Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 238 příspěveků, 4 různá jména: Roman, Roman Sláma, ROMAN1, RSČMS.

Stránka: 1 2 3

Setříděno od nejnovějšího, přetřídit od nejstaršího

14.09.2015 09:49

Objevují se spekulace, že USA financují africké dobývání bílé Evropy

USA jsou široký pojem.

ROMAN1 85.?.?.?

Kdo kontroluje americkou administrativu a financuje volby do vysokých postů, je snad každému zřejmé. Přičemž toto etnikum velmi úzkostlivě dodržuje svou vlastní rasovou čistotu. Ostatním však kážou opak, a na rozeštvávání jiných států a národů jsou mistry nad mistry.
Vše dokresluje fakt, že stát Izrael dal jasně najevo, že nepřijme ani jednoho uprchlíka - byť to mají prakticky "přes kopec". Prý je "Izrael příliš malá země, aby si to mohla dovolit..."
Arabští spojenci USA své migrující souvěrce nepřijímají taktéž. Asi jsou SAE, KATAR či SA příliš bohaté, aby si to mohli dovolit...[velký smích]

339416

14.09.2015 09:33

Vyúčtování

RE: Špatný výrok nejen soudu

ROMAN1 85.?.?.?

Přesně tak. Když v roce 1989 zvonili mnozí z nás klíči na náměstích, tak věřili (a bylo jim slibováno), že se nastoluje nový systém, ve kterém již NIKDO nebude muset mít strach, že řekne ve špatný čas a na špatném místě něco nežádoucího. Co z těchto představ a předsevzetí zbylo? [pláč]
Nastolil se tu režim, kdy jistá témata jsou prostě tabu (není dovoleno ani pochybovat), a kdy kritika režimu a jeho posluhovačů se trestá obdobně jako v tom minulém. Verbální "zločiny" jsou trestány stejně, jako zločiny faktické.
To si voliči opravdu přáli, když opakovaně při každé příležitosti volili politické strany (beztak složené z protagonistů minulého režimu nebo z jejich pohrobků), které nám takovýto systém zavedli???
Za veřejně projevený názor - byť třeba drsný - ekonomický, často likvidační trest?!
Tak to tu klidně mohl zůstat ten režim minulý! Alespoň bychom měli nějaké ty sociální jistoty. Absenci hypermarketů už bychom nějak přežili... [chechtot]

339414

10.09.2015 08:21

Nové břímě na ramenou Německa

RE: Čerstvý zážitek s lidmi, (dokončení)

ROMAN1 85.?.?.?

Francouzskému autokaru pootvírali zavazadlové prostory – všechno, co tam bylo, okamžitě rozkradli, část věcí se válela po zemi. Ještě nikdy za svůj krátký život jsem neviděl takové scény a mám dojem, že to je teprve začátek. Nakonec dodávám, že má smysl pomáhat, ale ne za každou cenu.“

Konec blogerova přeloženého příspěvku.

K tomu několik dotazů na zastánce kvót:
a. Jak si představujete naše budoucí soužití s těmito lidmi? Bude to vypadat výrazně lépe, než teď na rakousko-italské hranici? Probudí se v nich nějaké lepší, civilizovanější já? Nebo si zařídíme nový Chánov, který se bude od starého lišit jedině exotičtějším jazykem a vzhledem?

b. Jak si představujete, že EU vynutí, aby u nás vůbec zůstali? Oni přeci „chtějí do Německa“! Že by se v českém azylovém zařízení najednou zklidnili a přestali házet vším možným i nemožným, aby se dostali ven?

c. Až příští rok přes moře z Libye dorazí další půlmilion podobných dárečků, dostaneme jich zase přiděleno třeba deset tisíc?

Stop. Ta poslední otázka je vlastně bezpředmětná. Odpověď na ni je ANO, protože to je podstata kvót; a protože EU se dosud, přes veškerá svá usnesení, neobtěžovala potopit ani jednu prázdnou pašeráckou loď. Pašování lidí jede vesele dál a jedinou jeho brzdou může být špatné počasí.

Velmi bych si přál, aby si výše zmíněný text přečetl náš premiér Sobotka, všichni naši ministři a europoslanci. Co nejdřív, dokud není pozdě.

339323

10.09.2015 08:19

Nové břímě na ramenou Německa

Čerstvý zážitek s lidmi,

ROMAN1 85.?.?.?

kteří dorazili na člunech z Afriky. Ta obrovská masa lidí – omlouvám se, že to takhle píšu – to je absolutní sběř. Házeli na nás hovna, bušili do dveří, aby řidič otevřel, plivali na okna.
Marian Kechlibar
8.9. 2015
EVROPA: Rozhoduje se o kvótách..
... a já bych rád přispěl svojí troškou do mlýna. Jde o (můj, amatérský) překlad příspěvku, který v Polsku zveřejnil Kamil Bulonis, cestovatel a bloger. Jeho zpráva se rozletěla po celém Polsku. Původní příspěvek na Facebooku se dočkal již 25 000 sdílení. O coj de? O čerstvý zážitek s lidmi, kteří dorazili na člunech z Afriky. Takže pozor, začínáme:


„Před půldruhou hodinou jsem na hranici Itálie a Rakouska viděl na vlastní oči ohromné zástupy imigrantů. Ačkoliv mám hodně solidarity s lidmi, kteří se nacházejí v těžké životní situaci, musím říci, že to, co jsem viděl, ve mně budí hrůzu.
Ta obrovská masa lidí –omlouvám se, že to takhle píšu – to je absolutní sběř. Nadávají, házejí lahve, hlasitě křičí: „Chceme do Německa.“ Copak Německo je nějaký ráj? Viděl jsem, jak obklíčili auto nějaké staré Italky, vytáhli ji za vlasy ven a chtěli tím autem odjet. Autokar, ve kterém jsem se nacházel, se pokusili rozhoupat. Házeli na nás hovna, bušili do dveří, aby řidič otevřel, plivali na okna. Ptám se proč? Jak se má tahle sběř asimilovat v Německu? Chvílemi jsem si připadal jako ve válce.

Soucítím s těmi lidmi, ale kdyby dorazili do Polska – nemyslím, že by u nás našli pochopení. Stáli jsme na hranici tři hodiny a stejně nás nakonec obrátili. Celá naše skupina byla v policejním kordonu odvezena zpátky do Itálie. Autobus je poničený, pomazaný fekáliemi, poškrábaný, okna rozbitá. A tohle nám má demograficky pomoci? Tyhle obrovské, neuvěřitelné zástupy divochů? Nebyly tam žádné ženy, žádné děti – naprosto převažovali mladí agresivní muži.

Ještě včera, když jsem četl zprávy na internetu, jsem je podvědomě litoval, trápil mě jejich osud, a dneska po tom, co jsem viděl, se jednoduše bojím a zároveň mám radost, že si nevybrali naši vlast jako cíl své cesty. My Poláci jednoduše nejsme připraveni přijmout tyto lidi – ani kulturně, ani finančně. Nevím, jestli je vůbec někdo připraven. Do EU kráčí patologie, jakou jsme až dosud neviděli. A omlouvám se, jestli jsem tím někoho urazil.
Dodám ještě, že přijela auta s humanitární pomocí – hlavně s jídlem a vodou –a oni ta auta většinou převrátili. Rakušané hlásili z megafonů, že souhlasí s tím, aby byli puštěni přes hranice – chtěli je zaregistrovat a pustit dále – ale oni tomu nerozuměli. Ničemu nerozuměli. A to na tom bylo nejděsivější. V těch několika tisícovkách lidí nikdo nerozuměl italsky, anglicky, německy, rusky ani španělsky... Vládlo právo silnějšího. Bojovali o souhlas jít dál, a ten souhlas už měli, ale nerozuměli ani tomu, že ho mají! Fr...

Automaticky kráceno

339322

09.09.2015 10:14

Nové břímě na ramenou Německa

Odpovědi kdo toto způsobil, jsou už přece dávno známy:

ROMAN1 85.?.?.?

Zbabělí a zkorumpovaní politici, ruku v ruce s mediálním mainstreamem, prim hrají televize. Všechny klíčové instituce jsou dnes skrznaskrz prolezlé sionisty, jenž plní jedinou agendu: ZNIČIT DNEŠNÍ PODOBU EVROPY I JEHO PŮVODNÍ BÍLÉ OBYVATELSTVO. Ostatně, americký politik David Duke to zde vysvětluje jejich vlastními slovy.
Jak celý proces probíhá (a bude probíhat i dále), je zase velmi dobře uvedeno v tomto videu, těch 20 minut by si měl k jeho shlédnutí vyčlenit každý.
Shrnuto a podtrženo: Ano, můžeme v zásadě konstatovat, že je to o rasizmu. Nebojme se toho slova. V dnešní podobě však existuje BÍLÝ rasizmus, a ČERNÝ (resp. barevný) rasizmus.
Ten bílý by se dal definovat větou: NECHCEME S VÁMI BÝT. Nechceme s vámi bydlet, nechceme s vámi pracovat, nechceme se s vámi bavit, nechceme vaše ženy, nechceme ani váš (povětšinou bídný) majetek - vystačíme si s vlastním (neplést si to s obrovským vykořisťováním zemí 3. světa západními korporacemi). Nesdílíme žádné vaše hodnoty, ani způsob života. Multi-kulti odmítáme, protože to nikde v podstatě nefungovalo a fungovat nebude.
Ten černý rasizmus je charakteristický tímto: CHCEME K VÁM A CHCEME VŠECHNO TO, CO MÁTE VY. Třebas i nezaslouženě a násilně. Chceme váš majetek, vaše vymoženosti (technické i sociální), chceme vaše ženy, váš životní prostor, a chceme i vaše životy. A každý prostředek, včetně toho nejhrubšího násilí, je nám k tomu oprávněný!
Takže který rasizmus je ten horší, resp. ten opravdový? Je rasistou ten z nás, kdo jedná v zájmu své sebezáchovy a na základě empiricky ověřených faktů? V zorném úhlu dnešních siomédií a vlastizrádných politiků nepochybně ANO. V tom případě však prohlašuji, že budu "rasistou" ze srdce a rád.

339277

05.09.2015 11:40

Šílený evropský kvapík – co můžeme dělat?

RE: Jsme vůbec schopni obhájit křesťanské hodnoty?

ROMAN1 85.?.?.?

19 Ze srdce například vycházejí ničemná uvažování, vraždy, cizoložství, smilstva, krádeže, falešná svědectví, rouhání.

To mluvíte o křesťanství, judaismu nebo o islámu? Nebo snad, viděno z historického hlediska, o VŠECH těchto náboženstvích? Protože všechny výše uvedené skutky se dály pod vlajkou a záštitou oněch náboženských ideologií.

Co takhle konečně odvrhnout všechny tyto zprofanované a licoměrné věrouky i s jejich politicko-ideologickými organizacemi? A když už, má-li někdo potřebu víry, tak se vrátit k dávno zapomenutému staroslovanskému náboženství, vyvěrajícího z úcty k přírodě a z jejího poznání? [smích]

339037

05.09.2015 10:58

Lež se stává normálním pracovním prostředkem západních politiků i tzv. seriozních žurnalistů

RE: Přece je jasné, kdo za likvidací Evropy stojí

ROMAN1 85.?.?.?

Souhlas s Vaším příspěvkem, k tomu ještě viz. jeden můj o něco níže.
A k té první větě: Breivik strilel na decka bilejch europanu !
Jistě, je to fakt a je mi to líto (neboť je mi líto každého našeho zmařeného života, protože jako bílá rasa pomalu vymíráme), je však potřeba si uvědomit, co to bylo za mládež: Něco jako "mladí sociální demokraté", kombinovaní se "zelenými". Tedy, neolevičáčtí aktivisté, zasažení jedem multikulturalismu, Frankfurtskou školou, apod. Tedy líheň těch, kteří nám dnes svou činnosti (či naopak nečinností) umožňují importovat hordy vetřelců do Evropy, potažmo i do naší vlasti. Máme u nás také takové, jen se podívejte na jejich dílo!
Potom se zbývá otázat: Kdo je horší nepřítel - xindlové, co sem proudí po tisících, nebo spoluobčané stejné krve, kteří je sem zvou? Ať už kvůli svému finančnímu zisku, nebo z hlouposti jejich ideologie a neuvěřitelné krátkozrakosti? Ti vetřelci (viděno jejich očima) pouze jednají logicky a z hlediska jejich prospěchu. Ale ti původně "naši" lidé, kteří jim toto jednání umožňují, obhajují je a ještě mají tu drzost napadat a nálepkovat kritiky a odpůrce takovéto zhouby, anebo ti, co způsobili celou tuto katastrofu - TO JSOU TI NAŠI NEJHORŠÍ NEPŘÁTELÉ!!!
[naštvaný] [bliji]

339034

To dítě se neutopilo! Takto utopenec nevypadá. Mám k vodě dost blízko (jezdím divokou vodu a jachting) a nějaké utopence jsem už viděl.
Především: Pokožka utopence není růžová (jako ta na podvrženém fotu), spíše bílá až promodralá - podchlazením a odkysličením. To dítě (pokud vůbec bylo mrtvé, či pokud to nebyla figurína) vypadalo, jako by jej někdo otrávil kysličníkem uhelnatým a poté položil na pláži do vody...
Dále: Tělíčka dětí jsou z hlediska vodního vztlaku nejhoršími plováky. To zná každý dospělý plavec, který se učil plavat od útlého dětství. Jaké enormní úsilí musel vynakládat jako malý, aby se udržel na hladině, a jak se postupně tato skutečnost měnila v jeho prospěch, když dorůstal...
Čili: Malé dítě - pokud usilovně neplave či nemá nějaký plovací prostředek - jde téměř okamžitě pod hladinu a vyplave zpět, až když rozkladné procesy v těle vytvoří dostatek plynů, které to tělo vynesou zpět na hladinu, aby jej vlny mohly třeba vyplavit na pláž. Potom však užto tělíčko vypadá podstatně jinak než na onom fotu, viz. výše. Mj. je nafouknuté... (Výrobci této srdceryvné "zprávy" se měli poradit se svými soukmenovci v Hollywoodu.)
Celý mediální humbuk je bullshit. Čekal jsem každým dnem, kdy s tím siomédia vyrukují. Když nezabrala dodávka v Rakousku, přišel na řadu malý "utopenec".
Jistě budou v citovém vydírání Evropanů pokračovat a mnozí jejich konzumenti ten špek spolknou i s navijákem. [oči v sloup]
Nelze než připomenout slavný, dnes už starý film Barryho Levinsona VRTĚTI PSEM, (1997, v hlavních rolích Dustin Hoffman a Robert DeNiro). Především pasáž od 23:00 do 35:00 minut. Tam je praktika výroby podobných bullshitů ukázána velmi výstižně...[chechtot]

339033

04.09.2015 09:57

Lež se stává normálním pracovním prostředkem západních politiků i tzv. seriozních žurnalistů

Přece je jasné, kdo za likvidací Evropy stojí

ROMAN1 85.?.?.?

V tomto krátkém videu to David Duke jasně pojmenovává.
Koneckonců, psal o tom již před 5 a půl lety i jejich nesionistický soukmenovec, Benjamin Kuras: Jak zabít civilizaci.
Otázkou zůstává, proč jsou Evropané ve své většině takové ovce, že to nevidí a při každých volbách zvolí partaje, prolezlé sionistickými elementy. Proč stále sledují (a kupují) produkty Chazarsko-sionistických medií. A proč se v důsledku řídí jejich manipulacemi. Proč nevezmou svůj osud do svých rukou?
Naivita, hloupost, důvěřivost, pohodlnost, či totální zblblost konzumem, reklamou a medií, ovládanými nepřáteli svobodných národů? Krátkodobý zisk? Směs všeho?
Tady už přece nejde o to, která mafie si z torz národních států více nakrade, a kdo se nechá více zotročit, tady už jde o bytí a nebytí Evropy a Evropanů, tak jak jej známe!
Věděl tohle vše norský Breivick, když při obhajobě svého činu uvedl, že brzy přijde čas, kdy jej Evropané začnou chápat...?

338985

01.09.2015 16:31

Skutečným problémem je americká, nikoliv ruská agrese

Kauzalita

ROMAN1 85.?.?.?

Rusko se nutně muselo stát nepřítelem toho, jenž žije na úkor celého ostatního světa. Neboť vlastní obrovská, řídce osídlená území s nesmírným bohatstvím přírodním a nerostným. A odmítá to odevzdat zadarmo, potažmo za bezcenný potištěný papír, krytý pouze samými dluhy.
A to je z hlediska samozvaného hegemona, přesněji těch co toho světového policajta ovládají, nejvyšší zločin. Neboť dle jejich věrouky jim jejich bůh dal ke vlastnění CELOU planetu, s veškerým bohatstvím a se všemi tvory zvířecími i lidskými. A kdo se tomuto staví na odpor, sklidí jejich neutuchající nenávist, sahající až za hrob. Což jim ovšem nebrání, aby z nenávisti (k nim samotným) obviňovali své kritiky. [oči v sloup]

338880

18.08.2015 13:56

Prague Pride: Mávání pěstičkou na devianty Sorose nezastraší

RE: Prague Pride: Mávání pěstičkou na devianty Sorose nezastraší

ROMAN1 85.?.?.?

Pravdivé jádro článku je o tom,
že za všemi protispolečenskými svinstvy (ať už se jedná o vyvolávání krvavých válek či převratů, nebo propagaci všelijakých zvráceností a úchylek) lze dnes spolehlivě dohledat společného viníka - mezinárodního bankovního "Žida".
O tom to je a zde se nalézá onen zakopaný pes: Dokud bude mít výše uvedený element disponovat svou silou (vyvěrající z privilegia vytvářet "peníze" z ničeho a zmnožovat je půjčováním), dotud bude všemožně destruovat tradiční - pro něj povětšinou nepřátelská společenství. Aby na nich mohl úspěšně parazitovat.
Je třeba mu toto privilegium konečně odebrat, potom jeho síla zmizí. V zájmu sebezáchovného principu. Jinak se společnost - jakožto hostitel - z přemíry parazitů zhroutí a zahyne. Až si tuto prostou rovnici uvědomí podstatná část ovládaných a vykořisťovaných, bude vyhráno.

338285

26.06.2015 11:51

Opět předmětem vlídného zájmu tajné policie

RE: zasady spravania sa na policii, skopirujte si, ulozte, obcas precitajte aby sa to zapamatalo

ROMAN1 85.?.?.?

POZOR!!!
Nová SIM karta vám nepomůže. Pokud je stará SIM profláknutá, je profláknuté i unikátní číslo firmware mobilu, který onu SIM používal. Číslo firmware se posílá v paketu při každém navázání kontaktu mobilu s nejbližší základnou, tedy, i když nevoláte! Při výměně toliko SIM karty není pro sledovače nic jednoduššího, než napárovat profláknutý mobil na novou SIM.
Lepší je spolu se SIMkou vyměnit i mobil, samozřejmě každou část pořídit zvlášť za pomocí známých prostředníků/nákupčích, a to anonymně, někde v kamenném krámku - nikoliv přes e-shop.
Ale ani to není ochrana na dlouho - stačí, když vám zavolá někdo jiný, kdo je rovněž sledován! Proto si své tel. číslo nechte jen pro sebe a sám volejte co nejméně (hlasový otisk).
Nejlepší je ten krám nepoužívat vůbec. Pokud telefon máte pouze pro případ nouze, noste jej s vyjmutou baterií, kterou vložíte až těsně před voláním. Baterii nezapomeňte pravidelně dobíjet...

335512

18.06.2015 13:39

Áno, máte pravdu, je to plánované…

RE: Zamysleme se, zda obstojíme

ROMAN1 85.?.?.?

[překvapení] [chechtot] [chechtot] [chechtot] [chechtot] [chechtot] [oči v sloup]

335008

15.06.2015 07:36

Stěhování národů může znamenat konec světa!

RE: Svět v pohybu

ROMAN1 85.?.?.?

>Nekonečným žvástům o šíření demokracie, svobody a
>lidských práv věří už jen jen ti těžce intelektuálně
>znevýhodnění a v této zemi je účelově šíří
>kavárenští povaleči, mediální presstituti a havloidní
>fronta jako užiteční idioti Velkého bratra, protože zřejmě
>čekají prebendy popř. výnosné funkce v amerických
>koloniích po celém světě od těch, kterým účelově tak
>rádi lezou do análu.

Ano, to je trefné zhodnocení. Ale všichni ti výše uvedení by neměli zapomínat, co je psáno v Talmudu:
“Tob shebe goyyim harog” (dokonce i ti z nejlepších gojů by měli být zabiti). Soferim 15, Pravidlo 10

334708

05.06.2015 18:16

Byla v Jemenu použita malá jaderná bomba?

RE: Najviac sa mi páči ten ručný atómový granát.

ROMAN1 85.?.?.?

Modré z nebe.
Ohledně těch ručních atomových granátů (RAG):
Za mých mladých let se v návodu k použití tradovalo, že se mají házet co nejdál od sebe, neboť v okruhu 10 km nezůstane kámen na kameni. Kromě toho, každý voják měl fasovat minimálně 2 kusy RAG.
[chechtot]

334121

05.06.2015 15:52

Sebevražda v přímém přenosu

RE: Kanada ?!

ROMAN1 85.?.?.?

Heleďte, tyhle multi-kulti povídačky "o nenávisti" si nechte pro někoho, komu černouši hromadně přefiknou ženu/dceru a ještě ji nakazí AIDSem (pokud to dotyčná přežije). Já ty kydy znám nazpaměť, denně nás tím obšťastňují z mediálních sračkometů.[naštvaný]
Mícháte (záměrně) hrušky s jabkama. Já nikde nepsal, aby obcovali sourozenci mezi sebou...! Jasně, že dochází k neustálému mísení genů. Otázka je jakých a jaké kvality. O tom jasně pojednávají vědecké studie, které jsou ovšem pro mainstream TABU. A že tam jasné rozdíly mezi rasami jsou, o tom žádná.
Já psal o tom, že je mi líto toho řetězce předků oné ženštiny, a rovněž tak i řetězce jejích potomků, kteří už s nejvyšší pravděpodobností nebudou mít šanci narodit se jako bílí. A jejichž úroveň bude upadat. Oné dotyčné, jenž tento řetězec porušila, mi ovšem líto není ani náhodou.
Že není rozdíl meze Afričany a vámi si můžete vyzkoušet, až vám v blízkosti vašeho obydlí postaví utečenecký tábor/ubytovnu. Jsem velmi zvědav na vaše zkušenosti za 1/4 roku.
Problém rasizmu je ten, že nám tu jistá skupina tzv. "vyvolených" neustále vnucuje, s kým a jak máme žít, a co si o tom smíme myslet. Přitom právě ono etnikum by ve svých řadách (diaspoře) nějaké mísení rasy nestrpělo v žádném případě, a dotyčného/dotyčnou by minimálně vyobcovalo. Multi-kulti je dobré pouze pro nás, že ano.
Pokud k oné skupině patříte, potom chápu to, co tady tlačíte. Ale dopředu říkám, že vám to nežeru a smířit se s tím nehodlám.
A pokud jste pouze zdegenerovaný jedinec, jenž ztratil poslední zbytek opatrnosti a sebezáchovy, prosím - je to vaše volba. Jestli chcete spáchat asistovanou sebevraždu, je to vaše volba. Je ale od vás krajně bezohledné, když požadujete, aby tu sebevraždu spáchali spolu s vámi i další.
Jsem-li podle vašich měřítek rasista, je mi to ganz-egál. Černochy mám celkem rád - ale v Africe! Stejně jako Indy v Indii a Číňany v Číně.
Správný Evropan by měl být běloch, heterosexuál a křesťanského vyznání. Všechno ostatní je úchylka, která se nám šeredně vymstí.

334112

05.06.2015 11:09

Sebevražda v přímém přenosu

RE: uz to tu raz bolo

ROMAN1 85.?.?.?

Jeden můj známý tvrdí: CO JE ČERNÉ (TMAVÉ), PATŘÍ DO KAMEN.
Já bych to upřesnil: Uhlí se má dávat do pece, lejno splachovat do WC, a černochy vracet do Afriky.
Všechno má své místo určení, není dobré to zaměňovat... [mrknutí jedním okem]

334094

05.06.2015 10:23

Sebevražda v přímém přenosu

RE: Kanada ?!

ROMAN1 85.?.?.?

>
>jestli Tva kamoska ma dite s cernochem, to je jeji vec a ona
>ponese dusledky at dobre ci spatne.

Dovolím si oponovat: Ta ženská provedla velmi špatnou věc, zprznila svou pokrevní linii, a to nenávratně v celé původní délce. Její předci se musí v hrobech obracet, neboť jejich geny jsou nevratně poškozeny a ona tak zajistila, že nebudou v původní podobě pokračovat. Takže to NENÍ jen její věc, je to provinění vůči předchozím generacím a zátěž pro celou další linii potomků jejím nenapravitelným, čili dědičným hříchem. Neboť míšenci to nemají v životě vůbec snadné, protože nemají řádné kořeny v minulosti a ani nikam pořádně nezapadnou. A s tímto frustrujícím vědomím musí žít.
A to je ten hlavní důvod, proč protagonisti multi-kulti tak tlačí na promíchávání jednotlivých ras do šedivé, nejlépe bezpohlavní masy. Bude tak nejlépe ovladatelná. [pláč]
S tím ostatním souhlas.

334088

22.05.2015 09:13

Další finanční tsunami právě začala v Texasu

RE: Velmi spekulativní článek

ROMAN1 85.?.?.?

>Jen se podívejte na reálnou situaci růstu HDP v ČR.
>
>Za posledních 25 let jsme nikam reálně nevyrostli.
>
>Vyšší HDP je čistě inflační, v reálné produkci jsme na
>úrovni roku 1989.

A proto stál v roce 1989 1 chleba 3,- Kčs, dnes je to 30,- Kč.

Jsem rád, že jste takto potvrdil moje slova a že si konečně rozumíme. [smích]

Akorát nevím, co máte pořád s tím vysílačem? Jste na něj nějak připojený, či co? [chechtot]

333367

21.05.2015 22:23

Další finanční tsunami právě začala v Texasu

RE: Velmi spekulativní článek

ROMAN1 85.?.?.?

Primitivní otázky kladu proto, abych vás vyprovokoval k nesmyslným odpovědím. [chechtot]

A máte pravdu, problémy nastávají:
ad 1) Kdopak asi v minulosti byl ten "někdo", co čas od času plánovitě stahoval likviditu a účelově vyvolával světové krize?
ad 2) Vysoká inflace... to je jako podle vás co? Třeba když se spustí QE1 až QEx, které se rozpouští mezi vybraný kamaradenschaft a manegermoront, jenž si i v době tzv. krize vyplácí astronomické odměny? A komu ti vyvolení ve velkém odpustili nějaké dluhy?
Kontrolní otázka: Jakou kupní sílu mělo např. 100USD před sto lety a jakou má stejná částka dnes?

Navíc je pošetilé věřit v mantru neustálého ekonomického růstu, v tak uzavřeném systému jako je světová ekonomika dnes. To může pouze blázen anebo ekonom. Ano, do skutečně rostoucí ekonomiky je potřeba dostat odpovídající množství oběživa navíc. Ale to platilo kdysi, když se ekonomické systémy jevily jako otevřené a zdánlivě nekonečné. Dnes už se ohledně "růstu" jedná (v případě USA či EU) víceméně o švindl.

PS: Nevím, co pořád máte s tím Sv.vysílačem a Zeigeistem. Vy jste na ně nějak upnutý, či máte nějaký jiný problém? Já jsem Zeig. viděl kdysi hodně dávno, a podle mého je mnohem názornější Money as Debt nebo třeba Moneymasters. Ale to je věc názoru.
Český svob. vysílač tč. neposlouchám, na to mi nevychází čas.

Nálepkování, jako to vaše "konspirační", je dnes další ze série pravdoláskařských cejchů. Tak jako bylo dříve obviňování ze všelijakých "*ismů", nenávisti, popírání, atd. atd. Dnes už to ale bohudík tolik nezabírá, neboť většina toho co se mainstreamem označovalo jako "konspirační", se později potvrdilo jako realita. [mrknutí jedním okem]

333324

21.05.2015 08:03

Další finanční tsunami právě začala v Texasu

RE: Velmi spekulativní článek

ROMAN1 85.?.?.?

Tak, a odkudpak se podle vás berou peníze na obsluhu dluhu - ÚROK? Dalším dluhem? Pak je ale v takovém systému lepší, nějaké dluhy odpouštět (když už se nepůjčuje bezúročně), aby se neustále a nelineárně nezvyšovala ta základní úroveň dluhu a potřeba dalších a dalších půjček. Právě ty způsobují stále rychlejší inflaci! Což dokladuje vývoj za posledních 100 let pozpátku právě u všech oběživ typu fiat-money.
Moderní bankovnictví není založeno na podvodu - je to PODVOD v čisté krystalické podobě!!!

333237

19.05.2015 08:48

Jsme proti válce! Nepřátelé nejsou ruští vojáci, ale naši politici

RE: kde jste byl a co jste tehdy dělal vy?

ROMAN1 85.?.?.?

>A kde jste byl a co jste tehdy dělal vy?

To by ale bylo na hodně dlouhé povídání. Dělal jsem, co bylo v mých - tehdy ještě mladších - silách a možnostech. Avšak to teď není důležité, i když mám vše zadokumentováno (pro své potomky).
A omlouvám se za pozdní reakci, prostě nejsem pořád na Síti.

333145

15.05.2015 14:08

Jsme proti válce! Nepřátelé nejsou ruští vojáci, ale naši politici

RE: Jedna vzpomínková

ROMAN1 85.?.?.?

Ona už ta 1. válka v zálivu v roce 1991 proti Iráku byla velkou výstrahou (kdo do toho v té době dostatečně viděl). Vedlo ji NATO a prosazoval Bush senior, protagonista NWO. Každý si mohl spočítat, že pokud jim to projde, narostou jim křídla a budou smělejší - což se stalo. Jugoška v 99-tým byla až ta poslední kapka do poháru. Kdo ani potom neprohlédl, těžko mu pomoci.
Dál už se "jelo z kopce" stále rychleji. Afghanistán, další válka proti Iráku, Lybie, Sýrie, Ukrajina... Jestli ještě po tomhle někdo potřebuje nějaký důkaz, tak nevím co by to mělo být. Jedině až mu spadne bomba na hlavu nebo mu přijde povolávák na nějakou "misi" (čti dobyvačnou válku), jako kanonenfuther.
Takže směřování bylo jasné už dávno, alternativy také byly: možná snaha o neutralitu, či vytvoření lokálních smluv o společné bezpečnosti mezi sousedícími zeměmi - namísto vojenských bloků typu NATO... V podstatě přesně to stejné, o co se nyní snaží Putin.
Ale ovčani si vybrali něco jiného. Teď budeme draze platit...

332903

15.05.2015 09:18

Jsme proti válce! Nepřátelé nejsou ruští vojáci, ale naši politici

RE: Jedna vzpomínková

ROMAN1 85.?.?.?

Upřímně, vaší otázce příliš nerozumím. Právě proto, že ten slib existoval, bylo z vnějšího pohledu divné, že Havel najednou otočil na obrtlíku o 180st. a začal tlačit na ten vstup.
Dnes je situace opravdu jiná - mnohem horší, než tehdy. Právě díky těm šmejdům a zbabělcům.
To není kritika, pouze konstatování a lítost nad tím. Konstruktivní kritiku jsme prováděli tehdy. Když si jen vzpomenu, co letáků proti vstupu do NATO jsem rozdal a co plakátů vylepil... V mainstreamu se samozřejmě neobjevilo nic a internet byl ještě v plenkách, takže mnozí to nezaregistrovali. A další už asi zapomněli. [pláč]

332872

14.05.2015 08:39

Jsme proti válce! Nepřátelé nejsou ruští vojáci, ale naši politici

Jedna vzpomínková

ROMAN1 85.?.?.?

Když před 20 lety začala tehdejší parlamentní strana SPR-RSČ s aktivní kampaní (tehdy jako jediná) proti vstupu ČR do NATO, odezvy české společnosti byly vlažné, až nesouhlasné. Odpůrci této kampaně tvrdili, že prý budeme v NATO bezpečnější, že je to obranný pakt, že se bude moci zrušit povinná zákl. vojenská služba a zřídit profesionální armáda (což byl mimochodem také bod programu rep., avšak v jiném pojetí - po vzoru Švýcarska), další občané mlčeli a nepodpořili snahu o neutralitu, kterou mimochodem těsně po převratu sliboval i sám Havel... O něco později byla Česká republika vtažena do NATO (i díky Havlovi), a bez referenda o takovém zásadním kroku... a zase bez nějakého odporu obyvatelstva. Hned vzápětí ostudná účast ČR - byť pasivní - v podobě umožnění přeletů bombardérům aliance k agresi proti Srbsku. I toto zločinné jednání nespustilo nějaké zásadnější protesty (s výjimkou KSČM a tehdy již čerstvě neparlamentní SPR) proti setrvání ČR v NATO. Ani tehdejší předseda vlády - prostořeký Miloš Zeman - se neozval a strkal hlavu do písku. Přitom již tehdy muselo být každému soudnému jedinci definitivně jasné, co je NATO zač a kam podpora a členství v takovém paktu povede - nakonec k válce, jako v každém útočném/agresivním uskupení.
Kde byli tenkrát všichni ti dnešní odpůrci NATO? Že se probudili dnes, je sice hezké, ale poněkud zpozdilé - škody již jsou napáchány a čas nenávratně ztracen.
Dnes se argumentuje, že jsme členy NATO a musíme plnit své závazky... Takže já prosím vyzývám, aby každý jedinec, který se cítí být členem NATO, každý kdo se za těch dvacet let neozval s protestem, každý kdo vstup na NATO podporoval, či každý komu ani nevadilo, že se jej nikdo závazně nezeptal, jaký je jeho postoj k tak důležité otázce, - tak aby se ochotně dostavil k voj. odvodu a následně se nechal povolat do nesmyslné války i s celou svou rodinou.
Blbost má podle Darwina samoeliminační vlastnosti a slouží k očištění příslušného živočišného druhu. Škoda jen, že dnes to díky hňupství a zhovadilosti některých, odskáčou i všichni ostatní. [pláč]

332784

05.05.2015 08:31

Epizoda 1. Bank of England

RE: Tak prečo to funguje ????

ROMAN1 85.?.?.?

Jenomže přímá demokracie může fungovat jenom tam, kde se lidé aktivně zajímají o problematiku jež se jich dotýká, a nejdříve přemýšlí a potom konají. Tam kde je obyvatelstvo totálně zblblé konzumem, hedonistickou pakulturou a řídí se heslem "dnes si užívám, přemýšlet budu možná zítra", tam budou s klidem např. nasedat na rozkaz do bombardérů, aby vraždili v jiných zemích. A ostatní budou k tomu mlčet a brát to jako běžnou normu, anebo to schvalovat. I když (pokud by zapojili více jak 2 své mozkové buňky), by jim došlo, že sloužit takovému systému povede nakonec neodvratně ke konečné zkáze i jich samotných.

A co si například myslet o společnosti (tupých ovcí), kde se pracně sesbírají podpisy za konání místního referenda - nejvyššího aktu přímé demokracie (na vyhlášení je nutno dosáhnout jistého procenta signatářů z počtu registrovaných voličů) - a potom je konečná účast voličstva v referendu NIŽŠÍ, než počet signatářů za vypsání referenda?!!! [bliji]

To jen tolik k oné velebené přímé demokracii. Není to bohužel všelék. Neandrtálce také nemůžeš nechat řídit atomovou elektrárnu...

332324

04.05.2015 12:26

Zápalná oběť

RE: Dal jsem za jedna

ROMAN1 85.?.?.?

Udělám to raději sám. Tady je to poměrně jasně a přehledně. I s komentářem.

332287

04.05.2015 11:34

Zápalná oběť

RE: Dal jsem za jedna

ROMAN1 85.?.?.?

Můžete dát link na výsledek onoho hlasování - integrace imigrantů do ČR podle kvót? Přesněji, podle jmenného seznamu europoslanců zvolených za ČR? Jak každý jeden z nich hlasoval?
Protože by každý občan naší země měl mít povědomí, KOMU budeme moci poděkovat, až nás zaplaví tsunami z Afriky a Asie, se svou kriminalitou, natalitou, bídou, a náboženským fanatismem či rasizmem. Až se v ČR přemění naše města podle vzoru amerického Detroitu či francouzského Marsei.
A možná, že "poděkovat" bychom jim mohli i s předstihem. A zároveň sledovat, jak půjdou tito výtečníci ohledně nakvótovaných imigrantů všem příkladem a budou si ubytovávat u sebe doma. [naštvaný]

332282

27.04.2015 10:59

Co Putin chce?

RE: Nastaruje to pad dolara

ROMAN1 85.?.?.?

To jsou "výborné" postoje. Oba dva. Nenávist a nesmiřitelnost. Skvělá příprava na Majdan a'la CZ, stačí jen škrtnout sirkou. Komu to ale prospěje? [zmaten]
Nebo se navzájem vystěhovat, jeden na východ, druhý na západ. Tady zůstane kdo? Místní hnědočeši a nově i negři, kteří teď proudí do Evropy z rozvrácené Afriky po tisících... Osud bílých osadníků z bývalé Rhodesie nebo JAR není dostatečně varující? [naštvaný]
Což takhle si uvědomit, že jsme všichni Češi/Moravané, příslušníci zvolna vymírajícího národa a potažmo i rasy?!! Což tak si pro jednou říci, že netřeba lézt do zádele nikomu? Berlínu, Moskvě, Bruselu, ani Washingtonu!!! Vždycky jsme na to v konečném důsledku doplatili.
Nejsem praktikující věřící, a už vůbec netrpím iluzemi či sympatiemi ke KC, ale každému doporučuji se na 15 minut zastavit a poslechnout si kázání tohoto pána, jehož projev mainstreamová média okázale ignorovala.

331879

23.04.2015 14:49

Americké bezpilotní letouny Global Hawk létají nad Černým mořem a Ukrajinou

Rusové se ještě musí naučit,

ROMAN1 85.?.?.?

jak se s těmi US-drony přistává... Íránci už to umí, třeba se o to umění s Rusi podělí, výměnou za SS-300 [chechtot]
Pak by s nimi mohli přistávat třeba před US-ambasádou, s nějakou vhodnou omluvou.
Např. jako Srbové v roce 1999, když sestřelili "neviditelnou" US-stíhačku. Napsali pak na zeď amerického velvyslanectví omluvu:
"Promiňte, nevěděli jsme, že je neviditelná..." [vyplazený jazyk]

331721

23.04.2015 10:11

Oklamané Polsko (V)

Podvedený Hitler

ROMAN1 85.?.?.?

Pakt Ribentrop-Molotov nebyl v levelu vyšší politiky britskou prohrou, ale velkým vítězstvím. Dostali totiž Hitlera přesně tam, kde ho chtěli mít - do pozice útočníka a zahajovatele války. Konečným cílem bylo zničení a podrobení nacionálně socialistického Německa, a jeho navrácení pod kontrolu Atlantistů. Hitler by si nikdy nezačal válku o tzv. Polský koridor (bývalé území Německa), pokud by neměl jistotu na východě se Stalinem, a na západě téměř jistotu s Británií a Francií. V případě "demokracií" byl ukolébán jejich postojem Mnichovskou dohodou na podzim 1938, a následně jejich nečinností při okupaci zbytku ČSR na jaře 1939. V případě SSSR pak oním paktem R-M (viz. tzv. Rakovského protokoly / Rudá symfonie).
Když začalo německé tažení do Polska - hlavním cílem bylo územní sjednocení země s oblastí Východního Pruska - západ sice reagoval formálním vyhlášením války, ale kromě určitých šarvátek na moři se nedělo nic. Když pak po 14 dnech zbytek Polska obsadil SSSR, opět se nedělo nic. Žádné vyhlášení války západních velmocí proti SSSR, což by vedlo k vojenskému stmelení Stalinovy a Hitlerovy říše. Tudíž, obě velmoci se neocitly na "jedné lodi", nýbrž byly uměle postaveny "vedle sebe". Pak již stačilo prostřednictvím nastrčených agentů přesvědčovat obě strany, že ta druhá se chystá zaútočit. Konflikt byl tak jen otázkou času. Počítalo se s tím, že německá armáda bude rychlejší, protože byla připravenější a lépe organizovaná. Což se potvrdilo. Ovšem bylo nepochybné, že hospodářsky i vojensky nebude Německo schopno tento konflikt v dlouhodobějším horizontu ustát. Zvlášť, když muselo určité voj. kontingenty udržovat též na západě, jihu i severu. Jeho porážka byla tedy neodvratná, od okamžiku 1.výstřelu. Co to bude stát obětí, to nikoho z plánovačů jistě nevzrušovalo...

331708

16.04.2015 22:45

Oklamané Polsko (IV)

RE: Starikovovi nevěřím,

ROMAN1 85.?.?.?

Ale o tom není sporu, že "nepřítel tvého nepřítele ještě nemusí být nutně tvůj přítel". Ovšem je potřeba se zamyslet, proč se neustále omílají pouze zločiny Hitlera a Stalina, přičemž se skromně mlčí o zločinech jejich předchůdců, následovníků či protivníků.
Kdo nám témata o zločinech A.H. a J.V.S. neustále otevírá a předhazuje? A proč, není to poněkud účelové? Nejsou to náhodou ti, co se dnes snaží ovládat svět, a ty výše zmíněné historické postavy (s jejich režimy) jim v minulosti zkřížily plány? Všechno co neodpovídá oficiálnímu/povolenému výkladu historie (kterou píší vítězové, jak známo) je konspirace? Podle koho?
Nic není černobílé, takovým viděním se právě vyznačuje pouze ta "nevolnická pakáž", jak zdůrazňuješ. Ani ty oficiální historií zdémonizované režimy nemohly být tak jednoznačně negativní, jinak by tehdy nezískaly tak širokou lidovou podporu. Z objektivního poznání minulosti se dá snadněji odvodit skutečná pravda o dnešku (kdo nám tu doopravdy vládne), a predikovat budoucnost (co od nich můžeme očekávat). A každá nemainstreamová informace má svoji cenu, čím je jich více, tím lépe se dá získat jejich průsečík. Je třeba být zdrženlivější v posuzování historie, rychlé soudy a invektivy jsou na nic, svědčí jen o předpojatosti či zmanipulovanosti dotyčného. Jsem také pro to, abychom byli sami sebou a neidealizovali si žádnou stranu konfliktu. Ani toho minulého, ani toho nastávajícího. Každému co jeho jest.

331303

16.04.2015 13:40

Oklamané Polsko (IV)

RE: Starikovovi nevěřím,

ROMAN1 85.?.?.?

Pleteš si oslavu s hledáním pravdy. Pokud tedy vůbec tušíš, co pojem pravda znamená.
A sebranka? Tu jsem viděl na vlastní oči, v neděli 29.3.2015 v kasárnách Výškov-Dědice. I to jak se chovala. [naštvaný]

331278

10.04.2015 09:54

Oklamané Polsko (III)

RE: Manipulativní článek

ROMAN1 85.?.?.?

No, a teraz ste kdě? Co poslouchám zprávy z nezávislých médií na Slovensku, tak je to u vás ještě o něco horší, než v ČR. Už ani tu vlastní měnu dnes nemáte. Takže kdo na tom nakonec vlastně vydělal?
Před rokem 1992 tu byly (i ve FS-ČSFR) návrhy na spolkové uspořádání státu. Na Slovensku měly ještě méně podpory než v Česku. Republika byla rozbita, rozdělena bez referenda na dvě nesvéprávné části, a vykradena. Teď jsou ve IV.Říši oba její zbytky. Divid et impera. [naštvaný]

330844

10.04.2015 08:40

Jsem hrdý na svého prezidenta

RE: Pozor na praktiky mainstreamu Pan Autor

ROMAN1 85.?.?.?

Slovenský Robert Fico letí do Moskvy na přehlídku také. Na rozdíl od prezidenta Kiska. To chtěl přispěvatel říci.

330834

01.04.2015 11:07

Výpověď mládí: Seru na vás

RE: Výpověď mládí: Seru na vás

ROMAN1 85.?.?.?

Nesmíte si plést podporu v nezaměstnanosti se sociálními dávkami. Podporu v nez. jste si předplatil na odvodech z příjmů v tzv. sociální dani (nebo pojištění, chcete-li), a máte ji vyplácenou pouze po omezenou dobu. Je to proto, abyste měl čas si shánět novou rachotu na trhu otroků (pardon, práce). Žádný DRÁB, natož Drábek, nemá právo vás nutit do NEPLACENÝCH NUCENÝCH PRACÍ!
Až teprve poté, pokud i nadále pobíráte nějaké sociální dávky, byste měl naopak svůj dluh nějak vracet - v podobě VPP.
Jinak, nezaměstnanost jako taková je choroba společnosti a systému, nikoliv nezaměstnaných. Nepleťte si pojmy a dojmy. U jednotlivců se samozřejmě může jednat i o LENOST a odpor k práci. Ale takoví tu byli i v minulém režimu, který zaručoval práci všem.

330258

01.04.2015 09:06

Výpověď mládí: Seru na vás

RE: Výpověď mládí: Seru na vás

ROMAN1 85.?.?.?

snad to někoho nakopne, aby s tím něco v tomhle státě udělal.
Ne, to by byl extremismus, v televizi by vám to vysvětlili. Za uplynulých 25 let mnohokrát ověřeno. [naštvaný]

330226

31.03.2015 17:33

Jízda v protisměru

RE: oslobodili Plzeň???

ROMAN1 85.?.?.?

Já nejsem místní, takže ty lidi neznám. Ale podle jejich chování by to na ně 100% sedělo. Pak je ale potřeba tu chameleonskou smečku identifikovat a odhalit (pokud máš důkazy, samozřejmě).
Že ta nejhorší sebranka od bolševiků ihned po listopadu odhodila rudé knížky a přes noc se z nich stali přesvědčení (rádoby)demokrati, to jsme nahlas říkali už na jaře 1990! Průkazky sice vyměnili, ale svoje chování nikoliv. Koneckonců, Mirek Dolejší to ve své "Analýze 17.11.89" napsal také. Však nás za to taky pěkně nenáviděli! A trvá to v podstatě dodnes, akorát že jim dorostla nová generace svazáků - Khárljugend. My už sice nemáme takovou možnost to říkat nahlas jako tehdá, ale zase to veřejnost zjišťuje jinak, díky internetu. Ale nejlepší je nastavit jim přímo zrcadlo v podobě nějaké takové akce, na to oni rádi skočí. [chechtot]
Ten konvoj, to byl opravdu "skvělý" tah, bohužel rozdělil národ ještě líp, než přímá volba prezidenta. Ale všechno zlé může být i k něčemu dobré. Oddělilo se zrno od plev a ukázalo se, kdo je kdo.

330171

31.03.2015 12:55

Jízda v protisměru

RE: oslobodili Plzeň???

ROMAN1 85.?.?.?

Děkuji Vám. Za všechny, i za ty, kteří se toho s námi nemohli či nechtěli zúčastnit, ať už byly jejich důvody jakékoliv.
Tu reportáž z vyškovských kasáren najdete zde.

330145

30.03.2015 01:22

Jízda v protisměru

RE: oslobodili Plzeň???

ROMAN1 85.?.?.?

Víte pane, víra (v cokoliv) je ošidná věc. Často se svému nositeli vymstí. Překvapen není jenom ten, kdo se pozorně rozhlíží kolem sebe a dává si fakta dohromady, nejlépe z několika různých zdrojů (nic proti vaší mamce). A používá kritické myšlení a logiku.

Ani procenty se příliš neohánějte. Víte, po tom dvoutýdenním mediálním vyhrožování a jiné masáži mozků, zůstali leckteří občané doma, co by jinak šli poklidně demonstrovat svůj nesouhlas. Protože ta NENÁVIST PRAŽSKÉ KAVÁRNY, HAVLOVCŮ A NATOIDŮ, NEKRITICKÝCH OBDIVOVATELŮ US-ARMY a obecně celé té 5. kolony českého národa je tak velká, že si leckdo řekl, že to prostě nemá zapotřebí se od těchto lidí nechat urážet. Sám jsem byl toho několikrát svědkem, očekával jsem to a tito lidé opravdu "nezklamali". Já jim říkám NOVODOBÍ BOLŠEVICI. Už možná nejsou rudí, dneska jsou modří, černí či fialoví, ale svým jednáním i myšlením jsou NAPROSTO STEJNÍ jako ti minulí - absolutně nesnášenliví a netolerantní k jinému názoru než mají oni sami. O tom ostatně napíšu svou reportáž.
PS: A smíchem se příliš neutěšujte. Váš smích znamená falešnou pýchu, a ta zase předchází pád.

330082

29.03.2015 10:48

Jízda v protisměru

RE: Vynikající projev

ROMAN1 85.?.?.?

Ano, byl jsem toho svědkem. A také byl brilantně přednesen a velmi silně zaujal. Snad proto to jakýsi NATOID nevydržel a protlačiv se do první řady, jal se přednášející hrubým způsobem urážet. Nakonec byl vyveden policií, za což patří dík. Jinak by to museli naslouchající vykonat sami.

330045

20.03.2015 10:25

Oblbuj mě mamko, dokud jsem já Janko

Špatný příměr

ROMAN1 85.?.?.?

...živého Rusa, podobně jako živého Cikána, většina z nich nikdy neviděla, nebo viděla, ale nepoznala, protože dokud nezačne být něčím nápadný, tak je k nerozeznání od Čecha...

Tohle přirovnání kulhá na obě nohy, holt neomarxista Tribun se nezapře. Jinak je však článek dobrý, že to musí být Rus, mi došlo hned v nadpise. Celkově hodnotím za 2.

329491

19.03.2015 07:59

Házení rajčat na Zemana je OK, na amerického vojáka nikoliv!

RE: Nejúčinnějším druhem protestu

ROMAN1 85.?.?.?

...jsou jednoznačně volby. Nikoliv však jejich bojkot, ale volit protiváhu k domácím grázlům, přizdisráčům a vlastizrádcům.
VOLTE NÁRODNÍ KONGRES! (= ND + RSČMS + NP + KSH + ČSNS 2005 + ČHNJ) [smích]

329420

15.03.2015 10:47

ECB kupuje Európu

RE: nesmyslný článek

ROMAN1 85.?.?.?

KAŽDÝ váš příspěvek začíná i končí osobními invektivami na adresy všech ostatních diskutujících. Myslím, že by měl zasáhnout editor a udělit vám BAN za permanentní porušování pravidel diskuze i obecné slušnosti. Vy si tady nadřazeně myslíte, že máte neustále právo urážet všechny, kteří mají jiný názor než vy?
Právě proto, že všichni vaši oponenti vnímají současnou situaci komplexně, tudíž vidí, že stav je neúnosný, systém je vadný, a takhle to prostě dále nemůže pokračovat. Netlačte nám tu nějaké poučky, kterými zdůvodňujete (čili omlouváte), co se děje. Právě z vašich reakcí se dá usoudit, že zrovna vy jste na systému závislý a tyjete z něj, tudíž napadáte všechny ty, kteří se dotkli jádra problému. Přitom jste nepředložil žádný ucelenější výklad, jak by se neúnosná situace měla řešit (podle vás). Pouze neustále útočíte a urážíte. Na to je dobré přísloví: "PRO HLUPÁKA KAŽDÝ HLOUPÝ" .
PS: Cílování inflace CB silně připomíná bolševické "poručíme větru dešti". Neustálé zasahování do přirozeného běhu věcí ze stran CB (a rovněž i korumpovanými politiky) nakonec přináší více nestability do systému, než kdyby se ekonomika mohla přirozeně vyvíjet podle skutečných zákonů trhu. To v minulosti věděli nejen otcové-zakladatelé USA, ale třeba i takový Henry Ford.
Potom by ovšem nemohli ti privilegovaní shrabovat do svých kapes nehorázné a bezpracné zisky. [naštvaný]

329200

13.03.2015 08:20

Netanyahu: Přišel, viděl, dobyl

Americký politik,

ROMAN1 85.?.?.?

který se "zavrtal hlouběji", David DUKE, na to přišel už dávno. A taky s ním podle toho všude nakládají. Ač americký občan, pozvaný do ČR na přednášku VŠ v Praze, byl ještě před ní preventivně zadržen, vyhoštěn, odtransportován do Vídně a vsazen do letadla zpět do USA. Historik a spisovatel David IRVING tolik štěstí neměl, protože nebyl američan. Vláčen po soudech, byl souzen a odsouzen. Podivná demokracie. [bliji]

329070

13.03.2015 00:40

ECB kupuje Európu

RE: nesmyslný článek

ROMAN1 85.?.?.?

Právě, že SOUČASNÝ systém, který tu hájíte, nefunguje jak by měl - současnost kolem nás je toho tím nejlepším důkazem. Samozřejmě ti, co jsou součástí Matrixu (to je další film, víte? [vyplazený jazyk] ), jej budou zuřivě bránit. Schválně si jen přepočítejte, kolikrát jste ve svých příspěvcích použil slovo nesmysl, nesmyslný, apod. Diskuse s vámi ovšem proto přestává mít smysl, neboť po zdeletování všech vašich invektiv tak z vašich "argumentů" nezůstane téměř nic. Nebudu se snižovat oplácet vám stejně, jen vám chci závěrem říci - JE MI VÁS LÍTO.
Ale třeba časem prohlédnete a přehodnotíte svůj život.

329051

12.03.2015 22:39

ECB kupuje Európu

RE: nesmyslný článek

ROMAN1 85.?.?.?

Té "vaší" ekonomice možná ani nemá cenu "rozumět". Zato tady víme, jak CELÝ ten systém funguje. To asi zase nevíte vy, možná ani nechcete vědět. Nebo se jen tak tváříte, viďte pane řediteli zeměkoule? Kolik činí vaše měsíční bezpracné zisky?
Nekonečný růst samozřejmě RAKOVINOU JE. Mohlo to tak fungovat kdysi, když se celá tato planeta zdála ještě nekonečnou a její zdroje nevyčerpatelné. Ale to už dávno neplatí, nyní je to systém UZAVŘENÝ. A v uzavřeném systému je nekonečný růst hovadina, to snad chápete i vy. Přispěvatel rovněž uváděl ÚROK, jako příčinu zla. Což opět potvrzuji, úrok je v uzavřeném systému naprosto destrukční parametr.
Vy nám tady mylně tvrdíte, že příčinou je pouze málo progresivní daňová soustava. To byste ovšem s vaničkou vylil i dítě. Přemrštěně progresivním zdaněním byste připravil o všechny příjmy či majetek i ty, co si k nim přišli poctivou cestou - svým umem, pílí, schopnostmi. Naprosto demotivující. Ale od toho jsou státní finanční orgány, aby rozpoznaly původ majetku a peněz, ne? Že už 25 let záměrně řádně nefungují, to je jiná. Takže byste chybnou politikou zle napravoval něco, co nemělo ani vzniknout. Tak nějak pěkně po bolševicku - "když se kácí les, lítají třísky", že? I na tom se dá vydělat... Vždyť ve vedení EU je novodobých bolševiků-elitářů plno!

329039

12.03.2015 20:54

ECB kupuje Európu

RE: nesmyslný článek

ROMAN1 85.?.?.?

Jste natvrdlý, nebo máte problém s vnímáním tištěného textu?
Kdo se s vámi přel o tom, jestli za posledních 25 let byl v Česku růst nebo ne? Něco mi podsunete a potom s tím polemizujete... známá taktika. Jinak jste nedokázal nic a na přímé otázky jste rovněž neodpověděl.
Zrovna tak jsem netvrdil, že zrušením úroků se ušetří nějaké peníze - pouze se tím omezí přelévání do stále stejných (soukromých) kapes, kde se hromadí. Potom se samozřejmě nedostávají ostatním jako směnný prostředek. JE TO JASNÉ??!
A odpusťte si nejapné poznámky o představách mých či jiných diskutujících. Tady nejste na iDnes nebo Respektu... [naštvaný]

329026

12.03.2015 14:17

ECB kupuje Európu

RE: nesmyslný článek

ROMAN1 85.?.?.?

To co uvádíte ve 2 a 4 odstavci samozřejmě celou situaci ještě umocňuje a zhoršuje. Tohle není předmětem polemiky. Ale přesto tvrdím, že jádrem všeho zla je (a znovu to opakuji) bankovně-lichvářský systém, založený na privilegiu emise nekrytých peněz (tedy krytých pouze dluhy), a navíc podtržený ÚROKEM z těchto peněz jdoucí do soukromých kapes. K tomu prostředky na pokrytí tohoto úroku nejsou oněmi "privilegovanými" do systému zavedeny. Takže zákonitě: někomu musí nutně chybět a tudíž zkrachuje a své závazky musí plnit skutečně hodnotnými statky. Čili se jedná o systém PODVODNÝ, ZLOČINECKÝ. Nic z toho jste tu nevyvrátil, a ani se tomu nedivím, protože to vyvrátit nelze. Rovněž jste neodpověděl na otázku, proč tak vehementně tento pyramidový, a v konečném důsledku sebedestruktivní systém hájíte. Že by osobní zájem? [velký smích]

328990

12.03.2015 13:59

ECB kupuje Európu

RE: Příliš složitá konstrukce.

ROMAN1 85.?.?.?

Asi je to na Vás přece jen příliš složité a nepochopitelné, protože jste uvězněn v přednastavených myšlenkových schématech, a tudíž zjevně nechápete, o čem je tu řeč...

328986

12.03.2015 10:32

ECB kupuje Európu

RE: Příliš složitá konstrukce.

ROMAN1 85.?.?.?

Jenomže Vaše konstrukce opomíjí jeden drobný, ale důležitý parametr - ÚROK. A tady je právě ten zakopaný pes: To co Vy popisujete, by mohlo bez negativních důsledků fungovat v případě NÁRODNÍ (STÁTNÍ) BANKY A BEZÚROČNÝCH PŮJČEK. A také to fungovalo. Nikoliv však soukromých bank v držení podivných zájmových skupin a půjčování NA ÚROK. Protože to vymáhání hodnoty navíc, potažmo do soukromých kapes, byť jistina není ničím kryta, JE ZLOČIN. Chtít něco za NIC? Říká se tomu krádež, je-li to vymáháno násilím - loupež. Systémem posvěcená.
V dobách osvícených panovníků v dávných časech se za takové jednání usekávaly hlavy. Myslím, že by bylo dobré se k této bohulibé praxi navrátit. Jéje, to by dnes bylo bezhlavých... [překvapení]
Praktikování úroku soukromými věřiteli má lví podíl na tom, že úzká skupina bezměrně bohatne, zatímco všichni ostatní stagnují, či spíše chudnou.
V případě opravdu národní banky by se i ten úrok dal připustit, musel by však být investován zpět - rozpuštěn, vrácen do oběhu - ve veřejném zájmu, na projekty sloužící všem. Což se v případě soukromého zisku v drtivém případě opět neděje.
Rovněž přeprodávání a obchodování s dluhy je lumpárna par excelent. Dluh musí zůstat soukromým vztahem mezi oběma smluvními stranami, nikdy by se neměl stát "zbožím", stejně jako peníze. Všechno to plodí zlo a bezpracné zisky na straně jedné, a velké utrpení na straně druhé.
To ale Vy ztěží pochopíte, neboť Vaše uvažování je nesmyslné... [chechtot]

328968

12.03.2015 09:34

ECB kupuje Európu

RE: nesmyslný článek

ROMAN1 85.?.?.?

My tady o voze, a Vy nám tu o koze... [naštvaný]
Vůbec se nebavíme o tom, jestli v Česku bylo za posledních 25 let obecné zdražení s koeficientem 8 nebo kolik (já tvrdím že 10, ale to teď není rozhodující), článek byl o plíživé privatizaci planety Země, k čemuž jako předstupeň byla zřízena i EU s ECB. A ta (stejně jako FED v Americe) k tomu používá bankovně-lichvářský finanční systém! Kapišto? Ten systém je zločinný (tudíž ho využívají zločinci), protože způsobuje neustále se zvyšující disproporci mezi příjmy jednotlivých členů lidského společenství, ve všech takto postižených zemích. To nemůže skončit jinak než katastrofou, nebo totálním zotročením většiny! Jestli dnes 1% lidí vlastní více než 50% veškerého majetku na Zemi (nejen v Česku), 10% nejbohatších ovládá přes 90% všeho, a tento poměr se neustále zvyšuje, je něco setsakramentsky špatně!!!
Systém je prostě zločinecký a prohnilý. A jelikož Vy ho tu neustále hájíte, zřejmě z něho rovněž tyjete. Takže nám milý "odborníku" povězte, čím se zabýváte, jaké jsou Vaše příjmy, majetek, nadřízení, atd. atd. Potom se můžeme bavit dál.
A pokud jste to pouze nepochopil a žijete v zajetí manter, které do Vás nahustili někde v ekonomické škole, stačí když si s Vámi podobnými zahrajete stolní hru MONOPOLY. Třeba Vám něco docvakne. [vyplazený jazyk]

328965

11.03.2015 08:45

ECB kupuje Európu

RE: nesmyslný článek

ROMAN1 85.?.?.?

Ve třech větách a jednom nadpisu jste použil 5x výraz se slov. základem nesmysl. Aniž byste 1x vysvětlil, v čem ten (údajný) nesmysl spočívá.
Mě to naopak smysl dává, a VELKÝ. Ale to by bylo na móc dlouhé povídání, neboť ten smysl vyvstane až ze širších souvislostí. Ale to zde bylo probíráno už mnohokrát [velký smích]

328890

09.03.2015 09:40

Obama nás přivedl blíže k jaderné válce s Ruskem

RE: A tenhle by měl taky zalézt

ROMAN1 85.?.?.?

Ano, toto je dobré zhodnocení a kvalitní příspěvek. Zeman v podstatě obyčejnými lidmi z gójímské populace normálně pohrdá. Akorát, že toto pohrdání (na rozdíl od pohrdání novinářským plebsem) mistrně skrývá. Projevuje se u něj jen ve vypjatých a mezních situacích, párkrát jsem byl svědkem. Fakt, že Zeman byl pro většinu národa to nejlepší řešení z oněch 9 předvybraných a seshora schválených možností "volby", příliš neutěší.
Otázkou zůstává, co mohou ti gojímové se současnou (Vámi popsanou) situací udělat. Ono klasické - přidat se a sloužit (a dočasně si užívat prospěchu), nebo se distancovat (a tvářit se, že se mě to netýká) zřejmě nikomu nadlouho nepomůže, neboť šrouby se zvolna utahují dál a dál, a všeobecná situace porobeného národa je rok od roku horší.
Nehledě na ono: “Tob shebe goyyim harog” (Soferim 15, pravidlo 10, Talmud)
[pláč]

328750

03.03.2015 15:00

Obama nás přivedl blíže k jaderné válce s Ruskem

RE: A tenhle by měl taky zalézt

ROMAN1 85.?.?.?

No jo, šel leštit povinně kliku. Ví moc dobře, že by se ve funkci neudržel ani měsíc, kdyby to neudělal. [smích]

328164

26.02.2015 09:21

Banksterská internacionála

Protokoly SM (1897)

ROMAN1 85.?.?.?

SEZENÍ ŠESTÉ §1:
Brzy počneme zřizovat obrovské monopoly jakožto sběrače nesmírného jmění. Na těchto nádržích peněz bude závislý veškerý majetek Gojů takovým způsobem, že bude pohlcen v den politické katastrofy právě tak, jako státní úvěr...

SEZENÍ PÁTÉ §2:
Vytvoříme silnou centrální vládu, abychom vzali veškeré sociální síly do svých rukou. Všechna odvětví politického života svých poddaných upravíme podle nových zákonů. Tyto zákony pomalu odstraní všechny ústupky a svobody, které jim byly gojskými vládami povoleny. Tím vyvrcholí naše vláda v tak mocný despotismus, že bude s to vždy a všude umlčet nám nepřátelský či nespokojený lid.

327848

14.02.2015 18:09

Problém Moskvy: Jednání s imbecily a vazaly

RE: Prostě a zkrátka

ROMAN1 85.?.?.?

[překvapení] [oči v sloup] [chechtot]
Domnívám se, že dozrál čas na vydání překládacího slovníku z češtiny do spisovné ŠLAKŠTINY a naopak. U jeho příspěvků se sice pravidelně bavím, ale tento poslední je absolutní TOP! Výrazy jako: napedagogovávají superkategorii zabukáče egregora mlaskoně na papala ňamtar - připravují nám, blahoslaveným chudým duchem IDIOTSKÁ NEFALŠOVANÁ PEKLA, a mohou se směle měřit s výtvory českých osvícenců 19. století, jako např. KLAPKOBŘINKOSTROJ (klavír), NOSOČISTOPLENA (kapesník), či NÁPOJIČNÁ VYDMUTINA (láhev). [velký smích]
Rovněž prozatím nejsem zcela rozhodnut, zda téměř absolutní absence čárek ve větné skladbě výše uvedených příspěvků, se mi má jevit výhodou, nebo naopak handicapem. [mrknutí jedním okem]

327085

14.02.2015 10:43

Problém Moskvy: Jednání s imbecily a vazaly

RE: Co vidím já když se ohlédnu...

ROMAN1 85.?.?.?

To je ještě ten LEPŠÍ případ. Já zase vím o třídě na 8 letém gymnasiu (budoucí výkvět národa), kde DLOUHODOBĚ portrét prezidenta stále visí. Bohužel to není portrét Klause, ani Zemana - visí tam bohužel VÁCLAV HAVEL... [bliji]

327068

11.02.2015 13:29

A s nimi přišlo peklo…

RE: Jak zastavit invaze Ruska do jiných zemí...

ROMAN1 85.?.?.?

V jednu chvíli jsem se domníval, že popisuješ historii "civilizování" Ameriky. Severní, a potažmo i jižní. [chechtot]

326841

10.02.2015 18:08

A s nimi přišlo peklo…

RE: So

ROMAN1 85.?.?.?

Celou tu srandu korunuje poznání, že i ta hmota (vesmírný odpad, nebo výsledný produkt - cíl snažení [zmaten]) je vlastně jen zahuštěná energie / vlnění. Potom je blízko k teorii, že všechno je vlastně jen jakási iluze, "zhmotněná" virtuální realita.
Marxistická doktrína materialismu bude ovšem zásadně nesouhlasit... [smích]

326768

10.02.2015 15:16

Protokoly jsou nyní přepisovány

RE: židofobie

ROMAN1 85.?.?.?

Ničeho neobává se mezinárodní Žid více než pravdy, nebo i jen zmínky o pravdě o něm a o jeho plánech.
(Henry Ford)

326747

10.02.2015 15:08

A s nimi přišlo peklo…

RE: So

ROMAN1 85.?.?.?

Jenomže to právě přesně nevíme. Jestli je vědomí (život) v hmotné podobě záměrem, nebo jestli je to pouze vedlejší, nežádoucí (a tudíž parazitický) VEDLEJŠÍ PRODUKT. [zmaten]

326744

10.02.2015 10:19

Protokoly jsou nyní přepisovány

Řekli o protokolech

ROMAN1 85.?.?.?

Poznámky známých osobností:

Tento spis je až příliš strašnou skutečností, než aby mohl býti výmyslem, příliš pevně založen, aby byl pouhým dílem průměrných lidských myšlenek, příliš hlubokým ve své znalosti tajných pramenů života, než aby mohl spočívati na jakémkoli podvodu.
( Henry Ford )


V celku platí o "Protokolech" totéž, co o jízdním řádu: Nezáleží na tom, kdo jízdní řád napsal, ale na tom, zda vlaky podle něho jezdí.
( Jaroslav Slavata )


Pod ochranou ideálů svobody, poskytli jsme Židům svobodu, aby útočili na svobody naše.
( Henry Ford )


Pronásledovaným je dnes výhradně Nežid. Má činiti to, co chce Žid, nečiní-li toho, uráží židovská práva.
( Henry Ford )


Skoro se zdá, že máme již zcela zvláštní mezinárodní právo - židovské, - v němž jsou zaznamenány svobody Židů a služební povinnosti křesťanů.
( Jan Neruda )


Nikdo nepronásleduje tak pečlivě časopisy vzhledem k vlastním věcem, jako Židé. Mnohý nakladatel mohl by to dosvědčiti z vlastní zkušenosti.
( Henry Ford )


Kdo chce ujíti antisemitismu, padne lehce do osidel služebníčkování Židům a toto jest právě tak nedůsledné, jako ono.
( Henry Ford )

326728

10.02.2015 09:43

A s nimi přišlo peklo…

RE: So

ROMAN1 85.?.?.?

Záleží na vašem úhlu pohledu, kdo parazituje na kom a na čom. [mrknutí jedním okem]
Viděno z větší výšky, je parazitem na planetě vlastně celé lidstvo. A potažmo z ještě větší vzdálenosti je to celý systém života jako takový...

326725

09.02.2015 15:31

A s nimi přišlo peklo…

RE: So

ROMAN1 85.?.?.?

>
>
>Otázkou je, jestli nedojde ke kolizi s plánem EU odsunout tam
>evropské cikány.

>
>Možná by to byl zajímavý sociologický experiment. Přesunout
>z celé Evropy tyto dvě problematická etnika na jedno
>teritorium. [smích]

Zajímavé by to rozhodně bylo [chechtot] , ale NEFUNGOVALO BY TO.
Neboť pokud smícháte PARAZITA z dolní vrstvy, s PARAZITEM z horní vrstv, a vynecháte tu střední část = HOSTITELE, dojde nevyhnutelně k migraci obou složek a k hledání hostitele jiného. V lepším případě parazit hyne (ten méně schopný a mobilní).

326676

06.02.2015 08:47

Velká americká slepá ulička

RE: takze co udelat?

ROMAN1 85.?.?.?

Opravuji překlep: ...německej doktor s příjmením na "A"... (Alzheimer)

326488

05.02.2015 14:54

Velká americká slepá ulička

RE: takze co udelat?

ROMAN1 85.?.?.?

Napsal jste to správně, akorát s několikaměsíčním předstihem. A kam z Česka odtáhnou fašoskrajinci je jedno, hlavně aby už to bylo.
Musíte si v tom udělat chronologický pořádek:
Nejprve byl Majdan (s tím, kdo ho vyvolal a kdo ho zaplatil), potom byli opolčenci - separatisti.
Nejprve byly 2 války v Zálivu (s tím, kdo je vyvolal a kdo je vedl), potom tzv. arabské jaro (- dtto -), Lybie (-dtto-), Sýrie (-dtto-) a potom teprve tzv. Islámský stát.
Ale pokud máte problém vzpomenout si, co jste měl včera na oběd, potom je to těžké. Ten německej doktor a příjmením na "A" dovede nadělat hroznou paseku... [velký smích]

326433

05.02.2015 11:15

Velká americká slepá ulička

RE: jak se sedí na lopatě

ROMAN1 85.?.?.?

Tak fajn, když chcete být jako Američan/Angličan, tak si především sbalte vaše švestky a odstěhujte se k nim. Žijte si blaze - na svém a za své. POUZE ZA SVÉ. Přestaňte se srát do kontinentální Evropy i do celého světa. Vašich exportů tzv. "demokracie" made in USA už mají ostatní nejen po krk, ale i nad hlavu. Až to všichni jako vy uděláte, tak věřte, že se ostatnímu světu moc uleví. Pouze se smiřte s tím, že vaše životní úroveň výrazně klesne - tak na pětinu té dnešní. To bude pláče a skřípění zubů! [vyplazený jazyk]
.

326418

29.01.2015 16:11

Rok 2015 – pohyb finančního světa se zrychluje

RE: Příčina všeho zla

ROMAN1 85.?.?.?

Jak to tedy s tím pokrokem je? Škodí lidem či prospívá?
Ono záleží na tom, jestli z toho pokroku těží širší vrstva společnosti, anebo pouze úzká skupina zbohatlíků - ke škodě těch ostatních.
Auta bych do toho nepletl. Tyhle pomíjivosti tu existují v naprosto marginálním časovém období (cca 100 let) a pouze díky extrémně levné a dostupné ropě. Za stejně krátké časové období budou jenom vzpomínkou... Oproti tomu je vynález železnice či elektřiny mnohem prokazatelnějším a trvanlivějším pokrokem pro většinu lidstva.
Sériová výroba by měla přínos pro většinu výhradně v tom případě, kdyby tato činnost byla prováděna pouze ROBOTY a nikoliv OTROKY, jako je tomu dnes. A ZÁROVEŇ kdyby výtěžek (výstup) z této výroby přinášel zisk rovnoměrně celé společnosti - nikoliv vybraným jednotlivcům-vlastníkům. To by bylo možné pouze při všelidovém vlastnictví těchto výrobních prostředků. V opačném případě se takováto činnost (sériová výroba) stává pouze TUPOU ROBOTÁRNOU z ekonomického donucení, ubíjející svobodu ducha. Řemeslná výroba je oproti tomuto povznášející tvořivá činnost. [vyplazený jazyk]

326034

28.01.2015 15:47

Jakou hru dům Saudů hraje?

Nepodléhejte iluzi

ROMAN1 85.?.?.?

Masovější výrobu a nasazení elektromobilů bude podvazovat nedostatek vzácných prvků, jako je Lithium či Neodym. To prvé má dnes nejvíce v rezervě Bolívie (takže tam asi bude snaha časem udělat další Majdan s vývozem "demokracie"), to druhé úspěšně skupuje Čína.
Vodík coby energetický zdroj v pozemských podmínkách je diskutabilní: Je poměrně nebezpečný, nestálý a nedá se snadno získávat (neroste na poli ani se nedá dolovat či těžit - vyrábí se ze zemního plynu, kdyby se měl vyrábět elektrolýzou, byl by minimálně 4x dražší než dnes). Každopádně jeho ERoEI je MENŠÍ NEŽ 1! Což vypovídá za vše. Je to v podstatě hodně nebezpečná baterie s jakousi účinností, podobně jako chemické články.
Obnovitelné zdroje v Evropě již pravděpodobně naráží na limity svého využití v daných zeměpisných šířkách. Ať již je to fotovoltaika, fototermika či využití biomasy. Dnešních 13% možná půjde v budoucnu našponovat (v EU) na 20%, ale to bude tak všechno.
Uskladňování energie při vysoké účinnosti a nízkých nákladech začnu věřit, až někdo úspěšně uvede tuto technologii do běžného provozu a vydrží ji alespoň 5 let rentabilně provozovat. Do té doby je třeba tyto zprávy brát silně s rezervou - jako další bublinu a spekulaci.
Metan je v podstatě zemní plyn -CNG- se svou zákonitostí těžební křivky, která má taktéž víceméně tvar zvonu se svým peakem. Tedy, pokud ten metan nezískáváte prděním krav či podobným způsobem.
Zapomněl jste ještě zmínit energii z jádra (JE).
Já si DOVEDU představit svět bez ropy (či s jejím minimálním využitím). Bude to však hodně nepohodlný a nevlídný svět, alespoň z dnešního úhlu pohledu. [pláč]

Tak či tak, dnešním ROPÁKŮM se manipulací s cenou ropy v rozsahu 50 - 150 - 50 dolarů/brl během několika let povedlo jedno:
Přesvědčit mnohé, že zásoby této přetěžko nahraditelné energie i její cenotvorba jsou ve velmi nezodpovědných, nemorálních, a tudíž nesprávných rukou.
Buďto totiž je této suroviny opravdu dostatek - potom je výše uvedená volatilita ceny naprosto irelevatní - a vypovídá pouze o spekulaci, ziskuchtivosti a chamtivosti současných držitelů této suroviny, kterou si uzurpovali...
Anebo tomu tak není a světová těžba ropy je nenávratně za svým vrcholem (peakem). V tom případě je umělé sražení její ceny naprostým šílenstvím - posílá lidstvo v nanejvýš nevhodné době na trajektorii dalšího uhlovodíkového mejdanu, který nemůže skončit jinak než katastrofou.
Každopádně žijeme v zajímavé době. Užívejme si, dokud to jde. [smích]

325993

14.01.2015 19:46

Tak nám zabili „Harakiri“!

RE: Opravdu ubohý článek

ROMAN1 85.?.?.?

A tak se můžete kouknout například sem. [překvapení]

325167

14.01.2015 13:09

Tak nám zabili „Harakiri“!

RE: Proč jenom nám tam nepřijel Obama?

ROMAN1 85.?.?.?

Asi mu z toho jeblo (a zastřelil se), když zjistil prvopříčiny onoho incidentu...[mrknutí jedním okem]

Jinak, to farizejství a pokrytectví masmédií a politiků nezná míry. Na jaře 1999 (to byla ČR zhruba měsíc v NATO) vybombardovalo letectvo Severoatlantické aliance barbarským způsobem budovu RTS (radio-televizia Srbije) v Bělehradu, a zavraždilo přítomné redaktory a hlasatele. Kde byli tehdy všichni ti solidární a uplakaní novináři? Před rokem zase byli úděsným způsobem zamordováni civilisté (mezi nimi i těhotná žena) v Domě odborů v Oděse. Viníci jsou známi - fanatičtí přívrženci Majdanu - jenomže to jsou dnešní přátelé a nohsledi Západu... Kde byli tehdy Západní TOPpolitici, kteří se dnes tak rádi ukazují před kamerami - v hermeticky uzavřené ulici...!
Je mi z toho na blití [bliji] , jenomže ta klávesnice za to nemůže...

325126

14.01.2015 12:43

Tak nám zabili „Harakiri“!

RE: Stalin byl pod drnem az v roce 1953...

ROMAN1 85.?.?.?

A za souhlas s atentátem se trestalo už i dříve... za Heydricha... [překvapení]

325124

12.01.2015 08:09

Kruhy na vodě

RE: Dobrý námět k zamyšlení

ROMAN1 85.?.?.?

Ano, v tom je jejich síla. Protože ať už jsou jací jsou, jedno se jim upřít nedá. NEJSOU TO POSLUŠNÉ OVCE. Přesněji řečeno, ovčané. Ovčané co na všechno kašlou, případně si jednou za cca 4 roky opakovaně zvolí nějaké rádoby demokraty - a pak jen tupě přihlížejí, jak tito politikáři jednají v rozporu se svými předvolebními sliby a v zájmu někoho úplně jiného než svých voličů. Násilí není řešení, ale ta lhostejnost a odevzdanost původního domorodého obyvatelstva Evropy také ne. A na to Evropané "dojedou", ani k tomu nebude zapotřebí samopalů nějakých fanatiků. [pláč]

324910

09.01.2015 09:32

Tak kdopak nám to vraždí v Paříži?

RE: Strach z cizího

ROMAN1 85.?.?.?

Zbývá si uvědomit, KDO nám tu po léta neustále tuto proimigrantskou politiku vnucoval (a stále ještě vnucuje), KDO mlel nepřetržitě o rasizmu a xenofobii, KDO je propagátorem multi-kulti - JACÍ to jsou politici a ze kterých partají, KOMU patří média, jenž byla doposud jasným propagátorem výše uvedeného (a nyní křičí na poplach za zachování tzv. "demokracie" ), PROČ tato sdělovadla důsledně nasazovala náhubek všem politickým oponentům, kteří se neztotožňovali s oficiální doktrínou promíchávání národů, náboženství, etnik a ras. KOMU byla tato politika ku prospěchu a KDO bude mít nyní politický i materiální prospěch ze zákonitě vznikajícího konfliktu (ať už byl středeční incident oper. false-flag či nikoliv). A KDO nejvíce utrpí.
Skuteční viníci jsou myslícím lidem známi. Konečné oběti rovněž, jsme to totiž my všichni. [naštvaný]

324700

08.01.2015 08:25

Rok 2015 bude o Íránu, Číně a Rusku

RE: Pár dotazů

ROMAN1 85.?.?.?

No vždyť jste si na většinu otázek vlastně odpověděla sama. ÚROK. V dávných dobách (dokud ještě zlato plnilo úlohu oběživa) bylo vybírání úroku hrdelním zločinem - a osvícení panovníci moc dobře věděli, proč tento trest ve své zemi zavedli. [smích]

324613

Tak, věru tak. Doufejme, že Vaše poslední věta bude platná. Bestie se však nevzdá jen tak lehce a bude bít kolem sebe do poslední chvíle. A domácí 5.kolona se rovněž snaží ze všech svých sil.
Oni si již dávno vybrali cestu ze které není návratu, takže teď jim půjde o všechno.

324535

Pan doktor Obrtel si možná vzpomenul na starý republikánský program z poloviny devadesátých let a na nekompromisní stanovisko vůči NATO, které SPR-RSČ vždy zastávala, a zastává jako RSČMS v podstatě dodnes. Většina našich ovčanů však již dávno podlehla jinému - tentokrát německému - doktorovi (viz. nadpis), a oči se jim neotevřely ani v roce 1999 při agresi NATO v Srbsku (tzv. "malé" Jugoslávii), ani při pozdějších příležitostech. Jinak by již dávno svůj odpor k NATO zúročili - třeba v každých volbách, kde jim Republikáni svým neměnným stanoviskem nejen k NATO dávají příležitost... [pláč]

324481

Emitovat vlastní svobodnou měnu bylo v dřívějších dobách svrchované právo každého panovníka, později vlády. Měna byla podložená/představovala/ zlato, stříbro, či jiné vzácnější komodity, které nebylo možné jen tak libovolně zmnožit. Později byla kryta prací činorodého obyvatelstva (např. tzv. říšská měna Německa za A.H.), případně dohromady vším výše uvedeným (socialistické země po II.WW). Dnešní fiat-money jsou "kryty" pouze principiálně nesplatitelnými a stále vzrůstajícími dluhy. A nekonečnou důvěrou naivních, kteří doufají, že dluhy budou splaceny - což by dnes v podstatě vedlo k zániku oběživa.
Na bankovce zničeného Československa bylo uvedeno: BANKOVKA JE KRYTA ZLATEM A OSTATNÍMI AKTIVY STÁTNÍ BANKY ČESKOSLOVENSKÉ. Na dnešní české bankovce je pouze napsáno ČNB - STÁTNÍ TISKÁRNA CENIN. A také, že "padělání bankovek se trestá podle zákona". Přičemž tam není uvedeno, co se přesně tím (pa)děláním myslí a kdo je k tomu (ne)oprávněn. Na Eurech není pro jistotu napsáno NIC. Na US dolaru je oproti tomu uvedeno jasně: TOTO JE LEGÁLNÍ PLATIDLO ZA VEŘEJNÉ A SOUKROMÉ DLUHY...! (Money as Debt.)
A tak bychom se mohli ptát, kdože si vlastně to právo vytvářet měnu uzurpoval, a jakou silou tento švindl protlačuje do celého světa. Ale to už bychom se nebezpečně přiblížili paragrafu 261 a jemu podobným. A i když výše uvedené není pro většinu místních čtenářů žádnou novinkou, je potřeba si tyto skutečnosti neustále připomínat.

324474

03.01.2015 16:16

Sázky jsou vysoké, USA hrají ropnou kartou proti Íránu a Rusku

RE: Podezrele

ROMAN1 85.?.?.?

Je jasné, že ten rozdíl v ceně, který nyní producenti ropy přenechávají spotřebitelům, si v budoucnu vyberou i s úroky. Otázkou zůstává, kdy nastane ten zvrat a ceny opět vystřelí vzhůru. Nejspíš letošní březen/duben.

324312

02.01.2015 15:24

Transevoluce: Věk lidské dekonstrukce

RE: Už to zase začíná

ROMAN1 85.?.?.?

Pokud na tento typ NEKONEČNÉHO seriálu náhodou při prolaďování TV narazím, obvykle ze mě vypadne několik slovních výrazů více méně hrubšího typu, manželka přitaká, děti se zasmějí, a jede se dál. Nebo se použije tlačítko s nápisem OFF. Škoda pouze veliká, že podobné tlačítko někdo v minulosti nenainstaloval na samotnou osobu hlavního aktéra. A že tam příležitost několikráte byla!
Nejhorší však je, že si tento druh "zábavy" platíme jako koncesionáři povinně, ve formě výpalného. Nekonečné seriály o "největším" a "nejskvělejším" z českého kráteru se plynule prolínají s jiným nekonečným seriálem o "holé kosti". [naštvaný]

324285

12.12.2014 10:23

Rusko a Turecko se ukotvují v Euroasii

Eventuality

ROMAN1 85.?.?.?

Tomu se říká - v případě EU - dát si gól do vlastní branky. O Bulharsku ani nemluvě, brzy se asi ujme přirovnání být hloupý jako Bulhar. Ale mám dva dotazy, které mě zajímají:
1) Co se stane, když EU v otázce přijetí Turecka do Unie znovu otočí o 180st a bude se chtít rozšířit i o tuto zemi? Teda pokud by vůbec ještě Turci měli zájem. Turecko je již dávno v NATO (což je jaksi prvotní předpoklad pro přijetí do EU), takže tato podmínka je splněna. Potom by se v podstatě vše ohledně plynu vrátilo do původní koncepce, akorát Bulharsko (a také Maďarsko) by zůstalo mimo hru, nebo leda jako konečný spotřebitel. Ovšem hranice EU by se tak nebezpečně blízko dotýkaly horké válečné zóny na Středním východě.
2) Co se týče plynovodu ze SA přes Sýrii do Turecka, tady je přece možné položit ty trubky a) přímo přes Irák, nebo za b) obejít Sýrii přes Středozemní moře na sever k tureckému pobřeží.
V obou případech je sice geografický terén těžší, ale to je technická otázka, kterou je dnes možno řešit. Že by měl v tomto bodu opět prsty (a své zájmy) Izrael?
[zmaten]

323239

08.12.2014 14:19

Prezident disident

Pro upřesnění

ROMAN1 85.?.?.?

Student "Martin Šmíd" vlastní rekreační hotel v lázeňském městečku KARLOVA STUDÁNKA, blízko nejvyšší moravské hory Praděd. Je "za vodou" a pro nikoho už mrtvolu hrát nebude... [chechtot]

322968

22.11.2014 12:12

Mistr převratů z NED nespouští ČR z očí

RE: no -

ROMAN1 85.?.?.?

Pravdoláska se jen tak nevzdá. Pokud přijdou o letiště, budou chtít vypálit laserem podobiznu té své ikony do přivrácené strany Měsíce. I kdyby na to měl padnout výkon 5 Temelínů na celý rok... [cool]

321733

22.11.2014 00:36

Mail z Prahy

RE: Dvě technické

RSČMS 85.?.?.?

Důležité je, že Zeman je prvním pohusákovským prezidentem, proti němuž vyšli lidé spontánně demonstrovat. A to je první neoddiskutovatelný fakt.

Kecáte Vojto jako vždycky. Prvním pohusákovským prezidentem, proti kterému vyšli lidé spontálně demonstrovat, byl jakýsi HAVEL. Chápu, že je to pro vás Vojto novinka, ale věřte, že vám mohu dodat fotografie i videa z MASOVÝCH protihavlovských demonstrací, protestů a pochodů z Loretánského náměstí přes PRAŽSKÝ HRAD až dolů na Václavák již v roce 1990, 1991 i 1992!!!
Akce se konaly pod hlavičkou Republikánské strany, ale účast na nich byla samozřejmě dobrovolná. Ti lidi měli již tehdy opravdu vážný důvod, aby vyšli z tepla svých domovů - a tou byl jejich protest proti SAMETOVÉMU PODVODU (jehož byl HAVEL hlavní ikonou). A to je neoddiskutovatelný fakt. [naštvaný]

Uvázl jsem v davu ve Spálené ulici. A to je druhý fakt.
Váš problém, že se neumíte v davu pohybovat. Ale že jste se tam rovněž motal, vůbec nepřekvapuje. Vrána k vráně sedá. [chechtot]

321704

21.11.2014 18:03

Projev, který nikdo neslyšel

RE: Ten Václav na koni nebyl král a zájem o jakékoli demonstrace je mizivý

RSČMS 85.?.?.?

Dost jsme se jako republikáni rozmýšleli, jestli na ten svátek zlodějů a tunelářů jet do Prahy podpořit pana Bartoše, anebo jet do Brna na "Den národní jednoty", kterýžto pořádala mládež DSSS.
Nakonec vyhrálo Brno (poněvadž jsme byli rovněž pozváni a máme to podstatně blíž [smích] ) - a bylo to tam rovněž "zajímavé", byť počasí bylo stejně ohavné jako ten "svátek" sám.

321673

21.11.2014 16:46

Projev, který nikdo neslyšel

RE: Malá poznámka

ROMAN1 85.?.?.?

Celá VLSR (velká listopadová sametová revoluce) byla samozřejmě předem zrežírovaný podvod, domluvený na nejvyšší úrovni velmocí. Tak, jak to podrobně popsal ve své ANALÝZE 17.11.89 pan Miroslav Dolejší (opravdový disident a mnohaletý vězeň bolševického režimu). A napsal to již počátkem roku 1990 !!! (Havel byl prý tenkrát "zhnusen")
Důkazem budiž to, že tehdy stačilo, aby z kasáren SA vyjel jeden jediný pluk - a bylo by po celé slavné "revoluci". A že těch dislokovaných sovětských vojsk tady tehdy bylo! Po celém česku...
Ono by asi i stačilo, kdyby do Prahy dojeli Jakešovi milicionáři.
Byli však z nejvyšších míst zastaveni a vráceni, jak víme.
A že hybným momentem převratu bylo přidání se dělníků ke studentům a komediantům? To jistě, ale jen formálně - viz argm. výše. Každá revoluce požírá své děti - v tom tkví historická spravedlnost. Kde je dnes vámi zmiňované ČKD? Kde jsou dnes její dělníci? A jaký má dnes dělník společenský status?! To přece vidí každý kdo neoslepl. [pláč]

321671

14.11.2014 08:37

Nadělal si Washington do vlastního (ropného) hnízda?

RE: Labutí píseň

ROMAN1 85.?.?.?

Patagonie je odtud hodně blízko. A je to zde velmi hezké. Do této oblasti se chtějí stáhnout, až na severní polokouli rozpoutají peklo.

321032

20.10.2014 08:01

Ještě jednou volby

RE: HE

ROMAN1 85.?.?.?

Teď jste ovšem napsal to, co tady všichni víme. Stejné problémy mají na Slovensku, v Maďarsku, Rumunsku... prakticky všude ve střední, východní a dokonce i západní Evropě. O problému se živě diskutuje ve skutečně svobodných médiích, na internetu, i mezi lidmi na veřejnosti. Pouze politici strkají hlavu do písku a mainstream mlčí nebo mlží. Jako o té cikánce z Ostravy, která minulý týden ve Ždáru n/S., ve škole, brutálně ubodala toho 16letého studenta.
Co se týče USA, to Impérium zvolna slábne, snad se ještě dočkáme konce jeho hegemonie a malé státy a národy si vydechnou. K tomu přispívají všichni, kteří pomáhají šířit svobodné informace. A rovněž i ti, jenž ty informace přijímají. Slovo nebo tužka bývá často ostřejší než meč.
Trochu mě ta situace připomíná jednu dobu mých školních let. Měli jsme ve třídě jednoho přičmoudlejšího spolužáka, který byl silnější než všichni ostatní. Rád to dával všem pocítit - šikanoval, terorizoval, občas vybíral "výpalné". Čím více mu každý ustupoval, tím byl drzejší. Dělal to ovšem tajně, na odlehlejších místech - v šatnách, na WC, na školní zahradě, apod.
Stejně to o něm ale neoficiálně brzy všichni věděli a dobrovolně se s ním už nikdo nebavil. A když jeho agresivita dorostla na neúnosnou mez a všichni ho už měli plné zuby, většina z nás se na něj společně domluvila a dostal od nás takovou "deku", že už si potom na nikoho nedovoloval. Po prázdninách byl "odejít" do zvláštní školy a tím byl od něho definitivně pokoj.

319407

19.10.2014 10:25

Ještě jednou volby

RE: HE

ROMAN1 85.?.?.?

(ještě dokončím)
ad4) Moje odpověď již vyplývá i z výše uvedeného, ale ještě dodám: Nepovyšujete se tak trochu nad ostatní? Podle této vaší logiky by volební právo měli mít jen NĚKTEŘÍ občané, mající nějaké obecně uznané zásluhy a kvality. Fajn, to je také jeden možný model (viz. např. film "Hvězdná pěchota"), ale to opravdu chceme? Bude to pak ještě vůbec demokracie, byť okleštěná? A jaké budou KRITÉRIA zásluh? Je dokázáno, že věk není vůbec relevantní - znám spoustu chytrých mladých a spoustu starých hlupáků (kteří budou svou hloupost vystavovat do smrti). A naopak. Takže co? Počet titulů před a za jménem? Opět: Lidé většinou volí (kroužkují, křížkují) kandidáty s tituly. Aniž by třeba ty kandidáty znali či se seznámili s jejich minulostí. Čím více titulů mají, tím více hlasů získávají. A výsledek - velmi často zvolení zastupitelů, u kterých se jejich morálka blíží NULE. Mohl bych uvést bezpočet příkladů, úplná katastrofa, jen z našeho města. Bezcharakterní jedinci bažící po moci a majetku. Kariéristé a narcisové. Takže ani vzdělání není tou jedinou kvalifikací. Takže co ještě?
Proto tvrdím opět, že volební systém by měl být PŘEDEVŠÍM SPRAVEDLIVÝ, tj. 1 OBČAN = 1 HLAS. To, co tu máme v současnosti je PASKVIL, jako mnoho co jiného.
Přeji vám hezký den. [velký smích]

319351

19.10.2014 10:23

Ještě jednou volby

RE: HE

ROMAN1 85.?.?.?

Vaše námitky jsou, s odpuštěním, typické reakce ukřivděného důchodce. Já jsem otcem DVOU pubertálních synů, a vidím to úplně jinak:
ad1) Samozřejmě, že do 15 let by volili za děti jejich rodiče (zák.zást.). Děti jsou sice závislé na rodičích, ale zároveň jsou PLATNÝMI členy většího společenství - národa, státu. Jinými slovy: Pokud rodiče pociťují potřebu zvolit si svého zástupce XY, jistě zároveň věří, že je to takto prospěšné i pro jejich děti. A jelikož děti jsou pro své rodiče i jistou zátěží, bude to pro tyto rodiče i zřejmá satisfakce (odměna), že mohou jít volit jejich jménem za ně. Zároveň by takto stoupla volební váha rodin - kolik členů, tolik potenciálních hlasů. Řeknu to narovinu, je to jednoduché: Nyní je to podle klíče 2 důchodci = 2 hlasy. A třeba typická rodina se 2-3 dětmi = opět 2 hlasy (nebo taky jen jeden!). To se vám zdá SPRAVEDLIVÉ?! Tady jde přece o JASNÉ ZVÝHODNĚNÍ důchodců.
ad2) Budete se možná divit, ale děti mezi 16-18 rokem jsou VELMI VNÍMAVÉ (pokud už nejsou na drogách či alkoholu, ale takovíhle k volbám nechodí ani dospělí). Pokud se zajímají, mají často lepší přehled, než mnozí dospělí. A pořád platí, že jsou platnými členy společnosti, atd., viz.ad1. Jsou sice manipulovatelnější, což vyplývá z nedostatku jejich zkušeností, ale to je opět věc výchovy a rodiny. Já tvrdím, že kvalitní rodina je základ úspěšného státu. A pokud by děti měly jiný názor na věc? No a co? Mají snad staří patent na rozum? Nebo se jen snaží udržet se zuby nehty co nejdéle u moci a rozhodovat, než budou stejně MUSET své žezlo předat mladším? Dříve či později. Vždyť se podívejte, co a koho si ti "staří a moudří" u nás opakovaně volili za uplynulých 25 let!!! [naštvaný]
ad3) Tuto námitku jsem očekával, je zdánlivě logická. Tady ovšem s vaničkou vyléváte i dítě. Nebo zaměňujete důsledek a příčinu. Kdo nutí společnost, aby naprosto nepřiměřeně a nezaslouženě podporovala exponenciální nárůst počtu jedinců nepřizpůsobivých menšin a jejich často "fantastickou" (pro řadového občana z majoritní společnosti) životní úroveň? Kdo neustále přivírá oči nad jejich vzrůstající agresivitou? Kdo neustále žvaní o jakémsi humanismu a toleranci? Odpovězte si sám. ONI to nedělají z lásky k cikánům či arabským přistěhovalcům, ale aby si vychovali své BUDOUCÍ voliče a mohli definitivně rozvrátit tradiční společnost! Tohle je NUTNÉ zarazit v prvním případu - třeba i tím, že se UKONĆÍ vyplácení jakýchkoliv soc. dávek již od 4 dítěte výš. Tedy - máš-li 4 a více dětí, tak jsi asi v takové příznivé situaci, že "na to" máš a tudíž NEPOTŘEBUJEŠ pomoc od státu (společnosti)!
ad4) Moje odpověď již vyplývá i z výše uvedeného, ale ještě dodám: Nepovyšujete se tak trochu nad ostatní? Podle této vaší logiky by volební právo měli mít jen NĚKTEŘÍ občané, majíc

319350

18.10.2014 15:56

Proč ropa klesá

RE: Baranidlo z piesku

ROMAN1 85.?.?.?

Víte, nejhorší pro SA je, že za těch 60 let se u nich díky polygamii neuvěřitelně rozrostla královská rodina Saudů. Všichni jejich členové požívají privilegia hodná vládců raného středověku a pokládají tyto privilegia za své nezcizitelné právo. Na práci si především dovážejí "gastarbaitry" z Indie a Indonésie. Jak budou jejich zdroje vysychat, bude s tím vším konec. Ani to jejich gigaropné pole Ghawar není bezedné a proslýchá se, že je v produkci již dávno za vrcholem Hubbertovy zvonové křivky, čili za zlomem. Saudové nikdy pracovat nemuseli a neví jak práce vypadá. Celá země je jeden sud s prachem a hořícím doutnákem.

319309

18.10.2014 09:22

Ještě jednou volby

RE: HE

ROMAN1 85.?.?.?

Argumenty?

319295

17.10.2014 10:53

Ještě jednou volby

RE: HE

ROMAN1 85.?.?.?

Exponenti současného režimu (demokratůry) se chvástají, že volby máme přímé, rovné, tajné a demokratické. Když odhlédnu od toho, že by se dalo polemizovat s každým výše uvedeným přídomkem, tak volby by měly být především SPRAVEDLIVÉ. Spravedlivé pro VŠECHNY občany země. Tudíž:
1) Pokud politický subjekt dosáhne počty získaných hlasů alespoň na 1 MANDÁT, musí jej obdržet. Jinak se jedná o prachsprostou loupež.
2) Volební právo by měli mít VŠICHNI bezúhonní občané. Protože všichni občané mají nějaký svůj zájem, ať už si to přiznají či nikoliv.
Tedy především i nezletilí, vždyť státní doklad OP dnes může být vystaven od narození. Volit za nezletilého by samozřejmě mohli pouze jeho zákonní zástupci. Jak k tomu v současném systému přijdou mladé rodiny s dětmi? Jsou jasně znevýhodněni, například oproti důchodcům!
V opačném (a horším) případu by totiž bylo spravedlivější, aby bylo volební právo OMEZENO pouze na osoby pracující, a odvádějící státu daň z výdělku.

319259

13.10.2014 21:41

Volby do Senátu: Byla to pro mne úžasná zkušenost

RE: Slovo do pranice

ROMAN1 85.?.?.?

No, s těmi VV je to přeci obecně známo, a více by Vám objasnil pouze nějaký insider od bývalých Véčkařů (což nejsem). Věci Veřejné, dle mého, prostě začaly narušovat mocenskou hegemonii ODS a ODS č.2 - tedy TOP09. Vévéčka přestala plnit přidělenou roli poslušného doplňovače hlasů vládnoucí koalici, a začala si přisvojovat větší roli, než jim byla přidělena dohodou mezi oběma ODSkama. Zkoušeli dělat vlastní politiku (neboť šlo o to zabodovat i v následujících volbách), čimž sypali písek do mocenského soukolí. Proto se stali v tehdejší koalici nadbytečnými, nežádoucími. Stačilo vyrobit aféry, vyšťourat skandály (Vít Bárta, Radek John, Kristina Kočí, atd.), za pomocí spřízněných médií vše rozvířit a stranu roztrhnout. Menší část Véčkařů, v čele s Karolinou Peak (LIDEM), potom "nakoupili", aby zachovali potřebnou hlasovací většinu. Podobně kdysi ODS a spol. postupovala i proti opoziční SPR-RSČ, která příliš vadila na politické scéně. Část jejich poslanců zkorumpovali a donutili jít proti vlastní straně. Ale na to jste se neptal.
Okamura JE "kůň" Víta Bárty, ovšem jaké je jeho skutečné poslání, toť otázka. Rozebíraná problematika by asi přesáhla povolený obsah příspěvku, a s kandidaturou pana editora do senátu přímo nesouvisí.

319055

13.10.2014 11:24

Volby do Senátu: Byla to pro mne úžasná zkušenost

RE: Slovo do pranice

ROMAN1 85.?.?.?

Okamurův ÚSVIT je vlastně projekt Víta Bárty, takové Věci Veřejné č.II. Ví se to, akorát se o tom příliš nemluví. Důkazem je množství VEVEREK, které kandidovaly v minulých volbách za VV, a nyní přeskákaly do Úsvitu (kandidátní listiny v několika městech). Zájemce o skutečnou změnu systému Úsviťáci odmítli.
Podobně je to s Bobošíkovic SUVERENITOU, která se ve městech přetransformovala na všelijaké PATRIOTY apod.
"Dělníci" (DSSS) jsou zase byvalí Sládkovci z radikálnějšího (a zahnědlejšího) křídla SPR-RSČ.
Otázkou zůstává, kdo je A.B.Bartoš a jeho ND. Aby to nakonec nebylo jako s tou (NE)slavnou NÁRODNÍ STRANOU dua Edlmannová-Sedláček.
Mimochodem, Okamura je z jedné půlky MORAVAN, ze čtvrtiny KOREJEC a pouze z 1/4 JAPONEC. [velký smích]

319024

07.10.2014 10:26

Dopis Sobotkovi

RE: Benesh-dekrete

ROMAN1 85.?.?.?

Ale pane Robote, vždyť je to tak prosté. Každý rybář Vám řekne, že na prázdný háček nic nechytíte. Pokud chcete ulovit kořist, musíte dát návnadu. Nebo alespoň příslib.
V roce 89 bylo slibováno, že se zbavíme politického útisku, budeme moci cestovat, svobodně se vyjadřovat, drobně podnikat, atd. A kořist zabrala, věci se daly do pohybu, vždyť to chvíli i fungovalo!
V roce 1992 se už hrálo vyšší kartou a návnada byla větší: Budeme prosperovat (doženeme a předeženeme), můžeme se stát akcionáři, privatizátory, továrníky, kapitalisty. Někteří se už viděli dokonce jako rentiéři. Cosi se také žvanilo o rovnosti šancí. Na Slovensku se rozdmychával nacionalismus hrou na věčně ukřivděné a podceňované Slováky v rámci federace. V Česku zase na povýšenectví a lakotu (zbavme se jich a rázem se budeme mít lépe!) Důsledkem bylo zvolení těch, co rozbili republiku a rozkradli (nechali rozkrást) vše, co mělo nějakou cenu.
Před vstupem do EU se zase slibovalo, že přijetím do Unie se všem skokově zvýší jejich životní úroveň, na úroveň západní Evropy. Atd. Čili úspěšní aktéři ve volbách VŽDY hráli na nejnižší lidské pudy a vášně: CHAMTIVOST, ZÁVIST a LAKOTU. A u těch nesoudných (či naopak velmi dobře informovaných) měli úspěch.
Teď se zase bude slibovat, že definitivním odpojením se od Ruska (v ekonomické sféře), a těsným propojením EU s USA (TTIP), se opět zvýší náš blahobyt na úroveň Ameriky... [chechtot]

318666

Vždyť si to médii zmasírovaná většina národa sama zvolila a po čtvrt století si v tom libovala. Na varování i rady nadbaje.
Přece už v roce 1992 bylo soudnému pozorovateli naprosto jasné, že do ODS či jejich satelitů se přelila ta nejhorší karieristická sebranka z KSČ, zkrze původní OF. V OF se tehdy smíchala s chartisty (pravdoláskovci+osmašedesátníky). Odpovídalo to dohodnutému klíči o přetransformování bolševické moci na moc ekonomicko-politickou, tedy stručně:
1. Nejzkompromitovanější (a většinou i nejstarší) část bolševiků odejde bez trestu do ústraní s vysokými důchody.
2. Méně zkompromitovaná frakce (prospěcháři a kariéristé) tzv."UKOMUNISTŮ" se přelije do ekonomické sféry a stanou se z nich úspěšní velkopodnikatelé - kapitalisté.
3. Nejméně známí prospěcháři z KSČ odhodí rovněž rudé knížky a přes noc se promění v přesvědčené demokraty. Načež se přelijí do tzv."demokratických" pol. stran všeho druhu, kde se brzy přesunou na významné funkce. Někdy bylo potřeba si posypat hlavu popelem.
Dodnes nám tato sebranka vládne, teď už většinou v I.generaci potomků, a začíná nastupovat generace II. Praktikují nám tu kapitalismus podle bolševických představ. Výsledky jejich vládnutí jsou vidět úplně všude, ale nikdo si nechce připustit, že to je "práce" především jejich voličů, kteří si mnohokrát zvolili své zástupce k obrazu svému, ač byli varováni.
Dnešek mě připadá podobný jako rok 1992. Tehdy byl "nejlepší" Havel a Klaus, dneska Babiš a Sobotka. Jedni za 18, druzí bez dvou za dvacet. O fašistech z TOPky klerofašistických válečných štváčích raději ani nehovořit. Jako fašisté jsou zde v Česku už dávno onálepkováni jiní.
Takže si dělám pramalé iluze o tom, jak tyto volby opět dopadnou.
[bliji]

318661

28.08.2014 15:19

Éra chimér

RE: Lidský druh začal jako hybridní potomstvo kance a opice, tvrdil americký vědec.

ROMAN1 85.?.?.?

Vepřové je zastoupeno zcela očividně, ovšem často byla použita i hyena, krysa či vlk. Pokusy byly konány i s lenochodem.
Při pohledu na většinu stáda je zřejmé, že při křížení bylo použito i jehněčí (ovce).
Výsledky každých voleb zase napovídají, že u většiny jedinců došlo ke genové manipulaci s hovězím, zejména v jeho samčí - vykastrované - podobě. Asi od slova "volit".
Jistě by se našly i další příklady. [mrknutí jedním okem]

316300

24.07.2014 12:21

Byla to Putinova raketa!

RE: Velmi pekne cteni od p. Votipky

ROMAN1 85.?.?.?

Opravdu velmi výstižné shrnutí, palec nahoru. Je však nutno si neustále připomínat, že Ukrajina je jen jedna figurka (byť důležitá) na geopolitické šachovnici, ať již to s ní dopadne jakkoliv.
Hlavním cílem černých je porážka krále bílých (RF) a získání jeho bohatství = zdrojů. Černý nemůže polevit ve svém tlaku, neboť čas pracuje proti němu - jeho vlastní zdroje slábnou, vyčerpávají se zvyšujícím tempem a tudíž jej v důsledku nakonec přivedou ke zhroucení. Bílý si tuto jeho slabinu uvědomuje už dávno. Jeho strategií je posilovat obranu a nenechat se "vyštípat" z takticky výhodných či životně důležitých pozic (např. Krym). Žádná strana nemůže (a ani nechce) ustoupit, protože už není kam. Takový ústup by dál vedl neodvratně k porážce. Vydrží-li dnešní stav ještě tak 2-3 roky, mají bílí šanci zvítězit, neboť černému slábnoucí zdroje neumožní udržení ani jeho dosavadní říše. Odhodlá-li se do té doby černý k "výměně", nezůstane na šachovnici prakticky nic a možná ani žádný z králů.
Každopádně ti co táhnou figurami, si své bezpečí zajistí - pokud tedy zahájí výměnu. Na to mají prostředků dostatek. Jestli to však bude kvalitní život, je otázka. Spíše se to bude podobat mezihvězdnému letu na kosmické arše, s výměnami generací.

313959

Stránka: 1 2 3

Káva pro Zvědavce

43

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc září přispělo 84 čtenářů částkou 15 189 korun, což je 43 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Arabská strana Švédska vyzývá k vysídlení těch obyvatel skandinávské země, kteří odmítají multi-kulti hodnoty a etnickou diverzitu18.09.20 19:00 Švédsko 4

Někdo zmlátil cyklisty v Rumburku. Byli to cikáni?17.09.20 17:26 Česká republika 2

Proč hynou statisíce ptáků? A proč se před smrtí chovají divně?17.09.20 11:21 USA 12

Až 90% testů v USA je chybně vyhodnoceno a přiznává to NewYork Times16.09.20 23:02 USA 3

Svědci Covidovi? Je jich 50 a mlátí lidi, kteří nemají náhubek16.09.20 22:14 Česká republika 6

Český COVID teror v metru15.09.20 21:31 Česká republika 9

Vládní pomoc firmám se ukazuje jako velká past15.09.20 09:55 Česká republika 0

Vládní semafor ukazuje nulové riziko - vláda nařídila plošně nosit náhubky12.09.20 12:45 Česká republika 4

Další důkaz funkčnosti švédského modelu při zvládání Covid12.09.20 12:22 Švédsko 7

Likvidace dopravy autem po Praze11.09.20 09:12 Česká republika 6

Nemáte homosexuály, ženy či menšiny? Zapomeňte na Oscara09.09.20 12:14 USA 4

Vakcína proti Covid-19 firmy Astrazeneca se ukazuje jako riziková09.09.20 11:11 Rusko 3

Dr. Hariri - Nová data z CDC ukazují, že na COVID-19 zemřelo jen 6% z původních 160 tisíc08.09.20 23:41 USA 1

Magor Novotný si přeje, aby Zeman a Babiš zemřeli08.09.20 22:29 Česká republika 11

Britský COVID teror v metru07.09.20 23:45 Británie 12

Žárovku vynalezl černoch, říká Biden07.09.20 23:12 USA 5

Policie zatkla těhotnou ženu za sdílení příspěvku na FB proti koronavirovým opatřením06.09.20 14:45 Austrálie 4

Jak dlouho ještě nechají Novotného škodit zájmům této země?06.09.20 12:39 Česká republika 9

Babiš ukázal barvu: Od cesty Vystrčila na Tchaj-wan se nedistancuje04.09.20 16:49 Česká republika 4

Už je to tady: Čína stopla zakázku na česká piana za miliony04.09.20 16:44 Česká republika 5

Měnové kurzy

USD
22,59 Kč
Euro
26,75 Kč
Libra
29,18 Kč
Kanadský dolar
17,11 Kč
Australský dolar
16,47 Kč
Švýcarský frank
24,78 Kč
100 japonských jenů
21,60 Kč
Čínský juan
3,34 Kč
Polský zloty
6,00 Kč
100 maď. forintů
7,42 Kč
Ukrajinská hřivna
0,80 Kč
100 rublů
29,84 Kč
1 unce (31,1g) zlata
44 061,38 Kč
1 unce stříbra
604,65 Kč
Bitcoin
250 775,35 Kč

Poslední aktualizace: 19.9.2020 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?