Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 12 příspěveků, 1 jméno: <nic>.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

22.12.2016 12:49

Pár počátečních úvah k vraždě ruského velvyslance v Turecku

RE: Podle ovoce jejich, poznáte je!

78.?.?.?

Tomu namyšlenému pánovi (Sakerovi) málo kdy nějaký odhad vyjde. Nemohu si nevzpomenout, jak se svého času arogantně vyjadřoval o obyvatelích tzv. Východní Evropy (a myslel tím i nás). Vždycky, když vyjde nějaký jeho článek, říkám si, že je to dobře, protože alespoň víme, jak to není...

354276

24.12.2016 23:06

Pár počátečních úvah k vraždě ruského velvyslance v Turecku

RE: Podle ovoce jejich, poznáte je!

78.?.?.?

Pane MoUdrostraku, Vaše moudré a inspirativní příspěvky mi tu dlouho chyběly. Je to tak, že jste na Zvědavec čas nechodil, a teď jste zase zpět?

Myslím, že dlouhý nos se nemá dělat vůbec na nikoho, ale úspěšnost nějakého národa nemá nutně co dělat s jeho morálními kvalitami. To, že jsme členy malého a celkem bezvýznamného, často zotročovaného národa (kam se poděl milý pan Janko se svojí češtinou - také jsem jeho příspěvky už dlouho neviděl) kdesi uprostřed Evropy má i své výhody. Protože nám to dává příležitost upřít pozornost jinam, než k národní příslušnosti. Ta sice dává pocit určité jistoty na životní pouti člověka, jenže jistoty falešné. Tváří v tvář Věčnosti jsme přece jen a především individuální lidské bytosti, a ne jen nějaké částečky svého kmene nebo národa. Přesto si myslím, že člověk má být vlastenec, má milovat svou zem a svůj národ, protože na rozdíl od všeobecně rozšířeného názoru nepatří jen sám sobě, ale i lidem okolo. Kvůli nim (také) opustil Věčné Universum, aby spolu s nimi sdílel zázrak života. A Nejvyšší tomu tak chtěl(a), abychom se narodili právě zde.

354327

02.01.2017 23:21

Berlín - další falešná vlajka

RE: Mě se to nezdá

78.?.?.?

Někdo možná potřebuje migranty, někdo další, aby ten první měl s migranty problémy. A za tím vším ještě někdo, kdo má úplně jinou představu o tom, jak má vypadat člověk, lidstvo a jeho civilizace, než je status quo. Na rozdíl od všech ostatních má nekonečně času a všechny možnosti. Může si hrát.

My sice nevíme přesně, jak máme vypadat my a naše civilizace, ale už také tušíme nebo víme, že takhle ne. Takže je tu jistá shoda [smích] .

354536

05.01.2017 18:11

Rasismus? Hm...

Ta propaganda nefunguje

78.?.?.?

Přátelé, podobný druh propagandy jsme už v této zemi zažili mnohokrát a nikdy nefungoval, nebo jen omezeně. Nefungují zde ani Overtonova okna, ani Goebbelsova hypotéza o opakované lži, zato zde skvěle funguje efekt "Lásky k SSSR". Ačkoli mi nikdy žádný Rus osobně nic zlého neudělal, objektivně vděčím Rusku spolu s jinými Čechy za záchranu našeho národa či etnika od poněmčení, vyhlazení nebo vysídlení, a v roce 1968 za odklad současného prolhaného režimu o dalších dvacet let, což mi umožnilo prožít vcelku šťastné dětství a v klidu vystudovat, přesto všechno jsem měl SSSR i "komunismu" a všeho s ním souvisejícího po krk. A to ne kvůli nějakým represím, které mne nijak nezasáhly, přestože jsem už jako student odmítl členství v KSČ. Prostě jen a jen kvůli idiotské propagandě, v níž mně nutili mít něco rád, aniž by mě nechali si svobodně vybrat. U naprosté většiny lidí to bylo stejné.

A tak to dopadne i tentokrát. Kdyby současní propagandisté znali Tao, věděli by, že se vše mění a v každé věci je již obsažen zárodek jejího opaku. Násilí v nějakém směru vyvolá změnu, která původní podnět překoná. Násilí na duši vymaže jakýkoli předchozí pozitivní vklad, pokud by nějaký byl. Vnější úporná snaha přinutit nás přijmout migranty a křížit se s černochy tomuto naopak ve větším měřítku zabrání. Nevyjde to, i když nám možná někdy bude zle nebo těžko.

354647

05.01.2017 19:46

Rasismus? Hm...

Ještě malá poznámka

78.?.?.?

Jako muž nemám žádné obavy z konkurence nově příchozích "samců"... Jsou to takoví partneři, jací jsou to lékaři a inženýři. A věřím i v naše ženy, protože věřím v přírodu, která si svoji cestu najde. Ženy jsou trochu jiné, než bývaly, no a co. Je to jako Tao, jedno se mění v druhé a zase naopak. Prostě hra.

354656

08.01.2017 16:00

Manželství s Tunisanem

Pár poznámek

78.?.?.?

Člověk je násilí schopný, ale není k němu určený. Násilí poškodí oba dva - toho, na kom je vykonáno i toho, kdo se ho dopustí, i když je to třeba i v sebeobraně. Přesto, není možné žít tento život a vůbec se přitom neušpinit.

Nevím, jestli (české nebo jiné) ženy násilí na sobě chtějí, ale já ho nechci zcela určitě a dobře vím proč, takže jestli dává některá přednost alkoholikovi nebo nově příchozímu z Orientu, co naplat. Nejsme sice úplně svobodné bytosti, ale jistá možnost volby tu je, pro někoho větší, pro jiného menší. Když si někdo naběhne, ať muž, nebo žena, je určitě mnohem lepší a pravdivější z toho nemít radost. Všichni jsme propojeni víc, než to vypadá a naše nejvnitřnější podstata je stejná. Lepší, než si tu navzájem nadávat do slabochů a chladných feministek, by bylo zkusit se navzájem pochopit. Ani jeden fenomén nevznikl sám od sebe, skoro by se mi chtělo říct, že provázaně a navzájem podmíněně jako Jin a Jang. Kdyby ovšem Tao, nádherná a zářivá podstata všech věcí, nebylo něco jiného, než tento svůj odlesk v kaluži.

354769

11.01.2017 12:48

Manželství s Tunisanem

RE: Suhlasim s nazorom na zeny

78.?.?.?

Na této diskuzi se mi nelíbí to zevšeobecňování.

Ženy jsou takové, makové a tečka. To samé možná někde píšou nešťastné ženy o mužích. Není to ale reprezentativní výběr. Každý z nás má v sobě mužskou i ženskou stránku. Ženy nejsou vesměs chladné, zlé a vypočítavé a muži nejsou fňukající šovinistické máčky, stylizující se a vystupující navenek jako velcí machové. Lidé šťastní ve vztahu mají minimum důvodů do podobné diskuze přispívat, kromě toho ještě funguje efekt očekávání. Očekávám-li něco, například bojím-li se něčeho, přitahuji do svého života podobné situace.

Není to jediná a absolutní příčina všeho zla, není to tak, že si za potíže každý může sám. I dobrým lidem se dějí špatné věci. I naprosto vyrovnaní, šťastní lidé (pokud takoví existují) zažijí občas něco zlého. Ale o dost méně často, přinejmenším jim to tak připadá a snadněji se to snáší. Snadněji se z potíží dostanou, nebo aspoň z nich můžou získat pro sebe nějaký užitek.

Nechci tím bagatelizovat tíži života, kterou někdo prožívá. Jen chci říct, že tento svět není tak hnusné místo a naše budoucnost tak temná, jak to z této diskuze vypadá. To píšu jako člověk nemocný rakovinou. Mějte se všichni hezky.

354905

12.01.2017 12:21

Manželství s Tunisanem

RE: Až asi na 2 diskutujúcich

78.?.?.?

Paní Blažková, rád bych Vám vyjádřil své sympatie. Životní zkušenost je ale nepřenosná. Párkrát jsem se pokusil sdělit diskutujícím, že je to jinak a přitom nikoho neurazit, ale nešťastný člověk je většinou zahleděný do sebe, vidí věci svým úzkým pohledem a neschopnost podívat se na věci z jiného úhlu je obvykle jednou z příčin jeho neštěstí. Utužování se navzájem v přesvědčení, že jsou ženy mrchy, k většímu štěstí nikoho nepřivede, ale oni to takto prožívat chtějí a nikdo jim v tom bránit nemůže. Muž, který miluje svou ženu, svoje dcery a vůbec je obklopený báječnými lidmi, k této vlčí smečce svůj hlas nepřidá. Bude mít prostě áčko a nejspíš na hodně dlouho.

354958

12.01.2017 18:16

Manželství s Tunisanem

RE: kdo je doopravdy Moudrostrak?

78.?.?.?

Jsou hodní kluci a jsou i hodné holky, jenomže bohužel je to i tak, že i mnoha hodným a slušným klukům, kteří makají, nechlastají a nekouří, se zdá, že hodná holka je nudná, tlustá, nepřitažlivá ..., o případný sex s ní by nestáli, takže naletí jiné holce, která tyto nectnosti sice nemá, ale zato má některé jiné. Není fér mít na kluky a holky dvojí metr, přestože to je tradiční, bývalo to tak vždycky a jsme na to zvyklí ze své rodiny. A hledání životního partnera nebo partnerky je složitá, těžká věc, kde moc záleží i na štěstí.

Výchova a sebevýchova kluků i holek k životní moudrosti, lidskosti a snesitelnosti pro druhé trvá dlouho, mnohdy celý život nebo případně i více životů (pokud uvážíme, že nejsme jenom svoje tělo a svoje myšlenky, ale i malá částečka Univerza, která zamýšlí s tímto světem cosi pěkného provést a nedá pokoj, dokud toho nedosáhne).

354973

13.01.2017 15:48

Manželství s Tunisanem

RE: kdo je doopravdy Moudrostrak?

78.?.?.?

Existuje sebejistota hraná a sebejistota vyplývající z vývoje a životní zkušenosti. Tu druhou mladý kluk mít nemůže, takže se někdo uchýlí ke klamu a někdo k pravdě. U holek je to jistě podobné, jen v jiné rovině. Takže jeden druhého klameme a divíme se když vztah nevyjde. A nebo zůstaneme sami po dlouho dobu.

Přesto, řešení není v uhnutí od těžkostí, třeba ve formě obviňování druhého pohlaví. Život je trochu jako zrcadlo, trochu jako skřipec, je potřeba ho prožít, a od bolesti (v jakékoli formě), kterou způsobuje, neutíkat. Nakonec se to vyplatí, naopak zkoušky, které člověk vzdá, se vrací znovu a znovu. Vytrvejte.

355017

Jen pro srovnání - kdysi, za minulého režimu, na základce nebo nejpozději na střední škole se člověk dověděl, že Pí není 3,14, ani 3,1415926, jak to ukazovala osmimístná kalkulačka, ale že nemá konečný ani opakující se nekonečný desetinný rozvoj. Jelikož je to číslo iracionální.

Dneska, studenti VŠ, budoucí inženýři, kladou výuce matematiky tuhý odpor. Pomalu se z ní stává zakázaná věda, a dávný totalitní vtip o sinu elevačního úhlu sovětských dělostřelců (na tehdejší vojenské přípravě vysokoškoláků prý kdosi tvrdil, že dosahoval až 3.0) realita už dávno překonala.

Samozřejmě jsou důležitější věci pro život, než je přesná hodnota čísla Pí, ale je to docela dobrý indikátor matematického vzdělání. Stejně jako porozumění pointě předchozího "vtipu".

355759

17.02.2017 08:06

Finsko se stane první zemí na světě, která se zbaví všech vyučovacích předmětů

RE: π je znamka lidske omezenosti

78.?.?.?

Snad tím nikoho neurazím, když jedno takové analytické vyjádření kružnice (o poloměru 1) do této diskuse poskytnu :

x^2+y^2=1

Připomínat, na kterém stupni školského systému se toto učí, by bylo jistě velmi necitlivé. Ale možná je to jen propaganda. Kromě všudypřítomné ruské, tu máme ještě jednu, mnohem nebezpečnější - matematickou. Ve svém úsilí naučit lidi myslet jim vlastně způsobuje bolest. Nutí lidi učit se a eventuálně až pak se k něčemu vyjadřovat. To je velmi nedemokratické a politicky nekorektní. Jistě někoho brzy napadne vědce od zbytku lidstva izolovat a tím je zneškodnit. Přemýšlivé a (sebe)kriticky myslící lidstvo je přece vrcholně škodlivá věc. Většina bude souhlasit, přírodní zákony konečně přestanou platit a hlavně už nebudou lidi otravovat.

PS: 22/7 také není Pí, jak někteří z nás vědí, zlomek je racionální číslo, což poměr mezi obvodem a průměrem kružnice v Eukleidovské rovině není.

355784

Káva pro Zvědavce

46

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc listopad přispělo 104 čtenářů částkou 16 005 korun, což je 46 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Neuvěřitelně otevřený článek o teroru politické korektnosti na Expres.cz23.11.20 18:31 Česká republika 3

Sidney Powell: It will be BIBLICAL - advokátka bez obalu odhaluje podvody ve volbách23.11.20 13:53 USA 3

Newsroom ČT24 má jasno: hurá, očkovat!22.11.20 11:13 Česká republika 7

Spacákova revoluce 2?20.11.20 13:08 Česká republika 2

Novináři používají agregát dýmu pro zdramatizování protestů20.11.20 12:25 Slovensko 5

Sčítačka hlasů v poslanecké sněmovně je cinknutá a upravuje hlasování20.11.20 04:14 Česká republika 1

Šéf protiteroristické skupiny navrhuje národní debatu o kriminalizaci pochybovačů o vakcíně19.11.20 23:14 Británie 3

TRUMP TRIBUTE II CZ19.11.20 14:45 USA 0

Na Slovensku střílí gumovými projektily do hlav lidem18.11.20 22:25 Slovensko 0

Ještě jednou President Trump18.11.20 22:13 USA 1

Vláda vyrobila další paskvil, obchody zavírají při zákazu vycházení17.11.20 17:34 Česká republika 4

V polní nemocnici v Letňanech neležel jediný pacient16.11.20 22:10 Česká republika 2

Vládě se zalíbilo omezování a šikanování lidí, další komplikace při nákupu potravin16.11.20 19:09 Česká republika 0

To je vlastenec a ne jak jej líčí media15.11.20 21:55 USA 2

Rozvrat vzdělanosti národa v přímém přenosu15.11.20 21:17 Česká republika 10

Soud rozhodl, že nařízení nosit roušky venku bylo nezákonné13.11.20 19:03 Česká republika 4

Od Prymuly k Blatnému. Aneb z bláta do louže13.11.20 16:27 Česká republika 3

Trump bojuje jako lev. Vyhodil vedení Pentagonu. Na iDnes z toho šílí11.11.20 23:26 USA 6

Jak je to se zahlcenými krematorii covidovými mrtvými v Ostravě10.11.20 10:43 Česká republika 3

Městský soud bude posuzovat zákonnost nošení roušek09.11.20 19:50 Česká republika 2

Měnové kurzy

USD
21,96 Kč
Euro
26,14 Kč
Libra
29,32 Kč
Kanadský dolar
16,89 Kč
Australský dolar
16,15 Kč
Švýcarský frank
24,11 Kč
100 japonských jenů
21,02 Kč
Čínský juan
3,34 Kč
Polský zloty
5,86 Kč
100 maď. forintů
7,25 Kč
Ukrajinská hřivna
0,78 Kč
100 rublů
29,08 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 630,91 Kč
1 unce stříbra
510,23 Kč
Bitcoin
411 870,71 Kč

Poslední aktualizace: 25.11.2020 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?