Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 40 příspěveků, 1 jméno: PavelSam.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

26.09.2017 22:23

Nahánění migrantů do EU se přesouvá do Afriky – tam to nebude tak na očích, část 3

Pěkně shrnuto, ale...

PavelSam 2a00:x:x:x:x:x

Podle mých zkušeností nemají normální lidi vůbec čas ani sílu si takovéto texty přečíst, natož o nich přemýšlet. Dokud necítí problémy přímo na své vlastní kůži, mají práci, bankomaty fungují a jezdí na dovolenou, supermarkety jsou plné a v TV dávají spoustu zábavných filmů, tak... nic.

Problém západu si uvědomují ti, které to už zasáhlo, například ten středovýchod USA, který se snažil volit lidi, slibující omezení válek (zbrojních výdajů), ale ty výdaje např. v USA se navýšily o 80mld (z cca 600mld na skoro 700mld usd).

Aneb kdyby volby mohly něco změnit, dávno by je zakázali.

Takže co s tím? Jeden US prezident (vědom si záporné síly finančních elit) prohlásil, že jedinou šancí je poskytnout lidem kvalitní vzdělání. Ovšem přibližně o 150 let později jiný US vzdělanec řekl, že i když mají Spojené státy asi 30mil vysokoškoláků, tak oni nepřemýšlejí o výrocích svých elit. Část z nich se snaží jim sloužit, protože obdivují jejich bohatství (a moc), jiná část žije jak se dá. Jen malá část z nich se věnuje (soustavně) analýze např. posledních sta let, rozhodování vůdců o válkách, zásazích byznysmanů, a odhalují, kdo na tom vše vydělává.

Tito lidé ale nemají přístup do médií, nebo jen okrajový. Takže zbývá se asi modlit - protože lidé mají dvě složky: pudovou (rozmnožovací, agresivní a sdružovací strategii přežití) a pak racionálně-kulturní "nadstavbu". A opakovaně vítězí ta pudová, tedy problémy se řeší, až když dorazí, a to agresivním útokem skupin, kdo přežije, ten vyhrál.

Racionalita a snaha o změnu tohoto modelu - při faktu, že ta parta mocných plně kontroluje média - je zatím v nedohlednu. Takže si dejte nějaký pěkný film, poklábosíme na netu, a bruste si doma nože, protože až to přijde, tak to bude kdo s koho. Racionalitě "západu" osobně už nevěřím.

360201

26.09.2017 22:53

Nahánění migrantů do EU se přesouvá do Afriky – tam to nebude tak na očích, část 3

RE: Pěkně shrnuto, ale...

PavelSam 2a00:x:x:x:x:x

A jen dodám, že pro jiný výsledek by muselo existovat hnutí lidí, kteří by organizovaně usilovali o změnu myšlení a priorit společnosti. To předpokládá organizování, podpůrný aparát, finance, řešení sporů, odolávání tlaku těch mocných (včetně dehonestačních a nelegálních akcí, obvinění ze sloužení cizím zájmům, atd.).

Jukněte na Edwarda Griffina v USA, vydal knihu, snažil se o změnu, nebo se podívejte na Sanderse (chtěl reformovat Fed) - jsou označováni za socialisty, podivíny, narušitele blahobytu a podobné nesmysly.

Kolik lidí je ochotno riskovat, posílat peníze, pomáhat, když i ti kritici často nemají jasno, nebo dokonce skutečně nemají ani zcela čistý štít? A že by změna mohla přijít z vysokých škol? No, tak to je už úplný nesmysl, tam se pravda o 20. století říkat nesmí.

Takže si můžeme výše přečíst, jak chtějí globalisté "vylepšit" společnost národních států - musíme si přece pomáhat: solidarita, lidská práva, atd., znáte to. Akorát holt někteří na tom tvrdě vydělávají, a hlavně posilují svoji moc.

Jak to skončí si netroufám odhadnout, snad jen, že to nakonec asi někdo přežije. Lidský život je relativně krátký, a když se náhodou nepobijeme mezi sebou sami, tak to třeba časem zvládnou inteligentní a samoúčící se automaty, nabité ostrými náboji.

Kontrola myšlení je zatím v plenkách, ale je to jistě také lákavá představa pro mnohé, lidé ovládaní "přímo" - s pomocí technologie kontroly myšlení, bez těch krvavých šmouh na zdech měst. Ale zatím na to musí stačit mediální "psychologické manipulace" a vymývání mozků (i ve školách), ve spojení s jistou úrovní konzumu. Řád je všechno, proto přece chodíme do škol - nikoliv se učit myslet, ale učit se "začlenit se", získat odměnu, a užít si měsíc luxusní dovolené. Pokrok, od středověku a nevolnictví, ale blíží se upgrade.

360202

27.09.2017 05:08

Nahánění migrantů do EU se přesouvá do Afriky – tam to nebude tak na očích, část 3

RE: Pěkně shrnuto, ale...

PavelSam 2a00:x:x:x:x:x

Nikoliv, to je realita mého okolí, docela širokého. Podle mých zkušeností opravdu nemají normální lidi vůbec čas ani sílu si takovéto texty přečíst, natož o nich přemýšlet.

To neznamená, že nemá smysl bojovat s těmito trendy, znamená to pouze, že od Noama Chomského před lety (Média, výroba souhlasu) až dodnes jsou jisté reálné mantinely, jak lidi volí, a kam až jsou ochotni zajít v protestech. Vystoupení z EU je pro ně nepředstavitelné, US podvody ve válkách od r.2000 nevnímají (protože Sověti 1968...), tažení NATO podpořili i Piráti při diskusi v ČT.

Realita.

360206

28.09.2017 04:13

Nahánění migrantů do EU se přesouvá do Afriky – tam to nebude tak na očích, část 3

RE: Pěkně shrnuto, ale...

PavelSam 2a00:x:x:x:x:x

Všechno je na dluh, euro i dolar se tisknou jak zběsilé, vedou se destabilizační války, ale u nás je hojnost, u lidí nezájem, však Rusko se rozpíná a zbrojit se musí... (a Krymčané, prchající před násilným nacionalismem, jsou "agenti, kteří rozvracejí státy", přece viz rok 68, říká Pepíček v TV ...).

Hojnost na dluh, tohle západ prostě semele, trend růstu dluhu USA, jihu EU a spol. je rychle a stále rostoucí. Ekonomů máme, že by se s nima dalo topit, ale o tomhle všichni mlčí, zbrojařům přece rostou zisky, jak státy lejí zfalšované peníze do zbrojení.

Všude kolem nás ale "klídek a pohoda", fakt nevím, co by se muselo stát, aby u nás někdo vzdělaný řekl, že tohle není cesta.

360208

29.01.2018 00:57

Bylo to o vous, ale vyhráli jsme

Charakter není o sprostých slovech.

PavelSam 2a00:x:x:x:x:x

Osobně jsem u kandidátů posuzoval jedinou vlastnost, a tou je charakter.

M. Zeman mluví sprostě (asi třikrát), občas se neumí chovat (klenoty), má kolem sebe některé strašné týpky (Ovčáček a spol.), občas si vymýšlí (Peroutkův citát, atd.), hodně stárne a místy vypadá opravdu hrozně. A navíc nemá rád Bohouše (proto rychlý první pokus s Babišem) a nemá rád nic neřešící sankce a taky jednou zkritizoval ve Skotsku NATO.

J. Drahoš měl pro mě osobně jedinou vadu - sebral se a asi na radu svých poradců šel udat cca 2.8mil občanů ČR premiérovi, že jsou prý v lepším případě hloupí a ovlivnění zahraniční ruskou rozvědkou, v druhém případě snad prý přímo agenty nebo pro-ruskými trolly.

Tak jsem si, ač nerad, ale přece jen vybral. Sorry, Jirko.

362175

29.01.2018 11:18

Bylo to o vous, ale vyhráli jsme

RE: Volby v procentech

PavelSam 2a00:x:x:x:x:x

Jak se říká "papírově - kádrově .-) - měl všechny potřebné parametry, v kruhu přátel byl až nekriticky(!) obdivován, aby se v realitě vícekrát prokázalo, že je ve skutečnosti jen poněkud "hloupý", prostě průměr a hlavně bez empatie k lidem, standardní tedy lehce arogantní byrokrat z prostředí akademie a našich super VŠ škol.

362199

28.02.2018 18:35

Přicházející války ukončí všechny války

RE: Ovšem

PavelSam 2a00:x:x:x:x:x

Zeptejte se v nejrozvinutějších zemích světa, proč lidé neustále dokola volí politiky, kteří válčí na dluh. Ideální příkladem jsou USA, Japonsko, Francie, Británie.

Rusko má vládní dluh pod 20% HDP, USA přes 100% HDP.

A pak se ptejte novinářů, proč o tom v těch zemích nepíšou.

362823

18.03.2018 12:26

Texty projevů Lenky Procházkové a Marie Neudorflové k výročí německé okupace

RE: Nevím, nevím...

PavelSam 2a00:x:x:x:x:x

Zhruba souhlas, mohla trochu "naznačit", kdo to financuje.

Petr Robejšek - http://blog.aktualne.cz/blogy/petr-robejsek.php?it...

"Chápu, že na první pohled může působit tolerantně a liberálně, když je různorodost akceptována a oceňována. Ale to, kam takový multikulturalismus vedl, mě vyděsilo."

Joachim Gauck

363126

31.03.2018 15:09

Už zase hoří Reichstag

RE: Válka bude

PavelSam 2a00:x:x:x:x:x

Souhlasím, lidé v mém okolí to mají podobně.

Ale lidé na zapádě to vidí trochu jinak, jejich situace se totiž pomalu ale stále už 40 let zhoršuje (viz vítězství Trumpa v USA dík "modrým límečkům" ), bohužel u nás se už 30let pomalu zlepšuje. Lidé u nás mají i jazykovou bariéru a nečtou západní tisk, kde lze nalézt mnohem kvalitnější články, než v tisku českém.

Těžko vysvětlíte těmto lidem, že prožívají své "léto r.1914", válka může přijít v létě po zrušení dohody s Íránem, na což tlačí Trump a Netanjahu, Trump navíc obměnil svůj kabinet "proválečnými" lidmi (viz Pat Buchanan blog), čímž se definitivně odklonil od svých předvolebních slibů, což souvisí s jeho snahou "za každou cenu vyhrát" a ukázat své ego. Zklamal tím své voliče, kteří mu uvěřili, že omezí další války.

Jak typické v USA.

Nadávají vám? Začněte válku (viz Bush jr.) a budou vás oslavovat. Tentokrát by se ale válčilo i přímo v USA, snad si to uvědomují.

http://buchanan.org/blog/is-trump-assembling-a-war...

363386

10.04.2018 22:23

Jak může Východ zachránit Západ

RE: Ach jo ...

PavelSam 2a00:x:x:x:x:x

V tom základním má podle mě pravdu - ruská osádka v Sýrii je malá a bez diplomatické pomoci Číny nastane její porážka, a Trump a Netanjahu budou táhnout na Írán.

Číně by těžké oslabení Evropy (které tímto souběžně nastane - Dublin IV otevře stavidla ničení států, sankce podkopají spolupráci s Ruskem) mohlo být jedno, ale je víc než zřejmé, kdo pak bude na řadě (Čína).

Takže takto mi to dává smysl a s touto úvahou Sakera souhlasím.

363537

20.04.2018 04:06

Projev Lenky Procházkové na protiválečné demonstraci 18. 4. 2018 na Václavském náměstí

ano, hrozí vážné problémy

PavelSam 2a00:x:x:x:x:x

Válka USA a Israele (a jejich proxy Turecka a Saúdů) proti Rusku a Íránu na Middle East se může změnit ve světovou, pokud by se do toho domotal Pacifik vs Čína vs Japonsko (a Korea). US by mohly zatáhnout Evropu do problému, s pomocí např. Ukrajiny a Pobaltí, budováním chaosu migranty, manažerováním různých útoků (skrytá podpora džihádu).

Je třeba se postavit proti budování nenávisti proti Rusku a postavit se proti džihádu, podporovanému US loajály Saúdy, Katarem a Tureckem, ohrožuje to Evropu a mír.

363785

22.04.2018 08:55

Běda, tohle nebere konce!

stručná verze zní tak, že ...

PavelSam 2a00:x:x:x:x:x

Evropa je napadena na západě i na východě (v Rusku).

Na západě probíhá "formátování kultury" s pomocí masivní migrace, cílem je zničit vztah lidí k tradicím své kultury a tím dosáhnout zničení národních států, pro ovládnutí politických i ekonomických procesů globální elitou.

Na východě Evropy (a v Arktidě) jsou suroviny, o nic jiného nejde. Rusko je voj. obkličováno (US základnami a spol., Turek jako přítel je nespolehlivý) a prostě jedinou "nepřekročitelnou červenou linií" je přímý voj. útok na Rusko - to elitní šmejdi vědí, proto se snaží Rusko v Sýrii i jinde co nejvíc ponížit, a tím vyvolat "majdan" protesty přímo v Rusku.

Na to ponižování silová obrana není, ani Rusko ani Írán nemají tak silné armády (početně ani technologicky), aby bez Číny dokázaly vést přímý voj. střet na Middle East s armádou Turecka, Izraele, US + Británie + smečky loajálů (s výjimkou sebevražedné mise - rozmlácení Izraele, to by asi Íránci a Hizballáh dokázali, ale za cenu sebezničení). Tady musí Rusko provádět chytrou politiku ve prospěch místních, a s jejich podporou to musí v Sýrii ustát (viz září 2016 a ta obvinění z útoku na humanitární konvoj u Aleppa, to bylo to samé co nyní v Dúmá). Čína silovou konfrontaci logicky nechce. Rusko by mohlo lépe mediálně prodávat krutost džihádu, s pomocí nezávislých žurnalistů.

US a britský tlak a mediální hysterie proti Rusku se bude zvyšovat (viz olympiáda a nyní MS, Skripal, a budou jistě další), ale do přímé konfrontace s Ruskem nepůjdou, bojím se spíš "sólo akce Netanjahua na Írán", startu války by pak nic nebránilo (Čína by si musela vybrat).

Co se týče Evropy, čeká nás Dublin IV a pakt o migraci pod OSN. Pokud to přijmou a naši loajální politici podepíší, nikdo do ulic nevyjde, bohužel. Západní část je už prakticky pod kontrolou (i cenzura netu + mediální masáž + masáž na školách), nás to brzo čeká. Leda by to předběhly ekonomické problémy jižních států (Itálie má 138% k HDP vlád. dluh). Pak by se Evropa rozpadla sama na "zóny" (soft czexit).

Samozřejmě proti USA jde jejich rostoucí dluh, takže čas pracuje proti nim. Hrozba velké války na Středním východě ale stoupá, 12.května by Evropa mohla říct - my dohodu s Íránem nezrušíme! Ale spíš (viz Ukrajina a domluvené předčasné volby) to bude naopak.

363806

23.04.2018 06:28

Běda, tohle nebere konce!

RE: Běda, Sakera chytá pesimismus

PavelSam 2a00:x:x:x:x:x

Západní obyvatelstvo Saker označil za "vymyté hlavy" propagandou.

O tom, že "hojnost konzumu" je součástí toho vymývání, je zajímavá citace o rozdílu mezi Orwellem 1984 a Koncem civilizace Huxleyho:

"Orwell se obával těch, kteří by zakázali knihy. Huxley se obával, že by nebyl důvod knihy zakazovat, protože by nebyl nikdo, kdo by chtěl nějakou číst.

Orwell se obával těch, kteří by nám odpírali informace. Huxley se obával těch, kteří by nám jich dali tolik, že by nás uvrhli do pasivity a egoismu.

Orwell se obával toho, že by byla pravda před námi skryta. Huxley se obával toho, že by pravda utonula v moři bezvýznamnosti.

Orwell se obával, že se staneme nesvobodnou kulturou. Huxley se obával, že se staneme kulturou zcela zaujatou obdobou smyslových filmů, heče peče a her s odstředivým míčem.

Jak Huxley poznamenal v Brave New World Revisited, zastánci občanských svobod a racionalisté, kteří vždy varují před tyranií, zapomněli na téměř nekonečnou lidskou touhu po rozptýlení.

Huxley dodává, že v 1984 jsou lidé ovládáni způsobovanou bolestí. V Konci civilizace jsou ovládáni způsobovanou rozkoší.

Ve zkratce, Orwell se obával, že nás zničí to, co nenávidíme. Huxley se obával, že nás zničí to, co milujeme."

https://cs.wikipedia.org/wiki/Konec_civilizace

363813

03.05.2018 22:56

Kam zmizel pocit studu?

Pravda je,

PavelSam 2a00:x:x:x:x:x

že to lhaní se dostalo na historicky novou úroveň.

Můžu opravdu doporučit skvělý třídílný (a vynikajícími archivy vybavený, od mladého Wolfowitze, Rumsfelda a Perleho - včetně jejich "učitele", spíš guru) BBC dokument Power of Nightmares, tam je celá historie i motivy US neokons.

Oni se opravdu nestydí a ve spojení s lidmi, co profitují na válkách, ovládli postupně hodně US administrativy a médií. Ten příběh má kupodivu opravdu jakousi "kostru" vyprávění, svůj začátek i prostředek - ale konec už ho přesahuje, tam je vidět, že zasahujou ty starý finanční rody "global elit".

3x 1hod, anglicky (prý jsou k tomu někde titulky, ale já je kupodivu nepotřeboval, není to složitá angličtina):
https://www.youtube.com/watch?v=dTg4qnyUGxg
https://youtu.be/7QTaJ_ZVn-4
https://youtu.be/WD1BRE-DBsA

363969

29.05.2018 18:59

Putinovy mírové snahy přichází vniveč

doplním zajímavý související odkaz, text L. Visingra

PavelSam 2a00:x:x:x:x:x

Cituji:
"Na Západě není příliš známým faktem, že Afghánistán má asi 90 km dlouhou hranici s Čínou, a to v úzkém pásu, jemuž se přezdívá „Malý Pamír“ a který je „sevřen“ mezi Tádžikistánem a Pákistánem. Právě toto nepřehledné území nejspíše slouží jako úkryt pro islamistické radikály z řad čínských Ujgurů, jimž určitě poskytují podporu afghánští islamisté. Síly NATO nevěnují tomuto pásu příliš velkou pozornost, kdežto Peking opakovaně vyjadřuje znepokojení, a proto asi příliš nepřekvapuje, že se snaží přijímat i aktivní opatření."

https://echo24.cz/a/iEGLD/cinsti-vojaci-bojuji-vaf...

Rusko vliv v této oblasti střední Asie poněkud ztrácí, ovšem konkuruje mu zde právě Čína. O Uzbekistánu pak moc zajímavě mluvil pan Petránek, doporučím:

"Kdo má v rukou Uzbekistán, ten ohlídá to, čemu se říká zuřivý nápor islámu na sever", říká Petránek.
https://youtu.be/PWQ4AWuDS-M?t=4041

A připomeňme, že například jeden z hl. velitů ISIS byl Tádžik, a že přes Tádžikistán vedou hlavní pašerácké trasy drog z Afghánistánu do Evropy.

364406

09.06.2018 11:09

Strategie moci

RE: Především gratuluji Zvědavci.

PavelSam 2a00:x:x:x:x:x

Souhlasím, že jde o kvalitní články.

K té nové ruské vládě - Pjakin to vysvětlil jinak, řekl, že nikdo (ani Putin) nemůže změnit "danost" uvnitř vládnoucích struktur státu okamžitě - noví lidé se tak rychle nerodí, nevzdělávají, prostě každý hraje s tím, co má v ruce, a musí si vychovávat nástupce, to je práce na desítky let.

Střední Asie dokončuje obklíčení Ruska a jeho surovin, Gruzie 2008, Ukrajina 2014, malé státy na jihu (Makedonie byla poslední), nyní Kazachstán na východě (zásadní pro tento plán).

Západ má ohromné dluhy, za deset let, pokud by dolar ztratil postavení a vzkvétala Euro-Asie (Čína a Rusko zahnané sankcemi k ní), by dluh USA byl asi 27trilions (bilionů) dolarů, ani ratingové agentury (všechny tři jsou v USA; Čína nyní nově vytvořila první pro Asii, také zlatou burzu, ta byla dosud pouze v Londýně) by pak nemohly udržet rating USA a tím by se správa dluhu USA ohromně prodražila.

Takže tu máme asi tak 10let, které mají rozhodnout o Anglo-Americké říši, brexit do toho zapadá.

Evropský byrokratistán má vlastní problémy, po válce v Jugoslávii a Gruzii posvětil nacionalistický režim Ukrajiny a multikulturní globalistický projekt migrace muslimů, obojí má ohromné náklady. Vyzbrojování proti Rusku má zkázu už jen dokončit, protože Německo, Polsko, Ukrajina a Rusko nejsou schopné vyřešit svůj letitý problém, spolupráce by je všechny zvedla, ale nacionalisty lze snadno přimět z venčí k opaku, za pár dolarů - bohužel to funguje až příliš dobře.

Francie naopak patří k tomu Anglo-Americkému křídlu, zatímco Švédsko už je sto let jejich dílnou "západního typu socialismu" - kosmopolitního multikulturalismu, s cíle, zkoušet multikulty projekt pro pozdější ničení národních států celé Evropy (Francie jim slouží podobně).

Státy Česka, Slovenska, Maďarska, Rakouska a Slovinska se také nejsou schopny dohodnout. Rusko je tak v obtížné pozici, jediným partnerem je Čína, nikoliv Evropa. Takže akce ve Střední Asii (Tádžikistán a Turkmenistán, Afghánistán) napadají i Čínu, islám posiluje odbojné Ujgury. Kazachstán si lze asi koupit snadno, oni netuší, že oslabení Ruska (cílem je si ho ekonomicky podrobit, i jeho zdroje) pak bude kritické i pro Kazachstán.

Zdravý rozum a spolupráce se ztrácejí, vydělávají pouze zbrojaři, dluhy zůstávají státům, pak asi přijde snížení počtu obyvatel, začne to velikou ekonomickou krizí, možná pak válkami. Oni nás k tomu vyzbrojí, nikdy neinvestují do míru a ekonomik těch zemí, to si všiměte, na Ukrajině postavili továrnu na starší US pušky M14, to je dorbý příklad.

364609

09.06.2018 15:35

Strategie moci

RE: Klub přátel USA Podpindoso...

PavelSam 2a00:x:x:x:x:x

Velmi dobrý dokument J. Pilgera o podílu médií na válce v Iráku. ČT by měla takové dokumenty vysílat večer od 20 hodin v hlavním čase, s následující diskusí odborníků na média.

Lidé by o tom měli vědět mnohem víc, ale jak víme, naše média nikdy neodvysílají něco skutečně kritického, poctivě udělaného. To je holý fakt, jak i my sami - jako ČR - se podílíme na těch válečných lžích.

364615

09.06.2018 15:59

Strategie moci

RE: Především gratuluji Zvědavci.

PavelSam 2a00:x:x:x:x:x

Nejsem takový znalec vnitřní scény v Rusku, abych dokázal posoudit, zda Putin, který v letech 2000-2004 vyvedl zemi z toho obrovského chaosu 90.let, mohl v letech následujících, kdy od r.2005 byla připravována západem válka v Gruzii i konflikt v Sýrii (viz depeše wikileaks, v r.2005 byl odvolán velvyslanec z Damašku, který přitom už navrhoval vytvoření sektářského konfliktu sunitů a šíitů, a G. W. Bush junior v Tbilisi r.2005 požadoval zapojení Gruzie a Ukrajiny do NATO), zda na toto mohl Putin nějak významněji reagovat. Podle mě nikoliv.

Provedl reformu armády, vyvedl Rusko z té kaše 90.let, byl provedený ohromný kus praktické práce. Asi nikdo sám o sobě nedokáže změnit vše najednou, on řešil ohromné problémy a neměl žádné klidné období, aby se mohl čistě věnovat domácí scéně. Jistě měl poradní orgány a v nich spřátelené lidi s důvěrou, odtud by třeba mohl vzejít nástupce, ale jistě měl i nepřátele, kde přitom nebyl čas na změnu a "silová řešení" (viz ta centrální banka) nepadala z různých důvodů do úvahy.

Přesto, pokud (a to nevím) by v tomto období vybudoval jakési základy moderních institucí v Rusku, které by nebyly jen hnízdem korupce (jak je to obtížné vidíme i u nás, justice, policie, média, občanská společnost, kontrolní úřady), pak by dosáhnul významného pokroku.

Přímé zasahování mohou (skrytě) dělat pouze "dlouhodobě stabilizované struktury" například "hlubokého státu" v USA - mají na to lidi, struktury, peníze, dokáží pracovat už na školách pod pláštěm nadací, mají hluboké a dlouhodobé kontakty v médiích i státní správě, a hlavně v bankách a firmách, sponzorujících politiky - osobně ale pochybuju, že něco takového (v pozitivním duchu) měl Putin čas vytvořit v tak obrovské a přitom zanedbané zemi, jakou bylo Rusko v období 2005 - 2014.

Toto jsou prostě první svobodné roky po sto letech diktatury (!!), ta země je navíc ohromně rozlehlá a složitá, klimaticky a hlavně společensky, to je to, co vy podle příliš nevidíte, tu ohromnou zanedbanost, rozlehlost problémů i té země - kolikrát se asi do Ruska vejde například Francie? Prostě v takové zemi a pod takovým tlakem toho podle mého laického odhadu udělal skutečně velmi mnoho.

364616

02.07.2018 02:33

Německo a Sýrie

Jen technická poznámka

PavelSam 2a00:x:x:x:x:x

Bassma Kodmani je žena, v článku ji opakovaně zmiňuje autor v mužském rodě.

Zajímavý článek o ní - Guardian r.2012:
The Guardian: The Syrian opposition: who's doing the talking?
2012, Charlie Skelton

Syrská opozice: Kdo to mluví?

Množství z klíčových postav v syrské opozičním hnutí jsou dlouhodobí exulanti, kteří byli placeni z vládních fondů Spojených států pro podkopání vlády Bašára Assada dlouho před tím, než vypuklo tzv. "Arabské jaro". Je nejvyšší čas blíže se podívat na ty, kdo mluví jménem syrského lidu...

http://www.theguardian.com/commentisfree/2012/jul/...

365020

08.07.2018 23:34

Alza překročila hranici

Mně spíš vadí,

PavelSam 2a00:x:x:x:x:x

že na koncert slavné kapely do Letňan zajdou desítky tisíc lidí, ale ani jeden se nezastane (nápisem třeba na tričku) J. Assangeho. To Lennon byl jinej, když ho požádali, aby se zastal člověka, kterého poslali v USA v 60.letech na 10let do lochu, přijal a zahrál, po víkendu byl chlap z lochu venku a on měl pak 10let CIA za zadkem a každý měsíc musel chodit na imigrační s doklady, viz film USA vs. John Lennon.

Alza je typický obchod pro masy, internet funguje, zisk ohromný, prodejny tragické. Občas je bojkotuju (naposledy tři roky, tragické chování při závadě na noťasu), ale když něco potřebuju rychle, tak srovnám služby, ceny, přehlednost webu, a pak holt u nich občas nakoupím.

Tuhle blbost jistě vymyslel nějaký kreativní šéf marketingu, úplně vypatlaný. Ten by měl dostat zpětnou vazbu, že tohle je opravdu závadné.

365147

10.07.2018 17:34

Žádná pátá kolona v Kremlu? Zamyslete se znovu!

RE: Prezident Putin

PavelSam 2a00:x:x:x:x:x

Mýlíte se. V každé zemi je mnoho lidí, kteří myslí hlavně na svůj zisk, a klidně prodají suverenitu země (za obchod se západními korporacemi, viz v tomto šílená Ukrajina). Medvěděv má vliv na všech ekonomických resortech a pokud vím, šéfka ruské centrální banky dokonce dostala za r.2015 cenu centrálních bankéřů (držela úrokovou sazbu na šílených 17%, později 10%, což podvazovalo ruské firmy, které v krizi nedosáhnuly na úvěry, západ měl v té době sazby 0.5% apod.).

Ale musíte hrát s tím, co máte v ruce, nikdo nedokáže vyměnit všechny drobné i větší oligarchy najednou, to je proces, který nastane, až doroste nová střední třída z těch, kteří byli v 90. letech náctiletí. Nelze vše řídit shora, pokud má země mít úspěch, musí pomáhat i lidé v regionech, zdola. Putin zastavil hlavní rozkrádačku surovin a řešil velké zahraniční útoky (ukončení války v Čečensku, atak Gruzie, útoky paramilitantních nacionalistů na východní Ukrajině, podivný sestřel MH-17, sankce a pád cen ropy), přitom ještě v r.2004 měl podporu v Německu i Francii, ale po Ukrajině už ne.

Ale pak (od r.2004 po válce v Iráku) začala éra arabských jar, a od r.2010 ohromný tlak na Rusko, které se současně musí rychle uvnitř rozvíjet (aby lidé viděli změny a věřili, aby vznikala ta nová střední vrstva), a současně se Rusko muselo velmi bránit.

Proto ten ohromný západní šok z "křídlatých střel" v r.2015, letících 2000km do Sýrie, nikdo to nečekal, Rusko mělo být stále v rozkladu a armáda nezreformovaná. Od této doby pak nastalo na západě to rusofobní šílenství, masírka se Sýrií, chem. zbraněmi, Ukrajinou, voleb v USA, sportovních šikan, atd.

Právě ten "signál" v r.2015 (úspěchy v Sýrii) toto způsobil, Rusko mělo být na dně a nebylo. Aktivizace nevládek je jedna rovina, mnohem horší je zatím netransformovaná personální situaci malých a středních oligarchů, co mají své peníze a chtějí prostě vyšší zisky, to je ten problém, který vyřeší až nová generace - možná, záleží na tom, co v nich je.

365203

10.07.2018 19:30

Žádná pátá kolona v Kremlu? Zamyslete se znovu!

RE: Prezident Putin

PavelSam 2a00:x:x:x:x:x

Srovnáváte špatně. Rusko bylo velmi zaostalé, o tom není pochyb. Má svou evropskou část, pak severskou (asi jako Kanada), a pak dálně-východní. Po konci totality opravdu došlo - po prvním propadu - k jasnému rozvoji.

Asi bych se divil, kdyby od r.1998 (kdy vrcholil propad) dohnalo Rusko vyspělé země, to asi hned nehrozí, na druhou stranu tam vzniklo mnoho továren, nových částí měst, atd. Samozřejmě, mávnutím kouzelného proutku nikdo Rusko nerozvine, je to pouze na nich. Ale z voleb tamních lidí mám pocit, že Putin je na tamní poměry v jejich očích velmi dobrý vladař, v tak složité zemi, i klimaticky, populačně, nábožensky, vzhledem k výchozímu stavu, atd.

Takže jak vidíte, vždy si můžete najít hůl a s ní svého psa bít, ono 40.000 velmi chudobných žebráků v USA taky o něčem svědčí, opravdu jsou všichni líní, nikdo např. neonemocněl, atd? Takže pro mě "pokrok" je viditelné zlepšení od toho tragického stavu roku 1998, alespon v té evropské části. A ten je neoddiskutovatelný.

365212

09.08.2018 08:59

Podle pouzder raket v Sýrii jsem odhalil původní prodejce

To psaly dokonce i NY Times v r.2015, o střelách TOW.

PavelSam 2a00:x:x:x:x:x

O tomto psaly dokonce noviny NYTimes, že střely TOW končí v rukách Al Nusry/Káidy (a tím i Daeše, Islámského Státu v Iráku a Sýrii - ISIS).

Viz citace:"Střely TOW dodaly Spojené státy Kataru a Saudům, s výhradou schválení cílové destinace použití. Střely TOW (dodané Saudy a Katarem) pomohly v Sýrii odrazit první ofenzívu vládních jednotek, podporovanou ruským letectvem. Vzhledem k tomu, že smlouvy s USA požadují odhalení koncového uživatele, povstalci tvrdí, že dodávky mají souhlas z Washingtonu.

Dokonce i v malém množství hrají tyto protitankové střely zásadní roli při získání výhody proti jednotkám Asada. Jeden z povstalců prohlásil, že "mohou získat získat rakety v jakémkoliv množství a kdekoliv potřebují, prakticky ihned".

Ovšem i když se to může jevit jako vítaný vývoj pro politiku Spojených států, v praxi to přináší další dilema, vzhledem k tomu, že ze zvýšené palební síly těží současně skupina al Nusra (*místní odnož teroristické skupiny al Káidy).

Jde o taktické spojenectví, které velitelé "Svobodné syrské armády" nazývají nepříjemným sňatkem z nutnosti, protože oni nemohou fungovat bez souhlasu větší a silnější fronty Nusra. Ale Assad pak tvrdí, že není velkých rozdílů mezi teroristy z al Nusry a tzv. umírněnými rebely."

http://www.nytimes.com/2015/10/13/world/middleeast...

365664

23.08.2018 19:53

Padesát let

RE: žádný socializmus s lidskou tváří

PavelSam 2a00:x:x:x:x:x

Hluboce s vámi souhlasím, i když tu idealizaci pana Stwory chápu - to se holt stává, že pokud jsme do něčeho přímo a silně zapojeni, pak ztrácíme odstup.

366033

14.09.2018 02:45

Lži ohledně více pracovních míst v USA

další dva zdroje téhož...

PavelSam 2a00:x:x:x:x:x

Jo, pamatuji se, že o podobné věci hovořil profesor Zelený na závěr svého vystoupení v Hydeparku na ČT, poslední otázka to byla a shrnul ty fígle, jak se uměle zvyšuje to číslo, velmi podobně (kdo například jde v jednom týdnu na brigádu, nepočítá se celý měsíc mezi nezaměstnané).

viz 51. minuta - https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10441294653...

A podobně to shrnul i Jim Rickards ve své starší analýze Smrt peněz 2.0, kde nejsou cz titulky, ale zase hodně zajímavých grafů.

Viz 6.min 30.sec - https://youtu.be/9lcNrJVIgb8?t=384

366501

23.09.2018 07:42

Možnosti reakce Ruska na poslední provokaci

Saker má pravdu v tom,

PavelSam 2a00:x:x:x:x:x

že "normálně" má přehledovou mapu všech cílů velení PVO, které vymezuje působnost jednotlivým PL bateriím (známe to dobře z filmů bitvy o Británii, v archaické podobě map u prvních radarů).

Ovšem že ty PVO raketové baterie (komplety několika vozidel raket a hlavního místního radaru) mohou jednat i samostatně, ale velikost stíhačky a velikost většího letadla je většinou dobře rozpoznatelná. Komplikace musela vzniknout na straně komunikace dvou armád - syrské a ruské, a to opravdu musí vyřešit.

Na druhou stranu, pokud Israel nějakým způsobem trochu nepřibrzdí v jeho fanatickém tažení proti íránským dodávkám do Sýrie, pak nenastane klid.

Rusko hraje o čas, to je jasné, ale opravdu se zdá, že Francie, Británie a USA, v čele s Israelem, po porážce džihádu v Sýrii úspěšně nastoupily na jeho místo, což mi přijde pro Syřany naprosto zoufalé. V Iráku zmizel skoro milion arabských křesťanů, jak to asi dopadne v Sýrii?

Tahle "politika" západu mi přijde už opravdu nechutná, a US army by "za odměnu" měla být vypráskána z Evropy, protože důsledky US válek a následných finančních a hospodářských krizí těžce zasahují právě Francii, Británii a Německo - viz nárůsty dluhů z cca 60% na 100% k HDP u Francie po r.2008, což byla krize vzniklá hlavně důsledkem událostí po 11. září a válce v Iráku.

A co jsme udělali my, jako ČR? Stále lezeme do zádele těm, co lhali o důvodech války v Iráku i Libyi, co lžou i o Sýrii. Podporujeme diplomatickou štvanici proti Rusku (viz to neadekvátní vyloučení tří diplomatů, na naši velikost zbytečně veliké), a ještě jsme jako ČR dali bjanko šek US army na průjezdy zemí. Vidím, že i my v ČR máme svůj díl odpovědnosti, ta situace se stává velmi nebezpečnou, jako kdyby Israel, Francie, Britové a USA chtěly vyprovokovat Rusko k odvetě a pak silně zaútočit na Sýrii. A naši "mládežníci" (narozdíl od těch v USA v 60.letech) slepě toto podporují a nevidí, kam to může vést. O ČT a spol. raději pak nemluvě, jejich objektivita je pro mě v tomto nulová.

366696

25.09.2018 05:49

Syrsko-ruské vítězství je jediný způsob, jak pomstít izraelsko-francouzské údery

RE: Dnes je to stejně o penězích - ekonomice

PavelSam 2a00:x:x:x:x:x

Rostoucí ceny ropy jsou v souvislosti s novými sankcemi USA na Írán, tady jste vedle.

https://www.novinky.cz/ekonomika/484251-ropa-ma-st...

Cituji:"Důvodem růstu ceny budou podle obchodníků především nové americké sankce vůči Íránu. Na trhu totiž není dost kapacity, které by nahradily íránský export černého zlata v odhadovaném objemu pro poslední čtvrtletí až dva milióny barelů denně.

Daniel Jaeggi, spolumajitel společnosti Mercuria Energy, má za to, že se ropa na hranici 100 dolarů dostane ještě letos, podle Bena Luckocka, jednoho z ředitelů společnosti Trafigura, to bude spíše po Novém roce. I on ale očekává, že okolo Vánoc už bude barel ropy stát 90 dolarů."

Takže...

Nové US sankce už platí, hlavní ale začnou 4. října. A Evropa se opět podřizuje USA, jako v lživé válce v Iráku a Libyi. Důsledky těch válek pro Evropu vidíme každý den. Přitom Írán dohodu plní a žádné jaderné zbraně nemá, je to čistě silová hra Trumpa a Netanjahua, prakticky i proti zájmům občanů USA i Evropy.

A zatímco Saúdi způsobují v Jemenu smrt statísíců dětí hladem, Procházková opouští lidovky kvůli článku o 50 sirotcích. Zatímco USA a Izrael rozvrací (s Francií a Británií) jednu zemi za druhou, my povolujeme přejezdy US vojsk bez souhlasu parlamentu a porobené Německo ohlašuje navýšení US vojsk na svém území na víc než 32.000 vojáků. Oni opět touží po válce, a Írán byl a je na jejich seznamu cílů. Důvody pro válku jsou opět zfalšované, opět to odnese Evropa hlubokou finanční a migrační krizí. A bude to kolem r.2020 silnější problém, než v r.2008.

366727

01.10.2018 02:38

Kapitulace nebo odpor?

Jen připomenu zajímavé odkazy

PavelSam 2a00:x:x:x:x:x

tři díly Starikova o Rakousku, Španělsku a ČSR (Mnichov) ve 30.letech:

http://www.zvedavec.org/komentare/2017/08/7355-epi...

http://www.zvedavec.org/komentare/2017/08/7357-epi...

http://www.zvedavec.org/komentare/2017/09/7367-epi...

A ještě zajímavější díl o tom, kdo dal v r.1922 Hitlerovi první "školu" a peníze:
http://www.zvedavec.org/komentare/2015/08/6552-epi...

Ocituji: Adolf Hitler neměl přítele na trhu, ale měl jednoho skutečně bohatého kámoše jménem Ernst Hanfstaengl, a to stačilo, neboť to byl on, kdo poskytl peníze na propagandu! „V březnu 1923 dal Hanfstaengl Hitlerovi půjčku 1,000 dolarů – v té době šílené prachy.“ (Konrad Neiden: „Der Führer“).

Hanfstaengl: „Hitler: Ztracená léta“: Za peníze od svého amerického mecenáše si nacisté koupili nový tiskařský list pro své noviny, Völkischer Beobachter. Hitlerovy noviny již nebyly malým zpravodajem, byly to noviny normálního formátu a vycházely každý den! Ale Hanfstaengl nezůstal jen u vytvoření první hlásné trouby nacistů. Osobně přetáhl karikaturistu Schwartzera, aby udělal novou hlavičku a úpravu, a také navrhl pro noviny nové heslo – „Práce a chléb“. (ibid=tentýž zdroj).

Když uvedl nacistický tisk do pohybu, Hanfstaengl přešel k pomáhání Hitlerovi s malými, avšak velmi důležitými věcmi. Byl to on, kdo svému příteli Adolfovi vysvětlil, jak důležité je mít správný typ hudby k nabití davu a k rozpumpování jeho nadšení. Jako příklad hrál Putzi pro vůdce bojové písně z Harvardu a Hitler dokonce „přiměl orchestr úderných jednotek tyto melodie nazkoušet“. Hanfstaengl pak osobně složil tucet nových písní pro pochody úderných jednotek! (ibid)

...po neúspěchu puče Hitler utekl do Hanfstaenglova domu ve vesnici Uffing, asi 60 km od Mnichova. (Desmond Seward: „Napoleon a Hitler“). V zoufalství dosáhla jeho povahová hysterie vrcholu. Když neviděl jinou možnost, rozhodl se Hitler zabít a dal si revolver ke spánku. Jak víme, nedokončil to. Komu upřímně vděčíme za záchranu života nejodpornější kreatury v historii? – Hanfstaenglově ženě, vyrazila revolver Hitlerovi z ruky. Hitler byl později zatčen v Hanfstaenglově domě a odvezen do vězení, kde začal zpracovávat Hanfstaenglovy myšlenky do knihy. Führerovým prvním činem na svobodě, po opuštění vězení, nebylo, že by zašel za Heringem nebo Rosenbergem, ale zašel do Hanfstaenglova nového domu za řekou Isar…

366820

14.10.2018 22:28

Váš životní styl už nalajnovali jiní

Ano, všechno spěje dík pokroku k osvobození od dřiny.

PavelSam 2a00:x:x:x:x:x

Od Platóna a jeho správně spravované obce, až dnes k inteligentním strojům.

Ale jako vždy to má háček - malá skupina elit, ti nejbohatší z bohatších, vždy a znovu vsadí na mamon, pořád dokola už asi 5000 let.

Otázka tak zní jinak - dokážeme se jako lidská rasa vymanit jednou ze svého stínu, kdy jeden druhému si jdeme po krku?

367070

29.10.2018 00:34

My kacíři

na odlehčení ...

PavelSam 2a00:x:x:x:x:x

Co když to je jako v Matrixu, pořád dokola?

Žijeme vlastně v kastovním systému, elity utrácejí a jdou si po krku, lidé brblají a často na elitní spory i umírají. Možná bude zapotřebí najít "vyvoleného", aby tento kolotoč zmaru a sobectví byl konečně přetržen, protože z lidstva se dík technologiím stává výkonná nemoc planety, ohrožujeme tím ale nakonec hlavně sami sebe.

Pokud máme překonat tuto tíhu, navíc jako malý národ, pak nezbývá, než se snažit pochopit, jestli je vůbec možné elity změnit - jinak než sebevraždou celé (kulturní) západní křesťanské civilizace.

Britové už zradili tolik lidí, a Amerika je okupována skrytou mocí, co ji vysává. Co se musí stát, aby to někdo zlomil? Jakou školu o 20.století otevřít, aby přebila konzumní lákadla? A je možné vůbec předurčený osud změnit?

367345

29.10.2018 19:11

My kacíři

RE: citát: kdybys nebyl hlupákem, nestal by ses medvědem

PavelSam 2a00:x:x:x:x:x

No, to si trochu myslím taky .-) . Spíš jde o tu druhou možnost...

367356

29.10.2018 19:38

My kacíři

RE: Jen nekolik poznamek.

PavelSam 2a00:x:x:x:x:x

Malý národ sám o sobě moc možností nemá.

A historie praví, že pokud se nějaká říše (třeba dnes ta evropská) nedokáže prosadit, pak žezlo převezmou jiní - normální koloběh, Asie nakročeno má.

Pokud by Evropa měla mít smysl, pak by se Francie, Německo a Rusko musely domluvit, a vytvořit stabilitu - rovnováhu v kontinentální Evropě.

To budou britské a US elitní kluby vždy ale rozvrtávat, a jak vidíme, i dnes se jim to daří velmi dobře. Zajímavá v tomto rébusu, jak ve vztahu k Rusku (z jihu), tak k Německu (turecká menšina), je role Turecka a Íránu, kde si Britové ohřívali své mocenské zájmy už od první války.

Pořád jsem přemýšlel, proč Britové pustili Trockého z vazby v Kanadě, když věděli, že jde posekat Rusko, udělat tam bolšán světovou (multi)kulturní revoluci (proč Němci platili Uljanova alias Lenina, to se ví už dlouho). Až jsem si přečetl paměti jednoho diplomata, současníka Benešova (Vladimír Krychtálek - Bolševici, Beneš a my), a došlo mi, že Indie, Persie i Arábie padnuly do vlivu Britů - a Rusko tam vráželo klín. Mocní Britové si opravdu nepřáli, aby Rusko, které to má geograficky do Střední Asie blízko, tam rozvíjelo svůj vliv, viz například Arménie, kam Rusko chtělo dojít, ale došel tam Turek a pozabíjel tam milion lidí.

Britové budou škodit kontinentální Evropě - Francii, Německu i Rusku, stále sní o své říši, a elitní kluby (super-boháčů) v USA a Británii mají ohromný vliv. Až se jednou narodí chytrý Němec, Francouz a Rus, a udělá to, co Andrew Jackson v USA (kdy r.1835 zatočil s The Second Bank of America), pak máme možná šanci. Ale osobně vidím přesně opačné tendence, a Němci jsou marní a Turka si hýčkají.

Naštěstí Trump potápí tureckou liru, což tlačí Erdogana k Rusku a Německu, viz to známé foto (minulý týden). A Francie svůj socialismus taky musí nějak financovat. O té Erdoganově nové otočce k Německu víc tady:
http://www.spiegel.de/international/europe/germany...
https://www.rt.com/sponsored-content/427704-france...
https://echo24.cz/a/SPnL8/merkelova-celi-kritice-z...

367357

17.12.2018 21:17

Co se na G20 nestalo, je mnohem důležitější, než to, k čemu došlo

pěkný popis, ale ...

PavelSam 2a00:x:x:x:x:x

Současná krize vznikla po konci Studené války, rovnovážného stavu vzniklého v 60. letech tzv. vzájemným jaderným odstrašením.

Vznikla na půdorysu změny technologií - počítačová technologie umožnila znásobit korupci elit a bank, zrychlit šmělinu, vznikly deriváty a krátká krize 2008.

K tomu došlo navíc k nástupu neokonzervativců, kteří chtěli využít (dočasného) oslabení Ruska (a dosud slabé Číny) po konci Studené války, a provedli řadu válek, počínaje r.2003, přes barevné revoluce, až k Gruzii r.2008, Libyi 2010 a Sýrii 2013, konče Ukrajinou r.2014.

Výsledkem je kupodivu masivní dluh USA, v podstatě opakují "afghánský scénář" Sovětů.

Hlavní příčinou jsou ale nezvládnuté nové technologie, jejich korupční vliv ve finančnictví. To, spolu s neokonskými válkami, vyvolá turbulence v USA, odborníci mluví o několika desetiletích chaosu. Na jeho konci může stát nový rovnovážný stav světa (pokud tedy USA nespustí masivní robotickou válku, s umělou inteligencí v čele), kde bude vládnout Asie na dalších cca 600 let (západ vládnul cca od r.1500, objevení Ameriky, předchozí říše také cca 400-600let, viz Osmani, Římani, atd.).

Do roka a do dne uvidíme první jasné známky krize v USA, bude ale trvat dalších několik let. než se plně rozvine. Kolem r.2025-26 bude hrozit ohromné riziko velké války, to bude kritický moment. Jinak souhlasím, že Trump hraje o vše, ale ekonomika USA už je 20 let na tvrdě kolizním kurzu, obrat začal pozdě.

368558

21.12.2018 20:46

Jak se nové Hedvábné stezky propojují s Velkou Eurasií

RE: Rusko to opět myslí dobře,

PavelSam 2a00:x:x:x:x:x

Takže Čína je podle vás svobodný režim [smích] ?

Rusko je pravda na začátku dlouhé cesty, ovšem potenciál má. Svobodné je teprve krátce, ovšem na to, jaké klacky mu hází pod nohy západ, si vede slušně. A ruská privatizace byla ohromná loupež, to se ví. Takže "bodem nula" je přibližně rok 2004.

Takže slušný pokrok, na nějakých 14let vývoje.

368633

27.12.2018 08:45

Mýtus západní demokracie

RE: lidé mají moc

PavelSam 2a00:x:x:x:x:x

Myslíte, že Hitlerovo Německo porazili spojenci v čele se Sověty "ignorováním"?

To by asi nefungovalo, slabost trestá i příroda, slabší kusy podléhají silnějším. Kdo chce přežít, musí se umět bránit, to platí obecně.

Něco jiného je ignorovat nějakou otravnou maličkost (otravný, ale ne smrtící hmyz v pralese), se kterou nemohu nic moc dělat.

368720

28.12.2018 19:52

USA jsou proti hypersonickým střelám Číny a Ruska bezmocné, varuje zpráva

Jediným zajímavým faktem je,

PavelSam 2a00:x:x:x:x:x

že výdaje USA na zbrojení jsou vyšší, než výdaje dalších 12 nejvíc zbrojících zemí dohromady.

On je prostě pořád rozdíl mezi ministerstvem obrany a ministerstvem války.

368741

06.01.2019 22:08

Trump versus Mattis: Mějte se na pozoru, když muži války začnou pomáhat

No, článek kritizuje Mattise, novináře a fakt, že armáda dělá politiku.

PavelSam 2a00:x:x:x:x:x

cituji: "...žádný Trumpův tweet nelze srovnávat s Pétainovým heslem z roku 1916 „Dostaneme je!“ („on les aura“), a důstojný, chladný a pečlivý de Gaulle by se nikdy nepropůjčil k tirádě, ve které se angažoval Mattis v San Diegu v roce 2005: „Jdete do Afghánistánu, jsou tam chlapi, kteří fackují ženy, protože nenosí závoj. Víte, těmto chlapům už stejně nezbyla žádná mužnost. Takže je to sakra spousta legrace je střílet. Vlastně je to spousta legrace bojovat. Víte, je to krucinál hodně velká sranda. Je zábava střílet některé lidi. Budu tam přímo vepředu s vámi, rád se rvu.“

cituji:"To všechno je součástí ufňukané školy žurnalistiky, která věří ..., že armáda by mohla ovládat tohoto muže (Trumpa)..."

"Představa byla taková, že zatímco by Trump mohl „zapálit“ svět, tito důvěryhodní generálové, veteráni amerických válek za demokracii - v Afghánistánu a Iráku - by nás mohli všechny ochránit před nepříčetností demokraticky zvoleného prezidenta. Je to hrozný a nebezpečný příběh, v němž všichni tajně spolupracovali, zvláště Arabové."

- Pak dává autor textu nějaké příklady (souhlasím, že nikoliv dobré, ale kritici prosím zamyslete se, pro koho to Fisk píše, pak to dává jistou logiku).

Pointa je slabá, ale jasná, cituji:"Takže se všemi těmito vojenskými představiteli - oscilujícími mezi válkou a mírem, a vychvalovanými jako obránci Izraele nebo „Palestiny“, Ameriky nebo arabismu - je to tak, že poté, co drží v ruce zbraň nebo olivovou ratolest, ... je pravděpodobně nejlepší nápad na chvíli tyto generály odložit. Za poslední dva roky jsme tu měli nápor generálů, kteří se schovávali před Trumpem, všichni byli velmi horliví, pokud šlo o službu a povinnost, a údajně „krotili“ nejvyššího blázna, než odstoupili. V reálném světě by politici měli držet generály na uzdě. Nikoli naopak."

Takže já to chápu jako kritiku administrativy i novinářů, kteří to podávají tak, že Trumpa krotí generálové, ti ale reálně mají v popisu práce jiné věci než politiku. Armáda má svůj jasný účel, rohodně jím není tvorba zahraniční politiky USA.

368931

06.01.2019 22:41

Trump versus Mattis: Mějte se na pozoru, když muži války začnou pomáhat

RE: To je tedy výběr !

PavelSam 2a00:x:x:x:x:x

Tak zvolení Trumpa v USA bylo jasným signálem lidí v USA tamním elitám, že mají dost válčení "kdesi" a přehlížení domácích problémů.

Jenže ono se to lehce slibuje lidem na volebních shromážděních, a těžce se to pak prosazuje proti velmi mocným US elitám, které mají spoustu pák na US prezidenta. Mattis byl angažován, aby tyto elity "uklidnil", jeho odchod tak logicky tyto elity, stojící proti Trumpovi, zneklidňuje.

To vše je jasným důkazem ohromných rozporů v US společnosti, kde lidé a jejich elity mají velmi rozdílné názory na to, kam se strkají peníze.

Jde o zásadní problém a také selhání US médií, která se vydala cestou politikaření, což přilévá olej do ohně. Snaha ukázat Trumpa jako blázna je pak lacinou a povrchní berličkou, kterou se snaží jeho oponenti ovládnout rozhořčené tamní lidi - vnucují jim tím vlastně svůj názor.

Osobně to vidím jako příběh ohromné korupce, nikdy v tom nešlo o lidská práva a demokracii, vždy pouze o zisky těch velmi mocných. Prý "preeminence USA" (světová dominance USA) vs. multilaterální spolupráce. Přitom od konce studené války se neokoni snaží dosáhnout US dominance, proto rozvrátili okolí Ruska i Střední východ, proto tichá podpora ISIS (oslabení Asada a Íránu, také ve prospěch Izraele, další neřešený dlouholetý konflikt s britskými kořeny).

Amerika je prostě po 15letech hlubokých lží v děsivé společenské krizi, může to skončit i občanskou válkou. A Trumpa v tom vyráchají, že to je jeho vina, i když je to bohapustá lež, vývoj k této krizi probíhá už dlouho. Lžou vlastním lidem, Demokrati už obyčejné lidi nehájí, Republikáni vždy hájili hlavně pracháče - to je ta nerovnováha. Hillary se přidala na stranu války a zničila tím možná celou Ameriku, výraznější Demokrat tam nikdy nebyl (ani za Obamy), i tam ona šéfovala válce v Libyi i Sýrii.

Bush, Cheney, Wolfowitz, Perle, Kagan, Nulandová, Hillary a spol. - a oni mají Trumpa "za blázna" .-) ? Kdepak, US média lžou hlavně vlastním lidem.

368932

06.01.2019 23:40

Trump versus Mattis: Mějte se na pozoru, když muži války začnou pomáhat

RE: To je tedy výběr !

PavelSam 2a00:x:x:x:x:x

Pár zajímavých ilustrujících odkazů o - pro Demokraty zničující - roli Hillary:

https://www.nytimes.com/2016/04/24/magazine/how-hi...
How Hillary Clinton Became a Hawk

That fundamental tension between Clinton and the president would continue to be a defining feature of her four-year tenure as secretary of state...

Her affinity for the armed forces is rooted in a lifelong belief that the calculated use of military power is vital to defending national interests, that American intervention does more good than harm and that the writ of the United States properly reaches, as Bush once put it, into “any dark corner of the world.”

Jack Keane is one of the intellectual architects of the Iraq surge; he is also perhaps the greatest single influence on the way Hillary Clinton thinks about military issues. He is also a well-compensated member of the military-industrial complex, sitting on the board of General Dynamics and serving as a strategic adviser to Academi, the private-security contractor once known as Blackwater. Keane, like Clinton, favored more robust intervention in Syria than Obama did.

...Petraeus was building ties to a prominent Democratic voice in the Senate; Clinton was burnishing her image as a friend of the troops. “She did it the old-fashioned way,” he says. “She did it by pursuing relationships.”


https://www.bostonglobe.com/opinion/2015/11/18/hil...
Hillary Clinton, the Democrats’ Dick Cheney

Clinton is to Obama in Libya what Cheney was to President Bush in Iraq. Against other voices urging caution, they both strongly advocated the invasion of a country that, lacking a follow-up plan to restore stability, fell into complete chaos.
Everyone knows of Cheney’s role as an unapologetic interventionist in Iraq...


https://foreignpolicy.com/2016/07/27/hillary-the-h...

Hillary the Hawk: A History - From Haiti to Syria, the Democratic candidate’s long record suggests she’s looking forward to being a war president on day one.

...In 2011, Clinton was a strong proponent of regime change in Libya... It is forgotten today that a primary justification she offered for the U.S. military role in Libya was to pay back allies for Afghanistan. As she stated in late March 2011: “We asked our allies, our NATO allies, to go into Afghanistan with us 10 years ago. They have been there, and a lot of them have been there despite the fact they were not attacked.… When it comes to Libya, we started hearing from the U.K., France, Italy, other of our NATO allies. This was in their vital national interest.”

A obyčejní lidé v USA zůstali sami, už je nikdo v té "oligarchické proválečné demokracii" nezastupoval.

368933

07.02.2019 16:44

Trump vs. šéfové tajných služeb: Kdo má pravdu?

Tak, Pat Buchanane,

PavelSam 2a00:x:x:x:x:x

nyní už udělej v těch správných úvahách už jen poslední krok. A pochop, že elitám nikdy nešlo o "demokracii a lidská práva", vždy jen o dominanci. Každá lež se jim hodí, nevadí žádný diktátor, pokud je loajální. V každé krizi a každé válce bohatnou, zatímco dluhy požírají všechny kolem nich.

Tak jaká je jejich pozice a motivace? Proč o nich média nikdy nepíšou?

Kam kráčí svět, jimi skrytě řízený - k míru a spolupráci nebo ke krizím a k válce?

Jak se jim lze bránit - když umí vyvtářet falešné nepřátele, jako Írán a Rusko, zatímco touží vykrást tyto země? Proč o nich Pate nenapíšeš pravdu [smích] ?

....

"Podle nedávné analýzy 75 nejlidnatějších měst ve Spojených státech, 63 z nich nemůže platit své závazky a celková výše jejich nezaplaceného dluhu je téměř 330 miliard dolarů. Většina dluhu je způsobena důchodovými dávkami, jako jsou náklady na důchod a zdravotní péči. ..."V letošním roce činily dluhy penzí 189,1 miliardy dolarů a ostatní příspěvky po skončení pracovního poměru (OPEB) - především prostředky v důchodovém pojištění - činily 139,2 miliardy dolarů," uvádí třetí roční zpráva "Finančního stavu měst", podle chicagské organizace Pravda v účetnictví (Truth in Accounting -TIA)."

Top 5 měst v nejhorším finančním stavu jsou New York City, Chicago, Philadelphia, Honolulu a San Francisco. Tato města, kromě Dallasu, Oaklandu a Portlandu, obdržela všechna rating "F". Například v New Yorku bylo vyčleněno pouze 4,7 miliardy dolarů na financování příslibů dávek důchodové péče ve výši 100,6 miliardy dolarů.

Vedle municipálních dluhů je stejně výraznou hrozbou pro ekonomiku USA zadlužení na účtu tzv. studentských půjček., které aktuálně zaujímají druhé místo v sumě personálních dluhů domácností, ihned za hypotékami. Průměrné zadlužení studentů, dříve než vstoupí do praxe, je 45 tis. USD.

https://www.kurzy.cz/zpravy/482047-vnitrni-dluh-us...

369477

Káva pro Zvědavce

11

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc prosinec přispělo 16 čtenářů částkou 3 732 korun, což je 11 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Trocha humoru na téma postižení korona-vymýváním mozků04.12.20 09:47 Česká republika 0

Možná nejdůležitější projev prezidenta Trumpa s čs titulky03.12.20 10:51 USA 7

Zastavme krádež voleb! 03.12.20 00:23 USA 0

Íránského vědce patrně zavraždil Mosad01.12.20 23:07 Írán 8

Co nikdo neříká o lockdown29.11.20 23:02 Neurčeno 0

Seznamte se: Soudruh Vrábel, Vyvolený informátor29.11.20 17:01 USA 1

Policejní robocapové zastavili zločin28.11.20 11:19 Česká republika 6

Jak migranti "obohatili" Švédsko27.11.20 21:12 Švédsko 1

České nemocnice jsou motivovány umístit co nejvíc covidových pacientů na JIPce27.11.20 21:02 Česká republika 2

Vláda se chystá vymývat nám za naše peníze mozky. BigPharma se tetelí radostí27.11.20 17:07 Česká republika 1

Odporné. Jako by to ani nebyli živí tvorové27.11.20 16:50 Dánsko 3

V Georgii a Michiganu byl právě vypuštěn Kraken26.11.20 17:24 USA 0

Sčítání hlasů v USA zřejmě ovlivňuje Harry Potter26.11.20 17:00 USA 7

Virginie: Mezi 5:07-5:12 ráno po volební noci zmizelo 169.000 hlasů26.11.20 16:33 USA 0

Obama napadl Hispánce za masivní podporu Trumpa a následně to od Hispánců schytal 26.11.20 10:59 USA 0

Volební fact-checker Facebooku dal v roce 2017 cenu Bidenovi, zaměstnanci dotují demokraty26.11.20 10:11 USA 0

Nevadský soudce odsouhlasil, aby Trumpův tým předložil soudu své důkazy o volebních podvodech26.11.20 09:21 USA 0

Pensylvánská soudkyně pozastavila certifikaci výsledků voleb 26.11.20 09:05 USA 2

Sadistická vláda nám dovolí nadechnout se, než zase přiškrtí25.11.20 22:48 Česká republika 2

Vývoj náboženství ve světě 1946 - 201925.11.20 12:36 Neurčeno 2

Měnové kurzy

USD
21,76 Kč
Euro
26,42 Kč
Libra
29,26 Kč
Kanadský dolar
16,92 Kč
Australský dolar
16,16 Kč
Švýcarský frank
24,42 Kč
100 japonských jenů
20,94 Kč
Čínský juan
3,33 Kč
Polský zloty
5,91 Kč
100 maď. forintů
7,39 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
29,22 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 053,57 Kč
1 unce stříbra
523,40 Kč
Bitcoin
420 094,44 Kč

Poslední aktualizace: 4.12.2020 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?