Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 43 příspěveků, 1 jméno: ppppp.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

21.05.2015 17:39

Nastane nový pogrom židů?

2-3 poznámky

ppppp 78.?.?.?

- Racionální zduvodnení obrízky mohlo být treba v omezení šírení se nekterých infekcí v této oblasti.

- Teorie relativity od Einsteina jako myšlenkový konstrukt stojí z hlediska príčinných dukazu opravdu na vode. Dukazy, které jsou uvádeny zpravidla dokazují neco jiného. Chyby lze nalézt na více místech, od definice hmotnosti až po metody zjišťování nesvetelné rychlosti.

- Myslím si, že nejvetším neprátelem Nežidu jsou sami Nežidé. Nejvetším neprátelem Židu mohou být klidne i Židé. Teď to pomíchejme. Zjistíme, že Židé nejsou závislí na Nežidech, a že vubec nejde o Židovství, ale o konkrétní mentalitu a povahu jedince. Pak o kulturu ve které vyrustá.
Jsou Židé v predstavenstvích všech bank? Proč potom ty banky používáme? Takhle se jde ptát dál. Nejde jednoho do odpovednosti navlíknout a sám se vyvlíknout.
I když je sám proti davu vetšinou komplikace. Nežidovský dav se ale nemá na Židy co stežovat. Duležité je, kdo je jaký, i když jsou vždy poruce i nejaké genetické rysy.

333297

22.05.2015 10:26

Nastane nový pogrom židů?

RE: 2-3 poznámky

ppppp 78.?.?.?

Jenže mezi tuto skupinu nepatrím. E=mc^2 je pouze implikace a ne ekvivalence. Jinak to odporuje termodynamice. Termodynamika (co není nic jiného, než statistika) je vyšší princip, je nad definicí energie. Statistiku částic/termodynamiku se ješte poprít nikomu nepovedlo a v prírode je pozorována na každém kroku.

Zkuste proto také své výroky odosobnit.

Dále je špatne vysvetlována magnetická síla jako relativistický efekt. Není to tak, je to zamotaný samosedokazující bluf. Navíc magnetické pole je jenom forma projevu zmeny elektrického pole, neexistuje magnetostatické pole osamote bez prítomnosti proudu/elektrického pole, kdežto elektrické/elektrostatické pole existuje. Stejne tak neevidujeme rychlost prostorové zmeny elektrického pole bez účasti náboje v poli jeho zdroje.

Pak máme nedotaženou definici hmotnosti, do které mícháme energii (napr. závislost hmotnosti na teplote). Na rozdíl od definice délky, kterou se snažíme od vlivu energie oprostit (závislost na zmene teploty). Pak se nedivme, že nám vyjdou "relativistické" rozdíly.
V prípade hmotnosti se je treba vrátit k Avogadrove prístupu, který dusledne bere hmotnost jako druh a počet částic a odstartovat potlačení vlivu teploty na merení hmotnosti.
Predpoklad, že se hmotnost s teplotou mení není ničím oduvodnený. Stejne dobre se muže menit v dusledku merení, vlivem použité metody.
Pak je divné, proč by se vlivem rychlosti mel menit druh prvku, jeho hmotnostní číslo, nebo jejich počet ve smyslu Avogadro. Není dosud žádný prímý, nebo dostatečne pádný dukaz o tom, že by podobne rychlost prímo ovlivňovala hmotnost částice/konfigurace částic odpovedné za hmotnost.
Není možné míchat jednu veličinu pres druhou a pak "vynalézat" mezi nima vazby. To odporuje zavedení jednotek. Jinými slovy není možné jít za určitou presnost, pokud neplatí predpoklady pro dodržení presnosti na vstupu definice/merení.
Také MM experiment je v tomto duchu provedený logicky špatne.

To by tak lidove mohlo stačit. Alespoň pro toho, kdo neco nekritizuje "z principu".

Veda nebývá vždy tak dusledná, jak by se napoprvé zdálo. Dost se pracuje pro peníze a pro imidž.

333373

22.05.2015 16:51

Nastane nový pogrom židů?

RE: Jewizmus...

ppppp 78.?.?.?

Z následujícího jasne čiší predpojatost vuči Židum, čímž se zmínení autor a spol. zrejme Nežidé sami mentálne degradují. Já se pritom za Žida nepovažuji, ani neuznávám ruzné selektivní holokausty.

Cituji:
>Vydieranie ľudí je ich jediný cieľ. Lakomosť a nedostatok osobnej odvahy sú ich hlavnými charakteristikami. Sebaobetovanie a vlastenectvo sú im úplne cudzie. Ernest Renan, francúzky historik

Kam se ohlédnu, tam vidím takových lidí dostatek. Stoprocentne jich 90 a víc procent nebudou Židé. Že tak Židé mohou delat také, treba i ve stejné vetšine s tím príčinne nesouvisí.

Nejde zlepšit svou kulturu prevážne jen popliváním druhé.
Na účet druhé. Pirátství a ruzné "zpetné inženýrství" kulture neprospívá, signalizuje spíše neúspešnost si zarídit existenci lépe. Je treba pracovat více na sobe, hledet si svých výsledku.
Týče se všech etnik prakticky stejne.

333395

22.05.2015 17:45

Nastane nový pogrom židů?

RE: Sahara a klima - off topic...

ppppp 78.?.?.?

>Ohledne potopy - a kam se ta voda pak ztrati?

V tom bych problém nevidel. Stačí, když se geotektonicky zmení težište Zeme a voda hned zalije desítky metru, možná i stovky nekde na kontinentu. Zeme není ideální a úplne pevná koule.

Nemusí tedy zmenit skupenství, stačí, když se vhodne prelije.

Spíše mi vadí zmínka o zmene rotace, pokud to šlo pochopit. Pokud by rotace jednou zanikla, tak se nejspíš neobnoví, nemá co udelit moment. Tlumení rotace naopak možné je, pomocí premeny mechanické energie prílivu na teplo. Tlumí asi nejvíce Mesíc, nepatrne i Slunce. Vadí to ale hlavne Mesíci, který tím zpomaluje svuj obeh kolem Zeme, ale když se současne dostane od ní dále, tak na ni nespadne. Protože by ale byl na menší rychlost blíže, než je zdrávo, tak ho bude treba možná po pár desítkách- stovkách tisíc let trošku poposunout dále. Pokud to tady nekdo nepodelá dríve.

333398

22.05.2015 21:40

Nastane nový pogrom židů?

RE: Jewizmus...

ppppp 78.?.?.?

Otázka typu "chápando" je nekorektná, nadbytočná.
Rovnako je to s "legendou pre debilov". Ak by si do textu nenamiešal takéto prvky, mohol vyznieť zásadne lepšie. Sotva totiž si v polohe paušálne niekoho učiť, podobný text je už príliš mentorský. Mentorovanie je dajmetomu prijateľné, keď je známe s kým diskutujem, a fungujú určité spoločenské zvyky.

Nesúhlasím s tým, aby bol judaizmus ospravedlnením, alibi na naše vlastné duševné úlety. Tento druh nenávisti generujeme aj my sami, tak sa tiež nečudujme, ak sa nám nejaká časť vráti.
Neakceptujem taký pohľad, že ak niekto niečo vyvádza nedobré, parazitické, aby bol priradený k nejakej forme judaizmu, alebo iného izmu. Je to stále rovnaká paušalizácia, ako dnes zlý komunizmus.
Treba veci nazývať ich menom, od toho máme pojmy.
Nie miesto pomenovania skutku použiť zovšeobecnenia/nálepky typu "rasizmus", "diktátor" apod.

Hádam nechceš povedať, že 90% ľudí, ktorí sa okolo správajú pokrytecky, farizejsky, egocentricky, bezohľadne sú preto takí, lebo ich nainfikoval nejaký abstraktný judaizmus. Zo zodpovednosti za svoje ja sa nejde vyviecť takto jednoducho, ak taká zodpovednosť existuje.

Toto správanie majú vo vienku mnohé etniká asi väťšina, ide o árendovanie si svojho životného priestoru rôznymi aj nekorektnými metódami. Lebo keď nie ja, urve druhý. Je zbytočné sa hrať na slepú babu. Kým nenájdeme dostatočný rešpekt voči sú-druhovi, dovtedy sa budeme prekárať. Ako na ceste pri zvýšení hustoty premávky sa jednoducho globálne OPLATÍ správať slušne. Sú menšie riziká v rámci dokonalejšej organizácie. Takže to, čo sa OPLATÍ je celkom v poriadku, nemusí ísť čisto o peniaze, ani o nejaký výhradný židovský príncíp, aj keď chápem, že tézy o vyvolenosti dokážu podráždiť. Prečo by som ale mal napodobovať "vyvoleného", a byť tým ešte horší od neho, keď taký "vyvolený" môžem byť aj sám [smích]))

Ako alternatíva k tomu chytáku ... Chceš byť hlúpy spolu so mnou? Nie? Tak buď sám.

Čo poznám ľudí okolo na dôležitých miestach, tak sa objektívne nesprávajú dobre a nie sú ani Židmi, ani nejde povedať, že boli indoktrinovaní. Snáď konzumom ako kedysi Indiáni. Tak načo sa potom ideme ponosovať, zbytočné je sa vyhovárať. Keby hypoteticky zmizlo načas židovstvo, dokážeme to zbabrať aj sami. Nie je problém dačo pokaziť, stačí zopár "správnych" ľudí na nesprávnych miestach.

333404

23.05.2015 18:01

Nastane nový pogrom židů?

RE: 2-3 poznámky

ppppp 78.?.?.?

>Teorie relativity už je v praxi použita na výpočet polohy od satelitu. Nebýt objevena, tak vám nefunguje GPS ani v autě!

To prosím vás víte tak jiste odkud?

Pokud pracujete opravdu s fyzikou, tak budete chápat, že metod/cest, jak se dostat ke stejnému (GPS)výsledku je víc.
Totéž se týká i jiných praktických "potvrzení" TR.

"Korekce" GPS je nedostatečný argument. Nevysvetlil jste nic. Vypadá spíše, že mé námitky fyzikálne vubec nechápete. Opakujete jen, co jste nekde "slyšel" bez možnosti to srovnávat vlastními prostredky. Soudím i podle toho, že jste nenavázal na mé poznámky, které jsou klíčové obecne. Takže se nezlobte, to o čem píšu stále žádná "relativní" brnkačka není. Ta teorie si spíše prubežne krade fakty, na kterých puvodne nestála. Tím se vymyká ze seriozní fyziky.

Zkuste prípadne reagovat konkrétne na mé výhrady a nevracejte mi formulace typu wiki slabikár. Jsou jen napsány lidove/populárne, aby i bežne technicky vzdelaný človek -čtenár dovedl pochopit o co zhruba jde.

333433

24.05.2015 23:51

Fenomén Jan Stern

slovenské NotaBene

ppppp 78.?.?.?

je podobný časopis. Dovedl jsem si ho párkrát koupit, ať tím prispeju prodejci, ale jsem to pak ani nevzal, ani nečetl. Dríve jsem to skouknul 2-3 x. Občas mohou psát rozumne, ale po určité periode jakoby furt o tomtéž, stejný styl. Podívejme na to jinak.

Co brání, aby tihle lidé roznášeli jiné deníky. Treba i místní. Proč to musí být NotaBene, nebo Nový Prostor. To jsme prece opet u monopolu. Nic na tom nemení ani fakt, že ten časopis muže být i dobrý, mám podezrení, že po tom, co by se opravdu ujal, tak ty bezdomovce už potrebovat nebude.

Prodej 2 bezdomoveckých časopisu mi prijde hodne problémový. Není to seriozní práce, i když jsou ty podmínky prodeje kolikrát hodne tvrdé, je to stále jen reklama, ti lidé navíc často opravdu neprímo obtežují ridiče, z hlediska dopravního zákona tam nemají co delat, zákon je pritom k podobne velkému porušení ze strany ridiče mnohem tvrdší.

Proste nekdo neco vymyslel a tlačí to kupredu. Skutečné rešení to není. Je to jen jako vydírající v určitem smyslu ty, co mají práve nejaké drobné. Jsou to kolikrát zdraví a pracovne schopní lidé v úloze oficiálních žebráku. Bude to jednou nekdo číst jako deník? Kdo to režíruje, zase nejaká z toho profitující mimovládka? Zase neplatí ten volný a svobodný trh? Co kdyby tohle treba organizoval úrad práce, když už? Ať predstaví svá rešení? Mne to celé neprijde normální.

333484

25.05.2015 13:41

Proč USA konečně mluví s Ruskem?

RE: Západ neslíbil Gorbačovovi, že se NATO nebude rozšiřovat na východ

ppppp 78.?.?.?

Omyl omylu.
Radši se podívejte na to, jak byl jeho puvodní výrok dezinterpretován. Prakticky do opaku. Četl jste vubec ten článek, když šíríte jen jeho patrne úmyslne špatne ladený nadpis?

"Zajistit, že vojenské struktury NATO po sjednocení Německa nepostoupí a dodatečné ozbrojené síly aliance nebudou umístěny na území někdejší NDR."

Nejdrív ho chytili za slovo "nepostoupí", pak obrátili význam. Umíte si predstavit, že by nekdo v bloku ohraničeném na západ, sever, jih rozšíril blok tak, aby zároveň nepostoupil na východ?

To je jen chytráctví. I já si pamatuju, jak naši politikové získávali podporu verejnosti tím, že se vojenské bloky OBA omezí.
Je velmi zajímavé, že v té dobe opravdu NIKDO netvrdil, žeby šlo o OMYL. To bych si všiml. Ať nikdo neríká, že na takovýhle omyl se prišlo až po 10-15 letech.

Zákon podobný postup nazývá (úmyslné) uvedení do omylu.

333521

26.05.2015 00:55

Fenomén Jan Stern

RE: Všechno to jsou vyhozené peníze

ppppp 78.?.?.?

Dekuji za váš príspevek z fachu. Teoretik jste tu ale spíše vy, když si myslíte, že tohle je recept pro ostatní. Jako práce se to od hazardu moc neliší. Vy máte pocit, že takhle pár lidí prežije, ale co s tema ostatníma 99% ???

To teda vubec nesouvisí s tím, kdo má gule, a kdo svobodu, ale s opravdovým prežitím. Ostatní nedelají totéž práve proto, že vedí, že tudy cesta nevede, o jakousi fiktivní svobodu vubec nejde. "Svobodne" být nekde v práci 5 hodin dovedou i jiní, a nemusí to delat zrovna na ulici nebo kdesi ve firme. Mohou treba pestovat jako nezamestnaní i brambory. Stejne ta vaše práce nemá potrebný společenský efekt, a šlo by ríct, že z hlediska ekologie je pestování "brambor" společensky smysluplnejší, klidne i na nevlastním pozemku.
Vy ani nevíte, kdo vaši činnost a tu domnelou svobodu sponzoruje, správne nekdo tady pripomenul, že Sorošovo Open Society Foundation vubec není žádná filantropická instituce, ale taková co zpravidla vždy neco chce, nejlépe víc, než sama dala. "Správný" manažér tohle už umí zarídit.
Svobodne jsem vám napsal, co si o vás myslím. Nechápete, která práce za co stojí, čímž také neríkám, že ostatní jsou na tom lépe. Opravdu vám nezávidím ten váš úsudek a z mého pohledu opravdu hloupou volbu. Takovou práci bych nevzal, a dovedl jsem ji pochopil snad jen v jednom prípade, co jsem znal pozadí, a spíš proto, že jsem nemel možnost vysvetlit, nebo rozmluvit zmenu. Není to to opravdová práce, jen další nesmyslné ničení človeka, podporující jen další "povýšení" tech, co si své peníze zaslouží ješte méne, než vy. Jakoby jste vyrábel biče pro své pány.

333549

26.05.2015 10:09

Kdo vlastní zemědělskou půdu na Ukrajině?

Takhle se rodí otroci

ppppp 78.?.?.?

Nejdrív jim koupí židli, na které sedí.
Pak pudu, na které stojí.

Čím se toto liší od dobytí území Indiánu?
Chceš tady vlastnit pudu - budeš platit dane tady a budeš tu i žít.
Jiná normální cesta není. Nebo jak to mají v Rusku. Puda je jen pronajímána, vlastník je stát. Furt lepší, než nemít nic.

333563

26.05.2015 23:59

Fenomén Jan Stern

RE: Všechno to jsou vyhozené peníze

ppppp 78.?.?.?

Nemyslím, že by šlo o zasírání, vaše odpoveď mi prijde kulturnejší, než odpovedi nekterých politiku.
Chtel jsem tím vším ríct, že vaše volba sice ukazuje na svobodu té volby, ale je paradoxne pro lidi použitelná se stejnou pravdepodobností jako výhra v loterii. Také to, že pri vašem myšlení je vás na ulici zjednodušene rečeno škoda. Je lépe sem také psát ne kvuli obsazení místa, ale kvuli zverejnení, a možnosti návštevníka - čtenáre situace hodnotit, srovnávat, a najít si v tom užitečné informace, zkušenosti jiných.
Zbylé detaily pošlu na mail.

333598

28.05.2015 13:24

USA zahájily nový útok na Rusko

RE: Je nadmyru jasne

ppppp 78.?.?.?

Fullford je podle mne neduveryhodný. Pokládám ho spíše za politického pouličního žháre.

333667

30.05.2015 13:56

Z hlediska vyššího principu mravního zabití okupanta není zločin

možná by pomohla verejná anketa

ppppp 78.?.?.?

kde by lidé vyjádrili svuj názor, že tam ti vojáci byli ve svém zájmu a nikoli v národním. Širší verejnost si soudit netroufnou, mohli by si na tom vylámat zuby. Jsou silní jen do doby, kdy bedí, že mužou 10 proti jednomu.

Mluvíme prece každý za sebe, jsem členem národa stejne jako ten voják. Nevím o tom, že bych hlasoval za nejaký Afghánistán, dokonce bych nesouhlasil, aby tam jel. Proto tomu kritikov nejde prirknout, že delal neco proti vlasti. Proto jde jen o vyjádrení jeho osobního postoje ke skutku žoldáka, a ne ke skutku armády.
Armáda to organizovala za společné peníze. Kdo jí navíc dal k tomu mandát a proč? Tímto falešným obvinením se sama dostává do hledáčka a do podezrení.

Chtelo by to verejnou akci proti podobným žoldáckým výpravám ve jménu národa. Pykat za zneužití pravomoci by mel spíš ten, kdo šírí nutnost vysílat nekam armádu jménem jiných bez ohledu na voličskou základnu. Stejne tak soudce a prokurátor, z krivého obvinení. Nejsou to bohové, pri pocitu ohrožení jejich výhod se zbabele zdekují a zalezlu.

Jména, kdo si z nečeho podobného troufne obvinit človeka. Proč tady naopak slušne jako lidé spíše nereší fašistické postupy smerem k Ukrajine? To je ta demokracie, když se vážne mluvilo o tom, že za Odeského gubernátora by mohl kandidovat zločinec Saakašvili? Nestačí, že kritikou jedného hloupého oligarchu se vyrojilo deset mnohem "moudrejších" správne rečeno vychytralejších? Je snad chytráctví totéž co inteligence?

333753

30.05.2015 19:27

Z hlediska vyššího principu mravního zabití okupanta není zločin

RE: co riesite

ppppp 78.?.?.?

REvolúcia???
Pred nejakým týždňom si hovoril, že útoky neuznávaš a v prípade potreby sa brániš holým telom a rukami. Jedine že by si vyzeral veľmi odstrašujúco.
Nie je práve revolúcia to, čo by nemalo mať zelenú? TAm predsa lieta najviac triesok.

333774

31.05.2015 21:53

Z hlediska vyššího principu mravního zabití okupanta není zločin

RE: co riesite

ppppp 78.?.?.?

>ak to tam ale nieje, tak patris k tej vetsine co nechape pisanemu textu

Tak si teraz ešte raz prečítaj, čo som ti napísal. Lebo si dosť vymýšľaš ty, čím si sa aj prejavil, že iba plano teoretizuješ.
Považujem ťa za cynika, keď takto dakomu práve ty dávaš "nádej".

Ty si ten, čo nevieš, o čom píše, hlavne, že píše. Skúsenosti blízke nule, ale múdry ako rádio. Ja o voze, ty o koze. Účasť na revolúcii si si vymyslel. Vysvetľuj, až textu budeš rozumieť sám.

333841

31.05.2015 22:11

Z hlediska vyššího principu mravního zabití okupanta není zločin

právník/neprávník je dilema

ppppp 78.?.?.?

- Právníci šlapou po vychozených cestičkách. Nesou slabou odpovednost za prohru a až tak se snažit extra nemusí. Je dost prípadu, ktrých prohru mají na svedomí práve právníci, a obžalovaný by spíše uspel, kdyby sa bránil sám. Mluvil jsem o tom podrobne s kolegou, který se hájil ve sporu sám a uspel.
Ríkal, že obecne laikovy jsou občasj tolerovány nekteré veci a úhyby, které by s právníkem pred soudem neprošly.

- Laik musí chápat alespoň část filosofie podobných procesu, musí mluvit k veci, konzistentne, být schopen efektivne reagovat. To ne každý dovede a zvládá za pochodu.

- Soud v závislosti na soudci se muže chovat nekorektne, byl jsem treba účastníkem sporu, kde soudce strčil prípad do šuplíka, protože mu to tak vyhovovalo. Já zaplatil a nic z toho. Delají to kolikrát jako biznis a ne jako právo. Mohou být líní, nebo rovnež nesou slabou odpovednost. To v kombinací s hroší huží nese prohru. Ješte horší je, zda je soudce nejak politicky/etnicky závislý. Tady pomuže jen strach z masivního protestu, pokud se dotyčného má kdo zastat. Seriozní společnost dovede zhruba rozlišit, kdo je ve sporu v právu, v tomto prípade je umele dvojí metr naprosto jasný. Není možné si takhle vybrat obeť, u které je predpoklad, že se nemusí ubránit, a zastrašovat pomocí ní zbytek verejnosti. Pokud si tohle verejnost nechá, no tak bude ješte více zastrašována a uplete si na sebe bič.
Já jsem teda pro NATO nehlasoval (referendum o nem bylo u nás umele zmareno) proto z mého pohledu tam ti vojáci šli na svou odpovednost, a ne jménem národa a armády. Armáda naopak by mela vysvetlovat, místo toho se tímto maskuje a neprímo zastrašuje. Aby se to neprofláklo, tak bude do toho strkat pazoury a delat si alibi pomocí náhradních vinníku, co mají místo ní sedet.

333843

01.06.2015 09:29

Z hlediska vyššího principu mravního zabití okupanta není zločin

RE: co riesite

ppppp 78.?.?.?

Čítaj už raz konečne ako človek. Prečo mi zase podsúvaš, že mám s niečím s tebou nesúhlasiť? Prvá moja reakcia na teba v tomto vlákne bola otázka, pýtal som si vysvetlenie. S tým čo si písal pri predošlých článkoch mi to nedávalo zmysel. Je zbytočné, aby som to formuloval nanovo a ty si si zase niečo priveštil.

Odpovieš mimo otázku/téma, a potom sa pýtaš s čím nesúhlasím. Točíš sa tu okolo seba samého. Prečítaj si ty lepšie, na čo a ako si na mňa reagoval.

Fakt to potrebuješ pastnúť sem nanovo? Je problém si to opätovne pozrieť/prečítať o pár riadkov vyššie, tak ako som to urobil aj ja? Pre istotu, či som sa niekde nezmýlil? Nenútiš tak náhodou iného urobiť 3x toľko práce, než zvládaš sám?

333854

04.06.2015 08:49

Sebevražda v přímém přenosu

RE: Budete se divit ale,

ppppp 78.?.?.?

Jakhle je to v porádku? Co jsme nepochopili, co vy jste pochopil ?

Proč nezačnete u sebe, aby jste vše poctive vysvetlil? Vodu kážete, víno pijete.

"MY" mnozí víme, co je ve společnosti špatne. Zmena možná není z jednoduchého duvodu. Instalace falešného režimu je príliš masivní, aby ji bylo možné zmenit v rámci jednoho státu. Vztahy príliš nadnárodní. Takže nenalhávejte lidem. Celé je to o tom, že kdež se anonymním velkým pánum výpalníkum neco nelíbí, tak instalují barevné revoluce, černou barvu nevyjímaje. Pánové se navíc mstí, protože jim vyschýná perpetomobilní kanál. Mstí se proto, že požadují z obehu více, než je obeh schopen dát. Požadují už i od Boha více, než je Buh schopný dát. Yes, we can. Všechno ale má své meze. Chápete, o čem mluvím?

Na Boha se nevymlouvejte. Nepatrí jen vám, a já si myslím prakticky opak toho, co vy. Pravidla hry jsou potrebné v každé kulture. Buh jsou také pravidla hry. Buh není zlodej, kradl by sám sebe a tak se zničil. Kdo nežije v rámci pravidel kultury jako by kradl kus života jiným.

Kdo organizuje/toleruje tyhle nájezdy na náš už beztak zdivočelý a zdevastovaný trh práce? Já treba nemám na nájem černocha, dost problému mám i bez neho. Nemám čas mu hledat a vymýšlet práci, abych se na nem nakonec udrel. Je pro mne jen další zátež.
Pochybuju, že vetšina ostatních jsou na tom lépe.

Mám pár vysvetlení. Chtejí napríklad nahradit současné policajty černochy. Budou delat za polovinu a bez výsluh. Chtejí takhle zrušit policajtum a vojákum výhody a urvat část penez, které by jinak museli dát. I když s tema výhodama v současné podobe nesouhlasím.
Imigrace je aranžována jako potenciálne rozvratný činitel a jako nástroj na vydírání zbytku populace.
Chtejí nalákat pracovníky na udržení diktátu a totality na výhody, a pak je jako obvykle po použití pustit k vode. Maximalizace zisku i pres mrtvoly. To je ta invaze. Nejde o nic ušlechtilé, božské, lidumilné, filantropii. Buh funguje jenom jako alibi a výmluva.

333991

05.06.2015 21:56

Byla v Jemenu použita malá jaderná bomba?

RE: Lidská hloupost je nekonečná

ppppp 78.?.?.?

Bych se za ten článek vubec nestydel. Prece netvrdí, že šlo o atomovku, snaží se to spíš rešit. Skouknul jsem videa a diskusi.
Je zrejme pravda, že klasická malá atomovka to nebyla.
Ale ne nutne proto, že by nešlo atomový výbuch v jisté vzdálenosti nafilmovat, to závisí od více faktoru, i mimo "elektronkovou techniku".
Pokud nejde o editované video, tak bych se priklonil k tomu, že šlo o emisi silného UV nejakých prachových částic splodin, nebo RTG. To by částečne mohlo být optikou fokusováno.
Nejde možná vyloučit ani munici s uranem apod, ale musel by se vysvetlit mechanismus fokusace.
Faktem (pokud jde o autentický záznam) také je, že zrnení je ostré, a opravdu vypadá jako digitální šum. Tohle nejaký horící prach, materiál bežne opticky sotva udelá, navíc by ohnište zdroje takového prachu spíše expandovalo, vírilo, pohybovalo se a nezustávalo centrováno.
Rekl bych, že to zrnení zpusobily vysokoenergetické fotony mimo viditelné spektrum, které ješte dovedly být optikou fokusovány.
Kamera v 1. videu s tím sloupem 2:30 má obraz zazrnený pomerne málo. Možná mela jinou optiku, UV filtr apod.
Podobné fotony by asi mohly vznikat sekundárne za použití munice s ochuzeným uranem, nebo jinou potenciálne radioaktivní "prísadou" neznámého účelu.

334134

06.06.2015 09:26

Sebevražda v přímém přenosu

RE: Souhlas

ppppp 78.?.?.?

Mnoho policajtu jsou dnes zženštelé individua, co si svou mužnost hledají u svých obetí. Príliš často se stává, že do rešení situace nezapojují svuj rozum, ale hledají si výmluvu v zákone, který si prizpusobují svému účelu, jímž je snadné a bezproblémové se dožití výsluhového duchodu. Bojí se odpovednosti, dost na tom, že i zákony jsou nastaveny tak, aby se meli duvod jí bát.

Takový človek je nanic, prípadne opravdu jen na neco v určitém typu nouze, pokud se navíc nezvorá neco další. Ptejme se, jak dopadne pracující človek, který opravdu nemá/nenese odpovednost za kvalitu své odvedené práce. Ten prece musí premýšlet, jak svou činnost udelat v kolikrát silné konkurenci dobre, jinak nepochodí. Nemá ani nemuže mít nalinkováno zákonem, jak a co má v procese delby práce delat, aby výsledek byl dobrý.
Naproti tomu úredníci a policajti to zákonem nalinkováno mají. Dejmetomu, že neco musí mít. Ale zbavují se toho zbytku. Bežný človek v pracovním procesu nese kolikrát plnou odpovednost, policajt jen částečnou, opírá se o moloch státu. Umí se vykroutit, vymlouvat, kdyby neco. Málokdy a málokdo zkontroluje jeho kvalitu, v procesu "prodeje" jeho služby. Jinak by se nestávalo, že policajti budou vybírat pokuty na míste, kde to nejenom není treba, ale je to spíš škodlivé, protože všechny situace vmísit do stejné paušalizace zákonem není možné. Není možné z normálního rozhodování vymítit zdravý rozum a nahradit ho papírem. Nestávalo by se, že pustí výtržníka, protože neví, co s ním a kde ho ubytovat, provést mu školení a to doslova.
Nemuže vládnout všude represe, když, tak ať jsou policajti príkladem sami sobe, ať si vyzkoušejí svou medicínu nejdríve na sobe.
Nač je komu policajt, který se neumí rozhodnout, kdo komu zrovna škodí?
Jak muže být policie ekonomicky závislá na objemu výberu pokut? Vždyť jejich cílem je minimum prestupku a tím i pokut. Ano, pokud by ta závislost tam nebyla, tak se budou tvárit, že prestupky nejsou a nemeli by snahu pokutovat ani škodnou. Pokud tam bude, tak opet rozdávají pokuty nejlevnejším zpusobem i bizarním stylem, nezávisle na škodné. Stejne tak s pristehovalci. Komu a proč má tady policie sloužit?
Jak z tohoto ven? Možná posílením slova zástupcu samospráv a navrácením politické odpovednosti za komunikaci s policií. Nejde mít všechno na papíre, musí to být mezi lidmi, co se mají aspoň trochu znát a snažit.

334152

08.06.2015 08:47

O užitečnosti kouření

Chápu, že tento článek nekterým lichotí

ppppp 78.?.?.?

rád bych ale dopsal, že WM magazín je zdroj, který zverejňuje bludy, pričemž jeho šéfredaktor Wojnar umí rovnež dobre účelove lhát i když mu človek argumentuje opak, a používá k tomu manipulační metody. Komunikoval jsem s ním kdysi osobne ve vecech "tajemství" volné energie.
Nekdo muže argumentovat, že to nedelá úmyslne, ale pak by si mel zachovat tvár a nepoužívat metody prokazatelné manipulace, jimiž spíše prokazuje, že ví, co delá. Dejmetomu poskytuje prostor alternativám, ale pak by nemel cílene vytesňovat seriozní protinázory. Lidí je ale moc, a je možné, že by dnes jinak nemel živobytí, s ohledem na to, že si dnes lidi více cení nesmyslné senzace, než serioznost.
Podílel se na startu portálu zamereného na "volné energie", kde je asi dosud katastrofální prostredí, pokud nekdo začne vecne argumentovat proti zjevným nesmyslum, je cílene napadán a omezován pomocí dvojího metru.

Filtruju nesmysly v tomto článku. Bavlna roste, a proto radioaktivní Cs by se trvale objevovalo jen pri pestování na zamorené plantáži. Otázka Rn je primíchána jako balast, normální človek ví, že jde o potíž související se stavebním materiálem.
Tím nepopírám, že umelé radioaktivní zamorení planety nemuže mít negativní vliv vliv na zdraví.
Karcinogenní (bez ohledu na kourení) mohou být dechty, aldehydy z nedokonalého spalování, asi také dioxiny (spalování plastu typu PVC). Že se jich uvolňuje "tuny" pri jakémkoliv kourení človek pozná na šatech. Nekdy treba i na rozebraté harmonice, kde nakondenzují na kovech. Takže kourení v místnosti obecne asi v porádku není. Rakovina plic se muže prolínat se znečistením ovzduší i jinými faktory.
Do cigaret jsou zrejme dnes potají pridávány prísady na zvýšení závislosti. Toto jakoby ujelo, a nezdá se mi to jako bezproblémové a férové. Podobne je nesporné, že prumerne mnozí kuráci chrchlají, i když není jasné, zda kourí, protože chrchlou, nebo naopak. Je možne, že následné zdravotní potíže souvisí i s tímto, protože jsem dosud nezachytil statistiku, co by to popsala.
Jinak vecná hodnota článku blízká nule, s vedou sotva má neco společné. Je v nem spíše patrné chytráctví a propagace svého. Možná jsem mel číst od konce a dríve bych se dopracoval stejného výsledku.

334235

10.06.2015 07:30

O pěti chlebích

RE: A jeste k drogam...

ppppp 78.?.?.?

Hezky popsáno, vidím to velmi podobne.

Sám jsem si vytvoril podobnou názorovou pomucku, že drogy a jiné podobné návyky pusobí jako urychlovače, katalyzátory, které dejmetomu nekdy neco vyšpičkují, ale ve výsledku je celková bilance mnohem horší. Pokud se nekdo opije, tak treba má pulhodiny, hodinu vyšší aktivitu, a nekdy i zajímavé nápady, ale pak pul dne, nebo i dva dny se dává dohromady. Pokud to takhle udelá časteji a na prísun svého katalyzátoru (nehlede na zdravotní škody) si zvykne, tak to vetšinou postupne vede k celkové degradaci možností a schopností, a je to tak, jak jste popsal. Pak muže človeka blbých 5 minut stát pul roku.

To nejsem úplný abstinent, mekkým alkoholem občas nepohrdnu.
Zajímavé je, že treba i tím, že bývám ridičem, tak se príležitostne bavím stejne, jako ti, kterí si dají nekolik piv. Kolikrát se ptám, na čem vlastne ty hospody stojí a co vlastne jiného by mohli ti lidé v hospodách delat, jaká je to vlastne mánie. Co vlastne chtejí. Furt pít je nanic, furt jíst také, no a z čeho pak mají ty hospody žít, když i státu se to musí líbit a čeká od nich neprímo dotace.

334376

10.06.2015 10:49

Bezhotovostní demokracie nebo bankovní koncentrák?

RE: Neúplné krytí bankovních závazků?

ppppp 78.?.?.?

To jste tomu teda dal.

Tak ať banky pak také zavedou bezhotovostní úver krytý 10% jistiny a hotovostní úver krytý 100% jistinou, a hodnotu penez udržují trvale na stejné úrovni pomocí koše komodit. Ve dnešní dobe burz žádný problém. Zanikne inflace a pak se uvidí.

Priklonil bych se k tomu, aby ekonomii rídili poctiví matematici a ne ekonomové, kterí matematiku zneužívají na své hrátky a spekulace. Dnešní ekonomika je spíše loterijním hazardem, než matematickou optimalizací. Nebere do úvahy hromadu vecí, které se jí nelíbí, které presto ale jsou nutnou součástí reálného života.

...Pak prijde imigrant a rekne, že 290E na SK je mu málo, že v BE dají 800E. SK bezďák nemá ani 290. Notabene nemuže prodávat ani 1% populace. Tude cesta nevede. Finanční pyramidy coby perpetum mobile nepojedou večne, procitnutí bude bolet.

334392

10.06.2015 19:06

Bezhotovostní demokracie nebo bankovní koncentrák?

RE: Neúplné krytí bankovních závazků?

ppppp 78.?.?.?

Uklidni se prosím te, ať nevypadáš jako dvacetník.
Není lež jako lež, a není každý lhár na prání. Co když lžou tvoje data. Kolik z tech pracovních míst pribylo jako bullsheet jobs?

Inflace 0.5% ? Podle jakých komodit? Podle jakých kriterií? Reálne trvale vidím kolem každoročne inflaci mezi 5 až 10% (podle cen tovaru a služeb) a ty jdeš najednou mluvit o 0.5%.

Čeho se to týká, leštení bot, nebo prodávání Nového prostoru alias Notabene? Nebo u vás v Česku je to najednou výrazne lépe, než v SK?

Trochu zkus nahlídnout do cen tovaru a podívat treba na bločky z minulých let. Nic takové 0.5% opravdu nehrozí, to je myšlení od stolu stejne jako to delají poslanci. Polovina vedoucích je mimo realitu, tak se nedivme, že pak statistiky delají fotošopem. Není statistika jako statistika, dnes záleží i kdo ji delá, pro koho a zač.

Pak které státy EU se svým počtem obyvatel co delají s Eurem, to prece není jedno, životní úroveň každého se dost liší, v každém má Euro hodnotu odlišnou ne desítky %, ale často i stovky %. A ty tu mluvíš o nejaké teoretické "inflaci" v desetinách.
Matematikové se mohou v hrobech obracet.

334436

11.06.2015 01:51

Bezhotovostní demokracie nebo bankovní koncentrák?

RE: Neúplné krytí bankovních závazků?

ppppp 78.?.?.?

>Proč by banka měla lidem vyplácet hotovost při runu na banku, když vetšinu peněz si tam lidé hotově neuložili?

Na to je jednoduchá odpoveď.
Treba takový učitel dostane celou výplatu na účet bezhotovostne od instituce státní správy (ministerstvo).

Podle vás nemá chtít hotovost, když

a) neexistuje povinnost všude platit kartou.
b) neexistuje primerená garance, že v prípade potíží banky mu banka vydá peníze VČAS, a bez další režie, aby dotyčný učitel nebyl potýkán exekutorem.

Podstatné je, že bežný klient banky má na účtu vetšinou aktiva a ne fiktivní deriváty. Tak ty aktiva chce zpátky. Ale funkční, nejenom nikde nepoužitelné rečičky, za které mu jiný subjekt nic nedá a nedodá. Nehrajte si na vola.

Proč by banka nemohla treba s jistým manipulačním poplatkem smenit aktiva na bankovky, když to takhle obvykle vždy delá. Nemá snad na nákladní auto, kam se vejde tolik penez? Nebo proste prošustrovala aktiva, a pak se tvárí, že nemuže. Zpronevera je ale trestný čin a ne nárok na dotace a oživení.

334466

11.06.2015 01:55

Bezhotovostní demokracie nebo bankovní koncentrák?

RE: Neúplné krytí bankovních závazků?

ppppp 78.?.?.?

Benzín po umelé krizi šel zpátky, klesly jim tržby.
Oblečení zlevnilo, ale zanikla zde výroba, v bilanci sociální prodražení.

Boty nezlevnily, pouze se prumerne zhoršila kvalita. Opet zánik domácích
firem, včetne výpadku daní.

http://www.statistikaamy.cz/2013/12/stanou-se-bram...
http://kupnisila.cz/ceny-potravin-supermarkety/
Proč za tech 6Kč nenakupujete a neprodáváte se 100% marží.

Opet pokles výroby. Z čeho budeme žít, když spoléháme, že nás budou živit
ostatní? Časem nebudeme nikomu potrební. Auta umí delat i jinde.

Mobilní volání zlevnilo proto, že zprvu potrebovali pumpnout nejbohatší.
Cena novinek nekopíruje inflaci. Cena m.odporu a elektroniky nesouvisí s
naší inflací vubec, vetšina již nepochází z EU. Levné součástky ani
nekompenzují ztráty z poklesu výroby a dražší režie.

Tak které výrobky vyrábené/produkované v EU opravdu slevnily, aby šlo
ríct, že nemáme fest inflaci? Co myslíte, že ješte mužeme nabídnout, aby
naše Euro bylo tak drahé, když práce ubývá?

Proč jste se vyhl odpovedi na otázku, že hodnota Eura se v jednotlivých
krajinách EUzóny liší v desítkách až stovkách % a inflace je v desetinách?

Porovnávám náhodne svuj archiv s dneškem v Eur:
1995 2008 2015
Chléb 0.45 0.7 >0.85
Rohlík 0.033 0.056 0.06-0.3
Mléko 0.35 0.52 0.5-0.83
Jogurt 0.25 0.36 0.5
Máslo kg 3.6 5.7 3.6?panč
Eidam kg 3.66 - 10.0
Vejce 0.06 - 0.21
Kure 1.6 - 3.3
Salám Tvr 5.0 - 10.0
Radegast10 0.35 0.46 0.7
Horalky 0.16 - 0.35
Mouka h 0.28 0.43 0.45
Rýže 0.62 0.93 1.66
Cukr 1.0 1.04 1.1
Sul 0.22 0.31 -
Fazole 0.67 0.74 -
Olej 09 1.45 1.66 1.7
Brambory 0.53 - 0.4-0.7
Zelí 0.25 0.31 -

Ceny k 2015 již také za cenu likvidace sítí menších prodejen včetne lidí.
Ceny včetne elektriny, paliv a režie se za 20 let vetšinou
zdvouavícenásobily. Odpovídá mez.inflaci >4% + vliv ztráty pozic. Auta a byty na dluh me neberou.

Aby jste nenabízel príští rok svou blueray mechaniku za pytlík tech brambor.

334468

11.06.2015 09:53

Bezhotovostní demokracie nebo bankovní koncentrák?

RE: Neúplné krytí bankovních závazků?

ppppp 78.?.?.?

Je tam ješte jeden zásadní rozdíl. Živnostník si musí práci často stále hledat, kdežto zamestnanci byla práce nekým nalezena nebo zabezpečena. Hledat si práci v konkurenci často stojí hodne penez.

Uvedené "nalezení" práce často odpovídá netrhovým podmínkám - dotace zamestnancu, co zaplatí všichni, výhody na daních opet na účet ostatních, dotace pres hospodársky nesmyslné a neefektivní projekty EUfondy, hlavne že EUfondy.

Mezi živnostníky je frekvence bullsheet jobs značne nižší, nejde skrýt zbytečnou práci a neefektivní prerozdelení penez.

Živnostník s vyšším obratem, který současne príliš parazituje na zákazníkovi si zpravidla na duchod odloží více.

Té potrebné a efektivní práce není tolik, jak to chce vypadat. Pokud by živnostníci ty odrobinky nehledali, predstavují další zátež sociálnímu systému. To se nedoceňuje.

Platím mesíčne necelých 200E za sociální a zdravotní pojištení. Bylo by mi výhodnejší nechávat tu částku v rodine, udelat z tech penez vlastní rodinné pojištení protože když náhodou potrebuji jednou za 2 roky nejaký lék, tak me nutí platit si jeho výrobní cenu. Nelze proto nazvat pojištením neco, co odmítá platit své závazky v rádu nekolik procent. Prece mu vždy zustane hromada, proč by si človek mel neco "doplácet", jakoby z obehu mizeli reálné peníze, nebo je nekdo používal na účely mimo vlastní pojištení. Jak lze nazvat pojištením neco, když se nedostanu za 2 roky ani k 10% své vložené částky.
Sociální pojištení trpí podobným neduhem.

Tady je prece stát také špatným vlastníkem sverených prostredku, lépe by s nima hospodarila rodina. Ale jak jsem dríve psal, není to o tom, kdo je paušálne lepší vlastník(soukromník versus stát), ale o tom, kdo je konkrétne lepší vlastník.

Proste má systém od spravedlnosti daleko.

334483

11.06.2015 18:31

Bezhotovostní demokracie nebo bankovní koncentrák?

RE: Neúplné krytí bankovních závazků?

ppppp 78.?.?.?

>Pak si jezdi v novych autech a jsou arogantni.

To si možná pletete živnostníky s chytráky. Dokud bude legálne predmetem podnikání tzv. "zprostredkování", nebo nerízený "pronájem" bez investic do údržby, vazby na cenu objektu, apod. tak budou i tyhle "nová auta", zpravidla ale stejne na dluh, jako auta zamestnancu.

Nemužete takhle paušalizovat. Arogantne se chová dnes kdekdo, i státní nebo jiní zamestnanci kohokoliv.

334514

11.06.2015 18:56

Bezhotovostní demokracie nebo bankovní koncentrák?

RE: Neúplné krytí bankovních závazků?

ppppp 78.?.?.?

Když nerozumíš, tak lépe studuj. BaviL ses o minulém meziročí sám, ne baviLI jsme se. Vyzobávat trešne by jsi umel.

Když inflaci chceš popisovat cenou brambor, tak inflaci nerozumíš ty. Inflaci vubec neučuje cena brambor, a sotva nejakých potravin. Je to úplne naopak, od inflace ekvivalentní "bulsheet jobs bankovních chytráku" závisí, kolik "brambor" si koupím, a jak se najím. Máš to logicky zpreházené.

Pak do inflace mícháš všechno možné, déšť, bláto, plísne i mandelinky v roce, a z toho plynoucí úroda.

Z tvé výpovedi zároveň videt, že máš absenci statistického myšlení, nebo statistiku účelove popíráš, jinak bys nešel napsat podobnou ptákovinu.

Jo, výroba prý startuje, a hlavne ve stavebnictví. O tom bych také musel neco vedet. Možná jak kde. Minulý rok byl dost horší než predminulý. Tento je nekde mezi nima.

Počkej chvíli, jak pujde benzin dolu. Trochu postuduj, na kolik ho je let, a ve kterém století zase naprší. Seš asi opravdu dvacetník s takovým tím zelenáčským temperamentem.

Že ses ty vykašlal na ten link, co sem ti dal o bramborách. Odkud bys pak mel vedet, že domácí výroba poklesla, napsal jsem to snad jasne.

No a trešnička na záver:
>Hodnota Eura v jednotlivých zemích nesouvisí s inflací. Je třeba počítat cenovou hladinu v každé zemi zvlášť.

Kde bydlí ten pan "třeba" ? Na to jste prišel sám, nebo nekdo z vašeho okolí? Snad Euro není v každé zemi stejné? A takový cukr v každém Tescu rovnež i se svobodným a volným trhem? Kurs na SK 30.126 byl zvolený náhodne? V té dobe šlo koupit kg cukru všude za podobnou cenu? Dobrá, pak si ho delejme pro sebe a nevozme ven, stejne tak ostatní veci. Pravidla, ne komu jak se zlíbí koho oškubat.

334518

11.06.2015 20:39

Bezhotovostní demokracie nebo bankovní koncentrák?

RE: Neúplné krytí bankovních závazků?

ppppp 78.?.?.?

>Pokud si běžně většina klientů nechává posílat své peníze, například výplatu bezhotovostně, tak nemůžou najednou udělat všichni run na banku a požadovat platby hotově

Tak tady je asi jádro pudla. Když banka krachuje, a její klienti si založí účet v jiné bance a pokusí se tam prevést peníze, tak dopadnou stejne, jako kdyby požadovali kbelík hotovosti.

Banka krachuje, když se ukáže, že neumí poskytnout požadovaný objem penez v daném čase, a ne zrovna kilogramy bankovního papíru.

Pak prijde panika, které jádrem je, že kdo prijde dríve, tak má šanci svá aktiva získat/prevést jinam.

Krachující bance nikdo jen tak pronic zanic nedoplní peníze, ani čísla. Kdyby ano, nešlo by o banky, ale bezedné studny.

Je podstatou témer jedno, zda run na banku je hotovostní, nebo bezhotovostní.

334522

12.06.2015 14:16

Bezhotovostní demokracie nebo bankovní koncentrák?

RE: Neúplné krytí bankovních závazků?

ppppp 78.?.?.?

Napsal jste 2 zásadní nesmysly:

1. Prý inflace se odvíjí od ceny brambor apod. Inflace se opravdu stanovuje na základe koše tovaru a služeb. Ale se od toho koše NEODVÍJÍ, jak nastiňujete. Je funkcí hodnocení toho koše v nejakém horizontu.
Pokud se neco od nečeho odvíjí, z nečeho neco vyplývá, plyne, tak to na tom fyzicky závisí, a jde o implikaci a parametr funkce, ne o ekvivalenci, nebo samotnou funkci. Inflace je funkce úmerná znehodnocení meny, kde se jako porovnávací parametr používá koš komodit.
Z ceny brambor a potravinového koše sice inflaci počítáme, ale není správné vec odbýt, že (míra) inflace závisí na cene toho koše. To je polopravda jako forma lži. Jakoby už krome koše nezávisela na čemkoliv jiném, co potrebujeme schovat - bullsheetjobs a nekryté emise. Prohození príčiny a následku, častá to chyba/úmysl demagogu a politiku. Je krajne nevhodné obvinit brambory z inflace, když ji nezpusobují, nezapríčiňují !

Jakoby jste rekl, že prekročení rychlosti zpusobuje dopravní značka.

2. Že živnostníci, když jim to nevynáší mají toho nechat viz 334548 a právem rozčilená Vopice.

Jenže pane hodne lidí, nezávisle na tom, zda živnostníci vedí, že dostupné a primerene ohodnocené práce reálne tolik proste NENÍ, nezávisle na hypotézách odstolamluvících politiku, kterým chybí dostatečné zkušenosti z práce na své úrovni rízení (včetne našeho treba pumpare Kisku). To máte stejný princip, jak se hlásá, "stát špatný hospodár, plýtvá a neoptimalizuje, když nevlastní". Z tohoto pohledu také spíš "ošidí" zamestnanec zamestnavatele, než živnostník sám sebe, ten je nucený k značné kolikrát až skotské optimalizaci. Z vašeho také čtu, že vazba vašeho ohodnocení na výsledky je buď slabá, nebo príliš dotovaná. Nestavejte to do polohy "parazit kričí vykopnete parazita".

Stavební boom jako pred 3 lety furt nehrozí. Videl jsem reálnou statistiku výroby betonu.

Deflace? Zapomeli ríct, že menšina lidí a firem s vysokými príjmy a obraty zažilo deflaci a zprumerovala širokou vetsinu, která reálne zažila inflaci. Nemá smysl počítat životní uroveň ze statistik oligarchu.
Cenu benzinu určovaly faktory typu boure na mori, nemá cenu z ní nic moc dedukovat.

Uvažujete? Jak to, že se ceny mouky v státech EU tolik liší treba i v jediném retezci? Desítky, nekdy i stovky procent? To je nejaký argument "vyvíjí SE" ? Jak muže inflace vypovídat o životní úrovni v tech státech, když SE všude zásadne liší? Chápete, že nemužete jen tak koupit kilo mouky a bežet prodat Francouzum? V reálu vás tam na "volný" trh nepustí.

To analytické myšlení jste fakt zabil. Úplne stačilo, jak jste zanalyzoval, že "v zemích se stejným Eurem MOHOU mít ruznou inflaci". Proste MOHOU, nebo medved. Ano, v každé zemi MOHOU krást z penez ruzne, a ješte mít i ruznou cenu brambor [smích]

..nekraďte závery čtenárum, nejsme na politickém školení

334572

12.06.2015 20:34

Globální obchodní válka USA/EU proti BRICS

RE: ZVEDAVEC1 reakcia na ticho časť 2

ppppp 78.?.?.?

Choď najprv dačo robiť, takéto rádio je tu k ničomu. Nezabrániš tým "expanzii Číny", keď patríš medzi prvých, čo si na ňu zvykol.

>Viete prečo ste ticho a nepíšete do tejto diskusie?

"Vieme." Nemá zmysel vykrikovať blbosti o tom, ako sú všetci priposratí. Trpíš predovšetkým paranojou(chorobná domýšľavosť).
Hovor láskavo za seba a o svojich výsledkoch. Na nastavovanie zrkadla zjavne nemáš kredit.

>skutek utek

Ty si jasnovidec? Ukáž certifikát !

Aké vtipy? Na smiech si sám ty "deravá odvaha".
Nechaj sa zvoliť a skús vrešťať do zastupiteľstva. Máš na to hromadu možností, ako "zmeniť" svet. Tak ich najprv využi a podeľ sa tu potom s čitateľmi o svoje skúsenosti.

"Vyvlastňovač." Na JV UA vyvlastňujú. Obmedzili marže na 30%. Fajn. Ale vyhrať proti presile nejde tak ľahko, ako si to predstavuješ, a hlavne tak naivne. Tvojím spôsobom by tak prišlo pár desiatok % ľudí o krk. To nikto nechce.

Poradím ti. Skús najprv zopár ľudí presvedčiť, aby nenakupovali v Tescu. Vznikne dopyt po domácom reťazci, a krok za krokom (možno, v prípade, že sa zase nenájde niekto nenažraný) sa bude zlepšovať lokálna ekonomika.
Keď nechápeš príčiny a súvislosti, tak hľadať riešenie je ako dúfať na Jackpot.

Najlepšie, keď sa zamyslíš, kde nakupuješ ty, a čo s tým vieš robiť. Prvé, čo si kúp je zrkadlo a teplomer.
Ja si napríklad myslím, že si odo mňa oveľa priposranejší a aj naivnejší. Svet predsa gombička.

334599

12.06.2015 20:43

Pokud USA uspějí u nalákání Běloruska a Arménie, bude mít Rusko problémy

RE: Nevidím to tak černě.

ppppp 78.?.?.?

>Americká ekonomika stojí například na následujících korporacích...

Prečetl jsem všechny a za každou si lehce, nebo o cosi obtížneji umím najít náhradu.

Nejsou nenahraditelné.

334604

13.06.2015 10:00

Bezhotovostní demokracie nebo bankovní koncentrák?

RE: Neúplné krytí bankovních závazků?

ppppp 78.?.?.?

Postačí se príšte lépe snažit o pochopení textu. Napsal jsem snad, že benzin podražil? Šel (s cenou) zpátky. S čím jiným. Prece predtím furt v dlouhodobém horizontu zdražoval.

Zde typický príklad chybné logiky a (opetovné) obrácení príčinné souvislosti:

>Tržby benzínu šly nahoru o 8% a to přesto, že benzín výrazně zlevnil.

Benzin zlevnil a tržby jako na potvoru šly nahoru... [velký smích]
Tržby šly nejspíše nahoru až potom, co benzin zlevnil. Proč by jinak zlevňoval, snad si kapitalisti nebudou zpusobovat ztrátu.
Sotva chteli puvodne tržby nižší a zrovna jim to nevyšlo.

Snad nastavená cena benzinu má vliv na tržby a ne tržby na puvodne nastavenou cenu benzinu (to až na príští nastavení). Co se nastavuje dríve, cena benzinu, nebo tržby?

Načapal jsem vás pri stejném jevu už pri té inflaci. Co je toho príčinou?
Podle mne to, že se príliš snažíte dokazovat, jak je nekdo proti vám velký hlupák namísto toho aby jste sám premýšlel nad tím, co píšete.

No a teď se dostáváme k tomu co jsem dríve napsal. Poklesli jim (predtím) tržby, tak následne snížili cenu benzinu. Po tomto jak dokládáte tržby opet stouply.

Zapletl jste se príliš do vlastního sarkasmu. Pro mne je to tak trochu škola, žasnu nad tím, jak lidé dovedou prehodit príčinu s následkem a získat opačný záver. Neveril bych jinak, že takhle dovedou uvažovat vzdelaní lidé [smích]

Je to jako s predbíháním v rade. Nekdo má príliš naspech a zpomalí tím v dusledku všechny ostatní, kolikrát i sebe.

334629

14.06.2015 10:33

Bezhotovostní demokracie nebo bankovní koncentrák?

RE: Neúplné krytí bankovních závazků?

ppppp 78.?.?.?

>Já to mám zcela naopak, vidím, že společnost jde kupředu, a také mi přibývá zakázek a jde nahoru má životní úroveň. Ale za vlastní neschopnost si můžete sám.

Práve zde jasne dokazujete, že posuzujete ostatní podle pár jedincu, co zrovna vyhráli TOMBOLU.
Dub vám to napsal úplne presne, jde také o ním zmínený fenomén MIPS (mladý idiot plný síly)

Stačí ale komplikace predstavující v bežném živote zvládnutelnou vec, a človek je "na dlažbe".
Když všechno tak dobre beží, proč neuvedete nárust treba prumerných platu učitelu? Chlap z toho nevyžije, a mladým chybí vzory.

>Já to mám zcela naopak, vidím, že společnost jde kupředu, a také mi přibývá zakázek a jde nahoru má životní úroveň. Ale za vlastní neschopnost si můžete sám. Začněte od sebe.

Zde jasne dokazujete, že posuzujete ostatní podle pár jedincu, co zrovna vyhráli TOMBOLU.
Dub vám to napsal presne, včetne MIPS (mladý idiot plný síly, dvacetník, co si myslí, že když se povede jemu, musí se i ostatním). Hlavne se zkuste zamyslet nad tím, proč je treba zvýšit vek odchodu do duchodu.

Ne každá práce je výnosná jako ta vaše. Že provozujete zde demagogii práve vy nejlépe plyne z vašeho komentáre linku, který jste uvedl. Ten je docela dobrý. Poslední inflace 2.3%, prumerná ze všch let 3%. To je mnohem dále od vašich 0.5% a blíže mých 5-10%. Zvlášte, pokud čtete i co se vám nehodí:

>Sociologové ale upozorňují na to, že toto srovnání je ošidné. Je rozdíl platit nájemné za byt 8000 měsíčně z platu 12 tisíc a 20 tisíc za náklady na provoz vily z osmdesátitisícového příjmu... Pro nízkopříjmové rodiny není nejlepší zprávou, že dvě položky v rozpočtu domácností, které trvale rostou, jsou potraviny a náklady na bydlení. Tyto položky spolknou z rozpočtu rodin s nejnižšími příjmy přes polovinu celkových výdajů, v rodinách s nejvyššími příjmy ale jen třetinu.

Stejne prumerná byla i nedávná deflace.

>Praktický dopad toho je podle předsedy ČMKOS Josefa Středuly takový, že rakouské úrovně mezd se dočkáme při tomto tempu za sto let.

Podotýkám, když by Rakousko zustalo stát. Z toho snad plyne, že naše "cesta kupredu" včetne vašich komentáru jsou iluze.

>Chtěl jsem tím ukázat, že právě ty posuzuješ realitu neobjektivně, že když se ti nedaří, že se pak musí podle tebe nedařit všem ostatním.

Platí i opak. Zato, že se vám náhodou darí, nemusí se podle vašeho vzoru povinne darit i ostatním.
Dokladem toho je profit hospod na jedné ulici, když jejich počet roste z 1 na 5.
Dobre víte, že kdyby to co vy delalo výrazne více lidí, tak jste za chvilku tam, kde i ostatní. Nedelejte, že ostatní rozum a snahu nemají a vy ano. Však zkuste dát tip místo osobních výtek. Čeká to i vás, tak se uklidnete, a buďte korektní, každý chvilku tahá pilku.

334671

14.06.2015 11:06

Bezhotovostní demokracie nebo bankovní koncentrák?

RE: Neúplné krytí bankovních závazků?

ppppp 78.?.?.?

>Ale ty stejně nevíš co to je "domácí spotřeba", takže ti to tady píšu zbytečně.

Pokud by jste pane zvolil rozumnejší styl, tak se ke stejnému výsledku dohrabete mnohem efektivneji a ostatní diskutující to bude také stát méne času.

Ješte mejte odvahu priznat nahlas, že i ta vaše inflace 0.5% se nepovedla, a skutečná je vyšší, jak jste doložil svým linkem.

Je dobre čitelné, že jste nejprve neco plácl (dobrá, to se stává) a pak jste si nechal delat ostatníma kurs a nechal se uvádet do reality, také vás to donutilo si najít k tomu nejaké linky a pripomenout situaci. Podívejte ale, jak váma ješte furt mlátí ego a máte potrebu ostatním dokazovat, jak "lžou". Mohou se prece také mýlit stejne jako jste se zmýlil vy. Proč deláte z ostatních ty špatné? Myslíte, že takhle získáte vetší vážnost? Komu je podle vás takový styl určený, nekomu, kdo se bude na tom jakoby bavit?

Ale jsem vcelku rád, že se nekteré veci kolem inflace vyjasnili, a že i editor k tomu nechal prostor.

Ješte jednu zcela zásadní poznámku, která mi dríve v rychlosti nedocvakla.

Jedna vec je výdelek a druhá vec, komu práce za ten výdelek slouží. Pokud práce treba za tučný vydelek neslouží lidem, kterí mají bezprostredný vztah k pracovníkovi, tak se jejich úroveň zvedne méne, než když ta práce okolí slouží. To plyne z podstaty delby práce. Práce okolí slouží, když si lidé kolem mohou/chtejí koupit/použít produkty pracovníka.

Pokud ta práce slouží nekomu príliš daleko, "za morem", tak klesá pravdepodobnost, že se její výsledky uplatní v okolí, a že tam poroste životní úroveň. Podle tohoto by mela být nastavena i výška daní. Na toto by statistika rozhodne posloužila. Proto nestačí operovat výší vydelku, když není jasné, kam vedou produkty práce. V konečném dusledku o samotné peníze vubec nejde. Jde spíše o to, kdo s nima bude nakládat. V tomto rozhodne máme co dohánet, takoví Švýcari jsou v tomto prumerne vetší patrioti, neohrnující nos nad našima bývalými socialistickými podniky. Hospodársky delokalizované obchodní retezce detto, když neumíme my, postarají se o nás ostatní. Doufám nevedete takový retezec. Ale takový Baumax už také trpí syndromem 5 hospod. Také na nej dojdou potíže které mohou i na vás i na každé. Čiste proto, že sociální model není nastavený optimálne.

334674

14.06.2015 11:50

Stěhování národů může znamenat konec světa!

RE: Hitler

ppppp 78.?.?.?

Hitler bol manažér. Dosť vecí skvele zvládol, ale príliš niekedy podliehal svojmu egu, svojej vyvolenosti a viaceré veci preto zbabral na celej čiare, nesie zodpovednosť za smrť hodnotných ľudí.
Mal byť opatrnejší a nejsť proti veľkým krajinám typu Rusko, aj keď tie boli infikované. Mal príliš veľké oči. Nemal si myslieť, že všetko musí vyriešiť on, lebo sa to inak nebude dať. Mohol ukázať, aký si vie urobiť poriadok doma, toľkodesiatok miliónová krajina by na poďakovanie rozhodne stačila.

Ibaže by sa mohlo ukázať, že ani on žiadne perpetum vymyslieť nedokáže, a tie desiatky miliónov Nemcov potrebuje aj nejaké ďalšie vonkajšie zdroje. Neboli natoľko sebestační, akoby sa zdalo. Musel by robiť nepopulárne "reformy" aj doma, zriecť sa neefektívnych projektov, v ktorých tiekli veľké peniaze. To by mohlo znamenať relatívnu zaostalosť voči iným koloniálnym mocnostiam ako Anglicko, aj so všetkými dôsledkami. Ľudia by sa začali obzerať za inými krajinami, neuznali by to, a zosadili by ho.
Príčinou vývoja nie je teda iba sám Hitler, ale konzumné črty človeka, a filozofia jeho vrstiev.
Hitler je iba určité zrkadlo. Myslel si že ON niečo vyrieši. Býva niekedy veľké umenie zvoliť si projekt, ktorého rámec ide zvládnuť bez výraznejších škôd.

Nekritické glorifikácie Hitlera alebo aj rôznych filozofov, ekonómov bývajú väčšinou odbočením od reality. Máme veľa ľudí, od ktorých sa ide učiť. Tiež veľa zástupcov, ktorí miesto ľudí viac zastupujú seba.

334675

14.06.2015 16:51

Bezhotovostní demokracie nebo bankovní koncentrák?

RE: Neúplné krytí bankovních závazků?

ppppp 78.?.?.?

Jak jste jiste postrehl, začal jsem vám vykat i napríč zvykum na netu. Duvod je ten, že se neumíte chovat slušne. Žádám vás proto o totéž. Když nejste schopen docenit výhody tykání, vraťte se na začátek k vykání, nebo dodržujte slušnost. Vykání ostatne bylo zavedeno z podobných duvodu. Nejste témer jiste v pozici ani vekem, ani zkušenostma, aby jste mohl predvádet neco podobné. Prikládám neco na osvetu:
http://www.national-geographic.cz/clanky/proc-si-h...
Jak zde nekdo psal, nekterí lidé si snahu o domluvu a kompromis vykládají jako slabost, ústup. Patríte možná zatím do této kategorie. Zjevne jsem vám ho nabídl a vy nic, opet opakujte jako beran s tím, že jste se vyhýbáte prímým odpovedím a generujete opetovne nesmyslné dedukce. Prokládáte osobními útoky:

>1) cena brambor neovlivňuje inflaci?
>skutečnost: cena brambor ovlivňuje segment potravin velmi výrazně

Mícháte si pojmy jako už i novinári a ekonomové. Cena brambor inflaci zcela jiste "neovlivňuje". Výše inflace se odvíjí od ceny brambor. Rozdíl jsem vám minule vysvetlil velmi podrobne v príspevku č.334572 a pak i v č.334629, nereagoval jste na to. Stejne jako dopravní značka neovlivňuje prekročení povolené rychlosti. Furt ale opakujete své a nejste schopen pochopit, o čem mluvím.
Kdyby bylo jak ríkáte, postačilo by zmenit cenu brambor a je po inflaci.
Když máme takové ekonomy co si podobne pletou príčinu s následkem, tak se nemusíme ničemu divit.

> 2) inflace v segmentu potravin je 100%?
> skutečnost: 2,3% za rok 2014
Neco podobné jsem nikde nenapsal, vymýšlíte si. Napsal jsem v príspevku č.334468 , že prumerná inflace za dobu 20 let v potravinovém segmentu byla >4%,
a v príspevku č. 334671 jsem psal o 2.3% a prumeru 3%. Všechno približne sedí. Jakto, že jste si nevšiml, že jsem napsal stejnou cifru, jako vy teď? Zjevne mé príspevky nečtete a domýšlíte své. Jak si to mám vysvetlit? Jako manipulaci, nebo vaši hrubou nepozornost?

Stejnou hloupost a podsunutí tvrdíte ve vašem príspevku č.334677:
>Důkazem toho je, že si pleteš celkovou inflaci a inflaci pouze segmnetu potravin.
To je vaše nelogická domnenka, z ničeho to neplyne.

> 3) benzín zlevnil a tržby klesly?
> skutečnost: tržby se zvýšily o 8%
Také zde máte problém s pochopením obsahu:
>Psal jsi, že tržby za benzín šly dolů! ...Přestože cena benzínu šla dolů, tak tržby výrazně stouply.
Jste se ani podruhé neobtežoval číst porádne príspevek, na který reagujete, cituji se:
"Tržby šly nejspíše nahoru až POTOM, co benzin zlevnil. Proč by jinak zlevňoval, snad si kapitalisti nebudou zpusobovat ztrátu."

Vy se mi zkrátka za každou cenu snažíte vnutit opak toho, co jsem napsal. Proč to deláte?
Zkvalitnete príšte své čtení a ušetríte čas jak sobe, tak diskutujícím, sotva ho má nekdo zdarma.

334685

15.06.2015 12:29

Stěhování národů může znamenat konec světa!

RE: Hitler

ppppp 78.?.?.?

>Bola to historická možnosť vysporiadať sa so satanovou synagógou definitívne

Áno, ale zároveň to bol aj "satanov" chyták, na ktorý naletel. Doplatil na nekvalitnú filozofiu. Podobné definitíva vo veľkej väčšine nefungujú. Možno povedzme vyhubiť niektoré smery, choroby, ale prídu ďalšie.

Na idealizáciu človeka dobehol každý systém. Čisto preto, že ľudské spoločenstvo má ako každý systém zložený zo súboru častíc štatistické vlastnosti. Miery obvykle nebývajú extrémne ostré a nejdú absolutizovať. Podobne problémový je aj opačný extrém - relativizácia.

Že niečím podobným Hitler trpel je príznačné už z názvov jeho diel, z výrokov. "Main Kampf" ako pomaly spasiteľský syndróm, aj keď toto by ešte išlo pochopiť. S výrokmi je to ešte horšie, a jasne ukazujú na nezmysly napríklad "konečné riešenie", úplne zbytočný teror v koncentrákoch. Prirovnal by som ho ku kindermanažmentu, navonok profi, ale v myšlienke zbrklo.

Pritom ohodnotenie viacerých dnešných ľudských činností by v reáli dopadlo podobne, dosť ľudí by malo problém si zarobiť už aj na existenciu v koncentráku pokiaľ berieme teror v ňom ako psychický úlet vedenia. Mnohé ľudské činnosti nepredstavujú skutočnú hodnotu, ale zvyškom sú nejakým spôsobom ohodnotené, či už z hlúposti, alebo nasilu. V tomto ťažko niekto urobí poriadok, lebo najprv chýba osveta, a potom by nastal šok, čo vlastne a ako robiť. Veľkú nerovnováhu spôsobuje ropa. Generuje neoptimálne transfery tovaru a práce.

334718

15.06.2015 14:57

Bezhotovostní demokracie nebo bankovní koncentrák?

RE: Neúplné krytí bankovních závazků?

ppppp 78.?.?.?

No toto [smích]
> Prostě s tou tvojí 100% inflací se běž bodnout.

Píšete mi to potretí. KDE jsem KDY neco podobné JÁ napsal? Zamenil jste si to za rozdíl cen v obchodních retezcích. Rozumíte/čtete opravdu dobre česky? Nejste puvodne cizinec?
Všechny MÉ čísla kolem mých inflací byly 2.3 nebo 3 nebo 4 nebo 5-10%.(poslední mela být reálne vnímaná inflace kolem mne s ohledem na výdelek, režii bydlení a jídlo)

Cukr si cenu dlouhodobe drží, ostatní už tak stabilní není. Ceny jsem uvedl sám. Z vámi dodaného linku a grafu jsem spočítal podle potravin prumernou inflaci 3% za 10 let.

Hádáte se sám se sebou. Ten váš link jsem uznal jako dobrý, tím i čísla v nem. Proč zde mluvíte mým jménem neco jiné?

Pak k tomu co ovlivňuje inflaci. Tady vubec nejde o to, která komodita a segment trhu slouží jako reference ke stanovení inflace. Si jakoby nechcete povšimnout, že inflaci neovlivňuje žádná z nich. Inflace se podle komodit stanovuje, určuje, pričemž její výši ovlivňují zcela jiné faktory.
To se snažím celou dobu upresnit. Bazírování na správném vyjádrení nekdy roli hraje, jindy ne. Pokud vzniká deformace výkladu, tak hraje a nejde o slovní hríčky, jak bagatelizujete. Nelze nesprávným vyjádrením zakrývat podstatu.

Jinak i dopravní značka "ovlivňuje" prekročení povolené rychlosti. Úplne stejne jako zvolená komodita inflaci. Zkuste ríct policajtum, tohle pochopit dovedou.

Obíral jste nekdy mandelinky, když si troufnete mi napsat, že jsou brambory základní potravina? [velký smích]
S porád klesající cenou? Co se stalo, vymizely? Poslední 2 mesíce beží cena brambor prudce nahoru. Dlouho vám ta cena 6Kč/kg nevydržela, stejne to byl nejaký omyl, spíš nákup, než prodej.

Dobre, snažil jste se, k nečemu to možná posloužilo. Na perpetum ale radši neverte. Jak na finanční, tak na bramborové. V nejhorším naklusají tamtamy z remorkéru, všechno sežerou a ceny vyšroubují.

334723

15.06.2015 22:52

Bezhotovostní demokracie nebo bankovní koncentrák?

RE: Neúplné krytí bankovních závazků?

ppppp 78.?.?.?

>jen se bere ohled na statistickou váhu, to možná nevíte
Vím, je to logické pro toho, kdo časteji používá matematiku. Váhový prumer patrí do slabikáre matematické statistiky. Vím také, co jsou kvantily, ruzné typy rozdelení/distribuce(Gaussova apod.), transformace, integrály, součty rad, diferenciální metody, operátory a podobne. Dost vecí z obsahu učebnice vyšší matematiky. Takže v tomto chyba asi nebude.

Inflaci "neurčuje" ani "neovlivňuje" srovnání s cenovým košem. To je jen opravdu hrubé, nejisté, dostmožná novinárské zjednodušení. Inflace je stanovena, vypočtena, zmerena na základe zvoleného koše. Inflaci nezapríčiňuje sestavení cenového koše, nebo prubežná tvorba cen komodit v cenovém koši, ale prubežná manipulace s hodnotou penez. Cílem není "určení" velikosti inflace, ale její zjištení, zmerení. Když merím, zjišťuju rychlost, tak ji zároveň neurčuju. Brambory jsou merící prístroj pro inflaci, ne motor, který ji šroubuje.
Jde o zkoušku správnosti, zda si peníze v nejakém čase udržely puvodní hodnotu. Inflace vyjádruje pomer, jak se hodnota penez v prubehu času zmenila. To predpokládám víte, ale asi vás nic dosud tolik nenutilo takhle pomalu nad tím uvažovat.

Sám jsem byl k tomu donucený proto, že na stejné postupné obracení pojmu narážím i tam, kde bych to nečekal, a podobnou rétoriku prebírají i volení lidé s obrovskou společenskou duverou, decimuje to.
Na první pohled pitomost v detailu maskuje zásadní vec, ptáte se i vy na ten tajemný faktor. Kdo ješte dovede hýbat s cenou penez, když ne samotný trh? Co do trhu ješte patrí a co už ne? Co je ješte práce a co prací už moc není (bullsheet job)? Máme pomucku - rčení "bez práce nejsou koláče". Kdo tedy není pro společnost nijak užitečný, a bere z ní podstatne víc, než dává, a je pritom v aktivním a práceschopném veku, tak každý takový se podepisuje na rustu inflace. Stejne tak emise nových penez. Protože hodnota penez je společenská konvence.
Ne darmo se bitcoin postupne podrizuje čím dál težšímu dolování (s bitcoinem ale nesouhlasím kvuli tomu, že jeho údajnou hlavní výhodu v anonymite považuji za nejvetší zlo).

Takže inflace se pomocí koše komodit jenom merí, zjišťuje. Určuje ji (je funkcí) konzervace hodnoty penez puvodních (obvykle míra plýtvání) a emise penez nových. Pokud použijete pojem "určuje" pro obe kategorie, tak se za koš komodit schová manipulace s penezi. Prubežne lokálne zmenenou míru úsilí pri pokroku technologie výroby a transferu komodit nebo migraci obyvatel zatím do toho neuvažujme.

Rovnice určuje výsledek. Výsledek je vypočtený z rovnice. Která z tech vet je jistejší?
Vopici nekrivdite. Má svuj temperament, vy také svuj.
Dekuju za (i když trochu bourlivou) společnost [smích]

334739

16.06.2015 09:05

Revitalizace Zvědavce

Určite bych vyhrál nejakou soutež

ppppp 78.?.?.?

v dobe sezení za PC, delám na PC hromadu ruzných vecí a napsal MB textu.

Proto bych chtel ríct, že šedomodré pozadí je pro čtení jedno z nejlepších, jaké znám. Svetlejší okno bych nechal jen pro editaci, jak je tomu dosud.

Mnoho lidí se rídí spíše dojmy, módou, ale neumí vyhodnotit a nedávají tolik pozor na vlivy, kterých negativní následky se mohou projevit až po delší dobe.

Príliš svetlá barva pozadí pri čtení opravdu UNAVUJE oči.
Dále mám zkušenost, že i barvy složené z prevážne R,G,B (s minimálním obsahem sousedních složek) rovnež po čase zhoršují rozlišitelnost a taktéž unavují oči.

Bežný človek rekne "je to moc červené, nebo zelené, nebo modré", ale v biofyzikálním dusledku jsou podmínky pro jednotlivé barevné receptory oka intenzitou príliš a časove dlouho rozdílné. Jedny jsou unavené, jiné bez práce, a pak vznikají nerovnováhy (typický prípad jsou barvy pri návrhu plošných spoju, kde je človek nucený dlouhodobe a koncentrovane se dívat na stejné barvy a vzory).

Microsoft se svým MS word chtel stuj co stuj napodobit papír. Že jako na to má.

Ale papír je pasivní odrážeč(svetlo odráží, nevytvárí), kdežto monitor je aktivní zárič (dík za dnešní LCD místo CRT). Tam soudruzi z NDR udelali chybu a mnohdy ji delají dále. Výsledkem jsou lidé s unavenýma a nezrídka pak i slepýma očima.

Černé pozadí delá príliš tmu kolem, a je také únavné. Kdo si ale dal práci a dlouhodobe zkoušel svá nastavení (treba v editoru pro zdrojáky) tak zrejme dá zapravdu, že bílá na černé je méne únavná, než černá na bílé.

Podobný pruser jsou černé klávesnice. Delají je černé, protože na bílé videt špína. Spolu s černým monitorem to však žere svetlo z okolí a špínu z kláves není duvod čistit. Špatne je videt i na písmenka, tady je čitelnejší bílá klávesnice, protože je pasivním odrážečem (odráží rozptýlené svetlo, nevytvárí vlastní).

Nejsem proti novinkám a zlepšení. Hromada zlepšováku však mnohdy skončí jen jako zhoršovák, na který si musí ostatní pod ruznými záminkami zvyknout. Doufám proto, že se neco podobné nestane a umelecký cit zustane na míste.

334763

18.06.2015 17:23

Ekonomická válka Evropy proti Izraeli

svého času, pred asi 15 lety

ppppp 78.?.?.?

jsem byl svedkem snahy firmy Ericsson vybavit prodejny, kde se prodávaly jejich produkty servisním stolem, ale s určitou podmínkou, která nabádala, že se tam budou servisovat jenom jejich telefony. Vubec nerekli, že je to také proto, že nezvládli klávesnice, které byly príliš subtilní a poruchové v nekterých modelech. Dnes je dejmetomu situace jiná, a klávesnice jsou dotykové. Jde ale o ten princip. Muže mít prodejna telefonu pro každý svuj model servisní stul? Kdo na takový nesmysl prišel?

Tak se stejne ptám. Má snad nejaký zákon rešit vztahy s každým státem zvlášť? To jsou pseudozákony, nikoliv zákony. Zákon je neco, co má platit obecne, široce a ne jednotlive. Zákon je v první rade zobecnená abstrakce zahrňující dejmetomu už konkrétní kriteria. Zákon není možné zredukovat na kritérium. Ani prírodní zákon nerovnáse kritérium. Takový zákon jako v článku proto nemá jak být zákonem, protože se vymyká z definice samotného pojmu zákon. Nemuže být neco co je kolečko zároveň kulička. Kolečko je kolečko a kulička je kulička.

Proč páni návladní nectí slovník ???

335020

Káva pro Zvědavce

84

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc únor přispělo 133 čtenářů částkou 29 526 korun, což je 84 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Milí čtenáři,

prosím zvažte, zda by nestálo zato přispět na provoz tohoto serveru.

Odstranil jsem reklamu, protože jste mi psali, že vás uráží svou hloupostí. Neplatili mnoho, ale alespoň něco. Takže jsem plně závislý na tom, co se dobrovolně vybere. Děkuji.

Ve zkratce

Erdogan:72 hodin nebudeme bránit průchodu migrantů do Evropy - mohou se pohnout milióny lidí28.02.20 09:34 Turecko 3

Hraní si s ohněm - „velký pochod“ NATO na východ!27.02.20 19:32 Neurčeno 0

Assange má za sebou první dva dny slyšení u soudu, který má rozhodnout o jeho vydání do USA27.02.20 00:07 Británie 2

Video: Migrantky dupou švédské dívce po hlavě, migranti si to natáčí: "Zabij ji, wallah!"26.02.20 01:03 Švédsko 2

Muslim v autě najel do masopustního průvodu v německém Volkmarsenu - cílil hlavně na děti25.02.20 20:49 Německo 5

Slovenský parlament definitívne odmietol Istanbulský dohovor. SNS vyzvala prezidentku, aby to oznámila Rade Európy25.02.20 20:16 Slovensko 1

Z Česka bude brzy holina25.02.20 07:28 Česká republika 1

I trpaslíci mohou škodit: Tandém tří lokálních nul škodí České republice24.02.20 15:36 Česká republika 5

Libyjští teroristé se jezdí léčit do lázní Klimkovice u Ostravy?24.02.20 08:38 Česká republika 0

Barcelona: Migrant brutálně napadl starou ženu v metru24.02.20 00:05 Španělsko 0

Vojenská cvičení USA22.02.20 16:33 USA 3

Kdy se to celé zhroutí?21.02.20 15:18 USA 1

Co vlastně chtěl sdělit světu šílený střelec?20.02.20 20:48 Německo 2

Z Bruselu koncem února přijede na neposlušné Čechy kárná výprava, vedená sudetskými Němci20.02.20 18:06 Česká republika 0

Patočka kvůli Křečkovi napráskal Babiše Macronovi."Vyhoďte Babiše z ALDE!" žádá.20.02.20 17:11 Česká republika 1

Jak pan Křeček uzemnil Stehlíkovou20.02.20 10:55 Česká republika 2

Devět obětí střelby v Německu, pachatel je po smrti 20.02.20 08:25 Německo 5

Masové šílenství švédské mládeže19.02.20 15:46 Švédsko 5

Šokující čísla z Číny19.02.20 07:36 Čína 12

Cena zlata soupá19.02.20 06:51 Neurčeno 0

Měnové kurzy

USD
23,08 Kč
Euro
25,37 Kč
Libra
29,73 Kč
Kanadský dolar
17,16 Kč
Australský dolar
15,06 Kč
Švýcarský frank
23,84 Kč
100 japonských jenů
21,18 Kč
Čínský juan
3,29 Kč
Polský zloty
5,86 Kč
100 maď. forintů
7,47 Kč
Ukrajinská hřivna
0,94 Kč
100 rublů
34,66 Kč
1 unce (31,1g) zlata
37 820,67 Kč
1 unce stříbra
404,37 Kč
Bitcoin
204 105,13 Kč

Poslední aktualizace: 28.2.2020 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?