Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 363 příspěveků, 10 různých jmén: <nic>, Ariel Blbstein, Ariel Shitstein, Čertíkbertík, kema, Max, Rado, Sidonius, Zdenek M - Sidonius, Zdenek M aka Sidonius.

Stránka: 1 2 3 4

Setříděno od nejnovějšího, přetřídit od nejstaršího

15.04.2005 02:59

Ženy, které pravidelně polykají semeno, mají nižší výskyt rakoviny prsu

Ženy, které pravidelně polykají semeno, mají nižší výskyt rakoviny prsu

Zdenek M - Sidonius 24.?.?.?

Je to už asi 30 let, co jsem ještě doma v tehdejší ČSSR, četl ve 100+1-ZZ, zajímavý článek o podobném tématu. Bylo to o profesoru Eulerovi, který jako mladý lékař a chemik navštívil nějaký africký kmen a tam přišel na to, že ženy tamnějšího kmene pijí vodu s "posvátného" pramene a samozřejmě i se semenem svého muže. Euler si všiml, že to má blahý vliv na ženino zdraví, ale někdy to vyvolalo i potrat u těhotné ženy. Nejprve si myslel, že je to ta voda, ale pak se začal zabývat tím semenem a zjistil, že obsahuje řadu látek, které nazval Prostaglandiny. Jenže měl problém s "dárcovstvím" a vzápětí II. svět. válka přerušila jeho výzkum. Po válce se spojil s jedním svým kolegou za Skotska, poněvadž té "látky" na výzkum potřebovali hodně, tak začali zjišťovat, které semeno některého z hojně rozšířených zvířat, se podobá mužskému a objevili, že je to beraní semeno. Pak začali ty prostaglandiny separovat a dávat jim název podle abecední řady, tak jak šly za sebou PG-A, PG-B, atd. No a pak bylo ještě těžší začít s aplikací, ale podařilo se jim například objevit, že každý ten PG má vliv na různé funkce a orgány lidského těla. Takže muži jsou vlastně chodící lékárnou, jenže některé ženy to s odporem zavrhují. Jejich chyba.

49137

15.04.2005 02:35

Kanadský premiér šlápl do výkalů

Kanadský premiér šlápl do výkalů

Zdenek M - Sidonius 24.?.?.?

Jeden můj dřívější boss mi řekl o tom čím se liší kanaďan od američana.

"Kanaďan když dostane práci, třeba jako číšník v restauraci na malém městě, tak si řekne :"No těbůh, to jsem se dostal do pěkné prd...". Když tu práci dostane američan, tak si řekne :"Docela pěkná hospůdka, tady budu jednou dělat šéfa a bude to moje".

Taky proto je možná 80% byznysu v Kanadě vlastněno Američany. [oči v sloup]

49134

15.04.2005 00:09

Výročí masakru v Dair Yasin

RE: Propaganda ignorujici souvisejici udalosti

Zdenek M - Sidonius 24.?.?.?

"Jen vesele, jen
>vesele..." Že jo, paní Ájo.}


>..koza, kun nechapu, Zdenku, a uz vubec netusim, proc ve
>vasem komentari figuruju.

>Je to narazka na "rejpalku" z Nezvedavce, nebo mi neco
>uteklo? [překvapení]

Ale né, žádná narážka a nic Vám neuteklo. Jenom přitom psaní toho "jen vesele", jsem si vzpoměl na Vás. [mrknutí jedním okem]

49120

14.04.2005 10:26

Oslava loupeživých baronů?

RE: Oslava loupeživých baronů?

Zdenek M aka Sidonius 24.?.?.?

>Zkuste to jen polopaticky a zároveň to ozdobte mnoha
>barevnými emotikony, prosím!
Nezkusím. Polopatismus nemám rád a jsem přesvědčen, že Vy, ho NEPOTŔEBUJETE ! Emotikony jsou někdy vhodné, ale většinou nedostačující. Ve smyslu sdělení potřebného. Tyto zde jsou příliš vyhraněné a strohé.
>Lidovou uměleckou tvorbu mám ráda. Na Vaše pestré výtvory se
>vždy ráda podívám, zejména když sestavíte emotikony pěkně do
>vzorečku.
Moc mě těší. Že byste ode mě ráda viděla něco na způsob Jóži Úprky ? Asi Vás zklamu, přesto že se Vám mé "výtvory" zdají být "lidovou tvořivostí", zatím nemám ty "ambice" splnit Vaše očekávání.
>My dva se ještě přiliš neznáme, a jaký bude náš vzájemný
>vztah, závisí především na Vašich přáních, pane. [smích]
Poněkud mě zaráží ta formule : "My dva se ještě příliš neznáme".
Copak my už se známe o něco míň, než "příliš" !? Je mi to velkou neznámou. Á propos, Vy mně chcete naznačit, že ten vztah (má-li být jaký) je ponejvíc závislý na mně ? Či na mém přání ? Jsem konsternován ! V brněnštině bych řekl, že "su v z toho v na větvi". A to vše, má být jen na mém přání ? Osobo ! Vy se mi zdáte být velmi odvážná !
>Mimochodem už jsem Vám odpověděl dříve, >
>Tak mi napište email, a nečekejte na webmastera. Moje adresa
>je uvedena dole.
>Těším se na Vaši odpověď!
Dobrá, již tak činím.

49065

14.04.2005 09:02

Výročí masakru v Dair Yasin

RE: Proc Zvedavci nenavidi jedinou demokratickou zemi v oblasti?

Zdenek M aka Sidonius 24.?.?.?

>Seržante,

>otázku jste si sám vymyslel (i když ten bonmot o té
>theokracii jako jediné demokracii v oblasti byl už před lety
>ošoupanej jak klín Lindy Lovelace), sám jste si ji pochválil
>a tak byste si na ni také měl, do třetice všeho srandovního,
>sám odpovědět (nezapomeňte si přitom sledovat uši v zrcadle,
>aby se Vám něco nestalo).

No vidíte, tak už jsme zase u p.Leho. Jak už jsem dříve předeslal, ten vám asi leží hluboko v žaludku. A vy si zase neodpustíte ten váš "humor". Dobrá, v tom případě si vy zase nenechávejte ostříhat vlasy, zvláštěpak né od holiče, jenž by se jmenoval Kukulín.

A teď se Vás zeptám se vší seriozností. Která země, na Středním východě, může o sobě prohlásit, že je demokratická, když tedy zpochybňujete to, že Izrael jí není ?

49064

14.04.2005 08:36

Výročí masakru v Dair Yasin

RE: Propaganda ignorujici souvisejici udalosti

Zdenek M aka Sidonius 24.?.?.?


>"Josefe, priteli, vy jste snad dobry financnik ( aspon jste
>nas zde casto presvedcoval ), ale politik uz vubec ne".

>Ach jo, nekteri lide na stara kolena, zacinaji byt
>precitliveli - vcetne me [velký smích]

Ale pane Löwe, podle toho jejich sdělení mám dojem, že voni musej bejt expert přes všechno. No dyž teda vo někom řeknou, že je dobrej ekonóm, tož voni jim musej bejt taky, aby to dávalo smysl, né ? No a potom táá politika, to voni musej mít "nějakej fištrón", aby se v té politice jaksi dokázali zvorientýrovat a eště pak vědět vo někom, jestli je teda "dobrej", nebo "nedobrej" politik. To se mně na nich líbí, jak voni hned věděj, jakej je ten, nebo onen "kujón". Však voni mě ráčili taky už kolirát jaksi "vohodnotit". No bať, však to tak dělaj všichni, ale někteří si to nechaj jenom pro sebe, "soukromníci", ale vy né.
A s tou přecitlivělostěj si nemusej dělat žádnou starost ! Dajou si tak dva, tři litry dobrého vínka, nechaj si zahrát a zazpívat "Šumaře Bártu" a uviděj, že budou eště víc "přecitlivělej". Teď nemůžu najít vyhovující emotikon. Ten Editór to ňák vodbejvá. Měl jsem na mysli něco jako "dobře naladěn", ale spíš by se hodilo "dobře napojen". V podstatě by to mohlo být třeba - "myslím to dobře, jenom jsem si chtěl maličko rejpnout", anebo "Jen vesele, jen vesele..." Že jo, paní Ájo. [smích]

49063

14.04.2005 07:53

Výročí masakru v Dair Yasin

RE: Výročí masakru v Dair Yasin

Zdenek M aka Sidonius 24.?.?.?

>Pane Zmatoušek,
>uhádl jste: oslovuji Vás tak, protože se mi to líbí. V
>telefonním seznamu si Vás hledat nebudu, protože, jak jsem
>Vám už napsal, pokud se podpisujete nickem, tak mi je buřt,
>kdo jste. Jestli Vám samotnému vadí, že se podpisujete
>nickem, tak se přestaňte nickem podepisovat - hej, možná, že
>přijdete na ještě jednodušší řešení.

Buřt vám to není ! Už proto, že se vám "líbí" moje dřívější e-mail adresa, a to mě těší. Řešení už nějaké mám, ale nejsem si jist, zda se vám zavděčím p.Lágrštajn. To nahlédnutí do tel. seznamu by vám řeklo, že jsem to opravdu já, Zdenek Matoušek, žijící ve Vancouveru B.C. Ten nick, Sidonius, má být podle některých pramenů prapůvod jména Zdeněk. V pobaltí se původní tvar zkrátil na Sidon, zdrobněle potom na Sidoniek, Sdoniek a do Čech pak proniknuvší jako Sděnek, Sdenek a Zdeněk. Takže ten nick, není tak moc "nick", sám jste to i přiznal v jednom z předešlých komentářů. A pokud se zde (nedej Bože !) najde další dopisovatel se jménem Jiří Táborský, nebudete mít nutkání se od něho odlišit, aby jsme si vás nepletli ?
A konečně poslední připomínka, přestaňte prosím Vás, ihned útočit a metat kameny, když se Vám někdo nelíbí. Užívejte si stáří a pokud ještě máte dobré zdraví, tak si dejte skleničku něčeho oblíbeného a pamatujte si, že rozčilovat se znamená páchat škodu na svém zdraví, čehož jste si zajisté tuze vědom, neníliž pravda ? Šalom. [smích]

49060

13.04.2005 09:37

Výročí masakru v Dair Yasin

RE: Výročí masakru v Dair Yasin

Sidonius 24.?.?.?

>Já bych řekl, že k těm záměnám dochází především tím, že se
>lidi nepodepisují vlastním jménem a často mají i několik
>nicků, jako, myslím, i Vy. A myslím si, že v takových
>případech si nemáte co stěžovat, že si Vás lidé pletou. Když
>se nechcete podepisovat svým jménem, tak Vám budu říkat dál
>Zmatoušku (už jsem tady vysvětloval proč) a je mi buřt,
>kterej Vy jste.

Pane Táborský, Vy mě udivujete stále víc a víc. To, že se tady hodně lidí podepisuje jiným, než svým jménem, za to nemohu a nelíbí se mi to. Už je to dávno, když jsem se pokoušel editora nějak přímět k tomu, aby příspěvky bez "pravého" uvedení jména, neuváděl. A vadí mně to doposud. Vy ale dobře víte, že se jmenuju tak jak se jmenuju a pokud Vám na tom bude opravdu záležet, můžete si mě vyhledat v telefonním seznamu, zrovna tak jako já Vás. Předpokládám, že jste na Zvědavci už nějaký ten pátek a sledujete jej pravidelně, tudíž mám právo se domnívat, že jste si taky za tu dobu všimnul o koho se jedná. Dokonce i Váš "tleskač" p.Lev Vás na to upozornil a "Zdenek" z Toronta i já už dokonce několikrát. Tak mi tedy řekněte po pravdě, je to opravdu ten Alzheimer ? Nebo je to jenom proto, že máte radost "hnidopicha", když mi můžete říkat Zmatoušku ? To byla má někdejší e-mail adresa Z.Matousek a jak vidět asi se Vám tak zalíbila, že se jí nechcete jen tak vzdát. A když máte tak vřelý vztah k těm šesticípým, tak bych Vám já pro změnu mohl zase říkat pane Lagerstein. [smích]

48958

13.04.2005 03:58

Oslava loupeživých baronů?

Oslava loupeživých baronů?

Sidonius 24.?.?.?

I takoví lidé zdejšího Zvědavce navštěvují.

Uznejte sám, pane Jožine: nebylo by Vám v těch bažinách lépe?

Alžběta -- alzbeta2099 (zavináč) centrum (tečka) cz -- 70.?.?.?
==================================================================

Tak teda p.Alžběto, já jsem byl až do teď přesvědčen, že toho "důvtipu" Vám bylo naděleno trošku víc. Asi to potřebujete víc polopaticky, nebo doplnit spoustou emotikonů, aby to sdělení bylo pro Vás stravitelnější. A nebo si jen tak hrajete a krátíte dlouhou chvíli ? Mimochodem už jsem Vám odpověděl dříve, avšak z nějakých, mně záhadných důvodů, se můj příspěvek zde neobjevil, přestože se mi na monitoru objevilo ono "Děkuji, příspěvek byl vložen, bude uvolněn až ...

48947

13.04.2005 03:42

Výročí masakru v Dair Yasin

RE: Výročí masakru v Dair Yasin

Sidonius 24.?.?.?

>Pane Zděnku či Zmatoušku (nikdy nevím, který jste který),
>nevím, proč máte dojem, že chci něco dokazovat. Pouze jsem
>doplnil poznámku pana abela k významu slova "atrocita"
>odkazem na běžný význam a na Poldaufův anglicko-český a
>česko-anglický slovník (zvěrstvo - atrocity, bestiality).
>Mno, vlastně jsem tím něco nezáměrně dokázal - že jsem se
>podíval do slovníku.

Když jste schopen se zorientovat ve slovníku, nechápu co vám dělá potíže se zorientovat tady. Já se podepisuju Sidonius, to je právě kvůli tomu odlišení a abych vám to usnadnil, protože si nás dva, dříve pletli. Oba máme jméno Zdeněk a navíc (nevím proč) máme i stejné číslo - 24. Já k tomu ovšem dodávám i moji e.mail adresu, druhý Zdenek nikoliv takže je mi záhadou, co vás stále plete. Dost možná, že se u některých příspěvků tak rozvzteklíte, že se vám zpřehážou "šňůry na prádlo" a pak je to pochopitelné. A jestli mi chcete říct. že jste se p.Lehovi nevysmíval, nebo ho nikdy nezesměšňoval, tak už si asi opravdu nic nepamatujete, ale v tom případě je mě vás vlastně líto. [pláč]

48944

12.04.2005 05:50

Výročí masakru v Dair Yasin

RE: Propaganda ignorujici souvisejici udalosti

Sidonius 24.?.?.?

>Pane Zmatoušek,
>>"To je směšné a-cha, cha, tuze směšné a-cha, cha, odpusťte
>>mi a-cha, cha, že se směju vám".

>To je to poslední a nejlepší z Vaší zbrojnice argumentů?

No sláva, konečně jste se trefil. Asi vám ten "němec" taky dává zabrat. A jakpak chcete argumentovat a reagovat na takovou volovinu ? Vy se taky asi nevyjadřujete úplně ke všemu, a přitom na pěknou řádku příspěvků reagujete stejně, nebo podobně, nejvíc pak na dopisovatele z hl. štábu, pana Leho. Ten vám, zdá se leží v žaludku nejvíc.
Jinak. když tak člověk pročítá ty příspěvky, jeden po druhým, tak lehce nabude dojmu, že se dostal na web nějaké sekty "satanistů", nebo do jakéhosi klubu "markýze de Sade". Trumfovat se hrůznými činy, to se mě zdá taky poněkud zvrhlé. Zatím to slušně řekla p.Markéta. Tak honem, ještě další a další výčty těch zrůdností a zvěrstev, určitě jste jich spoustu vynechali ! Jsem zvědav, kdo vyhraje. Zatím to vypadá na plichtu. [oči v sloup]

48850

12.04.2005 04:43

V čem chodíme oblečeni v prérii

RE: V čem chodíme oblečeni v prérii

Sidonius 24.?.?.?

>Je to pouhá uzance a zvyk. A tedy - jiný kraj, jiný mrav. Já
>osobně vysloveně nenávidím oblečení, které není praktické,
>když si můžu vybrat, dám vždy přednost praktičnosti před
>snobárnou. Pěkné oblečení ale nesmí znamenat, že budu ze
>sebe dělat blbce.

Prosim jich, můžou mně říct jaký je rozdíl mezi těmi slovy, co jste použil - "uzance" a zvyk ? Není to něco jako když se řekne třeba gyps a sádra ? [chechtot]
No ale, p.Valtr asi chtěl vyjádřit své rozčarování a určitý nadhled v porovnávání toho oblečení "obyvatel prérie" s tím, na co byl zvyklý doma. Všude se lidé oblékají tak, jak jsou zvyklí se oblékat. Pokud nejsou roztrhaní a špinaví, tak je to celkem jedno co mají na sobě. Někdo se cítí nejlíp ve smokingu, někdo zase v teplácích. Ovšem jít na operu v teplácích se mi taky zdá poněkud neobvyklé. Jenomže u některých morousovitých hloubalů je to vlastně jejich problém s tím oblékáním (a nejen s oblékáním), protože když to není podle toho, na co jsou zvyklí a co oni považují za "vhodné", tak všechno jiné je špatné. To víte, vždy se najde dost "odborníků" z Brazilského pralesa, kteří ví nejlíp jak se má stavět iglů.

48848

11.04.2005 09:57

O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

RE: Poznámka k Vašemu textu z 11.04.05 05:11, pane Zdeňku.

Sidonius 24.?.?.?


>Co děláte v této situaci Vy, pane Zdeňku?

Já bych Vám zase rád odpověděl jako Švejk, potažmo jako Hašek ústy Švejka, ale asi by to neprošlo cenzůrou a Vy byste se ještě mohla urazit. Na Švejka si nehraju, spíš bych řekl, že z něho někdy čerpám jakous inspiraci. A ještě bych se Vás chtěl otázat, zda si dostatečně dovedete vybavit, co je míněno tím rčením, "spojit dobré s užitečným", jež jsem použil s poukazem na tu americkou činnost (už dvakrát), ale Vy jen stále "pleju len, pleju len ...". Kromě toho, mám dosti silný pocit, že se Alžběta nejmenujete, použila jste to pouze jako nick, ale takových je tu vlastně většina, takže co se dá dělat. [mrknutí jedním okem]
A ještě jedna podotázka, přečtete si po sobě Vaše odpovědi, než je odešlete ? Připadá mně, že na to někdy nemáte čas. Jinak já mám kytky a rostliny rád, i oleandry. Zdraví Vás Charlota. [smích]

48762

11.04.2005 02:54

O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

RE: O okupaci Jižní Koreje

Sidonius 24.?.?.?

>Mnozí dřívější prezidenti USA z doby světových válek -
>Wilson, Roosevelt - například, stejně jako pováleční
>prezidenti Truman, Eisenhower, Kennedy, Johnson, Nixon,
>Ford, Carter, Reagan, Bush, Clinton - například, takto
>uvažovali.
>Pohádku o ochotě USA chránit některé země před nebezpečím
>komunismu vyprávějí v Kanadě a USA ztracení čeští emigranti
>svým dětem před spaním, pane. S realitou má ale tato
>pohádka společného zhruba tak stejně, jako pohádka o Červené
>karkulce, nebo pověst o Blanických rytířích. Řečeno slovy
>Junga, je to mýtus, který dává smysl nesmyslným událostem
>okolo Vás. Nic víc.
>Sorry, jestli jsem Vám zkazila pohádku. Ale dříve nebo
>později to muselo přijít. [pláč]

Jestli tak uvažovali, to nevím, neměl jsem možnost se s nimi o tom bavit (Vy nejspíš ano), ale napsal jsem, že to asi dělali ve smyslu toho rčení, spojit dobré s užitečným. Dělá to tak hodně lidí, i prezidenti. Na pohádky nevěřím, ani na "emigrantské". Ale například naše první republika, mohla vzniknout díky Masarykovi a také díky Wilsonovi. Jak moc velký z toho měl Wilson prospěch, tedy USA, to nevím, ale snad to taky neoznačíte za pohádku ? Děláte na mě dojem, jakoby jste byla nejmíň C. Rice, nebo M. Allbright. Jinak jsem rád, že se se mnou "bavíte", najmě když to vyfutrujete Freudem, nebo Jungem. Řeknu to slovy Švejka - "Já se rád bavím se vzdělanejma lidma".

48740

11.04.2005 02:19

Ernst Zündel aneb člověk mimo zákon

RE: Mluvíme o dvou rozličných věcech, pane Němec.

Sidonius 24.?.?.?

>Ja chapu kam tim smerujete. Jiste, nezajima me jestli
>zemrelo 3 nebo 5 milionu zidu, ale urcite by me zajimalo kdo
>rekl, ze 6, kdyz vedel ze 3. Ale to nejdriv musite dokazat,
>ze lhal a jeste si byt jisty proc. Ja nejsem schopen
>posoudit zda je oficialni cislo pravdive, zda ho nekdo
>zamerne menil, jaky mel k tomu duvod a jaky od toho ocekaval
>vysledek. Zvlast ten ocekavany vysledek lziveho tvrzeni mi
>naprosto unika, a proto se uchyluju ke konstatovani, ze je
>to uplne jedno kolik jich bylo, kdyz je jasne, ze to
>zkresleni sice muze byt v milionech, ale porad faktickych
>par nezanedbatelnych mrtvych milionu zbyde...

Je to asi jako by Vám někdo přejel slepici a teď by se míra zavinění měla založit na tom, jestli ten dotyčný jel 60, 80, nebo 100 km/h, což je samozřejmě nepodstatné. Ale jak vidno z mnohých případů, bohužel není. [smích] No a s tím "oficiálním číslem" je to asi tak, že čím větší, tím lepší, ono to "jisté" etnikum má na číslech založenou existenci. Počty ovládají dokonale a asi nejen počty. Tož tak.

48734

11.04.2005 00:20

Ernst Zündel aneb člověk mimo zákon

RE: Ernst Zündel aneb člověk mimo zákon

Sidonius 24.?.?.?

Co Vám na
>tom vadí? Máte představu, že každý vězeň KZ musí být vyhublý
>na kost? To jste neviděl fotky ze vzpomínek A. Burgera, to
>byl typograf, slovenský Žid, který prošel Osvětimí, a
>skončil díky své kvalifikaci v Sachsenhausenu, v dílně, kde
>se padělaly libry, dolary atd. To byli pane fešáci vězni! To
>je to, Vy máte jakési zafixované stereotypy, a jak do nich
>něco nepasuje, hned je problém. Jistěže je, s těmi
>stereotypy[smích]

Pane Ábeles, mám tomu rozumět tak, že chcete říct, že všechny fota a dokumentární záběry, ze zmíněné doby, byly vlastně podvrhy a falsifikáty a většina vězňů v těch koncetračních táborech se měla celkem dobře a byli dobře živeni ?! [oči v sloup] Těch vězňů "fešáků", jak jim říkáte, těch bylo tak málo, že se o tom ani nemusíte zmiňovat, nebo to dokonce nabízet jako nějaký argument. A i u těch to záviselo na momentální potřebě Němců, jinak by byli následovali ostatní.

48725

11.04.2005 00:07

Ernst Zündel aneb člověk mimo zákon

RE: Ernst Zündel aneb člověk mimo zákon

Sidonius 24.?.?.?

>Veril by nekdo tomu, ze to je zidovka z Osventimi ?
>
>http://img.blesk.cz/blesk/imgdb/instance/1038438043phpBEK6a
>g.jpg

Text k této fotografii najdete tady - BLESK_cz - Svět načerno Láska v pekle.htm 1O.04.05

48720

10.04.2005 10:38

O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

RE: O okupaci Jižní Koreje

Sidonius 24.?.?.?

>Ani jedna kapka americké krve nestojí za to, aby byla
>vynaložena na ochranu Jižních Korejců před nebezpečím
>komunismu. Smysl má z pohledu USA jedině to, aby USA vší
>silou, které je tato země schopna, zabránila Jižním Korejcům
>v jakémkoliv počínání, které by mohlo ohrozit zájmy USA. Nic
>víc, nic míň.

Takovouto větu bych od Vás nečekal. Samozřejmě. A co kdyby se takhle k tomu postavili a v tomto smyslu uvažovali také dřívější presidenti USA, když se jednalo o vstup do některé ze světových válek, jichž se USA zúčastnily a také se velkou měrou zasadili o průběh a zdárný konec těchto válek ? I když ten konec třeba pro nás, Čechy, nebyl tak úplně zdárný (WWII), ale to bylo díky Stalinovi. Zase to teď malinko zjednoduším, aby se taky opozice měla čeho chytit, a sice, jestliže je někdo silný a způsobilý pomoci, či zasáhnout a zasadit se o "dobrou věc", pomoct slabšímu, utiskovanému, tak by to MĚL udělat. A USA to dělají, i když jim to někdy vyjde jako v tom rčení, "spojení dobrého s užitečným". A někdy je to tak, když je to jenom "užitečné", ale ať to kritizuje ten, kdo je "dokonalost" sama. Ti s duší nejčernější, budou dštít oheň a síru nejvíc. No, nešť, "vsjegdá tak býlo".

48662

10.04.2005 02:25

Výročí masakru v Dair Yasin

RE: Výročí masakru v Dair Yasin

Sidonius 24.?.?.?

>Zide zadaji o yoleranci? Cteji porozumneni a respekt za to
>co na nich "napachal" Hitler? Maji sprostotu zadato Financni
>odskodneni?Od roku 1968 zavrazdili 380000 Palestincu.Jak
>jinak o nich slusny clovek muze hovorit nez s
>odporem.Anglictina ma velmi vystizne porekadlo."Kdo zije
>savli, zemre savli". Nemuze to byt lepe receno

S tou šavlí je to docela dobré, asi jako naše - "Kdo seje vítr, sklízí bouři". Ale nějak mi ten "rukopis" připomíná pana N. z "pštrosího hnízda". No nic, je Vás tady takovejch víc, co se snaží o jakési mimikry. Bohužel, někdy marně. [smích]

48630

10.04.2005 00:34

Na pasovém oddělení

RE: Na pasovém oddělení

Sidonius 24.?.?.?

>Proc by to delali tak krkolomne, libovolna telefonni
>spolecnost vam tuto matrici sestavi za par minut a to velmi
>dokonale.

No, když jsme tady na "politicky nekorektním" webu, tak si dovolím být taky trošku nekorektní. Možná, že tohle všechno je do "jisté" míry způsobeno tím, že ten příliv "přistěhovalců", hlavně pak z Asie, je více, než velký a pro rodilé Kanaďany (i Američany) je mnohdy dost těžké jenom vyslovit "určitá" jména, a co teprve když má někdo na hlavě smotané "prostěradlo" a hustý plnovous, to je potom lehké se splést. Proto potom jsou ta kritéria zpřísněna, i když ta pravá příčina se ovšem neuveřejňuje. Postavte vedle sebe deset Síkhů a aspoň tři z nich si budou podobni jako vejce vejci. To je potom těžké pro ty naše vládní činitele, jak z toho ven, aby se "někdo" necítil diskriminován. Tady u nás v B.C. udělali "By Law" = nařízení, že každý "musí" mít, při jízdě na bicyklu, na hlavě ochrannou přilbu, pokud jste ale Síkh s turbanem, tak nemusíte. Moc hezký obrázek, jak se snaží ti potentáti, vetřít do anální části zmíněných. To velice prohloubí a utuží vztahy mezi lidmi, já už začínám mít "komplex" z toho, že nejsem Síkh. Ale kdybych si nasadil turban, mohl bych se za něj vydávat, jenže s tou řečí by byl problém. Zrovna tak řidičský průkaz. Zkoušky lze provést ve dvou úředních jazycích - Angličtina, Francouzština, ale též v Pundžábštině, nebo Čínštině. [naštvaný]

48610

10.04.2005 00:02

Výročí masakru v Dair Yasin

RE: Propaganda ignorujici souvisejici udalosti

Sidonius 24.?.?.?

>Je vidět,co je Leho,Kema za lidi.
>V roce 1920 bylo v Palestině 8% židů a žili poklidně
>s arabským obyvatelstvem.
>Pouze zásluhou sionistů a také britské okupační
>správy posléze dostali události ten správný "říz"
>a sionisté se mohli radovat ze splněného cíle,
>jejichž důsledky budeme pociťovat všichni ještě dlouho!
>Leho, Kema a další jsou sionističtí provokatéři!!!

"To je směšné a-cha, cha, tuze směšné a-cha, cha, odpusťte mi a-cha, cha, že se směju vám". Kulhánek číslo 21.

Opravdu, když se na to člověk dívá trošku jiným úhlem, je to věru legrace, přečíst si tady některé ty úsudky. [chechtot]

48607

09.04.2005 00:07

Spravedlnost na více způsobů

RE: Spravedlnost na více způsobů

Sidonius 24.?.?.?

>Vážený pane Karle,
>ano, chytrého umím dělat taky.

To už jsme si všimli

Ani na pomlouvání není nic
>těžkého. Ale pokud chcete jen pomlouvat a nepodepřít svůj
>názor žádným argumentem, tak běžte jinam. Na to tu není
>nikdo zvědavý.

Kdo Vás tu pomlouvá ? Vy zde zveřejňujete svůj názor a snažíte se ho podložit různými sociologickými studiemi a statistikami. Já a několik dalších Vám taky jen sdělujeme náš názor. Já jsem Vás akorát chtěl někam poslat, protože to o čem Vy mluvíte a snažíte se uplatnit, je jen "ideál", ale lidi jsou bohužel "různí", takže pro drtivou většinu by se Vaše "požadavky" daly aplikovat, ale pořád tam budou nějaké vyjímky a o ty tu jde. Podobně jako komunismus, navenek docela pěkně vypadající uspořádání společnosti, ale v praxi je to utopie, nefunguje to, kvůli lidem samotným. Dávat někomu trest smrti za to, že při rychlé jízdě někoho usmrtil, by bylo jistě přehnané, ale jak už jsem uvedl předešle, několikanásobnému úchylnému vrahovi, lidojedovi, bych trest smrti nejen schválil, ale i doporučil. A ať se všichni ti Vláďové jdou ..., nebo pomodlit. Taková creatura do společnosti nepatří a navíc aby ho ještě živila a starala se o něj, to tedy NE! Do toho Singapůru mě neposílejte, já bych si přál, aby se podobný systém uplatňoval po celém světě, až by si lidi zvykli na to, že je to normální, být "normální" a pak bysme nemuseli řešit tento problém a nebyla by ani tato debata.

48515

08.04.2005 17:53

Na pasovém oddělení

RE: Na pasovém oddělení

Sidonius 24.?.?.?

>Dnes na obecním úřadu sice chtějí to samé, ale kolky abyste
>kupoval někde v trafice nebo na poště a pro fotky si musíte
>zajít k fotografovi nebo někam do obchoďáku si sednout do
>kukaně před automat.

>Dřív k vyřízení pasu mi stačilo pět kroků z kanceláře do
>sousední a dnes abych kvůli pasu obešel skoro polovinu
>náměstí. Jde to od 10 k 5.

No jó p.Kadél, přeci jen ti komundírové měli něco do sebe, že ? No, tak zamáčknem slzu a vzdychnem, vono se už moc víc dělat nedá. Jenomže i když vám ti "komáři" vystavili pas, tak jste s ním mohl akorát do Paprikášova, nebo počongem do Waršavy a do ostatních socialistických zemí zářných zítřků, ale jinak jste potřeboval "výjezdní doložku", tak se nám o té trošku rozepište. Jistě se vám po ní taky stýská. Jakpak by né, taková vymoženost, však jsme byli jen jedni z mála, užívajicí si té "soudružské pozornosti". Nebo naopak ta prozíravost bdělých soudruhů, když nedbali práce a nákladů a do bývalé Jugoslávie vám vystavili pas šedý. A vono to stejně nemělo význam, akorát že lidi nevěděli, že si můžou nechat dát vízum do cizí země i do toho šedého. Pouze nevědomost a strach ze soudruhů jim v tom zabraňovala. Mně dali Rakušané vízum a řekli, že je barva nezajímá, že je to cestovní doklad a hotovo. Tož tak.

48476

08.04.2005 10:46

Spravedlnost na více způsobů

RE: Spravedlnost na více způsobů

Sidonius 24.?.?.?


>Je vám známa skutečnost, že pokud porovnáme dva náhodné
>americké státy s podobnými paramtery, tak je dvakrát vyšší
>pravděpodobnost, že bude zavražděn, v tom státu, který
>aplikuje trest smrti?

Člověče, tak mi tedy řekněte, co je to za stvoření, které dokáže pohlavně zneužít, zamordovat deseti-dvanáctileté chlapce a ještě si je potom připravovat k večeři ? Copak TOMUHLE můžete říkat člověk ? Tenhle případ se doopravdy stal. Už mě s tím Vaším "humanistickým" blábolem začínáte mírně hejbat žlučí. Když tady někdo řekne že je ten trest smrti za několikanásobnou vraždu a další těžké zločiny, tak Vy začnete zase s tím justičním omylem. Posílám Vás s tou Vaší "obhajobou" do..., určitě víte kam, ale kvůli té cenzůře to nemůžu napsat. Když se někdo, tím co koná, vyřadí z lidské společnosti, tak nemůže očekávat "lidské" zacházení. Chcete taky říct, že ty nacistické pohlaváry neměli popravovat ? Podívejte se na ten mnohokrát zmiňovaný Singapůr ! Proč tam nemají téměř žádnou kriminalitu a zločinnost ? To se tam sešli jen ti nejlepší z nejlepších ?! Podívejte se na dnešní mládež, jak se kolikrát chová jako zvěř, či hůř. Protože se ji moc dovoluje a skoro netrestá. Je to hrozně smutné a asi to bude ještě horší. Někomu stačí domluvit a někdo se nepolepší, i když mu useknou tu ruku. Vždy je třeba oddělit zrno od plev ! [naštvaný]

48443

07.04.2005 21:49

Na pasovém oddělení

RE: Na pasovém oddělení

Sidonius 24.?.?.?

>vysvetleni je celkem jednoduche, jen nevim, jak to kulantne
>

>rici- tak to zkusim bez servitku: problem je v tom, ze
>americani jsou proste v prumeru dost pitomi lide.
>__________________________________________________
>
>Pane dr Omedar, ja jsem cechoamerican. Taktez jsem americky
>obcan, cili American, jsem pro vas taktez v prumeru dost
>pitomy clovek ?

Hergot Lve ! Proč musíte reagovat na každou takovou pitomost ? Vy jste američan jen papírový, tak jako já kanaďan, ale když tím amíkem chcete tak moc být, tak si taky přiberte něco z toho, co říká ten vel(e)bloud. Zdá se, jakoby se vás to dotlko, co říká o těch američanech. [naštvaný]

48345

07.04.2005 21:00

Spravedlnost na více způsobů

RE: Spravedlnost na více způsobů

Sidonius 24.?.?.?


>"Rekla bych, ze vrazda na vrahovi neni vrazda, je to mozna
>dilema, ale kdo jednou vrazdil, kde je zaruka, ze nebude
>vrazdit po druhe, po treti.."


Pardón, předchozí citaci jsem přivlastnil p.Jarce, ale vlastně to řekl p.Vlada, já jsem to nějak nepozorně přebral, ale ono to vyjde nastejno.

48332

07.04.2005 20:54

Spravedlnost na více způsobů

RE: Spravedlnost na více způsobů

Sidonius 24.?.?.?>"Rekla bych, ze vrazda na vrahovi neni vrazda, je to mozna
>dilema, ale kdo jednou vrazdil, kde je zaruka, ze nebude
>vrazdit po druhe, po treti.."


P.Jarko, řekla jste to skoro stejně, jako ten profesor v jedné Drdově povídce "Vyšší princip" - "Z hlediska vyššího principu mravního, vražda na tyranovi není vraždou". Teď jen aby si to každý přebral podle svého.

48331

07.04.2005 10:33

Spravedlnost na více způsobů

RE: Spravedlnost na více způsobů

Sidonius 24.?.?.?


>Výborný nápad - nechat na Václaváku ukamenovat Stodolovi a
>Straku pozůstalými po jejich obětech. A pouštět to do
>vysílání pro mateřské školky jako odstrašující účinek. Hurá
>do středověku a nebo ještě líp - rovnou na stromy... [zmaten]
>[zmaten] [zmaten]

S dovolením, mohu to kapku vylepšit ? Já bych těm Stodolovejm, Strakovi a jiným podobným navrhnul "Tyburn". To byla, vlastně je, skála v Londýně, kde se těm "chudáčkům provinilcům", co se jich tak zastáváte, dala možnost, spáchat skokem dolů sebevraždu. A nebo potom něco na způsob Ďábelských ostrovů. A fertyk. Víte co řekl Konfucius ? "Jaká pošetilost, odměnit zlo dobrem. Jak chceš potom odměnit dobro ?" [cool]

48281

05.04.2005 13:32

Jak funguje marketing

RE: Jak funguje marketing

Sidonius 24.?.?.?

>> [velký smích] MEDVĚDICE ! [velký smích]
>
>no to snad ani ne, ta od Pardubic je po večerech moc
>ukecaná, a ta co jsme potkali v Rumunsku se mě lekla [pláč]

>
>máte snad na skladě nějakou použitelnější, kterou byste mi
>sem svým královským nařízením odeslal? [mrknutí jedním okem]


Silně pochybuju, že by p.Lev znal "Hanku-Medvědici" ze Seatlle. Ale ta se myslím poohlížela po nějakém statnějším bizonovi. Netroufám si dělat jakoukoliv nabídku, anžto nevím kdo se schovává za nickem Kavol, ale pár slov nic nestojí. Jenže stejně mám takový svrbivý pocit, že Hanka je malinko vybíravá. Ale těžko říct kterým směrem. No, zeptání tak drahé není.

48025

05.04.2005 12:26

Povedená Grossova taškařice

RE: Povedena Grossova taškařice

Sidonius 24.?.?.?

>jen přitroublá šaškárna pro stupidní ovce.
>mezi tímto ksindlem není mimo barvy fanglí rodílu.
>škoda času.

Velice dobrý postřeh a připomínka, p.Dub. Bohužel, těch ovcí asi je, nerad to přiznávám, setsakramentsky moc, a aby ta šaškárna nedosáhla kýženého efektu, pak už záleží jen na Vás a na Vašich souputnících, zda vysvětlíte té "lůze", či ovcím, že se jedná jen o šaškármu. Přeju/i Vám "Hodně Zdaru !" Není to myšleno nijak jinotajně, či dvojsmyslně. A navíc, není tady emotikon, který bych mohl použít k vyjádření "citovosti" svého příspěvku. Tak ! Ať se Editór zamyslí ! Těch emotikónů je málo ! [naštvaný]

48009

05.04.2005 12:07

(Ne)košer rajčata mohou také bojovat

RE: (Ne)košer rajčata mohou také bojovat

Sidonius 24.?.?.?

>No vidite pane Zdenislawe. Ta sama sablona neplati na
>vsechny. to co je dobre pro Vas, nemusi byt nezbytne dobre
>pro jine, atakdale, jde to stale. >Hadejte.... [mrknutí jedním okem]

Tak mně připadá, p. zapr, že se z toho chcete nějak šikovně vykroutit. Zeptal jsem se Vás, zcela přímo a Vy mi tady najednou začnete s jakousi "dialektikou", které já už jsem dávno odvykl. Pokud jste si jist svým názorem, tak ho vyklopte ! Vidíte, Vy mne už dokonce oslovujete mým křestním jménem, mohu to brát jako určitý kompliment, nebo jste jen slušně vychován a víte, co se patří ? No ale stejně, pořád je mezi námi "jakýsi" rozdíl. Já jsem zde uvedl své jméno a všechno, co zde napíšu(i), já su brňák, tak si za tím stojím a neschovávám se za nějaký nick, nebo anonym. U některých vím, že nemají vyhnutí, díky tomu, že pan Editór se stále ještě nestačil adaptovat na prostředí, kde se usadil(někdy to připomíná K und K, a někdy zase Reálný social.). Tak tedy já se s Vámi snažím komunikovat, ale věřte, je to možná taky proto, že mně Vaše "škrábnutí" poněkud rozezlilo, ale né zas tak, abych zcela zanevřel. A pokud Vám to nezpůsobí "neřešitelný" problém, sdělte mně prosím, proč používáte nickname, místo svého jména. Taky jste tak "paranoidní", že se bojíte "větrných mlýnů" ? No, je Vás tady docela pěkný zástup. Tak do řady chlapci a po jednom. Je v tom jenom vidět, jaké máte kdo sebevědomí a hlavně jestli máte v sobě něco, čemu se mezi chlapama, říká "čest".

48006

05.04.2005 11:20

Poděkování

RE: Poděkování

Sidonius 24.?.?.?

>Nebo jako ja, clovek zije z malych uspor, dulezite je zit a
>ne skomirat. [smích]
>
>je mi z vasi reakce blbe, ja bejt editorem,nasadil bych vam
>nahubek, aby jste takovy pindy zde neplival

Nevím. co Vás (spíš bych mohl napsat Tě, protože vím o koho jde) vedlo k tomuto závěru ? Nejvíc se mi vtírá v mysl, že je to vlastně určitá "filozofie" života, neboli přístup k tomuto bytí. Věru, člověk, který je ve velké míře odkázán na shovívavost, dobrou vůli a "milodary" svych bližních, neměl by se vyjadřovat ve smyslu, který jste použil/a, poněvadž to, že se tak děje, není Vaší zásluhou !! Ale právě naopak, zásluhou lidí, kteří mají možná více citu, než Vy. Schovejte to "kadidlo" s ohněm a sírou, snažte se něco udělat tak, aby jste nemuseli jen používat sáhodlouhé litánie k tomu, aby Vás lidi (kteří Vás neznají) obdivovali. Je to jen levné a krátkodobé pozlátko. S troškou inteligence (kterou určitě máte) byste na to mohli lehce přijít. Lidi nejsou tak naivní, jak se Vám mnohdy zdá, ale na druhou stranu je i mnoho těch, co dokážou soucítit a pomoct, ale k tomu je třeba se zachovat poněkud jinak. Jenže někdy je to velmi těžké, neníliž pravda ? Tož mňéte se jak chcete a jak dovedete. Není to míněno ve zlém, to jen Vy máte tendenci to takhle zkroutit. Nikdo Vám ubližovat nechce, jenom se snažte být takoví, jací jste dovopravdy. I to je mnohdy víc, než ty "povídačky". Pozlátko je k ničemu ! Myslím to úpřimně.

48002

05.04.2005 09:19

O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

Sidonius 24.?.?.?

>Jestli mluvite o Australskem premierovi, tak jste meli
>moznost jej vykopnout formou nevolit ho! Pokud vim tak
>nedavno vyhral dalsi termin v demokratickych volbach. Asi vi
>o situaci ve vasem regionu vice a vi proc se drzi USA! Oni
>ti sikmooci muzou byt nebezpecnejsi nez zidi, kterych se tak
>bojite!

Tak Vám p.Josef děkuju, že jste nadhodil tu "šimookou hrozbu". Spousta demokratických a mírumilovných lidí odsuzuje USA za tu invazi do Iráku. Opravdu to nevypadalo a ani dnes to nevypadá moc "demokraticky a humánně", jenže my, prostí chlebožrouti, vidíme věci tak, jak se NÁM jeví a jak je vidět chceme, za velmi vydatné pomoci a postrku různých médií. Ale ona ta "sviňská" politika je poněkud složitější na to, aby ji "pochopil" a "prokoukl" kdejaký nýmand. Ano, to co se právě děje ve světě, není zrovna hodno chvalitebného hodnocení, jenže ony ty pohnutky a strategie jsou pro nás, obyčejné smrtelníky nečitelné a utajené. Tak tedy, když se třeba taková Čína, počne mílovými kroky vzmáhat, tak to pro nás nebude "věštit" nic dobrého. Vzpomeňte na Sybilu ! A jestliže se Američané snaží o to, aby ten jejich průmyslový (rozuměj i vojenský) vzestup, nebyl tak rapidní a tudíž se je v tom snaží "omezit", pak dochází i k takovým situacím, jakým je třeba Irák a dosti pravděpodobně, budou i některé další země. Odjakživa tomu tady na Zemi bylo, že se kterákoliv mocnost snažila zkolonizovat a vytěžit co nejvíc pro sebe. Tak si ale řekněte - "Qui bono ?"


47993

05.04.2005 00:08

(Ne)košer rajčata mohou také bojovat

RE: (Ne)košer rajčata mohou také bojovat

Sidonius 24.?.?.?

>Pan netusi, ze mluvim mimo jinych i o nem...... [oči v sloup]

Tak dobrá, řekněte mi na rovinu, Mr. zap, co Vám na těch VŠECH emigrantech tak vadí, že jim podsouváte přídomek "plesniví" ? Zestárlí budiž, čas měří všem stejně. Mně se podařilo "vzít kramle" až na začátku 80ých let, takže jsem si ještě dost užil toho budování socialismu a "boje" proti imperialismu, po 68ém roce, než mnoho těch, co odešli hned po srpnu. A právě proto, že mám možnost srovnání dvou rozdílných světů, předpokládám, že mám serioznější náhled na věc, než nějaký Kuba Moudrý z Větrného Jeníkova, který jsa dobře "promasírován" dřívějším komunistickým tiskem a ideologií, nemá rád, či dokonce nenávidí ty "zasraný" emigranty, ačkoliv nemůže uvést jakýkoliv rozumný důvod, proč tomu tak je, jako většina ostatních. Řekněte mi jak moc Vám "ublížilo", že jsem já, či kdokoliv jiný, utekl z toho socialistického "ráje" ? To odsouzení nás emigrantů, je přesně v duchu toho, čeho se dopouštěli komunistické zrůdy na pilotech a vojácích, kteří válčili na západní frontě za II.svět. války. Nevím, jak je tomu v jiných zemích, mám na mysli tzv. Východní blok, ale u "normálně" vyvinutých obyvatel západní kultury, se s něčím podobným nesetkáte. Holt ti Češi musí mít vždycky něco extra. [cool]

47958

04.04.2005 11:02

Nastupují komunisté v Čechách k moci?

RE: Nastupují komunisté v Čechách k moci?

Sidonius 24.?.?.?

>A jak skončili ti,co jej soudili,ti,co jej vyšetřovali,ti,co
>jej v kriminále utýrali až k pomatení ,nebo ten
>estébák,který mu obstaral zbraň a poté ho udal...?

Děkuji Vám p.Hostující za tento příspěvek. Sám mám podobnou zkušenost. A Vy chcete vědět, kde a jak skončili ti, co to všechno zavinili ? Zkuste se zeptat p.Martina. Odpověď je jednoduchá a jednoznačná. Značná část obyvatelstva byla takříkajíc "namočena" do veškerého, komunistického svinstva, ani nemuseli být ve straně a dělali špinavosti. A teď si představte, že by tuhletu chamraď měl někdo soudit. Ti co jsou čistí a nemají na sobě "kainovo" znamení, těch je poskrovnu a mnozí by se báli něco takového udělat. A velice pěkný obrázek je, jak se dívají na nás, na emigranty. Je to většinou jen prostá závist, i když nebudete mít nic, stačí, když Vám bude svítit slunce na pohřbu. Taková je ta část českého národa, nic než prašivá, závistivá chamraď. Jistě že ne úplně všichni, ale bohužel takové množství, že se to podle nich dá posuzovat. Docela výstižnou a výmluvnou skutečností je ta, jak naložili ti stalinovi nohsledi s letci z Anglie. A co na to národ ? Nic. Když se dělaly monstr- procesy, co na to národ ? Nic, ještě se přikládala polínka. Dnes ? Radši budou volit komunisty. "Jen ať to těm kurvám bohatejm seberou". Průser je, že mezi těma bohatejma je zase příliš těch jejich zkur.....ů, ale to vlastně tak moc nevadí. Hydra pojídající svůj vlastní ocas. Uvidíme, jestli se dočkáme něčeho lepšího.

47916

04.04.2005 10:30

Jak funguje marketing

RE: Jak funguje marketing

Sidonius 24.?.?.?

,ja Vam reknu,ty zidi ve Washingtonu ti
>maji odvahu.

Tož teda p.Nohél, já bych Vám tuze rád sdělil, že s Vama převelice clómá paranóia, ale Editór by to asi nepustil. Tak co se dá dělat, budem muset trpět dál. Řeknu Vám akorát tolik - "Dé Vám Pámbů ščestí, do prdele pěstí!"

47915

04.04.2005 10:22

Wolfowitz prezidentem Světové banky aneb Kozel zahradníkem

RE: Wolfowitz prezidentem Světové banky aneb Kozel zahradníkem

Sidonius 24.?.?.?


>Apropos, je lepší když vládnou světu nedokonalé USA než
>dokonalý ajatoláh.

>
>Nicht wahr?

Já bych se rád přimluvil, aby těmto "kosmopolitům" VLÁDL nějaký "Ajatolláh", asi by to byla ta nejlepší léčba. Léčba šokem. Jenže kdoví, byla-li by co platná. Jajks.

47914

04.04.2005 10:14

(Ne)košer rajčata mohou také bojovat

RE: (Ne)košer rajčata mohou také bojovat

Sidonius 24.?.?.?


>Nejsou schopni si priznat jak to je. Jsou nespokojeni a tak
>jen hartusi po staru, tak jak byli vzdy zvykli. Je jich
>vsude na chatech plno. Zestarli, plesnivi emigranti. Je mi
>jich lito. Vase pozorovani jsou zato pravdiva.

No jó, p.Cap, voni lidi só pořád potvory a nechcó nikomu pomoct a ani ho nechat spokojeně žit, hlavně aby se měli dobře voni sami a vostatní ať tahnó k čertu. A pokaváď to tak bude, tak tady na tom světě nebude líp. Už je to holt tak, že ti co neco majó, só zarputili kapitalisti a ti, co majó hovno, holt zase névíc bévajó sociálistama. Akorát nejací hochštabléři to furt mrvijó a pak je v tem eště větší zmatek. Tož tak.

47913

02.04.2005 20:49

Možná vidím světlo na konci tunelu

RE: Možná vidím světlo na konci tunelu

Sidonius 24.?.?.?


>Hm, když ty prachy přepočtu na zlato, vychází mi nějak
>zhruba 50 tun zlata - kolik takový atomový stavební
>kompresor může vážit ? Ty větší, co já viděl, ty by mohly
>vážit tak do 3 tun ! Tady platí to pohádkové, že "dačo také"
>by nešlo vyvážit vůbec ani zlatem !!

Zkuste se podívat sem - http://www.ufomagazin.sk , to bude asi nejpravděpodobnější zdroj informací p.Čarodějníka. Znám taky jednoho, co mi tvrdil, že EXISTUJE transatlantický tunel, už ho dokončují. Jízda tímto expres-vlakem z Londýna do New Yorku nebude trvat ani hodinu. A to je všechno pravda, protože to našel na nějaké internetové stránce. To je potom těžké, něco vysvětlovat. [smích]

47817

02.04.2005 10:50

Terri Schiavová, vražda v přímém přenosu?

RE: Terri Schiavová, vražda v přímém přenosu?

Sidonius 24.?.?.?

>V jaké zvrhlé době to žijeme? Jsme pobouřeni, když ve
>válkách umírají lidé, máme nějaké pofiderní Listiny
>základních práv, podle kterých se nikomu, nikde a nikdy
>nesmí zkřivit ani vlásek... není ta přehnaná úcta k životu
>brzdou lidstva?

Ta úcta k životu určitě není přehnaná a už teprve není brzdou. Brzdou jsou různá individua, mající určitou moc (někdy i moc velkou) a zneužívají různé "Listiny" podle svých potřeb a plánů, ohánějíce se přitom tou "největší" lidskostí a demokracií. [cool]

47780

01.04.2005 11:24

Annan si myje ruce v umyvadle jménem OSN

RE: Annan si myje ruce v umyvadle jménem OSN

Sidonius 24.?.?.?


>No, nicméně naše chování, které má blízko ke kobylkám, které
>všechno zničí by připouštělo výklad, že jsme tady cizorodý a
>destrukční prvek. [smích]

A nejsmutnějším na tom je to, že si to spousta lidí uvědomuje, ale nemají moc s tím něco udělat. I když "oficielně se tvoří" mnoho, ale nějak to porád nestačí. Holt takovej už je dneska ten svět. [pláč]

47693

01.04.2005 11:17

Možná vidím světlo na konci tunelu

RE: Možná vidím světlo na konci tunelu

Sidonius 24.?.?.?


>Sidonius, nebudte lenivy a nepodjebujte, ze co ste kedy
>pocul a zazil od jednej babky, ale nazhavte googla a potom
>piste!

>OKeeej! [naštvaný]

Tak ještě jednou. Dal jsem si tu práci s "nažhavením" Googla a objevil jsem ten pravděpodobný zdroj Tvých "vědomostí". No, k té budějovické desítce se to snese.


Adresa redakce :

UFO magazín, Cintorínská 5, Nitra, SK 949 01

Tel.: +421 0376527783, fax: +421 037 652 80 03

e-mail: studio@tlacmichelangelo.sk

http://www.ufomagazin.sk


Z obsahu:

-r-: Clintonov asistent proti utajovaniu UFO

Karlík, M.: Priekopníci ufológie na Slovensku – ing. J. Bartoš, Dr. J. Šulhan

Víťaz, A.: Záhadné havárie na dialnici D 61 – náhle objevená neosvětlená auta přicházející z jiného časoprostoru nebo se po únosu vrátily na stejné místo?

-r-: Kam sa podela piata planéta? Před 3,9 mld lety zažily planety intenzivní bombardování a Země se srazila s planetou velikosti Marsu, což dalo za vznik Měsíci. Existovala planeta mezi Marsem a Jupiterem?

-r-: Kto stvoril vesmír ? Je to výsledek experimentu vyšší inteligence?

Jesenský, M.: UFO a smrt Marilyn Monroe. Co chtěla prozradit vedle plánů na invazi na Kubu a atentátu na F. Castra?

-r-: Nebeské lodě nad Irskom. Středověké případy objevení vzdušných lodí.

Kraus, R.: Kosmické nehody? ...

Ale zkus si taky přečíst něco z tohohle odkazu :
http//sajri.astronomy.cz-smejd-smejd.htm

47692

01.04.2005 09:55

Možná vidím světlo na konci tunelu

RE: Možná vidím světlo na konci tunelu

Sidonius 24.?.?.?

>
>>Nevím, čemu říkáte "podjebávání", ale
>>ptal jsem se Vás, kde jste přišel k tomu údaji, uvedeném v
>

>>předchozím odstavci.
>
>A ja som vam dedo odpovedal, najdite si to sam.

No, když Ty mně říkáš "dědo", tak já zase Tobě sopliak, alebo zasran. [vyplazený jazyk]

Starší než Ty asi budu, ale děda ještě nejsem, bohudík. Nenech se mýlit těmi klamavými tahy šelmy Leva. [smích]

47681

01.04.2005 04:58

Možná vidím světlo na konci tunelu

RE: Možná vidím světlo na konci tunelu

Sidonius 24.?.?.?

>(citace)Ked sa pred vekmi zrazila Zem s asteroidom velkosti
>Marsu, povstala energia bilionov atomovych a vodikovych bomb
>a planeta ziarila do vesmiru viac ako slnko. No a prezila
>to.(konec citace)

>Tedy co pro Vás znamená to "přežila to" ?? Totiž když se jen
>tak mimochodem pohybujete v takových kosmických měřítcích
>(nebo měřítkách? co já vím?), patrně by Vás nerozházel ani
>případně výbuch našeho Slunce ve stylu Supernovy.


>Trošičku Vás šťourám, Váš příspěvek mě totiž velmi zaujal,
>tuším za tím vším docela nevšední a zajímavé názory .. Co
>takhle ICQ ?

Spíše byste se měl zeptat na IQ. [smích] Já jsem si dovolil vznésti podobnou otázku a pána Čarnoknežníka to trošičku rozvzteklilo, že se musel uchlácholit budějovickou desítkou. Google sice používám a dost často, ale mnohdy je to hledání na "dlouhá léta", poněvadž těch odkazů jsou tam někdy i miliony, tak jsem se zeptal ctěného p.Č. na ten odkaz, ale pravděpodobně ho "rozkúrilo" iba len to, že som si dovolil, pochybovať o jeho sdeleniu. Přeji Vám více štěstí.

47658

31.03.2005 10:01

Dražba mezd: Vyhrává, kdo přijme méně

RE: Dražba mezd: Vyhrává, kdo přijme méně

Sidonius 24.?.?.?


>Akorat me mrzi, ze mi balite pred nosem ma devcata, ktera
>jsem si na Zvedavci vytypoval. Na priklad, pani Alzbetu,
>kterou jste pozval do sveho ?! ochotnickeho divadla, ach jo.
>[pláč] Ted budu hrat jen druhe housle [zmaten]

Nevěšte hlavu, není všem dnům konec. A s tím "ochotničením" to umíte, řekl bych lépe, než já sám. [chechtot] Jinak já žádné divadlo nevlastním a ani naše skupina ne. Musíme si ho rentovat a je to horší a horší, tedy dražší a dražší. Takže to pozvání pro p.Alžbětu, by se mohlo taky brát, jako určitá "promotion". Jenže to přece nemohu dotyčné, tak stroze nadhodit, anebo bych měl právě jenom takhle ? [překvapení]

47576

31.03.2005 08:10

Jak funguje marketing

Jak funguje marketing

Sidonius 24.?.?.?

A co je tohle :

"Dneska jsem zabránil znásilnění".
"Nekecej, a jak" ?
"Ukecal jsem ji". [chechtot]

47571

31.03.2005 08:00

Terri Schiavová, vražda v přímém přenosu?

RE: Terri Schiavová, vražda v přímém přenosu?

Sidonius 24.?.?.?


>Ta hra, ktoru nacvicujete, "Příběhy obyčejného šílenství",
>tam sa musi urcite jednat o niekoho, kto neobozretne, bez
>ochrannych pracovnych pomocok, pozoroval , ako vas intelekt,
>ostry ako britva, si volne zongluje s myslienkami, vyrazmi a
>to mu muselo udriet celkom obycajne na mozog[zmaten]

>Pan Lev, len dufam, ze bez boja nestiahnete chvost, to by
>ste ma velmi sklamal. Aj ked musim priznat, ze vas sok,
>zvany Sidonius, je hrozostrasna kombinacia intelektuala a
>amaterskeho divadelnika.

>Ale vy nie ste predsa nadarmo LEV [mrknutí jedním okem]
>
>Lovu zdar!

No vidíte, já si ani netroufám pomyslet jakou kombinací byste mohl ohromit Vy nás, pokud ta moje se Vám zdá být "hruodzostrašná". Ale ta hra od Zelenky je teprve dva roky stará a už ji hráli i v New Yorku, v ČR několik divadel a dokonce natočili i film. Jenže to Vám jaksi moc nebrání udělat si svůj obrázek, že ano ? A taky se mi líbí Váš bystrý důvtip, který Vám neomylně sdělil, že chci "sbalit" paní, či slečnu Alžbětu. Asi v tom smyslu - "podle sebe soudím tebe". Takže nechte těch invektiv a radši sdělte ten link, odkud máte ty Vaše asteroidy, nebo budu nucen použít metodu "Šrapnel". Začínám z toho cítit Debuggerštinu. [vyplazený jazyk]

47570

31.03.2005 07:37

Možná vidím světlo na konci tunelu

RE: Možná vidím světlo na konci tunelu

Sidonius 24.?.?.?


>Sidonius, nebudte lenivy a nepodjebujte, ze co ste kedy
>pocul a zazil od jednej babky, ale nazhavte googla a potom
>piste!

>OKeeej! [naštvaný]

Tak dobře "gentlemane", ale mám zato, že jím nejste, spíš docela něco jiného. Nevím, čemu říkáte "podjebávání", ale ptal jsem se Vás, kde jste přišel k tomu údaji, uvedeném v předchozím odstavci. Slušňáci tady většinou uvedou link a ani se neohání gentlemanstvím, což Vy ale činíte, jenže pak to smetete nějakým "podjebáváním". Ty Vaše reakce jsou "Pumprdentlich", co to je, myslím popisoval Ota Pavel v jednom ze svých děl, a sice "jako když jde bohatá dáma v kožichu, s kloboukem na hlavě, ale na podpatku má přilepené lejno." OKéééj ! [vyplazený jazyk]

47568

31.03.2005 03:03

Dražba mezd: Vyhrává, kdo přijme méně

RE: Dražba mezd: Vyhrává, kdo přijme méně

Sidonius 24.?.?.?

>Stretol som minule jedneho chlapa, zvaraca zo
>sprivatizovanej fabriky, ktory formuloval personalnu
>politiku firmy takto:

>Najradsej by chceli 20 rocneho zvaraca s 30 rocnymi
>skusenostami za plat ucna!

Docela běžná zkušenost a myslím, že nejen na Slovensku.
Ještě jen tak pro úplnost, byste mohl uvést, azda tým novým majitelom, nieje bývalý súdruh riaditel. [smích]

47555

31.03.2005 02:44

Anatolij Ščaranskij alias Natan Šaranský

RE: Anatolij Ščaranskij alias Natan Šaranský

Sidonius 24.?.?.?

>Klikol som si na vase prispevky a bol som strasne
>prekvapeny, co vsetko dokaze choroba s clovekom spravit. Ak
>by toto nebol gentlemansky diskusny klub ale ulica, musel by
>som pri rozhovore s vami pouzit slova, ktore gentleman
>normalne neberie do ust ani ked si pricvikne palce medzi
>dvere [mrknutí jedním okem]

Nevím jakou cestou a myšlenkovými pochody, jste došel k názoru, že je někdo choromyslný, když si "dovolí" uvést zde své názory, které zrovna VY, nesdílíte. Vy jeden "gentlemane" ! Vám by bolo treba celkom negentlemansky, pricviknút niečo iné, ako palec medzi dvere. [chechtot]

47553

31.03.2005 02:26

Dražba mezd: Vyhrává, kdo přijme méně

RE: Dražba mezd: Vyhrává, kdo přijme méně

Sidonius 24.?.?.?>Pane kema, jak muzete psat za pana Fl 88 ? Ze byste, byli
>stejna krevni skupina se stejnymi geny ? Vubec bych se
>nedivil [naštvaný]


Zase nám Levík zabodoval. "Zloděj křičí :´chyťte zloděje´ !" [chechtot]

47549

31.03.2005 02:06

Terri Schiavová, vražda v přímém přenosu?

RE: Terri Schiavová, vražda v přímém přenosu?

Sidonius 24.?.?.?

>Sabbatical programy vždycky zahrnuji spostu čarodějů a
>čarodějnic, pane. Velmi jasně je to vidět při srovnání
>definic vědy a magie.

No ale jak vidíte, najdou se i takoví "čarodějníci", kteří ani neví, co je "sabbatical" a ještě s tím lezou na veřejnost. Jinak Vám Alžběto, přeji velice příjemný pobyt zde ve Vancouveru a jestli máte zájem o krajanské divadlo (předpokládám, že ano) můžu Vám sdělit podrobnosti. Teď nacvičujeme hru od Petra Zelenky - "Příběhy obyčejného šílenství". Moje adresa je přiložena.

47546

31.03.2005 01:51

Terri Schiavová, vražda v přímém přenosu?

RE: vražda v přímém přenosu?

Sidonius 24.?.?.?>Např. František z Assisi řekl, že by se považoval za
>zloděje, kdyby se nerozdělil s chudším, než je on. Je to
>postoj vytažený do extrému, ale základní směřování je
>správné.

Nevíte čím to je, že těch sv.Františků je dnes tak žalostně málo ? Ostatně on jich byl vždy nedostatek, co je lidstvo na světě. Když se jen tak kouknu kolem, hlavně na ty "služebníky Kristovy", specielně tady na severoamerickém kontinentu, každou sobotu i neděli dopoledne v TV(každý druhý kanál), jak chlácholí své ovečky a jak "přeskromně" žijí, tak je mi jich opravdu líto. Ale hlavně těch jejich oveček. [pláč]
Dovede si někdo představit tu situaci, že se všichni budou řídit desaterem do slova a do písmene ? To už by snad byl konec lidstva. Já si to jen tak matně nastiňuju a mám v tom pekelný zmatek. [chechtot]


47544

31.03.2005 01:31

Možná vidím světlo na konci tunelu

RE: Možná vidím světlo na konci tunelu

Sidonius 24.?.?.?

>Ked sa pred vekmi zrazila Zem s asteroidom velkosti Marsu,
>povstala energia bilionov atomovych a vodikovych bomb a
>planeta ziarila do vesmiru viac ako slnko. No a prezila to.
>Vznikol mesiac.


Můžete mi prosím sdělit, ze kterého "čarodějnického lexikonu" jste vyčetl ten asteroid velikosti "Marsu" ? Mars je zhruba poloviční jako Země s hmotností asi jedné její desetiny, což je však v tomto případě nepodstatné, podstatné je jakou hmotnost měl ten gigantický asteroid. Pochybuji, že ještě menší, než Mars. Do velké míry taky záleží na úhlu střetu těchto dvou těles. Kdyby k něšemu takovému došlo, obávám se, že by se obě tělesa skoro vypařila, anebo by z nich zbyly zase dva, nebo hejno menších asteroidů. Někde jsem četl, že Země měla původně čtyři Měsíce, ale tři byly daleko menší, než je ten dnešní, tři již spadly a od toho jsou vyvozovány ty katastrofy, jako vyhynutí dinosaurů, potom Atlantida a Mexický záliv. Jsou to jen teorie, takže by mě zajímalo, kde jste přišel k té Vaší ? [překvapení]

47542

30.03.2005 06:56

Terri Schiavová, vražda v přímém přenosu?

Terri Schiavová, vražda v přímém přenosu?

Sidonius 24.?.?.?

Fuj! Hruza! Stydte se!
Tentyz clanek se objevil v Britskych Listech, dokonce se zitrejsim datumem! To jsem si myslel, ze editor Zvedavce vyzaduje alespon prislib exklusivity.

Když se podepisujete Doktor, tak byste se taky mohl stydět, za to Vaše "datumem" ! [smích]

47435

30.03.2005 04:59

Anatolij Ščaranskij alias Natan Šaranský

RE: Anatolij Ščaranskij alias Natan Šaranský

Sidonius 24.?.?.?


>Anonyme
>Podejte dukaz.
>Kde z mych prispevku pani Markete cisi rasova, nebo jina
>nenavist vuci komukoliv?

>
>Hmmm,...tak ciste napsany prispevek a nakonec co,....kapka
>jedu.

No, já tam ale žádnou kapku jedu nevidím, to je jen Tvoje dialektika Idealisto. Měl by sis to jméno změnit na Štatlař, takhle je to trošku zavádějící. Tak Zdarec kemo !

47431

29.03.2005 11:07

Dražba mezd: Vyhrává, kdo přijme méně

RE: Dražba mezd: Vyhrává, kdo přijme méně

Sidonius 24.?.?.?

>A to ze jsem REPUBLIKAN, znamena ze KAZNI zvykam....,
>do rady, k sobe bliz a praporecky VYS!!
>
>Tomu Ty fleetwoode-osmdesatosmicko budes asi dobre rozumet!
>
>Ja bydlim 26let v Kanade a jeste jsem "socialistu"
>nevidel...

>mohl bys pomoci mi jej nalezt? Bohate se odmenim!
>
>Jinak nemam osobne vubec nic proti tomu, ze milujes pana
>presidenta. Jsi prikladny Patriot! Carry-on FL-88![chechtot]

Tož teda, já su tady už dvaadvacet let a postupem času nabývám dojmu, že před čím jsem tehdy utekl, tak mě tady začíná dohánět. A někdy tak, že si to ani nechci připouštět, ale je to opravdu většinou jen díky těm NDP socanům. Jenže stále se snažím za tím vidět ještě něco materiálnějšího a to je lidská hamižnost a lakota. Ti "omezenci" v uniích vidí jen sebe a nikoho jiného. Oni stále naříkají, jak se jim chudáčkům nedostává toho a onoho, ale vůbec ve své "bratrskosti" a "sesterskodti" nevidí nikoho jiného, než sebe. Takže oni musí stávkovat, protože ten "krutý" vydřiduch zaměstnavatel, jim platí jen 26 dolarů na hodinu, ale jak s tím můžou ti nebožáci vyjít, oni potřebují aspoň 32, přičemž spousta dalších, neuniových dostává za mnohdy těžší práci jen polovic a "musí být ráda". Jak to potom posoudit ? [oči v sloup]

47335

25.03.2005 10:22

Čekáte, až se Amerika položí? Nezadržujte dech!

RE: Čekáte, až se Amerika položí? Nezadržujte dech!

Sidonius 24.?.?.?

>Znal jsem jednoho Kemu Keblinga.

To jsi nejspíš Zilvar z chudobince, ale ten tvůj Keblink se jmenoval Kemlink a ne Kema, ale Eda. Kema znamená v hantecu něco jako kamarád. Ty socialistická hydro.

47037

25.03.2005 10:02

Anatolij Ščaranskij alias Natan Šaranský

RE: Clanek jak z Rudeho Prava

Sidonius 24.?.?.?

>Skoda, ze hodlam dodrzovat jistou kulturu projevu. Mozna by
>pan Stwora mohl usporadat neco jako anarchy day, abych ze
>sebe mohl dostat sve pocity jednoznacnym, velmi hrubym,
>urazlivym az nechutnym zpusobem, nebot muj slovnik obsahuje
>velmi vystizne terminy pro toto individuum. Chce se mi
>zvracet a nenachazim zadnych lepe vystiznych slov.

Něco velmi podobného jsem tu už kdysi navrhoval, jako třeba emotikony se škálou významů, jež by si dopisovatel zvolil a čtenář by si dosadil ten význam, který by se mu zamlouval nejvíc. Třeba emotikon pro prase by zároveň mohl vyladřovat selátko i dobytek, nebo veš - brouček, či parazit apod., když už je tady ta cenzura. I když jsou tady jedinci, kterým bezevšeho projdou podlá nařčení a hrubé nadávky ze IV. cenové skupiny, například nick - "Bijecblbobijce", dříve se podepisoval Peleška. A pochybuji, že by stačil jen jeden den na to, aby se zde všichni dostatečně počastovali těmi "lichotkami", jak navrhujete. Chce to mít stálou, průběžnou a volnou možnost použití těchto "zlepšení". Jinak ty Vaše pocity s Vámi sdílím rovněž, ale nejsem si jist, že bych je použil zrovna v těch místech, kde je chete použít Vy. Ale takový holt už je dneska ten svět. [smích]

47035

25.03.2005 08:26

Cesta do hlubin politicky korektní duše

RE: Cesta do hlubin politicky korektní duše

Sidonius 24.?.?.?

Pane Noho,
stále nevím proč se mi snažíte podsouvat nějaké nacistické metody. Buďte tak laskav a upřesněte mi to odkazem na příslušný článek, kde jsem se nějak podobně vyjádřil. Já jsem napsal "dobrovolnou" izolaci, něco na způsob císaře Josefa II, když zřídil "špinhauzy", kde měli chudáci zajištěno bydlení, stravu a i jakousi práci, přesto se tam všichni nehrnuli, ale bylo jich i tak dost, takže to svoji funkci mělo. Vy si, pod dojmem svých představ, modelujete situace, do kterých mě zastrčíte jako šachovou figurku v domnění, že asi takhle potáhnu. Čili je to jen Vaše dedukce. Jenže já s Vámi ty pomyslné šachy nehraju, takže moje pravidla mohou být odlišná od těch Vašich a proto Vás žádám, abyste mi nepodsouval něco, co jste si "vyfabrikoval" ve své mozkovně. To, že nemám rád homosexuály, ještě neznamená že je chci "vyhlazovat", takže s tím Holocoustem jděte do p..., patřičných míst, jsem měl na mysli. A za další, Vy jistě víte, že já zde uvádím svoji e-mail a víte jak se jmenuju, ten Nick jsem si dal až po určité době, když si mě začali plést se Zdenkem # 24. Možná, že Vy taky. Mimochodem, kdysi jsem četl, že to moje jméno by mohlo mít původ z toho latinského. Takže jestli chcete můžete mi odepsat na e-mail, mám podezření, že se asi známe, ale je to jen domněnka. [překvapení]

47025

24.03.2005 02:11

Školné na českých vysokých školách ANO nebo NE?

RE: Školné na českých vysokých školách ANO nebo NE?

Sidonius 24.?.?.?

>Chci rici, ze se vyzaduji nesmyslne biflovani letopoctu,
>vzorecku, prvku - ale daleko podstatnejsi nez vedet, v
>kterem roce Kolumbus objevil emeriku (1492) preci je, o co
>slo, a sice ze hledal lepsi obchodni cestu do Indie, nez
>kolem pobrezi Afriky (nee, Suez nebyl [chechtot] ) ... To same
>neni ani tak podstatne podle me, aby ma mama segra vedela,
>ze 1620 se to semlelo na Bile Hore, ale o co slo, PROC k
>tomu doslo a k CEMU to vedlo.

>Proste vyklad dejin, diskuze a snaha o pochopeni a vedeni k
>samostatnemu mysleni.

>To jsou veci, jenz ve skolstvi dnes naprosto zoufale chybi.
>Tim by se melo zacit...

Kristepane ! Kde jste to, Vy člověče nešťastná, chodil do školy, že po Vás chtěli, nebo Vás jen učili letopočty a už nic víc ? To je mi Vás ale úpřimně líto. No, Němci na to mají výraz "Sonderschulle". [překvapení]

46895

24.03.2005 02:01

Cesta do hlubin politicky korektní duše

RE: Cesta do hlubin politicky korektní duše

Sidonius 24.?.?.?

Samec bez hlavy žije ještě dost dlouho, ale ztrácí
>orientaci a není schopen se normálně pohybovat. Jediné, co
>je schopen udělat, je dokončit oplození samice (pokud se na
>ní udrží). Po splnění úkolu ho Kudlanka pomocí svých silných
>kusadel zbaví nohou a křídel a zbytek sní…

> A jaké z toho plyne poučení? Pánové, krmte dobře své
>manželky, nepřijdete o hlavu [chechtot]!!!

>daniela@kudlanka.cz
>
>o změně jména ani nicku neuvažuji [cool]

Je to velmi kruté, co ta příroda nadělila těm kudlánkům a ten název Danielo, neměň ! Když tak jeden čte ty komentáře kudlanek na Tvém webu, neubrání se dojmu, či určité asociaci, že mnohé ty "Stepfordské paničky", by docela rády učinily totéž, co ta kudlanka. Nota bene, sama sis to dala do záhlaví, jako motto. Ale jak vidíš, tak s lidma je to asi všude stejné, "není na světě člověk ten, aby se zachoval lidem všem". [mrknutí jedním okem]

46893

23.03.2005 23:59

Školné na českých vysokých školách ANO nebo NE?

RE: Školné na českých vysokých školách ANO nebo NE?

Sidonius 24.?.?.?

>Ach bože, zase jeden chlap, který musí za vším jen trochu
>ženským vidět sex a prostituci..... Nedělala jsem
>společnici, učila jsem....rekvalifikační kurzy. I když v
>oboru, kde těma kozama lze vydělat majlant - rekondiční
>masáž. Zároveň jsem masírovala ve slušném mezinárodním
>hotelu. Těch, kteří chtěli nejen masáž, bylo dost a nebyli k
>zahození, ale mám ještě dost úcty k vlastní osobě a myslím
>si, že přece jen raději budu vydělávat hlavně hlavou. Abych
>si vydělávala na živobytí nebo vysokou školu pohlavními
>orgány - no tak špatně na tom ještě nejsem.

Můžete tento můj příspěvek brát, jako že se Vás chci zastat, protože na to, aby holka dělala "rozhoďnožku", musí mít určitou povahu a mně takováhle nějak moc "neštymuje" s tou vysokou školou. No, možná by se nějaké takové našly, ale nejsem ženská, tak nevím, jen se domnívám. Třeba, když už na té vejšce je, tak v rámci vylepšení prospěchu, nebo před záchranou reparátu, se dokáže "přizpůsobit", pokud na to má ty proporce, tak to bych se ani moc nedivil. Ale když ono "všechno je jinak". [smích]

46881

23.03.2005 10:18

Cesta do hlubin politicky korektní duše

RE: Cesta do hlubin politicky korektní duše

Sidonius 24.?.?.?

>Pane Matousek, tak trochu jste me zklamal ve sve kritice
>homosexualu. Jakoby fakt jejich sexualni orientace byl
>hlavnim determinantem jejich charakteru bez ohledu jakeho
>vzdelani a jakych met dosahli v zivote. Dovolte mi jen
>takovou zkusebni otazecku: Behem Holocoustu zahynulo mnoho
>Zidu, myslite si, ze ti zahynuli co byli homosexualove
>zemreli pravem a meli by byt discounted od celkoveho poctu,
>protoze si podle Vas nezaslouzili zit? Panove, kde je ta
>zakladni humanita? Jen tak naokraj, pred par mesici si pan
>Stwora lamentoval, ze uz nemuze najit pedofilni obrazky na
>Netu.

Vůbec nechápu, jak jste došel k tomu, že chci, nebo souhlasím s likvidací homosexuálů. Rád bych věděl, jak jste k tomu došel. Já jsem mluvil o určité dobrovolné izolaci. A už vůbec nechápu, proč do toho taháte Holocoust ? [překvapení] Uznávám, že jsou tací, kteří mají vysoké vzdělání a jsou svojí prací prospěšní společnosti a lidstvu celkově, ale proč se s tím musí holedbat a nutit ostatní, aby je brali jako samozřejmost a snažili se vymáhat určité preference. Jsem staromódní, konzervativní a jsem proti tomu, aby se braly osoby stejného pohlaví, protože si myslím, vlastně jsem přesvědčen, že to k ničemu dobrému nepovede.

46829

23.03.2005 09:18

Evropská unie si povolila opasky

RE: Evropská unie si povolila opasky

Sidonius 24.?.?.?


>A hlavně - tehdejší západní německé země už nadotovaly
>bývalou

>NDR více jak 1000 miliard marek. Jinak by měla Evropa "na
>krku"

Docente Peleško, slyšel jste někdy výraz "bilion" ? Nebo taky používáte místo milionu výraz - 1000 tisíců, jako Cheyene v Tenkrát na západě. Rovněž to "nadotování" je velmi libozvučné. Asi něco, jako "napřispění", že ano ? [chechtot]

46827

22.03.2005 09:05

Válka v pražské židovské obci sílí

RE: Válka v pražské židovské obci sílí

Sidonius 24.?.?.?

>Na Kubě je proti dalším jihoamerickým státům poměrně
>daleko lepší životní úrověň!
>Takže Dušane docela normálně kecáš a jsi zlomyslný prolhaný
>sráč!!!!

Ale copak se stalo p.Peleška, že jste převlíkl kabát ? Ono je vás i tak dobře poznat. Ovšem teď mi ten váš nick trošičku připomíná flagelantství. [překvapení]

46711

22.03.2005 08:09

Cesta do hlubin politicky korektní duše

RE: Cesta do hlubin politicky korektní duše

Sidonius 24.?.?.?

>>...a ne "teploušů", pane Stwora!
>
>Soulasím, že to slovo asi není příliš spisovné, jde spíše o
>hovorovou češtinu, ale jinak co je špatného na slově
>teplouš?

>
>Nechcete doufám zavádět politicky korektní slovník a
>určovat, že černoši nejsou černoši, ale Čechoafričané,
>cikáni nejsou cikáni, ale Romové a teplí nejsou teplí, ale
>gayové.

>
>Opravy slovníků jsme už v minulosti zažili. Vždycky to byl
>znak nesvobody.

Dovolím si nabídnout několik výrazů z brněnskýho hantecu pro homosexuála - buk, bukál, bukač, bukvica, buzuluk, buzna, buzík. Jak vidět všechna ta jména jsou odvozena od toho jednoho, které je však silně pejorativní.

46709

22.03.2005 07:56

Cesta do hlubin politicky korektní duše

RE: Cesta do hlubin politicky korektní duše

Sidonius 24.?.?.?

>pane Grovik, to je velice viditelne ze nechapete, pokud
>prirovnavate cloveka k potkanovi, mozna, ze vam jednou
>dojde, ze tyto zvirata se onanuji a nemajic palce hledaji
>objekt na kterem by se mohli onanovat. To, ze homosexualita
>"volne povolena" byla predzvesti padu te one spolecnosti to
>si laskave prectete v dejinach lidstva.

>
>Co se tyce homosexualu v USA tak jejich parketa je hlavne
>zakonodarna a sice snazi se spolecnosti namluvit, ze chteji
>mit stejne prava jako manzelsky par v dedeni nemovitosti,
>navstevovani nemocnic, podavani prasku atd. to vse, mohou
>delat dnes bez meneni zakonu. Homosexualita je zvrhlost, ne
>life style. Ritni otvor nestvoril Buh (priroda) k soulozi.

Tentokrát si musím zahrát na p.Leva a vyjádřit Vám svůj dík a podoru Vašich slov, neboť já to cítím úplně stejně, tak jako Vy. A copak je asi s p.Lvem, že se nám vyhýbá, tedy myslím této debatě o ožehavém tématu ? [překvapení] Pravděpodobně se stěhuje do teplejších krajin. [smích]

46708

22.03.2005 07:43

Cesta do hlubin politicky korektní duše

RE: Cesta do hlubin politicky korektní duše

Sidonius 24.?.?.?

>pro rejpaly: omluvte "vizniva" a podobne nechtene chyby meho
>pravopisu...

No, již jsem si ostřil tužku, ale takhle je to za 1-. [chechtot]

46707

22.03.2005 07:40

Cesta do hlubin politicky korektní duše

RE: "Homorodina"

Sidonius 24.?.?.?

>Já jsem stále toho názoru, že adopce homopárem je lepší než
>děcák. Ale pouze za té podmínky, že se takovému homopáru s
>dětmi nebude říkat "rodina", neboť to není rodina, ale
>jakýsi luxusní "miniděcák". Pokud se tomu říká "rodina", tak
>to má pak možná horší dopad na dítě než děcák.

Vy si opravdu myslíte, že změnou názvu se to "pozlatí a vyšperkuje" tak, že pak to bude úplně v pořádku a O.K. ?

"To je směšné a cha, cha, tuze směšné a cha,cha,
odpusťte mi a cha, cha, že se směju Vám". [velký smích][velký smích][velký smích]

46706

22.03.2005 02:47

Válka v pražské židovské obci sílí

RE: Válka v pražské židovské obci sílí

Sidonius 24.?.?.?

>Hele, já když jedu do Thajska, tak je mi jasný, že za stejný
>jídlo se stejným kuřetem a rejží, zaplatím daleko více, než
>domorodec. Kašlu na to, jsem tu na dovolené a i tak je to
>levnější, než u nás. Když mě druhý den vezme Thajka na oběd
>a po nákupech a kupuje ona, má úplně jiné ceny, než která
>prodejce stanoví pro mě. Seru na to, jsem na dovolené a jedu
>si užít a ne počítat škváru, škudlit a šílet, že někde je to
>o 20 % dražší. Dneska, když poslucháte cizince v českých
>hospodách a při procházkách Prahou, připadáte si jak na
>sjezdech pojišťováků - neustálé přepočítávání kurzů a cen.
>Tomu říkám dovolená na hovno. Když na to sakra nemám, sedím
>doma na hnědce a nejedu někam, kde počítám rohlíky a
>sleduju, kde je nejlevnější autobus. Nikdo mě nenutí sem
>jezdit.

Dojal jste mě, že jste zůstal čech. To, že tyhle praktiky, běžné v rozvojových zemích třetího světa, uplatňujete taky doma, Vás chtíc nechtíc, řadí mezi tyto země. Vy sám jste toho příkladem. Nejspíš byste považovali za spravedlivé, aby Vám, když přijedete třeba do Anglie, počítali za všechno jen čtvrtinu ceny, když jim řeknete, že jste z Čech. No, potěš Pámbů ! A co čeští turisté, ještě pořád sebou vozí na dovolenou (do západních zemí) kufry konzerv ? [chechtot]

46695

22.03.2005 02:31

Kam s miliony za provoz Zvědavce?

RE: Kam s miliony za provoz Zvědavce?

Sidonius 24.?.?.?


>paličáku Ben Hure, můžete mi prosím říci, proč komunikujete
>česky? - když prosazujete uniformitu, tak byste snad měl
>mluvit anglicky, neboť tento jazyk je v tzv. západní kultuře
>(abych nepočítal 1,3 mld číňanů apod.) nejrozšířenější,
>obdobně jako jsou Windows rozšířenější, než Linux ...

Nemohl byste požádat některého ze slovenských dopisovatelů, aby Vám poslal ten jejich "vokáň", docela by se hodil nad to "o" ve Vašem nicku. [smích]

A kdybyste to snad chtěl anglicky, tak stačí říct.

46691

22.03.2005 02:19

Školné na českých vysokých školách ANO nebo NE?

RE: Školné na českých vysokých školách ANO nebo NE?

Sidonius 24.?.?.?

>Vyborne, takze na vejskach budou ti, co na to maji financne
>a ne ti, kteri na to maji hlavu. Kdyz si vsichni zaplatime,
>tak muzeme bejt vsichni inzenyri a doktori a magistri, ze?
>Jen vice blbcu s titulem ...

Tohle JE ale blábol ! Nebo už jste v ČR tak daleko, že si může každý, kdo na to má, koupit akademický titul dle svého přání ? I ti, co si zaplatí "školné" musí přece prospívat. Je spousta věcí na tomto světě, které bych chtěl mít, jenže pokud na ně nemám, tak se musím smířit s tím, že utřu hubu. Tady v Kanadě je něco jako studentská půjčka, bez úroků a s dlouhou dobou splatnosti, přičemž je ale nutný určitý (lepší) prospěch studenta. Já v tom nevidím nic špatného, že si člověk má platit za vyšší vzdělání a lepší kvalifikaci. Základní vzdělání sem nepleťte, to je samozřejmost, žádný stát (civilizovaný) nemá přece zájem mít doma analfabety. Je vidět, že toho socialisticko-komunistického myšlení se jen těžce a málo lidí dokáže zbavit.

46690

22.03.2005 01:50

Cesta do hlubin politicky korektní duše

Cesta do hlubin politicky korektní duše

Sidonius 24.?.?.?

Ve starém Řecku, někdy v sedmém stol. př.n.l., žila básnířka Sapfó, na ostrově Lesbu (Lesbos), která ve svých básních projevovala lásku k ženám, najmě erotickou. Od té doby se začalo říkat jejím následovnicím Lesbičky (Lesbians). Nevím, kdy to začalo u chlapů a jestli byli taky na nějakém ostrově. Já bych jim všem, těmhle "vyjímečným" lidem, "daroval" nějaký ostrov, Kanada jich má přehršli, třeba Baffin island, tam by měli své království a nemuseli mít obavy o ty svoje prebendy. Nebylo by to povinné, ale pokud by zůstali ve společnosti "NORMÁLNÍCH" lidí, tak pouze jen jako normální osoba. To slovo normální jsem zdůraznil proto, protože to vyjadřuje pravý stav věci. Řiťošuci normální nejsou, a když je léčit nelze, tak ať se s tou svou "vyjímečností" smíří a nesnaží se vynucovat dojem, že jsou úplně normální, či snad dokonce ještě něco "lepšího". Jestli to takhle bude pokračovat dál, tak pak nás čeká Sodoma a Gomora. Tady u nás ve Vancouveru, už mám mnohdy pocit, že to nebude tak dlouho trvat, a že se toho snad i dožiju. [naštvaný]

46685

22.03.2005 00:45

Cesta do hlubin politicky korektní duše

RE: Cesta do hlubin politicky korektní duše

Sidonius 24.?.?.?

>Tohle je skutecne smesne.
>To ze se homosexualita provazi lidstvo od jeho vzniku je
>stejne jako ze existuji homosexualni psi, kocky a dokonce i
>potkani.
Neplácejte nesmysly ! To, čemu se říká "homosexualita", nemůže být ve stejné míře chápáno a srovnáváno s jiným živočišným druhem. Například kamarádův pes je tak nadržený, že se snaží obskákat nohu komukoliv, kdo se mu postaví do cesty, jenže tam jde víceméně o pudovost, tak jako u těch dalších druhů, tak to nemíchejte dohromady s člověkem.

>Takze. Jestli si myslite ze pad Rima zpusobila Homosexualita
>a ne najezdy barbaru... mozna by jste mel zkusit dejepis.

Samozřejmě že to nebyla homosexualita, ale podívejte se na některé významné postavy z dějin Říma, kdo byl "ujetý" a kolik jich bylo. Byli to ti, kteří už byli všeho přesyceni a roupama nevěděli co by ještě zkusili. Např. císař Tiberius měl harém mladých chlapců (10 - 12 let), které při svém "vášnění" fyzicky týral a potom je třeba hodil ze skály (R.Graves - "Já, Claudius"). Takže mnohdy snad jde o to, jak to nazvat, ale o úchylku jde především.

>Ja totiz absolutne nechapu souvislos se sexualni orientaci
>lidi a padem nejakeho imperia.

V tomhle s Vámi souhlasím. Ale nesouhlasím s tím, že homosexualita je normální jev. NENÍ ! Jinak by nás příroda, nebo Bůh, učinili hermafrodity. [cool]

46678

21.03.2005 04:30

Hrozí Evropě občanská válka?

RE: Hrozí Evropě občanská válka?

Sidonius 24.?.?.?


>Priznavam se, ze jsem se stykal v LA s byvalymi Sokoly,
>jednou jsem i vstoupil do sokolovny a tim asi narusil
>kulturu severoamericanu.

>Dle meho usudku jsem nic nenarusil a odmitam se omlouvat. [velký smích]
>[vyplazený jazyk] [velký smích]

Asi jsem se nevyjádřil dost přesně. Tak třeba tady v Kanadě se Arabové domáhají toho, aby tady mohli uplatňovat svoji šaríju a kanadská vláda o tom "uvažujue" zda jim to povolit, či ne. Je to tedy zasahování do kultury hostitelského státu, nebo není, když chtějí zavádět jejich "kulturní" zvyky v zemi, která se holedbá demokracií na vyšší úrovni ? Jo, a dejte si ještě přídomek "naivní". [smích]

46598

20.03.2005 19:42

Hrozí Evropě občanská válka?

Hrozí Evropě občanská válka?

Sidonius 24.?.?.?

Pokr...

Multikulturalismus je v podstatě protimluv, protože ti, co se hrnou do té a té země, tak většinou taky proto, že tamější kultůra měla taky vliv na to, že je ta země na vyšším stupni vývoje a s vyšší živ. úrovní. Ale oni si potom chtějí vytvářet tu svoji kulturu a následně tak vlastně rozrývat základy, na kterých ta určitá země vyrostla. Je to už docela hmatatelné, v celém západním světě. Tak tedy "vzhůru dolů".

46566

18.03.2005 10:32

Předsmrtné křeče evropské ekonomiky?

RE: Předsmrtné křeče evropské ekonomiky?

Sidonius 24.?.?.?

>Chyba, nekuřák dá za tabák stejně jako kuřák (podle toho
>jakou to má hodnotu ve směnným obchodě). Protože ví, že ho
>může dál za něco výhodně vyměnit. Pokud ho vyměňovat nechce,
>nekoupí si ho vůbec. Pokud se nenajde nikdo, kdo by měl o
>tabák zájem, tak jeho hodnota klesne, atd. Tak se ho holt
>příště vypěstuje nebo nakoupí míň...

>V každým případě ve směnným obchodě nekolují bezcenné peníze
>a inflace je daleko líp ovlivnitelná.

Docela s Vámi souhlasím. Můj děda byl vesnickým kovářem a pamatuju si, že měl velkou, vázanou knihu, kde měl zapsané všechny práce a služby, které buď odvedl sám, nebo někdo jiný udělal pro něho. On vykonal určitou práci a kunčofti mu platili v naturáliích, přičemž měli docela přesně spočítáno kolik stojí odvedená práce a kolik stojí třeba pytel brambor, nebo obilí, protože to pro obě strany bylo výhodnější, někdy taky platili i sádlem, nebo kusem krávy. Peněz moc neměli, ty jim sloužili jen jako prostředek k vyjádření ceny.A vystačili si, nikdo nepotřeboval vytvářet nadbytek, protože věděl, že by to musel dát levněji, pokud se toho chtěl zbavit. Samozřejmě že byli někteří, co měli všeho navíc, ale pokud to nemohli zpeněžit, tak jim to ani moc k užitku nepřispělo. Proto byli víc provázaní a vlastně jeden na druhém závislí. Ale to byla úplně jiná doba, dnes to snad ani nejde. Tož tak.

46437

17.03.2005 06:57

Zaslíbené 11. září

RE: Zaslíbené 11. září

Sidonius 24.?.?.?

>Jak ma jeden vysvetlit lehovi, ze sice nebyl za komancu
>spokojen, ale presto ze byla "okupace" Rusy na HONY vzdalena
>strelbe do civilistu, bezne praktikovane US army + rozbijeni
>vseho, co se rozbit dalo?

>Argument o odporu v Iraku je nesmyslny. Nevite, jak by to
>probihalo, kdyby odpor propukl tady, protoze nepropukl
>(bohuzel) a tim padem se to ani nikdy nedozvime. Neco jineho
>je Afgan a Cecna, a neco jineho je stredni Evropa.

>
>Srovnavat okupaci Iraku a CR muze jen opravdu zaslepeny
>debater.

>
>Pak je jasne, ze nechapete, proc vidim dnes USA jako horsi
>grazly nez byli Rusaci... [mrknutí jedním okem] [zahanbení]

No, právě proto, že se "udatní Čechové" nezachovali jako někteří "ortodoxní" Saddámovi nohsledi, proto nemůžete vědět, jak by se zachovali Rusáci u nás, ale nemějte iluze, docela jistě by se chovali tak, jak se zachovali třeba v Maďarsku v 56ém roce. S tím "zaslepeným debatérem" buďte radši opatrnější, a jestli si myslíte, že Rusové jsou lidumilové, tak jste silně naivní. [oči v sloup]

46313

16.03.2005 10:05

Poslední runda?

RE: Poslední runda?

Sidonius 24.?.?.?

>Vazeny pane Zdenku Matoušku, alias "Sidoniusi". Predevsim
>opatrne na vase zdravicko. Vite, ze jste mel asi pred rokem
>s tim problem.

S mým zdravím si nedělej starosti !

Nejsem typ cloveka, ktery rad nekomu
>ublizuje, vcetne svych oponentu. Opravdu ?[překvapení]

S tim e-mailem jsem vam
>Zdenku uz psal, ze vam jej nemohu napsat, jelikoz nejsem na
>Internetu [mrknutí jedním okem] a taktez nemam stalou fyzickou adresu, jelikoz
>kocuji jako gipsy [velký smích]

Bla, bla, bla ..., takovouhle hloupou výmluvu nemohu uznat.

Takze pane Matousek, bohuzel. Jo a s
>tou diakritikou, tak to je moje lenost. Omlouvam se. Zavidim
>vam vas Vancouver ! Mam vas rad a vazim si vasich nekterych
>prispevku. Jste rozumnej chlap - uprimne ! [smích] Lev
>sudokopytnik - ia ia ia ... búúúúú [velký smích]

Tvé přestrojení je jen rouchem beránčím ! Cha, cha ... [chechtot]

46209

16.03.2005 09:35

Všedná nedeľa

RE: Všedná nedeľa

Sidonius 24.?.?.?

>>Naprostý souhlas, tenhle článek mi připadá hodně nebezpečný
>

>>tím, jak se snaží...
>
>Vážený pán SiNuHeT, myslíte si že ja, Slovák, sa snažím...
>
>>...vzbudit ve čtenáři špatné dojmy o české justici.
>
>Píšem slovensky o Slovensku a česká justícia je mi
>vzdialenáááááá...

S prominutím p.Bartók, já se o české justici nezmiňuji, to dělá až p.K.I.Prácheňský, tak si račte přečíst můj článek ještě jednou, ale i tak si nemyslím, že by ten rozdíl mezi ČR a SR, byl moc velký. No, dost možná, že jsem Vás svým názorem trošku popudil, ale na to má právo každý čtenář, co se tady brouzdá. [smích]

46204

16.03.2005 04:06

Všedná nedeľa

RE: Všedná nedeľa

Sidonius 24.?.?.?

>Naprostý souhlas, tenhle článek mi připadá hodně nebezpečný
>tím, jak se snaží vzbudit ve čtenáři špatné dojmy o české
>justici. Kdyby měli pan škodovák a autor článku odvahu,
>nemusel tenhle článek vůbec být.

Děkuji za slova podpory p.K.I.Prácheňský, jistě jste Cimrmanolog, když jste si zvolil tenhle nick, já taky a dokonce se mi poštěstilo zahrát si v Záskoku, se samotným K.I.Prácheňským (tenotkrát to byl Ladislav Smoljak), ale Vy o tom asi víte. Doufám, že se mi to poštěstí ještě víckrát. A jak vidíte, oni zase sedí vlevo. [smích]

46187

15.03.2005 02:07

Poslední runda?

RE: Poslední runda?

Sidonius 24.?.?.?


>Nojo no, to je vsechno krasny, ale, co ted udelame s vama
>chlape ? ..... ani jste se nam nepodepsal - asi z toho
>nacionalniho komplexu. [zmaten]
Lev -- 82.?.?.?

Krucinálfagot ! Jaký je rozdíl mezi nepodepsáním se a nebo jen uvedením jakéhosi nicku ?! To je zajímavý, že se vždycky ozve nějaké "zvíře", v tomto případě bych řekl sudokopytník, i když klame svým nickem. Furt se sereš do lidí a sám máš nejvíc másla na hlavě ?! Tak už konečně uveď svůj e-mail, ať ti můžu bez cenzůry říct, co si o tobě myslím já a určitě by to udělala spousta dalších. Jestli mi nadhodíš můj nick, tak jsem to udělal dávno po tom, co jsem zde uvedl své jméno i příjmení (které ty velmi rád zdůrazňuješ) a taky proto, že se nás tady se stejným jménem vyskytlo víc. A i tak si to kolikrát někdo splete, naposledy msngr. Táborskej, ale ten na to má glejt - Alzheimera. U tebe to bude asi o moc horší. Kromě toho já svoji e-mail adresu uvádím vždy.Už se těším na tu reakci. A ještě bych chtěl připodotknout všem "vlastencům", aby nebyli líní a nainstalovali si a taky používali českou diakritiku, jak na to, je uvedeno přímo zde na Zvědavci. [cool]

46030

13.03.2005 03:58

Otevřený dopis kanadskému premiérovi Paulu Martinovi

Otevřený dopis kanadskému premiérovi Paulu Martinovi

Sidonius 24.?.?.?

>Pane Karel, kolik a kdo ?
Je to s tebou těžké Lojzíku. Vypadneš si a nesleduješ dění a pak máš mezery. Dnes již jsou to desítky amerických a britských odsouzených žoldáků. Mrkni do starých novin za poslední 2 měsíce a budeš v obraze.

>ktera vrstva Iracke spolecnosti zabiji sve vlastni
>spoluobcany ?
>
To není nějaká sociální vrstva, jsou to vlastenci a nezabíjejí spoluobčany, ale kolaboranty s vetřelci.

Karel z Čech -- 212.?.?.?

Z vašich reakcí a způsobu vyjadřování, mám stále silnější pocit, že jste byl a dost možná ještě jste, velice uvědomělý straník. Výrazy jako třeba "žoldáci", "vlastenci", "kolaboranti", "vetřelci" aj. mají takovou divnou příchuť, ve vašem podání. Něco na způsob jak by to řekla s.Švorcová, nebo s.Moučka. A s tím mečem a demokracií ? Co třeba takový Řím, nebo Charlemagne - Karel I ? Ti byli taky vetřelci a měli žoldáky. [cool]

45799

13.03.2005 02:56

Všedná nedeľa

RE: Všedná nedeľa

Sidonius 24.?.?.?

>Asi bych z toho hnedka nedelal zadny zavery o podnikatelich,
>co tim vubec autor chtel rict, ze bysme se meli vratit do
>doby ktera by zase tem podnikatelum ukazala zac je toho
>loket?

Osobo, vy jste určitě nepochopil, co tím chtěl autor říct. Ale když se někdo chová jako dobytek, tak by sním mělo být také tak nakládáno. Jenže to by ten stát musel normálně fungovat a ti dva, co kouřili na balkoně a viděli to, tak měli jít na nejbližší oddělení Policie a nahlásit, co viděli (jenže když tam byla ta slivovička). V případě, že to taky nahlásil ten poškozený, mělo by být celkem jednoduché najít a potrestat toho grázla. Myslím si, že těch, co to viděli bylo asi víc, ale většinou je to tak, že se každý bojí a je radši potichu. Potom už jen zbývá napsat rozhořčený esej do Zvědavce, či někam jinam. [naštvaný]

45793

12.03.2005 06:18

Otevřený dopis kanadskému premiérovi Paulu Martinovi

Otevřený dopis kanadskému premiérovi Paulu Martinovi

Sidonius 24.?.?.?

Pane Zmatoušek, Reagovat11.03.05 08:41

Podstatné je, že slečna Franková kuličkovým perem a barvou, používanou v kuličkových perech ten deník nepsala, i kdyby kuličkové pero vymyslel už da Vinci - je to normální židovský chucpe podvrh. A ponožky pana googla, tím méně jeho vzdělání, nechte na pokoji, protože ani na jeho ponožky nestačíte a jen se tady zbytečně s tou překrucovací partou ztrapňujete a Židům posíráte reputaci ještě víc.

Jiří Táborský -- 4.?.

Sákriš, Táborskej, von ten Alzheimer jim dává pěkně zabrat. Copak zapoměli, že já se přezdívám na Sidonius. Já nemusím mít všechno. Mně je nějaké kuličkové pero docela šumafuk, ale voni by si měli dávat větší pozor, už se ta spletli jednou. Zdenek 24. je někdo úplně jinej, vědí ?

45716

12.03.2005 04:29

Poslední runda?

RE: Poslední runda?

Sidonius 24.?.?.?

>možná by to bylo češtinsky správně, jenže vzhledem k tomu,
>že valná většina nevalných překladů používá místo miliardy
>biliony, čehož je si většina lidí vědoma a automaticky to
>koriguje, mohlo by touto úpravou dojít u čtenářů ke stejnému
>posunu. a posun o tři řády níže je pak významově velmi
>podstatný.

Mně je to docela jasné a považuji za logické, když je text v češtině, použít výraz "miliarda" a v angličtině zase "billion", oba výrazy jsou pro tisíc milionů. Jenom nevím, proč ta miliarda v angličtině není.

45709

08.03.2005 07:48

Bezzubý a vyhaslý kjótský protokol

RE: Bezzubý a vyhaslý kjótský protokol

Sidonius 24.?.?.?

>A nemyslím si, že by to turistickou ekonomiku nějak mrzelo,
>kdyby sem přestala jezdit ta hádavá, agresivní, vychcaná
>chamraď z Israele, která tvoří většinu israelských turistů,
>se kterými jsem měl tu čest se během 6-ti let práce v
>pohostinstvé potkat.

Ale copa, copa, p.Copa ? Vy nejste právě dobrý hostitel. Vás by měl poučit starý sprosťák, hostinský Palivec. Ten pravil :"Host, jako host, třebas Turek. Pro nás živnostníky neplatí žádná politika. Zaplať si pivo, seď v hospodě a žvaň si co chceš. To je moje zásada." Jenže to bylo staré Rakousko a dnes je to mladé Česko. Však je to taky dost dobře znát. Jenže Vy jste samá politika a potom se podle toho chováte snad ke všem. Tak se Vás zeptám ústy sapéra Vodičky :"Kam se to serete Vy ...?". On to vlastně ani dotaz není, tudíž ani odpovědi netřeba.


45203

08.03.2005 07:03

Žena

Žena

Sidonius 24.?.?.?

Tak já jsem to četl na Kudlanka.cz, která to otiskla minulý týden a tam na to mají názory (hlavně ženy) takovéto :

ach jo, (patinka - Mail - WWW) 04.03.2005, 09:10:03
ale jen málokterá z nás je takhle dokonalá [smích]


(Inka - Mail - WWW) 04.03.2005, 12:19:41
jééé to je krásnééé, až mám v očích slzy.


(katka - Mail - WWW) 04.03.2005, 12:33:16
Moc pěkné, pravdivé! Jen by si to hlavně měli přečíst muži [smích]


Jo, docela hezký. (NČ - Mail - WWW) 04.03.2005, 12:39:48
Tohle docela určitě napsal muž [smích]


45200

07.03.2005 23:06

Otevřený dopis kanadskému premiérovi Paulu Martinovi

RE: Otevřený dopis kanadskému premiérovi Paulu Martinovi

Sidonius 24.?.?.?


>Sidonius - ani za komancu se ale nikdy nestalo, aby
>byl nekdo byt ve vysetrovaci vazbe ale bez obvineni. V
>Kanade toto mozne je, cimz se stale mene svobodnou zemi
>(jako USA a v Britanii Blair take prosazuje jako "absolutne
>nutny" zakon uvalovat na lidi domaci vezeni bez obvineni a
>soudu -protoze "terorismus"...) nez Cesko v dobach
>komunismu.

Nezbývá mi, než se jen smutně pousmát. Mimochodem Vy snad žijete v Přerově Trodasi, aspoň se domnívám, že jste to tady už zvěřejnil, a proto asi máte "velmi podrobné" znalosti o Kanadě. No budiž, ale pořád mi nejde pod nos, jak může někdo srovnávat komunistický terror a jeho praktiky s dnešním, kanadským systémem. A to jestli si komunisti vymysleli tisíc a jedno obvinění, abyste se tedy cítil lépe, vůbec nic na věci nemění. Důležité je, že když napíšu našemu premiérovi, že jeho vláda stojí za prd, tak mě nikdo za to nezavře. Myslíte, že to bylo možné a hlavně bez trestu, v dobách komunist. temna ? Já třeba o Zundelovi nic moc nevím, protože mě to až tak moc nezajímá, ale jak vidím, tak se zde dočtu i takové věci, jakože propagoval nacismus, no tak to je snad všude na světě trestné, ale nevím, proč ho za to neobvinili. A proboha, kde berete ty "crazy pictures", jakoby vystřižené z Dikobrazu 50ých let.

45167

07.03.2005 08:16

Setkání s neonacisty

RE: Setkání s neonacisty

Sidonius 24.?.?.?


>Trodas - mě prostě šokuje, když někdo neumí psát a píše.
Tom -- 24.?.?.?

Tome, mě zase vůbec nešokuje to, co šokuje Vás, ale hrozně mě sere, že je takových "literátů" víc a víc.
45103

07.03.2005 07:59

Bezzubý a vyhaslý kjótský protokol

RE: Bezzubý a vyhaslý kjótský protokol

Sidonius 24.?.?.?

>Myslím, že je na čase, aby tyhle praktiky USA někdo zatrhl:
>a je jedno, jako cestou to bude, neb pokud to tak půjde dál,
>stejně na to dojedem!

Jako se vším ostatním, je to tady taky trošku jinak. Spojené státy, jsou svojí rozlohou, podstatnou částí severoamerického kontinentu. A jako takové by se tedy měly posuzovat s ostatními kontinenty. Kanada je sice druhou největší zemí na světě, ale jen s 30i milionovou populací. Nic moc. Takže jestliže chce někdo brát USA jen jako jednu zemi, jednu krajinu, tak moc nepochodí. Když tedy porovnáte Evropu, se svými cca 40i státy včetně Ruska, i rozlohu, s USA, pak to znečištění vyjde pro Evropu horší, než pro USA. Nehledě už na počet obyvatel. Je to jistě taky dáno životní úrovní. Až bude mít v Číně každý druhý občan auto, tak už asi nebudem.

45101

07.03.2005 07:39

Obtěžují vás reklamní banery?

RE: Obtěžují vás reklamní banery?

Sidonius 24.?.?.?

>No já vedu soukromou válku proti reklamám tak že když mě
>nějaká reklama opruzuje dokolečka dokola např. v televizi
>tak si to zboží prostě za žádnou cenu nekoupím. Nebudu jim
>přeci přispívat na další otravovací kampaň v médiích ne?
>Myslím že takto uvažuje víc lidí, reklama tak může být pěkne
>kontraproduktivní nemyslíte?

Zajisté, jednáte přesně naopak, než měl někdo v úmyslu s tou reklamou. Ale to, jak jsem napsal v předchozím příspěvku, mluví za všechno. Produkt, který je velmi dobrý, si vytvoří tu "reklamu" sám od sebe, jenom proto, že se od těch ostatních odlišuje "kvalitou" a to je to, co chce každý zákazník. Takže potom není třeba, donekonečna omílat často stupidní reklamy, které ovšem, nutno přiznat, mají také své posluchače, kteří se pak stávají jejich konzumenty. Snad by se dalo říct, že všechny ty věci, které jsou nabízeny v reklamních šotech, budou asi šmejdy. A mnohdy to tak je. Ale snad ne úplně všechny. Je to těžké posoudit, ale je stále ještě dost lidí, kteří se dají lehce nachytat. Jenže na druhé straně je taky fakt, že mnoho produktů má kvalitu velmi podobnou, neboli nepříliš rozdílnou a tady pak může mít reklama (na určité jednce) podstatný vliv. Ale vždy bude hrát podstatnou roli cena.

45097

07.03.2005 07:00

Setkání s neonacisty

RE: Setkání s neonacisty

Sidonius 24.?.?.?

>Ja si na vlastence nehraju ja vlastenec jsem a pokladam se
>za nej. Hrubky na tom nic nemeni! To za prve.

No, to máš pravdu, asi to ty hrubky nezmění, ale nezlob se na mě, já to považuji za jakýsi znak "vzdělanosti", totiž ovládat dostatečně svůj mateřský jazyk. Když to někdo neumí, nečekám od něho, že je taky schopen naučit se i jiné potřebné a důležité jazyky, i když u někoho to může být jen z důvodu absence návštěv základní školy. Jenže mně to nedá abych si nerejpnul, tedy, když je někdo "vlastenec", či "patriot", tak by měl svůj mateřský jazyk ovládat a nedělat hrubky, když chce ostatním sdělit ten svůj postoj a záměr. Jinak je to v podstatě protimluv. Latinsky - "Contra dictio in ad iecto". [mrknutí jedním okem]

45095

07.03.2005 06:07

Otevřený dopis kanadskému premiérovi Paulu Martinovi

Otevřený dopis kanadskému premiérovi Paulu Martinovi

Sidonius 24.?.?.?

Ti, kteří byli vybráni jako obětní beránci, byli nejprve zlomeni mučením, aby se přiznali, a pak souzeni v loutkových politických procesech. A následně byli vězněni a někdy i popraveni. Ale nikdy, opakuji nikdy, nedrželi komunisté někoho dva roky ve vězení (dokonce na samotce) bez obvinění.

Vladimíre, já nevím, jak dalece sahá Vaše zkušenost se zmíněnou skutečností, ale nemohu se ubránit dojmu, že silně přeháníte a Vaše zaslepenost se zdá být velmi progresívní. Já jsem četl dost knih od autorů, kteří byli doma, za "totáče", na indexu a většina z nich docela dobře popisuje tehdejší situaci v lágrech a ve věznicích, kde si prožili určitou dobu v těchto zařízeních. Jestli jste nic z toho nečetl, tak bych Vám to vřele doporučil, abyste se vyvaroval takových "krávovin", které jste uvedl ve svém článku. Nijak se nechci zastávat kanadské legislativy, ale prosím Vás, srovnávat ji s komunisty !? To byste přece tady nebyl, ani já, ani spousta jiných, a už vůbec byste nemohl psát to, co zde publikujete. Zamyslete se nad tím a uvidíte, že je to trošku jinak, pokud ovšem vůbec chcete něco takového učinit. Jinak mi nezbývá, než jen kroutit hlavou, jaké pohnutky Vás nutí k tomu, abyste nadále setrvával v této zemi, která Vám poskytla útulek, právě před těmi "odpornými" komunisty ? Doufám, že mi dáte aspoň nějaké za dostiučinění. [oči v sloup]

45091

06.03.2005 03:25

Obtěžují vás reklamní banery?

Obtěžují vás reklamní banery?

Sidonius 24.?.?.?


Navíc si dovolím tvrdit, že čím je té reklamy víc, tím víc se také snižuje její účinnost. Resp. víra v tuto účinnost je zcela iracionální, nestojí za ní žádná empirická fakta.

abel -- akonec (zavináč) seznam (tečka) cz -- 81.?.?.?"Dobré zboží nepotřebuje reklamu, chválí se samo". Myslím, že je to slogan od Bati, ale velice pravdivý. Dost lidí se jím řídí, někdy i já. [smích]

45003

05.03.2005 00:30

Návštěvnost Zvědavce láme rekordy

RE: Návštěvnost Zvědavce láme rekordy

Sidonius 24.?.?.?

>Vsim jsem si ze Ukrajinci maji tez podobnou nasty povahu.
>Tenhle naros se nikdy nevymota s podradne roli. Neni divu ze
>CNN si spletla CSSR s Svycarskem recently.

Tak já si tedy p.Veliký, tentokrát odpustím, upozornit Vás na maličké chybičky ve Vašem textu, ale když pořád ve svých příspěvcích uvádíte ČSSR, tak mám dojem, že jste se teprve teď probudil z nějakého předlouhého, zimního spánku. A to, jak už nejste schopen vyjádřit se bez počeštělých anglických výrazů, to taky leccos značí. Škvorecký o tom napsal docela pěknou knihu. Ale nic ve zlém, mně je akorát divné, když si někdo troufne uveřejnit svůj názor a ani si to po sobě nepřečte, aby opravil chyby, které pak snižují celkový dojem. Je to jakoby se do dobrého vína cmrndala voda. Já mám rád "čisté víno", doufám, že je nás takových většina. [mrknutí jedním okem]

44883

03.03.2005 23:33

Německá policie zatkla Ernesta Zündela

RE: Německá policie zatkla Ernesta Zündela

Sidonius 24.?.?.?

>a co na něm bylo "štvavého" ?????
>.....to by tě mělo víc naštvat , že mám Lamborghini - a to
>nikdo nesmazal [velký smích]

>.....k posrání co ??? ........Žid .....a má Lamborghini....
>[chechtot]

Tak nasadíme metodu "Šrapnel". Ty že máš Lamborghini Nillberte ?! Hovno Nillberte, hovno máš ! [velký smích]

44784

02.03.2005 20:08

Jak je to v České republice s příjmy, výdaji, úsporami a jejich pravděpodobností?

Jak je to v České republice s příjmy, výdaji, úsporami a jejich pravděpodobností?

Sidonius 24.?.?.?

omlouvám se, omlouvám se, snídaní to nebylo, já mám obecně slabou paměť na jména, a tak jsem tam omylem lupnul

kavol -- 193.?.?.?

Asi to nebude jen na jména. A možná bych si měl pořídit slovenskou diakritiku, pak bych mohl také vylepšit to "o" ve vašem nicku "pekným vokáňom", pane Statistik. [smích]

44617

02.03.2005 19:38

Jak je to v České republice s příjmy, výdaji, úsporami a jejich pravděpodobností?

RE: Jak je to v České republice s příjmy, výdaji, úsporami a jejich pravděpodobností?

Sidonius 24.?.?.?

> Neznám ve svém okolí skoro žádné mladé lidi s úsporami. Ano
>skoro každý má stavební spoření, někdo jde do podílových
>fondů, ale aby někdo řekl, že má jen tak třistatisíc... Tak
>to jen tak neznám...

> Takže bych se jen tak ironicky zeptal, kdo spoří za mě???
>[smích]

Pan statistik. [chechtot]

44615

Stránka: 1 2 3 4

Káva pro Zvědavce

57

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 129 čtenářů částkou 19 970 korun, což je 57 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Vážení čtenáři,
děkuji všem, kteří přispěli. Máme poslední pracovní den před koncem měsíce a my máme vybráno jen něco přes polovinu. Prosím, zvažte případný příspěvek na tento web. Děkuji.

Ve zkratce

Ve francouzském Nice útočil muslim ve jménu víry29.10.20 21:39 Francie 0

Hrdinství na Nově27.10.20 12:44 Česká republika 6

Poučme se, co způsobil totální lockdown v Izraeli26.10.20 00:42 Izrael 4

Jak u Prymulových hrabou a hrabou (pod sebe)24.10.20 18:21 Česká republika 5

Poskytovatelé hudby prý řeší nadřazenost bělochů. Písně čeká přísná kontrola24.10.20 10:04 Neurčeno 6

Soud dnes rozdal podmíněné tresty oběma autorům nápisu v Letech23.10.20 21:43 Česká republika 0

Vipná analýza Prymulova kiksu23.10.20 18:35 Česká republika 7

Prymulův konec? Neradujme se předčasně23.10.20 13:06 Česká republika 2

Sám Prymula náhubek neměl a chodí do restaurace i přes to, že je zavřel23.10.20 08:35 Česká republika 11

Na Slovensku testují "když budeš hodný, můžeš ven" - hlavní cíl hysterie kolem koronaviru22.10.20 21:22 Slovensko 2

Udavač volal linku 158 na chlapa bez náhubku22.10.20 21:14 Česká republika 4

AGENDA 2030 – TVŮRCI NYNÍ ZHODNOTILI SVÉ ZRŮDNÉ PLÁNY22.10.20 13:37 Neurčeno 0

Plánovaná demonstrace 28. října v Praze22.10.20 08:53 Česká republika 0

Bělorusko versus Česko21.10.20 20:43 Neurčeno 13

Česko žádá o pomoc21.10.20 13:25 Česká republika 9

Za polibek bez náhubků 400 euro20.10.20 17:33 Itálie 5

Soud v Německu rozhodl, že omezit zavírací dobu restaurací není opodstatněné19.10.20 21:32 Německo 4

Co je s panem prezidentem?17.10.20 09:47 Česká republika 7

Je třeba říci dost, burcuje Klaus. Nejsme ve válce, nestrašte mrazáky s mrtvolami14.10.20 11:11 Česká republika 3

Erouška je pochybná aplikace s placebo negativním efektem14.10.20 10:15 Česká republika 5

Měnové kurzy

USD
23,44 Kč
Euro
27,38 Kč
Libra
30,27 Kč
Kanadský dolar
17,60 Kč
Australský dolar
16,51 Kč
Švýcarský frank
25,63 Kč
100 japonských jenů
22,46 Kč
Čínský juan
3,51 Kč
Polský zloty
5,92 Kč
100 maď. forintů
7,44 Kč
Ukrajinská hřivna
0,82 Kč
100 rublů
29,73 Kč
1 unce (31,1g) zlata
43 923,83 Kč
1 unce stříbra
549,93 Kč
Bitcoin
314 926,65 Kč

Poslední aktualizace: 30.10.2020 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?