Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 16 příspěveků, 1 jméno: mihulka.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

01.07.2015 23:37

Nadvláda pokrytectví na Západě

Stručně vyjádřeno

mihulka 80.?.?.?

Ano všechno je to podle úsloví : " Komu chceme, pomůžeme. Komu nechcem, nemůžeme."

335876

05.09.2015 18:45

Šílený evropský kvapík – co můžeme dělat?

"Jen pak jsi hoden svobody a žití, když rveš se o ně den co den."

mihulka 80.?.?.?

" Jak říká Johan Wolfgang Goethe: Jen pak jsi hoden svobody a žití, když rveš se o ně den co den." - - - Proti citátům, obecně, nic nemám, Ale zrovna u toho konkrétního citátu a autora ? - Pokud ho historie jenom nepomlouvá, tak na rozdíl od Ludwiga van Beethovena, měl z panstva až vtělenou, posvátnou úctu. To se jaksi neslučuje s jeho uvedeným citátem. Ale to už je minulost a byl to jeho problém. Jinými slovy, chci napsat, že onen každodenní boj o takovou, mnohdy až pofidérní a ušlechtilou " svobodu, " je nejenom únavný, vyčerpávající. Mnohdy se může, i při nejlepší vůli, přihodit, že na takovou svobodu, může každý člověk, alespoň na několik dnů i rezignovat. Může nás být v Evropě, třeba i více než 500 milionů, ale pokud se někdo nechopí organizace, tak co ? Slovy ještě nikdo mnoho nevyhrál. Byť používal sebe ušlechtilejších slov a myšlenek. Ty jsou dobré, leda tak, na utrpění i nám známého, " morálního vítězství. "

339064

30.09.2015 11:37

V řeckých volbách triumfuje byznys jako obvykle

Volby v Řecku. Opravdu byly ?

mihulka 80.?.?.?

V době řeckých voleb, jsem byl na řeckém ostrově Zakynthos. Nikde ani sebemenší náznak, žádný volební plakát, nebo sebemenší leták, či listina, natož " Billboard." Nikde označené volební místnosti ! Řekl jsem si : " Blbnu. Volby budou asi později. " Jinými slovy. Pokud vůbec nějaká " volební hysterie " někde byla, tak asi jenom ve velkých městech. Na ostrovech si lidé považují turistů a eur a drachma jim může být " kradená." - Třeba je to opravdu jenom nemístné zevšeobecnění. Připouštím. Možná, že je to jinak, ale jak volební výsledek, tak i moje nedokonalé pozorování, svědčí o něčem jiném.

340158

Co dodat. Smutné, ale nikoliv " tragické." To jenom v předvolebním " boji " o evropské korýtko, předváděli budoucí " poslanci " svou oddanost ČR a slibovali hory, doly, snad i černý les, atd.atd. Nač se rozčilovat. Opravdu, ona skvadra, tedy ve skutečnosti, ubohý hlouček " našich poslanců ", za to nestojí. Konec konců, ono kromě " principu," opravdu o nic jiného ani nejde. Jak naše úřady známe, " vlk se nažere a koza zůstane celá." - Oni ti chudáčci běženci o pobyt u nás nestojí a s " našimi " papíry mohou jít, kamkoliv se jim jenom zachce. Třeba i do zemí zaslíbených. - Horší je, že o vlastní občany, vyloučené, chudé a potřebné, se nedovedeme, celých 25 let postarat. O naše vlatní občany se " naše " vlády nejen nedovedou postarat, ale namají k tomu ani skutečnou i dobrou vůli. To je na oné, celé " kauze, " hanebné.

340166

05.10.2015 17:56

Revoluční akt říkání pravdy

Pravda. Tentokrát v citátu.

mihulka 80.?.?.?

" Pravda je jako nahý nůž v rukou dítěte a obrátí se proti tomu, kdo jej nese. " - - -

- Citát z Egypťana Sinuheta. S ohledem na to, že jsem " Egypťana Sinuheta " četl před 49 lety, vryl se tento citát, do podvědomí, poměrně hluboko.

340283

05.10.2015 18:12

Abeho Japonsko – fašistické a upadající

Japonsko

mihulka 80.?.?.?

Výraz čiré, pouhé nostalgie, z probíhajícího a volně plynoucího času. Navíc, z pohledu přes hodně zabarvené, sladkobolné, růžové brýle.

340284

06.10.2015 16:34

Sýrie 2.0

Zájmy

mihulka 80.?.?.?

Zájmy Izraele jsou protichůdné k ruským. Írán je pro Izrael daleko větší hrozbou, než celý sunitský Daeš, takže nepřítel mého nepřítele je, atd.atd. Jenomže Izrael potřebuje mít nějaké želízko, alespoň u ohně, když americký oheň ochladl. Pochopitelně se mu ruské zapojení nelíbí. Navíc, s ohledem na občany bývalého SSSR, nyní Izraele, kteří fandí Putinovi, se zdržují kritiky. I v případě Krymu. Co bude dále ? Necháme se překvapit.

340298

09.10.2015 15:46

Rusko musí v Sýrii spolupracovat s USA, ne proti nim

Rusko něco musí ?

mihulka 80.?.?.?

Už jsem chtěl napsat, že pan stratég, Zbigniew Brzezinski, nebo, jak připouštím i já, žijeme v naprosto jiných světech. Nebo onen svět jediný, vnímáme naprosto jinak. Už jenom začátek : " Všichni víme, jak začala první světová válka. " Doopravdy to víme všichni ? Kdyby napsal mnozí víme, chápal bych pana stratéga. Co tím chce říci ? Nebo spíše neříci ? Chce pochlebovat, že čtoucí jeho článek je toho vůbec hoden a kdyby i nebyl, je mu alespoň taktně pochlebováno ? - - - No nic, nejsem sám, kdo se podivuje. A nejenom v této jednotlivosti. - " Kdo chvíli stál, již stojí opodál. " - Stává se to přece mnohým. Svět, alespoń v mých očích, už není jenom o americké výlučnosti, nebo spíše, americké sebestřednosti. Snad si to konečně i uvědomí.

340469

Budiž Polsku přáno, že si tak " zdárně " plní svůj velký, vlhký sen. Že to bude nakonec všechno dražší a nebude to pro Polsko ani stačit ? Ale to je přece jedno. Poláci jsou přece furianti. A když ne sami občané Poláci, tak alespoň jejich politici a političky. Ne sice naši furianti, ale polští furianti. Pokud jim to stačí ke štěstí a pohodě ? Dopřejme jim to. Štěstí budou opravdu potřebovat.

340909

18.11.2015 15:46

Signalizuje poslední porada v Kremlu změnu kurzu?

Kreml a změna Kurzu ?

mihulka 80.?.?.?

Co dodat. Pokud Rusko nepředpokládalo podobný čin, zničení civilního letadla, ( dejme tomu s označením, teroristický), pak to bylo uvažování poněkud chabé. Nechtěl jsem předcházet vyšetřování pádu letadla, ale, když to nyní už i Rusové potvrzují... Pokud to bombardování letadly, raketami, atd.atd. není pojato, v této době, už jenom jako cvičení, pak, pokud nebude vedeno, jako přímá podpora útočící pěchotě, už mnoho smyslu nemá. Za onen měsíc a půl, jsou velitelé ISIS, nebo jak si říkají, už dávno jinde. Nesmíme zapomínat, že mnozí z nich mají vzdělání na sovětských válečných školách, zhrzení důstojníci z dob Saddáma. Nejsou to žádní, jenom nadšení amatéři. Mají za sebou i válečné zkušenosti s válkou s Íránem. Asymetrická válka, teď už spíše vedená partyzánským způsobem, se jenom bombardováním vyhrát nedá. Ruské letectvo, pokud už Rusko samo nezabředne do pozemní války, ( kterou syrská armáda a šiitské milice, zatím přesvědčivě " nevyhrávají,") může odletět sice bez " potupy," ale také bez náležité prestiže. Za sebe, nevěřím, že V.V.Putin se nechá " vyprovokovat." Pokud ano, nedostál svému úkolu. Válka a to jakákoliv, dokonce i " spravedlivá " je výrazem naprostého selhání a její hrůzy a oběti, tváří v tvář k další existenci člověka, jako bilogického druhu na této planetě ? A nejenom člověka ?

342025

19.11.2015 16:28

Signalizuje poslední porada v Kremlu změnu kurzu?

RE: Kreml a změna Kurzu ?

mihulka 80.?.?.?

Nevím. Ale já jsem to nebyl.

>Víš jak a proč byl likvidován Zyaul Hak?

342057

25.11.2015 17:19

Konfrontace v Jihočínském moři

Konfrontace ...

mihulka 80.?.?.?

"...„odmítám názor, že Rusku by měla být povolena 'sféra vlivu'“. - - Autorem podivuhodného prohlášení má být americký ministr obrany Ashton Carter. Nu, možná opravdu sám věří tomu, že zájemci o povolení " sfér vlivu " mají stát ve frontě se žádostí, na ono povolení, před dveřmi jeho pracovny. Jenomže zájemci většinou žádné povolení nežádají, nepotřebují. Sféru vlivu, přirozeným způsobem, ( někdy i nepřirozeným ) v daném regionu, získávají. Snad to americký ministr obrany pochopí sám a dříve, než bude nějakým prezidentem, vyměněn.

342283

30.11.2015 19:01

Křížený lid - základ sjednocené Evropy

Křížený lid.

mihulka 80.?.?.?

Na křížený lid opravdu nevěřím. Z jednoduchého důvodu. Byť nepochybuji o tom, že řada našich mužů i žen, tedy domorodců, by neměla vůči mísení ras pražádné předsudky, tak pokud sem opravdu zavítá lid věřící a řídící se koránem a v právem šária, pak samotné příchozí rodiny se postarají o to, aby se jejich ženy, dcery, atd.atd. nestaly předmětem nežádoucích " choutek " od domorodců. To už spíše věřím tomu, že my, domorodci buď přirozeně vyhyneme, nebo nám k tomu, nově vytvořené prostředí, samo " pomůže."

342570

02.12.2015 18:09

Bývalý generál USA: země NATO by měly Turecko vyloučit z aliance

Bývalý a bývalí ...

mihulka 80.?.?.?

Je to opravdu zajímavé a současně podnětné. Bývalí generalové, USA, NATO a podobných spolků, vždy, zároveň s odchodem z funkce, nabývají téměř až normálního, přímo civilního, " rozumu." - Nu a když ne přímo rozumu, tak je alespoň opouští strach. Když už ne z nikoho jiného, tak alespoň ze sebe sama. Jak toho, napříště a v " personalistice " využít ?" Toť tedy otázka.

342644

10.12.2015 16:48

Není třeba litovat Evropu, ale sebe…

Litování...

mihulka 80.?.?.?

Nebylo Turecko, pro většinu uprchlíků, první bezpečnou zemí, do které se dostali ? Nebo snad čacký člen NATO, tedy náš partner, nesplňuje ani základní podmínky pro označení " bezpečné země ?"

342977

10.12.2015 18:18

Plíživá válka Ameriky v Sýrii

Plíživá válka ...

mihulka 80.?.?.?

Když jde o Rusko, především jako takové, jdou malichernosti, jakou je třeba nákup levné a ukradené ropy, opravdu stranou. Marginálie. Rusko leží, nejenom Evropě, už staletí v žaludku. Je naprosto jedno, jestli bylo carské, nebo bolševické, demokratické, či jiné. Pouhá samotná existence vadí a svádí ostatní " svět " k myšlence, k jeho naprostému " rozparcelování." První velká příležitost, při rozpadu SSSR v roce 1991, byla z nejrůznějších důvodů a příčin, promarněna. Nyní, v souvislostí s předem a za drahé peníze, připravenou Ukrajinou, následně s Krymem a nejnověji i v Sýrii, cítí Západ s USA a s NATO, opět novou šanci. Když se k tomu přidruží i současné nejrůznější problémy USA i Evropy, včetně slepoty, hlouposti a nadutosti vlastních politiků ? Důvody jsou a budou, jak jinak, vždy jenom " ušlechtilé " a morálně velkoústnaté. Spíše až velkohubé.

342978

Káva pro Zvědavce

65

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 98 čtenářů částkou 22 644 korun, což je 65 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Začínám rozumět roli Navalného: užitečný idiot by mohl posloužit k zastavení Nord Stream 223.01.21 12:12 Evropská unie 1

Pane Volný, to bylo hloupé21.01.21 17:14 Česká republika 19

Slovenský lekár objednal pre svojich covidových pacientov Ivermectin. Colníci mu zásielku zabavili20.01.21 19:05 Slovensko 3

Na Seznamu se rozmáhá cenzura jako rakovina20.01.21 08:06 Česká republika 8

Sbohem, Kalousku. A zavři za sebou z druhé strany19.01.21 19:17 Česká republika 8

Chcete, aby skončil Lockdown? 26. ledna máte reálnou možnost to změnit19.01.21 10:14 Česká republika 3

Helena Duke poté, co udala vlastní rodinu, žebrá o peníze18.01.21 14:28 USA 3

Satanisté a jejich poskoci mají Vánoce17.01.21 23:15 Česká republika 3

V Norsku po aplikace vakcíny zemřelo 23 lidí a Blatný by chtěl očkovat15.01.21 20:37 Norsko 4

Humorem proti totalitě15.01.21 18:55 Česká republika 1

Fanatismus a nesmiřitelnost – aneb stane se Helena Duke legendou?15.01.21 16:52 USA 1

V protestu před Kapitolem 6. ledna sehráli roli „agenti provokatéři“ – Interview s Michaelem Yonem14.01.21 11:38 USA 2

Luboš Xaver do Českého rozhlasu patří!13.01.21 22:50 Česká republika 1

Zemanovi už doopravdy hrabe, mrzí ho ukončení okupace Afghánistánu13.01.21 18:25 Česká republika 2

Obnovitelná energie mohla způsobit totální výpadek rozvodné sítě13.01.21 09:36 Rakousko 14

Smlouvy s výrobci vakcín jsou tajné, nemohou je vidět ani europoslanci12.01.21 19:03 Evropská unie 3

Probuďte se: Uzamčení jsou navržena tak, aby vydržela navždy12.01.21 16:01 Neurčeno 4

Současné prodlužování nouzového stavu je porušením mnoha zákonů12.01.21 11:46 Česká republika 0

Velký reset, krátký distopický film s čs titulky11.01.21 23:11 Neurčeno 0

Síť Parler přestala existovat11.01.21 19:03 USA 5

Měnové kurzy

USD
21,47 Kč
Euro
26,13 Kč
Libra
29,37 Kč
Kanadský dolar
16,86 Kč
Australský dolar
16,56 Kč
Švýcarský frank
24,25 Kč
100 japonských jenů
20,68 Kč
Čínský juan
3,31 Kč
Polský zloty
5,76 Kč
100 maď. forintů
7,30 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,52 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 840,29 Kč
1 unce stříbra
547,07 Kč
Bitcoin
699 820,87 Kč

Poslední aktualizace: 23.1.2021 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?