Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 17 příspěveků, 2 různá jména: Dan z Piesku, DanS.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

13.03.2013 14:23

Divadlo s názvem „Audit zlatých rezerv USA“

Nie je dôležité, koľko zlata tam je, ale či a čomu(komu) ovčania veria

Dan z Piesku 147.?.?.?

Peniaze sú vyjedrením miery kreditu, teda dôvery. Dôvery, že sa svoju odloženú spotrebu, dostanem aspoň časť hodnoty nazad. Oložená spotreba je práca (t.j. energia) zhodnotená vo výrobku alebo službe, ktorej ýsledok bezprostedne nepotrebujeme. V normálnom svete živočíchy pracujú len, koľko potrebujú, lebo odložená spotreba (napr. korisť) je nepredikovateľne uskladniteľná. Ani lev si nie je istý, či výsledok svojej práce nájde aj na druhý deň; resp. je si istý, že sa treba nažrať do prasknutia, lebo zajtra sa začína odznova. Toto pre primáty funguje tak v tropických pralesoch a čiastočne aj v priľahlých savanách. Tomu by zodpovedal počet druhu homo sapiens niekde okolo 10 miiónov jedincov. Homo je beštia schopná komunikovať a plánovať, tak sa premnožila a situácia sa stále zhoršuje. Každý evanjelista túži rozšírovať počet svojich ovečiek - niektorý vlastným príkladom, iný "láskou" a primitívny obchodom, veď lásku si kúpi a nemusí byť príkladom. Lenže na príklade mocných ovečky vidia, že morálne kázanie je len o ochránení si ukradnutej odloženej spotreby, lebo bez odloženej spotreby nie je možné v určitých klimatických podmienkach prežiť. Preto potrebujeme technickú civilizáciu. Tá je založená nie na našej genialite a vede, ale na využívaní čoraz väčšieho množstva exogénnej energie. Bez nej sme len opice (ovce). Ovciam stačí tráva, ktorej je hojne, človek potrebuje "raj na zemi", ktorý si musí vybudovať.
Energetický výkon človeka je približne rovnaký ako u iných cicavcov - 1 W/kg hmotnosti, aj to len pre normálnych trénovaných jedincov a to len po niekoľko (zďaleka nie 8) hodín. Zvýšenie nášho pvýkonového potenciálu je 1. presviedčaním sebe podobných ku kordinovanému úsiliu skupiny, kde koordinátor (prerozdeľovač) si urve viac ako ovca; 2. využitím energie hospodárskych zvierat; 3. exogénnou fosílnou energiou. My v skromných podmienkach postsocializmu disponujeme energiou (fosílnou prácou biosystému planéty) tak asi 50 otrokov. Každý kJ potravy v sebe obsahuje 10 kJ fosílnej energie. Zvyšných 40 kJ vyplatváme na kultúru (kúrenie v kurníkoch, asistovanú mobilitu - kolesá namiesto nôh a kultúru "kecálistov", ktorí nás oblbujú rozprávkami, aby nemuseli vykonávať inú prácu, než mlieť jazykom. Robia to nielen politici (tí sú len nižší menežment podnikateľov(cbchodníkov), ktorí sú v konečnom dôsledku podriadení hierarchickej rodinnej štruktúre riadiacej naše sny. Snom je, že zlato je cenné, lebo je vzácne a v čistej podobe obsahuje veľa práce. Zlato žiadnu prácu nevykoná. Ale zaslepnci veriaci rozprávke o jeho hodnote predajú svoju záhradu (potravu), rodinu i dušu aby ho vlastnili, lebo zlato je atribútom moci. Moc zlato nepotrebuje, potrebuje ale rozprávku o uchovávaní hodnôt, o odloženej práci, aby mohla vládnuť, t.j. prerozdeľovať od tvorcov k parazitom. Nikto nedokáže tak farebne a krásne popisovať potrebu parazitov ako para...

Automaticky kráceno

286245

20.03.2013 18:56

Poté, co se banksteři pokusili ukrást peníze z bankovních účtů na Kypru, chtějí s tím začít všude

Too big to fail = too big to jail

Dan z Piesku 147.?.?.?

Na slabších si trúfa každý. Lenže celá slávna EU patrí k tým slabším hráčom na svetovom trhu. EU nemá peniaze, má len výdavky. Aby bolo na výdavky robí dlhy: vládne, municipálne, korporátne, osobné, infraštruktúrne a v sociálnom rozvoji. Spolu za cca 20 biliónov E alebo ešte viac.
1. Vládne dlhy (okolo 100 % HDP) sú prakticky splatiteľné len kontrolovateľnou infláciou (jedine Japonci zvládajú vyše 200% HDP). Postsocialistické štáty (ale dnes už i G7) navyšujú svoje dlhy dvojcifernou rýchlosťou, lebo vláda nikdy nemôže použiť celý HDP, ale horkoťažko tretinu z neho a z toho je viac než 80 % výdavkov mandatorných. Skutočné čísla nárastu dlhov sú trojnásobkom vykazovaného narástu zadĺženia vykazované ako HDP. Slovensko beží už 20 rokov s deficitom rozpočtu 15 - 30 % vyzbieraných daní. A to sme predali celé dedičstvo socializmu.
2. Objem ostatných dlhov je násobkom vykazovaných dlhov štátnych.
Pre USA je to štvornásobok (odhady sú cez 60 európskych biliónov USD).
3. Objem municipálnych dlhov býva spravidla porovnateľný alebo väčší ako dlh štátny, osobných dlhov takisto (Východná Európa ešte nie), firemný sektor je zadĺžený rovnako. Síce sú firmy ziskové, ale väčšina používa viac než 70 % cudzích zdrojov (=požičaných). Infraštruktúra sa rozpadáva - najlepšie to dokumentuje stav ciest, mostov ...
4. Jediné sféry, kde je ešte možný nárast dlhov, sú dlhy osobné a deštrukcia sociálneho rovoja spoločnosti. Deštrukciu vidieť na devalvácii vzdelania a zdravotnej starostlivosti. Občania sú vystavení narastajúcemu sebectvu a vulgarizáciii medziľudských vzťahov. Jej najlepším vyjadrením je pokles pôrodnosti pod 1,5 na ženu. Nebyť pôrodnosti sociálne parazitujúcich etník, boli by čísla oveľa bližšie k 1,0 než k potrebným 2,1. Prebieha genocída nevídaných rozmerov pracovitej pracovnej sily, ktorá je pre dopytový blok čoraz viac nezamestnaná a tým podrobovaná sociálnej pauperizácii.
5. Komu to všetci dlhujú? Neznámym investorom, ktorí majú univerzálnu vlastnosť: Nikto nevie, kto je to konkrétne, lebo vlastnícka štruktúra je cez daňové raje nekontrolovateľná. Oni dane neplatia, ale ich zisky sú tajné. Aké veľké sú ich zisky? Minimálne zachovanie hodnoty + inflácia po zdanení + ušetrené dane. Aké sú oficiálne korporátne dane? Cez 20 %. Ak dane nezaplatíte, ako všetci skutočne veľkí a silní hráči, aký zisk chýba ročne v rozpočtoch (=cez 25 % vášho kapitálu)? Dnes je virtuálneho kapitálu viac než 10-násobok celosvetového HDP. Samozrejme, že časť z neho nie je úspešná (to sú penzijné fondy, ktoré sa smelo tunelujú, menší investori spoliehajúci sa na burzu ...)
6. Jednoducho niet dosť reálnych hodnôt na nakŕmenie rozožratých goríl. Celá EU je v pozícii mraveniska bojujúceho proti hladným gorilám (niektoré gorily sú väčšie ako King Kong, niektoré sú sympatické opičky veľkosti B. Gatesa).
7. Predstava, že EU ...

Automaticky kráceno

286766

20.03.2013 18:59

Poté, co se banksteři pokusili ukrást peníze z bankovních účtů na Kypru, chtějí s tím začít všude

Too big to fail = too big to jail 2

Dan z Piesku 147.?.?.?

7. Predstava, že EU vyhrá vojnu proti daňových rajom je rozprávkou ako hlúpy Jano porazí Draka a to nie jedného, ale celý húf.
8. Cyprus je maličkým "oficiálnym" daňovým rajom. Cyprus je testom goríl ako obrať červené makaky a planktón rýchlo a bez zábran. Mravčekovia v EU zúfalo hľadajú riešenie ako skutočným gorilám podhodiť banány, aby si ešte chíľku nevšímali mravenisko, kde sa platí dlhmi.
Pozrite si aj:
http://www.counterpunch.org/2013/03/18/too-big-to-jail-2/

286767

04.02.2014 11:43

Kde jsou vaše světové výrobky, pánové?

RE: Vsechno je jinak

dan z Piesku 147.?.?.?

Socialistické rádio po 50 rokoch stále funguje(už je tranzistorové). Dodonca mi fungujú ešte niektoré socialistické žiarovky. Dnešná elektronika má programovanú životnosť a bezolovnaté pájky. Šťastím je, ak sa pokazí v záručnej lehote. Neoplatí sa totiž opravovať. A televízor OVP z Oravy stále, aj po 15 rokoch funguje. Pravda, už dvakrát sa na ňom pokazil vypínač - mechanicky namáhaný. Aspoň ten vypínač má. Pre spotrebnú elektroniku dneška musíte mať vypínač na predlžovačke, lebo vypínač jednoducho nemá. Životná úroveň sa západnej vyrovná do troch rokov. Nie že by naša vzrástla, ale ich prudko padne. Stalo sa to v Grécku, deje sa to v Španielsku, dôjde aj na Francúzsko a to bude koniec EU. Aj G7 je kolóniou, kolóniou kapitálu z daňových rajov. V skutočnej kríze padnú aj nadnárodné koncerny diktujúce dnes lokálnym vládam (aj nemeckej) zákony. Čo si myslíte, je lepšie dlhovať ako obyvateľ Slovenska cca 30 000 Euro (všetky formy úverov, t.j. štátu, lokálnych samospráv, podnikov a obyvateľstva prepočítané na havu, nie na daňovníka) alebo 260 000 USD na Hlavu v USA ak váš produkt bude predávaný v svetových cenách? Slovákom unikajú dva (v skutočnosti 4)mesačné platy len na úroky a aj tie sa revolvujú. Až sa budú splácať úroky a nebodaj aj istina padneme na stav krátko po druhej svetovej. Pravda, len ak tretia svetová bude vedená klasickými prostiedkami. Máme bohatú tradíciu podrobovania sa cudzím vládcom. Nech si nás len vojensky obsadia. Kde nič nie je ... Všetky kolónie padli preto, lebo vojenská kontrola bola príliš nákladná. Do Bruselu je z Košíc ďalej ako do Moskvy. Máte pocit, že v Bruseli sa o niečom rozhoduje? Ústami eurobyrokracie sa len vyhlasujú rozhodnutia prijímané v zákulisí, pripravované v Davose. Už aj Bilderbergu dochádzajú nápady ako aspoň udržať status quo. Nejaká Ukrajina EU nezachráni. Zisky budú menšie než náklady. Môžeme do EU prijať aj Albánsko a čo ešte? Turecko?? Izrael??? Máme perspektívu rozvíjať priemysel bicyklov a kuší. Onedlho to budú strategické zbrane. Bez nich feudalizmus neobnovíme.

303988

05.02.2014 10:09

Kde jsou vaše světové výrobky, pánové?

RE: Vsechno je jinak

Dan z Piesku 147.?.?.?

Na smetisko patria všetky nové výrobky. Priateľke sa po roku používania začalo kaziť tranzistorové rádio. Čo by sme chceli od Sencoru za 17 Euro? Bloček k nedohľadaniu, veď kto by si odkladal bloček za 17 Euro ... Tak som urobil prieskum internetu a zistil, že pod 100 Euro je len čínsky šunt aj keď so značkou Panasonic či Philips. Parametrom toho socialistického sa približujú výrobky s cenou nad 200 E. Životnosť 50 rokov u dnešných výrobkov si neviem predstaviť ani u klincov. (Stejne najlepšie sú tie ručne kuté, ešte uhorské.) Ani stredoveký hrad bez údržby nevydrží 50 rokov. Ja by som nejaký dobre udržovaný prijal. Ruinu si môžete kúpiť už za 7 000 E. Ovšem bez pozemkov [smích] K zámku na údržbu potrebujete výnos 1000 ha, na hrad 2 - 3 dediny, čo v podmienkach Slovenska znamená tak 5 - 10 tisíc ha.
Elektronika je s reálnym bohatstvom nesúmeriteľná. Možno komunikačný satelit so stredovekým hradným panstvom. Len postsocialistická rekonštrukcia v roku 1968 kompletne zgenerálkoveného bratislavekého hradu už stála cez tri miliardy. Euro!!! Pravda, rekonštruoval to Široký, ktorý si vydržiava aj najsilnejšiu politickú stranu na Slovensku ....

304083

05.02.2014 15:43

Práce na hovno

RE: JAK JSTE DOŠLE K ZÁVĚRU, ŽE ŽIJEME V KAPITALISMU?

Dan z Piesku 147.?.?.?

Vtipné, Antiseptiku, páčia sa mi Vaše názory. A čo tak hypotéza, že čím väčšie dlhy, tým vyšší príjem, t.j. HDP. Za socializmu to boli záväzky (napr. 6 detí, alebo tri rozvody) a človek bol ochotný systému slúžiť do roztrhania tela. Dnes slúžia hypootroci. Pretože slúžia, treba ich odmeniť ale len tak, aby potrebovali ďaľšie peniaze. A tak zadĺžení sociopati si ako vaši zástupcovia požičiavajú čoraz viac, len aby dokázali splácať svoje rastúce dlhy. Tým rastú dlhy aj Vám a máte čoraz bližšie k sociopatii, až zvažujete či sa aktívne nepostaviť do čela systému generovania dlhov. Nárast dlhov na hlavu nepríjemne pripomína exponenciálu až do okamihu krachu. Spoločnosť je dlhmi presýtená. Presýtený roztok je metastabilný. Nestabilita je brzdená stále novými ilúziami ako zvyšovaním dlhu (HDP) zachraňujeme spoločnosť. Dnes už reálna ekonomika (objem fyzických tovarov a služieb) tvorí len 0,5% celkových platieb.

304107

12.02.2014 18:07

Československý elektrotechnický a elektronický průmysl 1948 – 1988

RE: Tesla Rožnov

Dan z Piesku 147.?.?.?

Zaostávanie ČS priemyslu bolo od -2 do 50 rokov. Niektoré veci nezastarávajú morálne, len fyzicky. Napr. Odpory, klasické žiarovky ... aby sme sme zostali na pôde elektropriemyslu. ČS súčiastky boli kvalitatívne predimenzované. Ak sa zmestili do tolerancie, boli to držáky, o programovanej životnosti kompomnet mal socializmus iba hlmisté predstavy. V priemere bolo zaostávanie za špičkou 10 - 15 rokov. U elektroniky sú to tri generácie, u elektrární práve odskúšanie prototypov v praxi. Životnosť technológie je rôzna, ale málokedy menej než 20, vtedy skôr 30 rokov, kým je nahradená nielen výkonnejšou, ale neprestane byť konkurencieschopná aj za zníženú cenu. ČSSR bolo majstrom v kopírovaní, povestná bola napr. SPOFA. Ku dňu vypršaniu patentovej ochrany liečiv už mala nabehnutú veľkovýrobu a pokrytý socialistický trh. Potom prudko expandovala na medzinárodné trhy, aby ešte zarobila na prudko klesajúcich cenách.
V elektrotechnike sme dobiehali svet pomaly z dôvodu embarga technógií. Tak sme vyvíjali a vyrábali, čo súdruhovia v zbrojnom priemysle potrebovali. Po pokrytí ich potrieb prišiel na rad aj spotrebný priemysel, pravda, ak neboli potrebné devízové dovozy. Devízy sa na spotebný tovar nemíňali a ak, tak sa to volalo Tuzex, a aj tam bola väčšina výrobkov domáca licenčná výroba. Neviem ako to bolo v Rožnove, hoci mama pracovala pre Teslu Bratislava, ale na Slovensku to posrali až privatizéri. Z Tesly Orava sa odčlenila OVP a vyrábala ďalej, kým Sony a neskôr Samsung nedostali dotácie. Dotácie vo výške trojročného platu zamestnanca položili domáceho výrobcu, ktorý konkuroval len cenou práce, lebo po páde socializmu nakupoval svetové súčiastky za svetové ceny a vyrábal použiteľný štandard za primerané ceny. (Posledné CRT televízory v Európe sa vyrábali na Slovensku pod značkou Sony.) Dnes na Slovensku vyrábajú LED televízory Samsung a aj Sony. Ich budúcnosť je rovnaká ako televízorov OVP, t.j. žiadna. Ak budeme chcieť vyrábať televízory OLED, Samsung si nezabudne vyžiadať ďaľšie dotácie, hoci budúcnosť asi bude patriť LG s horšou OLED technológiou, ale cena nepustí.
V svetových závodoch prehrávajú aj Japonci (Matsushita ako držiteľ patentov na plazmové televízie s ochrannou značkou Panasonic). Vyhrávajú tí, ktorí kradnú strategicky, t.j. Číňania a Kórejci, ktorí pridávajú ešte aj feudálnu autokraciu.
Som smutný z toho ako rýchlo dobiehame Česko v produktivite práce, HDP na obyvateľa, životnej úrovni .... Nie, že by sme tak rýchlo rástli, z rastu HDP sa nenajeme, len ČR nám beží v ústrety [smích]
Japoncov asi nedoženieme, ale Čechov, tých predbehneme. Ešte pár rokov vajatania a obzerania sa do zadu a český (pardon, priemysel v Čechách a na Morave) si stále bude spomínať na "kto za to môže" a presúvať kapacity na východ. Nie pre cenu práce, či dotácií, ale pre legislatívne brzdy, drahé ekoenergie a "švejkováni" na všetkých úrovniach.

304519

01.08.2014 17:18

Zločin (Izrael) a trest (Rusko)

RE: Šílenosti vymytých ukrajinských mozků 3 - plus dotaz Americkým čtenářům Zvědavc

Dan z Piesku 147.?.?.?

Pán ráči byť Chazarom?
Potom mali pravdu. Zabili nám Štefánika a bez neho by žiadna ČSR nikdy nevznikla. Zabili nám Tisa, lebo Vojnové Slovensko zažilo krátku éru prosperity, keď sme prestali byť "kolóniou" Prahy. Zabili nám Dubčeka Mečiarovými paprčami v podobe osobného šoféra. Okradli ma o majetok v podobe kupónovej privatizácie = 100 % vytunelovanie akcií v Čechách. (K Chazarom patrí nielen Havel a Klaus, ale aj Kožený(ČS námorní plavba) a Adamec (Motokov international)). Okradli ma o Československo, kde som sa narodil, lebo to bol Plán B = odpútanie pozornosti od 400 000 nezamestnaných z toho zhodou okolností 300 000 na Slovensku.
Nespáchali to Moravané, nespáchali to Česi, spáchali to Chazari, nie Židia. Ortodoxní židia odsudzujú, čo sa deje v Gaze. Násilie plodí násilie. Násilie schvaľuje len vládnuca trieda chazarov. Ich pôvod je práve v dolnom Povolží. Známi sú aj ako Aškenázi. Ich koncentrácia prudko narastá v médiách a zastupiteľských orgánoch po celej EU. Pod jednotou presadzujú boľševizmus neprípustnosti objektívnych informácií. Sú takmer v každej strane, iný, ako sionistický názor, je v médiách neprípustný. Počet mŕtvych v Gaze a na Ukrajine je dnes už veľmi podobný. Ukrajinci si svoj kalich horkosti vypijú do dna. Pár miliónov rusov (aj ukrajincov) sa presťahuje. EU ale i USA budú mať problém. Zasahovaním do vnútorných vecí UA preberajú zodpovednosť. Zodpovednosť za vymyté, ale hodne nasrané hlavy ľudí, ktoré prišli o domov. Osud Ukrajiny je nejasný, ale dopadne to rovnako ako v Gaze. Príde o časť svojho územia, o väčšinu bohastva a o ilúzie obyvateľstva v lepší svet. Ukrajina zažije podobné fiasko ako Irak, Lýbia či Sýria. Počet ozbrojencov, ale i názorov bude pár rokov pribúdať, kým nevznikne autoritatívny režim nebezpečný pre susedov. Slovensko, žial, susedí s Podkarpatskou ukrajinou. Tá by ešte mohla mať šancu stať sa kolóniou Bruselu.
Problémom následníckych štátov ČSFR je, že v nich prakticky nezostali ortodoxní judaisti, len chazarská zberba vyznávajúca zlaté teľa, lebo vieru už dávno stratila a zostala jej len túžba po moci a bohatstve. Niečo za nič nefunguje. Ľudia prestávajú kooperovať s režimom už keď sa prerozdeľovanie priblíži k 70 %-tám. Dnešné dane tvoria 56 - 65 %. Ľudia sú všeobecne nasratí. A od Ukrajinského scenára nás delí len viac úverov. Kým môžu úvery rásť, nemá Le Penová ani Kotleba proti oligarchom šancu. Môže ekonomika rásť, ak je 100 %-ne závislá od ruských energetických surovín? Babiš sa našťastie presťahoval do väčšieho rybníka. Užite si ho...

314572

07.08.2014 18:44

Varování od ženy za pultem

Článok je recyklát,

Dan z Piesku 147.?.?.?

tieto praktiky sú prevalené už viac než 10 rokov. Riešenie je kupovať zabalené produkty priamo od výrobcu, vyhýbať sa dôsledne privátnym značkám obchodných reťazcov, ovládať kódy krajín produkcie a pokiaľ to ide, nakupovať v zahraničí (pre mňa + 10 km). Rozdiel v zelenine ale i v kuracom mäse je ľahko poznateľný. A to slovenská žena za pultom v Rakúsku dostane plat minimálne 1400 E, t.j. 3-krát toľko ako o pár kilometrov od domova bližšie. 15 km od Pertžalky je iný svet: v Rajke dom so záhradkou za cenu starého panelákového bytu a ešte aj s väčšou metrážou, v Kitsee cenový a kvalitatívny dumping, na ktorý Tesco nevie odpovedať. Prečo by aj vedelo, veď manažeri sedia v Prahe. Tí na Slovensku prakticky nedokážu nič ovplyvniť. A cenová prirážka k českým výrobkom o 15 a 20 % oproti tomu istému reťazcu v Čechách znamená, že mimo akcie, tieto výrobky nekupujem. Nie je akcia ako akcia - obchodná marža je 40 - 70 % na potravinársky tovar!!! T.j. keď kupujete za polovicu, obchod ešte stále krásne zarába. Kam tie penieze idú?
Po skúsenostiach s kvalitou ovocia (zásadne sa vyskladňuje tovar, ktorý sa už dlhšie nedá skladovať, som si zasadil ovocné stromky, lebo už ani na trhovisku nie je kvalitný tovar. Záhradkári vymreli a predajcovia nakupujú vo veľkoskladoch alebo priamo v akciách obchodných reťazcov. Priekupníci na rínku majú jednu zásadu - k cene si prihodia 100 %, alebo aj viac, ak to tovar znesie. Neznesie. Len sezónny tovar s kátkou životnosťou má cenu primeranú ku kvalite - napr. špenát, kôpor. (ráno inú ako na obded) Pre zemiaky to už neplatí - tam je kartelová dohoda a ceny sú nastavené podľa akcií obchodných reťazcov. OR ničia domácich pestovateľov, lebo na sezónne ovocie a zeleniu urobia výpredajovú akciu (dovezú tretiu triedu z Grécka, Talianska) ešte skôr ako stihne domáce ovocie dozrieť. A keď už naozaj dozrieva, spotrebiteľ je prejedený nekvalitou z akcií a tak si kvalitu za vyššiu cenu nekúpi. Veriť domácemu obchodníkovi je ako veriť domácemu politikovi. Ľutujem ženy za pultom, ale pravidelne im na otázku Máte kartu? odpovedám Nie a ani nechcem; na otázku Bolo všetko v poriakdu? Možno, musím si to skontrolovať. Malé obchodíky zanikli na výpalníkoch. Nájomné, SOI, skúkromné bezpečnostné služby, sociálna a zdravotná služba/poisťovňa, ktorá predá pár eurovú pohľadávku exekútorovi ... podnikať v malom, to je na kriminál. Aj čínski a vietnamskí podnikatelia sú zárukou krátkych šprintov. Opätovne sa blíži doba, keď vedieť variť zo základných surovín bude podmienkou nie dlhého života, ale prežitia. No a horných 10 000 bude ďalej chodiť do drahých reštaurácií. Menu za 3,50 je garanciou mrazených a smažených polotovarov. Samozrejme nakúpených za najnižšiu cenu.

315023

16.09.2014 17:39

Bankovnictví pravdy a lží

Dobre namiešaný koktail ...

Dan z Piesku 147.?.?.?

Je mi ľúto, ale článok som nedočítal. Vyzeral zaujímavo a znel falošne v detailoch. Prečítal som diskusiu. Diskusia nebola o článku ale o detailoch inflácie a kontroly.
V zmysle cock tail sa uplatňuje vikingská zásada. "Treba obrať o majetok tých najbohatších a oni si ho od chudobnejších znova vyberú". Ono je to síce už v Biblii, ale v inej podobe. Ak pripustíme akúkoľvek hierarchickú štruktúru v spoločnosti, tá si vždy vymyslí zákony, ktoré ju zvýhodnia pred väčšinou prinútenou hrubou silou represívneho aparátu tieto zákony dodržiavať. Peniaze sú len mazivom medziľudských vzťahov dominancie. Dominacia v spoločnosti je a) dedičná, b) viazaná na dobre definovanú menšinu, c) skrytá - kde tých čo majú skutočnú moc od bežného plebsu izolujú medzivrstvy moci zjavnej i skrytej. Západný svet kontroluje cca 140 rodín, celý svet je pod kontrolou cca 1000 rodín. O týchto rodinách je možné hovoriť len pozitívne, lebo a) sú príliš mocní a citliví na kritiku, b) sú dedičnou šľachtou a c) sú skrytí, o ich majetku nemá prehľad žiaden daňový úrad (navonok nie sú príliš bohatí ako fyzické osoby).
Cesta z tohto bahna:
a) stratégia evolučná - uplatňujú osoby trvale sociálne odkázané (napr. isté naše etnikum) - niet im čo vziať a je lacnejšie si denne kupovať ich lojalitu sociálnymi dávkami ako ich represívne riešiť napr. väzením - stejne pracovať nebudú;
b) stratégia revolučná - = despotická - zrušiť majetok (t.j. záväzky) právnických osôb. Mohol by existovať len majetok osobný. Došlo by k demaskovaniu skutočne mocných a nenávisť chudákov by sa obrátila na správne osoby. Dôsledkom by bola séria revolúcií vedúca síce k ochudobneniu spoločnosti, ale aj k vyrovnaniu majetkových pomerov a k oveľa väčšej zásluhovosti i spokojnosti ľudí. Spravodlivosť by bola priama, rýchla a očividná;
c) nihilistický prístup vedie ku konzervácii kást. Najvyšší "brahmani" (bankári) sú vždy v službách "maharadžov".
Podstatou dominancie je niečo za nič. Podľa Jehovu je to zastrašiť(príbeh Lóta). Ak ho nejde zastrašiť, treba sa ho pokúsiť kúpiť. Ak nefunguje ani kúpa, treba nositeľa nepohodlnej pravdy zničiť. Borgovia obchod vynechávajú, sionisti očakávajú, ale konečné riešenie je vždy hrubá sila (najprv úverov, potom médií, represívneho aparátu a nakoniec nepochopiteľná nehoda = neuveriteľná samovražda ...).
Socialistický tábor prehral tretiu svetovú (informačno-propagačnú) vojnu. Štvrtá vojna bude termodynamická - kto si uchráni viac energetických a priemyselných zdrojov vyhrá. Nárastu entropie sa dá zabrániť len lokálne na úkor okolia. Šťastné obdobie po druhej svetovej končí, lebo ľudí pribúda a neobnoviteľných zdrojov ubúda. Nasledovať bude overshoot. Len USA konzumuje viac ako 1,4 násobok trvale obnoviteľných zdrojov planéty Zem. Ide o kontrolu zdrojov neobnoviteľných. Počty mŕtvych nehrajú rolu.
Smrť sa nedá zastrašiť, s...

Automaticky kráceno

317532

01.12.2014 11:17

Příliš inteligentní a příliš líní

RE: Těšte se na stáří

Dan z Piesku 147.?.?.?

Pokiaľ viem, teraz sa odchádza do dôchodku v priemere okolo 60 rokov, lenže už v 53 rokoch má polovica populácie vážne zdravotné problémy. 60 rokov preto, lebo výsluhoví, a že ich je požehnane veľa, lebo prechodné obdobie pre ženy, lebo predčasné dôchodky ľudí, ktorí zúfalo čakajú ako po 50-ke nezamestanateľní na akýkoľvek pravidelný príjem. (Odchod do predčasného dôchodku je trestne penalizovaný stratou príjmu 6 % z vypočítaného dôchodku. Pri 47 rokoch, ktoré by mal človek pre nárok na plný dôchodok odpracovať je potrestaný stratou dôchodku za skoro tri odpracované roky ...) Predčasný je aj invalidný dôchodok, pričom plný invalidný je z kategórie snov. Pokiaľ nie je inalidný na hlavu, je aj u ťažkých postihnutí len 70 %, t.j. počíta sa ako poistné krytie, kde dôchodok sa ráta z POB, ale len vo výške 70 %. Na Slovensku sa aktuálne dožije 65 rokov len 65 % populácie, t.j. tretina ľudí si dôchodok neužije. Oficiálne čísla predpokladanej dĺžky dožitia sú extrapoláciou dožitia pri narodení, t.j. extrapolácia na to čo bude o 70 alebo viac rokov. Existuje aj predpokladaná dĺžka dožitia pre ľudí, ktorí sa už dožili 25 rokov, ale tam sú čísla iné- podstatne nižšie. Sociálna poisťovňa má aj presné čísla, komu vypláca z daného populačného ročníka aký dôchodok. Tieto čísla sú už len v režime utajenia, aby nebolo zrejmé, že štvrtina populácie sa dôchodku jednoducho nedožije. Čím neskorší odchod do dôchodku, tým nenej ľudí s nárokom na dôchodok. V parlamente sa dá 56 dní ročne "pretrtošiť" aj v osemdesiatke, zvlášť keď niektorí poslanci majú dochádzku do zamestania okolo 50 %, t.j. odpracujú v reále len okolo 30 dní. Ale čo baletky, čo zdravotné sestry, čo ťažko fyzicky pracujúci? Tí sa buď dostanú na invalidný dôchodok, alebo sa rekvalifikujú na čakateľa v prekariovanej práci. No a v pláne je hneď po voľbách zvýšiť postupne vekovú hranicu na odchod do dôchodku na 65 rokov. V Čechách to má mladá generácia jasné - nároku na dôchodok sa nedožije. Na Slovensku to majú mladí rovnako jasné: o 50 rokov budú väčšinu populácie tvoriť trvale sociálne odkázané spoločenstvá dobre opálené, ale už po 4 generácie žijúce zo sociálnych dávok. Preto máme pôrodnosť na ženu 1,36 ( z toko asi 0,2 prippadá na SOS, ktoré rastú geometricky. Už v troch okresoch je väčšina novonarodených ako to politicky korektne povedať? - štatisticky hendikepovaná nezamestnanosťou oboch rodičov). Na dôchodky o 30 rokov môžeme kľudne zabudnúť. Budú, ale vo výške sociálnej podpory v nezamestanosti. Je jedno, koľko to bude nominálne, reálne to bude na jedno teplé jedlo denne.

322418

01.12.2014 12:19

Jsou hikikomori obětí systému?

RE: Situácia na Slovensku.

Dan z Piesku 147.?.?.?

Ujdeme do země krále Ladislava.
Peklo si utvárame sami na Zemi, nebo je jeho protikladom. Preto je peklo reálne a nebo nudné.
Príčina je v zabudnutí spievať. Sociálne "drbání" je podmienkou rozvoja spoločnosti. Pokiaľ sa sústredíme len na osobný prospech, stávame sa citovým robotom. U robota emócie navonok neexistujú. Pokiaľ vyjadríme emócie, sociopati nemajú šancu. Ak budeme emócie vyjadrovať po japonsky, je jedno, či má Júlia 14 či 40 rokov. Ale štyridsaťročný Rómeo sa volá Don Quichote.
Učme sa od tých, ktorých kritizujete. Tí si spievajú, pracovať celý život nebudú a nakoniec majú prestrejší život ako živé roboty, ktoré im to platia. Aj tí, o ktorých nesmieme hovoriť, sú si vedomí, že multikulturalizmus znižuje produktivitu práce. Ide o to, že práce nesmie byť dosť pre všetkých, teda aspoň tej ocenenej. Práca zle platená je vždy potrebná, práca dobre platená je umenie. Lenže umenie bez vízie je "Knížák", alebo len obyčajné riťolezectvo - najlepšie pozorovateľné u ministrov školstva. Škostvo je múzeum starých právd. Pre niektorých stačí "klaňať sa a šľapať". Lenže, komu sa klaňať ak skutočne mocní sú v zahraničí oddelení krycou sieťou firiem? A na koho šľapať, ak to sú naše deti a naša budúcnosť.
Hikimori je odmietnutie systému a paratizismus na rodičoch. A hovorím to ako človek, ktorý ešte platil staromládeneckú (26%-nú daň). Dnešný systém nepotrebuje zaľudniť novými potomkami starej viery. Dnešný systém je "rampáš" na konci kvasenia, ktorý potrebuje usadiť kaly. Možno nás preskočí AI (= umelá inteligencia), možno nás vyflokuluje znečistenie planéty a možno dôjde aj na planetárnu kataklyzmu spôsobenú všeobecným použitím najúčinnejších zbraní. Technická civilizácia už po druhýkrát nenaštartuje, lebo najefektívnejšie ložiská surovín sú minulosťou. Alebo prežije nakoniec len abiologická inteligencia, ktorá bude potrebovať opravárenské biologické jednotky ...
Nie je to o zodpovesdnosti, nie je to ani o schopnostiach ani o ochote. Ide len a len (ospravedlňujem sa na tomto fóre všetkým čechom, ale slováci chápu ..) čecháčkovství = švejkování, t.j. keďže systém nehrá fér, my sa tvárime, že mu to žerem a pritom na to serem ...

322427

17.08.2015 10:27

Geneticky upravené potraviny: Hrozba pro lidstvo

Nejde zdražiť potraviny bez utrpenia

DanS 147.?.?.?

Zmyslom GMO je zisk. Sú to autorské práva, ktoré zdražujú osivo niekoľkonásobne (v priemere približme 5-krát). Je to licencovaný systém monokultúry závislý na konkrétnom výrobcovi glyfosátu. Glyfosát je totálny herbicíd - toxický a už aj preukázateľne kancerogénny a teratogénny. Jedna nadnárodná spoločnosť bojuje proti iným o väčší podiel na zisku. Keďže z jej zisku nemá nikto nič, len utrpenie, tlak na zdražovanie potravín akože rieši verejnosť.
Každú vojnu musí niekto financovať a potom sa vojaci nájdu. Monsanto a Greenpreace sú dve tváre jednej mince. Konenčným cieľm sú letálne hybridy (t.j. neviabilné semená). Potom nás budú trápiť licenčnými polatkami za osivo, rovnako ako špeciálnymi daňami za teplý (CO2) vzduch. Poplatky pôjdu k rukám zopár vyvolených, ktorí si pripravili legislatívu (rovnako ako fotovolatalici). Lenže kým fotovoltalici sú mafiáni miestni, GMO sú mafiáni zahraniční.
Čo je choré je a) monokultúra na tisícoch hektárov vedľa seba
b) zisk odtekajúci bez daní do zaharaničia
c) púšť, ktorú pestovanie GMO vyvoláva - opakované pestovanie nonokultúry vyčerpávajúce pôdu.
GMO nie sú o nič viac škodlivejšie ako plodiny pripravené klasickým šľachtením. Dokonca zmeny genómu sú cielené, nie náhodné. Je to len šetrnejšie šľachtenie, žiaľ so zlými úmyslami poškodzovania práv spotrebiteľa, ktorý to má nakoniec zaplatiť.
V USA sa už vlastne nedá kúpiť neGMO osivo. Výrobcovia pesticídov skúpili všetky väčšie osivárske firmy. Dokonca ani dopestovať na vlastnom poli - GMO kontaminácia je reálna a trestaný nie je ten, kto ju spôsobil, ale farmár, ktorý má kontaminujúce gény v produkte, lebo si nekúpil patričný herbicíd.
GMO potraviny konzumujeme už 20 rokov. Zatiaľ sa nič neudialo okrem toho, že vlastne všetky mäkké mäsové výrobky obsahujú GMO sóju. GMO je lacnejšia než neGMO a výrobky bez sóje si bežná populácia spravidla nekupuje.
Ide len o ďalšiu technológiu zneužitú právnikmi a "právami"...

PS: Kúpil som si dostatočne veľkú záhradu. Dopestované ovocie je síce podstatne drahšie než v obchoďáku za rohom, ale viem, čo jem...

338235

18.08.2015 09:18

Geneticky upravené potraviny: Hrozba pro lidstvo

RE: O GMO se krátce zmiňuje tzv. netradiční zdroj.

DanS 147.?.?.?

Melóny sú F1 hybridy. V F2 geneácii sa podľa Mendelových zákonov rozpadajú na kombinácie rodičovských línií ...
U ovocných stromov už niekoľko desaťročí prevláda vegetatívna príprava nie hybridov ale symbiontov podpníka a vegetatívne množeného klonu. Semenáče nesú riziko hybridizácie a straty vlastností pôvodného klonu. Ale sú aj pravokorenné stromy...
Ani v jednom prípade nejde o GMO. GMO produkt vyžaduje prenos cudzorodého génu, ktorý by v bežných podmienkach v prírode nenastal s dostatočne vysokou pravdepodobnosťou. Technika prenosu génu nie je podstatná.

338270

18.08.2015 09:27

Nevládní organizace: misionáři říše

Oxymoron "nevládne"

DanS 147.?.?.?

Všetky nevládne organizácie sú vládne, t.j. sponzorované nejakou vládou. Konajú v záujme vlády inej ako krajiny, ktorá ich toleruje. USA a Rusko považujú všetky organizácie, ktoré dostávajú príspevky zo zahraničia za protivládne, nebezpečné podleihajúce registrácii a sledovaniu. Na rozdiel od ambasád nepožívajú diplomatickú ochranu. Je jasná hranica medzi spoločenskými a záujmovými prganizácia a mimovládnymi organizáciami. Nie všade je vládny charakter tak čitateľný ako napr. "člověk v tísni".

338271

19.08.2015 10:21

Jaká je budoucnost ruského rublu?

Pokiaľ rublu vydrží

DanS 147.?.?.?

naviazanie na energie, tak so zdražovaním energií bude rubeľ stúpať. Koľko vydrží zlacňovanie plynu a ropy? Ťažko odhadnúť či rok alebo dokonca až dva. V blízkej budúcnosti môže klesať, termodynamická istota hovorí o stúpaní priamo úmerne poklesu ťažby v Severnom mori. Saudi už plačú nad cenou, ale OPEC situáciu nekontroluje. Zatiaľ každý chce predať viac ropy, aby si udržal konštatný cash flow pri klesajúcej cene. Nejde to, a preto klesá rozpočet exportérov = pribrzdenie ekonomiky lebo absentuje dopyt. Aj Čina má problémy.
Obama podpísal Shellu ťažbu arktickej ropy. Tá s oplatí pri cenách nad 100 USD.
Shell sa nemýli - očakáva zdraženie a chce byť pripravený...

338330

13.10.2015 10:25

První týden ruského vojenského zásahu v Sýrii

Posledný príspevok do zvedavca - začínam sa báť

Dan z Piesku 147.?.?.?

Zvedavec sa zmenil. Tak ako Britské listy pred pár rokmi po zrušení diskusií. Priveľa prebratých článkov a to dokonca za peniaze. Nie autorovi, ale za preklad. Za 738 Kč by podobný článok napísal aj autor typu copywriter. Pri honorároch za preklad nemôže rozpočet Zvedavca vyjsť. Takže ho dotuje - ako inak - nejaká mimovládka s nejasným cieľom.
Diskusný príspevok p. Nohejla by nemal uniknúť pozornosti cenzora. Konšpiračný rasizmus ako vyšitý. Ale konšpiračný je aj článok ku ktorému je pripnutý. Všimol som si, že diskusia z desiatok diskutujúcich spadla pod 10. Asi sa dá ťažko diskutovať k posledným článkom ...
Konštatujem, že Zvedavec prestáva byť vieryhodný, Dokonca mám dojem, že p. Stwora Zvedavec tajne predal/vydal/opustil.
Takže, toto je test, či môj názor prejde cenzúrou.

340609

Káva pro Zvědavce

29

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc duben přispělo 51 čtenářů částkou 10 288 korun, což je 29 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Kúdela dostal za rasismus deset zápasů14.04.21 23:51 Británie 1

Testování lidí ve firmách bylo nezákonné14.04.21 23:27 Česká republika 0

Další a další zhovadilosti14.04.21 19:56 Česká republika 2

Moskva 11. 04. 2021 - Obchodní komplex Ochotnyj rjad14.04.21 11:09 Rusko 1

Poslanec Volný byl udán čerpadlářkou pro špatně nasazený náhubek a následně zpacifikován covidovým gestapem13.04.21 23:34 Česká republika 4

Neuvěřitelné: Američané se pokusili přivlastnit si čin Jurije Gagarina12.04.21 23:19 USA 4

Dobrý den majore Gagarine - 12.04.196112.04.21 11:02 Rusko 4

Babiš vybírá nového ministra zdravotnictví!12.04.21 11:00 Česká republika 0

Otázky, které byste měli položit sobě i autoritám, než se necháte očkovat11.04.21 21:56 Neurčeno 2

Rodičům dětí, které jsou obětí šíleného korona kvapíku11.04.21 20:02 Česká republika 0

Několik videí11.04.21 11:11 Neurčeno 1

Ne, to není Švédsko - migranti řádí v Berlíně11.04.21 11:05 Německo 0

Mengele Arenberger v akci11.04.21 09:18 Česká republika 3

Zajímavá úvaha o nelogickém postupu v případě COVID10.04.21 15:15 Česká republika 7

Pokrová radnice v Budapešti vztyčila duhovou sochu Svobody v BLM pokleku. Vydržela 24 hodin09.04.21 12:27 Maďarsko 1

Colorado: Vakcinační síť Covid vakcín Johnson & Johnson byla uzavřena kvůli nežádoucím účinkům09.04.21 08:00 USA 0

Odsouzení muslimové znovu před soudem09.04.21 04:30 Turecko 0

Guvernér Floridy: Nebudeme zavádět vakcinační pasy. Rozdělovat občany na základě vakcinace je chyba09.04.21 03:38 USA 0

Evropský soud pro lidská práva:Povinná vakcinace dětí je v demokratické společnosti nezbytná09.04.21 03:16 Evropská unie 3

„Více než 4 tisíce vojenských cvičení“: Ministerstvo obrany zahájilo kontrolní prověrku ozbrojených sil08.04.21 23:42 Rusko 1

Měnové kurzy

USD
21,66 Kč
Euro
25,93 Kč
Libra
29,86 Kč
Kanadský dolar
17,30 Kč
Australský dolar
16,74 Kč
Švýcarský frank
23,47 Kč
100 japonských jenů
19,88 Kč
Čínský juan
3,32 Kč
Polský zloty
5,69 Kč
100 maď. forintů
7,23 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
28,64 Kč
1 unce (31,1g) zlata
37 625,91 Kč
1 unce stříbra
550,52 Kč
Bitcoin
1 364 985,32 Kč

Poslední aktualizace: 14.4.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?