Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 18 příspěveků, 11 různých jmén: <nic>, Arklee, Marek Bozenhard, Marek_Emp, Petr Já, Petr Petr, Petr starej, petr.adamec, Petr.Já, Starej dědek, VT.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

07.07.2010 15:51

Svět je z nás unaven, říká izraelský ministr

RE: Světová židovská konspirace

Petr Petr 80.?.?.?

Četli jste Pána prstenů (kniha od katolíka Tolkiena)? Zde je jeden citát z té knihy: "Moc temného pána se skutečně neukazuje v ničem tak zřetelně jako v odcizení, které rozděluje ty, kdo dosud stojí proti němu." To jen, aby bylo jasno.

223466

01.04.2011 11:45

Japonská jaderné krize: zaměstnanci „prohrávají závod“ o záchranu reaktorů

RE: Protavení dna nádoby

Marek Bozenhard 80.?.?.?

Názor mám na to takový, že to, co je označeno jako reaktor, reaktorem není.

240882

05.04.2011 13:44

Jak je to s uskladněním vyhořelého paliva ve Fukušimě - odpověď SÚJB

K doplnění editora

Arklee 80.?.?.?

""Pan Bozenhard říká "v Japonsku se vyhořelé jaderné palivo neukládá" a současně "ve Fukušimě je i sklad RAO (úložiště radioaktivního odpadu)". Tak jak je to, ukládá se nebo neukládá?""

Myslím si, že se zde zaměňují 2 pojmy: a to sklad a úložiště a zároveň pojmy "sklad vyhořelého paliva" a "sklad či úložiště radioaktivního odpadu".

Rozdíl mezi skladem a úložištěm je jednoduchý. Ve skladu je radioaktivní materiál (vyhořelé palivo či radioaktivní odpad) "uskladněn" pouze dočasně (přičemž bude následovat např.: přepracování těchto materiálů). Kdežto v úložišti jsou materiály ukládány "natrvalo".

Dále je nutno nezaměňovat pojmy "sklad vyhořelého paliva" a "sklad radioaktivních odpadů" (popřípadě úložište RO). Vysvětlení je opět jednoduché: vyhořelé palivo není považováno (z pohledu zákona) za radioaktivní odpad. Do skladu/úložiště RO se tedy žádné vyhořelé palivo neukládá. Jde o radioaktivní materiály (odpady) např.: ze zravotnictví (ozařovače, rentgeny..), průmyslu (zářiče defektoskopů..), apod..

Co z toho plyne?

Japonci "nemají sklad(y) vyhořelého paliva".

241141

08.04.2011 10:34

Jak je to s vypouštěním radioaktivní vody do moře

RE: Hmm,

Marek Bozenhard 80.?.?.?

O efekt samotného výbuchu nejde. Pokud by k tomu došlo, bude kolem rapidně vyšší aktivita. Věřte, že reaktor 3 je nepoškozen. A bazén je na svém místě.

241304

08.04.2011 11:37

Jak je to s vypouštěním radioaktivní vody do moře

RE: Blb, nebo cynik?

Marek_Emp 80.?.?.?

U používání slova "díky" odkazuji na článek http://nase-rec.ujc.cas.cz/archiv.php?art=5655 z Ústavu pro jazyk český AV. jsou v něm uvedeny příklady, že toto slovo se používá v kladném i záporném významu.
Nejsem lingvista - estét a Vaši připomínku beru.
Teď k obsahu Vaší reakce:
1) měřené pozadí ze "staniček" SÚRO slouží jako tzv. "Síť včasného zjištění". Nelze z nich odvozovat, jaká je roční dávka obyvatele. Například významý podíl v roční dávce hraje radon, který je problémem uzavřených místnosti a ten staničky rozhodně nenaměří.
Není zcela pravda, že se 1 Sv = 1 Gy. Jde o zjednodušení.(platí to pouze pro záření gama a beta) Pěkně je to popsáno viz: http://cs.wikipedia.org/wiki/Sievert.

Jak jste přišel k 5 Sv při "létání do měsíce" nechápu.

K poslednímu odstavci: Pokud mě máte za cynika za používání slova "díky", nerozumím tomuto. "...a nadějný je i stupeň shodný s tím zemětřesným - 9" .
Když pominu, že takový stupeň neexistuje a nechápu, odkud máte informace, že je situace tak fatální, nepřijde mi slovo "nadějný" jako nějaké, které se používá v negativním smyslu.

241311

Souhlasím s Vámi. I s tou (možná) nevyvážeností u něčeho. Byl jsem myšlenkami asi kousek dál, než bylo v té fázi článku vhodné. Začínal jsem uvažovat spotřeby materiálů už na kWh, jak nabádám dále, ať si to každý vypočítá.
S recyklací máte pravdu, ušetří hodně, ale také není energeticky achemicky úplně nenáročná.

241799

15.04.2011 08:07

Reakce na článek z Britských listů „Měsíc po fukušimské jaderné havárii: Exploze nukespeaku“

RE: Jádro je nejekologičtější - opravuji se :)

Marek_Emp 80.?.?.?

Jelikož nevím, jestli reagujete na článek nebo na diskusi (přispěvatele) , omezím se jen na to, abych Vám dal tip na čtivo. Je to zákon 18/1997 Sb. (zákon o mírovém využívání jaderné energie a ionizujícího záření) a jeho vyhlášek, které opraví Vaše nepravdy ohledně pojištění a uvede Vám cenu, která se odvádí z každou MWh na "jaderný účet", tedy na uložení odpadu a likvidaci elektrárny.

241900

15.04.2011 09:47

Reakce na článek z Britských listů „Měsíc po fukušimské jaderné havárii: Exploze nukespeaku“

RE: Jádro je nejekologičtější - opravuji se :)

Marek_Emp 80.?.?.?

Cenu veškerých externalit zaplatí u konečném důsledky vždy koneční spotřebitelé (penězmi, dopadem na přírodu či na sebe samotné) , ať už u jakékoli jaderné elektrárny, obnovitelného zdroje energie či jakéhokoli výrobku. Kdo by to měl platit jiný?

Já neargumentuju opačně. Já narážel tvrzení, že v ceně energie z jádra není ani koruna ani uložení ani likvidaci elektrárny, což pravda není. Ročně se odvody na účet mohou pohybovat mezi 1,5 -2 miliardami Kč (50Kč/MWh). Uhelná, větrná, sluneční ani vodní elektrárna nic takového nemá.

Kolik %? (vím, že mě nařknete, že zatloukám) Ale skutečně nevím. Cena peněz a práce se mění a já neznám ceny prací. Nastaveno to bylo tak (v roce 1997), aby se pokrylo všechno. Když začnete hovořit o statisících let atd.. - Když kontejnery s vitrifikátem leží několik km pod zemí, náklady s tím prakticky nejsou. (tím netvrdím, že se mi to líbí)
Stejně, jak se vyvíjí ceny, budou to určitě reflektovat odvody.

Účet spravuje ČNB. Jak nemám použít kvazi-fráze a přitom nelhat? Myslíte si, že mám jeho stav někde na obrazovce? Stejně jak Vy nedokážete, že může být tunelován, já nedokážu, že není.

A závěrem - napsat, že když neodpovím, jsem nachytán na hruškách je rovněž nefér. Nesedím a nesleduji, kdo kde na něco reaguje.

241912

15.04.2011 11:18

Reakce na článek z Britských listů „Měsíc po fukušimské jaderné havárii: Exploze nukespeaku“

RE: Jádro je nejekologičtější - opravuji se :)

Marek_Emp 80.?.?.?

[mrknutí jedním okem]

241919

25.07.2016 15:11

O strachu

David Rath

Petr Já 80.?.?.?

D. Rath byl zlikvidován proto, že vymyslel a rozšířil pojem "spící kopec", čímž urazil něčího bůžka. To ale asi málokdo pochopí.

350792

No, to máte tak: Sport je běhat se svým klukem za míčudou, jen tak, pro radost. Sport je, když se pár kluků domluví, a jdou si zakopat někam na místní plácek. To je sport. Ale ty různé tituly typu "nejlepší na světě" jsou, zcela logicky, vyhnány pouze penězma. A to sport není, to už je jenom byznys. Takže moje doporučení - na byznys srát, ale běhat se svým klukem po místním plácku.
Petr Já.

351038

06.09.2016 12:43

Sorosovo tažení za globální chaos

Sranda

Petr.já 80.?.?.?

Na stejné lodi s Izraelci jsme už dávno, od začátku. Vláďo, To jsi, proboha, ještě nepochopil? Vím, že nemáš rád mnou doporučovanou literaturu, ale přečti si od Ludluma Jansonův rozsudek, nebo tak nějak se to asi česky jmenuje, bo to tu též vyšlo. Tam se popisuje taková postava, jako je sereš (nomen omen). Ty peníze nejsou toho sereše, ale té vlády (myslíš si, že je tak snadné "udělat miliardy z ničeho"? - proč je tedy nemáš třeba ty?). Sereš je jenom jejich loutka, tak, jako vždy.

351720

03.04.2017 12:41

Karle Kryle, promiň

RE: Nevím kde berete tu ničím neotřesitelnou jistotu

petr.adamec 80.?.?.?

Snad jen pozdrav. Jste to stále Vy, co psal kdysi dávno na IVTT? Nebo Vám někdo ukradl nick? Pokud jste to Vy, zdravím. Vaše komentáře drží stále linii - to není ironie. Mám rád konzistentnost v názorech.

356877

13.06.2017 13:37

Pfui Teufel! Německem otřásá skandál!

Zbytečné psát titulek

Starej dědek 80.?.?.?

Ach jo, články tohoto typu mě, doslova, serou. Bílí chlapi potřebujou vynadat, to aspoň, možná i pěkně po ostravsku přes držku, aby se konečně vzpamatovali, do prdele! Tak nadávám.
Já jsem starej, utahanej, vousatej, vobyčejnej evropan, rasou alpínec, rodák z Prahy, kde stále bydlím, s vysokou školou, inženýr, celej život pracuju, žádná podpora apod. (ne tedy ten "debilní vesničan", jak nám pořád podsouvaj), a mám 4 vlastní děti, úžasnou manželku atd. Když to napíšu úplně debilně "Tak vo tom to je!" Pokud děti nemáte, nemůžete čekat zázraky. Tak se, chlapi, kuva vzmužte, a ploďte! K čemu ten klacek, kuva, máte?
Konec nadávání. Ale to celé je v dobrém, ne ve zlém, jak jistě moudří chápou. Chlapi - buďte už zase chlapi! Jste přece MUŽI!!! Nebo už ne?

358359

07.08.2017 15:31

My 2

Tak něco k tématu

Petr starej 80.?.?.?

No, to máte tak. Můžete hledat práci, či lépe placenou práci - a tam je šéfem buzík. No, co uděláte (tu práci potřebujete) - zahrajete trapnou buznu, a voni vás tam vemou. Ale co teď dál, trapnej heteráči?!
Nebo jinak - potřebujete (teď si doplňte sami) prachy, nebo něco XZY. No, von je šéfík buzna - co uděláte? - Opět totéž, co výše. Je Vám pomoženo, jako parťákovi. Ale co teď dál...- viz výše.
Nebo ještě jinak, chybně - něco potřebujete, šéfík je buzna, a vy se zhnuseně odvrátíte, vyprázdníte obsah žaludku a odejdete. Co se stane? No, nic, vy jen nedostanete to, co potřebujete. Blbé, že?
Ještě jinak - teplouši mají slušné IQ - to znamená, že jsou na vedoucích pozicích, kam je tlačí navíc i strategie jejich komunity. Takže na těchto pozicích jich, logicky, bude o dost více, než 4% (osobně tipuji tak 10 - 15%).
Já tuto roli, jako oprstýnkovaný starý šedivý fotr, co všude chodí s dětma (tedy do nového prostředí, kde o něco opravdu jde, čímž pokrytecky budím "po cikánsku" soucit - naučil jsem se tuto chytrou taktiku od cikánů na Žižkově, kde bydlím [smích]) naštěstí nikdy neprožil, ale znám několik kluků, co jí osobně znají. A ti kluci jsou z toho doslova na blázinec, když za nima denně leze buzna, která jim šéfuje a chce jejich tělo - a jim se z toho doslova zvedá žaludek.

359475

27.02.2019 14:57

Seriál Most!

A proč se na to koukáte?

80.?.?.?

Já vůbec nevím, o čem se v tom úplně zbytečném článku píše, v životě jsem z toho neviděl ani jeden díl - a vůbec mi to nechybí. Nikdy ho totiž vidět nebudu - ztráta času. snad pořad pro debily - no. Jste Vy debilové? - ano?- pak se na to koukejte. Když Vás to teda intelektuálně uspokojuje. Huh...

369957

08.03.2019 14:30

Protiruská hysterie za účelem konfiskace libyjské ropy

RE: slovan versus zápaďák

VT 80.?.?.?

Že na vybombardování velkých měst nemají mentalitu věřím, ale obávám se, že za 2. světové války na to neměli kapacity. V Sýrii to nedělali z důvodu č. 1 i proto, že ta města byla osvobozována Syrskou armádou plus spojenci Sýrie

370153

11.09.2020 14:27

Pryč s Big Pharma, Go home, Bill

Vyměnit nevěstky

80.?.?.?

Tak to je přesně ono! Nechat vše, jak to je - a vyměnit nevěstky! Autor příspěvku to trefil, i když asi lépe (a jinak), než čekal.
A pojedeme stejným způsobem dál... Pouze s jinými nevěstkami.... staré se už okoukaly a vůbec...
Asi tedy halelujáááá, juchu chů... atd.

381920

Káva pro Zvědavce

70

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 111 čtenářů částkou 24 460 korun, což je 70 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Poslanci používají legální restauraci, i když to plebsu zakázali25.01.21 17:14 Česká republika 0

Papaláši se chytili do vlastní sítě25.01.21 12:23 Česká republika 3

Začínám rozumět roli Navalného: užitečný idiot by mohl posloužit k zastavení Nord Stream 223.01.21 12:12 Evropská unie 4

Pane Volný, to bylo hloupé21.01.21 17:14 Česká republika 20

Slovenský lekár objednal pre svojich covidových pacientov Ivermectin. Colníci mu zásielku zabavili20.01.21 19:05 Slovensko 4

Na Seznamu se rozmáhá cenzura jako rakovina20.01.21 08:06 Česká republika 8

Sbohem, Kalousku. A zavři za sebou z druhé strany19.01.21 19:17 Česká republika 8

Chcete, aby skončil Lockdown? 26. ledna máte reálnou možnost to změnit19.01.21 10:14 Česká republika 3

Helena Duke poté, co udala vlastní rodinu, žebrá o peníze18.01.21 14:28 USA 3

Satanisté a jejich poskoci mají Vánoce17.01.21 23:15 Česká republika 3

V Norsku po aplikace vakcíny zemřelo 23 lidí a Blatný by chtěl očkovat15.01.21 20:37 Norsko 4

Humorem proti totalitě15.01.21 18:55 Česká republika 1

Fanatismus a nesmiřitelnost – aneb stane se Helena Duke legendou?15.01.21 16:52 USA 1

V protestu před Kapitolem 6. ledna sehráli roli „agenti provokatéři“ – Interview s Michaelem Yonem14.01.21 11:38 USA 2

Luboš Xaver do Českého rozhlasu patří!13.01.21 22:50 Česká republika 1

Zemanovi už doopravdy hrabe, mrzí ho ukončení okupace Afghánistánu13.01.21 18:25 Česká republika 2

Obnovitelná energie mohla způsobit totální výpadek rozvodné sítě13.01.21 09:36 Rakousko 14

Smlouvy s výrobci vakcín jsou tajné, nemohou je vidět ani europoslanci12.01.21 19:03 Evropská unie 3

Probuďte se: Uzamčení jsou navržena tak, aby vydržela navždy12.01.21 16:01 Neurčeno 4

Současné prodlužování nouzového stavu je porušením mnoha zákonů12.01.21 11:46 Česká republika 0

Měnové kurzy

USD
21,53 Kč
Euro
26,13 Kč
Libra
29,42 Kč
Kanadský dolar
16,89 Kč
Australský dolar
16,58 Kč
Švýcarský frank
24,24 Kč
100 japonských jenů
20,75 Kč
Čínský juan
3,32 Kč
Polský zloty
5,75 Kč
100 maď. forintů
7,31 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,52 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 951,75 Kč
1 unce stříbra
546,32 Kč
Bitcoin
729 191,17 Kč

Poslední aktualizace: 25.1.2021 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?