Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 16 příspěveků, 4 různá jména: <nic>, Sugar, VojtaIL, vousy13.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

19.05.2014 15:03

Několik faktů o Putinovi

RE: Je dobře učinit srovnání jak o Putinovi informují česká média především ta veřejnoprávní

VojtaIL 84.?.?.?

> Skladba lidí dle jejich schopnosti a morálních vlastností je ve všech generacích naprosto stejná.

Opravdu? Tak nám zkuste paní Moiry vysvětlit, proč se v současnosti nevyskytují lidé, jako byli v minulosti Mozart, Einstein, Mikuláš z Kadaně, Leonardo da Vinci, Stradivari, Goethe, Bach, Mill, Pascal, Kant, Darwin, Rembrant, ...

Proč nám dnes tolik chybí podobně geniálně tvořiví lidé? A to za stavu, kdy na této planetě žije nejvíce lidí za celou dobu její existence? Tak schválně ... [mrknutí jedním okem]

310294

23.09.2015 13:42

V řeckých volbách triumfuje byznys jako obvykle

Řecké dilema

84.?.?.?

Řecký volič nemá lehkou úlohu. Pravice i levice se v minulosti rovným dílem "zasloužily" o současný řecký úpadek. Koho tedy volit?

Srozumitelnou analýzu příčin současného řeckého stavu si lze přečíst zde http://www.penize.cz/svetova-ekonomika/301393-athe...

339871

26.01.2016 16:41

Slepé oko Davosu: Jak bohatí požírají chudé a svět

RE: Najbohatšie 1%

84.?.?.?

> keby sa podarilo vyvlastniť bohatstvo tohto najbohatšieho 1% a prerozdelilo sa ostatným.

Tak schválně, co by se s vysokou pravděpodobností stalo? Pokusme se nad tím bez zbytečných emocí zamyslet, pane Pozorovateli.

Ti OSTATNÍ jsou v drtivé většině ekonomicky negramotní lidé. Co asi udělají s náhle nabytým bohatstvím? Myslíte, že je smysluplně investují? Já soudím, že nikoliv. Ekonomicky negramotní lidé totiž obvykle utrácejí peníze, které nemají, za věci, které nepotřebují, aby udělali dojem na lidi, které nemají rádi.

Uvedu ještě jednu charakteristiku ekonomicky negramotných (tedy drtivé většiny chudých) lidí. Jestliže se takovým lidem dostane do rukou skutečné bohatství, oni jej nejsou schopni spravovat a rozšiřovat. Místo toho si za nabyté bohatství pořizují jeho vnější znaky. Luxusní bydlení, silná auta, drahé hodinky, značkové oblečení, ... A zážitky a zážitky a zážitky.

Závěr? Kdyby se dle Vašeho receptu podařilo vyvlastnit (mimochodem slovo VYVLASTNIT patří do komunistické ideologie a je zástěrkou neboli eufemismem za slovo UKRÁST) majetek bohatým, došlo by s největší pravděpodobností ke katastrofě. Ukradený majetek by byl promrhán. Tak, jak byl promrhán vyvlastněný majetek ve všech tzv. socialistických státech. Pokud to nepamatujete, nechte si o tom vyprávět.

344907

17.02.2016 15:15

Pekelné soužití s migranty a politiky

RE: Myslím na obyvatele Calais,

84.?.?.?

Říkáte, že křesťanství je dobrý nápad, pane Karle4U? Já soudím, že je přímo geniální. Jako všechny ideologie, určené k ovládání mas.

Pohleďme na křesťanství z pohledu historie. Zpočátku bylo krvavě pronásledováno. Až se jeden z jeho nejzarytějších odpůrců (farizejský Žid jménem Saul) ZÁZRAKEM stal jeho propagátorem. Ovšemže o žádný zázrak nešlo. Saul jen pochopil, že křesťanství s jeho základními tezemi by mohl být výborný prostředek k boji s nenáviděnými okupanty - Římany. Proč?

Když otroky, plebejce a všechny chudáky v Římě přesvědčíte, že "všichni lidé jsou si rovni"? Když úředníky římského aparátu přesvědčíte, že se "nemají starat o den zítřejší, nechť se on o sebe postará sám"? Když všechny římské vojáky přesvědčíte, že "kdo po tobě kamenem, ty po něm chlebem"? A všem stoupencům slíbíte víc, než v co kdy doufali? "Nekonečnou blaženost v Království nebeském"? To jsou přece ideje, které musí rozvrátit každou říši, postavenou na otrocích, úřednících a žoldácích. A stalo se.

První dvě století nabíralo křesťanství své stoupence z těch nejnižších vrstev. Proč? No protože především jim bylo určeno. Až, když počet křesťanů dosáhl několika milionů, "prohlédli" i bohatí a vzdělaní lidé. Pochopili, že je to výborný prostředek k ovládání mas. A postavili se do jeho čela. Vznikla církev. A její bohatství utěšeně rostlo. Jen ti prostí lidé. Ti ostrouhali. A Židé? Ti nikdy žádné křesťanské církvi nedarovali ani groš. A hned je jasné, proč je (my křesťané) musíme nenávidět. Že? [velký smích]

345660

18.02.2016 14:38

Jak mi Putin zkazil šuk

Occamova břitva dává prostší vysvětlení

84.?.?.?

Putin nic nezkazil. Pan Stwora zapomíná na jednu podstatnou věc. Na svůj věk. Podobně, jako on odhadl věk zmíněné dámy, ona jistě odhadla i jeho stáří. A po chladné úvaze usoudila, že pán, který je zřejmě starší než její vlastní otec, pro ni není nijak perspektivním partnerem.

A protože pan Stwora nejevil při setkání s ní ani signály významného bohatství či dokonce moci, neviděla žádný důvod pro další setkání s ním. Ovšem namísto otevřeného "jste pro mě příliš starý, pane", použila diplomatičtějšího argumentu. Putina.

Uražená ješitnost si ovšem takto jednoduché vysvětlení nepřipustí. Nemám pravdu? [velký smích]

345710

24.02.2016 16:09

Dekódování americké Říše chaosu

Inteligence na ústupu

84.?.?.?

Pan Prof. John McMurtry v uvedeném rozhovoru předvedl, čemu VĚŘÍ. Věří v "temné síly", v "globálního prediktora", možná i ve "velké špagetové monstrum". Věří ve své "pravdy" velmi silně. Zkušenost nás však učí, že SILNÁ VÍRA VŽDY OMEZUJE RACIONÁLNÍ MYŠLENÍ. Jeho profesura v oboru sociologie má přibližně stejnou hodnotu, jako profesura našeho pana Kellera. Tedy pramalou.

Oba zmínění pánové jsou zarputilí socialisté. Socialisté se ani po svém obrovském bankrotu z konce minulého století nijak nezměnili. Nic nepochopili, nic nového se nenaučili, ale také nic nezapomněli. Šíří-li ideje socialismu lidé, kteří jsou náhodou opravdu vzdělaní (anebo jsou-li politiky), hlásají myšlenky, jimž sami nevěří, a to lidem, o kterých si myslí, že jsou hloupí. Důvod? Šíření socialistických chimér je snadný způsob života. Že ne? Stačí se podívat, kam až to dotáhl z přikulovače sudů náš stávající europoslanec. [mrknutí jedním okem]

345845

13.06.2016 15:06

Švýcarsko se zřeklo životního komunismu

RE: Hloupý článek, hloupé argumenty

Sugar 84.?.?.?

Prosím vás...

a jakým způsobem udělali lichváři z invariantu komoditu? Půjčkou na úrok.
Dnes si v podstatě kupujete za úrok (zisk z obchodu) peníze (produkt).

Pokud bude bezúročné bankovnictví a možnost vydávat peníze bude navázána na něco objektivně měřitelného, čím disponují všechny národy na světě, z peněz se opět stane invariant.

Poté konečně odstřihneme pijavice z krevního oběhu ekonomiky.

349509

13.06.2016 20:48

Nácvik na třetí světovou válku

RE: Psychologická nákaza – máte zlého jedinca v národe – národ je potom zákonite zlý

Sugar 84.?.?.?

Přirovnat lze kohokoliv ke komukoliv...

Na nás je spíše ptát se protodialekticky:
Co daná osoba v rámci své historické epochy udělala pozitivního? A z toho si brát příklad. Negativní činy mít v paměti, jen je neopakovat.

Samozřejmě i Hitler musel mít pozitivní prvky své vlády, jinak by za ním nešly miliony Němců. Ale i tak byl Dolfi pouhá loutka. Postupem času pochopil, že sic je vládcem a že i jím vládnou, jako většina státníků na této úrovni moci v dějinách, např. ten Kennedy...

Putin je jiná liga, ten se dostal o úroveň výše stejně jako třeba Stalin.

349519

21.09.2016 20:19

Rusko nemá na Západě spojence

RE: Partneři z reálného světa

Sugar 84.?.?.?

Pochybuji, že je kolektivu autorů VP smutno po SSSR. Myslím, že za současného stavu s Gosudarem Putinem jsou vyhlídky národů Ruské federace daleko zářnější než v dobách Camela, kdy prvotiny VP spatřili světlo světa.

352049

22.09.2016 22:10

Rusko nemá na Západě spojence

RE: Partneři z reálného světa

Sugar 84.?.?.?

Čas je JN relativní veličina. Na zatlučení hřebíku stačí pár vteřin, na vývoj raketoplánu roky. Jak dlouhá doba je 20 let pro vyšší priority řízení sociálních supersystémů JN, když už se bavíme o KOB?

1. Světonázorová
2. Chronologická
3. Ideologická
...

Myslíte, že v dnešním informačním věku je efektivnější vše měnit direktivně prudkými manévry tak, jak to realizovala většina politiků před 100 lety?

K válkám proti Rusku:
Doporučuji vám JN prostudovat si např. direktivu RNB USA 20/1 1948. Na jejím základě udělat analýzu perestrojky SSSR a kádrů, které ji připravovaly. Následně se stačí podívat, co daná éra udělala s demografickým vývojem a kdy se podařilo misky vah opět otočit na stranu růstu populace.

Snad sám chápete, že něco hodnotného budovat je časově daleko náročnější, než to ničit, ať se jedná a cokoliv...

Přeji hodně zdaru a jak správně podotkl jeden Člověk: po ovoci poznáte je...

352086

23.09.2016 08:34

Donald Trump a Federální rezervní systém

Co bylo dříve? Slepice nebo vejce?

Sugar 84.?.?.?

Klasicky ekonomové přisuzují úroku formu důsledku. To, že právě úrok je příčinou a hlavním řídícím prvkem ekonomik světa raději (koho se bojí?) neřeknou.

"Na úrok nedáš bratru svému ani peněz ani cokoliv se dává na úrok. Cizímu dáš na úrok, ale bratru svému nedáš, aby hospodin tvůj ti požehnal ve všem."

Realita:
zkuste mít vedle sebe 2 ekonomiky, kde v jedné je základní úroková sazba v desítkách procent (90. léta v Rusku) a druhou ekonomiku, kde je sazba blížící se nule (např. Německo po 2. sv) a zkuste žít v první ekonomice, podnikat a být kokurence-schopný v rámci globálního trhu.

352092

23.09.2016 21:40

Hra na boha

RE: Svět neovládají nadnárodní korporace,

Sugar 84.?.?.?

Kde byl Rothschild před napoleonskými vákami?
Myslíte, že snaha o světovládu vznikla až v té době?

Jinak, jak trefně poznamenal jedinec zabývající se tvorbou žebříčku 100 nejbohatších lidí světa na otázku:
"Proč v tom žebříčku nefigurují jména jako Rothschild či Rockefeller?"
"Protože jejich jmění je nespočítatelné!"
Vsjo charašo... [chechtot]

352101

20.07.2018 15:11

Vazalské státy NATO trpí Stockholmským syndromem

RE: Oslava 49. výročí Apollo

84.?.?.?

A co říkáte pane Pitralone na podobné fotografie měsíčního povrchu. Ty jsou také zfalšované?

Viz https://www.novinky.cz/veda-skoly/243904-sonda-vyf...

365423

23.07.2018 15:29

Vazalské státy NATO trpí Stockholmským syndromem

RE: Brežněv daroval rakety USA

84.?.?.?

> know-how strategické raketové techniky prodal vlastizrádce Brežněv američanům

Dovolte, abych se pousmál, pane/paní "89". Proč? Brežněv se totiž stal nejvyšším "sovětským mocipánem" až v roce 1964. Před tímto datem rozhodně neměl přístup k žádné přísně utajované sovětské technice.

Oproti tomu už dne 29. ledna 1964 úspěšně odstartovala raketa Saturn IA-5. Celková váha této dvoustupňové rakety byla 562 tuny, její délka cca 50 m. První stupeň nosné rakety vynesl na oběžnou dráhu kolem Země těleso o váze 17,1 tuny. Vaše tvrzení je k [chechtot]

365469

14.08.2018 13:48

Politické pozadí nadnárodních korporací

RE: Svět kapitálu bez humanismu

84.?.?.?

> Je vidět, že svět kapitálu nemá v sobě žádné tvůrčí myšlenky a ideje.

Mýlíte se, pane Svatoslave. Ba dokonce je tomu zcela naopak. Ptáte se, čím mohu své tvrzení doložit? Něčím nepopiratelným.

Nejvyšší světová soutěž tvůrčích myšlenek a idejí se nazývá "Udělování Nobelových cen". Zkuste nahlédnout, kdo v této soutěži zvítězil v uplynulých létech. S několika drobnými výjimkami jsou to všechno představitelé "světa kapitálu". Čím to? [mrknutí jedním okem]

I Vám přeji pěkné dny
Vojta

365749

25.12.2018 10:38

Dědeček den před svou smrtí vybral z banky milion

RE: Vybral z banky milion

vousy13 84.?.?.?

Neokradli, co patří gojímovi, můžeš si vzít bez hříchu. [chechtot]

368689

Káva pro Zvědavce

21

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc prosinec přispělo 28 čtenářů částkou 7 460 korun, což je 21 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Trocha humoru na téma postižení korona-vymýváním mozků04.12.20 09:47 Česká republika 0

Možná nejdůležitější projev prezidenta Trumpa s čs titulky03.12.20 10:51 USA 9

Zastavme krádež voleb! 03.12.20 00:23 USA 0

Íránského vědce patrně zavraždil Mosad01.12.20 23:07 Írán 8

Co nikdo neříká o lockdown29.11.20 23:02 Neurčeno 0

Seznamte se: Soudruh Vrábel, Vyvolený informátor29.11.20 17:01 USA 1

Policejní robocapové zastavili zločin28.11.20 11:19 Česká republika 6

Jak migranti "obohatili" Švédsko27.11.20 21:12 Švédsko 1

České nemocnice jsou motivovány umístit co nejvíc covidových pacientů na JIPce27.11.20 21:02 Česká republika 2

Vláda se chystá vymývat nám za naše peníze mozky. BigPharma se tetelí radostí27.11.20 17:07 Česká republika 1

Odporné. Jako by to ani nebyli živí tvorové27.11.20 16:50 Dánsko 3

V Georgii a Michiganu byl právě vypuštěn Kraken26.11.20 17:24 USA 0

Sčítání hlasů v USA zřejmě ovlivňuje Harry Potter26.11.20 17:00 USA 7

Virginie: Mezi 5:07-5:12 ráno po volební noci zmizelo 169.000 hlasů26.11.20 16:33 USA 0

Obama napadl Hispánce za masivní podporu Trumpa a následně to od Hispánců schytal 26.11.20 10:59 USA 0

Volební fact-checker Facebooku dal v roce 2017 cenu Bidenovi, zaměstnanci dotují demokraty26.11.20 10:11 USA 0

Nevadský soudce odsouhlasil, aby Trumpův tým předložil soudu své důkazy o volebních podvodech26.11.20 09:21 USA 0

Pensylvánská soudkyně pozastavila certifikaci výsledků voleb 26.11.20 09:05 USA 2

Sadistická vláda nám dovolí nadechnout se, než zase přiškrtí25.11.20 22:48 Česká republika 2

Vývoj náboženství ve světě 1946 - 201925.11.20 12:36 Neurčeno 2

Měnové kurzy

USD
21,80 Kč
Euro
26,47 Kč
Libra
29,40 Kč
Kanadský dolar
17,04 Kč
Australský dolar
16,22 Kč
Švýcarský frank
24,48 Kč
100 japonských jenů
20,93 Kč
Čínský juan
3,34 Kč
Polský zloty
5,92 Kč
100 maď. forintů
7,38 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
29,50 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 981,17 Kč
1 unce stříbra
525,64 Kč
Bitcoin
413 798,65 Kč

Poslední aktualizace: 4.12.2020 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?