Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 52 příspěveků, 1 jméno: <nic>.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

07.06.2017 09:44

Heršvec, kde mám vlastně doma?

Otázka pozdě. Odpověď - „bruslení“ migranta.

80.?.?.?

Migranti opět překvapují. Bylo napsáno i ověřeno sdostatek. Přesto nové pohledy. Domov migranta byl dosud tam, kde si dobíjí mobil. Ejhle, a dnes i tam, kde si ho pamatují v restauraci i s jeho oblíbeným jídlem.
Právo opustit domov a ztráta práv dělat vše jako dosud je komplement.
Migrant se sám vykořenil v očekávání jiných přínosů a nemá právo v novém prostředí prosazovat své představy zejména proti tam zavedeným pořádkům. Lidově řečeno: neměl by do ničeho kecat ani v původní ani nové domovině. Vidíme ale pravý opak. Migrant je obvykle apoštol svého pojetí světa a prudí tam i onde.
Migrace je prohra, ať už mimo okres, kraj, zemi či kontinent. Každé prostředí je naplněno lidmi jisté „víry“ (nejen náboženské). Lidé moc nefilosofují ale napodobují své vzory porůznu získané z tradic a „informačních toků“. Udržovat (konzervovat) „víru“ svých otců a dědů lze jen se svými „souvěrci“- sousedy, hlavně nepodlehnout gravitační síle monetárního stroje a jeho produktům v informačních tocích (už možná pozdě?).
Ve městech obvykle věří například, pod vlivem „receptářů“, že pampeliška je ošklivý plevel, a mnohý takto věřící by mohl z fleku do receptáře radit, jak založit trávník prolitím zahrady Roundupem. Tito věřící vlastní-li vysněný trávník, soutěží potom v „hukotu sekaček“ několikrát za týden, zatímco horskou louku sekají jen několikrát za rok. Voňavé seno z horské louky slouží dále jako potrava hospodářských zvířat, tráva z „lordských“ trávníků je považována za odpad, není ani majiteli zkompostována pro následné hnojení nýbrž vyvážená (za peníze) jako bioodpad, a hnojení trávníků je prováděno (za další peníze) ...

Toto jsem napsal, jsa rovněž kdysi pomýlený migrant vnitrostátní, ovšem dnes již pozdě (ale přece) prozřevší.

358267

09.06.2017 14:42

Komentář k závěrečnému komuniké vůdců skupiny G7

Pane Lhoták,

80.?.?.?

představte si, že máte dobře placené místo v některém vrcholovém orgánu G7.
Šéf dorazí za vámi, že je potřeba připravit koncept pro závěrečné usnesení... Protože jste se propracoval do své funkce již mnoha podobnými službičkami dříve, nebudete mít problém stvořit tak hutnou vatu, že bude pro mnohé skoro jako skutečná koncepce budoucího, a když to proložíte učeným slovem "inkluze", které zrovna letí v jistém oboru, tak si můžete být jist, že nebudou připomínky ani dotazy. Přece většina toho šéfování spočívá v tom, že šéfa nic nepřekvapí a všemu rozumí...
Divím se Vám, že jste tomu věnoval takového času. Myslím že není ani na místě přikládat tomu váhu, je to jen jedno z dalších slohových cvičení o které se opírají jen ti, co sami nevědí jak nejlépe posloužit svému šéfstvu.

358299

09.07.2017 04:40

Extremista Jan Hus?

RE: tady

80.?.?.?

Výchova jistě význam má, ale ne ten , že ukazuje cestu. Výchova by měla ukázat možnosti volby., i ty které se Vám/vám/nám nelíbí. Hecovat k pravdě, by si Hus možná dnes, maje naše zkušenosti z prohraných bitev, rozmyslel. Vždyť ani
včas nestíháme účinně reagovat na všechno to utahování šroubů, natož se zabývat ještě tím, kdo drahé kožichy věší na kuběny...
Někdy je lepší uhnout, podlézt, přikrčit se a přežít. Myslet si vždy můžete co chcete, tam je celá svoboda. Chtějí-li okolnosti po vás šaškovat, ať si užijí do sytosti. Copak nebylo dost Husů, Palachů, a dalších, a přesto kdejaký trouba zkouší na nás kvóty a jiné srágoroviny.

A Švejk opustil hospodu "U kalicha" v průvodu civilního strážníka, kterého se optal, když vyšli na ulici, stíhaje jeho tvář svým dobráckým úsměvem:
"Mám slézt s chodníku?"
"Jak to?"
"Já myslím, když jsem zatčenej, že nemám práva chodit po chodníku."

358915

Já se vám divím, že tak vytrvale řešíte snad potisící pětipéčko. Už to, že vám naznačuje svým nickem, že (nejspíše narozdíl od vás) má všech pět "pé" pohromadě, je úplná diagnóza, která ale problém neřeší.
Máme zde ale jednoho jen s jedním pé, gosudara přeudatného, který také nejspíš věří na palačinkový efekt, a na rozdíl od nemohoucího pětipéčka poskytuje podporu amíkům od začátku proti afgánské "základně". Lze dohledat ve filmu O. Stone o gosudarovi, který ani otázkou nezpochybnil gosudarův úsudek, ač jinak předváděl ve filmu šťourala profesionálního.

359351

I tenhle Váš příspěvek je hlavně o Vaší domýšlivosti, nikdo na Vás nemá, samí domýšlivci bez reálných výsledků v praxi.
>Pokud vás mých 5 p v nicku podráždilo, tak je to tak správne. Pri volbe nicku jsem si rekl, že je to dobrá udice, na kterou se chytají takoví, kterí rádi domýšlí. Ač jsem již dávneji vysvetlil, že zkratka nicku ve skutečnosti znamená opravdu neco jiného.
To je pěkný argumentační gulášek. Takže nickem jste chtěl dráždit, dokonce jste připravil udici pro domýšlivce bez fantazie ale/nebo nick znamená něco jiného.
Vy už při volbě nicku se chystáte dráždit, očekáváte diskusní protějšky s fantazií, kteří si představují něco jiného, než běžná asociace navozuje.
Může být, ale pak každá diskuse s Vámi bude vždy k ničemu, protože obvyklé je sdělovat myšlenku na základě "společné báze asociací". S Vámi by už od čtení nicku jeden potřeboval na každé Vaše slovo Váš výkladový slovník.
Což jste právě předvedl s tím nickem.
Končím, protože jak jsem o dvě věty výše došel k závěru, že každá diskuse s Vámi bude vždy k ničemu, kromě Vašeho producírování se. To, to je pro Vás to potřebné nedostatkové zboží, a ne reálné problémy k řešení s rovnocennými protějšky. Protože takoví v celém širém světě neexistují, kromě snad prof.Bažanta.
Jediné co by mne ještě zajímalo, co soudí profesor o Vašem nicku.

359357

07.08.2017 16:58

My 2

RE: Ohľadom mýtu o 4%

80.?.?.?

Ještě kdybyste znal i něco z historie starého Řecka a Říma, podloženou řadou literárních dokladů naučené homosexuality v masovém měřítku, pak byste nemíchal jablka s hruškami. Nebo to znáte a záměrně,,, Ale to zde již zaznělo před řadou let s citacemi i prameny...

359480

08.08.2017 22:14

Anglosaská sportovní mafie přišla o rozum

RE: Kdyby nedopovali

80.?.?.?

Moc si to zjednodušujete, vážení ve vláknu nade mnou. "Doping" je i vitamín C! Jenže velké zázraky neudělá. Zakázat obecně dopředu doping to sice lze v obecné rovině, ale pak je to jen otázka manipulace, kdo koho uvrtá mediálně do kauzy. Je to pak spíše o tom, kdo vládne médiím s největším dosahem. Jinak jde o přímý útok na logiku práva - zpětně činit trestným to, co ještě dnes neumíme ani pojmenovat. I různá technická vylepšení možno někdy považovat za pokrok (materiály pro snížení odporu prostředí...), ovšem na některá musíme pohlížet jako na zjevný podvod (neviditelný přídavný motorek s aku). Burkini/y by jistě nikdo nezvolil v plaveckých disciplínách, možná tak akvabely.

359511

29.08.2017 04:49

Konspirační teorie

Skvělé, až na ten optimistický závěr

80.?.?.?

- o tom pokračování svobody. Svoboda nebude možná pokračovat ani tam, svody jsou velké. Už i Indie sešla z cesty. Západní oligarchové už jistě mají vyměněné své dolárky za perspektivnější měny, kasína na Východě čekají s otevřenou náručí. Dodáme tam zábavu i pro bohatnoucí lid východu - sazky, sportky, home kredity... a nakonec beznaděj.

359749

13.09.2017 06:37

Facebook: Podvodné reklamní kampaně jsou svalovány na Rusko

Radši jsem neznámkoval.

80.?.?.?

Reklama je snad od slova klamat. Dobrý výrobek , politik, či cokoli jinak užitečného reklamu nepotřebuje, mezi lidmi se to jaksi samo roznese. Co reklamu potřebuje, je to, co by jinak na odbyt nešlo. Navíc vše s reklamou související poškozuje normální vnímání okolí, výhled na krajinu, prostě kam oko pohlédne - vše je zaprasené reklamou. Z takového pohledu vidím článek pitvající vzájemné okrádání-se vykuků za zbytečný. Stačilo napsat: Perte se a žerte se!

359985

Trochu pozdě, situace je natolik nakloněná ke konci stávající civilizace, že to i autorkám uniká.
Ono se jen zdá, že stačí „pár čestných demokratů“ aby zaplnili většinu v parlamentu. I ve starém Řecku se demokracie účastnilo jen svobodné obyvatelstvo. Ukrajinizace celé civilizace je ve finále, jakýkoli pokus o nápravu selže, protože všechny necky ve kterých tato civilizace plave nad vodou jsou příliš děravé. Už za socíku se o něm vtipkovalo oprávněně, že jde o necky s deseti dírami a devíti špunty. Socialismus měl ve vínku špatně základní: „dohnat a předehnat“. Prostě ale i mravně to řídili lidé s rozhledem žížaly. Bez pokročilé chemizace, automatizace tak napáchali poměrně málo škod. Dnes ale jsou zjevně vidět efekty „hlubokého státu“ nejen v rezavějící Americe. Skoro na vše chybí peníze. Ale když se nakonec nějak vyšťárají, skončí u různých gangů bez naplnění původního určení, někdy už se ani nenamáhají ani o předstírání, případnou efektivnost někde nelze ani kontrolovat („neziskovky“). Jde o tak silný efekt, že lze vytušit že nejde o drobné, ale o hlavní toky. Společnost řídí gangy vnořené v „hlubokém státě“ ve svůj finanční prospěch. Z vývoje je patrné hlavně to, že parlament a demokracie nemá očišťující efekt, ale naopak. Chybí zde možná jen nějaká esence mravnosti.

„Sám svobody kdo hoden
svobodu zná vážiti každou,
ten kdo do pout jímá otroky,
sám je otrok “

Otrokářství máme zakódované i v jazyce (a možná i v genech).
Třeba slovo „medvěd“, zní podobně jako vševěd. Asi to bude o chytrosti onoho tvora, nejspíš je chytřejší než pracovité včelky. Co on o tom medu všechno ví? Ví, že mu chutná, umí ho najít, umí se ho zmocnit, je-li na dosah. Přitom navíc poničí včelí architekturu... Toť vše. Pán tvorstva (nebyl to ani trochu jako Kollár) mu kdysi přisoudil název medvěd, ale výstižnější by bylo medzloděj, když už ve vztahu k medu. Na druhou stranu musíme uznat, že se něčím živit musí, takže se živí vším co najde, nic si nedopěstuje.
Pán tvorstva med taky zná a oblibuje, ale med si také sám nedopěstuje. A takové troškaření jako medvěd nemůže provozovat pro masy spotřebitelů na trhu, tak to trochu zprůmyslní, snad mu to ani nepřijde jako otrokářství, když o včelstva včelař „pečuje“. Sebere jim sice vše co užitečného pro sebe vyprodukují a pak je opečovává náhražkama: cukrem a antibiotiky, když už jim „překopal“ i přirozené prostředí pesticidy a jiným smogem.
Jsme ale stále jen medvědí civilizace zdokonalená masovostí otrokářství, které už ani nevnímáme. Obdobně jsme překopali planetu pro mnoho jiných živočišných druhů, které už skoro najdeme jen v ZOO a červených knihách.
Jsme přece pán tvorstva, necítíte zde původ oněch nadlidí u některých ideologií (věrouk).
(následuje Dokončení)

360010

(Dokončení)

Oligarchizace dostoupila vrcholu. Velké peníze (konta) se snaží všemi směry o expanzi. Uskupení která navenek (i podle zákona) se tváří že něco řídí, neřídí nic, pouze předstírá řízení a většinou jen vidíme intrikující jedince (zavedené politiky) aby se udrželi u koryt, protože kromě intrikování nic jiného neumí. Zde se mi vybavuje Batismus jako filtr pro rychlokvašky. K tomu abychom to vše překonali bychom potřebovali ideologii (věrouku) vítězící a jednotící celou planetární populaci vedoucí ke skromnosti vůči prostředí, zdrojům. Opatrnickou spolupracovnickou, žádnou - poručíme větru, dešti, či svobodu soukromého podnikání. To jsou ty ideje které nás dovedly do slepé uličky.
Ale to co tady už rozvádím je jen scifi.. Takže končím.
Možná by to chtělo něco užitečného, co ještě zvládnout lze časově do kolapsu, třeba jak vytvořit místní obranné uskupení proti loupeživým gangům…
Možná složit píseň o pravdivých příčinách konce této civilizace, která by měla šanci zlidovět a tak přenést informace do doby, kdy se bude opět otvírat nová cesta.

Mimo téma: Učitelům nepřidávat, učitelství je hlavně o poslání. Ty jednoduché pitomce co jdou po penězích to rovnou vyloučí. Až bude všem tvůrcům hodnot veseleji nepochybně i zásluhou učitelů, pak se na ně také zcela jistě i finančně dostane. Za to, co školy produkují dnes, jsou myslím ještě nadhodnoceni, výjimky zcela jistě jsou. Ale tohle téma zcela jistě o penězích není, to co je slyšet jsou jen předvolební intriky.

360011

15.09.2017 08:28

Skutečně šokující zpráva skupiny BRICS

RE: Válka bude

80.?.?.?

Válka nebude, nemá budoucnost. Je jen potřeba dočkat, než se k moci dostanou v USA vojáci realisti. Takoví co umí počítat, kolik "sekyrek" doletělo, kolik ne. Proto se čeká a nefackuje "naostro". To čekání probíhá asi tak, že jeden řekne: máš tři pokusy, po třetím jsem na řadě já.

360028

15.09.2017 08:41

A hle, kůň sinavý, a jméno jeho jezdce Smrt

My zahrádkář(i),

80.?.?.?

jsme zásadně proti všem smradlavým pokusům, škodí povětří i úrodě. Kima je nutno držet na uzdě, respekt mu neubyde. Zachvíli by tu mohl s atomovkou v ruksaku pobíhat kdejaký vytlemenec.
PCR se asi nemůže dočkat "hřibovitého počasí", dal jsem pětku za myslitelský výkon.

360029

15.09.2017 15:07

A hle, kůň sinavý, a jméno jeho jezdce Smrt

RE: My zahrádkář(i),

80.?.?.?

To co píšete zkraje, konstatoval i Putin v Číně na BRICS sešlosti, a v podstatě omluvil Kimovo zbrojení. Rusko je mnohonárodnostní stát již od dob carů, a dnešní tandem Putin - Lavrov jsou skuteční odborníci na mezinárodní vztahy s respektem k potřebám i ostatních států (národů a etnik). Chtějí -li dosáhnout trvalého míru v Sýrii musí uklidnit všechny obavy i okolních účastníků, bez ohledu na jejich "historické přešlapy". Tím si třeba (domýšlím) zajistili podporu pro určitý scénář řešení i od Israele. Také musí nechat gestikulovat silácky USA, bez zbytečného rozčilování se. Trump to nepotřebuje pro sebe, ale též musí čekat, než ten močál začne vysušovat. Tím nemíním ten čerstvý hurikánový přísun vody.

360041

17.09.2017 01:46

Rasové a genderové stereotypy v seriálech, filmech nebo pornu

Nedívejte se na to, žijte svůj vlastní život

80.?.?.?

Vybírejte si, je to čím dál horší, navíc to krade čas.
Já vyrůstal na literatuře, přečetl jsem stovky knih už v raném dětství, ani televize tenkrát nebyla - hrdinové -objevitelé nových obzorů, kontinentů. Zdroj většinou- vesnická obecní knihovna. Asi to bylo i tím, že než někdo tu knihu vydal, setsakra přemítal jestli bude k užitku. I ta červená knihovna (pro mne tenkrát nedostupná) měla určitou úroveň pohádky pro dospívající.
Autore, i Editore zdá se, že jste ztraceni. Asi jako jedna moje kolegyně z práce, která když se neúspěšně pokoušela učit jezdit autem na louce, konstatovala, že i ten jediný strom ji nějak moc přitahoval...

360064

18.09.2017 17:45

Rasové a genderové stereotypy v seriálech, filmech nebo pornu

RE: Nedívejte se na to, žijte svůj vlastní život

80.?.?.?

> Ja sa to snažím robiť.
To nemůžete zvládnout. To byste musel předem znát obsah jakékoli pohádky, či právě přicházejícího jiného pořadu.
Jediná možnost by byla, kdyby se skuteční umělci sdružili k záměru tvořit paralelní plnohodnotnou kulturu pro děti i dospělé na internetových médiích, včetně kolektivního dohledu, nikoli ale jako kritiku stávajícího hnojiště.
Žít svůj vlastní život znamená ho žít na plný úvazek, ne se zabývat většinu dne tím, jak zařídit, aby to hnojiště méně smrdělo. Pro autora či Editora by bylo možné na těchto kulturních kanálech vytvořit okno s názvem Z hnojiště, které by bylo dostupné po dobu jedné hodiny v noci (navrhuji od dvou do tří) včetně diskuse.
Včera bylo pozdě!

360095

03.10.2017 10:43

Co ti říká vlast?

editore, co s tím

80.?.?.?

Nedaří se mi odeslat příepěvek, po pokusu o odeslání se zobrazí:

Forbidden

You don't have permission to access /pridat_nazor.php on this server.

360268

03.10.2017 10:57

Co ti říká vlast?

Vlast je mrtvá.

80.?.?.?

Vlast je mrtvá. Vlastenci totiž nejsou. Ti co se jimi chtějí vidět, jsou jen rozhádaní tlučhubové. Obrazem toho je slavná tlučhubárna – parlament. Oni tam jen (par)lamentují nad stavem, do kterého vlast (zemi) přivedli. Hlavně ne žádná upřimná spolupráce, ale jen vyhrocené středověké divadlo na opozici a koalici.
Ale co to blábolím , oni perfektně spolupracují když si hodlají zvednout „náhrady“, ba i oposmlouvu vytvoří, jen aby mohli odklánět z rozpočtu pro různé lobingem označené priority. Nejvyšší stupeň spolupráce nastává v okamžiku, kdy nezanedbatelná síla tlačí na alespoň trochu pořádku a blíží se volby, a hrozí, že by se někteří po volbách museli jít živit poctivou prací. Ta představa je hrozná, oni mnozí ani netuší jak poctivá práce vypadá.
K té předvolební agitaci, volby toho moc nevyřeší, to sdružování podle nepodstatných příznaků i rozdělování se na stovku stran a hnutí napovídá mnohé. Co nám bude platný v parlamentu vlastenec, který věří, že potřebné peníze lze kdykoli vypůjčit (třeba přes dluhopisy) na nesmírně potřebné budování infrastruktur, apod., který nezná reálný svět, plete si potřebné se zbytečným podle zrovna běžící reklamy, či lobingu.

Snad volič rozpozná koho je nutné se zbavit a dá šanci novým dosud nezkorumpovaným. Třeba někdo přijde i na to, že spolupráce, ne divadlo je to pravé, že vlastně všichni zvolení by se měli proporcionálně podílet na vládě i kontrole, že jedině spoluprací lze obnovit naději v lepší zítřek.
Včera bylo pozdě!

PS: Editore, děkuji za opravu.

360270

05.10.2017 10:33

Co ti říká vlast?

RE:

80.?.?.?

>Tedy "učit se, učit se, učit se"...
To učení ale nutno rozvést. Chytrých i moudrých určitě bude dost, jen nespolupracují na řešení ve prospěch celku. Je to i o zdejších diskusích i hlavním zaměření Zvědavce. Nehledá se řešení, ale viník marasmu, ale hlavně ne viník v nás. Proto jsme tam, kde jsme. To, že odhalíme parazita, ještě tam kdesi v dálce (za oponou) nic neřeší, on se nezastydí a nepolepší, je mimo náš dosah. Tady žádné informační pole nepomůže, je to slepá ulička, i kdyby se tou ideou nakazilo 99% celosvětové populace, tak případná exploze nic nevyřeší, vše spadne do opětovného stavu konkurence, závisti a nespolupráce. To co má každý na dosah a může ovládat, je vlastní mysl a záměr, a použít je hlavně ke spojení vývojem odseparovaných atomizovaných jednotlivců, obnovit spolupatřičnost (lásku) do dílčích uskupení kteří si "nezištně" pomáhají, a tím akcelerují celé paralelní společenství.
Budeme-li pokračovat v nastoupeném, budeme mít problém i s domluvou. Vybydlují se potřebná slova a pěstuje se pachuť ironická, třeba ta "pravda a láska". "Banksteři" také nejsou přesně označeni, je v tom příliš emoce zastiňující podstatu. Nic gangsterského na nich nenajdeme při poctivém zkoumání. Oni jen nabízí "službu", nikoho nenutí ji přijmout.
Je potřeba využívat moderních technologií ve svůj prospěch, zavést paralelní kulturu, ale plnohodnotnou, přestat usilovat o polidštění ukradených mainstreamových médií, vytvořit paralelní plnohodnotné kulturně - zpravodajské kanály s výrazným potlačením kritiky stávajícího systému (den má jen 24 hodin, ty které věnujete žumpě, nevěnujete kráse kolem sebe). Žít svůj život, své štěstí, svou radost s lidmi „podobného“ názoru, a nevěnovat se ani na poloviční úvazek, natož plný, kritice toho hnoje. Sdělovat si po síti cenné pozitivní informace o těch kteří umí mít dost, zejména v obchodech či službách, „dělat reklamu těm co nekradou“, těm, kteří již nastoupili tu správnou cestu. Těm, co už dnes dávají do "společného" víc než musí, a investují tak do budoucnosti.
Včera bylo pozdě!

360320

06.10.2017 10:39

Stát a občina – apologetika společenství Tradice

RE: Nic nového pod sluncem.

80.?.?.?

Myslím, že jste to skoro řekl posledním odstavcem, to byl poslední vlastenec s potřebnou mocí a intelektem, nastoupil nepotismus, geronti schopni sloužit se drželi míst až do skonání, nemajíce ideově co nabídnout, postrádajíc tu jiskru jednoty osobní s cílem a prací. Zaostávání a rozklad byl nevyhnutelný. Celé to mělo odraz i u nás. Dělníci u moci s rozhledem žížaly, čekali až jim dorostou ratolesti vzdělané na školách...

360344

06.10.2017 11:02

Lithium - vláda schválila krádež století

RE: Nesmyslný článek

80.?.?.?

I kdyby došlo, nejde o smlouvu, ale o memorandum, ve všech případech užití tohoto slova, jak to ve Wiki píší, jedná se o akt právně nezávazný (např. záznam o jednání). Je potřeba vlastní názor zohlednit ve volbách a tlačit na partaje aby se před volbami dostatečně "odkopali".

360345

08.10.2017 06:20

Co ti říká vlast?

Blahoslaveni chudí duchem...

80.?.?.?

Míval jsem kdysi šéfa, který do toho viděl mnohem více, tedy ani ne tak do politiky, ale do vzdělání. Když jsme kdysi na počátku vědecko-technické revoluce přemýšleli nad "šíleným" nárůstem informací - říkal, že existují dva extrémy (a já se s tím dodnes ztotožňuji):
a) jednotlivec zná vše o ničem
b) jednotlivec zná nic o všem
Od těch dob uplynulo cca 50 let, a "pokrok" ve všech oblastech tyto extrémy učinil mnohem nedostupnější pro jednotlivce a tak se i domluva mezi jednotlivci (i když zanedbáme vliv ega) stává mnohem vzácnější. Každý má svého boha či globálního prediktora, na kterého věří, a ruský mužik na tom není o moc lépe. Báťušku cara vystřídal po revolučních kotrmelcích báťuška gosudar. Jen ten jasný problém s timurovci a kvakinovci se nám snaží pjakinovci zamlžit jakousi všeobjímající teorií, která dokud to vychází podle zkušeností z minula, tak slavně cituje z historie, ale když to nejde, tak tam vloží jako trumf GP. Možná, kdyby zkratku šlo vyložit jako "globální parazit", tak by to dávalo mnohem více smyslu. Ale blbě by potom znělo že GP je nucen spolupracovat s gosudarem. Tolik na okraj.
Problém jsem tím ale naznačil. Základem pro domluvu nemohou být různě zpracované údaje ani teorie pro narůstající složitost "matrixu", ale poctivý přístup bez chytračení v normálních nepoškozených pojmech klasických. Totéž je nezbytné pro každodenní interakci s okolím. Jinak to bude jen další vrstva zamotávání problémů do mlhy. Nic není potřeba vymýšlet nově, stačilo by, kdyby zdejší badatelé četli ty staré knihy, ne pro pikantní citování archaických bludů, ale jako návod k žití. Není ani divu že tam nakonec najdou, že Hospodin vyhubí národy jako klaté, když se k sobě lidé chovají konkurenčně, soutěživě, pěstují závist a spolupracují jen na různých lumpárnách. Koneckonců si nic jiného nezaslouží, a že do těch konců spadnou i bez Boha jako přímý důsledek svého chování.
Království nebeské je i vaše, není nezbytné být chudý duchem, ale cosi to potřebuje ...

360393

08.10.2017 08:46

Babišovo ANO je napojené na zločince Sorose víc, než jsme mysleli

Radši do toho moc nevrtejte!

80.?.?.?

Minimálně z taktických důvodů je nevhodné oslabovat před volbami, byť i pravdivými argumenty, hnutí ANO. Mohlo by se totiž stát, že by to dovolilo těm zbylým střepům (TOP,ODS,KDU,ČSSD) slepit vládu bez ANO. To by sice mohlo vést brzy k revoluci, ovšem i ty nekrvavé revoluce končí obvykle opakem požadovaného, nanejvýš ovce přešoupnou do jiného kotce...
A ten SOROS přece poskytuje jen peníze, a když zvážíte, tak nebýt těch peněz, vývoj by se zadrhával na jejich nedostatku. Dodal přece jen katalyzátor, takhle už dnes zažijeme to, co by možná zažili až naši vnuci, a tak proměnil celou planetu v zemi kde zítra znamená již předevčírem. Základní ingredience by tu ale byly stejně, jen méně aktivní...Někteří mu připisují neprávem nadlidské schopnosti.
Možná kdybyste si ho tolik neošklivili a vlídně mu napsali o podporu vašeho projektu, třeba by...

360395

10.10.2017 04:15

Proč zůstáváme chudými příbuznými?

PROČ ZŮSTÁVÁME CHUDÝMI PŘÍBUZNÝMI?

80.?.?.?

PROČ ZŮSTÁVÁME CHUDÝMI PŘÍBUZNÝMI?
Po zásluze!
Ve vrcholné politice jsme po léta neměli nic jiného, než jednostranně zaměřené imitace politiků, ani náznakem politiky s všestranným rozhledem a životní praxí. Podíváme-li se na jejich (vypěstované) následníky je to obvykle ještě horší, než oni sami. Obklopují se v rámci mocenských pyramid fanoušky, pokud možno zjevně hloupějšími, čímž vynikne opět jejich "velikost", a nepostradatelnost. Co z toho vzešlo? Moloch poradců opět nezahrnující komplexnost řešení, a tím i nezodpovědnost za cokoli.
Lepší zatím nevidět.
Článek taky hledá jakési technické vysvětlení z určitých útržků reality i s velmi pochybnými zato populárními kritérii. Chudoba je vážná věc, je to předstupeň konce. Ale o tento druh chudoby autorovi nejde, jde mu o to být srovnatelně bohatí jako otrokářské a kolonialistické metropole(Fuj!):
>metropole bohatnou a periferie chudnou, nestaňme se periferií velkého celku!
Už se stalo! Jsme až neviditelná periferie pro migranty, pro obchodníky, pro kapitál.
Musíme zkusit vyměnit řízení, moc naděje nemáme, jeden scénář horší druhého.
Nejhorší ale na celém článku je víra, že to spraví jen politika.
Odmravnili jsme se, tam je ten pes zakopán, žádné technické čachry to nespasí.
Zatím ani náznakem nikdo z kandidátů nehledá kapitalizmus s lidskou tváří...
Tomu ale nepomůže kritika vrcholových parazitů, pro ně je to spíše ocenění, jak se jim daří za podpory úplně všech, včetně jejich kritiků. A kritikové, když je to náhodou napadne, nebo si to zde přečtou, jen přidají na kadenci a zesílí svoje megafónky... [pláč]
Nejlepší bude začít změny od sebe. Včera bylo pozdě!

360442

23.10.2017 05:48

Nééé. ANO nééé!

Jako obvykle, Zvědavec s křížkem po funuse

80.?.?.?

Tak babičku,
pro kterou vždy byla
válka s lidojedy legrace.
Tu babičku
za pár dní zabila
volební agitace.

Mary,
bojovná Mary,
už nesedává v sedle,
ve volbách byla vedle.
Stoletou Mary,
babičku Mary
volbama zabitou
vzal k sobě Manitou.

https://youtu.be/cAr6KvFZR9E

Dle starých pramenů kdysi kraloval
starý vetchý král.
Řečeného krále nikdo se nebál,
každý se mu smál.
...
Kdepak jsou ty časy, kdy se národ smál, krize se nebál.
Jak se všechno mění,
Jak ten čas letí,
Žijem ve znamení
kulturních století.
Dnes už lid nepozná,
koho se má bát
a komu se smát.

Z čista jasna, kde se vzal,
pan Nikdo tu se vzal,
křičel, jak si předsevzal:
„Já chci vládu!“
Nemluvil a jenom řval,
co nedal, to sliboval,

https://youtu.be/ZmylE31zfGw

360567

23.10.2017 15:55

Nééé. ANO nééé!

Praha je korupce ráj!

80.?.?.?

Bydlím chlup za Prahou (polní cestou 30 minut na MHD). Vždy jsem byl překvapen volebními výsledky v obci, okrese i kraji. Lidi mi na první pohled připadali normální a ve svém okolí jsem nenacházel žádné vysvětlení pro tu orientaci na korupční strany, i když odmyslím mladou generaci, která je povrchní a zpracována posametovým antikomunismem a dnes i různými „lidskými právy bez povinností“. Vysvětlení pražsko-středočeské anomálie je velice prosté.
Politika je dnes hlavně o distribuci lupu. Lupem nejsou jen hotové zašmelené peníze z rozpočtů ale i různé „výnosné“ pašalíky včetně krytí korupce. Strany vládní, ze své moci obsazují personálně centrální úřady a instituce. a tím distribuují výnosné bydlo mezi své přátele. Tito pak tvoří pevné jádro voličů jejich přátel ve stranách korupce. Praha je tak „díky“ mnohým centrálním institucím korupce ráj! A protože ani pražané nestačí na tak rozsáhlou „činnost“, vypomáhá jim také blízký středočeský kraj.
Korupční strany dobře vycítili trend pronikání přes další bariéry korupce a proto ta jejich všeobecná mobilizace, kdy na Babiše koordinovaně zaútočili, a setrvávají z principu v nepřekonatelné opozici jednak vůči ANO, ale též vůči novým stranám které mají shodný pohled na korupci.
Babiš se filutovsky nejdříve nechá odmítnout od „blízkých stran“, aby mu jeho voliči odpustili konečnou dohodu s "extrémistickými fašisty SPD".
Kdyby to nevyšlo budou nové volby, a volič namíchá do hry lepší karty. Někteří se "odkopají" v mezičase a opět se situace zjednoduší.
Hůře již bylo!

360601

Snad příště.
Byl jsem volit, žádné charisma mne neoslovilo, volil jsem tzv. menší zlo. A to bych mohl volit i ty vaše idoly, jenže mně u nich většinou chybí přirozenost. Vesměs špatní herci, kteří se snaží vecpat do role. Těm bych nehodil ani desetník do klobouku, natož se převlíkl z pracovního, jel autem k volební místnosti (celkem 6 km), a lístek s jejich jménem vkládal za plentou do orazítkované obálky...
I jen hrát dobře (vybranou) roli vyžaduje duši s plamenem (jiskrou), to nejde naučit. No a pak jsou velmi potřeba předchozí výsledky, pro mne "nepopsaný list" nemůže proklouznout hned na prvním místě kandidátní listiny. Plkálistů jsou totiž tuny, u nichž si člověk nemůže být jist, jestli tu svěřenou moc budou vůbec schopni samostatně (bez nápovědy) uchopit a přiměřeně použít.
Z některých Vámi uváděných charismatiků se mi dělá spíše šouflo.
Není to přírodou, lze se i vypracovat od počůrávájícího se ošklivého káčátka až do státnické pozice, ale tvrdou a poctivou prací, především na sobě. (Fitko ani kavárna či hulírna nejsou hlavní pracoviště.)
Neokouzlitelný volič.

360662

Občas se stane, že našim zvráceným představám fandí někdo mnohem "vědečtěji" než my sami. Jsme tím tak dojati, že nás opouští i mateřský jazyk. Jako editor se nemáte vymlouvat na chybu. Hlavně byste si ten vlastní výpotek měl alespoň třikrát po sobě přečíst, než to pustíte čtenářům, opouštějí totiž Zvědavce ti, co myslí vlastní hlavou a nedělají Vám jen fanoušky. Že se Vám volební výsledek nelíbí, na to máte právo. Jako myslitel jste nejspíš před volbami udělal málo nebo spíše nic, co bylo potřeba aby volič hlasoval v souladu s Vašimi představami. Ale to neznamená, že byste nutně musel uspět, i kdyby jste měl pravdu. Vesmír je mnohodimenzionální, neboli cesty Páně jsou nevyzpytatelné, a volič není takový jednorozměrný kašpar, kterého jste právě v článku vykreslil, abyste si dokázal, že problémům, které stojí před námi všemi, rozumíte právě jen Vy, a voliči, kteří hlasovali jinak jsou vedle, svedeni jakýmsi charismatem.
PS:
Pro méně zdatné češtináře:
>že bych z toho udělal vlastní článek,
znamená, že to bude ve výsledku Stworův článek s využitím diskusního příspěvku, ne jak bylo myšleno, že to bude otištěno jako samostatný článek.

360739

27.10.2017 07:26

Strach z Babiše

RE: Ale jistě - Babišova malá současná a minulá zla ve jménu Babišova budoucího velkého dobra

80.?.?.?

No jo. Zase bajky. Zkuste nás (hlupáky) navést na tu správnou cestu. Napište koho jsme měli volit, kdo by nás vyvedl z toho bordelu v němž jsme až po krk. Žádné abstrakce, konkrétní kandidující politiky či strany, za nimiž je z minula vidět nezpochybnitelný (reformní) výsledek, něco hmatatelného.

Jste zaujatý, na Babišovi jste nenašel nic dobrého, jen malá zla (současná i minulá).

Co tak snižování zadlužení státu. To byl přece program ANO který se uskutečnil, a snad i bude pokračovat. Betonová loby slzí skrze analytiky, že se postavilo málo dálnic, že se jen dokončilo rozestavěné. Kubera se čílí, že z národa chtějí udělat účtenkovkou národ udavačů.
Copak je na požadavku účtenky tak strašného? Strašné bylo to, že někteří si vykládali svoje podnikatelské svobody už od sametu jako bezbřehé, a dosavadní systém to jen legalizoval.
I ta trocha pořádku není málo, ale velká věc je snížení státního dluhu, je to jednak perspektivně správný směr (i ideově), a pak úspora obsluhy dluhu, znamená snížení úniku kapitálu.
Hospodaření je hlavně o šetření. Utratit jakkoli velké peníze není žádné umění. Umění je utrácet rozumně za věci nezbytné a perspektivní a dluh nezvětšovat, ne všem nasypat do žlabu tolik, až v tom hamtaj paprčema, a navíc na dluh.
ANO, řídit stát jako podnik. Je též potřeba poděkovat ostatním složkám vlády, že to strpěli, i když není jisté, jestli to návazné vykopnutí Babiše z vlády nebyla obranná reakce z absťáku těchto složek a nabalených lobistů.
Mně se dokonce zdá, že i volnoobchodníci vyslali před volbami signál nespokojenosti s vývojem skrze skokové zdvojnásobení ceny másla a po volbách to přitvrdili ztrojnásobením ceny vajec, takže návazné klesání životní úrovně voliče je na cestě. Moloch se zlobí.

360742

27.10.2017 10:04

Proč společnost znovu a znovu volí svojí zkázu?

Pojďte pane, budeme blábolit chvíli spolu

80.?.?.?

>Pokud budete mít nějaký problém, řešíte ho nejprve s osobami blízkými a až teprve když vyčerpáte okruh osob blízkých, zabrouzdáte do nejistých vod zbytku společnosti.
To dospělí lidé nedělají.
Když mám problém se zubem , jdu k zubaři.
Tak, kam se poděl můj doposud dokonalý zrak?, jdu k očaři.
Blízkých osob se neptám (neobtěžuji zbytečně), a ač nejsem brabenec tak pupenec kyselinou leptám, leptám a na svou bídu si nezareptám.
Ty, ač nejsi brabenec,
se taky rád hlasitě chechtej, chechtej
a na svou bídu si nezareptej.

360750

27.10.2017 11:01

Strach z Babiše

RE: Závěr je naprosto mylný

80.?.?.?

Pojďte cc, budeme se chvilku učit argumentovat, čtenář i Editor promine.

>Babiš za svoje působení v politice zdvojnásobil svůj majetek (i když to "nepotřeboval" ).
No a co má být, co z toho plyne?
Jo, ale Vám se za jeho působení v politice zkrátila délka penisu na polovinu. Tam bude ta souvislost !! Ani se nedivím, že jste si to takhle nepředstavoval. Nebo jste tím konstatováním chěl vzbudit sympatie čtenáře k šikovnosti Babiše?

>Obecně platí, že čím víc lidé mají, tím víc chtějí
Kde jste k tomu přišel, asi se (onehdá za ranního kuropění) zvedla silnice a Vás praštila do hlavy, a od té doby zobecníte na co přijdete.

360752

27.10.2017 17:24

Strach z Babiše

RE: Ale jistě - Babišova malá současná a minulá zla ve jménu Babišova budoucího velkého dobra

80.?.?.?

>Nemáte ale pravdu v tom, že Babiš může za snižování zadlužení státu - na to má vliv ekonomika o kterou se Babiš nezasloužil a také trochu zlikvidování zásob, které vytvořily předchozí vlády a omezování investic.

Moc se mi to nechce rozebírat, jednak nemám rád ony ukazatele růstu, neb už Werich zpíval cca před osmdesáti lety o růstu ekonomiky:
Je to divný svět, divné věci,
když je pro lidi třeba,
pálit laciné žito v peci,
aby zdražil chleba.

Ale pokud si vzpomínám, za období s "růstem ekonomiky" předešlé vlády zvyšovaly zadlužení...
I přijít na to, že se postradatelné zásoby dají použít k oddlužení, "neobjevily" předchozí vlády, ale raději obsluhou dluhu přikrmovaly banky. Takže zase zásluha Babiše, nevím oč se snažíte.
Dovoz cizinců na práci nemůže apriori odmítat, rovněž nemůže rovnou vystupovat z EU, to by bylo jako zahájit opravu domu zbouráním všech ošklivých zdí, není sebevrah. Postup zčásti určí okolnosti, dozrání problémů...
Ekonomika státu by měla zajistit zejména soběstačnost a přiměřené rezervy včetně inovací, žádné další podnikatelské úsilí v materiální tvorbě pro vývoz není žádoucí (plundrování nenahraditelných materiálních zdrojů).
Na výběr je jenom tento hospodář. Zde bych chtěl propagovat jednu již dříve napsanou myšlenku: Že by se mělo stát (ústavní) normou profesní praxe v oboru (a přilehlých) a růst do pozic ve státní správě přes letitou praxi... Poradce může mít jen zkušený praktik, který je schopen rozpoznat i jejich hodnotu, jinak bude cirkus jako u soudů, kde se soudce přiklání k názorům různých znalců, jiný zase při odvolání k jiným...
Včera bylo pozdě!

360767

28.10.2017 13:22

Strach z Babiše

RE: Ale jistě - Babišova malá současná a minulá zla ve jménu Babišova budoucího velkého dobra

80.?.?.?

Dluh může růst z různých důvodů, i v důsledku změny kurzu, nejde o nové zadlužování. Váš argument je dobrý tak pro hlupáky - souvěrce. Podrobný rozbor by ukázal že šlo o prodej dluhopisů od jedněch (tuzem.) spekulantů k druhým (zahr.) v souvislosti s ukončením intervencí ČNB, a očekávaným růstem koruny. Další položkou bude zadlužování se občanů ČR u zahraničních bank - hypotéky, půjčky. To vše mne netíží, ani v tom necítím závazek.

Koblihy jím vyjímečně, je v tom bílá smrt.

Čapí hnízdo i kdyby na něj byla podvodem přidělena ona směšná sumička jako dotace, mělo vést (když už) k pranýřování a stíhání dotační instituce a schvalovatele této dotace, dále na tehdejší vlastníky. Všichni mnou zmínění jsou zjevně podle vyšetřovatelů jen loutky v rukách Faltýnka a Babiše. 1,5 mil. oprávněných voličů to považuje za předvolební manipulaci proti ANO a vzdorují tomu aktivně, nebyl jsem mezi nimi, ale myslím si totéž.

Podívejte se jak dopadl Kalousek, jeden z čelných iniciátorů této aféry, opustilo ho charisma, nahradil ho Feri.
Snaživý Vy jste jako Kalousek, ale snaha nestačí.

360783

28.10.2017 15:00

Strach z Babiše

RE: Babiš v současnosti nemá platné lustrační osvědčení a není tedy poslancem.

80.?.?.?

A co tak zrušit všechno pozpátku, co bývalá vláda s ministrem financí Babišem provedla, přece už tenkrát měl neplatné lustrační osvědčení...[zmaten]
Vy jste jistě věcí právnických znalý, možná byste mohl zjistit kolik stojí opačné rozhodnutí. Vše, jak jsem zaznamenal je na prodej, říká se, že je to jen otázka ceny. Možná ho podvedli, a ani mu nedali možnost se "vyjádřit".
Aby nám rozhodoval soud v Euro-cizině o našich ústavních činitelích, proti vůli zdejších oprávněných voličů je nepřípustné. Myslím, že ANO bude nuceno (po tomto kotrmelci) začít uvažovat o vystoupení z EU z důvodu nestability právního prostředí EU.

360785

28.10.2017 15:22

Strach z Babiše

RE: Ale jistě - Babišova malá současná a minulá zla ve jménu Babišova budoucího velkého dobra

80.?.?.?

Zdá se že jste mimořádně natvrdlý, když nemůžete pochopit , že ten nárůst zahraničního dluhu, znamená jen změnu adresy vlastníků dluhopisů, nikoli nové dluhopisy, a současně znamená pokles vnitřního dluhu státu (vůči tuzemským institucím a občanům). Většina z nich, byla možná vydána ještě za Kalouska. To makročíslo navíc zahrnuje vše, i soukromé dlužníky, za něž stát ani jednotlivci neručíme.
To se nám to argumentuje, když prdu rozumíme.

360786

29.10.2017 14:14

Strach z Babiše

RE: Babiš v současnosti nemá platné lustrační osvědčení a není tedy poslancem.

80.?.?.?

To vypadá, že platnost lustračního osvědčení je jakási libovůle soudů. Jednou ho vydají, potom zase někdy zneplatní, bez ohledu na nějakou pevnou vazbu do reálného světa. Zrovna se jim přestal líbit, tak mu to zneplatnili. To agentství je jen jakási záminka, není pro věc samotnou důležité. Agent neagent, hlavně že má papírek, jakousi licenci na bezúhonnost. Teď zrovna už není bezúhonný, tedy už měsíc. Prostě se rozhodnutím soudu, jednoho rána probudil jako občan druhé kategorie.

360795

02.11.2017 03:38

Sorose vyhánějí z Turecka, Maďarska a Rakouska

No, a jak to nakonec dopadne? Jirka zvítězí!

80.?.?.?

Jirka zvítězí.
Ti, kteří jsou proti, jsou jednotlivci , kterým se dočasně podařilo zmobilizovat své spoluobčany. Když si představíme, jak by se situace vyvíjela samospádem, tak vlivem chtíčů různé podoby zde zůstane akorát smetiště, poslední (lidojedi) zajdou až už nebude co "jíst". Není síla, která by obnovila smysluplný úsporný řád. Je skoro jedno jestli se ještě stačí smíchat rasy samospádem nebo se tomu pomůže organizovaně. Atomizace bledých tváří dosahuje takového stupně, vlivem vývoje techniky se kterou není sto udržet mentálně krok, že vymírá v objetí se svými sofistikovanými "náhradními partnery". Prostě blahobyt je metla lidstva, jen dokud se ryje držkou v zemi, sní lidé o hvězdách. Ode zdi ke zdi.
No a Jirka to jen urychluje penězi, které se také oddělili od zboží a práce, takže mohou být v množství neomezeném drženy u člověka, který pro ostatní nikdy nic směnitelného nevytvořil. Jo, ale peníze samy nic nemohou udělat, mohou jen urychlit ty "transakce" milionů chtivých pomocníků. Tomu nejde trvale odolat plotem ani zákonem. Těmi Jirkovými pomocníky jsme vlastně my všichni.

360844

23.11.2017 09:50

Jak jsem nakupoval se stylistkou

Co tím chtěl básník říci?

80.?.?.?

Když vidím, že někteří konzumují poezii jako buřty, napadá mne stará kantorská otázka: Co tím chtěl básník říci?
Nebudu pitvat básníkovy "technologie", ale půjčím si jeho výrazivo a polopatisticky to přerovnám pro snazší pochopení, básník promine.

Šaty nedělaj člověka

Je to tak, třeba je to k nevíře,
že to spíše putna je, co dělá uhlíře.
Je to tak, je to zcela k nevíře,
že nám z mnicha krunýř udělá rytíře.

Je to hloupost odvěká, šaty že dělaj člověka.
Kdo je nemá, ať od lidí pranic nečeká.
Dokavaď jsme naha
tý od hlavy až po paty,
nikdo neví, kdo je hloupý a kdo jen hambatý.

Podle kabátu mnohý měří,
lháři ve fraku tupec věří, protože

Je to hloupost odvěká, šaty že dělaj člověka.
Kdo v hadrech čeká na štěstí, ten se načeká.

Je to hloupost odvěká, šaty že dělaj člověka.
Hormony když pospíchají, tak se navzteká.

Už jen ten nadpis článku, ta nesamostatnost, opouštění vlastní identity z něj přímo čiší.
Jistě, pomocník se někdy potřebuje, třeba po úrazu hlavy.
Poradce na všechno, trenér(-ka) na různé orgány (sebevědomí), zůstává pak člověk ještě sám sebou? Nestává se z něj takto politik, nebo rovnou oběť hlubokého spiknutí?
Disident v zastoupení - jednou za čas se mohl projevit, že chce bílou, že chce zesvětlit…
Taky nejsem z nutného nakupování hadrů nadšen, ale co se dá dělat. Když ovšem pomyslím na Stworův absťák z nekouření, tak v jeho případě je větší nákup v zastoupení přímo nutnost, pak si může odskakovat na cigárko kdy si zamane. Je tam snad někde zmínka o zkoušení oděvů na sobě? To bývá ta největší fuška, několikrát se převlíknout do, a z. Takže to vidím, že to nakupování spíše prohulil před vchodem do kšeftů.
No a ty šaty nepomohou, je to jen pozlátko, copak jste ještě nikdy neslyšeli celebrity v přímém přenosu. Jsou i výjimky...

361155

27.11.2017 00:18

Zemanova cesta do Ruska a akce globalistů

RE: článek pravdu prznící

80.?.?.?

>Všechny vládnoucí společenské třídy bojují proti třídám ovládaným,
>vedou proti nim třídní boj, aby si udrželi privilegia. A třídy ovládané
>se tomu musí bránit, pokud se chtějí z područí vymanit. K tomu slouží
>vzdělání, vzdělání obecné i specificky třídní. A k tomuslouží ony
>tolik proklínané revoluce.
Po té únorové se do čela dostanou "naši známí soudruzi", a ve finále tam zůstane už jen kůl v plotě, zjevně pro veliký úspěch- pak přijde další "sametová listopadová" parazitistická a z té se dostáváme k prvnímu nerevolučnímu pokusu mas zbavit se opozičně smluvních mafií volbou nového účetního, od něhož si lid slibuje návrat z červených čísel a tak lepší perspektivu.
Ani Putin neshledal potřebu jásání nad 100 -letým výročím VŘSR, která mimo jiné dovedla Rusko až k Jelcinovi ...
Ani ta francouzská nebyla ničím jiným než začátkem dneška, lid je i přes vyjímečný stav dva roky trvající, omámený multi-kulti evropanstvím.
Článek je až příliš netradiční v náhledu na dějiny, a naznačuje spíše důslednou evoluci pod kontrolou, jako řešení.
Toho Zemana bych viděl jinak. spíše jako šavlový tanec mezi pukavci s cílem co nejdéle vydržet, výsledek má být ta bravura, až s přistáním na lafetu...
Těm revolucím by šlo zabránit, ale bez soudnosti na obou stranách to nepůjde, zejména vlády by neměli čekat až na přetečení poháru..

361194

28.11.2017 22:00

Třicet let britský tajný dokument zamlčoval pravdu o EU

Dokument od koho, pro koho, utajován před kým ????

80.?.?.?

Kdo se měl řídit dokumentem od neznámého úředníka? Vlády, poslanci? Nakonec nic netušící předseda vlády doporučil referendum pro případný odchod z EU, a sám se divil, že lid ho využil k odchodu. Ti Britové mají ale tajné dokumenty! Až odtajní že tráva je zelená, to bude teprve mazec !!!

361225

09.01.2018 14:26

Urážet náboženské symboly v 21. století je opravdu nemístné

Hulvátství jako přirozené lidské právo

80.?.?.?

Hulvátství jako přirozené lidské právo
To tedy koukám, i když jsem si zde na ledacos zvykl.
Smotat dohromady Tweina, zdravý smích s náboženskými symboly, je možné jen z úrovně, která připouští možnost prohlásit cokoli za posvátné. Snad by se šlo ještě „posmívat“ lecčemu dobře vyfutrovanou argumentací, ale víru a její symboly slušný člověk vynechá, už jen při vzpomínce na věřící lidi, kteří mohou i po své smrti sloužit živým v tom podstatném za příklad.
Do diskuse se ale chystají jinačí kalibry, než výsměch. Nepřehlédněte, jsou již za dveřmi. Nejdříve se tím vybaví silové rezorty, aby měli pravdu takřka definitivní. To bude panečku teprve adresná demokratická diskuse.

361849

26.01.2018 12:45

Když vyhraje Drahoš...

RE: Ale máňo, k čemu to oblbování? Jakýpak Kalouskův Drahoš? Když už, tak Sörösův Drahoš!

80.?.?.?

>Drahoš je pro mě ukázkový...
Co Zeman? Byl u moci u všeho co zakládalo dnešek. Povolil průlety NATO nad územím ČR k bombardování Jugoslávie a tak spolupracoval s Havlem a balkánskou řeznicí. Výkonnou pravomoc měl Zeman, jako předseda vlády.
Guvernérem ČNB, která znehodnocovala českou měnu jmenoval...
...
Vy "Zemanovci" jste taková zvláštní sociální bublina, že nevidíte co nechcete vidět, jako zamilovaní.
Římský klub zakládal Kalousek se Zemanem, Drahoš je možná členem...
Zeman může být rád, že těch diskusí nebylo víc. Usápnul pro sebe na Primě v pořadu Česko hledá prezidenta (galaxie).skoro dvakrát více času, ale slov bylo skoro stejně za tu dobu. Obávám se že nemá cenu jít volit Drahoše, protože pokud nevyhraje, tak brzy budou nové volby s novými kandidáty (prognosťáku), Dlouhým...
Tak obepnout křeslo , jako Zeman, žádná popínavka nedokáže. Asi chce ještě jednu velkou slávu ve funkci hlavy státu...
Jinak, Vás ani nepočítaje, jsem při této příležitosti odepsal většinu prozemanovských analytiků, protože jsou pro Zemana ochotni vyměnit zjevnou pravdu za propagandu, nositele pravdy stačí označit za pravdoláskaře, havloidy, sluníčkáře...
Ani ten Pjakin neodobřil Zemanovské perspektívy, protože si pamatuje, jak Zeman před návštěvou Ruska, zpochybnil referendum na Krymu, a navrhl Putinovi se z toho vyplatit... Jen Porošenko se mu odměnil, skrze Femen, aby potvrdil Zemanovu proruskou orientaci (Putinova děvka). Zato v Rusku s těmi Zemanovými bonmoty měli mnozí plné ruce práce.
Do Číny dodává houmkrediťácký matroš silnější než opium.
Ale to všechno píšu zbytečně, protože:
"Když dva jsou jako jeden, v máj promění se leden... "

362138

26.01.2018 15:50

Když vyhraje Drahoš...

RE: Perspektiva.

80.?.?.?

Obávám se, že jde o nereprezentativní vzorek, nebo o přání jež bylo otcem Vašeho příspěvku.
Židovské obce budou většinou volit Jiřího Drahoše, odhadl zástupce plzeňských Židů

362143

27.01.2018 03:34

Když vyhraje Drahoš...

RE: Ale máňo, k čemu to oblbování? Jakýpak Kalouskův Drahoš? Když už, tak Sörösův Drahoš!

80.?.?.?

Přišel jsem si velmi stručný po nálezu na Vlkovo Kose.
Pečlivě vyzdrojováno a zdokumentováno:https://vlkovobloguje.wordpress.com/2018/01/25/moj...

https://vlkovobloguje.wordpress.com/2018/01/26/moj...

malé ukázka:
ZEMANOVI GANGSTEŘI
Jaroslav Kmenta - novinář·23. leden 2018
ZEMAN A JEHO PLETKY S TOFLOVÝM GANGEM
Jedním z mnoha problému prezidenta Miloše Zemana je, jaké spolupracovníky si vybírá. Mohl bych tu strávit hodiny vypisováním všech těch Šloufů, Mynářů a Nejedlých… Ale co jste dosud možná netušili, je, že Miloš Zeman se ve své někdejší straně SPOZ obklopil lidmi, kteří k němu přivedli mafii.
Toto není žádná fake news. Mám na to důkazy. Miloš Zeman se znal a stýkal s Michalem Toflem. Tento někdejší policista a později člen Zemanovy strany SPOZ se stal hlavním aktérem gangu, který vydíral podnikatele. Tofla pak v červnu 2010 zastřelil nájemný vrah. Rozstřílel ho samopalem před jeho domem v Brně.
Dosud se tajilo, že ještě na jaře 2010, pár měsíců před vraždou, se Tofl se Zemanem opíjeli na statku v Hodoníně. Připomínám, že to bylo v době, kdy Zeman chystal svůj comeback a kdy se vracel z Vysočiny na politické výsluní.
Fotografie z akce v Hodoníně přikládám… Tofl je v pruhované košili vlevo.

362147

29.01.2018 00:53

Hlavní útok jde na naše děti, ještě 15 let a je konečná

Na Soroše mi nesahejte!

80.?.?.?

Na Soroše mi nesahejte!

My (někteří) máme zato, že je nezbytná jasná kauzalita v příběhu Zločin a trest. V každém případě je nezbytné ponechat jednotlivci odpovědnost za jeho konání, a nepřevádět ji na jeho sponzora. Jestli aktivista dostává jen peníze na svoje aktivity, nebo je k těm penězům též „sponzorem“ úkolován k činnostem, a je tak vlastně jakýmsi zaměstnancem. I v tom druhém případě je ale zodpovědný za své skutky. Činnost sponzora lze považovat za škodlivou, jen pokud se mu to úkolování škodlivých aktivit prokáže. Stopa peněz je pouze pomocný faktor.
Ve světě je spousta různých nápadů, které se bez peněz neobejdou. I zdejší prozemanovskou sociální bublinu si obvykle účastníci platí sami, ale mám podezření, že občas to tu zasponzorují i učené společnosti z oblasti výzkumu duševního zdraví…

Sám bych (mít nato) sponzoroval nějaké snaživce, aby urychlili vývoj od mafiánského žvanivého parlamentarizmu ke svobodné společnosti s přímou demokracií, nebo i třeba osvíceného království. Žádná forma není nezbytná, spokojil bych se i se s funkční zastupitelskou demokracií. Proto někteří mafiózové nemají rádi Soroše, protože ohrožuje "staré pořádky".
Celkem chápu, že aktivista je nejlepší na plný úvazek, kterého sponzor zajišťuje alespoň na úrovni výborně placeného zaměstnance v daném místě.
Bohužel se mnohdy stává, že tempo které by mělo být něžně-revoluční vezmou do rukou nějací zmrdi na sociálních sítích, či v internetových bublinách a organizují „velký třesk“ (třeba ve volbách), mnohdy jim v tom pomáhají i další internetové ne-neutrální technologie jako třeba Google, který nefér preferuje některé výsledky svých služeb.
Sám Soroš na některé tyto aktivity „technologií“ letos v Davosu upozornil. Referuje o tom i Sputnik v češtině:
Sociální síť Facebook a Google představují hrozbu pro společnost, prohlásil miliardář George Soros na Světovém ekonomickém fóru v Davosu. Jeho slova uvádí časopis The Business Insider.


Zdejší sociální bublina může sice vyvolat třesk ve volbách a narušit tak pokojný vývoj svojí autosugescí Zemanovské ochrany před ošklivými muslimy, což povede k odevzdání svého osudu do rukou někoho, kdo tu ochranu zcela jistě nesvede, jak svědčí to první období prezidentování, kdy neohlídal ani vlastní standartu… Druhou věcí je "hluboký stát" který nejen v Americe řídí prezidenty s mnohem většími "pravomocemi".

Pokud jde ale o kvality příštích generací, žádné kejkle s výpočty generací nepomůžou. Vše bylo spolehlivě prošvihnuto před mnoha generacemi, postupně od počátku technické revoluce, kdy se „člověk začal osvobozovat“ až se nakonec osvobodil i od rodiny.
...Pokračování

362174

29.01.2018 01:02

Hlavní útok jde na naše děti, ještě 15 let a je konečná

Na Soroše mi nesahejte!

80.?.?.?

Pokračování...

Technika posledních desetiletí ho natolik uchvátila, že bez těch mačkacích krabiček nemůže být v bdělém stavu ani na chvíli. O některých krásách dřívějšího způsobu bytí se nedoví ani do smrti. Člověk svojí podstatou, a pomalostí zaostává za technikou, a bude nejspíše vyřazen robotickou konkurencí do biošrotu. Pokud ovšem ještě dříve nedojde ke kolapsu celé rakovinně bující civilizace.
Člověci vychovaní každý na jiný způsob i při nejlepší vůli k sobě nepasují, snesou se stěží na tu krátkou chvíli k "vyvrcholení těch směšných pohybů". A pak šup od sebe, jsouce ve všech směrech nekompatibilní. Nemohou spolu hospodařit, každý má o tom jinou představu. Jedině Single.
A výchova je o vzorech, i vzorech rodiny. Kde jen vzít funkční vzor. Už před 50-ti lety bylo pozdě, ale s trochou svaté trpělivosti to ještě šlo. Škola je spíše o zařazení se do společnosti, ale základem pro charakter musí být rodina. Jinak si to neumím představit.

362176

29.01.2018 08:53

Bylo to o vous, ale vyhráli jsme

Ještě že jste vyhráli!

80.?.?.?

To by jinak bylo zase o spiknutí staťáku, bonmotech o sčítání...

Ale co vlastně jste vyhráli?

Poslechl jsem si dnes v klidu ze záznamu Zemanův projev po vítězství ve volbách a zdá se být jakýmsi bodem obratu (snad po pohledu na bránu věčnosti), čemuž se zdráhám uvěřit po zkušenostech s dřívějším egomaniakem. Sliboval dokonce pokoru. Přijde mi jako Ivánek z „Mrazíka“ jak mudruje: Jaký dobrý skutek mám vykonat?... Zázraky se možná dějí, ale i kdyby to tentokrát bylo myšleno úpřimně, moc nadějí to na ůspěch stejně nemá. Už jen proto, že i okolí by muselo sdílet aktivně toto prozření a začít spolutvořit spolupráci a ne konkurenci. Všichni obklopující ho egomaniaci by museli rovněž taky přešaltovat, což je i na pohádku příliš velké sousto. Ale i kdyby zůstalo jen u úpřimných nepovedených pokusů o nápravu, i ten drobek by stál za to, alespoň pro poučení ostatním…

Dědeček hříbeček hodnotil dosavadní život Ivánka: „Vychvaloval ses až do nebe a rád jsi měl jen sám sebe. Pro sebe jsi jen žil a lidem jsi ublížil.

Toto období je ve dvou dílech podrobně zdokumentováno Vlkem z jeho blogu Kosa :
https://vlkovobloguje.wordpress.com/2018/01/25/moj...

https://vlkovobloguje.wordpress.com/2018/01/26/moj...

362186

30.01.2018 14:34

Hlavní útok jde na naše děti, ještě 15 let a je konečná

RE: Myšlenku kromě šumováni a hry škatulata hejbejte se, či obcujte jsem nenašel

80.?.?.?

Divím se, že Vám to stálo za námahu, psát reakci na můj příspěvek, když jste v něm nenašel myšlenku, na kterou by šlo reagovat.
Spíše jste tomu plně porozuměl, ale nemaje protiargumenty jste k němu ze vzteku přilepil svůj páchnoucí blekotavý bobek.

362238

03.02.2018 13:13

Hlavní útok jde na naše děti, ještě 15 let a je konečná

RE: Vždy se nakonec vyzvrací představitel vlády v opačném gardu ...

80.?.?.?

Nezlobte se, že Vám do toho "monologu" furt kafrám. Kytičkovo článek byl prvoplánově o tom, že pokud nezvolíme Zemana prezidentem, tak je s příštími generacemi mravně konec. Namotal tam taky Sorose, jako zdroj zla.
Zachránce příštích generací byl zvolen, ale podle Vaší diskusní vytrvalosti to vypadá, že vyhrál Drahoš (se Sorosem v batohu na zádech jako s nápovědou). Je snad jasné, že Zeman dnem i nocí bdí nad perspektivami mladých generací. Jmenoval profesory (v zastoupení) a soudce dokonce osobně. Všem tak zajistil z vašich daní nadstandardní příjmy, a nezávislost na Sorosovi. Soudce vybral mladé nezatížené životem, aby je to snad nesvádělo k použití vlastních zkušeností a nebyli tak odkázáni na servis znalců závislých na penězích...
Jinak jsem neskutečně rád, že Vám Soros žádné peníze nesvěřil. protože co Vy byste potom vyváděl neradno vůbec domýšlet. Vlastní zodpovědnost si připouštíte jen pokud nemáte ty Sorosovy peníze.

362288

10.02.2018 22:29

Hlavní útok jde na naše děti, ještě 15 let a je konečná

RE: Vždy se nakonec vyzvrací představitel vlády v opačném gardu ...

80.?.?.?

Zcela náhodou jsem dnes narazil na video, které může pomoci k pochopení Sorosových aktivit.

362414

11.02.2018 14:41

Žebračka

Nebýt jedna velká díra v našich neckách (ČR),

80.?.?.?

tak by bylo mnohem veseleji.
Nouze naučila BListy housti. Tak se tam dá i najít užitečná informace.
V článku: Tahle země je (už jenom trošku) naše
8. 2. 2018 / Jiří Hlavenka
autor uvádí graf (od T. Pikettyho):

Vložený obrázek

Autor píše: "Srovnává kapitálové toky v zemích Visegrádu: zelené sloupečky jsou čisté příjmy z EU ("evropské dotace" ), červené jsou pak součty všech odtoků kapitálu z dané země…
Odtok z ČR je vůbec nejvyšší ze zemí V4, dle grafu se blíží osmi procentům HDP a za loňský rok půjde o částku okolo 340 miliard korun. Za tyto peníze by se - jen pro představu - daly dostavět všechny tratě vysokorychlostní železnice ve čtyřech směrech napříč republikou, nebo dostavět všechny chybějící dálnice a ještě by kupa peněz zbyla"
...
Mohlo by toho být podstatně více nebýt transformace hospodářství pod dohledem "prognostiků" na levné montovny.
Bohužel nás nečeká nic hezkého, neb mezi jinak nadějnými řídícími technokraty chybí vizionář s "dohledem na okrajové podmínky" úlohy. Všichni jsou schopni akorát řešit trojčlenku, snad i u toho nekrást, ale to je málo. Je potřeba začít šetřit životní prostředí, směřovat ke skromnosti, expanzi přísně hlídat. Některé zdroje jsou neobnovitelné, v některých znečištěních jsme už možná překročili Rubikon.
Skutečné poznání má velké zpoždění za chamtivostí. opravdová věda možná ještě stihne ukázat jak jsme měli správně žít...
Ale není důvod k truchlení, nekonečný vesmír je nejspíše sám zdrojem života, v extrémních podmínkách beztíže se projevem atomárních sil v prostředí plasmatu řetězí obdivuhodné geometrie spirály (možná vzniká takto život, viz AC24 ). My jsme se zdá se nepovedli.

362442

22.02.2018 04:27

Stávající světový řád je odsouzen ke zkáze

Skvělý rozbor = Armagedon nevyhnutný!

80.?.?.?

Nedotažený závěr:
>Nějaká nová Jalta, ale v širším měřítku s přihlédnutím k zájmům všech zemí světa, včetně těch nejmenších. Jde o zformování nových principů mezinárodních vztahů, které budou odpovídat současné úrovni morálního a intelektuálního stavu vývoje lidstva. Je to jediný způsob, jak se vyhnout Armagedonu, jehož hodinová ručička se nevyhnutelně blíží ke dvanáctce.

Zde je pes zakopán.
Úroveň morálního a intelektuálního stavu vývoje lidstva, dospěla do konečného stádia. Od vzájemného přechytračování, k přechytračovaní sebe sama. Že tudy cesta nevede je jasné každému, kdo se někdy pokoušel hrát sám (proti sobě) se sebou nějakou strategickou hru, např. šachy.
Protože nejvyšší vrstvu "ředitelů zeměkoule" tvoří v drtivé většině egomaniaci bez zpětné vazby na realitu, je výsledek jasný. Titulek článku: STÁVAJÍCÍ SVĚTOVÝ ŘÁD JE ODSOUZEN KE ZKÁZE je pravdivý, bohužel se vztahuje i na celou jeho základnu.
Vše, co by mohlo znamenat žádoucí obrat, patří do oblasti scifi. I kdyby byli egomaniaci (nějakým zázrakem) nahrazeni, "hluboké státy" by těch pár jedinců velmi rychle nahradili poslušnými.

362728

Káva pro Zvědavce

30

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červen přispělo 81 čtenářů částkou 8 879 korun, což je 30 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: CZ4720100000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
165eUVffx5CuUNwr12JbqqZi6AtrbN22Y7
Další možnosti platby › Související články ›

Ve zkratce

Zeman: Neospravedlnitelný odsun Němců? Hluboký nesouhlas/České ministerstvo zahraničí - v předklonu 20.06.18 17:41 Česká republika 0

Maďarské ministerstvo financí navrhuje 25 % daň pro organizace podporující migraci a daňové úlevy rodinám20.06.18 16:48 Maďarsko 0

Pro vyhnání Němců po válce není ospravedlnění, řekla Merkelová20.06.18 16:04 Německo 2

Orbán se kvótám brání - dá do ústavy, že přijímání migrantů není pro maďarský lid žádným obohacením20.06.18 07:27 Maďarsko 1

Dublin IV zůstává - jen je to ještě horší, než jsme doufali20.06.18 07:11 Evropská unie 2

Szijjártó: Evropa musí být založena na silných národních státech20.06.18 02:35 Maďarsko 0

USA odcházejí z Rady OSN pro lidská práva, protože je antisemitická. Nejste hodni svého názvu, vzkázaly 20.06.18 02:08 USA 6

Pro pobavení: Antirasista Hitler20.06.18 00:14 Neurčeno 1

Maďarský premiér: Komisař OSN nám vyhlásil válku19.06.18 18:14 Maďarsko 3

Cizí Romy vyhodíme. Italské si, bohužel, musíme nechat, řekl Matteo Salvini19.06.18 13:58 Itálie 1

Demonstrace proti proimigračním smlouvám - 21. a 22. 6. 2018 v Praze na Klárově, od 12h19.06.18 13:48 Česká republika 0

ČT vytvořila cyklus cikánských pohádek, bude je vysílat 2x denně19.06.18 10:42 Česká republika 6

Válka gangů v Malmö - dva mrtví19.06.18 02:30 Švédsko 2

Proruské weby o mě šíří dezinformace, zuřil Babiš v rádiu18.06.18 23:37 Česká republika 4

Jedině bulvární Expres připustil, že Španělé nejsou nadšení z přijetí 629 afrických kobylek18.06.18 21:49 Španělsko 1

Orbánova vláda: Bylo by velmi nebezpečné, kdyby azyl uděloval Brusel18.06.18 20:22 Maďarsko 0

Předseda italské poslanecké sněmovny Fico (M5S): Orbán musí být potrestán za to, že odmítá kvóty18.06.18 19:56 Itálie 1

Na Švédských šancích u Přerova byl vztyčen kříž na památku nevinných dětí i esesáckých vrahů17.06.18 20:05 Česká republika 3

La Seyne-sur-Mer: Žena v burce za pokřiku "Allahu akbar!" pořezala dva lidi v supermarketu17.06.18 16:15 Francie 3

Italská vláda odmítla dohodu CETA a chce zablokovat dovoz asijské rýže: "Už nebudeme nikomu dělat rohožku!"17.06.18 15:27 Itálie 2

Měnové kurzy

USD
22,30 Kč
Euro
25,85 Kč
Libra
29,46 Kč
Kanadský dolar
16,78 Kč
Australský dolar
16,47 Kč
Švýcarský frank
22,40 Kč
100 japonských jenů
20,25 Kč
Čínský juan
3,44 Kč
Polský zloty
5,99 Kč
100 maď. forintů
7,98 Kč
Ukrajinská hřivna
0,84 Kč
100 rublů
35,13 Kč
1 unce (31,1g) zlata
28 421,06 Kč
1 unce stříbra
364,31 Kč
Bitcoin
150 662,54 Kč

Poslední aktualizace: 20.6.2018 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?