Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 5 příspěveků, 1 jméno: ppppp.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

16.02.2014 09:21

Československý elektrotechnický a elektronický průmysl 1948 – 1988

RE: Takže len tak namatkovo

ppppp 178.?.?.?

Si jednostranne prísny. Zbytočne zhoršuješ výsledky Tesly, myslíš si, že iní nerobili kiksy a vo väčších sériách?
Ak robili výber pri BC550V, tak ten robili aj pri KC509.
S KF517 išlo pracovať, ale skoro nikto nevedel, pri akom prúde, tam išlo o neznalosť konštruktérov a nedostatok katalógov.
Mal som možnosť porovnávať MAC157/MAB357 s LF357 v dosť náročnom obvode na vstupe osciloskopu a nezistil som rozdiel. Preto si myslím, že lovíš skôr akademicky.
Na SOAR zabúdal ten, kto sa nenamáhal alebo mu bol z iných dôvodov nedostupný konštrukčný katalóg. Bolo to tam uvedené aj pre KD503. Podobný problém vystupoval ale aj pre prípad zahraničných tranzistorov. KD503 v priemysle fungovali a niektoré ešte fungujú doteraz, kým ich nevyhodia z iných dôvodov. Ako 30 rokov žiadny vek pre psa.
Ak by som rovnaké kritérium použil na dnešné FET od IRF, ktoré sú inak skvelé, tak tiež by som sa musel pýtať, prečo ich nemôžem staticky zaťažiť na nominálny prúd, ale reálne iba na 50-70%.
Na Tesle mi vadila technologická nespoľahlivosť mini zelených odporov, používal som iné.

Presvedčenie vo VF technike? Testoval si niekedy šum vo VF zosilňovačoch? KF907/910 boli v tomto špičkové dokonca aj v porovnaní so sortimentom po r.2000, a kto s nimi vedel pracovať, a vlastnosti aj využiť, tak jeho výrobky nezaostávali za zahraničnými. Lepšie boli iba BF966, ale tie nemali ochanu, možno aj preto. Čo ti také chýbalo vo VF? Možno výkonové tranzistory. Mnohí výrobcovia nerobili všetko, aj dnes taký Philips kupuje od Toshiby a vlastnú má z TV iba polovicu skrine. Pritom napríklad sortiment A/D prevodníkov mal taký obrovský, že až neprehľadný. Buď mal naň konkrétne objednávky, alebo sa mu nezaplatil. Pritom dostupnosť v predajnej sieti na nule, iba po stovkách/tisícoch na ústredí vo Viedni.

Námatkovo vezmime si napríklad široko rozšírený v PC zdrojoch TL494, megaséria, a v čipe kiks, ktorý znefunkčňoval prúdovú ochranu. Nepredstaviteľne široký rozptyl parametrov optronov PC817 od rôznych výrobcov (rýchlosť versus zisk). Poriadne široký rozptyl vstupných parametrov obvodov rady LS/HC/HCT od rôznych výrobcov. Všeobecne takmer všade poddimenzované životnosti a prúdy elytov.

Tesla bol/a regionálne silný a významný hráč. Je zbytočné ju z toho rámca vykoreniť, a nevyvážene hodnotiť jej výsledky, nech boli aké boli, vždy sa našla aj kvalita, ktorú keby chcel niekto opäť dosiahnuť, tak má čo robiť. Vždy bola Tesla lepšia v porovnaní s tým, čo tu je dnes. Ešte aj po páde socializmu som viaceré súčiastky kupoval od Tesly, a podobne by sa zrejme chovali aj iní nezaujatí.

304810

17.02.2014 08:16

Ústavní soud: pochybovat je trestné!

RE: Osobně si myslím,

ppppp 178.?.?.?

Nesprávné je na tom to,

že se zákon vyjádruje také k OBSAHU toho, co se už STALO.
Zákon se nemá co vyjádrovat k zjišteným faktum. V historických souvislostech sahá tím jen do kompetence historiku.

Naopak fakty jsou základem pro další postup určený zákonem.

Zákon se proste nemá jak vyjádrit k tomu, zda je jablko více červené/zralé, nebo zelené. Zákon se muže vyjádrit akorát k tomu, že určí míru, na základe jaké barvy je možno jablko odtrhnout. Sám zákon ale tu barvu nemá jak určit. Barva a její míra je použitým faktem.

Zákon, který se zpetne vyjádruje k faktum je principiálne špatný.
Zákon mající za úkol ochranu celku je príčinná souvislost, která nemuže být zauzlována. Pri uplatnení zákona je nutné fakta zkoumat, a ne je určovat, nebo je ovlivňovat.

Další vecí je nesprávná znalost jazyka použitého v zákone a svévolné uplatnení pojmu. Pojem "zpochybňovat" určuje míru zavinení velmi nejasne. Bez konkretizace vubec není jasné, nakolik je jablko červené/zelené, a náznak červeného neznamená, že je jablko zralé, nebo že jeho kustky jsou černé.

Práve na podobné prípady existuje rozhodování, osobní odpovednost a společenský kredit soudce. Soudcové se toho ale zríkají, protože jsou tak levnejší, nepotrebují takový stupeň ochrany a výsad. Odvolají se na "zákon" a nenesou takovou odpovednost i s kuží na trh. Poslanci se také zichrují tím, že jich to podepíše víc, i když jsou to hodne opet jenom loutky. Paradoxne tam, kde existuje trestní činnost jsou soudci mnohem ohroženejší druh, než v prípade politické činnosti. Nebo v politickém prípade je tím více ohroženo jejich místo a uplatnení?

Jak soudce vedel, že ten, koho obviňuje tím neco v dostatečné míre zpochybňuje? Chybí fakty. Narídit zákonem neco "nezpochybňovat" se neliší od určení faktu, a predstavuje čistý diktát. Takový zákon prezentuje diktaturu.
Spochybňování je základním predpokladem pro vzdelávání a (nejenom vedecké) zkoumání. Samo osobe nemá jak predstavovat trestný čin. Jedná se o príklad zákonodárné pozitivní diskriminace, kde jedno slovo v minizákonu úspešne neguje kus listiny lidských práv a svobod. Odpovednost je treba hledat v tech, co takový zákon podepsali.

304877

17.02.2014 08:40

V Austrálii farmář poprvé žaluje kvůli kontaminaci GMO plodinami

kontaminace koho kým

ppppp 178.?.?.?

>případ velmi jasný a Steve Marsh se pokouší vnutit svému sousedu nadbytečné podmínky a pokouší se mu zabránit v pěstování GMO řepky,“ řekl.

Proč ne opačne:

Baxter cílene nebo z nedbalosti poškozuje Marshovi pěstování organické repky.

Nešlo by stanovit ochranná pásma pro oba/všechny? Aby kontaminace klesla na nevýznamnou mez? Stejne prece mohou degenerovat i šlechtené ne-gmo plodiny, i když to ntní úplne srovnatelné.

304878

17.02.2014 19:45

Československý elektrotechnický a elektronický průmysl 1948 – 1988

RE: Takže len tak namatkovo

ppppp 178.?.?.?

Vplyv millerovej kapacity ide znížiť znížením v/v impedancií, alebo prikompenzovať kladnou s.väzbou.
357 ofsetom nezaostával voči iným JFET OZ. Nebol nepoužiteľne vysoký, v bežnom rozptyle 20C dajme tomu 1mV.

KD503 nenáročné výkonové spínače, regulátory, zosilňovače - na to aj bol. Dali sa s ním robiť aj kvalitné zosilňovače, nielen ústredne. Iba to bolo treba aspoň trochu vedieť, a nechcieť od kravy, aby robila aj žirafu.

Výkonové VF neboli, niečo bolo v Rusku. Nad 1GHz tiež nie, ale ani dosť dlho v postsocialistickej predajnej sieti.

494 od všetkých. Išlo o topologickú chybu.
Nepovedal som, že neboli lepšie od 817. Iné od nich lepšie ale neboli dobre dostupné alebo stáli 20x toľko. Vadil mi ich obrovský rozptyl, že jeden nešlo nahradiť druhým. Najlepšie boli od QTC, potom niektoré COSMO. Až po nich SHARP a ostatní.

Niektoré keramiky a plastelyty boli fajn. Tantaly tiež. Bolo treba si vedieť vybrať, a šmejdom sa vyhnúť. Tak ako aj teraz.

Nie celá Tesla vyrábala nepodarené pulzné zdroje, ale niektorí jej konštruktéri, na ktorých to bolo priveľa, alebo nemali aj trochu šťastie. Začalo to B260, ale neskoro vyšli s FETmi. Takže nič moc. Oravákom tiež chvíľu trvalo, kým sa čosi naučili. Nedá sa ale povedať, že západ mal iba kvalitné pulzné zdroje. Divočín v TV som videl ozaj dosť, nedá sa povedať, že aj iní nič neposrali. Aj iné svetoznáme zahraničné firmy posielali ku svojim TV niekoľkostranové servisné listy, čo treba vymeniť/prekopať, ak TV príde na záručnú opravu.
Kurvítkam nepripisujem veľkú váhu, väčšinu porúch majú na svedomí menej zvládnuté konštrukcie.

>Vždy bola Tesla lepšia v porovnaní s tým, čo tu je dnes
To bolo myslené inak, v porovnaní s ničím dnes, žiadnym podobným podnikom, nemal som na mysli komplet kvalitu súčiastok v jednom mechu. Tých chýb na strane Tesly nebolo toľko, že by nešli mnohé opraviť, a fungovať v nejakej podobe ďalej. Chápem iba jednu vec, že hlavne režimom rozmaznaní ľudia by sa prispôsobovali ťažko, nevedeli by si predstaviť, čo to znamená krach, kým by nekrachli.

304904

19.02.2014 08:26

V Austrálii farmář poprvé žaluje kvůli kontaminaci GMO plodinami

RE: Týýý jooo!

ppppp 178.?.?.?

>Pokud o problematice víte tolik, kolik naznačuje Váš příspěvek, neměl byste raději diskutovat na nějakém vědeckém fóru? Zde je to poněkud neužilé.

Podobný text je zde spíše na obtíž. Pozdeji se sice snažíte konkretizovat váš dojem, ale vecné argumenty prakticky chybí.
Vbehl jste sem nový, ani se nerozhlédl, a hned to preválcoval.
Je zbytečné nabízet sebeuspokojující ironii, té je dost všude, a moc toho nereší. Zkuste být rozvážnejší, tady nevedou zájmy parlamentu.

Stavil bych se, že ani vy jste nepochopil, co jsem výše napsal o kontaminaci 2 ne-gmo plodin.

304977

Káva pro Zvědavce

57

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc září přispělo 121 čtenářů částkou 20 084 korun, což je 57 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Cross Club bude mít otevřeno i po 22. hodině25.09.20 14:25 Česká republika 5

Prymula: Chci méně prostoru v médiích pro kritiky svých opatření25.09.20 11:09 Česká republika 3

Média stupňují hysterii strachu, opět šíří poplašné zprávy24.09.20 22:34 Česká republika 1

Dezorientováni Němci chtějí více afrických kobylek. Demonstrují s nápisy "My máme místo"22.09.20 18:59 Německo 9

Obchodní centrum Mercury, České Budějovice: Rouškové gestapo v akci21.09.20 16:29 Česká republika 3

Janek Ledecký: Zůstaňte negativní a buďte pozitivní!21.09.20 00:15 Česká republika 0

Rasistická černoška v letadle: Jsem královna Kalifornie20.09.20 23:33 Neurčeno 3

Arabská strana Švédska vyzývá k vysídlení těch obyvatel skandinávské země, kteří odmítají multi-kulti hodnoty a etnickou diverzitu18.09.20 19:00 Švédsko 6

Někdo zmlátil cyklisty v Rumburku. Byli to cikáni?17.09.20 17:26 Česká republika 2

Proč hynou statisíce ptáků? A proč se před smrtí chovají divně?17.09.20 11:21 USA 15

Až 90% testů v USA je chybně vyhodnoceno a přiznává to NewYork Times16.09.20 23:02 USA 3

Svědci Covidovi? Je jich 50 a mlátí lidi, kteří nemají náhubek16.09.20 22:14 Česká republika 8

Český COVID teror v metru15.09.20 21:31 Česká republika 9

Vládní pomoc firmám se ukazuje jako velká past15.09.20 09:55 Česká republika 1

Vládní semafor ukazuje nulové riziko - vláda nařídila plošně nosit náhubky12.09.20 12:45 Česká republika 4

Další důkaz funkčnosti švédského modelu při zvládání Covid12.09.20 12:22 Švédsko 7

Likvidace dopravy autem po Praze11.09.20 09:12 Česká republika 6

Nemáte homosexuály, ženy či menšiny? Zapomeňte na Oscara09.09.20 12:14 USA 4

Vakcína proti Covid-19 firmy Astrazeneca se ukazuje jako riziková09.09.20 11:11 Rusko 3

Dr. Hariri - Nová data z CDC ukazují, že na COVID-19 zemřelo jen 6% z původních 160 tisíc08.09.20 23:41 USA 1

Měnové kurzy

USD
23,31 Kč
Euro
27,11 Kč
Libra
29,71 Kč
Kanadský dolar
17,41 Kč
Australský dolar
16,38 Kč
Švýcarský frank
25,09 Kč
100 japonských jenů
22,08 Kč
Čínský juan
3,42 Kč
Polský zloty
5,96 Kč
100 maď. forintů
7,46 Kč
Ukrajinská hřivna
0,82 Kč
100 rublů
29,83 Kč
1 unce (31,1g) zlata
43 391,53 Kč
1 unce stříbra
533,73 Kč
Bitcoin
251 452,12 Kč

Poslední aktualizace: 27.9.2020 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?