Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 130 příspěveků, 1 jméno: dub.

Stránka: 1 2

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

12.12.2014 16:30

Rusko a Turecko se ukotvují v Euroasii

RE: Eventuality

dub 89.?.?.?

no pokud bude turecko rozhodovat samo za sebe, tak nemá co řešit, protože nejen, že po dvaceti letech plazení se a odmítání ze strany eu to přesáhlo meze jejich tolerance vůči urážení národní hrdosti, ale i z ekonomických důvodů je pro turky mnohem zajímavější euroasijský trh s 1,5 miliardou obyvatel, a připočteme-li indii a jihovýchodní asii tak s 3 miliardami, tedy z pohledu trhu 6 větší než posraná eu, navíc nenasycený, a hlavně solventní.

západ se bude muset smířit, že skončil, jen to zatím odmítá pochopit.

a evropa teď dostala poslední varování a poslední šanci - buď se připojí k euroasii, nebo půjde ke dnu s námořní pirátskou frakcí atlanticistů.

323258

13.12.2014 00:12

Fenomén celosvětového dluhu a další ekonomické „záhady“

RE: Pár poznámek

dub 89.?.?.?

sry příteli, ale primár vám řekne naprostý kulový, protože
a) nevidíte tam spoustu investorů, pro které to nakupují primární dealři na objednávku
b) do splatnosti dluhopisu se mohou majitelé změnit x-krát.

takže pokud byste skutečně chtěl vědět, jaký je aktuální stav a komu se dluží, musel byste se dostat k výpisům z scp (tkd) poskytovaným ministerstvu financí jako emitentovi a zástupci státu.

říkat OMO sekundár bych se tedy opravdu neodvážil (a mimo OMO se dluhopisy do zástavy neberou, a i tak jen vyjímečně, neb repa jsou vždy oproti t-billům). sekundární trh je trh mimo primární trh, tedy mimo vlastní aukci, kde se papíry dostávají do oběhu.

s poslední větou souhlas, monetizace je v tomto státě opravdu zakázána (aspoň zatím, neb i v emerice byla dlouho tabu).

323288

13.12.2014 00:21

Fenomén celosvětového dluhu a další ekonomické „záhady“

RE: Pár poznámek

dub 89.?.?.?

spotřeba, sama o sobě, opravdu nic nevytváří.
nebo snad sežrání rohlíku vám něco vytvoří? max. flatulenci.
to, že se někomu přesunou peníze, nic nevytvoří, jen dotyčný obdrží odměnu ve formě obvyklé ve stávajícím systému.

když budete převážet jednu hromadu písku neustále dokola z bodu a do bodu b, budete spotřebovávat jak hovado, poroste vám gdp, ale ve skutečnosti je to čistá ztráta, nic nevytvoříte, pouze neproduktivně spotřebováváte, max. vytvoříte jen smradlavej vzduch.

prorůstová, ve smyslu zvyšování veřejného bohatství, je pouze výrobní spotřeba, kdy spotřebované použijete pro výrobu jiných statků jako vstup. a to je velmi omezený sektor, obzvláště v současném bublinovém kasinu, kdy reálná ekonomika tvoří jen srandovní část vykazovaných údajů.

a neplatí ani vaše poslední věta - při inovacích spotřeba klesá, a přesto roste životní úroveň, neb místo např. metráku oceli se na výrobu použije kilo nové slitiny, atp.

323289

13.12.2014 00:43

Fenomén celosvětového dluhu a další ekonomické „záhady“

RE: Pár poznámek

dub 89.?.?.?

lžete jak když tiskne.

tato ze zahraničí vnucená devalvace okradla všechny obyvatele o ono procento, o které byla měna znehodnocena, protože téměř všechny podniky (z hlediska výkonu) a všechny prodejní řetězce patří zahraničním vlastíkům, kteří plánují zisky ve svých domácích měnách, a tudíž při znehodnocení koruny zvýšily ceny všeho o stejné procento, aby jim výše a míra zisku v domácí měně zůstala zachována.

o čemž se mohl snadno přesvědčit i běžny občan, který chodí nakupovat, protože se zdražilo naprosto vše, nejen dovážené zboží.

a bludné je i tvrzení, že to nějak napomohlo zaměstnanosti, protože mimo toho, že ceny v zahraničí zůstaly prakticky na stejné úrovni, a pokud klesly, tak klesly i u konkurence, tudíž se to na podílu na trhu nijak neprojevilo, tak okradením občanů o vámi uvedených 8% kupní síly znamenalo, že o tuto výši poklesla spotřeba, a tudíž i potřeba nové produkce, a tudíž i potřeba "lidských zdrojů". takže pro občany kolonie čr čistá ztráta.

inflací bych se na vašem místě opravdu neoháněl, protože má vypovídací hodnotu hovna.
při dané příjmové struktuře je nastavený spotřební koš pro minimálně 2/3 populace irelavantní, protože vzhledem k jejich příjmům spotřebovávají vše na základní potřeby (a tam rostly ceny o desítky %, hlavně u potravin, již předtím, než to devalvace dorazila - poté vzrostly ceny skokově přesně o devalvované %, všeho, i českých výbrobků - viz vlastnická struktura výše), které tvoří ve spotřebním koši záměrně uměle malou srandovní část.

dtto ohánění se čísly o pracovních místech, protože po třech měsících pracák vyřazuje z evidence, takže jako nezaměstnaný dotyčný přestává existovat a figurovat ve statistikách, avšak přesto z povrchu zemského nezmizí.
a protože mimo velkých exportérů, kteří snad zaměstnali o pár vrátných navíc, došlo po devalvaci kvůli poklesu vnitřní poptávky ke snižování mezd a k propouštění, tak je vaše glorifikace opravdu velmi odvážným činem a v informované společnosti skutečných a slušných ekonomů byste byl v lepším případě vysmát, v horším byste dostal rovnou přes držku[mrknutí jedním okem]

323292

13.12.2014 16:47

Rusko a Turecko se ukotvují v Euroasii

RE: Co je to ta

dub 89.?.?.?

nebuďte školomet, najdete všude oba tvary [cool]

323317

13.12.2014 17:23

Fenomén celosvětového dluhu a další ekonomické „záhady“

RE: Pár poznámek

dub 89.?.?.?

ale nešikejte!

část I

takže když převážíte hromadu písku z jednoho místa na druhý, tak to není spotřeba? a to jako ho nosíte v nůši, místo náklaďáku, jako palivo používáte "nic", komunikací se to netkne, protože se vznášíte v éteru...

nemá to nic společného s gdp? no to sou věci. takže spotřebované phm, náhradní díly atd., vykazované jako tržby=spotřeba, se do gdp podle vás nezapočítávají?
tedy ona čistá ztráta - zcela zbytečně vyplýtvané a spotřebované zdroje - je pak ve vašem gdp vykazována jako růst, přestože ve skutečnosti je to čistá ztráta, což evidentně rádoby ekonomové jako vy naprosto nechápou. a přesto mají pocit, že ví o čem gdp. a hlavně ekonomika, je. (už švandrlík v černých baronech vložil mistrovy do úst větu "ukaž mi těch 20 fůr písku, ukaž mi těch 20 fůr písku!")

to, že nějakej kokot vymyslel ukazatel, kterej nevypovídá o ničem, není chyba onoho ukazatele, ale toho kokota (dtto viz inflace/spotřební koš, nezaměstnanost atd. jak jsem uvedl v jiném svém příspěvku v reakci na vaše bludy) .
a ještě větší chyba je to u hovad, který si myslí, že takovéto ukazatele vypovídají o skutečném stavu ekonomiky a růstu životní úrovně, a nejsou jen početním cvičením, z velké části účelovým s cílem zamlžit skutečný stav věcí. a chápat věci v širších souvislostech (jako viz např. jinde zmíněná inflace x příjmová struktura) je už zcela mimo rámec jejich nejen chápání, ale i imaginace.

a uděláme si jeden příklad k vašemu oblíbenému paskvilu zvanému gdp:
když budou obchody na každém roku a budou zásobovány autem dodavatele, je to pro lidi dobrá životní úroveň. avšak z pohledu gdp to není dobré.
když takové obchody nejsou a musí se jezdit do "supermarketu", je to pro lidi nižší životní úroveň, nicméně z pohledu gdp je to dobré, protože díky vyšší spotřebě (auta, benzím, pneu, atd.) je to růst.
a když byste zavedl vyzvedávání zboží přímo ve fabrice, bylo by to pro gdp úplně skvělý, protože by se okamžitě zvýšila vaše milovaná spotřeba všeho možného, neb každý jedinec by se musel dostat tam a zase zpět, a to u každého zboží zvlášť - zkrátka růstový ráj "ekonomů".
což není divu, neb tito blbové znají z celé ekonomie jen pár nablblých navrčených pouček a vzorečků, ale nemají naprosto žádného šajnu, o čem to je ve skutečnosti a jak systém funguje.

323321

13.12.2014 17:27

Fenomén celosvětového dluhu a další ekonomické „záhady“

RE: Pár poznámek

dub 89.?.?.?

část II

a to, že paskvil zvaný gdp nerozlišuje typy spotřeby zhola nic nemění na tom, že kategorie výrobní/produktivní spotřeba existuje (a jestli vám ji ve škole zatajili, požadujte vrácení školného) a že platí to, co jsem napsal. ekonomie, a už vůbec ne ekonomika, nejsou nějaké přiblblé ukazatele, a už vůbec ne pouze gdp - neb přičinná souvislost je přesně opačná - nejdříve existuje ekonomika/systém, a pak teprve někdo vymyslí jakési hausnumero ve snaze ji nějak popsat. vaše přesvědčení, že je tomu naopak, tedy že nejdříve bůh stvořil gdp a pak se ekonomika začala do něj napasovávat a mimo něj nic neexistuje, svědčí o skutečné "kvalifikaci"[smích]

takže tím blbem, přesvědčeným z nějakého záhadného důvodu, že je ekonom, jste vy, na rozdíl od nás skutečných ekonomů, kterým pak nedoukové a cvičené opice vašeho ražení dělají špatné jméno.

323323

13.12.2014 20:14

Fenomén celosvětového dluhu a další ekonomické „záhady“

RE: Pár poznámek

dub 89.?.?.?

vy máte opravdu zajímavá čísla, kdo vám je vymejšlí?
páč když juknu na poslední spotřební koš, tvoří potraviny 14,9%.

vy se možná cpete jen bramborama, ale ostaní kupují především chleba, pečivo, máslo, mléčné výrobky atd. a tam šly ceny dost jinam, než vy si ve své teorii myslíte, a rozhodně se nemění sezóně.
a bramborama si zadnici nevytřete...

to, že jen po devalvaci došlo ke skokovému navýšení všech cen, je holý fakt, který vám vaše brožurka popřít nepomůže - oni totiž lidi nejsou slepí.
no vy jste kupoval v sezoně brambory za 5,90, ale já kupoval před rokem máslo za 39, a teď ho kupuju za 48 (mléčné výrobky dtto atp), a to celoročně. a to nemluvm o tom, e téměř každý měsíc či ob měsíc se zdražuje tu o 5, tu o 10% - plyne z toho něco? ano, že si vypichujete jen účelovéá čísla, abyste obhájil neobhajitelné, "ekonome". a měl byste chodit pravidelně nakupovat, pak byste ty své teoretické blbosti mohl těžko pronášet s klidným svědomím.

takže ty nesmysly plácáte akorát vy[smích]
šedivá je teorie a zelený je strom života...

a ten svůj výrok, že je tam zohledněno vše jak má být, zkuste pronést někde v nákupáku, když jdou lidi nakoupit, a zkuste je přesvědičt, že ze svého příjmu vydají na potraviny jen 15%.
a že si za stovku přinesou domů tožéž, co vloni (tedy dle vás nyní za 103). jen se pak nedivte, až vás začnou bít.

předvádíte tu jen plané teoretické kecy zcela odtržené od života, a u spotřebního koše to platí dvojnásob.
u vás evidentně platí, že statistika je přesné počítání nepřesných čísel...

takže díky za radu, ale tím, kdo potřebuje studovat, aby tušil, o čem je "reálná" ekonomika a nejen vzorečky, jste tu evidentně vy[smích]

ale klidně pište dál, pár lidí se tu opět rádo pobaví.

323337

13.12.2014 22:16

Fenomén celosvětového dluhu a další ekonomické „záhady“

RE: Pár poznámek

dub 89.?.?.?

a to je jen jedna ze změn provedených od r. 1990. a standardní postup.

a u potravin jejich "význam" postupně s "aktualizacemi" spotřebního koše klesá - oznámil čsú.
a zkuste někde sehnat spotřební koše před r. 2007 - já je nikde nenašel, ani v "historických datech" čsú.
pročpa asi...
a přestože se vymlouvají na změnu metodiky a tvrdí, že "byla zvolena metoda řetězení indexů", nikde je neseženete

323342

14.12.2014 17:24

Fenomén celosvětového dluhu a další ekonomické „záhady“

RE: Žádné záhady

dub 89.?.?.?

protože to byly usa, které jako okupační mocnost, či jako monopol na světovu měnu, vnutily zbytku světa petrodolar.

a co se týká japonska, to je případ sám pro sebe a velmi zajímavý: japonsko je totálně surovinově a energeticky importně závislé, takže muselo hormadit dolary, i kdyby to po 45 roce američany dosazená mafie 7 klanů nechtěla.
přesto se jim však podařilo nahromadit obrovské dolarové rezervy a přebytky a začít investovat venku, hlavně v usa. a vedlo to k posilování jenu vůči dolaru. to se samozřejmě američanům nelíbilo, a tak rozjeli přes své loutky v japonsku velmi ojedinělou měnovou a ekonomickou politiku.

navíc abyste dostal relevantí čísla, musel byste od dluhu jednotlivých zemí odečíst výši devizových rezerv, protože pokud ty by nebyly díky petrodolaru nuceny držet v dolarových (a jiných cizích) papírech, mohly by o to snížit svůj dluh.

usa se to samozřejmě netýká, ty díky tiskařskému lisu a (petro)dolaru coby světové rezervní měně žádné devizové rezervy nedrží a držet nemusí. takže u nich je to v tomto ohledu "čistý" dluh.

třeba v čr při devizových rezervách baj voko 55 mld eur, tedy 1515 mld czk (kdy zhruba 2/3 jsou v dolarech) by o tento jeden a půl bilionu mohl v klidu klesnout státní dluh, místo aby ty peníze ležely umrtvené v hajzlpapírech a financovaly cizí subjekty.
takže prakticky by žádný státní dluh neexistoval.

nejen čísla a vzorečky, ale i souvislosti...


nic není tak jednoduché, jak se tváří[smích]

323386

14.12.2014 17:40

Fenomén celosvětového dluhu a další ekonomické „záhady“

RE: Pár poznámek

dub 89.?.?.?

jo, a teď se sebe a kolegy zeptejte, do jaké příjmové skupiny patříte, protože většina lidí do práce autem nejezdí, neb si to díky svému průměrnému a podprůměrnému platu nemohou dovolit. stejně tak nekupují zboží dlouhodobé spotřeby, ze stejného důvodu.

a tito lidé tvoří větší část populace, tudíž je benzín ani tak moc nezajímá (ušetřené při jízdě do "supermarketu" jednou za týden je více než hojně vykompenzováno vyššími cenami toho, co tam koupí), zato jídlo, nájem, topení atd. ano.
(a i ve vašem oblíbeném spotřebním koši tvoří phm pouhá 3%).

a vo tom to je.[smích]

323389

14.12.2014 19:39

Oddělování Evropy

RE: Jsem ...

dub 89.?.?.?

navíc zcela záměrně ignoruje fakt, že skoro 2/3 "amerických" vědců nejsou američani.
kdyby nebylo tiskárny na hajzlpapír, tak by byly usa někde úplně jinde, protože ti číňané, rusové, evropané a jihoameričané by byli doma a výsledky jejich výzkumu by tak nekradly usa a americké korporace[smích]

ale těžko chtít po někom pohled širokým prizmatem, když je schopen jen zírání přes štěrbinu v klíčové dírce[smích]

a to nemluvim o tom, že emeričani jsou v mnoha ohledech tak nejlepší, že i poslední americkej tajnej špionážní satelit musely nahoru vynést ruský raketový motory[smích]

ale nechte je v tom, ať si v tom libují, oni budou mít nakonec problém.

323395

14.12.2014 22:09

Fenomén celosvětového dluhu a další ekonomické „záhady“

RE: Žádné záhady

dub 89.?.?.?

a na to jste přišel jak, že si vláda půjčuje od čnb?

monetizace je zakázaná, a navíc ji bohatě stačí financovat soukromé subjekty. takže 100% dluhu je financováno soukromými subjekty (finančními institucemi a nefinančními subjekty).

323408

15.12.2014 00:03

Fenomén celosvětového dluhu a další ekonomické „záhady“

RE: Žádné záhady

dub 89.?.?.?

to co z nich rozkradou poblitici patří jim a jejich kmotrům, to, co je investováno státem patří státu, pokud jde o investice.
jenže většina z toho jde na jiné výdaje, než (přímé) investice.

chcete-li to vědět přesně, aspoň za roční období, podívejte se do státního rozpočtu, tam to máte v hrubém rozepsané v kategoriích.

v zásadě jde o dvě věci: struktura příjmů a výdajů rozpočtu, a dluh k pokrytí schodku.

problémem je struktura, dluh je jen technické řešení problému struktury.

323414

15.12.2014 12:26

Fenomén celosvětového dluhu a další ekonomické „záhady“

RE: Žádné záhady

dub 89.?.?.?

a) čnb nic takového zakázaného nemá (asi by pak těžko mohla fungovat jako centrální banka), jen je zkrátka v systému víc likvidity, než je potřeba, proto se stahuje, místo aby se vytvářela (jako třeba v ecb, která peníze na trh dodává). důvody toho jsou dost komplexní (míra úspor, obrátkovost kapitálu atp.) a tak to tu nebudeme rozebírat. (a vazba na devizové rezervy a diktát petro dolaru je tu též).

b) tak vidíte, jak jste si dokázal definici monetizace dluhu najít. je to přesně to - zákaz "kupování státního dluhu centrální bankou".

vaše spekulace by mohla mít reálný základ, pokud by centrální banka likviditu dodávala - neb pak je konstrukce, že dluh koupí nastrčený finanční subjekt (banka) a následně si oproti němu jako kolaterálu vypůjčí v centrální bance peníze, aspoň teoreticky reálná.

nicméně v situaci, kdy se peníze z trhu stahujou, tomu tak evidentně není, neb investoři (trh jako celek) nejen kupují státní dluh, ale ještě navíc přebytky likvidity ukládají v centrální bance oproti krátkým dluhovým papírům (povětšinou technických emisí k tomu účelu emitovaných) jako kolaterálu. tudíž peněz je jak sraček a pro financování dluhu není třeba vymýšlet komplikovaná schémata.

323441

15.12.2014 13:40

Jak se Německo stalo rozděleným

RE: BRD

dub 89.?.?.?

a není ani subjektem mezinárodního práva veřejného, jako suverén, neb jako soukromá společnost jím ani být nemůže...

323444

15.12.2014 19:40

Fenomén celosvětového dluhu a další ekonomické „záhady“

RE: Žádné záhady

dub 89.?.?.?

číst neumíte vy.

1) reagoval jsem na příspěvek krejcara.
2) ten zákaz se týkal věty,že má čnb zakázáno tvořit oběživo.

3) opět jste prokázal, že plácáte bludy a netušíte která bije. stahování likvidity se děje, prakticky od samého počátku vzniku trhu v čr.
4) likvidita bankovního trhu/sektoru naprosto nesouvisí s tím, jestli si někdo drží peníze na účtě, nebo jestli je utrácí, protože i když je drží na účtě, tak i když je utrácí (skončí na účtě někoho jiného), z pohledu bankovního sektoru jsou ty peníze furt v systému jako vklad. takže opět důkaz vaší odborné "zdatnosti"
5) volná likvidita s financováním dluhu přímo souvisí, jakožto zdroj financování. že to jako "ekonom" netušíte je velmi vypovídající.

vaše dojmy a "expertíza" školometského čistého teoretika, a to ještě evidentně ve velmi úzké oblasti, na tom zhola nic nezmění.

a pokud ze sebe nechcete opět udělat blba, tak si raději nejdříve zjistěte skutečná fakta, nikoliv jen vaše nepodložené pocity.
ale to byste musel vědět kde hledat, a co vůbec hledat, že "ekonome".

co třeba tady:
http://www.cnb.cz/miranda2/export/sites/www.cnb.cz...
doporučuji obr. 2 s historický grafem

a tady aktuální čísla:
http://www.cnb.cz/cs/financni_trhy/penezni_trh/ten...

takže napříště byste udělal mnohem lépe, kdybyste se skutečně řídil svoji vlastní větou, tedy: řídil se fakty, čísly a ekonomickými daty[smích]

a to, že nemilujete komplexní diskusi naprosto chápu, protože k ní musíte vědět, jak systém funguje a jak jsou jednotlivé věci provázané, pouhé navrčené vzorečky a definice k tomu opravdu nestačí, příčino a následku[mrknutí jedním okem]

323460

15.12.2014 19:42

Jak se Německo stalo rozděleným

RE: BRD

dub 89.?.?.?

[smích] "palec nahoru"

323461

15.12.2014 20:05

Fenomén celosvětového dluhu a další ekonomické „záhady“

RE: Žádné záhady

dub 89.?.?.?

snaha přesunout maximum financování dluhu na subjekty mimo čr a korunu je ze strany zmrdiposkoků pochopitelná.
neboť pokud je dluh financován doma a v domácí měně, tak v nouzi nejvyšší inflační odstřelení nejbližší.

323465

15.12.2014 20:10

Fenomén celosvětového dluhu a další ekonomické „záhady“

RE: Pár poznámek

dub 89.?.?.?

slovo do pranice[smích]

specifikujte, proč je dle vás neúročená ekonomika kvadraturou kruhu?
a co je to podle vás úrok?

pak se můžeme bavit dál

323466

15.12.2014 21:18

Fenomén celosvětového dluhu a další ekonomické „záhady“

RE: Pár poznámek

dub 89.?.?.?

no tak trochu máte pravdu oba.
vklady slouží jako zdroj pro úvěry, nicméně za pmr 2% jako zdroj zanedbatelný (prakticky jsou potřeba, aby se naplnily zákonné požadavky).
ano, úvěr po vydání končí jako vklad. nejdříve v emitující bance, po použití příjemcem úvěru pak jako vklad v bance prodávajícího úvěrovaného produktu.

není proto divu, že vklady a úvěry spolu velmi úzce korelují.

323472

16.12.2014 17:32

Fenomén celosvětového dluhu a další ekonomické „záhady“

RE: Pár poznámek

dub 89.?.?.?

a kde vidíte problém?

když pomineme jubilee (a to bych jako variantu vůbec nezavrhoval), tak je nejjednodušší cestou (nikoliv však jedinou - to bychom tu byli dlouho) dluhy (hyper)inflačně bleskově odstřelit, takže věřitelé, tedy ti, kteří peníze vytvářejí z ničeho, dostanou svoje ve stávajících bezcenných papírcích, a druhý den zavedete novou neúročenou měnu.
a vše bude zcela legální a všichni dostanou své pohledávky[smích]

největší problém spočívá v tom se na přechodu na nový systém dohodnout (a vůbec se dohodnout na tom, jak by ten nový systém měl vypadat), protože kapři/banksteři a jejich loutkovodiči si rybník nevypustí, aby se přirpavili o bohatsví, moc a hlavní manipulační páku na společnost. a tito kapři mají v této společnosti rozhodující slovo.

a z toho plynou bohužel mnohé velmi nepříjemné věci...

323510

16.12.2014 17:42

Fenomén celosvětového dluhu a další ekonomické „záhady“

RE: Pár poznámek

dub 89.?.?.?

a než začnete blekotat o "spravedlnosti" u podobných variant, tak mimo to, že takto se v minulosti na mnoha místech postupovalo běžně (ve smyslu klasické "měny".) tak pokud bude stávající trend ožebračování společnosti jedním procentem pokračovat ještě pár let, doslova pár let, nebude mít 99% populace o co přijít, protože žádné úspory mít nebudou a budou mít jen dluhy, takže to ve společnosti projde velmi snadno, neb nikomu nebude vadit, že ti, kteří za to vše můžou, o něco přijdou[mrknutí jedním okem]

a neblábolte něco o "důchodových fondech", bez těch se společnost velmi obejde, průběžné financování státem tu je a funguje už dlouho, takže důchodci své dostanou po této změně od státu, jen v jiné měně.

a pokud někdo investoval do hajzlpapírů a utrpí ztrátu, tak to je riziko podnikání, s čímž budou jistě stoupenci volného trhu souhlasit[smích] (válečné ztráty se též nepojišťují a nekryjí).

323512

17.12.2014 18:49

Fenomén celosvětového dluhu a další ekonomické „záhady“

RE: Pár poznámek

dub 89.?.?.?

ano, a jde o tzv. "intrinsic value", tedy vnitřní hodnotu.
a nekryté peníze - potištěný papír - mají hodnotu jen toho papíru.

a takovéto peníze mohou obíhat jen a pouze na základě silového monopolu státu - není náhoda, že je zákonem stanoveno, že každý musí přijímat korunu jako oficiální měnu státu (legal tender), pod sankcemi.

kdyby měla měna silnou vnitřní hodnotu, nebylo by takového zákona zapotřebí.

zkrátka kryté peníze mají vnitřní hodnotu, nekryté nemají (vyjma toho papíru)

jinak je to stále o funkci peněz, a zde mají mnozí zmatek

323573

17.12.2014 21:42

Fenomén celosvětového dluhu a další ekonomické „záhady“

RE: Pár poznámek

dub 89.?.?.?

netýká se jen zlata, ale všech forem peněz.

co to je "virtuální hodnota"? u krytých peněz (komoditních nebo jiných) nejde o hodnotu virtuální ale skutečnou. i zlato má svoji skutečnou fyzickou užitnou hodnotu. nebo mušle nebo cokoliv.
a ta je daná možností použití/využití.

ale vůbec ne, před vznikem nekrytých papírových peněz kolovaly různá platidla, panovník měl sice právo ražby, ale neomezoval akceptování platidel jen na své mince. a dokonce ani platbu daní neomezoval jen na své mince!

s poslední větou (první polovinou) naprosto souhlasím.
nicméně onoho uchovatele hodnot z něj neudělal stát, ale lidem nabulíkovaná a obecně přijatá víra, že tomu tak je. a tu jim nenabulíkoval stát, ale penězoměnci.

323582

16.01.2015 20:27

Podivná obálka časopisu Economist

RE: Zednářství z toho kape po hektolitrech

dub 89.?.?.?

to jste na velkém omylu, zmrdi komunikují právě obrazy a symboly, dokonce i přes veřejná média (viz například svého času klaus na černém (smutečním/pohřebním) pozadí atp.).
to, že tento druh komunikace a jimi používanou symboliku a její význam nezasvěcení neznají, na tom nic nemění.

nejde o náhodnou koláž nějakého matlala ani omylem, skutečně jde o promyšlené sdělení.
jen je pro nezasvěcené potíž ho správně dešifrovat, nic víc.

325315

16.01.2015 20:28

Problémem není islám, ale úpadek Západu

RE: Jistěže je to švindl...

dub 89.?.?.?

pán evidetně asi ani netuší, že kastovní systém - základ (feudál)fašismu a segregované společnosti - má původ právě v indii...

325316

17.01.2015 15:27

Problémem není islám, ale úpadek Západu

RE: Jistěže je to švindl...

dub 89.?.?.?

nečilte, se, to bylo jen doplnění vašeho příspěvku, nikoliv kritika[smích]

325375

17.01.2015 20:44

Ukrajina odevzdá půdu Monsantu výměnou za půjčku MMF

RE: Monsanto - ukázka marketingové agresivity

dub 89.?.?.?

to tu jako s vážným xichtem chcete tvrdit, že už 10 tisíc let pojídáme potraviny s mezidruhovými geny nebo uměle vloženými jedy?
jak se jmenuje ta planeta, na které žijete?
protože my ostatní, zatímco zcela jistě jíme šlechtěné odrůdy, tak gmo paskvily jsou tu jen posledních 20 let.

a tu vaši poslední větu jděte říct do brusele, ať mají pro jednání o TTIP relevantní podklad, komiku...

325399

19.01.2015 19:38

Problémem není islám, ale úpadek Západu

RE: Kdo nezná historii a lovce mamutů- vznik šamanů a náboženství obecně.

dub 89.?.?.?

mimo lidskou společnost neznám systém, který by byl nastaven tak, aby úspěšným byl ten největší póvl a slušní a chytří (není totéž co inteligentní) byli na okraji společnosti

a jediný, na co mají "úspěšní" patent, je na tupost a všehoschopnost.
asi bude něco špatně, ne?

325521

19.01.2015 21:51

Problémem není islám, ale úpadek Západu

RE: Kdo nezná historii a lovce mamutů- vznik šamanů a náboženství obecně.

dub 89.?.?.?

když myslíte...

325530

19.01.2015 22:31

Problémem není islám, ale úpadek Západu

RE: Kdo nezná historii a lovce mamutů- vznik šamanů a náboženství obecně.

dub 89.?.?.?

on je chudák, pro něj je čin např. toho podplukovníka, co vrátil metály a teď si už nikde moc neškrtne, něčím zcela nesrozumitelným a mentálně neuchopitelným...

325535

nemluvě o tom, že i spousta zemí na západě jsou korporace - namátkou usa a německo...

od dob east india- a west india company jde stále o tentýž projekt

325563

21.01.2015 18:23

Neokonzervatívci: „anti-realisti“

RE: nadpis je správny a výstižný

dub 89.?.?.?

školy na slovensku (nebo kde jste navštěvoval) musí a musely být řádně podřadné, když jste v životě neslyšel pojem symbióza...

ono totiž i z planetárního hlediska pokud by symbióza neexistovala v rámci komplexního ekosystému, tak by život nebyl možný. jen to těm jednodušším tak nepřipadá, protože se domnívají, že to, co vidí a znají, je vše, co existuje.
jenže ona je příroda mnohem větší a komplexnější, než co člověk jako druh zná - proto taky samotná příroda je vždy bohatým a vyváženým systémem, který je dokurven jen tam, kam strčil své tupé prsty člověk a vychýlil ho z rovnováhy (odhlédneme-li od přírodních katastrof).

325625

22.01.2015 01:43

„Charlie Hebdo“ a jeho protigojští spojenci

je mi s podivem

dub 89.?.?.?

proč editor neuvádí český překlad pussy riot - tedy nepokojné kundičky.
když toto cenzuruje i alterstream, nelze se divit, že ovce vůbec netuší, o čem zeman mluvil a proč to slovo použil.

325634

26.01.2015 23:30

Trollování Ruska

RE: Putin byl pozván stejně jako ostatní

dub 89.?.?.?

asi dost těžko milý příteli, protože pak by sotva mohli vydávat za osvoboditele ukrajinu a jako zástupce zvát porošenka.

navíc tudíž i bez ohledu na obdržení pozvánky bylo pozvání porošenka a vydávání ukrajiny za osvoboditele a vítěznou mocnost těžkým plivancem nejen pravdě do očí, ale i rusku, tudíž to, že se na to vysral, je jen zcela logické.
a putin jako představitel země na toto nemohl reagovat jinak, bez ohledu na to, co si myslel.

325886

no pozoruhodné je, že se už objevilo sdělení, že řecko je seměništěm teroristů a bují tam islámští teróristi...

325995

30.01.2015 17:31

Jakou hru dům Saudů hraje?

RE: Budoucí Ropa - Lithium

dub 89.?.?.?

stavba kanálu již byla zahájena...

326108

02.02.2015 17:38

Podivné očkování s americkým akcentem

RE: Genocida bile rasy uz davno zapocala,aniz by to lide vzali v uvahu.

dub 89.?.?.?

jen debil může považovat jakékoliv testy, včetně "klinických", provedené či financované farmaceutickými firmami za něco jiného, než placenou reklamu.
a cílem reklamy je udat produkt (a maximalizovat zisk), nic víc, tudíž ani ne nějaké zdraví kohokoliv, tím spíš, že pokud daný lék poškodí zraví pacienta, zaručí tak farma firmám další zisk z prodeje dalších sraček.
tolik k základní logice, kterou většina lidí z nějakého záhadného důvodu zcela ignoruje.

326263

02.02.2015 19:18

Řízená demolice starého světa

RE: ano

dub 89.?.?.?

ani ukrajina nemá zaregistrované hranice, území je považováno za ukrajinu jen na základě rusko-amerických dohod po rozpadu sssr.

a to nemluvě o tom, že krym nikdy územím ruska být nepřestal, protože chroščovovo přifaření krymu k ukrajině bylo protiústavní (jen rozhodnutí jednoho ožralce v rozporu se vším, včetně ústavy) a tudíž neplatným.

ale to sračkometoví debilové neví a tak papouškují píčoviny.

326272

02.02.2015 19:27

Podivné očkování s americkým akcentem

RE: Genocida bile rasy uz davno zapocala,aniz by to lide vzali v uvahu.

dub 89.?.?.?

to je další věc.
vždycky mě fasciuje, když diplomovaný debil tvrdí, že po kousnutí psa (nebo šlápnutí na hřebík) tě ochrání vakcínou, neboť tomuto chorému bílému mozečku zcela uniká základní logika, že pokud ten pes vzteklinu měl, tak už v těle je a organismus se s ní už vypořádává a poslední, co potřebuje, je oslabení další dávkou vztekliny, a pokud ji pes neměl, je očkování zcela zbytečné.

ale tato primitivní základní logika je zcela mimo rámec chápání debilů v bílých pláštích, kteří svoji "kvalifikaci" staví jen na tom, že byli schopni se nazpaměť naučit tlusté knihy, aniž by museli zkoumat spojitost a vnitřní logiku předkládaného, neb za to hodnoceni nebyli, jen za odpapouškování předloženého.

a tohle tvrdí, že chce "léčit" lidi...

326274

02.02.2015 23:29

Podivné očkování s americkým akcentem

RE: Aj za toto môže Rusko!

dub 89.?.?.?

a proč by zasahovali?
ze strategického hlediska je to západ, který musí tu černou díru zvanou ukrajina platit a živit. až přestane, spadne rusku ukrajina do klína celá jak přezrálá hruška, bez jediného výstřelu.

ukrajinská armáda je parodií na armádu, o čemž svědčí průběh bojů a neochota obyčejných ukrajinských vojáků bojovat.

takže na vojenské řešení nemají zdroje ani lidi, rusové budou domobranu zásobovat o závod a nakonec ukrové přilezou s prosíkem po kolenou, protože hlad a zima jsou sviňa.

a pokud bude potřeba dostat kyjev vojensky, bude to cestou domobrany, poté, co získá pod kontrolu celý východ a aspoň část středu. a místo invaze furt půjde o občanskou válku a domácí osvobozovací operace.

ono totiž pokud vám to stále nedošlo, západ nechce nic jiného, než aby rusko zasáhlo a měl záminku k totální ekonomické a finanční blokádě a pro přesun celého východního křídla nato na ruské hranice - a pak už je jen kousek k totální válce...

fascinuje mě, jak si hospodští povaleči myslí, že jsou chytřejší než ruskej generální štáb, tajný slubžy a strategičtí plánovači dohromady...

326280

03.02.2015 18:03

Řízená demolice starého světa

RE: V ČT, Junge Fronte Heute, Völkischche beobachter (LN), nikde nic

dub 89.?.?.?

a kdyby jen to. izrael chce dokonce zakladát s asií a euroasijskou unií zóny volného obchodu!
takže kde jsou sračkomety a jejich volání po okamžitých sankcích?

326310

03.02.2015 18:10

Podivné očkování s americkým akcentem

RE: Aj za toto môže Rusko!

dub 89.?.?.?

rusko nebude zasahovat přímo, pokud nezasáhne přímo nato. i kdyby čert na koze jezdil. rusku jde o mnohem víc, než jen o lidi na východní ukrajině.
a nikdo nestojí o zemi, která by ho vnímala jako "okupanta" - a tím si na ukrajině můžete bejt v případě střední a západní části jistej - podívejte se u nás - od 68 je to 50 let, a furt tu ta nenávist funguje. a na ukrajně je to na desátou, banderovci, třetí říše a odessa jedno jest. takže ukrajina musí rusku spadnout sama, na vlastní žádost, jinak by si rusové nasrali do vlastního hnízda neskutečným způsobem, což západ velmi dobře ví.

vojenská pomoc a další je jiná věc, to už běží.

326311

03.02.2015 18:47

Podivné očkování s americkým akcentem

RE: Aj za toto môže Rusko!

dub 89.?.?.?

no vida:

http://dnrtv.ru/news/1549-le-figaro-postavki-ameri...

326314

04.02.2015 15:09

Venezuela: Prevrat v priamom prenose

RE: Od ted uz bude kazdej statni prevrat na svete po taktovkou CIA?

dub 89.?.?.?

jenže není moc států na planetě, kde by v puči neměli prstíčky hoši od potomac.
a v latinské americe to platí 100%.

326352

04.02.2015 15:24

Velká americká slepá ulička

RE: Dobrý deň

dub 89.?.?.?

peněz maj jak sraček, ale reálné zdroje žádné...

326354

04.02.2015 15:32

Velká americká slepá ulička

RE: jak se sedí na lopatě

dub 89.?.?.?

žije se vám líp jen proto, že za zelený hajzlpapír dostáváte od zbytku světa reálné statky.
až svět zelené papírky odmítne, budete tam žebrotou a s holou řití, doslova, protože ani oblečení se v usa nevyrábí. nebo mi snad chcete tvrdit, že valná většina toho, co kupujete, je skutečně americké provenience? a tím nemyslím značku, kterou na to nalepí, ale místo, kde se to vyrábí a odkud se to vozí.

příště se koukněte na cedulky, až půjdete na nákup...

a trénujte chůzi, protože bez dovozu ropy nebude čím jezdit, nemluvě o nedostatečné kapacitě amerických rafinerií, která dosti rychle se stárnutím stávajících klesá... a po krachu detroitu se velká část automobilové produkce taky vyrábí mimo usa...

zkrátka jak pravil feldkurát - to se nám to hoduje, když nám lidi půjčujou... ale nic není donekonečna

326355

04.02.2015 20:50

Velká americká slepá ulička

RE: Co je a není

dub 89.?.?.?

nikoliv důvěra v měnu, v tu už nevěří skoro nikdo, mimo sračkometových idiotů, ale násilné vymáhání jejího akceptování zákonem a státním represivním aparátem ji drží na světě...

326380

05.02.2015 13:27

Venezuela: Prevrat v priamom prenose

RE: Od ted uz bude kazdej statni prevrat na svete po taktovkou CIA?

dub 89.?.?.?

http://www.globalresearch.ca/us-embassy-bribing-ve...

326425

05.02.2015 13:56

Velká americká slepá ulička

RE: jak se sedí na lopatě

dub 89.?.?.?

hm, nějak jste ustrnul v čase. páč rusové dneska chodí líp oblíkaný, než české, a prakticky i než západní stádo.

stačí třeba jedna procházka v místech, kde se rusové pohybujou. dřív jste je od domorodců poznali podle tepláků, dneska podle oblečení.

a jsou to lidé na západě, kteří (ve valné většině) chodí oblečení jako hastroši a figuríny z frcu a ženské jako kurvy. proto rusy poznáte - stále si drží styl, chlap se oblíká jako chlap (a ne jako buzik či tajtrlik) a ženská jako ženská (a ne jako kurva).

326429

05.02.2015 19:24

USA „bojují“ s teroristy vedenými fiktivními vůdci

RE: díky muslimteroristovi jsme všichni bratři

dub 89.?.?.?

no vzhledem k tomu, že ho koučovali už za války ruska v afghanistanu, kam ho poslali vést teroristy, ech odboj, tak je musel znát velmi dobře[smích]

326455

05.02.2015 19:29

Velká americká slepá ulička

RE: No přesně to tak je, a trefné, v Praze poznáte Rusa na 100 metrů, podle oblečení.

dub 89.?.?.?

ale ne, za soudruhů rusové opravdu chodili v teplákách, pokud možno adidas, a považovali to za nejlepší cool oblečení.
takže vtip to nebyl, jen pán zamrzl 30 let v čase.

326456

05.02.2015 19:31

Řízená demolice starého světa

RE: Kšeft až na prvním místě

dub 89.?.?.?

překupnictví a keťasení bylo vždycky jejich[smích]
proto je třeba pro to překupnictví vytvářet podmínky, jinak by je nikdo k ničemu nepotřeboval...

326458

05.02.2015 22:36

Velká americká slepá ulička

RE: No přesně to tak je, a trefné, v Praze poznáte Rusa na 100 metrů, podle oblečení.

dub 89.?.?.?

sry, ale vídal jsem jich kdysi ve varech víc než dost a všichni mluvili rusky. rusa jste poznali podle tepláků a rusku podle smradu z moskovskych duchu či živých květů, kterej se za ní linul.

ale jak říkam, už je to 30 let a dneska je to dost o něčem jiném.

326469

07.02.2015 11:43

USA „bojují“ s teroristy vedenými fiktivními vůdci

RE: Zbraně, pro Ukrajinu nebudou

dub 89.?.?.?

u texasu o tom nepochybujte, je to jeden z ekonomicky nejvýznamnějších států unie a nachází se tam podstatná část zbrojní výroby, především hi-tech.
odchod republiky texas (a ty tendence tam jsou silné a texas má zvláštní statut, neboť nebyl připojen jako území, ale připojil se smlouvou jako republika) by opravdu bolel.

326556

08.02.2015 00:46

Řízená demolice starého světa

RE: Stary svet nebyl nijak rozdilny od noveho sveta,nebot stejni lide vladnou.

dub 89.?.?.?

no a v tom je právě ten problém. neboť bůh, jako vyšší existence, má-li s vámi jednat jako s rovným, musí se ponížit, protože jinak byste neměl šanci ho pochopit ani mu rozumět.

zkuste vysvětlit pavoukovi velkou násobilku...[smích]

326583

09.02.2015 16:49

A s nimi přišlo peklo…

RE: mapa - Zdanie sociálneho štátu „made in USA

dub 89.?.?.?

co je na tom tajemného? po fašistickém puči v řecku zorganizovaném cia a následné občanské válce poskytla čsr řeckým uprchlíkům (hlavně dětem) oficiálně (dočasný) politický azyl.
většina řeků doufala, že se domů brzy vrátí, bohužel tomu bylo jinak a tak v čechách zůstala celkem početná řecká komunita.

326680

09.02.2015 16:57

Turecko a Gazprom. Geopolitika plynovodů

RE: MŠ vie o energetike, to čo ja o sexuálnom živote žiráf...

dub 89.?.?.?

jak tak koukám, není na severní polokouli moc tajných služeb, kterými by se nedal školit a naverbovat...[smích]

326681

09.02.2015 21:54

A s nimi přišlo peklo…

RE: Lin

dub 89.?.?.?

program vojentorg...
rusové nezasahují přímo, ale zásobují dle potřeby

326699

10.02.2015 14:48

Protokoly jsou nyní přepisovány

RE: Pravdivost protokolu

dub 89.?.?.?

asi bude, protože po objevení se protokolů proběhl soud ve švýcarsku (v bernu), a ten rozhodoval o tom, jestli jde o pravý dokument nebo falsifikát. FALZIFIKÁT, nikoliv podvrh. což znamená že originál existuje, spor se vedl jen o to, zda předložený dokument je originál či kopie.

a dokumentace o soudním procesu je, aspoň pro mne, podstatnější, než nějaké vyprávění jakéhosi eca. a představte si, že je na webu. kdo hledá najde, jen sayanim mají potřebu plácat cokoliv jiného.

326741

10.02.2015 14:53

A s nimi přišlo peklo…

RE: So

dub 89.?.?.?

tak poslední věta je velmi odvážné tvrzení. neboť spousta věcí nasvědčuje tomu, že známé jsoucno je tu právě kvůli tomu, aby mohl existovat život a vyvíjet se.
a je-li něco účelově vytvořeno, pak je-li to využíváno, je to naplňováním smyslu a účelu existence tohoto něčeho, nikoliv parazitováním.

a připustíme-li, že celý vesmír je živý organismus, tak je život podstatou všeho, a těžko pak může být parazitováním v jakémkoliv smyslu...

326742

10.02.2015 16:27

A s nimi přišlo peklo…

RE: So

dub 89.?.?.?

jasně, že to nevíme. ale...

ale i když připustíme druhou možnost, tak pokud hmota dala vzniknout životu (což je problém, definujeme-li hmotu jako neživou substanci), tak tak učinila s nějakým záměrem, a tudíž ani tehdy nejde o parazitování.

nicméně pokud připustíme, a logika tomu velí, že jakákoliv pravidla jsou produktem inteligence (včetně přírodních zákonů, podle kterých se hmota chová a na jejichž základě vznikla, a které nemohou být jejím produktem, ale přesně naopak, ona je produktem přírodních zákonů), pak je primární inteligence=život, a nemůže tomu být naopak.

a pak je život (v našem známém vesmíru inteligence vtělená do hmoty) podstatou existence a hmota pouze nosičem.

a srandovní je, že i oblíbená teorie velkého třesku není nic jiného, než přelakované katolické "budiž světlo".

326751

10.02.2015 16:32

Je tu nádej a existuje aj „iný Západ“

RE: dekuji

dub 89.?.?.?

zkuste zavedenou terminologii - globální parazit[smích]

326754

10.02.2015 16:56

Protokoly jsou nyní přepisovány

RE: židofobie

dub 89.?.?.?

váš sarkasmus není až tak podložen.
právě ustrašení, slabí a zamindrákovaní mají největší potřebu a nutkání vše ovládat a řídit - což vám potvrdí jakýkoliv psycholog i psychiatr, stejně jako životní zkušenosti.

čím větší nedochůdče (jak fyzicky, tak mentálně), tím větší napoleonský komplex.

a právě takovíto jedinci jsou ideálními prasaty na krmníku do mocenských pozic, neb jsou ve svém strachu ochotni udělat cokoliv.

326758

10.02.2015 17:49

Protokoly jsou nyní přepisovány

RE: židofobie

dub 89.?.?.?

pro toho, kdo ho tam dostal (a nikdy jsem netvrdil nic jiného).
židi jsou jen všehoschopné loutky, k tomu účelu během času vyšlechtěné. (+chazarská část hnaná nenávistí ke všemu mohamedánskému a slovanskému až za hrob, za zničení chazarie = velmi agilní loutky).
oni jsou v těch "mocenských" pozicích a skutečně vládnou, viditelnému. za oponou však mají své skutečné páníčky. i rothschild je jen vysoce postavená loutka...

a kdo je tím globálním parazitem? velmi dobrá otázka, na kterou zná odpověď jen velmi málo lidí...

326766

10.02.2015 17:56

A s nimi přišlo peklo…

RE: So

dub 89.?.?.?

no asi to bude ještě větší sranda - je-li čas pouze jednou z dimenzí, či lépe jen směrovým vektorem, pak z hlediska vesmíru je "časově" stejně velkým, jako ostatní vektory (tedy existuje v jednom okamžiku s ostaními).

nemluvě o tom, že vnímání času jako lineární veličiny je pouze způsobem vnímání inteligence ve hmotě zvané lidské (či obecně fyzické) tělo, a je to dáno jen nastavením receptorů (velkou roli zde hraje šišinka).

ale to je debata opravdu na dlouho[smích]
(i když dlouhé zimní večery jsou tu).

326767

10.02.2015 19:02

A s nimi přišlo peklo…

RE: So

dub 89.?.?.?

a) jojo[smích]
(hmota není odpad, je to cílená forma na dané frekvenci mající účel nosiče; proto taky tvoří jen malou část vesmíru).

b) či jak to označili v červeném trpaslíkovi, "hologram z tvrdého světla"...

326771

10.02.2015 22:22

Je tu nádej a existuje aj „iný Západ“

RE: dekuji

dub 89.?.?.?

nepatřím (bohudík) do skupiny zasvěcených dostatečně vysokého stupně... takže jména opravdu neznám[smích]
ony se ty entity, svině, nerady ukazují.

navíc nejde ani tak o zranitelnost (i když počtem nevelká skupina oproti miliardám nasraných lidí opravdu nemá moc jistou pozici), ale především o holý fakt jejich existence a skutečné historie...

326792

10.02.2015 22:36

Protokoly jsou nyní přepisovány

RE: Pravdivost protokolu

dub 89.?.?.?

použil ho ten, kdo jeho zbastlení nařídil.
zásadní otázka tedy zní: proč byl vytvořen a pro koho.

326794

11.02.2015 11:55

A s nimi přišlo peklo…

RE: So

dub 89.?.?.?

no je-li hmota zhuštěným interferenčním bodem specifických energetických vibrací, pak je to jen zvláštní forma energie.

hmota není oživlá jako taková, jen slouží jako nosič pro vědomí.
a je-li vědomí nadřazeou složkou ve vesmíru, inteligencí vytvářející pravidla, pak není nijak záhadné, že je schopné určitou kombinací faktorů přimět hmotu seskupovat se do jistých formací (dokonce pohyblivých) a sloužit jako nosič pro vědomí.

živý je obsah, nikoliv obal. jak tvrdili už staří egypťané, tělo je bárka, aby se inteligence=život mohly pohybovat v tomto nižším stupni existence.

vytvoříte-li úroveň o určitých vlastnostech, pak tomu musíte přizpůsobit i nosič, neboť jinak by ve "hmotném" světě nehmotná forma inteligence nemohla "existovat".

jako, sice velmi kulhající, analogii si vemte počítač. i ten je pouhým nosičem, vytvořeným k tomu, aby mohla "inteligence" do něj vložená fungovat.

326832

11.02.2015 11:57

Protokoly jsou nyní přepisovány

RE: Pravdivost protokolu

dub 89.?.?.?

jinak bastlit - z německého basteln = kutit, vyrábět si, pytlíkovat atd.

musíte být z velmi specifického kraje, neboť vliv němčiny je prakticky v celé zemi patrný všude[smích]

326833

11.02.2015 17:58

Protokoly jsou nyní přepisovány

RE: Pravdivost protokolu

dub 89.?.?.?

erteple znam, fjertoch je spíš moravský a to poslední jsem nikdy neslyšel[smích]

je nepochybné, že některé výrazy jsou dokonce místně specifické,
ale bastlit jsem skutečně považoval za dosti rozšířený výraz, obzvláště v bývalých sudetech...

ale to, že ho neznáte, není žádná osobní vada či důvod k pocitu méněcennosti, jen je to zajímavé[mrknutí jedním okem]

326865

12.02.2015 15:38

Saúdská Arábie slíbila drahou ropu Rusku, když svrhne Assada

RE: Zdravim do Canady.

dub 89.?.?.?

netřeba bombardovat celou zemi, stačí zlikvidovat královský palác.

jde jen o jednu úchylnou rodinu, kterou i doma nenávidí přes 90% populace.

326930

12.02.2015 15:45

Ukrajina: Vladimir Putin dává přednost „špatnému míru“

RE: Euro na minimu protože té žebrotě z toho dají...

dub 89.?.?.?

nebojte, převážnou část z těchto zdrojů vyrabovali v čechách a dalších koloniích.
on genosse guvernér "špagát lucerna" singer ne nadarmo devalvuje korunu jak o závod, aby mohli cizáci rabovat za méně hajzlpapírků. přece nebudou svinstva ve slovanských zemích paltit ze svého, když si to slované mohou platit sami.

326932

12.02.2015 15:50

Protokoly jsou nyní přepisovány

RE: Za co byl tedy potrestán editor Stwora?

dub 89.?.?.?

ti chytřejší z nich se nejen třesou, ale i serou strachy, protože ví, že jsou od počátku určeni jako vymahači výpalného, nárazníkové pásmo a obětní beránek, který bude nakonec davu předhozen. otázka jen zní KDY, ne zda.

326933

12.02.2015 15:54

Je tu nádej a existuje aj „iný Západ“

RE: Ruská vlajka nad White housem

dub 89.?.?.?

raději nedoufejte, protože pokud k tomu dojde, znamená to globální válku.

ono totiž putin doslovně prohlásil, že pokud dojde ke konfliktu, tak se půjde primárně po vinících a stejně jako v berlíně se nezastaví, dokud nepřítele nerozdrtí na jeho území.
a primární odvetný úder bude veden přímo na viníka, tedy spojené státy.
a čína v tomto stanovisku rusko podpořila...

326934

12.02.2015 20:06

Je tu nádej a existuje aj „iný Západ“

RE: děkuji

dub 89.?.?.?

nelze. tento systém je nereformovatelný, a bez kolapsu to bohužel nepůjde.

a modleme se, aby po kolapsu nepřišla globální válka, tím spíš, že zmrdi chtějí válku ještě před kolapsem v naději, že mu tak zabrání...

326948

13.02.2015 00:18

Je tu nádej a existuje aj „iný Západ“

RE: Příslušníci euroasijských kmenů

dub 89.?.?.?

mám pro vás blbou zprávu - počet miliardářů není o výkonnosti ekonomiky, ale o sociální nerovnosti [cool]

a to nemluvím o tom, že v každém centru jakékoliv koloniální říše byl největší počet bohatců, neb parazitovali na koloniích. stejná situace jako nyní v říši chaosu byla např. v británi za britského impéria.

takže chvástat se a argumentovat počtem miliardářů může jen blb, který netuší, o co jde a která bije[mrknutí jedním okem]

a vaše zhovadilé tvrzení z reklamy na cnn, že ekonomika země stojí na spotřebiteli, je též klasickou ukázkou ignorance - ono totiž bez výrobce si může spotřebitel akorát tak strkat prst do prdele - což byste v emerice přesně dělali, kdybyste násilím výpalnictvím nevynucovali akceptování vašich bezcenných hajzlpapírků výrobci všude ve sětě, neb doma už nic nevyrábíte, vyjma blbů a zbraní. až zelená pyramida skončí, budete spotřebovávat míň než chicos za rio grande, neb kde nic není, ani čert...

326963

13.02.2015 00:20

Protokoly jsou nyní přepisovány

RE: Pravdivost protokolu

dub 89.?.?.?

no fatalismus je sice též filosofie, jen asi ne ta nejlepší...

326964

13.02.2015 15:39

Saúdská Arábie slíbila drahou ropu Rusku, když svrhne Assada

RE: Takže za neštěstím Sýrie stojí Saudská Arábie

dub 89.?.?.?

ne tak docela. ta to jen především z velké části financuje, ale organizováno je to jinde, včetně kousek od saudů přes sinaj.
včera dokonce syrští ozbrojenci na jihu požádali izrael, aby bombardoval pozice syrské armády na syrském území - takže vítr fouká odjinud, neb velký izrael musí být, kdyby prase na koze jezdilo.

327016

13.02.2015 15:41

Ukrajina: Vladimir Putin dává přednost „špatnému míru“

RE: Postřeh Z AC24

dub 89.?.?.?

1*[smích]

327017

13.02.2015 15:53

Protokoly jsou nyní přepisovány

RE: Za co byl tedy potrestán editor Stwora?

dub 89.?.?.?

nejde zde o hru na proroka, ale o existující plán.
jestli se jeho realizace naplní je zcela jiná otázka.

nicméně samovyvolenci, obzvláště ti chytří, jsou s plánem obeznámeni a ví, že jsou součástí finis coronat opus, jako hlavní obětina velkolepého satanistického rituálu.

a věří-li ve scénář, tak mají všechny důvody pro zahnědlo.

327019

13.02.2015 16:28

Problém Moskvy: Jednání s imbecily a vazaly

RE: Prostě a zkrátka

dub 89.?.?.?

obávám se jednoho - každé velké finále potřebuje patřičnou přípravu, a do té doby je třeba zabavit plebs...
i zaměstnat protivníka - odkládací/zpožďovací taktika.

je to jako v šachách, nemůžete dělat velkou rošádu, dokud nepostavíte figury na odpovídající místa.

327022

13.02.2015 22:11

Ukrajina: Vladimir Putin dává přednost „špatnému míru“

RE: po utření slz....

dub 89.?.?.?

to by nemohl, ten žádnou nemá, už ji upsal[smích]

327043

15.02.2015 20:36

Problém Moskvy: Jednání s imbecily a vazaly

RE: Co vidím já když se ohlédnu...

dub 89.?.?.?

a jakou úctu a ke komu máte na mysli? tu k vykloktaným ruským kurvám, nebo tu k havloidním vlastizrádcům a páté koloně?

protože pokud k tomuto xindlu nemá úctu, je to naopak velmi záslužný čin.

327179

16.02.2015 18:27

Zbytečná dohoda, kterou všichni chtěli

RE: Chtel bych tu nadhodit jedno postranni tema

dub 89.?.?.?

proč spiklenecké? je to premiér a řeší tudíž vnitroruské záležitosti.
skoukněte někdy ruské zprávy, v sekci z domova se tam objevuje celkem často...

327225

16.02.2015 18:41

Problém Moskvy: Jednání s imbecily a vazaly

RE: Co vidím já když se ohlédnu...

dub 89.?.?.?

o tom není pochyb, že vlády jsou loutky. ani putin není sám voják v poli a má za sebou neukazovaný manšaft.

ale ty americké jsou opravdu stupidus maximus. neví nic a o ničem.

a nejen loutky ve vládě. kdysi jsem si myslel, že ty různé "fóry" o američanech jsou jen komunistická propaganda. ale jen dokud jsem se na vlastní triko nepřesvědčil, že je to bohužel holý fakt. mimo svého okresu, kde ví, akorát, kde maj nejlepší a pivo a kde jsou nejlepší holky na striptýzu, neví o světě naprosto nic.

ono, např., když vám takový 60tník, min. z vyšší střední třídy, s vážným xichtem a beze studu veřejně prohlásí, že dodnes nevěděl, kde san antonio leží a že je tam nějaký alamo (přičemž byl z dallasu, 2 hodiny autem), tak přepočteno do českých poměrů je to totéž, jak kdyby někdo z kolína prohlásil, že doteď netušil kde je praha a co je to pražský hrad.

a to je jen jedna z hororových historek. takže ano, jsou to stupidní ignorantská hovada, a pokud se najde někdo inteligentní, tak je to fachidiot, který mimo svoji branži (a to ještě navíc jen ofic. verzi) nezná nic.

čest vzácným vyjímkám, kterých je však v této 300 milionové populaci poskrovnu.

327226

16.02.2015 18:47

Washington se sabotováním minské dohody nelení

RE: Tanečky kolem Děbalceva... pro toto?

dub 89.?.?.?

doufám, že mají připravenou show á la gary powers...

a pak se těším nejen na blekovátní vládních šašků, ale na výblitky sračkometů[smích]

327229

16.02.2015 19:03

Washington se sabotováním minské dohody nelení

RE: To pripominani nebezpeci v Evrope

dub 89.?.?.?

izrael nemá žádné zdroje a bez americké pomoci nevydrží příliš dlouho.
a pokud se okolní státy naserou, tak přes blokádu se tam nedostane ani chcíplá myš. a protože strýček sam by měl v takovém případě naprosto jiné starosti, tak by nebyl nikdo, kdo by těm zadeklovanejm šmejdům pomoh. a totálně nasraný jsou na ně všichni, protože za tím bordelem v iráku, sýrii a prakticky všude, neboť pnac je židovýtvor neokonů za velký izrael (využili ameriku, dokud je silná, k realizaci primárního cíle projektu velký izrael, a to likvidace všech okolních států, právě aby je destabilizovali a oslabili a ty nemohly v post-americkém období icíky vážněji ohrozit), stojí oni.
takže...

327231

16.02.2015 20:43

Problém Moskvy: Jednání s imbecily a vazaly

RE: Co vidím já když se ohlédnu...

dub 89.?.?.?

sry příteli, ale mimo vlastizrádnou pátou kolonu havloidů a placených kolaborantů ve sračkometech, kteří vřeští jak podřezávaná prasata, neboť to dostali od strýčka sama befelem, tak v poslední době reprezentujre český prezident většinu národa velmi dobře a koná v jeho zájmu.

a pokud se vám nelíbí, že říká pravdu bez obalu, a že se snaží bránit ekonomické a další zájmy země v rozporu s tím, co dostali vlastizrádci nařízeno a co konají, mnohé to o vás vypovídá.

a pro takové jedince mám jen jedno sdělení - havloidi všech zemí polibte nám prdel![mrknutí jedním okem]

327237

16.02.2015 21:28

Problém Moskvy: Jednání s imbecily a vazaly

RE: Co vidím já když se ohlédnu...

dub 89.?.?.?

no příteli, pokud je to státní škola, tam tam musí viset na zdi, i kdyby si ředitel školy myslel co chtěl. anšto je to státní škola a prezident je symbolem státu.
pokud to ředitel nerespektuje, pak by okamžitě měl přestat být ředitelem, kapiš?

státní škola není soukromá pastouška (v soukromé pastoušce ať si třeba na hajzlu každej věší, co chce). je to stejné, jako kdyby si nějakej ředitel státního ouřadu usmyslel, že na státní svátek nepověsí českej prapor, protože se mu něco nelíbí.

ale to havloidní dementi evidentně nejsou štonc pochopit, jak nám tu neustále dokola předvádíte.

327240

17.02.2015 15:42

Washington se sabotováním minské dohody nelení

RE: Ďábel je skryt v detailu...

dub 89.?.?.?

nejspíš bude mít k dispozici jen západní sračkodajství...

327290

17.02.2015 15:51

Saúdská Arábie slíbila drahou ropu Rusku, když svrhne Assada

RE: A ani dosaženo nebude

dub 89.?.?.?

no zajímavý je, že podle posledního průzkumu je popularita putina na historickém maximu...

a protože ani stát po sankcích nelení a podporuje rozvoj domácích firem, tak si tipuju, že naopak zaměstnanost v rusku poroste a tím i síla prkenic...

327291

17.02.2015 15:54

Protokoly jsou nyní přepisovány

RE: Souhlasím s tvrzením,

dub 89.?.?.?

zřejmě jste článek nepochopil.

básník chtěl říct, že je úplně jedno, jestli protokoly existují, protože i kdyby neexistovaly, tak je sionisté svými činy píšou znovu

327292

17.02.2015 15:56

Novinářka CNN: „Vlády nás platí za falšování událostí“

RE: Jsou USA fašistickou zemí?

dub 89.?.?.?

došlo tam ke spojení korporací a státu?
je tam oligarchický "volební" systém?

splňují-li podmínky definice, pak jsou fašistickým státem. a to splňují vrchovatě.

327293

17.02.2015 16:55

Protokoly jsou nyní přepisovány

RE: Souhlasím s tvrzením,

dub 89.?.?.?

uf. jo, protokoly jsou a jede se podle nich.

ale i kdyby nebyly, tak zmrdi jednají tak, že by se podle jejich činů mohly napsat nový, stejný.

ještě nekapiš?

327302

17.02.2015 18:42

Saúdská Arábie slíbila drahou ropu Rusku, když svrhne Assada

RE: A ani dosaženo nebude

dub 89.?.?.?

o tak vzhledem k tomu, že jeho amnestii při návratu kapitálu ze zahraničí využilo velké množství oligarchů, tak bych to tak černě neviděl.

ostrouhala akorát evropa, protože asijsé vývozy do ruska se nezměnily (ani ceny v rusku), protože tyto země mají s ruskem dohodu o vypořádáí v domácích měnách. takže hubu utřely akorát evropští debilové poslušně plnící úkoly strýčka sama...

a ani na mezinárodní scéně to nevypadá pro rusko ekonomicky tak špatně, viz poslední dohoda s egyptem, po násirovi vždy tvrdou baštou západu...

takže uvidíme, vývoj bude ještě zajímavý.

327324

17.02.2015 18:46

Protokoly jsou nyní přepisovány

RE: Souhlasím s tvrzením,

dub 89.?.?.?

ježiš tady je to jak u blbů.

opravdu jste tak natvrdlí, že nejste štonc pochopit, že zatímco nikdo nezpochybňuje existenci protokolů ani to, že se podle nich jede, tak autor svým článkem mínil, že i kdyby nebyly, tak zmrdi jedou, jako by byly, a mohly by se podle jejich činů klidně napsat znovu a úplně stejně?

skutečně je to tak nemožný mentální výkon to pochopit a nevidět jak bejk přes rudej hadr se zatemněným mozkem?

327325

17.02.2015 19:04

Protokoly jsou nyní přepisovány

RE: Souhlasím s tvrzením,

dub 89.?.?.?

tak to jsem z toho skutečně nepochopil...[smích]

327332

Stránka: 1 2

Káva pro Zvědavce

57

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc září přispělo 121 čtenářů částkou 20 084 korun, což je 57 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Vážení čtenáři,

stalo se už smutným pravidlem, že na konci měsíce musím uvřejňovat tenhle křiklavý rámeček s prosbou o pomoc. Do konce měsíce zbývají tři dny a my máme vybráno jen něco přes polovinu. Prosím uvažte, zda byste mohli přispět na provoz tohoto serveru. Děkuji.

Ve zkratce

Cross Club bude mít otevřeno i po 22. hodině25.09.20 14:25 Česká republika 7

Prymula: Chci méně prostoru v médiích pro kritiky svých opatření25.09.20 11:09 Česká republika 3

Média stupňují hysterii strachu, opět šíří poplašné zprávy24.09.20 22:34 Česká republika 1

Dezorientováni Němci chtějí více afrických kobylek. Demonstrují s nápisy "My máme místo"22.09.20 18:59 Německo 9

Obchodní centrum Mercury, České Budějovice: Rouškové gestapo v akci21.09.20 16:29 Česká republika 3

Janek Ledecký: Zůstaňte negativní a buďte pozitivní!21.09.20 00:15 Česká republika 0

Rasistická černoška v letadle: Jsem královna Kalifornie20.09.20 23:33 Neurčeno 3

Arabská strana Švédska vyzývá k vysídlení těch obyvatel skandinávské země, kteří odmítají multi-kulti hodnoty a etnickou diverzitu18.09.20 19:00 Švédsko 6

Někdo zmlátil cyklisty v Rumburku. Byli to cikáni?17.09.20 17:26 Česká republika 2

Proč hynou statisíce ptáků? A proč se před smrtí chovají divně?17.09.20 11:21 USA 15

Až 90% testů v USA je chybně vyhodnoceno a přiznává to NewYork Times16.09.20 23:02 USA 3

Svědci Covidovi? Je jich 50 a mlátí lidi, kteří nemají náhubek16.09.20 22:14 Česká republika 8

Český COVID teror v metru15.09.20 21:31 Česká republika 9

Vládní pomoc firmám se ukazuje jako velká past15.09.20 09:55 Česká republika 1

Vládní semafor ukazuje nulové riziko - vláda nařídila plošně nosit náhubky12.09.20 12:45 Česká republika 4

Další důkaz funkčnosti švédského modelu při zvládání Covid12.09.20 12:22 Švédsko 7

Likvidace dopravy autem po Praze11.09.20 09:12 Česká republika 6

Nemáte homosexuály, ženy či menšiny? Zapomeňte na Oscara09.09.20 12:14 USA 4

Vakcína proti Covid-19 firmy Astrazeneca se ukazuje jako riziková09.09.20 11:11 Rusko 3

Dr. Hariri - Nová data z CDC ukazují, že na COVID-19 zemřelo jen 6% z původních 160 tisíc08.09.20 23:41 USA 1

Měnové kurzy

USD
23,31 Kč
Euro
27,12 Kč
Libra
29,71 Kč
Kanadský dolar
17,41 Kč
Australský dolar
16,38 Kč
Švýcarský frank
25,09 Kč
100 japonských jenů
22,08 Kč
Čínský juan
3,42 Kč
Polský zloty
5,96 Kč
100 maď. forintů
7,46 Kč
Ukrajinská hřivna
0,82 Kč
100 rublů
29,83 Kč
1 unce (31,1g) zlata
43 391,53 Kč
1 unce stříbra
533,73 Kč
Bitcoin
250 607,41 Kč

Poslední aktualizace: 27.9.2020 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?