Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 26 příspěveků, 5 různých jmén: <nic>, Jaroslav Stehlík, MARTin - anonym, MARTin_bez_prihlaseni, megibun.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

04.02.2014 12:21

Práce na hovno

RE: Ovládání lidí je svým způsobem nutnost, ale musí být spravedlivé!!!

Jaroslav Stehlík 178.?.?.?

S tím jak se současná populace na této planetě vyvíjí, již není možné tento systém nadále udržovat, fungovalo to kdysi, ale s novým myšlením je třeba nového systému a ten starý prostě chtě nechtě padne.

303994

05.02.2014 15:19

Práce na hovno

RE: Ovládání lidí je svým způsobem nutnost, ale musí být spravedlivé!!!

Jaroslav Stehlík 178.?.?.?

Neříkal jsem, že přechod proběhne hladce. V nepřítomnosti "zla" by člověk nevěděl co je to "dobro". Až si každý uvědomí, že si za všechno může sám, pak teprve nastane pravý "mír, pokoj". Až každý přestane házet zodpovědnost za současný stav světa na ostatní, na ty co mají moc, peníze, jsou v politice, na boha a přizná si, že za to v jaké je teď situaci převezme zodpovědnost, pak může nastat změna.

304104

31.03.2014 15:37

Potvrzeno: Plány NATO na útok pod falešnou vlajkou na Turecko odhaleny

RE: Kolik ještě?

MARTin - anonym 178.?.?.?

Naneštěstí, vrah je kde kdo, kdo má příležitost, prostředky a motivaci.

Vraždil Starověký Řím, vraždili různí mongolští, avarští, hunští a tatarští nájezdníci, vraždili germáni, vraždila Svatá Říše Římská, vraždili arabští islámští vládci, vraždilo Ruské Impérium, vraždila revoluční a Napoleónská Francie, vraždili všichni kolonizátoři od Španělů a Portugalců až po Britské Impérium, vraždilo nacistické Německo, vraždila maoistická Ćína, vraždil Sovětský Svaz, vraždí USA a NATO.

Kdo má moc a příležitost, velmi často a bez výčitek vraždí ty slabší.

Není zde žádná velmoc, která by měla čisté ruce. Geopolitika je hrou ega. Tam kde vládne ego, tam rozhodují jen vlastní ambice, moc a prospěch.

Záměrně vyvolané hladomory, zavlečené nemoci, vraždění ve jménu náboženství nebo ideologií včetně té současné multikulturní a demokratické, války v zastoupení, při kterých si dva silní vyřizují účty přes menší země, které jsou při tom úplně zničeny, otroctví nejrůznějšího typu až po to dluhové, lži, propaganda, cenzura, atentáty, taktika spálené země, hromadné znásilňování, mučení - v podstatě nic nového.

Není zde žádný konkrétní zločinný stát, který by byl odpovědný za všechno zlo a který by bylo možno zničit, aby byl konečně klid. Stejně jako v politice, po odstranění jednoho zloděje přijde další.

307636

01.04.2014 22:20

Potvrzeno: Plány NATO na útok pod falešnou vlajkou na Turecko odhaleny

RE: Kolik ještě?

MARTin - anonym 178.?.?.?

Máte pravdu v tom, že naše západní civilizace bílého člověka má velký vražedný potenciál. Hluboce zakořeněné přesvědčení, že bílý člověk je nadřazený nad člověkem žlutým, hnědým, černým... umožňuje vraždit skutečně odporně snadno. A samozřejmě vlivů je víc.

Na druhou stranu, v historii najdete celou řadu příkladů ukrutností jiných civilizací. Masakry, kterých se dopouštěli Japonci na Číňanech za 2 sv. války třeba v Nankingu i jinde a jindy. Genocida Arménů ze strany Turků. Ukrutnosti mezi Turky a Bulhary. Vzájemné masakry Číńanů (dynastie Qing vs Ming třeba). Masakry v Koreji. Spousta vyvražďování v Africe. V jižní a střední Americe. V arabském světě před i po islamizaci. Co se týče Ruského Impéria, tak například opričnina a rok 1570 (dávno před Napoleonskými válkami). Rusové jsou úžasný národ, ale co se týče vražd, mučení a dalších zvěrstev, rozhodně nemají čisté ruce. Ani my Češi, Moravané a Slezané nemáme.

Vůbec to není jen záležitost Anglů, Sasů nebo Židů. Není to záležitost žádné konkrétní civilizace. A zničením nebo bojem proti nějakému konkrétnímu národu tyto ukrutnosti nezmizí. Naopak.

Je to v lidech a je to o lidech. O jejich egu.

307718

12.04.2014 12:55

Kyjev zařadil zpátečku ohledně referenda

RE: Opsané

MARTin - anonym 178.?.?.?

Ten Twitter mne pobavil.

308336

14.04.2014 10:19

Násilí a teror: Ukrajinská a kolumbijská cesta k budování impéria

Naprostý rozpor s Wiki:

MARTin - anonym 178.?.?.?

"Kolumbie je demokratickou prezidentskou republikou a unitárním státem s decentralizovaným řízením. Současný politický systém vznikl na základě procesu modernizace zahájené přijetím Ústavy v roce 1991. V roce 1998 byl podle pravidel nové Ústavy zvolen prezident, viceprezident, Kongres a regionální zastupitelstva. Nová konstituce charakterizuje zemi jako sociální právní stát, unitární a decentralizovanou republiku s částečnou autonomií regionálních úřadů, založenou na participativní a pluralistické demokracii. Pro vnitropolitickou situaci v zemi byla charakteristická zejména vytrvalá snaha o konsolidaci reforem v politické a ekonomické oblasti. S nástupem prezidenta Uribeho v roce 2002 došlo ke zlepšení mezinárodního postavení Kolumbie, převládala snaha o širší projekci hospodářských výsledků do sociální oblasti, problematika boje proti narkomafii a s ním spojeným terorismem. Politika Uribeho administrativy se projevuje nekompromisním vojenským přístupem k řešení vnitropolitické situace, otevřeným ozbrojeným bojem proti gerile FARC a ELN, tlakem na dodržování lidských práv a bojem proti obchodu s drogami."

Tak jak to tedy v Kolumbii je?

308435

03.05.2014 17:22

V Oděse zabíjejí bez rozdílu ženy, staré lidi i děti

O co jde na Ukraine

178.?.?.?

Ukrajina za dob SSSR byla mistem vyvoje kosmickych tecnologii a taky jadernych zbrani. I ted po 23 letech Ukrajina je porad schopna bez cizi pomoci vyrobit jaderne zbrane a nosice k nim. Staci spojit do hromady nacionalizmus, ktery se dostava k moci na Ukrajine a vyhruzky o vstupu do NATO, a vznika docela desiva predstava.

309366

03.05.2014 17:26

Posun blíže k válce

RE: Cui bono?

megibun 178.?.?.?

Ukrajina za dob SSSR byla mistem vyvoje kosmickych tecnologii a taky jadernych zbrani. I ted po 23 letech Ukrajina je porad schopna bez cizi pomoci vyrobit jaderne zbrane a nosice k nim. Staci spojit do hromady nacionalizmus, ktery se dostava k moci na Ukrajine a vyhruzky o vstupu do NATO, a vznika docela desiva predstava.

309367

03.05.2014 20:45

V Oděse zabíjejí bez rozdílu ženy, staré lidi i děti

RE: O co jde na Ukraine

megibun 178.?.?.?

Jestli to umrtvi bude to lepsi varianta, jenze asi to bude jinak a Ukrajina se brzy pripoji k statum vlastnicim jaderne zbrane.
[pláč]

309396

03.05.2014 20:49

V Oděse zabíjejí bez rozdílu ženy, staré lidi i děti

RE: Na co Rusko čeká?

megibun 178.?.?.?

I pres to ze spousta lidi si mysli ze Rusko ma navrch na Ukrajine, myslim si ze je to prave pro Rusko hodne spatna situace proto ze jaky koliv krok se obrati proti nim [pláč] . To me docela stve

309397

07.05.2014 20:07

Neschopnost telepatie neomlouvá!

RE: Ctihodný exekutor Vrána přiznává,

MARTin - anonym 178.?.?.?

Možná proto, že většina lidí nemá schopnost nebo možnost exekutorům skutečně z vlastního rozhodnutí ublížit fyzicky nebo psychicky (maminka na mateřské, babička důchodkyně, slabí a hodní lidé).

Z těch co ty schopnosti mají, tak většina inteligentních lidí zůstane u toho mluvení, případně se brání právně, pokud na to mají prostředky a schopnosti.

Ti agresivnější a nebezpečnější zase nemají ve zvyku si věci promýšlet a vybijí se na tom, kdo tam fyzicky přijde. A to je často zase nějaký buď zoufalec, který nemá peníze a tak musí dělat i tento hnus a nebo napůl zločinec a vymahač.

Je asi málo lidí, kteří by si vše promysleli, zvážili pro a proti včetně toho, že sami umřou nebo doživotně zůstanou ve vězení, zjistili si informace, prostředky a udělali si čas a pak šli chladnokrevně zabít někoho, s kým přímo nepřichází do styku a kdo se nejspíš snaží se zabezpečit jak se dá a má na to i peníze. Docela by mně zajímalo, jaký psychologický profil musí mít člověk, který toto udělá - tedy chladnokrevně někoho zavraždí aby se pomstil a protože to považuje za spravedlivé.

309823

21.05.2014 06:50

Svět jako továrna na popelníčky

Globální velmoc, regionální velmoc

MARTin - anonym 178.?.?.?

Rusko je podle mne "pouze" silná regionální velmoc, podobně jako třeba Čína nebo Indie. Má velmi slušnou armádu a z doby, kdy bylo vedoucí silou globální velmoci SSSR, i jaderný potenciál ke zničení jakékoli jiné země. Má také ohromnou rozlohu, mnoho obyvatel a celkem nezadluženou, jakž takž rostoucí ekonomiku a velké množství surovinových zdrojů. Tady to ale pomalu končí a je fakt, že Rusko v porovnání s SSSR není ani se svými spojenci / vazaly (různé státy a státečky kolem Ruska) schopno příliš zasahovat a ovlivňovat velkou část světa. Po rozpadu SSSR už se sice trochu vzchopilo, ale oproti bývalé slávě a síle je prostě nižší liga.

USA jsou globální velmoc, byť s problémy a zřejmě upadající. Mají jednoznačně největší a nejsilnější armádu na světě, která je schopna zničit téměř jakoukoli jinou zemi světa i za použití pouze konvenčních zbraní. Mají ohromnou rozlohu a mnoho obyvatel. Ekonomika je sice silně zadlužená a závislá na importu, ale díky pozici globální velmoci se to USA zatím daří zvládat a držet ostatní státy v pozici, že je může uplácet papírky. Dolar je světová rezervní měna. Světová síť internet má své nejdůležitější opěrná body, společnosti a většinu provozu v USA, což je pro USA další výhoda (špionáž a podobně). Světová finanční síť je do značné míry ovlivnitelná z USA, což dává USA lepší možnosti k uvalování sankcí. Masová "kultura" je převážně produkovaná nebo aspoň řízená z USA (jen si vezměte podíl filmů z USA a jinde), což umožňuje ovlivňovat svět šířením amerického pohledu na svět. USA těží i z pozice angličtiny, byť zde je to i tím, že USA jsou do určité míry dědicem Britského Impéria. Mezi spojence / vazaly USA patří takové státy a uskupení, jako jsou Kanada, Austrálie, EU - tedy samy dost velké na to, aby si mohly nárokovat pozici regionální velmoci.

Do budoucna má zřejmě největší potenciál stát se další globální velmocí Čína. Díky masivní populaci, obchodnímu přebytku, ohromné výrobní síle a investicím po celém světě. Zatím k té globální velmoci se vším všudy podle mne ale nedospěla. Chybí jí k tomu zbavit se dolaru jako světové měny, uzavřít širší vztahy s okolím (udělat z nich spojence / vazaly), vybudovat armádu, schopnou zasahovat kdekoli ve světě...

310377

08.06.2014 07:53

Češi, nejzamračenější národ Evropy, se změnili v nevoliče

RE: Sme národy prestarnutých Svišťov!

MARTin - anonym 178.?.?.?

Mnoho druhů zvířat se přemnoží, a potom, když není co jíst, tak prostě umřou.

http://21stoleti.cz/blog/2004/12/03/mracna-kobylek-pustosi-urodu/

Je klidně možné, že podobné to bude mít i člověk. Pro úrodu jsou kobylky, požár nebo možná i přemnožení lidé katastrofa, ale z jiného hlediska mohou klidně plnit v přírodě očistnou funkci. Jako oheň, který vypálí kus lesa.

Těžko toto hodnotit z našeho pohledu - z toho jde pouze říct, že si nejspíš podřezáváme větev sami pod sebou určitým jednáním nebo že jsme napomohli vyhynutí (a rozmnožení) některých jiných druhů. Můžeme třeba říct, že i díky lidskému působení byly vyhubeny některé druhy velryb, blboun nejapný a třeba téměř kompletně vyhuben vir dětské obrny. Na druhou stranu, napomohli jsme šíření třeba holubů, potkanů a třeba některých plísní žijících na lidech.

Lidem se líbí velryby a nelíbí se jim potkani a vir obrny. Automaticky budou litovat velryby (proto jsme zlí), ale neřeknou si, že jsme jako lidstvo dobří, protože díky nám přežívají stamilióny potkanů.

Nám lidem to připadá, že ničíme život na této krásné planetě. Jenže to co je krásné je právě to naše lidské hledisko. Kdyby lidé nebyli, komu budou velryby připadat krásnější a důležitější než potkani? Asi velrybám. Potkanům nejspíš ne.

Má planeta jako celek důvod upřednostňovat velryby před potkany? V minulosti nejspíš vyhynulo obrovské množství dinosaurů a jiných nádherných tvorů a lidé u toho nejspíš nebyli. Bylo to z hlediska planety špatně? V rámci vesmíru vybuchují a přetváří se celé hvězdy - a třeba to má také svůj smysl - proč si myslet, že zrovna lidé se vymykají z přirozeného řádu?

Mimochodem právě v zemích, kde je ta žena, auto a barák se lidé často rozmnožují méně - a přirozeně vymírají. Viz skoro celé původní obyvatelstvo Evropy. Takže očividně to nefunguje tak jednoduše, že čím víc je jídla, tím víc máme dětí. Je tam víc faktorů.

Nevím, s kým se ve velkých městech setkáváte vy. Já tam znám fajn lidi. Takové, kteří pracují na svém rozvoji, přemýšlí o životě, udržují si morálku a žijí tak, aby byli skutečně lidmi.

Společenské rituály, přetvářka - to mají i zvířata, přetvařují se v zájmu svého přežití i rostliny. Pro život ve společnosti jsou zkrátka určité normy chování zřejmě třeba. Chápu, že některé se vám líbit nemusí, ale podle mne tomu dáváte přílišnou důležitost.

311238

16.06.2014 07:54

Jihovýchod prodán západním naftařským firmám

Dá se nějak ověřit, zda to není výmysl?

MARTin - anonym 178.?.?.?

Je někde přístup k nějaké té smlouvě?

Nebo aspoň nějaké jiné důkazy, že ta smlouva vážně existuje?

Případně aspoň ukázky toho, že by takto postavená a prosazovaná smlouva existovala a fungovala mezi Shell a nějakým jiným státem?

311700

18.06.2014 08:05

Pan Bezděk konečně začal pracovat na své záchraně

Nerozumím tomu

MARTin - anonym 178.?.?.?

Chápu, že systém jak fungují exekuce je v mnoha věcech špatný. Samotného mne ohromně štve fikce doručení, je to zvěrstvo, zejména pokud se člověk často stěhuje.

Na druhou stranu, nerozumím tomu, proč jsou ti pánové až tak moc zničení.

1. Příjmy je možné mít na černo. Klidně může jít někam mít nádobí a brát si stovku na den + jídlo k tomu zdarma. Stejně tak pokud půjde dělat práci jako číšník, může mít minimální plat (který mu seberou na exekuce), ale k tomu další polovinu na černo. Pořád jsou ještě obory, kde se na černo pracovat dá. I kdyby měl na černo taxikařit - dá se najít a domluvit někdo, kdo má licenci, kdo má auto a s tím se střídat třeba v noci. Příjmy jdou na majitele auta, on dostává peníze na ruku. Stát prakticky o nic přicházet nemusí (ten hlavní taxikář to může danit), exekutoři na nic nemohou.

2. Platit nájem za byt je podle mne luxus v takové situaci. Jsou ubytovny, kde se počítá s exekucemi a podobně. Prostě smlouva je napsaná tak, že vše do puntíku patří majiteli a je na to smlouva. Přitom to vše má dohromady cenu tisícovku (stará postel, starý oprýskaný stolek, židlička, trocha starého nádobí, sporák, pračka a další věci na chodbě - co víc chlap potřebuje?). Ok, tak když přijde exekutor, tak mu zabaví televizi, kterou si malinkou koupí za dvě stovky. Notebook snad není až takový problém schovat, je to jen o tom vzájemně se varovat a notebook někomu strčit. Kromě toho všeho - může si přeci vybavit příspěvek na bydlení aspoň na pár let. Jsou ubytovny, kde lidi žijí právě z těch příspěvků, takže podle toho se napíše smlouva, dostane i trvalé bydliště (není problém s doručováním).

3. Pokud ne ubytovna, tak když na to přijde, místnůstku kde přespí mu také někdo v hotelu a podobně, kde bude dělat údržbáře, mýt nádobí nebo dělat jinou podobnou práci za pár šušňů na přežití poskytne. Wifi je obvykle v celém hotelu - takže připojení na internet je. Sám jsem takto lidi zaměstnával - problém nejsou exekuce (exekutor jejich je mi ukradený), ale to, že ti lidé obvykle pijí, hrají automaty a kradou. Pokud narazím na někoho, kdo je v takových potížích, že pracuje za jídlo, přístřeší a kapesné, na černo, prakticky celý den podle mých potřeb a ještě je za to vděčný - beru všemi deseti. Přitom to vůbec nemusí být práce 12 hodin denně. Spíš takový ten Franta, co vymění žárovky, protáhne ucpaný záchod, uklidí na půdě, dojde koupit to či ono...

Ano, je to nic moc život. Pro rodinu to není (i když znám člověka a vy asi také, co má milióny dluhy a žije a funguje v šedé ekonomice). Ale chlap sám, pokud dokáže pracovat, že by nepřežil a chcípal hlady? Možná starý a nemocný muž, tam je to pak průšvih.

311829

19.06.2014 00:02

Pan Bezděk konečně začal pracovat na své záchraně

RE: Hlavou proti zdi

MARTin - anonym 178.?.?.?

Na těch stránkách se píše: "deklarace lidských práv, kterou se vláda ČR zavázala dodržovat, jasně říká: ...,,Stát je povinen občanovi zajistit takový finanční příjem mzdou či sociálními dávkami, ze kterého bude občan s to si uhradit DŮSTOJNÉ bydlení, ošacení, a zdravou stravu" ...

Už ten úvodní text mi připadá jako manipulace. Ale možná ho jen špatně chápu.

Tady je odkaz na tu deklaraci: http://www.osn.cz/dokumenty-osn/soubory/vseobecna-deklarace-lidskych-prav.pdf

Jde o články 23 až 25. Podle mne tam není nic o tom, že by stát byl povinen zajistit finanční příjem na důstojné bydlení, ošacení a zdravou stravu. A je to podle mne i nesmysl. Pokud všichni přestaneme pracovat, kdo nám to zajistí?

Je tam, že každý má právo pracovat (tedy nikomu nesmí být z nějakých důvodů, třeba náboženských nebo politických určitá práce zakázána). Každý má právo na spravedlivou odměnu (tedy stejnou jako ostatní). Každý má právo na takovou životní úroveň, aby si zajistil blahobyt (tedy například není možno někomu nařídit, že nesmí vlastnit majetek a musí žít v bídě).

To, ale neznamená, že stát musí každému zajistit práci (navíc takovou práci, aby dotyčný byl spokojený) nebo že každý musí pracovat - jen na to má právo. Stejně tak stát není povinen každého živit - navíc (byť by se měl snažit pomáhat sociálními dávkami) - to ostatně ani není možné. Je to tak, že každý má právo živit se sám a žít v blahobytu a důstojně - pokud pro ten blahobyt a důstojnost dělá odpovídající věci (OSN nedeklaruje pečené holuby rovnou do úst).

Je fakt, že mi připadá, že proti té deklaraci jde fikce doručení (právo na spravedlivý proces) a to, že ten systém u dlužníka funguje tak, že mu efektivně zabrání vrátit se někdy do normální společnosti v mnoha případech až do konce života (není tam promlčení, ani možnost zbavit se nějak dluhů ani po padesáti letech třeba u OSVČ).

311873

20.06.2014 08:54

Jak fungují exekuce v Kanadě

RE: Pravicující Česko je na dobré moUdré cestě

MARTin - anonym 178.?.?.?

Člověče, MoUdrostraku, vy umíte psát i normálním stylem a ne jen tím odporným, donekonečna se opakujícím, vyumělkovaným hnusem? Super!

Vaše příspěvky se snažím číst, protože mám ověřené, že mají občas zajímavé sdělení, které by bylo škoda minout.

Ale ta forma mne už také pěkně štve. Něco jako kdyby měl člověk, se kterým si povídám vždy a pokaždé potřebu k tomu co říká zopakovat stále stejný vtip (který mi už na začátku nepřišel nic moc) a ještě to záměrně dělal hláskem stylizovaným do ukňučeného buzeranta s mentálním postižením.

Mně jako čtenáři je to skoro fuk. Když zjistím, že se mi to nechce louskat a překládat do normální řeči, tak to prostě přeskočím. Pokud se ale editor snaží opravdu ty příspěvky číst, aby je "zkontroloval", tak chápu, že z toho po všech těch Pepících a Mařenkách roste.

Vlastně pochopil bych i kdyby si vaše příspěvky tiskl a bral jako terče na střelnici. [mrknutí jedním okem]

311973

20.06.2014 09:30

Jak fungují exekuce v Kanadě

RE: Fikce doručení

MARTin - anonym 178.?.?.?

Nesouhlasím s vámi.

Podle mne fikce doručení počítá jen s lidmi, kteří někde stabilně bydlí (pokud možno zaměstnanci), mají trvalé bydliště a korespondenční adresu stejnou a jsou neustále k dispozici. Jenže tak to prostě nefunguje.


Ten člověk může:

1. být v nemocnici dlouhodoběji (má smůlu)

2. být ve vazbě (má naprostou smůlu, nepřebere ani nevyřídí nic, generální plná moc nefunguje a skoro nikdo ji neuznává, pošta tam i zpět jde i několik týdnů a to až poté, co ji někdo přebere v místě bydliště (pokud není do vlastních rukou) a přepošle ji. Snažit se vést spor s úřady, jednat s věřiteli nebo exekutory z vazby je IMHO prakticky nemožné - rok ve vazbě a člověk končí ekonomicky zruinován a i když je nakonec rozhodnuto o nevině (spíš mu soud dá aspoň nějaký trest a pošle ho domů, aby nemusel vyplatit odškodné) a třeba dokonce dostane těch 500 až 1000 korun na den, tak mu to způsobí právě i kvůli fikci doručení ohromné potíže. Vím to, jeden takový podnikatel z mého okolí je teď ve vazbě a řeším pro něj různé věci. Fakt by mě zajímal návod na to, jak to má člověk ve vazbě udělat, aby neskončil ekonomicky zruinován.

3. odjet na pár měsíců do zahraničí (ano, i tam kde není internet) nebo pár měsíců jezdit třeba karavanem

4. často se stěhovat - třeba pokud se za 5 let desetkrát stěhujete, tak... a datová schránka je novinka a nevyužívá ji zdaleka každý

5. datová schránka existuje a je reálně přístupná mnohem kratší dobu než fikce doručení, navíc mít přístup na internet není žádná povinnost - opět se zde předpokládá, že něco všichni mají, i když to tak prostě není (třeba právě u lidí, kteří prochází exekucemi, kdy jim exekutor zabavil i ten jediný notebook).

6. Navíc nejde jen o to, jak to funguje teď (datová schránka). Spousta lidí je postihnuta nebo dokonce ekonomicky zničena fikcí doručení z doby před x lety, kdy prostě datová schránka běžná nebyla, ale fikce doručení se používala.

311977

20.06.2014 15:10

Jak fungují exekuce v Kanadě

RE: Fikce doručení

MARTin - anonym 178.?.?.?

Dobře, uznávám. Těm, kdo doručují poštu (nejen státu, fikce doručení si zavedlo po vzoru státu i mnoho jiných organizací) se ulevilo, mají to snazší.

Stát hodil odpovědnost na lidi.

Jenže pokud tvoříte zákony tak, že házíte odpovědnost za to, co má dělat stát na lidi, protože je zde parta vyčůránků, tak ta parta vyčůránků tu bude stejně, ale normální lidé na to dojedou.

Předtím doručování nějak fungovalo a když se vyskytly netradiční okolnosti (někdo se doručení bránil), tak to bylo pro stát těžké a stálo to peníze a vyčůránci se díky tomu leckdy vyhnuli potížím.

Teď doručování nějak funguje a když se vyskytnou netradiční okolnosti (dovolená, nemocnice, vazba, časté stěhování, ztráta domova, exekuce), tak je to pro lidi těžké a stojí je to peníze a lidi se do potíží naopak dostávají, i když by jinak nemuseli.

Rozdíl je imho v tom, že lidé většinou nemohou napařit pokuty a poplatky státu, státním úředníkům, stejně jako bankovním ústavům, dodavatelům elektřiny, plynu, vody, leasingovým firmám a podobně. Normální lidé se se státem nebudou deset nebo dvacet let soudit, nebudou hnát úředníky k ústavnímu soudu a potom ještě k mezinárodnímu, aby se domohli práva při pochybení úřadu nebo soudu.

Takže když něco nestihne doručit nebo vyřídit úředník, vlastně se pro stát tak moc nestalo. Můžete podat podnět na nadřízený úřad, případně se soudit a soud maximálně rozhodne, že to ten úřad má udělat a případně dá pokutu (kterou stejně neplatí ten úředník konkrétní a rozmělní se mezi platby všech lidí). Jakékoli souzení se soudy je těžké až nemožné. Protože normální člověk není s úředníkem (jako vykonavatelem státní moci) rovnocenný, nemá stejné možnosti.

Takže když zodpovědnost úřadu přenesete na lidi, tak tam kde by na úřadu docházelo k prodlením, ztěžováním práce a pokutám, dochází k bezdomovectví, sebevraždám, rozvratu rodin a doživotním dluhovým pastem.

312008

20.06.2014 22:58

Jak zlikvidovat živnostníka

RE: 5 let růstu

MARTin - anonym 178.?.?.?

Nevím jak v té jejich firmě.

Co jsem viděl na dvou případech ze svého okolí, tak v takové chvíli nemusí být snadné proměnit rychle majetek na peníze.

Pokud odběratel dluží za pár měsíců práce 20ti lidí, tak to může být třeba dva milióny, když se to sejde u víc velkých odběratelů, tak jsou to třeba 4M. Náklady na odvedení práce už firma zaplatila, nájmy a podobně také, takže tím vyčerpala většinu volných prostředků (tady se kvůli tomu dokonce už zadlužili) a čeká se na platby. Dluží ještě třeba 600 000 korun DPH z plateb, které jim ovšem nepřišly a možná ani nepřijdou, pár set tisíc korun ostatní dluhy a když by přišly peníze, tak po zaplacení dluhů a výplat zbude pár set tisíc korun, co by normálně sloužily jako rezerva.

I pokud ta firma něco má, tak to budou nějaké specializované stroje, v nejlepším případě auta a budovy. Pokud auta/auto obstavili spolu s účty a pak pod cenou vydražili (ještě ho kvůli tomu podvodu zadlužili), zbývají nemovitosti.

Teď jsem sám pro někoho nemovitost i pod cenou prodával přes půl roku. Ono jak je tam exekuce, tak se hůř jedná, musí být odhad, řeší se podmínky kupní smlouvy, pak se čeká než bude zrušená exekuce po zaplacení (exekutor zrušil ihned, ale na úřadě ten výmaz visel přes měsíc bez ohledu na lhůty a pak se teprve ukázalo, že exekutor udělal chybu, takže dostal dalších deset dní na opravu...), pak se dá návrh na vklad nového vlastníka (další měsíc) a během té doby tam nesmí skočit žádná jiná exekuce ani na pár korun, jinak zase minimálně čtvrt roku v háji.

Pokud mu mezitím dluh pár desítek tisíc korun rozprodali po pár tisících třeba čtyřem různým exekutorům (mně tohle kdysi udělala ČKP), tak ty dluhy mohou narůst vyloženě raketově. A jak na to vztáhnou ruku exekutoři, už se to nemusí povést prodat vůbec (vlastně se to ani nesmí při určitých typech exekucí) a dražby mohou být velmi nevýhodné.

Celkově se mohou miliónové majetky rozplynout jak pára nad hrncem kvůli dluhům původně v řádu stovek tisíc a přesto zůstanou miliónové dluhy.

312052

28.06.2014 09:06

Bretton Woods II a George Soros

RE: BWII

MARTin - anonym 178.?.?.?

"Spekulativní kapitál je přesně tím, co tvoří to, co schází té části reýlné ekonomiky, která tvoří statky pro širokou veřejnost a vytváří kulturní a spravedlivé ekonomické prostředí."

Prosím o vysvětlení.

PS: pokud to dokážete vysvětlit za použití jednoduchých slov, jednoduchých vět, logicky a srozumitelně, moc rád si vaši knihu přečtu. [mrknutí jedním okem]

312407

08.03.2015 08:38

Chceme neutralitu!

Mám k tomu výhrady:

MARTin_bez_prihlaseni 178.?.?.?

1. Klín mezi nás a naše dlouhodobé spojence? To jako koho? Rusko a další podobné státy, které měly na našem území okupační vojska? To nebyli spojenci, ale okupanti. A pokud nejsou myšleny tyto státy, tak které? Kam to vrazilo klín?

2. Pokud budeme neutrální, tak jak budeme bránit sami sebe? Jak zabráníme tomu, aby si z nás jedna, či druhá strana konfliktu neudělala své bojové hřiště podobně, jako to teď prožívá Ukrajina? ČR je prakticky bez vojska, je mnohem menší a slabší než Ukrajina a prakticky všechny velké státy se silnou armádou jsou integrovány v nějakých spolcích. Co nám zajistí "přežití" v případě jakéhokoli konfliktu?


Kritiku vůči dění v tehdejší Jugoslávii celkem beru, i když ani tam to nebylo tak černobílé.

328670

01.04.2015 19:38

Výpověď mládí: Seru na vás

RE: Hromada blbostí

MARTin_bez_prihlaseni 178.?.?.?

Souhlasím s tím, že život je otázka svobodné volby.

Člověk si tím, co dělá teď utváří svou budoucnost, to jaké dostane příležitosti i o jaké se připraví. A i když třeba ne vše může ovlivnit, rozhodně může ovlivnit to, jak se s tím co přijde vypořádá, jak to přijme a co se z toho naučí.

S tím jak jste popsal výchovu moc nesouhlasím. I rodiče, kteří se ženou za "mrzkým materiálním pozlátkem" - tedy většinou makají jak vzteklí, aby zabezpečili sebe a rodinu mohou mít vychovat jak vyzrálého, duchovně založeného člověka, tak emočně plochého kripla, odmítajícího převzít odpovědnost za vlastní život. A to samé je u rodičů, kteří se třeba budou dítěti sebevíc věnovat. Ne každý rodič má talent na každou povahu a třeba výchova primárního psychopata není žádné peříčko ať už je váš vztah k "materiálnímu pozlátku" jakýkoli.

Vidím to na rodině, kde je pět bratrů a každý je povahově jiný do značné míry a také jinak žije. Mají určité společné znaky, zážitky a podobně, ale každý na to reagoval po svém. A jak plynou léta, tak se jejich životní cesty i povahy víc a víc vzdalují.

Pokud má ten o kom je článek 35 let, fetuje, vyžírá rodiče a nejspíš pohrdá sebou i společností, tak je to skutečně jen jeho vlastní volba. Výchova mu mohla určitým způsobem nastavit směr a mantinely, ale za ty roky to mohl dávno změnit téměř libovolně.

330316

01.04.2015 19:53

Výpověď mládí: Seru na vás

RE: Hromada blbostí

MARTin_bez_prihlaseni 178.?.?.?

Svoboda volby neznamená, že můžete dělat co chcete.

Klidně se tu může někdo ohrazovat tím, že nemá svobodu volby, neboť hvězda xy vybuchla a on s tím nemohl nic udělat. Případně že planety obíhají po oběžných drahách zcela bez ohledu na jeho přání. A dokonce i to "blbé počasí"...

Lidé často hledají svou volbu tam, kde na to nemají žádný vliv a trpí tím, že si nemohou vybrat. Ano, většina lidí si nemůže reálně vybrat, zda bude mít miliardu dolarů a nebo ne, jaké zde bude společenské zřízení a podobně. Prostě tak široké možnosti volit většina lidí nemá reálně v daném okamžiku. Může je postupně rozšiřovat, pokud o volby v tomto směru stojí.

Člověk má určitou sílu, určité možnosti. V rámci nich může svobodně volit. Může se také rozumně snažit volit tak, aby příště mohl volit z lepších možností. Což neznamená, že ty lepší možnosti bude mít - klidně také jeho příští volba může být, zda se nechá někde utlouct potichu a nebo si u toho zařve. Ale to nic nemění na tom, že má určitou svobodu volby jak naloží se svým životem dokud žije, co si bude myslet, čemu bude věnovat pozornost, co udělá se svým časem, zda se bude trápit nebo bude spokojený...

Vždy je svoboda volby. Někdy se nám ta volba nemusí líbit, ale i v tom je už ta svoboda, že si volíme, zda se nám ta volba líbí nebo ne.

330321

04.04.2015 09:29

Výpověď mládí: Seru na vás

RE: Hromada blbostí

MARTin_bez_prihlaseni 178.?.?.?

Děkuji za reakci.

Myslím, že momentálně je mimo to, co jsem schopný chápat.

330516

04.04.2015 09:34

Výpověď mládí: Seru na vás

RE: Hromada blbostí

MARTin_bez_prihlaseni 178.?.?.?

Podle mne se nelze rozhodnout nebýt (lze ale nefunguje to).

Existuje zákon o zachování energie. Tedy energie mění svou formu, svou frekvenci řekněme, ale nestává se, aby energie jež je, náhle nebyla.

Takže tak jak to chápu já, ta otázka být či nebýt dává smysl jen na nižší úrovni - na úrovni, kdy se řeší věci jako sebevražda (ta však ani třeba u sebevraždy jadernou explozí nemění samotnou podstatu bytí).

330517

Káva pro Zvědavce

72

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 115 čtenářů částkou 25 260 korun, což je 72 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Rusko a USA podepsaly smlouvu START velmi rychle27.01.21 10:07 Neurčeno 0

Čiperka Prymula ukradl tváře herců na soukromou kampaň26.01.21 23:07 Česká republika 1

Vakcína od Astra Zenecy má prý jen 8% účinnost26.01.21 11:16 Německo 8

Poslanci používají legální restauraci, i když to plebsu zakázali25.01.21 17:14 Česká republika 5

Papaláši se chytili do vlastní sítě25.01.21 12:23 Česká republika 7

Začínám rozumět roli Navalného: užitečný idiot by mohl posloužit k zastavení Nord Stream 223.01.21 12:12 Evropská unie 4

Pane Volný, to bylo hloupé21.01.21 17:14 Česká republika 21

Slovenský lekár objednal pre svojich covidových pacientov Ivermectin. Colníci mu zásielku zabavili20.01.21 19:05 Slovensko 4

Na Seznamu se rozmáhá cenzura jako rakovina20.01.21 08:06 Česká republika 8

Sbohem, Kalousku. A zavři za sebou z druhé strany19.01.21 19:17 Česká republika 8

Chcete, aby skončil Lockdown? 26. ledna máte reálnou možnost to změnit19.01.21 10:14 Česká republika 3

Helena Duke poté, co udala vlastní rodinu, žebrá o peníze18.01.21 14:28 USA 3

Satanisté a jejich poskoci mají Vánoce17.01.21 23:15 Česká republika 3

V Norsku po aplikace vakcíny zemřelo 23 lidí a Blatný by chtěl očkovat15.01.21 20:37 Norsko 4

Humorem proti totalitě15.01.21 18:55 Česká republika 1

Fanatismus a nesmiřitelnost – aneb stane se Helena Duke legendou?15.01.21 16:52 USA 1

V protestu před Kapitolem 6. ledna sehráli roli „agenti provokatéři“ – Interview s Michaelem Yonem14.01.21 11:38 USA 2

Luboš Xaver do Českého rozhlasu patří!13.01.21 22:50 Česká republika 1

Zemanovi už doopravdy hrabe, mrzí ho ukončení okupace Afghánistánu13.01.21 18:25 Česká republika 2

Obnovitelná energie mohla způsobit totální výpadek rozvodné sítě13.01.21 09:36 Rakousko 14

Měnové kurzy

USD
21,43 Kč
Euro
26,05 Kč
Libra
29,43 Kč
Kanadský dolar
16,85 Kč
Australský dolar
16,58 Kč
Švýcarský frank
24,17 Kč
100 japonských jenů
20,66 Kč
Čínský juan
3,32 Kč
Polský zloty
5,73 Kč
100 maď. forintů
7,24 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,57 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 595,75 Kč
1 unce stříbra
543,68 Kč
Bitcoin
686 131,27 Kč

Poslední aktualizace: 27.1.2021 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?