Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 48 příspěveků, 1 jméno: lubosmat.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

04.06.2019 10:56

Monsanto, vědecký podvod a rakovina

Soudruzi někde udělali chybu, aneb kdo šetří má za tři.

lubosmat 212.?.?.?

Geneticky modifikované potraviny svojimi vlastnosťami predbehli dobu. Zásahy do genómu hospodárskych plodín mali priniesť niekoľko efektov, v podstate veľmi podobných ako pri obyčajnom šľachtení. Šľachtenie však spôsobuje u plodín, zvierat a pravdaže aj ľudí ochudobňovanie genómu, čo spôsobuje výskyt nežiadúcich mutácií, degeneráciu a zvýšenú chorobnosť, resp. nízku odolnosť.

Vedci preto išli cestou inou, relatívne zdravé jedince, resp. ich zárodočné bunky začali cielene obohacovať o niečo, čo by sa tam „Darvinovským“ vývojom možno nikdy nedostalo. Zjednodušene povedané podarilo sa im vyvinúť (nesedí mi tam „vypestovať“) také potvory, ktoré po GMO:

1) Majú väčší objem plodu voči materskej rastline,
2) Nepotrebujú na zvýšenie výnosov toľko hnojiva,
3) Nepotrebujú na prežitie toľko vlahy,
4) Sú odolnejšie voči klimatickým podmienkam,
5) Sú odolnejšie voči chorobám,
6) Sú pre mnohých škodcov, ktorí sa týmito plodinami pôvodne kŕmili nejedlé.

Všetko je perfektné, až na body č. 5) a 6), ktoré sú zaujímavé z toho pohľadu, že my sme vlastne pre tieto rastliny tiež parazitmi alebo chorobou, keďže sa nimi živíme rovnako ako tie huby, plesne, roztoče, vošky, húsenice, kobylky ...

Na to aby sme tie potvory vyvinuté v laboratóriách mohli bez problémov po GMO mohli stráviť, by sme potrebovali viac „evolučného“ času, alebo tiež nejakú cielenú GMO.

Používanie toxických látok „AGENT ORANGE, ROUNDUP“ výrobky od spoločnosti MONSANTO na hubenie Džungle vo Vietname a burín v našom poľnohospodárstve, je len lacnejší prostriedok ako sa zabaviť nepohodlných ľudí alebo hmyzu, než bombardovaním alebo oraním.

Toxicita a karcinogenita týchto veľmi podobných látok bola preukázaná na úbohých Vietnamcoch už dávno, neviem o čom sa ešte treba baviť?

371893

08.07.2019 13:05

Boj o podobu naší ekonomiky v 90. letech min. století a jeho následky

Konšpirujme trocha: 1+1=2

lubosmat 212.?.?.?

Myslím že takáto konšpirácia je zrozumiteľná

1) V jednom z príspevkov je popisovaný útok Izraela na Sýriu
2) V tomto príspevku je popisovaný rozvrat ekonomiky pod taktovkou Washingtonu, riadeného opäť tým samým Izraelom
3) Množstvo článkov popisujúcich imigračnú vlnu z vojnou postihnutých oblastí Stredomoria, malej Ázie a Afriky, kde hlavnými aktérmi vyvolávania napätia sú opäť naši „spojenci“ v NATO.
4) Krkolomne budované „betónované“ administratívno-obchodné centrá našich hlavných miest podľa návrhov židovky iránskeho pôvodu, pre vyvolených, ktorí sú opäť ochotní, nechať napospas v novom „holokauste“ svojich chudobnejších bratov.

2+ 1 + 4 - 3 = totálna vláda obrezaných nad moslimskou populáciou v západnej Európe a Anglicku, vrátane totálnej kontroly nad všetkými výrobnými kapacitami (presunutými zväčša zo západu) v rozšírenej V4 o Rakúsko a Rumunsko.

Otázkou zostáva či sa podarí Izraelu dostať do otvoreného konfliktu USA a RF?

Rusi aj Američania sa správajú v tomto lokálnom konflikte medzi Iránom a Izraelom maximálne zdržanlivo. Čas hrá proti záujmom Izraela, preto tie provokácie.

372405

09.07.2019 09:15

Boj o podobu naší ekonomiky v 90. letech min. století a jeho následky

RE: 2 kg pravdy a 1 kg lží = 3 kg demagogie

lubosmat 212.?.?.?

Na margo tej Vašej Demagogie - môžeme byť radi, že ten sociálny experiment ktorí tu na nás spáchala komunistická "elita" spolčená s "disidentskou" chátrou neskončil sociálnymi nepokojmi s krvavými dôsledkami.

Dnes nám vládne finančná madia zo západu spolčená s víťazmi mafiánskych vojen z východu, a to akože sa máme rozplývať blahom?

372421

30.07.2019 14:46

Tyranie nejistoty

Európske a anglosaské právo

lubosmat 212.?.?.?

Novou – západnou kolonizáciou východoeurópskych štátov po roku 1989 dochádza k fenoménu presadzovania princípov anglosaského práva, založeného z väčšej časti na výnimkách, a nie na presnej kodifikácii právneho stavu, ako je to v klasickom európskom práve, kde sa vlastne trestá odchýlka od normy.

V anglosaskom práve rozhoduje porota vybraná z Ľudu, na základe podsúvaných (rôzne interpretovaných) informácií o skutku žalobcom a obhajcom. Rozhodnutia jednotlivých porôt sú následne v dohodnutom priestore (štát, federácia, únia) akceptované, ako akési status-quo, a právny podklad, pre iné podobné rozhodnutia.

Nešťastím je, že podobne, ako v „demokratických“ voľbách, rozhodujú v dôležitých otázkach totálni amatéri, ovplyvňovaní propagandou žalobcu, obhajcu, verejnej mienky.

Tekéto rozhodnutia sú emotívne a nevyspytateľné.

Výsledky Slovenských prezidentských volieb a volieb zástupcov do europarlamentu majú príchuť Gogoľovského elektronického volebného podvodu, a širokého ovplyvňovania verejnej mienky „Sorošovským“ kapitálom.

Pellegrini sa síce vyjadril pred voľbami, aby sa voliči „zúčastnili vo väčšom počte“, každý volič sa však mohol volieb zúčastniť iba raz. Vylepšiť prognózy nízkej účasti a „správnej voľby“ mohli len a len „mŕtve duše“.

372815

19.09.2019 13:47

Vzdělávání je problém?

Šetrenie na vzdelávaní - chodobný učiteľ v chudobnej škole

lubosmat 212.?.?.?

Hlavný faktor ktorý narušuje základný motivačný pilier vzdelávania je všadeprítomná očividná bieda v našom školstve, ktorá dodnes ešte frčí materiálne a technicky na vymoženostiach "80 až 90-tych" rokov.

30 rokov budovania kapitalizmu dosiahlo návrat železo-betónovej loby do centier miest, ale neprinieslo komplexnú modernizáciu školských budov a ich vybavenia.

Učitelia (štátni zamestnanci častokrát z dvoma vysokými školami) majú mzdy na úrovni absolventov stredných odborných učilíšť v koloniálnom kapitalistickom priemysle.

Mnohí stredoškoláci hneď potom, ako získajú vodičské oprávnenie sa dovalia do školy na mašine, ktorú im môžu závidieť hociktorí učiteľa.

Čo si asi v tých svojich makoviciach takíto frajeri môžu myslieť o vzdelávaní. A tí ostatní tú nepochopiteľnú disharmóniu predsa tiež vnímajú.

Kam ste to dopracovali Vy "morálne" autority, čo nám chcete hovoriť o živote, keď si na seba neviete ani poriadne zarobiť?

373684

19.09.2019 14:30

Soud EU omezil tranzit plynu přes „Nord Stream“

RE: Celá slavná EU,

Lubosmat 212.?.?.?

Tie dohody Ruska s Áziou sú hlavne o objemoch. Dohody o predaji ruského plynu so štátmi EÚ s výnimkou UA sú oveľa lukratívnejšie, takže je to len o tom, že nebudú až tak efektívne, ako sa predpokladalo.

Dohody s Áziou ale majú negatívny dopad na konkurencieschopnosť našich výrobkov. Svojím spôsobom Rusko lacným plynom dotuje v Ázii výrobu tovarov pre náš "vyspelý" západný trh. Jediným problémom v tomto biznise je snaha Ruska vysánkovať z týchto obchodov americký dolár.

Vzájomná tovarová výmena medzi dvoma menovými systémami (Rubeľ - Jüan) bude rásť, čo bude dobrým impulzom pre ostatné väčšie ekonomiky, aby sa pripojili a vytvorili balíček mien.

Previs dolára na trhu, ktorý už nebude krytý objemom všetkých obchodov sa automaticky prejaví pomalým poklesom jeho hodnoty.

Slovensko malo v roku 2004 inštalovaný výkon okolo 30,5 GWh pri spotrebe 28,7 GWh. Dnes je to zhruba 18,5 GWh inštalovaného výkonu pri takmer ekvivalentnej spotrebe - šetríme a sme pripravení v prípade potreby dodávať súdruhom z EÚ. Cena energií pre bežného spotrebiteľa sa pravdaže zvýšila z 4 eur na 6 eur za MWh, teda o tých 30%, o čo sa znížila spotreba [smích].

373688

14.01.2020 12:07

Omluva Milana Kundery Kohouta

Otázkou stále zostáva čo nám "ONI" dovolia urobiť ?

Lubosmat 212.?.?.?

V predchádzajúcom príspevku cítiť že všetko je otázkou možností a vzájomných väzieb.

Pán Kohút sa vo svojej podstate ani nemá za čo ospravedlňovať, je to ako keby sa za nesprávny čas na hodinách ospravedlňovala sekundová ručička.

Výsledok je vždy v nastavení celého systému:
1) hodiny idú pozadu,
2) hodiny stoja,
3) hodiny idú dopredu.

Jednotlivé súčiastky spoločenských mechanizmov svojím vlastným pričinením usmerňujú želaným alebo neželaným smerom energiu, ktorú celý systém predstavuje.

Pri podrobnejšom skúmaní predvojnových, povojnových a "mierových", zmlúv paktov a dohôd, sa ako na objednávku zväzky štátov rozpadali a štiepili, čo prinášalo stratu pozícií na trhoch a v mnohých prípadoch aj absolútnu stratu suverenity.

Z tohto pohľadu bolo rozbitie Česko-Slovenska tragédiou hlavne pre Slovensko, keďže strata spoločných trhov mala pre pôvodnú výrobu likvidačný charakter (Taký mali "ONI" plán).

Dnes po kompletnom preoraní ekonomiky, je to cítiť hlavne v tom, ako úžasne málo je schopné Slovensko vyčleniť na rozvoj školstva, športu a kultúry, v porovnaní s ostatnými členmi Vyšehradskej štvorky.

"ONI" všetko ovládli na ekonomickom základe, nádherný príklad neokolonializmu na "zelenej lúke". Určujú nám, koho si máme voliť za lídrov, od úžerníkov po atlantickú ... , čo máme počúvať v rozhlase a sledovať v televízii, čo sa máme učiť a čo si správne myslieť.

Lebo, keď sa "ONI" rozhodnú, žiadne pravidlá a dohody neplatia.

376031

30.01.2020 10:55

Který společenský systém je nejlepší, toť otázka

Ďakujem za krátky, výstižný a zrozumiteľný článok,

lubosmat 212.?.?.?

Boľavé miesto demokratických systémov je spôsob uplatňovania alebo presadzovania záujmov „oligarchie“. Veľká Británia a jej pohrobok Spojené štáty stavajú svoju moc na základoch rozpadnutého britského impéria, bezprecedentného vyžierania zdrojov bývalých kolónií a území ekonomicky a vojensky obsadených po konfliktoch 20-teho storočia, kde panoptiká britského kráľovského dvora a najdemokratickejšej demokracie akú kedy táto planéta nosila, sú v ostrom kontraste reálnych činov vlád týchto „štátov“ s obrazom ktorý sa svetu snažia vsugerovať.

Post komunistický priestor, zlými politickými rozhodnutiami a chaotickým vedením korupciou manipulovanými štátnymi úradníkmi, bol vo svojom dôsledku ekonomicky ovládnutý prevažne cudzím kapitálom. „Naša oligarchia“ to sú predovšetkým pohrobkovia bývalého podniku zahraničného obchodu a direktoriátov bývalých „komunistických“ štátnych podnikov, o bankovníctve a poisťovníctve sa z hľadiska „pozitívneho vzťahu“ k ekonomikám post komunistickým štátov nedá ani hovoriť.

Cudzí kapitál a ekonomické záujmy tretích strán presadzované pod pláštikom „liberálnej demokracie“ nás doviedli do stavu absencie reálnej domácej kapitálotvornej vrstvy „buržoázie“, politického chaosu, byrokratickej svojvôle a vojenskej impotencie.

Putin vybudoval v takomto prostredí súčasné moderné Rusko, kde „liberálna demokracia“ po jeho prejave vo formáte vlády Medvedeva síce s veľkou pompou odchádza z politickej scény, v pozadí však bude číhať na svoju šancu. Ruská kapitálotvorná vrstva sa v ničom nelíši od buržoázie z obdobia pred rokom 1917, opäť čaká len na to, aby rozvrátila krehký ekonomický systém vývozom kapitálu do zahraničia.

Lídri Slovanov mali vždy problém s bohorovnosťou, hašterivosťou a nesvornosťou, preto si veľmi radi vyberali za svojich "Kráľov" Neslovanov, pod tvrdou rukou vedeli, spolupracovať, mali na koho nadávať a mali aj proti komu sa s ich neprajníkmi spolčovať.

Celá zodpovednosť za budúcnosť Ruska leží na politicko-byrokratickom aparáte, ktorého jediným pilierom zostáva vojenská moc, o ktorú sa zatiaľ môže oprieť.

Politický aparát a ostatné byrokratické štruktúry v súčasnosti vegetujú pod jarmom strachu z federálnych štruktúr, ktoré sa zodpovedajú priamo Putinovi. V Rusku neexistuje nikto, kto by mal také hlboké znalosti a zároveň aj vplyv na všetky tieto štruktúry okrem Putina.

Zmena konštitúcie má upevniť rovnováhu vzťahov ktorú vybudoval, tak aby osoba prezidenta nemohla v budúcnosti svojim nekonaním alebo nezodpovednými rozhodnutiami celý systém jednoducho rozbiť.

376503

26.03.2020 13:14

Správné myšlení o migrantech a Řecku

Len úvaha

lubosmat 212.?.?.?

Keď na bojových poliach a v zákopoch plných vody a rozkladajúcich sa mŕtvol umierali mladí ľudia, začala sa šíriť po svete španielska chrípka, ktorá kosila hlavne mladých.

Ľudia po páde socialistického bloku dúfajúc v nové zajtrajšky a vysoký vek dožitia narazili postupne na SARS, EBOLU, Chorobu šialených kráv a AIDS (kdesi som čítal, že v niektorej africkej krajine je kvôli AIDS priemerný vek dožitia 45 rokov) ,všetko choroby na zníženie maximálnej dĺžky života.

Dnes sa ocitli starenky a starčekovia (od slova starať sa) v nemocniciach a rôznych zariadeniach pre dlhodobo chorých, kde terorizujú ich rodiny predpísanými dobami na liečenie a hajde domov, alebo do iného ústavu.

COVID-19 je niečo, čo má tento civilizačný problém západného sveta vyliečiť, keďže citlivá skupina populácie sú prevažne starší ľudia.

Pred 30-timi rokmi sme opustili ideu solidárneho zdravotníckeho systému s množstvom lôžok a prezamestnanosťou. Prechádzame postupne na ekonomický model amerického zdravotníctva, keď sa Ti na kartičke poistenca v prípade choroby minú prostriedky, hajde domov alebo niekde na chodbu na pokusy do štátnej nemocnice.

377983

30.03.2020 13:37

Slovenské elity a koronavirus

RE: Štatistika, poplašné správy a faktor ESET

Lubosmat 212.?.?.?

Schválne som uvádzal hranice možných úmrtí od - do, preto je aj blbosť uvádzať ako fakt odchýlku od nejakého váženého priemeru. Čísla sú len čísla, nárast počtu úmrtí môže súvisieť s pohybom týchto ľudí v infekčnom priestore nemocníc, kde sa v kritickom stave nakazili od iných infikovaných, ktorí tam hľadali pomoc.

Počet úmrtí v jednotlivých dňoch, mesiacoch a rokoch je individuálny a ovplyvňuje ho veľa faktorov, nedá sa porovnávať a ani predpokladať, koľko ľudí zomrie v danom okamihu, preto je takéto počítanie zneužiteľné hlavne pre šírenie paniky, a nie na jej upokojenie.

Ináč je to presne to isté ako keď na začiatku epidémie počítali percento úmrtnosti na COVID-19 podľa počtu ľudí, ktorí boli v kritickom stave, skutočný počet nakazených ich začal zaujímať až keď sa do toho začalo vŕtať.

378103

01.04.2020 12:52

Smutné výročie vstupu do NATO si pripomíname 2.apríla

Slovensko a vstup do NATO

Lubosmat 212.?.?.?

Dôvod urýchleného vstupu Slovenska do NATO mal dve základné príčiny:

1) Umožniť prelety bombardérov NATO nad pevninskú časť Juhoslávie, keďže priamo zo základní v Taliansku ponad more to mohlo byť troška riskantné,

2) Zabrániť neutralizácii krajiny po vzore Rakúska.

Niekoľko pokusov urobiť referendum na túto tému záhadným spôsobom zlyhalo, hoci sa celkom dobre rozbehli.

Dnes už je obyvateľstvo v SR natoľko zmätené, že nedokáže napríklad odmietnuť ponuku postaviť do čela štátu Atlantistku, ktorá to roztrubuje do sveta, ako jednu zo svojich najväčších cenností. Predošlá Kiska mala asi veštecké schopnosti, keď do primaciálneho paláca pozvala na návštevu prvú kozu.

A nakoniec slovenskí voliči dali v posledných voľbách šancu obsadiť parlament a vládu stranám, ktoré majú vo svojich programoch priamo napísané zo všetkých síl strkať hlavy do USANÁLU a NATOANÁLU.

Dnes sa už v otázke a) zotrvania alebo b) vystúpenia Slovenska zo zločinných zväzkov s USANÁTOM a) dá veriť terajšej vláde a b) nedá veriť voličom.

378197

15.04.2020 15:57

Henry Kissinger volá po Novém pokoronavirovém světovém řádu

RE: Redukcia rozumu

lubosmat 212.?.?.?

Na americkom kontinente boli do príchodu Európanov pochované pod kobercom džungle veľké mestá dávno zaniknutej civilizácie s relatívne vysokou hustotou populácie.

Je tu však ďalší faktor, ktorý môže technologický vývoj civilizácie výrazne determinovať, a to je genetika.

Napríklad početné národy s vysokou hustotou populácie vyvíjajúce sa v Indočíne a Malajzii technologickou vyspelosťou zvlášť neoplývali, ale sú známe špecifickými úspechmi v zdravovede, medicíne a astronómii.

Technologická vyspelosť sa odvíja celkom od troch faktorov:

1) Početnosť populácie,
2) Urbanizácia,
3) Otvorenosť z hľadiska genetiky

Všetko však má svoje limity, neprimeraný vplyv hociktorého z troch uvedených faktorov môže mať na vlastný technologický rozvoj spoločnosti veľmi negatívny dopad.

Súhlasím, moderné mestá by mali byť ako rajská záhrada, nie ako nehostinné útesy, ktoré by sa bez ľudí stali rýchlo domovom holubov a ich mačacích predátorov.

378681

20.04.2020 16:32

Pravda o koronaviru vychází na světlo

Od demagógie k decentralizácii

lubosmat 212.?.?.?

Kedy má predátor najlepšiu šancu uloviť nejakého prežúvavca? Predsa keď stádo rozoženie a potom si vychutná lov na jednotlivca.

Príčin vyvolať poplach okolo nového typu chrípky bolo zrejme niekoľko:

1) Prílišné znečistenie životného prostredia v Čine priemyselnou produkciou, ktorej len časť sa reálne v Číne spotrebúva, ale odpad z výroby tam zostáva do posledného zrnka prachu, navyše spotrebitelia v západnom svete by si priali aby boli odpady recyklované tam kde sa pôvodne výrobky vyrobili,

2) Svetová ekonomika postavená na dolárových podvodoch, finančných machináciách a neférových podmienkach,

3) Krachujúci systém zdravotníctva s parazitujúcimi poisťovňami a minimálnou mierou solidarity,

4) Zničená sebestačnosť štátov v rezortoch poľnohospodárstva a výživy a stým súvisiace nelogické zásobovanie potravinami závislé na "lacnej" doprave,

5) Vysoká miera korupcie a nefér prístupu pri prerozdeľovaní dotácií v EÚ od poľnohospodárstva až po investičnú výstavbu,

6) Zlodejský bankový systém, bez ktorého dnes už nie je možné nič /bez bankovej prirážky/ zrealizovať ani v úbohej domovej samospráve.

7) Zamestnanci ľahko prijímajúci túto izoláciu, keďže rozdiel medzi sociálnymi dávkami a mzdou je smiešny, alebo dávky sú nič a plat len 3x toľko.

Tance okolo COVID-19 boli spôsobené panikou z neznámeho, neskôr sa tvrdiť pesničku niekomu náramne hodilo a teraz, keď už štatistiky potvrdzujú predpoklady nízkej mortality sa demagógiou obrnení politici nevedia, alebo skôr nechcú vykoktať, keďže doma zavreté a zastrašené obyvateľstvo majú tak povediac na lopate.

378797

27.04.2020 08:40

Hodnotová analýza a národní obrození?

Kde vlastne zmizli nespokojní študenti, učitelia, zdravotníci, nezamestnaní, dôchodcovia ???

lubosmat 212.?.?.?

Diskusie nespokojnosťou priam kypia a na uliciach ticho a kľud.

Teroristi IGIL dokonca na čas zastavili boje, považujúc riziko nakazenia od COVID-19 za vyššie, než riziko smrti od projektilov, granátov a mín, alebo preto, že centrála tak nariadila?

Nosíme rúška preto, lebo:
- musíme byť ohľaduplní k starším,
- musíme byť ohľaduplní k sebe navzájom
- sa bojíme sankcie za prípadné nedodržanie,
- tak nariadila všetkými „milovaná! vláda,
- tak nám to nakukali médiá,
- sme presvedčení, že sa nám takto podarí poraziť „zákernú“ chorobu?

Už máme dostatok dôkazov o tom, že celé to bola, je a naďalej bude len fraška, rozprávka pre masy „Memento mori“.

V mene nášho „blaha“ sa obmedzila sloboda pohybu osôb, zhromažďovania sa, uspokojovania potrieb nad rámec tých základných ...

Pri naťahovaní tohto šialenstva do „ad absurdum“ hrozia naozaj veľké škody, hlavne v sektoroch maloobchodu a služieb.

Ak zavedieme karanténne opatrenia v čase nevedomosti je to prezieravé, ale ak v nich zotrvávame napriek signálom, že sa situácia stabilizuje, je to život ohrozujúce.

Ak sa dostaneme do potenciálne toxického prostredia zadržíme na chvíľku dych, urobíme ochranné opatrenia nasadíme si napríklad dýchací prístroj, začneme dýchať a analyzujeme situáciu. Ak zistíme, že to bol falošný poplach, alebo toxicita už nie je život ohrozujúca, masku snímeme a robíme ďalej. V prípade, že by sme sa rozhodli predlžovať aj napriek odporúčaniam, prácu v dýchacích prístrojoch / len tak pre istotu/, začneme tým automaticky ohrozovať svoje zdravie.

Všetci sú akosi spokojní so súčasným stavom, nikto sa organizovane nepokúsi o vyvolanie trebárs občianskej neposlušnosti, voči absurdnému noseniu rúšok trebárs v lese. Individuálne to pár jedincov urobí, ale aj tak veľmi zvažujú prečo tak robia.

Vyvolať vášne a nechať kričať otupenú masu zmanipulovaných duší pod dopredu postavenými tribúnami, to je tá pravá spontánnosť a prejav slobodnej vôle, bez ohľadu na to, čo za blbosť je predmetom protestu.

378939

28.04.2020 11:02

USA a ČLR na cestě k nelítostné konkurenci a čelní konfrontaci

Problém sú Nadnárodné finančné inštitúcie a „Nezodpovedné podnikanie“

Lubosmat 212.?.?.?

Ich fungovanie nie je viazané na ekonomický systém konkrétneho štátu, tam jednoducho direktíva nepomôže.

Štrukturálne riadenie toho, ktorého subjektu medzinárodnej politiky naráža na bez-štrukturálne riadenie tzv. GP.

Glorifikovala sa neviditeľná ruka trhu a nedotknuteľnosť bankového sektoru.

Z nedotknuteľnosti peňazí, aktív a hocijakých derivátov vo finančných inštitúciách sa postupne takpovediac historicky vykľula akási druhotná ideová nedotknuteľnosť jedného etnika, akoby kľúčových predstaviteľov svetového finančného biznisu, ktoré je nakoniec konšpiračne obviňované z akejsi zlomyseľnosti.

Spochybňuje sa význam národných štátov a štátnych zväzkov.

Vytvorila sa ideová platforma, voľného pohybu osôb, tovarov a kapitálu bez hraníc.

„Nezodpovedné podnikanie“, keď sa na jednej strane bezprecedentne vyčerpávajú ľudské, materiálne a prírodné zdroje, bezohľadne sa ničí krajina a životné prostredie emisiami, odpadmi z výroby a zo spotreby ako takej, nehovoriac už o vyvolávaní nepokojov a vojen, ktorých pozadím je získanie ekonomických výhod v prospech bez-štrukturálneho riadenia.

Donaldov návrat domov je len akýmsi odporom voči tejto nezodpovednosti, pretože aj Spojené štáty americké, ktoré získavali bonusy z tohto „nezodpovedného podnikania“ sa čoraz viac stávajú obeťou než príjemcom bonusov tohto bez-štrukturálneho riadenia.

Prečo toľké kriky a plač okolo obetí COVID-19? Lebo veľkí starci sa začali báť?

Nie je to náhodou strach pred smrteľnosťou ako takou?

Existuje vôbec na zemi aj iná moderná a rozvinutá „demokratická“ krajina ktorá nesie porovnateľné ľudské straty v dôsledku lokálnych nepokojov na planéte zem okrem USA?

V Číne sa dusia v emisiách a topia v odpadoch z výroby, naproti tomu v USA v emisiách a odpadoch zo spotreby, to že sa tento paradox (konflikt) dostal do politickej roviny je prirodzené.

Niečo je zhnité v tom našom „Demokratickom“ svete, čoraz viac to zapácha a niet toho Augiáša, čo by ten chliev vyčistil.

378968

04.05.2020 12:04

Extra špatná dobrá zpráva

Článok je naivný v tom, že porovnáva rybičky v akváriu so žralokmi v oceáne

lubosmat 212.?.?.?

Zisky amerických super-boháčov loviacich v medzinárodných vodách a amerických zamestnancov či podnikateľov loviacich na americkom kontinente v rámci legitímnych hraníc USA nemožno porovnávať.

Spýtajte sa detí v škole, seba doma a v zamestnaní aké produkty používaš v PC a vypadne Ti, že s tým má niečo spoločné ten "geniálny" zlodej Gates.

Nadnárodné spoločnosti majú zisky z celého sveta, to že zarábanie napríklad v Amazone je pasenie sa na chrbtoch zle platených zamestnancov s pohybovými senzormi na odeve (aby sa v pracovnej dobe nedajbože neflákali), je vec druhá.

Zarábanie a obohacovanie sa vo svete obchodu nemajú pravidlá, je to len kto z koho a komu za čo.

Aj peniaze sú dávno len tovarom, preto sa často stáva, že banka poskytujúca napríklad úver na nejaký PPP projekt dostáva väčšinu poskytnutých peňazí okamžite späť, tentoraz na súkromných účtoch VIP klientov, z čoho sa potom stavia, no predsa z nákladov na práce naviac, ktoré budú vyvolané zmenami v projekte /tu sa podpisujú politici/, nedostatočným vypracovaním projektovej dokumentácie, nezmyselným zdržiavaním vo výstavbe /pod zdržiavanie sa podpisujú tiež politici/...

379152

05.05.2020 11:20

Byl test na COVID-19 infikován?

Panika COVID-19 je nebezpečnejšia ako samotný vírus

lubosmat 212.?.?.?

Odrazím sa od Slovenských reálií, pretože regionálne rozdiely a odchýlky reálne existujú.

Podľa geografickej polohy a možností spojenia s okolitými krajinami, kde sú relatívne veľké medzinárodné letiská, bola populácia na Slovensku v kontakte s COVID-19 minimálne od polovice januára.

Dôkazy o tom, že bezpríznaková väčšina veselo roznášala vírus a ani o tom nevedela sa len tak množia.

S testovaním sa začalo veľmi neskoro, dalo by sa povedať v čase keď rozšírenie vírusu kulminovalo a prakticky v každom regióne Slovenska sa niekto pozitívne testovaný našiel, pravdaže v skupine ktorá príznaky akéhosi chrípkového ochorenia mala.

Nízku mortalitu na samotný vírus potvrdzujú štatistiky, keď v snahe „zlepšiť“ výsledok sa zahŕňajú do počtov obetí všetci zomrelí, čo mali pozitívny test, a opäť sa zatiaľ testovali len tí, ktorí mali pred smrťou okrem iného aj nejaké respiračné ochorenie.

S rozšírením testovania na všetkých zomrelých môžem garantovať, že by sme hneď podskočili o niekoľko stupienkov v svetových štatistikách.

„Našťastie“ máme „geniálnu“ vládu, ktorá v zúfalstve „vylepšiť štatistiky“ siahla na tak povediac nevyčerpateľný zdroj infekčných pacientov našich nemocníc, na rómske osady, a ajhľa zásah do „Čierneho“.

Pravdaže ani jeden Róm pravdepodobne na niečo také ako COVID-19 zomrieť nemôže, pretože je len ťažké nájsť predstaviteľa tohto etnika staršieho ako 65 rokov, ale ak ho prejde auto a bude mať pozitívny test, opäť si možno vylepšíme štatistiky.

Rómske osady však celkom sklamali, keďže okrem zhromažďovania sa pred poštami keď sa vyplácajú sociálne dávky a pred obchodmi keď sú akcie na mäso, moc nemigrujú a vízie o plošnom zamorení osád sa nenaplnili.

Je tu názor pána Dr. Bukovského, že ak by sme si chceli utvoriť reálny obrázok o ceste a šírení mali sme celoplošne zisťovať nielen prítomnosť vírusu, ale aj protilátok.

Množstvo vyliečených utešene rastie, ale počet infikovaných osôb s pozitívnym nálezom aj napriek zvýšeniu počtu testovaných osôb nerastie, keďže náhodné testovanie je hľadanie ihly v kope sena a počet respiračných ochorení s pribúdajúcim letom prirodzene ubúda, je tu však záchrana po lete príde jeseň a druhá vlna nárastu respiračných ochorení môže prísť.

Škôlky, školy, podniky a niektoré druhy obchodov sú zatvorené, psiská chodia po zatvorených detských ihriskách naďalej voľne a bez náhubkov.

„Najväčší“ cigáň vo vláde si už pripína metál za tisíce odvrátených krížikov a v školách uschýnajú posledné kvety, ktoré nemá kto poliať , keďže aj upratovačky poslali na skrátené úväzky domov.

Uschnutými kvetmi v školách to začína, umŕtvením ekonomiky pokračuje a úmrtiami z dôvodu odložených hospitalizácií a zákrokov skutočne ťažko chorých ľudí to skončí.

379171

11.05.2020 12:13

Mršit demokracii u nás bude též Evropská komise

Demokracia a zástupné vojny

Lubosmat 212.?.?.?

Všetci máme zhruba rovnaké východiskové podmienky pri vypadnutí na tento svet, potom sa však začnú diametrálne prípad od prípadu meniť. Kedy však nastane ten zlom a konkurent začne používať proti tomu druhému nie argumenty, ale silu? Kedy začne usilovať o zdravie jeho a blízkych? Kedy siahne po tých najpodlejších metódach, aby v honbe za úspechom bez ostychu prekračoval mŕtvoly svojich nepriateľov? Kedy jedinci nášho druhu stratia súdnosť a začnú si prisudzovať bohorovnosť?

Vojvodcovia, faraóni, králi, cisári, diktátori, preláti, pápeži a šedé eminencie v pozadí, Všetci do jedného sú posadnutí predikciou sily, moci a bohatstva, majú pocit že brodiť sa po kolená v krvi je ich poslaním od toho najvyššieho.

Fašizmus v podobe nacizmu ovládol európsky kontinent a podporovatelia tohto šialenstva papierovo síce vyhlásili vojnu, no pritom všemožne túto hydru podporovali.

Spanilá jazda nacistov cez centrálnu Európu pripomína cestu stúpencov džihádu na strednom východe, bez štedrosti podporovateľov a sponzorov, bez podpory spravodajských služieb, a mediálnej propagandy, by desiatky tisíc mužov v zbroji nikdy neudržali

Demokracia je len prázdnym slovom pre masy, vo výbere ktoré z prstov si majú politici strčiť niekam a ktoré nakoniec tie masy budú oblizovať
.

379314

20.05.2020 15:38

Koronavirus a pofiderní čísla úmrtí

Už to ináč nazývať nebudem, ako pandémia ktorá nebola!

lubosmat 212.?.?.?

Píšem však preto, aby som sa podelil s tým, čo som sa dozvedel z včerajšieho výjazdového vystúpenia vlády SR ohľadne tzv. "SMART" inteligentnej karantény, ako aktu uvoľňovania administratívnych opatrení proti šíreniu COVID-19.

Keďže už 3 dni po sebe ku dňu spomínaného vystúpenia vlády SR, na Slovensku nebol zistený žiaden nový prípad nákazy na COVID-19, zostávajú v platnosti všetky doteraz prijaté opatrenia, ale tí ktorí chcú byť "SMART" teda nechcú kŕkať po návrate z cudziny v karanténe, môžu kŕkať doma, akurát si občas zosnímajú biometrické údaje z tváre, aby bolo jasné, že sú "SMART", a aby im Orwell z hrobu zatlieskal.

Pre mňa to bola bohužiaľ opäť len informácia, s hodnotu akú by mi odovzdal návštevník verejného domu s narazenou pánskou ochranou na hlave, že aby zvýšil úroveň ochrany pred venerickými ochoreniami, má okrem nej na hlave dobrovoľne nastoknutý aj klobúk, pravdaže všade na verejnosti.

Keby medzi tou tlupou z úradu vlády SR neboli aj ženy, dalo by sa o našej krásnej krajine v srdci Európy povedať, že jej v súčasnosti vládnu samé údy, náležite vylepšené o vyššie spomínanú ochranu po návšteve verejného domu.

379530

21.05.2020 11:36

Koronavirus a pofiderní čísla úmrtí

RE: A co celková úmrtnost oproti dlouhodobému průměru za srovnatelné období?

lubosmat 212.?.?.?

Grafy sú krásne ale:

Bavíme sa o 20 krajinách s populáciou dohromady okolo 428 000 000 ľudí Denná mortalita priemerná pri dožití cca. 85 rokov je na úrovni 13795, čo je týždenne 96565 osôb. Grafy v odkaze uvádzajú týždenný priemer mortality kdesi na úrovni 50000, stále mi tam chýba 46565 mŕtvych.

Alebo ak týždenne bežne zomiera vo vybraných krajinách 50000 ľudí, za akú dlhú dobu vymrie všetkých 428 000 000? Trvalo by to 161,5 roka.

Žeby bol vekový priemer viac ako 85 rokov a k nám to ešte nedorazilo?

379556

26.05.2020 13:36

Když smyšlenka zvítězí

Prečo bola za socializmu nízka kriminalita?

lubosmat 212.?.?.?

Lanárili sa mladí ľudia do zborov tzv. PSVB (pomocnej stráže verejnej bezpečnosti), bezpečnosť a poriadok sa stávali vecou verejnou a nie vecou vybraných profesionálnych zamestnancov v službách štátu.

K tomu sa pridalo sformátovanie majoritnej časti mužskej populácie na prezenčnej vojenskej službe a nakoniec faktor obmedzenia súkromného vlastníctva, ako zdroja rozporov od Romulusa a Rémusa.

Vedľajší efekt súčasnej "pandémie ktorá nebola" je faktor prístupu k sebakontrole podľa Orwella, keď pod vplyvom podvedomej sugescie cez masmédiá, nakoniec kontrolujeme a udávame vo vyššom štádiu niežeby seba navzájom, ale sami seba a ani si to neuvedomujeme.

Na pravde už vyšiel druhý článok od ďalšieho „renomovaného“ vojenského historika „+45“, ktorí zborovo tvrdia, že Hitlerov fanatizmus sám dokázal financovať celé nacistické šialenstvo. Mám plné zuby reálnych historikov, ktorí neuznávajú kauzalitu a poukazujú len na tzv. nevyvrátiteľné fakty.

Darmo by hocijaký ospravedlňujem sa „Mudžahíd“ hádzal kozie bobky na ruské tanky, či „vojak Vietkongu“ sypal ryžu na americké vrtuľníky, aby mohli dosiahnuť v nerovnom boji aký taký úspech, bez moderných a hlavne drahých technológií sa zaobísť nemohli, to bez podpory zvonka možné jednoducho nemohlo byť, na to fanatizmus jednoducho nestačí.

Naším jednotiacim prvkom už dávno nemala byť socialistická chudoba, ale demokratická sloboda a blahobyt z bez-štrukturálneho pôsobenia voľného trhu.

Prešlo už viac rokov v "novej ére", ako po poslednej veľkej vojne a súčasná doba normalizácie veľmi pripomína pre chudobnejúcu väčšinu tú ideovú socialistickú, obmedzujeme sa predsa pre blaho všetkých, zdravie je tá najcennejšia vec ktorú máme, a nech sa bohatstvom zaoberajú len profesionáli, my sa im do toho pliesť predsa nebudeme.

Hlavu hore, kráčajte so vztýčenou hlavou do nového bezpečnejšieho a šťastnejšieho sveta, s rúškom na hube a ihlou v zadku vychutnajte si nové obzory slobody.

379677

28.05.2020 11:14

Washingtonská nová strategie vuči Číně

Keď jeden robí to isté...

lubosmat 212.?.?.?

Keď, politické špičky za vidinu výjazdových rokovaní a dobre platených prednášok v zahraničí o ničom, podpíšu v mene krajín ktoré reprezentujú zbytočné úvery a pôžičky z MMF na dopredu predražené megalomanské projekty, ktoré uvrhnú tieto krajiny do desaťročia trvajúcich dlhových pascí, je podľa Vás úplne v poriadku...

To, že podmienky na získanie takýchto "záchranných pôžičiek" sú diskriminačné a spôsobujú dlhodobé deformácie vo voľnom obchode a podnikaní, v neprospech domácich podnikateľov, je podľa Vás úplne v poriadku...

Rodové meno politika je škodca. Pochopte už konečne, že politické kreatúry spôsobili v novoveku rozpad veľkých impérií, vyvolali dve najničivejšie svetové vojny a bez váhania by nechali rozpútať ďalšiu, keby sa taká možnosť naskytla.

Pozrite sa na nich, do roztrhania tela budú ľudí brániť pred "pandémiou ktorá nebola", siahajúc na ich osobnú slobodu a obmedzujúc možnosti domáceho trhu. Rovnakým spôsobom Vás bez zaváhania poženú na bodáky, budú za Vás prelievať krokodílie slzy, a to všetko bez Vášho súhlasu a v cudzom záujme.

Čína sa len poučila od veľkého brata zo spôsobov správy v Hongkongu, prebrala mafiánske spôsoby ovládania krajín cez skorumpované politické špičky, ktoré bohužiaľ všade vo svete bez rozdielu predávajú svojim voličom len teplú vodu, nič nevedia, mlátia hubami a ani rúška nie sú schopné zachytiť tie politické zvratky, ktoré produkujú.

Nebuďte teda prekvapení, že identický postup v angličtine alebo v čínštine vedie k rovnakému výsledku. Nebuďte rasisti však je úplne jedno kto z Vás zderie kožu, nemalo by Vám však byť jedno, kto to pripustil, ak ste sa v konečnom dôsledku do šlamastiky dostali ako slepé kura k zrnu.

379712

29.05.2020 08:09

Proč když Hašek (lední hokej), může, já (lehká atletika) nemůžu?

Je to jednoduché pane Mane

Lubosmat 212.?.?.?

Do kresla prezidenta sa ľudia nevolia ale vtláčajú, nič na tom nezmení ani priama voľba.

Dnes v čase krízy kádrov, keď tí starí sú stále očierňovaní v tom, že sú nakazení komunizmom a tí noví sa v tom politickom marazme rozpredaja štátneho majetku a uvoľnenia bariér pre tzv. dobrých podnikateľov zo západu, ktorým pomohli k vysokým ziskom a nám k nízkym platom ... stačí v marketingu záujmových skupín, ktoré majú na to aby ovplyvňovali verejnú mienku nájsť vhodného kandidáta (s tými správnymi názormi), alebo ho jednoducho vyrobiť, prekvapiť publikum a zmanipulovať výsledky volieb v prípade potreby nejakým programom z ESETU (viď Koza Čaputovie Slovensko).

Bojím sa, že sa na kreslo prezidenta nehodíte kvôli tomu, že prispievate do zvedavca a máte schopnosť kritického myslenia.

Dominátor je diktátor, má obmedzený pohľad na svet dostihovými klapkami svojho vlastného úspechu. Predstavuje mýtus úspešného uplatnenia sa v zemi zasľúbenej, ktorý sa vrátil do domoviny a ženie hordy nasledovníkov na neľahkú cestu hľadania úspechu na cudzích arénach, jednoducho vhodný kandidát.

379730

05.06.2020 15:20

Co je operace War Speed

Zlodej kričí chyťte zlodeja, panikár kričí HORÍÍ a oheň sa hasí olejom!

lubosmat 212.?.?.?

To všetko sedí na tú „sebranku“ ktorá sa pasie v Grasalkovičovej záhrade vedľa primaciálneho paláca a vo vedení slovenského parlamentu.

Paradoxne máme technický problém s jednou vyhláškou, ktorá pred 20 rokmi rozvrátila jednu technickú normu. V nádeji že nám z rezortu pomôžu, oslovili sme v odbore tých najvyšších, aby usmernili svojich poddaných na okresoch nami želaným smerom.

Stretli sme sa, a oni ukázali do parlamentných výšin, že právne je všetok ten chaos v poriadku, a že do hora sa proste nevyse - - eš. Vraj nech si vytvoríme 20-člennú komisiu a že vraj za 3/4 roka za priaznivých okolností môžeme dosiahnuť úspech pri schvaľovaní návrhu dodatku tej pred 20 rokmi nimi samými oklieštenej normy.

Hovorím o tom len preto, že sme samí odborníci a nemáme šancu sa presadiť v legislatívnom procese, hoc dobrým a prospešným návrhom, ktorý by dlhé roky pomáhal v aplikovanej praxi. Zato kadejakú blbosť môže hore spomenutá „sebranka“ schváliť v skrátenom legislatívnom konaní, s dôsledkami ktorých sa budeme boriť mnohé mesiace a dokonca celé roky.

Občania sú, podľa posledných troch príspevkov na tomto webe, rukojemníkmi vojny medzi zbytkami pokusov o slovenskú (povedal by som aj akúkoľvek inú národnú) oligarchiu a plutokraciou v službách zahraničnej oligarchie.

Je to veľmi smutný poznatok uvedomiť si s akým úsilím, tak povediac cez mŕtvoly, sú za judášsky groš ochotní títo pohrobkovia demokracie pracovať proti svojmu vlastnému národu.

379845

04.08.2020 17:46

Co ukazují fakta - 0,044% nemocných, 0,0036% resp. 0,156% zemřelých

Uvedomte si kto nás najviac chráni proti epidémii ktorá nebola - POLITICI!

lubosmat 212.?.?.?

POLITICI táto nevzdelateľná chátra, ktorá všetko dokáže len kaziť sa v súčasnosti pasuje do úlohy ochrancov národov pred neviditeľným nepriateľom.

Na Slovensku títo géniovia dokonca vystrojili pred verejnosťou akúsi hitparádu kto z politikov má akú hlúposť vyštudovanú a kto odovzdal pri obhajobe najpodivnejší, navyše odkiaľsi z polovice odpísaný výtvor.

Najnebezpečnejší mor, ktorý ovládol krajiny pod vplyvom korporátneho fašizmu je všadeprítomné politikárčenie, ktoré renomovaných hlupákov a arcihlupákov tlačí do vysokých postov v politických štruktúrach štátov.

Máme tu kopec nahých cisárov, a len malé deti vidia holú pravdu.

Domnelý krízový stav, a máme tu dôvod na skrátené legislatívne konanie, prijímajú a schvaľujú sa v rámci legislatívneho procesu také hovadiny, akoby tvorcovia legislatívy nemali rúška na hubách ale na očiach a v hlave miesto mozgov pokrčené handry.

Keďže politici sú všade rovnakí, budeme ešte dlho nosiť nezmyselné handry na hubách, len preto, že musíme ísť na úrad, do obchodu a niekedy dokonca do práce.

380964

05.08.2020 11:30

Co ukazují fakta - 0,044% nemocných, 0,0036% resp. 0,156% zemřelých

RE: Hlavní funkce hadru na hubě

Lubosmat 212.?.?.?

Dávnejšie som čítal krátku poviedku o svete, kde došlo k takým klimatickým zmenám, ktoré vynútili jednotlivé mestské štáty schovať sa pod kupoly zo silových polí, ktoré chránili mesto pred toxickou atmosférou a tvrdým kozmickým žiarením. Pravdaže boj o zdroje stále pokračoval a po mestách behali stroje, ktoré identifikovali náhodných okoloidúcich, občas sa stalo, že niekto sa snažil pred strojmi márne utiecť, tie ho dolapili a po neplatnej identifikácii ho označili za neznámeho špióna s oznamom, že Vaše telo bude termicky zlikvidované, hop šup a zo špióna bola kôpka popola. Náš hrdina - rozprávač počul z odposluchu o nejakých nových bombách "N" a v noci čoraz častejšie výkriky v susedstve a kôpky popola. Nové bomby "N" mesto fyzicky nelikvidovali, keďže po rozrušení infraštruktúry by sa stali prakticky neobývateľné, bomby miereným EMG impulzom napádali pamäťové centrá miest a vymazávali tak identifikačné údaje o obyvateľoch. Záver bol jednoznačný po nejakom nočnom záblesku nášho hrdinu opäť zobudil hluk a krik na chodbe a zároveň nástojčivé vyzváňanie pri dverách. Prosím legitimujte sa vyzval stroj, Vaše identifikačné údaje sa nenachádzajú v databanke informácií o obyvateľoch mesta, ste vyhlásený za špióna, Vaše telo bude termicky zlikvidované, nasledoval vysoko energetický lúč a príznačná kôpka popola.

380989

21.09.2020 14:08

Poláci sestavují exilovou vládu Běloruska

RE: S Poláky si ještě asi užijem.

lubosmat 212.?.?.?

Čo s tými Poliakmi vlastne je?
Čo je to vlastne so Slovákmi, Čechmi ...
1606 - rozstrieľali na Červenom námestí poľského samozvanca Lžidimitrija popravili , vystavili jeho telo, spálili a rozstrieľali na všetky štyri strany. Tým sa v popole skončil Veľko-Poľský sen o ovládnutí Ruska.
Pohrobkovia Poľských perutí ešte stále snívajú a pomätení rusofóbiou urobia hocičo aby svojim dávnym nepriateľom podkúrili.
Čo však medzi týmito pomätencami robia politické reprezentácie Čechov a Slovákov?
Za to môže jednoznačne predikcia "CHÁTRA NA HRAD!". Takýmto spôsobom získala CHÁTRA v už spomenutých krajinách také postavenie, vplyv a moc, že občan len "ČUMÍ" ,

382199

21.09.2020 14:27

Je Česká televize nedotknutelný „stát ve státě“?

Okupačné médiá

lubosmat 212.?.?.?

Po "Zamate" sme sa ocitli v zóne záujmov strany druhej, nie však našich vlastných. Televízia a rozhlas sa stali postupne médiami nie verejnoprávnymi, ale okupačnými.

Už len programová skladba a trebárs aj pomer vlastnej a zahraničnej produkcie šírený rozhlasom a televíziou napovedá, že tu "něco nehraje".

Vlastná produkcia dostáva na frak a zástupcovia "verejnoprávnych" médií stále dookola omieľajú čosi o sledovateľnosti, kvalite a biodiverzite.

V parlamente nám vládne prozápadná čvarga politická a v médiách nám tvrdí muziku prozápadná čvarga "umelecká".

Je to ako s tými rúškami "rouškami" z prevencie sa stal ukážkový "monkey business", hocijaká polo-opica v centre na Vás bude "řvát" nasaďte si masku, kde sú tie doby, keď sa tie isté polo-opice vrhali na ženské z východu v burke "burce", tak povediac z dôvodu opačného.

382201

22.09.2020 13:06

Poláci sestavují exilovou vládu Běloruska

RE: S Poláky si ještě asi užijem.

lubosmat 212.?.?.?

Nie nebráňte sa, ale nezúčastňujete sa hry, ktorej pravidlá nedokážete ovplyvniť a o víťazovi rozhodujú špekulácie a podvod.

Politické riadenie spoločnosti je zastaralé a treba ho odstrániť, tak ako sa z riadenia vecí svetských v dávnejších dobách eliminoval vplyv cirkví.

V časoch socializmu sa tiež začalo hovoriť o komunizme, ako o náboženstve, teda o niečom dogmatickom a zrelom na zabudnutie.

V súčasnosti prešlo už dosť veľa času na to, aby aj menej chápaví jedinci pochopili, že návrat od monoteizmu k polyteizmu nepriniesol želaný výsledok, a bol to krok späť, resp. šliapnutie do bahna.

Kostol (cirkev) sa rozsype nie vtedy, keď naň prestane prispievať štát, ale keď do kostola prestanú chodiť ľudia.

Politické riadenie je onen dogmatický kostol, pokiaľ budete hnať ľudí k urnám na základe politickej predikcie, nikdy sa normálnej odozvy zhora nedočkáte.

382249

06.10.2020 11:13

Matematika a koronavirus

Bohužiaľ matematické odbory ako štatistika a pravdepodobnosť sú za súčasný stav vlastne spoluzodpovedné

Lubosmat 212.?.?.?

Prečo ? Lebo s odchýlkami a nepresnosťami počítajú, a každý manipulant (politik) sa na to rád odvolá, však on v prvom rade zachraňuje životy, a to že sa môžu vyskytovať odchýlky, vlastne falošné obvinenia ho nezaujíma.

Účelovosť celej maškarády okolo pandémie ktorá nebola spočíva hlavne v tom, že napríklad v súčasnej politickej praxi sa vyťahujú výnimky a robia sa z nich normy, a zrazu sa celej politickej čvarge hodí zovšeobecnenie a na výnimky sa kašle.

Celému kolektívnemu západu už netečie do topánok, ale preteká vrchom do čižiem z politického marazmu ktorý sám vyprodukoval.

Uvedomte si, že normálny, tak povediac stáročiami overený postup počas šírenia epidémií je karanténa /izolovanie/ skutočne chorých, aby sa im pomohlo a ostatná "zdravá" populácia (ktorá neochorie alebo je bez príznakov) zabezpečuje chod spoločnosti.

Čo sa deje dnes, všetci sú označení ako potenciálna kolektívna hrozba, opatrenia sú prehnané a nelogické. Kriminalizujú sa ľudia, ktorí neveria v účinnosť nosenia náhubkov, hoci matematická pravdepodobnosť a odchýlka možnosti nakazenia pri použití alebo nepoužití náhubku je podobná ako pravdepodobnosť zmoknutia, keď nosím alebo nenosím dáždnik bez ohľadu na predpoveď počasia.

382695

14.10.2020 11:00

Racionální deklarace proti COVID-represi

RE: Za sedmé: média jsou jediným vítězem parazitujícím na pandemii. Mají odpovědnost.

lubosmat 212.?.?.?

Pravdaže máte pravdu, oni tí naši politici, ktorí tvrdia, že sú zvolení nami voličmi a dokonca určitým podielom aj tými, čo sa volebnej frašky zúčastňovať odmietajú, sú len víťazmi v ponímaní "PYRRHOVO VÍŤAZSTVO".

Ale tak to je s každou mafiou. Spýtajte sa akéhokoľvek mafiána, či mu to za to stálo, ten jeho Jepičí život?, a on Vám odpovie že áno, aj keby mal zdochnúť, veď to čo dosiahol za krátku dobu životom za hranou zákona, by poctivosťou určite získať nemohol.

Politici sú nástroj mafie na ktorú my nemáme dosah, politici svojou nevedomosťou sú hračkami v rukách nadnárodnej mafie, ako túto nám nedosiahnuteľnú hydru nazývame je už len "terminus technicus".

Kultúry, národy a štáty majú rôzne obsahy, príchute a charaktery, len politici pod jednou taktovkou chcú všetko vo farbe KHAKI a s príchuťou strelného prachu medzi zubami, toto treba jednoznačne zmeniť, zastupiteľský systém bez politiky by bol za svoje konanie zodpovedný a oveľa menej pod vplyvom záujmov zvonka.

Pozrite sa na Azerbajdžan a Arménsko, obe krajiny sa vymanili spod vplyvu Ruska a keď im tam tvrdia z oboch strán muziku ambasády USA opäť sa handrkujú o Náhorný Karabach.

382998

15.10.2020 11:23

Racionální deklarace proti COVID-represi

RE: Strach

Lubosmat 212.?.?.?

Nedá mi aby som nereagoval na titulok príspevku, lebo toto má niečo do seba.

Na úvod stará anekdota:

V čase morovej epidémie stojí pred bránami stredovekého mesta SMRŤ a žiada od starostu kľúče od mestskej brány, ten vyjednáva a dohodne sa so SMRŤOU o tom, že si zoberie so sebou 8 000 duší.
SMRŤ prešla mestom a pri návrate jej starosta vyčíta: "Sľúbila si že si vezmeš 8 000 duší a ty si ich vzala 16 000."
SMRŤ sa obrátila k starostovi a hovorí: Ja som si naozaj vzala len 8 000 duší, tí ostatní zomreli od strachu!"

Niečo podobné sa deje na základe štatistických údajov v hospicoch v Českej republike, kde v roku 2019 zomrelo v takýchto zariadeniach oproti roku 2018 takmer o tisícku viac ľudí, no ale za prvú polovicu roku 2020 to je už toľko úmrtí ako za celý predchádzajúci rok, pritom len 20% z nich zomrelo s pozitívnym nálezom na COVID-19, tí ostatní jednoducho zomreli od strachu.

383037

19.10.2020 12:44

Covidovou krizi si rozvracet nedáme!

Asistencia polície a technológia demonštrácií

Lubosmat 212.?.?.?

Autor článku opäť potvrdil, akú úlohu zohráva polícia pri demonštráciách.

Schéma je podobná ako pri tých ostatných, vedených pod taktovkou profesionálnych organizátorov spontánnych prejavov pouličného ľudu, hlasu ulice, alebo takpovediac nič netušiaceho stáda.

1) Niekoľko dní pred spontánnym prejavom neidentickej masy sa postavia na strategickom námestíčku tribúny pre tribúnov ľudu, aby na dav pod sebou mohli pokrikovať a aby na nich bolo dobre vidieť.

2) Policajné kordóny sa postavia v čase ohlásenej demonštrácie do bočných uličiek a už svojou prítomnosťou odstrašujú väčšinu ľudí k zmene smeru pohybu.

3) Z nepochopiteľných dôvodov sa začnú zatvárať obchody, denné bary a reštaurácie.

4) Smerovaná masa návštevníkov centra sa mieša s "demonštrantami" a prechádza okolo revúcich tribún, naráža na niektoré uzavreté uličky / priechody a vracia sa späť hľadajúc únik.

5) Médiá snímajú dopletenú masu a ... už len chýbajú tie bengálske ohne ...

383158

20.10.2020 16:32

O všeobecné perverzi západního politického myšlení

RE: Je jasné, že směřování současného západu /i jeho východní periférie/

Lubosmat 212.?.?.?

Aké je vlastne tvoje videnie?

Nie všetci diskutéri na zvedavcovi tvrdia to isté.

Ak je hľadanie pravdy, alebo trocha odlišný názor od mainstreamového chybné videnie, potom troška vysvetlenia, alebo podania závažnejších argumentov, než len povrchnej pochybnosti, by nezaškodilo.

Niekedy sa mylne očakáva napríklad od umelcov, že oni budú avantgardou zmeny, ale zabúda sa na to, že oni by mali byť v prvom rade zrkadlom spoločnosti. V minulosti sa im toto zrkadlenie darilo natoľko, že ten pokrivený obraz groteskne až kárajúco diváka zasiahol.

Čo očakávate od demonštrácií? Tam tiež vystupujú mediátori so svojimi "stand-upmi", mali by byť zrkadlom pokrivenej tváre spoločnosti, a čím viac sa im to darí, tím viac sú perzekvovaní.

Vyvolané násilie na demonštráciách má opačný faktor, ten kto ho vyvoláva má zámer potlačiť ideu do pozadia a agresiou vyvolať protiakciu ochrancov poriadku, buď so zámerom ukončenia demonštrácie, alebo jej diskreditácie, tak ak to bolo v popisovanom prípade.

383225

19.11.2020 12:05

Gates a Big Pharma v akci

RE: Jak se zbavit rousek a lockdownu?

Lubosmat 212.?.?.?

Pokiaľ je Váš výrok myslený ako vtip, tlieskam Vám.
Ak to s tým očkovaním myslíte vážne len dve čísla:

1) Rozsiahlym očkovaním prakticky zdravej populácie na Slovensku sa zistilo, že nákaza je na úrovni 1%, aby bolo jasné jeden (1) človek zo 100 má nejaké stopy po víruse, alebo vírus v tele,
2) Najúžasnejšia správa z USA o novom očkovacom preparáte hovorí, že jeho účinnosť je okolo 94,6%, čiže po zaočkovaní 100 zdravých ľudí sa nakazia po kontakte s vírusom len štyria (4) až piati (5) zo vzorky.

Nech rátam, ako rátam očkovanie proti vírusovým ochoreniam spôsobí, že miesto toho aby ochorel jeden (1) človek zo 100, ochorejú naviac ešte tri (3) až štyri (4) osoby zo sto (100).

Ak si k tomu prirátame, že každé očkovanie "nejakými" preparátmi zanechá "nejaké" následky, potom "Pánbožko nám pomáhaj!".

384178

19.11.2020 12:13

Gates a Big Pharma v akci

RE: Jak se zbavit rousek a lockdownu?

Lubosmat 212.?.?.?

Pardon to očkovanie z detstva zanechalo na mne zjavné stopy!

Účinnosť amerického preparátu bola uvádzaná na 96,4%, (francúzska chyba) čiže po zaočkovaní 100 zdravých ľudí sa nakazia po kontakte s vírusom len traja (3) až štyria (4) zo vzorky.

Takže miesto toho aby ochorel jeden (1) človek zo 100, ochorejú naviac ešte dve (2) až tri (3) osoby zo sto (100).

384179

24.11.2020 15:04

Na obranu Hany Lipovské

Koncesionárske poplatky za služby RTVS

lubosmat 212.?.?.?

Ja som napríklad minimálne po dobu posledných 15. rokov nebol a ani v súčasnosti nie som vlastníkom televízora, ani rádia. Automobil, ktorým jazdím do práce, a v ktorom je rádioprijímač zabudovaný patrí môjmu zamestnávateľovi, rovnako aj mobilný telefón, ktorý v obmedzenom rozsahu umožňuje využívanie služieb RTVS (rozhlasu a televízie Slovenska), patrí môjmu zamestnávateľovi.

Napriek hore uvedenej skutočnosti, ako vlastník nehnuteľnosti, kde je zriadená prípojka elektrickej energie, musím koncesionárske poplatky za služby, ktoré mi RTVS akože poskytuje, riadne platiť.

A to aj napriek tomu, že RTVS je hybrid komerčnej televízie a nástroja na vymývanie mozgov politikmi, záujmovými skupinkami, skupinami a nadnárodnými korporáciami.

Pričom z našich daní sú platené v RTVS:

1) Prevádzka budov a zariadení ,
2) Investície,
3) Mzdové náklady na zamestnancov,
4) Reklamy a programy RTVS bez ohľadu na kvalitu a obsah.

384268

26.11.2020 09:51

Koronavirus - konspirační praxe!

Ak niečomu nerozumiem je to konšpirácia!

Lubosmat 212.?.?.?

Stretávam čoraz viac ľudí, ktorí sa snažia brániť pred nejakou snahou o logickú argumentáciu, jednoduchou protiotázkou: "Ty naozaj veríš konšpiračným teóriám?".

V celej svojej doterajšej praxi som sa nejakým spôsobom oboznamoval s riadením rizík a prípravou plánov pre prípad havárií, mimoriadnych situácií a možných pandémií konkrétne chrípky.

Havarijná pripravenosť sa precvičuje podľa tzv. havarijných scenárov, modelov teoretického ohrozenia, kedy poznajúc zdroj nebezpečenstva, potenciálne riziko zlyhania procesu zabezpečenia a okruh ohrozených osôb v rámci podniku alebo verejnosti, sa preveruje schopnosť realizovať opatrenia na zmiernenie dopadov havárie (mimoriadnej situácie, pandémie ...).

V Číne nám ukázali klasické riešenie, kde opatrením v mieste predpokladaného zdroja pandémie bolo posilnenie zdravotníckej infraštruktúry, keď vytvorili podľa platných plánov na zvládanie pandémie chrípky adekvátne množstvo akútnych lôžok, čiže 1ks na cca: 1000 obyvateľov. Zároveň prijali relatívne jednoduché pravidlá na spomalenie šírenia vírusu, aby nebola potreba akútnych lôžok nárazová.

Tá toľko západom kritizovaná kontajnerová nemocnica nebola nikdy naplnená ani na 50%.

Predstava mocipánov západu vytvárať zdravotnícku infraštruktúru na úrovni "socializmu", kedy počet lôžok na pľúcnych a infekčných oddeleniach zodpovedal pomeru 100 : 100 000 obyvateľov, sa vôbec nepáčila.

Stredoveký prístup na riešenie pandémie "ktorá pravdaže nebola" je oveľa lákavejšia možnosť manipulácie s ľuďmi, keďže v prvom rade ide o kšeft a zdravie to je predsa druhoradé.

384297

30.11.2020 11:47

O psavcích oficiálních a neoficiálních

Čokoľvek predložené, odráža úroveň poznania predkladateľa.

lubosmat 212.?.?.?

O kvalite produktu nerozhoduje len motivácia, či sa jedná o tvorbu z vlastného popudu, alebo tvorbu v očakávaní benefitu.

Prevádzkovateľ zvedavca v úvode diskusie pripomína "Pište jen máte-li co říct".

Existuje veľa predkladateľov, ktorí hoc aj nemajú čo povedať, stále sa o to budú snažiť, veď niekto múdri povedal, aj keby opica mlátila bez ladu a skladu do klávesnice písacieho stroja, existuje určitá pravdepodobnosť, nájsť v sekvencii za sebou idúcich náhodných symbolov úryvok z diela Shakespeare.

V.V. Pjakin na záver svojich príspevkov uvádza niečo v tom zmysle: "Čítajte hrubé knihy vnútorného prediktora SSSR, pretože v miere pochopenia fungovania zložitých sociálnych systémov slúžite sebe a svojej rodine, a v miere ich nepochopenia slúžite svojmu pánovi!".

Za dôb socializmu sa v našich krajinách často omieľala cenzúra, ktorá vychádzala z toho, že štát vlastnil masmediálne platformy, a zástupcovia štátu rozhodovali kto a s čím sa môže na verejnosti prezentovať .

Dnes nahradili tohto "štátneho policajta" vlastníci masmediálnych platforiem a umožňujú predkladať verejnosti len to, čo sa im hodí takpovediac do Krámu.

Posledná možnosť ako beztrestne, verejne a takpovediac "zadarmo" niečo predložiť je internet. Otázkou zostáva do kedy to bude ešte vôbec možné?

384373

01.12.2020 14:41

Volby v rozpolcené společnosti

RE: KDE SA PODELI ODBORY?

Lubosmat 212.?.?.?

Práveže, v osemdesiatych rokoch boli odbory tak trochu apolitické a niektorí ich predáci začínali pomaličky nahrádzať pozície komunistických papalášov.

To čo s odbormi urobila politická mafia za posledných 30 rokov sa pekným slovom nazvať nedá. Uplynulo už veľa času na to aby sa znova začala formovať apolitická platforma, trebárs na báze ZMOS (Združenia miest a obcí Slovenska), ktorá by tomuto škodlivému politickému marazmu mohla kontrovať.

Však súčasní straníci nedokázali urobiť za 30 rokov ani toľko pretriasanú odluku cirkví od štátu, lebo potom by nastala KUCA-PACA, cirkvám totiž patria v SR obrovské majetky, reštitúcie by boli proti tomu na srandu.

384414

07.12.2020 15:04

Postcovidový svět, děsivá budoucnost

Keby politici boli schopní analýzy nehľadali by spôsoby ako degradovať populáciu!

Lubosmat 212.?.?.?

Vojny akokoľvek krvavé málokedy mali za následok globálny pokles populácie,

Choroby zaberali len na podvyživenú populáciu bez prístupu k zdravotnej starostlivosti,

V krajinách uvrhnutých bezohľadným koristníctvom do rozvratu a biedy sú natoľko potlačené práva žien, že sú z nich nakoniec inkubátory na rodenie „teroristov“,

Kontinuita sama o sebe spôsobuje demografickú katastrofu,

V krajinách bez ohľadu na to, či sa vyvíjali izolovane, alebo pod niečím dozorom došlo v období „dlhodobého mieru“ k výraznému poklesu natality a postupnému starnutiu populácie.

Západné krajiny, vrátane USA nie sú schpné udržať vlastnými silami celý komplex služieb, preto migráciu vítajú ako zadné dvierka demografickej katastrofy do ktorej sa dostali.

384582

09.12.2020 11:50

„Pandémia“ Covid: je vytvorená úmyselná hospodárska depresia

Rúško na hube ako dôkaz neexistencie politickej opozície!

lubosmat 212.?.?.?

Človek sediaci na premiérskom stolci slovenskej gubernie ako taký „Torquemada“ šliape po ľudských právach, už len to „Kladivo na čarodejnice“ mu chýba.

Nechcem mu krivdiť, lebo je to druhý úprimný politik v premiérskom kresle po Mikulášovi, ktorí nevie skrývať „emócie“, resp. „zámery“ do obalu pekných rečičiek a úderných vyhlásení.

Mikuláš „nie ten čo sme ho naposledy nemohli verejne oslavovať, ale ten čo voľakedy sedel v premiérskom kresle, sa napríklad vyjadril k tomu, prečo vlastne by mali mať naši poslanci platy na úrovni „európskych“? Predsa aby nemuseli toľko „kradnúť“!.

Prípadne ďalší výrok už neviem presne akého úprimného politika v televíznej debate, keď ho komentátor po voľbách priamo usvedčil z predvolebného klamstva. „Museli sme „klamať“, ináč by sme sa nedostali do parlamentu!

Dnes pravdaže s náhubkom na papuli kritizuje bývalý pán premiér túto novú figúrku v premiérskom kresle za to, že vo svojej nevedomosti spúšťa škandalózne zatýkanie ľudí zodpovedných za korupciu, aby si uvedomil skutočnosť, že „korupcia“ je európska realita a týka sa takmer všetkých politikov.

Tá úprimnosť súčasného „akože premiéra“ slovenskej gubernie je povestnou plodnicou politického podhubia, zasahujúceho svojimi chápadlami a vytvárajúceho metastázy vo všetkých zákutiach spoločnosti, odkrýva neobyčajne kontrastne povahu politiky ako takej, a na čo vlastne politické systémy slúžia.

Napríklad nefunkčné nosenie rúšok predstaviteľmi celého politického spektra až okato poukazuje na fakt, že sú len povrchovými výrastkami tej istej rakoviny, ktorá dusí celú spoločnosť.

Článok je pekne a zrozumiteľne vystavaný, poukazuje na možné príčiny krachu tradičných hodnôt a mravnosti súčasného sveta. Je len veľká škoda, že my tu dole na zemi nechápeme aká je skutočná úloha politických systémov.

Takzvaná „Slobodná voľba“ sa stala nástrojom na sprostredkované nasadenie si náhubkov, povinného výteru sopľov, vpichnutia vakcín a v konečnom dôsledku v prípade neuposlúchnutia nasadenia pút, kde Vám pred nedobrovoľnou návštevou administratívneho zariadenia pre výkon trestu nasadia náhubok alebo zvieraciu kazajku, vypustia sople a vpichnú vakcínu, aby ste náhodou neohrozili ostatných neprispôsobivých, to všetko v záujme slobody, demokracie, verejného blaha a najnovšie už aj verejného zdravia.

384626

14.12.2020 14:25

NATO prahne po konfliktu

Nie je to až také hrozné

lubosmat 212.?.?.?

Na vedenie úspešného útoku potrebuje armáda minimálne trojnásobnú presilu v technike a živej sile

Takže, aj keď USA + NATO majú dlhodobo k dispozícii povedzme koreláciou upravené štvornásobne vyššie ročné výdavky na zbrojenie a z toho vyplývajúce, za desiatky rokov tejto zjavnej nerovnováhy vo výdavkoch na zbrojenie, nadmerné zásoby nahromadeného vojnového šrotu, nie sú schopní tento arzenál v prípade nejakého lokálneho konfliktu s Ruskom, alebo Čínou efektívne, teda úspešne použiť.

Drahé a neefektívne štrnganie zbraní je len a len obrovský obchod (resp. podvod), ťažko sa pre tieto výdavky hľadá opodstatnenie, ale položme si otázku: „Je vôbec potrebné niekomu niečo vysvetľovať?“. Zoberme si napríklad súčasnú situáciu s umelo vyvolanou krízou pod krycím menom „COVID 19“, pýta sa vôbec niekto niekoho na názor: "Či 10% prepad ekonomiky a 25% schodok verejných financií v eurozóne za to stojí?".

V prípade širšieho konfliktu, kde by sa jednalo o použitie iných zbraní než konvenčných, by ten presah výdavkov nemal navyše absolútne žiadne opodstatnenie, vojna nie je vyhraná pokiaľ noha dobyvateľa pevne nestojí na dobitom, resp. obsadenom území.

384766

18.12.2020 13:45

Znamení doby - mediální manipulace

RE: Konstruktivní kritika

lubosmat 212.?.?.?

No a to je presne to čo sa po tzv. optimalizácii v zdravotníctve stalo, nedostatok akútnych lôžok a pravdaže následne na to aj nedostatok kvalifikovaného obslužného personálu, však čo by tam aj robil keď nie sú lôžka a ani vybavenie k nim.

Technicky bolo možné pomaly aj v tzv. poľných podmienkach zriadiť dostatok lôžok s vybavením pre akútnych pacientov za pomerne krátku dobu (za 3/4 roka by už boli určite pripravené), čo sa týka dostatku kvalifikovaného personálu, to už je systémový problém, ktorý sa tu nerieši viac ako 30 rokov, napriek tomu si myslím že by to naši zdravotníci bez väčších problémov zvládli (trebárs s pomocou lekárov z Kuby, z ktorých mnohí vyštudovali lekárske fakulty v bývalej ČSR), keby sa nešírila hystéria a panika podporovaná z najvyšších miest, nerobili sa zbytočné testovacie orgie, a nemocnice by sa venovali s adekvátnou podporou štátu akútnym pacientom a nie pozitívnym zisteniam, s ktorými si pomaly a isto nevieme rady.

384903

21.12.2020 12:12

Tento rok není žádná chřipka?

Zázračná pilulka – Svätý grál – Živá voda – Archa zmluvy?

Lubosmat 212.?.?.?

Na čo a prečo nás chcú nachytať?

Čo vlastne hľadáme?
– Zdravie
– Večnú mladosť
– Nesmrteľnosť
– Neporaziteľnosť?

Strach je najlepší nástroj „Mocných“ tohto sveta na zotročenie „Slabých“ overený stáročiami!.

Voľakedy sa „liečili“ psychické choroby lobotómiou, ľudia buď zomreli, alebo sa z nich stali ľahko ovládateľné „domáce zvieratká“. Všeobecná propaganda nám vniká do mozgov cez oči a uši, ako sekáčik na ľad, prerušujúci spojenie čelového mozgového laloku s mozgovým kmeňom, so zámerom ovládnutia nášho vedomia a konania.

V období studenej vojny sa budovali takmer nezávisle na sebe dva systémy, ktoré súperili o prvenstvo v kvantite a kvalite poskytovaných služieb čo najširšej skupine obyvateľstva.

Boj bol nerovný a nakoniec „komunistický projekt“ vo fáze „rozvinutého socializmu“ zastavili a došlo k návratu k pôvodnému politickému usporiadaniu, s niekoľkými výnimkami nachádzajúcimi sa pod tvrdými sankciami.

Nejde mi o nejakú obhajobu, či kritiku systémov, ale o to, že došlo k strate motivácie „kapitalistického“ systému zavďačiť sa svojim členom za podporu a akceptáciu ústupkami v sociálnej oblasti (prístup k vzdelaniu, kultúre, športu, relaxu a zdravotníckym službám).

Namiesto toho, aby sa ďalej budoval solidárny systém, ktorý dokáže efektívne eliminovať spoločenské a sociálne otrasy, hľadajú sa „lacné“ spôsoby ako nakŕmiť bandu otrokov a pritom si zachovať aj maximálnu mieru zisku.

COVID-19 je len jeden z nástrojov, ktorým možno s pomocou propagandy strachu dosiahnuť zníženie sociálneho statusu obyvateľstva, už zrejme nestačia heslá o uťahovaní si opaskov vo vízii svetlých zajtrajškov, treba vystrašiť ľudí, aby v kŕči stratili možnosť slobodne sa pohybovať v súlade s vlastnými potrebami a záujmami.

Niekto voľakedy napísal niečo také:

Keď odvádzali Židov mlčal som, veď ja nie som Žid mňa sa to predsa netýka!
Keď odvádzali Katolíkov mlčal som, veď ja nie som Katolík mňa sa to predsa netýka!
Keď odvádzali Kulakov mlčal som, veď ja nie som Kulak mňa sa to predsa netýka!
Keď odvádzali Komunistov mlčal som, veď ja nie som Komunista mňa sa to predsa netýka!
Keď odvádzali Mňa už nebolo nikoho, kto by sa ma mohol zastať!

Hrozné však je ak sa snažíš niečo ukázať očiam ktoré nevidia, niečo povedať ušiam ktoré nepočujú a diskutovať s niekým kto diskusiu odmieta.

384959

18.01.2021 09:12

Veřejný sektor utržený ze řetězu

RE: Souhlasím s Heriotem - výše

lubosmat 212.?.?.?

V Grécku boli po druhej svetovej vojne zrelé podmienky pre socialistickú revolúciu po vzore Československa, keďže sa ale písal rok 1949 vytvorili Spojené Štáty klasickú marionetovú vládu, ktorú vyzbrojili a pomohli jej k moci dokonca aj priamym zapojením sa do bojov s "komunistickou" opozíciou.

Neskôr dokonca v Grécku vojenská chunta určitú dobu vládla, hoc bolo Grécko v tom čase Členom NATO nikomu to nevadilo, lebo chunta bola protikomunistická, podstatné však bolo, odkiaľ pritekal hlavný kapitál pre domáci "rozvoj".

Odmena za zažehnanie "Komunistickej hrozby" boli pôžičky, materiálna pomoc a toky peňazí do Gréckej ekonomiky napríklad aj z vojenskej prítomnosti US army.

Deformácie v gréckej infraštruktúre vyplývajú z umelého riadenia postaveného na kupovaní si "potrebných ľudí", rovnaké dôsledky na štátny aparát to má aj u nás, udalosti okolo riešenia tzv. pandémie potvrdzujú mentálny a morálny úpadok politických elít poskakujúcich pod taktovkou USA, šíriacich túto nákazu do rezortov ktoré "riadia".

Dá sa na to použiť pojem tzv. "Ukrainizácia" čiže napumpujem do rozvratu kopu dolárov a vychovám hyeny, ktoré sa po ukončení kŕmenia vrhnú na všetko živé dookola. Netušil som, že je to možné aj v našich podmienkach, realita však nenecháva na pochybách nikoho. Jediné šťastie pre nás je, že nemáme bojaschopnú armádu, ktorá by sa dala proti ľuďom efektívne použiť, jedine pozývací list po vzore 1968, tentoraz už ale "kamarátom" z úplne opačnej svetovej strany.

385800

19.01.2021 11:13

Na Ukrajině proběhla druhá vlna totální ukrajinizace

EUROSPEAK alebo načisto do SPROSTA!

lubosmat 212.?.?.?

Záchvevy nacionalizmu sa v EÚ akceptujú ak sa konajú na vlne RUSOFÓBIE!
Aj v slovenskej gubernii sme si prežili svoje, riešili sa rôzne jazykové trenice medzi menšinami, tabuľové zákony, ...

Vrcholom je však výrok "radšej použijem EUROSPEAK (teda akúsi formu zbastardenej euro-angličtiny), než by som sa bavil v materinskom jazyku svojho suseda.

Slovanské jazyky majú tú výhodu, že pre tých, ktorí majú niektorý z nich ako materčinu, netreba veľa námahy aby druhý slovanský jazyk napočúvali a za pomerne krátku dobu mu aj celkom dobre porozumeli.

S jazykmi, ktoré príbuzné nie sú, ale takéto národnostne zmiešané územia existujú, aby komunikácia fungovala treba spolu vyrastať, každý môže hovoriť vlastný jazykom a navzájom si rozumejú, no a ten posledný prípad je, že sa nejaký spoločný jazyk naučíme.

V Bratislavskom regióne alebo bývalej Panónii bežne ľudia rozprávali alebo sa navzájom rozumeli v troch najrozšírenejších jazykoch, okrem cigáňov, lebo tí vedeli naviac aj svoj vlastný jazyk.

Tým, že si urobíme skratku a dohodneme sa na nejakom EUROSPEAKU sa vlastne ochudobňujeme o ten pôžitok z nasávania "okrem miestneho alkoholu" s novým jazykom aj kultúry ľudí ktorí týmto jazykom hovoria.

Často sa mi stáva, že Slovinci, Čiernohorci, Srbi, Ukrajinci v snahe rýchlo niečo povedať nesnažia sa na vysvetlenie použiť svoj materinský jazyk, ale prásk a už sú obmedzení v tom istom hrnci EUROSPEAKU.

Čo je však na tomto obmedzení najhoršie, je to, že kultúra z ktorej sa ten EUROSPEAK odvádza je nám cudzia, má inú logiku a aj vzťahy tam fungujú na odlišných princípoch, to má v podstate význam len pri komunikácii s protektormi z anglicky hovoriacich krajín.

Záverom, len konštatovanie, že to čo nás malo akože spájať (EUROSPEAK) nás v skutočnosti rozdeľuje až do úplného osprostenia. Jazyk okupantov v podstate na tento účel slúži, rýchlo odlíši lojálnych (EUROHUJEROV) a neprispôsobivých segreguje, robí z nich občanov druhej kategórie často už pri hľadaní obyčajného zamestnania.

385833

19.01.2021 14:10

Covid slouží agendě zničení svobody, zavedení digitální měny

RE: Pjakin.

lubosmat 212.?.?.?

Skúsme to bez nadávania.

Ja si nemyslím, že socialistický systém zbankrotoval, nebolo by ináč reštitúcií, prvej a druhej vlny privatizácie, privatizácia bánk, poisťovní, "strategických podnikov" zoštíhľovania v zdravotníctve, kultúre, športe, školstve vede a kultúre, kam sa spratal výskum a vývoj najdrahšie položky výroby vôbec, kam zmizlo nákladné a drahé poľnohospodárstvo a pridružené výroby.

Tento lumpenkapitalizmus ešte dodnes žije z toho čo ten nešťastný socializmus dokázal po vojne opraviť, udržať a pretransformovať do podoby spred 30-tich rokov. Či sa to robilo dobre a spravodlivo to je predsa nepodstatné za kapitalistický a koloniálny bordel svet zaplatili v II. svetovej vojne, asi úplne zbytočne pri pohľade na dnešný stav vecí, 56. miliónmi ľudských životov.

Máte pravdu ľudský faktor dokáže rozmlátiť aj ten najdrahší a najsofistikovanejší model spoločenstva alebo auta.

Nehnevajte sa na ľudí nie je medzi nimi 95% tupého stáda, funguje tu ako vo všetkom normálne rozdelenie podľa tzv. Gaussovej krivky. Problém je len to na ktorú stranu sa tých 95% "normálnych" prikloní? Môžeme si predstaviť že na pravej strane sú tí s pozitívnym vkladom pre spoločnosť a na druhej strane tí, s tým negatívnym, celkovo bude spoločnosť vyznievať podľa toho ktorí z nich tú spoločnosť riadia.

U nás máme po sebe dvoch prezidentov slniečkárov, ten prví vyhlásil vo svojich ekonomických víziách vyjadril že "Nemôžu byť ľudské práva nadradené nad obchodné záujmy!" no a tá druhá sa vyjadrila v súvislosti s bojom proti COVID-19, že nemôžeme žiť v krajine kde sa budeme báť zomrieť.

Takže predikcia týchto "zvolených zástupcov ľudu" sa naplnila, ľudské práva sú nadradené obchodným záujmom lobistických skupín a ľudia sa neboja zomrieť na nič iné, len an ochorenie COVID-19, ktoré spôsobuje vírus veľmi podobný sezónnej chrípke svojou infekčnosťou a aj úmrtnosťou.

385838

Káva pro Zvědavce

53

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 84 čtenářů částkou 18 584 korun, což je 53 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Slovenský lekár objednal pre svojich covidových pacientov Ivermectin. Colníci mu zásielku zabavili20.01.21 19:05 Slovensko 2

Na Seznamu se rozmáhá cenzura jako rakovina20.01.21 08:06 Česká republika 5

Sbohem, Kalousku. A zavři za sebou z druhé strany19.01.21 19:17 Česká republika 7

Chcete, aby skončil Lockdown? 26. ledna máte reálnou možnost to změnit19.01.21 10:14 Česká republika 3

Helena Duke poté, co udala vlastní rodinu, žebrá o peníze18.01.21 14:28 USA 3

Satanisté a jejich poskoci mají Vánoce17.01.21 23:15 Česká republika 3

V Norsku po aplikace vakcíny zemřelo 23 lidí a Blatný by chtěl očkovat15.01.21 20:37 Norsko 3

Humorem proti totalitě15.01.21 18:55 Česká republika 1

Fanatismus a nesmiřitelnost – aneb stane se Helena Duke legendou?15.01.21 16:52 USA 1

V protestu před Kapitolem 6. ledna sehráli roli „agenti provokatéři“ – Interview s Michaelem Yonem14.01.21 11:38 USA 2

Luboš Xaver do Českého rozhlasu patří!13.01.21 22:50 Česká republika 1

Zemanovi už doopravdy hrabe, mrzí ho ukončení okupace Afghánistánu13.01.21 18:25 Česká republika 2

Obnovitelná energie mohla způsobit totální výpadek rozvodné sítě13.01.21 09:36 Rakousko 14

Smlouvy s výrobci vakcín jsou tajné, nemohou je vidět ani europoslanci12.01.21 19:03 Evropská unie 3

Probuďte se: Uzamčení jsou navržena tak, aby vydržela navždy12.01.21 16:01 Neurčeno 4

Současné prodlužování nouzového stavu je porušením mnoha zákonů12.01.21 11:46 Česká republika 0

Velký reset, krátký distopický film s čs titulky11.01.21 23:11 Neurčeno 0

Síť Parler přestala existovat11.01.21 19:03 USA 5

Policisté v Německu protestují proti povinnému očkování proti COVID-1911.01.21 16:39 Německo 4

Další krůček k otroctví11.01.21 11:42 Česká republika 3

Měnové kurzy

USD
21,51 Kč
Euro
26,10 Kč
Libra
29,44 Kč
Kanadský dolar
17,05 Kč
Australský dolar
16,72 Kč
Švýcarský frank
24,20 Kč
100 japonských jenů
20,81 Kč
Čínský juan
3,33 Kč
Polský zloty
5,76 Kč
100 maď. forintů
7,31 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
29,32 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 258,99 Kč
1 unce stříbra
557,29 Kč
Bitcoin
736 708,69 Kč

Poslední aktualizace: 21.1.2021 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?