Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 69 příspěveků, 2 různá jména: <nic>, hank.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

13.10.2012 21:40

Proč je kysličník titaničitý v naší potravě?

RE: Chemickotechnologická pitomost.

hank 91.?.?.?

100% souhlas. Jako ing. chemie s 33 lety praxe toto podepisuju oběma rukama.

Ještě doplním, že je nezastupitelný v některých druzích papíru - zanáší se jako minerální plnidlo do tenkých grafických papírů, protože ze všech používaných plnidel zajistí papíru nejvyšší opacitu (=neprůsvitnost), což zajistí, aby tisk neprorážel na druhou stranu - to je důležité např. u příbalových letáků k lékům. Nebo při tisku tlustých knih s velkým počtem stran, třeba slovníků nebo biblí - proto se ten papír taky jmenuje biblový.

277073

To, co říkáš ty, říkají vymatlanci s mozkama vymytýma TV Nova a bulvárními novinami.

Co nám přinesly doby před EU? Každá evropská generace měla svou válku, každá z těch válek byla reakcí na hospodářskou krizi, proti níž ta dnešní je procházka růžovou zahradou. Každý chlap, který neměl na to, aby se vykoupil, šel na vojnu - projdi se po českém venkově a podívej se, kolik jmen je na každé návsi na pomníčku padlých v 1. světové válce. Nebo se projdi po napoleonských bojištích či bitevních polích prusko-rakouské války. Od začátku průmyslové revoluce si systém permanentně držel armádu nezaměstnaných, které vyhnal z jejich vesnic likvidací tradičních způsobů obživy v dobách, kdy o EU nikdo ještě neměl ani ánunk. Státní hranice se každou chvíli překreslovaly a na těch zrovna platných se vždycky jako první postavily celnice. AIDS pochází z Ugandy - nějak jsem si nevšiml, že by ta země byla v EU... U nás se rozšířil ještě za minulého režimu. TBC se sem vrátila po převratě ještě před vstupem do EU díky likvidaci její prevence - tu nám taky vnutila EU? Co to je skutečná bída, na to se jeď podívat třeba do Indie - i ten největší chudák v EU je bohatší než 80% pozemšťanů. A pokud jde o kriminalitu, nevšiml jsem si, že by nade mnou stáli nějací drábové z EU a mlátili mě, protože nekradu a neprovádím jiné lumpárny... Ti, kdo nekradli před EU, většinou nekradou ani dnes a naopak.

278029

23.12.2012 11:53

Pozitivní revoluce Karla Janečka

RE: ale co dělat?...

hank 91.?.?.?

usama-1: Po dlouhé době příspěvek k jádru věci od někoho, kdo pochopil, jak se točí kolečka, dík za něj.

Ano, politika je scéna střetu zájmů, kdo v ní hledá morálku, je naivní. Jenže plebs má sílu jedině sjednocený. Tím je řečeno vše potřebné: Definujme své zájmy na úrovni nějakého nejmenšího společného jmenovatele a organizujme se v zájmu jejich realizace.

Za krize v době 1. republiky měli čs. odboráři jasné, úderné a srozumitelné heslo: Ani muže ze závodu, ani haléř ze mzdy. To byla ta definice minimálního společného zájmu. Byla srozumitelná i pologramotným nádeníkům. A měli i organizaci. Netvrdím, že byli pokaždé úspěšní, ale nikdy se na svůj boj nevykašlali.

Otázka je, jak moc nebo málo měl tehdejší plebs vymaštěné mozky ve srovnání s dneškem. Když jsem v 70. letech začínal dělat svou práci, zažil jsem ve fabrikách dělníky vyučené ještě za 1. republiky. Mám pocit, že spousta lidí bez jakýchkoli škol na tom tehdy byla intelektuálně i mentálně líp než spousta dnešních rychlokvašených bakalářů. Mám za to, že ta dnešní všeobecná vymaštěnost je převážně důsledkem lenosti ducha, kterou považuji za vinu každého jednoho, kdo jí trpí. Myslím, že lenost ducha by měla být zařazena mezi ty morální neřesti, kterým se dřív říkalo "smrtelné hříchy". Jsi blbej? Cos proti udělal? Nic? No ale co teda chceš? Snaž se pomoct si sám a pámbu ti pomůže.

Stejmě tak s tebou souhlasím v tom - tedy jestli tvým názorům správně rozumím - že když se najde dost skupin, komunit, organizací apod., které budou cokoli dělat pro obranu a prosazování zájmů plebsu, už jen jejich rostoucí počet a příklad může být pro další vývoj pozitivní. Kdysi to kdosi nazval "ostrůvky pozitivní deviace". Nemusí pokrýt většinu populace, ze začátku stačí třeba 10%. Pak už to ale jede samo.

zdraví
hank

280999

05.01.2013 22:13

Klausova amnestie dává velkou logiku

RE: Ale hovno

hank 91.?.?.?

Ano. Mám podobnou zkušenost, sám jsem se při jednom nedobrovolném odchodu ze zaměstnání soudil se svým bývalým zaměstnavatelem a vyhrál jsem to s plnou parádou včetně finančních náhrad. Ani to nebylo tak složité, zvládl jsem to i bez právníka.

Chce to nebát se. A ve složitějších případech se organizovat.Viz stávka v papírnách Ružomberok 2005. Dělníci to vyhráli na celé čáře a rakouský šéfík se musel poroučet.

281684

10.01.2013 17:59

Reakce na článek „Klausův hřebík do rakve...“

RE: Klaus este nikdy nic neurobil bezdovodne a uz vobec nie iba z dobreho umyslu

hank 91.?.?.?

calimero píše:
"Moj tajny tip je ze panu prezidentovi neikto pripomenul nejaky stary dlh."

Bingo. Zřejmě dostal nabídku, která se neodmítá.

282016

20.01.2013 17:58

A nemají Němci pravdu?

RE: Vyzva pre Moravakov!

hank 91.?.?.?

[smích]

Tak Kopaničáři a Horňáci to mají vyřešené už dávno, tam podle nářečí nepoznáte, jestli jste ještě na Moravě nebo už na Slovensku...

282876

21.01.2013 11:52

Nelze napravovat staré křivdy tím, že pácháme nové

RE: Máme se za co stydět.

hank 91.?.?.?

Armáda se bála postavit...? To je ale pěkná kravina. Armáda dostala (a vždy dostává) rozkazy od politiků - aspoň v demokratických státech to tak chodí...

282964

26.01.2013 11:46

Návrat majora Zemana

RE:

hank 91.?.?.?

Po roce 1989 byla třetina českých seniorů někdy vystavena nějaké formě násilí ze strany svých dětí nebo vnoučat.

283535

26.01.2013 21:57

Tak tedy Zeman

RE: takto

hank 91.?.?.?

"...aurou, svojím bytím, vedením a poctivosťou..." LOL

Další, kdo nepochopil, že politika je střet zájmů a nic jiného...

283590

26.01.2013 22:03

Návrat majora Zemana

RE: cikánskými a podobnými, vysokou porodností vyznačujícími se druhy

hank 91.?.?.?

A to říkal kdo, že jich po válce bylo plné Slovensko?

283593

28.11.2013 18:01

...že jsem vám aspoň do spařených hovad nevynadal...

Cikánská otázka je na 100% sociální

hank 91.?.?.?

Deklasovaní - underclass, jak se jim říká jinde - se chovají po celém světě stejně, nehledě na barvu, jazyk, víru... V USA (jistě i v Kanadě) znají ty, kterým říkají "white trash", bílá chátra. U nás na Moravě jim říkáme "bílí cigáni". Podobná bída, podobná beznadějná životní situace už v x-té generaci, podobné chování majority k nim vyvolávají podobné chování u nich. A přežít chce každý, za každou cenu.

A Čulík nám všem nastavuje zrcadlo, což 99% Čechů potřebuje jako prase drbání, především ti, kteří v životě nebyli dál než v Chorvatsku u moře a jinak než česky neumějí ani žbleptnout, natož si něco přečíst.

300007

21.12.2013 17:09

A není úniku

RE: zbytečná paranoia

hank 91.?.?.?

Fluoridy se do pitné vody v ČSSR/ČSFR přidávaly v letech 1960 - 1992, ale zdaleka ne všude, v těch "nejlepších" letech kolem r. 1985 pokrývala fluoridace asi 1/3 populace. (Proto ty tablety, ty se dávaly školním dětem tam, kde fluoridy nebyly v pitné vodě.) Pokud si pamatuju, tak se to nikde neutajovalo, buď se to běžně publikovalo nebo se to dalo dotazenm zjistit např. u správců vodovodů nebo u hygienické služby. Od r. 1993 se už v ČR do pitné vody nepřidávají nikde.

V každé vodě je přirozený obsah fluoridů z podloží, průměr v pitné vodě v ČR je kolem 0,15 mg/l, 90% zdrojů pitné vody obsahuje < 0,3 mg/l, limitní hygienická hodnota je 1,5 mg/l.

Problém s obsahem fluoridů z přírodního pozadí v pitné vodě mají v některých částech Indie nebo v některých afrických zemích, kde jde řádově o jednotky mg/l. Známé jsou také případy otrav z okolí aktivních sopek (Island), jejichž popel fluór obsahuje ve značném množství. Škodlivé koncentrace v pitné vodě jsou až nad 3 mg/l, ale dřív než psychotropními účinky (pokud vůbec...) se tyto dávky projeví poškozením kostní tkáně.

Různé fámy kolem účinků fluóru na psychiku zřejmě vznikly z toho důvodu, že antidepresivum Prozac - léková substance se jmenuje fluoxetin - obsahuje v organické molekule 3 atomy fluoru, které jsou ovšem vázané úplně jinak než ve zde diskutovaném fluoridu sodném (nebo jiných anorganických fluoridech, případně v zubní a kostní tkáni).

Zubní sklovina je v dospělosti tvořena fluorapatitem, ale u mléčných zubů měkčím hydroxylapatitem, kde je hydroxylová skupina nahrazována fluórem až při vývoji a růstu druhých zubů, takže tělo k její výstavbě fluór potřebuje.

Já jsem dodnes živoucí příklad nesprávného vývoje zubní skloviny, v mém případě by zřejmě nějaký ten fluór na škodu nebyl. Přestože mě rodiče - především matka - od malička honili jak nadmutou kozu, abych si správně a pravidelně čistil zuby, už z 20 mléčných zubů jsem měl 12 zkažených tak, že mi je zubař musel plombovat a druhé zuby mi s poškozenou sklovinou rovnou rostly. Nikdy se přesně nezjistila příčina, někteří lékaři tvrdili, že to prý mohla mít na svědomí antibiotika, která jsem v kritickém věku užíval při častých angínách. Dnes rok před šedesátkou mi už 10 zubů chybí a přes všechny ostatní s výjimkou dvou mám korunky. Úplně zdravý zub už mám jen jeden poslední, je to horní špičák a říkám mu Drákulův zub [smích]

Jinak pochopitelně souhlasím s tím, že by každý měl mít možnost získat dostatečnou informaci o tom, co si do těla s potravou strká, ale taky by měl mít základní vědomosti o tom, jak co v těle funguje, což evidentně většina populace nemá a proto podléhá různým - mírně řečeno - nesprávným názorům, zejména jsou-li šířeny dostatečně agresivně, ať už reklamou nebo prostřednictvím internetových hoaxů. Domnívám ...

Automaticky kráceno

301205

02.01.2014 18:39

Rozdělení Československa

Pohled (zřejmě) insidera

hank 91.?.?.?

Stejný článek J. Vít vyvěsil i na Outsider media a nick UZZ k tomu poslal do diskuse tento příspěvek:

UZZ - 2. 1. 2014

Teda, já žasnu, peripetie bloudění po konstantách historie vítězů produkuje neuvěřitelné výsledky. Všechno je jinak, a někteří to možná i ví. Nemám čas reagovat na všechny ty iluze a správné závěry z nesprávných informací.
A tak jen k té základní otázce trochu slané až trpké reality, vyplývající z toho, že jsem se kolem toho motal blízko, snad až příliš blízko v letech 1991-1996, na té slovenské straně, v žoldu 3. strany, takže mne nebrali ani jako Čecha, ani jako Slováka. Měl jsem tak jistou možnost sledovat procesy jak v žilinské, tak blavské mocenské mafii, hlavně v bezprostředním okolí Čarnogurského. Za delší popis, či výroky, co jsem na vlastní uši slyšel, bych dnes šel politicky-korektně sedět, zvlášť kdybych uvedl, kdo a odkud tu balkanizaci koučoval. K překvapení všech, nebyli to exiloví luďáci, ti jen dali do Blavy vědět, co se na Sionu kuje. A když Václav I. jel podle Slovákům předem známého scénáře, došlo k lámání chleba. Luďáckou zprávu lze shrnout asi takto : "V Čechách převzali vládu židobolševici a rozkradou je v žoldu svých zahraničních pánů. Když se trhnete, Západ to uvítá, pokud deklarujete loajalitu". A tak se zrodila Čarnogurského "hvězdička", projev té loajality, aniž to mělo souvislost s počtem mariánských hvěd na práporu EU. Racionalizace : Pokud jde o rozkradení a zničení státu, umíme to sami, bez toho, aby na tom vydělali hlavně "Pražáci". - V zákulisí se dostali k této exilové informaci postupně všichni. V souvislosti k akcemi Prahy postupně přestali pochybovat o její validitě, jedna strana po druhé. Nejdéle nevěřilo košické mocenské centrum a maďarský jih, jejichž vazby na České země byly nejsilnější a více motivované ekonomicky než politicky a ideově. Z perspektivy pravolevé se to špatně chápe, když člověk neví, že existovalo jiné, neoficiální dělení moci na Slovensku probíhající napříč všemi stranami a mocenskými centry. Mečiar sám byl velký pragmatik, ale jak se ta informace v politických kuzích Slovenska šířila, a vývoj v Čechách i v zahraničí ji potvrzoval, nakonec rozstřelil i ten Pithartův dvojdomek, protože bez suverénní slovenské měny a státnosti by nebylo ani to slovenské domácí rozkrádání a rozprodej. Nebyli by noví župani. Takže Matice slovenská i Slotovci byli, ač se to nezdá, víc o chlebu vezdejším, než o fujaře, národu a slovenčině.

Fast forward cca 15 let, a Slováci spadli do stejné smrduté díry jako Češi - Radičová už byla jen šlehačka na košer dortu. Včil mudrujte. Šli za svým, za Slovenskem pro Slováky, a trochu provincionálně přecenili svoje síly a podcenili vlastní pátou kolonu (a její finančníky), tvořící tu protiváhu klerikálně-národoveckému hnutí. Se svojimi špecifikámi sú dnes tiež nešpecifi...

Automaticky kráceno

301808

02.01.2014 18:41

Rozdělení Československa

hank

hank 91.?.?.?

(dokončení, nevešlo se)

diskusní příspěvek nicku UZZ ze 2. 1. 2014 na Outsider media k témuž článku J. Víta:

Fast forward cca 15 let, a Slováci spadli do stejné smrduté díry jako Češi - Radičová už byla jen šlehačka na košer dortu. Včil mudrujte. Šli za svým, za Slovenskem pro Slováky, a trochu provincionálně přecenili svoje síly a podcenili vlastní pátou kolonu (a její finančníky), tvořící tu protiváhu klerikálně-národoveckému hnutí. Se svojimi špecifikámi sú dnes tiež nešpecificky v tej samej riti. Ale alespoň se pokusili vyskočit z toho atlantického Titaniku. Já jen, že ten vyhecovaný nacionalismus na ulici nehrál zas až tak zásadní roli v koridorech tehdejší moci. Šlo určitě i o víc, ale LOVE jsou LOVE, zvlášť když putují do správné kapsy. O tom je přece kasínový kapitalismus. Ale kdo nevěří, ať tam běží. Určitě se přiznají bez mučení.
Chtěl jsem jen naznačit, že proces rozdělení Československa se točil hlavně kolem přerozdělení majetku a peněz. Nikdo z přímých účastníků, kdo chce umřít stářím, o tom memoiry psát nebude. Ale některé memoiry by byly husté - třeba takový bývalý hokejový reprezentant Peter Šťastný by měl určitě potencionál sepsat něco, co by se četlo jedným dychom.

301809

03.01.2014 19:07

Rozdělení Československa

RE: O referendu žádná ze stran neuvažovala - jeho výsledek znali - lidé by v referendu rozdělení neschválili.

hank 91.?.?.?

Milión lidí v obou zemích podepsal v létě 1992 petici PROTI rozdělení. Je to málo reprezentativní vzorek? Nikdy potom už se tolik lidí nerozhoupalo k tak jednoznačnému vyjádření svého názoru.

301942

14.03.2014 20:17

Den celonárodního odporu proti protektorátu EU

RE: Historie

hank 91.?.?.?

Už v roce 1906 sedmihradský Rumun a tudíž rakousko-uherský občan JUDr. Aurel Popovici navrhl toto:
http://cs.wikipedia.org/wiki/Spojen%C3%A9_st%C3%A1ty_Velk%C3%A9ho_Rakouska
Ironií historických okolností jediným z Habsburků, který pro to měl uši, byl arcivévoda František Ferdinand. Takže sarajevský čin Gavrilo Prinčipa byl vrcholem politického idiotismu. Odpráskl jediného Habsburka, který měl mentálně i intelektuálně na to monarchii reformovat v duchu evropského liberalismu.

Jo, kdyby byl Franz Josef umřel aspoň o tři roky dřív a následník trůnu Franz Ferdinand se stal císařem v roce 1913... Ale historie bohužel nezná kdyby.

306674

18.03.2014 20:33

Jak drahé to může být

Nejlevnější energie je ta ušetřená

hank 91.?.?.?

Kdyby se při nových stavbách a izolacích stávajících staveb na 100% využilo úspor podle současné úrovně techniky, plynem by se v českých domácnostech nemuselo topit ani vařit vůbec. Uspořit těch 40%, jak tam někde je zmíněno, je zcela reálné.

306943

28.03.2014 23:29

Neutralita internetové sítě v ohrožení

Jen pro pořádek:

hank 91.?.?.?

KSČM není členskou, ale jen pozorovatelskou stranou v GUE/NGL. Členskou stranou v ČR je neparlamentní Strana demokratického socialismu (SDS).

307535

28.03.2014 23:39

Nová Sobotková vláda ještě horší než ta předchozí

RE: Za Nečase nedošlo k demontáži sociálního systému

hank 91.?.?.?

Prdlajs. Nepřizpůsobiví ty příspěvky vůbec nevidí. Ty tečou na účty přímo majitelům těch špeluněk, co se jim říká ubytovny...

307536

29.03.2014 11:18

Kdo hájí tradiční hodnoty a kdo ne

RE: Středověký katolický systém skutečně rozložil i knihtisk

hank 91.?.?.?

[smích] Problém je v tom, že průměrný návštěvník česky psaných internetových diskusí jako je tato si za pojem "malé skupiny velmi bohatých lidí" dosadí jejich národnost nebo víru nebo obojí a pak "dokazuje", že se nějak chovají s nějakými důsledky pro celou společnost nikoli proto, že jim to velí logika kapitálu, ale proto, že patří k určité národnosti a/nebo vyznávají určitou víru, jejímž tajným záměrem je ovládnout celý svět.

307561

29.07.2014 15:31

Hypermarket – jeho pán a otrok

RE: blbost

hank 91.?.?.?

"Je to jenom o lidech a jejich strachu. Kdyby nebyli posraní a ukázali trochu odvahy i když tím riskují ztrátu zaměstnání, tak by si s nimi nevytírali prdel." Souhlasím a podepisuju oběma rukama. Kdo nevěří, ať si vygoogluje vítězný stávkový boj odborářů v papírně Mondi Ružomberok v roce 2005. Akorát mě štve, že takových případů nejsou desítky, ne-li stovky ročně. Vždyt naši předci před 100 lety taky nedostali tu 8hodinovou pracovní dobu a volební právo zadarmo.

Sám jsem se utkal s jedním zaměstnavatelem u soudu o odstupné a vyhrál jsem to i bez právníků.

314315

30.07.2014 21:28

Hypermarket – jeho pán a otrok

RE: Moje slova se naplnila !

hank 91.?.?.?

S tímhle mám taky vlastní zkušenost, za mlada jsem míval tendence dělat advokáta "chudých", ale oni ti "chudí" nejenže o to až tak moc nestáli, nota bene tím méně, když bylo potřeba, aby se taky aspoň trochu sami přičinili, ale často mě nakonec i podrazili a nechali mě, abych se v tom vymáchal sám. A dnes je to ještě mnohem horší než před 30 lety.

314442

17.08.2014 19:48

Povolení krást

RE: Další prostoduchý článek od dobře krmeného pseudointelektuála

hank 91.?.?.?

Tisíce příkladů z nacistických koncentráků a komunistických kriminálů mluví o něčem jiném.

315601

Bingo.
http://news.e-republika.cz/article2757-Al-Kajda-je-mrtva-a-ije-ISIS-a-Mosad

315981

19.02.2015 18:31

Evropa supů

RE: Půjčky spolkl nákup zbraní

hank 91.?.?.?

Načež bude zcela jistě následovat humanitární bombardování. Na Balkáně už si to jednou vyzkoušeli, v roce 1999...

327453

08.06.2015 19:05

O užitečnosti kouření

RE: Homo sapiens ?

hank 91.?.?.?

Máš v tom trochu hokej. Metabolismus etanolu: etanol -> acetaldehyd -> kyselina octová -> CO2 + voda. Nicméně acetaldehyd je jed i podezřelý kancerogen.

Jinak ale souhlasím s tím, že zřejmě nejhorší svinstva, která inhalují kuřáci, jsou dehty (a taky kysličník uhelnatý, ale to je zase z jiného pytlíku...). Jako student papírenské technologie na VŠCHT jsem se před 40 lety podílel na analýzách produktů tepelného rozkladu tabáku a cigaretového papíru za různých podmínek, pokud jde o přístup vzduchu a teploty. I náš tehdy už předpotopní GLC chromatograf rozlišil přes 30 sloučenin, které byly buď prokázané nebo podezřelé kancerogeny, značná část ze skupiny polycyklických kondenzovaných aromátů a jejich derivátů, což není nic jiného než hlavní složka dehtů. (Chce snad někdo zpochybňovat rakovinotvorné účinky dehtů?) V papíru jich bylo víc než v tabáku a v novinovém papíru víc než v cigaretovém. (Tehdy ještě žili kuřáci machorek balených do novin [velký smích] ) Citlivější přístroj by jich zřejmě dokázal rozlišit řádově stovky. A čím méně kyslíku = ohně u toho bylo, tím hůř.

334277

08.06.2015 19:22

O užitečnosti kouření

Co se vlastně dnes kouří?

hank 91.?.?.?

Možná byste se divili, co se dnes dává do cigaret. Měl jsem v rámci jednoho jednání o nabídce strojního zařízení ojedinělou možnost vidět zevnitř fabriku jedné světoznámé nadnárodní tabákové korporace. (Pochopitelně neřeknu které, ale bylo to ve Francii.) Myslíte si, že v cigaretách - i těch kolkovaných a řádně proclených a zdaněných - je čistý tabák? Prdlajs, vážení. Normy povolují až 30% odpadu, který se při řezání tabákových listů pečlivě sbírá (ano, i smetá z podlah... a v Česku se to krade nebo se to sem pašuje a prodává Vietnamcům, kteří toho do těch cigaret - nelegálních, dlužno podotknout - používají rovnou 100%...) a pak se z toho odpadu dělá něco velice podobného papíru, co se po rozsekání přidává do cigaret. A teď to nejlepší: Aby se dodržel minimální obsah nikotinu, tak se tohle svinstvo ještě dodatečně máčí do kádí s nikotinem. Kousek jsem si toho v té fabrice ukradl a pak to dal očuchat i zapřísáhlým kuřákům. I těm otrlejším se z toho zvedal žaludek.

334279

13.07.2015 18:01

Proč Tsipras zradil

Kdo z vás by nezradil, s pistolí u hlavy?

hank 91.?.?.?

Spadla klec... Geopolitické zájmy impéria opět vyhrály, imperátor zavelel, povolal na koberec místodržící Merkelovou i odbojného náčelníka Tsiprase, všichni dostali nabídky, které se neodmítají, a život půjde dál ve starých kolejích…

http://literarky.cz/komentare/ostatni/20209-warren...
http://www.literarky.cz/komentare/ostatni/20215-ec...

Merkelovou světoví banksteři zřejmě drží zkrátka pod pohrůžkou, že nechají rupnout německé penzijní fondy, jejichž aktiva se z amerických bank z větší části vypařila po roce 2008, zatímco Tsiprasovi nejspíš připomněli osud bratří Kennedyů, a bylo vymalováno.

Warren Buffet (ale klidně to mohl být kdokoli jiný z jemu rovných) se údajně nechal slyšet, že toto je třídní válka a že jeho třída ji vyhraje. Z hlediska perspektivy jednoho lidského života má asi pravdu. Z hlediska historického samozřejmě ani jeho třídě není dopřáno věčného života – amen – jak pravil klasik, z dlouhodobého hlediska jsme stejně všichni mrtví...

Takhle to bylo v dějinách vždycky: Nám, dolnímu lidu, nezbude než se smířit s tím, že nějaké zákonitosti společenského vývoje opravdu nelze přehlížet… To není fatalismus. Revoluční situace ještě opravdu nenastala. Úloha osobností v dějinách je dána. Dětská nemoc levičáctví pořád ještě nebyla vymýcena. A maloburžoazní netrpělivost, předposranost a úplatnost taky ne.

Studujte, přátelé, Marxe i Lenina... Čas jejich myšlenek ještě přijde.

336482

11.10.2015 19:18

Ruská „výchovná“ salva zničila světovládu USA

RE: Je pekne

hank 91.?.?.?

Bingo. Kapitálu je úplně šumák, jestli ho drží Amíci, Číňani nebo Rusi. Jediné, co od svých držitelů vyžaduje, je dodržování jeho pravidel. Ale to na 100% a natrvalo. Mezi těmi pravidly není starost o nemajetné třídy. Naopak, jediné pravidlo, jehož dodržování se vyžaduje, je růst a rozmnožování kapitálu. A to za každou cenu. I za cenu zničení zdrojů toho růstu. Proces jede podle zákonitostí a s dynamikou pozitivní zpětné vazby, úplně stejně jako jaderná řetězová reakce nebo rakovinné bujení. Takže stejně jako tyto procesy i kapitál nakonec - nechá-li se té dynamice volný průběh - zničí systém, ve kterém vznikl a ze kterého žije. Myslím, že je jasné, kdo na to nakonec doplatí nejvíc. A utéct není kam. Z tohoto pohledu je vposledku úplně jedno, jestli má navrch ta nebo jiná velmoc, ta nebo jiná skupina držitelů kapitálu. Pro nás, kteří se na držení kapitálu nepodílíme, to bude mít úplně stejné důsledky.

340549

28.10.2016 15:06

Spoluprací s Washingtonem v Sýrii se Rusko ocitlo v pasti

RE: Nemyslím si, že prezident Putin koná neuvážlivo

hank 91.?.?.?

Jasně, že VVP jedná uvážlivě, ale s jiným cílem, než si někteří zdejších diskutéři myslí. Jeho hlavním - ne-li jediným - cílem je udržet se u moci (což v dané situaci, jak se vyvíjí, čím dál více znamená prostě naživu) mezi těmi smečkami, které mu v Rusku jdou po krku.

Za největší riziko dalšího vývoje, a to nejen v Rusku, ale i v globálním měřítku, je nutno považovat nevyřešené nástupnictví a nejasný způsob předání moci poté, kdy Putin skončí, ať už k tomu konci dojde kdykoli a jakýmkoli způsobem. Ze všech jaderných mocností ho nemají vyřešený právě jen Rusko a do značné míry Pákistán, zatímco Čína ho už před léty vyřešila vcelku elegantně, nehledě na to, co si kdo myslí o míře a kvalitě čínské demokracie. Já bych měl strach ze zneužití jaderného potenciálu kterékoli země v rámci jejího vnitropolitického boje. A snaha vedení Ruska o znovuobnovení pozice Ruska jako supervelmoci je především snahou ukočírovat vnitropolitický boj ve svůj prospěch a udržet si tímto způsobem - když to nejde ekonomicky a už vůbec ne v sociální oblasti - popularitu u domácí veřejnosti, což se evidentně daří.

352952

31.10.2016 12:59

Saúdská Arábie na křižovatce: „černý pas“ Království

Ono je to asi ještě mnohem horší

hank 91.?.?.?

Cituji: "Vládními platbami se hasí růst nespokojenosti imigrantů, jejichž počet na stavebních provozech v Království dosahuje desítek tisíc."

Ten odhad počtu gastarbeiterů považuji za příliš nízký i v té jediné - stavební - branži, ale podstatné je, že v KSA (a do značné míry i v dalších arabských zemích kolem Perského zálivu, i když tam situace zřejmě zatím není tak drastická) snad většina lidí, kteří něco konkrétního dělají, jsou cizinci. Domácí buď nedělají nic (protože pracovat nepotřebují a peníze mají odjinud než z platů a mezd) nebo pracují (za velice pěkné peníze a s minimálním pracovním nasazením) tzv. u vlády, tj. v různých uniformovaných i neuniformovaných složkách státního aparátu. (Chtěl jsem napsat placených ze státního rozpočtu, ale vzhledem k tomu, že tam státní rozpočet de facto neexistuje, protože stát je v podstatě osobním vlastnictvím královské rodiny, tak by to byl nemístný eufemismus.) Ve fabrikách jsem tam viděl spousty slušně vzdělaných Indů a Egypťanů, především v technických, nižších a středních vedoucích a administrativních profesích. A dělníci jsou Jemenci, Pákistánci, Bengálci, Filipínci... Zprostředkovaně vím o tom, kolik lékařů a středního zdravotnického personálu do KSA přichází z Evropy, hlavně východní (i od nás - podle mých informací v KSA pracují řádově stovky českých zdravotních sester a bratrů). Přitom je absurdní, že snad až čtvrtina práceschopného obyvatelstva KSA nemá práci. (A to se do něj nepočítají ženy!) Bohužel mi zůstalo utajeno, z čeho ti lidé žijí, protože žebráka tam na ulici neuvidíte (zřejmě díky činnosti represivních složek), a to ani v Džiddě (Jeddah), která je pro většinu cizinců vstupní branou do země.

Problém je i v tom, že pro cizince (i muslimy z arabsky mluvících zemí, např. Egypťany) je velice těžké získat v zemi povolení trvalého pobytu. A nabývat nemovitostí - včetně bytů pro vlastní bydlení - do vlastnictví smějí pouze občané KSA, tj. ti, kdo se v Království narodili a jejichž otcové jsou také občané KSA.

353022

09.11.2016 15:32

Jak Putin zmařil plány Západu

To jako fakt někdo může myslet vážně???

hank 91.?.?.?

" Satanisté zaútočili současně na všechny základní pilíře našich životů: rodinu, národ, rasu, tradici a právo." Už chybí jenom Blut und Boden. Opravdu v duchu těch nejlepších tradic.

Každá následující generace je po vymření pamětníků ke své škodě odsouzena zopakovat všechny hovadiny, kterých se dopustily generace předešlé.

353248

12.11.2016 23:42

Život pod plachtou

RE: Oč jsme přišli?

hank 91.?.?.?

Hm, a ti "tvůrci" a "správci", 0.1% světové populace, mají z té "tvorby" a "správy" tak unavené hlavy, tolik mozolů na rukách a tak bolavá záda, že si zcela jistě právem zaslouží, aby jim na účty a do vlastnictví teklo víc bohatství než celému zbytku lidstva dohromady... Navíc ta "tvorba" a "správa" už 300 let spočívá a) ve vykrádání přírodního bohatství kolonií a později rozvojových zemí, b) ve ždímání daní z nemajetných, přesunech takto vzniklých veřejných peněz na soukromá konta a přenášení (většinou nezamýšlených) nákladů těchto dějů na nemajetné. A jestli tu někdo vraždí (samozřejmě ne vlastníma rukama, na to mají dostatek poskoků...), tak jsou to zase oni "tvůrci" a "správci". Zatímco třídě nevlastníků je zákonem zakázáno vůbec na třídní boj málem jen pomyslet, třída "tvůrců" a "správců" ho nikdy nepřestala provozovat a po roce 1989 ještě přidala na intenzitě. Oběti třídně motivovaných útoků z třídy vlastníků bych za celý svůj život zřejmě spočítal na prstech, zatímco obětí válek a dalšího násilí z třídy nemajetných byly za tu dobu milióny.

353339

13.11.2016 20:37

Život pod plachtou

RE: Oč jsme přišli?

hank 91.?.?.?

Každý by měl mít právo (spolu)rozhodovat o použití zdrojů a nástrojů své obživy i o použití výsledků své práce.
Nikdo by neměl mít právo komukoli upírat možnost uplatňovat shora uvedená práva.
Nikdo by neměl mít právo využívat cizí práce jako zdrojů svého soukromého zisku ani právo přivlastňovat si výsledky práce jiných bez jejich souhlasu.

353354

14.11.2016 19:55

Život pod plachtou

RE: Oč jsme přišli?

hank 91.?.?.?

K tématu ještě Janis Varufakis v dnešním A2larmu:

"Běžným mýtem bohatých je představa, že bohatství vzniká individuálně – ještě než je formou daní přivlastněno státem. Ve skutečnosti se bohatství vždy vytvářelo kolektivně a privatizovali jej ti, kteří k tomu měli moc: vrstva majetných. Zemědělská půda a semena, někdejší podoba kapitálu, byly kolektivně rozvíjeny úsilím celých generací sedláků, načež se ho zmocnili vlastníci půdy. V dnešní době obsahuje každý smartphone součástky vyrobené z vládních grantů nebo ze společných nápadů, z nichž společnost nikdy nezískala žádné dividendy."

353378

15.11.2016 14:37

Život pod plachtou

RE: Oč jsme přišli?

hank 91.?.?.?

Kdo aspoň chvíli dělal ve výzkumu nebo v nějaké technické funkci ve fabrice, nemohl by takovou hovadinu nikdy napsat.

Doba velkých vynálezců - jednotlivců skončila nejpozději v roce 1948 kolektivním (sic!) vynálezem tranzistoru. (Nehledě na to, že se původní tým z Bellových laboratoří nakonec k smrti rozhádal. Právě kvůli snaze Shockleye přivlastnit si všechny zásluhy.) Kde by byly všechny vynálezy technické doby a zisk z jejich výroby a prodeje bez zástupů anonymních realizátorů - techniků a dělníků?

353387

17.11.2016 18:31

Odsun Němců po druhé světové válce

RE: Můj kamarád Sudeťák

91.?.?.?

Nezbývá mi než se k tomu přidat.

Mezi mými předky byli Češi, Moravané i Němci z Hané a ze Šumavy. Byli to chudí bezzemci, dělníci, řemeslníci, bohatí sedláci i střední stav. Část Němců - resp. členů smíšené rodiny, z níž se část dala k Němcům a část nátlaku odolala - v r. 1945 odsunuli, takže někteří "Češi" museli odejít, zatímco někteří "Němci" mohli zůstat. Jeden poloviční Němec z Olomouce, jehož táta, Hanák jak poleno, podlehl nátlaku své německé ženy a k Němcům se dal, musel ještě v březnu 1945 narukovat ke Kriegsmarine a jako rekrut přežil potopení lodě torpédované britsko ponorkou. Ale ani, ti kdo zůstali, nedopadli nejlíp, protože v 50. letech jim zabrali polnosti a dobytek do JZD. Někteří - na Moravě i odsunutí do Bavorska - se ještě dožili roku 1989. A tak jako ti odsunutí většinou nezatrpkli a svůj negativní názor na funkcionáře landsmanšaftu se nebáli vyslovit, tak ti zdejší po r. 1989 varovali před tím, kam to po převratě povede.

No a pokud jde o divoký odsun z Brna, znal jsem osobně jednu Češku (*1930), kterou do něj revoluční gardisti prý omylem (nebo záměrně, to už dnes nikdo nerozsoudí) nahnali. Naštěstí ho přežila, takže mohla svědčit o tom, čeho se RG dopouštěly.

Suma sumárum, tohle "On sám nikdy nebude Čechy nebo češtinu nenávidět. Ale také se nikdy nenaučí Čechy a češtinu milovat. Jeho děti a vnuci natož pravnuci, už nemají k Česku naprosto žádný vztah. Můžeme historii ohýbat jak chceme, ale rány navždy zůstanou na obou stranách." je projev v kraji nebývalé moudrosti

353426

26.11.2016 11:40

Evropští vlastizrádci šílí

RE: podle mě

hank 91.?.?.?

... a ještě k tomu vychcanej. A loutka v rukách Dospivy a Šmídy.

Komické je, že ten Institut 2080 si dal do svých dokumentů tuto krásnou větu: "Vznik INSTITUTU 2080 je naplněním pocitu společenské odpovědnosti jeho zakladatelů a spolupracovníků, které spojuje potřeba těmto hrozbám čelit a pomoci tak zemi, v níž žijí, pracují a vychovávají své děti." Takže pseudointelektuál-plagiátor Robejšek z Hamburku a nadnárodní bankéř t.č. v ruském žoldu Šmída z Pitěru podle vlastních slov zřejmě chtějí prospívat zemím, kde žijí a pracují - Německu a Rusku...
No a podpora nové partaje Pentou patří do kategorie přesně těch informací, o kterých kdysi Winston Churchill prohlásil toto: "Nevěřím žádné zprávě, dokud ji někdo nedementuje." Jestli chce Dospiva někomu vysvětlovat, že ta nová partaj je jeho osobní projekt a Penta s tím nemá vůbec, ale vůbec nic společného, tak nás má za mnohem větší blbce, než ve skutečnosti jsme. Ono to šídlo z pytle vždycky někudy vyleze - už začínáte chápat, proč Dospiva koupil Vltava Labe Press?

353637

23.10.2017 21:50

Nééé. ANO nééé!

Lidi se rozhodli hodit do toho politikům vidle...

hank 91.?.?.?

...ať už to následně sami odskáčou jakkoli bolestně. Nevím už, kde jsem četl následující přirovnání, určitě to není z českého zdroje; ono se zdá, že i jinde v euroamerickém okruhu je to aktuální a sedí to dle mého soudu nejlépe ze všech: Je to, jako kdyby se někdo chtěl pomstít vedení nějakého zavšiveného hotelu tím, že se jim tam (s prominutím) vyxere do postele, načež zjistí, že v té posteli musí spát, protože jiný hotel v tom městě není…

Letos poprvé od r. 1990 jsem se přidal ke straně nevoličů. A abych parafrázoval Ivana Hoffmana: Není to nafurt, počkám si, jestli/až nějaká slušná parta přijde do politiky s programem zrušení kapitalismu, včetně nějakých věrohodných návrhů, čím a jak ho nekrvavě nahradit. Teď už zbývá jen doufat, že se dožiju… A mezitím se budu zlomyslně bavit tím, jak budou Pepové Koblihové vzteky skákat metr dvacet vysoko, až zjistí, že jejich volební favoriti nejenže neplní své předvolební sliby, ale že to ani nikdy neměli v úmyslu. [chechtot]

A ještě: Málokdo z komentátorů má rozumné návrhy, co dál. Jedním z mála je před-
i popřevratový disident a jezuita (!) Václav Umlauf, viz tady:
http://news.e-republika.cz/article3930-Předvolebni-agitka-Demokracii-jsme-prohrali-a-co-dělat-dal
ale jsou i jiné rozumné názory, třeba toto:
"Musí být znovu zřetelné, že protivníkem prekarizovaných lidí z českým maloměst není syrský uprchlík, ale zaměstnavatel porušující zákoník práce a zároveň odmítající zvýšení pracovní mzdy nebo exekutor bránící kvůli svým ziskům současný systém exekucí."
(zdroj: http://a2larm.cz/2017/10/anketa-historicky-debakl-levice/)

360616

19.11.2017 00:09

Proč přetrvává nenávist vůči bělochům

Běloši jsou úspěšnější?

hank 91.?.?.?

Každý, kdo chce pochopit, proč jsou běloši tzv. úspěšnější (nebudu teď rozebírat, v čem ta "úspěšnost" spočívá a co všechno museli ti "méně úspěšní" v zájmu jejích nositelů obětovat), by si měl uvědomit, odkud, kam, za co, na čí úkor a v čí prospěch tečou na zeměkouli peníze a přírodní bohatství. Tento stav se až dodnes nezměnil přinejmenším od dob Kryštofa Kolumba, Fernando Magellana a nejkatoličtějších veličenstev španělského a portugalského impéria. Měnili/mění se aktéři na té bohatší/silnější straně, dnes se do ní úspěšně začlenila čínská věrchuška (která tak teprve teď napravuje 500 let staré čínské zanedbání, kdy se Říše středu sama a dobrovolně vzdala imperiálních ambicí...), ale směr těch toků od chudých k bohatým nikoliv. (Taky si prosím povšimněte, že tam, kde ta bohatá strana jsou Číňané, jsou předmětem nenávisti oni.) Kolonizátoři sice před 60 - 70 lety odešli, ale vliv i majetky jim zůstaly a peníze tečou pořád stejným směrem. Prohlubuje se nerovnost a nesouměřitelnost rozdělení bohatství. Chudí všech barev, místo aby se sjednotili proti skutečným nepřátelům, si k velké radosti těch "úspěšných" rozbíjejí hlavy sekerami a bejsbólkami navzájem. Koneckonců jejich vzájemná nenávist někomu velice vyhovuje a proto je vrcholně pokrytecké, když ti samí o ní něco křičí. Jak asi skončí společnost např. v USA, když 3 (slovy tři) nejbohatší Američané drží větší bohatství než celá chudší polovina tamního obyvatelstva dohromady? Až to vyvře tam, tak proti tomu bude situace v Jižní Africe procházka růžovou zahradou.

361095

05.07.2018 09:43

Rasové, kulturní a náboženské změny ve starém světě

RE: Takže Perchta z Fuckingameského paláce je nakonec muslimka...

hank 91.?.?.?

Semita-nesemita?
Fakt by mě zajímalo, jestli tu někdo ví, kde PhDr. Zbyněk Fišer, CSc., přišel ke svému "židovskému" pseudonymu...

365066

22.04.2019 18:15

Automatická kontrola vozidel

RE: Jedine reseni...

hank 91.?.?.?

"...který se nyní bude muset za další miliardy kvalifikovaně likvidovat."

On se kvalifikovaně vyveze do Indie nebo podobné země a tam ho kvalifikovaně za pár šupů zlikvidují obyvatelé skládek odpadků holýma rukama.

371142

28.04.2019 09:43

Kdo chce vyvolat barevnou revoluci?

Mladí vs staří?

hank 91.?.?.?

Už přes 5000 let, po celou dobu, kdy si lidstvo zapisuje své dějiny, si každá odcházející generace myslí, že dnešní mládež nestojí za nic a že s těmi staršími, odchází i ten lepší svět... Zatímco po vymření všech pamětníků si každá nastupující generace zopakuje všechny hovadiny, kterých se dopustili její předkové, včetně těch tragicky krvavých.

Dokud bude rozum jenom 2% nátěrem na genetickém dědictví po našich opičích a ještěřích předcích, který opadá za každé vážnější kulturně-civilizační krize, vždycky to takhle bude. Odhaduje se, že lidstvo potřebuje ještě asi 30 000 let evoluce, aby se ten rozpor mezi genetickým dědictvím a funkcemi mozkové kůry aspoň částečně eliminoval. Jestli a jak se s tím rozporem společnost porovná, to je vždycky na těch nastupujících generacích. Až teď, poprvé v historii, k tomu mají dostatek informací. Bude na nich, jak s nimi naloží.

Osobně mrzí, že už se nejspíš nedožiju toho, jak si v této snaze povedou... Ale bude to jejich svět. My už můžeme jenom zpytovat svědomí, nakolik jsme je pro něj vychovali a v jakém stavu jim ho tu necháváme. A nanejvýš je před opakováním těch hovadin ze všech zbývajících sil varovat.

371256

To důležité jste řekli oba, 371234 i 371236, tak jen tři stručné poznámky.

1. Kdykoli za studené války došlo k nějaké "vošajstlich" situaci, tak svět zachraňovali samostatně myslící subalterní důstojníci na obou stranách. Kdyby se byli přísně drželi rozkazů, tak už jsme si tu dneska nemohli dopisovat.

2. Ač se to zdá nemožné, tak na obou stranách jsou takoví myslící důstojníci i nadále, a to především v tajných službách. Buďte si jisti, že i když idioti v politickém vedení na obou stranách dělají všechno možné pro zrušení vzájemné krizové komunikace a posledních zbytků důvěry, po této linii kontakty existují i nadále. Je to opravdu jedna z posledních šancí pro záchranu civilizace, jak ji známe. Jestli se tuto komunikaci někomu podaří přerušit, tak se pomodlíme - pokud to stihneme - a svou existenci v tomto slzavém údolí ukončíme. (Pár lidí přežije vždycky; ti budou těm mrtvým závidět.)

3. Vyšší stupeň jaderného nebezpečí s menším globálním dosahem než spor mezi supervelmocemi aktuálně vidím ve dvoustranných sporech typu Indie - Pákistán nebo Izrael - arabský svět.

371270

Ad jednání ve třech: Objektivně vzato Čínu nelze ignorovat, jenže problém je v tom, že jejich způsob myšlení je odlišný a pro lidi ze Západu těžko pochopitelný. Každý ze Západu, kdo tvrdí, že Číňanům rozumí, nežil tam aspoň 30 let, nezná jazyk a nemá za partnera/partnerku Číňana/Číňanku, kecá; a i ten, kdo tyto podmínky splňuje, je proti rodilým Číňanům do značné míry handicapován. (Někde jsem četl bonmot, že Euroameričan se spíš naučí rozumět myšlenkovým pochodům mraveniště než Číňanů.) Co nám to říká? Že Čína může jedině překvapit, a zároveň že uhodnout předem druh a míru toho překvapení bude stejně složité až nemožné jako předpovídat ty příslovečné černé labutě Nassima Taleba. A kdoví, jestli tou černou labutí pro dosluhující kapitalismus nakonec není nebo nebude Čína jako taková... Nicméně v žádném případě bych neměl strach z toho, že se Čína bude snažit udělat cokoli, co by zničilo svět. V čínském světonázorovém pojetí věci oscilují kolem rovnováhy a každý, kdo se ji snaží narušit, na to doplatí; a čím víc se věci od rovnováhy odchýlí, tím víc "kolaterálních" škod napáchá jejich návrat do rovnovážného stavu. Skoro bych se vsadil, že na trvalou snahu čínského vedení takové odchylce zabránit se dá spolehnout i v praktické politice včetně diplomacie a vojenské strategie.

371285

08.05.2019 21:54

Pátá generace mobilní sítě může být vražedná

Zachovejte paniku!

hank 91.?.?.?

Než všichni začnete blbnout kvůli 20 000 satelitů, které by se měly dostat na orbitu, zjistěte si: a) kdo je a v dohledné době bude schopen v potřebném množství vyrábět raketové motory určené pro tento účel, b) které státy jsou je schopny od výrobců nakupovat, v jakých množstvích a pro jaké prioritní účely.

Zatím spím klidně. Přesněji řečeno, tohle není věc, která by mi spaní dokázala zkazit. Ještě přesněji řečeno, jiné věci mi to spaní dokážou zkazit mnohem úspěšněji.

371421

11.05.2019 09:37

Propaganda

Křesťanské hodnoty...

hank 91.?.?.?

... dotažené do důsledku:
https://twitter.com/i/status/1126712159696592897

Aneb: Co udělají skalní obránci křesťanských hodnot v budoucí Evropě uspořádané podle jejich mustru s ateisty, agnostiky a jinými nekřesťany?

Kdo má zájem a sicflajš, celé (56 minut) je to tady:
https://m.dw.com/en/which-way-is-europe-heading/a-...

371475

18.05.2019 22:09

Válka s Íránem, kterou Trump plánuje, má začít na podzim 2019

RE: Hmmm, kachna.

hank 91.?.?.?

Taky si myslím, že kecají. Buď je to úplný fake nebo zpravodajská hra určená ke zcela jiným (US vnitropolitickým?) účelům.

371567

19.05.2019 00:10

Bombardování přivede Írán zpět do doby kamenné, ale tak na půl

RE: No tak on už prosákl například i

hank 91.?.?.?

"...na Mars to furt eště nejde."

Já bych se skoro vsadil, že ani nikdy nepůjde... Mám za to, že vesmír má dobře posichrováno, aby civilizace, které se neumějí vyvíjet jinak, než rozebíráním vlastních planet pod svýma nohama, nedostaly šanci aplikovat takovou rozborku na planetách jiných.

371571

19.05.2019 22:46

Jak dál s Evropskou unií?

Autor v tom má neskutečný hokej

hank 91.?.?.?

Například cyrilometodějská mise byla neúspěšných pokusem Byzance vcucnout střední Evropu do své mocenské sféry a nenechat ji spadnout do mocenské sféry římsko-německé. Avšak mezi oběma evropskými velmocemi té doby nebyl v jejich postoji k perifériím skoro žádný rozdíl.

Mluvit o středověkých feudálních územních útvarech včetně Českého království jako o suverénních státech je přinejlepším anachronismus.

Husité byli většinou evropských sousedů Českého království skutečně považováni za něco, co bychom dnes nazvali teroristy, a šel z nich podobný strach jako třeba dnes z islámského státu. Spanilé jízdy husitů za hranice království toho s obranou českého území a české suverenity měly opravdu dost málo společného... Šlo spíš o kořistnické nájezdy sloužící zásobování vojsk a získání prostředků pro jejich další bojeschopnost. Cíle těchto nájezdů byl skoro vždy voleny z hlediska jejich snadného dobytí a naděje na válečnou kořist.

Nakolik je národní identita hodnotou, která by stála za obranu, na to se zkuste zeptat třeba Lužických Srbů... A "zájem celku" skutečně nemusí být totožný se zájmem národa; celek lze definovat nejrůznějšími způsoby, nejen jako národ.

371575

21.05.2019 20:53

Podařilo se v Kanadě vybudovat fungující multi-kulti společnost?

A co když se to podařilo?

hank 91.?.?.?

Co když je to maximum možného, čeho lze v takové společnosti dosáhnout? A co když to tak vyhovuje všem (nebo aspoň skoro všem) zúčastněným?

Skoro bych řekl, že jestli je ten žánrový obrázek aspoň napůl pravdivý, tak poradím svým dětem a vnoučatům, kam mají emigrovat...

A že jsou některé příspěvky (nejen) pod tímto článkem učebnicovými projevy kognitivní disonance (čím dál je víra od skutečnosti, tím hůř pro skutečnost...), na to už jsem si v podobných diskusích jako je tato dávno zvykl.

371608

22.05.2019 00:28

Podařilo se v Kanadě vybudovat fungující multi-kulti společnost?

RE: ty Slušovice jsou mimo

hank 91.?.?.?

"Znám nejméně pět JZD, které na tom byly podobně..."
Přesně to mě napadlo: Práče, Kateřinky, Otice, Hustopeče, Vlčnov, Úsovsko...

371615

25.05.2019 19:05

Podařilo se v Kanadě vybudovat fungující multi-kulti společnost?

RE: Moje probuzení

hank 91.?.?.?

"Autor byl sice významným činitelem spolku KKK..."

... a bezpochyby proto je mu nutno ve všem a bez výhrad věřit. [chechtot]

371718

31.05.2019 23:42

Podle ministerstva zdravotnictví nepředstavuje síť 5G žádný problém

RE: Nádorů mozku přibývá

hank 91.?.?.?

U generace narozené v letech 1945 - 1963 je významným zdrojem rizika především leukémie spad izotopu stroncia 90 (β-zářič, poločas rozpadu 28,79 let) z atmosférických jaderných testů. V kostech ho máme všichni, kdo jsme v těch letech rostli a pili mléko, protože Sr všude v přírodě doprovází vápník.

371817

07.06.2019 20:14

Pronásledování křesťanů na úrovni, která se blíží genocidě

RE: máte co jste chtěli, hňupové, likvidace českého národa v přímém přenosu

hank 91.?.?.?

"A zahraniční korporace přijímají v ČR přednostně cizince, Indy, Turky, dokonce i v IT!"

Protože ajťáci zkrátka nejsou. Nadnárodní korporace přijímají každého, kdo splňuje jejich požadavky. Nadnárodním korporacím je to vcelku jedno, jakou barvu má kůže jejich pracovníků, jaký je jejich rodný jazyk a jaké vzývají pámbíčky. Nějaká "náhrada národa" jim je úplně u prdele. Nadnárodním korporacím jde o zisk a o to, aby z lidí vyždímaly výkon. Indie produkuje ročně milión inženýrů a není tam pro ně dost práce, takže jsou rozlezlí po celém světě. Např. v zemích Perského zálivu nebo ve východní a jižní Africe není snad jediná fabrika, kde by se nenašel aspoň jeden indický inženýr. A to si pište, že nějaké diletanty a nemakačenky by si tam ty korporace nezaměstnaly; byly by samy proti sobě. A ti inženýři musí prokazovat schopnosti odborné i řídící, protože to není žádná sranda řídit fabriku, kde je polovina lidí bez jakékoli kvalifikace a z nich polovina ještě k tomu negramotných.

Mluvím z vlastní zkušenosti exportního obchodníka, který prodával strojní zařízení a investiční celky do Indie a na Střední Východ.

371965

19.06.2019 21:43

Čelíme globálnímu potravinovému kolapsu?

K věci

hank 91.?.?.?

https://a2larm.cz/2019/06/pohled-do-propasti/

A věnujte prosím pozornost i odkazům v textu toho článku.

372120

26.06.2019 21:13

Demonstrace proti Babišovi

RE: poděkováni obyvatelstvu

hank 91.?.?.?

A co je tedy pro společenský systém současnosti nejpodstatnější?

372245

06.09.2019 19:31

Amazonie v plamenech

RE: Lesní požáry jsou zdravé, to ví každý lesník

hank 91.?.?.?

"Koukněte se třeba na středozemí kde původní rozsáhlé dubové porosty byly vykáceny už v antice. A nějak jsem si nevšiml že by se za těch 2 000 let samy obnovily. Všede jen holé skály a kamenitá půda porostlá trnitými keři. To je jižní středozemí."

Bingo. Nejdeštivější místo v Evropě je Crkvice v Černé Hoře. Naprší tam přes 4600 mm za rok (u nás průměrně 700 mm, nejdeštivější místo Bílý Potok pod Smrkem v Jizerkách má cca 1700 mm ročně). A co tam je? Holá skála, tráva, pár keřů. Nejdřív tam vykáceli staré lesy, pak to vypásly kozy a ovce a dneska... fotky viz třeba tady:
https://eeas.europa.eu/headquarters/headquarters-homepage/37213/unveiling-hidden-landscapes-montenegro-eus-work-preserve-cultural-heritage-helps-boost-tourism_en

373503

28.09.2019 19:02

Opravdu chceme zpět feudalismus v plné parádě?

Taky jsem to nedočetl.

hank 91.?.?.?

Africké země získaly formální politickou svobodu, ale ekonomicky zůstaly stále zdrojem surovin a zisků pro bývalé koloniální metropole, později pro nadnárodní korporace v těch metropolích sídlící. V globálním finančním vyjádření toho z bývalých kolonií do bývalých metropolí proudí daleko víc než opačným směrem, což platí právě od dob vzniku prvních koloniálních říší a nikdy tomu nebylo jinak.

Navíc je pokrytectvím ukazovat na všelijaké nepravosti, kterých se režimy bývalých kolonií dopouštějí, protože se jich dopouštějí v zájmu bývalých metropolí, ať už jde o zájmy jejich politiků, korporací nebo konzumentů. Od genocid přes vykořisťování dětské práce až po ekologická zvěrstva, všechno je v něčím zájmu; a ten někdo je z bývalých metropolí. V tomto ohledu máme vagóny másla na hlavě např. všichni, kdo používáme mobilní telefony, protože ve všech je obsažena dětská práce - těžba koltanu v Kongu. Povýšeně poukazujeme na produkci skleníkových plynů v Číně; jenže kdyby nebylo čínské dílny světa produkující ty plyny, chodili bychom bosi a nazí. A nadto je produkce skleníkových plynů na obyvatele dnes už v Čechistánu vyšší než v té Číně...

373832

28.09.2019 19:24

Vzdělávání je problém?

RE: Závažné problémy

hank 91.?.?.?

IQ je zcela irelevantní číslo, které neříká nic jiného, než jak testovaný umí absolvovat IQ testy. IQ testy vznikly původně z potřeby třídění dětí a mládeže pro americké školství všech stupňů (v USA se děti poprvé povinně testují už v 5 letech) a pro US Army; aby byly výsledky testů nezávislé na mateřských jazycích testovaných (dnes se to zdůvodňuje potřebou mezinárodního a mezikulturního srovnávání), standardní testy dodnes vůbec neověřují schopnost práce s textem a jazykem.

(Disclaimer: Jsem bývalým členem Mensy ČR [= sdružení lidí s IQ > 130], která mi v r. 1993 naměřila IQ = 152. I jiní testující mi později opakovaně naměřili podobné hodnoty, tj. vyšší než má 98,5 - 99% české populace.)

373833

28.10.2019 18:00

Místo aby bažinu ČT vysušili, tak ji zakonzervovali

RE: Dobývání renty atd.

hank 91.?.?.?

Kromě toho nikdo nikoho (zatím?) nenutí, aby TV přijímač vůbec zapínal...

374321

09.12.2019 19:41

Rozborová zpráva k Istanbulské úmluvě

Dotaz

hank 91.?.?.?

Kdo z diskutujících pod tímto článkem jsou ženy?

375231

15.02.2020 19:55

Co dělat?

Pád Říma?

hank 91.?.?.?

Obvyklý pohled na pád Říma, který se traduje už od dob E. Gibbona. Současníci si nějakého pádu skoro ani nevšimli; dnes bychom řekli, že ke změně režimu vůbec nedošlo. Civilizačně-kulturní kontinuitu v té době zajišťovala Konstantinopole a nobilita západní části říše už dávno byla odstěhovaná do Ravenny i jinam. Navíc první germánští králové Odoaker a Theodorich byli z tehdejšího hlediska zcela legitimními vládci, na císařský titul vůbec neaspirovali a uznávali i svou podřízenost východořímským císařům. Dokonce se dá říci, že ve srovnání s tím panoptikem figurek posledních západořímských císařů spravovali to území mnohem rozumněji a úspěšněji.

To ostatní nemá smysl komentovat. Jan Vítek býval kdysi dobrý novinář... Některé jeho příspěvky psané v 90. letech, kdy pracoval v Ženevě, mám dodnes schované. Škoda, no...

376921

17.02.2020 22:23

Co dělat?

RE: Ano, pád Říma!

hank 91.?.?.?

Jenže to už byl dvůr ze Říma dávno odstěhovaný, nejdřív do Mediolana (Milána - od r. 293) a později od r. 402 do Ravenny. V Ravenně mimochodem sídlili Odoaker i Thedorich.

376959

02.03.2020 00:19

O osudu myšlenky jaderného raketového motoru pro lety do vzdáleného vesmíru

RE: Nějak tomu nerozumím

hank 91.?.?.?

Ta NERVA pracovala s vodíkem a štěpné reakce se využívalo k jeho zahřívání na velmi vysoké teploty. Ale těžko si dovedu představit zásobu vodíku potřebnou na cestu k Proximě Centauri... Testované motory v 60. a 70. letech vydržely pracovat jednotky až nízké desítky minut a vyvinuly tah v desítkách tun, pak byly zkoušky zastaveny.

377198

Ono by to ve skutečnosti fungovalo tak, že půl cesty by se zrychlovalo a půl cesty brzdilo. Ale ta zásoba hmoty potřebná pro dosažená takové rychlosti by musela být hrubým odhadem asi 99% hmotnosti takového plavidla...

377199

07.04.2020 00:43

Operace Rouška

RE:

hank 91.?.?.?

Dobrá otázka.

Co je to svět?

Vesmír se řídí zákony termodynamiky.

Živá příroda se řídí zákony termodynamiky a evoluce.

Lidská společnost se řídí neosobními (to prosím zdůrazňuji, NEOSOBNÍMI) zákony převládající společensko-ekonomické formace - nebo "systému", jestli se tenhle pojem někomu líbí líp. Momentálně je to kapitalismus. Kromě toho je ale člověk přírodní druh, takže pro něj platí i výše řečené o termodynamice a evoluci.

Kdo věří na pánaboha nebo jinou (nad)osobní vyšší moc, má jasno.

My ostatní tvrdíme, že svět neřídí nikdo. Na termodynamiku a evoluci naštěstí nemá nikdo z lidí. Ani žádní tajemní "oni".

A kdo tvrdí opak, měl by to dokázat. Důsledky termodynamiky a evoluce jsou naštěstí dokazatelné snadno experimentálně, takže není co řešit. Důkazní nouze je tedy na straně těch, kdo tvrdí něco jiného. Zatím se jim jejich tvrzení věrohodně dokázat nepodařilo.

Tož tak.

378423

09.08.2020 21:00

Ludvík Svoboda – najlepší prezident v histórii Československa

RE: Přemýšlím nad

hank 91.?.?.?

"...ve skutečnosti jsme ztratili jak svobodu, tak i suverenitu..."

My jsme po roce 1945 někdy byli suverénní stát? Ani náhodou. Nejblíž k tomu bylo asi za Antonína Novotného aka Krásného Tonyho, který zuby-nehty bránil Brežněvovi poslat sem sovětské vojsko, takže když ho pak v lednu 1968 soudruzi vyhazovali od koryta, nezastal se ho v ČSSR ani jeden ze stalinisticko-brežněvovských ultras.

V roce 1968 Sovětům nešlo především o vnitřní uspořádání v ČSSR nebo o riziko demontáže socialismu, ale o zabránění změně geopolitické rovnováhy. Pochopitelně přitom sledovali výhradně svoje vojensko-strategické zájmy. A poslední kapka, kterou sud jejich vyčkávání přetekl a která rozhodla o tom, že invaze byla z jejich hlediska nutná, byla ta známá studie o možné alternativní vojenské doktríně ČSSR vydaná na Vojenské politické akademii v červnu 1968. Však taky těch asi 40 generálů, kteří na tom tenkrát pracovali, byli první, koho tady po 21. srpnu sovětská vojenská kontrarozvědka naháněla. A někteří - především tedy samozřejmě generál Prchlík - si to po roce 1968 škaredě odskákali.

Teď jste možná někteří chytří, když teď víme spoustu toho, co jsme v 70. a 80. letech nevěděli. (Stejně toho ještě další spoustu nevíme a moje generace už se toho o moc víc ani nedozví, protože některé archívy se otevřou, až všichni, kdo to pamatujeme, vymřeme. Ale na posouzení některých věcí stačí i to, co víme už teď.) Nicméně když se na to podíváme z toho geopolitického hlediska, tak zřejmě i vstup vojsk (kromě řady dalších věcí) přispěl k udržení té rovnováhy strachu, kdy se obě supervelmoci držely v clinchi a tím jedna druhé bránily provádět podobné hovadiny jako byla karibská krize. A ty ostatní následky byly ty třísky lítající při kácení lesa. Na tom kácení se pak velice rychle začaly podílet i československé režimní struktury, včetně těch, které se za pražského jara nechaly "lidem" oslavovat. (Výjimky byly vzácné, za všechny budiž jmenován František Kriegel.) V srpnu 1968 sice Sovětům neskočily na špek a dělnicko-rolnickou vládu je nenechaly založit, ale už v srpnu 1969 rozkázaly střílet do vlastních lidí.

A Krásný Tony, když už jako presidentský důchodce hrával v jedné radlické hospodě s dalšími důchodci svůj oblíbený mariáš, nakonec vždycky skončil u toho: "Za mě, pánové, sem Rusové nevlezli. Za mě teda určitě ne." Však taky část pražské omladiny po 21. srpnu 1968 nosila na oblečení placky, na nichž stálo: Sorry, Tony.

Nic není jednoduché a nic není černobílé. Ani ta historie, kterou jsme zažili.

381097

12.08.2020 23:30

Izrael ničí východní Bejrút novou zbraní

RE: na muj vkus

hank 91.?.?.?

Lidi dělali odjakživa všelijaké hovadiny... viz třeba tady:
https://www.sszp.eu/wp-content/uploads/2019_confer..., str. 49 - 52
V chemickém průmyslu i jinde existují neschválené riskantní postupy, které se používají, dokud se něco nestane. To "něco" bývá často tragédie, která postihne i okolí, a teprve až pak se to řeší.

Jinak databáze největších světových průmyslových havárií vedená na ČVUT uvádí za léta 1916 - 2013 15 případů, které měl na svědomí právě ledek amonný.

381193

Káva pro Zvědavce

37

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 75 čtenářů částkou 13 073 korun, což je 37 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Soud v Německu rozhodl, že omezit zavírací dobu restaurací není opodstatněné19.10.20 21:32 Německo 4

Co je s panem prezidentem?17.10.20 09:47 Česká republika 7

Je třeba říci dost, burcuje Klaus. Nejsme ve válce, nestrašte mrazáky s mrtvolami14.10.20 11:11 Česká republika 3

Erouška je pochybná aplikace s placebo negativním efektem14.10.20 10:15 Česká republika 5

Ve stavu nebezpečí si schválí cokoli bez demokratické kontroly13.10.20 19:31 Česká republika 0

Maďarská poslankyně skartovala knihu dětškých pohádek plnou gayů a leseb, aktivisté ječí13.10.20 18:08 Maďarsko 2

Absurdita článků z dění na pařížských předměstích nadále roste13.10.20 16:51 Francie 0

Marián Kotleba se rozdáním 3 šeků po 1488 eurech dopustil ideozločinu a půjde sedět12.10.20 21:56 Slovensko 12

Počty zemřelých loni a dnes09.10.20 15:21 Česká republika 6

Studenti na slavné Karlové univerzitě chtějí "bezpohlavní systém"09.10.20 00:10 Česká republika 2

Byla pandemie plánována?08.10.20 21:48 Neurčeno 8

Hoří, hoří a ne a ne spadnout08.10.20 21:23 Jižní Korea 11

Vláda tvrdě zpřísňuje opatření. Na 14 dní se zavřou ZOO, bazény, posilovny, kulturní i sportovní akce08.10.20 16:43 Česká republika 7

Zákon o šmírování internetu vojáky prošel dál08.10.20 15:37 Česká republika 0

Už je to tady: Očkovaní na covid nebudou muset nosit roušky08.10.20 13:19 Česká republika 6

FB smazal Trumpovi 2x příspěvek, ve kterém píše, že chřipka je horší než covid07.10.20 10:35 USA 2

Zločin proti lidskosti06.10.20 21:22 Německo 0

Prymulovi jen tak přistál na účtu milión korun06.10.20 09:50 Česká republika 3

Petice proti náhubkům, testům na covid19 a dalším opatřením04.10.20 17:58 Česká republika 11

Švédsko otáčí? Nechce krimigranty z Řecka03.10.20 14:22 Švédsko 0

Měnové kurzy

USD
23,14 Kč
Euro
27,26 Kč
Libra
29,97 Kč
Kanadský dolar
17,55 Kč
Australský dolar
16,31 Kč
Švýcarský frank
25,43 Kč
100 japonských jenů
21,93 Kč
Čínský juan
3,46 Kč
Polský zloty
5,96 Kč
100 maď. forintů
7,47 Kč
Ukrajinská hřivna
0,82 Kč
100 rublů
29,78 Kč
1 unce (31,1g) zlata
43 995,32 Kč
1 unce stříbra
566,92 Kč
Bitcoin
272 028,25 Kč

Poslední aktualizace: 20.10.2020 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?