Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 365 příspěveků, 3 různá jména: <nic>, opus111, vladzin.

Stránka: 1 2 3 4

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

11.03.2015 23:37

ECB kupuje Európu

RE: nesmyslný článek

opus111 89.?.?.?

Jenom krátce zareaguji na ten váš argument "večného rastu".

Ve skutečnosti se žáden růst nekoná!

Uveďme si příkladovou situci vývoje reálného HDP České Republiky.

V roce 1989 bylo HDP 570 milird
V roce 2013 bylo HDP 3800 miliard

Všechno zboží a služby zdražily v průměru 8x (koeficient inflace =8)

takže 8 x 570 = 4 560 miliard

Jak vidíte, tak po 24 letech byla ekonomika reálně v propadu oproti roku 1989.

Proto jsou veškeré úvahy v článku nesmyslné a také pousta komentářů pod článkem je nesmyslných, protože jste uvěřili nějaké mantře o neustálém růstu.

A podobných nesmyslů se v současné době hlásá spousta od lidí, kteří jen hledají senzace a ve skutečnosti vůbec nerozumí ekonomice.

328941

11.03.2015 23:43

ECB kupuje Európu

RE: Příliš složitá konstrukce.

opus111 89.?.?.?

Proč by měly vstupovat jen kryté peníze? To by pak ztratilo smysl je do ekonomiky vůbec pouštět, když by už splnily svůj cíl a vytvořily by krytí.

Ty nové peníze se právě pouští do ekonomiky, aby podnítily produkci a zaměstnanost. Tím se jejich hodnota časem pokryje.

Rozhodně to nejsou inflační peníze, protože každou splátkou obligační peníze také zanikají.

Inflace se můžeme reálně obávat v případě Řecka, kde chtějí odpustit dluhy (tedy zrušit splácení) a v ekonomice zůstanou "nově vytištěné peníze".

328942

12.03.2015 02:21

ECB kupuje Európu

RE: Příliš složitá konstrukce.

opus111 89.?.?.?

Váš omyl je v tom, že se domníváte, že po splacení dluhu někomu zůstanou v kapse ty splacené peníze. Jenže takto to není. Každou splátkou tyto dluhové peníze zanikají. Jenže vyprodukovaná hodnota nemusí vždy zanikat (zaniká jen bezpostřední spotřeba nebo spotřebovaná služba).

Takže k žádné indukci práce na dluh nedochází.

A proč bychom měli pracovat pro někoho, kdo již někomu dluží? No protože ten, kdo si půjčil má třeba dobrý podnikatelský projekt a následně jej realizuje a dá práci a obživu mnoha lidem, a aby jim mohl zaplatit výplatu na živobytí, tak si na to musí půjčit, ale postupně ten realizovaný projekt nese příjem a ty půjčené peníze zaplatí a splacením zaniknou.

Vaše uvažování je nesmyslné a odráží nesmysly mnoha nepochopených ekonomických konstrukcí.

328949

12.03.2015 12:37

ECB kupuje Európu

RE: nesmyslný článek

opus111 89.?.?.?

Pokud to nechápete, co má společného HDP a hospodářský růst, tak se tady jen zesměšňujete a nemá smysl s vámi komunikovat.

Vyjadřoval jsem se k předešlému komentáři, který tzvrdil že: " tzv. trvale udržateľný exponenciálny rast (rakovina)",

A na příkladu srovnání reálného HDP, kdy se zohlední inflace, tak se žádný růst nekoná.

Evidentně nejste schopen tyto triviální ekonomické pojmy a srovnání vstřebávat, jako většina zdejších ekonomických chytráků, kteří stejně jako vy, ničemu nerozumí.

328974

12.03.2015 12:48

ECB kupuje Európu

RE: nesmyslný článek

opus111 89.?.?.?

Rozhodně si nemyslím, že bankovní systém, tak jak je nastavený , vede k privatizaci planety.

Co vede k obrovským příjmovým disproporcím je chybně nastavený daňový systém a k tomu ještě fakt, že není zdaňována práce strojů.

Proto je právě článek zcela nesmyslný, protože vůbec neukazuje na pravou příčinu toho, co vy označujete jako "privatizace planety".

Státům se nedostává kapitálu na obsluhu dluhu, protože si jej nechávají odčerpávat ze země prostřednictvím daňových rájů, dańových úniků a také neustálým snižováním daní těch nejbohatších, včetně bankovního sytému.

Kdyby se zrušily daňové ráje, řádně se vybíraly daně a kdyby se zavedlo razantní progresivní zdanění, tak by rázem bylo po všech problémem s rozevíráním příjmových nůžek a bohatnutím malého procenta lidí na této planetě a potažmo by nedocházelo k privatizaci planety.

Kapišto?

328977

12.03.2015 12:59

ECB kupuje Európu

RE: Příliš složitá konstrukce.

opus111 89.?.?.?

Pokud někdo někomu něco dluží, tak to, co dluží jsou především penězum ekvivalentní hodnoty a ne samotné peníze.

Vámi výše uvedená věta je absolutní nesmysl!

Evidentně, jste se vůbec nezamyslel nad tím, co jsem vám napsal.

Pokud jsou veškeré nové peníze vytvářeny jako dluh, tak po splacení musí ten dluh zaniknout společně se splacenými penězi a nikomu nic v kapse nezůstane.

Tvrdíte, že oproti dluhu jsou reálné hodnoty, ale to je naprostý omyl a nepochopení situace.

Čistě akademicky, pokud banka za dluh nedostane peníze a třeba dostane dům, tak jej bud musí prodat a utržené peníze zlikvidovat, nebo rovnou zlikvidovat ten barák. Bance nic nepatří, jen úroky!

Jenže tento proces vy nikdy nepochopíte.

328978

12.03.2015 13:04

ECB kupuje Európu

RE: Příliš složitá konstrukce.

opus111 89.?.?.?

Celý příspěvek je postaven na chybné premise a celkově se jedná o nesrozumitelný myšlenkový blábol.

328979

12.03.2015 13:14

ECB kupuje Európu

RE: O čem to vlastně je?

opus111 89.?.?.?

Stát tak bez další pomoci nemůže dělat (dle stávajících pravidel) nic jiného, než rozprodávat pod cenou podstatu státu t,j, státní podniky ale i ty "řecké ostrovy".
Pak se může stát i to, že i soukromé úspory obyvatel, nejen důchody se stanou majetkem ECB, ty Kalouskovy předvolební složenky se ze symbolu mohou stát realitou.


Oceňuji, že jste to myšlenkově srozumitelně shrnul, o co se článek ve skutečnosti snaží.

Vše skutečně probíhá jak píšete, ale jen díky tomu, že je chybně, úmyslně chybně, nastavený daňový systém. Daňové úniky do daňových rájů, daňové podvody všeho druhu, neprogresivní danění a také absence zdanění práce strojů, to vše vede k nedostatku likvidity na obsluhu státních dluhů.

Proto je tak nebezpečný Babiš, který je jen pokračovatelem Kalouska, kdy Babiš neustále omílá Kalouskovu mantru, že nechce v žádném případě zvyšovat daně, především korporacím a bankovnímu sytému.

Kdyby neoliberálové nepodtrhli výběr daní od korporací a bankovního systému, tak by nikdy nebyly problémy s likviditou.

Babiš, Kalousek a ostatní neoliberálové, kteří sedí na rozhodujícíh postech po celé EU a USA jsou to zásadní a největší zlo pro celé lidstvo.

328981

12.03.2015 16:34

ECB kupuje Európu

RE: nesmyslný článek

opus111 89.?.?.?

Tvrdit si můžete samozřejmě co chcete, ale nemáte pro vaše názory ani jeden relevantní podklad. Jasně jsem vám ukázal, že žádný reálný růst se v ČR posledních 25 let nekoná. Obrovský reálný růst byl v ČR naposledy během komunistického režimu, ale to je námět na jiný článek.

Stejně tak zrušením úroků žádné peníze neušetříte, protože ty peníze na úroky vůbec nevzniknou a budete muset najít jiný způsob, jak emitovat nekryté peníze, které teprve vyprodukují hodnoty. Peníze jsou především směnný prostředek. Prto vydává ECB nové peníze, protože se jich nedostává na směnu a ekonomika se tím zpomaluje.

Prostě máte naprosto falešné představy o fungování reálné ekonomiky.

329007

12.03.2015 16:41

ECB kupuje Európu

RE: Příliš složitá konstrukce.

opus111 89.?.?.?

Na nesmysly, které píšete se reagovat nedá.

Podsouváte, že když se tisknou podle vás ničím nekryté peníze, že musí být inflace. Ale jak vidíte, tak v EU žádná inflace není, naopak EU bojuje s deflací. Zcela tento fakt přecházíte mlčením.

Jak vidíte, tak argumenty nestojí na vaší straně. Snažíte se mne vtáhnout do vaší vymyšlené nesmyslné konstrukce, ale to se vám nepodaří, protože já se držím ekonomických faktů.

Už jste se z těch konspiračních filmů o dluhovém bankovnictví úplně zcvoknul a nejste schopen normálního úsudku.

329008

12.03.2015 16:45

ECB kupuje Európu

RE: Příliš složitá konstrukce.

opus111 89.?.?.?

Proto jsem napsal čistě "akademicky". Reálně se budou snažit reálnou hodnotu nelikvidovat, směnit ji zase za peníze, to jest stáhnout z oběhu likviditu a tu v konečném důsledku likvidovat.

Nicméně ve Španělsku ty baráky skutečně projeli buldozerama.

Takže až tak akedemické to není, jak vidíte.

329010

12.03.2015 21:36

ECB kupuje Európu

RE: nesmyslný článek

opus111 89.?.?.?

Zbytečně se vzrušujete. To vy jste se navezl do mé reakce na jiný komentář jiného čtenáře. A začal jste mne obviňovat, co má společného HDP s námětem článku.

Takže opět vám připomínám, čtenář tvrdil, že rakovinou je neustálý "rast".

Proto jsem mu dokázal, že minimálně pro ČR, zde žiju, to rozhodně neplatí a neplatí to pro větší část EU.

Přelévání peněz rozhodně nemají na svědomí úroky. To je váš absolutní omyl vnímání ekonomiky. Napsal jsem to jasně, důvodem neustálého botanutí bohatých, je úmyslně takto nastavená daňová sostava.

Vůbec nerozumíte ekonomice[smích]

329031

12.03.2015 21:47

ECB kupuje Európu

RE: O čem to vlastně je?

opus111 89.?.?.?

Naprosto s vámi souhlasím ve všem co jste uvedl.

Snad s vyjímkou oligarchy Babiše, který jenom tím jak si ohl ten zákon o lustračním osvědčení, aby vůbec mohl být ministrem financí, dále jak Babiš všem na očích jede v doktríně Kalouska - nezvyšovat daně a vlastně nejlépe vůbec nedělat nic s tím darebáckým daňovým nastavením.

A nakonec Babišovy choutky na většinový volební systém, aby mohl v případě vitězství ve volbách vládnout jako neomezený oligarcha.

329032

12.03.2015 23:58

ECB kupuje Európu

RE: nesmyslný článek

opus111 89.?.?.?

Na několika příkladech jsem vám ukázal, že systém nefunguje, jak vy si ten systém ve své mysli projektujete.

Dokázal jsem vám na příkladu ČR, že se o žádný reálný růst nejedná minimálně posledních 25 let. Přesto opět argumentujete růstem. Je vidět, že nejste schopen překonat obranu vašeho ega, které vám brání přijmout argument, který nezapadá do vašeho vidění světa.

Rovněž jsem vám uvedl, že příčinou rozevírání nůžek mezi hodně bohatými a ostatními členy společnosti je především daňová soustava, která umožňuje přelévat obrovské zisky a nevyplácet poctivou mzdu těm, kteří se na produkci hodnot především podílejí.

Utečete se k argumentaci extrémem, že chci nějaké přemrštěné progresivní zdanění a tím bych připravil o příjmy i ty, kteří si vydělali poctivě.

Ale já jsem nikde netvrdil, že ti lidé s velkými příjmy vydělávají nepoctivě. Ani jsem nehovořil a nepsal o nějakém extrémním přemrštěném progresivním zdanění. Takové představy se rodí jen ve vaší nemocné hlavě. Vy máte skutečně narušené analytické myšlení. Prostě poruchu myšlení.

Vy máte v hlavě nějaký neoliberální guláš střihnutý Zeitgaistem nebo Money as Debt a nic z toho jste nepochopil a hlásáte tady totální nesmysly.

Nejste schopen ani základní logické analýzy ani argumentace. Vidíte jen tu vaši zvrácenou představu zlých bankéřů, jak si pchají kapsy úrokem. To je opravdu směšné.

329046

13.03.2015 04:39

ECB kupuje Európu

RE: nesmyslný článek

opus111 89.?.?.?

Právě, že SOUČASNÝ systém, který tu hájíte, nefunguje jak by měl...

Opět musím poukázat na poruchu vašeho uvažování.

Nikde jsem nehájil současný systém!!!

Jak jste na to vůbec přišel!!!???

Jen jsem ukázal, že argumentačně je článek nesmysl. Stejně jako vaše argumentace je nesmyslná. Zaměňujete příčiny problémů a já se vám snažím ukázat, že ano, problémy tady jsou, ale jejich příčiny jsou jinde.

Vaše uvažování je nastaveno tak, že když někdo nesouhlasí s vaším schématem příčin problémů, tak jej hned onálepkujete, že ten člověk schvaluje současný systém, zcela jistě to bude někdo, kdo tyje ze současného systému a je třeba jej natřít medem a vyválet v peří.

Já vám jenom stále opakuji, že ničemu nerozumíte, plácáte nesmysly, neznáte příčiny problémů současného světa a nejste schopen přijít s reálným řešením současných problémů.

Já jsem předložil jasná ekonomická data, vy jste nepředložil nic, jen plky, které ukazují na poruchu vašeho myšlení.

329055

13.03.2015 04:48

ECB kupuje Európu

RE: O čem to vlastně je?

opus111 89.?.?.?

Vaše přemýšlení je hodně naivní. Babiš je napojen na globální elity a jen díky těmto mocipánům vládne obrovským majetkem. Sám Babiš tvrdí, že on sám zase tak velký majetek nemá. Věřte tedy, že kdyby se chtěl postavit proti globálním elitám, tak by se rychle postarali, aby buď o všechno přišel, nebo by rychle skončil v base, protože fůra toho majetku, který spravuje, má podivný původ a globální elity to mají velmi dobře zaarchivované a kdykoliv na něj mohou spoustu věcí vytáhnout.

Naprosto nesouhlasím, že se s tím nedá hnout. Prostě voliči se musí probudit a lumpům typu Babiš vystavit STOP.

Jenže, jak vidím, spousta lidí uvažuje jako vy, takže to nevidím s planetou moc růžově.

329056

13.03.2015 05:06

ECB kupuje Európu

RE: nesmyslný článek

opus111 89.?.?.?

Píšeš opět spoustu nesmyslů. [chechtot]

Celosvětové hospodářství je obrovský a velmi komplikovaný systém do kterého vstupuje spousta obtížně predikovatelných proměnných. Často je to jen sentiment jednotlivců. Je to stejné jako s počasím a známý efekt motýlího křídla.

Je tedy jen logické, že o tak rozsáhlou oblast se bude zabývat spousta lidí s různými přístupy a s různými výsledky.

Kalousek za své kariéry nikdy nepředpovídal růst HDP 5%. Opět tady fabuluješ nesmysly. [chechtot]

Věta: ČNB devalvuje měnu a připisuje to růstu spotřeby... je obrovský nesmysl a je zcela tebou vymyšlená konstrukce, ČNB nikdy nic takového neřekla.

ČNB devalvuje měnu, aby potlačila možnost propadu ekonomiky do deflace, což by mohlo zastavit růst HDP, tím, že by lidé začali odkládat spotřebu.

Žádnou odpověď na otázky ti nedlužím, nikdy jsi nepoložil otázku, kde se vezmou peníze na úroky. Ale odpovím, vzniknou opět jako dluh. Protože v současném systému všechny peníze vstupují do ekonomiky přes obligace.

Proč bohatí bohatnou jsem již vysvětloval několikrát na této diskusi, nebudu se opakovat, stačí si pročíst mé příspěvky.

329058

13.03.2015 07:40

ECB kupuje Európu

RE: O čem to vlastně je?

opus111 89.?.?.?

Myslím si, že opět úvaha mimo mísu.

ECB si nenárokuje žádné vlastnictví!

ECB a kvantitativní uvolńování má hlavní smysl v tom, dostat na trh dostatek likvidity.

Neoliberální vlna, která zasáhla EU a USA způsobila, že pod rouškou "prý" zodpovědnosti, musíme začít splácet dluhy a prošetřit se až ke kolapsu.

Dokud to ordinovali státům jako Řecko nebo Španělsko, tak byl klid po pěšině a tlačilo se na jakési reformy.

Ale jakmile se to šetření začalo dotýkat Francie a Německa, tak rychle pochopili, že tudy cesta nevede.

Takže buď ten systém obligací opusťme úplně nebo v tom pokračujme, ale pak musíme kvantitativně uvolňovat.

Ono řekněme si to upřímně, copak je problém jednou za 25 let připsat jednu nulu?

329063

13.03.2015 13:59

ECB kupuje Európu

RE: O čem to vlastně je?

opus111 89.?.?.?

Co se týče STB, lustrační zákon hovoří jasně a nerozlišuje kdo kde na které úrovni pracoval. A ten zákon se obešel, to už je první vykřičník!

Babiš je napojen přes Monsanto na globální elity a nikdy nebude hrát ve prospěch ČR. Babiš bude první, který tady bude vehementně prosazovat geneticky modifikované potraviny, protože to bude pro něj kšeft. Zdraví lidí ho nezajímá!!

Babiš je neustále ve střetu zájmů. Poslechněte si včerejší vystoupení ve sněmovně, jak se z toho chtěl trapně vyzout, že ty jeho zákony bude předkládat někdo jiný. Alibismus non plus ultra!!!

Způsob jakým Babiš přišel k majetku je stejně tunelářský, jako všech polistopadových zlodějů. Jenže hraje karty globálních elit, tak ho nechávají žít, zdarma to není!!!!

Babiš se už nekolikrát nechal slyšet, že druhý pilíř byl dobrý počin a že se neměl rušit. Ve skutečnosti je druhý pilíř největší tunel na občany ČR!!!!!

Zjistěte si něco o jeho aktivitách při získávání půdy v polabí!!!!!

Bylo by toho hodně, co víme na Babiše, jen vy to nevíte a trapně alibisticky vykřikujete, že mu snad někdo závidí. [chechtot]

329088

13.03.2015 19:42

ECB kupuje Európu

RE: Příliš složitá konstrukce.

opus111 89.?.?.?

Nemusíte žádné otázky opakovat, já nejsem váš žák ani váš učitel, abych vám odpovídal na nějaké vaše otázky.

Pokud jste o něčem přesvědčen, tak předložte ekonomická data a já potom udělám totéž.

Ale vaše plky kolem a kolem jsou k ničemu, protože vy jste doposud žádná ekonomická data nepředložil.

Evidentně ekonomice vůbec nerozumíte a já vám žádné extra školení dávat nebudu!

329106

15.03.2015 09:30

ECB kupuje Európu

RE: nesmyslný článek

opus111 89.?.?.?

Pořád ta vaše stejná schíza, že na všech penězích sedí ti zazobaní bankéři, že peníze leží v bankách ladem a bez užitku.

Kdyby to byla pravda, tak by nebylo třeba tisknout zbrusu nové peníze.

Jenže vy máte v hlavě vymeteno Zeitgeistem, tak nechcete vidět i jiné informace, například, když jsem psal, že peníze každou splátkou zanikají. No a protože neoliberálové tlačili na pilu, co se týče úspor, tak se v EU přestalo dostávat likvidity.

A protože je inflace cílovaná na nějakých 2%, tak i při nulovém reálném růstu, vykazují ekonomiky růst HDP kolem 2% vyjádřený v penězích. Potřebujete tedy stále více a více peněz v ekonomice, abyste nezačal cítit nedostatek likvidity.

Musíte vnímat ekonomiku komoplexně, ne jen se zaměřit na úrok. Ale to je zbytečné vám vysvětlovat, vy už máte v hlavě nalinkováno Zeitgaistem. Doporučuji poslouchejte Svobodný Vysílač, tam je podobný pomatenec nějaký Hlávka, obklopený svitou stejných pomatenců a můžete si tam každý čtvrtek hezky zanadábvat na bankéře a úroky a bude vám krásně na duši.

Akorát budete zcela mimo realitu, ale to nevadí, budete se cítit dobře.

329191

16.03.2015 02:12

ECB kupuje Európu

RE: Reakce na opus111

opus111 89.?.?.?

Evidentně opět další co nechápe podstatu a neví jak funguje tvorba penez přes obligaci.

Když jsou do systému puštěny peníze jako dluh, a to jsou vždy a všechny, tak každou splátkou tyto peníze zanikají. TO je evidentně fakt, který mnoho lidí neví a proto věří těm nesmyslům od Zeitgaist.

Tak sem nepleťte kaviár a šampáňo!

A pak se tady někteří diví, proč používám slova na hranici invektivy.

Vždyť je to pravda, že ničemu nerozumíte a ještě děláte chytrého. To je ta nejhorší a nejsměšnější kombinace.

329256

16.03.2015 08:48

ECB kupuje Európu

RE: Reakce na opus111

opus111 89.?.?.?

Zase píšete úplně o nesmyslu.

Psal jsem o splátce dluhu celkově a vy si ihned vyberet, že jen na úhradu úroku a hned jedete ten svůj kolovrátek. Typická Hlávkovina.

Dělám to nerad, ale musím tedy dát krátké školení, pro pomatené Zeitgeistem!

Například půjčíte si od banky 100 000, na úrok 18% rpsn. Pokud to zaplatíte za rok, tak zaplatíte bance 118 000. Z toho 100 000 jistina zanikne (tedy pokud vznikly jako nekryté peníze, pokud jsou to peníze které si do banky uložili střadatelé, tak nezaniknou, ale o tento případa vám nejde) a 18 000 si nechá banka jako zisk, který zdaní státu 14,5%.

Tak už to konečně začněte chápat komplexně a nepodsouvejte pořád, že všechno co bance pošlete je úrok! Na internetu včetně Zvedavce je o tomto procesu spousta informací, tak přestaňte ze sebe dělat blázna a nejdříve si něco načtěte. A hlavně vyhoďte všechny disky od Zeitgest, evidentně jste z toho voľaaký zmetený.[smích]

329260

17.03.2015 08:30

ECB kupuje Európu

RE: Reakce na opus111

opus111 89.?.?.?

Já už se ani nesnažím nic vysvětlovat, je to zbytečné. Lidé jsou dnes zmasírování nějakou Zeitgeist propagandou, v drtivé většině ti lidé se nezajímají o skutečné ekonomické nástroje a hlavně, nezajímají se o ekonomická data, ktrá jsou dnes volně dostupná. Já pořád nebudu dávat ty stejné linky na ČSÚ, abych prokazoval výši HDP v roce 1989 nebo v roce 2013, je to zbytečné, ti lidé to stejně neuznají a napíšou, že je to zmanipulované, že to stejně není pravda a podobné nesmysly. Prostě propaganda má schopnost dokonale vyplachovat mozky a nejhorší na tom je fakt, že proláchnutí jsou lidé na obou stranách pomyslné bariéry.

Lidé si neověřují fakta, přijímají nekriticky bludy, pokud souhlasí s jejich viděním světa. Málokdo pak dokáže reflektovat a třeba i změnit názor.

Vemte si, kolik lidí tady neustále pere názor, že se tisknou falešné peníze, ničím nekryté a tedy musí vzniknout hyper inflace, a když pak napíšete, že Eurozóna se potýká s deflací, tak na to neumí odpovědět a napíšou, však počkej až ta bublina praskne a podobné nesmysly.

Proto raději budu pošuk než totálně vymaštěný propagandou ať už z jedné nebo druhé strany.[smích]

329324

17.03.2015 11:25

ECB kupuje Európu

RE: Reakce na opus111

opus111 89.?.?.?

Je vidět, že té komplexnosti stále nerozumíte.

Já se vám jen snažím popsat ten mechanismus, že když vzniknou nové peníze jako dluh a nejsou ničím kryté, také se říká, že vzniknou jen jako čísla v PC a banka musí odložit jen frakční rezervu, tak po splacení takových peněz tyto peníze zanikají. Prostě se ty částky v PC vymažou, jako by nikdy neexistovaly.

Jiná věc jsou úroky, ty jsou ziskem banky, ty nezanikají. Jenže také vznikly v bance (třeba někde jinde) jako dluh a paradoxně, banka může těmito penězi dluh splatit a tak také zaniknou. Ten proces je velmi komplexní a nemá smysl vypisovat všechny možnosti.

Ve výsledku, i když v ekonomice narůstá penežní zásoba právě o tu částku úroku, tak to nemusí vést k inflaci, protože celosvětově roste ekonomika v průměru asi 2%.

Proti tomu jdou ještě jevy, kdy vlivem zpomalení ekonomiky způsobené neoliberálním šetřením, se do ekonomky nepumpuje dostatek financí a spíše se odčerpávají a zanikají, tak se může likvidity začít nedostávat a vede to k deflaci.

Obrazně, s finacema je to jako s lidskou populací, nestále se děti rodí a neustále někdo umírá.

Prostě ten sytém je velmi komplexní a říci, že puštěním desítek miliard EUR do ekonomiky musí automaticky vzniknout problém, je holý nesmysl!

Velmi záleží na časování a vyhodnocení podmínek pro takovu akci. A to vy vůbec neberete v úvahu.

Proto používám ty termíny jako Hlávkovina, protože to je pro mne synonymum člověka, který se upnul na černobílé vidění světa financí a vůbec není schopen vidět tu komplexnost. Poslechněte si pár pořadů interakce na SV a uvidíte jaký je to pomatenec. A nebo vám to polechtá uši a budete pravidelný posluchač a budete přispívat, takové Hlávka potřebuje. Ovce je třeba stříhat.

329331

17.03.2015 23:33

ECB kupuje Európu

RE: Reakce na opus111

opus111 89.?.?.?

To je zbytečné, psát tady nějaké články. Ti lidé střihnutí Zeitgeistem a Hlávkovinama už stejně nechtějí nic jiného slyšet.

Já vidím jako jejich obrovký omyl to, že si myslí, že jsou nějaké reálné nezadlužené peníze (to jsou podle nich ty úroky, kterými si bankéři mastí kapsu) a pak jsou ty ostatní dluhové peníze.

Jenže v realitě jsou všechny peníze dluhové. To znamená, že i ty úroky, co skončily v bankách jako zisk, jsou někde půjčené, a kdyby měly být ty dluhy splacené, tak by je museli bankéři vytáhnout z té pomyslné bankovní peněženky.

Kdybychom chtěli splatit všechny dluhy, zanikly by peníze, protože všechny vznikly jako dluh, tedy v tomto Euro-Atlantickém prostoru určitě.

A to je ten můj komplexní pohled.

Ptal se tady někdo v komentáři, co prý je to ten růst 2% celosvětově.

Tu informaci mám z dokumentu ruského ekonoma Kasatjonova, kde vysvětloval, proč nemůže být zlatý standard, protože reálné množství hodnot, které může být směněno, roste tempem 2%, ale zlato se vykope jen pro 1% a proto by zlatý standard brzdil růst ekonomiky.

A ještě nakonec chci říct, že nikdo z těch diskutérů v opozici neuvažuje nad tím co se snažím sdělit, jen prosazují své "Zeitgeist" stanovisko a přesto vlak nejede. Jsou tak upnutí na tu svou pomýlenou vizi, že už to hraničí s fanatismem, a možná už je to i za hranicí.

329373

18.03.2015 12:08

ECB kupuje Európu

RE: Reakce na opus111

opus111 89.?.?.?

Opět to vaše zjednodušené Zeitgaist vidění světa, opět ty negativní otázky, jejichž cílem není se něco dovědět a poznat.

Příčinou deflace není vždy jen pokles mezd. Deflační tlaky mají širší základnu. Nyní jsme například zažili silný deflační tlak s poklesem ceny ropy, deflačním tlakem může být tedy pokles ceny komodity obecně.

Další deflační tlaky se v ČR spustily v nedávné minulosti za vlády pravicových zlodějů, kdy mnoho lidí odkládalo spotřebu a navyšovali úložku na bankovních účtech. Protože lidé mysleli na ještě horší časy, když viděli kam vláda Kradouska směřuje.

V momentě kdy se vláda vystřídala tak přišlo uvolnění a začala silné růst položka "domácí spotřeba". Silným stimulem pro ekonomiku také bylo navýšení minimální mzdy, nyní již o 1 200,-Kč.

Třetím silným deflačním tlakem může být samozřejmě pokles mezd. Ovšem tento jev prakticky v Eurozóně vůbec nenastává. Konkrétně v ČR neustále roste průměrná mzda a zvyšuje se minimální mzda. Stejný vývoj vidíme v celé EU. Za pravicové vlády Kradoska se však okrajově projevil i tento fenomén.

Zde bych se pozdržel, že nechápete, proč při vyšší efektivitě nerostou mzdy.

Při vyší efektivitě většinou klesá cena výrobku, to vidíme prakticky neustále všude kolem nás, kdy začne nový model čehokoliv, nejdříve je to velmi drahé a postupně, jak to kupuje stále více lidí, tak cena klesá.

Vyšší efektivta může být takto pardoxně deflačním tlakem.

Spojenou nádobou a dalším důvodem, proč nemusí růst mzdy je to, že rostou zisky korporací a majitelů firem. Ještě zhoubnější je pak kombinace, že tyto zisky nejsou řádně zdaněny v dané zemi a jsou vyvedeny na konta v daňových rájích. Tam se již naukumulovala částa kolem 30 bilióu EUR, což je souhrný dluh celé Eurozóny.

Ještě, co se týká deflace, může být zhoubná nebo stimulující, záleží na příčinách. A tímto byste měl pochopit, že deflace není primárně jen o poklesu mezd.

Nutno ještě dodat, že ČR se nyní nenachází v deflaci, jen zažíváme silné deflační tlaky, které jsou však nyní pro ekonmiku ČR velmi pozitivní, kdy navíc zahraniční saldo je tlačeno nahoru oslabeným kurzem koruny. Přitom koruna má tendenci posilovat, i když v ČR významně stouply reálné mzdy, důchodcům bylo valorizováno, výrazně se zvýšila minimální mzda atd.

Opět vám zdůrazňuji, snažte se vidět ekonomiku komplexně, jedině tak ji můžete pochopit.

Ekonomika je disciplína s obrovským rozsahem a vyžaduje nejenom odborné ekonomické vzdělání, ale pro svoji komplexnost vyžaduje široké všeobecné vzdělání, znalost historie, orientovat se v politologii a strategii řízení, čím větší záběr máte, tím budete lepší ekonom.

Valentin Katasovnov, pro mne vzor kvalitního ekonoma.

https://www.youtube.com/watch?v=hRo77vdmv5A

Tím bych uzavřel dnešní komentář [smích]

329391

18.03.2015 17:33

ECB kupuje Európu

RE: Reakce na opus111

opus111 89.?.?.?

Odpusťte, ale tvrdit, že vám Singr sebral 6,4% důchodu je absolutní demagogie!

Drtivá většina důchodců utratí drtivou část svých důchodů v českých obchodech. A v ČR byla za celý minulý rok inflace pouhých 0,4%. Takže reálný růst důchodů byl 1,6%-0,4%% = 1,2%. Takže Singr vám nic nevzal!

Zřejmě jste důchodce, tak jste se upnul na argumentaci přes důchodce, ale věřte mi, že na důchodcích ekonomika ČR nestojí, i když spotřeba důchodců není zanedbatelný segment.

Když se bavíme o ekonomice a uváděl jsem odloženou spotřebu, tak se to dá doložit ekonomickými daty, kdy v průběhu let 2009-2013 výrazně narostla bankovní úložka na současných 1,7 biliónu korun.

Možná pro vás bude zajímavou informací, lidé mají v ČR stále více naspořeno (uloženo v bankách) než napůjčováno (1,3 biliónu).

Není pak zcela bez zajímavosti, že tvorba koruny na základě frakčních rezerv nebude v ČR tak horká, jinými slovy, banky v ČR půjčují většinou reálné finance, protože jich mají dostatek k dospozici na úložkách od občanů.

329398

19.03.2015 10:49

ECB kupuje Európu

RE: Reakce na opus111

opus111 89.?.?.?

Bajky, také chodím nakupovat a vím, že ceny potravin jsou celý rok 2014 prakticky stejné, navíc je spousta akcí, kdy člověk výrazně ušetří. Jen si vemte cenu brambor, která byla v roce 2013 na průměrné úrovni 16,60,-Kč/kg a nyní za rok 2014 se dostala v průměru pod 9,-Kč/kg, v létě byly brambory k mání za 4,-Kč/kg. To znamená snížení ceny o více jak 54%. Kuřecí čtvrtky za 39,-Kč a chleba stojí už 5 let pořád 25,90Kč. 500g bílý jogurt v Penny za 11,90Kč je super cena. A tak bych mohl pokračovat v mnoha položkách.

Cena benzínu šla dolů naprosto dramaticky, kdy nejníž byla kolem 27,-Kč a nyní se pohybuje kolem 31-32Kč/litr. Rozhodně nemůže jít cena benzínu na třetinu, jako šla cena ropy, protože spotřební daň je paušálem a náklady na výrobu a distribuci také nesnížíte.

Co se týče vaší úvahy, že statistiky jsou manipulované, tak rozhodně nemohu souhlasit. Pokud uvádíte jako příklad, že nezaměstnaných je více než jen ti evidovaní, tak to nikdo nikde nezpochybňuje. Že se někdo nepřihlásí do evidence je jeho osobní rozhodnutí. Za to přeci nemůžete kritizovat ČSÚ, že falšuje statistiky. Úřady práce nahlásí čísla a ČSÚ z tohu dělá statistiku, nevidím na tom nic manipulativního.

Napsal jsem, že důchodci jsou nezanedbatelným segmentem ekonomiky, ale přesto jsem tvrdil, že na nich ekonomika nestojí. Spotřeba důchodců činí asi 10% celoročního HDP, jak vidíte, tak 90% HDP tvoří zcela jiné segmenty.

jakmile ale začne významněji ovlivňovat poptávku v nějakém segmentu trhu, což umožňuje dostatečně jen systém frakčních rezerv, pak deformuje trh a utváří bubliny.

Pokud očekáváte, že výrazně klesne cena potravin, jako klesla cena bytů nebo benzínu, tak to bude jedině dobře, nebo ne?

329432

20.03.2015 13:10

Rothschildové a Ukrajina

RE: Ti, kteří vlastní USA.

opus111 89.?.?.?

"rádoby ezoterická blbina"

329504

25.03.2015 10:52

Operace „Atlantické odhodlání“

RE: Tady je ukázka nefalšované

opus111 89.?.?.?

To nám asi v ČT nepustí, co?

329829

17.04.2015 10:46

Indie ruší nákup zbraní od Francie, podepisuje velký kontrakt s Ruskem

Dopad ruského protiútoku?

opus111 89.?.?.?

Nemyslím si, že je šťastně formulováno "dopad ruského protiútoku".

Francie ztratila státní suverenitu, když na nátlak USA přijala opatření nedodat Rusku lodě Mistrál.

Bylo jen logickým vyústěním, že každý, kdo hledá dodavatele zbraní, dělá tak s rozmyslem a zvažuje dlouhodobou strategii. Indie vyhodnotila, že Francie je nespolehlivý dodavatel a v případě nějakého konfliktu, kde by měly USA nějaký zájem, tak by mohly ovlivnit Francii, aby Indům nedodala například náhradní díly.

Proto se Indie přeorientovala na Rusko, které se jim jeví jako spolehlivý suverenní stát a obchodní partner.

Takže opět připomínám, v tomto případě se nejedná o ruský protiútok.

331334

17.04.2015 11:09

Indie ruší nákup zbraní od Francie, podepisuje velký kontrakt s Ruskem

RE: Dopad ruského protiútoku?

opus111 89.?.?.?

Nic není jinak! V žádné "defenzívě" nejsou! Ztratili státní suverenitu a stali se mopslíkem USA, přesně jak jsem to napsal! Proto se Indové od toho obchodu odvrátili. Nic více v tom nehledejte!

Ale jestli máte potřebu za každou cenu kverulovat, tak už na vás nebudu reagovat.

331337

17.04.2015 12:40

Normand Hodges (CIA) se přiznal k vraždě Merilyn Monroe

A co na to mopslík USA Dolanský?

opus111 89.?.?.?

Tak to jsem zvědav jak a jestli vůbec se k tomu vyjádří mopslík USA Dolanský v Událostech ČT24. [chechtot]

331346

21.04.2015 08:10

Scénář „chorvatského“ útoku?

Sovětská okupace Afganistánu?

opus111 89.?.?.?

CCCP nikdy neokupovala Afganistán!

V Afganistánu zvítězily prorusky levicová politická uskupení a ujaly se řízení státu. Ovšem s tímto se USA nesmířily a připravovaly, ostatně jako už mnohokráte předtím, barevnou revoluci. Afgánci měli se CCCP smlouvu o vojenské pomoci a CCCP je nenechal na holičkách a přišli jim na pomoc.

USA ovšem intenzivně vyzbrojovaly Taliban a tímto způsobem už tehdy vedly USA proxy válku proti CCCP jinými silami než přímo americkými vojáky.

USA tímto způsobem neustále vyvolávají konflikty po celém světě, dosazují loutkové vlády oddané zájmům USA a finanční kruhy profitují z prodeje zbraní a vykrádání porobených území.

331592

22.04.2015 09:45

Polsko oznámilo naprostý zákaz geneticky upravené kukuřice Monsanto

Babiš bude průkopník

opus111 89.?.?.?

Domnívám se, že Babiš byl v USA nejenom pro noty, jak zvýšit rozpočet na armádu minimálně o 20 miliard, ale že jistě dostal také instrukce, jak vyhovět MONSANTO, aby mohla začít v ČR pěstovat geneticky upravená svinstva.

Babiš je údajně napojený na globální elity a s Babišem si ještě užijem.[smích]

331647

25.04.2015 08:53

Otevřený dopis vědců a expertů na Ukrajinu ohledně tzv. „antikomunistického zákona“

RE: omezenost ukrajinských nacistů nezná mezí

opus111 89.?.?.?

Ještě navíc vše bylo i podle platných Ukrajinských zákonů, kdy Ústava Ukrajiny dávala možnost Krymu uspořádat kdykoliv takovéto referendum.

Když jsem shlédl dokument Krym -cesta domů, tak mi ještě mnoho dalších věcí docvaklo, které jsem sice již tušil z jiných indícií, ale v tom dokumentu jsou předloženy naprosto jasně a srozumitelně.

Opravdu všem vřele doporučuji shlédnout dokument Krym - cesta domů.

Je smutné, že jsme jako stát ve stavu, kdy ani náhodou nehrozí, že by snad ČT24 odvysílala tento dokument, aby si každý mohl udělat svůj názor.

Po shlédnutí každý člověk pochopí, že svět je krmen proamerickou propagandou a pravda je zcela někde jinde.

Krym - Cesta domů

http://www.nekorektni-tv.cz/?p=15548

331803

26.04.2015 09:01

Pravda je nepřítelem Washingtonu

RE: Svetová oligarchia má peniaze, riadi politikov, vlastní médiá a ovláda masy.

opus111 89.?.?.?

Váš příspěvek je myšlenkově nesrozumitelný, troufám si jej nazvat "BLÁBOL".

331826

01.05.2015 08:55

Páni a otroci

RE: Soros a Rockefelleři ocenili Českou televizi

opus111 89.?.?.?

Naprosto a bezezbytku souhlasím. To, co v ČT24 předvádí takový Dolanský, to už je dávno daleko za hranou nestranného zpravodajství. Tvarůžová je už také dokonale zpracována, na Interview jsou stále častějí pořady jednostranně popisující situaci na Ukrajině, pořád je tam Gen. Pavel a jemu podobní pohůnkové ať už z Bruselu nebo USA. Myslím, že i ten bývalý velvyslanec Kolář (jsem přesvědčen, že naplno splupraceje s USA) je neúměrně vytěžovaný. Na pořad s Fistejnem v Hydeparku jsem měl sílu jen prvních 15 minut, pak jsem to musel přepnout, protože šlo o duševní zdraví. Je to prostě totální a katastrofická ztráta suverenity jakéhokoliv objektivního zpravodaství.

332152

03.05.2015 08:32

Bernský incident nebo konec protihitlerovské koalice?

filmové zpracování - Osvobození

opus111 89.?.?.?

Shodou okolností, včera běžel na ČT2 4. díl Osvobození, kde byla přesně pasáž, která je popisována v tomto dnešním příspěvku. Příspěvek je velmi kvalitní, děkuji.

Neustále se ukazuje, že anglo-amerika, to je zosobnění všech možných lumpáren a Zla.

Je 70 let po II světové válce a USA se svými spojenci opět rozdmýchávají válečný konflikt v Evropě.

Když pak vidím ty hlupáky, jako je Marhoul, Klvaňa, Gabal, Kalousek a další a další odporné pravičáky, ale i v opačném spektru se najdou dárečci, jako třeba Zaorálek, jak slouží oddaně jejich americkým páníčkům, tak si říkám, jestli už lidi ztratili poslední zbytky rozumu, že takový odpad mohou volit ve volbách. To je hnus!

332220

03.05.2015 09:58

Bernský incident nebo konec protihitlerovské koalice?

RE: filmové zpracování - Osvobození

opus111 89.?.?.?

S tím Sobotkou bych malinko oponoval (i když připouštím, že se mohu také mýlit). Myslím si, že právě na Sobotku nic nemají, proto je proti němu taková hysterie. Když se podíváte do minulosti, tak ať už byl Sobotka ministrem financí nebo je nyní premiérem, tak ekonomika vždy najednou zázračně šlape.

Sobotka ví, že ekonomika stojí na "domácí spotřebě" a proto ji podporuje. Jenže to jde proti zájmům mezinárodních bankéřů, kteří by chtěli otroky z východu držet pod krkem.

Ale jak jsem napsal, třeba mi otevřete oči něčím relevantním.

332224

04.05.2015 13:46

Zápalná oběť

Nejlepší článek na Zvědavci

89.?.?.?

Skutečně ohromující a naprosto perfektně napsaný článek, troufám si označit jej za nejlepší článek na Zvědavci.

332290

04.05.2015 17:16

Bernský incident nebo konec protihitlerovské koalice?

RE: filmové zpracování - Osvobození

89.?.?.?

Čekal jsem spíše nějaké ekonomické argumenty. Je fakt, že toho Zaorálka jako ministra zahraničí také nemusím.

332300

05.05.2015 16:39

Epizoda 1. Bank of England

Nefunguje RSS

opus111 89.?.?.?

Můžete prosím někdo nějak upozornit pana Stworu, že nefunguje RSS?

332350

07.05.2015 11:26

Proč se NATO děsí Ruska

Je mi líto těch obyčejných Ukrajinců

89.?.?.?

Je mi líto těch obyčejných Ukrajinců. Ale Starikov to předvídal naprosto jasně, jakákoliv zrada nebo otálení bude znamenat v konečném důsledku smrt. A ta občanská válka ještě bude hodně krvavá.

A RF nechá Ukrajinu vyhnít až do konce. Není jiné řešení. Jakýkoliv zásah RF na Ukrajině je psychologicky řezem do vlatního těla. Lidé na Ukrajině musí dojít k nezvratnému závěru, že příčinou jejich stavu je banderizace Ukrajiny a obyčejní lidé se musí banderismu zbavit jednou provždy. Nesmí zůstat nic někde zalezlé pod kamenem.

Stalin ten hnědý mor na Ukrajině vyčistil dost pečlivě, ale ukazuje se, že měl být ještě důslednější.

332445

19.05.2015 21:36

Banky vládnou světu. Kdo vládne bankám? (I)

RE: Jak se falšuje v USA nízká nezaměstnanost?

opus111 89.?.?.?

To co tvrdíte si o ČR rozhodně nemyslím.

V ČR je nyní skutečný reaálný růst, protože je tažen především reálnou "domácí spotřebou".

Zvýšení minimální mzdy a zrušení všelijakých zbytečných poplatků, vytvořilo se reálně 150 000 nových pracovních míst. Rostou výrazně mzdy ve všech odvětvích.

To vše táhne v ČR reálně ekonomiku nahoru.

333173

20.05.2015 15:59

Další finanční tsunami právě začala v Texasu

Velmi spekulativní článek

opus111 89.?.?.?

Nemyslím si, že finanční situace se bude odvíjet, jak popisuje autor článku.

Hypoteční krize v USA měla poněkud jiný charakter, než finanční krize v EU z nedostatku likvidity.

USA hypoteční krizi zvládli jednak tím, že kurz USD je odvislý od ropy a dále, že se likvidita stáhla z trhu tím, že daňoví poplatníci zasanovali velké banky.

O nic jiného v podstatě nejde, než zabránit hyperinflaci tím, že by vznikly "nově vytištěné peníze".

USA břidlicovou krizi, pokud vůbec o něčem takovém můžeme mluvit, hravě ustojí.

333198

21.05.2015 01:40

Další finanční tsunami právě začala v Texasu

RE: Velmi spekulativní článek

opus111 89.?.?.?

"Kvantitativní uvolňování" nejsou "nově vytištěné peníze". Je vidět, že vůbec nerozumíte tomu o čem tady píšu!

Za normální situace, pokud jsou do oběhu uvedeny peníze kvantitativním uvolňováním, tak jako protihodnota stojí dluhopis, který se musí splácet. A každou splátkou se takto splacené peníze ihned mažou. Postupně se tímto splácením tyto peníze zcela odstraní z ekonomiky a zaniknou. Jenže, když je někomu odpuštěn dluh bez splacení dluhopisu, tak tyto peníze nejsou staženy z oběhu, pak se jim říká "nově vytištěné peníze" a tyto peníze působí rychle inflaci.

Takže klidně se mi neználkové vysmívejte, ale ty neznalosti jsou na vaší straně.[smích]

333226

21.05.2015 01:43

Další finanční tsunami právě začala v Texasu

RE: Cena ropy - benzínu

opus111 89.?.?.?

Zjistěte si, kolik činí v ČR spotřební daň za litr benzínu a pak, že tato daň je paušálně za litr. Pak nebudete klást takto nesmyslné dotazy.[smích]

333227

21.05.2015 14:54

Další finanční tsunami právě začala v Texasu

RE: Velmi spekulativní článek

opus111 89.?.?.?

Pokud kladete takovéto primitivní otázky, pak je jasné že problematice absolutně nerozumíte, hlavně že ze sebe děláte všeználka.[smích]

Samozřejmě, že peníze na úroky zase vznikají jen jako dluh. Všechny peníze v systému USA a EU bankovnictví vznikají jako dluh.

Jenže dluhová služba je pouze pár procent, kdežto odpuštěná částka je pak 50x vyšší než ty úroky a to je mnoho násobně více "nově vytištěných peněz" než kolik by nevzniko na splácení úroku.

Navíc světová ekonomika roste neustále tempem ročně kolem 2% HDP reálně a je potřeba dostat do ekonomiky a finančního oběhu toto množství peněz. Pokud všechno jede jak má, a dluhová služba je nízká, tak to nečiní žádné problémy.

Problémy nastavají:

1) pokud někdo začne stahovat likviditu (neoliberální šetření)
2) nebo se začnou ve velkém odpouštět dluhy a dostaví se vysoká inflace.

Je evidentní, že této problematice vůbec nerozumíte a jste zmatený dokumenty typu Zeigest a dalšími zavádějícími informacemi na konspiračních webech jako je Svob. Vysílač a podobné nesmyslné projekty.

333273

22.05.2015 01:32

Další finanční tsunami právě začala v Texasu

RE: Velmi spekulativní článek

opus111 89.?.?.?

Nikde v této diskusi pod článkem jsem se nevyjadřoval ke mzdám, tak nechápu, proč odvádíte pozornost.?

Evidentně vám došly argumenty, tak chcete přejít na nějaké zástupné téma.!

Jasně se ukázalo, že ekonomice nerozumíte.

Nejsem zde od toho, abych vás vyučoval a vy mne za to ještě budete peskovat, místo abyste byl vděčný za užitečné a kvalitní informace.

333336

22.05.2015 01:44

Další finanční tsunami právě začala v Texasu

RE: Velmi spekulativní článek

opus111 89.?.?.?

Navíc je pošetilé věřit v mantru neustálého ekonomického růstu, v tak uzavřeném systému jako je světová ekonomika dnes.

Opět píšete nesmysly.!

Jen se podívejte na reálnou situaci růstu HDP v ČR.

Za posledních 25 let jsme nikam reálně nevyrostli.

Vyšší HDP je čistě inflační, v reálné produkci jsme na úrovni roku 1989.

Používáte pouze ekonomické fráze a mýty a zcela vám chybí vlastní originální pohled na ekonomiku, který by čerpal ze skutečného porozumění provázaných ekonomických procesů.

Takovým všeználkům se docela chechtám, jste stejně namyšlený jako ten Hlávka ze Svob. Vysílače, který se vytahuje nějakým "poznáním", ale ve skutečnosti má v hlavě vymeteno. [chechtot]

333337

22.05.2015 01:53

Další finanční tsunami právě začala v Texasu

RE: Cena ropy - benzínu

opus111 89.?.?.?

Ale co to meleš? Řeč nebyla o tom, jak dlouho je nezměněná spotřební daň za benzín. Merito otázky bylo, proč není cena nižší. Tazatel se domnívá, že když cena ropy klesla na méně než polovinu, že by snad cena benzínu měla také klesnout na polovinu.

Jenže tak to není. Stačí si vzít do ruky křídu a lopatu a spočítat si to.

Jenže ty nejsi ani takových elementárních výopočtů schopen, tak tady urážíš něco o "oprusech".

Nejenže nerozumíš ekonomice, navíc jsi ještě vůbec nepochopil pointu té otázky. [smích]

Tak se běž zpátky zahrabat na Svob. Vysílač.

333338

22.05.2015 02:08

Další finanční tsunami právě začala v Texasu

RE: Cena ropy - benzínu

opus111 89.?.?.?

Jestliže pro dodavatele a pumpaře zůstává 15,-Kč, tak si spočítejte, kolik je z toho vstupní cena ropy.

Náklady na výrobu také nebudou výrazně nižší, pochybuji, že v těch destilačkách se topí benzínem. A cena plynu zatím výrazně nezlevnila, ani platy zaměstnancům ani doprava na pumpy.

Ve výsledku ani těm pumpařům nějak výrazně nezůstává více za nehty.

A to je celá pointa toho, že i když ropa zlevní velmi výrazně, pak benzín nebo nafta nemůže stejně proporcinálně zlevnit.

Lidé, kteří toto nechápou, tak ať se věnují něčemu jinému než ekonomice, protože evidentně nemají schonost vidět v proporcích a nikdy se nemohou dopracovat srozumitelného pohledu na ekonomické procesy a zbytečně ztrácejí čas, že se tímto zabývají.

Zcela absurdní je pak nějaký Hlávka na Svob. Vysílači, který tyto procesy absolutně nechápe, ale neustále konspiruje o nějakých bankovních spiknutích a jak ušetří stovky miliard, když zruší úrok a nedochází mu, že nemůže ušetřit něco, co pak nikdy nevznikne.

Je to prostě parádní chechtačka poslouchat ty konspirátory na SV.[smích]

333342

22.05.2015 10:03

Další finanční tsunami právě začala v Texasu

RE: Velmi spekulativní článek

opus111 89.?.?.?

Označení SV používám už jako synonymum všech konspirátorů a lidí myšlenkově vyšinutých. SV je navíc vysílač, kteří šíří démonské nauky všeho druhu a moderátoři šíří nepravdy a také lži co jim síly stačí. Je to naprosto katastrofický projekt, který jde naštěstí do kytek, lidé už tam finančně nepřispívají a ten Hlávka tu démonickou sluj brzy ukončí.

333371

10.06.2015 10:13

Bezhotovostní demokracie nebo bankovní koncentrák?

Neúplné krytí bankovních závazků?

opus111 89.?.?.?

Nemyslím si, že by banky nebyly schopny pokrýt hotovost vloženou na přepážkách.

Problém je spíše v tom, že spousta klientů si uloží převodem bezhotovostní peníze a potom se postaví na přepážku a chtějí vydat hotovost.

Pokud by banka evidovala, kolik klient skutečně vložil a vybral hotovostních peněz, tak by logicky nastala situace, že by si spousta lidí mohla hotové peníze vybírat jen velmi omezeně, protože by mohli jít jen do limitu jimi vložených peněz hotovostních.

Proto, než vytvářet tento systém, tak je lepší rovnou přejít na 100% bezhotovostní platby.

Pan Katasonov, kterého jinak hodnotím jako vcelku velmi kvalitního ekonoma s velkou historickou erudicí, nám tady tentokrát předkládá lehkou bankovní demagogii.

334387

10.06.2015 11:17

Bezhotovostní demokracie nebo bankovní koncentrák?

RE: Neúplné krytí bankovních závazků?

opus111 89.?.?.?

Jistě, přístupy mohou být různé, nemohu tvrdit, že s vámi zásadně nesouhlasím.

Ovšem, aby ekonomii řídili zásadně matematikové, tak to s vámi rozhodně nemohu souhlasit.

Právě, že dnešní ekonomika bere do úvahy spoustu nematematických okolností a proto je to ekonomika a nikoliv matematika.

Kalousek 7 let lidem nalhával, že když se zvýší minimální mzda, tak se zvýší nezaměstnanost, že prý je to matematicky logické. Vždy jsem tvrdil pravý opak.[smích] A vidíte, ČSSD prosadila zvýšení minimální mzdy již o 1 200,-Kč a 170 000 lidí našlo novou práci během pouhých 1,5 roku.

Nejnovější ekonomický blud, který jsem v ČT zaslechl, tak to se vyjádřil ekonomický demagog Seláček, že by si každý měl zodpovědět vlastní osobní HDP.

Pokud pominu, že žádné osobní HDP neexistuje, že je to totální demagogický blud, tak pouhým výpočtem vím, že když roste položka "domácí spotřeba", tak je jasné, že v celku roste životní úroveň obyvatel ČR.

ATD.

Kdyby se dal život vypočítat, jak by to bylo krásně jednoduché, viďte? [smích]

334396

10.06.2015 17:53

Bezhotovostní demokracie nebo bankovní koncentrák?

RE: Neúplné krytí bankovních závazků?

opus111 89.?.?.?

Ano, růst mezd 3,3% považuji za výrazný růst, jelikož inflace se pohybuje poslední dva roky velmi nízko kolem 0,5%, takže se jedná o reálný růst mezd minimálně 2,5%. A další reálný růst ve všech odvětvích je očekáván, neboť ekonomika je ve výrazném růstu před 4% HDP.

Co se týče nezaměstnanosti, tak na konci roku 2013 hlásil ČSÚ kritický stav 650 000 lidí bez práce, byly toho plná média.

Nyní je stav 480 000 registrovaných nezaměstnaných, takže skutečně 170 000 lidí našlo novou práci.

Je zbytečné, že se snažíte manipulovat se statistickými daty.[smích]

Sleduji trendy dlouhodobě.

334432

10.06.2015 18:25

Bezhotovostní demokracie nebo bankovní koncentrák?

RE: Neúplné krytí bankovních závazků?

opus111 89.?.?.?

Ještě krátce k té nezaměstnanosti, aby bylo zřejmé, jak tady lžeš Vopice.

Tady je odkaz http://zpravy.e15.cz/domaci/ekonomika/nezamestnano..., kde je jasně uvedeno, že na konci května bylo nezaměstnaných už jen 466 000 a ty lžeš ve tvém prolhaném příspěvku, že 525 000, což vytváříš lež o výši 60 000 nezaměstnaných v rozdílu.

Na konci ledna roku 2014 toho byly plná média, že po Kalouskovi se ČR dostala na hrozivé číslo 650 000 lidí bez práce. Moc dobře si to pamatuji.

Tady je odkaz, který hovoří o čísle 629 000.
http://www.kurzy.cz/zpravy/362105-cr-pocet-nezames...

Takže k dnešnímu dni vláda premiéra Bohuslava Sobotky vytvořila již více než:

629 000 - 466 000 = 163 000 nových pracovních míst.

Ve skutečnosti je to už více než 180 000 nových pracovních míst!

Jasně se ukázalo Vopice, jaký jsi prolhanec!

334435

10.06.2015 20:42

Bezhotovostní demokracie nebo bankovní koncentrák?

RE: Takto asi nie..

opus111 89.?.?.?

Pokud byste znal něco o ekonomice Katasovnova, tak byste věděl, že právě Katasovnov je proti zavední "zlatého standardu" a má pro to velmi dobré důvody.

334442

10.06.2015 20:49

Bezhotovostní demokracie nebo bankovní koncentrák?

RE: Neúplné krytí bankovních závazků?

opus111 89.?.?.?

Když se nehodí reálná dat, tak se začne vařit z vody?

Tak co takový benzín, ten nezlevnil výrazně? Oblečení a boty, také nezlevnily? Mobilní volání nezlevnilo (-20%)? Jízdní kola zlevňují, stejně jako počítače zlevňují, i kdy USD šel nahoru, paradoxně! Metalizované odpory v GME šly s cenou na 50%, blueray mechaniky stály 7 tisíc a dneska stojí 1700.

Brambory stály před dvěma lety 23Kč/kg, dneska stojí 6Kč/kg.

A takto bych mohl pokračovat u stovek dalších položek.

Jste jen zástup zaslepených lhářů.

334443

10.06.2015 20:56

Bezhotovostní demokracie nebo bankovní koncentrák?

RE: Neúplné krytí bankovních závazků?

opus111 89.?.?.?

Samozřejmě, že vláda. Vláda vytváří podmínky pro hladký chod ekonomiky. Všechna ta ekonomická opatření, která nalila do oběhu peníze, tak rozjela ekonomiku a tvorbu nových pracovních míst.

Zvýšily se výdaje vlády, zrušily se nesmyslné poplatky u lékaře a druhý pilíř neodsává miliardy. Zvýšila se minimální mzda, což táhne nahoru také reálné mzdy v ostatních tarifech. Valorizovaly se důchody.

Přesto se vláda nezadlužuje. Celkový státní dluh je nižší o 20 miliard. A procentuálně k HDP poklesl o 4%.

Prostě je to tak, je to Sobotkova zásluha, že ekonomika šlape a růst HDP je více než 4%.

Prostě jste jen tlupa lhářů, kteří závidí úspěchy ČSSD.

334445

10.06.2015 22:52

Bezhotovostní demokracie nebo bankovní koncentrák?

RE: Neúplné krytí bankovních závazků?

opus111 89.?.?.?

Jenže důchodcům přidali mnohem více než 50Kč za měsíc, dostali v průměru přes 200kč za měsíc, což je 2400 za rok a to už takový důchodce pozná. A příští rok dostane totéž. A to už bude 5000Kč za rok navíc. Navíc nemusí platit nesmyslné poplatky u lékaře.

A platy úředníků, hasičů, policistů šly nahoru o tísíce.

Není pravda, že to táhne bankovní sektor, ve Škodovce je průměrný plat 33 000Kč za měsíc.

A zvýšení minimální mzdy o 1 200,-Kč je zvýšení o 15% a to ten člověk také výrazně pozná.

Jsi jen závistivý ignorant, který ničemu nerozumí. A můžeš jít volit Kalouska, to je stejný ignorant jako ty!

334452

10.06.2015 23:00

Bezhotovostní demokracie nebo bankovní koncentrák?

RE: Neúplné krytí bankovních závazků?

opus111 89.?.?.?

Já jsem nikde netvrdil, že to chci zavést v běžném životě!!!

Jen jsem ukázal, kde není problém.

Proč by banka měla lidem vyplácet hotovost při runu na banku, když vetšinu peněz si tam lidé hotově neuložili?

To těm lidem nedochází???

Už několikrát jsem měl podobné příspěvky na ekonomické téma a vždy se v diskusích ukázalo, že lidem chybí čisté analytické myšlení a mají mysl zablokovanou všelijakými předsudky a vkládají mi do úst věty, které jsem nikdy nepronesl apod.

Mnozí se nestydí otevřeně lhát a vymýšlet si.

Lidé jsou plni zloby, hlouposti a závisti.

Vůbec se nedivím, že si elita dělá s lidstvem co chce, když většinu lidstva tvoří lidé s poškozeným myšlením.

334454

11.06.2015 01:36

Bezhotovostní demokracie nebo bankovní koncentrák?

RE: Neúplné krytí bankovních závazků?

opus111 89.?.?.?

blábolíš akorát ty!

Já se bavím právě o té formě peněz a ne nějaké filozofické šplechty o podstatě, to by byl námět na zcela jiné téma.

Všichni se tady chvástáte, jak máte nastudovány všelijaké Zietgeisty a jiné kraviny a přitom nechápete, že banka nemůže vyplácet veškeré závazky na přepážce v hotových penězích, když i v článku je jasně napsáno, že hotovost je v dnešní době jen pár procent celkové měny.

Tak zásadní souvislosti nikomu nedochází.[smích]

Peníze nejsou kryty hotovostí! Peníze jsou především směnný prostředek, jinými slovy, mělo by být co za ty peníze koupit.

A když není co koupit, tak ztrácejí hodnotu a jsou znehodnocovány inflací.

I tvoje rakce jasně ukázala, že máš myšlenkové bloky a ničemu nerozumíš a nejsou ti zřetelné naprosto jednoduché a triviální souvislosti.

334465

11.06.2015 01:54

Bezhotovostní demokracie nebo bankovní koncentrák?

RE: Neúplné krytí bankovních závazků?

opus111 89.?.?.?

Píšeš naprosté bláboly![smích]

Stačí se podívat kolik je na ulici aut. Večer není kde zaparkovat, když přijedu trochu později! Každé místečko zabrané a ráno všichni někam vyrazí. Že by do práce? Není vyjímka, že rodina projezdí měsíčně 5 tisíc za benzín. Každý není chudák jako ty! V březnu narostly tržby meziročně za benzín o 8%, i když je benzín mnohem levnější. Už ti to dochází jaký jsi jouda?

Potraviny ani náhodou nešly nahoru o 100%. Za posledních 6 let šly potraviny nahoru o 20% v průměrné cenové hladině. Brambory slevnily meziročně na třetinu! Dá se to snadno najít na stránkách ČSÚ, kde je celý spotřební koš, všech 1800 položek. Každá položka má také svůj váhový index.

Všechno se kupuje, televize, auta, pračky, ledničky, prostě všechno. A to, že to není každý den, ale třeba jen jednou za pět let, je právě zohledněno tím váhovým indexem. Tržby internetových obchodů narostly meziročně o 20%

Zcela mimo realitu žiješ akorát ty s těmi tvými bláboly a kdybych tě někde potkal v hospodě, tak bys akorát ty nachytal na rypák, to si piš!

334467

11.06.2015 08:32

Bezhotovostní demokracie nebo bankovní koncentrák?

RE: Neúplné krytí bankovních závazků?

opus111 89.?.?.?

Bavili jsme se o inflaci za poslední rok. Vůbec nerozumím, proč sem taháte ceny z roku 1995? To si děláte srandu?

Samozřejmě, že benzín nikam zpátky nešel. Pořád je levnější v průměru o pět korun. Až bude za 38 tak bude zpátky a to není.

Brambory meziročně výrazně zlevnily a žádné, že poklesla výroba.

Výroba naopak ve všech ohledech startuje, nejvíce ve stavebnictví, ale prakticky všude.

Žádné odpovědi jsem se nevyhnul. Hodnota Eura v jednotlivých zemích nesouvisí s inflací. Je třeba počítat cenovou hladinu v každé zemi zvlášť.

Způsob vaší odpovědi dokládá, že problému inflace a peněz obecně vůbec nerozumíte.

334477

11.06.2015 08:42

Bezhotovostní demokracie nebo bankovní koncentrák?

RE: Neúplné krytí bankovních závazků?

opus111 89.?.?.?

Jestliže průměrný plat vyskočí o 1000Kč, tak je to maroekonomicky velmi výrazný skok. Stejně tak skok minimální mzdy o 1200Kč je makroekonomicky velmi dramatický, navíc v tak krátkém období.

To výrazné navýšení minimální mzdy je za velmi krátké období 2 let. Pravicové vlády nic nenavyšovaly, protože tvrdily mýtus, že to zvýší nezaměstnanost. Ale jak vidět, tak zvýšení minimální mzdy nezaměstnanost prudce snížilo o 180 000 za pouhý necelý rok a půl.

V lednu 2014 se média předháněla v informaci o maximální nezaměstnanosti 650 000 lidí bez práce.
http://www.kurzy.cz/zpravy/362105-cr-pocet-nezames...


Nyní je to už pod 470 000 lidí na ÚP.
http://zpravy.e15.cz/domaci/ekonomika/nezamestnano...

Je vidět, že vůbec ničemu nerozumíš.

334478

11.06.2015 08:54

Bezhotovostní demokracie nebo bankovní koncentrák?

RE: Neúplné krytí bankovních závazků?

opus111 89.?.?.?

Já si myslím,, že to je to jádro problému. Už dnes většina finančních operaci probíhá bezhotovostně a naprosto přirozeně, aniž by byly nějak zvlášť vynucovány.

Pokud si běžně většina klientů nechává posílat své peníze, například výplatu bezhotovostně, tak nemůžou najednou udělat všichni run na banku a požadovat platby hotově. Prostě ten systém není takto nastaven.

Jedna banka to samozřejmě zvládne, protože ji pomůže Centrální banka, ale více bank by byl problém.

Nechápejte mé příspěvky jako cestu k realizaci, já jen dávám podněty k zamyšlení.

Elektronické peníze místním diskutujícím vadí, ale mnozí by všechno v hotovosti také nectěli mít a ani to není fyzicky možné.

Různé zlaté standardy jsou také nesmysl, protože brzdí ekonomiku, o tom už Katasovnov také měl přednášku.

Kudy je tedy cesta? Kdyby to bylo tak jednoduché, tak už by se na tom jistě dělalo, ale nedělá.

Možná nejlepší je úplně zrušit peníze. Ale to si ještě chvíli počkáme.[smích]

334479

11.06.2015 21:35

Bezhotovostní demokracie nebo bankovní koncentrák?

RE: Neúplné krytí bankovních závazků?

opus111 89.?.?.?

Zase ty tvoje demagogie Vopice.

Zcela účelově zamlčuješ, že bezprostředně před zvednutím minimální mzdy vládou B. Sobotky zvedl minimální mzdu o 500Kč Rusnok, a to bylo od srpna 2013 a dnes je minimální mzda 9200.

Takže pokud ti to nedochází, tak do července 2013 to bylo 8000Kč.

Takže počítejme: srpen až prosinec 2013 je 5 měsíců + 12 měsíců 2014 + 5 měsíců 2015. Celkem tedy 22 měsíců. Takže jak vidíš zcela jasně, necelé dva roky a minimálná mzda je vyšší o 1200Kč oproti červenci 2013.

Čísla průměrné mzdy rozhodně neuvádíš za mnou uváděné období 1,5 roku.

Navíc opět zcela účelově uvádiš jednotlivá čtrtletí, kdy se čísla mezi těmito časovými úseky značně liší. Paradoxně přijem za 4 čtvrtletí 2013 je přes 26 tisíc.

Objektivně je třeba vzít průměrný příjem dosažený za rok 2013 a průměrný příjem za rok 2014.

To už budou zcela jiná čísla.

V roce 2013 dosáhla průměrná mzda výše 25 128 Kč
zdroj:https://www.czso.cz/csu/czso/cri/prumerne-mzdy-4-c...

A v roce 2014: V roce 2014 dosáhla průměrná mzda výše 25 686 Kč, v meziročním srovnání činil přírůstek 608 Kč (2,4 %).
zdroj: https://www.czso.cz/csu/czso/cri/prumerne-mzdy-4-c...

Za rok 2015 zatím neznáme výsledky za druhé čtvrtletí. Srovnávat s výsledky prvního čtvrtletí je zavádějící. K nejvyšším nárustům, podle toho jak sleduji ekonomické debaty, dochází právě nyní ve druhém čtvrtletí a bude to pokračovat výrazně až do konce roku 2015, kdy očekávám nárust na 27 tisíc.

Tekže jsem ti opět naprosto přesvědčivě prokázal jaký jsi pohádkář a ekonomický bajkař a neustále si vymýšlíš nějaké Vopičky a ničemu nerozumíš Vopice.

334525

12.06.2015 00:02

Bezhotovostní demokracie nebo bankovní koncentrák?

RE: Neúplné krytí bankovních závazků?

opus111 89.?.?.?

Celý tvůj příspěvek je zmatený a myšlenkově nesrozumitelný.

Inflace se samozřejmě odvíjí i od té ceny brambor a mnoha jiných komodit a služeb.

Prostuduj si na ČSÚ složení spotřebního koše. Je tam celkem přes 1800 položek a každá položka má také stanovenou statistickou váhu.

Dále, pracuje se s cenou makroekonomickou, to jest s cenou nikoliv jen jednoho Supermarketu, ale rozložením na více prodejních místech a dělá se průměr.

Samozřejmě, že výroba startuje výrazně ve stavebnictví. Tam je nárust přes 20%.

Nebavíme se o dlouhodobém vývoji benzínu. Řeč byla o tom, že meziročně prodce cena poklesla. Přesto obraty jsou o 8% vyší než před zlevněním. Benzín tedy velmi významně ovlivnil cenovou hladinu v ČR. Rusnok o tom hovořil, že je to pro ekonomiku pozitivní deflační tlak.

Je vidět, že té inflaci vůbec nerozumíš. Vůbec nezáleží, že mají v různých zemích stejné EUR. Přesto mohou mít různé země různou míru inflace.

Inflace určuje o kolik procent narostla cenová hladina oproti cenové hladině stejného období minulého roku.

A protože ceny stejného zboží jsou v různých zemích jiné a ceny se mohou vyvíjet různě, vyvíjí se také v různých zemích jinak inflace, i když všichni platí stejnou měnou.

Například velmi patrný je rozdíl ve vývoji cen v Řecku a proti tomu v Německu.

Je to samozřejmě ráj pro překupníky a pašeráky všeho druhu, ale to s tím nesouvisí, to jen tak na okraj.

Jak jsem psal, máš obrovský problém s jednoduchým analytickým myšlením a nedokážeš se vyjadřovat myšlenkově srozumuitelné.

334538

12.06.2015 07:07

Bezhotovostní demokracie nebo bankovní koncentrák?

RE: Neúplné krytí bankovních závazků?

opus111 89.?.?.?

Na rozdíl od zaměstnanců, kteří mají veškeré výhody zaměstnaneckého poměru (placenou dovolenou, placené svátky, placenou nemocenskou, příspěvky na obědy, atd.,atd.) a pak dostanou celkem normální důchod, tak živnostníka po celých těch neskutečných rocích dřiny čeká doslova žebračenka ( 5000 až 9000 Kč za 40 let práce) a nikoliv důchod.

Každý zaměstnanec si musí vydělat na všechny ty výhody, které výše popisujete. Nikdo mu tyto výhody nedává zadarmo. Kdyby si zaměstnanec na to všechno nevydělal, tak by dávno letěl.

Jestliže si OSVČ tyto výhody nedopřává, pak to znamená, že není schopen pracovat s dostatečným výdělkem nebo nasazením nebo obojím.

Nic nebrání OSVČ, aby si vybral dovolenou, aby šel na kvalitní a pravidelný oběd nebo aby si připlatil na vyšší důchod.

Pokud si však nejste schopna zajistit zakázky, ať už z jakéhokoliv důvodu, a vyděláváte málo, pak se nedivte, že jste na tom hůře než zaměstnanec, kterému jeho šéf zajistí dostatek zakázek a zaměstnanec pracuje vysoce ziskově a efektivně.

Celý váš příspěvek o OSVČ, paní, je jedna obrovská demagogie!

Je čas, aby pan Mládek s parazitujícími OSVČ řádně zatočil!

334548

12.06.2015 15:22

Bezhotovostní demokracie nebo bankovní koncentrák?

RE: Neúplné krytí bankovních závazků?

opus111 89.?.?.?

Píšeš totální nesmysly, je vidět, že ničemu nerozumíš a vymýšlíš si souvislosti, které nemají reálný podklad.

Tržby benzínu šly nahoru o 8% a to přesto, že benzín výrazně zlevnil.[smích]

334578

12.06.2015 15:29

Bezhotovostní demokracie nebo bankovní koncentrák?

RE: Neúplné krytí bankovních závazků?

opus111 89.?.?.?

Čísla jsou důležitá!

Ty jenom plácáš nesmysly, aniž bys to podložil jediným ekonomickým číslem.

Tvrzení, že potraviny za poslední rok zdražily o 100%, tak to je naprosto z říše fantazie.

Potraviny za rok 2014 zvedly cenovou hladinu o pouhých 2,3%.

http://www.novinky.cz/ekonomika/372122-prijmy-cech...

Za posledních deset let pak 33%

Avšak průměrná mzda za posledních 10 let se zvýšila o 42%.

rok 2004 = 18 035,-Kč

rok 2014 = 25 686,-Kč

TO JE NÁRUST O 42%!!!

Takže přestaň blábolit a vrať se do ekonomické reality!

334580

12.06.2015 16:46

Bezhotovostní demokracie nebo bankovní koncentrák?

RE: Neúplné krytí bankovních závazků?

opus111 89.?.?.?

Potraviny šly nahoru v roce 2014 o 2,3%. Takže s nějakými 100% se nechte akorát vysmát.

http://www.novinky.cz/ekonomika/372122-prijmy-cech...

Celková inflace za rok 2014 byla pouhých 0,3%.

Je vidět, že nejste absolutně v realitě.[smích]

Za posledních 10 let se zvýšila cenová hladina potravin o 33%

Průměrná mzda za posledních 10 let se zvýšila o 42%

334584

13.06.2015 20:46

Bezhotovostní demokracie nebo bankovní koncentrák?

RE: Neúplné krytí bankovních závazků?

opus111 89.?.?.?

Opět píšeš demagogické nesmysly.

Psal jsi, že tržby za benzín šly dolů!

A já jsem ti napsal, že neznáš ekonomická data. Přestože cena benzínu šla dolů, tak tržby výrazně stouply. Souvisí to s tím, že se rozjíždí ekonomika a je potřeba více zdrojů, jinými slovy více se jezdí.

Cena benzínu šla dolů, protože se výrazně snížila cena vstupní suroviny. Spotřební daň zůstává na stejné výši a % DPH také.

Prostě ničemu nerozumíš a navíc neznáš ekonomická data. Jsi člověk bez vzdělání, bez znalostí a poznání, jsi jen prázdná dunící nádoba, která nemá co nabídnout.

334655

13.06.2015 20:57

Bezhotovostní demokracie nebo bankovní koncentrák?

RE: Neúplné krytí bankovních závazků?

opus111 89.?.?.?

To s tím kuřetem je typická statistická demagogie.

Statistická čísla ukazují makroekonomický pohled na společnost jako na celek.

Budete zřejmě nějaký neschopný člověk, který se neumí prosadit a stresuje vás, že společnost kolem vás jde kupředu, odráží se to ve statistikách, ale vaše životní úroveň stojí.

Já to mám zcela naopak, vidím, že společnost jde kupředu, a také mi přibývá zakázek a jde nahoru má životní úroveň.

Ale za vlastní neschopnost si můžete sám. Začněte od sebe.

334656

13.06.2015 21:41

Bezhotovostní demokracie nebo bankovní koncentrák?

RE: Neúplné krytí bankovních závazků?

opus111 89.?.?.?

Ano, přiznávám, že jsem to Rusnokovo zvýšení sloučil do celkového zvýšení minimální mzdy o 1200 kč a celé jsem to přiznal ČSSD. Správně je to 500 Rusnok a 700 ČSSD.

Ale to není podstatné!

Podstatné je, že se minimální mzda zvýšila o 1200Kč v průběhu 1,5 roku. A to jsem napsal správně!

Kdežto ty jsi demagogicky tvrdil, že to bylo za více let a započítal jsi to od roku 2007.

S tím průměrným platem to ČSÚ uvádí meziročně ke zvolenému datu. Tak to mají napsáno na ČSÚ já jsem nic neupravoval.

A povíme si čísla až budeme znát výsledek za 2 čtvrtletí 2015 a to už bude velmi blízko ten nárust o 1000kč.

Teď se schváně podívej, že ČSÚ uvádí, že v roce 2013 dosáhla PM 25 128 a v roce 2014 25 686. Ano, oni tvrdí, že meziroční nárust byl 608 Kč, ale kolik je 25686-25128? 558!

Je možné, že ČSÚ tam má chybně uvedeno těch 608Kč a správně je to třeba těch 558Kč.

Ale i tak je to slušný nárust, když každému zaměstnanci přidají v průměrů o 560 Kč. Což znamená, že v mnoha profesích to bylo přes 1000kč, jak jsem správně uváděl.

Naprosto zřetelně je to vidět v rozdílu mzdy mezi

1 čtvrtletí 2014 = 24 806
4 čtvrtletí 2014 = 27 200

což je nárust o 2 384,-Kč v absolutním rozdílu výplat v lednu a v prosinci 2014.

Tím nechci samozřejmě nějak demagogicky ohromovat, vím, že to první čtvrtletí bývá vždy velmi slabé.

Proto si počkejme na druhé čtvrtletí a hlavně závěr roku bude impozantní, to jsem přesvědčen.

A garantuji ti, že to bude dramatický nárust!

Shrnuto, snažíš se neustále vytvářet dojem, že se ekonomice ČR ve skutečnosti nedaří. Ale to není pravda. Ekonomice se daří a lidem jde výrazně nahoru jejich životní úroveň, což odráží nárust položky "domácí spotřeba".

Ale ty stejně nevíš co to je "domácí spotřeba", takže ti to tady píšu zbytečně.[smích]

334658

14.06.2015 01:37

Bezhotovostní demokracie nebo bankovní koncentrák?

RE: Neúplné krytí bankovních závazků?

opus111 89.?.?.?

Opět stejně demagogické argumenty, překrucování skutečnosti a neznalost metodiky.

Statistické údaje na ČSÚ mají vypovídací hodnotu proto, že jsou metodicky podložené, nevyzobávají se vhodná čísla jak ty si neustále myslíš a jak to sám děláš.

Nastuduj si na ČSÚ skladbu spotřebního koše a metodiku výpočtu inflace. Je snaha o co nejobjektivnější výpočet, který makroekonomicky odráží hospodářskou realitu. Je možno si také filtrovat čísla o inflaci v jednotlivých sektorech, napříkald spotřební zboží nebo jen segment potravin apod.

Jestliže se uvádí výše průměrného příjmu, tak nikdo tím neříká, že tento příjem mají všichni lidé v ČR. Je naprosto jasné, že jsou lidé s příjmem nižším a lidé s příjmem vyšším. A rozhodně to není tak, jak uvádíš, že 3/4 nedosáhne na průměrný příjem. Zhruba jedna třetina má příjmy vyšší než průmerné. Medián je kolem 23 tisíc, a to už je půl na půl.
Konkrétně: Medián mezd (22 847 Kč) vzrostl proti stejnému období předchozího roku o 2,6 %, u mužů činil 24 847 Kč, u žen byl 20 552 Kč.
https://www.czso.cz/csu/czso/cri/prumerne-mzdy-4-c...

Čísla, které ty uvádíš nemají žádnou objektivní metodologii a jsou naprosto fantasmagorická.

Já právě vůbec neposuzuji ekonomickou realitu podle sebe.

Chtěl jsem tím ukázat, že právě ty posuzuješ realitu neobjektivně, že když se ti nedaří, že se pak musí podle tebe nadařit všem ostatním.

Zde je s velkým nápisem článek, že příjmy Čechů se v roce 2014 zvýšily o 53 miliard. Přestože je článek ideologicky nekorektní, ekonomcká čísla mají vypovídací hodnotu. 2,3% inflace v segmentu potravin a výrazný nárust příjmů Čechů.
http://www.novinky.cz/ekonomika/372122-prijmy-cech...

NIčemu nerozumíš a jen vymýšlíš neustále demagogické nesmysly. Nikdy neuvádíš žádné ověřené zdroje informací, protože by se ta tvoje damagogie ihned sesypala jako domeček z karet.

334662

14.06.2015 09:33

Bezhotovostní demokracie nebo bankovní koncentrák?

RE: Neúplné krytí bankovních závazků?

opus111 89.?.?.?

Zamyslete se nad tím, proč pan Mládek říká, že OSVČ jsou paraziti?

Ve srovnání se zaměstnanci odvádějí na odvodech státu daleko méně peněz než zaměstnanci. Ale ve finále chtějí stejné služby a stejnou zdravotní péči jako zaměstnanci. Navíc, až dostanou nízký důchod, protože málo odváděli na důchodovém pojištění, tak potom brečí jako vy a nechávají si doplácet do životního minima a doplatky na bydlení.

Jsou to prostě paraziti a je třeba s tím Toplánkovským šlendrijánem něco udělat.

Navíc, v roce 2006 odvedli živnostníci na daních 26 miliard a v roce 2013 to bylo už jen 1,2 miliardy. ???

OSVČ parazitují a podvádí, kde jen můžou!

Proto je správné, že se zavede elektronická evidence tržeb a hned bude vidět, kolik zlodějů je v gastronomii a následně v dalších oborech OSVČ.

V celém rozdahu podporuji pana Mládka, živnostníci jsou paraziti.

334667

14.06.2015 12:53

Bezhotovostní demokracie nebo bankovní koncentrák?

RE: Neúplné krytí bankovních závazků?

opus111 89.?.?.?

Ty jenom filozofuješ a nedržíš se faktů. Důkazem toho je, že si pleteš celkovou inflaci a inflaci pouze segmnetu potravin. Jasně je to v tom článku napsáno, že inflace 2,3% se týká pouze segmentu potravin.

Tvoje hausnumero 100% je naprostá fantasmagorie!

Nadpis toho obrázku je snad naprosto jasný:
Vývoj spotřebitelských cen POTRAVIN!
http://media.novinky.cz/397/493977-original1-hsbl0...

Celková inflace za rok 2014 byla 0,3%. V prvním čtvrtletí 2015 se mírně zvýšila na 0,5%.

Opět zdůrazňuji, že nehodnotím ekonomickou situaci ČR podle sebe. Bylo by to zavádějící. Hodnotím ČR jedině jako makroekonomický celek a ten si v posledním roce a půl velmi výrazně polepšil.

Opět jsi ve své reakci ukázal, že ničemu nerozumíš, jsi ideologicky zaujatý a neumíš vyhodnocovat ekonomická data.

334677

14.06.2015 13:11

Bezhotovostní demokracie nebo bankovní koncentrák?

RE: Neúplné krytí bankovních závazků?

opus111 89.?.?.?

Je dobre čitelné, že jste nejprve neco plácl (dobrá, to se stává) a pak jste si nechal delat ostatníma kurs a nechal se uvádet do reality, také vás to donutilo si najít k tomu nejaké linky a pripomenout situaci.

Vůbec nic není čitelné, jak tvrdíte! Na linky jsem přešel až z donucení, abych jednoznačně vyvrátil bláboly různých ekonomických neumětelů. Takže do reality vracím JE, nikoliv oni mne!

Tak si to přopomeňme.

1) cena brambor neovlivňuje inflaci?
skutečnost: cena brambor ovlivňuje segment potravin velmi výrazně
2) inflace v segmentu potravin je 100%?
skutečnost: 2,3% za rok 2014
3) benzín zlevnil a tržby klesly?
skutečnost: tržby se zvýšily o 8%
4) minimální mzda se o 1200kč zvedla za pět let?
skutečnost: minimální mzda se zvýšila o 1200,-Kč v průběhu 17 měsíců, 5 měsíců rok 2013 a 12 mesíců rok 2014.

A mnoho jiných nesmyslů a blábolů, na které jsem ani nereagoval.

Cílem mých komentářů není školení s dokonalým zdrojováním. Já už mám ty informace v hlavě načtené a mám je seřazené a rozumím jim.

Pokud však někdo zásadním způsobem vybočí a začne hlásat nesmysly, navíc, aby ty nesmysly sám ozdrojoval, tak už si potom dám tu práci a vyhledám zdroje a vím, že se nemohu mýlit, protože vše co mám v hlavě uloženo, jsem si dřívě z relevantních zdrojů ověřil, nejčastěji na ČSÚ nebo Eurostatu.

Opět jen dokazujete, že ničemu nerozumíte a snažíte se mi bez jakohokoliv důvodu nasazovat psí hlavu, ve skutečnosti zesměšňujete jen sám sebe.[smích]

334678

15.06.2015 00:27

Bezhotovostní demokracie nebo bankovní koncentrák?

RE: Neúplné krytí bankovních závazků?

opus111 89.?.?.?

Celá tvoje reakce je nesmyslná a opět ukazuje, že ničemu nerozumíš a utíkáš se k nelogickým překrucovacím technikám.

A hned to jasně prokážu!

Toto jsi napsal:
Ješte mejte odvahu priznat nahlas, že i ta vaše inflace 0.5% se nepovedla, a skutečná je vyšší, jak jste doložil svým linkem.

Já jsem skutečně uváděl link na inflaci vyšší než 0,5%, konkrétně jsem uváděl 2,3% a také jsem zcela a jasně uvedl, že se jedná o segment potravin.

Ty jsi mi podsunul, že jsem myslel celkovou inflaci. To proto, že sis toho evidentně nevšimnul, že jsem uvedl segment potravin.

Z těch čtyřech bodů, které ses snažil rozebrat jsi v každém bodu napsal spustu nesmyslů. Například:

>1) cena brambor neovlivňuje inflaci?
>skutečnost: cena brambor ovlivňuje segment potravin velmi výrazně

Mícháte si pojmy jako už i novinári a ekonomové. Cena brambor inflaci zcela jiste "neovlivňuje".


Jasně jsem napsal, že ovlivní výrazně segment potravin. Opět jsi to nebral v potaz.

A dohadovat se o tom, jestli inflaci ovlivní nebo jestli "výše inflace se odvíjí", to jsou jen hříčky se slovy, které mají odvést pozornost, že vůbec nerozumíš podstatě problému. Vůbec si neuvědmuješ proporce. Že brambory jsou základní potravina, která se prodává ve velkém množství, že prodělala nejdramatičtější pokles ceny za posledních 1,5 roku. Drtivá většina potravin stojí poslední dva roky stějně. Chodím každý den nakupovat, dnešní nákup: chleba 25,90, hermelín 24,90, červená paprika 39,90/kg, pivo 5,90, mozarela 14,90, brambory 50kč/10kg, šáteček 6,50, máslo 27kč, veselá kráva 24,90, čokoláda mléčná 14,90, mango 22,90, všechno výborné ceny, které nezavdávají nějaké zvýšené inflaci.

Prostě s tou tvojí 100% inflací se běž bodnout.[smích]

A do obchodu se zavezu za bezín, který šel dolů o 20%.

Zavolám si mobilem, kde mi klesly cena volání 20%.

Jen na tom volání a benzínu šetřím každý měsíc 1500Kč.

A ještě tě ubezpečuji, že nejsem žádný mladík, jak si myslíš.

Jen mám ostrý tón, protože mne točí ty nesmysly, které tady pořád točíš kolem dokola! [bliji]

334700

15.06.2015 00:38

Bezhotovostní demokracie nebo bankovní koncentrák?

RE: Neúplné krytí bankovních závazků?

opus111 89.?.?.?

Ale co to plácáš za nesmysly. Sám mám syna, který má 28 let.[smích]

Živím se právě jako OSVČ již od roku 1995 a to nepřetržitě.

Jenže já platím poctivě daně a všechny odvody a ještě si připlácím na důchodovém pojištění, abych potom v důchodu nenatahoval ruku ke státu, jako nějaký příživník.

A vítám elektronickou evidenci tržeb, protože odstraní z podnikání příživníky a zloděje všeho druhu a bude se mi dařit ještě lépe, protože mi nebude konkurovat nějaký příživník, který všechno ošidí a okrádá stát kde může.

Ty všechno zpochybňuješ, všechno vidíš černě, nezáří z tebe žádný optimismus. Takoví lidí jako ty jsou předem určeni k nezdaru.
[bliji]

334701

15.06.2015 12:34

Bezhotovostní demokracie nebo bankovní koncentrák?

RE: Neúplné krytí bankovních závazků?

opus111 89.?.?.?

V roce 2006 odvedli OSVČ na daních 26 miliard, nyní za rok 2013 jen 1,2 miliardy. A bylo těch OSVČ stejně jako dnes.

Nevěřím, že se někdo půjde raději přihlásit na ÚP, protože tam dostane almužnu 4 tisíce, a to je lepší být ten OSVČ za 20-cku hrubého, než na ÚP za 4 čistého.

Nikdo nikomu neháže klacky pod nohy, jen není možné neustále okrádat stát a poté vykřikovat, že stát dělá státní dluh. To jsou dluhy občanů ČR, protože se krade prakticky všude.

A to si opravdu vzpomeňte, EVT žádné lidi na pracák nevyžene.[smích]

334719

15.06.2015 21:35

Bezhotovostní demokracie nebo bankovní koncentrák?

RE: Neúplné krytí bankovních závazků?

opus111 89.?.?.?

Základem pro výpočet inflace je srovnáním cenové hladiny zboží v obchodech, tedy i cena brambor ovlivňuje vypočítanou cenovou hladinu, která pak ve srovnání s cenovou hladinou minulého roku určí jestli jsme v inflaci či deflaci apod.

Žádná komodita ani segment nejsou referencí. Vše se počítá dohromady, jen se bere ohled na statistickou váhu, to možná nevíte. Ale samozřejmě ČSÚ umí spočítat inflaci i pro zvolený segment, ztřeba právě ty potraviny.

Když podle vás inflaci neurčuje srovnání cenové hladiny spotřebního koše s cenovou hladinou předešlého roku, tak napište které faktory podle vás určují inflaci.

Zatím jste zůstal tajemný a žádné relevantní faktory jste neuvedl.

Navíc byste byl zcela v rozporu s metodikou ČSÚ! [zmaten]

Tvrdit, že cena brambor, šla prudce nahoru je jedním slovem LEŽ!

Před rokem a půl na přelomu roku 2013 a 2014 byla cena obyčejných brambor až 23Kč/kg. Za rok a půl klesla cena brambor na 25% původní ceny. Jestli někde byly i za 3Kč/kg a teď jsou za 6Kč/kg, tak to rozhodně není nějaké prudké zdražení. Vždy se bere cena průměrná a ne nějaké krátkodobé výkyvy.

Prostě neuvažujete jako národohospodář a jako makroekonom.

Jestli jste něco nenapsal, tak jsem si vás opravdu mohl splést, asi s tím sposťákem Vopicí.

Zajímají mne ty vámi uváděné tajemní faktory, podle kterých se vypočítává inflace.[smích]

334737

16.06.2015 08:34

Bezhotovostní demokracie nebo bankovní koncentrák?

RE: Neúplné krytí bankovních závazků?

opus111 89.?.?.?

Jestliže OSVČ nenatahuje ruku na sociální dávky nebo podporu v nezaměstnanosti, tak to vůbec ještě neznamená, že neužívá jiných služeb státu.

A pokud na tyto služby přispívá výrazně méně než zaměstnanec, ale tyto služby čerpá, tak je OSVČ příživníkem a parazitem na státu.

Proto je nutné OSVČ razantně zvýšit daně, snížit razantně paušály a zvýšit odvody na sociání pojištění a všude zavést EET.

334757

21.06.2015 21:30

Bezhotovostní demokracie nebo bankovní koncentrák?

RE: Neúplné krytí bankovních závazků?

opus111 89.?.?.?

To je úplně jedno o jakých potravinách jste hovořil. Důležité je, že v segmentu potravin celkově, je inflace kolem 2,3% a vámi uvádených 100% za rok 2014 je v segmentu základních potravin naprostá fantasy.

Co se týče nájmů, nejde ani tak o to, o kolik se zvýšily výdaje v absolutní hodnotě, ale je zapotřebí podívat se na paritu kupní síly. Kupní síla parametrů bydlení, to jest teplo, elektřina, vodné, stočné, plyn, se snížila díky nesmyslnému šetření Kalouska asi o 25% za posledních 7 let, kdy nejvyšší kupní síla byla za vlád ČSSD v roce 2005, 2006 a vlivem setrvačnosti v ekonomice kulminovala ještě v roce 2007, kdy se již pokoušel o vládnutí Topolánek a za pomocí přeběhlíků Melčáka a Pohanky, byl konečně ustaven premiérem druhé Topolánkovy vlády v lednu 2007.

Poslední dva roky se však situace i v tomto segmentu významně stabilizovala a pokles kupní síly v segmentu bydlení je v řádu několika procent, zdali vůbec nějaký pokles.

Pokud vám to pomůže, tak si prostudujte tento odkaz:

https://www.czso.cz/staticke/mr_average/index.html...

335186

25.06.2015 09:05

Texas – bašta separatismu v USA

RE: Záhada

opus111 89.?.?.?

Je mi záhadou, jak můžete v tak krátkém příspěku nadělat tolik gramatických chyb?

vezmě?

světky?

kolabsu?

335410

05.07.2015 09:23

Řecko může opět zachránit Západ

RE: Agrese muslimu do Evropy ze Spanelska,

opus111 89.?.?.?

Rozhodně nemáte pravdu, že všichni dluží všem!

Státy si nedluží sobě navzájem.

Státy jsou zadluženy mezinárodní bankovní elitě, která stojí nad státy.

A tato bankovní elita si skutečně žije extrémně nad poměry, to si obyčejný člověk ani nedokáže představit, v jakém přepychu prožívají život na této planětě.

Nejsem však zastánce toho, zcela zrušit banky. Mnohé finanční nástroje a služby jsou lidem užitečné a prospěšné.

Ovšem zrušit ten vyděračský systém zadlužování nebude jednoduché, jelikož je ovládán mafiány, kteří se neštítí ničeho, když prosazují své zájmy. Viz v poslední době mnoho bankéřů zcela náhle skočilo z okna.

336007

05.07.2015 17:38

Řecko může opět zachránit Západ

RE: Agrese muslimu do Evropy ze Spanelska,

opus111 89.?.?.?

To je samozřejmě vždycky otázka, jestli jsou ty peníze vytvořeny ze vzduchu?

Zřejmě máte představu, že by bankéři měli půjčovat jen peníze, které odněkud získali a jsou již něčím podložené.

Jenže takto to nemůže probíhat v reálné ekonomice. Peníze jsou především směnný prostředek, kromě mnoha jiných funkcí, a pokud je v ekonomice vyprodukovaná nějaká hodnota, ať už duševního nebo hmotného vlastnictví, tak je třeba tuto hodnotu pokrýt potřebným množstvím financí, aby mohla probíhat směna.

V reálné ekonomice se ví, že 100% ekonomické produkce nemusí být pokryto financema, protože ne všechno zboží právě prochází směnou. Například koupíme dům a dalších 50 let jej používáme a neprodáváme jej.

Naopak reálně pak nastávají také období, kdy je nedostatek takzvané likvidity, to jest tvorba peněz pokulhává za tvorbou reálných ekonomicých hodnot. Potom centrální banky musí množství peněz přifouknout. Čili už jenom párují množství peněz k již existujícím hodnotám. Je to tedy tvorba peněz z čistého luftu?

Já si myslím, že ne.

Z tohoto krátkého vysvětlení považuji vaše vysvětlení za silně přistřižené, neodpovídající realitě, hodně konspirativní, zřejmě byste si rozuměl s tím blábolistou Hlávkou na Sobodném vysílači.[smích]

336033

05.07.2015 17:56

Řecko může opět zachránit Západ

RE: Základným zlom celého systému sú úroky.

opus111 89.?.?.?

Máte naprosto zkreslenou představu.

Všechny peníze jsou reálné, dokud obíhají v ekonomice.


Pokud banka vyprodukuje, jak vy říkáte z ničeho, milión korun a někdo si je půjčí, tak nastane následující:

Bankéři si nemůžou vytisknout peníze jen tak pro sebe, vždy je musí do oběhu pustit jako úvěr. Pokud si nějaký člověk tyto peníze půjčí, pak má možnost vrátit bance buď ty peníze, nebo mu mohou zabavit dům, vrátí peníze ve formě domu.

Jenže vy nechápate další proceduru tohoto postupu, že při splátce jsou tyto peníze (hodnoty) automaticky likvidovány.

V krajním případě by banky dokonce měly ty domy zlikvidovat. Nejčastěji je však prodají a zlikvidují ty peníze, kterými se umoří splátka.

Tuto výše popsanou část procesu zcela vynecháváte! A to je velká chyba!

Úroky se samopzřejmě nelikvidují, protože ty jsou pokryty v reálné ekonomice směnnou proti hodnotou. Bylo by tedy absurdní je likvidovat.

Celý ten váš popis bankovního systému je nesmyslný blábol typu Zeitgaist, budete si dobře rozumět s tím blábolistou Hlávkou na Svobodném vysílači.

336035

05.07.2015 19:17

Řecko může opět zachránit Západ

RE: Agrese muslimu do Evropy ze Spanelska,

opus111 89.?.?.?

Nevím proč upřesňujete, že peníze vznikají v centrálních bankách, když já jsem ve svém příspěvku napsal, že právě tam vznikají.

Tak proč upřesňujete???

Máte v mysli nějakou zaseknutou smyčku, že nejste schopen pokračovat k jádru věci?

Šlo přeci především to, proč se dostávají do oběhu a jak se uvádí do oběhu.

Dále se můžeme hrabat v tom, co bylo nebo by mělo být dříve, jestli reálná ekonomická hodnota a teprve následně směnná protihodnota, nebo naopak.

Mylsím si, že v současné ekonomice je to jedno.

Současná reálná ekonomika je postavena na směně přes finance. Tak to prostě je!

Vzhledem ke komplexnosti finančního systému je vcelu jedno, jestli jsou generovány nejdříve peníze a následně jsou pokryty hodnotou, nebo jestli ekonomika produkuje hodnotu a následně je vytvářený směnný prostředek ve formě peněz.

Takže si myslím, že se v tom hodnocení nemýlím.

336043

05.07.2015 19:30

Řecko může opět zachránit Západ

RE: Základným zlom celého systému sú úroky.

opus111 89.?.?.?

Svět financí je komplexní.

Peníze na úrok získáte tím, že něco vyrobíte a někomu jinému to směníte za peníze. Tímto jsou tyto peníze pokryty hodnotou. Nikdo vám ty peníze nedá zadarmo. Úvěr memusíte pokrýt hodnotou, prostě jen vrátíte co jste si půjčil (je to sice absurdní) a tyto peníze zaniknou.

Můžeme se pak ptát donekonečna, kde získal peníze ten komu jste něco prodal a zase ten další a tak dále. Ale to už je zcela jiný námět.

V každém případě, výnos úroku je vždy pokryt proti hodnotou.

Je mi jasné, že teď hned začnete namítat, že si na to zaplaceí úroku také mohl půjčit, ale to jen odkládá konečnou finalizaci pokrytí úroku protihodnotou.

Zcela jiná situace nastává, když jsou dluhy odpuštěny, jako se to může stát u Řecka. To je velmi nebezpečná situace, neboť odkládaná finalizace pokrytí protihodnotou nemusí nastat, navíc se přestanou stahovat splátky úvěru a vzniknou "nově vytištěné peníze" (bankovní slovní obrat), vždy to vede k nějaké míře inflace.

336045

05.07.2015 19:49

Řecko může opět zachránit Západ

RE: Základným zlom celého systému sú úroky.

opus111 89.?.?.?

Pokud je vklad na úvěrový účet klienta aktivem banky a při splátce je pasivem, tak vzájemným zápočtem hodnota zaniká.

Kdyby to byl tak šíleně inflační proces jak popisujete, tak by nebyla v ČR za poslední dva roky inflace velmi nízká do 0,5%. Posledních deset let je celkově nízká.

Inflace byl vysoká jen v období těch Klausovic rozkrádaček státu v letech 1991-1999.

Ani si nemyslím, že by komerční banky vytvářely finance na základě frakčních rezerv. Nemají to zapotřebí, úložky občanů (1,7 biliónu) jsou v ČR vyšší než půjčky občanů (1,3 biliónu).

Jak jsem se již vyjádřil v předešlých příspěvcích, ten proces je velmi komplexní a rozhodně se nedá ozbnačit jako "falšování peněz".

336046

06.07.2015 07:42

Řecko může opět zachránit Západ

RE: Základným zlom celého systému sú úroky.

opus111 89.?.?.?

Jste videntně ovlivněn těmi výplody Zeitgaist a nejste schopen samostatně uvažovat.

Možná neexistuje v bankovní branži termín "výnos úroku", ale jistě každý pochopí co je tím myšleno, že úrok se stává výnosem půjčky.

Nemáte pravdu, že úrok není možné pustit do oběhu. Jsou to peníze, takže je možno jimi platit. Banka tyto peníze normálně používá, jsou to její aktiva, kterými může platit mzdy zaměstnanců, kupovat nějaké nové prostory, hlavně platit výnosy divident apod, může nakupovat jiné dluhopisy, obchodovat s nimi na finančních trzích obecně. Tímto se tyto peníze normálně dostávají do oběhu a vůbec nemusí být uvolněny jako půjčka.

Peníze mají fungovat především jako směnný prostředek, proto každé koruně odpovídá v reálném životě nějaká protihodnota. Vzhledem k tomu, že systém je komplexní, není možno hlásit každý vyrobený automobil a hned vygenerovat směnnou hodnotu v penězích. Bankovní systém se řídí mírou inflace. Podle toho se řídí emise peněz nebo stahování likvidity.

V daný moment se po mně chtějí jako úrok peníze které nemám, ale mohu svou prací vygenerovat hodnotu a peníze na úrok získat směnou této hodnoty někomu jinému a ten mi ty peníze dá.

Tvorba hodnot roste celosvětově asi 2% ročně. Proto ekonomika vyžaduje přísun nových a nových peněz. Proto se také opustil zlatý standard, protože těžba zlata je pouze kolem 0,8% ročně a nestíhá krytí.

Vůbec jste nepochopil, že banka, i když vám zabere barák, tak ten barák ji stejně nepatří, protože ani ta nesplacená jistina nebyla nikdy její, Banka je pouze správce toho mechanismu.
Splátka jistiny splacením zaniká, a protože nebudeme bourat baráky, tak se ten barák prodá a splátka se odepíše, zanikne.

V tom se právě šíleně mýlíte, že vůbec nechápete, jak ten bankovní systém funguje.

Tvrdíte bludy, že úroky nejdou do oběhu a dále nechápete, že každou splátkou jistiny, tyto peníze zanikají.

Byl o tom článek tady na Zvědavci, od nějakého bankovního pracovníka, bylo to dost blbuvzdorné.[smích]

336069

06.07.2015 08:17

Řecko může opět zachránit Západ

RE: Základným zlom celého systému sú úroky.

opus111 89.?.?.?

To je pouze vaše tvrzení, že inflace je důsledek úroku. Rozhodně to není důkaz, že tomu tak skutečně je. Máte narušené myšlení, když vaše názory vydáváte za důkazy.

Jestliže je systém emise peněz založený na úvěrování, každá koruna vznikla jako dluh, pak je naprostým nesmyslem chtít tyto dluhy splácet!

Tento přístup prosazují neoliberálové, ovládání finanční mafií, když chtějí narušit rovnováhu v ekonomice a začnou tlačit na splácení a vždy jako následk se projeví kolaps ekonomiky.

Ač vám to může znít pardoxně a nepochopitelně, kolapsy ekonomik jsou vždy důsledek splácení, zatímco zadlužování vede vždy k rozkvětu ekonomiky.

Tento způspb emise peněz je tedy naprosto v pořádku. Co však není v pořádku, že výnosy, tedy úroky jsou privatizovány - když neberu v úvahu, že banky platí 14% daně. S tím bude nutné do budoucna něco udělat, jinak tady vždy budeme mít sortu lidí, kteří si bezpracně budou žít značně nad poměry.[smích]

Tedy jak vidíte, úvěrování ani úrok nejsou ve své podstatě chybné nebo špatné, chybná je ta privatizece výnosů a často pak i socializace ztrát.

V socialismu před rokem 1989 to fungovalo báječně. Úroky se jednak rozpoštěly zpět klientům, kteří měli vklady (a tyto úroky byly řádově vyšší než dnes) a zbytek šel jako výnos státu, a sloužilo to opět pracujícím. Tento bankovní systém byl velmi spravedlivý!

336071

06.07.2015 11:39

Řecko může opět zachránit Západ

RE: Základným zlom celého systému sú úroky.

opus111 89.?.?.?

Napsal jste to naprosto přesně a jak se zde rádi někteří jedinci vyjadřují, blbuvzdorně. Pokud tomu přesto někdo bude vzdorovat, tak to už je vážná věc.[smích]

Bohužel ekonomika není blbů vzdorná, protože k pochopení vyžaduje inteligenci.

Když napíšu, že při splácení jdou ekonomiky do kopru a při zadlužování se ekonomikám daří, tak se hned najdopu inteligenti, kteří poukáží na případ Řecka, že ti se tím zadlužením tedy opravdu dopracovali k prosperitě. A přitom jim zcela uniká, že Řecko se nezadlužovalo ve prospěch své ekonomiky, ale že se zadlužovalo ve prospěch Německa, USA a Francie, kdy ještě v roce 2010 mělo Řecko výdaje na armádu přes 7% HDP a tyto peníze nešly do Řecké ekonomiky. Přitom Německo nebo Francie se držely hezky nízko, jen 1% HDP.

Kdyby totiž šly do Řecké ekonomiky, tak by plně platil můj axiom o zadlužování (prosperita) a splácení (úpadek).

Jenže lidem chybí tato elementární rozlišovací schopnost a do toho jim ještě mozky propere Zeitgeist. Někteří si ještě pustí Svobodný vysílač a tam to dorazí poblouzněný Hlávka.[smích]

336089

06.07.2015 12:31

Řecko může opět zachránit Západ

RE: Základným zlom celého systému sú úroky.

opus111 89.?.?.?

S tím vaším vysvětlením inflace rozhodně nemohu souhlasit.

Posledních několik let je Eurozóna téměř v deflaci nebo ve velmi mírné inflaci. Viz ČR, kde je inflace v řádu desetin procent.

Rozhodně se inflace neodvíjí jedině od nadměrného pumpování peněz do ekonomiky. Tyto jevy jsou komplexní a různě provázané.

Tvorba hodnot 2% celoplanetárně, tuto částku uvádí uznávaný ekonom Katasovnov, který měl přeložený článek i zde na Zvědavci. Já se s jeho závěry celkem ztotožňuji.

Inflace se počítá ze srovnání cenové hladiny. Systémově se cenová hladina sleduje pomocí spotřebního koše. To už jsme tu několikrát v diskuzích probírali a nemá cenu to rozebírat stále kolem dokola.

Rozhodně v současné době nekopíruje inflace úroky bankovního sektoru. Úroky jsou navíc zcela jiné u ECB a zcela jiné u komerčních bank, úvěry na bydlení klesly pod 2%, ECB nebo ČNB půjčuje buď za technickou nulu nebo dokonce má záporný úrok.

336092

06.07.2015 12:53

Řecko může opět zachránit Západ

RE: ten kdo řídí armagedon

opus111 89.?.?.?

"A podle toho biblického průběhu v Genesis to dokonce vypadá na dost zásadní spor ve sféře té nehmotné nesmrtelné inteligence, k čemu vlastně takový hokuspokus má být dobrý."

Ono to spíše vypadá, že jste nepochopil o čem je ta Biblická zpáva.

Je to o Boží svrchovanosti! Lide neměli rozhodovat o tom, co je dobré a co je špatné, lidé neměli určovat mravní měřítka. I přes Boží zákaz a hrozbu trestu se lidé nechali Ďáblem přemluvit a vzepřeli se Bohu.

Bůh připusti Zlo, aby se jednou provždy ukázalo, že lidé nejsou schopni správně řídit život zde na Zemi, a v průběhu dějin se to jasně ukázalo, že člověk vládl nad člověkem vždy ke své škodě.

Zlu není dovoleno působit věčně, žijeme v čase konce a již brzy bude Zlo odstraněno a lidé, kteří nechtějí uznat Boží svrchovanost budou odstraněni, aby Zlo dále nemohlo působit a škodit lidem.

336093

Stránka: 1 2 3 4

Káva pro Zvědavce

66

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc březen přispělo 140 čtenářů částkou 23 155 korun, což je 66 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

I na pokraji sil musí evropské státy platit „výpalné“ Bruselu v plné výši.28.03.20 15:29 Evropská unie 0

Pozorujte dnešní právní zrůdy, ceny a lichvu! Šílené!!27.03.20 18:19 Česká republika 3

Jourová varuje27.03.20 14:54 Evropská unie 6

Vědci zjistili u 600 lidí 40 různých mutací koronaviru26.03.20 22:20 Island 6

Holandsko a Švédsko začínají ustupovat od teorie stádní imunity26.03.20 22:07 Evropská unie 2

Vláda mění své rozhodnutí ohledně odškodnění - bojí se bankrotu (a právem)26.03.20 22:00 Česká republika 1

Indie vyhlásila 1,3 miliardě svých občanů stanné právo26.03.20 21:02 Indie 1

Koronavirus: Drakonická opatření v Bolívii26.03.20 09:03 Bolivie 7

VIDEO: Massimo Mazzucco zajímavé souvislosti a "náhody" COVID-1926.03.20 07:56 Itálie 0

Politická korektnost a krvelačnost chorých feminacistek vedla ke konci mluvčího FK UK25.03.20 11:07 Česká republika 12

Ministerstvo obrany chce uspořit až 2,9 miliardy korun25.03.20 07:00 Česká republika 1

Evropská unie vojensky podporuje Turecko24.03.20 17:34 Evropská unie 2

V USA začala ekonomická krize24.03.20 04:25 USA 3

Video: Allahu akbar! Nepokoje v uprchlickém táboře Eleonas v Aténách23.03.20 17:51 Řecko 0

Video:Německo už není zemí mléka a strdí, ale Afričanovi to nevysvětlíte23.03.20 17:45 Německo 1

Protesty proti omezením kvůli koronaviru v Paříži23.03.20 16:19 Francie 0

Stát zakázal výrobu dezinfekce Martinu Žufánkovi23.03.20 15:43 Česká republika 1

Rusko a Kuba posílají do Itálie své lékaře22.03.20 17:35 Rusko 4

Blokování čínské pomoci Itálii v Praze22.03.20 16:08 Česká republika 3

Chmelár o prohlášení Stoltenberga: Je to šílené a nepříčetné21.03.20 08:40 Slovensko 2

Měnové kurzy

USD
24,60 Kč
Euro
27,48 Kč
Libra
30,64 Kč
Kanadský dolar
17,54 Kč
Australský dolar
15,17 Kč
Švýcarský frank
25,86 Kč
100 japonských jenů
22,80 Kč
Čínský juan
3,47 Kč
Polský zloty
6,04 Kč
100 maď. forintů
7,69 Kč
Ukrajinská hřivna
0,88 Kč
100 rublů
31,23 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 938,79 Kč
1 unce stříbra
356,21 Kč
Bitcoin
153 552,73 Kč

Poslední aktualizace: 28.3.2020 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?