Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 18 příspěveků, 1 jméno: Velekněz Ratata.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

04.03.2019 12:07

Trump se chystá předat jadernou technologii Saúdům

Čím dál víc to tak všecko vypadá

Velekněz Ratata 83.?.?.?

že nakonec k odpálení "bombičok pod sotňu megaton" - jak se onehdá zpívalo v Isakajevském soboru v Petěrburgu - přece jenom dojde spíš někde v tom pásu od Egypta po Kašmír, a ne třeba na Ukrajině nebo na Tchajwanu. Nám to může být celkem jedno, pořád je to moc blízko.

Ono bude asi taky ještě zajímavé sledovat, jak se budou vymezovat jednotlivé izraelské a židovské skupiny. Celkem nepochybuju, že z Ameriky to i pro rrradikálního sionistu - nechme stranou "evangelikála", který má Izrael sice hrozně moc rád, ale spíš jako vítanou součást, hm, scénáře - vypadá o dost jinak než z takové Kirjat Šmony, kde místní Židi mají a musí operativně řešit daleko konkrétnější starosti - bez ohledu na to, kdo za ně vlastně může. Když člověk musel někdy v životě utíkat do krytu, má na tu bombu (a nejspíš i na Saúdy) trochu jiný náhled než s prdelí ve vypolstrovaném křesle lobbistické kanceláře v DC. Taky si furt říkám, že jistý Kedmi přeci není pečený vařený v ruské televizi jen tak mýrnyx dýrnyx pro zlaté oči jistého Satanovského ??

370057

17.05.2019 11:16

Bombardování přivede Írán zpět do doby kamenné, ale tak na půl

No tak on už prosákl například i "vzkaz"

Velekněz Ratata 83.?.?.?

nejmenovaného ruského jestřába, že na nic lepšího on a kolezi nečekají, než pěkné bombardování Íránu, kterým skončí velmocenské postavení USA v regionu. Ale to jsou holt jenom takové ty jemné diplomatické kecy.

Protože ve věci je zaangažován Izrael, a protože to furt vypadá, že na Írán je v Izraeli větší jednota názorů než na cokoli jiného, není třeba akutního mentálního vypětí k závěru, že i Putinova reakce, pokud k něčemu dojde, tím bude do značné míry ovlivněná. Samozřejmě jedna věc jsou drobné demolice íránských assets a kárný terorismus en détail někde u Golan a jiná věc případné vybombardování Teheránu. Ale stejně tak samozřejmě, sám Beňka Netanjahu si přece takhle prsty pálit nebude. Jo, takhle odpálit si z bezpečí pár raket, až se do toho kovboj pořádně zamotá a Peršani ve spravedlivém hněvu rozmašírujou na sračky pár v daném kontextu nevinných Židů, co to prostě někde na venkově nestihnou do krytu, to jo, to by se to tomu schmockovi líbilo ze všeho nejvíc. Nic nového pod sluncem, doktore Golde.

A samozřejmě to neznamená, že Voloďa se aspoň nedokáže postarat, aby to Donalda pořádně nezabolelo. Íráncům to nějak zásadně nepomůže, ale oni taky mají svoji hlavu. A svoje možnosti. Myslím, že Lavrov a jeho lidi vyčerpají spousty energie na přesvědčování Íránců, aby se drželi při zdi, a to i v případě, že už si někdo vystřelí, a stejně tak si myslím, že ho nebudou zas tak moc poslouchat.

Ve finále se to snad, snad obejde jen nějakým tím naparováním, pár sestřely atd. a zabití holt budou kolaterálně odepsaní jako vždycky. Pokud nebudou "oběti chemických útoků", v tom případě poběží nový populární seriál. A Izrael se třeba spokojí omezením přítomnosti Íránců v Sýrii. V opačném případě bych to radši sledoval z nějaké jiné planety, ale to je právě to. Jsme něco jako ztracená generace, do Austrálie už nemá cenu emigrovat a na Mars to furt eště nejde.

371548

31.05.2019 09:36

Podle ministerstva zdravotnictví nepředstavuje síť 5G žádný problém

RE: Biliónový biznis

Velekněz Ratata 83.?.?.?

Ti ojedinělí ekofanatici, kteří nedostanou rozum, budou assangizováni.

A takoví se asi najdou, přece jenom takový ten rockersko grínpísácký duch ještě tu a tam na Západě přežívá. Pokud 5G je tak či onak použitelný nástroj kontroly obyvatelstva, tak prostě zdroje i na 5G majdany budou.

371800

03.06.2019 08:58

Pád Sociální demokracie

Pád sociální demokracie je v podstatě pád demokracie

Velekněz Ratata 83.?.?.?

jako takové. Role sociální demokracie byla tradičně v tom, že "kanalizovala" třídní konflikt ve společnosti ze strany "neprivilegovaných producentů" (pokud nechcete říkat "dělnická třída" ) a z této strany se podílela na jeho převedení do režimu, jak tomu říkají někteří scholáři, "agonistického", v zásadě mírumilovného a nedestruktivního střetu zájmů hraného podle pravidel. Politická demokracie aspoň západoveropského střihu, včetně britské, je z velké části jen hřiště a soubor pravidel pro tuto hru. Je možné, že jeden z důvodů pádu soc dem je, že "neprivilegovaní" už nejsou "producenti" (= mizení dělnické třídy), klasický třídní konflikt se na Západě oslabuje, a tak slábne i potřeba ho radši nějak civilizovaně uřídit. Přispějí ovšem k větší civilizovanosti a menšímu počtu krvavých zranění přeorané hřiště a pravidla a hráči, kteří třikrát za poločas změní dres a sponzora ??

371866

23.06.2019 12:03

Demonstrace proti Babišovi

RE: Myslím, že ani autor, ani editor nemají pravdu

Velekněz Ratata 83.?.?.?

Vy máte taky pravdu, ale tomu se říká spojit příjemné s užitečným. Taky jsem včera viděl například ve výloze jedné maloměstské lékárny veliký plakát "Letná". Oba majitele z minulosti letmo znám, proto to zmiňuju, jsou to solidní a uvážliví lidé. Asi každý z nás tady by dokázal uvést podobné příklady. Samozřejmě že Babiš, EET a dotace je dožírají a hlavně vzhledem k té EET nejsou schopni v Burešovi rozpoznat to menší zlo.

EET není největší B. zločin, ale velmi, velmi se hodí, protože to i těm živnostníkům, pro které je to opravdu jen buzer navíc, umožní propojit si protiburešovský protest s legitimním osobním (klidně říkejte třídním, abych si trochu zaprovokoval) zájmem. Opravdu si nemyslím, že by zrovna lékárníci ve svém oboru mohli i dosud páchat nějaké podstané úniky. Daleko horší systémově je občas kretenistická aplikace v praxi a arogance moci vůbec, kdy například Ústavní soud jako nedávno řekne, že v podezření nemá finanční správa právo obstavit celý účet, ale právě jen ty částky, kde je podezření např. na nadměrný odpočet DPH, a finančí správa dokonce i do Českého rozhlasu Radiožurnálu troubí, že Ústavní soud sice rozhodl, to že je jako krásná práce, no, ale oni že budou dál postupovat jako předtím, protože je to podle nich podle zákona. A žádný obraz za zády redaktora zřejmě při těch slovech nesletěl a ani kvůli tomu nikdo nebude mít chuť demonstrovat, protože nadměrné odpočty DPH přeci páchají jenom mafiáni (ne že by je nepáchali, o tom žádná). A na tomhle se samozřejmě nic nezmění, pokud Babiše odstraní.

Kdežto u EET se v takovém případě udělá pár kosmetických úprav s ohromným PR a leckterý poctivý živnostník bude možná skákat radostí po celém majdanu, dokud si nespočte, co to znamená v praxi. A bude si opět zcela zaslouženě připadat jako blbec.

Důvodem prokurátorského převratu proti Nečasovi taky nebyla Nagyové kabelka, i když je tím jediným, co z toho Ištvánovi s Katánym v sukni zbylo. A sere to někoho ??

372181

23.06.2019 12:25

Sázka na krále

RE: Při veškeré úctě k paní Procházkové

Velekněz Ratata 83.?.?.?

Možná by se mnohé zjednodušilo, kdybyste napsal, co si myslíte o sloupu a proč.

Podotýkám, že názory z obou stran pokládám za naprosto legitimní, a třeba názory Pekaře na rekatolizaci beru vážně. I když, co naplat, rozhodující pro mě je motivace, proč se to rozviřuje dneska a jako to má mít symboliku dneska, na úrovni toho chýrného symbolického řízení (takhle na to zřejmě hleděl třeba už Masaryk).

Principiálně a když s veselou či spíše vyprázdněnou myslí abstrahujeme od všech politických, sociálních, historických souvislostí, není například nic špatného, aby landsmanšaft sněmoval v Čechách. Vždyť je to přece tak krásné smířit se, družičky jim tam budou cupitat s pantlema, a který morous by proti tomu mohl něco namítat ?? Snad jedině nějaký takový ten popírač, který nepřizná ani to, že doopravdy vidí ty molekuly CO2, jak mu lítají před nosem.

372183

13.08.2019 13:41

Další varování před účinky sítě 5G

RE: Méně zarputilé jednostrannosti by nebylo?

Velekněz Ratata 83.?.?.?

1. Proč vůbec mluvíte o "ohlupování lidí" natož "menším ohlupování lidí" ? Připisujete snad autorovi "ohlupování "- a priori ?

2. Ano, "frekvence jsou jiné". Ve stejné logice ovšem "pořád jsou to rádiové vlny". Skok z frekvencí 4G na 5G je taky docela významný, atd. Samotný argument "frekvence jsou jiné" tedy žádný obsah nemá, upřímně řečeno.

3. Především ale existuje něco jako princip předběžné opatrnosti, o kterém já osobně slyšel poprvé kupodivu ne už před válkou od pana okresního hejtmana, nýbrž někdy v 1990 myslím ještě na fakultě od Holanďanů, co nás tam přijeli civilizovat, pomoct s právním státem, ochranou ŽP a tak. Byli hrozně fajn, aby bylo jasno, a o předběžné opatrnosti (i jiných vymoženostech) uměli vykládat, že se jednomu sbíhaly sliny. Nuže, pokud se na princip předběžné opatrnosti (či jiné vymoženosti) hází bobek tak očividně jako v případě 5G nebo třeba glyfosátu (a navíc je pro průměrně zkušeného člověka a občana zjevná snaha to maskovat nebo překrýt něčím jiným), tak mně osobně by to aspoň jako červené světélko bohatě stačilo. V souvislosti s kladnou odpovědí na dvě kontrolní otázky: 1) Může jít o velké prachy? 2) Může jít o mocenské využití ?

V těchto případech pak ani trocha zarputilosti nebývá na škodu. Z hlediska čirého zkoumání vědeckého je to možná trochu diskomfortní, ale to už sorry jako.

373027

16.08.2019 12:43

Marxismus-multikulturalismus

RE: To se nedá číst

Velekněz Ratata 83.?.?.?

Dejme tomu. A nechá se to říct i takhle (za využití aforismu, že vše, co nám komouši říkali o komunismu byla lež, a o kapitalismu vše pravda). Socialismus skončil hlavně proto, že něco říkal lidem a lidi něco jiného viděli a žili. Přitom ani v dobách rudého teroru to nebylo tak, že by tady byla nomenklatura, jejíž příslušníci by se vůbec nemuseli bát, že se budou jednou někomu zodpovídat, a v pozdějších dobách se zase huba často držela z jiných důvodů, ale prostě komunisty bylo v zásadě možné brát za slovo. Někdo to dělal proto, aby je prostě usvědčil ze lži, někdo proto, že věřil aspoň v možnost vylepšení systému nebo dokonce v možnost dosažení oficiálně hlásaného. A komunisti nemohli řešit rozpor tím, že by to celé odpískali, mávli rukou a řekli, že to, co hlásali, vlastně nemysleli vážně, ani neměli zmáklý takový propagandistický systém (samozřejmě třeba v Rumunsku byl ten absurdistán na jiném levelu). Museli držet to, co říkali, a taky přece doopravdy vybudovali nějaký materiální základ, nějakou alternativní realitu se všemi klady i zápory, i odchylkami od toho, co říkali.

Druhý bezprostřední důvod je taky notorický - srovnání se západním eurokapitalismem, který tehdy taky, i z konkurečních důvodů a mnohde se zaťatými zuby, vypučel do sociálních států s mnohem vyšší úrovní a kvalitou konzumu i samozřejmě svobody. Byla to ta druhá, jiná, porovnatelná, pro mnohé u nás už tehdy přímo hmatatelná materiální základna. V podstatě to nemohlo dopadnout jinak.

Když odbočím, tak i ten nacismus i ten fašismus - z tohoto pohledu - jen do jisté míry a taky v omezenějším čase - alternativní materiální základnu taky budovaly.

Co z toho se dá spojit s dnešním ideologickým blbnutím ? Základ je stejný, všude, furt a pro všechny, konkureční alternativy se nekonají respektive jsou v rovině blouznění (nebo jsou někde úplně out there za hradbama jako Čína, pokud teda Čínu lze pokládat za alternativu). To, co se prodává za to nové a lepší v tom ideologickém plánu, jsou zase jen prudce dílčí blbiny a izolované výkřiky typu elektromobility, nebo jsou to všeobecné, nekonkrétní fantasmagorie.

A zároveň Západ je opravdu v krizi a základ té krize je ten, co vyhmátl - přes všechny výhrady - Marx ben Heršl, a spíše Marx ekonom než Marx filosof nebo Marx "vědecký komunista". Kapitál se musí za každou cenu replikovat, tvořit zisk a růst a už moc nemá kam a už dlouho vymejšlí, co s tím. Takže ve skutečnosti je naopak všechno pěkně při starém, akorát se objevují nová šidítka.

373076

17.09.2019 11:14

Kozel zahradníkem

RE: Jednotná Čína? Co to je!?

Velekněz Ratata 83.?.?.?

Nic ve zlém, ale nepomotal jste si Dobsona s Rorschachem ?? Vám nejspíš ty obrázky připadají hodně podobné.

373656

17.09.2019 11:42

Kozel zahradníkem

Je velmi případné ono připomenutí aspektu památkové ochrany

Velekněz Ratata 83.?.?.?

o tom se s oblibou mlčí. Asi bych nešel tak daleko, že bych tvrdil, že porušení tady bude trestný čin. Ale mohl by být, samozřejmě, jako zneužití pravomoci úřední osoby, dříve veřejného činitele. Takto je stíhána například chudák starostka jedné malé a dost odlehlé obce, která to spáchala tak, že - přirozeně po schválení v zastupitelstvu, takže tam správně mělo být ještě zločinné spolčení, ale toho je pokud vím ušetřili - zakázala na místních uzoučkých a už dost zdevastovaných komunikacích provoz nad 3,5 tuny, ledaže zájemce o průjezd přispěje litrem do obecního rozpočtu, aby to pak bylo z čeho opravovat. No, osobovala si pravomoc, která jí nepříslušela, místní komunikace sice může být vlastnictvím obce, ale provoz je kompetence silničního správního úřadu, takže formálně má soudruh prokurátor recht. Společenská škodlivost skutku natož zdravý selský rozum už jsou druhá věc. Ale Kolář jistě i proto může být v klidu.

Přesto to bude pozoru hodné: orgán památkové péče je jednak jako orgán vykonávající státní správu formálně nezávislý na volených čunitelích samosprávy (často taky sedí někde úplně jinde na rozdíl od chudáků stavebních úřadů, které hlavně na obcích mají pana starostu za prdelí nebo o patro výš). A jednak obvykle jde po té ochraně jak slepice po flusu (zvlášť pokud cítí, že majitel budovy prachy na plnění požadavků má a komunálně politické kontakty že nemá). Hle, co učiní orgán státní památkové péče v tomto případě ? Není na čase strachovat se o jeho nezávislost a hopsat na náměstí ?

373657

12.10.2019 10:15

Hamáček v odpovědi Okamurovi ve věci tzv. Strpění cizince bezostyšně lže

Což takhle například ...

Velekněz Ratata 83.?.?.?

... ožrat se raději až po dopsání a postnutí příspěvku ? A proč ne ?

374039

01.11.2019 08:06

Jaký vztah mají obyvatelé Ruska k Putinovi?

Jak píše editor, je to i pro nás takové ožehavé (a důležité)

Velekněz Ratata 83.?.?.?

Pouze můj názor, ale mám čas jen na opravdu heslovitou reakci: možná máme obecně trochu problém vnímat zprávy a hodnocení z Ruska nezkresleně proto, že společnost je to opravdu pro člověka od nás trochu jiná, a přitom navenek stejná (Slovani, Evropa, stejné termíny debatách o politice, důchodech atd atp), není to Čína, kde člověk tak nějak podvědomě čeká, že je všechno obráceně. No a vztah k moci a vůdci (byť to je v úvodu hezky "ztezované" na příkladech) i to, jak tam probíhá "občanský" nebo lidový "odpor" je tam zrovna něco hodně jiného.

374367

25.11.2019 09:57

Rozkopnutá bábovička NATO

No tak můžete mít nakonec pravdu oba

Velekněz Ratata 83.?.?.?

pan Dvořák i pan Stwora: opravdu vyčůraný chlapeček přeci tu bábovičku nerozkope doopravdy, to dělají jen chlapečkové v afektu, a takoví mají dneska asistentky už ve školce. (Budiž, Emánek o něco později, ale taky už je to velkej kluk). Stačí naznačit.

Pointa: to by bylo, aby se do těch dvou a časem ještě víc procent HDP nevešly jak ty vrtulníky od Sama, tak nějaké zbrusu nové eurokrámy od žabožroutů. Eman zahájil vyjednávání, ne že rozkopl, spíš měl výkop. Ostatně výhoda HDP je (krom toho, že podíl na HDP vypadá v procentech daleko skromněji než v procentech z výdajů státního rozpočtu) dneska už taky v tom, že se celkem nechá vyhonit i bez silné vazby na stav reálné ekonomiky. Aspoň nějakou dobu.

374858

29.01.2020 09:16

Německo se zříká uhlí, Evropa plynu

Již načerpaný plyn

Velekněz Ratata 83.?.?.?

bude z Německa ekologicky a pod dozorem švédských autistů odtransportován do Auschwitz, pronajatý na 99 let od Poláků. Ti z nájemného uhradí přesun základny Ram(m)stein na území Rzeczy Pospolitej. Přítomnost rusko-německého mírového plynu v táboře symbolicky završí vypořádání se s minulostí a v duchu usnesení sjezdu evropských poslanců vyjádří společnou odpovědnost za rozpoutání války.

376466

29.01.2020 10:11

Německo se zříká uhlí, Evropa plynu

A pokud vážněji,

Velekněz Ratata 83.?.?.?

tak mě napadá jen tolik: Je na tom mj. vidět, jak pofiderní, kočkopsovité ekonomické nástroje se chystají k realizaci záměru, který snad, snad, někdy, někdo třeba i myslel dobře, a každopádně je dneska zabalený do mnoha vrstev rádoby pozitivní ideologie a propagandy. A samozřejmě, taky obludná megalomanie designérů toho záměru (o "projektantech", ani, v horším případě, sociálních inženýrech, se nedá mluvit).

Obojí by nám něco mělo připomenout, ale tohle je objektivně spíš ta horší varianta. Socialistický šlendrián a megalomanie většinou spíš nevedly k fatálnímu tnutí do samotné výrobní základny. Samozřejmě krom šíleností jako Maův skok nebo Chruščova reorganizace zemědělství, ale dokonce i to jejich ekonomiky jakž takž nějak ustály, tedy v oněch totalitních poměrech a hlavně díky nim. Druhá věc, že Západ má dneska tu základnu pochopitelně trochu jinde.

A ta kočkopsovitost se samozřejmě týká toho, že z jedné strany je nadále adorován tržní liberalismus a v podstatě i nabídková strana jako zdroj bohatství či hodnot a na druhé straně se - aby se ideologický vlk nažral ? nebo oba ideologičtí vlci ? - zavádějí "jakoby tržní" nástroje např. v podobě zmíněných bondů, které nebudou o nic funkčnější než slavné emisní povolenky. Stačí se podívat, co se děje s těmi. Cena se zmnohonásobuje, protože se uměle vytvořil "trh" s uměle nedostatkovou hodnotou, Ve výsledku hřa s nulovým součtem, prosperují dobyvatelé nově nalezené renty, spekulanti finančně nejsilnější nebo nejvlivnější nebo nejlépe obojí. Finální, reálný produkt určený konečnému spotřebiteli zdražuje, byť zatím ne mnohonásobně (a ty náklady, které nemůžou přehodit na spotřebitele, reální výrobci taky někde nesou). Kočkopsovitá je i jakási hra na jakési prognózování či snad dlouhodobé plánování. To by sice bylo potřeba jak praseti drbání, a úspěšně ho využíval i státní kapitalismus. Dneska ale už i samotné korporace dělají strategické hrubky jen proto, že oddělí a pozvednou manažerské/finanční úseky vysoko daleko nad výrobu a vývoj (Boeing). Ale to všechno je přece v perfektním souladu s dnešním ekonomickým mainstreamem.

Akorát opravdická realizace takto megalomanských záměrů není dlouhodobě slučitelná s dnešní (či spíše donedávnou?) podobou západní demokracie a zároveň s udržením materiální základny té společnosti nebo i té demokracie a aspoň řádově srovnatelné úrovni. A ta základna, teda ta ekonomika, není skladiště, ale dynamický systém nějak reagující v čase. Někde se teda bude muset slevovat a budou se pracně hledat a ještě pracněji zdůvodňovat a prodávat další kočkopsovité kompromisy. Taky známe.

Vlastně import migrantů tady dává dobrý smysl: však se podívejte na vlastní oči, že vy si žijete ještě moc dobře. A to se nestydíte být proti Energiewende??

376474

30.01.2020 10:18

Který společenský systém je nejlepší, toť otázka

Jenom tak na okraj, jenom k tomu Rusku, jenom jeden moment

Velekněz Ratata 83.?.?.?

jménem národní banka. Totiž sami Rusové jsou velmistři šachové kompozice divokých, často dost promyšlených a obvykle i ostře se potírajících soc-pol-ekon teorií a hypotéz. Přirozeně, ta Putinova reforma je pro ně jak start nového kola šampionátu.

Třeba Pjakin (kterého jsem mimochodem bral s velikou rezervou přesně do okamžiku zvolení Trumpa, neboť Pjakin skutečně předem analyzoval a zcela správně odhadl průběh a výsledek) je naladěn až nezvykle pozitivně. Vidí hlavně Putinův důraz na sféru vzdělání a výchovy, tedy zjednodušeně řečeno na tu vlastní konceptuální moc. Je toho samozřejmě víc, a i jiní si všímají doprovodných jevů, náznaků jakési čistky a podobně. No a proti tomu stojí postřeh třeba i prof. Katasonova a dalších, který říkají, všechno krásný, ale centrální banka je nedotčena. A samozřejmě, národní banka dneska rovná se ten úplně nejzákladnější nástroj podřízenosti národní ekonomiky.

Mimochodem, nechci samozřejmě tvrdit, že průměr dvou názorů rovná se správná odpověď, ale zrovna Pjakin dlouhodobě tvrdí, že Putin nevede s "globalistickou elitou" konfrontační boj, ale dosahuje s nimi kompromisů, vše mj. proti společně znepřátelené US "státní elitě", zhruba tomu, čemu jiní říkají Deep State. Takže pokud je to tak, tak by už vůbec byl div, kdyby ruská centrální banka nebyla centrálním políčkem šachovnice. I bez ohledu na posledně uvedený předpoklad, tedy přímý vliv "globalščiků" na to, co si Putin ještě dovolí, se ale zdá, že případné dění nebo naopak ticho po pěšině okolo ruské centrální banky budou skutečně významné.

376501

12.02.2020 09:54

Sociální experiment Žít Brno

Opatrněji s tou terminologií, oni ti zednáři jsou všude

Velekněz Ratata 83.?.?.?

ale "neomarxisté" je fakt blbé. Ale napadlo mě, že by se "tomu" dalo říkat například "nemarxisté" podle vzoru "nemrtví". Ostatně při pohledu na obličej Matěje Hollana se pomyšlení na nějaká zombie těžko ubránit, přinejmenším v rovině cosplay či lehce perverzních praktik. Zde si vybavuju název opusu tuším pana Topinky "Utopír". Also, "utopírský socialismus" ??

376832

12.02.2020 10:44

Merkelová: Volba durynského premiéra je neomluvitelná, a proto musí být zrušena

Němcům už příliš dlouho betálně neruplo v kouli

Velekněz Ratata 83.?.?.?

nejvyšší čas to napravit a dohnat, čiže pro Evropu konec relativně klidných časů. Kontext: Brexit, konflikt s trumpistama ve Státech (ať už je to kdo je to), Energiewende, daně na maso (a zřejmě brzy i na uhlíkovou stopu dětí, ovšem jen bílých), hospodářské ochlazení, v horším případě bankovní matka všech krizí, kvóty na uprchlíky, extrémní počasí v orgánech EU, napnelismy s druhým infernálním koněm stejného pána (Francie), sankce a nátlaky na untermenšskou část Evropy. Co jsem zapomněl ?? Jasně, mazácky profackovaní voliči CDU na východě a ne úplně doceněná možnost, že část Linke se přece jen projeví jako levice. Mimochodem, průzkum, který zveřejnili už po "tom", je vypovídající: CDU brutálně dolů, AfD jenom procento plus. Pochopitelně, opatrnosti nezbývá. Jo a samozřejmě, ano, jakoby počátky prosakování některých pravdivých informací o zločinnosti migrantů, za současného posilování tvrdého multi kursu. Šídlo v pytli, umláceného hasiče a popálené policajty neutajíš, nebo přinejmenším přece jenom hůř než znásilněnou holku.

Ale hlavně limity pro německý růst: dosažení extrémů "funkcí" totálně exportní orientace, i minimalizace domácí spotřeby i investic (relativní, ale na německé poměry už taky extrémní), i exploatace eurozóny. Ve výsledku je zaděláno na sociální konflikt, proti kterému jsou Žluté vesty a odboráři ve Francii jen starý, tradiční a empatický čert z Dalskabátů. Stačí bavorská hospoda, když jsou jsou místní jistí, že Brettschneider nepřišel. Ta nasranost se z nich dávno nechá přímo ždímat, svým způsobem z toho jde na našince strach a co si tam teď asi povídají o tom Durynsku, radši neslyšet.

Aby ten fašismus nebyl ještě příliš slabé slovo. Z více důvodů.

376834

Káva pro Zvědavce

75

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 121 čtenářů částkou 26 160 korun, což je 75 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Lupo Anetta POLITIKA27.01.21 19:29 Česká republika 0

Rusko a USA podepsaly smlouvu START velmi rychle27.01.21 10:07 Neurčeno 1

Čiperka Prymula ukradl tváře herců na soukromou kampaň26.01.21 23:07 Česká republika 1

Vakcína od Astra Zenecy má prý jen 8% účinnost26.01.21 11:16 Německo 11

Poslanci používají legální restauraci, i když to plebsu zakázali25.01.21 17:14 Česká republika 5

Papaláši se chytili do vlastní sítě25.01.21 12:23 Česká republika 7

Začínám rozumět roli Navalného: užitečný idiot by mohl posloužit k zastavení Nord Stream 223.01.21 12:12 Evropská unie 4

Pane Volný, to bylo hloupé21.01.21 17:14 Česká republika 21

Slovenský lekár objednal pre svojich covidových pacientov Ivermectin. Colníci mu zásielku zabavili20.01.21 19:05 Slovensko 4

Na Seznamu se rozmáhá cenzura jako rakovina20.01.21 08:06 Česká republika 8

Sbohem, Kalousku. A zavři za sebou z druhé strany19.01.21 19:17 Česká republika 8

Chcete, aby skončil Lockdown? 26. ledna máte reálnou možnost to změnit19.01.21 10:14 Česká republika 3

Helena Duke poté, co udala vlastní rodinu, žebrá o peníze18.01.21 14:28 USA 3

Satanisté a jejich poskoci mají Vánoce17.01.21 23:15 Česká republika 3

V Norsku po aplikace vakcíny zemřelo 23 lidí a Blatný by chtěl očkovat15.01.21 20:37 Norsko 4

Humorem proti totalitě15.01.21 18:55 Česká republika 1

Fanatismus a nesmiřitelnost – aneb stane se Helena Duke legendou?15.01.21 16:52 USA 1

V protestu před Kapitolem 6. ledna sehráli roli „agenti provokatéři“ – Interview s Michaelem Yonem14.01.21 11:38 USA 2

Luboš Xaver do Českého rozhlasu patří!13.01.21 22:50 Česká republika 1

Zemanovi už doopravdy hrabe, mrzí ho ukončení okupace Afghánistánu13.01.21 18:25 Česká republika 2

Měnové kurzy

USD
21,54 Kč
Euro
26,06 Kč
Libra
29,48 Kč
Kanadský dolar
16,85 Kč
Australský dolar
16,54 Kč
Švýcarský frank
24,23 Kč
100 japonských jenů
20,69 Kč
Čínský juan
3,32 Kč
Polský zloty
5,73 Kč
100 maď. forintů
7,24 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,46 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 746,40 Kč
1 unce stříbra
543,75 Kč
Bitcoin
660 551,53 Kč

Poslední aktualizace: 27.1.2021 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?