Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 20 příspěveků, 1 jméno: Salimon.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

15.06.2020 10:50

Macron diagnostikoval NATO stav kómy... Kto bude jeho hrobárom?...

RE: Přehlížení samozřejmého

Salimon 88.?.?.?

Nejsem si sice jist, zda jsme se pochopili, ale v podstatě s Vámi souhlasím. Uvedl bych to na Vaší poslední větě.

Jsem sice otrokem, ale pán mě moc nebije, jsou i horší páni. A možná bych mohl být i bez jídla. Asi byste nevěřil, kolik lidí by dalo přednost stabilitě již existujícího postavení otroka, který dostává najíst a není moc bit, před nejistotou světa venku.

Když jim však začnete připomínat pouze tu nespravedlnost, že oni jsou otroky a někdo jiný není, začnou toužit po změně. A pokud "oslepnou" a přestanou vnímat (nemnohá) pozitiva svého postavení a nebudou vnímat náklady na změnu statusu, pak se snadno stane, že Vás následně většina prokleje. A to nedlouho po svém osvobození či útěku. Budou si myslet, že jste je obelhal. A někteří velmi záhy začnou toužit po návratu starých pořádků, na které byli zvyklí. A nepřítelem se stanete Vy. A proč? Protože jste hlásal jenom jeden aspekt. A nezajímal jste se o další okolnosti.

Já jsem ve svém příspěvku chtěl upozornit právě na tu část, že mohou být i horší alternativy. Pojďme hledat lepšího policajta, ale nenamlouvejme si slepě, že jen protože tento policajt je hajzl, tak žádný policajt není třeba. Protože zločinci s jeho odvoláním nezmizí. Spíše se jich pár nových objeví či přistěhuje.

Zkrátka nechte oči otevřené, a dávejte si pozor na svatý zápal. Ten často nesluší ani věřícím.

Salimon

379993

13.10.2020 11:11

Pokrytectví a spěch západních výrobců vakcín

RE: Divadlo kolem vakcíny

Salimon 88.?.?.?

Všiml jste si někdy, jak v příbězích v knihách a mnoha filmech se padouch dostane na místo před hrdinou přestože ten tam jel nejkratší cestou? Nebo že padouch nějakým neznámým způsobem zjistí plány hrdiny a vždy na něj už někde čeká?
Chci říci, že máme tendenci (a autoři příběhů jsou mi důkazem) nevnímat nepřátele jako lidi, ale jako vševědoucí a dokonale synchronizované. Je to jenom tendence a nemusí jí mít všichni. Přesto je reálná.

A přesně tuto tendenci cítím z Vašeho příspěvku. Pozastavujete se nad tím, že všichni spiklenci nejsou již dávno domluveni. Vždyť by to přece bylo tak snadné. Ve Vaší mysli totiž všichni spolupracují. V realitě však každý z nich musí fungovat podle stejných pravidel jako Vy. A také nevěří těm ostatním.

Předpokládejme na okamžik, že virus SARS-COV-2 je umělý a cíleně vypuštěný. Je to virus, který způsobuje chorobu. Nikoliv jed, který způsobuje rychlou smrt. Takže pokud byste se před tím chtěl jako autor viru chránit, budete opravdu hledat vakcínu? Nebo budete hledat efektivní léčbu? Já bych hledal lék, který v případě infekce urychlí uzdravení. Cílem je přeci ochránit se před plným propuknutím choroby a jejími následky. Takže virus bych byl ochoten vypustit, pokud bych na něj znal účinnou léčbu. Což mimochodem může být i pouhá kombinace známých a dostupných léků.

Naproti tomu tady máme Big Farma. Vnímáme je jako celek, ale oni jsou to konkurující si subjekty, které hrají podle podobných pravidel. A pravidla jsou jasná, maximalizovat svůj zisk. A tady se ptám, jaký budete mít zisk z léku na velkého strašáka? Bude ještě strašákem, když budete znát lék? Tím hůře pokud by to byla jen kombinace dostupných léků. Ale máme tu úžasný potenciál zisku, a tím je vakcína. Navíc se již od počátku objevovala informace, že imunita mizí po cca třech měsících. Vakcína co tři měsíce? To je super zisk. Má to jen jeden háček, nesmí se objevit vhodný lék. Protože to by zmenšilo strašáka. A tím i koláč potenciálních příjemců vakcíny.

Takže pokud chcete hledat spiknutí, hledejte ho v tom, proč se málo hovoří o léku a hodně o vakcíně. Ale autor viru nepotřeboval ke své ochraně nikterak spolupracovat s výrobci vakcín. A ani nemá potřebu vypouštět informaci o efektivním léku.
Tady končí předpoklad, že virus byl uměle a cíleně vypuštěn. Neumím to ani dokázat ani vyvrátit. (A snažil jsem se.)

Když člověk přestane panikařit a bát se o svůj život (jedni) či jakási osobní práva (druzí) a začne opět normálně uvažovat, může se jako jednotlivec vrátit k normálnímu životu. Normálnímu v rámci toho, jak se svět mění.
Vzpomínáte jak se bojovalo (pardon remcalo) třeba proti sledování televize? Pak proti facebooku? A kde je tedy dnes ten národ, který se vůbec nestýká? Proč mu vadí zavření hospod? Oni jsou prostě lidé různí.

382969

15.10.2020 10:12

Racionální deklarace proti COVID-represi

RE: OK, do toho!

Salimon 88.?.?.?

Jen tak pro zajímavost, pochlubíte se pane, s kolika lékaři jste hovořil Vy? Nebo v kolika nemocnicích jste se byl podívat?
Osobně nejsem závislý na zprávách z televize nebo novin, přesto se jaro od podzimu liší. Pro ČR dost zásadně. Zatímco na jaře jsme čekali příval a báli se Italského scénáře, na podzim nikdo příval neočekával a on přišel.

Jsem hodně zvědav, jestli budou opět někteří za tři měsíce vytahovat ty celkové grafy mrtvých. Protože podle informací, které se ke mně dostávají přes známé z oboru lékařství, tentokrát tam vliv Covidu znát bude. Již dříve jsem zmiňoval, že jediné podstatné číslo je naplněnost nemocnic. U všeho ostatního si může pochybovat kdo chce o čem chce. Jakmile se přestane dostávat ošetření pro skutečně nemocné (nikoliv jen nějaké virtuálně pozitivní), pak se dostáváme do problému.
A ano, vím o tom, že část lůžek je obsazena zbytečně (jako hotel) ale nikoliv lůžek s umělou plicní ventilací. A tam údajně přichází problém.

Na jaře tady lidé panikařili a vlk nepřišel. Takže na podzim prostě na vlka neuvěří i kdyby jim celou nohu sežral. Tak nějak bych popsal popsal přístup fanatiků, jako jste vy.

Zkuste vstřebat dvě informace najednou:
1) virus SARS-COV-2 a jím způsobená nemoc existuje
2) mediální bublina a histerie kolem tohoto viru je nadmíru nafouknutá

a zpět...
1) virus SARS-COV-2 a jím způsobená nemoc existuje (pamatujete?)

Pokud přestanete panikařit ze strachu před mediální bublinou nebo tím, kdo co kde OPĚT rozkrade, možná si začnete všímat informací o reálné nebezpečnosti tohoto viru. Ten je nový, rozkrádání je staré a pokud vím, zatím jsme ho vždycky přežili celkem dobře. A i když i tento virus celkem s jistotou přežijeme, hraje se tu o náš žebříček priorit. Hadr na hubu, zloději mezi politiky, solidarita se slabšími. Kde jsou ty Vaše priority? Kam Vás Vaše vášně ponesou?
Hrajete si tady na myslitele, tak myslete, prosím.

383035

15.10.2020 10:37

Racionální deklarace proti COVID-represi

RE: Špatné argumenty

Salimon 88.?.?.?

Mimochodem všiml jste si, že na jedné straně tvrdíte, že počty nakažených jsou nesmyslně nadsazené (a možná byste počítal jenom skutečně nemocné) a pokud chcete poukázat na nízkou nebezpečnost (smrtnost) tak sám ta čísla nakažených ještě nafouknete?

Protože buď jsou počty nakažených podceněné a smrtnost je opravdu velmi nízká.
nebo
Jsou počty nakažených nesmyslně nadsazené a smrtnost je pak poměrně vysoká.

Vyberte si, ale pokud zároveň navyšujete i snižujete počty nakažených podle svých aktuálních argumentačních potřeb, působíte nevěrohodně.

383036

20.10.2020 13:49

Racionální deklarace proti COVID-represi

RE: trest

Salimon 88.?.?.?

Buďte, prosím, opatrný s tím voláním po trestu. Zvlášť pokud jmenujete vlastizradu. Právě trestáním názorových oponentů (často za rozvracení zřízení nebo za vlastizradu) jsou specifické všechny diktátorské režimy vládnoucí tvrdou rukou. Místo získávání si přízně obyvatel nasazují tvrdé represe za nesouhlas.
Za svého života jsem zažil již dvě zřízení a dvě totálně odlišné oficiální pravdy. Jste si jistý, že nepřijde v dohledné době další změna? Navíc i dnes máme ve vrcholné politice minimálně dva odlišné názorové proudy. Zatímco ODS a ČSSD si svého času šli tak nějak na ruku a ve finále celkem spolupracovali, tak Babiš se svým ANO ten takzvzný "demoblok" skutečně štve. On jim totiž sáhnul na peníze. A hodně peněz. Ty si odklonil po svém a moc se nechce dělit. A to se neodpouští. Takže kdo bude koho popravovat dnes? A kdo zítra? A kdo pak vlastně zbyde? Bezpáteřní a beznázoroví přikyvovači?

Navíc pokud zmiňujete vlastizradu, dám Vám sem pár úryvků (tentokrát z wikipedie), ze kterých by mohl jít mráz po zádech právě stávajícím odpůrcům současných vladních nařízení. Neboť jsou to oni, kdo by dnes mohl být potenciálně souzen za vlastizradu.

VLASTIZRADA
Vlastizrada je trestný čin podle § 309 trestního zákoníku, který spáchá ten „občan ČR, který ve spojení s cizí mocí (každý stát mimo Českou republiku) nebo s cizím činitelem (osoba, která sice není oprávněna jednat jménem cizího státu, ale má na politické dění v něm významný vliv) spáchá trestný čin rozvracení republiky (§ 310), teroristického útoku (§ 311), teroru (§ 312) nebo sabotáže (§ 314)“.
Příprava je trestná.

ROZVRACENÍ REPUBLIKY
Rozvracením republiky se míní úmyslné rozvrácení ústavního zřízení, územní celistvosti nebo obranyschopnosti České republiky anebo zničení její samostatnosti, a to účastenstvím na násilných akcích proti ní nebo proti jejím orgánům.

Teroristický útok (paragraf 311, speciálně odstavec 1 písmeno g) si už dohledejte sám. Zajímavý je i odstavec 2. A odstavec 3 písmeno h. A jako obvykle, trestná je i příprava.

Jak těžké by bylo najít spojení (skrze financování) organizátorů demonstrací se zahraničními subjekty? Jak těžké by bylo vysvětlit organizaci násilných (bohužel i násilím končících) demonstrací jako rozvracení republiky nebo teroristický útok. A to vše v době "nouzového stavu". Tohle už není jen halekání v hospodě. Tady a teď doufejte, že ta Vámi nenáviděná vláda, nebude mít stejný přístup, po kterém voláte ve svém příspěvku Vy.
A nezapomínejte, že nezávisle na Vašem osobním názoru je Covid 19 oficiálně považován za nebezpečnou a potenciálně smrtelnou chorobu. A její úmyslné šíření lze tak velmi snadno naroubovat na teroristický útok - se škodou velkého rozsahu či smrtí.

Takže hlavně klid, rozum do hrsti a emoce na uzdě

383216

21.10.2020 15:05

Policejní provokatér zřejmě přistižen při činu, policie ho kryje

Opět jenom hledání potvrzení předem daného názoru

Salimon 88.?.?.?

Celý tento článek mi připomíná redakci České televize. Vezmete nějaký předpoklad, najdete si neutrální informaci (v tomto případě video) a pak si ji (ho) interpretujete tak, aby podporovalo tento Váš předpoklad. A ejhle máme tady potvrzení předem daného názoru.

Vzpomínám si, jak tady někteří brojili proti tendenčnímu informování naší "veřejnoprávní" televizí. Dalším vadí tendenční informování televizí Nova či Prima.
A i když je Zvědavec soukromý web, je zde otázka, jestli tedy chce být jedním z hlasatelů jediné pravdy, byť odlišné od té aktuálně oficiální, nebo chce hledat objektivní informace.

Poslední série článků poměrně zřetelně ukazuje, že pan Stwora se z hledače pravdy stal aktivistou. To je v pořádku. Každý máme právo se rozhodnout kým chceme být. Jen doufám, že si je tohoto svého posunu vědom. Je totiž velmi smutný pohled na člověka, který Vám dává "Strážní věž" a říká, že on je pro objektivní studium bible. (pro nezasvěcené - https://cs.wikipedia.org/wiki/Str%C3%A1%C5%BEn%C3%... )

Pokud používáte k podpoře svého názoru domněnky a smyšlenky (jako tento článek) velmi snadno se dostanete mimo realitu. A pak už Vás odlišuje od oficiální pravdy jen fakt, že oni mají moc a Vy ne. A to je, podle mého názoru, hodně nešťastná pozice.

Takže pokud se někdo domnívá, že jsem s tím korektním přistupováním k informacím již protivný, nemám mu to za zlé. Prostě mi je líto jednoho webu, který podle mě zabloudil. A to nezávisle na tom, že se tady najde mnoho nadšených přikyvovačů aktuálně presentované pravdy. Tomu se tuším říká sociální bublina.

To už nejsou jiná témata? Covid tady je. Nařízení tady jsou. Názor zdejších křiklounů i pana Stwory na ta nařízení je ve společnosti okrajový. (3000 lidí na Staromáku? Co to je? To je dobré tak pro okresní město.) Proč si tedy hloubit příkopy a vyvolávat další a další emoce? Opravdu krom ujišťování se o své pravdě v rámci uzavírající se sociální bubliny takovýhle článek něčemu prospěje? Podle mě jenom rozvíří další vášně. A jestli něco brání racionálnímu chápání světa, tak je to vášnivé hlásání jediné pravdy. Z takového podhoubí pak rostou jen další Breiwikové - ukřivdění hlasatelé jediné pravdy, které už přestalo být schopno akceptovat i radikální křídlo jejich názorového spektra. Mám na mysli i některé konkrétní diskutéry zde.

Takže opravdu potřebujeme více nepodložených spekulací vyvolávající další emoce?

A ano, vím, jak těžké to je, přestat hlásat svoji pravdu. Zastavit se, nechat to chvíli plavat, a hlavně dát si čas vychladnout. Když kolem se toho děje tolik...

Mě v tom pomáhá cílený a vědomý optimismus. Nemyslím zavírání očí před špatným, ale cílené hledání toho dobrého.

Držím Vám všem palce v hledání vlastní cesty.

383267

22.10.2020 10:15

Policejní provokatér zřejmě přistižen při činu, policie ho kryje

RE: Opět jenom hledání potvrzení předem daného názoru

Salimon 88.?.?.?

Obecně s Vámi budu souhlasit, že diskuze je užitečná i když zdánlivě k ničemu nevede.
Dodal bych ale několik podmínek. Přesněji definoval bych pojem diskuze.
Je diskuzí hádka, která jen budí větší a větší emoce?
Je diskuzí názorový střet, kde se používají doměnky a smyšlneky jako argumenty?

Diskuze je, podle mého chápání, výměna informací, kde cílem diskutujících je předložit svůj názor a možná o něm i někoho přesvědčit. A dalším cílem je dozvědět se něco o názorech a arguemntech druhých. Aby si diskutér mohl obohatit svůj obzor.

Je podle Vás součástí diskuse i předkládání smyšlenek, které vyvolávají především emoce? Podle mě je to směr, který vede právě k izolaci v rámci nějaké malé sociální skupiny. Nikoliv k rozšíření hodnotného názoru ostatním.
Předpokládejme, že máte názor, který považujete za správný a domníváte se, že by ho mělo sdílet více lidí.
Jakou cestu zvolíte? Budete všechny, kteří Váš názor nesdílí urážet? Budete se snažit vyprovokovat emotivní "hádku"? Nálepkovat kohokoliv z jiných táborů?
Nebo budete hledat argumenty, které budou relevantní uvěřitelné a ověřitelné. A tyto budete v klidu předkládat svým názorovým oponentům?
Která cesta podle Vás zvyšuje šanci, že svůj názor rozšíříte a která vede k izolaci v rámci malé sociální skupiny.

A právě o tom byl můj předchozí příspěvek. Můžete se šťourat v něčem, co vyvolává emoce. A můžete mít dokonce v dílčích věcech pravdu. Ale k čemu to bude? Zůstanete sám (či sami). Nebo můžete hledat cestu, jak oslovit větší množství lidí. Jak jim předložit informace na základě kterých si oni sami upraví své názory. Ale věřte, že budou celkem kritičtí (jako Vy k názorům oponentů). Článek plný doměnek a smyšlenek jen povzbudí přívržence. Odpůrcům a nezaujatým bude v nejlepším směšný.

Takže když píšu, že tento web zabloudil, domnívám se, že pan Stwora v rámci nadšení pro věc zapomíná na taktiku. Což je přirozené, ale bohužel omezující možný výsledek.
Když přidám, že lidé, kteří Vás obklopují Vás zároveň formují, je naprosto normální, že obklopíte-li se křiklouny a milovníky nálepek, budete mít tendence k černobílému vnímání světa.
Všiml jste si jak tady někteří rádi zvedají rukavice a napadají každého s trochu odlišným názorem? Jsou to podle Vás diskustující, kteří pomohou diskuzi být užitečná? Podle mě jsou to odháněči normálních diskutujících. Většinou jsou to navíc diskuzní trpaslíci, kteří krom smyšlenek nálepek a urážek nemají mnoho, co nabídnout. A právě takoví žijí z článků jako byl tento. To je JEJICH doména - smyšlenky, domněnky a emoce.

Takže nic proti skládání mozaiky. Jde jen o to jakou mozaiku si vybrat a koho ke skládání přizvat. A to si samozřejmě určuje autor. Já jsem měl jen potřebu upozornit na jiný pohled na věc

383302

22.10.2020 10:48

Policejní provokatér zřejmě přistižen při činu, policie ho kryje

RE: Opět jenom hledání potvrzení předem daného názoru

Salimon 88.?.?.?

Zeptám se Vás naprosto vážně. Tohle jste vytvořil se svou v klidu použitou sedláckou hlavou?
Je toto to nejlepší, co dokážete této diskuzi dodat?
Chtěl byste, aby si o Vás ostatní (včetně mě) vytvořili názor na základě takovéhoto příspěvku?

Proč máte potřebu vytvářet si ve mě nepřítele? Domníváte se, snad, že tím budete zajímavější? Podle toho, co píšete, Vám mohu garantovat, že o mě nevíte nic.
A co hůř pravděpodobně jste se ani nepokusil pochopit nic z toho, co jsem psal. Nebo proč jsem to psal.

Co je tedy Vaším cílem? A až si odpovíte, zkuste i otázku, zda jste toho skutečně takovýmto příspěvkem dosáhl. Nebo se tomu alespoň přiblížil.

Nechci Vás urážet, ale pokud si neumíte odpovědět na otázku "Co jste tím chtěl dosáhnout?" pak jste pravděpodobně jednal přesně tak jak to tady někteří popisují - bez vlastního mozku a jako ovce. Ve vleku stáda.
A pokud je odpověď na tu otázku, že jste chtěl jen někoho s jiným názorem vyhnat z diskuze, pak jste jenom potvrdil mou premisu v předchozím příspěvku.

Nicméně děkuji za komentář.

383305

22.10.2020 11:38

Policejní provokatér zřejmě přistižen při činu, policie ho kryje

RE: Opět jenom hledání potvrzení předem daného názoru

Salimon 88.?.?.?

Dobrá, pokud chcete přirovnání, měl bych pro Vás několik verzí.

1) Jde stádo na šťavnatou pastvu, ale je trochu vzdálenější, takže musí na náklaďák. A tam je teprve vypustí.

2) Stádo se půl roku páslo volně a teď je někdo shání a někam žene. Blíží se totiž zima a ovčák pro ně má přístřešek.

3) Stádo ženou na nezvyklé místo, zužuje se to tam. Ovčák je žene na stříhání.

4) Stádo (jak píšete vy) ženou na porážku. A opět nakládají na náklaďák.

A teď mi řekněte, v které situaci bude ku prospěchu komukoliv ve stádě bát se dopředu. Kdy jako těm ovcím, které neví, která z výše uvedených situací to je, bude ku prospěchu se vzájemně děsit?
V některých budou Ti, kteří panikaří nakonec jen pro smích. V jiných budou mít pravdu. V každém případě strachem a panikou toho moc nedosáhnou. A po pár cestách na pastvu nebo stříhání už budou ti panikařící jen omezená skupinka, kterou nikdo nebude brát vážně.

A teď v kterých situacích uškodí hledat si ty pozitivní aspekty. Užívat si toho, co život dává? I cestou na porážku.
Celkem nedávno jsem byl s člověkem, který měl nádor na mozku. A pomalu čekal až umře. Všichni ho přesvědčovali, že je to nevyléčitelné. A on si prožíval svoje vlastní peklo. Tělo ho z půlky neposlouchalo. Byl závislý na ostatních a žil s prognózou, že zanedlouho umře. Řekl jsem mu ať bojuje. Je jedno jak to dopadne. Dobře nebo špatně, ať se snaží o to nejlepší. Protože nic není horší než když jen čekáte na smrt.
I stádo jedoucí na porážku si může do poslední chvíle užívat, co život nabízí. Nebo může prožívat stres z přicházející smrti.

Plácáte tady, s prominutím, hovadiny. Bojujete zbytečné boje. Boje o ničem. Nic nezměníte. Rozhodně ne, dokud nezačnete chápat jak se hra o politice hraje ve skutečnosti. Takže si kazíte cestu na pastvu, zimoviště i stříhání úvahami o jatkách. Užijte si to podle svého.
Já jen tvrdím, že i cestou na jatka budu raději hledat pěkný výhled a vzpomínat na to hezké, co jsem zažil. Co budete dělat Vy?
A neřikejte vyskakovat z náklaďáku, protože i tady jenom bečíte.

Dokud nechápete, co se skutečně děje, což sebeutvrzováním sotva zjistíte, pak je podle mě lepší mít optimistický pohled na svět.

A můj příspěvek byl právě o tom, že pokud chcete skutečně vědět, co se děje, pak je třeba přestat se sebeutvrzujícími domněnkami. A naopak pozorně sledovat dění. Pozorně sledovat, zbytečně nepanikařit a mezitím si užívat to, co máte.
Už si rozumíme? Nebo mě také stále chcete považovat za nepřítele?

383306

22.10.2020 11:45

Policejní provokatér zřejmě přistižen při činu, policie ho kryje

RE: Stwora se z hledače pravdy stal aktivistou??

Salimon 88.?.?.?

Ok, proč ne. Žánrovou kvalitu článku jsem nezpochybňoval.
Ale získávají si ty články pozornost širší veřejnosti? Mají schopnost rozšířit zdejší pohled na věc mezi ostatní? Nebo se komunita kolem Zvědavce spíše uzavírá a radikalizuje.

To jsou témata, která jsem svým příspěvkem otvíral. Protože Zvědavec se nejmenuje Aktivista.

Na druhou stranu, podle reakcí, nejen té Vaší, jsem to buď napsal špatně-nesrozumitelně nebo jsem na špatném místě. Budu doufat, že to je ten první případ. I proto na Vás reaguji.

383307

22.10.2020 12:24

Policejní provokatér zřejmě přistižen při činu, policie ho kryje

RE: Opět jenom hledání potvrzení předem daného názoru

Salimon 88.?.?.?

Vidíte a já bych si myslel, že lidí kteří nemají roušky a další opatření rádi je proti zbytku spíše 95 ku 5 či dokonce ještě více. Prostě většině lidí ty roušky, zavírání hospod, muzeí a divadel vadí.
Ale prostě velká část z nich přemýšlí o tom, jak se chovat v situaci, kdy se nemocnice i jednotky intezivní péče reálně plní. A ten Váš poměr 55 ku 45 je pak aktuální výsledek. Kdy osobní pohodlí (či ztráty) mírně převládá nad neosobní hrozbou.

Ale pokud tvrdím, že radikálních odpůrců je minimum, pak mě k tomu vedou krom účasti na demonstraci i jiné poznatky. Protože i mnoho odpůrců Babiše a ČSSD akceptuje existenci nemoci Covid 19 jako prokázaný fakt. A akceptuje i plnící se nemocnice jako prokázaný fakt. Zároveň předpokládá, že vláda (ať už je tam kdokoliv) by měla něco udělat. A krom profesionálních panikářů a křiklounů se radikalizují především lidé, kterým opatření reálně ničí živobytí. Ti mají většinou ale důležitější věci na práci než demonstrovat.

Takže lidí, kteří nemají rádi roušky a opatření ku nadšeným nositelům je tak 95 ku 5.
Lidí, kteří po zvážení ohrožení a opatření jsou pro roušky a proti nim, je tak 45 ku 55 (jak píšete).
A radikálů, kteří by kvůli tomu chtěli svrhnout vládu nebo demonstrativně nenosit roušku je tak do 5ti procent.

Ale znáte to, každý máme pocit, že náš názor je (nebo by alespoň měl být) ten převládající. A i Breiwik sepsal manifest a svým činem chtěl především rozšířit svůj názor, o kterém se domníval, že je správný a neprávem opomíjený. Od některých zdejších přispěvatelů se z mého pohledu liší především akceschopností. A budu doufat, že ten rozdíl zůstane. Ale osobně bych byl raději pokud by se zdejší diskuze vyvíjela více ke sdílení relevantních informací než k aktivismu. Protože aktivismus žije z emocí a potřebuje je. A přestože svět podle mě potřebuje i aktivisty (a to hodně) raději bych viděl Zvědavce jako toho, kdo informace přináší než jako jejich tvůrce. Nelze být ohnivým revolucionářem a zároveň hledačem objektivní pravdy. Můžete si myslet, že jste obojí, ale skončíte jako Svědci Jehovovi (viz můj první příspěvek).

Takže můj příspěvek se týkal jen toho - je Zvědavec aktivista nebo hledač? Emoce nebo rozvaha?
A není to otázka černá nebo bílá, spíše celkový trend.

383314

22.10.2020 17:56

Policejní provokatér zřejmě přistižen při činu, policie ho kryje

RE: Opět jenom hledání potvrzení předem daného názoru

Salimon 88.?.?.?

Řekněme, že vyloučená je provokoce v něčím žoldu nebo pro cizí zájem. Pokud se podíváte na více mých příspěvků, pak provokace ja jejich nedílnou částí. Záleží vždy jen na tom proč a s jakým cílem je tam vložena. Většinou se snažím vyprovokovat k hlubšímu zamyšlení nebo odchylce od monotónně nastaveného kurzu.
Takže provokaci bych na své straně obecně určitě nevylučoval.
Konkrétní provokace a zájmy, které jste naznačil v předchozím příspěvku tohoto vlákna však vyloučit mohu.

A co se diskuse a spolupráce týče, pak já pro ni považuji za jeden z předpokladů respekt. A ten ke mně Vy rozhodně nechováte. Proč si myslíte, že bych měl chtít tedy plýtvat svým časem a rozebírat s Vámi myšlenky, pro jejichž vzájemné pochopení je nutná snaha pochopit? Pokud mě nerespektujete ani natolik, abyste mě oslovoval mou přezdívkou a úmyslně komolíte i tuto základní informaci, proč bych měl věřit tomu, že budete chtít seriózně diskutovat jakékoliv téma? Zkuste to nebrat jako výmluvu, ale spíše jako informaci, až budete někdy chtít opravdu s někým diskutovat.

Ohledně diskuse, už jsem tu někde psal (tuším někdy minulý měsíc) že je obrovský rozdíl mezi diskusí s diváky a bez nich. Jestli budete chtít skutečně diskutovat, pak diváky nepotřebujeme. Všechno ostatní je jenom divadlo. I proto jste přesně v momentě kdy mě vyzýváte k diskuzi neopomněl zkomolit mou přezdívku. Divák si většinou nevšimne (nebo je mu to jedno), ale oponenta popíchnete. Tu techniku znám, v reálu stačí říci i skutečné nezkomolené jméno, abyste vyvolal emoci.

A na závěr, já nepopírám, že média hrají svou hru. Jen se nedomnívám, že jsou věci tak propojené a naplánované, jak se domníváte asi Vy. S ohledem na své zkušenosti s organizováním lidí předpokládám spíše individuální iniciativy jednotlivých hráčů. Ale i tak se celkově asi mnoho nelišíme v názoru na tuto oblast.

Lišíme se spíše v předpokladech, co bude prospěšnější, jestli situaci nadále emocionálně hrotit nebo se věnovat tématům, která stále probíhají. Jenom nyní jaksi bez pozornosti veřejnosti. A domnívám se, že neustálým sledováním červeného hadru, kterým aktuálně média mávají, se nikdo z toho "sociálního inženýrství" neosvobodí.

Takže děkuji za formální nabídku k diskuzi a i za ulehčení jejího odmítnutí. Snad někdy příště. A v tom případě snad raději přes mail.

Salimon

383321

22.10.2020 18:28

Policejní provokatér zřejmě přistižen při činu, policie ho kryje

RE: A Sakra, Mozna tu Mame Marketingoveho Genia

Salimon 88.?.?.?

Tak předně lidé, kteří dosud čtou jenom mainstream mají totálně odlišné předpoklady. Zkuste si to někdy mezi svými známými, kteří mají jiný názor. Poslechněte si je, vyptávejte se jich a nesnažte se jim sdělovat svůj názor. Pokud jenom nepapouškují, pak vychází z velmi odlišných informací, než mnozí zdejší přispěvatelé. Možná budete překvapen, co považují za vstupní fakta.

A teď o informacích. Když slyšíte první informaci, nemáte důvod jí nevěřit. Když pak přijde informace opačná, máte naopak tendenci o ní pochybovat a jste celkem kritický při jejím přijímání (protože už jste jinou informaci přijal a narušuje Vám to Váš obraz světa). Dokonce platí, že pokud by ty stejné informace přišli v opačném pořadí, mohl byste snadno uvěřit té, kterou nyní odmítáte.
Toto obecně platí u informací, které neumíme zapasovat do existujícího (našeho) obrazu světa. Pokud nová informace je v rozporu s mým obrazem světa nebo jeho částí, budu s jejím přijímáním opatrný nebo ji budu ignorovat či považovat za lež.

Takže pokud chci oslovit člověka, který dosud čerpal informace odjinud, budu mu muset nabídnout něco kvalitního (a ne informaci samotnou). Něco, co ho zaujme. Buď úrovní diskuse, nebo profesionalitou v oboru žurnalistiky či publicistiky. Berte to tak, že vysoká kvalita zpracování vždycky zaujme. Je to jako obal. Něco ve smyslu "Nerozumím co říká, ale říká to hezky." nebo "Nějak mi to nesedí, vypadá to, že mu to pasuje."

Takže když přijde člověk kojený jinými informacemi a uvidí článek plný aktivismu, odvrátí se a už nikdy se nevrátí. Stejně jako jste si Vy asi nikdy nepřečetl tu Strážní Věž. A ani se k tomu nechystáte a přitom ani nevíte, co se tam píše.

Když naopak uvidí zajímavou úvahu, pěkně odzdrojovanou, s vyjmenovanými předpoklady a dobře postavenými vývody. Nejlépe elegantně a pěkně napsanou, pak si ji třeba přečte až do konce. Nejde o to ho okamžitě přesvědčit. Nic se nestane hned. Potřebujete ho zaujmout. Potřebujete ho neodradit.

Když to dočte a půjde do diskuse, tak si začne vytvářet názor o tom servru na základě úrovně té diskuse. Je to diskuse lidí se vzájemným respektem? Pak to vypadá na zdroj informací. Je to samé obviňování nebo Xidactví? Pak pravděpodobně zase půjde pryč.
Případně pokud zkusí sám něco napsat a sesypou se na něj zdejší melody boys a hodí mu pár nelichotivých nálepek, co myslíte, že udělá.

A teď se dostáváme k tomu poslednímu. Jak sem vůbec lidi přilákat, až se naučíme je nevyhánět? Inu to už je to nejsnazší. Přijdou sami. Oni se totiž mezi sebou baví. Svého času jsem takto sám dostal na Zvědavce několik pravidelných čtenářů mezi svými známými. Dnes už ho doporučit neumím. Bohužel. Tak se alespoň pokouším přispívat do zdejších diskuzí. A doufám, že se do nich vrátí více respektu.

Stačí Vám to takto zkráceně?

383323

22.10.2020 19:00

Policejní provokatér zřejmě přistižen při činu, policie ho kryje

RE: Opět jenom hledání potvrzení předem daného názoru

Salimon 88.?.?.?

Zareaguji jenom na něco, protože opravdu nechci sypat sůl do otevřené rány.

1) Neznám konkrétní komentář Vámi zmiňovaného primáře. Ale není náhodou právě primář někdo, kdo by o dopadech této nemoci mohl mít informace z první ruky? Přemýšlel jste proč řekl, to co řekl? Nebo jste se jen rozčílil, když to nekorespondovalo s Vaším názorem?

2) Stavíte na předpokladu, že potyčku vyprovokovala policie jakoby to byl prokázaný fakt. Ignorujete možnost, že fotbaloví rowdies se skutečně přijeli vyřádit? Možná máte pravdu a celé to byla JENOM provokace. Přesto je historka s fotbalovými rowdies pro většinu lidí strašně snadno uvěřitelná. A proto jí budou věřit. Je to pro ně přijatelnější, než kompletně vykonstruovaná provokace policií. Chybí jim jasný motiv. Zatímco o rowdies "je obecně známo" že se chtějí vyřádit. A jelikož Váš předpoklad (který považujete za fakt) a běžně akceptovatelá historka jsou v protikladu, dá se předvídat výsledek většiny diskusí. Emoce.

3) Je zřejmé, že je pro Vás osud České republiky citlivá věc, přestože podle všeho aktuálně prodléváte mimo ni. Jestli jsem se ale o populaci obývající území ČR z historie něco naučil, tak je to schopnost ignorovat nepodstatné. Budeme švejkovat, budeme se hádat, ale dokud půjde jen o roušky a rozkrádání státu, tak to naprostou většinu nechá v klidu. A až bude příležitost zase něco dělat, tak to každý sám za sebe udělá. Jeden přispěje na kina a nakonec tam ani nepůjde, druhý podpoří hospodu, třetí zase něco jiného. Máme odlišné cesty, neumíme se často domluvit, ale nakonec každý udělá co má. Tohle si myslím já o České republice. A sotva mi to někdo vymluví. Chcete se vsadit? Já tvrdím že v ČR se dál bude žít a pracovat a dál nás bude někdo okrádat. A dál se budeme hádat o blbostech. A je to jen o tom, jakou roli v té komedii chce kdo hrát.

383325

23.10.2020 09:39

Policejní provokatér zřejmě přistižen při činu, policie ho kryje

RE: Opět jenom hledání potvrzení předem daného názoru

Salimon 88.?.?.?

Děkuji za odpověď.
Salimon, je přezdívka starší než Zvědavec a s náboženstvím neměla nikdy nic společného. Ale děkuji za názor o běžných asociacích. Beru ho na vědomí.

A ten zbytek?
Víte, nemám tolik času, abych se přehraboval v každém hnoji, jestli se tam náhodou neskrývá perla. Na Zvědavce jsem chodil poslední roky spíše z nostalgie.
A jestli to, co tady vidím má být líheň pro budoucí kádry a způsob myšlení, tak doufejme jen, že nenarazí na skutečného demagoga, jakým byl svého času třeba Zeman.
Zdejší "velcí kluci", kteří se nezmůžou ani na banální obhájení svého názoru mimo tábor přitakávačů, by ve světě politiky, kterým tak opovrhují, nevydrželi ani měsíc.
Tohle jsou kádry dobré tak pro SorosJugend. S velkým balíkem peněz, mediální podporou a hezky v hloučku by snad něco chvíli dokázali. Ale ouha, to jsou vlastně Ti zlí. Hm, takže to jsou kádry k ničemu. Neumíš respektovat názorového oponenta, názor stavíš na smyšlenkách a domněnkách (viz dnešní článek Kolaps zdravotnictví) tak to se sotva dá očekávat, že svou věc budeš schopen přednést někomu mimo okruh sympatizantů.

Podle předchozí komunikace, se o sobě domníváte, že jste schopný diskutér. S kolika lidmi čerpajícími informace primárně z mainstreamu jste se v posledním roce naživo bavil? Kolik jste jich zaujal svým netradičním názorem? Kolik z nich se Vás zeptalo, kde ty informace čerpáte? Byl to alespoň jeden?

Nejistí lidé, se shlukují do svých sociálních bublin a vzájemně se utvrzují, že mají pravdu. Ale pokud chcete něco změnit, pak poslední koho byste si přál v týmu jsou nejistí lidé závislí na přitakávání.
Proto už dnes na Zvědavce nikdo neútočí. Je prostě nepodstatný, odříznutý od reality. Uzavřený sám do sebe. A o placených trolech, o kterých tady někteří stále sní, si může tak akorát nechat zdát. Alespoň má pan Stwora klid.

Držím Vám palce, ať Vám Vaše představy o způsobech diskuze vychází,
Salimon

383349

23.10.2020 09:48

Policejní provokatér zřejmě přistižen při činu, policie ho kryje

RE: Opět jenom hledání potvrzení předem daného názoru

Salimon 88.?.?.?

Víte, že tohle mi připadá ze všeho nejvíc jako plno prázdných keců. Jaké bojové umění studujete? Jaké technologie používáte na svou ochranu dnes?
Jestli nic, tak jak chcete někomu dávat na pamětnou? Máte vůbec představu jak bezvýznamný je jednotlivec v tisícihlavém stádu? A co takhle milion či deset milonů?

A pokud jste shodou okolností bojovník a stýkáte se s lidmi od fochu, tak jistě víte, že tváří partě profesionálů si jako jednotlivec ani neškrtnete.

Takže jak to chcete reálně udělat, že se nenecháte nahnat na náklaďák? Poraďte to tady i ostatním. Jistě by také byli rádi stateční.

Já jsem psal v přirovnáních o realitě. O Vás se domnívám, že jenom sníte. Ale proč ne, je to hezký sen.

383353

23.10.2020 11:50

Policejní provokatér zřejmě přistižen při činu, policie ho kryje

RE: Opět jenom hledání potvrzení předem daného názoru

Salimon 88.?.?.?

Lišíme se především v názoru, kde jsou fanatičtí věřící. Já tvrdím, že si mnoho z nich dnes dává schůzku na Zvědavci. A pokud hovořím o komunikaci s lidmi, pak nemusím hned na nějaký protilehlý pól. Mezi fanatickými konspirátory a nadšenými Sluníčkáři je obrovská oblast, kde je naprostá většina lidí.
Pokud se omezíte na komunikaci s přesvědčenými, pak jste stále ve své bublině. Jakmile všechny nesouhlasící zařadíte mezi Sluníčkáře, zavíráte se do své sociální bubliny stále více.

Jak myslíte, že vznikají lidé, kteří pochybují? Někdo jim dal jiné informace, než na jaké byli zvyklí a vypadá to, že dávají smysl. Mě to někdo udělal kdysi dávno v mých sedmnácti letech. A já to dělám jiným. Narušuji jejich stereotyp.
Proč mě tady štvou neschopní idioti, kteří neumí krom nadávek sestavit kloudnou větu? Protože jsem přišel o místo, kde si mohli Ti nalomení pochybující doplnit informace. Najít si další a trochu si předělat svůj obraz světa. Pochopit, že je to jen obraz stavěný na základě informací, které se k nám dostávají.
Ale na začátku té cesty bude pro Ně Zvědavec nestravitelný. Protože se sám uzavřel. Přestal být použitelný pro postupný odklon z mainstreamu.

Proč Vám dnes skoro každý v diskuzi řekne, že politice nemůžeme rozumět? Před 15ti lety měl přitom ten samý člověk úplně jasno. Protože jim ty věčné veletoče a pokrytectví nedává smysl. Postavte jim logickou strukturu, která smysl bude dávat a mnozí přijdou. Remcejte, vysvěltujte si vše konspirací, (jako si kdysi lidi vymysleli bohy) a spiknutím židovstva a zůstaňte sami. Ale nestěžujte si, že sem nechodí lidé z mainstreamu. Nenadávejte všem ostatním do fanatiků. Protože oni jsou velmi často jen normální lidé, kteří si vytvářeli určitou dobu názory na základě odlišného zdroje informací.

A kdo jste Vy? Máte Vy snad jistotu, že zrovna Váš obraz světa je správný? Konkrétně u Vás, když vidím jak zacházíte s informacemi, které se Vám nehodí, bych o tom pochyboval.
Tenhle server byl kdysi o hledání a pochybování. Dnes tu má většina jasno. Domníváte se, že je to zlepšení?

Nenaplníte pohár, který už plný je. Proto je zbytečné dávat informace fantikům Sluníčkovým i Konspiračním. Napřed je potřeba pohár vyprázdnit. Naučit je znovu pochybovat.

Znáte heslo "Nevěř všemu, co si myslíš?" Kdysi to byl vtip. Dnes ho používám reálně na sebe i pro ostatní. Až si začnete s těmi ostatními povídat a poslouchat je, zjistíte, že u těch inteligentních to je opravdu jen o zdrojích informací. A je pak na Vás jim dodat pochybnosti. A pitomci ať jdou radši ke Sluníčkářům.

Ale na začátku - Nevěřte všemu, co si myslíte.

383359

23.10.2020 12:08

Policejní provokatér zřejmě přistižen při činu, policie ho kryje

RE: Opět jenom hledání potvrzení předem daného názoru

Salimon 88.?.?.?

Až se budete chtít bavit o intuici a jak vzniká jsem Vám k dispozici. Jen mi tedy řekněte, jak si představujete to "nenechat se nahnat" někam nahnat, nebo "aby si to aspoň pamatoval"? Zřejmě jsem si to mylně vysvětlil, protože o reakci vedle byla řeč i o střílení.

A ptáte-li se, co mě vytočilo tak je to totéž co obvykle. Lidská hloupost a neschopnost porozumět alespoň banálním manipulacím. Zvláště když ji vidím ve vlastním táboře. Dokud nás bylo jen pár vnímavých, bylo to fajn. Od doby, co se staly konspirační teorie populární jde to do háje.
A máte pravdu, Vy jste v tom byl celkem nevinně.

Salimon

383363

23.10.2020 17:32

Kolaps zdravotnictví

RE: Držím autorovi palce.

Salimon 88.?.?.?

Docela by mě zajímalo, proč Vy jste přestal hltat zprávy TV Nova nebo ČT.
Jestli Vám stačí snůžka dohadů a polopravd vydávaná za fakta, co Vás odvedlo od mainstreamu?

To tolik obdivujete techniku předkládání nezodpovězených otázek, které si ani nehrají na informace? Mají za cíl pouze spekulativně navodit určitou představu a atmosféru. Nebo co se Vám na tom článku tak líbí?

Nebo se Vám líbí, když někdo opakuje své dohady tak dlouho až je začne vydávat za fakta?
Nebo je to prostě tím, že máte shodný názor a líbí se Vám, že to někdo napsal v dlouhém článku a úderně. A je Vám vlastně jedno, že kdyby stejnou spekulativní techniku použila protistrana, tak byste to asi ani nečetl. Vyloučil byste to jako nesmyslný a zavádějící blábol.

383375

12.11.2020 15:48

Už cítíte, co Číňané vaří?

RE: Cítím, že hegemon světa je a především bude na Východě

Salimon 88.?.?.?

Dobrý den,
přesun výroby mimo nejbohatší oblast je přirozený jev. Můžete ho pozorovat v malém i velkém měřítku.

Jakmile se na nějakém místě začne generovat velké bohatství (zlato z Nového světa, emise nekrytých peněz nebo jen centrum obchodu), začnou se na tom místě objevovat velmi bohatí lidé, kteří jsou ochotní zaplatit za osobní služby a luxusní zboží. Část pracovních sil se tak přeorientuje na poskytování služeb a zajišťování pohodlí těmto super bohatým. Obecně pak tito lidé rychleji bohatnou. Tím rychleji čím větší je ten lokální zdroj bohatství a čím více se liší vlastnictví superboháčů od průměru. Bohatnutí pracovníků ve službách superbohatým, láká větší část pracovních sil. Navíc roste množství středně bohatých, kteří si také začnou dopřávat nějaké osobní služby a luxus. A tak to jde ve vlnách. A bohatství se od svého zdroje skrze lidi, jejich chamtivost a jejich marnivost postupně rozprostírá mezi širší a širší populaci. A postupně se více lidí zapojuje do služeb místo výroby. Prostě se to víc vyplatí. Až začnou chybět pracovníci pro výrobu. A v poslední vlně se zvednou i náklady na,do té doby, běžnou výrobu.

Část lokální spotřeby začne hned od počátku naplňovat dovážené luxusní zboží.
S rozšiřováním bohatých toho dováženého luxusu přibývá. Přes hranice oblasti proti pohybu zboží proudí část bohatství, které celou situaci spustilo.
S větším přesunem pravních sil do služeb, nedostatkem sil pro výrobu a celkovým navýšením lokální ceny práce se začne více dovážet i do té doby běžné zboží. Je levnější ho dovézt než vyrobit lokálně (stále z důvodu lokálního blahobytu). A s tímto stále rostoucím dovozem zboží stále roste vývoz bohatství přes hranice oblasti, kde se bohatství začalo vytvářet (nebo tisknout). A tímto se to bohatství začne rozpouštět i do okolních oblastí. Kde může v menší míře vytvořit stejný efekt.

Je to jistě mnohem lépe a prezicněji popsáno jinde. V každém případě přesun výroby do zahraničí a nárůst poměru služeb ku výrobě je přirozený výsledek lokálního hospodářského blahobytu. Pokud se máte lépe než lidé ze sousední země, vyplatí se Vám nechat je dělat těžkou práci a sám budete dělat něco pohodlného. Trik je jen v tom, jak zajistit, aby ten proud peněz k sousedům za to zboží, byl vyvážen patřičným proudem peněz zpět (patenty, licence, odvody mateřské firmě a další). Případně jak zajistit nevysychající zdroj primárního bohatství.
Existuje i řada triků jak zpomalit či bránit rozšiřování bohatství lokálně a tím mimojiné omezit nárůst pracovníků ve službách a obecně vznik středně bohatých. Jedním z nich je kastovní systém.

A teď k tomu přesunu hegemona na východ. Co se stane, když Číně padne odběratel? Kolik boháčů má dnes Čína? Sledujte toky peněz přes hranice.

384048

Káva pro Zvědavce

75

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 121 čtenářů částkou 26 160 korun, což je 75 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Lupo Anetta POLITIKA27.01.21 19:29 Česká republika 0

Rusko a USA podepsaly smlouvu START velmi rychle27.01.21 10:07 Neurčeno 1

Čiperka Prymula ukradl tváře herců na soukromou kampaň26.01.21 23:07 Česká republika 1

Vakcína od Astra Zenecy má prý jen 8% účinnost26.01.21 11:16 Německo 11

Poslanci používají legální restauraci, i když to plebsu zakázali25.01.21 17:14 Česká republika 5

Papaláši se chytili do vlastní sítě25.01.21 12:23 Česká republika 7

Začínám rozumět roli Navalného: užitečný idiot by mohl posloužit k zastavení Nord Stream 223.01.21 12:12 Evropská unie 4

Pane Volný, to bylo hloupé21.01.21 17:14 Česká republika 21

Slovenský lekár objednal pre svojich covidových pacientov Ivermectin. Colníci mu zásielku zabavili20.01.21 19:05 Slovensko 4

Na Seznamu se rozmáhá cenzura jako rakovina20.01.21 08:06 Česká republika 8

Sbohem, Kalousku. A zavři za sebou z druhé strany19.01.21 19:17 Česká republika 8

Chcete, aby skončil Lockdown? 26. ledna máte reálnou možnost to změnit19.01.21 10:14 Česká republika 3

Helena Duke poté, co udala vlastní rodinu, žebrá o peníze18.01.21 14:28 USA 3

Satanisté a jejich poskoci mají Vánoce17.01.21 23:15 Česká republika 3

V Norsku po aplikace vakcíny zemřelo 23 lidí a Blatný by chtěl očkovat15.01.21 20:37 Norsko 4

Humorem proti totalitě15.01.21 18:55 Česká republika 1

Fanatismus a nesmiřitelnost – aneb stane se Helena Duke legendou?15.01.21 16:52 USA 1

V protestu před Kapitolem 6. ledna sehráli roli „agenti provokatéři“ – Interview s Michaelem Yonem14.01.21 11:38 USA 2

Luboš Xaver do Českého rozhlasu patří!13.01.21 22:50 Česká republika 1

Zemanovi už doopravdy hrabe, mrzí ho ukončení okupace Afghánistánu13.01.21 18:25 Česká republika 2

Měnové kurzy

USD
21,54 Kč
Euro
26,06 Kč
Libra
29,48 Kč
Kanadský dolar
16,85 Kč
Australský dolar
16,54 Kč
Švýcarský frank
24,23 Kč
100 japonských jenů
20,69 Kč
Čínský juan
3,32 Kč
Polský zloty
5,73 Kč
100 maď. forintů
7,24 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,46 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 746,40 Kč
1 unce stříbra
543,75 Kč
Bitcoin
660 551,53 Kč

Poslední aktualizace: 27.1.2021 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?