Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 16 příspěveků, 1 jméno: <nic>.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

07.06.2017 09:44

Heršvec, kde mám vlastně doma?

Otázka pozdě. Odpověď - „bruslení“ migranta.

80.*.*.*

Migranti opět překvapují. Bylo napsáno i ověřeno sdostatek. Přesto nové pohledy. Domov migranta byl dosud tam, kde si dobíjí mobil. Ejhle, a dnes i tam, kde si ho pamatují v restauraci i s jeho oblíbeným jídlem.
Právo opustit domov a ztráta práv dělat vše jako dosud je komplement.
Migrant se sám vykořenil v očekávání jiných přínosů a nemá právo v novém prostředí prosazovat své představy zejména proti tam zavedeným pořádkům. Lidově řečeno: neměl by do ničeho kecat ani v původní ani nové domovině. Vidíme ale pravý opak. Migrant je obvykle apoštol svého pojetí světa a prudí tam i onde.
Migrace je prohra, ať už mimo okres, kraj, zemi či kontinent. Každé prostředí je naplněno lidmi jisté „víry“ (nejen náboženské). Lidé moc nefilosofují ale napodobují své vzory porůznu získané z tradic a „informačních toků“. Udržovat (konzervovat) „víru“ svých otců a dědů lze jen se svými „souvěrci“- sousedy, hlavně nepodlehnout gravitační síle monetárního stroje a jeho produktům v informačních tocích (už možná pozdě?).
Ve městech obvykle věří například, pod vlivem „receptářů“, že pampeliška je ošklivý plevel, a mnohý takto věřící by mohl z fleku do receptáře radit, jak založit trávník prolitím zahrady Roundupem. Tito věřící vlastní-li vysněný trávník, soutěží potom v „hukotu sekaček“ několikrát za týden, zatímco horskou louku sekají jen několikrát za rok. Voňavé seno z horské louky slouží dále jako potrava hospodářských zvířat, tráva z „lordských“ trávníků je považována za odpad, není ani majiteli zkompostována pro následné hnojení nýbrž vyvážená (za peníze) jako bioodpad, a hnojení trávníků je prováděno (za další peníze) ...

Toto jsem napsal, jsa rovněž kdysi pomýlený migrant vnitrostátní, ovšem dnes již pozdě (ale přece) prozřevší.

358267

09.06.2017 14:42

Komentář k závěrečnému komuniké vůdců skupiny G7

Pane Lhoták,

80.*.*.*

představte si, že máte dobře placené místo v některém vrcholovém orgánu G7.
Šéf dorazí za vámi, že je potřeba připravit koncept pro závěrečné usnesení... Protože jste se propracoval do své funkce již mnoha podobnými službičkami dříve, nebudete mít problém stvořit tak hutnou vatu, že bude pro mnohé skoro jako skutečná koncepce budoucího, a když to proložíte učeným slovem "inkluze", které zrovna letí v jistém oboru, tak si můžete být jist, že nebudou připomínky ani dotazy. Přece většina toho šéfování spočívá v tom, že šéfa nic nepřekvapí a všemu rozumí...
Divím se Vám, že jste tomu věnoval takového času. Myslím že není ani na místě přikládat tomu váhu, je to jen jedno z dalších slohových cvičení o které se opírají jen ti, co sami nevědí jak nejlépe posloužit svému šéfstvu.

358299

09.07.2017 04:40

Extremista Jan Hus?

RE: tady

80.*.*.*

Výchova jistě význam má, ale ne ten , že ukazuje cestu. Výchova by měla ukázat možnosti volby., i ty které se Vám/vám/nám nelíbí. Hecovat k pravdě, by si Hus možná dnes, maje naše zkušenosti z prohraných bitev, rozmyslel. Vždyť ani
včas nestíháme účinně reagovat na všechno to utahování šroubů, natož se zabývat ještě tím, kdo drahé kožichy věší na kuběny...
Někdy je lepší uhnout, podlézt, přikrčit se a přežít. Myslet si vždy můžete co chcete, tam je celá svoboda. Chtějí-li okolnosti po vás šaškovat, ať si užijí do sytosti. Copak nebylo dost Husů, Palachů, a dalších, a přesto kdejaký trouba zkouší na nás kvóty a jiné srágoroviny.

A Švejk opustil hospodu "U kalicha" v průvodu civilního strážníka, kterého se optal, když vyšli na ulici, stíhaje jeho tvář svým dobráckým úsměvem:
"Mám slézt s chodníku?"
"Jak to?"
"Já myslím, když jsem zatčenej, že nemám práva chodit po chodníku."

358915

Já se vám divím, že tak vytrvale řešíte snad potisící pětipéčko. Už to, že vám naznačuje svým nickem, že (nejspíše narozdíl od vás) má všech pět "pé" pohromadě, je úplná diagnóza, která ale problém neřeší.
Máme zde ale jednoho jen s jedním pé, gosudara přeudatného, který také nejspíš věří na palačinkový efekt, a na rozdíl od nemohoucího pětipéčka poskytuje podporu amíkům od začátku proti afgánské "základně". Lze dohledat ve filmu O. Stone o gosudarovi, který ani otázkou nezpochybnil gosudarův úsudek, ač jinak předváděl ve filmu šťourala profesionálního.

359351

I tenhle Váš příspěvek je hlavně o Vaší domýšlivosti, nikdo na Vás nemá, samí domýšlivci bez reálných výsledků v praxi.
>Pokud vás mých 5 p v nicku podráždilo, tak je to tak správne. Pri volbe nicku jsem si rekl, že je to dobrá udice, na kterou se chytají takoví, kterí rádi domýšlí. Ač jsem již dávneji vysvetlil, že zkratka nicku ve skutečnosti znamená opravdu neco jiného.
To je pěkný argumentační gulášek. Takže nickem jste chtěl dráždit, dokonce jste připravil udici pro domýšlivce bez fantazie ale/nebo nick znamená něco jiného.
Vy už při volbě nicku se chystáte dráždit, očekáváte diskusní protějšky s fantazií, kteří si představují něco jiného, než běžná asociace navozuje.
Může být, ale pak každá diskuse s Vámi bude vždy k ničemu, protože obvyklé je sdělovat myšlenku na základě "společné báze asociací". S Vámi by už od čtení nicku jeden potřeboval na každé Vaše slovo Váš výkladový slovník.
Což jste právě předvedl s tím nickem.
Končím, protože jak jsem o dvě věty výše došel k závěru, že každá diskuse s Vámi bude vždy k ničemu, kromě Vašeho producírování se. To, to je pro Vás to potřebné nedostatkové zboží, a ne reálné problémy k řešení s rovnocennými protějšky. Protože takoví v celém širém světě neexistují, kromě snad prof.Bažanta.
Jediné co by mne ještě zajímalo, co soudí profesor o Vašem nicku.

359357

07.08.2017 16:58

My 2

RE: Ohľadom mýtu o 4%

80.*.*.*

Ještě kdybyste znal i něco z historie starého Řecka a Říma, podloženou řadou literárních dokladů naučené homosexuality v masovém měřítku, pak byste nemíchal jablka s hruškami. Nebo to znáte a záměrně,,, Ale to zde již zaznělo před řadou let s citacemi i prameny...

359480

08.08.2017 22:14

Anglosaská sportovní mafie přišla o rozum

RE: Kdyby nedopovali

80.*.*.*

Moc si to zjednodušujete, vážení ve vláknu nade mnou. "Doping" je i vitamín C! Jenže velké zázraky neudělá. Zakázat obecně dopředu doping to sice lze v obecné rovině, ale pak je to jen otázka manipulace, kdo koho uvrtá mediálně do kauzy. Je to pak spíše o tom, kdo vládne médiím s největším dosahem. Jinak jde o přímý útok na logiku práva - zpětně činit trestným to, co ještě dnes neumíme ani pojmenovat. I různá technická vylepšení možno někdy považovat za pokrok (materiály pro snížení odporu prostředí...), ovšem na některá musíme pohlížet jako na zjevný podvod (neviditelný přídavný motorek s aku). Burkini/y by jistě nikdo nezvolil v plaveckých disciplínách, možná tak akvabely.

359511

29.08.2017 04:49

Konspirační teorie

Skvělé, až na ten optimistický závěr

80.*.*.*

- o tom pokračování svobody. Svoboda nebude možná pokračovat ani tam, svody jsou velké. Už i Indie sešla z cesty. Západní oligarchové už jistě mají vyměněné své dolárky za perspektivnější měny, kasína na Východě čekají s otevřenou náručí. Dodáme tam zábavu i pro bohatnoucí lid východu - sazky, sportky, home kredity... a nakonec beznaděj.

359749

13.09.2017 06:37

Facebook: Podvodné reklamní kampaně jsou svalovány na Rusko

Radši jsem neznámkoval.

80.*.*.*

Reklama je snad od slova klamat. Dobrý výrobek , politik, či cokoli jinak užitečného reklamu nepotřebuje, mezi lidmi se to jaksi samo roznese. Co reklamu potřebuje, je to, co by jinak na odbyt nešlo. Navíc vše s reklamou související poškozuje normální vnímání okolí, výhled na krajinu, prostě kam oko pohlédne - vše je zaprasené reklamou. Z takového pohledu vidím článek pitvající vzájemné okrádání-se vykuků za zbytečný. Stačilo napsat: Perte se a žerte se!

359985

Trochu pozdě, situace je natolik nakloněná ke konci stávající civilizace, že to i autorkám uniká.
Ono se jen zdá, že stačí „pár čestných demokratů“ aby zaplnili většinu v parlamentu. I ve starém Řecku se demokracie účastnilo jen svobodné obyvatelstvo. Ukrajinizace celé civilizace je ve finále, jakýkoli pokus o nápravu selže, protože všechny necky ve kterých tato civilizace plave nad vodou jsou příliš děravé. Už za socíku se o něm vtipkovalo oprávněně, že jde o necky s deseti dírami a devíti špunty. Socialismus měl ve vínku špatně základní: „dohnat a předehnat“. Prostě ale i mravně to řídili lidé s rozhledem žížaly. Bez pokročilé chemizace, automatizace tak napáchali poměrně málo škod. Dnes ale jsou zjevně vidět efekty „hlubokého státu“ nejen v rezavějící Americe. Skoro na vše chybí peníze. Ale když se nakonec nějak vyšťárají, skončí u různých gangů bez naplnění původního určení, někdy už se ani nenamáhají ani o předstírání, případnou efektivnost někde nelze ani kontrolovat („neziskovky“). Jde o tak silný efekt, že lze vytušit že nejde o drobné, ale o hlavní toky. Společnost řídí gangy vnořené v „hlubokém státě“ ve svůj finanční prospěch. Z vývoje je patrné hlavně to, že parlament a demokracie nemá očišťující efekt, ale naopak. Chybí zde možná jen nějaká esence mravnosti.

„Sám svobody kdo hoden
svobodu zná vážiti každou,
ten kdo do pout jímá otroky,
sám je otrok “

Otrokářství máme zakódované i v jazyce (a možná i v genech).
Třeba slovo „medvěd“, zní podobně jako vševěd. Asi to bude o chytrosti onoho tvora, nejspíš je chytřejší než pracovité včelky. Co on o tom medu všechno ví? Ví, že mu chutná, umí ho najít, umí se ho zmocnit, je-li na dosah. Přitom navíc poničí včelí architekturu... Toť vše. Pán tvorstva (nebyl to ani trochu jako Kollár) mu kdysi přisoudil název medvěd, ale výstižnější by bylo medzloděj, když už ve vztahu k medu. Na druhou stranu musíme uznat, že se něčím živit musí, takže se živí vším co najde, nic si nedopěstuje.
Pán tvorstva med taky zná a oblibuje, ale med si také sám nedopěstuje. A takové troškaření jako medvěd nemůže provozovat pro masy spotřebitelů na trhu, tak to trochu zprůmyslní, snad mu to ani nepřijde jako otrokářství, když o včelstva včelař „pečuje“. Sebere jim sice vše co užitečného pro sebe vyprodukují a pak je opečovává náhražkama: cukrem a antibiotiky, když už jim „překopal“ i přirozené prostředí pesticidy a jiným smogem.
Jsme ale stále jen medvědí civilizace zdokonalená masovostí otrokářství, které už ani nevnímáme. Obdobně jsme překopali planetu pro mnoho jiných živočišných druhů, které už skoro najdeme jen v ZOO a červených knihách.
Jsme přece pán tvorstva, necítíte zde původ oněch nadlidí u některých ideologií (věrouk).
(následuje Dokončení)

360010

(Dokončení)

Oligarchizace dostoupila vrcholu. Velké peníze (konta) se snaží všemi směry o expanzi. Uskupení která navenek (i podle zákona) se tváří že něco řídí, neřídí nic, pouze předstírá řízení a většinou jen vidíme intrikující jedince (zavedené politiky) aby se udrželi u koryt, protože kromě intrikování nic jiného neumí. Zde se mi vybavuje Batismus jako filtr pro rychlokvašky. K tomu abychom to vše překonali bychom potřebovali ideologii (věrouku) vítězící a jednotící celou planetární populaci vedoucí ke skromnosti vůči prostředí, zdrojům. Opatrnickou spolupracovnickou, žádnou - poručíme větru, dešti, či svobodu soukromého podnikání. To jsou ty ideje které nás dovedly do slepé uličky.
Ale to co tady už rozvádím je jen scifi.. Takže končím.
Možná by to chtělo něco užitečného, co ještě zvládnout lze časově do kolapsu, třeba jak vytvořit místní obranné uskupení proti loupeživým gangům…
Možná složit píseň o pravdivých příčinách konce této civilizace, která by měla šanci zlidovět a tak přenést informace do doby, kdy se bude opět otvírat nová cesta.

Mimo téma: Učitelům nepřidávat, učitelství je hlavně o poslání. Ty jednoduché pitomce co jdou po penězích to rovnou vyloučí. Až bude všem tvůrcům hodnot veseleji nepochybně i zásluhou učitelů, pak se na ně také zcela jistě i finančně dostane. Za to, co školy produkují dnes, jsou myslím ještě nadhodnoceni, výjimky zcela jistě jsou. Ale tohle téma zcela jistě o penězích není, to co je slyšet jsou jen předvolební intriky.

360011

15.09.2017 08:28

Skutečně šokující zpráva skupiny BRICS

RE: Válka bude

80.*.*.*

Válka nebude, nemá budoucnost. Je jen potřeba dočkat, než se k moci dostanou v USA vojáci realisti. Takoví co umí počítat, kolik "sekyrek" doletělo, kolik ne. Proto se čeká a nefackuje "naostro". To čekání probíhá asi tak, že jeden řekne: máš tři pokusy, po třetím jsem na řadě já.

360028

15.09.2017 08:41

A hle, kůň sinavý, a jméno jeho jezdce Smrt

My zahrádkář(i),

80.*.*.*

jsme zásadně proti všem smradlavým pokusům, škodí povětří i úrodě. Kima je nutno držet na uzdě, respekt mu neubyde. Zachvíli by tu mohl s atomovkou v ruksaku pobíhat kdejaký vytlemenec.
PCR se asi nemůže dočkat "hřibovitého počasí", dal jsem pětku za myslitelský výkon.

360029

15.09.2017 15:07

A hle, kůň sinavý, a jméno jeho jezdce Smrt

RE: My zahrádkář(i),

80.*.*.*

To co píšete zkraje, konstatoval i Putin v Číně na BRICS sešlosti, a v podstatě omluvil Kimovo zbrojení. Rusko je mnohonárodnostní stát již od dob carů, a dnešní tandem Putin - Lavrov jsou skuteční odborníci na mezinárodní vztahy s respektem k potřebám i ostatních států (národů a etnik). Chtějí -li dosáhnout trvalého míru v Sýrii musí uklidnit všechny obavy i okolních účastníků, bez ohledu na jejich "historické přešlapy". Tím si třeba (domýšlím) zajistili podporu pro určitý scénář řešení i od Israele. Také musí nechat gestikulovat silácky USA, bez zbytečného rozčilování se. Trump to nepotřebuje pro sebe, ale též musí čekat, než ten močál začne vysušovat. Tím nemíním ten čerstvý hurikánový přísun vody.

360041

17.09.2017 01:46

Rasové a genderové stereotypy v seriálech, filmech nebo pornu

Nedívejte se na to, žijte svůj vlastní život

80.*.*.*

Vybírejte si, je to čím dál horší, navíc to krade čas.
Já vyrůstal na literatuře, přečetl jsem stovky knih už v raném dětství, ani televize tenkrát nebyla - hrdinové -objevitelé nových obzorů, kontinentů. Zdroj většinou- vesnická obecní knihovna. Asi to bylo i tím, že než někdo tu knihu vydal, setsakra přemítal jestli bude k užitku. I ta červená knihovna (pro mne tenkrát nedostupná) měla určitou úroveň pohádky pro dospívající.
Autore, i Editore zdá se, že jste ztraceni. Asi jako jedna moje kolegyně z práce, která když se neúspěšně pokoušela učit jezdit autem na louce, konstatovala, že i ten jediný strom ji nějak moc přitahoval...

360064

18.09.2017 17:45

Rasové a genderové stereotypy v seriálech, filmech nebo pornu

RE: Nedívejte se na to, žijte svůj vlastní život

80.*.*.*

> Ja sa to snažím robiť.
To nemůžete zvládnout. To byste musel předem znát obsah jakékoli pohádky, či právě přicházejícího jiného pořadu.
Jediná možnost by byla, kdyby se skuteční umělci sdružili k záměru tvořit paralelní plnohodnotnou kulturu pro děti i dospělé na internetových médiích, včetně kolektivního dohledu, nikoli ale jako kritiku stávajícího hnojiště.
Žít svůj vlastní život znamená ho žít na plný úvazek, ne se zabývat většinu dne tím, jak zařídit, aby to hnojiště méně smrdělo. Pro autora či Editora by bylo možné na těchto kulturních kanálech vytvořit okno s názvem Z hnojiště, které by bylo dostupné po dobu jedné hodiny v noci (navrhuji od dvou do tří) včetně diskuse.
Včera bylo pozdě!

360095

Káva pro Zvědavce

47

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc září přispělo 107 čtenářů částkou 14 198 korun, což je 47 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: CZ4720100000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

Bitcoin:
165eUVffx5CuUNwr12JbqqZi6AtrbN22Y7
Další možnosti platby › Související články ›

Ve zkratce

Potěšující rozsudek Městského soudu v Praze19.09.17 16:16 Česká republika 2

Afričtí okupanti znásilňují v Itálii. Řešení? Více kamer19.09.17 15:44 Itálie 2

Rasové nepokoje v St.Louis17.09.17 10:22 USA 0

Rasismus v České Televizi16.09.17 09:06 Česká republika 1

Řím: Migrant nezaplatil lístek16.09.17 01:19 Itálie 1

Berlín: Migrantský mob napadl dva Němce16.09.17 01:17 Německo 0

Itálie: tropická infekce chikungunya, malárie a západonilská horečka15.09.17 23:33 Itálie 1

Muž za pokřiku Allah akbar! zaútočil na dvě ženy kladivem - mají vážná zranění15.09.17 23:30 Francie 0

Zoufalost francouzské policie15.09.17 16:31 Francie 1

Multikulti víkend v západní Evropě15.09.17 16:27 Evropská unie 5

Po Mnichovu 1938 v Československu - fotografie14.09.17 21:45 Česká republika 0

Zločinci a kriminálníci mají stále více práv13.09.17 21:07 Česká republika 6

Uprchlíci jezdí z Německa na dovolenou do zemí, z nichž utekli13.09.17 17:07 Německo 2

Přešli jsme na nový server12.09.17 18:05 Neurčeno 8

Zatýkat černochy za rabování je rasismus! padlo v USA po hurikánu12.09.17 15:55 USA 4

Na Floridě po hurikánu Irma rabují - hádejte kdo11.09.17 16:32 USA 3

Poslanecká sněmovna PČR je zachvácena psychózou nenávisti09.09.17 12:01 Česká republika 2

Šéf HateFree se zastal „teplé pohádky“ a útočí na jiná díla09.09.17 10:13 Česká republika 4

Šílené rozhodnutí italského soudu: vloupat se někam není zločin, když nemám kde bydlet08.09.17 16:29 Itálie 5

Roste nám tady český Soros08.09.17 10:53 Česká republika 11

Měnové kurzy

USD
21,82 Kč
Euro
26,06 Kč
Libra
29,62 Kč
Kanadský dolar
17,70 Kč
Australský dolar
17,32 Kč
Švýcarský frank
22,51 Kč
100 japonských jenů
19,43 Kč
Čínský juan
3,31 Kč
Polský zloty
6,10 Kč
100 maď. forintů
8,41 Kč
Ukrajinská hřivna
0,83 Kč
100 rublů
37,65 Kč
1 unce (31,1g) zlata
28 247,90 Kč
1 unce stříbra
371,55 Kč
Bitcoin
81 600,27 Kč

Poslední aktualizace: 21.9.2017 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?