Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 21 příspěveků, 5 různých jmén: <nic>, coder, Sugar, VojtaIL, vousy13.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

13.05.2015 13:32

Za bezvýhradnou podporou Izraele je náboženský fanatismus Američanů

RE: Příčina?

VojtaIL 84.?.?.?

V otázkách náboženství zastávám stejný názor, pane Vopice. Navíc se ortodoxních věřících ptám. Stvořil-li Bůh Adama k obrazu svému (tedy podle sebe sama), udělal mu dle sebe i gonády (rozmnožovací orgány). K čemu Bůh potřebuje rozmnožovací orgány? Plánuje snad, že si jednou stvoří boží samičku a začne se rozmnožovat? A k čemu potřebuje prsní bradavky, jimiž Adama též obdařil? To by mě opravdu zajímalo. [chechtot]

332726

16.05.2015 18:33

Jak se ekonomika propadá, narůstá válečná hrozba

Erudovaný ekonom?

VojtaIL 84.?.?.?

Autor článku jako (údajně) zkušený ekonom doporučuje

> Daňové sazby by mohly být (v USA) nastaveny tak, aby kompenzovaly nižší náklady na výrobu v zahraničí.

Co to znamená? Prakticky je to totéž, jako kdyby se farmář rozhodl trestat nejlepší dojnice ze svého stáda za vysokou dojivost snížením krmné dávky. V delším horizontu musí takový farmář nutně podlehnout výkonnější konkurenci a zkrachovat.

Ochrana neproduktivních domácích výrobců před levnější zahraniční konkurencí je úplně stejná cesta do pekel. Díky daňovému ochranářství nic nenutí zpohodlnělé domácí výrobce ke zvyšování produktivity práce. Zatímco dodatečné zdanění motivuje zahraniční konkurenci ke hledání cest, jak toto zdanění svých produktů kompenzovat. A učinit je atraktivními i navzdory socialistické ochranářské politice státu. Těmi cestami jsou inovace a zvyšování produktivity. V určitém okamžiku proto přestane ochranářské zdanění levnějších dovozů fungovat. A nezbyde, než daně ještě zvýšit. Po několika takových krocích bude dosaženo jediného. Domácí (protežovaná) produkce se stane díky své zastaralosti a nekvalitě totálně neprodejnou. Úplně stejně, jako se postupně stala neprodejnou drtivá většina průmyslové produkce socialistických zemí v okamžiku, kdy se po pádu socialismu otevřel svobodný trh (viz AVIA, TESLA, LIAZ, JAWA, TATRA, AERO, ZETOR, ...).

Podobná doporučení jsou z kategorie EKONOMICKY NEGRAMOTNÝCH. Je mi líto.

332967

17.05.2015 14:25

Jak se ekonomika propadá, narůstá válečná hrozba

RE: Erudovaný ekonom?

VojtaIL 84.?.?.?

Děkuji všem za reakce, dámy a pánové. Nemohu reagovat na každého z Vás. Tedy obecně.

DRTIVÁ VĚTŠINA REGULACÍ A BYROKRATICKÝCH ZÁSAHŮ STÁTŮ DO SOCIÁLNÍCH A EKONOMICKÝCH PROCESŮ SE NAKONEC VŽDY PROJEVÍ JAKO KATASTROFA. Příklady? Pozitivní diskriminace nepřizpůsobivých (téměř všude na světě). Dotace fotovoltaické energetiky (obecně jakékoliv dotace a přerozdělování). Veškeré státní či unijní kvóty, příkazy, regulace a zákazy. Nikdy nekončící neúspěšný boj s obchodem s drogami, s extremismem, s terorizmem, ...

V mém příkladu komerčního neúspěchu socialistické produkce (Avie, ..., Zetoru) šlo přece o totéž. Za socialismu nebyly podniky (jejich vedení) motivovány zájmem trhů o své produkty, ale plněním byrokraticky stanovených plánů. A proto se po pádu socialismu ukázala nahá pravda. Většina socialistických produktů (Tamara je mimořádným dílem malé skupinky nadšenců a bylo jí vyrobeno celých 23 [chechtot] kusů) se ukázala na vyspělých trzích naprosto neprodejnými. Čest výjimkám.

Proto opakovaně tvrdím. SOUHRNNÁ INTELIGENCE ÚČASTNÍKŮ TRHU O NĚKOLIK ŘÁDŮ PŘEVYŠUJE INTELIGENCI SEBEGENIÁLNĚJŠÍHO REGULÁTORA. Jinými slovy. Vše, co vymyslí regulátor se nakonec ukáže škodlivějším, než svobodné působení tržních sil. A kdo tomuto tvrzení nevěří, nechť mě přesvědčí jediným konkrétním příkladem. Příkladem, kdy se byrokratické zásahy do svobodného trhu ukázaly jako účelné, účinné a úspěšné. Samozřejmě krom zločinnosti. Jsem velmi zvědav. [smích]

333026

18.05.2015 15:15

Jak se ekonomika propadá, narůstá válečná hrozba

RE: Erudovaný ekonom?

VojtaIL 84.?.?.?

> neregulovaný byznis je něco jiného než zločin?

Obchod postupně nahradil v lidských vztazích násilí, pane Šlaku. V dobách, kdy vzájemná směna mezi lidmi ještě nefungovala, dal se majetek jiného člověka získat jen násilím. Končícím buď újmou na zdraví či vraždou. A to je opravdový zločin.

> Proto doporučujeme privatizaci ... uvádí se v posudku FNM.

Moc děkuji za názorné dokreslení mých slov, pane Ne. Privatizace státního majetku po roce 1989 je dokonalým příkladem nekompetence státních byrokratů. Kteří namísto klasického prodeje majetku tržním způsobem dokázali jeho větší část totálně prošustrovat. Privatizace v ČR je jeden z nejlepších příkladů škodlivosti státních zásahů do ekonomiky. Děkuji Vám.

> žádná věda s charakterem ekonomie v chaosu trhu neexistuje

Představte si, pane Svědomí, že ti "hlupáčci" ze Švédské královské akademie věd to dodnes nevědí!?! A už 45 let udělují za ekonomii Nobelovu cenu. Je na čase, abyste je ponaučil. [mrknutí jedním okem]

> Efektivita
je jednou ze základních ekonomických kategorií, pane Lubosmate. Vážím si lidí, kteří se nad ekonomickými zákonitostmi dokážou zamyslet. Děkuji za Vaše doplnění.

> o nadřazenosti tržních sil státní regulaci
nemůže být pochyb, pane 217. Proč? Protože si jako na potvoru nikdo nedokážete vzpomenout na jediný státní zásah do reálné ekonomiky, který kdy skončil úspěchem.

> Najdôležitejšia je vždy koncepčná otázka, to znamená, čo spoločnosť chce, aké ciele sleduje a kam sa chce do budúcna uberať!!!

A o tom všem rozhodne kdo, pane Ciciaku? Velký geniální regulátor? Dovolte, abych se této Vaší naivitě pousmál. NEEXISTUJE jednotný názor na to, co je CELOSPOLEČENSKÝ PROSPĚCH. Důkaz? Zkuste nalézt ve zdejších diskuzích jednotný názor na to, čeho si přeje dosáhnout většina tzv. "zvědavců". Nenajdete NIC. Všichni Vám budou stále dokola omílat jen to, CO NECHTĚJÍ. [chechtot]

333115

19.05.2015 10:13

Jak se ekonomika propadá, narůstá válečná hrozba

RE: Erudovaný ekonom?

VojtaIL 84.?.?.?

Moc pěkný příklad, pane Vopice. Děkuji za něj. Z grafu je patrné, že byl vypracován cca před pěti lety. Kde zůstal ten Váš geniální regulátor? Proč dodnes nezasáhl?

333150

13.08.2015 18:40

Iluze svobody v Americe

RE: Divné zvuky

VojtaIL 84.?.?.?

Možná jste paní Jarmilo zaznamenala zvuk rychle letícího zbytku pohaslého meteoritu z roje Perseidů. Minulé noci jich údajně vlétalo do zemské atmosféry až 100 za hodinu.

338046

01.03.2016 20:40

Prosba o pomoc

RE: pane

Sugar 84.?.?.?

1. Ano, zde je jádro problému:

Protože si nevybrali nic! Většina neudělala ani pověstné "ň" neegoisticky konat pro lepší budoucnost všech a za to i neseme následky. Protože "pokud se nezajímáte o politiku, buďte si jisti, že ona se zajímá o vás".

Jak napsal po pozorování zaměstnanců Henry Ford: "Většina lidí nechce uvažovat samostatně a kreativně, nechce na sebe vzít zodpovědnost, raději tuto činnost předají někomu jinému." Ale co když ten někdo bude hajzl? To už jejich lenost nedomyslí. Je velmi naivní myslet si, že zlí nebudou tvořit zlo.

346072

09.05.2017 23:33

Absurdita vystřídala jinou

RE: humanitární bombardování ČSR 1945

Sugar 84.?.?.?

Ale mělo, nedělějte z generality debily...

Vy byste jako nepřítel přenechal SSSR a jejich budoucímu spojenci technologicko-výrobní základnu pro další možné vybavení armády?

Přeci Goebbels nejednou prohlásil, ať se němečtí vojáci drží, že doba spojenectví Wehrmachtu, USA a Anglie proti bolševikům se blíží. Nebyl daleko od pravdy, viz. plány operací "Unthinkable" a "Rankine" toto jen potvrzují.

Hitler svého "veřejně deklarovaného" největšího nepřítele Anglii mohl rozplácnout jako mouchu, místo toho otevřel druhou frontu Ač věděl, že to je pro Německo cesta do pekel. Kdo ho přinutil k takovému kroku? Proč napadnul SSSR, aniž by měl vyřešen týl v Evropě?

Anglie by bez váhání oka pomohla Německu, pokud by jej SSSR v počátku války drtil. Psychopat Churchill byl ze Stalina a bolševiků podělanej až za ušima.

357724

09.05.2017 23:36

Absurdita vystřídala jinou

RE: Proč nechválit

Sugar 84.?.?.?

Definujte "svobodný národ" a uveďte prosím alespoň 1 příklad z dějin.

357725

05.08.2017 16:12

My 2

RE: Ohľadom mýtu o 4%

84.?.?.?

> Za zmienku stojí, že hoci sa stále argumentuje vrodenosťou homosexuality, tak doteraz nebol nájdený jednoznačný gén, ktorý by ju spôsoboval.

Z logiky selského rozumu vyplývá, pane Pozorovateli, že homosexualita nemůže být přenášena geneticky. Proč? No protože by nositelé "genu homosexuality" už dávno vymřeli.

Jak tedy může být homosexualita vrozená? Jednoduše. Všechny děti začínají svůj prenatální vývoj jako holčičky. A v mozcích holčiček se postupně buduje pevná struktura, které bychom mohli laicky říkat "líbí se mi kluci". V určité fázi vývoje plodu se cca polovina holčiček začne (v závislosti na kombinaci chromozomů X a Y) "předělávat" na chlapečky. Při této transformaci holčičky na chlapečka se pod vlivem testosteronu začne předělávat i výše zmíněná mozková struktura na "líbí se mi holky". A při vývoji této mozkové struktury občas dojde k chybě. Homosexualita je tedy prostá prenatální vývojová porucha mozku. Tedy oné jeho části, kterou jsem výše pojmenoval jako "líbí se mi kluci/holky".

Závěr. Jmenovanou mozkovou strukturu nelze po porodu už nikterak ovlivnit. Ani lékařsky, ani výchovou. Naříkat nad jakýmkoli případným ovlivňováním sexuální orientace lidského jedince je zhola zbytečné.

Přeji pěkný den
Vojta

359420

23.01.2018 08:58

Vojenská zpravodajská služba vyzbrojila demokracii po celém světě

RE: Vláda lidu

vousy13 84.?.?.?

S čím souhlasím je, že většina jedinců není schopna analyzovat životní problémy reálně a vyřešit je efektivně pod diktaturou svého svědomí.

Ale p. Vojto, kde se to lidé měli naučit? Ve škole se o tom neučí a pokud rodiče mají stejné informační zabezpečení – infernální kruh se uzavírá a problémy společnosti narůstají.

Obávám se ale, že vývoj zlehčujete či nevidíte. Pokud je myšlení lidí a jejich motivace stále stejná celé dějiny, jak vysvětlíte globální vývoj společnosti:

Prvotně pospolná → Veřejně otrokářská → Feudální → Kapitalistická → ?

Nyní jsme ve fázi liberálního kapitalismu, který bude odpraven také na smetiště dějin. A je jen na nás, jak bude vypadat život na matičce Zemi v budoucnu.

Bude to boj, ale boj ideí, což jistě uznáte, je lepší než se mlátit kyjem po hlavě. [smích]

362054

25.08.2018 18:52

Neuvěřitelné. Nepomáhat!

Německý hospodářský zázrak

84.?.?.?

Pěkný článek. Soudím, že i bez něj si nikdo nedělá velké iluze o případné touze barevných imigrantů pracovat.

Přidám několik dalších faktů, kterým příliš nerozumím. V Německu žije k současnému datu cca 11 milionů cizinců. Z nich je na sociálních dávkách asi 600 tisíc. Německé sociální dávky jsou velmi štědré. V Sasku údajně pobírá desetičlenná rodina imigrantů v přepočtu 180 tisíc korun měsíčně. Má tak příjem, o jakém se může průměrné německé rodině jen zdát. A Němcům samotným se to příliš nelíbí.

Německo tedy už od roku 2015 vysává ohromná skupina imigrantů - příživníků. A přitom totéž Německo vykazuje už čtvrtý rok v řadě přebytkový rozpočet. Jen za letošní prvé pololetí jim přebývá 48 miliard eur (1,2 bilionu korun). Kde se ten skvělý hospodářský výsledek bere? Že by šlo už o druhý "německý hospodářský zázrak"? [mrknutí jedním okem]

Vojta

366091

26.08.2018 18:45

Neuvěřitelné. Nepomáhat!

RE: Německý hospodářský zázrak

84.?.?.?

Díky za poučení všem. Jen nevím, zda je to "poučení" správně. Většinou totiž argumentujete 200 miliardami korun, které ročně odejdou ve formě dividend z českých poboček firem jejím zahraničním vlastníkům.

Kde vidím chybu? I kdyby opravdu celých 200 miliard korun ročně odcházelo od nás jen do Německa. Opravdu myslíte, že jejich vlastníci netouží po ničem jiném, než "šup s těmi proklatými penězi do příjmů německého státního rozpočtu"? A nebo se snaží dosáhnout toho, aby jim německé daně pohltily co nejmenší zlomek z této částky?

Pane Rosco. Vy argumentuje bilančními ekvilibristikami. Opravdu soudíte, že změna stavu německých státních aktiv by mohla jen za první pololetí 2018 vygenerovat fiktivní příjem do rozpočtu ve výši 1,2 bilionu korun? Ts, ts.

Takže ještě jednou díky. Třeba se najde někdo, kdo mi ten současný "německý zázrak" objasní lépe.

Vojta

366116

27.08.2018 13:24

Neuvěřitelné. Nepomáhat!

RE: Německý hospodářský zázrak

84.?.?.?

Souhlasím s Vámi pane Rosco. A to v tom, že většina vlád na světě švindluje. Jak ve statistických ukazatelích hospodářských výsledků svých zemí, tak i v dalších oblastech. Mimochodem v českém prostředí užíváme spíše zkratku HDP než BIP. To jen proto, aby případní čtenáři naší debaty rozuměli.

Jedním z nejbrutálnějších vládních švindlů je ovšem tištění ničím nekrytých peněz na pokrytí vládních výdajů. Lidem i korporacím tím taková vláda přímo krade jejich úspory. Viz Zimbabwe, Bělorusko nebo aktuálně Venezuela. Venezuelský ekonomicky negramotný prezident to letos dotáhne až na milion !?! procent. Panečku.

Teď k věci. Ve své argumentaci stále směšujete dvě naprosto odlišné ekonomické kategorie. A to hospodářské statistické ukazatele a cash. Inflace, HDP a řada dalších ukazatelů jsou jen statistika. Velmi snadno zfalšovatelná statistika. Viz například Řecko. Oproti tomu příjmy a výdaje státního rozpočtu představují reálné peníze. A ty neumí falšovat nikdo. Kéž bych to uměl. [velký smích]

Přeji pěkný den
Vojta

366145

05.02.2019 14:07

O venezuelských problémech

RE: Když někomu zaškrtíš ekonomiku...projev prezidenta Madura

vousy13 84.?.?.?

Koloniální systém je stále v běhu, akorát se pracuje více v rukavičkách a paraziti mají propagandu, před kterou by i starej Pepi Goebbels blednul závistí.

Přešlo se z viditelných hrubých priorit řízení na ty jemnější 3. a 4. (faktologická a ekonomická), to je jediný rozdíl.

6. priorita (silová) se používá POUZE, když již nejste schopni operovat na vyšší prioritě, protože je identifikovatelná i davem.

U nás v ČSR to funguje naprosto stejně:
dokud makáme na vyžraná západní prasata, je vše v pořádku. Pokud Bakšiš zkusí i jen zdanit nadnárodní koncerny v ČR a nebude mít krytí od globalistů, okamžitě bude následovat reakce západních tajných služeb a půjde od válu.

369443

05.02.2019 14:25

Deset let po první válce v Gaze: Izrael neustále plánuje používání hrubé vojenské síly

RE: V čem spočívá demagogie nebo nevědomost?

vousy13 84.?.?.?

Ano, máte pravdu, strach mě bezpodmínečně ochromuje a jsem plně paralyzovaný. Každou noc se potím strachy, abych se ráno náhodou nevzbudil bez předkožky. [chechtot]

Již jsem vám to psal:
svými neustálými nihilistickými příspěvky, jak je na světě všechno špatně a židé jsou neomezenými vládci všehomíra, akorát matričně programujete, aby to tak zůstalo.

Nečetl jsem od vás, jak by měl nový sociální systém vypadat. Akorát víte, co nechcete. A to je bohužel v dnešní době málo.

Zkuste být více pozitivní, hledat, vidět světlo a pomoci mu proniknout do hniloby současného systému. Pokud jste a-Deo-ista jde to samozřejmě velmi špatně...

369445

06.02.2019 09:45

Mezi řádky

RE: Migranti pry budou prinos pro ekonomiku

vousy13 84.?.?.?

Přičemž tak 15% z 19% budou dotované pracovní pozice.

369451

07.02.2019 09:04

Washington obnovil závody ve zbrojení

RE: Já se nebójim, já se nebójim....

vousy13 84.?.?.?

Jahve byl kmenový bůh (duch) starověkých Mediánců, kam Mojžíš utekl po vyhnání z Egypta. Zde nalezl svou manželku Ciporu, dceru kmenového velekněze Jetra, který mu dal vybrat ze svých sedmi dcer.

Jethro Tull = Skrytý za Jethrem
Kdo je skrytý za Jethrem?
Kdo židy dovedl k víře v kmenového NEboha?

Pan Nikdo, který celé společenství židů-biorobotů vytvořil!

369472

08.02.2019 09:11

Washington obnovil závody ve zbrojení

RE: Já se nebójim, já se nebójim....

vousy13 84.?.?.?

Ale pane inkvizitor z Brna...

Ještě, že není středověk, jinak bych pravděpodobně dopadl jako nějaký Katar. Ani Člověk Jan Hus vám nepomohl přehodnotit etiku.

Abyste nakonec v tom ohni pekelném neskončil vy, protože jste akorát celý život memoroval písmo z Bible (anti-sociální operační systém) a váš život samotný byl dalece cesty v záměrech Boha.

369488

08.02.2019 19:03

Washington obnovil závody ve zbrojení

RE: Pouhe tahani penez z kapes danovych poplatniku

vousy13 84.?.?.?

A co tedy navrhujete za lepší řešení než a-sociální manažeři, ale s velkou vůlí dosáhnout svého, jenž sedí na vrchu pyramidy?

369499

Káva pro Zvědavce

57

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc září přispělo 121 čtenářů částkou 20 084 korun, což je 57 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Vážení čtenáři,

stalo se už smutným pravidlem, že na konci měsíce musím uvřejňovat tenhle křiklavý rámeček s prosbou o pomoc. Do konce měsíce zbývají tři dny a my máme vybráno jen něco přes polovinu. Prosím uvažte, zda byste mohli přispět na provoz tohoto serveru. Děkuji.

Ve zkratce

Cross Club bude mít otevřeno i po 22. hodině25.09.20 14:25 Česká republika 7

Prymula: Chci méně prostoru v médiích pro kritiky svých opatření25.09.20 11:09 Česká republika 3

Média stupňují hysterii strachu, opět šíří poplašné zprávy24.09.20 22:34 Česká republika 1

Dezorientováni Němci chtějí více afrických kobylek. Demonstrují s nápisy "My máme místo"22.09.20 18:59 Německo 9

Obchodní centrum Mercury, České Budějovice: Rouškové gestapo v akci21.09.20 16:29 Česká republika 3

Janek Ledecký: Zůstaňte negativní a buďte pozitivní!21.09.20 00:15 Česká republika 0

Rasistická černoška v letadle: Jsem královna Kalifornie20.09.20 23:33 Neurčeno 3

Arabská strana Švédska vyzývá k vysídlení těch obyvatel skandinávské země, kteří odmítají multi-kulti hodnoty a etnickou diverzitu18.09.20 19:00 Švédsko 6

Někdo zmlátil cyklisty v Rumburku. Byli to cikáni?17.09.20 17:26 Česká republika 2

Proč hynou statisíce ptáků? A proč se před smrtí chovají divně?17.09.20 11:21 USA 15

Až 90% testů v USA je chybně vyhodnoceno a přiznává to NewYork Times16.09.20 23:02 USA 3

Svědci Covidovi? Je jich 50 a mlátí lidi, kteří nemají náhubek16.09.20 22:14 Česká republika 8

Český COVID teror v metru15.09.20 21:31 Česká republika 9

Vládní pomoc firmám se ukazuje jako velká past15.09.20 09:55 Česká republika 1

Vládní semafor ukazuje nulové riziko - vláda nařídila plošně nosit náhubky12.09.20 12:45 Česká republika 4

Další důkaz funkčnosti švédského modelu při zvládání Covid12.09.20 12:22 Švédsko 7

Likvidace dopravy autem po Praze11.09.20 09:12 Česká republika 6

Nemáte homosexuály, ženy či menšiny? Zapomeňte na Oscara09.09.20 12:14 USA 4

Vakcína proti Covid-19 firmy Astrazeneca se ukazuje jako riziková09.09.20 11:11 Rusko 3

Dr. Hariri - Nová data z CDC ukazují, že na COVID-19 zemřelo jen 6% z původních 160 tisíc08.09.20 23:41 USA 1

Měnové kurzy

USD
23,31 Kč
Euro
27,12 Kč
Libra
29,71 Kč
Kanadský dolar
17,41 Kč
Australský dolar
16,38 Kč
Švýcarský frank
25,09 Kč
100 japonských jenů
22,08 Kč
Čínský juan
3,42 Kč
Polský zloty
5,96 Kč
100 maď. forintů
7,46 Kč
Ukrajinská hřivna
0,82 Kč
100 rublů
29,83 Kč
1 unce (31,1g) zlata
43 391,53 Kč
1 unce stříbra
533,73 Kč
Bitcoin
250 607,41 Kč

Poslední aktualizace: 27.9.2020 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?