Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 18 příspěveků, 1 jméno: dub.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

20.05.2015 18:51

Další finanční tsunami právě začala v Texasu

RE: Velmi spekulativní článek

dub 89.?.?.?

jo ony nevznikly nově vytištěné peníze? a kvantitativní uvolňování je tedy co, když ne čisté tištění hyperinflačních peněz a jejich převody na spřátelené banky?

333204

20.05.2015 18:54

Epizoda 2. Americké Federální rezervy

RE: G.Edward Griffin: Nestvůra z ostrova Jekyll

dub 89.?.?.?

kniha je mnohem lepší a se svými 600 stranami výživnější...

333205

20.05.2015 19:49

Další finanční tsunami právě začala v Texasu

RE: Velmi spekulativní článek

dub 89.?.?.?

no to jsem raději ignoroval...

ale z nějakého záhadného důvodu se považuje za ekonoma.

333209

20.05.2015 21:42

Další finanční tsunami právě začala v Texasu

RE: Cena ropy - benzínu

dub 89.?.?.?

to zvládnete sám, stačí si proložit dva grafy (ropu a dolar/koruna)
http://www.netdania.com/Products/live-streaming-cu...

je to tím, že kvůli krachování centra je třeba vyvádět z kolonií maximum. a protože naprostá většina sítí stanic a všechny rafinerie patří cizákům, tak udržují kartelovou dohodu.

a dokud nezačne stát odebírat za takové chování živnostenské licence a zakazovat působení takových firem v čr min. na 10 let, nic se nezmění.
a protože korupce vládne kocourkovem, a díky kartelovým dohodám mají tyto firmy peněz jak sraček, tak se změnou hned tak nepočítejte...

333215

20.05.2015 21:49

Epizoda 2. Americké Federální rezervy

RE: Nominálie USD

dub 89.?.?.?

no že jste natvrdlej na faktu, že kvůli ní (symbolicky) zemřel, nic nemění. (o bankovku jako takovou nešlo, ta byla jen vyjádřením něčeho mnohem podstatnějšího)

protože právě tím, že začal tisknout měnu v souladu s ústavou, ohrožoval (protiústavní) pozici fedu coby nelegálního tiskaře legálního tendru. a pokud by se to rozjelo, tak by se to zpátky vracelo jen těžko, protože pokud by stát jednal v souladu se základním zákonem a uznal by, že stávající emitent jedná ilegálně a je tedy zločinou organizací nutnou zlikkvidovat, bylo by pro určité skupiny zle.
ohrozil by tím totiož moc těch, kteří ji na tom mají postavenou.což jsou holá fakta. nikoliv teorie.

333216

20.05.2015 22:02

Banky vládnou světu. Kdo vládne bankám? (I)

RE: Tvari

dub 89.?.?.?

no, bohužel nelze. neb pokud existujeme v duálním systému (vesmíru) - vše má dva póly, plus/mínus, jing/jang atp., musí zároveň existovat oba póly, jinak by nemohl existovat systém, který je na tom postaven (ukradněte třeba u baterky + nebo - pól, a nebude vám fungovat nic).

takže v takovém systému je to pouze o rovnováze působících sil. k harmonickému rozvoji je třeba rovnovážného stavu mezi oběma póly. jakmile dojde k vychýlení na jednu či druhou stranu, stává se systém nestabilním a deformovaným. a po čase následuje vyrovnání. a čím déle byl systém v nerovnovážném stavu, tím katastrofičtější to má průběh.

v této souvislosti není mj. náhodou, že církev vše postavila na mužském principu (otec, syn, duch svatý) a ženský princip neuznává a potlačuje, jak obrazně, tak fyzicky (žena je nečiswté stvoření atp.) proto zde máme třeba velký technologický pokrok (třebaže silně brzděný), ale prakticky žádný pokrok v oblasti ducha/empatie/atp. takže i když mají lidi hračky, neví, jak s nimi řádně nakládat, a místo harmonického rozvoje společnosti a prostředí vše pouze plundrují.

je to hodně zjednodušeně, tohle téma je na dlouho, ale souvisí to s dualitou systému a deformacemi plynoucími z toho, že lidský systém/společnost byly vychýleny záměrně do jednoho extrému. a pak není těžké předpovědět, že "na konci dní" dojde ke kataklyzmatickým událostem, obzvlášť když se tu nerovnováhu daří udržovat po 2,000 let. následný kontravýkyv kyvadla pak nutně musí mít takové následky...

333218

20.05.2015 22:27

Další finanční tsunami právě začala v Texasu

RE: Cena ropy - benzínu

dub 89.?.?.?

ta se ale nemění. "mění" se jen cenová složka

333220

21.05.2015 00:03

Další finanční tsunami právě začala v Texasu

RE: Co sa stane

dub 89.?.?.?

ne, kapři si svůj rybník opravdu dobrovolně nevypustí.

ale to je už jiná věc.
tvrzení předřečníka spočívalo v tom, že kdyby všechny fiktivní kasínové peníze (za sebe dodávám hlavně deriváty) ukradli marťani či byly smazány, v reálné ekonomice by se nestalo naprosto nic.
a protože u derivátů jde o mimobilanční položky, tak by se to neprojevilo ani na bilaních bank, vyjma propadu u zisku, neb tam jsou tyto fiktivní výnosy započítávány a převáděny dío bilance.

avšak ztráty tam nejsou, ani když banka ztrátu na derivátech utrpí, neb jde o mimobilanční položku, a proto není třeba v bilanci vykazovat - zkrátka je to takvoá správná sviňárna[smích]

dtto investice do indexů - tm by se to v reálné produkční sféře též nijak nepriojevilo, jen by zmizela velká část důchodového pojištění blbů, kteří si spoří na důchod v takovýchto pochybnýh inveticích či fondech investujících do takovýchto produktů.

atd.

obecně stejně bude muset dojít buď k jubuilee, nebo k velké válce. neb jako jedno velké ponzi shceme/pyramidová hra je tento systém odsouzen ke kolapsu.

333222

21.05.2015 00:32

Nastane nový pogrom židů?

židé

dub 89.?.?.?

nejsou národ, ale jde o příslušníky vyznávající určité náboženství, různého etnického složení.
autor si plete národ se sektou, a to i přesto, že jeho zdůvodnění "národ výlučný, nově zrozený a do sebe uzavřený, semknutý pod vlivem vnějších genocid i společného bohatství", jehož "Průkazem je židovská obřízka" je typické právě jako charakterizace sekty, nikoliv etnika.

nehledě na to, že obřízka není výlučnou charakteristikou judaistů, obřezávají i jiní.

333223

21.05.2015 17:33

Ozbrojenci ISIS jsou „pašováni do Evropy v lodích přistěhovalců“

RE: No toto je marha

dub 89.?.?.?

nepochybujte, že je to záměr.
samovyvolenci si zbožně přejí válku civilizací a nastolení totálního gestapáckýho státu, a když se evropa cuká, tak ji musí donutit. no a cílený dovoz teroristů a provádění teroristických útoků je osvědčeným způsobem.

nakonec operace gladio byla na tomto serveru zmíněna několikrát. a toto je přesně tento scénář.

333296

21.05.2015 17:52

Další finanční tsunami právě začala v Texasu

RE: Velmi spekulativní článek

dub 89.?.?.?

jo? tak asi takhle:

a) za normální situace stojí proti nekryté emisi peněz fedu americké státní dluhopisy. i za normální situace dochází k čistému tištění inflačních peněz, protože americký státní dluh exponenciálně narůstá, takže v oběhu je stále více peněz. navíc nyní oproti stagnujícímu či klesajícímu reálnému sektoru - hyperinflace

b) protože americké státní bondy nacházíé stále méně kupujících, dochází v usa k monetizaci dluhu, tedy státní bnody kupuje do svého portfolia fed. takže v praxi fed natiskne hajzlpapír, treasury na něj stvrzenku, a tento bond si vezme fed, tudíž mizí z oběhu, avšak oproti němu emitované peníze v něm zůstávají.
ergo opět v praxi čisté hyperinflační peníze.

c) protože fed odkupoval sračkové dluhopisy, které jejich emitenti neomhly splatit (a banky by měly nejen reálný, ale i účetí problém a krachly by - proto se jich musely takto zbavit), došlo přesně k tomu, co jste se snažil zmínit v předposlední větě - dlužníkům byly dluhy odpuštěny, a aby věřitelé (banky) nezkrachovaly, tak je fed obdaroval novými penězi výměnou za šitové papíry, ze kterých nikdy nic neuvidí, neb nebudou splaceny

takže co se tu vlastně snažíte předvést? neb tomu co píšete skutečně nerozumím, anšto se to jeví jako naprosté bláboly.

333301

21.05.2015 18:17

Nastane nový pogrom židů?

RE: židé

dub 89.?.?.?

no to je diskuse opravdu na hodně dlouho.

nicméně absolutní poznání na této úrovni existence poznat nejde. jako součást subsystému nemůžete poznat nadsystémy, neboť k nim nemáte informační přístup ani schopnosti informace pojmout.
ale systémy jsme tu již mnohokrát diskutovali, takže bych se opakoval.
absolutní poznání lze z pricnipu dosáhnout pouze na nejvyšší úrovni systému/existence, nikde jinde.

i poslední vaše věta nemá příliš smyslu.
anšto náboženství je dogmatizovaná filosofie a institucionalizované dogma je církev:

takže je to přesně naopak - každý člověk má svoji životní filosfii/světonázor, který se vyvíjí postupně s ním, jak získává poznatky.
protože každý se vyvíjí jinak a na jiném stupni, nelze aplikovat jedna velikost pasuje všem, tudíž náboženství. tím spíše, že náboženství není kolektivním výtvorem, ale výtvorem určité skupiny, takže lidé mimo autorský kolektiv přijímají v podstatě cizího egregora a vzdávají se tím vlastního myšlení a vlastního rozvoje. nástává u nich duchovní stagnace na úrovni přijatého egregora a jejich svobodná vůle byla zaměněna za poslušnost dogmatu.

teoreticky je možné, že se část společnosti v hrubých rysech shodne na nějakém průsečíku svých hodnot, avšak ten se mění spolu s vývojem společnosti. takže i v takovém případě je třeba hovořit pouze o (dočasném) filosofickém konsensu.
a protože se postupně s rozvojem mění, nejde ani o dogma/náboženství, které je neměnné.
a už vůbec nejde o absolutní poznání.

dále - co je to podle vás autoritativní zdroj? z definice zdroj, který nařizuje, což není cestou k poznání, neb na té se nenařizuje, pouze vede či směruje.

k článku - není zdaleka dokonalý, je dost věcí, ke kterým mám výhrady, nicméně je užitečný jako podnět pro zamyšlení a diskusi. a přestože z mého pohledu je tak "napůl", jeho pozitivem je, že tématicky zašel hlouběji než je jinde obvyklé a časově dále, než jen k posledním 100 letům.

333302

21.05.2015 22:17

Nastane nový pogrom židů?

RE: židé

dub 89.?.?.?

[smích]
můžeme pokračovat na téma absolutní poznání.
pro začátek by to asi chtělo definici, abychom věděli, o čem se bavíme a že si každý nepředstavujeme něco jiného.
jakou navrhujete?

333323

21.05.2015 22:36

Další finanční tsunami právě začala v Texasu

RE: Velmi spekulativní článek

dub 89.?.?.?

proč pletete jabka s hruškama?
jedna věc je qe, druhá věc je státní či soukromá emise legal tender.
a mezi tou je z hlediska možsnosti ovlivňování (ve smyslu okruhu osob způsobilých a schopných ovlivňovat) a z hlediska moci kurevský rozdíl.

diskuse na téma alternativní socio-ekonomický systém je už zcela o něčem jiném. to už je mj. i o podstatě peněz atp.

takže si budete muset vybrat, o čem se chcete bavit, a ne tu míchat všechno dohromady, jako správný říšský eintopf.

333327

22.05.2015 00:00

Nastane nový pogrom židů?

RE: židi a národ? nesmysl

dub 89.?.?.?

pokud tam vzniká nějaký národ, pak jsou to izraelci, nikoliv židé.
žid je příslušník určité náboženské sekty, stejně jako ostatní (křesťan, mohamedán atd.).

333335

23.05.2015 16:20

Nastane nový pogrom židů?

RE: židé

dub 89.?.?.?

nejen v číně. v africe, na území historického horního nilu, existují černí židé, kteří jsou starší, než celá křesťanská éra.
a chazary neviděli, dokud nezačal obchod s africkými otroky...

333427

23.05.2015 19:10

Epizoda 3. Atentát v Sarajevu (1)

RE: Trochu podobností po 49 letech...

dub 89.?.?.?

podobnost s dneškem je až strašidelně neuvěřitelná. vyčkejte na další díly...
dtto události a aktéři před wwII

333434

23.05.2015 20:54

Nastane nový pogrom židů?

RE: židé

dub 89.?.?.?

ti černí nejsou chazaři, ale africký kmen (núbijci. jestli se nepletu).
ergo národnost/etnický původ není rozhodující, jde o víru. etnický táta žid neexistuje, stejně jako neexistuje žádný etnický táta křesťan.
tudíž jen debil a naprostý ignorant může psát žid s velkým ž.

333436

Káva pro Zvědavce

21

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc prosinec přispělo 28 čtenářů částkou 7 460 korun, což je 21 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Trocha humoru na téma postižení korona-vymýváním mozků04.12.20 09:47 Česká republika 0

Možná nejdůležitější projev prezidenta Trumpa s čs titulky03.12.20 10:51 USA 9

Zastavme krádež voleb! 03.12.20 00:23 USA 0

Íránského vědce patrně zavraždil Mosad01.12.20 23:07 Írán 8

Co nikdo neříká o lockdown29.11.20 23:02 Neurčeno 0

Seznamte se: Soudruh Vrábel, Vyvolený informátor29.11.20 17:01 USA 1

Policejní robocapové zastavili zločin28.11.20 11:19 Česká republika 6

Jak migranti "obohatili" Švédsko27.11.20 21:12 Švédsko 1

České nemocnice jsou motivovány umístit co nejvíc covidových pacientů na JIPce27.11.20 21:02 Česká republika 2

Vláda se chystá vymývat nám za naše peníze mozky. BigPharma se tetelí radostí27.11.20 17:07 Česká republika 1

Odporné. Jako by to ani nebyli živí tvorové27.11.20 16:50 Dánsko 3

V Georgii a Michiganu byl právě vypuštěn Kraken26.11.20 17:24 USA 0

Sčítání hlasů v USA zřejmě ovlivňuje Harry Potter26.11.20 17:00 USA 7

Virginie: Mezi 5:07-5:12 ráno po volební noci zmizelo 169.000 hlasů26.11.20 16:33 USA 0

Obama napadl Hispánce za masivní podporu Trumpa a následně to od Hispánců schytal 26.11.20 10:59 USA 0

Volební fact-checker Facebooku dal v roce 2017 cenu Bidenovi, zaměstnanci dotují demokraty26.11.20 10:11 USA 0

Nevadský soudce odsouhlasil, aby Trumpův tým předložil soudu své důkazy o volebních podvodech26.11.20 09:21 USA 0

Pensylvánská soudkyně pozastavila certifikaci výsledků voleb 26.11.20 09:05 USA 2

Sadistická vláda nám dovolí nadechnout se, než zase přiškrtí25.11.20 22:48 Česká republika 2

Vývoj náboženství ve světě 1946 - 201925.11.20 12:36 Neurčeno 2

Měnové kurzy

USD
21,80 Kč
Euro
26,47 Kč
Libra
29,40 Kč
Kanadský dolar
17,04 Kč
Australský dolar
16,22 Kč
Švýcarský frank
24,48 Kč
100 japonských jenů
20,93 Kč
Čínský juan
3,34 Kč
Polský zloty
5,92 Kč
100 maď. forintů
7,38 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
29,50 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 981,17 Kč
1 unce stříbra
525,64 Kč
Bitcoin
413 798,65 Kč

Poslední aktualizace: 4.12.2020 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?