Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 2191 příspěveků, 7 různých jmén: <nic>, // / >< nemax, Beze jména, Chrastej, Ka, Karel z Čech, registrovaný Karel z Če.

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

06.04.2005 22:40

Spravedlnost na více způsobů

RE: Spravedlnost na více způsobů

Karel z Čech 212.?.?.?

>Odsouzený pachatel
>my měl mít nucené práce ( proč by ho měla společnost během
>trestu živit ???? ) a v případě opakované trestné činnosti
>bych zvednul trestní sazby tak,že by si musel na nucených
>pracích vydělávat doživotně.

Máte zdravé názory. Právě se uvolnilo místo ředitelky vězeňské správy, měl byste si o ně zažádat a své názory v praxi prosadit.

Ona totiž práce není ani pro neodsouzené lidi, kteří pracovat chtějí.
Práce trestance vždy je vysoce nákladná, protože byť trestanec za práci nedostane skoro nic, tak se musí platit ostraha trestanců a dělat mnohá další opatření, aby si trestanci neudělali nepovolenou vycházku.

>Tihle lidé jsou paraziti na organismu státu astát by se
>nákaze neměl bránit ? Bože,pane Peleška,Vy nezabíjíte bez
>jakéhokoli slitování bacily a viry svých nemocí ??

Hlavně pachatele dopravních přestupků navrhuji potírat jako bacily a viry. Hlavně ty, co špatně parkují.

48217

06.04.2005 23:05

Spravedlnost na více způsobů

RE: Spravedlnost na více způsobů

Karel z Čech 212.?.?.?

>
>Jinými slovy trestání zločinců nezávisí na demokratičnosti
>nebo stylu politického systému, ale na vlivu zasraných
>(editor promine) levičáckých uřvanců, kteří se zastávají
>kdejakého grázla.

Budete se asi divit TraTome, ale problém trestu smrti je skutečně problémem demokratičnosti a stylu politického systému. Trest smrti je priotritně určen pro zločince politické. To, že někdo zabije jednoho, dva nebo dvacet lidí není tak společensky nebezpečné, jako když chce změnit stávající politický systém. Zvláště pak v revolučních dobách je poprava jediným druhem trestu pro nepřátele státu. A neděje se tak jen od velké buržoasní revoluce ve Francii. V dobách mnohem dávnějších ve střední Asii panovník běžné zločince trestal popravou poměrně humáním způsobem, ale politické nepřátele (zpravidla své příbuzné) nechával za živa ztahovat z kůže. Vysušené lidské kůže z těchto poprav jsou v některých muzeích k vidění.

Běžný zločinec měl naopak možnost dostat milost, když poskytnul panovníkovi nebo soudci dostatečně štědrý dar. Ale to jistě není pro nikoho nic nového.
>
>Tedy problém se týká pouze a výhradně EU, protože v USA,
>Rusku, Ukrajině, Izraeli, atd. se s grázly nikdo nemazlí.
Postavte se nohama na zem a otevřte oči. V uvedených zemích se nemazlí s nikým. Vinen nebo nevinen - vsjo rovno! Zvláště politický zločinec je vždycky vinen.
Tím neříkám, že u nás je to výrazně lepší, ale lepší a spravedlivější to rozhodně je. Souzen v těch zemích bych rozhodně nechtěl být.

48218

06.04.2005 23:27

Spravedlnost na více způsobů

RE: Spravedlnost na více způsobů

Karel z Čech 212.?.?.?

>Znovuzavedení
>absolutního trestu také mohu podepřít názorem jednoho z
>předních soudních psychiatrů, který v něm vidí výrazný
>odstrašující efekt, ať už statistiky hovoří jakkoliv.

Takový "odborník" již nutně potřebuje psychiatrickou léčbu a starobní důchod.

48221

07.04.2005 23:17

Spravedlnost na více způsobů

RE: Spravedlnost na více způsobů

Karel z Čech 212.?.?.?

Milý pane Včeličko, samozřejmě, že s takovým nesmyslem nemohu souhlasit.Takový nesmysl může navrhovat pouze někdo, kdo o trestné činnosti a penologii nic neví a jen tomu, kdo o tom také nic neví.
Jinak trest odnětí svobody na doživotí je alespoň v kajích, kde věci se označují tak, jaké skutečně jsou, trestem odnětí svobody bez možnosti podmíněného propuštění. Pokud někdo vykoná desetiletý trest odnětí svobody, tak již není prakticky schopen opět žít normálním životem bez několikaleté aklimatizace. Po 25 letech v kriminále může člověk dělat jen nějakého zřízence ve věznici s tím, že nechodí ven mezi lidi.

Samozřejmě, že bychom u nás také mohli zkusit pachateli uložit trest 300 let odnětí svobody se zmízněním, že po vykonání poloviny trestu bude propuštěn na podmínku. Naši trestanci by to jistě uvítali. Nebo by vám řekli od plic, co si o takovém systému myslí.

48362

07.04.2005 23:33

Spravedlnost na více způsobů

RE: Spravedlnost na více způsobů

Karel z Čech 212.?.?.?

Milý TraTome, otázka nezněla zda za tři skutky nebo za tři odsouzení. To je pro každého, kdo o tom jen trochu málo ví, naprosto jasné, že počítat lze pouze odsouzení. Moje otázka však byla položena zcela jinak z důvodu naznačení, o co v daném případě jde.

Z hlediska pachatele trestného činu vůbec nejde o to, kolikrát se může dopouštět trestného jednání. Jde o to, že nejvýše 2 x se může nechat chytit. V případě nebezpečí prozrazení jeho jednání po druhém odsouzení, musí pachatel udělat vše, aby mu nikdo nemohl trestnou činnost dosvědčit. Tedy ve vlastním zájmu musí fyzicky zlikvidovat všechny případné svědky. Tedy konečným důsledkem zásady 3x a dost je zvýšení brutality jednání pachatelů trestné činnosti. A to podle vás je přínosem pro ostatní občany?

48373

07.04.2005 23:36

Spravedlnost na více způsobů

RE: Spravedlnost na více způsobů

Karel z Čech 212.?.?.?

Milý pane, až budete o vyšetřování trestné činnosti a soudním řízení alespoň něco málo vědět, tak jsem ochoten s vámi o tom diskutovat. Zatím je taková diskuze s vámi zbytečným mařením času. Na to bohužel nemám sílu.

48376

07.04.2005 23:41

Spravedlnost na více způsobů

RE: Spravedlnost na více způsobů

Karel z Čech 212.?.?.?


>Ono totiz dozivoti jak jiste pan Karel z Cech nechape, neni
>dozivoti.

Pane Včeličko, ono je to jak kde. Jsou skutečně státy, kde doživotí není doživotím, kde agresívní napadení jiného státu je šířením křestanské svobody, kde mučení protivníků je považováno za převýchovu k demokracii, kde za svobodu je pojkládáno, když vás všichni sousedé šmírují a udávají a tak bych mohl pokračovat. prostě jsou státy, kde pojmy ztratily svůj původní význam a označují jevy naprosto jiné.

48379

08.04.2005 11:59

Na pasovém oddělení

RE: Na pasovém oddělení

Karel z Čech 212.?.?.?

Pane Lve, mám vás za rozumného člověka. Ovšem ta vaše citlivost na postřehy o průměrném američanovi mi připadá jako chorobná přecitlivělost. Měl byste s tím něco dělat. Chtělo by to léčit.
Navrhuji navštívit nějaký pajzl, kde by vás vypleskli a okradli a hned byste okolní svět viděl veseleji a bez růžového nádechu.

Vždyť buhatě by vám stačilo uvědomit si, že umíte nejen slabikovat, ale jistě i plynule číst a zvládnete dokonce i psaní a hned by vám mělo být zřejmé, že průměrného američana svými schopnostmi daleko převyšujete. Proto si nevztahujte poznámky o průměrných američanech na sebe. Je zbytečné, abyste se tak podceňoval.

48448

08.04.2005 12:31

Na pasovém oddělení

RE: Na pasovém oddělení

Karel z Čech 212.?.?.?

Máte pravdu TraTome, je to neskutečná byrokracie. Dřív, když se pasy vydávaly na policii, to bylo lepší. To jste šel k okénku, dali vám k vyplnění tiskopis a poslali vás do vedlejší kanceláře, kde vám na počkání udělali 4 průkazkové fotografie a prodali vám potřebný kolek. Pak jste šel nazpět k okénku, předal vyplněný tiskopis, 2 fotky, kolek a pro kontrolu občanku, úředník zkontroloval shodnost údajů v žádosti o pas s údaji v občance a vykopl vás, ať si příjdete za měsíc (s příplatkem za tři dni) pro pas.Celá procedura s žádostí včetně osychání fotek trvala tak 10 minut.
Dnes na obecním úřadu sice chtějí to samé, ale kolky abyste kupoval někde v trafice nebo na poště a pro fotky si musíte zajít k fotografovi nebo někam do obchoďáku si sednout do kukaně před automat.
Dřív k vyřízení pasu mi stačilo pět kroků z kanceláře do sousední a dnes abych kvůli pasu obešel skoro polovinu náměstí. Jde to od 10 k 5.
[smích]
Ovšem dřív jste pas vyřizoval v jiné části chodby, než občanku a dnes obojí vyřídíte najednou u jednoho okénka a ze 4 fotek z automatu pořídíte pas, občanku, řidičák i zbroják.

48450

08.04.2005 12:43

Na pasovém oddělení

RE: Stoji to za to?

Karel z Čech 212.?.?.?

Musím se Stojana Jakotyčky zastat. Tak, jak přemýšlí on, tak by měl přemýšlet a chovat se každý spořádaný občan, který ví, kdo je pán a kdo kmán.
Bohužel se u nás rozmohla taková nekázeň občanů, že si už i dovolují podepisovat petice, žádající vykopnutí zkorumpovaného předsedy vlády. Kam ten svět spěje? Nikde žádný řád, poslušnost, pokora před vrchností. Skoro každý si dovoluje myslet, co se mu zlíbí. Je to Sodoma Gomora.

48451

08.04.2005 12:59

Na pasovém oddělení

RE: Na pasovém oddělení

Karel z Čech 212.?.?.?

Komupak se podařilo vás obrat, pane Včeličko? Arabům v horní části Václaváku nebo Ukrajincům v dolní? Nebo snad cikánům-rómům jinde v Praze? Člověk si na své věci musí dávat pozor sám.

48452

08.04.2005 13:13

Spravedlnost na více způsobů

RE: Spravedlnost na více způsobů

Karel z Čech 212.?.?.?

Zdá se. Lojzíku, že ta bušistánská parlamentní fašokracie, je zárukou budoucnosti dosti černé. Něčeho takového, čeho my jsme se před 15 lety zbavili. Rozhodně bušistáncům jejich budoucnost nezávidím. Ale kdo chce kam,...

48453

08.04.2005 13:18

Spravedlnost na více způsobů

RE: Spravedlnost na více způsobů

Karel z Čech 212.?.?.?

TraTome, usvědčit kohokoliv lze jen v průběhu trestního řízení. Aby mohlo běžet, musí být nejprve zahájeno. A zahájit je lze teprve tenkrát, když můžete podezřelému doručit papír o sdělení obvinění. Působnost českých orgánů trestního řízení na Bahamy nedosahuje a hned tak dosahovat nebude.

To jen tak na okraj, abychom věděli, o čem je řeč.

48454

08.04.2005 13:33

Spravedlnost na více způsobů

RE: Spravedlnost na více způsobů

Karel z Čech 212.?.?.?

Pane Včeličko, čtete nepozorně. Taliban výrobu a šíření drog velmi tvrdě postihoval, na rozdíl od Severní aliance, která si z drog vytvořila trvalý příjem. Taliban z výroby a prodeje drog nic neměl. Oni ti někteří fanatiští věřící jsou někdy tvrdohlaví hlupáci a nevědí, co jim může být prospěšné.
To taková CIA je v tomto směru podstatně pružnější. Všude zasahuje tvrdě proti výrobcům a distributorům drog, kteří ji mohou dělat nekalou konkurenci. Konec konců, je to v zájmu amerického daňového poplatníka. O to, co vydělá CIA na drogách, může dostat nižší příspěvek ze státního rozpočtu a navíc o použití drogových dolarů není potřeba informovat parlamentní všetečné zvědavce.

48455

08.04.2005 13:42

Spravedlnost na více způsobů

RE: Spravedlnost na více způsobů

Karel z Čech 212.?.?.?

S odstrašujícím účinkem trestu smrti jsou bohaté zkušenosti ze středověku. Když se veřejně věšel nějaký zloděj, tak se ostatním zlodějům nejsnáze kradlo. Čumilové byli zaujati napínavou podívanou a nedbali na své váčky s penězi.

48456

08.04.2005 14:42

Spravedlnost na více způsobů

Spravedlnost na více způsobů

Karel z Čech 212.?.?.?

Proč si myslím, že v této diskuzi se zastánci a odpůrci přísných trestů nemohou shodnout? Protože k posouzení přistupují každá strana z jiných hledisek. Za zastánce považuji lidi neinformované, pro které vražda, loupež znásilnění - jsou skutečně velmi závažné trestné činy, jejichž pachatelé jsou lidé zvrácení, narušení a je před nimi třeba ostatní společnost chránit. Zastánci individuálního přístupu k pachateli posuzují tyto záležitosti nikoliv pouze obecně, ale s jistou znalostí třeba skutečných případů a problémů soudního řízení.
Abych neplácal obecnosti, budu konkrétní. Třeba mediálně známý vrah Kájínek. Zaslouží přísný trest či nikoliv? K tvrdému trestu byl před lety odsouzen. Od té doby každý nový ministr spravedlnosti podával nejvyššímu soudu žádost o přezkoumání případu. To samo o sobě svědčí o tom, že věc není naprosto jednoznačná. Je Kájínek skutečně vrahem, či není? Nyní po zahájení trestního stíhání západočeské policejní mafie vychází najevo, že asi bude pravdivá obhajova Kájínka, že na místě vraždy vůbec nebyl, že vraždy se dopustili policisté výmáhající výpalné a na Kájinka vraždu jen svádějí a usvědčují ho. Uvidíme, jak soud záležitost nově projedná.
Mezi odsouzením a osvobozením obžalovaného je často jen vyložená náhoda. Aby se soud mohl přiklonit na jednu nebo druhou stranu, musí si obrazně hodit korunou.
(pokračování)

48460

08.04.2005 14:53

Spravedlnost na více způsobů

Spravedlnost na více způsobů

Karel z Čech 212.?.?.?

Další mediálně známý případ sochaře Zoubka, který šel na pomoc skupivou skinů napadenému člověku a jednoho skina přitom zabil. Soudy v rozhodování nebyly jednotné. Jednou to byla vražda, podruhé nutná obrana. Tak co s obžalovaným? Pověsit ho jako vraha nebo jako neviného propustit?

Znásilnění - odproný čin proti tělesné integritě ženy. Zločinec zaslouží velmi tvrdý a přísný trest.
Manželé při rozvodovém řízení se nejsou schopni domluvit na tom, kdo bude nadále užívat byt a kdo se má odstěhovat.Manželka to nakonec řeší tak, že oznámí, že manžel ji znásilnil nebo chtěl znásilnit. Sousedé potvrdí že v bytě byl kravál. Manžel je tedy odsouzen za znásilnění k mírnému trestu 3 roky. Za dva roky je na podmínku propuštěn. Během té doby se soudí o byt a soud rozhodne, že bývalý manžel je povinen se z bytu vystěhovat poté, co mu bude zajištěno náhradní bydlení. Po výkonu trestu se bývalý manžel vrátí do společného bytu, protože nemá kam jinám jít. Manželka to pár dní trpí a pak zajde na policii, že manžel ji opět znásilnil a přinese jako důkaz roztrženou blůzku či kalhotky. Bývalý manžel jako násilník recidivista bude samozřejmě odsouzen k vysokému trestu za znásilnění a to aniž by se bývalé manželky v prvním či druhém případě fyzicky vůbec dotkl, protože soudu neprokáže, že ženu neznásilnil.
Tak co s takovým recidivistou - nejlépe ho snad hned pověsit?

48463

08.04.2005 15:10

Spravedlnost na více způsobů

Spravedlnost na více způsobů

Karel z Čech 212.?.?.?

pokračování - Loupež - také velmi nebezpečný trestný čin. Patnáctiletí hajzlíci se potkají ve městě a jeden požaduje na druhém vrácení půjčené pětistovky. Ten samozřejmě peníze nemá. "Tak sem dej bundu nebo ti rozbiju hubu. Vrátím ti ji, až mi vrátíš dlužnou pětistivku." Dlužník tedy sundá a předá kamarádovi bundu od vietnamců za tři stovky. Doma pak řekne, že bundu mu násilím vzal spolužák a rodiče věc ohlásí na policii. Policie a následně soud jednání věřitele posoudí jako trestný či loupeže a kluk je samozřejmě za loupež odsouzen. Pod pohrůžkou násilí se násilník zmocnil cizí věci.
Tak co přátelé s takovým loupežníkem? Vždyť on jen požadoval splacení dluhu. Také bez milosti loupežníka pověsit?

A tak by se dalo pokračovat s jednotlivými případy, dokud by editorovi Stworovi stačil harddisk.

Prostě každý případ je jiný a je na soudci, aby posoudil všechny okolnosti případu a podle nich uložil vyšší nebo nižší trest v rámci rozpětí trestní sazby nebo i pod sazbou. Paušálně jze dávat pokuty za špatné parkování, nikoliv tresty odnětí svobody.

48466

12.04.2005 22:22

Kanadský premiér šlápl do výkalů

RE: Kanadský premiér šlápl do výkalů

Karel z Čech 212.?.?.?

>
>Skoro se jeví jako nejlepší systém vlády znovu-vytvoření
>institutu "KASTY NADLIDÍ", v podstatě jakoby šlechty. Tito
>"nadlidi" by byli dědičně vládci všeho a stáli by mimo
>lidské soudy.
>
Kastu nadlidí už přece dávno máme. V národě vyvoleném, který již dlouho vládne světu prostřednictvím peněz. Nic dalšího nového tvořit netřeba.

48918

13.04.2005 20:03

Ernst Zündel aneb člověk mimo zákon

RE: Ernst Zündel aneb člověk mimo zákon

Karel z Čech 212.?.?.?

LEUCHTEROVA ZPRÁVA
např. http://zpravy24.pantax.cz/2005/dokumenty/Leuchtnerova_zprava.htm
nebo http://www.nsec-88.org/knihy/Leuchterova-zprava/LEUCHTEROVA-ZPRAVA.html

49011

13.04.2005 20:41

Kanadský premiér šlápl do výkalů

RE: Kanadský premiér šlápl do výkalů

Karel z Čech 212.?.?.?

Trochu z jiného soudu :
BRUSEL - Nejpozitivnější vliv na svět má podle většiny světové populace Evropa, především Francie. Vyplývá to z výsledků šetření společnosti GlobeScan, které dnes byly zveřejněny v Bruselu. Podle průzkumu se 58 procent lidí domnívá, že Evropa by měla hrát ve světovém dění významnější roli než Spojené státy. Za světového vůdce chtějí lidé Organizaci spojených národů, ta však podle jejich mínění musí projít reformami.
.
.
Je překvapivé, že Francouzi v průzkumu zaujali vůči Američanům pouze uměřeně negativní postoj," konstatoval Miller. Záporně vnímá americký vliv 54 procent Francouzů, naopak Francii hodnotí záporně 52 procent Američanů. Největšími kritiky USA jsou Argentinci, záporně hodnotí Američany 65 procent z nich. Následují Němci, Rusové, Turci, Kanaďané a Mexičané.

Celý článek na http://www.ceskenoviny.cz/svet/index_view.php?id=125144

Zatím tedy Kanaďané podle průzkumu velkými přívrženci Bušistánu nejsou.

49017

14.04.2005 16:14

Premiérem opět komunista?

RE: Čím to vlastně je, že ve vládě jsou komousi?

Karel z Čech 212.?.?.?

>Ani jeden kus nebyl zakoupen po roce
>1989. To nějak nekoresponduje s tím, že vnitřní dluhy
>vznikaly výhradně za komunistů - chraň mě pán Bůh, abych
>komunisty chválil !! To je jeden příklad ze života za
>všechny, kdyby byl zájem, zmíním i jiné příklady.

Jak čtu jednotlivé příspěvky, divím se : Kde to dnes jsme? Jak jsme svobodni, když pokaždé, když se chci zmínit o pozitivní jednotlivosti z doby před rokem 1989 se musím omlouvat. že tím nehodlám komunisty chválit nebo obhajovat? Kdy konečně si budeme moci bez omáčkovitého vysvětlování a zdůvodňování říci, že černé je černé, bílé je bílé a zelené je zelené?
Kdy konečně přestaneme vidět černobíle? Skutečnost nikdy černobílá není a nebyla. Vždycky v každé historické době, v každém systému vlády vždy bylo něco dobrého a něco špatného. Někdy převažuje to lepší, jindy to horší. Ovšem neznám žádný systém vlády, kde by bylo naprosto vše jen špatné.
Někteří lidé bohužel takovou základní věc nejsou schopni pochopit.

49080

14.04.2005 16:41

Premiérem opět komunista?

RE: Premiérem opět komunista?

Karel z Čech 212.?.?.?

>Bude zase ve světě, kde nerozhodují schopnosti, ale úplatky.
>
Martine, nevím v čem podnikáš. Ale co potřebuješ od státu ke svému podnikání, pokud neobchoduješ se zbraněmi nebo nejsi vývislý na státních zakázakách? Podle mě nic, jen aby ti dal pokoj a neotravoval vyžadováním všemožných hlášení a statistik. I když třeba stavíš, tak máš na stavebních úřadech z důvodu častých návštěv známé, kteří ti vyjdou vstříc. Vyhoví ti rozhodně víc, než někomu, kdo tam přijde jednou za 10 let. Mezilidské vztahy jsou v lidech, nikoliv v systému vlády.
Úplatky jistě jsou a není jich málo. Někteří úředníci přímo úplatek vyžadují. Né slovně, ale způsobem chování. Ovšem je na nás, zda úplatek dám nebo dám najevo, že požadavku na úplatek nerozumím a úplatek rozhodně nedám. I když nedám, tak mi ten úředník vyhoví, pokud nechci něco, na co nemám nárok, pokud si nehodlám platit neoprávněnou výhodu proti ostatním. V takovém případě však zasloužím nakopat do zadku a nikoliv politování, že žiji v korupčním prostředí, které svojí chamtivostí vytvářím a podporuji.

49084

14.04.2005 17:09

Premiérem opět komunista?

RE: Premiérem opět komunista?

Karel z Čech 212.?.?.?

>Myslis si ze 20 let okupace
>nasemi "osvoboditeli" z roku 1968 nic nestalo? O tom vubec
>nikdo nemluvi a nevim proc. Vzdyt v Cechach vsechno
>zdevastovali, napriklad - lesy, zamky a hrady(protoze tam
>byli ubytovani). Tohle vsechno stalo hodne penez a at me
>nikdo nerika, ze za to Rusove uz zaplatili.
Skutečně, kde ruská armáda byla, tam to zdevastovala. Ovšem byla jen na několika málo místech v republice. Naprostou většinu lesů, hradů a jiných památek jsme si dokázali zdevastovat sami bez cizí pomoci. Od r. 1990 se sice některé památky se i se zahraniční pomocí opravily, ovšem mnohé pustly víc, jak za komunistů. Komunisté v posledních letech prodávali lesy nastojato do Rakouska. Bylo to předmětem kritiky. Po r. 1990 se tato výnosná výdělečná činnost značně rozšířila. Vyrubané uhlí jsme prodávali Němcům, kteří si ho uskladňovali ve vyrubaných dolech. Železný šrot šel do Německa, abychom mohli kupovat drahé ocelové výrobky z Německa a Itálie. Až po r. 1990 jsme z naší republiky udělali skládku odpadků Evropy. Dnes máme jistě dobrý dvojnásobek automobilů, proti r. 1990. Většinu z nich však tvoří staré šunky, které jinde ve světě nepustí do provozu. Je zbytečné pokračovat, protože to jsou všeobecně známé skutečnosti, které je však nevhodné a netaktické připomínat. Konformní je mluvit o tom, jak se máme líp, že je lacinější kafe a větší výběr hamburgerů, kdo na to má, může si jet do ciziny na dovolenou bez devizového příslibu a souhlasu zaměstnavatele a 24 hodin denně můžeme v televizi sledovat americké krváky.

49086

14.04.2005 17:18

Premiérem opět komunista?

RE: Premiérem opět komunista?

Karel z Čech 212.?.?.?

>... Rusove ... Komunisti si je
>sem v roce 68 "pozvali" sami, tak by za to meli zaplatit
>oni.

Rudo, co ty víš o roce 1968? Zřejmě moc málo. Čeští a slovenští komunisté si žádné Rusy v roce 1968 nezvali. Naopak byli hlavní silou, která se proti nim v ČSSR stavěla. Ona jiná skutečná síla tu v té době nebyla. Mnoho z nich bylo z tohoto důvodu z KSČ vyhozeno, celá řada z nich spáchala sebevraždu ze zklamání, z poznání, v co to vlastně vůbec věřili a čemu napomáhali.

Waršavská smlouva k nám přijela sama bez pozvání. Těch pár debilních pragováků byly jen zneužité loutky. A kolaboranská dělnicko rolnická vláda Indry a spol. na sovětském velvyslanectví fakticky nevládla ani den.
Tak to jen na upřesnění faktů.

49087

14.04.2005 19:45

Ekonomická tsunami se přivalí dříve, než si myslíme

RE: Ekonomická tsunami se přivalí dříve, než si myslíme

Karel z Čech 212.?.?.?

Víra může pomoci uzdravit člověka, ale neuzdraví ekonomiku.

Bylo by jistě správné, aby Bush sklidil, co zasel. Jinak průměrným americkým občanům nedojde, odkud fouká vítr.

My to samozřejmě diskuzí na Zvědavci nijak neovlivníme, ale je potěšující, že stejně smýšlí již mnoho lidí na světě. Ještě, než jsem se dostal k tomuto článku, tak jsem opět odmítl výhodnou investici do akcií amerických firem. Zločinecký Bušistán a jeho ekonomiku podporovat nehodlám. Nechávám volné pole pro výhodné investování seržantu Lehovi a Dušanu Lojzovi.

49096

14.04.2005 21:01

Ekonomická tsunami se přivalí dříve, než si myslíme

RE: Ekonomická tsunami se přivalí dříve, než si myslíme

Karel z Čech 212.?.?.?

>Nevim, jestli to bez vasich milionu americka ekonomie
>prezije, nechame to vsak osudu. A kdyz ja dostanu s toho
>nejake prachy, v kazdem pripade se s vami podelim.
>To vite, jak nas to ucili, proletari vsech zemi spojte se.
>
Dušane, děkuji za nabídku. Ale o peníze z krve lidí, zabíjených pro zisk bušistánců, nijak nestojím. Dokážu se o sebe postarat sám a to aniž bych chodil loupežit do bezbraných chudších států. Dolárky - bezcenné papírky si střádejte, abyste se měl v budoucnu aspoň u čeho ohřát, až s nimi budete podpalovat oheň.

49103

18.04.2005 21:34

Kam putují peníze určené pro vyšetřování zlodějen kanadských liberálů

Kam putují peníze určené pro vyšetřování zlodějen kanadských liberálů

Karel z Čech 212.?.?.?

Tak mi to připadá, že s politickými stranami v Kanadě je to skoro již jako u nás. Není koho volit. Ovšem u nás je s nimi větší sranda. Standu koloťuka v Kanadě ještě nemáte. Toho byste si měli pořídit a pak byste se teprve nasmáli.
No a že peníze se v Kanadě točí (byť jen advokátům do kapes)? Vždyť kolotoč peněz je základ kapitalismu.

49569

18.04.2005 21:54

Ekonomická tsunami se přivalí dříve, než si myslíme

RE: Ekonomická tsunami se přivalí dříve, než si myslíme

Karel z Čech 212.?.?.?

>Vazeny pane Karel,
>mam takovy dojem, ze zde uz jde o docela vazny dusevni
>problem. Nezlob te se, ale zkuste si tu a tam cist
>vase prispevky.
>p.s. Jestli myslite tim bezbrannym chudym statem
>IRAQ, pak tento bezbrany chudy stat mel ctvrtou nejsilnejsi
>armadu na svete.

No to je pravda, ale bylo to víc jak deset let předtím, než ho Jirka z Křoví přepadl. Po 1. válce v zálivu už to byly jen trosky armády, skutečného boje neschopné, jak druhá válka ukázala.

Se skutečnou armádou, třeba Severokorejskou, se Křovák do křížku nepustí. Neměl by záruku, že si nenabije hubu. Nejlepší válka je z letadel pouštět bomby na pasáky koz. To je bezpečná válka.

>Za ty vase prispevky by
>se nemuseli stydet ani redaktori "Rudeho Prava" v pade-
>satych letech.
>No, ale i takovi lide jako jste vy musi byt.
>

Je vidět Lojzo, že se vyznáš. Že ty si v tom Rudém právu dělal readaktora?

49576

18.04.2005 22:29

Ekonomická tsunami se přivalí dříve, než si myslíme

RE: Ekonomická tsunami se přivalí dříve, než si myslíme

Karel z Čech 212.?.?.?

>Pane Dusane, jsem jen "blbej canadskej pricmrndalek"(jak o
>nas canadanech napsal pan Vaclav Drozda). Muzete me prosim
>vas napsat, jak bych mohl lepe mluvit o USA. Ja vim ze to
>jsou United State of Amerika (Spojene staty americke), ale
>je to jako samostatny stat s mensimi staty.


>
>Dekuju vam a nebo i nekomu jinemu v USA, kdo me to muze
>"osvetit".

>Rad se totiz priucim, protoze nejsem az tak chytrej, jako
>pan PADGE.

Rudo, když napíšete Bušistán, tak každý hned bude vědět, o čem je řeč.

49589

18.04.2005 23:00

Ekonomická tsunami se přivalí dříve, než si myslíme

RE: Ekonomická tsunami se přivalí dříve, než si myslíme

Karel z Čech 212.?.?.?

>Takový docela zdá se zbytečný spor by šlo eskalovat
>prakticky donekonečna a jelikož na toto téma nelze
>argumentovat, aby to zároveň nevyvolalo u nestranných
>pozorovatelů dojem vychloubání - viz Sidonius a jeho

Pane Petge, diskutovat s američounama, tedy severoameričounama o Americe je ztráta času. Oni totiž při každé sebemenší zmínce o čemkoliv, co v Bušistánu není NEJ, mají hned ohýnek u zadku a každý, kdo Bušistán neopěvuje, je pro ně nevzdělanec, který Americe nerozumí a nic o ní neví, protože tam nežil dostatečně dlouho anebo do Ameriky nepatří a měl by se odstěhovat na Kubu, do Koreje nebo Iráku.
Debatovat s američounem je jako debatovat se zastydlým retardovaným puberťákem. Oni jsou takové stádo ovcí, že ani nechtějí nic negativního o Bušistánu slyšet.
>
>Jsem vcelku zvyklý se bavit o
>faktech, když už o dojmech - potom podepřených fakty,
>pakliže o vidinách - potom postavených na dojmech,
>podepřených fakty.
Pro američouny je faktem jen to, co jim předžvýká propaganda v bušistánské televizi. Nic jiného neuznávají.
Bušistán je prostě pupek světa a ostatní svět je dobrý jen k tomu, aby ten pupek živil hamburgrama.

Žije tam sice i pár slušných a rozumných lidí, ale to jsou zpravidla inteligentní potomci těch starších přistěhovalců anebo noví přistěhovalci, kteří si přijeli vydělat peníze a ještě nestačili zhloupnout.

49593

19.04.2005 18:44

Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

Karel z Čech 212.?.?.?

>asi mrzi, ze nemas v Americe zadneho strycka, ktery by ti
>mohl poslat nejake ty dollary, ze jo? Kdyz ti nejde o
>dolary, tak je to mozna tim, ze jsi moc mladej(mozna i
>komunista)a naivni.

Rudíku, ty své bezcenné papírky si můžeš klidně strčit za klobouk. K čemu by nám byly, když máme EURO?

Tvoje argumentace - kdo nechce dolary je komunista
je docela inovativní. To teď budou bušistánci hodně propagovat, aby zabránili krachu své ekonomiky. Jenomže s hesly v Čechách neuspěješ. Komunisti nás již s hesly za 40 let vyškolili. Musíš agitovat jinde!

49702

19.04.2005 19:17

Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

Karel z Čech 212.?.?.?

>A teď když chce EU zrušit zbrojní embargo do totalitní Číny
>tak je tich po pěšině.

TraTome, uvažuj trochu. Přece se nebudeme s bušistánci prát sami a krvácet. Není výhodnější, prodat zbraně Číně, ať se pere ona, vzít za to peníze a v klidu a pohodě si v bezpečí počkat? Jen hlupák bude nasazovat vlastní krk a tratit, když stejného cíle může dosáhnout oklikou a se ziskem.

49706

19.04.2005 19:28

Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

Karel z Čech 212.?.?.?

Evropane, naprosto s tebou souhlasím. Není nad vlastní osobní zkušenost. Žádná aniti-ami propaganda nedokáže poštvat lidi proti amíkům víc, než přítomnost americké armády. A ještě z toho má daný stát finanční profit.
Kde nejde zvítězit silou, dá se zvítězit rozumem. Na této zásadě jsou založeny staré školy bojových umění Japonska, Číny a dalších zemí.

49708

19.04.2005 22:33

Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

Karel z Čech 212.?.?.?

>Pisete: ... K cemu by nam tedy byly, kdyz mame EURO...
>Nevim o nicem(a to jsem kazdy den na internetu), ze by jste
>v Cechach meli jako "platidlo" EURO. EURO nebude v Cechach
>jeste nejmene 5 let.
Pane Rudo, na internetu můžete být 24 hodin denně a nezjistíte, že v příhraničních oblastech v ČR a v supermarketech kdekoliv na území ČR můžete běžně platit EUREM. USD nikoliv, taková měna k ničemu není. Ty používá jen ten, která nemá zbytí pro některé platby do zahraničí.
>A mimochodem z tvych prispevku o "nenavisti" k Americe. Vis
>co si ja myslim. Ty jsi jeden z tech, co byli v USA za
>praci(na cerno). Nekdo te "oskubal" (mozna i Cesi) a tak ted
>vsechnu tvoji zurivost "prenasis" na Ameriku. Je to jenom
>moje domenka, cili si nemysli, ze te z neceho obvinuji.

Milý pane, můžete ma mě požadovat cokoliv, ale abych šel dělat nádeníka do Bušistánu - to nikdy! Mám se docela dobře, kde jsem. Škubat se musím nechat, ale pouze od berňáku. Na tom jsme zřejmě všichni obdobně. Můj záporný vztah k Bušistánu plyne jen z jeho zahraniční politiky. Doporučuji příhodný článek k tématu Války a katastrofy jako příležitost k ukradení majetku na adrese http://www.blisty.cz/2005/4/19/art22982.html .

49730

19.04.2005 22:42

Kam putují peníze určené pro vyšetřování zlodějen kanadských liberálů

RE: Kam putují peníze určené pro vyšetřování zlodějen kanadských liberálů

Karel z Čech 212.?.?.?

Milý doktore Včeličko, máte úplnou pravdu. Stáník to myslí upřímně, že nás všechny prodá. Však nám to hlásal z bilboardů.
proto si musíme všichni společně zazpívat, že Modrá je dobrá (ve skutečnosti zase tak moc ideální také není, ale je jistě lepší, jak růžová nebo dokonce rudá).

49732

19.04.2005 22:48

Kam putují peníze určené pro vyšetřování zlodějen kanadských liberálů

RE: Kam putují peníze určené pro vyšetřování zlodějen kanadských liberálů

Karel z Čech 212.?.?.?

>Pane Karel, kdyby jste nam toto nenapsal, tak by jsme to
>tady v Kanade ani nevedeli [chechtot]

Pane Rudo, byjste [překvapení] v Kanadě jistě i beze mne něco určitě věděli, jen tu srandu tam takovou nemáte. [smích]

49733

19.04.2005 23:14

Ekonomická tsunami se přivalí dříve, než si myslíme

RE: Ekonomická tsunami se přivalí dříve, než si myslíme

Karel z Čech 212.?.?.?

Paní Alžběto, američanům se zjevují samé divné věci. Kdo ví, jestli ti američané z Bušistánu nejsou kříženci s ufounama http://www.pozitivni-noviny.cz/312.html
To pak bych se již vůbec ničemu nedivil.

Co tomu říkají evropští katolíci jde nějak mimo mě. Komu se Panenka Marie zjeví musí být z toho v každém případě dost vyjevený. Pak skutečnost, že před každým jednání vlády osobně rozmlouvá s Bohem a rozhoduje se, jak mu velí prozřetelnost, bude asi nasnadě. Skutečně máte pravdu, takovým lidem je nejlepší se zdaleka vyhnout.
V Evropě se takové postižené osoby separují v příslušných ústavech pro choromyslné. V Bušistánu mají takoví lidé zelenou, aby řídili svět. Prostě jiný kraj, jiný mrav.

49735

19.04.2005 23:20

Ekonomická tsunami se přivalí dříve, než si myslíme

RE: Ekonomická tsunami se přivalí dříve, než si myslíme

Karel z Čech 212.?.?.?

Pane Idealisto, jistě musíte uznat, že váš častý styk s Evropany vás udržuje při zdravém rozumu. Navíc i v Bušistánu se stýkáte s normálními lidmi z jižnější části kontinentu. Proto s vámi se dá normálně lidsky komunikovat.

49737

19.04.2005 23:35

Ekonomická tsunami se přivalí dříve, než si myslíme

RE: Ekonomická tsunami se přivalí dříve, než si myslíme

Karel z Čech 212.?.?.?

>Pobavil jste me pane Karle z Cech. Vase zaujatost proti me,
>jelikoz jsem American, je primo zdrcujici.
Pane Lve, musím vás ubezpečit, že proti vám vůbec nic nemám. Ovšem projevuje se na vás chorobná vztahovačnost, což je jistě dáno délkou pobytu a přizpůsobením zemi, ve které žijete. To je ale váš problém a je na vás, jak se s ním vyrovnáte. Nemám důvod vám tuto skutečnost zazlívat.
>Mozna, ze jste na
>me, jako na Americana nasranej, ze Bushe a jeho klan
>nesnasim. A dalsi tisice rodilych Americanu sdili ten samej
>nazor.
Přímo naopak, pane Lve. Oceňuji, že si přes tlak propagandy zachováváte zdravý lidský názor. To, že jako prostý člověk skutečnost nezměníte, je stejné, jako u nás v ČR.
>No ale, ja jsem v USA, pomerne dlouho, takze me muzete
>prirovnat .... hm, treba k serezantovi lehovi. Tim me moc
>potesite, jelikoz jako Americen, jsem uz takova hamburgerova
>guma.

Pane Lve, to si jistě nezasloužíte, přirovnávat k seržantovi. Takové přirovnání bych na vašem místě považoval za žalovatelnou urážku na cti.
Máte moje sympatie a zdravím vás do Bušistánu. To, že každý někde žijeme, je často jen věcí náhody či shody okolností.


49740

20.04.2005 20:00

Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

Karel z Čech 212.?.?.?

>Na jedne strane pise, ze
>US jen utoci a jsou agresivni a hlavne blbi. Ted zase
>pise pan Karel, ze jsou chytri a vypocitavi. Tak proboha
>jaci jsou ???
>Uz je na case, si to dat v hlave vsechno do poradku.
>
>
>

Lojzo Dušane, tobě zřejmě dělá potíže porozumět čtenému textu. Nebo snad máš problém se samotným čtením?

Tak si to přelouskej ještě 3x a snad to pochopíš.

49903

20.04.2005 20:09

Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

Karel z Čech 212.?.?.?

Ale Šeďo, vždyť USA jsou ty nejlepší z nejlepších :
http://www.prop.sk/amerika_najlepsia.htm
Spojené štáty sa v gramotnosti nachádzajú vo svete na 49. mieste.
Spojené štáty sa ocitli na 28. mieste zo 40-tich krajín v matematickej gramotnosti.
20 % Američanov sa nazdáva, že slnko obieha okolo Zeme; 17 % si myslí, že Zem obehne okolo slnka za jeden deň.
Podľa medzinárodného prieskumu gramotnosti dospelých... Američania s menej než deviatimi rokmi vzdelávania dosiahli horšie výsledky, než väčšina krajín.
Naši robotníci sú takí nevedomí a natoľko nemajú ani základné zručnosti, že americké podniky vydávajú 30 miliárd ročne na zácvik. Nuž nečudo potom, že radšej idú niekam inam!
Európska únia predčí Spojené štáty v počtoch absolventov vysokých škôl vedeckého a technického zamerania, vo výdavkoch na výskum a rozvoj a vo vytváraní nového kapitálu.
Svetová zdravotnícka organizácia zaradila Spojené štáty v kvalite zdravotníckej starostlivosti na 37. miesto vo svete. Pokiaľ ide o spravodlivý prístup obyvateľstva k zdravotníckej starostlivosti, sme na 54. mieste. Iróniou je, že USA pritom vydávajú na zdravie viac, než hociktorá iná krajina na svete (lebo všetko sa prepadne do vreciek súkromných nemocníc a lekárov - podnikateľov, pozn. prekl.)
Spojené štáty a Južná Afrika sú jedinými rozvinutými krajinami, ktoré neposkytujú zdravotnícku starostlivosť pre všetkých svojich občanov.
* V Amerike zomiera ročne 18 000 občanov len preto, lebo si nemôžu dovoliť platiť zdravotnú poistku.
...

49906

20.04.2005 20:15

Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

Karel z Čech 212.?.?.?

TraTome, to jsou skutečně vážné obavy. Pro jistotu si olep okna a dvěře lepící páskou proti atomové bombě. Zanedlouho lepící páska v Bušistánu zase nebude, až vznikne mezi lidmi panika.

49908

20.04.2005 20:25

Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

Karel z Čech 212.?.?.?

Milý Dušane, nemohu za to, že žiješ v hnoji. Mohu jen konstatovat, že sám sis to vybral a sám si to chválíš. Tak se nenech vyvést z pohody. Máte tam sice smrádeček, ale teplíčko.

49913

20.04.2005 20:36

Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

Karel z Čech 212.?.?.?

Milý pane Lve, již v komentáři k některému předcházejícímu článku jsem vám odpověděl, že jste chorobně vztahovačný. Nenuťte mě to opakovat. Státy zpravidla posuzujeme podle jednání jejich vlád. Vy máte rád svojí Ameriku, protože tam žijete, já Bušistán rád nemám. Brežněvův Sovětský svaz jsme také neměli rádi, přestože mnozí lidé tam byli dobří, laskaví, srdeční, přátelští a pohostinní. Tak s tím smiřme a nechme si každý svůj názor.

49915

20.04.2005 20:39

Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

Karel z Čech 212.?.?.?

Co si pamatuji, tak noviny před několika málo lety psaly, že hlavní světový mesiáš sídlí v Bílém domě. Měl jsem dojem, že ten není v ČR. Ale nechám se poučit.

49916

20.04.2005 20:47

Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

Karel z Čech 212.?.?.?

>... a ze takovy bude novy znak Cech. Lod se
>potapi a na palube se jeste tancuje.

>Jak jiste vidite stale jeste tancuji a dokonce Gross jim
>rika ze se lod nepotapi. Nemuzete ovsem ocekavat, ze pan
>Evropan bude neco vedet o USA [smích]

>

Doktore Včeličko, vy jste nějak moc dpbře informován. Nežijete vy nakonec někde v Praze a ne v Buffalu? Že to na nás jen tak hrajete?

49917

20.04.2005 21:10

Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

Karel z Čech 212.?.?.?

Ještě si dovolím doplnit a poopravit svůj předchozí příspěvek. Omlouvám se za hrubý výraz ...žiješ v hnoji.
Správně .. žiješ v civilizaci X. Jestli nevíš Dušane, co je civilizace X, tak si přečti článek izraelského publicisty Izraela Šamíra na http://www.prop.sk/civilizacia.htm .

V této civilizaci X se jistě všichni američané poznají a věřím tomu, že většina z nich si to přizná, možná někdo z nich i veřejně.

Všem čtenářům tento poučný článek doporučuji.

49921

25.04.2005 15:09

Teroristická skupina, která se nekonala

RE: Zvedavec velice uspesne nahrazuje Rude Pravo

Karel z Čech 212.?.?.?

>Carodejniku, jestli mam spatne pocity a mylim se, napiste
>proc si to myslite. Totiz zesmesnovani bez zadnych argumentu
>byla take velmi osvedcena taktika drivejsich soudruhu...

Leho, nebyl jste při svých cestách také náhodou v Afganistánu? Někdo tam naší armádě udělal ostudu. Teď tam české vojáky kamenují "Čeští vojáci v Afghánistánu čelili kamenování" http://www.ceskenoviny.cz/index_view.php?id=126858 .

50544

25.04.2005 15:53

Teroristická skupina, která se nekonala

RE: Zvedavec velice uspesne nahrazuje Rude Pravo

Karel z Čech 212.?.?.?

>Zdravím Leho!
>Zkusil jste se někdy podívat na názory druhé strany, že by
>mohly odrážet alespoň něco z objektivní skutečnosti?

Leho nemá čas, aby se zabýval prkotnami. Hledal a už našel chemické v Iráku.

Spojené státy "použily při útoku na Fallúdžu chemické zbraně"
http://www.blisty.cz/2005/4/25/art23068.html
... šetření prokázalo, že americké okupační síly použily mezinárodně zakázané látky včetně yperitu, nervového plynu a dalších hořlavin při útocích na město.

50549

25.04.2005 15:58

Teroristická skupina, která se nekonala

RE: Zvedavec velice uspesne nahrazuje Rude Pravo

Karel z Čech 212.?.?.?

>O tom, že jejich země je ta nejzkaženější a
>nejzkorumpovanější na světě, je zřejmě přesvědčena většina
>lidí na této planetě. Možná s výjimkou Finů. [smích]

a samozřejmě s výjimkou bušistánců, neboť Bušistán je démogratický RÁJ, kde nic špatného být nikdy nemůže. Nebylo, není a nebude a nikdy jinak až na věčné časy. [vyplazený jazyk]

50551

25.04.2005 18:13

Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

RE: Strýček Sam se zabydluje po celem svete

Karel z Čech 212.?.?.?

Leho, vy jste přímo kecal z Prodané. Dnešní Irák je mimo jiné také 5.500 amerických dezertérů, co nechtějí bojovat v Iráku http://www.blisty.cz/2005/4/25/art23069.html
Irák je z hlediska pojišťoven nejnebezpečnější země světa http://www.ceskenoviny.cz/prilohy/terorismus/index_view.php?id=125896

V Afganistánu, tam už jste přinesli tu svojí civilizaci, že? Kamenování cizoložnic je proto již normál http://www.ceskenoviny.cz/svet/index_view.php?id=126674

PRAHA - Čeští vojáci působící v severovýchodním Afghánistánu museli od svého příjezdu před několika týdny čelit útokům ze strany domorodců. Podle velitele kontingentu Miroslava Vybíhala je místní napadli kamením ze strachu, že jim chtějí zničit maková pole. Misi sužuje také čím dál větší vedro, informuje internetový server ministerstva zahraničí http://www.www.natoaktual.cz/.
Od loňského roku se plocha polí využívaných k produkci narkotik podle expertů rozšířila o více než třetinu. Kolem 87 procent světové výroby opia nyní pochází z Afghánistánu.

Ovšem samozřejmě nejlepší je to dnes v bušistánu. Tam i zapalovač je považován pomalu za ZHN a proto nesmí do letadla http://pes.eunet.cz/clanky/2005/04/43023_0_0_0.html

50565

25.04.2005 18:20

Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

Karel z Čech 212.?.?.?

>Méně masturbace, více přemýšlení, pane Karl.
>Úrážkami nikoho nedojmete.

To není žádná urážka, ale praktická zkošenost. Po 11. září lepenka a balící papír v bušistánu došly, protože bušistánci ze svých bytů dělali protiatomové kryty.

50566

25.04.2005 18:55

Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

Karel z Čech 212.?.?.?

>S Vasi skodolibosti se stavite na uroven, k
>nasemu milovanemu presidentovi, G.W.Bushovi z Bushistanu,
>sidlem v Bilem dome, ale ne ! v USA. V tom je ten rozdil.

Pane Lve, já jsem pouhý obyčejný občan. Mohu si proto dovolit být blbcem, troubou, negramotem, senilním staříkem nebo puberťákem, prostě co mě libo. Nejsem americkým prezidentem, vládcem všehomíra, světovým carem. Jsem svobodný, mluvím sám za sebe. Proto si mohu dovolit napsat, co si myslím. Zatím!
Co se nyní děje v Americe vám nezávidím, naopak si přeji, aby to k nám nedošlo. My už jsme si totality zažili dost.
Mnohým lidem v bušistánu však stále nedochází, co neocons světu připravují. Vaše spokojenost s poměry v bušistánu je pro celý svět nebezpečná, protože nepřispěje ke změně.

>
>I ja vidim Vasi patricnou jesitnost a vztahovacnost, kterou
>Vam ale nezazlivam. - Budte hrdy na to a nebo v co verite.

50572

25.04.2005 19:42

Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

RE: Strýček Sam se zabydluje v bývalém SSSR

Karel z Čech 212.?.?.?

Včeličko, když se zapšklý žid nehodí tak co např.: Zlo a vek útlaku na http://www.prop.sk/zlo.htm nebo http://www.nationalvanguard.org/story.php?id=4590

http://www.nationalvanguard.org/images/teaser/bush_aipac.jpg

50580

25.04.2005 20:41

Derniéra Stanislava Grosse

RE: Derniéra Stanislava Grosse

Karel z Čech 212.?.?.?


>Pane Kral,jestli ma strach o svuj zivot,znamena to,ze slapl
>na kuri oko lidem,kteri se chovaji jako mafie.S temito
>nemohu a ani nemam soucit a proto me jen slova byvaleho
>spolupracovnika pana Grosse utvrzuji v tom,ze i kdyz je
>jeste mlady,sel spravnou cestou.
Ale, ale Kuželko, kam na ty nápady chodíš? Komupak asi koloťuk šlápl na kuří oko jako ministr vnitra, když prohlašoval, že ho sleduje Al-Kajda a chystá proti němu a jeho rodině atentát? Stáník už si navymýšlel takových story, aby byl před veřejností důležítý, že by ze svých vidin mohl napsat knihu.
>Cilena kampan proti
>premierovi je dusledkem smeru "padni komu padni". Je
>neuveritelne,ze v nasi zemi,kde se behem tzv. privatizace
>odepsaly miliardy je nucen premier odstoupit proto,ze
>priznal pujcku ve vysi 900tis. od stryce.
Čověče, divím se vám, že jste mu chudákovi na splacení půjčky ještě nepřispěl. Kolik si podle vás musí politik nakrást, aby se stal morálně nepřijatelný pro reprezentování státu?
>Pokud se na celou
>kauzu podivame z te lepsi strany, pak jestlize musel Gross
>odstoupit z tak slabeho duvodu,tak zadny dalsi premier to
>nebude mit snadne.Bude muset byt cisty jako lilie.Tím lip
>pro nas,obcany tohoto statu.Pokud ovsem nebude, tim hure.
To bude podle vás jistě ohromné neštěstí, když se politici začnou bát dělat lotroviny z obavy před jejich možným zveřejněním. A tragédií jistě podle vás bude, bude-li korupce omezena.

50588

25.04.2005 20:50

Derniéra Stanislava Grosse

RE: Derniéra Stanislava Grosse

Karel z Čech 212.?.?.?

Když Martine Stáníkovi po celou dobu leží na srdci jen naše blaho a nad ním je už jen jeho peněženka.
On si je velmi dobře vědom, co dělal jako ministr vnitra a jaké měl možnosti. Teď ty samé možnosti bude mít někdo jiný a není tedy divu, že Stáník má obavy, aby ho soukolí nesemlelo.

50589

25.04.2005 21:10

Teroristická skupina, která se nekonala

RE: Zvedavec velice uspesne nahrazuje Rude Pravo

Karel z Čech 212.?.?.?

Seržant leho stejně jako Dušan Loza a profesor 68 jsou tady potřební. Mnozí čtenáři jsou mladší ročníky, kteří nezažili tu správnou triviální komunistickou propagandu a nedovedou si udělat o ní představu. leho a spol. názorně předvádějí, jak působili komunističtí agitátoři a politruci v padesátých letech. A jistě to myslí stejně upřímně, jako ti agitátoři a politruci. Jen po půl století nám připadají trochu směšní.

50590

25.04.2005 21:20

Teroristická skupina, která se nekonala

RE: Teroristická skupina, která se nekonala

Karel z Čech 212.?.?.?

Byznis je byznis - proto v bušistánu zakazují i mnohem nevinnější věci než léky a drogy. I pouhá sladká rostlina STEVIA může ohrožovat národní bezpečnost USA http://www.mwm.cz/clanek1.php?id=1241&pjmeno=&kredit=&p1= a je proto zakázána. Naštěstí ještě ne u nás, ale jistě to k nám také brzy příjde. Zisky je třeba ochraňovat.

50593

25.04.2005 21:30

Teroristická skupina, která se nekonala

RE: Zvedavec velice uspesne nahrazuje Rude Pravo

Karel z Čech 212.?.?.?

Také Klausovi, Zemanovi a spol. dělal v prognosťáku ředitele. Jen nemohu zapomenout, jak se třásl na funkci prezidenta, než na ni procpali Havla. S Komárkem v čele by možná republika nedopadla tak na tvrdo, jako s Havlem. Ale kdo ví?

50594

25.04.2005 23:16

Vybíjení tuleních mláďat v Kanadě

RE: Vybíjení tuleních mláďat v Kanadě

Karel z Čech 212.?.?.?

Zdravím vás, Hade. Vy ještě žijete? Dlouho jsem žádný váš příspěvek neviděl.
Váš pohled je také jeden z možných. Pro snahu něco ovlivnit, však méně přínosný. Je možné utěšovat sebe i jiné, že v budoucích životech zlo bude potrestáno a dobro odměněno, ovšem většina z nás myslí pouze na život současný a zlepšení by ráda dosáhla hned, co nejdřív. Odpuštění není to pravé, co by k dosažení přijatelnějšího zacházení se zvířaty přispělo.
Ale nechme tento názor jako jeden z různých pohledů a nabídnu další: Zabíjení tuleních mláďat (nikoliv současné sadistické vraždění) je odůvodňováno nebezpečím, že jinak by se tuleni přemnožili. Kdo a podle čeho rozhoduje o tom, že určitého druhu zvířat je přiměřený pouze jistý konkrétní počet? Příroda přece má své samoregulující mechanizmy. Když je stravy hodně, rodí se hodně mláďat a naopak. Není třeba, aby člověk jakýmkoliv způsobem prováděl regulaci. Pouze v umělém prostředí - v rezervacích - je regulace vhodná. Tvrzení, že některý druh zvířat je přemnožen, je pouze záminka k dosažení povolení na zvýšení kvóty povoleného lovu u regulovaných odlovů.

50609

26.04.2005 11:37

Derniéra Stanislava Grosse

RE: Derniéra Stanislava Grosse

Karel z Čech 212.?.?.?

Lojzíku, co tak do té kupy slov vložit také nějakou myšlenku. No a pokud by to byla vlastní, tak to bych dokonce tleskal, ať už by byla jakákoliv. Nějak nechápu souvislost mezi hlasováním v parlamentu 50 na 50 a korupcí Grosse.
Nějak mi uniklo, že by parlament hlasoval o tom, zda a jaké úplatky má Gross brát. Můžeš nás o tom Lojzíku poinformovat?

>Vsiml jsem si v ceskem tisku, ze uz za necele dva tydny
>cesky narod, narod amaterskych politiku odsoudil toho
>vaseho Stanika. Za pouhe dva tydny jeho existence.

Uniká mi rovněž, od kterého termínu ty dva týdny počítáš. Kauza Gross začala až letos, když Gross veřejně prohlásil, že bude žalovat novináře z MfD za křivé nařčení a ti preventivně prokazovali, že Grossova korupce je evidentní. Po několika dnech se k nim přidali novináři z Lidovek a pak ostatní.

Takže profesionální mysliteli Lojzo Dušane, chce to jen málo. Jen také používat hlavu i k myšlení, třeba amarérskému.

50666

26.04.2005 11:54

Derniéra Stanislava Grosse

RE: Derniéra Stanislava Grosse

Karel z Čech 212.?.?.?

>Každej ve vysoký politice má podobnýho kostlivce ve skříni,
>ale bohužel majitelé masmédií jsou "pravicově smíšlející"
>páč je to jejich denní chleba.

A kteří že to novináři se po léta obouvali denně do Klause a do ODS od aféry s neexistujícími sponzory přes celou dobu trvání oposmlouvy a prakticky až do dneška tvrzeními, že republiku vytunelovala ODS a Klas byl zvolen za prezidenta komunisty?
(Jako kdyby Havel komunisty opakovaně volen nebyl. A to se již zapomělo, jak v den volby Havla byl policií vzat do vazby Sládek, aby nemohl hlasovat proti němu.)

Nebude snad náhodou pro nás všechny lepší, když politici s kostlivci ve skříni se začnou živit jiným způsobem, než kšeftováním v parlamentních kuloárech?

50667

26.04.2005 12:00

Teroristická skupina, která se nekonala

RE: Zvedavec velice uspesne nahrazuje Rude Pravo

Karel z Čech 212.?.?.?

>V ramci objektivity pane Karle ..

V těchto diskuzích objektivita není doma, jinak

[smích]

50668

26.04.2005 12:38

Vybíjení tuleních mláďat v Kanadě

RE: Vybíjení tuleních mláďat v Kanadě

Karel z Čech 212.?.?.?

>Samoregulační mechanizmy matičky Přírody fungují asi tak
>jako neviditelná ruka trhu ekonoma Klause. Někdy jo, někdy
>ne. Samoregulací v přírodě, která je v podstatě věcí náhody,
>vyhynuly celé skupiny organismů, neporovnatelně víc než
>vinou člověka
Ona ta příroda existuje o nějakou tu chvíli delší dobu, než existuje člověk a proto není divu. Člověk se ale snaží, aby přírodu v tomto dohonil a předhonil a daří se mu to.

>a regulací člověkem byla řada druhů
>zachráněna před zánikem (můžete se jistě ptát: na co?).
Také pravda, ovšem dlužno podotknout, že zánik mnohých druhů je připravován člověkem, tím, že likviduje přirozené prostředí pro přežijí mnohých druhů nezbytné. Sem tam se pak člověku zásluhou intenzívního působení jednotlivců podaří některý druh před úplným vyhubením zachránit.

>dalo by se i argumentovat, že i moderní člověk se stal pánem
>zvířat právě samoregulací matičky Přírody, nebo jejím
>omylem.
S tím lze souhlasit s dovětkem, že se špatným pánem by si příroda samoregulací snadno poradila a dobrý pán žije v souladu s přírodou. Konflikt nastává mezi názory a počínáním dobrých a špatných pánů. Pokud ti dobří nechají ty špatné přírodu zničit, tak nepřežijí žádní páni.

Přežije jen
>nasraná matička Příroda.

50673

27.04.2005 13:50

Derniéra Stanislava Grosse

RE: Derniéra Stanislava Grosse

Karel z Čech 212.?.?.?

S čím příjdou na Paroubka nevím, ale staršími články o Grossovi mohu posloužit :
http://respekt.inway.cz/priloha/soud-gross/2003-20-01-az-bude-gross-premierem.php
http://respekt.inway.cz/priloha/soud
http://respekt.inway.cz/priloha/soud-gross/2003-16-01-proc-bis-odposlouchavala-grosse.php

50767

27.04.2005 14:04

Derniéra Stanislava Grosse

RE: Derniéra Stanislava Grosse

Karel z Čech 212.?.?.?

Milý pane kk, cesta to bude jistě obtížná. Ovšem nejsem přesvědčen, že omlouvání politiků, že si nakradl pouze deset, sto milionů nebo pouhou miliardu nic není, protože jiní si nahospodařili ve svých funkcí víc, bude tou správnou pobídkou k omezování korupce.
Z praxe znám nespočet případů, kdy lidé nerušeně zpytují své svědomí v příslušném zařízení za to, že v rozporu se zákonem si přišli na hodnoty o několik řádů menší. Je však pravda, že se nejedná o politiky a představitele státu.

50769

27.04.2005 14:22

Derniéra Stanislava Grosse

RE: Derniéra Stanislava Grosse

Karel z Čech 212.?.?.?

Milý Lojzo, ještě že tě tady máme. Jinak bychom ani nevěděli, jak ty noviny lžou. Jen tak namátkou :
"Američtí vojáci, kteří na začátku března zabili v Bagdádu agenta italské tajné služby a zranili italskou novinářku Giulianu Sgrenovou unikající ze zajetí, se ničím neprovinili."
Ve skutečnosti žádní američtí vojáci, ale Saddamovi lidé.

50771

27.04.2005 14:57

Derniéra Stanislava Grosse

RE: Derniéra Stanislava Grosse

Karel z Čech 212.?.?.?

Šárka Grossová je příkladem šetrné hospodyňky:

"V té době rodina podle dřívějších Grossových vyjádření musela dávat 40 tisíc korun měsíčně na hypotéku za byt v ceně pěti miliónů. Na ten se navíc dalším miliónem zadlužila u příbuzných. Na "běžný provoz" domácnosti - platby za byt, oblečení, jídlo, benzín či dovolené v zahraničí - tak rodině zbývalo z Grossova platu poslance a později ministra v průměru 20 tisíc měsíčně. Jen v soukromé školce přitom musela hradit patnáctitisícové poplatky."
Přesto neskuhrala, že má málo a dokázala za 5 let z oněch 20 tisíc ještě našetřit 1,5 milionu na investice do svého soukromého podnikání a jistě si ušetřila i dalších 5 milionů nyní splatných za nemovitost.

http://ihned.cz/1-10070930-16033080-002000_d-05

50772

27.04.2005 15:01

Derniéra Stanislava Grosse

RE: Derniéra Stanislava Grosse

Karel z Čech 212.?.?.?

Paní Dano, potichu, neinformované čtenáře byste mohla vyděsit.

50773

27.04.2005 15:18

Paroubek premiérem

RE: Paroubek premiérem

Karel z Čech 212.?.?.?

Nedivte se Lojzovi, on nemá vůbec ponětí o tom, která bije. Paroubkova vláda bude ještě horší jak Grossova, protože faktickým předsedou vlády přes Paroubka zůstává Gross. Paroubek je jen manipulovatelná loutka.

50774

27.04.2005 15:31

Teroristická skupina, která se nekonala

RE: Zvedavec velice uspesne nahrazuje Rude Pravo

Karel z Čech 212.?.?.?

Také novinářská kachna ?
Bushova obliba je nyní nejnižší od srpna
http://www.ceskenoviny.cz/index_view.php?id=126974
Američané podle tohoto výzkumu negativně vnímají růst cen pohonných hmot a 64 procent respondentů uvedlo, že toto zdražování se těžce projevilo na rodinných financích. Téměř třetina obyvatel dává vinu za vysoké ceny benzinu právě Bushovi.

50775

27.04.2005 15:45

Otevřený dopis policejnímu prezidentovi a ministru vnitra

RE: Otevřený dopis policejnímu prezidentovi a ministru vnitra

Karel z Čech 212.?.?.?

>
>Naše praktické výsledky ukázaly dosti strmý nárůst
>výkonnosti u všech "pokusných králiků" do 0,1% alkoholu, po
>této hranici byli již odpadlíci, ale i takoví, co ještě u
>0,15% neklesli pod výkonnost za střízliva.

Minulý týden při Kryštofu kontrolovali policisté řidiče, který měl přes 0,4 promile alkoholu v krvi. To je poměrně slušný výsledek, protože netrénovaný by z toho mohl mít i smrt.

No a jel BEZ NEHODY!

Jiný řidič nemá v krvi nic a bourá!

Je to prostě individuální, proto by se nemělo paušalizovat.

50777

27.04.2005 17:25

Ernest Zündel oslaví šedesáté šesté narozeniny - pošlete mu pohlednici

RE: Ernest Zündel oslaví šedesáté šesté narozeniny - pošlete mu pohlednici

Karel z Čech 212.?.?.?

Zundel není sám. Má i následovníky, na které zatím nikdo nemůže.
V Rakousku pravicový poslanec znovu zpochybnil holokaust

Poslanec horní komory parlamentu - Spolkové rady - John Gudenus zpochybnil holokaust a požadoval, aby tvrzení o jeho existenci a rozsahu "byla prověřena".
Bývalý důstojník a hrabě ze staré šlechty Gudenus (65) měl aféru s popíráním existence plynových komor v nacistických táborech již v roce 1995, kdy byl poslancem dolní komory parlamentu, Národní rady. Tehdy se po politickém tlaku mandátu vzdal, o rok později však byl za FPÖ zvolen do horní komory.

Předseda Spolkové rady Pehm označil Gudenusovy výroky za "nestvůrné a absolutně neomluvitelné". Zdůraznil, že Rakousko "nemůže a nesmí tolerovat, aby někdo relativizoval hrůznou vraždicí mašinérii nacistů a jejich plynové komory". Současně ale připustil, že neexistuje právní cesta, jak Gudenuse ze Spolkové rady dostat, pokud se nerozhodne odejít sám.

http://www.ceskenoviny.cz/svet/index_view.php?id=127244

50783

27.04.2005 17:35

Zpráva o rozkrádání českého národního majetku v 90.letech 20.století

RE: Zpráva o rozkrádání českého národního majetku v 90.letech 20.století

Karel z Čech 212.?.?.?

>Sice mimo, ale tady ne tak uplne...
>
>http://www.novinky.cz/05/50/32.html

Třeba je ten název přiléhavý. Za ty peníze člověk žádný luxus nemůže požadovat.

Ovšem jízdní kolo Ukrajina by se také mělo přejmenovat. Kazí dobrou pověst Ukrajiny. Říkalo se o něm, že i při jízdě s kopce se člověk nadřel jak ukrajinec.

50785

27.04.2005 18:06

Prirodzená ekonómia - svetový blahobyt v harmónii s prírodou II

RE: Prirodzená ekonómia - svetový blahobyt v harmónii s prírodou II

Karel z Čech 212.?.?.?

Idealisto, ty civilizační vymoženosti, ba přímo výdobytky kapitalismu, k nám přicházejí z Ameriky.

Myšlenky o přirozené ekonomice, o lokalizaci ekonomiky, nejsou ani nové ani v praxi nevyzkoušené. A dokonce nepocházejí ani z ČR, ale z vyspělého Západu. Mnohé se lze dočíst na
http://www.sedmagenerace.cz/index.php?art=tema&id=30
http://www.sedmagenerace.cz/index.php?art=clanek&id=33

Podobné hnutí se šíří z Ruska http://www.anastasia.cz/

Obdobných odkazů se dnes najdou stovky. Je již dnes mnoho lidí, kteří si uvědomují, že nelze kořistit z přírody do nekonečna, že je třeba udělat něco proto, aby i naše děti a vnoučata měli zachovanou Zeměkouli, jako místo k žití.

50787

27.04.2005 18:13

Zpráva o rozkrádání českého národního majetku v 90.letech 20.století

Zpráva o rozkrádání českého národního majetku v 90.letech 20.století

Karel z Čech 212.?.?.?

Ke zprávě o rozkrádání si dovolím připojit informaci o současném stavu naší ekonomiky :
Ministerstvo financí výrazně snížilo odhad letošní průměrné inflace z 2,8 na 1,8 procenta. Odhad růstu ekonomiky naopak MF zvýšilo z dřívějších 3,8 procenta na čtyři procenta.

"Meziroční růst české ekonomiky již tři čtvrtletí neklesl pod čtyřprocentní hranici. Struktura růstu je z perspektivního pohledu velmi příznivá - je tažen zejména investicemi a vývozem zboží. Růst spotřeby domácností se spíše zpomaluje," uvedlo ve středu ministerstvo financí.
http://www.novinky.cz/05/50/80.html

Je vidět, že pokles hodnoty dolaru v posledních 4 letech na cca 50% jeho dřívější hodnoty naší ekonomice svědčí.

50789

28.04.2005 21:44

Paroubek premiérem

Paroubek premiérem

Karel z Čech 212.?.?.?

http://www.eportal.cz/images/misc/par05.jpg

50880

28.04.2005 23:29

Proč říkám NE evropské ústavě

Proč říkám NE evropské ústavě

Karel z Čech 212.?.?.?

Nedošlo zde k nějakému omylu? Neměl název článku znít : Proč říkám ANO ? Důvody v článku uváděné rozhodně nepovažuji za relevantní, proč říci evropské ústavě NE. To, že bude siverenita státu omezena, vstoupí-li do jakéhokoliv spolku, je nabíledni. Pokud s omezením nesouhlasí, neměl by do žádného spolku vstupovat. Otázka je, co se změní pro obyčejného občana, když naši slovutní poslanci budou ve své rozhodovací pravomoci omezeni? Pro občana z toho mohou úplynout pouze výhody. nepovažuji za žádné neštěstí, když daně nebudou v každém státě EU jiné, ale naopak budou v celé Evropě jednotné. Nikdo nebude proti jinému zvýhodněn. Když budou podmínky pro podnikání v Evropě jednotné, žádný podnikatel nebude proti jinému zvýhodňován daňovými a jinými úlevami, bude to nesporně ke prospěchu všech. Z čeho máme obavy, budou-li soudy v Evropě soudit podle jednotných pravidel, takže já v Čechách budu přesně vědět, že před třeba lisabonským soudem platí to samé jako před pražským? Snad to je pro mě výhoda a nikoliv nevýhoda. No a že naše armáda, měna, zahraniční politika budou podléhat centrálnímu řízení z Bruselu, tak se budu muset smířit s tím, že válku proti Slovensku, Polsku nebo Maďarsku asi ČR nepovede. A dokonce ČR nepovede válku ani proti Německu či Francii. To bude neštěstí! Jako kdybychom takovou válku při plné suverenitě snad hodlali v blízké době zahájit?
Konečně obavy, že Německo, Francie nebo VB budou mít záměr budovat v ČR reálný socialismus - to je snad argumentace pro malé děti!

50891

28.04.2005 23:40

Proč říkám NE evropské ústavě

RE: Proč říkám NE evropské ústavě

Karel z Čech 212.?.?.?

pokračování
Skutečné nebezpečí euroústavy tkví podle mého názoru v něčem zcela jiném. Nebezpečná je v tom, že vznikne byrokratický aparát, který si bude činit nárok na správní a mocenské řízení územního celku, přičemž vliv demokraticky volených zástupců na činnost tohoto aparátu bude zanedbatelný. Dojde nejen k omezení suverenity sjednotlivých států, které by nijak zvláště občanům nevadilo, naopak by bylo přínosné, ale dojde k omezení vlivu demokratických instuitucí na chod státní byrokracie. Dojde k odcizení státních celoevropských institucí od potřeb regionů. Nekontrolovatelní úředníci budou vystaveni většímu tlaku korupčního prostředí nadnárodních korporací. A my občané u nás, v Řecku i v Německu budeme jen bezmocně přihlížet, jak úředníci Evropu vytunelovávají, abych použit českého termínu.

Tím nechci říci, že myšlenka evropské ústavy je myšlenou špatnou. Naopak. Jen je třeba tuto ústavu poněkud předělat, aby byla prospěšná nejen euroorgánům, ale i lidem v jednotlivých státech EU.

50892

29.04.2005 11:09

Derniéra Stanislava Grosse

RE: Derniéra Stanislava Grosse

Karel z Čech 212.?.?.?

>Češi jsou ale trochu "jiní".
>Čech,co vytáhne zadnici a octne se "za kopečkama"přestává
>být ihned Čechem.Je to Američan,Světoobčan a s chutí si
>plivne.Jo a ty hraběcí rady...[mrknutí jedním okem]
[smích]
Pane Vratislave, vy jste to pohnojil.

Jistě jsou takoví lidé, o kterých píšete, ale jsou to jen ojedinělé vyjimky a rozhodně takový není nikdo ze čtenářů Zvědavce.

(Stejně si to slíznete a já s vámi a to i kdybych nepřipsal nic.)

50928

29.04.2005 11:17

Teroristická skupina, která se nekonala

RE: Rotní staršino leho,

Karel z Čech 212.?.?.?

>Nevim na co prisla CIA, ale muj kamarad videl v Saddamovych
>archivech certifikaty a platebni listiny rodinam magoru, co
>uspesne explodovaly v jeruzalemske MHD...

>
>

Seržante, tvůj kamarád rabín jistě viděl i mnoho jiného, co oči běžného smrtelníka nevidí.
A jistě shodně s tebou nagora vidí v každém, kdo není obřezán a nevyznává židovskou víru.

50929

29.04.2005 11:58

Zpráva o rozkrádání českého národního majetku v 90.letech 20.století

RE: Zpráva o rozkrádání českého národního majetku v 90.letech 20.století

Karel z Čech 212.?.?.?

>pane Karle z CZ, nemam tuseni kde berete tech 50% snizeni
>hodnoty dolaru v poslednich ctyrech letech. Za bolsevika se
>menil dolar 1=25 nevetsi rozdil po sametovce byl 1=39 a to
>velice kratko.
Vážený pane doktore Včeličko,
v r. 2001 byl kurz USD 1.39 a nyní 1:22-23- tedy máme pravdu, 50% není zcela přesné číslo. Je to zaokrouhlené.
Za bolševika byl oficiální kurs cca 1:7, turistický kurs pro naše občany byl 1:25 (spíše 1:28-35). To však byly kursy uměle vytvářené.
>Pokud mluvite o tom, ze za komance delnik vydelaval 10x mene
>nez dnes, je take pravdou ze USA ma od tech dob inflaci take
>asi 10x
Nevzpomínám si, že bych někde něco takového kdy napsal. Pokud bych psal o platech dělníků za komunistů, vždy bych musel uvést období, ke kterému se výše platu vztahuje. V padesátých letech po měně byly jak jsem se dočetl ve sbírce zákonů, platy pro úředníky kolem 800 Kč a dělnické v té době vyšší. V 80. letech se však platy průměrné platy pohybovaly mezi 3-4.000 Kč. Je-li dnes průměrný plat cca 16.000 Kč, tak je cca 4-5x větší, jak v posledním období vlády komunistů. Srovnávat dnešní platy s platy v 50. letech mi nedává smysl.

>O autorovi bych chtel rict, ze svuj pracny clanek
>znehodnotil rozdelenim na KSC, STB a zidy.
Tady mám názor naprosto opačný. Jen s těmi židy nedokážu posoudit, zda je to pravdivé.

50934

04.05.2005 21:49

Je důvod být pyšný na české vojáky v Afghánistánu?

RE: Je důvod být pyšný na české vojáky v Afghánistánu?

Karel z Čech 212.?.?.?

Lojzo Dušane, od kdy se okupační režim považuje za demokratický? Bez silné vojenské zahraniční podpory by byla loutková vláda v Afganistánu už dávno smetená.
Mezi demokracií a vojenskou zahraniční vládou nevidím žádnou podobu, natož shodu.
Konečně jak je všeobecně známo, loutková vláda v Kábulu ovládá jen město Kábul a jeho blízké okolí a to jen ve dne.

51600

04.05.2005 22:04

Je důvod být pyšný na české vojáky v Afghánistánu?

RE: Albert a Peleska - zname firmy.

Karel z Čech 212.?.?.?

V Afganistánu se všechno výrazně lepší. Dne 25. dubna 2005 uveřejnily České noviny článek Čeští vojáci v Afganistánu čelí kamenování na adrese http://www.ceskenoviny.cz/index_view.php?id=126858 . Jsou tam zajímavé údaje. Např.:

Čeští vojáci působící v severovýchodním Afghánistánu museli od svého příjezdu před několika týdny čelit útokům ze strany domorodců. Podle velitele kontingentu Miroslava Vybíhala je místní napadli kamením ze strachu, že jim chtějí zničit maková pole.

Od loňského roku se plocha polí využívaných k produkci narkotik podle expertů rozšířila o více než třetinu. Kolem 87 procent světové výroby opia nyní pochází z Afghánistánu.
Na stabilizaci Afghánistánu pracuje asi 8000 vojáků ze 47 států.

Parlamentní volby by se měly konat letos. Ústřední vláda však zatím nemá pod kontrolou velké části země.


51604

04.05.2005 22:27

Je důvod být pyšný na české vojáky v Afghánistánu?

RE: Je důvod být pyšný na české vojáky v Afghánistánu?

Karel z Čech 212.?.?.?

Upřesnění z článku "Čeští vojáci v Afghánistánu čelili kamenování" http://www.ceskenoviny.cz/index_view.php?id=126858

Od americko-britské invaze v roce 2001, jejímž cílem byla likvidace talibanského režimu, se Praha na obnově země podílela nejprve polní nemocnicí a chirurgickým týmem v Kábulu a později jednotkou specialistů v rámci operace Enduring Freedom (Trvalá svoboda). Jejich hlavním úkolem bylo pomáhat spojeneckým vojákům při pátrání po zbývajících teroristických hnízdech.

S drogami je podle Vybíhala možné setkat se ve stopadesátitisícovém Fajzabádu prakticky všude. "Lidé tady žijí jako ve čtrnáctém století. Mají hluboce zakořeněno, že to, co vlastní, si musí bránit."

Ústřední vláda má situaci pevně v rukou. Proto : ..Vojáci se snaží útokům domorodců předejít zpřísněním pravidel pro vstup do vesnic. Kolona před vjezdem nyní vždy zastaví a dojedná podmínky s místním stařešinou. Teprve pak se může věnovat humanitární či lékařské pomoci.

51607

04.05.2005 22:35

Je důvod být pyšný na české vojáky v Afghánistánu?

RE: Je důvod být pyšný na české vojáky v Afghánistánu?

Karel z Čech 212.?.?.?

Údaje o počtech našich vojáků se zřejmě různí. Koncem letošního dubna působily v Afganistánu dvě české vojenské skupiny:

Čtyřicetičlenná jednotka působí v suché horské krajině v okolí Fajzabádu v takzvaných provinčních rekonstrukčních týmech pod hlavičkou NATO společně s Němci a Dány. Má na starosti hlavně zajištění bezpečnosti oblasti, ochranu mezinárodních jednotek a spolupráci s místními obyvateli.
Kromě jednotky na severovýchodě země má Česko v Afghánistánu také tým vojenských specialistů, kteří v rámci alianční mise ISAF pracují v Kábulu.
http://www.ceskenoviny.cz/index_view.php?id=126858

Celkem jich tedy bude asi více jak 17.

51608

04.05.2005 22:43

Je důvod být pyšný na české vojáky v Afghánistánu?

RE: Je důvod být pyšný na české vojáky v Afghánistánu?

Karel z Čech 212.?.?.?

To máte těžké paní Dano, když oni ti islámští magoři, jak je nazývá Lojza Dušan, McDonaldy dobrovolně nechtějí. Proto nezbývá, než je tam dostat na bodácích žoldáků. Jinak obchod nepoběží.

51609

04.05.2005 22:52

Je důvod být pyšný na české vojáky v Afghánistánu?

RE: Je důvod být pyšný na české vojáky v Afghánistánu?

Karel z Čech 212.?.?.?

Pane Josefe, vyhazování peněz na církev mi vadí, ale nic s tím nenadělám.
To že parlamentní strany dostávají peníze na svojí činnost ze státního rozpočtu je také skutečností. Dostávají je však jen v poměru počtu straně odevzdaných voličských hlasů. Tedy každý volič hlasuje ve volbách i o tom, která strana má dostat od něj jeho peníze. Není tedy žádný důvod k rozčilování.

Ovšem výdäje na naší armádu jsou skutečně neskutečné. Jen na špatně fungující letadélka, aby si pár vojáčků zalétalo, dala naše republika více peněz, než prošustrovaly všechny naše banky za posledních 15 let.

51610

04.05.2005 23:13

Je důvod být pyšný na české vojáky v Afghánistánu?

RE: Je důvod být pyšný na české vojáky v Afghánistánu?

Karel z Čech 212.?.?.?

A nejsou to jen přelety amerických letadel přes naše území bez souhlasu našeho parlamentu.
New York Times: "Letadlo CIA , které převáží vězně k mučení do Taškentu, startovalo z ČR"
Po 11. září CIA odesílá vězně podezřívané, že jsou čelnými činiteli údajné organizace Al Kajdá, k věznění do celé řady zemí. Američtí výzvědní důstojníci odhadují, že USA nechaly převézt 100 - 150 vězňů do Egypta, do Jordánska, do Sýrie, do Maroka, do Saúdské Arábie, do Pákistánu a do Uzbekistánu.
Oblíbený je zejména Uzbekistán : Nejběžnějšími technikami mučení bylo "bití, často tupými zbraněmi, a dušení plynovou maskou." Součástí mučení v Uzbekistánu je vaření částí těla, používání elektrických šoků na pohlavních orgánech a vytrhávání nehtů na rukou a nohou kleštěmi. Dva vězni byli uvařeni k smrti.
V létě 2002 informovala organizace Amnesty International, že dvaašedesátiletá taškentská prodavačka Fatima Muchadirová byla odsouzena k šesti letům pracovního tábora za to, že kritizovala vláda za usmrcení jejího syna, Muzafara Avozova, v taškentském vězení.
Nezávislé zkoumání fotografií mrtvého Avozova, které provedla University of Glasgow, prokázalo, že Avozov zemřel poté, co byl ponořen do vařící vody, konstatovaly organizace na obranu lidských práv. Ze zkoumání vyplynulo, že byl bit po hlavě a že mu byly vytrhány nehty na rukou.
Paní Muchadirová byla na nátlak lidskoprávních organizací propuštěna před návštěvou ministra obrany Donalda Rumsfelda v Uzbekistánu v únoru 2004.

51613

05.05.2005 16:58

Je důvod být pyšný na české vojáky v Afghánistánu?

RE: Je důvod být pyšný na české vojáky v Afghánistánu?

Karel z Čech 212.?.?.?

Dodatek z dalšího zdroje : http://www.novinky.cz/05/56/05.html
Informace deníku potvrdil minulý rok i bývalý britský velvyslanec v Uzbekistánu Craig Murray. V rozhovoru pro média doslova řekl: "Lety CIA směřovaly do Taškentu velmi často. Většinou až dvakrát do týdne." Britské úřady údajně události vůbec nezajímaly. Londýn to zdůvodnil, že mučení vězňů se nedopouštějí jeho agenti, a tím celá záležitost pro Brity končí.

Uzbekistán jako přítel USA
Uzbekistán je považován po 11. září 2001 za jednoho z klíčových spojenců USA ve válce s terorismem. Tamní prezident Islam Karimov umožnil Američanům v zemi otevřít základnu, která se používá právě k výslechu osob podezřelých z vazeb na al-Kajdá a Tálibán.

Washington na oplátku slíbil Taškentu 500 miliónů USD (asi 11,5 mld. Kč) na "ochranu hranic". V březnu 2002 přijal Karimova v Bílém domě dokonce i sám prezident George W. Bush, a to i přesto že ochránci lidských práv poukazují na despotický režim v Uzbekistánu.

Prostě USA vzor humanity - nebo snad vzor pokrytectví?

51707

05.05.2005 17:18

Je důvod být pyšný na české vojáky v Afghánistánu?

RE: Je důvod být pyšný na české vojáky v Afghánistánu?

Karel z Čech 212.?.?.?

Lojzíku, je to od tebe jistě hezké, jak dokážeš druhým poradit, aby studovali. Ty jsi skoro druhý Lenin - učit se, učit se, učit se! Lenin se však zmohl i na vlastní myšlenky.

Co kdybys tak jednou pro změnu také poradil sobě : učit se!
Když tak dobře víš, že "proces civilizace jak
jej videli Marx a Engels ci pozdeji Lenin uz davno neplati uz ani v poskomunistickych zemich"
mohl bys nám o tom něco zajímavého napsal. Třeba co už dnes na procesu civilizace neplatí.
Bude to jistě pro všechny čtenáře poučné.

Slibuji, že si pak tvé příspěvky budu číst 3x, abych se trochu vzdělal a něco si z nich zapamatoval.

51708

05.05.2005 17:59

Je důvod být pyšný na české vojáky v Afghánistánu?

RE: Je důvod být pyšný na české vojáky v Afghánistánu?

Karel z Čech 212.?.?.?

>Nechame pana Karla radeji ted stranou.O jeho dusevnim
>rozhledu jsem si vytvoril jiz davno svuj nazor.
Lojzíku, teď jsem narostl. Můžeš mi prosím tě uvést zdroj? Ve kterých novinách o mém duševním stavu psali? Pořídím si výstřižek.
>Pani Dano,byla by jste prekvapena,kolik treba Kanadska
>vlada dava penez na podporu multikultury.Nikdo vam tady
>nezakazuje vas vlastni jazyk,vasi vlastni kulturu.
To jsi si Lojzíku zřejmě spletl článek.Tady je debata o vývozu americké kultury do jiných zemí,nikoliv o tom,jak žijí Indové v Kanadě. Tam jsou Indové hosty a proto ať si žijí tak,jak jim to Kanaďané umožní.
>Americane nemeli nikde zadne kolonie,oni to proste neumeji.
Oni by to Američané i uměli,jenže když USA přestaly být kolonií, tak již žádné volné kolonie ne ně nezbývaly.
>A ty jejich Mac Donaldy?
Nejde přece o mekkáče jako stánky rychlého občerstvení,ale o symbol hamburgerové kultury.
>
>Pred dvema roky,ve Francii dve Arabske divenky
>si sundali satky nez sly do skole,doma nasledovalo potre-
>stani od vlastnich tatinku.Urezali jim usi.
V jednotlivých případech je to možné,ale v zásadě naprostá většina Arabek v ČR chodí bez zakrytého obličeje.
V ČR před 20 lety a na Slovensku dodnes těžko uvidíte na vesnici starou ženu bez šátku na hlavě.Že by jim někdo řezal kvůli šátku uši jsem ještě nikdy neslyšel.

51711

05.05.2005 18:03

Je důvod být pyšný na české vojáky v Afghánistánu?

RE: Je důvod být pyšný na české vojáky v Afghánistánu?

Karel z Čech 212.?.?.?

Je to bída s těmi našimi politickými stranami, že?
Není koho volit. Zase nebudeme volit ty nejlepší naše představitele, ale nejmenší zlo.

51712

05.05.2005 19:04

Je důvod být pyšný na české vojáky v Afghánistánu?

RE: Je důvod být pyšný na české vojáky v Afghánistánu?

Karel z Čech 212.?.?.?

>Ze demokracie je vlada lidu, to je jen lidsky sen.
>My vsichni muzeme byt radi, ze zijeme. Vsichni
>na teto planete. Vy hledate nejaky ideal ?
>Ten neexistuje, protoze existovat nemuze.
Asi skutečně bude nejlepší nechat si dosadit nějakého diktátora a jen pokyvovat, jak všechno dobře řídí. Volby je jednoznačně nejlepší zrušit, protože politice normální smrtelník nemůže rozumět a podle čeho by měl ve volbách tedy vybírat. Přináší to jen zbytečný chaos. Hlavně však zřídit gulagy a zavírat tam všechny kritiky a pochybovače.

Asi tak to Dušane myslíš, že?

>Neexistuji a nemohou platit zadne pravidla.
>Vzdyt se ani rodina nemuze navzajem domluvit.
Jsem to osel. Požadovat nějaká pravidla při jednání mezi lidmi. Máš jistě pravdu. Jediným pravidlem může být podraz na podraz a toho slušnějšího podrazama udolat.
>Podivejte se na statistiku rozvodu. Podivejte se
>nekdy na nejakou schuzku radnich na male dedince.
>To je jenom a jenom hadani.
Skutečně se občas pohádají, ale nebývá v našich krajinách zvykem posílat oponenty uvařit do Uzbekistánu. Ani vytrhávání nehtů politickým protivníkům není v našich krajích běžným zvykem. To v munulosti dělali hitlerovští SS a po nich izraelci. Americká armáda si na tyto práce najímá uzbekistánce.
Konzervativní Evropa za svým amerických vzorem ještě hodně pokulhává.

51719

06.05.2005 13:09

Je důvod být pyšný na české vojáky v Afghánistánu?

RE: Kdo podle vas ma delat svetoveho policajta?

Karel z Čech 212.?.?.?

>Pane Lev, pane Lev. Ja si myslim, ze by jste mel trochu
>pridat v tom cteni. Nic ve zlem, ale jde to s vami s kopce.
>
>
Lojzo Dušane, jenom plkáš. Hromadění obecných frází ti jde dobře. Ale když chceš věcně kritizovat, musíš být trochu konkrétnější.

Tak nám prosím konkretizuj, proč by pan Lev měl přidat ve čtení.
(Snad ne proto, že když čte sionista, představuje si pod tím označením sionistu a nikoliv Žida? Mezi sionistou a Židem je dost velký rozdíl. Pokud to nevíš, tak si to nastuduj - třeba v té tvé universitní kafeterii se zeptej některého ze studentů a on ti to vysvětlí.)

Konkretizuj prosím, v čem to jde s panem Lvem s kopce. Ať jsme také trochu v obraze. Já osobně nic podobného z příspěvků pana Lva nepozoruji. Mohu se však mýlit a tak se rád nechám od tebe poučit.

51804

06.05.2005 14:52

Holocaustová pumpa nekončí

RE: Holocaustová pumpa nekončí

Karel z Čech 212.?.?.?

Neonacisty nemám rád. Avšak když neonacista řekne, že ve dne svítí slunce a v noci je tma, tak nebudu tvrdit opak jen proto, že to řekl neonacista.

Zkusme brát věci podle jejich obsahu a nikoliv podle toho, kdo co říká. Může to být přínosnější než populistické skučení : to řekl neonacista, to řekl komunista.

51808

06.05.2005 14:55

Holocaustová pumpa nekončí

RE: Holocaustova pumpa nekončí

Karel z Čech 212.?.?.?

>Článek je nesmírně hloupý a autorovi by se měla naordinovat
>povinná četba běžně dostupné literatury na téma Juden,
>Německo, holocaust atd.

Komentář je nesmírně hloupý a autorovi by se měla naordinovat
povinná četba běžně dostupné literatury na téma Juden,
Německo, holocaust, holocaustový průmysl atd.

51809

11.05.2005 04:46

Zpráva o rozkrádání českého národního majetku v 90.letech 20.století

RE: Zpráva o rozkrádání českého národního majetku v 90.letech 20.století

Karel z Čech 212.?.?.?

>V zákoně č. 140/1961 Sb., trestní zákon jsou to
>především skutkové podstaty trestných činů § 260 až
>261a nazvané Podpora a propagace hnutí směřujících k
>potlačení práv a svobod člověka.


Nemohu si odpustit poznámku - hnutí ksměřující k potlačení práv a svobod člověka - jako první takové mě napadá NEOCONS.
Souhlasím, mělo podpora a propagace Neocons by měla být přísně trestána.

52279

11.05.2005 05:19

Holocaustová pumpa nekončí

RE: Holocaustová pumpa nekončí

Karel z Čech 212.?.?.?

Pane doktore, vy snad máte něco proti palestincům? Vždyť jsou to normální lidé jako každý jiný. Jen v jeich domovině se roztahují vetřelci považující se za nadlidi a uplatňující vůči palestnicům rasovou segregaci a genocidu na základě principu kolektivní viny.

52281

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22

Káva pro Zvědavce

57

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 129 čtenářů částkou 19 970 korun, což je 57 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Vážení čtenáři,
děkuji všem, kteří přispěli. Máme poslední pracovní den před koncem měsíce a my máme vybráno jen něco přes polovinu. Prosím, zvažte případný příspěvek na tento web. Děkuji.

Ve zkratce

Hrdinství na Nově27.10.20 12:44 Česká republika 6

Poučme se, co způsobil totální lockdown v Izraeli26.10.20 00:42 Izrael 4

Jak u Prymulových hrabou a hrabou (pod sebe)24.10.20 18:21 Česká republika 5

Poskytovatelé hudby prý řeší nadřazenost bělochů. Písně čeká přísná kontrola24.10.20 10:04 Neurčeno 6

Soud dnes rozdal podmíněné tresty oběma autorům nápisu v Letech23.10.20 21:43 Česká republika 0

Vipná analýza Prymulova kiksu23.10.20 18:35 Česká republika 7

Prymulův konec? Neradujme se předčasně23.10.20 13:06 Česká republika 2

Sám Prymula náhubek neměl a chodí do restaurace i přes to, že je zavřel23.10.20 08:35 Česká republika 11

Na Slovensku testují "když budeš hodný, můžeš ven" - hlavní cíl hysterie kolem koronaviru22.10.20 21:22 Slovensko 2

Udavač volal linku 158 na chlapa bez náhubku22.10.20 21:14 Česká republika 4

AGENDA 2030 – TVŮRCI NYNÍ ZHODNOTILI SVÉ ZRŮDNÉ PLÁNY22.10.20 13:37 Neurčeno 0

Plánovaná demonstrace 28. října v Praze22.10.20 08:53 Česká republika 0

Bělorusko versus Česko21.10.20 20:43 Neurčeno 13

Česko žádá o pomoc21.10.20 13:25 Česká republika 9

Za polibek bez náhubků 400 euro20.10.20 17:33 Itálie 5

Soud v Německu rozhodl, že omezit zavírací dobu restaurací není opodstatněné19.10.20 21:32 Německo 4

Co je s panem prezidentem?17.10.20 09:47 Česká republika 7

Je třeba říci dost, burcuje Klaus. Nejsme ve válce, nestrašte mrazáky s mrtvolami14.10.20 11:11 Česká republika 3

Erouška je pochybná aplikace s placebo negativním efektem14.10.20 10:15 Česká republika 5

Ve stavu nebezpečí si schválí cokoli bez demokratické kontroly13.10.20 19:31 Česká republika 0

Měnové kurzy

USD
23,45 Kč
Euro
27,34 Kč
Libra
30,28 Kč
Kanadský dolar
17,56 Kč
Australský dolar
16,44 Kč
Švýcarský frank
25,58 Kč
100 japonských jenů
22,40 Kč
Čínský juan
3,49 Kč
Polský zloty
5,92 Kč
100 maď. forintů
7,43 Kč
Ukrajinská hřivna
0,82 Kč
100 rublů
29,67 Kč
1 unce (31,1g) zlata
43 807,43 Kč
1 unce stříbra
546,39 Kč
Bitcoin
318 090,95 Kč

Poslední aktualizace: 29.10.2020 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?