Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 18 příspěveků, 2 různá jména: <nic>, cc.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

04.09.2017 13:18

Euro: Bude se nás někdo vůbec ptát?

Už se ptali

62.?.?.?

Na přijetí eura se ptali při vstupu ČR do EU. A lidé to odsouhlasili (společně se vstupem do EU). Bohužel nikoho nenapadlo se ptát, co se stane, když lidé změní názor. Vadí mi spíš to, na co se neptali vůbec, jako TTIP nebo CETA.

359834

23.10.2017 06:37

Nééé. ANO nééé!

koalice

cc 62.?.?.?

Překvapuje mě, že si někteří mysleli, že by Ano mohlo jít do koalice s Okamurou nebo KSČM. Babiš chce moc a omezení demokracie, a proto nemůže dovolit zákon o referendu a naopak bude prosazovat zavedení většinového volebního systému, který by ho zbavil konkurence - proto nikdy nepůjde s Okamurou, který chce přímou demokracii. A to, že by vytvořili vládu komunisté a oligarcha? Vždyť jeden chce podnikatele oslabit a druhý posílit. A Babiš se oslabit nenechá.

360568

23.10.2017 10:52

Nééé. ANO nééé!

RE: Proč tak složitě ? Voličská lůza se soustředila u Babiše-Bureše.

cc 62.?.?.?

Zapoměl jste dodat, že v posledních desítkách let byl český národ decimovaný kapitalisty - to jen aby byl výčet úplný, on totiž každý režim má to svoje. Nevolil jsem Babiše, ale nazývat někoho lůzou proto, že ho volil je přehnané. Po tom, co dali šanci ČSSD, ODS, TOP, prostě dali šanci Babišovi, který není o nic lepší. Většině lidí bohužel nedochází, že Babiš je pravice, protože šel do koalice ČSSD. Osobně vidím jako lepší varianty strany, které chcou přímou demokracii - KSČM, SPD, Piráti. A možná KDU-ČSL, protože jako jediná podporuje rodiny s dětmi (SPD to tvrdí také, ale jejich hlasování o tom moc nesvědčí).

360583

25.10.2017 06:33

Nééé. ANO nééé!

RE: Proč tak složitě ? Voličská lůza se soustředila u Babiše-Bureše.

cc 62.?.?.?

Babiš už pochopil, že bez zaměstnanců a dalších občanů by se ke svým miliardám nedostal, proto schválil jejich dovoz z ukrajiny a podobných zemí (došlo mu, že afričani levně dělat nebudou, ale na začátku je chtěl dovážet taky). Babiš kapitalizmu nerozumí, jen ho dokáže využívat a nedochází mu jeho důsledky. To, že ví, že lidi potřebuje, neznamená že si jich bude vážit. Ty období, kdy je lidí na práci málo nejsou tak častá jako ty, kdy je jich dost. Proto pro kapitalistu většinou není nutné vážit si těch, kdo pro něj pracují - většinou jsou snadno nahraditelní. A není pro ně nutné zvažovat globální důsledy svého jednání - pokud národ vymírá, může mu to být jedno, hlavně když se dost vydělává.

360663

26.10.2017 06:53

Nééé. ANO nééé!

pro korloid

62.?.?.?

To, že dokáži něco využít ve svůj prospěch rozhodně neznamená, že znám princip fungování - můžete lovit zvířata a jíst maso, aniž by jste znala princip evoluce nebo anatomii - ale pokud nebudete znát více, snadno se vám stane, že svůj zdroj během několika generací zlikvidujete. To že umíte moc dobře lovit, vám nakonec bude na škodu.
Vše má i své negativní důsleky - ovšem ty nesmí převyšovat klady nejen v krátkodobém, ale hlavně v dlohodobé měřítku. Kromě toho to, co je výhodné pro pana Babiše, nemusí být zdaleka výhodné pro všechny.
Pokud je volba tajná, překvapuje mě, že víte, jak volili Babišovi zaměstnanci. Máte pravdu v tom, že plat je hlavně o sebevědomí - ale to je chyba, plat má být o tom, jak kdo pracuje a kolik toho umí. Bohužel, hodně lidí si pracovitost a schopnosti nahrazuje sebevědomím. A díky tomu, že se mzdy pečlivě utajují, je těžké zjistit, kolik můžete chtít (přitom každý teoretik kapitalizmu ví, že cena je jedna z nejdůležitějších informací a bez jejího zveřejňování nemůže trh správně fungovat). A co mají dělat lidé, jejichž povaha prostě nezvládne zvyšovat sebevědomí do potřebné výše? Možná máte pravdu, že není kapitalista jako kapitalista, ale najít toho "dobrého" se podaří jen pár procentům lidí. Zbytek prostě musí mít smůlu.
Dvoje volby opravdu nestačili - po prvních Babiše krotila ČSSD a KDU-ČSL, a obě na tuto koalici doplatily - všechny úspěchy se přičetly ANO, neuspěchy koaličním partnerům. Nezpochybňuji výsledky voleb, rozhodně je to platné rozhodnutí, to však nutně neznamená, že je dobré. Nicméně Babiš zjískal kolem 30 procent hlasů - takže volby také rozhodli o tom, že nemůže vládnout sám.
Rozkol (pokud to tak chcete nazývat) v ODS pak nemá nic společného s teorií kapitalizmu - jde pouze o to, že hlavní body programu ODS byly zrušení EET a omezení EU (všiměte si, že oba body mohou být splněny i odmítnuty v kapitalizmu i v socializmu) a s nimi se s ANO neshoduje. Teď se musí dohodnout, jesli jsou pro ně důležitější hlavní programové body, nebo to, aby byli maximálně pravicoví (případně aby byli ve vládě). K takovým neshodám v demokratické společnosti dochází, je spíš divné, pokud všichni mají naprosto stejný názor.

360702

27.10.2017 09:10

Strach z Babiše

RE: Závěr je naprosto mylný

cc 62.?.?.?

Jdou do politiky, aby měli bezpracný vysoký plat, moc, konexe, místečka ve správních radách... Babiš nic takového nepotřebuje.

Babiš za svoje působení v politice zdvojnásobil svůj majetek (i když to "nepotřeboval" ). Obecně platí, že čím víc lidé mají, tím víc chtějí - vaše logika on má dost, nepodřebuje se obohacovat na úkor ostatních je naprosto chybná. Babiš jde do politiky proto, aby si mohl upravovat zákony a nemusel je obcházet nebo porušovat. Jde do politiky kvůli byznysu, ne ze šlechetnosti. To ovšem nutně neznamená, že nemůže udělat nic dobrého, otázka je co bude převažovat.
------
Jako byznysman si optimalizoval příjmy v rámci povoleného.

To právě vyšetřovala policie. Vy to bez vyšetřování vědět nemůžete. Byl obviněn i v případech, kde šlo skutečně jen o optimalizaci, ale mnoho případů vypadá i na porušení zákona (třeba to Čapí hnízdo).
-----
Ale Kalousek

Co je Kalousek zač už většina lidí ví, je směšné dokazovat bezúhonost Babiše tím, že najdete někoho ještě horšího
-----
Babiš se jeví jako někdo zcela jiný, a je to zcela racionální, nejde o žádné sny ubohých voličů

To, jak se Babiš jeví je reklama. Racionální být může, je ale otázka, jestli svou racionalitu využije ve prospěch národa, nebo ve svůj osobní prospěch. Váš absolutně nekritický přístup svědčí o tom, že ve vašem případě se skutečně jedná pouze o sen (nebo o reklamu). Nevím, jestli já jsem kritický příliš, ale v Babišovi alternativu skutečně nevidím. Vlastně ji nevidím ani jinde, ale Babiše nevidím ani jako nejmenší zlo.

360743

27.10.2017 09:38

Strach z Babiše

RE: Babiš může překvapit

cc 62.?.?.?

Váš optimismus nesdílím. Snížení daní a regulací může vést ke korporátnímu fašizmu ještě rychleji, než dotace od EU. Kapitalizmus je třeba regulovat (nebo nahradit) a k zajištění chodu státu jsou potřeba peníze z daní. Takže u zrušení regulací se musíte zeptat jaké konkrétní regulace. Snižování daní také zpravidla pomůže více korporacím než běžným lidem. Vyspělé země mají většinou daně vyšší než ČR (alespoň pro ty, kdo mají vysoké příjmy). Země, které se musí korporacím zavděčit nízkými daněmi často končí jako montovny nebo sklady, s výjimkou těch, které jsou tak malé, že se jim vyplatí parazitovat jako daňový ráj.

360749

27.10.2017 11:15

Strach z Babiše

RE: Ale jistě - Babišova malá současná a minulá zla ve jménu Babišova budoucího velkého dobra

cc 62.?.?.?

Pokud hledáte někoho, kdo nás vyvede z problémů v nichž jsme, asi nenajdete. Ale to neznamená, že Babiš je nejlepší volba. Přiznám mu, že zavede více pořádku než ostatní strany. Taky EET je celkem dobrý nápad (ale provedení už je horší). Nemáte ale pravdu v tom, že Babiš může za snižování zadlužení státu - na to má vliv ekonomika o kterou se Babiš nezasloužil a také trochu zlikvidování zásob, které vytvořily předchozí vlády a omezování investic. Rozhodně pak nemáte pravdu v tom, že hospodaření je o šetření - nejvíce stát ušetří, pokud ho zrušíte. Hospodaření je o dobrých investicích, které se vrátí. Také jste zapoměl, že Babiš schvaluje dovoz cizinců na levnou práci - i když to nejsou afričané, nic dobrého to nepřinese. Ptáte se, koho volit - nevím, ale vím že to není ANO, TOP, ODS, protože tyto strany maximalizují moc kapitalizmu, jehož důsledky jsou vymírání, ničení životního prostření, drancování zdrojů, pracující chudí a dovoz ještě levnější pracovní síly.

360753

27.10.2017 11:26

Strach z Babiše

RE: Závěr je naprosto mylný

cc 62.?.?.?

Babiš za svoje působení v politice zdvojnásobil svůj majetek (i když to "nepotřeboval"

Plyne z toho to, že Babiš nemá dost a bude chtít stále více (jako většina lidí)
------
Obecně platí, že čím víc lidé mají, tím víc chtějí

- je to jednoduché - pokud vyděláváte pár tisíc, je provás stejně nepřestavitelná miliarda jako sto miliard - obojí je tolik, že nevíte co s tím a každá tisícovka je dobrá. Když máte miliardu, tak už vám to tak nepředstavitelné nepříde a uděláte si přehled o vyšších sférách. Potom vám už bude jedno, jestli máte o pár tisích více - bude chtít více o miliony.

360755

27.10.2017 13:03

Strach z Babiše

RE: Závěr je naprosto mylný

cc 62.?.?.?

Bez žaloby není vyšetřování ani soud. To, že žaloby byly účelové je asi pravda, ale to neznamená, že Babiš nespáchal to, z čeho ho obviňují. Nebýt toho, že kandidoval, asi by mu většina věcí prošla snadněji, jako prochází mnoha dalším. Někdo dělá kampaň Antibabiš, a Babiš dělá kampaň proti "politickým stranám" a sám se prohlašuje za hnutí a tvrdí že všichni kradou. Nemá cenu se hádat kdo začal, ale s anikampaní si Babiš s ostatními nemá co vyčítat. Nepochybuji, že kdyby měl Babiš něco kvůli čemu by mohla policie vyšetřit jeho protivníky, využije toho taky. Upozorňování na antikampaň je antikampaní samo o sobě.

360760

30.10.2017 06:36

Strach z Babiše

RE: Ale jistě - Babišova malá současná a minulá zla ve jménu Babišova budoucího velkého dobra

cc 62.?.?.?

Bohužel, pokud se stane lepším jen někdo, budou toho ti ostatní zneužívat. Pokud budete více pracovat, bude z toho mít užitek váš zaměstnavatel - a bude mít důvod nutit do toho ostatní - šance že vám přidá je minimální. Pokud se budete starat o ekologii, kapitalisté budou moct na ekologii kašlat o to více. Takhle kapitalizmus prostě funguje, a jednotlivec to nezmění (ale pokud uvěří tomu že změní, může být snadněji využíván - hezky pracuj, kapitalista se bude mít lépe). Potřebujete lepší vládu, která tomu zneužívání dokáže zabránit. Ano, může to záležet na každém z nás, ale pokud nekandidujete do poslanecké sněmovny s lepším programem než součastní politici, tak nemáte právo psát tak, jak píšete. Pokud kandidujete, napište prosím odkaz na svůj program.

360798

31.10.2017 11:27

Rozhovor s profesorem Franz Hörmannem

RE: tak nám nosáči zfalšovali nejen peníze na celém světě

cc 62.?.?.?

Já bych to nebral tak dogmaticky. Nemusí to být nutně 100%, klidně by stačilo 80%. Prostě tím chtěl říct, že pro normálního člověka by neměl být problém zákonům rozumět. Spíš než v gaussově křivce bych viděl probém v tom, že o výkladu zákonů (nebo smluv typu CETA, které vpodstatě můžeme považovat za zákony, protože se týkají všech ve státě a jsou právně vymahatelné - jediný rozdíl oproti zákonu je ten, že je naše vláda nemá možnost změnit) nerozumí často ani právníci a přou se o jejich výklad a dopady. Jak jim pak má rozumět normální člověk, který práva nestudoval a nemá čas číst obrovské množství textu, které tyto zákony a smlouvy obsahují? Není to jen o povznesení obyvalelstva na určitou úroveň, ale také o složitosti zákonů.

360812

31.10.2017 12:05

Rozhovor s profesorem Franz Hörmannem

Rozhovor

cc 62.?.?.?

Argumentace probíhá v tomto případě většinou tak, že se říká, že plátci daní za to ručí.

Krytí měny nemá s daněmi nic společného. Měna je kryta prací lidí, kteří jsou ochotni za ni pracovat. Tato ochota může být podmíněna vírou v dostatečnou stabilitu nebo růst měny, a nebo zákonem že v daném stádě se musí odměňovat práce touto měnou (až na vyjímky). Pokud se jedná o soukromou měnu, například bitcoin, je kryta pouze tou vírou. A víru si lidé tvoří na základě použitelnosti měny (i když je tato použitelnost i k nelegálním účelům) anebo na základě chování ostatních lidí.

---------
Odkud tyto peníze přicházejí? Jsou to peníze spořitelů? Jsou to peníze, které ostatní v té bance ukládají?

Ne, nejsou! Banka může podobné úvěry poskytovat, aniž by poskytovala možnost spoření.


Ačkoliv nemám rád kapitalizmus, tato argumentace mě nepřesvědčila - pokud peníze které si půjčím nejsou vloženy tření stranou, pořád zbývá možnost, že jde o peníze lidí, kteří je do té banky investovali - tedy vlastníků banky nebo jejich společníků.

Bankovní systém skutečně pouští do oběhu "peníze navíc", ale neřekl bych, že k tomu používá i tento způsob.
-----------
Proto vždy, když chci hotovost, to musím říci předem. Jelikož oni ji vůbec nemají.

Převody hotovosti nemohou probíhat tak rychle, jako elektronické převody. Proto v bance nikdy nemůže být stejná hotovost jako na účtech. Navíc každá banka má více poboček a nemůže mít na každé dost hotovosti, aby si tam všichni mohli vybrat všechno najednou.

360813

02.11.2017 06:22

Rozhovor s profesorem Franz Hörmannem

RE: tak nám nosáči zfalšovali nejen peníze na celém světě

cc 62.?.?.?

Pokud podle vás 80% lidí nic nechápe, pak pravděpodobně podle vás nechápou nic ti, kteří mají od vás odlišné názory. Každý člověk chápe politiku a to, jaké by měly být a jsou zákony jinak - to ale neznamená, že nechápe nic. Těch co nejsou schopni pochopit nic u nás zase tolik není. Protože názorů je mnoho, je pravděpodobné, že většina z nich je špatná - často ale nelze dokázat, které to jsou. Stejně tak myslím, že většina lidí, kteří si o tom něco přečtou pochopí, že finanční systém funguje špatně (dost lidí nečte nebo čte jen pohled hlavního proudu - ale to se právě v článku kritizuje a je možné to napravit). Nicméně podkou nenavrhnou lepší systém a nedokáží o jeho správnosti přesvědčit většinu, moc to nepomůže. A většinu nepřesvědčíte, pokud jim budete místo vysvětlování problému vysvětlovat to, že jsou moc blbí aby něco pochopili - tento systém vysvětlování selhal už na konci středověku, kdy se braly v úvahu pouze názory šlechty, protože údajně byla lepší než ostatní.

360845

02.11.2017 06:26

Rozhovor s profesorem Franz Hörmannem

RE: Rozhovor

cc 62.?.?.?

Tak mi to vysvětlete. To vaše konstatování, že jsem toho (podle vás) moc nepochopil nikomu nepomůže.

360846

03.11.2017 06:54

Rozhovor s profesorem Franz Hörmannem

RE: Rozhovor

cc 62.?.?.?

Už předtím jsem psal, že i komerční banky pouští peníze navíc. Banky musí mít ve vkladech o 10% více, než kolik půjčí (pokud banka půjčuje svoje vlastní peníze a ne peníze třetích stran, tak asi 10% navíc držet nemusí, ale nemůže půjčit více než má). Nemohou půjčovat libovolně. Pokud ale půjčené peníze někdo utratí a někdo jiný uloží, může na ně půjčovat další banka (nebo stejná znovu). A další. Banka totiž při vkladu nemůže rozlišit, jestli peníze náhodou nepocházejí z půjčky. Tak se emitují peníze, které ale se splacením dluhů zanikají. Peníze tedy neemituje přímo konkrétní banka, která skutečně musí mít větší vklady (nebo vlastní kapitál) než to, co půjčí. Peníze emituje bankoví systém a to nikoliv libovolně, ale podle předepsaných pravidel. Nově emitované peníze pak zanikají se splacením dluhů. Nově emitované peníze pak nikdy nemohou být vázány na jednu půjčku, ale jsou rozloženy do mnoha půjček u různých bank. Tím se zmenšuje riziko, kdyby nebyla půjčka splacena.

Rozhodně netvrdím, že bankovní systém je správný. Ale to, že umožňuje určitou pružnost ve vytváření a stahování peněz nemusí být vždy na škodu.

To, v čem bych vyděl v bankovním systému větší problém je to, že za půjčky nesou nepřiměřené riziko věřitelé. Banka vydělává na půjčkách úroky, a v kapitalizmu musí platit, že čím větší úrok (zisk), tím větší riziko. Banka musí zvážit, jetli riziko za úroky stojí v každém konkrétním případě. Dnes ale banka téměř žádné riziko nenese, bez ohledu na to, jaké úroky si určí, a pokud se dlužník dostane do problémů, může přijít o všechno. Samozřejmě někteří si za to mohou sami, proto riziko nesmí být zase jen na věřiteli, ale rozhodně musí být rozloženo více než je teď. To je mimochodem nejen případ lidí, ale i států. Stačí se podívat na Řecko. Němečtí investoři brali vysoké úroky, ale nejsou ochotni nést riziko špatné investice. Obecně to platí i pro ostatní podnikání - kapitalisté chcou vydělávat, nejsou ale ochotni nést rizika ani odpovědnost za svoji činnost a společnost je ochotna uvěřit, že naprostou většinu rizik a odpovědnosti musí nést střední třída, aniž by za to dostala patřičnou odměnu.

360867

03.11.2017 07:27

Rozhovor s profesorem Franz Hörmannem

RE: Vždy musí existovat rovnováha mezi tím, co se dává a co se dostává

cc 62.?.?.?

A když do té rovnováhy vstoupí banksteři

Ty peníze, které soukromí bankéři emitují zanikají se splácením dluhů (pokud není soukomá i centrální banka). Bankéři nejsou o nic horší, než ostatní kapitalisté.

Oni si snad ani neuvědomují, že po překročení určité míry jejich nenažranosti způsobí, že se celý systém směny znehodnotí.

Problém je v tom, že nezáleží na tom, zda si to uvědomují (obecně kapitalisté, nejen bankéři). V matematice (v teorii her) se podobnému modelovému příkladu říká "vězňovo dilema" (to jen, kdyby si někdo chtěl najít trochu teorie). Problém je v tom, že aby to pomohlo, museli by si to uvědomit (a nejen uvědomit ale i řídit se tím) všichi. Pokud to udělá jeden nebo jen někteří, ochudí se a pomůžou ostatním boháčům (nikoliv celku a tím i sobě). A pravděpodobnost, že si to uvědomí a budou se tím řídit všichni je velmi malá - proto to neudělají, i kdyby si důsledky uvědomili.

komunismus není v lidské společnosti možný

To si uvědomuje i většina komunistů - proto budují socializmus a ne komunizmus. Ale kapitalistům ještě nedošlo, že není dlouhodobě možný ani kapitalizmus a ideální kapitalizmus není možný ani na relativně krátkou dobu.

360868

03.11.2017 13:30

Rozhovor s profesorem Franz Hörmannem

RE: Rozhovor

cc 62.?.?.?

Přiznávám, že nevím, jestli je to 10% nebo méně, dal jsem to jako příklad. To číslo je dáno zákonem a pokud komerční banky moc riskují, mělo by se zvýšit. Způsobem jaký jsem popsal může být při vícenásobných půjčkách skutečně emitováno mnohonásobě více peněz, než kolik byl původní vklad a lze se snadno dostat i na poměr 40:1 který uvádíte (například při těch 10% můžete při 20 půjčkách emitovat ze 100 kč asi 880 kč, při více půjčkách i víc). Problém je, jak jsem uváděl, v tom, že z půjček se tvoří další vklady a z těch další půjčky.

Banka se samozejmě může dostat do problémů i pokud má 10% z vkladů - lidé mohou v krátkém čase vybrat více než těch 10%. Naopak, kdyby mohla banka peníze emitovat jen tak, stačilo by jí si nové peníze emitovat, převést do jiné banky a vybrat v hotovosti. Nikdy by tak nedoško ke krachu jedné banky, ale pouze všech současně.

Kdyby banka mohla půjčovat libovolně bez vkladů a kapitálu (což článek naznačuje), nepotřebovala by vklady a nedávala za ně úroky.

360873

Káva pro Zvědavce

41

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červen přispělo 99 čtenářů částkou 12 449 korun, což je 41 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: CZ4720100000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
165eUVffx5CuUNwr12JbqqZi6AtrbN22Y7
Další možnosti platby › Související články ›

Ve zkratce

V uprchlickém táboře v Řecku nalezen mrtvý, znásilněný pes22.06.18 14:43 Řecko 0

Agresívní stážista z domova důchodců pokousal policisty21.06.18 22:59 Německo 0

Hesensko: Migranti bez vzdělání vystřídají ošetřovatelky v domovech důchodců21.06.18 22:28 Německo 2

OSN WHO rozhodla, že být transgender není porucha, takže si sama sobě zlegitimizovala OSN Agendu 2030 z 2015, kde jsou transgendeři uznanou menšinou21.06.18 13:53 Evropská unie 1

Babiš/Hácha nás cpe do společného azylového evropského systému - to je vlastizrada21.06.18 13:08 Česká republika 2

Hotspot v Albánii byl Francií a Německem navržen přede dvěma dny - a migranti už pochodují tím správným směrem. To je náhodička21.06.18 12:22 Evropská unie 1

Vnitro vyzývá k projektům na další centra integrace cizinců ze zemí mimo EU20.06.18 22:54 Česká republika 3

Polský ministr zahraničí: Polsko nikdy nebude souhlasit s žádnou formou azylového systému na nadnárodní úrovni20.06.18 22:48 Polsko 0

O společném evropském azylovém systému se má jednat v neděli 24. 6. 1820.06.18 22:17 Evropská unie 0

Zeman: Neospravedlnitelný odsun Němců? Hluboký nesouhlas/České ministerstvo zahraničí - v předklonu 20.06.18 17:41 Česká republika 3

Maďarské ministerstvo financí navrhuje 25 % daň pro organizace podporující migraci a daňové úlevy rodinám20.06.18 16:48 Maďarsko 1

Pro vyhnání Němců po válce není ospravedlnění, řekla Merkelová20.06.18 16:04 Německo 5

Orbán se kvótám brání - dá do ústavy, že přijímání migrantů není pro maďarský lid žádným obohacením20.06.18 07:27 Maďarsko 1

Dublin IV zůstává - jen je to ještě horší, než jsme doufali20.06.18 07:11 Evropská unie 2

Szijjártó: Evropa musí být založena na silných národních státech20.06.18 02:35 Maďarsko 0

USA odcházejí z Rady OSN pro lidská práva, protože je antisemitická. Nejste hodni svého názvu, vzkázaly 20.06.18 02:08 USA 6

Pro pobavení: Antirasista Hitler20.06.18 00:14 Neurčeno 1

Maďarský premiér: Komisař OSN nám vyhlásil válku19.06.18 18:14 Maďarsko 3

Cizí Romy vyhodíme. Italské si, bohužel, musíme nechat, řekl Matteo Salvini19.06.18 13:58 Itálie 1

Demonstrace proti proimigračním smlouvám - 21. a 22. 6. 2018 v Praze na Klárově, od 12h19.06.18 13:48 Česká republika 0

Měnové kurzy

USD
22,11 Kč
Euro
25,80 Kč
Libra
29,33 Kč
Kanadský dolar
16,66 Kč
Australský dolar
16,46 Kč
Švýcarský frank
22,37 Kč
100 japonských jenů
20,11 Kč
Čínský juan
3,40 Kč
Polský zloty
5,96 Kč
100 maď. forintů
7,94 Kč
Ukrajinská hřivna
0,84 Kč
100 rublů
35,12 Kč
1 unce (31,1g) zlata
28 072,71 Kč
1 unce stříbra
363,85 Kč
Bitcoin
135 150,59 Kč

Poslední aktualizace: 23.6.2018 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?