Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 40 příspěveků, 1 jméno: <nic>.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

28.02.2017 09:11

K jednomu skrytému „detailu“

RE: Doprial by som autorovi ......

62.?.?.?

teda - riadny blábol... ale v niečom aspoň trochu originálny - "na príkaz z najvyšších miest" to tu tuším ešte nebolo...


Realita je oveľa prostejšia.
Nápad s "testom" vyšiel z miestnych, ukrajinských hláv. Účelom bolo overiť, ako dlho dokážu dávať parné turbíny prúd pre núdzové vlastné zásobovanie elektrárne. Malo sa to síce overiť už pri spúšťaní bloku, ale pod tlakom z Kijeva na spustenie bloku v marci-apríli 1984 na to "nebol čas"
Aby získali "prvomájové" prémie za "úspešný experiment", museli "pokus" stihnúť urobiť do konca apríla a víkend 25.-27. apríla 1986 bol vlastne posledný možný termín. V piatok cez deň sa ale niečo zdržalo (aj iné závody sa hnali za prvomajovými prémiami, takže odstávka reaktoru "doobeda" nebola možná) a tak experiment robila až nočná zmena. Lenže v tej nočnej zmene nebol ani jediný vysokoškolsky vzdelaný inžinier - jadrový fyzik! [zmaten]
Takže uponáhľaný experiment na reaktore robila doslova partia miestnych cvičených opíc. Síce vycvičených dobre v mačkaní gombíkov, ale absolutne bez znalostí toho, čo sa v reaktore deje. Na pruser tak netreba žiadny príkaz zhora.

356165

09.03.2017 17:19

Čeká Ukrajinu vojenský převrat?

...

62.?.?.?

upresnenie prekladov:
- z Armádního sboru Ukrajiny 70,4% příslušníků;
-> armáda ukrajiny, ozbrojené sily ukrajiny

- z vedení Státní ochranky - 96,3%!
-> oddelenie/oddiel štátnej ochrany

Dôvod tak masívneho prebehlícta je vlastne úplne jednoduchý - ruský vojaci, čo "strážili" pred všetkými ukrajinskými kasárňami a jednotkami viac ako týždeň, boli v skutočnosti "mimoriadne zhovorčivý". Takže "ukrajinci" (nakoľko boli ukrajinský neskôr) sa celkom rýchlo dozvedeli, aké sú príjmové pomery ruských vojakov, sociálne, zdravotné a penzijné zabezpečenie, a videli aj výstroj a výbavu rusov. Je faktom, že ruské jednotky nasadené do akcie boli "elitné", a mali nafasovanú aj výstroj, ktorá v tom čase ešte len prechádzala skúškami, ale požadovaný efekt bol dosiahnutý - "ukrajinský" vojaci sa museli cítiť doslova ako chudobný príbuzní, žijúci zo žobračeniek. Plat ruského "kontraktnika" (seržanti a praporčíci) bol totiž v tom čase väčší ako plat ukrajinského dôstojníka. Výsledkom bola doslova blesková demoralizácia ukrajincov...

Druhá vec - na Kryme slúžili prevažne "miestni" (teda prevažne rusi) - alebo etnický rusi pôvodom z Donbassu, od Charkova, Chersonu či v námorníctve - z Odessy. Etnických ukrajincov nebolo celkovo ani 50%.
Títo "rusi" samozrejme nemali žiadne dôvody ostávať "verný ukrajine", navyše mali na Kryme byty, domy - a hlavne rodiny. Takže proste "zostali doma".

Tretia vec - rusi ukrajinským vojakom ponúkli veľmi dobrý "obchod" - zachovanú hodnosť a zápočet služby, s tým, že previerky budú "až potom". To tiež mnohým vyhovovalo - rusov to stálo vysluhové dôchodky pre asi 500 ukrajinských lampasákov, čo skutočne previerkami v rokoch 2015-16 neprešli a boli poslaný do civilu. Lenže toto už vopred uplne rozložilo potenciálnu proukrajinskú agentúrnu sieť, ktorej tak ostali už len "krymský tatári".

A štvrtá vec, ku ktorej došlo až neskôr: sú to osudy vojakov, ktorý "ostali verný ukrajine". Povedané veľmi zjednodušene: za blbosť sa platí.
Zabezpečenie veškeré žiadne, urážky, označenie za neschopných a za zbabelcov, ponižovanie, nulová pomoc armády a štátu pri riešení problémov s rodinami a bývaním... Proste neželané osoby, ktorým to možno dať riadne najavo. Výsledok?
Rozpady rodín, ktoré sa často následne vrátili na Krym, odchody od armády, "nevyjasnené umrtia v službe" i samovraždy, alkoholizmus...

Výsledok: dostatočne odstrašujúce príklady
Takže záver z článku je pre ukrajinskú armádu skôr "optimistický".

356370

>Čo vy osobne rozumiete pod KONCOM SVETA?
Veľmi správna otázka.
Starý mayovia v tom mali pomerne jasno - aspoň čo sa týka chápania konca sveta. Pre nich bol "koniec sveta" starého nevyhnutne zároveň aj "začiatkom sveta" nového.
Starý poriadok sveta, starý systém fungovania spoločnosti zaniká a na jeho miesto nastupuje nový poriadok a nový systém. Svet sa mení, niečo končí ale zárveň niečo začína. Je to kolobeh svetov, rovnaký ako kolobeh všetkého, čo existuje - ale nie sú to revolúcie, tie predstavujú len zmenu usporiadania v rámci jedného sveta. A sú vratné.
Pri udalosti konca sveta sú zmeny v spoločnosti a myslení ľudí podstatnejšie - a prakticky nevratné. Asi také, ako keď sa pravekí "lovci a zberači" menili na roľníkov a pastierov, a keď sa rodinné tlupy usádzali a spájali a tak vytvárali rody a kmene - a následne národy a štáty.
Ak to niekomu nie je jasné - "lovec" nepotrebuje plánovať v akomkoľvek dlhodobejšom horizonte, myšlienkovo vystačí s najbližším lovom. Žije tu a teraz. A naopak - prežitie roľníka je založené predovšetkým na plánovaní, musí myslieť dlhodobo dopredu, najmenej na jednu sezónu vopred.
To sú absolutne rozdielne spôsoby myslenia - a je takmer nemožné medzi nimi "prepínať". Je síce možné v mysli "simulovať ten druhý spôsob" myslenia, ale nie je to dokonalé.

356444

15.03.2017 00:35

Na Středním východě dochází k drastickým změnám, a to neuvěřitelně rychle

RE: Zmena je Norma..i v priRode

62.?.?.?

nerieš vesmír - ten si štrnásť miliárd rokov poradil bez nás, poradí si bez nás aj v ďalších miliardách
Čo ale treba riešiť, je ľudská spoločnosť.

356483

15.03.2017 19:37

Na Středním východě dochází k drastickým změnám, a to neuvěřitelně rychle

RE: Zmena je Norma..i v priRode

62.?.?.?

Tak to si ma nepochopil.
Samozrejme, že prostredie je ostro limitujúci faktor. Lenže s prostredím - s vesmírom - môžeš urobiť len dve veci: pokúsiť sa mu porozumieť a prispôsobiť sa mu. Žiadané zmeny, ktoré dokážeš aktívne urobiť v prostredí, sú minimálne, a na ich udržanie je potrebná neustála aktívna činnosť. A naopak - v dôsledku ľudskej činnosti veľmi ľahko dochádza k nežiadúcim zmenám prostredia.

356496

16.03.2017 14:50

Na Středním východě dochází k drastickým změnám, a to neuvěřitelně rychle

RE: Zmena je Norma..i v priRode

62.?.?.?

[smích] niano

Asi sa nezhodneme - Ty prisudzuješ komplexnému systému vedomie. To mi pripadá nezmyselné, z viac ako jedného dôvodu. Predovšetkým - nie je možné, aby v takom systéme práve jedna časť systému získala nezávislosť na zvyšku systému. Nie bez zásahu "vyššieho stupňa". A to zasa vedie k tvorbe "božstiev".

356506

04.04.2017 11:30

Je Putin „vynikajícím státníkem“ naší doby?

RE: Je Putin,Vynikající státnik.

62.?.?.?

UFO a mimozemšťania sú v Pjakinovej konštrukcii rovnako zbytočný ako bohovia a diabli.

356915

19.11.2018 17:58

Opět pokus o barevnou revoluci

RE: Komunisté vs komunisté

62.?.?.?

StB si nevyberala za spolupracovníkov blbcov

367876

25.11.2018 16:19

Genderová politika a potopení lodi KNM Helge Ingstad

RE: Takže baby se hystericky pohádaly

62.?.?.?

Loď udajne v čase zrážky riadil "americký stážista".
Po zrážkach amerických lodí s tankermi a inými loďami v azijských vodách teda nič príliš prekvapivé.

367983

26.11.2018 00:05

Genderová politika a potopení lodi KNM Helge Ingstad

RE: Divné.

62.?.?.?

To bolo možno v časoch, keď na drevených lodiach slúžili železný muži, nie naopak - ako dnes.
Alebo prípadne v časoch, keď sa pancier robil z ocele, nie z predpisov a hlásení.

367988

28.11.2018 02:10

Čínský systém „sociálního kreditu“: Dystopie nebo úspěšné sociální inženýrství?

RE: Tohle bude nesmírně náročné a citlivé

62.?.?.?

duša naivná...
soft-systém spoločenskej kontroly formou trestov a výsad je len jedna, tá verejná strana mince.
Druhá je skrytá, presnejšie - nehovorí sa o nej. Veľmi výkonný a veľmi spoľahlivý hard-systém. Zmizneš a zostaneš zmiznutý - a veľmi rýchlo zmizne aj akákoľvek zmienka že si vôbec niekedy bol. A ty budeš mať medzitým príležitosť oľutovať opakovane každý svoj čin, každé svoje slovo, každý svoj nádych a každý úder srdca...
Prečo bude hard-systém veľmi výkonný a veľmi spoľahlivý? Pretože sa neschováš. Nikde. Smer a miesto mu ukáže soft-systém. Vyzdvihú si ťa v momente, keď nebudeš mať v ruke zbraň, ale vlastného vtáka (znie to sproste, ale tak to funguje) - alebo vlastné dieťa...

368042

28.11.2018 14:39

Čínský systém „sociálního kreditu“: Dystopie nebo úspěšné sociální inženýrství?

RE: Tohle bude nesmírně náročné a citlivé

62.?.?.?

A veľmi rýchlo budeš s takým efektívnym rušičom nabonzovaný, prípadne rovno ukamenovaný tvojimi vlastnými kamarátmi/spolužiakmi, pretože im tvoj rušič zároveň zarušíš mobily, tablety a iné hračky. Skonšíš skôr ako začneš... [chechtot]

A potom nechci vedieť, čo odhalenie urobí s tvojím "socialnym kreditom" - budeš rád, ak si budeš môcť kúpiť misku ryže, nie to ešte nejaké polovodičové súčiasky...

368055

28.11.2018 14:51

Čínský systém „sociálního kreditu“: Dystopie nebo úspěšné sociální inženýrství?

RE: Kde všude budou v Číně kamery?

62.?.?.?

Načo "celé územie"? To je samozrejme nezmysel.
Osadu so stovkou duší strážiť nepotrebuješ, tá sa postráži aj sama - všetci sa navzájom poznajú. A keď idú do mesta, majú "spoločný sociálny kredit". A zodpovednosť zaň...
Čo potrebuješ postrážiť, sú veľké mestá, kde sa premelú desattisíce ksichtov za hodinu. To je mimo schopnosť ľudských pozorovateľov. Navyše by si potreboval obrovské množstvá "pozorovateľov", pretože potrebuješ sledovať veľké množstvo miest.

"Slepé miesta" budú samozrejme vždy existovať. ALE!
Komplexný systém celkom rýchlo odhalí jedincov, ktorý sa premiestňujú medzi "kontrolnými bodmi" nepravidelne, niektoré "kontrolné body" vynechávajú alebo sa "teleportujú". Čož je príznak pohybu po netypickej trase - alebo vyhýbania sa kontrolným bodov. Aj jedno aj druhé je dôvod na zvýšenie pozornosti systému.[vyplazený jazyk]

368056

Karma je zdarma

368057

Dovolím si pripomenúť čínsky "konfuciánsky" koncept, podľa ktorého má človek tri povinnosti:
- voči bohom - prenesene voči "spoločnosti ako celku", voči morálke a podobne
- voči cisárovi - prenese voči štátu, štátnej a verejnej moci
- voči predkom - voči svojim rodičom a starým rodičom, voči svojej rodine
A až keď si tieto povinnosti splní, môže od spoločnosti niečo "chcieť", niečo požadovať. Teda číňan od nikoho nič nedostane "zadarmo", všetko si musí nejakým spôsobom zaslúžiť. Samozrejme, netýka sa to malých detí, ale i tam je zdôvodnenie - dostávajú dary, takže od chvíle, keď už sú dosť vyspelé aby koncept chápali, vystupujú vlastne s akýmsi morálnym dlhom za predošlé dary.
Ostatne iné "čínske" pravidlo hovorí - s chlapcom do päť rokov jednaj ako s cisárom, do pätnásť rokov ako s otrokom, a potom už ako so seberovným.

368079

29.11.2018 02:29

Čínský systém „sociálního kreditu“: Dystopie nebo úspěšné sociální inženýrství?

RE: Tohle bude nesmírně náročné a citlivé

62.?.?.?

Poznáš obsah pojmu "stanné právo"? Od určitého momentu je všeobecne prípustné poriadok nastoliť aj guľometmi.

A zvyk, že policajti a vojaci žijú "medzi ľudmi", je viacmenej len europsky zvyk.

368082

>Konfuciánství je poměrně dokonalý systém pro výrobu otroků.
Dá sa na to dívať aj takým spôsobom a je to legitímny pohľad.
Oni to zrejme vidia trochu inak - ako správny pohľad na občana a aj na vládcu, pretože ani vládca nestojí mimo systém.
Ostatne - je to vždy vec pohľadu. Mravce, včely a termity sú dokonalým otroctvom alebo dokonalou spoločnosťou? Zamyslite sa nad tým - a hlavne nad tým, ako a kým sú tieto spoločenstvá regulované.

A navyše - na konfuciánsky koncept povinností je celkom tesne napojený aj koncept "mandátu nebies" - ak sa číne darí, bohatne a jej občania sú sýty a spokojní, znamená to, že čínsky vládca čínu spravuje podľa vole bohov a má na to "mandát nebies". Vzbura proti nemu je teda neprípustná, odporuje vôli bohov a vzbura proti vládcovi je aj vzburou proti bohom.
A naopak, ak sa číne nedarí, postihujú ju nešťastia a hlad, znamená to, že čína nie je spravovaná podľa vôle bohov a že vládca stratil "mandát nebies". Vzbura proti vládcovi bez mandátu nebies je potom nielen oprávnená, ale je priam "náboženskou" či spoločenskou povinnosťou číňana.
70% tchajwanských číňanov si myslí, že čínska vláda v Pekingu má mandát nebies. O svojej vlastnej vláde v Tchaipei si to myslí len niečo cez 50%. [velký smích]

k včelám: matečník, bunku pre novú matku "kráľovnú", budujú včely, ktoré pociťujú nedostatok materských feromonov, včely, ktoré ich majú dostatok, matečník naopak rozoberajú. Na budovaní matečníku sa takto prikladaním o odoberaním kúskov vosku podieľa bežne až do 10 000 včiel. Je to teda vlastne včelie hlasovanie, či stará matka produkuje alebo neprodukuje dosť feromonu, či je dosť výkonná - alebo ju treba nahradiť novou. Je to demokracia, alebo diktatúra?

368090

30.11.2018 18:14

Čínský systém „sociálního kreditu“: Dystopie nebo úspěšné sociální inženýrství?

RE: Pravidla ? Nebo (svobodná) cochcárna ?

62.?.?.?

Morálka, jasné zákony a pravidlá - a disciplína.
To je to, čím grécka falanga rozbila všetkých barbarov.

368123

spoločnosť je dôležitejšia ako jedinec - práve spoločnosť totiž "zabezpečuje", aby nevládol zákon silnejšieho

368131

Tak toto je krásna ukážka toho najhlúpejšieho možného prístupu, realizovaného hlúpymi, lenivými, arogantnými a mocou opitými jedincami. Systém už vopred jasne odsúdený na vzburu a krach, pretože hlúpo a zbytočne demonštruje svoju moc nezmyselnými zásahmi do života jedincov.

"Rozumný" (s umelou inteligenciou a správnym návrhom) sledovací supersystém má dostatok informácií a porovnávacieho materiálu, aby určil, kde sa občan pohyboval (keďže vie, že sa odchýlil o 800 metrov na západ), a s kým zo svojich "sociálnych kontaktov" (na základe sledovania elektronickej komunikácie) sa v danej oblasti "mohol stretnúť" (ak aj nedokáže priamo identifikovať, s kým sa občan stretol). Na základe sledovania pohybov elektronickej a "fyzickej" peňažnej hotovosti (RFID čipy v bankovkách a minciach sú samozrejmosť) systém okamžite zistí, či došlo presunu finančných prostriedkov - a odkiaľ kam. A tak má supersystém jasný prehľad, či mal občan schôdzku s prostitútkou/prostitútom, alebo sa stretnutie s kolegom/kolegyňou v práci, stretol sa fyzicky s niektorým zo svojich "sociálnych kontaktov" alebo ... Každá z týchto aktivít má vplyv na sociálny kredit občana. Ovšem treba mať na pamäti, že rozumný supersystém nehodnotí "morálku konania" - ale len a iba jej ekonomické a sociálno-spoločenské dôsledky.
Takže občan nebude za návštevu prostitútky či neveru priamo potrestaný. To je kontraproduktívne.

V závislosti na sociálnom kredite občana a jeho manželky prebehnú rozhodovacie a modelovacie procesy a môže byť prijaté množstvo možných riešení - napríklad zvýšenie atraktivity manželky, alebo tiež aj dohodenie milenca zanedbávanej manželke.
Alebo tiež žiadne riešenie - peniaze boli získané dočasne zvýšeným úsilím v práci, registrovanou príležitostnou prostitutkou riadne zdanené, návštevy majú občasný, relaxačno-odpočinkový charakter. [oči v sloup] Neni dôvod niečo riešiť, situácia nepredstavuje bezpečnostné riziko.

Umelá inteligencia supersystému bude musieť nevyhnutne sledovať aj riadiace kádre a ich príbuzenstvo, a to dokonca ešte prísnejšnie a pozornejšie ako bežných občanov, pretože ich činnosť má obvykle podstatne závažnejšie spoločensko-ekonomické dôsledky.
To je zrejme dôvod, prečo takéto sledovanie zavedené nebude - vyžadovalo by masívne ručné (a tým nevyhnutne chybné) zásahy do riadenia procesov-

368134

02.12.2018 16:30

Čínský systém „sociálního kreditu“: Dystopie nebo úspěšné sociální inženýrství?

RE: Pravidla ? Nebo (svobodná) cochcárna ?

62.?.?.?

Zrušenie prístupu na internet a odobranie práva na mobil sú v dnešnej dobe celkom drastické tresty...

Myslím, že 108 si to ani neuvedomuje...

368158

06.12.2018 12:53

Erdogan se pomstil Sorosovi

RE: Priznak Zido-Bolsevismu

62.?.?.?

pozri si rasové/národnostné zloženie vedenia bolševikov

368229

03.01.2019 21:38

USA jsou proti hypersonickým střelám Číny a Ruska bezmocné, varuje zpráva

RE: Vojenská dominance USA skončila

62.?.?.?

Čo to znamená "hypersonické"? Stačí rýchlosť - alebo je potreba predviesť ešte niečo "navyše"?

Zatiaľ je Avangard fakticky na úrovni JPP, hoci od najvyšších predstaviteľov. Američania môžu v horšom prípade len potvrdiť štart rakety a možno vstup hlavíc do hustých vrstiev atmosféry (keď raket štartuje, "svieti" ako gigawattová sviečka, hlavica pri zostupe "svieti" len ako (sto) megawattová sviečka) . V lepšom prípade mohli byť schopný odsledovať hlavice počas "odrazov" od horných vrstiev atmosféry - to ale trochu pochybujem, a ak aj, asi sa tým chváliť príliš nebudú, poodhalili by schopnosti a citlivosť svojich prieskumných systémov.
Lenže zasa - ak nevideli "odrazy", nedokážu Avangard ani približne odsledovať kozmickým segmentom prieskumu a teda odlíšiť od klasických hlavíc - a hlavne, nedokážu ani približne odhadnúť ciel.

368868

03.01.2019 21:46

USA jsou proti hypersonickým střelám Číny a Ruska bezmocné, varuje zpráva

hypersonické jaderné letadlo, které proletělo napříč Čínou.

62.?.?.?

> V říjnu jsme zveřejnili dramatické záběry, které zachytily hypersonické jaderné letadlo, které proletělo napříč Čínou.

S vysokou pravdepodobnosťou fake alebo ešte skôr "nesprávna interpretácia videného" - pred dvomi desaťročiami by to bolo "100% UFO".
Je totiž značný rozdiel v obraze štartujúcej rakety pri "pohľade zboku", ktorý je najobvyklejší (cca 95% videí a fotografií), omnoho vzácnejšie sú také videá a fotografie pri pohľade "zozadu" a vyslovene vzácne sú videá a snímky pri pohľade "zpredu"

368869

14.01.2019 05:24

Má česká armáda smysl?

Zmysel armády?

62.?.?.?

Armáda zmysel má. Teoreticky...
Čo zmysel nemá je celá súčasná česká (a slovenská) politická "elita".
A tak je otázkou - čo s armádou v štáte, kde je vlastenectvo oficiálne považované za sprosté slovo. Súčasná armáda je primárne ideologicky a doktrinálne pripravovaná na dve úlohy: ako pomocné a podporné jednotky rozhodujúcich krajín NATO pre zahraničné intervencie a ako posila policajných zložiek štátu pre zásahy proti vlastným občanom.

369062

Autorovi ide o "bezpečnosť sveta" zákazom jadrových zbraní presne tak, ako išlo bitským zákonodarcom o bezpečnosť britov zákazom strelných zbraní.
A výsledok bude presne rovnaký...

371227

30.04.2019 09:16

Možnost jaderné války je nejvyšší za poslední desítky let, přesto to média ignorují

RE: Nikto si nekladie otázku aký bol cieľ jadrového zbrojenia?

62.?.?.?

>Tak prečo potom to jadrové zastrašovanie?
Pretože jadrová zbraň a strategická raketa zavádzajú do medzinárodnej politiky vec dovtedy nevídanú - osobnú zodpovednosť vrcholných predstaviteľov moci za svoje zlé rozhodnutia.

371292

02.06.2019 21:45

Pád Sociální demokracie

Debakel?

62.?.?.?

Ale pani - so socdemákmi je to ako vždy.
Socdemáci doteraz vždy, v celej svojej historii od rakúsko-uhorska, svojich voličov zradili. Základom sociálno-demokratickej politiky je mechať sa zvoliť "plebsom", robotníkmi a zamestnanci, a vládnuť s buržujmi a podnikateľmi. Čím väčšími, tým lepšie...
Roboši síce nie sú práve elitou mysliteľov, ale sedliackeho rozumu majú dosť - a výsledky socdem politiky vidia okolo seba a cítia vo svojich peňaženkách. Takže po pár kolách volieb a spoluvládnutia socdem s kadekým to už dochádza aj menej chápavým voličom.

371855

03.06.2019 07:33

Pád Sociální demokracie

RE: Zcestné úvahy o ČSSD

62.?.?.?

ktorá časť kauzy (zlodejiny) OKD je vymyslená?
A podobne - ktorá časť kauzy Lithium je vymyslená?

371862

21.06.2019 01:08

Na přednášce Ludmily Hamplové

RE: Příspěvky v diskuzi

62.?.?.?

a pomohlo to?

372148

22.06.2019 10:34

Unipolární svět skončil

RE: Konec unipolárního světa

62.?.?.?

Čína vložila do americkej ekonomiky a štátneho dlhu nemalé peniaze, vytvorené reálnou ekonomikou. Je celkom pochopiteľné, že o tieto peniaze nechce prísť. Straty spojené s americkými útokmi proti Huawei a ďalším spoločnostia sú síce pre Čínu bolestivé, ale straty Číny z rozbitia doláru ako takého by boli o niekoľko rádov väčšie - takže zatiaľ bude Čína škrípať zubami a trpieť. Do momentu, kedy dospeje k záveru, že možné straty z jednej varianty činnosti prevyšujú straty z druhej varianty. Treba s uvedomiť, že Čína už zrejme uvažuje len v režime minimalizácie škôd.

372165

21.08.2019 22:02

Záhada ohledně Epsteina

RE: Číslo Šelmy

62.?.?.?

Judáša do toho neťahaj. Bol Ježišov najvernejší učedník, pretože bez neho by bol Ježiš len jeden z mnohých potulných kazateľov, čo prešli Jeruzalemom a zmizli v prachu dejín. Judáš bol ten, čo napomohol celé divadlo predviesť až do naplánovaného konca...

373163

29.08.2019 21:37

Amazonie v plamenech

RE: Mají nás za voly

62.?.?.?

>> Mají nás za úplné idioty...

ak veríte tomu, čo ste napísal, tak plným právom - zistite si, koľko drevnej hmoty môže byť na požiarmi zasiahnutom území a potom si zistite, koľko CO2 spaľovaním uhlia. dreva, ropy a plynu produkuje ľudstvo ročne... tie požiare sú tak jednotky percent z celkovej produkcie. A to nehovorím o takej "drobnosti" v produkcii CO2, ako je výroba cementu - to sa nechytá ani ropa a plyn dohromady.

373288

02.09.2019 00:18

Komu dnes vadí maršál Koněv?

v prvej linii

62.?.?.?

prichádza vytriezvenie rýchlo - ale pre mnohých aj tak až príliš pomali

Nuž čo - tri generácie sa na vojnu usilovne pripravovali a ona neprišla...
Dve generacie sa na vojnu nepripravujú - ale užijú si ju do chuti.

373362

12.01.2020 14:22

Několik šokujících faktů o australských lesních požárech

nezmyselná petícia

62.?.?.?

> Proslulý silvestrovský ohňostroj v Sydney se konal i navzdory požárům. Petice,
> která vyzývala vládu, aby světelnou podívanou zrušila a raději dala tyto peníze
> hasičům a farmářům, měla přes 280 000 podpisů.

Peticiu vyhlásil aktívny blbci.
Takáto akcia sa plánuje aspoň pol roka dopredu, materiál - ohňostrojové rakety a bomby - sa objednáva obvykle z Číny a Talianska a dopravuje sa to loďou (pre lietadlá je to "nebezpečný náklad" vysokej triedy nebezpečnosti a teda treba mnoho krátkodobých certifikátov).

Takže hasiči a farmári by dostali gulové - peniaze už boli vyplatené. Alebo by nasledovalo súdenie sa s firmou, ktorá dostala zakázku, mala výdavky s nákupom špeciálneho materiálu a prípravou akcie (niekoľko týždňov práce kvalifikovaných špecialistov) - a nedostala zaplatené.
Navyše - rozpracovaná príprava by sa musela zasa zlikvidovať a ohňostrojový materiál bezpečne zničiť. Má totiž životnosť len jeden rok, "profesionálne výrobky" veľkých kalibrov a výkonov často len pol roka až deväť mesiacov.

375923

12.01.2020 14:29

Několik šokujících faktů o australských lesních požárech

RE: Země hoří ! A to doslova.

62.?.?.?

Amazonia - "zelené pľúca Zeme" je propagandistický blud,
Dažďové pralesy sú kyslíkovo - a teda aj uhlíkovo - neutrálne.

375925

14.01.2020 03:15

Několik šokujících faktů o australských lesních požárech

RE: Země hoří ! A to doslova.

62.?.?.?

Potom by bolo potrebné vysvetliť, kde v pralese v štádiu klimaxu sa ukladá uhlík v množstve väčšom ako zanedbateľnom.
Pretože kyslík vyprodukovaný rastlinou je "odpadom" zo spracovania CO2 na uhlík, ktorý si rastlina zabuduje do svojho tela.
Lenže v pralese panuje rovnováha a tak prebiehajú intenzívne rozkladné procesy (živočíchy, huby, plesne, bakterie...), ktoré oxidujú uhlík v rastlinnej mase späť na CO2 - a k tomu potrebujú kyslík...

376013

12.09.2020 15:34

Pryč s Big Pharma, Go home, Bill

RE: Vyměnit nevěstky

62.?.?.?

Ale o to predsa ide.
Bordelmamá tiež nehlásala žiadne veľké a vznešené ciele. Úplne jej stačili prachy.

381949

06.10.2020 01:18

Zatím nekomentovaný výsledek voleb

RE: Nepřehánějte to s tou fikcí

62.?.?.?

>Fakt, že skoro dvě třetiny voličů si raději nekazily víkend, na
>právoplatnosti výsledku, pokud vím, nic nemění. Asi je to škoda, ale tato
>pravidla jsou dopředu známá.

Takže nezúčastnený voliči majú čo chceli. Rozhodli za nich iný.
Inu - každému čo jeho jest.

382677

16.12.2020 19:19

Kdo nejenergičtěji ze všech hromadí zlato?

RE: A co zlaté tele?

62.?.?.?

ano, máš.

Technologiu pozlacovania zlatou foliou a amalganom poznali v Egypte už stavitelia prvých pyramíd, technologiu elektrolytického pozlacovania v roztoku a baterie poznali obyvatelia Damasku, Palmiry a Petry najmenej 1500 rokov pred Kristom.

384826

Káva pro Zvědavce

65

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 98 čtenářů částkou 22 644 korun, což je 65 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Pane Volný, to bylo hloupé21.01.21 17:14 Česká republika 16

Slovenský lekár objednal pre svojich covidových pacientov Ivermectin. Colníci mu zásielku zabavili20.01.21 19:05 Slovensko 2

Na Seznamu se rozmáhá cenzura jako rakovina20.01.21 08:06 Česká republika 7

Sbohem, Kalousku. A zavři za sebou z druhé strany19.01.21 19:17 Česká republika 8

Chcete, aby skončil Lockdown? 26. ledna máte reálnou možnost to změnit19.01.21 10:14 Česká republika 3

Helena Duke poté, co udala vlastní rodinu, žebrá o peníze18.01.21 14:28 USA 3

Satanisté a jejich poskoci mají Vánoce17.01.21 23:15 Česká republika 3

V Norsku po aplikace vakcíny zemřelo 23 lidí a Blatný by chtěl očkovat15.01.21 20:37 Norsko 3

Humorem proti totalitě15.01.21 18:55 Česká republika 1

Fanatismus a nesmiřitelnost – aneb stane se Helena Duke legendou?15.01.21 16:52 USA 1

V protestu před Kapitolem 6. ledna sehráli roli „agenti provokatéři“ – Interview s Michaelem Yonem14.01.21 11:38 USA 2

Luboš Xaver do Českého rozhlasu patří!13.01.21 22:50 Česká republika 1

Zemanovi už doopravdy hrabe, mrzí ho ukončení okupace Afghánistánu13.01.21 18:25 Česká republika 2

Obnovitelná energie mohla způsobit totální výpadek rozvodné sítě13.01.21 09:36 Rakousko 14

Smlouvy s výrobci vakcín jsou tajné, nemohou je vidět ani europoslanci12.01.21 19:03 Evropská unie 3

Probuďte se: Uzamčení jsou navržena tak, aby vydržela navždy12.01.21 16:01 Neurčeno 4

Současné prodlužování nouzového stavu je porušením mnoha zákonů12.01.21 11:46 Česká republika 0

Velký reset, krátký distopický film s čs titulky11.01.21 23:11 Neurčeno 0

Síť Parler přestala existovat11.01.21 19:03 USA 5

Policisté v Německu protestují proti povinnému očkování proti COVID-1911.01.21 16:39 Německo 4

Měnové kurzy

USD
21,45 Kč
Euro
26,12 Kč
Libra
29,35 Kč
Kanadský dolar
16,87 Kč
Australský dolar
16,58 Kč
Švýcarský frank
24,23 Kč
100 japonských jenů
20,67 Kč
Čínský juan
3,31 Kč
Polský zloty
5,76 Kč
100 maď. forintů
7,31 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,54 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 790,95 Kč
1 unce stříbra
546,63 Kč
Bitcoin
695 784,10 Kč

Poslední aktualizace: 22.1.2021 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?