Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 15 příspěveků, 3 různá jména: Josef II., Kamil, Karel 2..

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

26.08.2014 18:42

Znát souvislosti: Bolševický převrat

RE: Morálka v období socializmu

Kamil 90.?.?.?

Souhlasím.
Ten článek vůbec nebere v potaz ekonomické a společenské důvody nástupu komunistů v Rusku a potažmo Říjnové revoluce. Není důležité, kdy autor žil, jeho článek je prostě výblitek.

316189

03.10.2014 22:19

Ruská reakce na dvojité vyhlášení války

RE: Celé je to chyba Ruska... bolo úplne nepripravené.

Karel 2. 90.?.?.?

Po boji je každý generál. Ale myslím, že tu teď vůbec nejde o Západ, co si myslí. Jde o Ukrajince /bez rozdílu národnosti/, kterých je 40 milionů a kteří představují pro Rusko 1/3 vlastního státu. Jde o to, co si oni myslí o Rusech a co si myslet budou i za 20 let. To okolí Putina myslím trápí nejvíc. Vojenský zásah, byť jistě vítězný, by znamenal velmi těžké trauma, které by zůstalo ve vetšině Ukrajinců na dalších 50 let. Vzpomeň si na na rok 1968 u nás.

318477

10.10.2014 10:04

Žlutá revoluce v Hong Kongu

Jasně a srozumitelně.

Kamil 90.?.?.?

Bez filosofických keců a inteligentního žvanění. Přesný rozbor situace a velmi pěkné zhodnocení zákulisí "Žluté revoluce". Děkuji.

318822

12.10.2014 08:30

Novorusko: A za co jsme vlastně umírali?

RE: veru tak -

Kamil 90.?.?.?

Ano, Strelkov je bojovník. Bez něj by k jednání vůbec nedošlo. Bez něj by Ukrajinu k jednacímu stolu s Novoruskem nikdo nedostal. Teď holt to vezmou do ruky politici a prodají ho za pár grošů. Mouřenín vykonal své, mouřenín může jít....

318909

15.10.2014 20:57

Ještě jednou volby

RE: Deluze

Kamil 90.?.?.?

Souhlasím, že na politiku nemáte a jsem z Čech, když s cizincem máte problémy. Běžte si své komplexy léčit jinam /tedy pokud tento server není Váš/. Skoro mi to tak připadá. Je to tu čím dál ubožejší. Začínám litovat svého finančího příspěvku.

319171

21.10.2014 18:18

Pokus o revizi výsledků 2.světové války

RE: Podobnost je ale čistě náhodná

Kamil 90.?.?.?

Myslím, že máte pravdu. Srovnání v článku dost kulhá. Kdybych já hledal paralelu, musel bych jít mnohem dál do minulosti. USA se spíše chová jako starověká říše, jako Řím v době počínajícího úpadku kolem roku 400 n.l. Potom stačí odhodlaný barbar, který bojuje za ideály a je konec. Prostě se jim to začíná rozpadat pod rukama. Začalo to již Vietnamem, kdy tato země pochopila, že není schopna vést regulérní válku. Prostě Američané jsou nyní už jen rozmazlená, zhýčkaná pakáž. Skutečná válka, 14 dní bez vody, bez jídla, bez trávy je pro ně nepředstavitelná.
Nasadit řadovou americkou armádu například proti Číňanům by skončilo totální fraškou.
Koned dolaru, znamená konec USA. Čína to chápe již dávno a teď už i země BRICS. Víc než třetí světové války se bojím, že nebudou banány, taky už jsem rozmazlený ....

319513

27.10.2014 09:37

Putin: Systém globální bezpečnosti vážně podkopán

Slované a Asiaté.

Kamil 90.?.?.?

Byl jsem v Rusku, na Ukrajině nebo Bělorusku několikrát. Domluvím se dobře, ale pro ty, kteří ruštinu neovládají, mám radu. Stačí, když řeknete jsem Čech a jsme Slované a všichni vám půjdou na ruku, budou vás hostit, budou se s vámi přátelit. Pro naše multikulti a obdivovatele Rakouska-Uherská to možná je k smíchu, ale Rusové si velmi cení slovanství. Neřikejte však, že jste kamarád Němců, s tím si tam přátele nezískáte. Proč to píšu? EU je německá, Německo poslouchá USA. Rusové to už dobře vědí. Pochopili, že tam spojence nenajdou a proto se obrátili na Čínu. To pro ně není přirozené spojení ale existenční nutnost. Politikou zadržování Ruská se vytváří blok Rusko-Čína, který je vojensky neporazitelný. Nicméně velmi nebezpečný pro celý svět. Mám obavu, že to nikdo pořádně nechápe nebo si to nepřipouští. Tento svazek nás jednou může pohltit všechny. Evropa je první na ráně. A potom se nikdo nebude ptát na které straně jsme stáli.

319853

29.10.2014 21:08

Totální válka by mohla vypuknout na východní Ukrajině každý okamžik

Ještě jedna možnost.

Kamil 90.?.?.?

Ta analýza je asi přesná. Nicméně vychází z předpokladu, že když Ukrajinci prorazí blokádu, Rusové budou muset zasáhnout. Já se ptám proč? Je tu i varianta, že nezasáhnou a nechají východní Ukrajinu padnout..... [překvapení]

320012

30.10.2014 10:49

Jak bude akciový trh reagovat na konec kvantitativního uvolňování?

Sníží se aktiva, ne závazky.

Kamil 90.?.?.?

Možná by bylo dobré si při všech těch filosofických úvahách uvědomit, kdo na /nyní čistě teoretickém/ krachu dolaru skutečně prodělá a kdo vydělá.
Jen velmi přibližně při krachu v poměru 1:100. Řekněme, že jste majitel 1 mld, potom vám zbude 10 milionů, s tím se dá slušně žít. Pokud máte 100 tisíc, zbude vám jeden, co s ním naděláte asi víte. Pokud máte obrovskou STÁTNÍ pohledávku jako třeba Čína, sníží se vám její hodnota na 1/100. Pokud máte obrovský STÁTNÍ dluh rovněž se sníží na 1/100.
No a co my s 1 tisícem? Z banky nám příjde dopis, že nám zvyšují úrok z půjčky na 500% nebo pokud s tím nesouhlasíme /na to máme právo/, uhraďte dluh do měsíce. Pokud se nyní budete ohánět fixací, že úvěr je v korunách a ne v dolarech nebo něčím podobným, pozorně si přečtěte úvěrovou smlouvu. S tím se tam vždy někde ve Společných ujednáních počítá.
Tak vezměte svůj 1 tisíc a běžte zaplatit zbytek hypotéky. No a pokud vám to nebude stačit /což asi ne/, připravte se na exekutora, ten nekrachuje souběžně s dolarem.
A banky ty také ne, ty vám prostě vypnou terminály a nedostanete se ani k výplatě.
Tak se /nyní čistě teoreticky/, moc netěšme .....

320047

01.11.2014 08:56

Zeman vyznamenal vojáky padlé v Afghánistánu

RE: Já na vojně ještě byl

Kamil 90.?.?.?

Já myslím, že nebyl. A možná tak na 5 měsíců, protože jinak bys nemohl psát takové pitomosti. To Tvé - nikdy jsem nepochopil - svědčí spíš o tom, že jsi o vojně slyšel akorát vyprávět starší kamarády v hospodě.

320153

03.11.2014 18:27

Boj miliardářů, který rozdělil Ukrajinu

Ani vedení EU neví zřejmě o čem mluví. Minský protokol a memorandum.

Kamil 90.?.?.?

Protocol

The protocol of the Minsk Agreement consists of twelve points:[6]

Ensure an immediate bilateral ceasefire.
Ensure the monitoring and verification by the OSCE of the ceasefire.
A decentralisation of power, including through the adoption of the law of Ukraine "about local government provisional arrangements in some areas of Donetsk and Luhansk Oblasts" (law on the special status).
Ensure the permanent monitoring of the Ukrainian-Russian border and verification by the OSCE with the creation of security zones in the border regions of Ukraine and the Russian Federation.
To immediately release all hostages and illegally detained persons.
A law on preventing the prosecution and punishment of persons in connection with the events that have taken place in some areas of Donetsk and Luhansk Oblasts.
Continue the inclusive national dialogue.
To take measures to improve the humanitarian situation in Donbass.
Ensure early local elections in accordance with the law of Ukraine "about local government provisional arrangements in some areas of Donetsk and Luhansk Oblasts" (law on the special status).
Withdraw the illegal armed groups, military equipment, as well as fighters and mercenaries from Ukraine.
To adopt the program of economic recovery and reconstruction of Donbass region.
To provide personal security for the participants in the consultations.

Follow-up memorandum

In the two weeks after the Minsk Protocol was signed, there were frequent violations of the ceasefire by both parties to the conflict.[7][8] Talks continued in Minsk, and a follow-up to the Minsk Protocol was agreed to on 19 September 2014. This memorandum clarified the implementation of the Protocol. Amongst some of the peacemaking measures agreed to were:[7][9][10]

To pull heavy weaponry 15 kilometres (9.3 mi) back on each side of the line of contact, creating a 30-kilometre (19 mi) buffer zone
To ban offensive operations
To ban flights by combat aircraft over the security zone
To withdraw all foreign mercenaries from the conflict zone
To set up an OSCE mission to monitor implementation of Minsk Protocol

320263

06.11.2014 14:46

Soulož do zadku

Tvorba pro buzny nebo pro satany?

Kamil 90.?.?.?

Pro buzny .....

320469

10.11.2014 15:50

Hysterická kampaň proti Zemanovi pochází z dílny amerického velvyslanectví

Invaze Rusů na Ukrajině potvrzena !!

Kamil 90.?.?.?

Konečně jasný důkaz o invazi Ruska na Ukrajině.
Teď už to nemůže nikdo popřít, to to trvalo - https://www.youtube.com/watch?v=05zJArX3Hp8

320715

11.11.2014 10:55

MMF připravuje půdu pro globální konfiskaci majetku

RE: Sme

Josef II. 90.?.?.?

Základní zákon revoluce, praví: Pro revoluci nepostačuje, aby si vykořisťované a utiskované masy uvědomily, že není možno žít po staru a domáhaly se změny, pro revoluci je nutno, aby vykořisťovatelé nemohli žít a vládnout starým způsobem. Jedině tehdy, když „dolejší vrstvy“ nechtějí staré a když „hořejší“ vrstvy nemohou po staru, jedině tehdy může revoluce zvítězit.

320777

15.11.2014 19:16

Do prázdna...

Když to nezná autor, neznamená to, že to neexistuje.

Kamil 90.?.?.?

V.I.Lenin (r.1916) : Imperialismus jako nejvyšší fáze vývoje kapitalismu.
/stručný filosofický slovník, vydání z roku 1966/

Takto charakterizuje hlavní rysy :

1. koncentrace výroby a kapitálu, která dosáhla tak vysokého stupně, že vytvořila monopoly s rozhodující úlohou v hospodářském životě,
2. splynutí bankovního kapitálu s kapitálem průmyslovým a na základě takto vytvořeného finančního kapitálu vznik finanční oligarchie,
3. vývoz kapitálu na rozdíl od vývozu zboží nabývá neobyčejně velkého významu,
4. vznikají mezinárodní monopolistické svazy kapitalistů, kteří si rozdělují svět,
5. terotoriální rozdělení celého světa mezi největší kapitalistické mocnosti je ukončeno

Jak vidno, již před 100 lety pojmenovali někteří lidé dnešek. S menší historickou úpravou to sedí jako prdel na hrnci.

321090

Káva pro Zvědavce

57

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc září přispělo 121 čtenářů částkou 20 084 korun, což je 57 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Vážení čtenáři,

stalo se už smutným pravidlem, že na konci měsíce musím uvřejňovat tenhle křiklavý rámeček s prosbou o pomoc. Do konce měsíce zbývají tři dny a my máme vybráno jen něco přes polovinu. Prosím uvažte, zda byste mohli přispět na provoz tohoto serveru. Děkuji.

Ve zkratce

Přidusit, povolit. Přidusit, povolit. Prymula si to užívá28.09.20 19:12 Česká republika 1

Cross Club bude mít otevřeno i po 22. hodině25.09.20 14:25 Česká republika 8

Prymula: Chci méně prostoru v médiích pro kritiky svých opatření25.09.20 11:09 Česká republika 3

Média stupňují hysterii strachu, opět šíří poplašné zprávy24.09.20 22:34 Česká republika 2

Dezorientováni Němci chtějí více afrických kobylek. Demonstrují s nápisy "My máme místo"22.09.20 18:59 Německo 9

Obchodní centrum Mercury, České Budějovice: Rouškové gestapo v akci21.09.20 16:29 Česká republika 3

Janek Ledecký: Zůstaňte negativní a buďte pozitivní!21.09.20 00:15 Česká republika 0

Rasistická černoška v letadle: Jsem královna Kalifornie20.09.20 23:33 Neurčeno 3

Arabská strana Švédska vyzývá k vysídlení těch obyvatel skandinávské země, kteří odmítají multi-kulti hodnoty a etnickou diverzitu18.09.20 19:00 Švédsko 6

Někdo zmlátil cyklisty v Rumburku. Byli to cikáni?17.09.20 17:26 Česká republika 2

Proč hynou statisíce ptáků? A proč se před smrtí chovají divně?17.09.20 11:21 USA 15

Až 90% testů v USA je chybně vyhodnoceno a přiznává to NewYork Times16.09.20 23:02 USA 3

Svědci Covidovi? Je jich 50 a mlátí lidi, kteří nemají náhubek16.09.20 22:14 Česká republika 8

Český COVID teror v metru15.09.20 21:31 Česká republika 9

Vládní pomoc firmám se ukazuje jako velká past15.09.20 09:55 Česká republika 1

Vládní semafor ukazuje nulové riziko - vláda nařídila plošně nosit náhubky12.09.20 12:45 Česká republika 4

Další důkaz funkčnosti švédského modelu při zvládání Covid12.09.20 12:22 Švédsko 7

Likvidace dopravy autem po Praze11.09.20 09:12 Česká republika 6

Nemáte homosexuály, ženy či menšiny? Zapomeňte na Oscara09.09.20 12:14 USA 4

Vakcína proti Covid-19 firmy Astrazeneca se ukazuje jako riziková09.09.20 11:11 Rusko 3

Měnové kurzy

USD
23,31 Kč
Euro
27,22 Kč
Libra
29,98 Kč
Kanadský dolar
17,42 Kč
Australský dolar
16,51 Kč
Švýcarský frank
25,24 Kč
100 japonských jenů
22,10 Kč
Čínský juan
3,42 Kč
Polský zloty
5,93 Kč
100 maď. forintů
7,43 Kč
Ukrajinská hřivna
0,83 Kč
100 rublů
29,44 Kč
1 unce (31,1g) zlata
43 898,19 Kč
1 unce stříbra
550,55 Kč
Bitcoin
249 255,51 Kč

Poslední aktualizace: 29.9.2020 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?