Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 58 příspěveků, 5 různých jmén: <nic>, External Observer, Jen tak ze zajmu:, Observer External, Pamětník.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

08.07.2020 06:09

Minister Korčok prekročil svoje právomoci a kompetencie

RE: Jsou zde dva extrémy

Observer External 213.?.?.?

To by me zajimalo kdo vlastni akcie Veolie. Doposud jsem o tom nepremyslel a nikde jsem to nehledal...

380421

23.07.2020 16:26

Trump se mýlí

RE: Vítězové prezidentských voleb v USA

External Observer 213.?.?.?

Jen doplním váš postřeh, že nejde zdaleka jen o Kennedyho mladšího, neb před ním byli minimálně ještě další dva - kteří už pomalu mizí z paměti, nebo se o nich takřka neví.

A to díky tomu, že nebyla televize a nebylo to celé tak spektakulární jako u JFK, taky je to delší dobu a paměť je krátká.


McKinley, prezident před začátkem první světovou válkou, dopadnul jako JFK.
Pojmenovali pak po něm na památku nejvyšší horu Ameriky, když už to měl předčasně (cizí rukou) za sebou.

A před ním jak je známo Lincoln...

Někteří dokonce spekulují o překvapivém konci třetího volebního období prezidenta Roosevelt. (žádné omezení na dvě volební období před Rooseveltem nebyla)Takže si ani nemohl užít svůj triumf na konci duhé světové...

380700

30.08.2020 00:15

Co se stalo s tou Amerikou, kterou jsem miloval?

Těžko odpovědět na otázku z nadpisu

213.?.?.?

Možná by se ukázalo, že ta země ani nikdy neexistovala.

Těžko dát odpovědět na titulní i závěrečnou otázku, když nebylo nedefinován ten minulý ideál. Nevíme a jak ta země nebo společnost kterou jste miloval ve vaší zkušenosti, nebo snad jen představě vlastně vypadala a kdy to tak bylo.

Lidi jsou mnohdy nespokojeni se svojí situací, ať osobní, nebo v zemi kde žijí a tato jejich osobní zkušenost, či dokonce trauma, se pak promítá do obrazů a iluzí které si projektují o jiné společnosti nebo zemi, a to začasté na základě fitivních obrazů šířených pop-kulturní propagandou typu Hollywood, Hudba, nebo promyšlená státní propaganda placená a šířená rozhlasem.

Možná šlo jen o projekci a při bližším pohledu by se ukázalo, jak již jsem uvedl nahoře, že taková země ani nikdy neexistovala.

381617

02.09.2020 13:59

Americe se nedaří zastavit růst převahy ČLR

RE: predpoklady k rozvoji

213.?.?.?

A co demografické trendy? Spojené státy v zásadě populačně rostou "udržitelným způsobem" procento za rok deset procent za deset let. 270 mil před deseti lety, 300 mil teď 330 za deset let. A vnitřně expandovat mají taky kam.

A technologický náskok je i hnaný i tím zbrojním průmyslem. Materiálové inženýrství atd.

Ono se to docela dobře rozvíjelo na řekněme úplně prázdném obřím kontinentu, kde poměrně malé množství původních obyvatel vymizelo ve srovnání s Evropou a přísunem levné pracovní síly.

To má teď k dispozici Čína relativně taky. Akorát místo černochů vozených z Afriky galerama přes Atlantik, si dováží vlastní levnou pracovní sílu rychlovlaky z venkova.

A jakkoliv souhlasím s tím, že Čína se během třiceti let posunula na nesporného technologického lídra, je třeba vidět, že se tam neposunula vnitřní hnací silou, ale pomocí studentů, kteří přijížděli a přijíždějí právě z těch spojených států a jejich univerzit. Bez toho by jednoznačně nebyli tam kde jsou.

Nikoliv vnitřní systém a školství Mao Ce tunga před třiceti lety - udělal ten zázrak, ale zahraniční školství a jejich absolventi, a zahraniční investice do Joint Venture podniků v samotné Číně. Kvalitní absolventi zahraničních univerzit se zapojili do místních národních firem. Tím dávali předpoklady aby si v místních národních firmách budovali zkušenosti a kariéry další místní lidé.
Zatímco Čínský absolvent MIT se vrátil a nastoupil do Huawei, Východoevropský absolvent se vrátil do země a našel vybydlenou fabriku, Tesly co vypadá jako po bombardování v čtyřiačtyřicátým nebo v Jugoslávii, takže nastpoupil do nadnárodní korporace zpátky v v Německu nebo US.
A Čínský absolvent po deseti nebo dvaceti letech praxe v Huawei, učit na místní lokální technickou univerzitu pro místní lidi a elitu, zatímco východoveropan maže Caltech do Californie, nebo podobně.

O tom to je.

Jednalo se ovšem o excelentní model řízení ze strany Čínské vlády a geniální politiku, to bezesporu, protože to na rozdíl od států východního bloku dokázali tímto způsobem směřovat a uřídit.

Teď půjde o to, jestli ten systém proměnili natolik, a budou mít natolik podnikavého ducha že tam vybuduje ta první generace co se vzdělávala na západě ty Harwardy Oxfordy a Ivy League. Aby ten trend udrželi.
Teď jim ten Research and Development jede, ale pokud jim dojdou ti studenti a ti zkušení odborníci může se ta křivka klidně zase obrátit dolů. Pokud by západ zavřel dveře Číňanům řekněme na 10 20 let n univerzity, je otázka jetsli to dokážou udržet.
To že byla jedna generace byla chytrá ambiciózní a vzdělaná, neznamená že další generace zblblá a zpohodlnělá konzumem nebude blbá. Jak je vidět velmi pěkně tady u nás doma v ČR.
To se ovšem ryze teoreticky Číně stát může klidně stát taky.

381685

21.09.2020 09:01

Incident v Bille

Ješte že jste v Čechách

213.?.?.?

Moc hezký příklad ze života do diskuze. A to ještě nic nebylo.

Teď si představte, že by to tu bylo jako v zámoří a jeden měl jeden v kapse Beretu a druhej ČZetu. Jste si jistý že by skončilo jen u pěstí, když jim přetekly nervy? A jak by mohly vypadat komentáře a titulky v mainstreamu i na alternativě když by vás napadli? "Dva vlastenci bránili zákon, když muž nedodržoval nařízení". Nebo podobně.
Rozhovor v televizích - "Ten chlap neměl roušku, jen jsem ho slušne upozornil... ". "Muž bez roušky zaútočil na zákazníka (útokby bylo to vaše Hú, hu a pohyb rukama), ten se bránil". "Byla to sebeobrana". A pod.

Jestli by jste si pak ještě druhý den mohl klást otázku, kde se v nich bere to vědomí, že oni jsou tady od toho aby prosazovali pořádek.

Buďte rád že jste byl v Bille v Praze.

382189

05.10.2020 12:32

Zatím nekomentovaný výsledek voleb

Dva miliony doma

213.?.?.?

U voleb nebylo dva miliony tři sta tisíc voličů - z těch co chodí k volbám celostátním.

Jednak proto že to tak je vždycky, kraje mnoho lidí neberou. Druhak bo Covid.

Je tedy těžké věštit z křišťálové koule, co bude.
Jedná o jiné volby než obykle.

Naopak hodit lístek v skoro to samé množství lidí co se na to vykašlali a zůstali , doma. Dva miliony osm se tisíc..

Ti ovšem volili různé zakuklené zelené, nebo lidovce, schované v různých regionálních sdruženích "Plzeňáci" - kterým by ovšem lístek kdyby na něm bylo napsáno KDU jinak nehodili.
Za rok Plzeňáci a Jihočeši do Parlamentu kandidovat už nebudou, takže to bude o dost jinak.

Ti co přišli teď přijdou zase. Je otázkou, až ten dva a půl milionu přijde k volbám za rok, jak budou hlasovat oni.

ODS a TOP uspěly jen proto že šli leckde (Pardubicko) v koalici, jinak by dopadli taky jak Sedláci u Chlumce a vyhořeli by.

Pokud se tímhle nepoučí a nespojí do celostátních koalic, požere je za rok D'Hondtova metoda přepočítávání hlasů a zvýhodnění velkých stran a možná odejdou do politického nebe.

Naopak voliči strany, co teď zůstali doma, možná kvůli koronáči, a ubrali v osmi 0,3 procenta a nevešli se tak do pětiprocentního kvóra, za rok patrně zvednou svoje zadky a zase dorazí protože k celostátním volbám chodí.

382658

05.10.2020 20:27

Zatím nekomentovaný výsledek voleb

RE: Komunisti OUT?

213.?.?.?

Ještě bych stranu neodepisoval tenhle rok. Ztratili v porovnání oproti minulým krajským volbám, ale ve většině krajů propadli tak o čtvrt až půl procenta pod pět. Vyjímečně o víc. Ve svých tradičních krajích se přes pět dostali.

V krajích jim chybělo vesměs pár stovek voličů, při tý nízký účasti, aby se přes pět dostali. Dostali ale dost za uši. Nicméně nedorazilo milion třista voličů (když vynecháme Prahu, která nevolí).

Jižní Č, 4,77%, Olomouc 4,71%, Hradec 4,51%, Jižní M. 4,44%, Vary 4,41%, ,Střední Č, 4,26%, Zlín 4,04%, Pardubice 4,01%

Ústí 6,26, Severní Mor. 5,89, Vysočina 5,26,

Liberec 3,22

TOP 09 a STAN jsou na tom furt jednoznačně daleko hůř - a o takových výsledcích si můžou nechat zdát, a jako samostaný subjekty jsou zralý na výmaz, protože jim vyšší účast hlasy nepřinese. Můžou se spasit jen v koalici s někým.

U celostátních voleb bude jiná účast a voliči, ještě jednou dorazí..

Ten trend je ale bez diskuze nemilosrdný a sestupný dlouhodobě, o tom žádná.

Babiš funguje jako kdysi Havel, nebo jako vysavač. Polibek smrti. Koho políbí, tomu se dozajista nebude dařit

Nebo jako ten vysavač, když ne Lux.

V prvních volbách vysál hlasy a zdecimoval pravici.
V druhých volbách vyluxoval Soc Dem.
A po tom co ho podpořila po druhých volbách z parlamentních lavic podmíněně Strana, tak teď vysál i část jejich voličů - těch co přišli o víkendu k volbám.

Jakkoli máte pravdu že jde zastaralý koncept z doby před sto lety... Tak si položte otázku kdo ten koncept nahradí něčím lepším modernám. Patrně nikdo. A dosavadní rozmanitost, jedni na západ druzí na východ, nebude nikým nahrazena a zůstane jen normalizační uniformita - jen v opačném směru než před čtyřiceti lety.

Ale strana má na kahánku.

Babiš si ale se svým Luxem koleduje o osud Fica.

382674

05.10.2020 23:08

Zatím nekomentovaný výsledek voleb

RE: Nepřehánějte to s tou fikcí

213.?.?.?

Asi je třeba rozlišit dva druhy finančních příspěvků od státu.

a) Příspěvek za obdržené hlasy ve volbách.
b) příspěvek za získaný mandát.

Za mandát je to čtvrt miliónu za rok i v krajských volbách.
https://www.irozhlas.cz/volby/krajske-volby-hnuti-...

KSČM přišla o 73 miliónů, Soc Dem. o 88 mega celkem.

ad a) U celostátních voleb kdo překročí tři procenta má nárok na příspěvek za hlasy na činnost strany.

382676

07.10.2020 09:33

Tajné služby Západu sú na smiech už i laickej verejnosti

RE: da sa celkom s uspechom predpokladat

213.?.?.?

Čili Nord Stream. Jenže zhledem k tomu že ten zemni plyn je dlouhodobe povazovany i Nemeckou vladou za vyhodny a prinosny pro Nemecko, tak zadavatel asi pochazi odjinud. BND muze byt vykonna slozka, pracujici pro cizi zajmy, a ozbrojena pest velkych penez, ale zadani prislo asi odjinud.

382746

02.11.2020 10:36

Covid-19 osvětlil nejtemnější agendu DARP, část 1

RE: Calea 1994

213.?.?.?

Už v roce 1939-40 se lidé obávali komunikační techniky umístěné v jejich domech. Pěkně to popsal Vojta Beneš, poslanec, senátor a bratr prezidenta v jedné ze svých knih, kterou sepsal po válce. Dění po 15.březnu 1939 a po odchodu mého bratra ze země:

"V místnostech kde byl instalován telefon jsme mluvili šeptem, na druhé straně místnosti a někdy byl dokonce telefon zakrýván polštářem a peřinou aby došlo k utlumení zvuku. Proslýchalo se totiž, že Němci přivezli do Prahy nové telefonní ústředny pomocí kterých je možné přístroj zapnout na dálku."

O tom že se už v roce 1939 s úvahami a obavami nepletli dnes víme dne už mnohem více. Velmi pěkně o tom pojednává například kniha:

..a naslouchali pro Hitlera: Tajná říšská záležitost: odposlouchávací centrály Třetí říše (Gellermann, Günther W. 1995, 2008, 2010)
https://www.kosmas.cz/knihy/157937/...a-naslouchali-pro-hitlera/

Stejně tak v roce 1989, před listopadem vyšel v časopise der Focus v západním Německu obsáhlý článek, dokonce na titulní straně, že technická infrastruktura na hranicích s východních blokem určená údajně k sledování hrozných hord z východu je využíván dvojím způsobem, nejen k sledování ven, ale i k sledování dovnitř - na Němce samotné a jejich politiky.

V zásadě můžeme shrnout, že telefonní centrála je vždy za každého režimu zneužívána jako technický prostředek k ilegálnímu (nebo de jure legálnímu) trackování a sledování lidí v dosahu té ústředny.
O tom že to občas dokázal napíchnout taky protivník, který tam podsunul upravené čipy a integrované obvody ani nemluvě. O tom je také celá kauza Huawei. Nejde o tom kdo na ústředně bude. Ale o tom kdo na ústředně nebude. Od doby kdy jsme si zrušili vlastní vývoj elektrotechniky, vytunelovali Teslu a zprivatizovali SPT Telecom máme zásadní bezpečnostní problém...

Zásadní problém je v tom, že to není používáno jen k opravdu závažné trestné činnosti, ale jako pre-krime a k hledání preventivního kompra na kohokoliv, nebo předem vybrané cíle a tytou jsou pak tímto vydírány a manipulovány aby sloužili jako živá rezidentní síť na předem určených místech.

Čili není to tak, že se nemusím bát, bo nic nedělám - ale každý může být vybrán kvůli kdejaký banalitě (manželská nevěra), načerno poražený prase, malá domů ze Socialistického vlastnictví nebo od zaměstnavatele, i jenom blbý pomluvy příbuzných a kolegů v práci za zády jsou užívány k tomu, aby se z něj stal spolupracovník...
Ten sytém funguje jako automatická dálková zpovědnice v kostele, která zaznamenává hřichy... Pro potřeby vrchnosti.

Co chtějí vědí o člověku Haleluja, mají na to fonotéku Haleluja:
https://www.youtube.com/watch?v=H1SJDxBQ4qU

Každopádne ta Calea 1994 je zajímavá.... Dík za zmínku

383712

02.11.2020 23:31

Krok uzamčení

RE: Vypadá to tak...

213.?.?.?

Bingo. V Africe se krize nekoná - a jeden z hlavních důvodů je, že medián populace je kolem dvaceti let, moře mladých lidí... a k tomu leckde věk dožití je běžně 40 let, nebo pade. Takže - jak tam nemají ty domovy důchodců a lidi kolem sedmdesátky osmdesátky, tak tam vir nakonec nemá co kosit (s vyjímkami), jako v Itálii.
A to tam nemají tto zdravotnictví - jaké známe z Evropy nebo USA. A nic se neděje.

Čili - váš laický postřeh, že bude "pokoseno" a vir nebude mít kde brát, se zdá být podložena daty odjinud.

383748

03.11.2020 10:46

Prezidentské volby v USA a tajná finta Demokratické strany?

To už tu bylo před čtyřmi lety...

213.?.?.?

Už to tady párkrát bylo. Například když LBJ nahradil odstraněného JFK. Jenže!

Jenže už u minulých voleb se taky spekulovalo přesně o téhle variantě... Předčasné úmrtí...., starého kandidáta... bla,bla a místo toho nastoupí č.2. - tehdy Pence. A nakonec? Nic a skutek utek. Čili opatrně s těmi variantami a je otázka, jestli přání není otcem myšlenky...

Podobně o krachu US a Dolaru se spekulovalo už na stránkách zdejšího tisku od roku 195X a kde nic tu nic. Ovšem už bratr plukovník Muamar správně upozornil v Moskvě kolem roku 1987-8, že se krach západu nejenže nekoná, ale je vidět ústup východu a západ (jeho elity) neustále pokračující ve svých akcích. Nakonec měl jako správný analytik si možnost tuto teorii v roce 2011 v posledních minutách svého života potvrdit.

Čili ano, i Viceprezident Prezidentem je jeden ze scénářů se kterými tvůrci scénářů počítají jako s jednou z možných budoucností a variant, protože k úmrtí Potus došlo několikrát. Ovšem je to i scénář - který se nemusí vyplnit - stejně jako se nevyplnilo přesně úplně ta samá úvaha před pěti lety, kdy se spekulovalo o věku Trumpa a jeho nahrazením Pencem. K čemuž evidentně nejen nedošlo, ale i mistr kandiduje na druhý mandát.

Jak trefně poznamenal v rozhovoru pro televizi jeden velmi významný světový politik, je pozoruhodné, že bez ohledu na to kdo vyhraje volby, na směřování a politice světové velmoci to stejně nic nezmnění.

Na vnitřní politiku a život občanů USA to ovšem vliv má.

Stejně tak je postřehnutelné, že US připomíná Sovětský svaz konce sedmdesátých a začátku osmdesátých let, kdy se mluvilo o vládě gerontokracie...

383758

03.11.2020 22:56

Prezidentské volby v USA a tajná finta Demokratické strany?

RE: Prezidentské volby v USA

213.?.?.?

Za Trumpem ale stoji AIPAC a vlivní lidé z Izraele, je otázkou jestli to stačí, ale vždycky platilo že kdo má tyhle lidi za sebou není na tom špatně....

383779

27.12.2020 22:02

Recenze knihy Sebedestrukce Západu

RE: Ten kdo prodal svoji duši a zemi

213.?.?.?

Velmi správně. Jen doplním že tady byla řada ekonomů, kteří měli kvalifikaci k tomuto řízení, například Vlasák i jiní, kteří seděli ve státní plánovací komisi.

Během roku 88-89 - ještě před listopadem 89 varovali, že pokud se budou realizovat plány ekonomické transformace - podle lidí z prognostického ústavu, tak to znamená že se vydáme na cestu obřího zadlužení, které bude v XXX milardách a procentech HDP do pěti - deseti let.

Někde k tomu mám údaje, kdyžtak sem doplním později link.

Samozřejmě že je také třeba vidět že lidé prognosťáku, Klaus, Dlouhý, možná Dyba studovali na západě. Dlouhý v Lovani, Klaus ve státech. Zadarmo, Respektive byli sponzorováni západem. Na studiích byli podchyceni a pak dosazeni do funkcí. Pak se od nich očekávalo že splatí "svůj" dluh.
Ta splátka dluhu za jejich studia mezi tisíce, studentů nás přišla pěkně draho.
Kitajci tuto chybu neudělali.

Musíme se ovšem ptát, jestli bylo v naší moci dosadit tyto kvalifikované lidi do funkcí oproti postavám tlačeným západem, když se nebylo o co opírat. Ve chvíli kdy rezignovali na armádu, na LM a nakonec i na moc, tak už tu nebyla síla která by tam tyto lidi dosadila.

385103

27.12.2020 22:16

Recenze knihy Sebedestrukce Západu

RE: Tu knihu V.K. a kol.....

213.?.?.?

Správně. Akorát vám uniklo to, že je-li někdo Blb, tak to je právě ta kvalifikace pro kterou byl vybrán na danou funkci. Čili to že byl někdo byl vybrán na funkci - jak se evidentně stalo, nevylučuje se vzájemně s tím býti blbem.

P.S. Klaus studoval v 69 na Cornellově univerzitě, výslovnost má strašnou, ale anglicky evidentně umí. Tam byl evidentně natypován k pozdějšímu vybrání.

385105

27.12.2020 22:19

Recenze knihy Sebedestrukce Západu

RE: Tu knihu V.K. a kol.....

213.?.?.?

prvni milost dal ...Vasek. Havlu jste myslel. Prepsal jste se...

385106

28.12.2020 16:36

Recenze knihy Sebedestrukce Západu

RE: Ale plakani

213.?.?.?

Výborně. Taky mě to napadlo. A rád vidím že nejsem jediný kdo si dal v duchu rovnítko mezi Den trifidů a Covid.

385131

28.12.2020 16:41

Recenze knihy Sebedestrukce Západu

RE: Zcela v článku chybí ústřední klíčová židovská role

213.?.?.?

Cit: Definitivní vysvětlení tohoto jevu neznám.
Šlehtění a eugenika.
Jako s jezevčíkem, nebo starokladrubským vraníkem.

A k tomu díky vlivu nepotismus a místa pro lidi z rodiny.

385132

28.12.2020 19:50

Recenze knihy Sebedestrukce Západu

RE: Ten kdo prodal svoji duši a zemi

213.?.?.?

Kupříkladu Miloš Zeman je ukázkový přiklad. Nepracoval v prognosťáku ČSAV, ale prognózoval v podniku Agrodat, kde se věnoval futurologii a též komplexnímu modelování modelu republiky, kromě své práce.
A měl kontaky na nějakou světovou futurologickou společnost, nebo co, na západě, se kterými komunikoval.
Po letech se musíme ptát co to vlastně ta světová futurologická společnost byla ...

A byli datoví analytici, když nechceme použít slovo prognostik ři futurolog co dělali třeba ve výpočetním středisku ve Slušovicích (později taky prebendy v politice), nebo v PVT.

385140

28.12.2020 21:06

Má Západ ještě nějakou levici?

RE: Hmm,

213.?.?.?

Jakkoliv máte i vy pravdu je tu ovšem jeden problém - který jste přehlédnul nebo nezmínil.

Mnoho z těchto úspěšných firem to nemá zadarmo a jsou dnes aktivními spolupracujími politické policie - státní bezpečnosti.
AVG(AVast), Seznam, Student Agency, za všechny z těch které jste jmenoval.

Čili svůj úspěch musí vykupovat tím samým o čem se mluví jako odporném v předchozím režimu, kdy podobnou činnost vykonávaly různá PZO, Plavba Labsko Oderská, firmy provozující montáže v zahraničí a Import a Export.

Takže za jejich úspěchem rozhodně nestojí jen jejich aktivita a činnost, jakkoliv byla na počátku důežitá. A musíte se ptát i po zdrojích rizikového kapitálu, které stály u jejich rozjdezdu a z jakých kapes na počátku šel.

385141

29.12.2020 08:09

Má Západ ještě nějakou levici?

RE: Samozřejmě

213.?.?.?

Netuším, co je Amalgamace a hybridizace, jako cesta k možné změně, jen bych podotknul, že technicky změna přichází tím, že se napíše a vydá nějaký zákon.
Tečka. Ryze věcně a prakticky to tak je.

Např: (Zakon o investičních fondech z roku 1992, o zdravotním pojištění z roku 1948, o rozdělění Federace z roku 1992, o vyhlášení státu z roku 1918, zákon o soukromých exekutorech)


Marie Terezie vydala zákon, Rašín vydal zákon, Hitler vydal zákon, Gottwald vydal zákon, Klaus vydal zákon.

A jak jste velmi správně podotknul: pracuje se intenzivně (masmedia, knižní tvorba, učebnice, filmy...) na tom, aby očerňována byla pouze levice,

Ve chvíli, kdy se jedinec, nebo malá skupinka levice snaží(la) prosazovat změnu a "levicová témata, která stále existují", legální právní cestou - je vystaven(a) neuvěřitelnému tlaku a pokusu o diskreditacei a likvidaci tvůrců takového zákona, především tím intenzivním očerňováním, které jste sám uvedl.

Zatímco pravice si prostě podporu koupí.

Za další - jak jste opět velmi správně podotknul pravice je nositelem války.
Takže pokud se i stane, že skupina která hájí levicová témata, se dostane legálně k moci, pak první věcí které bude čelit po tom co legálně vyhraje - je vojenská intervence ze zahraniční. V lepším případě jen ekonomickým sankcím, které budou likvidovat ekonomiku. Na což nakonec všichni opravdoví nositelé levicových proudů narazili. Válkou se to vyřeší.

385150

29.12.2020 08:59

Má Západ ještě nějakou levici?

Vláda nezastupuje imigranty a menšiny

213.?.?.?

Autor udělal analýzu, ale jen na půl. A plete se, když tvrdí:
V Německu, Británii, Francii, Itálii, Švédsku a dalších zemích vládnoucí strana zastupuje imigranty-vetřelce a zastává politiku otevřených hranic.

Bývalý americký prezident, ze šedesátých let si všimnul a trefně poznamenal, že to co vidíme nyní je: návrat feudalismu. Čímž udeřil hřebíček na hlavičku trefněji než autor.

Ve skutečnosti vládu Německa, Británie, Francie, Itálie a Švédska vůbec práva imigrantů a menšin abolutně nezajímají a mají je totálně na háku - úplně stejně jako mají na háku práva bílých pracujích.

To že nyní vystupují ve prospěch imigrantů a menšin, znamená že - stejně jako před stosedmdesáti lety, hájí zájmy akcionářů, investorů, montoven a fabrik, do kterých potřebují dostat levnou kvalifikovanou, i nekvalifikovanou sílu.

A až skončí svoje vládní angažmá, doufají že za to doatnou místo u Dvora, pochopitelně dědičné, pro sebe a svoje potomky. O tom to celý je.

Až nebudou imigranty a menšinami potřebovat, vypořádají se s nimi další garnitura, jako s bílým pracujícím.

K tomu historická paralela a exkurze:
Na území monarchie, v historickém Českém království byl kdysi mladý progresivní poslanec, který se jmenoval Hans Kudlich. Byl dokonce nejmladší poslanec ze všech co tehdá byli ve sněmovně. A tomuto širší veřejnosti neznámému muži který vysoce pravděpodobně mluvil německy, postravili sochu v malém městě někde Moravě.
Poslanec byl totiž iniciátorem zákona, který přeložil ve sněmu. Zákon se jmenoval "O zrušení poddanství...".
Myslíme si že to dělal pro lidská práva? Pocházel ze Slezka. Zatímco legenda praví že nás hrdina vyvedl z poroby a z područí (proto má tu sochu), realita byla, že uvolnil pracovní sílu, která byla vázána na poli, protože akcionéři a majitelé fabrik trpěli nedostatkem pracovní síly. Čímž spustil vlnu (i)migrace. Tehdy šlo o (i)migraci vnitřní.

Řeklo by se že je to levičák... Ale vse skutečnosti jak byl ze Slezka, kde bylo to uhlí, doly a železárny, sledoval spíš cíle někoho jiného...

Za tři roky to bude 200 let co se narodil. Skončil v Emigraci ve Švýcarsku a pak v USA. Jeho poslední slova v 94 letech byla "Chci domů".

No a dneska to je to furt stejne...

385151

29.12.2020 11:40

Má Západ ještě nějakou levici?

Nositelé souhlasu. Který západ?

213.?.?.?

Z moderní historie víme, že je celkem lhostejné jestli jsi levice nebo pravice, protože o to tady nejde.
Jde o to jestli jsi s náma.
A jestli nejsi s náma, tak jsi proti nám. Až tak to je prosté - speciálně pokud jde o mezinárodní vztahy.

Namátkou uvedu, že členové všech stran od ultraleva do ultraprava co na sebe pokřikovali za první a druhé republiky skončili rukou společnou a nerozdílnou hezky pohromadě v koncentráku. Od národní obce Fašistické, přes Agrárníky, Sociální demokraty, Komunisty až po Anarchisty.
A každýmu bylo úplně ukradený jestli šlo o levici nebo o pravici.

Za Rakousko Uherska totéž. Ve vazbě Sociální Demokrat hezky vedle Liberála jedním šmahem s obviněním z velezdrady a provazem.

V Jižní Americe mizeli v celách smrti představitelé katolické církve jen to hvízdlo, a těžko předpokládat u katolíků, že snad šlo o sandinisty, nebo levicové komunisty. Prašť jak uhoď. Odporuješ: Sbohem.

Dnes bychom našli podobné paralely jistě v Saudské Arábii nebo v Turecku. Můžeš skončit ve vězení protože jsi islamista, i protože nejseš... Stejně tak protože odporuješ surovinovým zájmům a vrchní třídě.

Prostě jsi proti aktuálnímu Hegemonovi moci a tím to je. Toho je zajímavé si všimnout protože se ta situace z třicátých let evidentně opakuje i dnes, ale jinde. Je lhostejné zda jsi levičák nebo pravičák, ale zda hájíš nebo ne ekonomické a vojenské zájmy aktuálního držitele moci. Japonci evidnetně nebyli levičáci, u Mussoliniho a Němců je to sporné. Bratr plukovník nechal podnikat západní firmy na svých ropných polích a pak je normálně západně zdanil a stejně mu to bylo k ničemu. Čaučesku inklinoval k západu od přelomu sedmdesátých a osmdesátých let a běžne se scházel s Kissingerem a dělal vyjednavače z pozice středu mezi západem a východem...

Samotný pojem "západ" je vágní a v průběhu devatenáctého a dvacátého století se obsah toho pojmu měnil. To co se myslí, nebo předpokládá západem dnes, není to co se myslelo západem ve dvacátých letech. Španělsko, Itálie, Řecko ani Německo, nebyly západem minimálně do roku 1955, viděno zdejším pohledem.

Autor článku se, ale zabývá levicí domácí, ryze z jeho pohledu, protože je Američan. A západem předpokládá "Nás". Ovšem mezi levicí ve Spojených státech a v Německu je furt ještě rozdíl. Německá levice třeba nemusí bojovat za beplatné univerzitní školství, nebo za zdravotní pojistku pro každého co hradí 100 procent, a pět týdnu placené dovolené - protože už to vybojovala. Zatímco Bernie Sanders tenhle boj levice devatenáctého a dvacátého století vede ve státech dál...

385155

29.12.2020 14:55

Recenze knihy Sebedestrukce Západu

RE: Super video

213.?.?.?

Vynikající! Díky za sdílení a upozornění...

385158

29.12.2020 17:40

Recenze knihy Sebedestrukce Západu

RE: Ten kdo prodal svoji duši a zemi

213.?.?.?

Nezapomínejte, že při všech ČS krizích tam byl třetí vzadu. Ti chytřejší si všimli, že šlo vždy a pouze o ČS zbrojní export na blízký východ. Jak v roce 68. Tak v roce 89. (tak v roce 48). A kdo ty fabriky co dělaj zbraně sejme, na tom už nakonec nešelo. Nakonec to byl VK.

385159

29.12.2020 18:29

Recenze knihy Sebedestrukce Západu

RE: Tu knihu V.K. a kol.....

213.?.?.?

Jako celek privatizace stihatelna není, protože byla odhlasovana vestinou v parlamentu. VK ostatne ten zakon osobne nepsal, mel na to lidi. On jen delal PR a marketing na verejnosti. Nanejvys mohl dat ustni zadani. Zakon psal nejakej pravnik na uradu vlady, nebo ministerstvu privatizace a narodniho majetku. Ten je anonymni, patrne uz to ma za sebou, a kdyby nemel, tezko se mu prokaze umysl, maximalne nedbalost a soudu by se nikdy nedozil.
Politicka vule to stihat by stejne nebyla.

Teoreticky je reálně možné stíhat jednotlivé připady, protože strana navrhla a prosadila zákon o nepromlčitelnosti, privatizačních podvodů.

Takze nějaké kauzy, rěkněme které proběhly formou vládniho zadáni, by při politické vůli, se mohly objevit u soudu, takze by se mohla obvinit půlka vlády, nebo pŕedkladatel... Nebo v připadě privatizace kuponovkou a fondem někdo z toho fondu nebo managementu.

Pár připadů bylo, privatizačnní fond Trend, co se na něm nabalíkoval Kocáb s Kratochvílem, ale tam šlo o jasnou čórku pád miliard co si ukradl management kterýmu to muzikanti prodali. Sofistikovanější případy kdy to "jako někdo zprivatizoval" a potom mu banka nedala úvěr, takže mu nezbylo než to nechat zkrachovat... jsou evidentně mimo.

Ovšem, kde není žalobce není soudce. To by musela strana nejen schválit zákon, ale i vyhrát volby. Pak zafinancovat Ústav pro studium privatizace, s desítkami lidí co by se v tom hrabaly, jako v tom současným ústavu "pro studium". A pak odeslat žaloby na spolehlivé soudce. Není ovšem 46 a rok po válce.

Problém je i v tom, že aktéři devádesátek jsou už mnody zakopaný do země, nebo proletěj komínem. Protože to tenkrát přeci jen neschvalovaly dvacetilteý kluci, ale lidi v produktivním věku čtyřicet až padesát... A je to 30 let...

Piráti prosadili tu svoji komisi v parlamentu tři roky zpátky, ,pro Mosteckou Uhelnou - jako už byly předtím komise pro vyštření XYZ, 89, a další. Výsledkem je vždycky papír někde v Archivu, sněmovny, V nejlepším případě odešlou nejaký to oznámení prokurátorovi na zastupitelství se zjištěním na co přišli, ti si to to tam přečtou a pak odloží...
vyšetřování skončilo zapomeňte. Hostine u Snědeného krámu.
Není šance zapomeňte.

Každopádně doporučuji si na youtube najít a pustit si k mytí oken, nebo nádobí asi hodinový rozhovor se Stehlíkem co dostal Poldi Kladno.

Tam je vidět že to šlo ze sakrfa vyšších míst než byl Pražský hrad nebo Strakovka.
https://www.youtube.com/watch?v=iuFwh1Wg610

P.S. Klause pozval do států nějakej Prof. George Staller z Department of Economic na Cornellu a dělal mu tam teaching asisstent v jarním semestru 1969. Půl roku po invazi.

385160

29.12.2020 21:31

Recenze knihy Sebedestrukce Západu

RE: Zcela v článku chybí ústřední klíčová židovská role

213.?.?.?

Nebyl to Gould a Fisk? A ne 1929, ale 1869?
https://en.wikipedia.org/wiki/Black_Friday_(1869)

385162

01.01.2021 12:32

Těžký rok za námi, ještě těžší před námi

RE: Věřit v boha znamená nevěřit sám sobě

213.?.?.?

A vy jste jeli z Traiskirchenu přímo do Států? Hnedka vás vzali a dali na seznam? Na imigrační vízum se čekávalo dost dlouho,byly různé katogorie každého nevzali hned, ne?
Řada lidí jela oklikou, než se dostala do konečné cílové země, protože se jim nechtělo čekat v Rakousku ještě rok, dva než na ně dojde řada. Znám lidi co vzali zavděk nejdřív Jihoafrickou, než se přesunuli v jejich případě do Austrálie. A jiný co byli nejdřív v Německu (ale měli tam nějaký příbuzný), než zakotvili ve Státech. A Kanda šla taky rychleji než státy, co vím.

Můžu se zeptat v kterém městečku jste skončil, jako v první destinaci po Vídni?
Díky. Pamětník

385249

02.01.2021 12:13

Těžký rok za námi, ještě těžší před námi

RE: Věřit v boha znamená nevěřit sám sobě

213.?.?.?

Díky za obsáhlou odpověď [mrknutí jedním okem], jen si dovolím podotknout, že jste si asi nesprávně spojil dva přispěvatele, kteří reagovali na váš post a spojil si je vadně do jedné osoby. Možná jste si myslel, že člověk který na vás reagoval příspěvkem 385241, je ten samý který vám položil dotaz 385249, tak jste na mě spustil s tím super žižkovským dialekt. Ale to je zbytečné...

Já to totiž vidím stejně jako vy a ze stejného úhlu... O těch chlápkách na ambasádě a v zámoří nemám iluzi, a už vůbec ne o podmínkách exilu a "kvalitě" české emigrace... Sám jsemsi to ověřil na místě... Ale v jiným čase než vy, se svěžím pohledem, bez růžových brýlí, se zpáteční letenkou, a otevřenými hranicemi -- čili o dost komfortněji než vy... A stejně jsem nakonec nabyl úplně stejného dojmu jako vy ... [mrknutí jedním okem]

Promiňte: A vás nikdy nenapadlo, že to nebyla náhoda a ten váš "spoluutečenec" si tu cover story s tím najít něco v novinách evidentně vymyslel, jako záminku, aby vás záměrně a schválně zatáhnul na to místo? (spolupracovník, ale ne z východu).

Ani vás po těch letech nikdy napadlo, že jste byl už natypovanej předem, jako předválečný člem YMCA? Na seznamu lidí který byl k dispozice nejen u nás ale i v zahraničí? Dokonce dost možná natypovenej, ne ve Vídni, ale už řadu týdnů a měsíců před tím vaším odletem s ČSA...

Vy to možná víte, ale většina lidí, netuší kdo byl předválečným předsedou YMCA ve třicátých letech v ČSR - je to příliš okrajová záležitost. Předsedou byl přece otec bratrů Havlových - a tím se stal po té co se vrátil ve dvacátých letech ze mnaohaměsíčního studentského exchange pobytu pobytu ve státech, kde tůroval a debatoval o tom jak změnit svět na navazoval tam friendship s holkam z YMCA a YWCA a pak se vrátil a byl kandidován na funcki ve svazu (YMCA).
Zároveň je podivuhodné jak se váš osud podivuhodně kopíruje s osudy Havlovými. Protože i starej starej havel (dědeček), chudák na tom byl nuzně, a to dokonce tak, že neměl ani na pohřeb přibuznejch. Ale ujal se ho nějakej chlapek, jako ten vas, a ten mu dohodil zakazku... Na vydlazdeni namesti. A pak uz rok od roku se mu darilo dobre.
A ani vám po všech těch letech nepřišlo divný, že jste bydlel s Olinou Šplíchalovou v jednom baráku...?

Dovolte abych vás ocitoval: "protoze mi asi nebudes verit...., ... proste kamo nebud naivka".

Ne, ne, pletete se..
Já vám to věřím úplně všecho do puntíku...
Ve skutečnosti to vidím ještě daleko černěji než vy...

Jo, a když sem se vás ptal na to město, tak mě zajímalo jestli vás šoupli někam do horoucích pekel do Farga, nebo Sleepy Hollow v Oklahomě, kde jsou nízký platy, a práce v jedný fabrice - odkud se dá těžko utýct, nebo jste měl štěstí a byli zrovna ve velkým městě, kde je to lehčí. Dostat se z Prahy, či Vídně, do Kansasu je poměrmně šok...

385273

02.01.2021 12:18

Občanská válka v USA začíná být nevyhnutelná

Zatím na Slovensku...

213.?.?.?

Nevím jestli jste to zaznamenali, ale na slovensku před Silvestrem "spáchal sebevraždu" policejní ředitel (bývalý ve vazbě). Třab je to zajímavé do rubriky "ve zkratce"?

385274

11.01.2021 14:28

Má na tohle ČT vůbec právo?

RE: Co mi to jen připomíná?

Jen tak ze zajmu: 213.?.?.?

Vy jste u něj pracoval? Jako že na tý univerzitě? A byl jste odejit, nebo jste šel radši sám?

385624

12.01.2021 11:46

Má na tohle ČT vůbec právo?

RE: Co mi to jen připomíná?

213.?.?.?

OK.Dik

385654

12.01.2021 16:09

Covid slouží agendě zničení svobody, zavedení digitální měny

RE: PARLER nepřestal existovat

213.?.?.?

Parler byl (a je) k diskpozici i jako APK na ruznych serverech. Stacilo to hodit do googlu.
V tom problem nebyl.
Ale do Iphonu si nenainstalujete - a to je ve statech znacna cast populace.

Ovšem byli blbí a měli servery v Americe a u americky firmy, takže beztak i když jste si nainstaloval APK tak vam neprijdou zadny data, ze jo....

385663

Přeskočím hlavní téma článku, kterým je financování neziskovek, kde si autorka vybrala jednu část studie - a doplním že tu studii zanedbali... Měly by část té dotace vrátit... By mě zajímalo jak by popsali otisk do duše a genderu stav společnosti běžný za prvorepublikového pražkého Žižkova a Vršovic, kdy byl společný záchod byl jeden pro čtyří až pět partají na pavlači... Pěkně to je vidět v Kachyňově ve filmu Lásky mezi kapkami deště...
A ještě moje máma mi říkala, jak jezdili za příbuznejma na venkov - a tam se běžně chodilo ulevit si na hnůj...
To se pak sociální otisk stavu společnosti do duše i obrazu jedince projevil tak, že výzkumice byla kráva a výzkumník vůl... [velký smích]

https://www.youtube.com/watch?v=aRJDyOU50TQ

https://www.csfd.cz/film/4958-lasky-mezi-kapkami-d...

385725

22.01.2021 20:51

Západ připravuje Navalného k rozvratu Ruska

RE: riešenie

213.?.?.?

Nejsem si jistý jestli můžete prohlásit vlastního občana za nežádoucí osobu. Podle mě to jde jen u cizince.

385925

To je sice hezke...Ale! Když řeknete A, měl by jste taky nezamlčet B...
Pokud nebude ovládat toky a zisky jedna skupina u moci... Třeba aktuální.
Kdo by nastoupil místo ní?

Podívejme se na předchozí fakt boží zkušenosti s jinými gigantickými projekty.... o kterých víme, že je ovládaly domácí síly a co se snimi stalo když byla ta "odporná zlá a nechutná" domácí síla vyhnána pryč.

Jiný potrubní projekt: Řeka. Přesun vody na tisíce kilometrů daleko v potrubí našeho zlého chlapce bratra plukovníka Muamara ze severu Afriky.

Supergiganticvký projekt co se stavěl minimálně dekádu... Za desítky miliard dolarů. A) buď zdroj zavlažování a rozvoje zemědělství a rozvoje země, nebo B) zdroj gigantických zisků, pro toho kdo vodovod a projekt řeka ovládá. Jak to dopadlo?
Bratr plukovník už není ani u moci ani mezi námi a projekt který západ kritizoval a házel na něj špínu kudy to jen šlo a na jeho autory taky - jako na megalomany... Si v pohodě zprivatizovali ze státního do soukromného západnhí korporace a s nimi i megalomanské zisky,,,,,
Taková naše Veolia, akorát v tisícinásobně větším rozměru.
Čili odstranil jste "zlé chlapce", no fajn - a kdo přišel místo něj?
Snad ne Limonádový Joe se kterým přišel i zákon...

Ostatně nemusíme ani tak daleko. A podívejme se k nám domů. Ok. Ti zparchantělí diktátoři z předchozího režimu provozovali sami eneretické zdroje. OKD. Tak jsme to těm nedemokratickým totalitním autoritářům odebrali.... A připadlo to Bakalovi... My jsme na tom líp? Něco mi uniklo?
A kde jsou teď ty vaše nedemokratické zisky?

Takže já bych byl opatrnej. Není jistý jestli si polepšíte.

Pokud přistoupíme na vaši argumentaci, tak jsme na tom maximálně tak jak ve filmu Prohnilí proti Prohnilým... A nakonec se ukázalo že René sice byl parchant, ale nakonec nebyl ještě tak špatnej...

Nordstream, je taky především snaha jak neplatit miliardové výpalné - o které přijde ukrajina a polsko. Pohledem z východu se zdá problematické posílat peníze někomu kdo si za ně koupí zbraně a za ty vaše prachy je pak otočí proti vám. Jak ty Gottwaldovy poeníze na provaz. Nordstream je zřejmá snaha to zastavit.

385997

25.01.2021 17:30

Proč se Alexej Navalnyj vrátil do země, o níž tvrdil, že se ho snaží zabít?

RE: Možná chce být mučedníkem ?

213.?.?.?

To je přece stará marxistická a poučka a pravda, která se objevila v mediálním prostoru minimálně ve třicátých letech, ale dost možná už v devatenáctém století. (nevím přesně marxismus mě nudil a nestudoval jsem ho... Zajímaly mě tehdy ženský a auta).

Nicméně ta poučka:
S vládami na západě nemá cenu vést jakaýkoliv dialog, protože volbám navzdory, vlády nereprezentují lidi, ale korporátní a finanční zájmy v pozadí.

Stejně tak zlořiny proti lidskosti nikoho na západě nezajímají, pokud se dějou u našich nepřátel. (Ať klidně pochcípaj a vymlátěj se navzájem - pro nás jedině dobře..., klidně koronavirem)

Západ vyznává jedinou hodnotu: Dividendu.

386001

Zkusím to zjistit. Čerpám jen z jedné publikace kdy při slovnostním spuštění vodovou, tam ta voda rozhodně tekla. Mimochodem u toho hráli Vltavu od Bedřicha Smetany. A byli u toho spuštění češi.

Izraelci odsolujáí o sto šest a taky tu vodu nějak dopravují, a rozhodně to něná cisternami. Totéž ve střední asii a Californii.

Technické detaily neznám, provozní spolehlivost taky ne. Ale podívám se na to.

Nicméně zpátky k podstatě. Tou je produktovod. A otázka jestli je bude výnosný nebo ne a kam půjdou zisky. V tomto případě z ropy. K vodě jsem odskočil já.
Ryze ekonomicky, je otázka jestli jen ušetřené výpalné tranzitním zemín...

Podstatou na kterou jsem reagoval je .- pokud zisky (budou-li jaké) nepůjdou do kapes těch co vystavěli, (Kadáfí, Putin, Schröeder), jestli si polepšéme,,,

O tom že celkově situace v Libyi je po deseti letech radikálně horší než za plukovníka snad nikdo nepochybuje...

386008

Je naprosto evidentní že ten projekt funguje, podle Britske encyklopedie
https://www.britannica.com/place/Nafusah-Plateau
I podle wikipedie.
https://en.wikipedia.org/wiki/Great_Man-Made_River

Nejde o jedno potrubi, ale vetvi se na nekolik a privadi vodu do ruznych lokalit. Plany byly uz od padesatych let. Bylo pet fazi projektu a kazda zakoncena v jiny lokalite, kam tu vodu privadi. 1989, 1989, 1991, 1996, 2007.

Je to vic nez 3x delsi nez Nord Stream. (1230 km).
Jde o potrubi dlouhe 4 tisice kilometru, s prumerem 4 metry, umistene pod zem, aby na to nesvitilo to slunce. Mezna vas to prekvapi ale na pousti klesa v noci teplota na nulu,

Prvni konecna stanice do ktere se zacala pumpovat voda zacala fungovat uz v roce 1989, posledni v roce 2007, mezitim v roce 1996 nadrz u Tripolisu.

Takze kdyby tim ta voda netekla - jak uvadite vy, asi by se na to prislo uz v roce 1989 a tezko by se v tom pokracovalo az do roku 2007 na dalsi trech odbockach. Takze to evidentne funguje a vase technicka poznamka, je alespon v soucasnosti neoopodstatnena. V roce 1996 na spusteni ctvrte faze u toho byli i Češi a voda jim během performance tekla pod nohama.

Kdyz uz jsem se v tom hrabal, tak ale vyslo na povrch nekolik velmi zajimavych detailu o FINANCOVANI a vystavbe toho projektu, ktery vysvetlujou proc to na zapade tolik nenavideli a hazeli na to spinu.

Projekt nebyl financovan pujckami. Byl staven z domacich zdroju. A domaci techniky kteri na tom pracovali skolila OSN...

A to je zda se ocima zapadu problem. Skoro bych rekl prvotni hrich. Zadne zadluzeni, zadne uroky, a dokonce ani nejaky extremni zisky zapadnim korporacim. (Sub)Dodavky, ale patrne byly ze zahranici.
I na to potrubi si postavili svoji fabriku, takze si dily na to vyrabeli sami, ale v roce 2011 jim na farbirku ve meste Brega, kde se delalo betonovy potrubi pro vodu pro jistotu hodilo Nato Bombu...

Zkratka to byl narodni domaci projekt, a lidi jako Veolia - sralo ze to neni soukromy a privatni...
Celkova cena 25 miliard.


O vynosech se nepise, ale verim - vzhledem k tonu ze ta voda tim tece, tak by jiste Veolia dokazala vystavit fakturu na kazdej kubik, kdyby tam meli na magistratu lidi jako mame u nas - bez toho aby investovali jediny euro. (krome uplatku politikum za dovolenou)

Takze diky za to, ze jste nam pripomel ze mate doma v koupelne O kroužky. A že vám těsní. To jsme rádi.

Vice si nastudujte sam v Britanice, nebo jinde na Internetu.

386016

Nejlepší by bylo, kdybychom se tam jeli podívat a omrkli to, jak jim to těsní... [smích] Osobně bych klidně zajel, kdyby to tam bylo trochu bezpečnější...

Já to v zásadě nerozporuju, že jim to bude časem prosakovat. Otázkou je kolik a jestli furt doteče na konec dost... Ostatně mrkněte se na pražskej vodovod, případně na další vodovody. Leckde je to děravý jak cedník a padesát let na to nikdo nesáhnul.

Pochopitelně kdyby si to posvařovali z nerezu tak by asi měli lepší výsledky, že jo, ale asi by i ta cena byla jinde. Májmá známý co jezdili po světe a stavěli tam produktovody, tak se malinko orientuju, ale neměl jsem důvod se tomu věnovat do hloubky.

Vy ale jako technik, přehlížíte enviromentální, filosofický a finanční ohledy, nebo se na ně díváte jen tím ekonomicko technickým pohledem.
Je tu několik ale.

U rozvojových infrastrukturních projektů jdou někdy ohledy na ekonomickou návratnost pryč a nekouká se na to.
Elektrifikace Československa, Plynofikace obcí, ostatně i vodovody u nás se z něčeho finacovaly a byly to dotace který to umožnily - i do oblastí kde se to "ekonomicky" nevyplatí. Prostě rozvojový plán vlády zafinancovaný z dotací a rozpočtu. A díky tomu máte rozvinutou zemi, nebo nerozvinutou zemědělskou krajinu 100 let za vopicema. I na západě se dělají dotace do projektů který by soukromej investor nedělal, protože jim jde o infrastrukutru.
Z oblasti ve který se vyznám a kde jsem byl - typicky lokální letecká doprava ve spojených státech. V životě by se linky s malejma letadlama nevyplatily z měst jako Iowa, nebo Peoria Illinosi a pod. Vláda vypíše program rozboje dopravní obslužnosti nahlásí se lokální společnost a dostanou to zadotovaný, i když tam lítá poloprázdný letadlo. Ale je funkční infrastruktura.

Libye je nejsušší země na světě, a válela se v miliardách z příjmů z ropy. Ale na rozdíl od jiných byli chytrý a nikdy neznárodnili, ale nechali západní společnosti těžit, jen je Švédským způsobem zdanili, a licence dávali konkurenčním firmám aby nevyronili monopol. A zisky z daní z ropy byly olbřímí, takže si vodovod na sever mohli klidně postavit . Stejně jako jsme my udělali plynofikaci, elektrifikaci atd. Protože na to měli.

Některý projekty nejsou dělaný na to aby vydělávaly ale umožnily rozvoj.

To ale neznamená, že na nich nemůžou vydělat jiný - což vám myslíim uniká. Je to stejný jak u nás... Nepamatujete si prodej banky za jednu korunu a podobně? Fabriky zadarmo (nezaplacený dohodnutý částky z privatizace), přesto zůstala fabrika novému majiteli? Neviděl jste jak se prodala Sazka s ročníma tržba Miliarda za jednu miliardu do soukromých rukou?

Ona snad Veolia u nás opravila jediný metr potrubí? Kdy a kde?

386073

Sám jste spočítal naprosto super 470 mega dolarů ročne jen na tržbách za vodu, a to jste ještě zapoměl na měsíční polatky za přípojky atd... (Jako u nás za jističe)

Dyť ten byznys takhle funguje. Prostě náklady už byly uhrazeny. Basta. Je to prostě odepsaný. Zaplacený. Žádný dluh a pohledávka. Proč by se to mělo vracet? Komu? Beduínům? Arabům? Vy nežijete 30 let "na západě"?

Prostě se to zprivatizuje za těch 235 mega, nějaký firmě. nebo 470 aby se neřeklo. Poplatníkovi se řekne - jak je to super že stát získá půl miliardy do rozpočtu, aby to pochopil.
Lidi co budou rozhodovat o privatizaci dostanou každej sto tisíc, nebo mega, aby se neřeklo a drželi hubu a zvdeli správně ruku... A na náklady z minulosti sere pes. To se už utratilo. A v čem je problém?

Občan, nebo negr, ať se do toho nesere,
A nejpozději po roce se už se sypou milióny správným směrem.

Po pěti letech mát firma pět miliard na účtu. A když se to po padesáti letech rozbije, tak už to není přece problém, nebo ano? Koho to zajímá?
Jako OKD. Boužel na trhu s uhlím (vodou), se změnila situace, musíme propusti všechny lidi a firmu poslat do konkurzu a nechat zkrachovat....

Ty to prostě soudruhu vidíš ze špatnýho stanoviska a nepochopil si, že je jiná doba, a jiná dob a si žád jiná nová inovativní řešení, jsi pomýlený a vidíš to úzce ideologického hlediska a dnešní doba směřujeme k novým smělým řešením.

Mícháš soudruhu do kupy hrušky s jablky. A to je staré myšlení. Správně si podotknul že projekt je zfušovaný - a proto na to musíme poukázat, abychom získali výhodnou cenu. Jako když se kupovaly u nás doly. Ideálně se nekoupí ta trubka, ale celá firma, která bude mít na účtu třeba prachy za loňskej rok. No a až to přiklepne licitátor nám, tak si ty prachy z těch účtů půjčíme, nebo rovnou převedeme a tak získáme peníze na zaplacení. Tak se to dělalo u nás...

Představ si brožurku na křídovém papíru a televizní spot:
"Dodáváme křišťálově čistou vodu miliónům domácností",
"Kvůli nám děti neumírají žízní"
"Zavlažili jsme pole aby lidé měli co jíst."
"Šťastní zemědělci sklidili dvojnásobek"

Water.Inc.
Spasíme svět. [smích]

Prostě zapomeň na návratnost, že to platil plukovník a lid, si už nikdo nepamatuje... Je to dávno. A kdo bysi vzpoměl, tak vždycky může skončit v kriminále.
A představ si třeba 25, nebo 50 miliónů na svým vlastním účtu. A s takovou představou ti už žádný těsnění, natož pak dvanáct toalet co po dekádě odejdou, už ani nepřijde na mysl...

A takhle to prostě chodí...

V ropě, jako s vodou...
Čest! [cool]

386074

Děkuji náčelníku, že jsi se mě zastal...!

386075

Zaujaly mě ty čerpadla. Nepodělil by jste se s námi o technické informace o těch čerpadlech? Která forma je od nás dodávala, kolik jich bylo, jaký mají výkon atd. Třeba s nějakým odkazem. Prostě cokoliv víte. Díky! [cool] [smích]

386076

Naše veřejnoprávní média bych zrovna nebral jako bernou minci... Ty řeknou co jim AFP nebo Reuters napíše a vždy mají nasliněno co si myslí, Vrusel Londýn a Washington...

No když tu rozvodovou ústřednu vody u Tripolisu obsadila armáda... , jak píší na Wikipedii, a odstřihli ten přivaděč... Tak asi voda nepoteče... To je snad jasný. To se tak za války dělá.

Obávám se, že jste tam nebyl, na prokjetku nepracoval, pro OSN taktéž ne,
stejně tak i já, proto je tato debata dále bepředmětná a nikam nevedoucí.

Samozřejmě argumenty můžeme přínášet oba dva, pro obě strany. Ovšem naše argumentace, nechci použít slovo diskuze - je evidentně úplně mimoběžná...
Nezdá se, že by bychom byli nad arguemty protistrany byli navzájem schopni přemýšlet...

Trubky byly navrhované ve spolupráci se západem - s Australany, kteři se podíleli na jejich povrchové úpravě.

Bavit se dnes o zemi která se rozpadala, kde je od roku 2011 občanská válka minimálně dvě ozbrojení skupiny a armády, chaos a s ohledem na množství dostupné ropy a vody se protínají se tam zájmy minimálně třech velmocí, a jejich sousedů, na infrastrukturu padají bomby a klíčové body jako televize parlament a zdorke surovin jsou obsazeny neoznačenýmí neznámými ozbrojenci, je nadále bezpředmětné.

Debata o projektu by měla smysl asi tak v roce 2010. Teď je to jen bezpředmětné tlachání a házení perel...

Každopádne vám přeji vám hezký den, aby vodovod který vám doma vyteče z kouhoutku byla ekonomicky rentabilní, vám osobně nízké faktury za vodu....

Tímto debatu s docolením končím a jdu se věnovat podtékající toaletě u svých příbuzných... Co jsou leví a neumí si jí opravit.... [cool] [smích]

Mějte se

P.S. Kdyby jste napsal něco k těm ČS čerpadlům, to by bylo fajn.
Jako technika mě to jen tak ze zájmu zajímá...

Nic ve zlým.

386094

Podle ČS Rozhlasu (nedůvěryhodný zdroj, ale budiž) prý Bidenova adminsitrativa s dokončením počítá. Ale prý jednajá s Němci, ve smyslu, že by se to nemělo využívat na sto procent - aby neodstřihli Ukrajinu od tranzitních poplatků. .

Čili jasně se ukazuje o co tady jde. Prachy za výpalné.
A peníze do kapsy.

Apropo, kdo že to jezdil na ukrajinu? Syn nového prezidenta?

https://plus.rozhlas.cz/amerika-dal-na-prvn...

386095

Nevím jestli umíte anglicky, když odkazujete na Českou Televizi, tím si fakt nejsem jist...
Ale zde je co stalo:

On 10 April 2020, a station controlling water flow to Tripoli and neighboring towns was seized by an unknown armed group. The flow of water was cut to over two million people as a result, and as such the attack was condemned by the United Nations on humanitarian grounds.[21]

Kdyžtak použijte on-line překladač...

https://en.wikipedia.org/wiki/Great_Man-Made_River

Když borci v zeleným vypnou přivaděč, tak to není technickej problém, ale armádní , strategický a geopolitický...
V době války v Bosně a obléhání Sarajeva v devadesátých letech taky vypnuli přivaděče plynu a vody inženýrských sítí. A evidentně to nijak nesouviselo s jejich výstavbou a jejich kvalitou...

386096

31.01.2021 00:28

ČR ústy Petříčka porušuje hlavní cíl Charty OSN, jímž je udržení Míru

RE: Vojensko priemyselny komplex v Amerike,

213.?.?.?

Je i další problém i s tím sídlem.

Dokud byla předchozí společnost národů umístěná v Ženevě, v neutrálním Švýcarsku, které nemělo velmocenské ambice a neúčastnilo žádných vojenských eskapád a nebylo členem ani jednoho z mocenských bloků, a ačkoliv bylo sídlem významných bank co jistě financovaly leckoho, šlo stále ještě o jakousi nezávislou organizaci.

Šlo o všem už tenkrát o papírového tygra, kterého nerespektovaly některé velmoci (Německo vystoupilo) a aspirující velmoci se navzdory vůli přání prezidenta , díky Kongresu z důvodů svých rostoucích velmocenských zájmů nepřipojily (USA).

V současnosti je to o to horší, že OSN sídlí na výsostném území kontrolovaném jednou z hlavních velmocí a v její jurisdikci a a pod jejím dohledem a kontrolou, takže je i iluzorní mluvit o nezávislosti. Navíc kromě finančních toků které jdou taky směrem od USA k OSN. Čili ve skutečnosti je to tak že OSN je víceméně vlastněna a ovládána jedním jejím členem, pro svoje zájmy...

To se projevuje milóny drobných nebo závažných ústrků, kdy je toho využíváno k politickému ideologickému a náboženskému boji, například tím že různým státníkům a diplomatům jsou odpírána víza a nemohou se zúčastnit zasedání, a taky tím že díky sídlu na "domácí" půdě jsou všichni kompletně pod neustálým dozorem a šmírováním, snahám o diskreditaci, kompro, verbovku atd. hromadou stovek a tisíců lidí z bezpečnostních složek (F.B.I., NSA atd), což by v případě sídla někde jinde nebylo technicky možné už jenom z personálních důvodů.

I to docela ohrožuje tu nezávislost té organizace. Je třeba si říct, že organizaci ovládá ten kdo jí platí a ten kdo jí poskytuje sídlo. A to jsou státy.

Ostatně i sami zakladatelé USA dobře věděli proč nechtějí aby hlavní sídelní město jejich vlastní země - federace sídlilo na území jednoho konkrétního státu unie, aby tím nenaraostal příliš jeho moc. Proto vytvořili ditrikt DC, který se rozkládá v neutrálním trojmezí třech, nebo čtyřech států aby nepatřil nikomu a dokonec obyvatelé byli omezeni na právech (třeba volebních).

S OSN je to podobné. A kromě se to blíží té situaci ze třicátých lete, protože i když nakonec vydá nějakou rezoluci, jsou státy které se tím vůbez nevzrušují. Jak východě (středním), tak na západní polokouli. Rezoluce sem, rezoluce tam.

386140

13.02.2021 20:27

Nový pohled na historii

RE: Snahu o přepisování historie

213.?.?.?

Ano přesně tak! Bingo. Od roku 1867.
Minimálně. Nicméně je tu dokonce teorie z některých směrů bádání, že ve skutečnosti měl podporu ještě dřív - i v tak tak vzdálené době před rokem 1867, jakým je rok 1849...
Přistoupíme-li totiž na teorii, že Masaryk není biologickým synem svého otce, nýbrž kukačka, dovedně vložená k vychování do venkovské rodiny – po dobu trvání neproduktivního věku... S genetickým původem minimálně od hraběte Nathana Redlicha, ne-li výš... A vyzvednutá z hnízda a rodiny po jeho sedmnáctých narozeninách...

Tak ve skutečnosti nybyl Masaryk podporován až od roku 1900, nebo 1867, ale predestinován, naplánován, vyroben a nasměrován, ke svým studiím ve Vídni a později kariéře poslance, disidenta, exulanta, prezidenta, konizovaného svatého, atd. už v době svého početí...

Hovoří pro to mnohé.

Čili - člověk ve významné řídíci funkci do ní nedospěl, ale byl pro ní vyroben a patřičně vychován a do ní doveden. Jedná se tedy nikoliv o "člověka", ale v zásadě o biorobota, který slouží zájmům těch, kteří ho u geneticky vhodné matky počali, a to buď náhodou, a nebo dokonce promyšleně a záměrně...

O tom, že za ním stál cizí kapitál a zájmy jinak není celkem vůbec pochyb...

386561

13.02.2021 23:15

Státní teror pozastaven pokračuje

RE: Jsme ve valce?

213.?.?.?

Ano. Jsme. Presne tak to je.

Odkud to pochazi (presne) nevime, vime vsak, ze vedci kteri byli u pocatku uz nejsou mezi nami, zemreli zahy – aniz mohli podat svedectvi. Taze se s vysokou pravdepodbnosti nikdy nic (soudne) nedozvime, zbavovani se nepohodlnych svedku probiha naprosto mechanicky, automaticky s zeleznou pravidelnosti,a je to uz obvykle v prvopocatku soucasti planu...

Delo se to i nás. Vime minimalne o třech lidech v podobnych souvislostech, co byli zlikvidováni.

Věnoval jsem se srovnavacím studiím a celkově to pripomina to puvodni epidemii SARS, z roku 2002 – kdy to probihalo presne jako nyni, sirilo se to z asie z hoteloveho pokoje 911 a vedci co u toho byli postrehli o co jde – zemreli velmi zahy. Rozhodne neprezili dva mesice. Ti vsimavi co nezemreli na nasledky viru měli pozdeji autonehody a pod. Zaneseni do populace probiha obvykle velmi zamaskovanym a konspirativnim zpusobem – aby to vypadalo jako nahoda, nebo nehoda. Ve skutecnosti je ale statisticky vicemene sto procentne vyloucene, ze pacient nula dorazi do HonKongu do mezinarodniho Hotelu a tam to zacal nevedomky sirit. To je proste vyloucene. Museli by byt nemocni kolem nej uz mista odkud vyrazil, to se ovsem nestalo. Muzeme si tedy spekulativne namodelovat, že došlo k vypusteni do inzenyrskych siti, z pokoje v době jeho nepřítomnosti a k záměrnému rozšíření...

Ve chvili kdy likvidacni komando zlikviduje prvotni nositele znalosti,(bez toho, aby asassin vedel proc ty lidi zabiji a jakych znalosti jsou dotyni nositeli (mysli si ze je to nekdo kdo dliuzi prahcy, nebo je politicky nevhodnej)) stopa mizi a je soudne absoulutne neprokazatelne odkud to prislo.

Vypada to na presne zopakovani scenare po osmi letech – akorat ten puvodni virus z roku 2002 byl uz tehdy extremne zabijacky, ale nebyl jeste schopen dostatecne replikace a mnozeni – proto tehdy nedoslo k masivnimu sireni. Cili se na nem zapracovalo v laboratorich dale, aby se tato "nedokonalost" napravila.

Obecne to spis vypada na sireni z laboratori ovladanych zapadem, ktere jsou ovsem rozesety z duvodu kryti puvodniho zadavatele, nejen u nich, ale po celem svete – typicky Ukrajina (kvalifikovany personal, a levny), nekdy afrika apod. A to z toho duvodu, ze centerm sireni byla vzdy Asie a Cina – ktera lezi zapadu v zaludku.

Doporucuji sehnat si v knihovne nebo bazaru knihu "Proces s tvurci japonske bakteriogicke valky" cca z roku 1949-53. Lekari kteri nebyli chyceni a souzeni v Murmansku v pohode presli linii a byli jako vysoce kvalifikovani odbornici bez potrestani v klidu zamestnani za oceanem. Tohle vede hodne daleko...

Pokracovani...

386570

13.02.2021 23:37

Státní teror pozastaven pokračuje

RE: Jsme ve valce?

213.?.?.?

Dokonceni

Ta podobnost s puvodni epidemii SARs z roku 2002 je primo do oci bijici. Jedná se velice pravděpodobně, o třetí sérii pokusů – z těch veřejně známějších.

Krome SARsu, je původni epidemie HIV z osmdesýtých let naprosto jednoznačným prvotnim laboratornim kandidatem... Iniciovanou, vyvinutou a sirenou zapadni vědeckou (nabozenskou) komunitou.

Je statisticky absolutně vyloučené, aby se to šířilo primárně mezi homosexualy. To proste neni možné a je vysvetlitelné jen záměrnym nakaženim komumity. (jakkoliv nejsem duhový, tak tvrdá data jsou data a prostě s nima nejde vyjebat) Nejde to namodelovat tak, jak to proběhlo, bez toho aby tomu někdo pomáhal.

Totéž Afrika. Všimněte si jak se tam teď ten virus nešíří... Ale v omdesátkách a devadesátkách tam měli epidemii. To je vyloučené. V těchto případech se nakonec našli lidi kteří promluvili... Než je zabili. Nebo jejich příbuzní potom co je zabili.

Velmi každému doporučuju předloňský Švédský investigativní film:

Cold Case Hammarskjoeld
https://uloz.to/hledej?q=Cold+Case+Hammarskjoeld,
který sice primárně pátrá po případu, švédksého občana, ale nakonec nečekaně narazí na šokující stopy ve věci tajných bilologických laboratoří...

Mnou výše zmíněná kniha z roku 1951:

Proces s japonskými strůjci bakteriologické války
https://www.databazeknih.cz/knihy/proces-s-japonsk...

Jo a p.s. ještě futuro vizi Gataca z roku 1997:
https://uloz.to/hledej?q=Gattaca

386572

14.02.2021 15:00

Nový pohled na historii

RE: Snahu o přepisování historie

213.?.?.?

Díky za odpověď a za úvahu. Speciálně váš argument "proč by si někdo nechal bourat vlastní manarchii, je logická, má hlavu a patu a stojí za zvážení"
Spojme to dohromady, do smysluplného výsledku:

V úvahu připadal otec z vyšších vrstev, ale panovník to nebyl, přijměme to jako záměrnou fámu, šířenou odjinud - souhlasím.

Potomci odmítají test DNA a to velmi zaprutile. To je ovšem bohužel taky ukazatel... Kdyby přeci o nic nešlo – nebo si byli jistí, tak s tím budou v klidu souhlasit. Dokonce si zaspekulujme, že si ten test sami v úzkém rodiném kruhu někteří udělali, takže vědí proč to odmítat...

Odmítněme, tedy Frantu Pepu jedničku, jehož samotný život jednoznačně ukazuje že kolem něj konspirační kruh byl... S ohledem na to, že přišel hned o dva mužské potomky vhodné následnictví. První tzv. spáchal sebevražu v Mayerlingu s patnáctiletou holkou, druhý skonal v Sarajevu...

Kandidáti na biologické otcovství, ve hře byli dva. Pokuď tedy logicky vyloučíme jako nepravděpodobného, chlápka co dorazí stovky kilometrů z Vídně na statek, aby si to rozdal se selkou /když má celej Schonbrun narvanej herečkama dvorníma dámama/. Zbyde nám ten druhý. Místní.

Nathan Redlich. A ten perfektně pasuje jak do vašeho výkladu - tak do teorie kukačky, i do teorie se soukromým protihabsburským a protikatolickým kapitálem. Tak do Basilejského kongresu. Stoprocentně.

Masaryk se narodil sedm měsíců po svatbě, ne deset, ne děvět. Sedm.
Víme stoprocentně, že k jeho početí došlo, dva měsíce před svatbou.

Otec je s urozeným původem – ale nehabsburským a nekatolickým...
Nathan Redlich byl původu židovského. Čili, nikoliv bilogický otec sám, ale "širší rodina" umetá cestičku svému synovi... a pomáhá mu životem. A zároveň na něm nelpí ani stín podezření, že by snad mohl hájit něčí zájmy. Protože pochází de jure z katolického slovácka...

Dělal jsem si běžné antropologické srovnání z dostupných snímků a fotografií – zkuste to taky, a budete překvapen jak dokonale ta podoba sedí...

Pak si vemte vrtulník a vyleťte ještě výš, a podívejte se z ještě vyšší perspektivy. Na opakující se vzorce v rodině. Tragédie na tragédii. Potomci Herberta tragicky zahynuli, Honta si nikdy nepořídil dítě i když měl k dispozici Craneovou.. Atd. Přistupte na to, že se jedná o vzorec. Mrkněte se kde se ten vzorec dnes používá a používal k šlechtění populace a udržení její krevní a náboženské čistoty.

K tomu si vemte třeba fotku sourozenců Havlových – Ivana a Vávlava, postavte si je vedle sebe. Jsou si podobní? Co? A pak si hoďte přes sebe fotku Miloše (strejdy) a našeho Vaška...

Budete poměrně překvapen...

386591

14.02.2021 18:59

Nový pohled na historii

RE: Snahu o přepisování historie

213.?.?.?

Ta to vám věřím... [mrknutí jedním okem] Nedobře se vede těm kdo podrývají státotvorné mýty a bourají oficiální modly...

Apropo dnes jsem k tomu našel v archivu pěkný článek, kdyby jste měl jěště zájem:

...Objevila se vzpomínka na příjezd téměř osmdesátiletého Masaryka do rodné obce, tedy do Kopčan. Ve chvíli před projevy v naprostém tichu předseda místního pohřebního bratrstva vykřikl: "Celej starej Redlich!" ...Mezi pamětníky v Kopčanech se nedal prezidentův původ ututlat....


https://www.kulturni-noviny.cz/nezavisle-vydavatel...

Když už jste se zmínil – že jste se kolem tabu kdysi motal, tak se podělím o zajímavost, která mi před lety, kdy jsem se v tom z osobních důvodů rejpal, unikla...

Pozoruhodná věc.
On by to totiž nebyl jediný "Redlich", který to dotáhnul na významnou pozici. Starej Redlich měl totiž ještě jednoho potomka. Běžného, standarního, právoplatného s oficiální ženskou. A tenhle oficiální potomek – jestli tomu dobře rozumím, se stal ministrem financí Rakousko-Uherska. A posléze i Rakouska...

Josef Redlich – z Hodonína.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Josef_Redlich

V tom případě ovšem genetický materiál hraběte a jeho klanu zaskórovali hned několikrát...

Tomáš Garrigue Masaryk už jako president po válce Josefu Redlichovi přiznal, že po celou dobu války čekal na poselství od vídeňské vlády československému exilu, přičemž věci se mohly v takovém případě vyvíjet zcela jinak.

A pak už ta tabu a tajemství minulosti raději necháme spát...
Aby nám zase někdo nedal ban... Třeba v životě..

386595

14.02.2021 20:10

Nový pohled na historii

RE: Snahu o přepisování historie

213.?.?.?

Super. Výborná analýza.

386604

14.02.2021 21:14

Státní teror pozastaven pokračuje

RE: Kokotavirus.

213.?.?.?

Statisticky to je jako silnejší chřipka... Obecným počtem úmrtí.

Ale samotným průběhem nemoci a jejími následky to není jako chřipka.
V tom je ten rozdíl. Chřipka vám nevyvolá prudkou imunitní reakci a cytotoxinovou bouři, kdy vás vlastní odezva imunitního systému zabije. Chřipka nesejme 34 letýho chlapa, kterej byl v pohodě. A nepošle na JIPku čtyřicetiletýho že se nemůže nadechnout. Ale to v tý statistice vidět není. Protože eviduje 13letýho jako osmdesátiletýho, Úmrtí jako úmrtí. 135>100.
Jenže tak to není.

Pravda ze začátku se nevědělo jak na to a nebyly ty léky.
Chřipka se taky pozná na první pohled, takže nosiče necháte doma, ale tady vám běhá bezpříznakovej šiřitel...

Číselně ty hlavní řady v makro samozřejmě souhlasí, to máte úplnou pravdu. Ale v detailu se to kurva liší.


Druhá věc co nevidíte při svém sympatickém a zábavném sarkasmu vůči Číně – a v tom nejste jediný, spíš je to tu norma že ten Číňan má možná větší svobodu než vy. Nebo si takovou otázku nekladete. Nebo to svým a zdejším západním nadřazeným pohledem ze západu a země co se Bolševika zbavila neumíme pod tíhou propagandy ani představit.

On sice Bolševik udělal tvrdej Lockdown, a všechny "omezil", jenže taky ten problém rychle a efektivně vyřešil, protože ten vir vyhubil, jako jsme u nás v padesátých letech vyhubili záškrt, obrnu apod.
A teď když maj vyřešeno, tak má ten váš Číňan ve Wuhanu daleko víc pohody a osobní svobody než my tady. Chodí do krámu, na koncerty atd. A vir nikde....

Všichni se semkli zatáhli za jeden provaz, (pod nátlakem) a ochránili i ty svý cenný sedmdesátliteý a další občany, místo aby je odepsali. A teď z toho společně těží...

Obdobně se zkuste zeptat Číňana v Číně - jestli se cítí nesvobodný. Vůbec vám nebude rozumět! Bude si myslet že nesvobodný jste vy a ne on... A oprávněně – jeho pohledem. Jednak má všechny ty krámy co máte vy... iPhony atd, zadruhý může jezdit po světě, klidně studovat na Harwardu ve státech. Může si klidně založit koncern a bejt majitelem alibaby, amazonu a bejt miliardářem...
Ale co vám řekne - a vy neuslyšíte, a nepochopíte, že on maká ve fabrice Huawaei, ve který je akcionářem, zatímco vy děláte ve firmě co jí zejtra Japonec, Němec nebo Francouz zavře a řekne vám ať se do toho neserete, protože rozhoduje majitel... a táhnete na pracák...
Myslíte si že Číňana sere a připadá si nesvobodný, protože si nemůže založit pirátskou stranu? Nebo že nemůže vstoupit do TOP 09? Dovolte abych se zasmál. A bude tak svobodnější?
Pokud by snad chtěl dělat politiku, a tím vyjádřit svobodu, tak prostě vstoupí do strany a bude ji dělat tam... /pokračování.../

386610

14.02.2021 21:43

Státní teror pozastaven pokračuje

RE: Kokotavirus.

213.?.?.?

/...dokončení/ Jak naprosto geniálně řekl jeden tajemník městského výboru strany v roce 1988, jednomu mladému aspirujícímu soudruhovi:

"Rozdíl mezi sytémem na západě a systémem u nás je v tom:
že na západě spolu bojují dvě skupiny v různých stranách .... ",

"Zatímco u nás spolu bojují dvě skupiny v jedné straně..."


Budiž mu země lehká, ani tenkrát netušil – rok před Listopadem,
jakou politologickou pravdu a historickou perlu v té chvilce pronesl...
A že jí někdo zaznamená pro historii.
Vydal dvakrát za dvacet prognostiků...

Do kamene by se to mělo tesat, pro další generace na věčnou paměť...

(neměl jsem ho vůbec rád a nesnášel jsem ho, ale )
Tímto ho zdravím do nebe...


Číňan má plnou svobodu žvanit si co chce a kritizovat co chce... pokuď bude prát špinavý prádlo doma, a ne na veřejnosti a tu svobodu slova užije ve vnitrostranické (vnitrostátní) diskuzi, aby to proti nim nepoužívali borci za zahraničí...

Schválně mi řekněte v čem jste svobodnější než Číňan, zamyslete se a vyjmenujte mi jedinou věc... Možná máte víc peněz a můžet na dovču do Itálie...
I když..., onehdá jsem mluvil s jednou mladou ruskou na recepci pražského hotelu a stěžovala si, jak jí leze na nervy, že číńani všude jezdí a mají na to peníze.

To jsem se ale rozepsal... Jen mě zaujalo to vaše srovnání s bolševikem verze 1917. Nebo verze 48 nebo 88. Ale ten už tady 30 let není. Dnešním bolševik chce aby jsi založil úspěšnou fabriku, a aby sis koupil klidně ferari, a zlatej kohoutek do vany a klidně druhej byt v Pekingu, a třeba i lajnu koksu, pokud na to máš, ... pokud jsi to zdanil... A pokud tvoje národní firma prosperuje. Ale nesmí mít sídlo v Lichštejnsku a na Bahamách...

Zpět ale k základu vašeho příspěvku. Statisticky máte úplnou pravdu a ty křivky víceméně sedí... samozřejmě sedí, jako by šlo o chhřipku. S tím souhlasím.
Akorát že u chřipky víte že ji v pohodě překonáte, pokud jste ve středním věku, nebo mladej. Kdyžto tohle je sázka do loterie...

Jo a pak je dobrý se jít podívat kolem hřbitova a krematoria. Já tam chodím často, protože kladu výroční a čerstvý květiny rodině na památku (ne covid)...

A vlastníma očima na první pohled vidíte, že je kurva něco jinak.... Stačí se podívat na nástěnku s oznámením, aby jste viděl že vypadá jinak, než před rokem a posadit se na lavičku a poslouchat hučení komínů, který hučej i ve dnech a hodinách, kdy dřív rozhodně nehučely...

V excelu asi ta křivka vypadá OK... Že jo.

Nic ve zlým...

P.S. Pokud vás vážně napadne něco co máte vy a Číňan ne, rád si to poslechnu, Možná jsem na něco zapoměl... Něco mi uniká.

386611

15.02.2021 09:55

Nový pohled na historii

RE: Snahu o přepisování historie

213.?.?.?

Ja měl ty fotky z nějakýho papírovýho časopisu typu Týden, nebo Reflex, co vyšel asi před dvěmi lety. Pokuď to někde vyštrachám, tak sem ještě hodím. Mějte se.

386620

15.02.2021 10:54

Státní teror pozastaven pokračuje

RE: Kokotavirus.

213.?.?.?

Argument by nebyl? Místo napadání do svazaků? Čím jste svobodnější?
Za a) za B) Za c)

Slyším co říkáte:
můžete psát do blogu na internet. A Číňan ne. Dobře. Souhlasím.
A domníváte se ovšem: že vás nikdo nešpehuje. Zatímco jeho ano. Dobře.

Zvláštní zrovna tady kdy vydavatel skončil za psaní na internet před soudem a trestní oznámení za publikování na FB tu jen lítaj... Případ tykadla. Schvalování atentátu. Případ vydavatelů knížek... Ohendá uhořel mladý odsouzený ve věznici, Bývalý pol. prezident nedorazil před soud, protože zemřel ve vazbě, novinář byl zatřelen ve svém domě, režisér spadnul z 30 patra tak nešťastně, že se zabil, dramaturg a autor knížky vypadnul z okna české Televize, právník vypadnul z okna na Senovážném náměstí... Těm ledvina (po smrti) nechybí?

Ale připouštím, že je to tu lepší než tam a ideopolicie zasahuje v menší míře a špehuje jen menší část obyvatel. A když se bráníte u soudu nebo úřadů, je to lepší než za vlády strany.

Netvrdím že Číňa má extra svobodu, tvrdím, že je otázkou: jestli VY jí máte víc než on. A ptám se jestli to není iluze.

Zajímají mě argumenty a fakta ne útoky ad hominem, a nějaký ideo nadšení.
Takže ještě jednou, zkuste to jinak:

Jsem svobodnější než Číňan...:
v Tom,
tom
a tom...

Jsme svobodnější... protože...

386623

16.02.2021 21:41

Státní teror pozastaven pokračuje

RE: Kokotavirus.

213.?.?.?

Děkuji vám za odpověď a vážím si vašeho času a námahy , že jste to sepsal. Všechny vaše odpovědi jsem si sepsal a uložil, abych nad tím mohl přemýšlet.
I já zkusím na oplátku odpovědět na co se ptáte.... Ale je toho hodně. Nějak to musím zkrátit.

Především naše rodina má velmi osobní zkušnost s bolševickým systémem a tím co jste nazval převýchovné tábory, kdy nám byli odvedeni dva živitelé rodiny v roce 1955 do TNP. Nedostali trest absolutní, pro jednoho z nich - a nabylo mu ani 40 to ale bylo osudné. Nikdy se nevrátil a přišlo jenom parte, taky došlo k vyvlastnění, zbavení práv a vyhnání z obce.
Takže o tom jak funguje totalitní režim, víme z osobní zkušenosti svoje a víc, než běžná populace.
Zároveń mám ale i mnohaletou osobní zkušenost s životem na západě.
A zároveň někteří lidé z naší dělali pro zádpad...

Máme rozhled jiného typu, co nám umožnil nahlédnout pod pokličku některým věcem, co nebyly zrovna hezký.

Abych vás hned nenamíchnul souhlasím mnohým co jste uvedel, ale taky napíšu že lecčems už jste mimo, protože máte málo informací - naštěstí pro vás, takže máte růžové brýle. Kdo nezažil neuvěří. Teprve když se stanete svědkem jak současný režim v pozadí beží kompletně jako za bolševika a někdy a hůř, pootevřete oči.. Osobím zážitkem.

Kde jste se třeba namátkou úplně spletl je: "Protoze nase studenty v zahraničí nešpehují politruci.". Buďte ujištěn, že se u nás děje přesně toto a školy, fakulty, mládežnické organizace a konzuláty jsou prolezlé fízlama od shora dolů, lidma kteří nědělají nic jiného něž že politicky kádrují a fízlují na studenty - a to speciálně při jejich pobytu v zahraničí. Byl jsem toho osobně mnohokrát svědkem a snad bychom to mohli raději do detailu probrat někde u piva, ale buďte ujištěn že se to děje vždy a všude. není jediný student, který by tomu utekl. A na každého se vede (tajná) složka. Česká restaurace v zahraničí - rezidentura tajnejch, kulturní akce konzulátu s pozvánkou pro studenty - rezidentura tajnech, kancelář pobytů studentů v zahraničí (ala Erasmus) - rezidentura tajnejch, kancelář pro studenty z ciziny - prolezlá typařem od tajnech pro verbovku. Je to daleko horší než si umíte představit.
Jinak jsou vaše zbylé argumenyt validní a platné a já je uznávám.

Ale pojďme ke srovnání režimů, jen letmo.
Spousta lidí kterým se stalo, že byli poškozeni minulým, nebo předminulým režimem, má nyní problém v tom, že jim to brání v odstupu od situace a analytického rozhledu - protože mají radost, že když jsme to bolševikům nandali - a pomstili se, skončil jeden režim – znamená to, že nový co přišel místo něj - je automaticky dobrej. Nebo dokonce ten nejlepší.

Může - ale taky vůbec nemusí být pravda.Pokr...

386658

Káva pro Zvědavce

29

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc duben přispělo 51 čtenářů částkou 10 288 korun, což je 29 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Kúdela dostal za rasismus deset zápasů14.04.21 23:51 Británie 1

Testování lidí ve firmách bylo nezákonné14.04.21 23:27 Česká republika 0

Další a další zhovadilosti14.04.21 19:56 Česká republika 2

Moskva 11. 04. 2021 - Obchodní komplex Ochotnyj rjad14.04.21 11:09 Rusko 1

Poslanec Volný byl udán čerpadlářkou pro špatně nasazený náhubek a následně zpacifikován covidovým gestapem13.04.21 23:34 Česká republika 4

Neuvěřitelné: Američané se pokusili přivlastnit si čin Jurije Gagarina12.04.21 23:19 USA 4

Dobrý den majore Gagarine - 12.04.196112.04.21 11:02 Rusko 4

Babiš vybírá nového ministra zdravotnictví!12.04.21 11:00 Česká republika 0

Otázky, které byste měli položit sobě i autoritám, než se necháte očkovat11.04.21 21:56 Neurčeno 2

Rodičům dětí, které jsou obětí šíleného korona kvapíku11.04.21 20:02 Česká republika 0

Několik videí11.04.21 11:11 Neurčeno 1

Ne, to není Švédsko - migranti řádí v Berlíně11.04.21 11:05 Německo 0

Mengele Arenberger v akci11.04.21 09:18 Česká republika 3

Zajímavá úvaha o nelogickém postupu v případě COVID10.04.21 15:15 Česká republika 7

Pokrová radnice v Budapešti vztyčila duhovou sochu Svobody v BLM pokleku. Vydržela 24 hodin09.04.21 12:27 Maďarsko 1

Colorado: Vakcinační síť Covid vakcín Johnson & Johnson byla uzavřena kvůli nežádoucím účinkům09.04.21 08:00 USA 0

Odsouzení muslimové znovu před soudem09.04.21 04:30 Turecko 0

Guvernér Floridy: Nebudeme zavádět vakcinační pasy. Rozdělovat občany na základě vakcinace je chyba09.04.21 03:38 USA 0

Evropský soud pro lidská práva:Povinná vakcinace dětí je v demokratické společnosti nezbytná09.04.21 03:16 Evropská unie 3

„Více než 4 tisíce vojenských cvičení“: Ministerstvo obrany zahájilo kontrolní prověrku ozbrojených sil08.04.21 23:42 Rusko 1

Měnové kurzy

USD
21,66 Kč
Euro
25,93 Kč
Libra
29,86 Kč
Kanadský dolar
17,30 Kč
Australský dolar
16,74 Kč
Švýcarský frank
23,47 Kč
100 japonských jenů
19,88 Kč
Čínský juan
3,32 Kč
Polský zloty
5,69 Kč
100 maď. forintů
7,23 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
28,64 Kč
1 unce (31,1g) zlata
37 625,91 Kč
1 unce stříbra
550,52 Kč
Bitcoin
1 364 985,32 Kč

Poslední aktualizace: 14.4.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?