Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 26 příspěveků, 3 různá jména: <nic>, Dušan, Dušan douša.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

09.06.2014 07:43

Nesouhlasím s dělením na dobré a zlé myslivce

Nesouhlasím s dělením na dobré a zlé myslivce

Dušan douša 88.?.?.?

Zdravím Vás a myslím ,že k této věci mohu něco málo sdělit. Jsem si jist, že lovecký pud je lidem vrozený. Proto máme myslivce i rybáře. Fór je v tom,že se jedná právě jen o pud a my jsme jako na potvoru lidé. Tak se mi např. líbí na ulici nejedna žena,ale já jí hned na potkání neosahávám druhotné znaky. Kdysi, je to již 27 let, jsem se dal k myslivcům. Důvod? Měli jsme doma loveckého psa a já chtěl mocí mermo flintu a cesta přes svazarm byla pro mě nepřijatelná. Jako "myslivec" vegetarián jsem zastřelil několik kačen, bažantů a jednoho zajíce. Ale stalo se mi pokaždé toto: Když jsem pak ty rozbité tvorečky viděl ležet na zemi, ozvalo se ve mě: "Ty hovado máš to zapotřebí?" Prostě, bylo mi jich líto. Ptal jsem se několika myslivců, zdali nepociťují něco podobného a nic. Zase ty obligátní racionalizace. Ale oni si alespoň pochutnali. Ale jedna věc je nesporná. Už dávno nemáme přirozené prostředí. Nejsou zde velké šelmy a některá zvěř prostě nemá žádnou regulaci. Jen ty mastné brady. Toť vše. Jen aby nevznikla nějaká mýlka. Jsem nekompromisně pro základní lidské právo vlastnit zbraň. Hezký den. Dušan.

311273

09.06.2014 13:21

Nesouhlasím s dělením na dobré a zlé myslivce

Myslovec

Dušan Douša 88.?.?.?

Je dosti marné stěžovat si na myslivce. Jsou to v naprosté většině úplně normální, slušní lidé. Pravda, potkal jsem mezi nimi i pár psychoušů, ale ti to nevytrhli. Již delší dobu je myslivost naprosto nezbytná. Má i svou kulturu, tradici a estetiku. Jako trubač na lesnici to vím dobře. A teď to méně příjemné. Normální a slušní lidé posílají své děti od šesti let věku do státních vymýváren mozků, platí tři čtvrtiny svých těžce vydělaných peněz na daních a když je erár náležitě zpracuje, klidně jdou do války vraždit. Krom toho akceptují "prezidenta", který ožralý jako prase málem nablil na královskou korunu. Je mnoho důvodů k přesvědčení, že normální slušný člověk je ta nejhorší bestie pod sluncem. A co si myslet o někom,kdo jede do Afriky, aby jen tak pro srandu zabil lva. Nebo o tom, co jezdí po celé zeměkouli a chytá zase jen pro legraci velké, větší i největší ryby , filmuje se u toho a ještě to ukazuje v televizi. Miluji vulgarismy. Považuji je za část pokladu našeho jazyka. Nyní je ale používat nechci a nic jiného mě v těchto souvislostech nenapadá. Tedy končím. Normální člověče- spi dál. Dušan.

311304

09.06.2014 18:38

Nesouhlasím s dělením na dobré a zlé myslivce

RE: Nesouhlasím s dělením na dobré a zlé myslivce

Dušan 88.?.?.?

Život jako boj o přežití..... Raději bych použil slovo úsilí. Jsem schopen lovit a když nebude zbytí, tak i zabít člověka. Jako ostatně každý. Jenom pro Boha nemám z toho švandu a před tím bych asi zkusil se z toho nějak vykecat. Například přemluvit svou masožravou ženu, aby si se mnou dala hrachovou kaši. Dělám si teď trochu srandu, ale ta taky není v této truchlivé době k zahození. Pokud jde o dobro a zlo, mají mnozí z nás takový vnitřní hláseček, o kterém jsem se zmínil. Proto jsem myslivost dávno pověsil na hřebík. Ale nemoralizuji.Mám třeba potrat za zločin, ale jsem proti zákazu potratů. Všichni si tím svým peklíčkem musíme projít sami. Mimochodem zažil jsem osobně kontakt s jakousi entitou.(andělem),snad se tomu říká channeling. Ptal jsem se na utrpení zvířat. Chápu,že člověk má nějakou karmu, něco si odžívá a může se svobodně rozhodnout.Ale co zvířata? Máme 4 psy a mají se jak prasátka v žitě, ale co ta ostatní? Teď se podržte. Bylo mi jasně sděleno: "To všechno padá na vaši hlavu". Dodnes té odpovědi moc nerozumím. A teď babo raď. D.

311333

10.06.2014 04:02

Nesouhlasím s dělením na dobré a zlé myslivce

RE: Nesouhlasím s dělením na dobré a zlé myslivce

Dušan 88.?.?.?

Dobrá,kultivovaná debata. Já své hafany najdu nejčastěji v posteli. Mám oplocený pozemek a jak se ukázalo, tak blbě. Jednou za tmy jsem je, jako normálně vypustil na vyvenčení. Pak náhle začli tak zlověstně štěkat.A ono prasátko divoké,oprsklé. Pro sichr jsem popadl meč a jak jsem byl jen ve slipech, jistil jsem situaci a zaháněl pejsany domů. Prasátko se toho zjevu leklo a uteklo. V tu chvíli to ale moc sranda nebyla. Kdyby čuník zaůtočil, byly by z něj dvě půlky. Nikdy bych si nemyslel,že Cavalier king Charles spaniel je takový bojovník. Jinak jsou to spíš slídiči.Najdou, vyslídí, vyčuchají a sežerou všechno. D.

311365

10.06.2014 04:47

Konec donkichotismu v Čechách a na Moravě?

Vyhrožování exekutorům je opravdu neadekvátní

Dušan 88.?.?.?

Je to přímo hloupé. Jako vyhrožovat za protektorátu gestapákům a udavačům. Oni si také mysleli, že budou na koni tisíc let. Pak přišel konec. Jejda jak se mnozí divili, když hořeli ,polití benzínem. S těmi dnešními to bude asi podobné. Politici, soudci, bankéři, exekutoři usilovně pracují na tom,aby se tak stalo brzy.Tak jim nechte klid na práci. Nebylo by ale od věci zveřejnit adresy bydliště těchto pracantů. To aby snad děkovná delegace rozjásaného davu nedorazila omylem jinam.

311369

12.06.2014 22:01

Nesouhlasím s dělením na dobré a zlé myslivce

RE: dobrý,zlý...relativní pojem..

Dušan 88.?.?.?

Dobrý... Milý Fohate. Musel jsem Vaše příspěvky číst opakovaně, než mi to docvaklo. Nejste blbej a to stačí. Prozatím. Díky. D.

311565

12.06.2014 22:39

Nesouhlasím s dělením na dobré a zlé myslivce

RE: Lzi o masozravosti.

Dušan 88.?.?.?

No to se povidlo! Já jsem pražák, ale už před 15ti lety jsme s babou emigrovali do Českého ráje, protože ta pražská pakárna nebyla k vydržení. A dnes v Praze nepoznávám ani důvěrně známá místa. Vostat tam, asi bych se zastřelil. Tady páchám pomalou sebevraždu pitím Svijanské třináctky. Je to o poznání příjemnější metoda. A ten výhled na Trosky.... D.

311569

17.06.2014 07:30

Pan Bezděk konečně začal pracovat na své záchraně

Brzy již spadne opona.

Dušan 88.?.?.?

To,čeho jsme zde svědky, ty mohutné erupce zla,které se už ani za nic nemaskují,věští brzký konec hry. Zde už nejsou reálné nějaké kosmetické "legislativní" změny. Jeden z mých oblíbených autorů,(snad Mises)napsal něco v tom smyslu, že jeho rady poslouží teprve tehdy,až socialismus zkolabuje. A právě v jakémsi korporátním socfašismu právě žijeme.A mnozí na něj umírají.Tak tedy pomáhejme kde můžeme,ale dobře si hlídejme i nepřítele v této válce. Jsou to také lidé,mají svá jména, někde bydlí a věřte mi:BOJÍ SE. Stavějí si za uloupené peníze betonová monstra, hotové bunkry. Bože jak jsou naivní! Kudy chodím,každému v dobrém radím: Nedělejte si zbytečně nepřátele.Netušíte co se stane. Podruhé už to samet nebude.

311759

17.06.2014 18:37

Pan Bezděk konečně začal pracovat na své záchraně

RE: Boj je vyčerpávající...

Dušan 88.?.?.?

Kdo ví, nemluví a kdo mluví, neví. Nejen moudrost se skrývá za slovy, ale jakékoliv pochopení. Můžete hromadit fakta, informace, tituly i prachy, ale když nepochopíte Ducha,budete si na konci jen zoufat. A ten duch je prevít. Přijde si kdy chce.Nám zbývá jen klepat na dveře a modlit se, že za nimi někdo je.

311792

17.06.2014 21:17

Pan Bezděk konečně začal pracovat na své záchraně

RE: Boj je vyčerpávající...

Dušan 88.?.?.?

Nevíte málo. Víte právě to,co v dané fázi vědět máte.A ona zvědavost, nebo lépe řečeno zvídavost je vůle k dalšímu poznávání. Rozhodně ji nehodlám překonávat. Leda tak po smrti. To bych se snažil marně, anžto zvídavost je základním rysem mé povahy. A že se cosi jednou dozvím? Babička říkala:"nebuď zvědavej,budeš brzo starej". Jo prd. Jsem zvědavej, starej a ještě nádavkem blbej k tomu. Ale tady se snad má disputovat o exekucích,či co???

311806

17.06.2014 23:01

Pan Bezděk konečně začal pracovat na své záchraně

RE: Boj je vyčerpávající...

Dušan 88.?.?.?

Za dva páry let mi bude padesát a mám podobný názor.Jen si myslím,že ego se nakonec ve Zdroji rozpustí.Ale to je jen slovíčkaření. Jinak náhodné není nic. Všímejte si tzv.synchronicit (podle Junga). To jsou fakt pecky. Zažil jsem jich pár a je to jako když náhle rozsvítí v sále na hasičském bále. A už zas veršuju.

311816

18.06.2014 13:18

Pan Bezděk konečně začal pracovat na své záchraně

RE: Je úplně jak se člověk do té situace dostal

Dušan 88.?.?.?

Je to problém obecný. Systém je tak nastaven, že lidi do těchto hrůzných situací dostává. A měl by je zas nějak vracet nazpátek? Jsou zde bandy zločinců, které ze systému žijí a pak ti, co to celé platí. Je to druh občanské války a jsou při ní,jako obvykle padlí. Nekdo se oběsí, zastřelí,hupsne pod vlak, nebo umře na infarkt, rakovinu,nebo chlast. Jen ať nikdo neříká, že si za to mohou sami. Částečně jistě. Pilot stíhačky taky mohl lépe manévrovat a nenechat se sestřelit. Pěšák si měl dávat pozor na miny. Náš konvenční život je obrazně řečeno "zaminován". Stačí zkusit zaparkovat auto na místě,kde nikomu nepřekáží. Jo vy jste přehlédl parkovací automat? Nezájem. Všimli jste si ,že dnes je mnohem víc rizik,že "dostanete" pokutu,než za bolševika? Nemáte peníze? Nezájem. Stala se mi před lety příhoda. Šel jsem si vyměnit občanku a byl jsem pokutován za to, že jsem se oženil. Ta slečna za sklem mi to sdělila s takovou mírou arogance, že jsem vylít a řval na ní tak, že okna drnčela. "Až vás budem vy k...y věšet, tak se nedoprosíte". Vylezl nějaký ouřada,neodvážil se vyjít spoza skla a vyhrožoval mi exekutorem, jestli pokutu nezaplatím. Tenkrát jsem chtěl si na ně počkat a rozbít jim huby. Žena mě zastavila a pokutu zaplatila. A to jsou banality proti jiným věcem. Fakt nevím co s tím. Snad totální kolaps, blackout. válka....

311841

18.06.2014 17:30

Pan Bezděk konečně začal pracovat na své záchraně

RE: Je úplně jak se člověk do té situace dostal

Dušan 88.?.?.?

Berte to stoicky. To, že naše civilizace krachne není pravděpodobné. Je to jisté, jako že zítra vyjde slunce. Mnozí to tuší již dlouho. Tzv. "visí to ve vzduchu". Ekonomové s přístupem k tvrdým datům drží hubu aby nevyvolali paniku, další realizují klasický akt popření,občas nějaký insider skočí šipku z okna svého kanclu, pakliže ho rovnou nepicne Mosad ,illumináti, nebo stopadesátiletá babička starého Ročilda, pro kterou se kradou děti na orgány. Zatím nemá cenu se systémem bojovat silou. Na to je moc silný, ale za týden může být na hromadě. Pak se budou dít věci! Pokud jde o mě, já nikoho lynčovat nehodlám. Všem jsem odpustil.Tento život jsem si naplánoval prožít bez vraždy. Ale kolik nás takových bude? Málo. Zatraceně málo.

311851

18.06.2014 18:10

Pan Bezděk konečně začal pracovat na své záchraně

RE: Hlavou proti zdi

Dušan 88.?.?.?

Mrknul jsem na Váš odkaz a za cca. 3 vteřiny to vyhodnotil jako dosti exaltovanou demagogii ve stylu komančů z padesátých let. Mám už docela praxi ve filtrování textů a literatur všeho druhu. Stačí mi opravdu 3 vteřiny.

311855

18.06.2014 20:03

Pan Bezděk konečně začal pracovat na své záchraně

RE: Je úplně jak se člověk do té situace dostal

Dušan 88.?.?.?

Tak to jste byl ňákej pracovitej. To já za komoušů zdrhal z práce kolem deváté- desáté ráno a to jsem měl hotovo. A na vojně u PS v autodílnách jsem i zametání markýroval, jak na divadle. A proč mě dali k PS, když jsem nebyl z komoušské rodiny? Něco naznačil fakt, že jsme se na cimře sešli "náhodou" tři myslivci. Ale to sem nepatří. Chtěl jsem říct, že pro systém jsem neužmoulal ani suchý z nosu do kuličky a nečiním tak ani dnes.

311861

19.06.2014 06:18

Pan Bezděk konečně začal pracovat na své záchraně

RE: Je úplně jak se člověk do té situace dostal

88.?.?.?

Ale tenhle systém jste si udělali sami...... Připadá mi to jako nešťastná generalizace. Vítězný úmor jsme si taky udělali sami, němci si vypiplali Hitlera, američani prohibici s jejími katastrofálními důsledky, evropani multikultikretenismus et cetera. Přečtěte si něco o norech. Každý národ je složen z velké čáti z blbů. Ti ostatní pak mají peklo na zemi.Není tudíž kam emigrovat.V každé zemi narazíte po čase na totéž v různých podobách. Jeden musí tu kreativitu dementů až obdivovat.

311884

19.06.2014 09:54

Jak fungují exekuce v Kanadě

RE: Pravicující Česko je na dobré moUdré cestě

Dušan 88.?.?.?

Česko pravicující.......Hm. To se teda povidlo! Je na místě rovněž otázka, proč mnozí levicoví "komentátoři" užívají svérázných úprav češtiny. Podobně, jako Prof. Jakub Hron, nebo jiní umělci jazyka. Snaží se vylepšit svět a začínají u gramatiky. Co vy na to pane editore?

311897

19.06.2014 13:01

Jak fungují exekuce v Kanadě

RE: Fikce doručení

Dušan 88.?.?.?

Úplně s Vámi souhlasím. Fikce doručení je naprosto nezbytný právní institut a je v absolutním souladu se základy právního řádu České republiky. Bez právní fikce by neexistovala kupříkladu celá agenda lidských práv. Stát by upadl do anarchie a to jistě nikdo z nás nechce. Bez účinného vymáhání dluhů by se zhroutila lichva a s ní i celá ekonomika. Nebylo by na platy policistů, hasičů , učitelek a soudkyň. Společnost by zanikla v kataklyzmatu zločinnosti,žhářství,nevzdělanosti a bezpráví.

311906

19.06.2014 14:19

Jak fungují exekuce v Kanadě

RE: Fikce doručení

Dušan 88.?.?.?

Víte jak umřel slavný renesanční spisovatel,básník a humorista Pietro Aretino? Něčemu se tak smál, že spadl ze židle zasažen mrtvicí. A přesně taková smrt hrozí mě, při čtení diskusí na Zvědavci. ....."A v těchto hovnech se budeme brodit tak dlouho,až to navodí stav,že se budeme brodit v krvi". Do kamene tesat..Pro slzy skoro nevidím na monitor.

311911

19.06.2014 16:56

Jak fungují exekuce v Kanadě

RE: Fikce doručení

Dušan 88.?.?.?

Člověče ,vy jste genius. Vidíte lidem do hlav. Pan Robot psal o krvi a vy jste z toho udělal pivo. Nebo jste jako Ježíš. Ten proměnil vodu ve víno. Dobré. Opravdu.

311917

19.06.2014 20:03

Jak fungují exekuce v Kanadě

RE: Pravicující Česko je na dobré moUdré cestě

Dušan 88.?.?.?

Já se musím rovněž zastat pana Moudrostraka. Jeho osobité a kreativní příspěvky jsem dosud nevyhledával,ale jen proto,že jsem o nich nevěděl. Jistě již vyšly v tištěné podobě. Mrzí mě,že pan editor Zvědavce nevidí, nebo nechce vidět jejich nesporné kvality. Holt novátorství a originalita se v této,jinak individualistické době, moc necení. Rovněž je škoda, že se s nimi zatím nemohli seznámit čtenáři např. na I.dnes, nebo i jinde. Je to škoda. Vždy mě potěší,když si autor hraje se slovy a nenechává se spoutávat blbými konvencemi. Pane Moudrostraku. Jste originál, to vám nikdo nemůže vzít a už vůbec ne editor pravicujícího,ba někdy i fašizujícího plátku. Rád vaše články uvidím třeba na Neviditelném psu pana Ondřeje Neffa. S pozdravem Dušan.

311932

19.06.2014 21:37

Jak fungují exekuce v Kanadě

RE: Tak se s ním domluvte jinde!

88.?.?.?

Pane editore. Velkou chybou je, že jsem se nesetkal s články pana Moudrostraka někde jinde na hlavní straně. Je nezměrná škoda takového neotřelého talentu. To jsou všude takoví ignoranti? Píše si vesele kdejaký grafoman, v minulosti např. Čapek, Peroutka, dnes ani nevím kdo, jelikož nečtu papírové noviny. A takový talent M. je přehlížen a dehonestován. Přečetl jsem od něj jeden ohlas a hned odhalil jeho talent. Je to dar od Boha. Měl by napsat knihu a zbohatl by tak, že by si mokl koupit nejedny noviny a Rupert Murdoch vy mu dělal vrátného.Ale už mě nebaví bojovat s větrnými mlýny. Asi ho čeká jen posmrtná sláva. Je mi to líto. [mrknutí jedním okem]

311946

20.06.2014 06:56

Jak fungují exekuce v Kanadě

RE: Neviem ako to je...

Dušan 88.?.?.?

Bude to asi tak ,jak píšete. Diskuse pod články je vůbec kapitola sama pro sebe. Kdo chce,může psát vlastní články a ne komentovat jiné. A my Češi jsme zvyklí diskutovat u piva. Navíc samotná úroveň projevu mnohých je zvláštní.Tak jsem okomentoval jednoho umělce v této diskusi.Byla to ode mě brutální ironie a nejspíš nebyla odhalena. Nemá cenu diskutovat. Pišme chceme-li psát,ale vlastní články. Pak se uvidí kdo je kdo. S pozdravem. Dušan.

311966

20.06.2014 17:16

Jak fungují exekuce v Kanadě

RE: Tak se s ním domluvte jinde!

Dušan 88.?.?.?

No to je kouzelné. Právě jsem se vrátil z hospody a po pěti třináctkách ,jsa zvědavec, mrknul na toto colegium. Pana Stworu upřímně lituju. Je to ode mě opravdu poslední příspěvek..... Člověk, byť inteligentní ,nedokáže li svým hlubokomyslnostem dát formu sdělitelnou, přenosnou a srozumitelnou, bývá právem diskvalifikován a označen za debila. A nic s tím neudělá. Než to,že zohlední i formu. Největší duchové se projevují prostým,dětským jazykem. Pakliže je někdo zvědavý na kejkle, ať jde do cirkusu, nebo ať čte Moudrostraka. Veselý zbytek dne přeje a loučí se Dušan.

312023

02.07.2014 12:50

Putinovo riziko

RE: zákon o svržení Putina - v druhém čtení

Dušan 88.?.?.?

Pane Moudrostraku. Omlouvám se Vám za své poněkud ironické komentáře vašich příspěvků. Lepšíte se. Líbí se mi slovo USrael,použité v některém vašem minulém komentáři. Navrhuji pro zasmání ještě jiné.- USRAHELL. Ať taky amíci mají nějaký bohemismus. [mrknutí jedním okem] D.

312532

10.08.2014 03:24

Poslední polínko do vyhasínajícího ohně

Titulek

Dušan 88.?.?.?

Příliš obsáhlé a roztříštěné. Chápu emoce stěžovatele.Ale směju se v koutě. Exekutoři pracují usilovně na své zkáze. Jako Židé. Lidé se prostě nepoučí.

315164

Káva pro Zvědavce

50

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 111 čtenářů částkou 17 636 korun, což je 50 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Poučme se, co způsobil totální lockdown v Izraeli26.10.20 00:42 Izrael 1

Jak u Prymulových hrabou a hrabou (pod sebe)24.10.20 18:21 Česká republika 5

Poskytovatelé hudby prý řeší nadřazenost bělochů. Písně čeká přísná kontrola24.10.20 10:04 Neurčeno 6

Soud dnes rozdal podmíněné tresty oběma autorům nápisu v Letech23.10.20 21:43 Česká republika 0

Vipná analýza Prymulova kiksu23.10.20 18:35 Česká republika 7

Prymulův konec? Neradujme se předčasně23.10.20 13:06 Česká republika 2

Sám Prymula náhubek neměl a chodí do restaurace i přes to, že je zavřel23.10.20 08:35 Česká republika 11

Na Slovensku testují "když budeš hodný, můžeš ven" - hlavní cíl hysterie kolem koronaviru22.10.20 21:22 Slovensko 2

Udavač volal linku 158 na chlapa bez náhubku22.10.20 21:14 Česká republika 4

AGENDA 2030 – TVŮRCI NYNÍ ZHODNOTILI SVÉ ZRŮDNÉ PLÁNY22.10.20 13:37 Neurčeno 0

Plánovaná demonstrace 28. října v Praze22.10.20 08:53 Česká republika 0

Bělorusko versus Česko21.10.20 20:43 Neurčeno 13

Česko žádá o pomoc21.10.20 13:25 Česká republika 9

Za polibek bez náhubků 400 euro20.10.20 17:33 Itálie 5

Soud v Německu rozhodl, že omezit zavírací dobu restaurací není opodstatněné19.10.20 21:32 Německo 4

Co je s panem prezidentem?17.10.20 09:47 Česká republika 7

Je třeba říci dost, burcuje Klaus. Nejsme ve válce, nestrašte mrazáky s mrtvolami14.10.20 11:11 Česká republika 3

Erouška je pochybná aplikace s placebo negativním efektem14.10.20 10:15 Česká republika 5

Ve stavu nebezpečí si schválí cokoli bez demokratické kontroly13.10.20 19:31 Česká republika 0

Maďarská poslankyně skartovala knihu dětškých pohádek plnou gayů a leseb, aktivisté ječí13.10.20 18:08 Maďarsko 3

Měnové kurzy

USD
23,08 Kč
Euro
27,29 Kč
Libra
30,06 Kč
Kanadský dolar
17,46 Kč
Australský dolar
16,43 Kč
Švýcarský frank
25,45 Kč
100 japonských jenů
22,01 Kč
Čínský juan
3,44 Kč
Polský zloty
5,96 Kč
100 maď. forintů
7,47 Kč
Ukrajinská hřivna
0,81 Kč
100 rublů
30,21 Kč
1 unce (31,1g) zlata
43 944,01 Kč
1 unce stříbra
562,76 Kč
Bitcoin
297 763,25 Kč

Poslední aktualizace: 26.10.2020 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?