Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 12 příspěveků, 1 jméno: Magnus Maximus.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

21.11.2015 20:25

Epizoda 11. Sovětské čtvrtstoletí (1930 – 1955)

RE: dobrý článek, korekce

Magnus Maximus 88.?.?.?

Jen doplním, že uvedené autory si lze u nás půjčit v knihovnách, ale ke škodě ne-ruštinářů jsou v ruštině. Rybase doporučuji. Kniha je vyvážená a realistická. Není oslavou ani pomluvou na Stalina. S příspěvkem Hoxe lze než souhlasit.

342122

22.11.2015 22:48

Epizoda 11. Sovětské čtvrtstoletí (1930 – 1955)

RE: tomu říkám zásadovost

Magnus Maximus 88.?.?.?

Zase přeháníš. Gulag byl a je pracovní tábor, resp. typ věznice, kde odsouzení musí pracovat. Jen se tomu dnes neříká gulag. Pracovní tábory jsou i v USA a pravděpodobně i jinde ve světě. Naprostá většina odsouzených byli normální kriminálníci, počínaje zlodějem a konče vrahem či teroristou. Samozřejmě tam taky byli taky političtí vězni. Ale ani v době nejtvrdších represí za Lenina a Trockého nebyli většinou v těchto táborech. Dostávali mzdu jako každý jiný a řada z nich nakonec po skončení trestu na stavbách dál pracovala. Jestli si pamatuješ na ty pipiny, které souložili někde v muzeu či knihovně nebo si cpaly do vagíny kuřata a říkaly tomu umění, tak po odsouzení tyto tzv. umělkyně měly největší hrůzu z toho, aby se nedostaly právě někam na Sibiř do pracovního tábora. Tam by je totiž naučili pracovat. Nakonec myslím skončily někde u Moskvy.

342176

27.11.2015 21:52

Křížený lid - základ sjednocené Evropy

Špatný článek

Magnus Maximus 88.?.?.?

Článek je špatný v tom smyslu, že současné procesy v Evropě přičítá na vrub levici. U nás to dělá Klaus mladší i starší. Neustále blekotají o jakýchsi neomarxistech. Na jiných webech čtu zase o nějakých neo-levičácích apod. Přitom je to z principu kravina. Skutečná autentická levice, v našich podmínkách KSČM nebo snad alespoň její tvrdé jádro, prosazuje nebo by měla prosazovat změnu vlastnických poměrů ve společnosti. To znamená budování sociálně a majetkově spravedlivější společnosti, kde by nebyl jak píše Keller naprosto nesouměřitelný majetkový rozdíl, který v důsledku vede k fašismu a k uzavření společnosti. Tedy jedinec, který se narodí v chudé rodině nemá pak šanci tzv. sociálním výtahem se dostat na lepší pozici i kdyby byl genius. Prostě něco jako kastovní společnost i Indii. Levice nebo chcete-li komunismus či socialismus není elitarizmus, ve kterém teď žijeme. Ty miliony tmavých, kteří se do Evropy valí nezpůsobí změnu vlastnických a sociálních poměrů ve směru snížení rozdílů, ale přímo naopak. Rozdíly mezi bohatými a chudými se prohloubí. Díky této skutečnosti v tom skutečná levice nemá a nemůže mít prsty. Přečte si něco od Lenina, Marxe, Stalina nebo našeho Gotwalda, který mimochodem psal velice rozumně. Levice, která neusiluje o zásadní změnu systému, tedy snížení sociálních rozdílů ve společnosti není žádná levice. A ještě ten kdo dává rovnítko mezi komunismus a fašizmus bud idiot nebo záměrně klame. Protože tyto dva systémy jsou svými antipody. Přitahují se asi tak jako olej a voda. Právě fašismus v sobě zahrnuje nejvíce elitarizmus. V našich podmínkách je fašistickou a elitářskou stranou TOP09, vedenou knížetem a majetkovým elitářem. Proto se knížepán tolik dere za tzv. uprchlíky.

342427

29.03.2016 17:19

Boj proti tabáku jako zastírací manévr

Postřehy ze života

Magnus Maximus 88.?.?.?

Vidím, že editor určitě s radostí sem pustil tento článek, jakožto vášnivý kuřák. Přispěji tedy několika postřehy ze života na toto téma. Takže lidi kouří tabák min. 500 let. Mám známého lékaře, bývalého silného kuřáka, který přestal ani ne tak z důvodů zdravotních, ale protože mu začalo vadit, jak je neustále cítit kouřem, manželka mu to vyčítala a taky to šlo do peněz. Co se týká zdravotní nebezpečnosti kouření, tak jeho názor je vyhýbavý. Jistě to nedoporučuje, ale například ohledně vzniku jakéhokoliv typu rakoviny tvrdí, že největším tvůrcem této choroby je chronický, dlouhodobý stres. Někteří lékaři si vedou své soukromé statistiky. Rakovinou často marodí třeba hypotekáři. Jsou v dlouhodobém stresu aby uplatili hypotéku, nepřišli o práci a tak. V poslední době mě asi pět lékařů nezávisle na sobě varovalo před pitím alkoholu. Do slova mi říkali: hlavně nepijte alkohol. To je zabiják. Kouření ? No když si dáte tak dvakrát za týden třeba u kávy, tak je to v pohodě. Ani jeden z lékařů nejsou kuřáci. Zajímavé, že varují před alkoholem. Pravidelně prodělávám komplexní vyšetření, tzn. hlava, srdce, plíce, rozbor krve, tlusté střevo, žaludek. Prostě co se proklepnout dá, tak to nechám zkontrolovat. Takové kolečko. Vždy otázky jako pijete alkohol, kouříte ? Protože alkohol nepiju, tak lékaři zajásají a říkají: TO JE DOBŘE, HLAVNĚ NEPIJTE ALKOHOL. Dáte si občas u kávy cígo ? Tak to je dobrý. Znám jednoho pána, kterému je už přes osmdesát let. Po operaci srdce, hlavy ... Kouří. A já na to: pane neměl byste kouřit. A on ta no: víš co mě srdcař řekl po operaci srdce ? Do pěti cigár za den můžu ... Jeho děda kouřil až 120 cigaret denně a k tomu ještě dýmku. Umřel ve 103 letech. Měl jsem jednu dobrou známou, která pracovala u Víta. To byl hl. hygienik Prahy. Lékařka. Povídala, jak neskutečným způsobem narůstá počet rakovin u mladých lidí, kteří nepili, nekouřili. Jsou na to různá vysvětlení, ale nikdo neví přesně. Zajděte si do Bohnic. Uvidíte, kolik mladých lidí třeba po dvacítce je po mrtvici. Možná je to většina osazenstva. To dříve nebylo v takovém množství. A lékaři ? Krčí rameny. Nechci, aby můj příspěvek vyzněl jako agitka pro kouření. Jen že pravda bývá někdy uprostřed.

347235

29.03.2016 20:54

Boj proti tabáku jako zastírací manévr

RE: neuveriteľné

Magnus Maximus 88.?.?.?

V žádném případě nebudu obhajovat kouření. Naopak doporučuji každému přestat, ale dnešní doba je posedlá zjednodušováním. Prostě máš vysoký tlak, cukrovku, rakovinu tlustého střeva, anginu pectoris apod. ? Kouříš nebo kouřil jsi ? Ano ? No tak to máš všechno od toho ! A hotovo ! Jenže ono to tak není. Taky mám jednu známou kardioložku, která by kuřáky věšela, kdyby to šlo. A já na to, tak jak je to s tím kouřením ? No a ona mezi čtyřma očima: no tak kouření samozřejmě nedoporučuji, ale když se přestane kouřit, tak plíce se dají za nějaký čas do pořádku a po určité době je to jako kdyby si člověk nikdy nezapálil. Plicní tkán má regenerační schopnost podobně jako játra. Samozřejmě se nesmí překročit pomyslný rubikon ... Jako u jater, která když už mají cirhózu, tak je pozdě. V tomto procesu hraje úlohu mnoho faktorů jako je věk, pohlaví, zdravotní stav, genetické dispozice apod. V zásadě lze na hrubo říci, že u silných kuřáků tak asi do deseti let po skončení kouření je organizmus OK. Tedy až na dehtové látky, které už v člověku zůstanou, prý. Ale jde o to, že riziko vzniku třeba rakoviny je pak stejné jako u nekuřáka. Kdo kouří málo a příležitostně má regenerace rychlejší průběh. V práci mám kolegu, absolventa VŠCHT, obor toxikologie. No tam jim vykládali, že ten kdo začne kouřit po třicítce, nemá šanci umřít na onemocnění z kouření. Současně však jim vykládali, že ten kdo kouří od mládí, tak by měl přestat tak do čtyřiceti. A opět v závislosti na tom, jak moc kouří apod. Podotýkám, že kolega je fanatický nekuřák. Jeho tatínek zase byl fanatický kuřák asi do padesáti. Umřel skoro ve stovce a do své skoro stovky pravidelně šlapal na rotopedu. Tuto problematiku je třeba probírat přímo s lékařem, lépe s několika lékaři a nelovit info v Internetu. A hlavně nezjednodušovat. Dnešní boj proti kouření je jedno velké pokrytectví. Už dávno mohla být zakázána výroba a obchod s tabákovými výrobky. A ještě perlička. Protože nevím kdo to všechno čte, tak nemohu být moc konkrétní, ale znal jsem jednoho. Umřel na mrtvici v 25 letech ... Silný kuřák. Podle mého v nemocnic měli radost. Kluk byl rozebrán na orgány na další transplantaci včetně těch prokouřených plic ... Zajímavé, ne ? Podle současné legislativy když někdo umře (předpokládám) asi do určitého věku, tak nemocnice nepotřebuje souhlas příbuzných ohledně poskytnutí orgánů zemřelého k transplantaci. Příbuzným je to pak dáno na vědomí, že dotyčný byl rozebrán na náhradní díly a příbuzní pak mohou žádat po nemocnici 5 tis. Kč ... No takže tak.

347238

04.06.2017 13:18

Jako štvaná zvěř...

Nic nového pod Sluncem

Magnus Maximus 88.?.?.?

No jo, dalo se čekat, že se pan editor coby náruživý kuřák ozve. Ale pro klid jeho duše mám potěšující zprávu. Vše už zde bylo několikrát a v horších variantách. Tak například svého času v Číně byl trest smrti za kouření tabáku, v Rusku se kuřákům usekávali nosy, prsty nebo celé ruce, aby si nemohli zapálit. Ale i jinde ve světě byli podobné drakonické tresty. Společným jmenovatelem vždy bylo, že byl trestán koncový uživatel a nikoliv pěstitel tabáku, výrobce tabákových výrobků či tehdejší distributor, obchodník apod. I v těch dávnějších dobách byl tabák lidem k dispozici jako dnes v trafikách. Je zajímavé, že se nikdy nešlo po pěstitelích a pod. Položme si otázku proč ? Takže dnes jsme opět v období zvýšené represe koncových uživatelů a nikoliv výrobců a prodejců. Jen zatím ještě není usekávání rukou, uřezávání nosů apod. Takže zatím celkem pohoda. Jestliže se nepůjde po pěstitelích a výrobcích tabákových výrobků, tak toto období nebude trvat věčně a zase bude zmírnění. Je však otázkou, jak toto období bude dlouhé. Hitler s tím nemá nic společného. Opakuji, proč se trestají jen koncoví uživatelé ? Zamysleme se nad tím.

358145

04.06.2017 14:48

Jako štvaná zvěř...

RE: Kuřáci zapomínají na jednu věc

Magnus Maximus 88.?.?.?

Podívej kuřáku od narození, každý den před spaním si opakuj několik otázek jako mantru. To aby se ti mělo o čem zdát. Proč jsou trestáni koncoví uživatelé, tedy kuřáci ? Proč už nebyla na území dnešní ČR, potažmo EU či jinde ve světě zakázána výroba, prodej a distribuce tabákových výrobků když jde o blaho zdraví národa ? Státy na to měli minimálně 200 let z hlediska náhrady výpadku příjmů do pokladny. To je vzkaz i pro ostatní moralisty, kteří se radují a nejraději by kuřáky věšeli na kandelábrech. Jen to jen začátek. Řada z Vás a možná všichni, co kopete do kuřáků si ráda zajde občas na pivko s kamarády apod. Včetně kuřáka od narození. Věřte nebo ne, ale už je na stole návrh na postupný celkový zákaz konzumace alkoholu v restauracích, a to na stejném principu. Tak jako někoho zde pobuřuje a obtěžuje kouř z tabáku, tak už ted se houfují lidé, kteří nesnáší pohled na člověka, jenž pije alkohol a ten je z něj pak cítit. Co pak budete psát bijci kuřáků ?

358154

04.06.2017 15:51

Jako štvaná zvěř...

RE: Dnes

Magnus Maximus 88.?.?.?

Co zakáží potom ? No přece ten alkohol ! Opravdu je už je připraven postup úplného zákazu konzumace alkoholu v hospodách a restauracích. Vím o čem mluvím, nepřeháním. Klidně si můj názor ulož do PC a pak si na mě vzpomeň. Znám se s řadou lidí z té branže. Už jsou upozorňováni na to, že to samé se bude dít i s alkoholem. Začnou se objevovat lidi, kteří budou pobouřeni a budou se cítit obtěžováni těmi co pijí alkohol. Budou chtít oddělené prostory od konzumentů alkoholu. Argumentace bude stejná jako v případě tabáku. Pijáci jsou cítit alkoholem, mají změněné chování apod. Nemůžeme do hospody jít například s malými dětmi, které by toto vše viděly. Takže v čase oběda bude zákaz pití alkoholu. No a zbytek už znáš. Prostě stejné noty. Z historie je zajímavé, že vždy když byla prohibice nebo zákaz kouření, tak poté byla výrazná změna ve společnosti bud revolučního nebo válečného typu. Například prohibice v USA či SSSR. Kdoví možná nás taky čeká nějaká zásadní změna situace.

358162

04.06.2017 20:02

Jako štvaná zvěř...

RE: Kuřáci zapomínají na jednu věc

Magnus Maximus 88.?.?.?

No tykat ti budu, protože máš přesně fašistický způsob myšlení a reakce tomu odpovídá. Proto máš přiléhavý nick, který tebe dobře vystihuje. Dále nechápeš pointu mých příspěvků, kde se snažím upozornit na to, že tento zákaz je součástí širšího procesu na jehož konci nebudeš tleskat ani ty. A dále na to, že se tento problém, stejně tak jako alkoholismus tahá za špatný konec. Mé reakce nemají za cíl podporu kouření. Jenže tohle fašista nepochopí. Ten dál bude útočit na koncové uživatele, kteří jsou nejslabším článkem v celém řetězu. A přitom vše odnesou nejvíce.

358178

04.06.2017 22:17

Jako štvaná zvěř...

RE: Jsem sice nekuřák,

Magnus Maximus 88.?.?.?

Jednak souhlasím s editorem, že řada lidí zde vůbec nechápe podstatu problému a ventiluje tady jen svoji netoleranci a vztek. A dále souhlasím také s tím, že problém rakoviny asi souvisí s chemií v potravinách a s dalšími faktory. Taky pozoruji, kolik lidí v produktivním věku dostalo některý typ rakoviny. To opravdu dříve nebylo. Doc. Peter Staněk v jedné přednášce tvrdí, že do deseti let u nás stoupne počet případů rakovin o více než 100 % ! Za tímto účelem se někde na okrese Pardubice či Hradec Králové má stavět onkologické centrum. Tou dobou ale bude kouřit jen zlomek populace. Možná už skoro nikdo. Takže na to se rakovina nebude moci svádět. Problém je někde jinde a v něčem jiném. Rakovina postihuje čím dál mladší věkové skupiny. Mimochodem v Rusku je ted přímo epidemie rakoviny. Jakoby ze dne na den, když to trochu přeženu. Najednou skokový nárůst. Vysvětlení jsou různá. Opakuji, že boj proti tabáku je součástí širšího procesu, jehož kontury se zažínají pomalu rýsovat. Viz. například výrok Pilného za ANO o důchodovém systému, viz. například vznik univerzitních nemocnic, kde jde o privatizaci zdravotnictví, viz. například, výrok Bělobrádka o opětném zavedení poplatku za lůžko v nemocnici apod. Podle mě se připravuje frontální útok na poslední pozůstatek socialismu, a tím je odchod od solidárního systému v důchodech, zdravotnictví, pojištění a taky od bezplatného školství. A ten boj proti tabáku podle mého názoru s tím souvisí. Takže na konci tohoto procesu se budeme divit my všichni. Po volbách to začne.

358187

04.06.2017 23:38

Jako štvaná zvěř...

RE: Jsem sice nekuřák,

Magnus Maximus 88.?.?.?

Ještě malinký dodatek, jestli mě to editor pustí. Mám na mysli výskyt rakovin. Například VZP spustila nové připojištění s názvem Fénix. To je speciální připojištění pro případ rakoviny. To je právě reakce na změnu situace. A souvisí to s tím, co říká Peter Staněk o nárůstu rakovin. Jen tak sami od sebe by toto nezavedli. Prostě něco je špatně.

358189

06.06.2017 22:50

Jako štvaná zvěř...

Ještě ke kouření a nejen o tom

Magnus Maximus 88.?.?.?

Mám ještě krátký vzkaz pro editora. Ted čtu nadpis s názvem: Diesel u osobáků je mrtvý, hlásí největší automobilky. Nejde ani tak o nadpis či článek, ale hlavně o diskuzi pod ním. V rychlosti jsem ještě jednou přelétnul diskuzi ke kouření a taky k výše jmenovanému článku. Je v principu stejná. Tak jako tady je snad většina za pověšení kuřáků na šibenici, samozřejmě když to přeženu. Spousta moralistů apod., tak i tam je v principu stejná. Věšet majitele dieselů, protože jsou to ti nejhorší z nás. V principu stejná diskuze s fotkami a udáními je na aplikaci čistý komín 2.0. Je jen otázka času, kdy stejně štvavé komentáře budou i proti majitelům benzínových motorů. Taky bude najednou spousty moralistů a pohoršených jedinců. Ještě jedna informace mě zaujala, a to v souvislosti s výstavbou vlastní teplárny v Budvaru. Město je proti. Banální záležitost až na několik důležitých větiček, a sice že spalování plynu vytváří mnoho emisí NOx, popílku, SOx a já už nevím čeho ještě. Přijde doba, kdy začnou zakazovat topit plynovými kotli a komentáře budou stejně nenávistné a pohoršené. A takhle to půjde dál a dál. Všímáte si toho ? Taková pěkná programová rozeštvávačka lidí. Prostě součást širšího procesu, na jehož konci bude nesnesitelná atmosféra ve společnosti. A začalo to tak prostě, kdy po roce 89 Pražákům začaly vadit volně pobíhající kachny a husy na vesnicích kde oni šlapali do husinců a slepičinců.

358261

Káva pro Zvědavce

57

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc září přispělo 121 čtenářů částkou 20 084 korun, což je 57 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Cross Club bude mít otevřeno i po 22. hodině25.09.20 14:25 Česká republika 1

Prymula: Chci méně prostoru v médiích pro kritiky svých opatření25.09.20 11:09 Česká republika 2

Média stupňují hysterii strachu, opět šíří poplašné zprávy24.09.20 22:34 Česká republika 0

Dezorientováni Němci chtějí více afrických kobylek. Demonstrují s nápisy "My máme místo"22.09.20 18:59 Německo 8

Obchodní centrum Mercury, České Budějovice: Rouškové gestapo v akci21.09.20 16:29 Česká republika 3

Janek Ledecký: Zůstaňte negativní a buďte pozitivní!21.09.20 00:15 Česká republika 0

Rasistická černoška v letadle: Jsem královna Kalifornie20.09.20 23:33 Neurčeno 3

Arabská strana Švédska vyzývá k vysídlení těch obyvatel skandinávské země, kteří odmítají multi-kulti hodnoty a etnickou diverzitu18.09.20 19:00 Švédsko 6

Někdo zmlátil cyklisty v Rumburku. Byli to cikáni?17.09.20 17:26 Česká republika 2

Proč hynou statisíce ptáků? A proč se před smrtí chovají divně?17.09.20 11:21 USA 15

Až 90% testů v USA je chybně vyhodnoceno a přiznává to NewYork Times16.09.20 23:02 USA 3

Svědci Covidovi? Je jich 50 a mlátí lidi, kteří nemají náhubek16.09.20 22:14 Česká republika 8

Český COVID teror v metru15.09.20 21:31 Česká republika 9

Vládní pomoc firmám se ukazuje jako velká past15.09.20 09:55 Česká republika 1

Vládní semafor ukazuje nulové riziko - vláda nařídila plošně nosit náhubky12.09.20 12:45 Česká republika 4

Další důkaz funkčnosti švédského modelu při zvládání Covid12.09.20 12:22 Švédsko 7

Likvidace dopravy autem po Praze11.09.20 09:12 Česká republika 6

Nemáte homosexuály, ženy či menšiny? Zapomeňte na Oscara09.09.20 12:14 USA 4

Vakcína proti Covid-19 firmy Astrazeneca se ukazuje jako riziková09.09.20 11:11 Rusko 3

Dr. Hariri - Nová data z CDC ukazují, že na COVID-19 zemřelo jen 6% z původních 160 tisíc08.09.20 23:41 USA 1

Měnové kurzy

USD
23,31 Kč
Euro
27,12 Kč
Libra
29,71 Kč
Kanadský dolar
17,41 Kč
Australský dolar
16,38 Kč
Švýcarský frank
25,09 Kč
100 japonských jenů
22,08 Kč
Čínský juan
3,42 Kč
Polský zloty
5,96 Kč
100 maď. forintů
7,46 Kč
Ukrajinská hřivna
0,82 Kč
100 rublů
29,83 Kč
1 unce (31,1g) zlata
43 391,53 Kč
1 unce stříbra
533,73 Kč
Bitcoin
249 979,81 Kč

Poslední aktualizace: 26.9.2020 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?