Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 17 příspěveků, 1 jméno: MARTin - anonym.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

že ta tvrzení nejsou pravdivá nebo aspoň, že ty fotky a výpovědi jsou nedůvěryhodné / podvržené?

Co pokud Asad a jeho vláda tyto činy ve vězeních skutečně páchá? Potom byste souhlasili s jeho odstavením a potrestáním vězením / popravou spolu s těmi, kdo se na tom podíleli?

303507

30.01.2014 14:00

Státní represe ve Francii vedou jen k posílení odporu

RE: Změna režimu?

MARTin - anonym 93.?.?.?

Velmi dobrá a velmi důležitá otázka.

303598

31.01.2014 16:57

Státní represe ve Francii vedou jen k posílení odporu

RE: Změna režimu?

MARTin - anonym 93.?.?.?

Jako nejnerealističtější vidím hned tu první část: "plně svobodný systém bez jakékoli vládnoucí skupiny".

Jak konkrétně si představujete, že by takový systém mohl být prosazen (jaké jsou podmínky jeho vzniku), jak by mohl fungovat (jak se budou přijímat rozhodnutí, kdo je bude vymáhat, kdo bude mít moc legislativní, soudní a kdo výkonnou, ekonomickou...) a jak bude zajištěn proti zneužití, či zvrhnutí se do diktatury?

Jinak osobně si myslím, že současný systém potřebuje mnoho změn a bude velmi těžké (pokud vůbec možné) jich dosáhnout. Prostor pro zásadní změnu režimu, která by vedla k lepšímu, tam ale moc nevidím.

303695

31.01.2014 17:39

Státní represe ve Francii vedou jen k posílení odporu

RE: Změna režimu?

MARTin - anonym 93.?.?.?

Osobně jako témata pro příštích několik desetiletí vidím toto:

1. Sjednocování světa. Doba malých a středních nezávislých národních států míjí. Jakýkoli menší nebo i střední stát může být snadno uvržen do nekonečných bojů a není schopný se bránit pár tisícům profesionálních fanatických zabijáků, kteří budou v žoldu silnějších kočovat po světě. Budou vznikat větší uskupení, které spolu budou soupeřit. To nemusí být tak špatné, jen se to nesmí moc vyhrotit. V současné době probíhá vymezování budoucích hranic mezi těmi bloky. Asi se nevyhneme dalším válkám v zastoupení, organizovaným převratům a dalším podobným hnusům.

2. Živá společnost se silným důrazem na právo. Je třeba vytrvale dávat najevo, že pro lidi je právo důležité a to i v jiných zemích. Je to jediné, co pohne jak korporacemi (hlas spotřebitelů), tak velmocemi (hlas voličů). Díky internetu a dalším prostředkům mohou rychle vznikat podpůrné sítě lidí napříč zeměmi, které mohou mít během několika měsíců tolik členů, že s nimi bude muset počítat jakákoli vládnoucí skupina. Budou důležité jednotlivé osobnosti. Musíme prosadit co největší podíl přímé demokracie. Pokud se to povede, lidé se budou pomalu učit rozhodovat a vládnout si - vlastními chybami.

3. Podporovat rozvoj, důležitost a práva středních a nižších vrstev. Lidé mají šanci pokud se budou aktivně zajímat, budou potřební a ozbrojení. Možná opět zavést nějakou formu základního vojenského výcviku pro masy (muže i ženy bez rozdílu). Nepovinného, ale s výhodami. Ozbrojená, vycvičená populace má šanci se bránit teroristům i chuti vládnoucích skupin o její utiskování.

4. Určitá forma základního příjmu a překopání fungování daní (danit spíš spotřebu než výrobu) bude vzhledem k upadající pracovní síle třeba. S velkými bloky přichází mor nadnárodní byrokracie. Bránit se dá větším podílem přímé demokracie, aktivní snahou populace o podíl na rozhodování a přístupu k informacím...

5. Svobodné informace. Velký boj dneška. Díky za Zvědavce a další zdroje. Pokud se podaří udržet jakž takž svobodný internet, máme částečně vyhráno.

6. Zásadní změny ve finančnictví. Omezení lichvářství. Spekulativních finančních operací... Pokud je třeba banky zachraňovat, měly by být zrušeny/znárodněny. Na poli peněz a finančnictví asi budou podobně dramatické události, jako byly v minulém století na poli vojenském. Tahle doba je o ekonomice a o penězích. Předtím bylo negativním tématem krveprolití zvrhlých diktátorských systémů, války a genocidy, teď je to finanční otroctví a plutokracie.

A tak dále... Vidím to spíš na snahu o evoluci (kterou bude místy asi třeba vynutit a prosadit silou), než o revoluci a změnu režimu jako takového.

303703

01.02.2014 16:09

Státní represe ve Francii vedou jen k posílení odporu

RE: Změna režimu?

MARTin - anonym 93.?.?.?

Jsem. Učil jsem se to a učím se to už pár desítek let, kdy se poznávám, učím se co chci a jak funguji.

A i v páru s manželkou vládu nepotřebujeme, domluvíme se.

Naše díte - to už určitou vládu potřebuje, samo si zatím vládnout nemůže. Takže zde máme první formu vlády ve společnosti - rodičovskou. A to jsme teprve u komunity tří lidí.

Pak si vezměte vesnici, třeba pouhých 1500 lidí. Ani to nemusí být velké město jako je Praha. Někdo vybírá poplatky - za odpad, za psy, lidé se na tom sice domluví, ale platit potom musí, i když se jim nechce. Nejde aby část platila na ostatní. Už na vesnici tedy potřebujete určitou formu vlády (někdo to prostě musí zařizovat, organizovat, někdo k tomu dělá vyúčtování a někdo také musí dokopat ty, kterým se platit nechce). Je to taková ta místní vláda - v podstatě pár lidí, co se pořádně nikomu nezavděčí, v podstatě všem slouží a je to spíš ta organizace, ale vláda to už je. Musí mít práva, aby mohli mít zodpovědnost - mají víc zodpovědnosti, takže musí mít víc práv.

Na úrovni okresu, kraje nebo dokonce státu se už pak jednotliví lidé domlouvají těžko na konkrétních věcech. Je třeba čím dál víc lidí, kteří to rozhodují a organizují skutečně jako profesi - tedy vykonávají vládu na plný úvazek. Někdo plánuje silnice, někdo chytá zločince, někdo je soudí - na to všechno je potřeba mít zvláštní práva i odpovědnost.

A to už neřeším specializované úkoly větších společností - například lidi nesvéprávné, psychicky nemocné, lidi, o které je třeba se postarat a rozhodovat za ně (tedy jim vládnout).

Takže vláda je podle mne potřeba. Čím větší celek, tím abstraktnější záležitosti musí řešit, tím hůř tomu většina lidí rozumí a posoudí to. Je třeba odborníky, je třeba organizátory, je třeba vládce.

Mít nějakou formu vlády je stejně potřebné, jako mít nějakou formu úklidu odpadu. Sám po sobě si uklidím, ale větší komunity na to mají obvykle specialisty. Vláda, zákon a organizovanost nejsou sprostá slova.

303759

01.02.2014 16:22

Státní represe ve Francii vedou jen k posílení odporu

RE: Změna režimu?

MARTin - anonym 93.?.?.?

Do casu Jezise Krista...

Myslite doktrinu krestanstvi? Tam bych rekl, ze to bylo docela dobre formulovane - proste monoteisticke nabozenstvi s pomerne striktne formulovanou moralkou a tradici mnoha staleti bylo obohaceno o nekolik myslenek (Miluj blizniho sveho... blizni je i Samaritan ne jen Zid... sirte uceni mimo Zidy, i puvodni temata jako vsemocny, vsudypritomny a vsevedouci Buh, tema odpusteni a slitovani...) a zacalo byt sireno v prevazne polytheisticke/filosoficke spolecnosti. Rozhodne bylo co sirit - byl tam novy myslenkovy obsah. Dostatecne novy na to, aby lidem stalo za to pro ty myslenky umirat a aby se ty myslenky jasne odlisovaly od dosud v Rimskem a pozdeji i okolnim svete prijimaneho nazoru na svet.

Jezis siril pro mnoho lidi nove myslenky jak to delat a jak to ma fungovat a az to, ze podle tech myslenek zilo stale vic lidi a nechteli se tech myslenek pres pronasledovani vzdat vedlo k tomu, ze ty myslenky byly siroce prijate (a samozrejme do urcite miry prekroucene a zneuzite ve prospech posileni moci).

To, co ted chybi jsou prave ty nove myslenky jak zit a cemu verit. Kdyz budou a kdyz budou dost lakave, cesta jak je prosadit se uz vzdy najde. Nestaci jen nespokojenost se stavajicim stavem, to je pouze nutna podminka.

...mozna myslenka prime demokracie a zakladniho prijmu... by stala za uvahu a vyzkouseni...

303761

03.02.2014 06:23

Státní represe ve Francii vedou jen k posílení odporu

RE: Změna režimu?

MARTin - anonym 93.?.?.?

Dobrá připomínka.

V podstatě jsem v současném systému nemyslel vyloženě přímou demokracii ve stylu, že by všechna rozhodnutí závisela na všech lidech, kteří by je museli vykonávat. To by byla zásadní změna, výměna jednoho systému za jiný. Myslel jsem opět spíš evoluci.

Spíš "narovnání, napřímení" současné demokracie. Tedy větší motivaci, aby se lidé zajímali a podíleli se na rozhodovacím procesu, aby ho sledovali a aby z toho pro ty kdo mají na starosti organizaci a a vládu mohli vyvodit snáze důsledky.

Je fakt, že technika (hlavně internet), umožňuje větší zapojenost běžných lidí do kontroly vlády a jejích činů než kdy předtím bez toho, aby to na společnost vyvíjelo nějak extra velké nároky. A když nic jiného, tak je rozhodně lepší mít společnost, která se cítí součástí rozhodovacího procesu a za jeho výsledky (a hlavně i chyby) se cítí zodpovědná a svému podílu na rozhodování věří.

303842

03.02.2014 06:57

Státní represe ve Francii vedou jen k posílení odporu

RE: Změna režimu?

MARTin - anonym 93.?.?.?

Téměř žádná fakta nelze plně ověřit. To je iluze. Téměř vše je závislé na určitém základním vzorci myšlení - paradigmatu, který sám o sobě je neověřený, ale je přijímán automaticky, bez ověřování.

Celé lidské vnímání a myšlení funguje na základě víry. Dokonce pokud mozek někde něco očekává, tak si tam danou věc doplňuje a člověk ji pak vidí, slyší, cítí (třeba chybějící písmenka do slov, obsahy do nezřetelných tvarů, pocit strachu do nejasných situací) - to vše funguje na principu víry, že to tam je nebo může být.

Navíc člověk sám funguje spíše podvědomě než vědomě (většinu toho co se děje, co vidíme, ve skutečnosti nezpracovává naše vědomí, ale podvědomí a my se zaměřujeme jen na malý výsek), také nevíme obvykle co myšlenkově děláme když spíme. Většina našeho rozhodování je ukryta před námi samotnými (viz různé kořenové vzorce pochycené v raném dětství, které nás výrazně ovlivňují, ale nejsme si vědomi toho, že bychom je dobrovolně přijali a obvykle je nemůžeme jen tak změnit).

To všechno vede k tomu, že člověk je i sám pro sebe v podstatě velkou neznámou. A tak věří, že nějaký je, věří, že nějací jsou jeho nejbližší, věří, že nějaký je svět. 99% toho, co považuje za běžně přijímané, prakticky celá jím akceptovaná realita, je v podstatě jeho víra.

Systematizovaná víra společná pro celou skupinu je nutná pro přežití společnosti. Společnost potřebuje, aby se realita jedinců v ní žijících co nejvíc podobala. To vede ke sdíleným hodnotám (věříte, že vražda je špatná, ale ověřil jste si to někdy skutečně?), ke sdíleným předsudkům (moč je fuj, protože nás to naučili rodiče - kdo si to v dospělosti ověřuje), sdílené kultuře a obvykle také k nějaké formě náboženství.

Například vědecký materialismus, fašismus, komunismus, socialismus, kapitalismus - to všechno jsou v podstatě formy náboženství pro ty, kdo v ně věří. My těm vědcům obvykle nerozumíme, ale my jim věříme, protože se vědě daří lidi přesvědčit, že pro ně zajišťuje pokrok, že je pro ně nezbytná - tak jako by jsme kdysi věřili kněžím, kterým by jsme také nerozuměli.

Mimozemšťan z vašeho příkladu by nejspíš uznával, že s jistotou neví nic. Buď by pak stejně pro zjednodušení svého života přijal určitý styl nazírání na realitu (víru - tedy v podstatě náboženství, i kdyby to měla být věda), případně několik realit, mezi kterými by podle potřeby přepínal a nebo by byl překvapený pokaždé, když by po dalším kroku došlápl na zem, když by narazil na zeď, každý další člověk by pro něj byl zcela novou, neznámou bytostí - prostě žádná předchozí očekávání, žádné předsudky, protože to plyne z víry, že něco nějak bude nebo je, bez ověřování.

303844

10.02.2014 07:28

Základem dobré reklamy je psychologická manipulace

Zajímavý článek

MARTin - anonym 93.?.?.?

Škoda, že nejde trochu víc do hloubky nebo aspoň do šířky (víc konkrétních příkladů a jejich rozbor).

Základní myšlenka, že tento druh reklamy je tak úspěšný, protože je v dnešní době náhražkou spirituality (mystiky, hledání duchovna), je velmi zajímavá.

Takto pojímaná reklama (stále se dělá i klasičtější, založená prostě na chvále produktu) vlastně pomáhá zastírat to, že konzum který propaguje, dělá z lidí vyprázdněné bytosti bez opravdového štěstí, ať už osobního nebo rodinného. Zkrátka proto, že člověk který veškerou svou energii věnuje honbě za přeludem studny, nemá čas se pořádně napít.

304370

14.02.2014 08:13

Svátek lásky nebo války?

Valentýn je komerční svátek,

MARTin - anonym 93.?.?.?

ale i tak je dnes nedůstojné řešit rozmíšky a obviňování mezi muži a ženami. Ať už mají jakékoli zaměření nebo vyznání.

Přeji všem mužům i ženám příjemný den. [smích]

Mimochodem spíš bych si někde rád přečetl dobré tipy na originální dárky, překvapení, věci které potěší (a nebude to hloupý konzum).

304650

14.02.2014 09:20

Ústavní soud: pochybovat je trestné!

Ostuda

MARTin - anonym 93.?.?.?

Toto rozhodnutí soudů a vůbec celý průběh toho řízení je ostudou české jurisdikce.

304661

16.02.2014 21:36

Ústavní soud: pochybovat je trestné!

Trochu obecněji...

MARTin - anonym 93.?.?.?

Co myslíte? Mělo by být zpochybňování nebo popírání holokaustu, případně komunistických zločinů trestné? Asi všichni zde vnímáme, že současná situace (viz tento rozsudek) není spravedlivá.

Jak by tedy tato věc měla být nastavena a posuzována, aby to bylo spravedlivé?

304853

17.02.2014 05:34

Ústavní soud: pochybovat je trestné!

Osobně si myslím,

MARTin - anonym 93.?.?.?

že by v těchto případech mělo být rozlišeno, zda jde prostě o jiný názor, o diskuzi a pochybování a nebo o útočný, agresivní akt. Tam by měla být důsledně uplatňována pomluva, hanobení národa a rasy a případně další podobné věci.

V mnoha případech se nám to samozřejmě nebude líbit, ale ochrana svobody by měla být výš než možnost potrestat pár ignorantů, pokud ti ignoranti neútočí.

Říct, že při holokaustu umřel milión židů, že Angličané nemasakrovali Bůry, že Turci neprováděli genocidu na Arménech, že země je placatá, že jsme nepřistáli na měsíci, že bůh je ve skutečnosti maňásek, kterého mám ve skříni - to nejsou útočné názory, je to prostě značně okrajový názor. Ten by však měl jít svobodně hlásat a hlavně mělo by být v pořádku o něm svobodně diskutovat. Je nezbytné, aby lidé směli svobodně přemýšlet, mluvit a tvořit si vlastní názory.

Veřejně pálit korán (nebo bibli), tvrdit, že mrtvý cikán - dobrý cikán, že všichni židi jsou zloději a je třeba je hladit, ponoukat k útočným válkám, veřejně přát jakékoli konkrétní osobě nebo skupině osob utrpení a smrt protože je jiné rasy, národnosti, pohlaví nebo vyznání - tohle je podle mne ten typ projevů, který by měl být postihován. Jako přestupek a ve zvlášť závažných případech, které vyvolaly zvlášť závažné následky i jako trestný čin.

Zkráceně: ve svobodné společnosti je podle mne v pořádku pochybovat o tom, zda vůbec nějací židé existovali nebo existují. Divné, ale v pořádku. Je špatné tvrdit, že existující židé by měli být vyvražděni. To už je podle mne ten útok, kde svoboda jedné strany je na úkor svobody druhé strany.

Takhle si v současné době myslím, že by ta pravidla měla být nastavena.

304873

17.02.2014 17:40

Ústavní soud: pochybovat je trestné!

RE: Osobně si myslím,

MARTin - anonym 93.?.?.?

Velmi zajímavý pohled z jiného úhlu. Děkuji.

Potřebuji nějaký čas na promyšlení toho, co jste napsal, než k tomu zaujmu nějaký svůj postoj. Nad tím, že by zákon mohl nebo měl být špatný už proto, že stanovuje historická fakta jsem nikdy nepřemýšlel.

304894

25.02.2014 06:48

Posunuje se Ukrajina k občanské válce a velké konfrontaci velmocí?

RE: Einsteinova rovnice č.2

MARTin - anonym 93.?.?.?

Konečný výsledek této rovnice pro celý svět je 42! [mrknutí jedním okem]

305314

25.02.2014 07:04

Může Washington svrhnout tři vlády najednou?

RE: Pan Dolejší z BL by vám vysvětlil, že tomu tak není a vše je přirozený vývoj

MARTin - anonym 93.?.?.?

Podle mne má v tom článku na Britských listech pan Dolejší v mnohém pravdu. Věci skutečně nebývají tak černobílé. Navíc vyčítáme médiím, že očerňují každého, kdo neskáče podle západu/USA... .

Jenže fakt je, že hned v předchozím článku o Ukrajině si můžete všimnout, že pisatel skutečně dělá z protestujících na Ukrajině, ve Venezuele... nesvéprávné blbečky, případně, pokud jim uzná inteligenci, tak rovnou z ciziny placené kolaboranty.

A pan Dolejší má pravdu v tom, že tohle prostě dělají jak klasická média, tak alternativa. Když se lidem nelíbí něčí názor nebo postoj, tak místo aby vyvraceli ten názor nebo ještě lépe aby se snažili ten názor nebo postoj pochopit a poučit se z něj, tak znemožní nositele toho názoru. Je to jednodušší, ale vede to k primitivně černobílému vidění světa a brání to vzájemnému porozumění, které jediné někam skutečně vede.

Takhle jsme pořád v kruhu. My jim nerozumíme, oni nám také ne. My jim nechceme rozumět, oni nám také ne. My je očerníme, abychom nemuseli přemýšlet nad tím, co říkají a proč dělají to co dělají, oni nás také. S tak černými, zlými a cizími bytostmi komunikovat nemůžeme, oni také ne. BOJ!

Takže opravdu pochybuji, že protestující na Ukrajině jsou všichni přitroublí studenti, fašisti nebo placeni z ciziny. Určitě bylo a je mnoho dobrých důvodů, proč protestovat proti Janukovičovi, proč jeho kliku svrhnout.

Ukrajina a Ukrajinci mají objektivní potíže. A je upřímně řečeno drzost, povýšenost a hloupost, když někdo jednu z těch stran sporu kompletně znemožní jen proto, že se nechce zabývat její situací, jejími argumenty a protože si vybral nějaké globální vidění světa a do toho se snaží naškatulkovat všechno a všechny.

Na závěr: děkuji za zajímavý odkaz. [smích]

305315

26.02.2014 15:14

Může Washington svrhnout tři vlády najednou?

RE: Zajímavé je především, jak popírá vliv USA & Co, který je očividný

MARTin - anonym 93.?.?.?

Zajímavé mi na tom přijde to, že pro nás jako pro Českou Republiku není příliš výhodný ani příliš silný západ, ani příliš silné Rusko.

A rozhodně je pro nás nevýhodná válka. Jako jeden z malých států jsme vždy příliš snadno obětováni, příliš snadno zneužiti.

Asi nejvýhodnější je pro nás být obchodní a diplomatickou křižovatkou, kde se stýká vliv západu a východu v době míru. Dostáváme zprávy z obou stran, což zdejším zajišťuje určitou toleranci vůči propagandě a vždy jedna strana může zabránit, aby si s námi ta druhá strana vytírala pozadí příliš násilně.

Samozřejmě i to má své nedostatky, ale je to myslím pořád lepší, než aby si nás jedna ze stran příliš pevně začlenila do svého soukolí (okupace Němci, okupace Sověty...).

Válka, to je úplná konečná. Vojska přes nás půjdou tam, vojska přes nás půjdou zpátky. Sami nemáme na této úrovni mocností vojsko, co by stálo za řeč. Čech válečný štváč = masochista.

Co se týče povahy mocností, není třeba dělat si iluze. Úctu k lidským životům, k lidským právům, cítění s obyčejnými lidmi, ohleduplnost k jiným národům - tu nemají na žádné straně.

Nemělo ji Britské Impérium (Bůrové, Indie, Čína, Afghánistán). Neměla ji Německá Říše (Polsko, koncentráky...). Neměl ji Sovětský svaz (Ukrajina, vysidlování, Afghánistán...). Nemá ji USA / NATO (Vietnam, Kambodža, Jižní Amerika, Irák, Afghánistán...). Nemá ji ani EU, přes všechny své řeči.

Ani nemohou mít. Na všech stranách se totiž nejvíc derou k moci vždy největší gauneři, egoisté a často ji také dosahují ti s nejostřejšími lokty a nejmenšími morálními zábranami. Vrcholná politika je IMHO přehlídka psychopatů. [mrknutí jedním okem]

305392

Káva pro Zvědavce

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Íránského vědce patrně zavraždil Mosad01.12.20 23:07 Írán 5

Co nikdo neříká o lockdown29.11.20 23:02 Neurčeno 0

Seznamte se: Soudruh Vrábel, Vyvolený informátor29.11.20 17:01 USA 1

Policejní robocapové zastavili zločin28.11.20 11:19 Česká republika 6

Jak migranti "obohatili" Švédsko27.11.20 21:12 Švédsko 1

České nemocnice jsou motivovány umístit co nejvíc covidových pacientů na JIPce27.11.20 21:02 Česká republika 2

Vláda se chystá vymývat nám za naše peníze mozky. BigPharma se tetelí radostí27.11.20 17:07 Česká republika 1

Odporné. Jako by to ani nebyli živí tvorové27.11.20 16:50 Dánsko 3

V Georgii a Michiganu byl právě vypuštěn Kraken26.11.20 17:24 USA 0

Sčítání hlasů v USA zřejmě ovlivňuje Harry Potter26.11.20 17:00 USA 7

Virginie: Mezi 5:07-5:12 ráno po volební noci zmizelo 169.000 hlasů26.11.20 16:33 USA 0

Obama napadl Hispánce za masivní podporu Trumpa a následně to od Hispánců schytal 26.11.20 10:59 USA 0

Volební fact-checker Facebooku dal v roce 2017 cenu Bidenovi, zaměstnanci dotují demokraty26.11.20 10:11 USA 0

Nevadský soudce odsouhlasil, aby Trumpův tým předložil soudu své důkazy o volebních podvodech26.11.20 09:21 USA 0

Pensylvánská soudkyně pozastavila certifikaci výsledků voleb 26.11.20 09:05 USA 2

Sadistická vláda nám dovolí nadechnout se, než zase přiškrtí25.11.20 22:48 Česká republika 2

Vývoj náboženství ve světě 1946 - 201925.11.20 12:36 Neurčeno 2

Novinky.cz zase straší covidem v Polsku, skutečnost je zřejmě jiná25.11.20 11:07 Polsko 0

Neuvěřitelně otevřený článek o teroru politické korektnosti na Expres.cz23.11.20 18:31 Česká republika 3

Sidney Powell: It will be BIBLICAL - advokátka bez obalu odhaluje podvody ve volbách23.11.20 13:53 USA 3

Měnové kurzy

USD
21,83 Kč
Euro
26,39 Kč
Libra
29,13 Kč
Kanadský dolar
16,87 Kč
Australský dolar
16,14 Kč
Švýcarský frank
24,36 Kč
100 japonských jenů
20,88 Kč
Čínský juan
3,33 Kč
Polský zloty
5,88 Kč
100 maď. forintů
7,34 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
29,04 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 871,75 Kč
1 unce stříbra
522,63 Kč
Bitcoin
412 058,19 Kč

Poslední aktualizace: 2.12.2020 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?