Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 55 příspěveků, 2 různá jména: <nic>, cc.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

05.11.2017 08:57

Rozhovor s profesorem Franz Hörmannem

RE: Rozhovor

cc 46.?.?.?

Samozřejmě nestačí, pokud je banka jen půjčí víckrát - tak jak to popisujete. To ani nemůže. Mezi každými dvěma půjčkami musí být vklad. Do banky někdo uloží 100 kč. Banka může půjčit o dvě procenta méně (98 kč), kvůli poviným rezervám. Těch 98 kč se dostane do oběhu a někdo je může uložit. (celkem uložených 198 kč). Na těch 98 kč banka půjčí zase o 2% méně (96,04). Ty se dostanou do oběhu a někdo je může uložit. To číslo, které banka může půjčit postupně klesá (nejdřív 98, pak 96,04 .... ). Tím poklesem je dáno omezení, kolik nových peněz se vklady a půjčkami může vytvořit. Banky mohou ze 100 kč vkladu mít maximálně tolik, kolik je součet té řady od 100 po 0. Pokud by byla vyžadována rezerva větší, číslo by klesalo k nule rychleji a banky by mohli vytvářet méně peněz.

Poku jde o rezervy máte pravdu, to co jsem uváděl bylo jenom pro příklad, a měl jsem si to lépe ověřit aby ten příklad byl přesnější. Jestli jsou ale rezervy 10% nebo 2% na principu nic nemění. Nicméně i ty 2% rezerv by bylo zbytečné držet, kdyby banky mohli peníze vytvářet libovolně. Jedna by si na rezervy půjčila od druhé, takže by byly k ničemu.

360901

09.10.2019 12:07

Postmoderní aktivistický nihilismus

RE: Dnešok nie je typický NIHILIZMOM

cc 46.?.?.?

To je ralativní. Hlavní šílená hodnota je konzum. Téměř každý člověk jednotlivě uznává, že přehnaný konzum je špatný, pokud se ale najde někdo, kdo chce konzum omezit, ať už kvůli ekologii nebo kvůli něčemu jinému, je obviňován a urážen nejvíce těmi, kteří si o sobě myslí, že jsou proti konzumu a titíž lidé navrhují naprosto nefunkční řešení. Stejně tak jsou lidé pro to, aby všichni měli možnost uspět. Avšak zároveň jsou všichni pro kapitalismus, který běžným lidem uspět neumožňuje, nebo jen zcela výjmečně (což, pokud se to povede, je přehnaně oslavováno, aby lidé viděli, že "to jde"). To, že se utlačuje nižšší a dnes i střední sociální třída se maskuje tím, že se pomáhá nepřizpůsobyvím, čímž ukazujeme, jak jsme dobří - další zvrácená hodnota. To všechno ukazuje, že hodnoty, které máme, nejsou opravdové - jsou to jen zástěrky, které mají jako hodnoty vypadat. Jestli to budeme považovat za zvrácené hodnoty, nebo nihilismus není důležité. Bez ohledu na to, jak to nazveme, máme problém.

374003

09.10.2019 12:57

Postmoderní aktivistický nihilismus

RE: Svět lidí a svět hodnot

cc 46.?.?.?

Švýcarsko bych za příklad nedával. Oni vlastní kapitál. Nemají daleko k tomu být daňovým rájem. Urkývají se tam a perou špinavé peníze. Proudí k nim peníze od ostatních. Do značné míry jsou to paraziti. V kapitalismu jste snadno buď parazit nebo chudák. Jiné možnosti jsou natolik obtížné, že od nich lidé i státy čím dál více ustupují. Pokud jste dotován ostatními a prazitujete na nich, pak si můžete dovolit mít skvělé hodnoty, které platí ostatní a nikam nespěchat. Česká republika však není v takovém postavení, aby si něco takového mohla dovolit - její práce živí další státy a musí na to vydělat. Mít skutečné a dobré hodnoty v kapitalismu nemá daleko k sebevraždě.

374006

09.10.2019 20:42

Postmoderní aktivistický nihilismus

RE: Je třeba pochopit prostou pravdu....

cc 46.?.?.?

Desatero je starý zákon, v "době temna" ho sice uznávali, ale už bylo překonáno novým zákonem. Problém nebyl v desateru ani v novém zákoně, ale v tom, že mnoho lidí tuto "konstituci" nedodržovalo. Mimoto doba temna nebyla tak temná, jak si myslíte. Většině lidí se díky církvi život zlepšil - možná to tak nevypadá, ale starověk byl daleko horší - jistě, obdivujeme starověké civilizace, ale ty žili z práce otroků a na měštany museli pracovat venkované - a právě postavení venkovanů se ve středověku znatelně zlepšilo a práce otroků velice omezila. Stejně tak se v "době temna" vytvořila v Evropě mezinárodní síť univerzit, která neměla nidky jinde obdoby a která by bez církve neexistovala a paradoxně později právě tyto základy později vymítili fámy, kterým se věřilo a byly chybné. Sice jejich vyvrácení bylo krutě vykoupeno, ale na tehdejší dobu do nebylo tak srašné. Každá doba má svoje a různé doby se dívají na minulost různě - "doba temna" je spíše reklamí slogan než líčení skutečnosti. A nemůžete minulost posuzovat jen podle dnešních měřítek. Zkuste si dohledat i jiné zdroje.

374016

10.10.2019 11:09

Postmoderní aktivistický nihilismus

RE: nekrmte psychopaty

cc 46.?.?.?

Sociopaté se většinou ve společnosti moc vysoko nedostanou, problémem jsou psychopaté. A ti se vyskytují nejčastěji na místech ředitelů a manažerů, kteří nebyly demokraticky zvoleni a často jsou to i podnikatelé. Demokracie je jistě v krizi, ale minimálně v ohledu, který řešíte, je kapitalismus větší hrozbou než demokracie. Demokracii je třeba opravit, ale kapitalismus je neopravidtelný a musí být nahrazen.

374024

16.10.2019 13:30

Reakce na dnešní rozhodnutí Ústavného soudu o (ne)zdanění církevních restitucí

RE: Podpora církve znamená spásu naší bílé civilizace

46.?.?.?

Ano, církev upalovala a mordovala. Ale to i vládci jednotlivých států, tedy státy. A také mnoho jednotlivců. Budete chtít zabavit majetek nějakému státu nebo člověku, protože ve středověku nechal stát nebo předci někoho popravit nebo přišli k majetku či území násilím? Zabavíte majetek firmám, které vykořisťovali dělníky? Historie, kterou zavinili lidé a doba, kteří dávno minuli nemůžou odsuzovat dnešek. Každý majetek byl někdy ukraden a nelze ho proto všem zabavit a hledat původní majitele. Pokud jde o celkové zabavování, pak je kapitalismus a v kapitalismu má podle všech pravidel církev na ty majetky právo. Pokud nechcete kaptialismus a chcete znárodňovat, jsem pro, ale všem se musí měřit stejným metrem. Pokud má platit daně cíkev nebo jí nemá být majetek vrácen vůbec, neměl se majetek vracet nikomu a nebo měl být zdaněn všem, kteří ho v restitucích získali - mnoho z nich má jistě také předky, kteří se nechovali zrovna férově. A proč rovnou neznárodnit majetek všem kapitalistům, kteří ultačují dělníky? A proč znárodňovat majetek, když stát se o něj podle kapitalismu neumí postarat, protože je málo tvrdý na lidi? Pokud církev nebude umět hostpodařit, tak o majetek příjde a koupí sí ho lepší, inteligentější lidé, kteří ho využijí k podnikání lépe a budou ho využívat ve prospěch všech, jak praví kapitalismus, naše nové náboženství. Není nutné nic zabavovat. Musíte si položit otázku, zda chcete kapitalismus nebo znárodňování, anebo zda chcete lidem určovat pravidla podle toho, kdo se vám zrovna líbí.

374119

16.10.2019 22:36

Reakce na dnešní rozhodnutí Ústavného soudu o (ne)zdanění církevních restitucí

RE: Podpora církve znamená spásu naší bílé civilizace

46.?.?.?

Lidská populace trhá rekordy. My jako lidé nevymíráme. Ale my jako Češi, Evropané a běloši vymíráme. Nikdo se nezbláznil, pouze vidí někoho jiného ve slově "My". My nejsme muslimové, afričani nebo indové - ti se množí a trhají rekordy. My vymíráme. A mimohocdem je zajímavé, že váš fanatismus proti církvi je podobný, jako fanatismus církve proti nevěřícím ve středověku. Jistě, lidé jako vy jsou na straně většiny, protože je to výhodné. Ale většina nemusí mít vždy pravdu, ve středověku měla většinu církev. Jen čekám, až začnete navrhovat upalování. Ve středověk by jste do církve prefektně zapadl, ale chápu, že dnes už vás nechtějí. A pokud jde o to, že díky církvy nenastal žádný pokrok, tak například Gregor Mednel, objevitel zákonů dědičnosti, byl opat kláštera.

https://www.cirkev.cz/cs/vzdelani

https://www.charita.cz/aktualne/tiskove-zpravy/cesi-chteji-pecovat-o-seniory-doma-nevi-ale-na-koho-se-obratit/

374128

17.10.2019 16:06

Facebook cenzuruje vzpomínky na ty, kteří zahynuli na Donbasu

RE: Není to jenom tohle!!!

46.?.?.?

Takže podle vás je Putin ten správný pravičák a v USA a na západě, kde je sídlo FB, který je vlastněný soukromníky (stejně jako skoro všechno ostatní) a kde soukormé firmy mají takovou moc, že si mohou kupovat politiky a rozhodovat o všem, jsou levičáci? Majitelé FB, nadnárodní společnosti, jsou levičáci? To je hustý !!![velký smích]
V Evropě i v USA platí, že bohatí bohatnou a chudí chudnou. Myslíte že tohle je vláda levičáků?

https://www.kurzy.cz/zpravy/467885-usa-vs-evropa-bohatstvi-bohatym-chudoba-chudym/

374141

19.10.2019 12:03

Facebook cenzuruje vzpomínky na ty, kteří zahynuli na Donbasu

RE: Není to jenom tohle!!!

46.?.?.?

V jenom příspěvku se vám nelíbí, že FB bude cenzurovat Putina a ve druhém kritizujete Putina, že ho ovládají komunisté. Proč tedy hned v úvodu prvního příspěvku upozorňujete na Putina, když se cenzurují daleko závažnější věci? A to, že bohatí bohatnou a chudí chudnou, není vina ekonomických svobod, ale kapitalismu, který svobodu utiskuje - chudí svobodu nemají, svobodu mají ti, kdo mají peníze a kapitál. Čím více peněz máte, tím více můžete investovat a vydělávat - proto bohatí bohatnou a chudí chudnou. Podku Google chce podporovat socialismus, nemáte mu v tom co bránit (i kdyby to byla pravda). Je to soukormá firma a proto vám do toho nic není, může si dělat co chce. K tomu právě kaptialismus vede, bohatí zbohatnou natolik, že budou vládnout totalitně a sami kapitalismus zničí. Už proto je kapitalismus ze své podstaty nestabilní a chybný. Pokud jde o vzdělávání, četl jsem několik učebnic ekonomie, filozofie a politologie. Ne všem z nich věřím, ale jistě budou přesnější než vaše pochybné zdroje o iluminátech. A k té anonimitě - zde jsou anonimní všichni, i vy. I přezdívka je schovávání za anonimitu, kdokoliv ji může změnit a neznamená tedy nic.

374165

19.10.2019 12:21

Dobrý člověk ještě žije!

RE: dobrý človek žije vždy

46.?.?.?

Jste naivní.

https://kreslenyvtip.cz/dobro-zlo

374167

21.10.2019 18:21

Dobrý člověk ještě žije!

RE: Co to?

46.?.?.?

Právě to nebezpečí ze strany nepřizpůsobyvích i vlády a kapitalsitů, kteří to ovládají a sponzorují, nutí lidi, aby drželi po hromaně. Čím více jsou lidé ultačovaní, tím je pro ně důležitější držet pohromadě. Je to jen aplikace známé poučky, čím hůř, tím lépe.

374221

10.11.2019 08:13

“2000 slov dnes” od obyčejné ženy

Zase sny

46.?.?.?

Pozastavil bych se už u prvního přání o tom, aby se vrátil zdravý rozum. On si kazdý myslí, že má zdravý rozum. I ti, kteří zaváděli dnešní šílenosti byly přesvědčeni, že konají podle zdravého rozumu. I ti, co podporovali Hitlera si to mysleli. A kdyby se autrončin sen splnil, možná by hondě rychle vystřízlivěla. Npříklad to o EU: "Kooperace napříč Evropou je dobrá věc, ale nesmí být záminkou k diktátu" - kooperace je o tom, že nadiktujete pravidla, pokud se každý řídí vlasntími pravidly, je kooperace možná asi stejně, jako kooperace mezi muslimi a křesťany. Kooperace vyžaduje pravidla a je potřeba řešit, jak daleko a jakým směrem zajít. Jednoduché prohlášení, že chcete kooperaci a nechcete diktování pravidel svědčí o naprostém nepochopoení problému. A podobné nepochopení je ve většině bodů. Jak chcete podporovat talenty, když nevíte, jak je najít? Mnoho úspěšných lidí mělo na školách špatné známky. Snadno poznáte šprta, ale skutečný talent se většinou najde až když se dostaví úspěch a to je na podporu už trochu pozdě. Pokud jde o dotace, bez nich by jsme se nikam nedostali - internet, proudové letecké motory, mikropocesory, dotykové displeje, chytrý telefon, statlietní navigace - to vše jsou vynálezy, které vznikli jen díky dotacím. Nelze říct, že všechny dotace jsou špatné. Ale jak vybrat ty dobré? To je, oč tu běží. Autorka sní, a její sny jsou stejně nesplnitlené jako komunismus nebo udržitelný kapitalismus. Sny jsou hezké, ale brát je doslova může být někdy dost nebezpečné.

374514

13.11.2019 17:08

Čemu máme věřit

RE: Konečně pravda na světě !!!

46.?.?.?

Nejde o to, že si toho všiml, on to také řekl dost hlasitě na to, aby to ulsyšeli i elity. A také to teoreticky zvůvodnil a bez teoretického zvůvonění dnešní kapitalističtní ideologové neuvěří ani tomu, že voda je mokrá. Jistě, je to něco, co každý ví, ale ve světě kapitalistických dogmatických elit je to naprostá novinka. A pokud alespoň některé z elit o tom dokázal přesvědčit, zasluhuje úctu.

374619

Listvo má plné právo se zničit. Kdo je proti, není člověk, nic nechápe a nemá do toho co kecat. Tímto Gretu oficiálně vylučuji z lidstva a to až do doby, než tisíckrát napíše, že Země musí být zničena a nikdo s tím nic neudělá a jakákoliv snaha jen zbytečně odvátí od toho, co lidé přirozeně dělají. To je přece nepopiratelný vědecký fakt.

374644

Jak ví, že krize nesouvisí s válkou? Například druhá světová válka souvisela s válkou tak, že válka byla řešením. Hitler se ujal vlády, protože Německo bylo zničené krizí, kapitalismem a neschopností politiků, kteří zastávali kapitalistické názory. A díky tomu válka vznikla. Po válce pak obecná destrukce srovnala majetky mnoha lidí (jedná se o období, kdy byla v Evropě největší rovnost) a obnova poskytla pracovní i podnikatelské příležitosti. Válka je řešení, takže na to, zda tato krize bude souviset s válkou si ještě nějakou dobu počkáme. A pokud jde o krizi přistěhovaleckou, ta souvisí s válkou, která zlikvidovala stabilní režimy na severu Afriky, které bránili přistěhovacům ve volném pohybu (ovšem v kapitalisu je svoboda a bránit někomu ve stěhování je zjevně nekapitalistické, omezuje to jeho svobodu, to dělali komunisti, fuj). Taková malá nebo větší válka se zkrátka vždycky někomu hodí. Chce to jen počkat.

374645

14.11.2019 14:51

Čemu máme věřit

RE: Konečně pravda na světě !!!

46.?.?.?

Mnoho "správných" ideologů je bohatými sponzorováno, stejně jako mnoho "správných" politiků. Proto se o zájmy bohatých jedná, i když zůstávají v pozadí a mohou všechny problémy svádět na politiky a ideology. Tak dojde k situaci, kdy většině lidí nedochází, kde je problém.

374647

Demokracie rozkvétá, byť s kosmetickou vadou
Ti, kteří kradli po léta, dnes dvojnásobně kradou
Ti, kdo nás léta týrali, nás vyhazují z práce
A z těch, kdo pravdu zpívali, dnes nadělali zrádce
Ti, kdo nás léta týrali, nás vyhazují z práce
A z těch, kdo pravdu zpívali, dnes nadělali zrádce

Demokracie prospívá, bez nás a pragmaticky
Brbláme spolu u píva, jak brblali jsme vždycky
Farář nám slíbil nebesa a čeká na majetky
My nakrmíme forbesa, za dvě, či za tři pětky
Farář nám slíbil nebesa a čeká na majetky
My nakrmíme forbesa, za dvě, či za tři pětky

Demokracie zavládla, zpívá nám Gott a Walda
Zbaštíme sóju bez sádla u strejdy McDonalda
Král Václav jedna parta je se šmelinářským šmejdem
Pod střechou velký partaje se u koryta sejdem
Král Václav jedna parta je se šmelinářským šmejdem
Pod střechou jedný partaje se u koryta sejdem

Demokracie panuje od Aše po Humenné
Samet i něha v pánu je a zuby vylomenné
Dali nám nové postroje a ač nás chomout pálí
Zaujímáme postoje, místo, abychom stáli
Dali nám nové postroje a ač nás chomout pálí
Zaujímáme postoje, místo, abychom stáli

Demokracie dozrává do žaludečních vředů
Bez poctivosti, bez práva a hlavně bez ohledů
A je to mýlka soukromá snad optického klamu
Že místo srdce břicho má
A místo duše tlamu!

374737

https://www.karaoketexty.cz/texty-pisni/kryl-karel/demokracie-220832

374743

Nemyslím si, že Kryl má na mysli nějakého konkrétního Václava. Myslím že "král Václav" je brán jako symbol České státnoti a těch, kteří ji zastupují.

374761

24.11.2019 08:04

Biden ml. těžil z praní špinavých peněz, uvedl ukrajinský poslanec

RE: Svět kapitálu bez hodnot

46.?.?.?

Naopak, hodnota je inteligence. Inteligentí lidé si zajistí a vyperou špinavé peníze. Kdo je tak blbej, že je slušnej, ať chcípne hladem. Inteligentní člověk ví, že jde o nabídku a poptávku a systém nejlépe funguje, pokud se každý stará sám o sebe. Co je na tom tak těžkého to pochopit? Lepší lidé se prosadí, na ty horší můžeme kašlat - to je evoluce. Schopní podnikatelé už zajistí, aby stát konal tak, jak chtějí, a pokud vládnou ti schopní, je to dobře pro všechny. Pokud budete schopný, můžete to udělat taky. Ale vy jen pomlouváte a závidíte těm, kteří jsou lepší než vy.

374841

24.11.2019 19:31

Biden ml. těžil z praní špinavých peněz, uvedl ukrajinský poslanec

RE: Svět kapitálu bez hodnot

46.?.?.?

Problém je v tom, že nevydělávají ti inteligentější, ale ti, kdo vlastní kapitál nebo ti bezohlednější. Hodnodta dnes není inteligence, ale kapitál a bezohlednost.

374849

Ano, v politice berou. Politici však dostanou jen zanedbatelný podíl. Můžete se honit za politiky, ale význam bude jem malý, protože skutečný problém je jinde - v těch, kdo úplatky nabízí. Nebo můžete problém jen zvětšit, protože politika je jediná možnost, jak se postavit těm, keří problém tvoří. Pravda, šance jsou malé, ale omezením politiky věci spíše ještě zhoršíte.

http://casopisargument.cz/2019/08/23/velka-mzdova-...

374850

25.11.2019 17:16

Rozkopnutá bábovička NATO

RE: Autoruv absurdni vyrok

46.?.?.?

To, že nacismus je metamorfovaný marxismus je hloupost. To už můžere rovnou tvrdit, že socialismus je metamorfovaný kapitalistmus (stačí zrušit soukromé vlastnictví a zbytek nechat). A to, že kapitalismus a prachy vytvořili Hitlera je pravda. Nikovi tak, že by se Hitler inspiroval kapitalimem (jak jste to chybně pochopil), ale tak, že kapitalismus a prachy dostali většinu lidí do bezvýchodné situace a ti pak byly ochotni volit kohokoliv, kdo byl ochoten se kapitalismu postavit. A pokud se kapitalismus bude vracet k tomu předválečnéném s minimem práv pro pracující a maximalizací příjemů elit, vytvoří dnešní kapitalismus něco daleko horšího než Hitlera. Hitler byl blázen. Ale blázni jsou vždy a všude - i dnes je podobných lidí mnoho, ale zatím nemají možnosti se uplatnit. Neobviňujte blázny, ale ty, kdo donutili lidi, aby dali bláznmům přednost před dosavadními "elitami". Obviňute ty, kdo považovali za správný systém, který okrádal většinu a nespravedlivě obohacoval menšinu. A taky obviňutje povinost splácet dluhy, které mohou díky úrokům růst exponenciálně do nekonečna (což je také kapitalistická věc), protože Hitlerovy pomohlo i to, že Německo muselo splácet nesplatitelné reparace (nevydělalo ani na úroky) z první světové války.

374869

25.11.2019 22:06

Rozkopnutá bábovička NATO

RE: Díky za inspiraci pro další související otázky

46.?.?.?

Oligarichie vzniká tak, že v kapitalismu lidé nadměrně zbohatnou a mají na to, aby si koupili vládu (nebo zastánci kapitalismu stát rozloží natolik, že je pro kapitalisty snadné kohokoliv jakkoliv utlačovat a tím převezmou vládu). Oligarchie je jen pozndí forma kapitalismu. I když budete tvrdit, že kapitalismus už nebyl, existovali problémy, které vytvořil a které nebyly řešitelné. O vašich přiblblých teoriích o sionitech nemá ani cenu se bavit. Rašín pak nebyl zavražděn kvůli měně, ale obecně kvůli filozofii, kterou zastával. Mimoto "poctivá krytá měna" je hloupost. Nemá ji žádný stát a velmi dobře vědí, proč od ní upustili. Zaprvé proto, že drahé kovy je lepší využívat jinak, než je držet v bankách, kdyby je náhodu chtěl někdo vyměnit. A za druhé proto, že krytá měna přivolává spekulace a tím i krize. Pokud nakoupíte takou měnu, tak jí v oběhu ubude a měna zdraží. Pokud měna začne zdražovat, spekulanti ji začnou nakupovat a dál hnát cenu nahoru a vznikne typická bublina. Měna se stáhne z oběhu, lidé ji přestanou využívat a jsou nuceni ji nahradit jinou měnou. "Poctivá měna" způsobuje poctivé krize. Vážně myslíte, že se celý svět domluvil, aby "poctivou měnu" zrušil, kdyby byla lepší? Je pravda, že i nekrytá měna má problémy (ale mnoh z nich je dáno jen tím, že se tato měna používá v kapitalismu a tím, že součastní politici rozumí ekonomii asi stejně, jako zastánci kapitalismu). Věřte mi, že ta krytá měna je mnohem horší.

374874

26.11.2019 07:49

Rozkopnutá bábovička NATO

RE: Díky za inspiraci pro další související otázky

46.?.?.?

Je dobře, že se zde sám nechcete školit - moc by vám to nešlo a proto vám za to děkuji. Ano, bankéři mají z toho, že mohou vytvářet peníze nepřiměřený užitek. To by se však mělo řešit zdaněním nebo poplatky, nebo, jak navrhoval Marx, znárodněním bank. Korupčníci nejsou jen bankéři, jsou to všichni, kteří mají dost peněz, aby si mohli kupovat politiky a vidí příležitost. Vysvětli jsem vám, jak řešit problém nekrytých peněz (neob alespoň některé problémy). Jak chtete řešit u krytých peněz problémy s větším vytvářením bublin a přebytečným hromaděním a přeceňováním drahých kovů, kvůli kterým byl tetno systém opuštěn? Pokud chcete svou teorii obhájit, budete to muset vysvětlit. Dnešní systém nefunguje a vy navrhujete jen se vrátit do minulosti k systému, který rovněž nefungoval a byl ještě horší.

374880

26.11.2019 08:02

Kdo v EU přepisuje dějiny?

RE: Anglosasi

46.?.?.?

Nevím, jaký vztah měli Marx a Engels ke slovanům. I kdyby však byl špatný, tak stejně v mnoha jiných věcech měli pravdu. Hledáte jen to, kde se Marx, Engels nebo někdo jiný mýlil. Tak nic nevyřešíte. Musíte hledat to, kde měli pravdu. Jde vám o to najít pradu, nebo obdiňovat lidi, kteří jsou už dávno mrtví? Víte kolik geniálích myšlenek bylo odmítáno jen proto, že jejich autoři nebo ideologie byly považovány za špané a proto lidé odsuzovali vše z dané ideologie nebo od daného člověka? I kdyby byl člověk nebo ideologie špatná, neznamenáto, že se mýlí ve všem. Můžete o lidech, kteří měli jiné názory, tvrdit že jsou zmrdi, ale vypovítá to spíše o vás, než o těch, o kterých píšete. I vy patologicky nesnášíte. To, že nesnášíte někoho jiného, není omluva.

374883

26.11.2019 13:20

Kdo v EU přepisuje dějiny?

RE: No i tito sebečechráním peříček, egoisté

46.?.?.?

Ano, je těžké to přeložit a pochopit, co autor chtěl. Já to chápu tak, že nějakej pravičák si uvědomil, že je toho spousta špatně a všechno vyřeší zrušením "povinného sociaopatického školsvti". Jinými slovy, chce se vrátit do doby před Marií Terezií, která povinnou docházku zavedla. Na to, aby navrhl opravu školství (nebo čehokoliv jiného) nemá inteligenci a tak chce vše zrušit. Vzdělání je podle něj jen pro vyšší vrstvu, která si jej může dovolit platit, nebo pro ty, kteří jej chtějí splácet až do důchodu poppřípade skončit v dluhovém otroctví. Možná jsem si toho hodně domyslel, ale pokud nechtěl, aby si lidé domýšleli, měl to napsat srozumitelně.

374899

05.12.2019 16:59

Kam jsme (ne)došli po třiceti letech

infikování

cc 46.?.?.?

"západní svobodu a demokracii socialistický tábor infikoval" - s tímto tvrzením nesouhlasím. Západ se neinfikoval. Východ prostě západu konkuroval. Sice byl slabší konkurence, ale konkurence to byla. Západ musel dokazovat, že je lepší. To dnes nemusí, protože dnes vyznávají kapitalistické hodnoty všichni - USA, EU, Čína, Rusko, Indie... Všude je kaptialismus, někde státní, jine korporátní nebo ne(z)řízený. A kapitalismus, bez ohledu na to, jaký je, se stará o kapitál a kašle na lidi. To, co západ pokazilo je neexistence konkurence. Když USA musli konkurovat SSSR v plné síle, měli v USA bohatí daně 80 až 90% (mírou zdanění na západě v minulosti i dnes se podrobně zabývá kniha Kapitál v 21. stolení), aby mohli financovat sociální i vědecké projekty (dnes už na let na Měsíc nemají). Každá chyba byla konkurencí pranýřována, kapitalisté se báli, že i lidé na západě budou chtít socialismus a starali se, aby ho nechtěli. Nic takového dnes není. Mocní (majitelé velkého kapitálu) se nebojí ničeho. Nemají důvod, aby jim šlo o prosperitu celku, jde jim jen o to, nahromadit si co nejvíce jakýmkoliv způsobem (včetně těch nekapitalistických způsobů, jako je zneužívání státu). Proto jdou věci k horšímu.

375106

05.12.2019 17:13

Návštěva britského politického vězně

Problém sloganů

46.?.?.?

"Na stěnách jsou šťastně vyhlížející slogany, vybízející vězně, aby „stále vytrvávali“ a aby „byli šťastní, plní naděje a často se smáli“." - A co je na tom? Pokud dnes nejste šťasntí, je jednoduše poukázáno, že každý si za vše může sám. Kdo není šťasný, je neschopný blbec. Myslím, že tato individualistická propaganda mimo věznice je hoší, než slogany na stěnách. Vytrvejte, pracujte jako idioti a kapitalismus vás odmění. A mnoho lidí tomu věří. Nápisi na stěnách svědčí jen o tom, že věznice nedokáží dělat skutečně dobrou porpagandu, která zajistí, aby lidé nenáviděli ty, kdo propagandu neschvalují. Pokud propaganda funguje doře, nejsou nápisi na stěnách potřeba. Kolik lidí věří tomu, že inteligenti vždy volí pravici? Kolik lidí věří tomu, že úspěch závisí v kapitalismu jen na nich? Kolik jich věří, že popávka a nabídka vyřeší vše nejlépe? A byly takové slogany často na zdi? Nebylo to potřeba, protože propagandu zajistili méně inteligentí lidé, kteří věřili, že příjmutí "těch správných názotů" bude znamenat, že právě oni jsou elitou.

375109

05.12.2019 17:20

Je evropská komise neomylné božstvo?

RE: Je to božstvo

46.?.?.?

V tom, že je něco potřeba dělat s ekologií mají pravdu. Pořád lepší EU, než badna těch, kteří vše kritizují, ale lepší řešení nemají. Možná řeší ekologické problémy chybně, ale i snaha se cení, zvlášť, pokud ostatní nedělají nic. Co děláte vy? Snažíte se dosadit jiné božstvo, kterému budou muset všichni věřit, a které bude tvrdit, že přírodu je třeba zlikvidovat a Babiš je svatý? Možná máte v něčem pravdu, ale i EU má v něčem pravdu. Pokud zaměníme jejich boha za vašeho, nic se nezmění, jen se budou dělat chyby v jiných věcech a jinak.

375110

08.12.2019 17:06

Je evropská komise neomylné božstvo?

RE: Je to božstvo

46.?.?.?

"aktivní blbec je horší než třídní nepřítel" - ano jistě, jen se lidé často neshodnou, kdo je aktivní blbec a kdo třídní nepřítel. Dovolím si tedy o tom myslet si své.

375196

11.12.2019 05:44

Zlaté doby pokroku končí

revoluce

46.?.?.?

"Všechny revoluce měly dva cykly a dva směry." - Všechny revoluce měli umírněný a radikální. Revoluce vždy skončili radikálním směrem směrem, protože se vždy ukázalo, že umírnění dokáží jen žvanit, ale nikdy nic neprosadili. Kdyby umírnění uspěli, nebyl by důvod k radikalizaci. Jenže elity brání změně společnosti. Bohatí paraziti nedovolí umírněnou změnu a proto je potřeba bojovat radikálně. Radikální směr je sice často problematický, ale bez něj bychom se nikam nedostali.

"Samozřejmě, že to bude nákladné, ale nelze se zříci tržní ekonomiky, která se zatím vždy projevila jako nejpružnější a nejpřizpůsobivější změnám. " - naopak, do problémů nás dostala tržní ekonomika - pokud budete investovat do ekologie nebo obyvatel, státy, které na to budou kašlat nabídnou kroporacím lepší podmínky a ty tam přesunou kapitál a pracovní místa. Tak tržní hospodářství vyvolává závod o to, která země lidem vytvoří horší podmínky. Odměnte, ty, kdo chtějí nejméně a všichni se budou předhánět to, aby se dostali do stále horší pozice. O to v globalizované tržní ekonomice jde. Proto vymíráme, necháme se likvidovat a ničíme přírodu - za to všechno nás tržní ekonomika odměňuje tím, že nás nelzlikviduje okamžitě, ale postupně. V tržní ekonomice máte tedy na výběr mezi rychlou a pomalou likvidací sama sebe, popřípadě možností profitovat z toho, že ekonomika utlačuje ostatní a stát se parazitem.

" lidé jsou stále nemocnější a línější" - to, že jsou nemocnější je do značné míry dáno tím, že žijí v době, která vyvolává větší tlaky. A zas tak líní také lidé nejsou - ale když je necháte dřít za malou mzdu a možnosti postupu nebo prosazení se jsou minimální, tak prostě ztrácí motivace. A pro pitomce - ano, někteří dosáhnou úspěchu, ale je jich velice malé procento, a ještě menší je procento těch, kteří to dokáží, aniž by se chovali neeticky. Pro naprostou většinu platí to, co píšu a těch pár procent úspěšných celek nevytrhne. Kromě toho se v součastném kapitalismu často ti líní prosadí lépe, než ti, kteří pracují. Lidé nejsou líní, jen vidí, že pracovitost dnes nikam nevede. A mnoho z nich (hlavně ti slušní) jsou tak jako tak nuceni tvrdě pracovat bez ohledu na to, zda to někam vede.

375260

11.12.2019 07:30

Americký úřad FDA prohlásil: „Ať jedí bavlník“

zakazování GMO

46.?.?.?

GMO (Geneticky modifikované organismy) sjou dnes často nenáviděné. Je pravda, že genetické modifikace mohou vypěstovat nebezpečné rostliny, a kapitalistům bude jedno, že poškozují lidi. Zároveň ale GMO umožňují posunout se dál a vyřešit problémy (pesticidy, nedostatek potravin, biopaliva...). Vše je o tom, zda to budeme dělat opatrně, nebo nezodpovědně, zda nás požene touha po zisku, nebo touha posunout lidstvo dál. V kapitalismu jde bohužel pouze o zisk. Ale jinak i atomová energie, nanotechnologie, letectví... vše co může být velmi užitečné, se může při nesprávném použití stát hrozbou. Nejde tedy o GMO zakazovat, ale o to ho regulovat (regulace je dnes ošklivé slovo, lidé se ho bojí více než zákazů nebo chudoby, ale vážně je to nutné).

https://nedd.tiscali.cz/temer-vse-co-jime-je-genet...

http://www.osel.cz/9087-co-kdyby-cely-svet-vyslyse...

http://www.osel.cz/1207-zlata-ryze-ma-vykonnejsi-s...

http://www.osel.cz/1257-geneticky-modifikovana-ryz...

http://www.osel.cz/332-gmo-a-tnt.html

http://www.osel.cz/2295-gm-kvasinky-tvori-mnohem-v...

http://www.osel.cz/3156-geneticky-modifikovane-plo...

375261

11.12.2019 10:25

Zlaté doby pokroku končí

RE: konec vlastnického práva

46.?.?.?

"Šušká se, že enormí zdražení bytů mají na svědomí pejzatí developeři z Izrahelle" - i kdyby to byla pravda, tak tito lidé to skupují proto, že jim to volný trh a instituce vlastnicví dovolí. A pokud nezrušíte soukromé vlastnictví, vždy se takoví lidé najdou. Jen tedy dokazujete, že soukromé vlastnictví je nestabilní. Ale ve skutečnosti to tím není. Bytů v místech, kde je i práce je omezené množství, a dostanou je jen ti, kdo dají nejvíce. To vede k tomu, že aby lidé dali nejvíce, musí se co nejvíce zadlužit a čím více se lidi zadluží, tím více roste cena, protože tím více lidé mohou dát. Ačkoliv sdílenou ekonomiku nepovažuji za ideál, je zjevně lepší než vykořisťování, která provádí soukromé vlastnictví a trh. Byl bych moc rád, kdyby zrušení vlastnického práva někdo plánoval. Bohužel se asi jendá jen o vaše konspirace. Pokud jde o čínský kreditový systém, tak je pravda, že je možné ho zneužít a Číňané ho asi zneužívat budou. Ale pokud ho budu využívat k tomu, že lidem, kteří se nechovají slušně omezí přístup k některým službám, může to mýt i výhody (například by bylo možné poratit si s tzv. "nepřizpůsobivými" tak, aby se nemuseli omezovat sociální či ostatní služby pro ostatní lidi.

375268

11.12.2019 19:48

Zlaté doby pokroku končí

RE: Zlaté doby pokroku už dávno skončily.

46.?.?.?

K těm příkladům dnešní "vyspělosti" - Internet je produkt studené války - vzniknul jako decentralizovaný sytém dorozumívání, který nepřítel nemůže vyřatit tím, že zničí několik málo uzlů (i když vědci úkol trochu obešli a navrhovali síť, která nebyla plně určena pro vojáky - každopádně se jedná o spolupráci armády a akademiků, které financoval stát). Prosadil se až na něm podnikali soukromníci, ale ti by ho nikdy nevyvinuli. O smartponech je odkaz níže, a pokud jde o LEDky, tak na to, jek je EU podporovala všichni nadávali. Ale kyby se neomezily původní světelné zdroje a nefinancoval výzkum státem, byla by produkce LED světel natolik drahá, že by se neuchytili. Takže nejen výzkum, ale také omezení trhu, aby se to dostalo do sériové výroby a tím to mohlo mít přijatelnou cenu. Mimochodem všechny oblasti, v nichž jsou USA na světové špičce, dostávají velmi štědré dotace. Soukrmíci maximálně najdou využití pro objevy financované státem, ale soukromá firma bude vědce vždy financovat jen velmi omezeně, pokud nebude příjemcem štědrých dotací. Podnikatelé mají někdy nápady na využití ale zpravidla jen zpalatí za to, aby se mohl vynález vyrábět ve velkém, na samotný objev už ale v naprosté většině případů příjdou vědci, kteří ze zisku neuvidí ani dolar. Pár podnikatlů s dobrými nápady se najde, a jsou pak vystavováni, aby si lidé myleli, že je to tak vždycky. Ale jsou to jen výjimky.

(Nejen) Apple jako příklad úspěšného podnikání
https://a2larm.cz/2014/08/neviditelna-ruka-statu/

Něco z toho o čem píšu je také popsané v knize 23 věcí, které vám neřeknou o kapitalismu. Lze to stáhnout zde:
https://ulozto.cz/file/NqahMJ4vE5QF/23-veci-ktere-...

375280

11.12.2019 22:35

Zlaté doby pokroku končí

RE: konec vlastnického práva

46.?.?.?

Kuba na tom byla hůře než ČR i za socialismu. Takže neposílejte ostatní na Kubu. Celý socialistický blok byl na tom hůře než západ už před vznikem socialismu, s výjimkou ČR a Německa. Státy jako Ukrajina, Kazachtán, Rusko a další po přechodu ke kapitalismu svou životní úroveň zhoršili. A to, že socialismus na Kubě, nebo ten, kerý byl v minulosti zde byl špatný, neznamená, že busí být špatný i ten v budoucnosti. Chyby lze opravit. A že toho moc nemám? Ano. Každý režim hájí ti, co se za něj mají dobře. Možná jsou podle vás ti, kdo toho mají málo blbci. Ale co jsou ti, kteří místo argumentů obviňují lidi z nedostatku majetku a chtějí vystěhovat ty, kterým se nelíbí režim? Myslíte že jsou to inteligentí demokraté?

375284

12.12.2019 05:58

Americký úřad FDA prohlásil: „Ať jedí bavlník“

RE: GMO?!

46.?.?.?

Tohle je právě typicky chybné uvažování. Mezi genetickými modifikacemi a běžmým šlechtěním je jen ten rozdíl, že genetické modifikace jsou účinnější. Proč tedy nezakázat i šlechtění? Můžete vyšlechtit i geneticky upravit rostliny tak, že mohou být jedovaté, ale i tak, aby byly lepší. Pokud tedy proběhne experiment, který popisujete, mohl testovat pouze jeden druh GMO, ale rozhodě to není argumetn pro to, zakázat všechny. Naopak ukazujete, že testy jsou schopny chybné GMO odhalit, což je dobrá zpráva. A podívejte se, kolik lidí zemře na silnicích pří jízdě autem. Budem snad zakazovat auta? GMO je třeba pečlivě testovat, zlvášť pokud je vyvíjí kapitalisté kvůli zisku. Ale v mnoha státech umírají lidé hladem. Vyberete si že mají umřít hladem hned, nebo to, že se za několik let možná projeví vedlejší účinky GMO, které lze při dobrém testování téměř vyloučit? A co lidé, kteří umírají v důlekdu používání pesticidů, které kontaminují vodní zdroje, půdu i potraviny, jejichž nebezpečnost je mnohem jendoznačnější než nebezpečnost GMO a které by se díky využívání GMO mohli zcela přestat používat?

375287

12.12.2019 13:32

Zlaté doby pokroku končí

RE: konec vlastnického práva

46.?.?.?

Vůbec nejde o to, kdo se rád podělí. Ani zloději nebudou chtít vracet majetek. Jde o to, jeslti je rozdělení majetku založené na soukromém vlastnictví v kapitalismu spravedlivé nebo ne. Kdo má kapitál vidělává stále více a kdo pracuje vydělává stále méně. Ano, kdo má majetek nechce se dělit. Ale je správné že tem majetek má?

https://www.euro.cz/byznys/ilona-svihlikova-nejvet...

375294

12.12.2019 13:57

Americký úřad FDA prohlásil: „Ať jedí bavlník“

RE: GMO?!

46.?.?.?

1) "genetická modifikácia a šľachtenie sú dva úplne odlišné procesy" - Oba procesy se dělají jinak, ale výslekdem obou je modifikace DNA. Kdyby jste šlechtil dostatečně dlouho, dojdete k velice podobným výdlekům, jako u genetických modifikací. To, že se věci dělají jinak a rychleji neznamená, že výsledek je kvalitativně odlišný.

2) Odolnost roslit tím, že sami produkují toxiny je jen jednou z mnoha forem jak odolnost roslin zvýšit. Lze použít jiné řešení.

3)
- Kdyby GMO neměly vyšší výnosy, nikdo by je nechtěl pěstovat. Fakt, že je lidé chtějí pěstovat je důkazem, že výnosnější jsou. A i kdyby zatím nebyly, budoucí potenciál je zjevně obrovský.

- Pokud jde o vyhazování potravin, tak pokud navrhnete, jak vyhazované potraviny dostat tam, kde jsou potřeba, možná by na tom něco bylo. Ale pokud máme na problém dvě řešení, proč nevyužít obě? Fakt, že se někde potraviny nepoužívají efektivně, nevyvrací, že někde lidé hladoví. A nejde jen o Afriku, kde se lidé přemnožují. Jde i o státy v Asii, z nichž některé mají porodnost celkem normální.

- Snahy o omezení toho, aby si lidé pěstovali potraviny doma, nemají s GMO nic společného. Jedná se o problém globalizace a kapitalismu. Pěstování ve velkém je prostě levnější a tak větší producetni ničí ty menší. Není to jen v potraviných, ale naprosto ve všech oborech. Je to součást kapitalismu. Navíc čím dál více lidí bydlí ve městech a čím dál více je vyčerpává běžné zaměsntní - zaměstnavatelé vyžadují větší flexibilitu a stále více tlačí na výkony. Díky kapitalismu také roste cena půdy. Lidé tedy přestávají mít možnost si pěstovat si věci sami, ale opakuji, s GMO to nesouvisí.

375296

12.12.2019 15:29

Zlaté doby pokroku končí

RE: revoluce

46.?.?.?

Volné trhy s tím, co nazáváte penězokazectvím (tedy monetární politiku a bankovnictví částečných rezerv) neskončili. Ale i kdyby, byl to právě volný trh a krize které způsobuje, co donutilo lidi takto jednat. Bohužel tyto nástroje nejsou úplně efektinví, ale jisté omezní krizí se jim musí nechat. Kdyby tedy volný trh skončil s "penězokazectvím", ke keterému lidi donutil, znamenalo byt to, že je nestbilní. Proč asi lidé to penězokazectví dělají? Myslíte že jen ta pro srandu králíkům? Proč se nenašla země zaslíbená, která by měla "ten pravý" kapitalismus a volný trh? Je to prostě prostě proto, že "ten pravý" kapitalismus a volný trh funguje ještě hůře, než ten, který máme dneska. Chcete vyřešit problém tím, že zrušíte to, co problém řešilo v minulosti? Vím že se opakuji, ale "ten pravý" kapitalismus a volný trh nefunguje. Socialismus podle zastácnů kapitalsimu skončil proto, že fungoval špatně. Proč tedy neuznáte, že pokud podle vás sknočili volné trhy, je to proto, že také fungovali špatně? Nakonec ještě dodám, že i když se tu zastávám monetarismu, také mu moc nefandím a dávám přednost keynesiánství nebo ještě radikálnějším způsobům řešení. Ale problém prostě nelze řešit tím, že nebudete dělat nic, kromě zrušení toho, co udělali ti inteligentější před vámi.

375298

13.12.2019 03:53

Zlaté doby pokroku končí

RE: revoluce

46.?.?.?

Pokud se volné trhy nevyhnutelně prosadí, tak zde ztrácíte čas. Nemusíte se jich zasávat a vykládat, jak jsou dobré, protože se prosadí sami i bez vašich ideologických nesmyslů.

"Jedno mohu garantovat momentalne si bankovni mafie a jeji politicti tajtrlici kali strachy do bot" - pokud se něčeho bankovní mafie něčeho bojí, je to spíše revoluce nebo státní regulace, a ne prosazení voného trhu.

"nemáte nejmensi poneti jak kreditni trh a penezni system funguje" - totéž si mylsím já o vás, ale to asi nevyřešímem, takže nemá cenu poračovat.

375312

13.12.2019 04:05

Zlaté doby pokroku končí

RE: Skupina Greténi

46.?.?.?

Greta má mnohem více rozumu než vy, ale vám by to školení nepomohlo. Nebyl na něm ani "diskutující", protože Greta si myslí, že má smysl bojovat za lepší svět. Změna klimatu není ideologie, ale vědecky ověřený fakt. To, že to ji někteří zneužívají k tomu, aby okradli ostatní, je problém, ale není to důvod k tomu, abychom nedělali nic. Kritizujete snahy ostaních, ale jediné řešení, na které se zmůžete vy, je nedělat nic.

375313

13.12.2019 08:50

Trvalý růst v uzavřeném systému není možný

RE: Nerozumiem

46.?.?.?

Systém možná není izolovaný, ale právě ty věci, kterých se ta neizolovanost týká, se nazývají obnovitelné zdroje, se kterými má autor článku evidentně problém. Z hlediska věcí, které těžíme, ho za izolovaný považovat můžeme. Ano, naše těla i vše kolem nás pochází z atomů z vesmíru. Ale proces jejich skládání je tak pomalý, že ho můžeme zanedbat. Chcete snad čekat miliardy let na to, až se k vám z vesmíru dostane to co potřebujede hned? A těžba mimo Zemi v dohledné době také příliš využitelně nevypadá, to by museli státy do výzkumu vesmíru investovat minimálně tolik, kolik investují na zbrojení.

Zdroje jako uran a vodík máme. Jenže uran znamená také úložiště jaderného odpadu a to jaksi nikdo nechce. A i když zásoby jsou zatím dostatečné, pokud zvýšíte jeho využívání, začnou klesat také. Kromě toho je vždy lepší, pokud můžete využívat více zdrojů. Vodík se pak zatím převážně získává z ropy, která ho v malém množství obsahuje a tetno zdroj se vyčerpává s ropou. Další možností získávání vodíku je z vody - na to ovšem potřebujete stejně energie, kolik získáte při jeho spalování. Další možnost využítí vodíku je pomocí jaderné fůze - zde už je účinnost natolik vysoká, že by se jeho získávání z vody vyplatilo, ale o této možnosti se už mnoho desítek let říká, že bude přibližně za čtyřicet led, takže nikdo neví, jak dlouho budeme čekat. Kdyby to s těmi zdroji, o tkerých píšete, bylo tak jednoduché, už by je lidé používali.

375317

13.12.2019 08:55

Trvalý růst v uzavřeném systému není možný

Poraženectví a konzum

46.?.?.?

"Pokud opravdu chceme být 100% obnovitelní, obejít se bez fosilních paliv, znamenalo by to to: životní styl jako před 1000 lety" - to je evidentně nesmyls, i kdybychom byly odkázáni jen na obnovitelné zdroje, jsou naše technologie daleko větší. Pokles životního stylu by jistě nastal, ale rozhoně ne tak velký. Atuor také podceňuje skutečnost, že se onovitelné zdroje mohou rozvíjet. A tento pokles je podle mě dostatečnou cenu za udržitelnost.

"A můj vlastní názor na současnou prekérní situaci je,že to, co můžeme nebo bychom mohli udělat, není relevantní, protože my to stejně neuděláme." - ano nejlepší je nedělat nic, takto vždy myslí lidé, kteří posunou lidsvo dál. Dnešní doba je typycká poraženectvním. S přírodu nic nejde udělat, tak ji necháme zničit. Zdroje se vyčerpají a nic s tím neuděláme. Kapitalismus likviduje vše, ale nic lepšího nemáme, tak se necháme vykořisťovat a ničit. Kam můžeme s tímhle přístupem dojít?

"Zcela obecně věřím, že příroda si lépe poradí s nastolením rovnováhy" - Jak si autor článku myslí, že si příroda poradí? Poradí si tak, že dojde k vyčerpání zdrojů a dojde ke krachu. A pokud nic neuděláme, bude to daleko horší, než pokud se budeme snažit hledat náhradní zdroje. Pravda, pokud se přírodě podaří touto krizí člověka vyhubit, bude to ideální ředení. Autor se obává toho, že nám klesne životní úroveň na dobu jako před 1000 lety. Ale k tomu dojde daleko spíš, pokud nic neuděláme. Buď se omezíme hned a zabráníme absolunímu krachu, nebo nás pak tento krach omezí daleko více. Ale na budoucnost můžeme podle autora článku zjevně kašlat. Hlavně si užít dnes, dokud můžeme a po nás potopa.

375319

13.12.2019 09:39

Trvalý růst v uzavřeném systému není možný

RE: Pozor na podvodná tvrzení!

46.?.?.?

Vaše teze si odporují. Nazýváte tuneláře a korporace sociálními parazity? Prazité to jistě jsou, ale ne sociální. Vypadá to, že slovu sociální nerozumíte a používáte jej jen jako nadávku bez býznamu. Socialismus je to, že korporace omezujete (zdaněním, znárodněním jejich částí či jinak). Je také zajímavé, že dáváte dohromady socialsimus a otevřené hranice. Otevřené hranice byly vždy to, čím se chlubili zastánci kapitalismu, nikoliv socialismu. Také se vám nelíbí přesun přesun výroby do Číny. I to je typycky kapitalistická věc, která nemá se socialismem nic společného. Výroba se v kapitalismu přirozeně přesouvá tam, kde je levnější. A nakonec vám vadí finanční systém. Ano, financializace, tedy to, že se stále více peněz točí ve spekulacích a podobných věcech a méně tam, kde se něco dělá, je problém. Ale opět je to problém spojený s kapitalismem, nikoliv ze socialismem. Vy chcete socialismus (ne ten z minulosti, ale nějaký lepší) a zároveň máte zafixováno, že socialismus je španý. Zkuste si ujasnit pojmy.

Pokud jde o obnovování ropy, tak to je naprosto zanedbatelné a svědčí o tom energetická návratnost těžby. https://energetika.tzb-info.cz/9959-jak-dlouho-nam...

375324

13.12.2019 14:13

Trvalý růst v uzavřeném systému není možný

RE: Zdroje

46.?.?.?

K penězokazectví USA. USA skutečně může vysávat ostatní tím, že znehodnocuje měnu, pouze bych chtěl upozornit na to, že ostatní státy to dělat nemohou. Pokud běžný stát tiskně peníze, jejich cena klesá a jejich majitelé o něco příjdou. A protože velká část peněz je v daném státě, vlasně není rozdíl mezi zdaněním peněz a jejich devalvací. V USA je však situace odlišná, protože všechny státy mají dolar jako rezervní měnu a všechny v dorarech obchodují. Mimo USA je více jejich peněz, než u v USA. Pokud tedy USA tiskne dorary, daní tím nejen svoje občany, ale všechny, kdo používají dolar. A protože je dolar hlavní světová měna, daní tím vlasně celý svět. Celý svět platí daně USA. Na tento problém ukazoval už Keynes, který správně rozpoznal, že měna národní nemá být zároveň měnou mezinárodní a doporučoval vytvořit novou mezinárodní měnu bancor. Tisk peněz je tedy problém u dolaru. U čistě národní měny může jít o to, že zdaníte lidi, kteří mají moc peněz a donutíte je, aby peníze investovali a rozhýbali ekonomiku. Proto jsou zájmy národní a mezinárodní měny často v přímém protikladu.

375329

14.12.2019 06:37

V Británii volby nedopadly. Co fčil?

Už je tady zas

46.?.?.?

Vzhledem k tomu, že článek se zabývá propagandou a úpadkem doby, a tvrdí, že nabubřelost a odtrženost elit v kombinaci s neschopností a hloupostí dává jistotu brzkého konce, vzpoměl jsem si při jeho čtení na film Už je tady zas, který všechny tyto věci ukazuje.Film se odehrává v Německu za vlády Merkelové, kdy vstane z mrtvých Adolf Hitler, komentuje dnešní dobu a snaží se ovládnout Německo. Není to zrovna akční, ale součastnou dobu to vystihuje. Zajímavé je, že film a jeho knižní předloha dopadnou jinak. Zatímco kniha dopadne pro hlavní postavy dobře, film si neodpustí menší drama a jenoho z hrdinů umístí do blázince. Autoři filmu sice vystili naši dobu, ale neunesli, aby film, kde se k moci dostane Hitler, skončil šťastně.

https://www.csfd.cz/film/398799-uz-je-tady-zas/pre...

https://ulozto.cz/file/OWr60jtR5X2d/uz-je-tady-zas...

375342

Trumpovy chaos vyhovuje – podporuje ho i tím, že rozdává peníze komukoliv, více než levice a více na dluh státu. ( http://casopisargument.cz/?p=31675 )

382517

16.10.2020 14:50

Dokáže americká vláda zkrotit digitální monstra?

RE: howgh

46.?.?.?

Na to se právě hledá odpověď. Nedělat nic je zjevně španté. Někdo odpověď hledá, jiný jen kritizuje ty, co se alespoň snaží. Je lepší to několikrát udělat špatně a učit se z toho, než tvrdit, že nemůžeme dělat nic a že to, že to v minulosti nevyšlo přece jasně znamená, že to žádným způsobem nejde.

383060

26.10.2020 06:21

Trudeaův bláznivý plán nebo lživá zpráva?

propaganda

46.?.?.?

Není to jen fakenews, je to propracovananá kampaň. Autor smíchal levicové myšlenky, kreré přivedl do absurdního extrému s tím, jak lidi štve omezování kvůli covidu. Smyslem článku je omezení moci státu ve prospěch moci koporací (které ji tím automaticky dostanou), a to vše ve jménu svobody a maskované covidem. Nic víc.

383445

Fintou demokradů je Trump sám - proti němu by volby vyhrála i prázdná krabička od sirek (otázkou zůstává, zda je jeho protivník lepší než krabička od sirek). V politice už dávno nejde o to, kdo má ideály a kdo co chce (všchichni chtějí jen prachy - no co, je kapitalismus, a politiky platí kapitalisté a sponzoři ve formě úplatků), jde o to, aby protivník byl lidem odporný více, než vy. A Trump dělá co může.

383791

05.11.2020 06:39

Naše děti

Vše je zřejmé

46.?.?.?

"Když je již generaci dospělých zcela zřejmé... " - Lidem bylo kdysi zcela zřejmé, že nelze létat (dodnes přece všichni spadli), že musí uctívat bohy (věci se přece nemohou dít jen tak), že evoluční teorie nefunguje, v ekonomii jim bylo zcela zřejmé, že půjčovat na úrok je zločin (a dnes je to normální) nebo že jediné co přispívá ekonomice je zemědělství... Tím, co je "zcela zřejmé" bych se tak neoháněl, hlavně ne v době, kdy staré poučky viditelně selhávají. Pokud jde o to, že se nedožijeme výsledklů našeho snažení a nemůžeme ověřit výsledek, pak je lepší nedělat nic? Ano, v naprosté většině případů to nevíjde. Ale jednou za mnoho generací ano - jen tak se prosadila demokracie (i když zatím velmi nedokonalá, ale lepší než feudalismus, a kterou feudálové považovali za populismus a vysvětlovali, proč jen feudalismus může fungovat), jen tak byla rozdělena moc na výkonnou, zákonodárnou a soudní. Budu tedy klidně pracovat na věcech, které pravděpodobně nevíjdou a budu se snažit, aby vyšly - jinak totiž zůstaneme na místě, nebo se zničíme. Protože to jediné, co jinak můžeme dělat, je tupý konzum, a pokud se nebudeme snažit určit svůj osud, neurčí ho posvátná neviditelná ruka trhu, ale konkrétní lidé, kteří mají peníze a moc a ví, že se musí rozhodnout.

383817

25.11.2020 10:27

Grétin restart

Proč masy a ne průmysl?

46.?.?.?

"Pokud by tomu tak bylo, hlavní pozornost by se upnula spíše na průmysl, než na jednotlivé spotřebitele." - To je právě problém kapitalismu, pokud začnete omezovat podnikatele, prostě odejdnou do zahraničí a zvýší nezaměstatnost a stát půjde do háje. V kapitaismu můžete tlačit jen na masy - ty se nemohou účině bárnit, celý stát nepřestěhujete, to se nepovede ani u masové migrace z afriky. A s tím souvisí další problém, svoboda projevu - https://slisty.cz/ocima-studenta-zakaz-antikapital... .

384277

Káva pro Zvědavce

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Íránského vědce patrně zavraždil Mosad01.12.20 23:07 Írán 1

Co nikdo neříká o lockdown29.11.20 23:02 Neurčeno 0

Seznamte se: Soudruh Vrábel, Vyvolený informátor29.11.20 17:01 USA 1

Policejní robocapové zastavili zločin28.11.20 11:19 Česká republika 6

Jak migranti "obohatili" Švédsko27.11.20 21:12 Švédsko 1

České nemocnice jsou motivovány umístit co nejvíc covidových pacientů na JIPce27.11.20 21:02 Česká republika 2

Vláda se chystá vymývat nám za naše peníze mozky. BigPharma se tetelí radostí27.11.20 17:07 Česká republika 1

Odporné. Jako by to ani nebyli živí tvorové27.11.20 16:50 Dánsko 3

V Georgii a Michiganu byl právě vypuštěn Kraken26.11.20 17:24 USA 0

Sčítání hlasů v USA zřejmě ovlivňuje Harry Potter26.11.20 17:00 USA 7

Virginie: Mezi 5:07-5:12 ráno po volební noci zmizelo 169.000 hlasů26.11.20 16:33 USA 0

Obama napadl Hispánce za masivní podporu Trumpa a následně to od Hispánců schytal 26.11.20 10:59 USA 0

Volební fact-checker Facebooku dal v roce 2017 cenu Bidenovi, zaměstnanci dotují demokraty26.11.20 10:11 USA 0

Nevadský soudce odsouhlasil, aby Trumpův tým předložil soudu své důkazy o volebních podvodech26.11.20 09:21 USA 0

Pensylvánská soudkyně pozastavila certifikaci výsledků voleb 26.11.20 09:05 USA 2

Sadistická vláda nám dovolí nadechnout se, než zase přiškrtí25.11.20 22:48 Česká republika 2

Vývoj náboženství ve světě 1946 - 201925.11.20 12:36 Neurčeno 2

Novinky.cz zase straší covidem v Polsku, skutečnost je zřejmě jiná25.11.20 11:07 Polsko 0

Neuvěřitelně otevřený článek o teroru politické korektnosti na Expres.cz23.11.20 18:31 Česká republika 3

Sidney Powell: It will be BIBLICAL - advokátka bez obalu odhaluje podvody ve volbách23.11.20 13:53 USA 3

Měnové kurzy

USD
21,83 Kč
Euro
26,29 Kč
Libra
29,24 Kč
Kanadský dolar
16,85 Kč
Australský dolar
16,06 Kč
Švýcarský frank
24,25 Kč
100 japonských jenů
20,91 Kč
Čínský juan
3,32 Kč
Polský zloty
5,90 Kč
100 maď. forintů
7,37 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,83 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 536,44 Kč
1 unce stříbra
518,84 Kč
Bitcoin
415 752,70 Kč

Poslední aktualizace: 1.12.2020 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?