Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 19 příspěveků, 3 různá jména: jik, juvi, Šifrin.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

15.10.2018 08:25

CIA zasahuje do voleb v Brazílii

Proč chodit tak daleko?

jik 2a00:x:x:x:x:x

V naší minulosti máme také hned dva exemplární příklady takovéto diverze: tzv. "Pražské jaro" a "samet".

367074

11.12.2018 15:27

Komu slouží BIS?

Další připomínka

juvi 2a00:x:x:x:x:x

Pane Stwora, zkuste si přečíst, co jste napsal. Vy na jednu stranu komunistům nemůžete přijít na jméno a na druhou stranu píšete, že jste jim vděčný za vzdělání. Ano, hlavy máme vydrhnuté všichni, ale z Vašeho článku začíná prosvítat poznání. Je to jenom začátek a časem možná zjistíte fantastické věci - anebo také děsivé. Možná by Vás mohlo zaujmout toto: http://pospolne.cz/article/default/64.

368360

13.12.2018 14:12

Komu slouží BIS?

RE: Další připomínka

juvi 2a00:x:x:x:x:x

Myslím, že zmrznul jste Vy. Právě že on píše především o společenském prostředí mimo školu, on píše o celé společnosti.

368434

01.04.2019 09:05

EU se už úplně zbláznila!

RE: Vysvětlení

jik 2a00:x:x:x:x:x

Samozřejmě, oni jsou zvyklí být tím, kdo manipuluje, ne kdo je manipulovaný.

370731

01.04.2019 12:09

Zač se bývalý Haagský tribunál mstí Karadžićovi?

RE:

jik 2a00:x:x:x:x:x

Werich s Horníčkem vykládali cosi o tom, že ideje je třeba pořádně vyfutrovat, bez toho to nejde. A já zatím nikde nic nevidím. I pokud by v západní Evropě došlo k revolucím, ve výsledku se pro Slovany nic nezlepší.

370736

15.04.2019 08:06

Doba nespravedlnosti

Co bychom také čekali

juvi 2a00:x:x:x:x:x

Spojené státy nejsou demokracie, ale nejhorší oligarchistán. Viz https//www.youtube.com/results?search_query=дми...
Doporučuji shlédnout, ten pán mluví velmi srozumitelně, toto netřeba překládat.

370987

18.04.2019 08:30

Zatčení Assange je varování z historie

liberalizmus je zlo

juvi 2a00:x:x:x:x:x

My máme velký problém - jsme liberálně vzděláni (a i vychováni - již naši rodiče měli liberální vzdělání) a teprve teď nám pomalu dochází, co to znamená a jak je to nepřirozené a vlastně i neživotaschopné. Bohužel naše děti (vlivem naší výchovy) jsou k tomu ještě méně vnímavé, než my a stále naslouchají liberálním prorokům i v době, kdy my (jejich rodiče) již procitáme.
On je vlastně případ Assange přesně tohoto původu: samotný Assange je liberál, ale svými kroky se dostal do strašlivého víru a sám se v tom nedobře orientuje. Viz důvody jeho zatčení - "měl sex" (strašný a jasně liberální výraz - sakra, chlapi, než "mít sex", to si ho raději vyhoňte) s prostitutkou a (snad) nedodržel "smlouvu" - nenatáhl si kondom. Viz postoj jeho samotného a nedostatek (či spíše nepřítomnost) statečnosti. Vzpomeňme na postoje sovětských vojáků za války, tam by schovávání na velvyslanectví nebylo. Ostatně podobně viz referendum Katalánska.
Prostě bohužel Assange se přes svoje velké zásluhy za naše procitání vlastně sám zkompromitoval a my sami "jsme ještě natolik rozespalí", že mu nejsme schopni pomoci. Ostatně on sám, nechápaje nic mimo obzor liberalizmu, ani není schopen onu případnou pomoc převzít. Nakonec Snowden měl pouze docela kliku, když se nedopatřením objevil v poněkud méně liberální zemi, kde původně být vůbec nechtěl (chtěl také do latinské Ameriky, toho zadního dvorku Spojených států).
Pro mě samotného to je velké rozčarování nad vlastním hodnotovým žebříčkem a dopracoval jsem se k tomu teprve nedávno, viz pospolne.cz. Problémem je i to, že k tomu prakticky neexistuje literatura. To jsou pouze vzpomínky na naše dědečky a babičky a na ony "zaostalé lidi z venkova" z doby našeho mládí.

371068

10.01.2020 09:25

EU přepsala evropské dějiny

Bude potřeba začít zase od začátku

Šifrin 2a00:x:x:x:x:x

Je to smutné. Ruští bolševici se začátkem 20. století opírali o z velké části negramotné rolníky, kteří si však byli vědomi souvislostí a příčin. Proto bolševici vyhráli a obstáli vůči celé říši zla (velkým bankéřům). Z jejich úspěchu jsme pak dlouho dokázali těžit i my.
Dnes všichni umíme číst a psát (počítat si už nedovolím napsat), ale velká většina lidí uvažuje naprosto zoufale - tak, jak by si to ti negramotní rolníci vůbec nemohli dovolit. A vracíme se tam, kde jsme byli. Půjdeme znova od počátku. Ale budeme si muset dát pozor na to, co nás svedlo na scestí - liberální světonázor. A to vůbec nebude brnkačka, ale bude to nutné.
Je toho kolem trochu více, ale případné zájemce odkazuji na svoji knihu Bůh synergie (viz také pospolne.cz).

375879

05.03.2020 08:56

Vykonstruovaný proces s Julianem Assangem: USA a UK na lavici obžalovaných

RE: Musím souhlasit, je to přelomové.

Šifrin 2a00:x:x:x:x:x

Víte, pod pojmem mravní zákon jsem si kdysi nepředstavoval v podstatě nic - a to jsem vyrostl za socializmu. Teprve zcela nedávno jsem si uvědomil, že to je vrozenou záležitostí tradiční společnosti, jejímž dědicem byl socializmus. A západní liberální společnost zásadně mravní zákon neuznává. Proto nemá nejmenší smysl mluvit o jakýchkoliv 'západních hodnotách' - to totiž znamená jen právo krást (a ve svém důsledku i vraždit). A to je osud Assangeho. Jeho smůlou je navíc to, že on si vůbec neuvědomuje, jak to s tou mravností je a žije v jakýchsi fantasmagoriích typu dodatků americké ústavy...

377305

23.03.2020 09:32

Koronavirus a krize: Co nechápou čeští „ekonomové“ porevoluční epochy

Bůh synergie

Šifrin 2a00:x:x:x:x:x

Pro zájemce o tuto záležitost doporučuji svoji knihu Bůh synergie (viz pospolne.cz). Během jejího psaní jsem pochopil, že naše chápání společnosti (a následně i politiky a hospodářství) VǓBEC neodpovídá přirozenosti. V Bohu synergie se v podstatě dostávám k základním úvahám, teď pracuji na překladu knihy, která to rozebírá hlouběji a ukazuje vůbec ne zanedbatelný soubor existujících znalostí - o kterých však nic nevíme. Zájemcům o podrobnější studium doporučuji tuto další literaturu (nebo autory):
Max Weber
A. V. Čajanov
V. V. Krylov (Teorie formací)
Lenin - především tzv. dubnové teze
A. Toynbee
S. G. Kara-Murza (na těchto překladech teď pracuji)
a další, které si zrovna po paměti nevzpomínám.

377843

06.04.2020 13:15

Lidický památník – symbol zrůdnosti nacismu nebo dějepis obce

Ještě jedna poznámka k "cti" Němců

šifrin 2a00:x:x:x:x:x

Ve skutečnosti hlavní metodou, jakou Němci vybírali tzv. "židy", byly počítací stroje Holerith. Takže nebylo nutno vůbec žádné udání - ta jen sloužila Němcům jako křoví. Prostě povolávali tak, jak je byli schopni "zpracovat".
A dále a ještě podstatněji: Každý člověk se považuje za člena nějakého "kmene" (národa atd.) a to vůbec není a nikdy nebylo na základě vlastního původu, ale výhradně na základě vlastního rozhodnutí. Ta paní prostě nejspíše byla Českoslovenka a vůbec ne židovka. Německé tvrzení vyplývá z "norimberských zákonů", které byly prohlášeny za zločinné. Pokud tyto lidi dnes budeme prohlašovat za židy, tak fakticky tyto zločinné zákony uznáváme. Oběti německých fašistů prostě byli Rusové, Čechoslováci, Němci, Poláci, Francouzi atd. Skutečných židů (těch, kteří se za ně považovali) byl jen zlomek.

378400

14.05.2020 15:09

Technofašismus: Spalování digitálních knih v totalitní době

RE: Pán se rozčiluje nad nesprávnou věcí.

Šifrin 2a00:x:x:x:x:x

Myslím, že nemáte tak úplně pravdu. Obrovskou chybou současnosti je to, že máme svobodu. Tato svoboda ve skutečnosti znamená pouze dvě věci: právo krást a právo lhát. To znamená, že google a spol. si opravdu mohou napsat, co chtějí a mohou smazat, co chtějí - současný zákon jim to umožňuje - koneckonců oni se postarali, aby tomu tak bylo (a v tomto směru masírují sdělovací prostředky - a tedy lidi). A tato zla v této podobě jsou již jasně fašistická. Fašizmus totiž není nic jiného, než liberální společnost, která došla na konec svých možností a již jen žije z podstaty. Svobodu nahradila manipulací a tak ukončila zdání svobody.
Budou o tom knihy, které v současnosti překládám - Manipulace vědomím a Sovětská civilizace.

379391

01.07.2020 11:43

Jak jsme prodali Sovětský svaz a Československo za plastové nákupní tašky

RE: Smutné ,a pravdivé, skoro pravdivé

Šifrin 2a00:x:x:x:x:x

Ne, právě ti vládcové se nejvíce poohlíželi po Západu. Chtěli se zařadit do té jejich "elity".

380293

17.07.2020 09:19

Krvavá kosovská skvrna i na tváři V. Havla?

Havel je vzorem cti mezi bezectnými

Šifrin 2a00:x:x:x:x:x

Je smutnou skutečností, že představitelé komunistického režimu svojí vlastní hloupostí zničili jak svoje dílo, tak i naděje lidu. Proto padli. Nastoupila postmoderna - pravda se stala lží a láska nenávistí - a to vše pod heslem "pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí. Ať Havel chce, či nechce, právě on je symbolem této hrůzy a především on je symbolem celé té špíny. Ale na druhou stranu je dobré si uvědomit, že my všichni jsme spoluzodpovědní - protože do té špíny jsme se nechali zatáhnout dobrovolně - sami jsme si natáhli klapky na oči a okřikovali ty, co brblali.
Takto jsme tradiční společnost předělali na liberální, diváckou společnost - spokojeně si sedíme a díváme se na jeviště - které ale tvoří to hlediště okolo nás - a jsme blahem bez sebe, že ty hrůzy se (zatím) týkají jiných.

380589

17.07.2020 12:23

Krvavá kosovská skvrna i na tváři V. Havla?

RE: nevyhnutné mať rozsiahlu vrstvu intelektuálov

Šifrin 2a00:x:x:x:x:x

"V modernom štáte je nevyhnutné mať rozsiahlu vrstvu intelektuálov - múdrych, čestných,..... ktorí spoluvytvárajú "múdrosť" občanov a pomáhajú ľuďom správne sa rozhodovať, správne voliť, ......"
Na toto jsem se musel ozvat. Milý pane, nebo paní, potíž je v tom, že intelektuálové vzdělaní soudobým školstvím takovou povahu nemají a nemohou mít. Oni jsou úzcí specialisté - na svém maličkém záhonku vynikají a samozřejmě se mohou ve své profesi vyjadřovat velmi tvrdě. Ale kdekoliv za hranicemi tohoto záhonku jsou jejich znalosti velmi-velmi bídné - ale oni si to v šíři souvislostí neuvědomují a vyjadřují se stejně ostře, jako ve své profesi. Navíc jsou vlivem zanedbání obecné mravnosti velmi náchylní k manipulaci vědomím. Slovy Mao-Ce-Tunga: Inteligence je nejhůře vzdělanou a nejméně vychovanou vrstvou společnosti.
Poohlédněte se raději po nekvalifikovaných rolnících - tam můžete najít skutečnou moudrost.

380596

05.08.2020 09:11

Jak byla vyhrána Lincolnova válka

Avízo

Šifrin 2a00:x:x:x:x:x

Toto jsou zajímavé věci a dokreslují mi moje zjištění. Dopředu oznamuji, že v příštím roce chci vydat překlad knihy S. G. Kara-Murzy Sovětská civilizace (1. díl), kde se bude rozebírat otázka amerických otroků zase z jiné stránky - ale se stejně zajímavými výsledky. Jde o to, že oni otroci byli placeni za výkon - a to stejně, jako bílí nájemní dělníci. Ale vydělávali více (tudíž měli vyšší výkony, než bílí). Díky lepší organizaci!
Viz též http://pospolne.cz (jsou tam zajímavé části 2. dílu Sovětské civilizace - ta vyjde ale později).

380983

10.08.2020 09:08

Ludvík Svoboda – najlepší prezident v histórii Československa

RE: Přemýšlím nad

Šifrin 2a00:x:x:x:x:x

1) Ale ano, po válce, pod bezesporu ochrannými křídly SSSR, jsme dosáhli té nejvyšší suverenity, jakou jsme měli tak asi od Jiřího z Poděbrad. (Sovětské vojsko u nás bylo z jiného důvodu - alespoň částečné dorovnání hustoty vojsk v NSR - zkuste se podívat, kolik jich tam bylo - u nás, pokud vím, jen dva svazky - tak 8:1).
2) Antonín Novotný kromě jiného neměl rád Brežněva a dost mu to dával najevo.
3) V roce 1968 se na náš účet sehrály dvě dost špinavé záležitosti a ono "pražské jaro" bylo jejich přímým důsledkem. Jednou byla odpověď Spojených států na dohodu západní Evropy s Brežněvem o zásobování plynem a ropou - zkusili (vedle Francie) destabilizovat hlavní tranzitní zemi - vyvolat u nás občanskou válku. To byla bezprostřední příčina. Ale kromě toho situace využil Izrael, aby odvedl pozornost od okupovaných Golanských výšin - a přinutili Brežněva odsouhlasit vojenskou intervenci (Brežněv se jí bránil). Pro nás to fakticky znamenalo odvrácení občanské války (i když tím hodili vidle do amerických plánů).
4) Šlo nejen o vnitřní uspořádání Československa, ale i SSSR - viz Kosyginova "tajná" cesta do ČSSR.
5) Špinavého převlíkače kabátů Kriegla bych raději ponechal stranou - o mrtvých jen dobré.
6) V podstatě volbou Dubčeka 1. tajemníkem ÚV KSČ čs. elity dělaly jednu chybu za druhou - a na nátlak Brežněva se až po velmi dlouhé době začaly vzpamatovávat. Kdy Československo potom opět nabralo suverenitu? Snad v letech 1975-1980 (až skoro se slábnutím Brežněva).
Máte pravdu, nic není černobílé. I ty naše dějiny jsou kapánek složitější.

381106

24.08.2020 09:42

Až Poláci vystřizliví

RE: Moje prispevky na obhajobu Ruska se miji ucinkem

Šifrin 2a00:x:x:x:x:x

Pořád melete stejné pitomosti. Nechápete podstatné - co je to liberální společnost (vcelku nedávno vzniklý nesmysl založený na přenesení Newtonovy mechaniky na společnost a ospravedlnění gauneřin bohatých), jaké jsou její další vývojové stupně (jsou jen rádoby "socialistické" - trockizmus a fašizmus) a hlavně to, že to, co jsme znali jako tzv. "reálný socializmus" ve skutečnosti byl liberály zpotvořeným "komunizmem", který je lepší označovat "občinová společnost". A jinak vámi odmítané srovnání "komunismus <----> rusofobie" zcela odpovídá situaci, protože Rusko, přes hrůzu současné situace, zůstává široko-daleko jedinou společností dosud zachovávající dosti široký rámec tradiční (občinové) společnosti. A toho se bohatí velmi obávají.
Vaše příspěvky jsou prostě nesmyslné a pouze odpovídají současným snahám bohatých vydrhnout nám kebule. Naší jedinou nadějí (nadějí na přežití společnosti) ve skutečnosti je návrat prvků tradiční společnosti a tady nemáme žádný jiný vzor, než Rusko a zcela otevřeně (přes všechny zápory) především SSSR (a i ČSSR).

381465

25.08.2020 09:15

Až Poláci vystřizliví

RE: Moje prispevky na obhajobu Ruska se miji ucinkem

Šifrin 2a00:x:x:x:x:x

Já nepíši, že zájmem Německa byla záchrana jeho nepřítele - to je zřejmá blbost. Já však píši o tom, že se Němci přepočítali, protože Lenin namísto na rozkladu Ruska zapracoval na jeho upevnění. Pro Němce tehdy platilo "mysleli to co nejlépe a dopadlo to jako vždycky...".
Mimoto dnes prostě musíte uvažovat přibližně takto: Pokud masové sdělovací prostředky cosi trvale vykládají a prosazují nějaké myšlenky, je pravda a zájem prostých lidí někde úplně jinde. I toto je tento případ.
Prostě Parvus (který tu Leninovu cestu tehdy zorganizoval) se před Leninem musel skrývat, protože Lenin ho podezíral ze spolupráce s Němci - a tak za sebe nastrčil prostředníka - Fritze Platena. Ten jakoby zaplatil Leninovu cestu. Lenin to vzal, Němci si mnuli ruce - ale Lenin po příjezdu do Ruska začal velmi rychle pracovat na upevnění Ruska a i Brestský mír byl pouze taktickým ústupkem za podmínky, kdy země byla zcela vyčerpaná válkou. Právě tato smlouva ostatně stojí za "zbožštěním" Lenina - Německo kapitulací ztratilo tuto i další podobné smlouvy (o kterých se nepovídá). Lenin odhadoval vývoj správně.

381515

Káva pro Zvědavce

46

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 64 čtenářů částkou 16 204 korun, což je 46 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Satanisté a jejich poskoci mají Vánoce17.01.21 23:15 Česká republika 3

V Norsku po aplikace vakcíny zemřelo 23 lidí a Blatný by chtěl očkovat15.01.21 20:37 Norsko 1

Humorem proti totalitě15.01.21 18:55 Česká republika 1

Fanatismus a nesmiřitelnost – aneb stane se Helena Duke legendou?15.01.21 16:52 USA 1

V protestu před Kapitolem 6. ledna sehráli roli „agenti provokatéři“ – Interview s Michaelem Yonem14.01.21 11:38 USA 2

Luboš Xaver do Českého rozhlasu patří!13.01.21 22:50 Česká republika 1

Zemanovi už doopravdy hrabe, mrzí ho ukončení okupace Afghánistánu13.01.21 18:25 Česká republika 2

Obnovitelná energie mohla způsobit totální výpadek rozvodné sítě13.01.21 09:36 Rakousko 14

Smlouvy s výrobci vakcín jsou tajné, nemohou je vidět ani europoslanci12.01.21 19:03 Evropská unie 3

Probuďte se: Uzamčení jsou navržena tak, aby vydržela navždy12.01.21 16:01 Neurčeno 4

Současné prodlužování nouzového stavu je porušením mnoha zákonů12.01.21 11:46 Česká republika 0

Velký reset, krátký distopický film s čs titulky11.01.21 23:11 Neurčeno 0

Síť Parler přestala existovat11.01.21 19:03 USA 5

Policisté v Německu protestují proti povinnému očkování proti COVID-1911.01.21 16:39 Německo 4

Další krůček k otroctví11.01.21 11:42 Česká republika 3

Jaroslav Turánek 1. díl: Všichni nereagují na vakcíny stejně, část populace bude reagovat negativně09.01.21 17:58 Česká republika 1

Američtí manažeři sjíždějí fotky z obsazení Kapitolu. Když najdou svého zaměstnance, má padáka09.01.21 11:15 USA 3

Noc dlouhých nožů v USA09.01.21 10:28 USA 2

Zpěváka vyhodili ze soutěže, protože kritizoval opatření proti kovidu. 08.01.21 11:34 Německo 2

Na web Badatel bylo podáno trestní oznámení za "šíření poplašné zprávy"08.01.21 11:27 Slovensko 2

Měnové kurzy

USD
21,68 Kč
Euro
26,19 Kč
Libra
29,46 Kč
Kanadský dolar
17,06 Kč
Australský dolar
16,66 Kč
Švýcarský frank
24,32 Kč
100 japonských jenů
20,88 Kč
Čínský juan
3,34 Kč
Polský zloty
5,77 Kč
100 maď. forintů
7,27 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
29,49 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 619,31 Kč
1 unce stříbra
537,07 Kč
Bitcoin
778 419,12 Kč

Poslední aktualizace: 17.1.2021 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?