Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 34 příspěveků, 1 jméno: Rado.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

13.08.2004 16:48

Sedmnáct způsobů, jak potlačit pravdu

Sedmnáct způsobů, jak potlačit pravdu

Rado 24.?.?.?

Celkom dobre...
Co tak aj trochu sebakritiky? Napr. ked sa tu objavi nevhodny nazor, tak je ten co ho napisal oznaceny za Zida, agenta, podvratny zivel? V com je to lepsie od uvdenych metod politikov?

32062

24.08.2004 05:56

Život po ropné krizi

Život po ropné krizi

Rado 24.?.?.?

Zopar bodov na zamyslenie:

1.) Preco sa tu teraz neozyvaju hlasy za zrusenie obmedzeni tazby na Aljaske? Nechcete dat Bushovi za pravdu? [smích] Alebo v tom niekto najde sprisahanie - Bush umelo zvysuje ceny aby sa potom nabalil na "novych" poliach.

2.) Preco v clanku nie je spomenuta Cina? Cina ma podla mnohych zdrojov vyznamny podiel na raste cien ropy, kvoli prudko zvysujucemu sa dopytu z jej strany.

3.) Ako je to s nevyuzitymi zasobami ropy? Podla niektorych zdrojov ich je napr. v Kanade viac ako v Saudskej Arabii. Pri zvysujucej sa cene ropy sa od isteho momentu oplati investovat aj do lozisk, kde je tazba nakladnejsia. Co by urobilo s cenou ropy otvorenie takychto poli?

4.) Skoda, ze autor nespomenul alernativne pohonne latky, ktore mozno bezne pouzit v motoroch (bez vnutornych zasahov) - ako napr. COH2. Tato pohonna latka bola znama uz v Nemecku pocas vojny a bola pouzivana namiesto nedostatkovej nafty. Jej vyroba sa pri zvysenych cenach ropy stava ekonomickou. To iste plati pre biodiesel. V oboch pripadoch nie su ziadne naklady na zasahy do motorov.

V niecom ma autor pravdu - cena ropy rastie. Mozno ma pravdu aj v tom, ze to vyvola velku krizu (aj ked su tu aj ine vazne indicie). Ale jeho "analyza" je velmi zjednodusena a priamociara. Vsetko moze nakoniec dopadnut uplne inak...

32475

24.08.2004 08:23

Život po ropné krizi

RE: Život po ropné krizi

Rado 24.?.?.?

Junk science...

"Jak už jsme si vysvětlili, sleduje produkce ropy zvonovou křivku. Tudíž, pokud byl rokem vyvrcholení produkce rok 2000, bude objem ropné produkce v roce 2025 asi stejný, jako v roce 1975." - nie je to tam vysvetlene, ale len oznamene. Autor si vyrobil peknu idealne sumernu zvonovu krivku.

"Protože se objem ropné výroby v podstatě rovná potravinovým výnosům znamená to, že na planetě bude 8 miliard lidí, jenže potraviny vystačí jen pro 4 miliardy, nebo spíš méně. " - takze, ked sa nepouzivala ropa, neboli potraviny vobec? Tak totiz znie autorova logika...

"Levná ropa je nezbytná k vytváření a udržování impozantní infrastruktury zajišťující dodávky pitné vody" - toto by mi mohol niekto zasvateny vysvetlit.

Alternativne zdroje podla autora neexistuju?

32482

24.08.2004 16:56

Život po ropné krizi

RE: Junk science

Rado 24.?.?.?

Junk science sa vyznacuje tym, ze si najprv stanovi zaver a potom hlada vhodne dokazy. Dokazy su casto vytrhnute z kontextu a poohybane tak aby zapadli do schemy. No najvacsia cast "dokazovnia" sa robi zamlcovanim a ignoranciou - vsetko co sa nehodi sa jednoducho ignoruje. Junk science...
Financovana moze byt odhocikadial. Casto to robia vlady, ale nie vzdy.

32501

25.08.2004 16:46

Život po ropné krizi

RE: Život po ropné krizi

Rado 24.?.?.?

Jasne, zasa su na vine Americania a Europania. Cinankovia s tym nic nemaju. Ich zisky a hospodarsky rast su ciste ako lalia...[zmaten]

Aspon nepiste hluposti. Keby Cinania nemali kam vyvazat, tak by boli dodnes v stredoveku - v tom lepsom pripade.

Vas prispevok obsahuje typicky left-liberal stereotyp o vykoristovatelskom zapade a chudackoch v rozvojovej krajine.

32542

25.08.2004 16:48

Život po ropné krizi

RE: Junk science -pokračovanie

Rado 24.?.?.?

Biodieslove stanice sa zacinaju objavovat -v EU, najma v Nemecku a v USA (o ktore si kazdy radsej otrie hubu). Biodiesel je idealna nahrada za naftu, pretoze nevyzaduje zmeny ani na dieslovych motoroch ani na cerpacich staniciach. Zefektivnenie jeho vyroby je len otazkou casu.

32543

25.08.2004 16:59

Život po ropné krizi

RE: Junk science -pokračovanie

Rado 24.?.?.?

Opat ratate so statickym obrazom - so stavom aky je dnes. Ked sa vsak pozriete viac do hlbky zistite, ze realita je trocha ina. Biodiesel sa vyraba zo prevazne soje (v USA), alebo z repky (EU). Oba tieto zdroje su velmi neefektivne a pouzivaju sa, lebo su bezne pestvane a teda su momentalne k dispozicii - na vyskum a testovaciu fazu to staci. Vynos oleja z 1 akra soje je asi 190 litrov. Vyskum vsak rata do buducnosti (a nie vzdialenej) s vyuzitim vynosnejsich zdrojov. Napr. vynos palmoveho oleja na aker je cca. 2300 litrov, a vynos z isteho druhu rias (neviem meno) moze byt za vhodnych podmienok az 75tisic litrov.
Takze mate pravdu v tom, ze dnes sa biodiesel neoplati. Zajtra to vsak uz moze byt uplne inak. Oplati sa ist do hlbky a najst o tom nejake info.

32544

28.08.2004 20:31

Přísně střežené tajemství

RE: Přísně střežené tajemství

Rado 24.?.?.?

V Kanade vam zasa tie kapitalisticke svine daju moznost do 30 dni vyrobok vratit bez udania dovodu.

32646

28.08.2004 20:36

Přísně střežené tajemství

Přísně střežené tajemství

Rado 24.?.?.?

Info o spotrebe vidam v obchode, ale mozno je to tak iba v BC a nie v Ontariu...
Pripadne si pozrite katalog na http://www.futureshop.ca - aj tam mate vsetko potrebne info.
Myslim, ze to je vec konkurencie. Niekto to info uvedie a niekto nie. Je na Vas kde kupujete.

32648

01.09.2004 17:07

A máme to tady znovu – šikovně formulovaná zpráva tlačí na OSN

RE: A máme to tady znovu – šikovně formulovaná zpráva tlačí na OSN

Rado 24.?.?.?

Pan Nohejl, tuto linku venujem specialne Vam: http://www.lewrockwell.com/gottfried/gottfried63.html

32867

01.09.2004 17:13

A máme to tady znovu – šikovně formulovaná zpráva tlačí na OSN

RE: A máme to tady znovu – šikovně formulovaná zpráva tlačí na OSN

Rado 24.?.?.?

Tym, ze za vsetkym vidite Zidov vlastne robite z nezidov len nemohucne figurky, ktore iba plavaju v toku udalosti a trpia vsetko co na nich vladcovia sveta vymyslia. Ludia su podla Vas velmi ubohe stvorenia - s vynimkou Zidov. Cim to asi je? [mrknutí jedním okem]

32868

03.09.2004 08:53

Přísně střežené tajemství

RE: Přísně střežené tajemství

Rado 24.?.?.?

Vacsinou je to 30 dni, niekedy 14 dni a niekedy hoci aj rok - napr. moj televizor.

33005

08.09.2004 16:41

Milénium

RE: Milénium

Rado 24.?.?.?

>Politika by nemusela byt svinstvo, svinstvo je jak ji
>politici zneuzivaji ku svemu prospechu...
[smích] Krasne naivne...

33346

09.09.2004 17:05

Znovu jsem si uvědomil, jaký strašný moloch je EU

RE: Znovu jsem si uvědomil, jaký strašný moloch je EU

Rado 24.?.?.?

Mohli by ste prosim napisat aka je ta verejna kontrola v EU? Nejake konkretne priklady a historicke uspechy. Ja zatial viem len o pripadoch, ktore vzdy dopadli ignorovanim/potrestanim toho, kto na problemy poukazoval. Ale mozno tu verejnu kontrolu pre jej dokonalost iba nevnimam...

Co je to "slusne jednani"? Myslite tym korupciu v rukavickach? "Slusne" vyhrazanie sa velkych krajin voci malym? Alebo hovorite o slusnom jednani zo strany "Komisie pre rovnost" a podobnych vynalezov?

33381

17.09.2004 04:39

Mnohem horší než Vietnam

Mnohem horší než Vietnam

Rado 24.?.?.?

Myslim, ze Bush by sa konecne mal prejavit ako chlap a stiahnut armadu z Iraku. Bolo by to vitazstvo vsetkych zucastnenych.

33609

22.09.2004 04:42

Jak jsem hledal (a nenašel) zakázaný software

Jak jsem hledal (a nenašel) zakázaný software

Rado 24.?.?.?

Položili ste si niekedy otázku, prečo jestvujú peniaze? Peniaze sú nástrojom výmeny, ktorá môže jestvovať len vtedy, keď sa vyrába tovar a keď sú ľudia schopní ho vyrobiť. Peniaze sú materiálnou formou zásady, že ľudia, ktorí chcú medzi sebou obchodovať, musia obchodovať prostredníctvom výmeny tovaru a vymieňať hodnotu za hodnotu. Peniaze nie sú nástrojom príživníkov, ktorí od vás mámia tovar slzami, ani lupičov, ktorí vám ho berú násilím. Peniaze jestvujú len vďaka ľuďom, ktorí niečo vyrábajú. Tomu hovoríte zlo?
Keď prijímate peniaze ako odmenu za vynaložené úsilie, robíte tak len na základe presvedčenia, že ich vymeníte za výsledok úsilia iných ľudí. Peniaze nemajú svoju hodnotu vďaka príživníkom alebo lupičom. Ani oceán sĺz, ani všetky zbrane sveta nemôžu premeniť tie papieriky vo vašej peňaženke na chlieb, ktorý potrebujete na prežitie. Tie papieriky, ktoré by mali byť zlatom, sú znamením cti – nárokujete si nimi úsilie ľudí, ktorí vyrábajú. Vaša peňaženka je vyjadrením nádeje, že niekde sú ľudia, ktorí sa nevzdali mravnej zásady, ktorá je podstatou peňazí. Tomu hovoríte zlo?
Zamysleli ste sa niekedy nad tým, prečo sa vlastne niečo vyrába? Pozrite sa na elektrický generátor a skúste si povedať, že ho vytvorili len svaly nemysliacich netvorov. Skúste zasiať semienko pšenice bez znalostí, ktoré vám zanechali ľudia, čo prvýkrát prišli na to, ako toto semienko zasiať. Skúste si zháňať stravu len tak, čisto telesnými pohybmi – zistíte, že za všetkým, čo sa kedy vyrobilo, za všetkým bohatstvom, ktoré kedy bolo na svete, stojí ľudský um.
Vravíte, že peniaze zarábajú silní na úkor slabých? Akú silu máte na mysli? Nie je to sila zbraní alebo svalov. Bohatstvo je výsledkom ľudskej schopnosti myslieť. Zarába človek, ktorý vynašiel motor, peniaze na úkor tých, čo ho nevynašli? Zarába múdry človek peniaze na úkor hlupákov? Schopný na úkor neschopného? Ambiciózny na úkor lenivého? Peniaze sa vytvárajú – predtým ako ich môže niekto ulúpiť alebo vymámiť – vďaka úsiliu každého čestného človeka a podľa jeho schopností. Čestný človek je ten, kto vie, že nemôže spotrebovať viac, ako vyrobil.
Obchodovanie prostredníctvom peňazí je zákonom ľudí dobrej vôle. Peniaze sú založené na základnej poučke, že každý človek je vlastníkom svojho umu a svojej práce. Peniaze nedovoľujú určovať hodnotu vašej práce – mimo dobrovoľného rozhodnutia človeka, ktorý je vám ochotný vymeniť svoju prácu. Peniaze vám dovoľujú získať za váš tovar a za vašu prácu toľko, koľko sú hodné pre ľudí, ktorí váš tovar a vašu prácu kupujú, ale nič viac. Peniaze umožňujú len také dohody, ktoré obe strany uzatvoria dobrovoľne a ktoré sú pre obe strany výhodné.

33819

22.09.2004 04:43

Jak jsem hledal (a nenašel) zakázaný software

Jak jsem hledal (a nenašel) zakázaný software

Rado 24.?.?.?

Peniaze si vyžadujú, aby ste uznali, že ľudia musia pracovať pre svoj vlastný prospech a pre svoj zisk, nie pre vlastnú škodu a stratu – aby ste uznali, že človek nie je mulica, ktorá je odsúdená vliecť náklad vášho trápenia, že musíte ponúknuť hodnoty, nie rany, že to, čo ľudí spája, nie je výmena utrpenia, ale tovaru. Peniaze si vyžadujú, aby ste nepredávali svoju slabosť ľudskej hlúposti, ale svoje nadanie ľudskému rozumu; vyžadujú si, aby ste nekupovali to najhoršie, čo ponúkajú, ale to najlepšie, čo si môžete dovoliť. A keď ľudia žijú podľa pravidiel obchodu – kde nie je posledným rozhodcom sila, ale rozum – potom vyhrá vždy najlepší výrobok, najlepší výkon, človek s najlepším úsudkom a najlepšími schopnosťami a miera jeho schopností je mierou jeho odmeny. Taký je zákon života, ktorého nástrojom a symbolom sú peniaze. Toto je podľa vás zlé?
No peniaze sú len nástrojom. Zavezú vás kamkoľvek, no nikdy vám nezoberú miesto šoféra. Dajú vám prostriedky na uspokojenie vašich túžob, no samotné túžby vám nedajú. Peniaze sú pohromou pre ľudí, ktorí sa pokúšajú zvrátiť zákon o následkoch – pre ľudí, ktorí chcú nahradiť um zmocnením sa výtvorov umu.
Za peniaze si nekúpi šťastie človek, ktorý nevie, čo chce: peniaze mu neposkytnú súbor hodnôt, ak sa vyhýba poznaniu, čo je hodnotné, a nedajú mu cieľ, ak sa nechce rozhodnúť, za akým cieľom má kráčať. Hlupák si nemôže kúpiť múdrosť, zbabelec si nemôže kúpiť obdiv a neschopný človek si nemôže kúpiť uznanie. Človek, ktorý si chce kúpiť um schopnejšieho, aby mu slúžil, a nahrádza tak schopnosti peniazmi, skončí ako obeť neschopných. Inteligentní ľudia ho opúšťajú, no začínajú sa k nemu hrnúť klamári a podvodníci, priťahovaný zákonom, ktorý neodhalil: že nikto nesmie byť menší ako jeho peniaze. Preto ich nazývate zlými?
Len človek, ktorý nepotrebuje bohatstvo, je spôsobilý ho zdediť – človek, ktorý by sám dokázal nadobudnúť bohatstvo, nech by začal kdekoľvek. Ak je dedič hoden svojich peňazí, slúžia mu; ak nie, zničia ho. Ale vy sa prizeráte a kričíte, že peniaze ho skorumpovali. Naozaj? Alebo on skorumpoval svoje peniaze? Nezáviďte ničomnému dedičovi; jeho bohatstvo nie je vaše a nenaložili by ste s ním o nič lepšie. Nemyslite si, že by malo byť rozdelené medzi vás; zaťažiť svet päťdesiatimi príživníkmi namiesto jedného by nevrátilo späť tú mŕtvu cnosť, ktorou bolo to bohatstvo. Peniaze sú živou silou, ktorá sa stráca bez príčiny. Peniaze nebudú slúžiť tomu, kto sa im nevyrovná. Preto vravíte, že sú zlé?

33820

22.09.2004 04:45

Jak jsem hledal (a nenašel) zakázaný software

Jak jsem hledal (a nenašel) zakázaný software

Rado 24.?.?.?

Peniaze sú vaším prostriedkom prežitia. Ortieľ, ktorý vynášate nad zdrojom svojho živobytia, je ortieľ, ktorý vynášate nad svojím životom. Ak je zdroj otrávený, odsúdili ste na zánik svoj vlastný život. Získali ste svoje peniaze podvodom? Nadbiehaním ľudským slabostiam alebo ľudskej hlúposti? Alebo tým, že ste robili poskoka hlupákom v nádeji, že získate viac, ako si na základe svojich schopností zaslúžite? Tým, že ste znížili latku svojich hodnôt? Tým, že ste robili prácu, ktorú nenávidíte, pre ľudí, ktorými pohŕdate? Ak áno, potom vám vaše peniaze neprinesú ani štipku radosti. Všetky veci, čo si za ne kúpite, nebudú pre vás radosťou, ale výčitkou, nebudú vám pripomínať úspech, ale hanbu. Potom budete vykrikovať, že peniaze sú zlé. Zlé, lebo vám nedokážu nahradiť sebaúctu? Zlé, lebo vám nedovolia tešiť sa z vašej skazenosti? Toto je príčina vašej nenávisti k peniazom?
Peniaze vždy zostanú následkom a nikdy vám nebudú slúžiť ako príčina. Peniaze sú výsledkom cnosti, no neurobia vás cnostným a nezbavia vás vašich necností. Peniaze vám nedajú to, čo si nezaslúžite, či už po materiálnej, alebo duchovnej stránke. To je tá príčina, prečo tak nenávidíte peniaze?
Alebo ste chceli povedať, že príčinou všetkého zla je láska k peniazom? Ak niečo milujeme, znamená to, že poznáme a milujeme podstatu toho, čo milujeme. Milovať peniaze znamená poznať a milovať fakt, že peniaze sú stelesnením toho najlepšieho v nás a že nám dávajú možnosť vymieňať si naše vynaložené úsilie za úsilie tých najlepších spomedzi nás. Človek, ktorý najhlasnejšie kričí, že nenávidí peniaze, by predal svoju dušu za babku – a má dobrý dôvod ich nenávidieť. Ľudia, čo milujú peniaze, sú ochotní pre ne pracovať. Vedia, že si ich zaslúžia.
Prezradím vám, ako odhalíte povahu človeka: ten, kto odsudzuje peniaze, ich získal nečestným spôsobom; ten, kto si ich váži, si ich aj zaslúži.
Pred človekom, ktorý vám tvrdí, že peniaze sú zlé, utekajte, čo vám sily stačia. Táto veta je ako poplašné zariadenie, ohlasujúce blížiaceho sa lupiča. Pokiaľ ľudia žijú spolu na zemi a potrebujú prostriedky, aby mohli navzájom obchodovať – jedinou náhradou peňazí, ak by sa ich vzdali, sú zbrane.
No peniaze si od vás vyžadujú najvyššie cnosti, ak ich chcete zarábať alebo si ich udržať. Ľudia, ktorí nemajú odvahu, hrdosť alebo sebaúctu, ľudia, ktorí necítia morálne právo na svoje peniaze a nie sú ochotní si ich chrániť, tak ako si chránia vlastný život, ľudia, ktorí sa ospravedlňujú za to, že sú bohatí – takí ľudia nezostanú dlho bohatí. Sú prirodzenou návnadou pre nespočetné množstvá zlodejských hadov, ktoré sa celé stáročia skrývajú pod skalami, no vylezú, len čo zacítia človeka, ktorý prosí o odpustenie za to, že je bohatý. Radi ho zbavia jeho viny – a jeho života, pretože si ani nič iné nezaslúži.

33821

22.09.2004 06:30

Jak jsem hledal (a nenašel) zakázaný software

RE: Jak jsem hledal (a nenašel) zakázaný software

Rado 24.?.?.?

"Nebudeš přece platit 300 dolarů za nový systém a plnit nenasytnou pokladnu MS" - MS Vas a ani Vasu kamaratku nenuti kupovat ich vyrobky. O zdierani, ci hamiznosti nemoze byt ani reci. Ked ponukate nejaky tovar, mate pravo pytat za neho, co uznate za vhodne. Ostatni maju zasa pravo Vam za produkt zaplatit, alebo Vas poslat kade lahsie.

Myslim, ze kritika MS je casto mierena na uplne nepravne miesta. Priklad: "MS je monopol" - nie je pravda. Vy sam pouzivate konkurencny produkt. "MS pyta vela za svoje produkty, teda je to hamizna firma" - nie je pravda. MS pyta tolko, kolko su ludia ochotni zplatit. Na tom nic nie je. Kde je teda problem s MS? Myslim, ze tam, kde je problem aj s mnohymi inymi firmami - v spolupraci s vladami. Nie je neeticke ani hamizne pytat za svoj produkt peniaze. Neeticke je vsak branit druhym robit to iste - teda konkurovat. Prikladom su SW patenty (v tom je namocenych vela firiem, nie len MS) a korupcia v politike (opat vela firiem). Vlady su vsak v tomto namocene vzdy, narozdiel od MS.

"Vyhovuje mi GNU/GPL, protože tam jsou měřítkem jiné hodnoty, než peníze. Je to osobní ocenění nebo jen dobrý pocit z vykonané práce. Lidská soudržnost na dálku. A člověk si tam zachovává svou důstojnost. Nemusí krást a podvádět." - Vasu podporu GNU ocenujem, ale opat pisete zavadzajuco. Opat to znie, akoby zarabanie penazi bolo neeticke.

Text, ktory som vyssie napisal je z knihy Atlas Shrugged od Ayn Rand.

Este dodam: Ak chcete podporit open source konkurenciu Google, skuste www.nutch.org. Iny zaujimavy projekt (aj ked nie open source) je www.grub.org

Alternativa ku Kazaa bez Adware je napr. DC++, alebo BitTorrent.

33825

22.09.2004 17:04

Jak jsem hledal (a nenašel) zakázaný software

RE: Jak jsem hledal (a nenašel) zakázaný software

Rado 24.?.?.?

Vam a aj vsetkym co tvrdia, ze komunizmus je vlastne pekna myslienka (keby sa dala splnit), vsetkym co su presvedceni, ze lavicove myslienky su krasne a moralne (len sa chudakom laviciarom nedari ich uskutocnit) odporucam nasledujucu esej: Egalitarianism as a Revolt Against Nature - http://www.lewrockwell.com/rothbard/rothbard31.html

Pan Stwora, myslim, ze aj vy tam najdete vela inspiracie.

33848

22.09.2004 17:20

Jak jsem hledal (a nenašel) zakázaný software

RE: Jak jsem hledal (a nenašel) zakázaný software

Rado 24.?.?.?

->1. Ako Vas konkretne MS obmedzuje? Nesmiete si nainstalovat Linux? Nesmiete mat Mac? Mozno viac ludi pouziva MS a preto je vyhodnejsie mat Windows, ci Office. To vsak nie je ziadnym obmedzovanim zo strany MS. A ze nepredavaju SVOJE technologie inym firmam? No a? Maju snad povinnost tak urobit? Musi kuchar vzdy prezradit svoj recept? Kde beriete tie nezmysly?

->2. Kazda firma predava za cenu, ktoru je zakaznik ochotny zaplatit. Nie je v tom ziadne donutenie.

->3. Zakaznik NEMUSI ten vyrobok pouzivat. Uz sa prosim preberte z vasho bluznenia!

->4. To co pisete v tomto bode je priemom rozpore s tym co pisete v bode 1. Precitajte si to po sebe a pochopite co myslim.
SW patenty su zle, napriklad aj preto, lebo ked niekto nezavisle pride na rovnaky postup (co sa stava pri SW velmi casto) uz ho nemoze pouzit - kvoli SW patentu je totiz a priori vlastnictvom niekoho ineho. Z rovnakeho dovodu su zle aj vsetky ostatne patenty. Aleternativou patentom je utajenie (moj ->1.)

33849

23.09.2004 03:23

Jak jsem hledal (a nenašel) zakázaný software

RE: Radko

Rado 24.?.?.?

Mam dojem akoby som sa bavil s detmi v skolke.

Dam Vam tri ulohy:

1.) Vysvetlite ako by za normalnych okolnosti (teda bez statnej ochrany a nasilia) mohlo dojst k Vami popisovanej situacii. Som zvedavy do akej hlbky ste schopny sa nad tym zamysliet.

2.) Vysvetlite mi preco je MS monopol a ako nuti ostatnych kupovat jeho vyrobky.

3.) Vysvetlite mi ako vznika monopol (vo vseobecnosti) a ako je schopny sa udrzat v pripade, ze zvysi ceny vysoko nad naklady (cim sa nemyslia len jeho naklady, ale napriklad najnizsie mozne naklady potencialnej konkurencie)

33879

23.09.2004 08:03

Jak jsem hledal (a nenašel) zakázaný software

RE: Jak jsem hledal (a nenašel) zakázaný software

Rado 24.?.?.?

>Z takovýchto nedovařených radobyfilozofů a rádobyekonomů se
>mi už delší dobu zvedá žaludrk. Co jse napsal jsou
>neuvěřitelné cinty. Jděte raději dělat něco co umíte -
>jestli vůbec něco umíte.

To co som "napsal" je citat z knihy Atlas Shrugged.

Mimochodom, co je to ten "zaludrk"? [smích]

33882

02.10.2004 03:34

Papírové paláce

Papírové paláce

Rado 24.?.?.?

Ach, to je zasa clanok...

V Kanade su aj firmy, ktore stavaju z betonu. Nie je za tym ziadne spiknutie ako sa snazi autor naznacit, ale len volba zakaznika.

Autorove riesenie cez "fungující vlivné a svižně propojené řídící úřady" mi pripomina uvazovanie maleho decka - Ved nech to niekto z hora zariadi, nie?

34145

04.10.2004 08:21

Zvědavec se opět převlékl

Zvědavec se opět převlékl

Rado 24.?.?.?

Tak neviem... Mne to strasne pili oci. Vobec sa mi ten novy dizajn nepaci. Predtym to bolo lepsie. Asi som konzervativny.

34248

04.10.2004 08:24

Zvědavec se opět převlékl

Zvědavec se opět převlékl

Rado 24.?.?.?

Este som si vsimol, ze mi obcas miznu kusy textu (v IE aj v Mozille), alebo sa obcas prekryvaju niektore casti (v Mozille)...

34250

12.10.2004 00:15

Rada

Pokracovanie

Rado 24.?.?.?

Jedneho dna rybar vazne ochorel. Za miestnym samanom zajst nemohol, lebo ten uz mal vsetko co potreboval a radsej si uzival s rodinou. Spomenul si na chamtiveho lekara z vedlajsej dediny, ktory vraj kvoli peniazom tajne ordinuje vo dne aj v noci. Ako sa k nemu dostat? Susedna dedina je daleko a auta sa prestali vyrabat, ked Osvieteni vysvetlili Chamtivcom, ze si maju radsej uzivat zivot a vyrabat len tolko, co potrebuju k zivotu. Zeby toho lekara skusil zavolat? Tak daleko vsak nedokrici a telefony zmizli s Chamtivcami, ktori ich vyrabali...

Po dlhych utrapach rybar umrel. Umrel vsak stastny, ze svoj zivot prezil spravne - skromne vo svete bez chamtivosti. [mrknutí jedním okem]

34723

12.10.2004 01:49

Rada

RE: Pokracovanie

Rado 24.?.?.?

Zabudol som napisat, ze rybar umrel vo krasnom vysokom veku - ako 35 rocny, co bolo viac ako priemer v jeho dedine...

34731

12.10.2004 03:07

Rada

RE: Rybar ...

Rado 24.?.?.?

Dan, ked uz snivate, tak dovedte svoje myslienky do dosledku:
1. Ako ho sused odvezie, ked k spokojnemu zivotu nepotrebuje auto? Alebo ho nahodou potrebuje - kto urci hranicu medzi nutnostou a luxusom?
2. Kde vlastne sused zoberie auto ked ho nikto nebude vyrabat? Auta totiz vyrabaju hnusni nenazrani kapitalisti a pre takych vo Vasom svete nie je miesto.
3. Ak sused bude mat auto a odvezie ho, preco by sa mal lekar tym rybarom zaoberat? Mozno uz vsetko ma, ryby nepotrebuje atd., tak moze rybara kludne niekam poslat.

Dan, rybar zije svoj spokojny zivot len vdaka tym chamtivcom ktorymi pohrdate. Vase pohrdanie je teda pokrytectvom.
Bez chamtivcov by rybar mal len kratky zivot, pocas ktoreho by zazival epidemie, smrt blizkych, hladomory a vojny o najzakladnejsie zdroje. Barter (vymena ryby za sluzbu a podobne) by prinasal neustaly nedostatok mnohych tovarov.

Do toho, co niekto NUTNE potrebuje sa nestarajte. Kazdy o svojich potrebach rozhoduje sam. Druhym prikazuje len diktator.

34737

12.10.2004 03:57

Rada

RE: Pokracovanie

Rado 24.?.?.?

>>Jedneho dna .....
>Rado
>Za poslednich 20 tisic let....nebylo obyvatelum americkeho
>kontinentu lepe bez evropanu?

epidemie, smrt blizkych, hladomory a vojny o najzakladnejsie zdroje

Je rozdiel medzi romantickou predstavou a realitou. Kedysi bol zivot kruty a kratky. Platilo to davno pre Europanov, donedavna pre Indianov a dodnes pre mnohych Africanov.
A aby niekto nahodou neprekrutil to co hovorim - ano Europania priniesli Indianom nove choroby. Ano, zabrali im uzemie. Co to ma vsak spolocne s pointou pribehu? Nic. Pribeh vyzdvihuje jednoduchy zivot a dava ho do popredia pred zivot "chamtivcov". Realita je taka, ze bez "chamtivcov" to jednoducho nejde. Iba ak niekomu nevadia tie epidemie, hladomory, nedostatok... ale to by som sa uz znova opakoval...

34740

12.10.2004 08:36

Rada

RE: Pokracovanie

Rado 24.?.?.?

>
>>Pribeh vyzdvihuje jednoduchy zivot a dava ho do popredia
>>pred zivot "chamtivcov". Realita je taka, ze bez
>>"chamtivcov" to jednoducho nejde.
>Rado
>Muzete stravit treba pul zivota v dole,abyste pak mohl zit
>dele,ale nevnucujte svou myslenku nechamtivym potomkum
>Azkeku a nechte je lovit rybu tak,jak to delali jejich
>predci po mnoho tisicileti a do delky jejich veku Vam taky
>nic neni,nevnucujte jim,aby se stali majiteli velkofabrik na
>ryby a tucna konta.

Nikomu nic nevnucujem. Len spochybnujem Vas ideal...
Uznavam kazdeho pravo rohodnut sa aky zivot bude viest. Ked si niekto dobrovolne vyberie zivot v chudobe so vsetkymi rizikami je to jeho problem. Nema vsak pravo tvarit sa, ze je moralne vyssie ako ten kto jeho nazor nezdiela - vdaka nemu si totiz moze svoj pateticky zivot uzit. Bez neho ("chamtivca")- opat sa opakujem - bude jeho zivot len uboha kratka epizoda plna utrpenia, hladu a krutych bojov.

>Bez chamtivcu to slo a muze jit,ale jedine pod tou
>podminkou,ze chamtivci prestanou byt chamtivi a pujdou si
>ulovit jen tolik,kolik potrebuji.

Potrebuju tolko, kolko sami uznaju za vhodne. Stale Vam to nedochadza? Nikto iny nema pravo im urcovat co a kolko potrebuju.

>Cena za stastny zivot se muze zdat vysoka,ale stoji za to.
>Ale mista je dost pro vsechny.Treba se stejne smyslejicimi
>najdete kus zeme,zalozte banky a vyzkumne ustavy a nechte
>Mexicana lovit rybu tak,abyste mu ji pak nechteli danit.
Opakujem - nikomu v nicom nebranim a nikoho do nicoho nenutim.

>Ale to uz neumi asi zadna zeme na svete.Jen na par
>vyjimek.Vyjimka potvrzuje pravidlo o nenazranosti a tam
>radite i sam sebe.

Nie som nenazrany. Naopak - doprajem kazdemu. Pokial niekto neobmedzuje slobodu druhych, tak nech si "hrabe" kolko chce.

>Problem je v tom,ze kazdy chamtivec potrebuje 2000 goyims.

To uz hovoria len Vase komplexy. Mate smutny zivot.

34747

15.10.2004 16:44

Ako sa mi predstavili feministky

RE: Ako sa mi predstavili feministky

Rado 24.?.?.?

[chechtot]
Nic si z toho nerobte, aj mne zaplo az ked bolo neskoro.

35032

18.10.2004 01:49

Stavíte se za práva gayů a lesbiček?

Stavíte se za práva gayů a lesbiček?

Rado 24.?.?.?

Najlepsia vec co sa da spravit je nechodit do Royal Bank a nerobit s nimi ziaden business. Potom si rozmyslia, ci sa im oplati robit somariny.

35155

21.10.2004 04:32

Dynamická změna stylů je konečně tady

Dynamická změna stylů je konečně tady

Rado 24.?.?.?

Super! Vratil som sa k staremu stylu. [mrknutí jedním okem]

35275

Káva pro Zvědavce

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

V Americe pokračuje rabování a násilnosti, média mají zlomyslnou radost01.06.20 11:14 USA 14

Twitter schoval?29.05.20 20:08 USA 8

Občané města Jeseníku proti 5G sítím28.05.20 17:13 Česká republika 11

Lidé (ovčané), co si vzali modrou pilulku27.05.20 18:00 Neurčeno 7

Veselý a Lipovská se stávají členy Rady ČT; kavárna plive krev27.05.20 17:04 Česká republika 2

Bill Gatesův plán, jak proočkovat svět27.05.20 16:05 Neurčeno 1

"Demonstrace" proti 5G sítím na Malostránském náměstí. Chjo27.05.20 11:39 Česká republika 11

Roman Prymula je ve střetu zájmu - šéfuje např. vakcinologické společnosti24.05.20 23:45 Česká republika 4

Už to začíná pronikat do mainstreamu: V Česku epidemie nebyla a není22.05.20 14:30 Česká republika 7

Po znepřátelení Ruska pracují čeští politikové na urážce a provokaci Číny19.05.20 22:49 Česká republika 9

Musk a jeho vesmírné smetí: svět mlčí19.05.20 17:40 Neurčeno 1

Na Ukrajině už pronajímají i dělohy žen. Hnus19.05.20 17:29 Ukrajina 2

Rok vězení za vyznačení hranice mezi Čechy a Moravou19.05.20 17:19 Česká republika 3

Další kulturní obohacení: U Ahmeda se našla hlava sedmnáctileté Švédky19.05.20 14:41 Švédsko 2

Dodržujete odstup?18.05.20 15:04 Česká republika 4

Covid-1984, tajemný Hamáčkův agent16.05.20 00:08 Česká republika 16

Plynovod Nord Stream 2 v Německu narazil. Nedostal výjimku z pravidel EU15.05.20 15:54 Evropská unie 3

Všichni majitelé mobilů budou/jsou centrálně sledováni15.05.20 10:15 Evropská unie 8

Další rána feminacistek: chtějí mít příjmení jako chlapi, nepřechýlená14.05.20 15:00 Česká republika 12

Tvrdá cenzura dokumentu PLANDEMIC!14.05.20 12:50 USA 7

Měnové kurzy

USD
23,80 Kč
Euro
26,58 Kč
Libra
29,82 Kč
Kanadský dolar
17,61 Kč
Australský dolar
16,36 Kč
Švýcarský frank
24,74 Kč
100 japonských jenů
21,92 Kč
Čínský juan
3,35 Kč
Polský zloty
6,06 Kč
100 maď. forintů
7,69 Kč
Ukrajinská hřivna
0,89 Kč
100 rublů
34,50 Kč
1 unce (31,1g) zlata
41 174,54 Kč
1 unce stříbra
425,36 Kč
Bitcoin
225 621,73 Kč

Poslední aktualizace: 2.6.2020 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?