Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 24 příspěveků, 3 různá jména: <nic>, brasol, cx.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

27.07.2013 11:02

České zdravotnictví

soukromé zdravotnictví

brasol 46.?.?.?

Zdravotnictví by mělo být čistě soukromé.

Pokud máte nějakou banalitu typu chřipky tak funguje dobře jak státní tak i soukromé, kde díky vysoké konkurenci budou normální ceny.
Pokud ovšem onemocníte nějak závažněji státní zdravotnictví se na vás vysere, protože to je zbytečně komplikované a je třeba šetřit náklady, naopak soukromé se na vás vysere jen pokud nemáte prachy.

Suma sumárum jste na tom líp - pokud nemáte ani kontakty ani prachy chcípnete tak jako tak. Pokud máte kontakty jste na tom dobře v obou případech a jediný rozdíl je v tom, když nemáte kontakty, ale máte alespoň prachy - ve státním zdravotnictví vám reálně hrozí, že chcípnete dřív, než stihnete vytáhnout peněženku.
To silně převažuje fakt, že soukromé zdravotnictví by mohlo u složitější případů fungovat čistě komerčně. (tj radši vemou desetinu pacientů za stonásobek ceny, protože se to vyplatí - za zdraví jsou lidé ochotni zaplatit hodně, takže se vyplatí pořádně osolit ceny tam, kde to jde)

Co se týče rozkrádání, tak tam jasně bude vést státní zdravotnictví, kde z cizího krev neteče. Takzvané "zdravotní pojištění" má s pojištěním málo společného - je to daň.

Jediné případy, kdy se vám vyplatí státní zdravotnictví mě napadají pouze "politicky sexy nemoci" typu fetování nebo situace, kdy nemáte žádné příjmy a zatáhnou to za vás ostatní.

293922

30.12.2013 11:07

Dali byste si rande s nezaměstnaným?

Co je na tom divného nebo špatného?

brasol 46.?.?.?

Podle mě úplně normální - zkuste si představit ženu která by si v pravěku začala něco s lovcem s nevratně zničenou nohou anebo ve středověku ženu která by měla poměr s otrokem - obojí je skoro sebevražda. Tedy pokud by se o tom veřejnost dozvěděla... samozřejmě může spát a mít děti s jedním, které bude živit druhý.

Dále si uvědomte, že to, s kým chcete nebo nechcete chodit není přiliš racionální rozhodnutí, tady rozhodují vaše emoce, které mají biologický základ. A z biologického hlediska ani od toho pravěku neuplynulo mnoho, vůbec nemluvě o středověku.

Výsledek studie není nic nového, říká v podstatě jen, že ženy prostě nechtějí být oficiálně spojeny s nikým, kdo není dost dobrý "zabezpečovatel rodiny" - myšleno ve všech ohledech.

301575

30.12.2013 11:53

Dali byste si rande s nezaměstnaným?

RE: já ten postoj žen považuji za přirozený a správný

brasol 46.?.?.?

Sociální status je pro holky dost zásadní - přeci jen pomáhá zajistit přežití této i dalších generací. Podle toho co píšete má holka větší šanci, že se děti jejích dětí úspěšně zapojí do společnosti s bankéřem. Sorry ale ten bankéř dává větší šanci na to, že její vnuci budou mít vejšku nebo že budou společností uznáváni.

Vemte to prosím jako konstruktivní kritiku - vyměňte negativní předsudky vůči holkám za otevřenou mysl a vše půjde lépe.

301580

30.12.2013 13:49

Dali byste si rande s nezaměstnaným?

RE: já ten postoj žen považuji za přirozený a správný

brasol 46.?.?.?

Psal jsem o tom, co je pro ženy přitažlivé - to není jejich logická volba - to, že vás někdo přitahuje není vaše vědomé rozhodnutí.

Pochopte situaci a zařiďte se jak uznáte za vhodné. O tom zapojit se jako kolečko píšete pouze Vy [mrknutí jedním okem]

301591

30.12.2013 18:05

Dali byste si rande s nezaměstnaným?

RE: Co je na tom divného nebo špatného?

brasol 46.?.?.?

Paní Jarmilo občas mám pocit, že prostě vidíte věci do určité hloubky (někdy v něčem i více než já), ale zásadně odmítáte, že by mohlo existovat ještě něco hlubšího, nějaká další vrstva.

Máte pravdu v tom, že muži a ženy se řídí teorií her, jejich způsoby jak dosahují cíle (pro jednoduchost úspěch dalších generací) jsou ovšem odlišné.

To, že by dívky pásly po ošklivých chromých starých boháčích jste si vycucala z prstu - to je v přímém rozporu s tím, co jsem napsal.
Holky pasou po mužích s obrovským potenciálem. (v praxi to znamená vlastnosti jako je odvaha, rozhodnost, optimismus, efektivita, sebejistota, intelekt a ambicióznost)

Existují univerzální principy - u ženy je významnější mládí/vzhled a u muže dovednosti/status či již zmíněný potenciál - není to tím, že by lidi byli povrchní, ale tím, že to jednoduše dává větší šanci na "úspěšné přežití" potomků. K tomu jsou pak ještě nějaké osobní preference, ale to je třeba 10-20% -> bez toho aniž byste měli vyřešeny ty univerzální věci nemáte šanci na kvalitního partnera.

K tomu aby se něco masově změnilo na biologicko-evoluční rovině potřebujete minimálně tisíc generací, proto si v klidu troufám tvrdit, že co platilo ve středověku platí v oblasti přitažlivosti dodnes. (samozřejmě s obměnamy typu, že když bylo málo jídla byly plné tvary u žen sexy, ale pricipy zůstávají)

301604

31.12.2013 10:08

Evropa bez budoucnosti

Definice pojmů

brasol 46.?.?.?

Pro lepší pochopení přidávám několik definic použitých výrazů s komentářem.

GDP (gross domestic product, HDP) = celková PENEŽNÍ hodnota statků A SLUŽEB vytvořená za období na území.
Tohleto pořád omílané číslo může díky zvýrazněným aspektům lítat lusknutím prstu o desítky procent!
Třeba se za pár let, až bude třeba další růst HDP dočkáme toho, že se tam budou započítávat i finanční deriváty [chechtot]

chudoba = tady máme hned desítky oficiálních definic, asi aby jsme se jí více báli. [chechtot] Stanovuje se nicméně zvláštním způsobem a to, že když máte méně než 60% mediánu příjmu. To znamená že když bude polovina lidí totálně v prdeli nikdo nebude chudý!
Takže třeba světová banka nekecá v tom, že bojuje proti chudobě [bliji]

produkce zboží = PENĚŽNÍ [chechtot] hodnota vytvořeného zboží. Možná se vyprodukuje o něco víc zboží ale víme jak se změnila životnost vyprodukovaného zboží za posledních pár let. V praxi si myslím, že "objem produkce krát životnost" se ve všech západních zemích snižuje a snižuje.

301628

31.12.2013 14:32

Dali byste si rande s nezaměstnaným?

RE: Co je na tom divného nebo špatného?

brasol 46.?.?.?

Pokud žena již svého partnera milovala a on poté přišel o nohu máte pravdu, já jsem nicméně psal o tom, co způsobí, že se zamiluje - to je naprosto odlišná věc, která podobně jako dýchání, není ovlivněna vůlí či rozumem.

Mimochodem schopnost a ochota postarat se o blízké je přitažlivá také proto, že to zvyšuje šanci na přežití dalších generací, což je důvodem proč to lidé u partnera budou preferovat. Stejně tak mnoho dalších vlastností které se obyčejně nazývají morálkou.

To, že se ostatní postarali o zraněného už je samozřejmě také vlivem určité výchovy nebo "kulturních pravidel", ale to už se dostáváme daleko od tématu přitažlivosti.

S tím "alfa samcem" u lidí to není úplně jinak, co se týče připitomnělých manažerů tak ti se dostali do své funkce protože byli nejvhodnějšími kandidáty. Nejvhodnějšími nikoli nejschopnějšími! Ty lidi, co řídí "elitu" a nechtějí být vidět lze v pohodě označit za psychopaty, ale rozhodně je nemůžeme označit za hlupáky. Myslíte, že v pravěku se vůbec neintrikařilo?

301640

31.12.2013 14:38

Dali byste si rande s nezaměstnaným?

RE: Co je na tom divného nebo špatného?

brasol 46.?.?.?

Singl otrok je výhodnější protože nemá oporu a pak už mu stačí nakukat, že potřebuje jen peníze a máte spokojeného otroka, což je idální stav.
Když se kouknete jen na současné časopisy, tak tam máte všude reklamy na auta, mobily, kosmetiku, liposukce a podobné, které přeci podle reklam potřebujete k tomu abyste byli úspěšní u opačného pohlaví [chechtot]
A vše samozřejmě stojí peníze ...

301641

17.02.2014 07:57

Rizika 2014

Banky nepotřebují krátkodobé financování

brasol 46.?.?.?

Pokud by bankám vyschly zdroje krátkodobého financování za méně než 1% tak je jednoduše nahradí tím, že si půjčí od centrální banky o něco větší částku za méně než 1%. Tohle banky moc řešit nemusí.

304876

17.08.2015 21:32

Český spor o imigraci

RE: Všichni jsou odborníci na imigraci

46.?.?.?

Možná to vidím příliš jednoduše, ale většina imigrantů jsou zločinci a tak by se s nimi mělo zachzet. Zločincem se imigrant stane ve chvíli, kdy ilegálně překročí hranici. Např. když někdo útíká ze Sýrie a dostane se třeba do Egypta, který je obecně považován za bezpečnou zemi tak mu nic nebrání zajít na ambasádu některého státu EU a tam požádat o možnost emigrovat do daného státu EU. Místo toho často zaplatí desítky až stovky tisíc převaděčům.

Řešil bych to tak, že by se mělo zabývat pouze legálními žádostmi a zločince OKAMŽITĚ vracet zpět a doživotně zakázat vstup do EU (pokud by se pokusili dostat do EU znova zastřelit)

ČR by měla řešit jedině občany Rakouska, Německa, Slovenska a Polska, kteří by u nás požádali o azyl protože jsou pronásledováni (to není v současné době pravděpodobné, ale pokud by se to stalo tak by se tím ČR měla zabývat). V jiném případě je ilegální překročení hranice zločin a je třeba dle toho jednat.

338260

19.08.2015 10:52

Zakažte výrazy „chlapec“ a „děvče“, žádá homosexuální lobby

RE: jde jim o polarizaci

46.?.?.?

Tou nesprávnou stranou si nejsem jist - Evropani a Američané mají mnohem větší "obranný potenciál" proti redukci populace než Afričané...

338332

23.11.2015 10:51

Další pařížské záhady

nepochopení islámu (nikoli ve sluníčkářském smyslu)

cx 46.?.?.?

Autor článku pravděpodobně o islámu moc neví. Pokud vezmeme v úvahu princip al walaa wal baraa je odpověď na vetšinu otázek v článku jednoduchá.

Nesnažte se napasovat západní logiku, zlaté pravidlo či etiku obecně na islám - to jsou všechno věci, které musí dle principu al walaa wal baraa KAŽDÝ muslim nenávidět.

342195

24.11.2015 13:53

Další pařížské záhady

RE: nepochopení islámu (nikoli ve sluníčkářském smyslu)

cx 46.?.?.?

Jedná se o klíčové pravidlo kterým se řídí islámská morálka, zjednodušeně řečeno musíš milovat co miluje Alláh a musíš nenávidět co nenávidí Alláh.

Ekvivalentní otázka by zhruba byla zda člověk přestane být člověkem když kopne tříleté dítě do hlavy. To by vyvololo širokou škálu reakcí:
někteří by na vás zaútočili (s různými cíli od lehčího zmlácení po zabití),
někteří by bránili dítě (různou intenzitou) a nechali vás na pokoji jakmile by bylo v bezpečí,
něktří by začali proti vám shánět spojence (policii, kolemjdoucí, ...)
někteří by začli nadávat co jste to za zrůdu,
někteří by vám řekli, že je to špatné a něměl byste kopat dítě do hlavy,
někteří by se báli a začali zdrhat,
někteří by se báli a dělali jako že nic,
některé by to opravdu nezajímalo
a některé by to třeba mohlo pobavit a inspirovat k tomu aby se tomu dítěti vysrali na hlavu

kromě toho, že byste morálně hodnotil toho kdo by nakopl to dítě tak byste i morálně hodnotil ostatní podle toho jak reagovali, reakci na reakce atd...

Podobně v islámu pokud by se někdo provinil tím, že by necítil nenávist vůči západnímu systému hodnot, vč. zlatého pravidla (které se snažíme cpát úplně všude) tak bude vystaven široké škále reakcí - zabití na místě, označení za odpadlíka (=kdokoliv ho může beztrestně zabít), zbičování, hledání spojenců proti němu, označení za zrůdu, ... velmi podobná škála a opět budou lidé morálně hodnoceni i na základě toho jak na to zareagují, zareagují na reakci, ...

Důležité je znínit že mluvím o nenávisti vůči nikoliv o projevech nenávisti vůči - Mohammed opakovaně vyzýval ke klamání nepřátel během šíření islámu, což se nazývá Taqiyya

Co se týče otázky zda ten co poruší al walaa wal baraa přestane být muslimem - nejlepší odpovědí je asi otázka "Přestane být člověk člověkem když kopne malé dítě do hlavy? Pokud to není jednoznačné přestane být člověkem když kopne jiné malé dítě do hlavy každý den?" záleží na úhlu pohledu, ale lze předpkládat, že reakce budou velmi vlelmi negativní.

342253

19.12.2015 15:32

Jak a za co bojovat?

Manipulace

cx 46.?.?.?

To, za co člověk bojuje je čistě jeho osobní věc. Pokud chcete člověkovi vnutit aby bojoval za nějaké duchovní hodnoty je to stejně zvrácené jako nutit vegetariána pracovat ve velkozpracování kuřat jen aby měl co jíst.

343312

Již od začátku ukrajiny tvrdím, že je vše předem domluveno a všichni velcí hráči hrají za stejnou stranu.

Cenzůra se změnila - kdysi stačilo kontrolovat média, dnes s rozvojem možností získávat informace potřebujete pravdu zakrýt balastem.

Chcete-li aby se společnost nehrabala v tom, co se opravdu děje musíte poskytnout něco zajímavějšího.

Něktým lidem stačí vědět s kým spí ta a ta celebrita,

někteří potřebují démonizaci Putina, nebo politického směru.

Pak je tady skupina lidí, kterým musíte předhodit něco ještě zajímavějšího - co takhle "nezávislost" médií, to přeci není možné, co píší západní média za sračky.

Pak tady máme lidi, kteří chctějí vědět co se dějě - těm bude potřeba předhodit nějaké události - studená válka byla vždy cool, v tom se dokáží hrabat až do zblbnutí.

A kdo zbývá? No moc lidí ne a ty stejně nikdo nebude poslouchat, proč?
Protože Miley Cyrus připravuje novou písničku
anebo protože ten hajzl Putler určitě spolupracuje s KSČM
anebo protože na novinkách už potřetí psali o té slušné rodině Syřanů, která dostala azyl v Německu (IS je vyhnal a Assadovi vojáci mučili jejich kočku)
anebo protože IS prodává ropu Turecku a někdo včera "omylem" vybombardoval 4 nemocnice a někdo zaminoval okolí Damašku.

A co se děje mezítím? Koho by to zajímalo. Buďte správná ovce a běžte označit ty, co dělají něco jiného z uvedeného seznamu za ovce!

(kontolní otázky: Proč je Assad naživu? Proč jsou alternativní média dostupná věřejnosti? Kdo je nepřítel a proč? Co má za smysl otázka kdo je nepřítel a proč?)

P.S. samozřejmě je dobré zajímat se o to, co se děje - jen si dávejte pozor zda se opravdu zajímáte o to, co se děje nebo konzumujete to, co vám bylo předhozeno jako obraz toho, co se děje. Jděte do hloubky tam, kde to má význam.

343316

22.12.2015 03:01

Jak a za co bojovat?

RE: Spravnemu pozorovani musi odpovidat spravna cesta k naplneni

cx 46.?.?.?

To aby stát platil vývoj léků předem je naprostá kravina - bylo by to ještě mnohem dražší. Nikdo, kdo je opravdu schopný nebude pracovat pro stát - nejde ani tak o to, že ho stát nezaplatí jako spíše o to, že ho bude enormně buzerovat, což zabije vůli na něčem opravdu pracovat. Stát by se neměl míchat do ničeho, co vyžaduje IQ nad 90. (plus k tomu přidejte rozkrádačky a politiku pro ještě větší katastrofu)

Co se týče Tondy z hospody tam je hlavní problém spíše v tom, že by měl velmi jasno hned jakmile by si to přečetl v blesku a babišovkách. Když to píší v blesku i v babišovkách tak to přeci musí být pravda! A jde se hlasovat...

343395

22.12.2015 19:24

Jak a za co bojovat?

RE: Spravnemu pozorovani musi odpovidat spravna cesta k naplneni

cx 46.?.?.?

Spravce sítě není výzkum a vývoj (R&D)! To je víceméně administrativní činnost. Pokud mluvíme o reálném R&D pak je hlavní rozdíl v tom, že korporace (ale bude to platit i pro "menší" soukromníky, kteří mají R&D) chce vidět výsledky a ty jsou měřítkem úspěšnosti. V případě výzkumáku či státní VŠ vám stačí když budete mít citace i když nic nevymyslíte. Velké část těchto vědců jsou "konferenční povaleči", kteří si prostě dokázali efektivně domluvit citace.

Obecně soukromé firmy si váží hlavně lidí z obchodu, "efektivnosti produkce" a také R&D - zjednodušeně je třeba něco vymyslet, vyrobit a prodat.

V oblasti obchodu je velmi dobře placen (s ohledem na jeho možnosti) jak podomní prodavač pojistek tak špičkový konzultant, který prodáva SW nebo třeba tanky. U té "efektivnosti produkce" si lze představit na nízké úrovní nějakého supervizora, který buzeruje podřízené aby makali, na vyšší úrovni už se to začíná mísit s R&D - to už samozřejmě není v každé firmě, ale pokud je tak si těch lidí važí (alespoň dokud jim přinášejí užitek, což je více než se dá říci o státní sféře)

Další významný problém je, že soukromá firma dovede mnohem efektivnějí monetizovat provedený R&D. Kdyby to neuměli tak rychle skončí. Naproti tomu pokud něco vznikne ve výzkumáku či na státní VŠ, tak je běžné, že si to nechají (legálně) rozkrást a profituje z toho někdo úplně jiný. A zacálují to plátci daní.

Co se týče výběrových řízení tak s Vámi souhlasím, ale nelze to aplikovat na R&D.

Zodpovědnost mocných je samozřejmě také obrovský problém, ale bohužel na něj neznám řešení.

343410

22.12.2015 20:25

Jak a za co bojovat?

RE: Spravnemu pozorovani musi odpovidat spravna cesta k naplneni

cx 46.?.?.?

>... kdy existuje internet, po kterém by se dalo dokonale hlasovat ...

Dokonale jak pro koho... Jak byste zabránila útoku na hlasování? Např.: mějme menší město (třeba 10 tisíc lidí), kde se má konat lokální referendum, jsou zde 2-3 poskytovatelé připojení. Jak (levně a efektivně) zabráníte např. útoku typu man in the middle? (to je první způsob který mě napdal využít, určitě nebude jediný)

P.S. osobní poznámka - byli tady 2 lidi s reálnými argumenty a Vy jste je napadala - proč?

343416

24.04.2016 17:03

Vyhodnocení ankety o Zvědavci

RE: Příspěvky

cx 46.?.?.?

přirovnejte to spíše ke galerii, kam lidé chodí obdivovat umění. Tam, podobně jako na zvědavci, nikdo ty obrazy nevychlastá a další návštěvník si jich může užít stejně jako kdyby ten předešlý nepřišel. To je podstatný rozdíl a proto taktéž nesouhlasím s nazváním neplatičů černými pasažéry.

347999

26.04.2016 03:48

Vyhodnocení ankety o Zvědavci

RE: Příspěvky

cx 46.?.?.?

Nikdo netvrdí, že galerie nemá náklady. Tvrdím pouze to, že nemá variabilní náklady. Jinak řečeno náklady na dalšího návštěvníka zvědavce jsou zanedbatelné, pravděpodobně pod 0,01 haléře.

Co mě zaráží je, že chcete zvědavce financovat kombinací dobrovolných příspěvků a reklamy. Dobrovolné příspěvky nechme stranou - to je naprosto ok. Šokující pro mě ovšem je, že návštěvnost i ochotu umístit přijatelnou reklamu máte a ono to nějak nejde. Proč? Snažil jste se dostatečně? Hledal jste řešení? Pokud budete péct ten nejlepší chleba na světě, ale nikde ho nebudete prodávat tak nic nevyděláte.

Je logické, že mainstremové agentury nebudou mít zájem, to ale v žádném případě neznamená, že nikdo nebude mít zájem o umístění (levné) reklamy. Jde o to je najít, pokud to neumíte či nechete dělat tak si na to někoho najměte anebo se podělte o příjmy z reklamy, kterou pro Vás někdo najde. Na zvědavci dokonce ani nejsou žádné bližší informace kdyby sem někdo chtěl reklamu umístit - má smůlu, musí napsat email. Přitom čtenářů máte hodně a nejeden by mohl mít zájem.

Pokud někdo vleze na stránku www.seznam.cz vydělá to seznamu několik korun, to by v tom byl čert aby zvědavec nemohl mít z návštěvy alespoň 1 haléř. Spočítejte si sám jak moc by to pomohlo s financováním a udělejte něco pro to.

Vážím si toho co děláte a štve mě, že máte takovéto problémy.

348027

27.04.2016 13:15

Strach a nenávist v arabských nocích

Zranitelnost Saudů

cx 46.?.?.?

Oni to ti Saudové nemají zas tak jednoduché - kdyby jim někdo sejmul elektrické rozvody tak se do 2 týdnů jejich pouštní města totálně složej a pravděpodobně by tam vznikly boje mezi arabáčema (asi 20% populace) a "sluhama" z Pakistánu apod. Možná dokonce občanská válka...

348053

28.04.2016 22:39

Strach a nenávist v arabských nocích

RE: Alespoň se ukázalo, že současná ekonomika je jedna velká faleš

cx 46.?.?.?

O volném trhu nemůže být řeč když spotřební daň je hlavní složkou ceny pohonných hmot.

Podle mě je to spíše takhle:
Málo se to promítá protože podnikatelé raději zvýší zisky pokud je ke zlevnění
nedonutí nějaké okolnosti (třeba, ale nejenom konkurence) a pomalu se to při poklesu promítá protože velcí hráči hedgují dost dopředu, což při nárůstu cen ropy umožní zvýšit ceny, protože malí, nehedgující hráči to schytají dříve a sníží se tlak na cenu.

348073

01.05.2016 01:38

Strach a nenávist v arabských nocích

RE: Alespoň se ukázalo, že současná ekonomika je jedna velká faleš

cx 46.?.?.?

Každá ekonomika je natolik reálná nakolik ji za reálnou považují lidé - je to ostatně lidský výmysl.

Hodnota čehokoliv je určena nabídkou a poptávkou - ať už se jedná o kladivo, emisní povolenku nebo třeba měnu v počítačové hře. Co je a co není reálné a virtuální si každý určuje sám podle toho jaký mu to přináší užitek.

Kdyby ta emistní povolenka, která se třeba 100x zobchoduje před "spotřebováním" nebyla vázána na něco "hmatatlného" neměla by pro nikoho hodnotu. V tomto případě jde o celkem slušnou jistotu, že můžete do vzduchu vypustit sračky a nikdo po vás nepůjde.

Někomu to přinese větší užitek než kladivo někomu ne, ale existuje trh, který ji činí směnitelnou třeba za to kladivo - to je důvod proč je nesmysl dělit ekonomiku na "reálnou" a "virtuální" - je to pouze lidský výmysl, takže ve své podstatě je vše virtuální.

348155

01.05.2016 18:18

Strach a nenávist v arabských nocích

RE: Alespoň se ukázalo, že současná ekonomika je jedna velká faleš

cx 46.?.?.?

Nezlobte se, ale technický termín "reálná ekonimika" neznám a "virtuální ekonomika" si dávám pouze do souvislosti s počítačovými hrami. Zkoušel jsem asi 5 minut googlit žel neúspěšně.

Třeba ty opce na počasí původně vznikly jako pojistka proti špatné úrodě pro farmáře. To, že se to používá v 99% na gamblení je sice pravda, ale není pro toto podstatná.

Tvrdím, že nelze oddělit hedging (=pojistku nikoli gamblení) velkých hráčů od dopadu na ceny pohonných hmot.

Další důležitý bod je jakkoli virtuální "kasíno" to je zisky se dají převést na hmatatelné statky, pokud by hrozilo že to nebude možné trh víceméně zohlední toto riziko (např. papírové vs fyzické zlato)

I kdybych pominul vše výše uvedené take ve výsledku si stejný chleba kupujete za stejné peníze ať už jste je získal ve "virtuálním kasínu" anebo výrobou a následným prodejem (či směnou) nějakých fyzických věcí či služeb. Už jen proto je nesmyslné to jakkoliv rozdělovat.

348171

Káva pro Zvědavce

11

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc prosinec přispělo 16 čtenářů částkou 3 732 korun, což je 11 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Možná nejdůležitější projev prezidenta Trumpa03.12.20 10:51 USA 1

Zastavme krádež voleb! 03.12.20 00:23 USA 0

Íránského vědce patrně zavraždil Mosad01.12.20 23:07 Írán 6

Co nikdo neříká o lockdown29.11.20 23:02 Neurčeno 0

Seznamte se: Soudruh Vrábel, Vyvolený informátor29.11.20 17:01 USA 1

Policejní robocapové zastavili zločin28.11.20 11:19 Česká republika 6

Jak migranti "obohatili" Švédsko27.11.20 21:12 Švédsko 1

České nemocnice jsou motivovány umístit co nejvíc covidových pacientů na JIPce27.11.20 21:02 Česká republika 2

Vláda se chystá vymývat nám za naše peníze mozky. BigPharma se tetelí radostí27.11.20 17:07 Česká republika 1

Odporné. Jako by to ani nebyli živí tvorové27.11.20 16:50 Dánsko 3

V Georgii a Michiganu byl právě vypuštěn Kraken26.11.20 17:24 USA 0

Sčítání hlasů v USA zřejmě ovlivňuje Harry Potter26.11.20 17:00 USA 7

Virginie: Mezi 5:07-5:12 ráno po volební noci zmizelo 169.000 hlasů26.11.20 16:33 USA 0

Obama napadl Hispánce za masivní podporu Trumpa a následně to od Hispánců schytal 26.11.20 10:59 USA 0

Volební fact-checker Facebooku dal v roce 2017 cenu Bidenovi, zaměstnanci dotují demokraty26.11.20 10:11 USA 0

Nevadský soudce odsouhlasil, aby Trumpův tým předložil soudu své důkazy o volebních podvodech26.11.20 09:21 USA 0

Pensylvánská soudkyně pozastavila certifikaci výsledků voleb 26.11.20 09:05 USA 2

Sadistická vláda nám dovolí nadechnout se, než zase přiškrtí25.11.20 22:48 Česká republika 2

Vývoj náboženství ve světě 1946 - 201925.11.20 12:36 Neurčeno 2

Novinky.cz zase straší covidem v Polsku, skutečnost je zřejmě jiná25.11.20 11:07 Polsko 0

Měnové kurzy

USD
21,79 Kč
Euro
26,40 Kč
Libra
29,17 Kč
Kanadský dolar
16,86 Kč
Australský dolar
16,14 Kč
Švýcarský frank
24,38 Kč
100 japonských jenů
20,86 Kč
Čínský juan
3,32 Kč
Polský zloty
5,90 Kč
100 maď. forintů
7,34 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
28,99 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 006,15 Kč
1 unce stříbra
523,46 Kč
Bitcoin
415 340,60 Kč

Poslední aktualizace: 3.12.2020 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?