na ..číslo příspěvku.. dát i jméno přispěvatele?
(2) to xyz zavináč xxxxxx tečka xxx, to opravdu nejde předělat na ten logogram @ či jen přidat at a dot? Jinak osobně nemám nic proti zavináčům, mám je rád a ty pravé si doma dělám, ať už ty se smetanou či ty židovské. Není to sice dobré na podágru, ale co by člověk nevytrpěl pro chuť.

61831

15.07.2005 17:45

Jak mně české aerolinky pustily žilou

RE: Jak mně české aerolinky pustily žilou

P. Peshmerga 69.?.?.?

Podívejte se na ČT1 na pravidelný páteční pořad "Uvolněte se, prosím", který moderuje pan Kraus. V jednom z těch nejposlednějších pořadů, myslím, že to najdete ještě v archivu(červen či květen), pan J. Kraus tento překlad použil v úvodu svého pořadu. Už jsem se dlouho tak srdečně nezasmál, jeho pořady jsou skutečně skvělé. Přes léto bude mít ten pořad pauzu, ale začíná opět 1. září.

61825

15.07.2005 14:01

Zhoubný multikulturalismus a islámský fundamentalismus

RE: Moc dobre podane - autor vi o cem mluvi

P. Peshmerga 69.?.?.?

Odkaz na patřičnou súru jsem bohužel nenašel, ale až najdu ten pramen, tak se zmíním. Bude to pravděpodobně v té první části Koránu tzv. Madinan súras, které jsou delší a mají spíše přikazující charakter (Těch súr je 114 a obsahují celkem 6,236 někdy uváděno 6,346 ayat neboli veršů.) Nebo to může být i součástí tzv. Hadith, (něco jako Talmud a Mishnah) což je soubor všech těch moudrostí, které kdy Muhammed (may peace be upon him) řekl, udělal či schválil. Ale v každém případě jsem si to kdysi napsal a opakuji, bohatý muž - každý den, dělník - 2x týdně, oslař - 1x týdně, velbloudář - 1x měsíčně a námořník - 1x za 6 měsíců. Sám Muhammed (mpbuh) jako zámožný člověk (vzal si bohatou vdovu), měl těch žen povícero, neboť měl od svých přívrženců zvláštní dispenzaci. Jedné z nich bylo při "konzumaci" jen devět let. Dnes by za to seděl jako pan Opočenský či pan Kulínský. [mrknutí jedním okem]

61788

14.07.2005 21:51

Zhoubný multikulturalismus a islámský fundamentalismus

RE: Moc dobre podane - autor vi o cem mluvi

P. Peshmerga 69.?.?.?

Pane Leho, to musí být někdo, kdo se nezastaví v polovině cesty (žádný nový Vietnam či Korea). Posledním klasickým příkladem bylo bombardování Japonska, tam se servítky nebraly, i když - alespoň ta druhá atomovka nebyla nutná, ta třetí, bohudík, ještě nebyla funkční - takže Japonci vlastně nakonec měli kliku. Musí to být někdo kdo ten konflikt dovede do vítězného konce. Osobně jsem vždycky obdivoval Džingischána, ten také začínal s "Good morning" a Can we talk?", pak mu jednou posel přivezl na koni z Iránu odseknutou hlavu svého mongolského vyslance. Když viděl, že po dobrém se s Iránem vyjít nedá, tak to území napadl a veškeré mužské obyvatelstvo vyvraždil, ženy a dívky nechal mongolskými bojovníky oplodnit, místní šlechtu prodal do otroctví a byl klid. Když se ukázalo, že lučisťníci z Hormuzu jsou udatní a velmi přesní lukostřelci ale nespolehliví spojenci, tak jim všem, aby se tzv. posichroval, stávajícím i budoucím, nechal odřezat všechny potřebné prsty pro lukostřelbu. Tomu říkám řešení, sice primitivní, ale na svou dobu velice efektivní. Není nad konečné řešení, ale nesmíte - jako Němci - prohrát světovou válku. To se pak stanete izraelskou dojnou krávou.

61676

14.07.2005 21:00

Zhoubný multikulturalismus a islámský fundamentalismus

RE: Moc dobre podane - autor vi o cem mluvi

P. Peshmerga 69.?.?.?

S článkem pana Ondřeje Šlechty mohu jen souhlasit. Kdy už si jednou, pro Boha, uvědomíte, že s teroristy islámského vyznání není možné vyjednávat. Jejich konečným cílem je zničení západní "prohnilé, dekadentní, neislamistické" civilizace a nastolení islámského práva, které určuje chování každého jednotlivce,počínaje tím co můžete jíst, pít, jak často souložit (bohatý muslim může píchat každý den, velbloudář jen jednou týdně, námořník jednou za 6 měsíců, to si nedělám prču, jsou o tom súry v Koránu, a jak mne pan Lev obvinil, knihu kterou čtu každý den), jak se oblékat atd. atd. ZNIČENI je to operativní slovo. Ostatní teroristické organizace (většinou křesťanské) jsou ochotny vyjednávat a po dosažení výsledků od teroristických operací upustit. Fundamentalistům nejde o soužití kultur, jim jde o zavedení islámského náboženství a islámského práva. Korán stejně tak jako Tora jsou knihy, které jsou plné nenávisti, násilí, nedostatku tolerance, to vše je veřejně hlásáno a nekonečně opakováno, a navíc zůstává neměnné. Pokud žijete v oblasti, kterou ovládají, dokáží vás tolerovat (instituce zvaná dhimma), ale Evropa je pro fundamentalisty nepřátelským územím, které je třeba ZNIČIT. Já jen doufám, že se najde nějaký nový Benito či Adolf a lidé se naserou natolik, že je budou podporovat.

61667

14.07.2005 16:56

Ahenakew uznán vinným z šíření nenávisti vůči židům

RE: Indiani nekdy blbnou

P. Peshmerga 69.?.?.?

Kdyby pan Ahenakew byl quebecký indián, např. Mohykán, tak by se v první řadě na nějaký soud bledých tváří pod vedením žida Marty Irwina zvysoka vysral. Prostě by tam nešel, navíc by zorganizoval s pomocí svých bratrů a sester zabarikádování soudu a silnice vedoucí k němu. Soudce by zajal, trochu mu tlamu změnil, hlavně ten rypák.. V případě zásahu policie, provinční či RCMP, by pak z barikád indiáni dva či tři policisty odstřelili. Jako obvykle by se "hovno" stalo, podobně jako v aféře Oka, a bledé tváře by si velice rychle rozmyslili/y na "původní obyvatele" Kanady zaútočit. Navíc ten Order of Canada, který dostal v roce 1978, to je ten nejvyšší řád, (existují ovšem různé stupně např. companion, officer, member, honorary) by nikdy nevrátil a tu čínskou naturalizovanou svini z Hong Kongu, která ročně utrácí miliony dolarů peněz kanadských poplatníků, by poslal do prdele i s jejím manželem, kam právem patří.

61642

14.07.2005 14:14

Ahenakew uznán vinným z šíření nenávisti vůči židům

RE: Pravda se odjakziva trestala a tresta se proto,protoze je to pravda.

P. Peshmerga 69.?.?.?

To by nejprve museli zavřít svého prezidenta, který o terorismu ve spojitosti s islámem mluví neustále. Pan Leho a jeho příspěvky jsou úplně ve shodě s oficielní americkou propagandou. Utoky na arabské teroristy a s tím nepřímo spojené útoky na islám jsou politicky korektní, (ještě jsem neslyšel o tom, že by Arab křestanského vyznání provedl sebevražedný útok. Chybí tam totiž ta "incentive", - pro muslima je v tom 72 mladých děvčat, odmítněte takovou nabídku, ale pro křesťana pobyt v pekle). [mrknutí jedním okem]

61620

14.07.2005 13:55

Ahenakew uznán vinným z šíření nenávisti vůči židům

RE: Mel holt spatny etnicky puvod

P. Peshmerga 69.?.?.?

Jeďte se podívat do Las Vegas či na montreálský festival "Just for laughs" a uvidíte hned, kdo si může dovolit dělat židovské resp. protižidovské vtipy nebo napodobovat a zesměšňovat Pakistánce či africké Američany. A lidé se smějí až se za břicha popadají a CDéčka se bez problémů prodávají. Kdyby si to dovolil nějaký komik se jménem Jaroslav Novák, tak by mu přišili ten nový paragraf hned po vystoupení. Duo cum faciunt idem, non est idem. Když dva dělají totéž, není to totéž.

61617

14.07.2005 13:11

Ahenakew uznán vinným z šíření nenávisti vůči židům

RE: Eine kleine korekce, Herr Stwora

P. Peshmerga 69.?.?.?

Slovo "wilfully" se v první části píše jen s jedním -l-.Vím, že to bude pro vás malé překvapení, ale když se toto slovo na Harvardu, jehož jste evidentně absolventem, probíralo, pravděpodobně jste chyběl. Kromě úmyslně,znamená též svéhlavě, rozváženě, promyšleně a v neposlední řadě i záměrně (wilful murder). BTW Eine kleine korekce, Herr Stwora se v němčině píše "Eine kleine Korrektur, Herr Stwora", unglaublich aber richtig, sehr geehrter Herr Jakotyč.

61616

12.07.2005 14:46

Jak mně české aerolinky pustily žilou

RE: Jak mně české aerolinky pustily žilou

P.Peshmerga 69.?.?.?

Juan Manuel Fangio byl sice Argentinec, ale narodil se italským přistěhovalcům, kteří ještě v době jeho narození ani nebyli státními příslušníky Argentiny. Ten podepsaný Tony Fangio rozhodně nikde nezávodil.

61329

12.07.2005 14:38

Jak mně české aerolinky pustily žilou

RE: Jak mně české aerolinky pustily žilou

P.Peshmerga 69.?.?.?

Konkurence ještě existuje, hlavně v oblasti charterových letů a dovolených (Air Transit, Virgin Airlines, atd. těch společností je dost). Ono to ale také vyžaduje, aby pro to něco člověk udělal. Je daleko jednodušší zajít do cestovní kanceláře, objednat letenku či celou dovolenou a za poplatek je nechat všechno zařídit. To platí zejména pokud cestujete s celou rodinou, hlavně pokud máte malé děti. Poslední co potřebujete jsou další průsery při cestování. Pokud pojedu sám, zvyklý jako starý čundrák (Brdské lesy, Sázava, Slováč) na překonávání potíží, pak si mohu dovolit trochu dobrodružnější cestování a pochopitelně i levnější. Pak ovšem mohu třeba jet na týden za 1.400 dolarů na St. Lucia namísto 2,590 s cestovní kanceláří Air Canada, stejný hotel, all included. To samé platí při nákupu potravin, spotřebičů, oblečení, atd. Buď si ve středu prohlédnu všechny ty jejich reklamy, vyberu z těch třech či čtyřech supermárketů to co je na výprodeji, a pak je objedu a ušetřím 15 či 20 dolarů. Anebo když mám slušný příjem, tak se na to vybodnu a jedu do té nejbližší prodejny. Choice is yours.

61328

12.07.2005 02:52

Reakce na článek »Kanadská vláda legalizovala sňatky homosexuálů«

RE: Reakce na článek »Kanadská vláda legalizovala sňatky homosexuálů«

P.Peshmerga 69.?.?.?

Pokud máte zájem poznat jak se na anální sex (homo či hetero) dívají české ženy, pak doporučuji www.žena-in.cz a pod "Články s největším počtem příspěvků" si najděte článek nazvaný "Zadeček v ráji". Do dnešního dne je těch příspěvků včetně osobních zkušeností a návodů na "správné" užívání konečníku celkem 446. Vzhledem k tomu, že příspěvky jsou anonymní, najdete tam řadu zajímavých náhledů. [smích]

61207

11.07.2005 23:53

Jak mně české aerolinky pustily žilou

RE: Jak mně české aerolinky pustily žilou

P.Peshmerga 69.?.?.?

Nejlepším důkazem, resp. důvodem proč nepoužívat ČSA či cokoliv co létá pod čs. vlajkou jsou zkušenosti ministra zahraničních věcí pana C. Svobody. Buď ten chlap má neskutečný pech na létání nebo to dělá záměrně (aby ministři dostali nová letadla), ale ještě jsem neslyšel, že by se z nějakého zahraničního výletu placeného čs. poplatníky nevrátil bez průseru. Prezident Kraus je na tom o něco lépe, ale jen o málo (viz jeho výlet do Izraele). Proto podobně jako v případě polské společnosti LOT, si říkám "Fly or not, but never fly LOT (ČSA)", a používám společnosti Lufthansa, BA, Air Canada či KLM. Levnější, modernější bezprůserová letadla, kde je člověk i slušně nakrmen.

61177

11.07.2005 23:41

Jak mně české aerolinky pustily žilou

RE: Jak mně české aerolinky pustily žilou

P.Peshmerga 69.?.?.?

Pane Včeličko, češtin být vždycky moc složitý, to už žíkal můj Vater, er war pražský Němec, tak se prosím nedivte, že někdo s takovým jménem pod příspěvkem - (Tony Fangio)- to úplně nezvládá. Ale tu myšlenku vcelku vyjádřil docela jasně, takže tomu rozumíme, a o to tu jde. Navíc ty připomínky jak vyzrát na systém jsou natolik cenné, že nějaké to Y či I nehraje roli. Hodinky nebo holinky, obojí se natahuje.

61174

10.07.2005 14:11

Londýn pod útokem

RE: Londýn pod útokem

P.Peshmerga 69.?.?.?

Pokud jde o tu islámskou atomovou bombu. Jako voják byste si měl položit pár otázek. Koho Irán nejvíce nenávidí? Šampionem je rozhodně Izrael, pak USA (to je kombinace sionismu se satanismem a imperialismem), pak Irák (tomu ještě něco dlužíme z té poslední války), pak přijdou na řadu ti další. Česká republika rozhodně na tom seznamu nefiguruje někde v první desítce, ta bude spíše někde na konci spolu s Moldávií či Maltou. Atomová bomba stojí těžké peníze a ty investice se nám musejí nějakým způsobem vrátit. Osobně si nedovedu představit nic mocnějšího, po propagandistické stránce, než třeba zičení Tel Avivu (na rozdíl od Jeruzaléma těch památek a svatých míst tam moc není), ale novinářů a TV společností by tam byla spousta. Nedalo by se to sice srovnat s napadením Satana (USA) (na to ještě Iránci technologicky nemají), ale je to rozhodně blíž (Tel Aviv) a s pomocí raketové techniky Severni Koreji i proveditelné. Ani bych se nedivil, kdyby Iráncům izraelské letectvo, řekněme takových pět minut před dvanáctou, pár atomovek preventivně fouklo.

60876

10.07.2005 13:27

Londýn pod útokem

RE: Londýn pod útokem

P.Peshmerga 69.?.?.?

Pane Leho, já nemám na mysli rozdíly ve výzbroji, ošacení, ubytování, stravě, výcviku, zvyšování kvalifikace, esprit de corps, apod. Tam ty rozdíly byly vždycky. Ani neuvádím, jaká mimořádná péče se věnuje záchraně vlastních vojáků v bojovém nasazení. Že americká či izraelská armáda nečistí minová pole přechodem vlastního vojska, že nedochází k situacím, kdy jeden voják dostane pušku a pět nábojů a druhý jen pět nábojů a rozkaz sledovat toho prvního.
Všechny armády mají ale základně jedno společné, jejich povinností je obrana vlastní země či obrana spojenecké země (např. NATO vs Varšavská smlouva), povinnost vykonávat rozkazy (jako např. napadnout jinou zemi, třeba Irák či Afganistán), bojovat a v neposlední řadě dovést konflikt k vítěznému konci. Co může být považováno za "vítězný" konec je někdy velice pofidérní, např. odchod z Vietnamu či odchod US armády z Bejrútu. Ale alespoň už tam američtí vojáci neumírali a armáda nemusela dělat větší pomník ve Washingtonu.

60865

09.07.2005 22:36

Reakce na článek »Kanadská vláda legalizovala sňatky homosexuálů«

RE: Reakce na článek »Kanadská vláda legalizovala sňatky homosexuálů«

P.Peshmerga 69.?.?.?

O tom, že je homosexualita, pedofilie či zoofilie nepřirozená, nemá smyslu debatovat. To je fakt. Rozdíl je jen v tom, že v různých dobách a v určitých společnostech tyto úchylky byly pokládané za akceptovatelné chování. To se týká hlavně vyšších a bohatších tříd. Za Řeků byla dokonce homosexualita mezi vojáky pdporována, za Římanů bylo normální, že politik či bohatý člověk měl homosexualního milence a pár nezletilých dětí na "hraní", a že z nudy se na mejdanech i zneužívala zvířata. Ten samý "pořádek" platil i za vlády faraonů, Aztéků či Mayů, v Číně, Indii či Japonsku, za vlády Džingischánů. To všechno bylo dokumentováno prostřednictvím uměleckých či literárních děl. Dnes se na to díváme pod vlivem různých náboženství trochu jinak, někteří to zavrhují, jiní pracují na tom, aby se zákony změnily. Dnes je kuřák cigaret větší pária než homosexuální buzna. Za pár let se budete možná moci oženit se svou fenkou či provdat za svého psa.

60730

09.07.2005 15:01

Londýn pod útokem

RE: Londýn pod útokem

P.Peshmerga 69.?.?.?

Kdybyste někdy v minulosti byl povolán ke službě v armádě jakékoliv země (ČSSR, Švýcarska, USA, žádný rozdíl), dozvěděl byste se, hned od samého začátku, že máte v popisu práce zabíjení protivníka; podobným způsobem jako kominík má v popisu práce napsáno vymetání komínů. A v komunistických armádách se o tom nediskutovalo (po vojensku "nepindalo"). Kdo by byl váš protivník, zda-li by to byla válka obranná či útočná, rozhodovaly nadřízené orgány (strana a vláda, či Moskva). Neuposlechnutí rozkazu (a to bylo zcela jasně napsáno v Řádech čs. armády) bylo trestáno; - vězením, přeřazením k trestné rotě, polním soudem, nebo - při pokusu o ústup před protivníkem - střelbou do zad. To, že k ničemu podobnému za mé vojenské služby nedošlo, byla jen náhoda, nebyla totiž žádná válka. Tak už nechte té nekonečné kritiky pana Leho, ten dělá jen to co mu povolání vojáka předepisuje.

60622

09.07.2005 13:18

Londýn pod útokem

RE: Pani Jarmilo -právě jste urazila všechny opice

P.Peshmerga 69.?.?.?

Já jsem těch přísných kritérií cenzury pana Stwory nedbal a popsal jsem tu jistou, upozorňuji nejmenovanou osobu, pomocí matematiky a české koncovky. Pokud jde o ty obrázky malované křídou na barácích, myslím, že to byly kosočtverce, dobře si na ně pamatuji. Jasněji jste to, za pomocí geometrie, vyjádřit nemohl. Teď už jen čekám, kdy kromě cenzury začneme být žalováni podle paragrafu 206. odst. 1, trestního zákona, z trestného činu pomluvy, (která může závažnou měrou ohrozit vážnost napadené osoby u spoluobčanů) či zda se bude jednat jen o přestupek proti občanskému soužití. [smích]

60608

09.07.2005 00:35

Koordinované vydírání jménem Live 8

RE: Koordinované vydírání jménem Live 8

P.Peshmerga 69.?.?.?

Pane Nohejl, Uganda byla sice židům Brity nabídnuta jako jedno z možných řešení, ale sionisté sami o území v Africe nikdy nežádali. Dovedu si představit, že by dnes Uganda vypadala jinak než, bohužel, dnes vypadá, stejně tak Hitlerův nápad s přestěhováním židů na Madagaskar by asi změnil tvářnost tohoto ostrova a Antananarivo by se dnes jmenovalo Antatelavivo. Nicméně konečný cíl všech sionistických snah od samého počátku byla historická země Eretz Israíl, i když tato země zrovna medem a strdím neoplývá. Ale s pomocí peněz a úsilovnou prací se dá i poušť předělat na úrodná pole. Že na těch polích dnes pracují dělníci z Thajska, Filipin či Rumunska, to je druhá věc. Jen se podívejte co dokaží peníze za ropu udělat v Saudské Arábii, Kuvajtu, Bahrainu, Arabských emirátech apod. s pomocí zahraničních dělníků. Když do něčeho, s odpuštěním, naserete hodně peněz (např. Las Vegas, Reno) tak se vám to musí podařit. Ovšem změnit to co je v palicích místních občanů (Arabů) bude trvat déle.

60499

09.07.2005 00:09

Koordinované vydírání jménem Live 8

RE: Koordinované vydírání jménem Live 8

P.Peshmerga 69.?.?.?

Tak jsem, paní Ajo, konzultoval slovník a Pravidla českého pravopisu, a sloveso "vydefinovat" tam prozatím není. Ale to neznamená, že takový patvor nemůže existovat. Pamatuji si na doby, kdy továrny nejprve dodávaly zakázky , pak dodávkovaly, následovně vydodávkovaly a nakonec i předvydodávkovaly. V dnešní "moderní" češtině najdete stovky slov, slov která před dvaceti lety neexistovala. Taková ruština je na tom ale ještě hůře, ale ta si to může dovolit, nas mnogo. Takže takové patvory jako buchgalterija (účetnictví), maštáb (měřítko na mapě), karandaš (tužka podle jména švýcarské firmy) apod. existovaly a nová zparchantělá slova jen denně přibývají. Čeština by měla být, vzhledem k počtu obyvatelstva, opatrnější. Nejsem přívržencem umělých slov jako "ruko-noho-břinko-truhla" či "smrko-noso-plenka", ale určitou jazykovou čistotu bychom měli zachovávat. Jinak nemám nic proti ženám, bohudík existují, a to dokonce ve větším procentu než muži a dožívají se delšího věku (mají jen jeden chromozom). Tento příspěvek může být OT, ale nenaplňuje skutkovou podstatu trestného činu hanobení rasy, národa či přesvědčení.

60496

08.07.2005 15:38

Londýn pod útokem

RE: Londýn pod útokem

P.Peshmerga 69.?.?.?

(Příspěvek zrušen. Urážíte diskutující.)

60387

08.07.2005 13:50

Londýn pod útokem

RE: Londýn pod útokem

P.Peshmerga 69.?.?.?

A co když to nebyl ani diletantismus ani amatérismus, ale jen takové varování čeho je tato organizace schopna. Třeba nešlo o to zabít co největší počet civilistů, ale zabít jenom tolik, aby to vzbudilo v lidech strach, aby to způsobilo ekonomické škody Velké Británii. Protože všechny ty peníze vynaložené na zvýšenou ochranu, a že jde o miliardy, nemohou být použity k jiným, řekl bych daleko rozumnějším účelům (nové školy, silnice, zdravotnictví apod.). Podobný problém má, resp. do nedávné doby měl, i stát Izrael, jen s tím malým rozdílem, že jim tu zeď či plot včetně zvýšených nákladů na obranu, nové zbraně, přestěhování usedlíků z Gazy a Západního břehu financujeme z peněz US daňových poplatníků. Velká Británie takový luxus nemá.

60362

08.07.2005 13:32

Londýn pod útokem

RE: Londýn pod útokem

P.Peshmerga 69.?.?.?

Nejenom, že naše planeta Země je placatá, ale uvnitř té planety je ještě jedna planeta, která je objemově větší než ta vnější. Něco na způsob ruské matrjošky. Také mi nedávno říkali svědci Jehovovi, že mají předplacena všechna ta nejlepší místa na nebesích, a když si nepospíším, že se tam nedostanu. Když jsem jim sdělil, že jako muslim to mám daleko lépe zařízeno (72 mladých děvčat, perpetuálních panen, celý komfort včetně těch nejlepších lahůdek, bohužel, bez chlastu, ale občas trochu hašiše, to šíítové tolerují), tak odešli. Na Internetu je těch stoupenců konspiračních teorií na tisíce; to co by jim žádný rozumný časopis nikdy neotiskl, mohou díky Netu svobodně "ventilovat" aniž by je někdo pronásledoval či upaloval na hranici. Škoda, že se toho nedožil Mistr Jan Hus, to by byl hukot.

60360

08.07.2005 01:27

Londýn pod útokem

RE: Londýn pod útokem

P.Peshmerga 69.?.?.?

(Příspěvek zrušen pro hrubé urážky jiného diskutujícího. Editor.)

60259

07.07.2005 21:28

Londýn pod útokem

RE: Velmi smutne, hlavne jak udalosti chape Zvedavec

P.Peshmerga 69.?.?.?

Také mě to dráždí, pane Včelička, že nikde nemohu najít fotografie pozůstatků toho letounu, který zaútočil na Pentagon. Určitě tam něco v tom státě "dánském" smrdí. Ale těch fotografií útoků na WTO, hlavně toho druhého letadla je poměrně dost a podle listu cestujících bych neváhal tvrdit, že to byli občané té velevážené přátelské islámské země Saudské Arábie. O tom mě přesvědčují i existující listy žáků leteckých učilišť na Floridě a v Kalifornii. Podle vzoru "do not teach me how to land, teach me how to fly....". Jen tak pro srandu králíků. Ptá se letuška jednoho z pasažérů Boeing 747 (po problematickém startu) arabského vzhledu, "chtěl byste něco k pití? (jako na občerstvení pro úplné blby). "Ne, děkuji," odpovídá ten cestující arabského původu, "Já budu za chvíli řídit". (to letadlo do WTO, zase pro úplné blby). Alláhu akbar (4x) wa Muhammádu rassuláh.

60215

07.07.2005 14:31

Koordinované vydírání jménem Live 8

RE: Koordinované vydírání jménem Live 8

P.Peshmerga 69.?.?.?

Ave Laura,
dixi et salvari animam meam. Promluvila jsem a spasila jsem duši svoji. Doufám, že už je vám teď lépe, že se cítíte spokojenější. Mimochodem ty zdroje těch latinských moudrostí mám také k dispozici, latinu jsem měl jen jeden rok, pak přišel jazyk míra i progresa, ruština. Ono se vždycky říkalo, že spokojenost vychází z vnitřku (ať už je to duše či tělo). Proto se většina lidí cítí lépe po řádném vyblití.
A když už jsme tak u té latiny, když někdy jdete do společnosti, předpokládám přítelkyň (nedovedu si představit muže, který by s vámi dlouho vydržel), také chodíte společně na toalety. Něco jako podle vzoru "Si amicus tuus mingit, minga, seu mingere finga", "Si amicus mingit, etiam mingas, si mingere nequis, mingere fingas". Močí-li tvá přítelkyně, moč, i když nemáš proč. V Koránu je žena často spojována s duchovním pádem člověka, a jak tak čtu ty vaše příspěvky, začínám tomu věřit. A muliere initium factum est peccati.

60161

07.07.2005 09:35

Koordinované vydírání jménem Live 8

RE: Koordinované vydírání jménem Live 8

P.Peshmerga 69.?.?.?

Pane Včelička, v Kanadě rozhodně odmítají příslušnost Haiti k americkému kontinentu možná i více než v USA. Těch haitských jigaboos jsou tady desetitisíce, hlavně v té francouzsky mluvící provincii (Quebec). To jich snad tolik nemáte ani na Floridě či v New Yorku, i když na nafouknuté pneumatice se na Floridu dá snadněji doplavat než do Montreálu. A podobně jako černoši z Jamajky v Torontě, tak i tady v Montreálu vytvářejí zločinné gangy (drogy, prostituce, vydírání), a jsou početně zastoupeni v "ústavech nápravného zařízení". Pracovat se jim moc nechce, ale "držkovat" o rasismu a dělat neplechu dovedou stejně tak dobře jako cikáni. Na druhé straně je třeba říci, že pár stovek se jich tu docela dobře uchytilo, doktoři, inženýři, ale ti se hned snaží od toho "proletariátu" distancovat.

60148

06.07.2005 20:59

Koordinované vydírání jménem Live 8

RE: Koordinované vydírání jménem Live 8

P.Peshmerga 69.?.?.?

Pane Modráček, to není otázka odpuštění dluhů. Z těch afrických států - s výjimkou těch, které produkují ropu - nikdy nic nedostanete. Stejně tak jako z hovna bič neupletete. Píšete o dopravní struktuře, která existovala v Africe, to snad nemyslíte vážně. Tam žádná dopravní struktura do příchodu bělochů neexistovala, snad jen ty vyšlapané stezky pro dopravu černých otroků pochytaných arabskými otrokáři. Jediné cesty, které kdy existovaly, a jsou dodnes dokumentovány, byly na severu afrického kontinentu, tj. nad Saharou, např. Mahreb (Maroko, Alžírsko, snad i Mali - Timbuktu), Kartágo (Tunis), Egypt a lodní doprava po Nilu a Středozemním moři. A ty cesty byly vybudovány Egypťany, Féničany, Řeky, Římany, pak islámskými panovníky, Turky a nikoliv hladovějícími černoušky.

60037

06.07.2005 20:41

Koordinované vydírání jménem Live 8

RE: Koordinované vydírání jménem Live 8

P.Peshmerga 69.?.?.?

Kdybych byl Argentinec, tak bych asi Falkland Islands zařadil k Jižní Americe a nazýval bych je Islas Malvinas. Když se tak podívate na tu mapu tak jsou blíže k Estrechos de Magallanes a Ohňové zemi než k Velké Británii. Jako Brit bych je považoval jako součást Velké Británie, pár tisíc kilometrů sem, pár tisíc kilometrů tam, who cares. Zatím se obyvatelům Falkland Islands daří lépe pod britskou vlajkou, stejně tak jako občanům Francie na ostrovech Saint Pierre a Miquelon (to je hned vedle kanadské provincie Newfoundland a Labrador), protože není nad vládní štědré podpory a tax-free status. Jo, to se to chlastá francouzské víno a koňak za pár šupů, žere camembert a jiné francouzské sýry, včetně stipendií ke studiu v Paříži a jiných francouzských městech, když nás kontinentální Francie tak štědře podporuje.

60036

06.07.2005 18:28

Koordinované vydírání jménem Live 8

RE: Koordinované vydírání jménem Live 8

P.Peshmerga 69.?.?.?

Když máte největší ekonomiku na světě, tak by tomu asi odpovídalo to vaše prohlášení, že největším spotřebitelem ropy na světě jsou a ještě nějakou tu dobu budou Spojené státy americké.

60027

06.07.2005 16:48

Koordinované vydírání jménem Live 8

RE: Koordinované vydírání jménem Live 8

P.Peshmerga 69.?.?.?

Žádný nový zeměpis netvořím, osobně připojuji ostrovy k nejbližším kontinentům. Např. jak jsem již psal Haiti, Kuba či Dominikánská republika jsou k Americe (k Novému Světu) blíže než k Africe. Ale pan Včelička (alias Seremed-ale málo) někdy bazíruje na slovíčku, tak to musím opravit. Ani ten termín Amerika není přesný, Kolumbus nepřistál v Americe ale v oblasti dnešního Karibiku a domníval se, že objevil novou cestu do Indie. V té době ani termín Amerika neexistoval. Ten vznikl až díky Amerigo Vespucci a vlastně jednomu německému kartografovi, který zpracovával poznatky nových mořeplavců a nazval nový kontinent Amerika. To už se ovšem vědělo, že nový kontinent není Indie, přestože ten termín indiáni do dnešního dne zůstal (s výjimkou politicky korektních "buzerantů").

60004

06.07.2005 16:24

Velká hororová show Ariela Sharona

RE: Velká hororová show Ariela Sharona

P.Peshmerga 69.?.?.?

Viděl jsem učebnici pro palestinské žáky základní školy ( vydána v Egyptě, dnes je to možná lepší a přesnější), tam také Israel jako stát nebyl uveden. A nejlepší jsou matematické otázky, jako např. když mujahadeen zastřelí 4 židy a granátem zabije 3 židy, kolik židů islámský bojovník zabil? Správná odpověď, i v Česku, je 7 židů.

60000

06.07.2005 15:36

Koordinované vydírání jménem Live 8

RE: Koordinované vydírání jménem Live 8

P.Peshmerga 69.?.?.?

Pokud jde o bývalé koloniální mocnosti, mohu vás upozornit, že bývaly doby, kdy některé africké oblasti díky kolonizátorům prosperovaly. Šlo zejména o bývalé německé kolonie(Schutzgebiete, čili protektoráty) např. Togo, Kamerun či dnešní Namibia. V těch zemích nejenom úředníci, vojáci a německé firmy Jeho císařského veličenstva "vykořisťovali" místní obyvatelstvo, ale stavěli i silnice, železnice, mosty, školy, nemocnice, přístavy, nechávali studovat Afričany v Německu, aby se z nich stali doktoři, administrátoři atd. a celkově přispívali ke stabilizaci země a její prosperitě. Mistní obyvatelstvo sice nežilo v přepychu, až na pár náčelníků a jejich rodin, ale rozhodně nehladovělo a neumíralo tak jako umírá dnes pod vládou svých vlastních lidí buď hladem nebo AIDS či vzájemným vyvražďováním. Jen se podívejte na to, co udělal Mugabe ze své kdysi potraviny exportující země.

59995

06.07.2005 14:55

Koordinované vydírání jménem Live 8

RE: Koordinované vydírání jménem Live 8

P.Peshmerga 69.?.?.?

Tak vám musím poděkovat za příspěvek k vylepšení znalosti jazyka Ludovíta Štúra, "trafená hus zagágala". Neměla byste ještě nějaké jiné perly slovenského jazyka okrem ťava, rušňovodič, debna, ceruzka, orgován, bocian?

59987

06.07.2005 14:37

Velká hororová show Ariela Sharona

RE: Velká hororová show Ariela Sharona

P.Peshmerga 69.?.?.?

Greater Jerusalem se dá překládat něco na způsob Velké Prahy (Velký Jeruzalém ). Nejprve tedy Praha jako historická část (Staré Město, Malá Strana, Nové Město, Vyšehrad apod.) a pak se zvětšovala (Žižkov, Dejvice...) až z toho vznikla Velká Praha a dnes Praha převeliká, kam patří i takový Radotín (dříve u Prahy), Stodůlky apod.

59978

06.07.2005 14:02

Koordinované vydírání jménem Live 8

RE: Koordinované vydírání jménem Live 8

P.Peshmerga 69.?.?.?

A navíc, pane Gejdoš, rasismus z právního hlediska není ilegální, diskriminace ano. Stejně tak jako prostituce není ilegální, vyhledávání zákazníků ano. Znám řadu míst v USA (např. na Floridě), kde nemůžete koupit dům, pokud nejste schválen vedením komunity. A sami makléři si dávají bacha, aby dům na prodej neukazovali nežádoucím živlům. A podotýkám, že to nejsou milionářské čtvrtě, to by bylo z jiného soudku. Tímto, zjevně rasistickým opatřením, se kontroluje kdo se stane vaším sousedem a kdo ne. Ale má to tu výhodu, že se tam pak nesetkáváte s pyskatými černochy popíjejícími na chodníku vysokoprocentní pivo či vysokoprocentní vína typu Night Express, či Texas Rose.

59974

06.07.2005 13:37

Koordinované vydírání jménem Live 8

RE: Koordinované vydírání jménem Live 8

P.Peshmerga 69.?.?.?

Ropy, až do relativně nedávné doby, bylo pro tehdejší potřeby dostatek. Kromě občasných průserů způsobených OPEC zeměmi, např. v sedmdesátých letech, se po dlouhou dobu pohybovala cena ropy kolem 30 až 35$ za barel. V posledních letech (10-15) však hospodářství asijských zemí (především Činy, Malajska) vzrostlo tak rychle, že stávající produkce prostě nestačí. O to existující množství ropy totiž soutěží více zemí, plus k tomu přidejte nepokoje v Nigérii, což je též důležitý dodavatel ropy, a máte současnou situaci. Nová potencionální naleziště ropy jsou známa řadu let (Aljaška, Gulf of Mexico, Sibiř atd.) ale náklady na těžbu byly vysoké, a když byl barel za 30 dolarů, naftařské společnosti by nikdy z toho neměly žádný zisk. Dnes, když stojí barel $60 je to ovšem jiná věc a proto se dnes vrtá skoro všude. Ale mám takový dojem, že tohle je jen začátek našich problémů, za chvíli bude v USA docházet i voda. A z historie je známo, že o vodu se často bojovalo (např. Izrael, Palestina, Jordánsko).

59968

06.07.2005 12:54

Koordinované vydírání jménem Live 8

RE: Koordinované vydírání jménem Live 8

P.Peshmerga 69.?.?.?

Máte pravdu, na americkém kontinentu Haiti skutečně neleží. Ostrov Hispaniola (Haiti a Dominikánská republika) leží v karibské oblasti, přesně řečeno je součástí Velkých Antil (Greater Antilles) spolu s Kubou, Jamajkou a Portoricem (tj. podle Pravidel českého pravopisu). Ale tak nějak po stránce ekonomické se přidává k americkému kontinentu, neboť přece jenom leží blíž k Americe než např. k Africe. Ona ta Velká Británie také není součástí evropského kontinentu, ale ekonomicky, politicky, defenzivně apod. je považována za součást Evropy; to samé dnes platí i o Maltě, Kypru a Islandu.

59965

06.07.2005 00:43

Koordinované vydírání jménem Live 8

RE: Koordinované vydírání jménem Live 8

P.Peshmerga 69.?.?.?

Tak to jim těm ubohým černouškům určitě ta vaše rodina hodně pomáhá, když jim posíláte "určitý" finanční obnos. Asi tak 25 doláčů ročně, nebo je to padesát doláčů? abych to zase moc nepřehnal. Píšete o tom, abychom nezapomínali na to, že pocházíme z Afriky. Pak ale nezapomeňte, že vy pocházíte z Mongolska, neboť na tom vašem území se právě Mongolové, Hunové, Avaři, Tataři a jiné mongolsko-turecké kmeny z jistých důvodů zastavili, jen oplodnili místní ženy a pak se, bohudík, vrátili domů. Já si podobně jako pan Lev, šetřím peníze na penzi, (Quando est manus parca, tunc est plenior arca, čili "kdo šetří, má za tři), neboť nehodlám přispívat na švýcarské účty černošských diktátorů.

59914

05.07.2005 15:52

Velká hororová show Ariela Sharona

Velká hororová show Ariela Sharona

P.Peshmerga Mgr Paed 69.?.?.?

Zatím nevidím, že by se tu slétali židobijci jako (vypusteno - nechutne prirovnani). Kromě pana Nohejla, který to má v krvi, a nevynechá židovskou otázku i když někdy v minulosti šlo jen o pekařské recepty na výrobu chleba či rohlíků (2004). Jsem docela překvapen jaký klid je tady, so far.

59824

05.07.2005 15:20

Koordinované vydírání jménem Live 8

RE: Koordinované vydírání jménem Live 8

P.Peshmerga Mgr Paed 69.?.?.?

Ropa z Iráku teče, budete se divit, ať rebelové dělají co dělají, ropa pořád teče, hlavně na jihu a na severu. Nebýt peněz, které irácká vláda získává prodejem ropy, už by dávno bankrotovala i přes mezinárodní(čti americkou) pomoc. Problémy v Nigérii a zvýšená poptávka z Číny jsou daleko vážnější než nepravidelné dodávky z Iráku. Pokud jde o Aljašku, tam je té panenské přírody tolik, že těch pár desítek čtverečních kilometrů, které těžařské společnosti zaujímají a využívají nemůže způsobit žádný ekologický průser. Navíc samotná americká vláda na ty společnosti uvalila taková ekologická opatření, která nikde jinde neexistují. A pokud máte na svém území bezpečné zdroje ropy (na rozdíl od nejistých arabských zdrojů), nevyužil byste je ve prospěch vlastního státu? Jeďte se tam někdy sám podívat, třeba do Yukonu či Aljašky, a pak na vlastní oči uvidíte kolik panenské přírody tam je, pokud se tam vůbec dostanete (moc silnic tam není, to vím z vlastní zkušenosti).

59821

05.07.2005 14:53

Koordinované vydírání jménem Live 8

RE: Koordinované vydírání jménem Live 8

P.Peshmerga Mgr Paed 69.?.?.?

Klasickým ukázkovým případem co dokaží černoši udělat ze své země je Haiti. Byl jsem tam ještě za tatíčka Duvaliera (papa Doc)a podruhé, kdy ještě vládl jeho syn Baby Doc. To tam, díky té jejich policii Tonton Macoute, ještě všechno jakž takž fungovalo, hlavně hotely.
Nicméně země, která od francouzské revoluce je již přes 200 let
tzv. svobodná, (po vyvraždění většiny bilých kolonizátorů za revoluce) a pod vládou černochů, je dnes nejchudší zemí na americkém kontinentě. Naprosto zpustošená, bez fungující infrastruktury, země, kde ty nejzákladnější veřejné služby existují jen díky OSN a jen v oblastech, kde se tyto jednotky OSN, silně ozbrojené, odváží pracovat. Soused Haiti, Dominikánská republika, "vykořistovaná" španělskými kolonizátory, okupovaná častokrát Američany, není sice žádný ráj, ale je tam klid, lidé mají co jíst a kde spát, pro turisty pocit bezpečnosti a proto je tam pořád plno, zaměstnanost je na takovém stupni, že na tu nejhorší práci, sekání cukrové třtiny, si prostě najímají černochy z Haiti.

59819

04.07.2005 23:54

Koordinované vydírání jménem Live 8

RE: Koordinované vydírání jménem Live 8

P.Peshmerga Mgr Paed 69.?.?.?

V Indii jsem strávil a pracoval více než tři roky a mohu vám dát jen zapravdu. Počet dětí u těch tzv. nekvalitních lidí (na rozdíl od les gens de qualité) je neomezený. Zakládá se principiálně na tom, že v minulosti mnoho dětí umíralo na následky všech možných nemocí. Dnes, vzhledem k zlepšení lékařské péče, očkování, hlavně čisté vody, těch dětí umírá podstatně méně, nicméně ten základní koncept, tj. co nejvíce dětí se nezměnil. To platí zejména u chudých obyvatel muslimského náboženství, které islámští klerikové nabádají, aby "dělali" co nejvíce dětí, a tím zvýšili zastoupení muslimů v Indii. Dalším faktem bylo a stále je, že v Indii a ve většině afrických zemích není žádné penzijní pojištění, čili čím více dětí, tím větší naděje, že na stará kolena jim, tj. rodičům, přinese potomek trochu rýže či čapátí. Z tohoto důvodu má Indie velké potíže, neboť ať dělá co dělá (a musím uznat, že se velice snaží) ten obrovký nárůst obyvatelstva "nekvalitních lidí" prostě nemůže uživit.

59762

Stránka: 1 2 3 4

Káva pro Zvědavce

77

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc březen přispělo 158 čtenářů částkou 26 788 korun, což je 77 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Milí čtenáři,

prosím, zvažte, zda byste mohli přispět na provoz tohoto serveru. Zbývá poslední den do konce měsíce a v pokladně chybí čtvrtina potřebné čásky. Jsme bez reklamy, tudíž plně závislí jen na tom, co se vybere. Děkuji.

Ve zkratce

Rouškový teror v Čechách31.03.20 00:57 Česká republika 0

Neutopické zemědělství: krizové jaro30.03.20 17:08 Česká republika 0

Lidstvo se vyvinulo původně na zcela jiné planetě, na Zemi jsme cizinci30.03.20 16:41 Neurčeno 1

Rockefeller a pandemie29.03.20 12:55 Neurčeno 4

Fed nemůže opravit, to co je rozbité.28.03.20 19:25 USA 0

I na pokraji sil musí evropské státy platit „výpalné“ Bruselu v plné výši.28.03.20 15:29 Evropská unie 0

Pozorujte dnešní právní zrůdy, ceny a lichvu! Šílené!!27.03.20 18:19 Česká republika 6

Jourová varuje27.03.20 14:54 Evropská unie 7

Vědci zjistili u 600 lidí 40 různých mutací koronaviru26.03.20 22:20 Island 6

Holandsko a Švédsko začínají ustupovat od teorie stádní imunity26.03.20 22:07 Evropská unie 2

Vláda mění své rozhodnutí ohledně odškodnění - bojí se bankrotu (a právem)26.03.20 22:00 Česká republika 1

Indie vyhlásila 1,3 miliardě svých občanů stanné právo26.03.20 21:02 Indie 1

Koronavirus: Drakonická opatření v Bolívii26.03.20 09:03 Bolivie 7

VIDEO: Massimo Mazzucco zajímavé souvislosti a "náhody" COVID-1926.03.20 07:56 Itálie 0

Politická korektnost a krvelačnost chorých feminacistek vedla ke konci mluvčího FK UK25.03.20 11:07 Česká republika 12

Ministerstvo obrany chce uspořit až 2,9 miliardy korun25.03.20 07:00 Česká republika 1

Evropská unie vojensky podporuje Turecko24.03.20 17:34 Evropská unie 2

V USA začala ekonomická krize24.03.20 04:25 USA 3

Video: Allahu akbar! Nepokoje v uprchlickém táboře Eleonas v Aténách23.03.20 17:51 Řecko 0

Video:Německo už není zemí mléka a strdí, ale Afričanovi to nevysvětlíte23.03.20 17:45 Německo 1

Měnové kurzy

USD
24,94 Kč
Euro
27,47 Kč
Libra
30,90 Kč
Kanadský dolar
17,60 Kč
Australský dolar
15,32 Kč
Švýcarský frank
25,96 Kč
100 japonských jenů
23,07 Kč
Čínský juan
3,51 Kč
Polský zloty
6,03 Kč
100 maď. forintů
7,65 Kč
Ukrajinská hřivna
0,89 Kč
100 rublů
31,24 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 399,85 Kč
1 unce stříbra
349,71 Kč
Bitcoin
158 541,75 Kč

Poslední aktualizace: 30.3.2020 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?