Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 31 příspěveků, 1 jméno: ppppp.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

10.01.2014 23:45

Otrávení Pacifiku

RE: Nic není náhodou

ppppp 78.?.?.?

Možná jak kde.
Tady se zdál být chvíli indikátorem treba čáp/bocian černý, a moc se mu zde bydlet opet nechce, asi neplatil sociálku a na hnízdo má exekuci. Ostatní druhy fauna/flóra, nezdá se mi, že by pribývalo, asi spíše ubývá. Les, težba, infrastrukturní zátež, neskutečne vysoký a hlavne dlouhodobe neudržitelný odber vody.

302344

11.01.2014 10:32

Otrávení Pacifiku

RE: Nic není náhodou

ppppp 78.?.?.?

Dík za reakci, dovolte v nečem pokus o vyvážení.
Čáp černý chce ticho a relativne čisté potoky, kde jsou žáby, a dá se nad nema lítat. Težba to stežuje, nezrídka nahrnou vetve k potoku rychleji shnít, a delají kravál.

Doufám, že s tou vodou to myslíte ironicky. Prumyslové zóny, sídlište, a výroba zde v okolí navrtaly takové odbery, že poklesla spodní voda pres desítku km od nich, a zóny nejsou ani na jednom míste. Dále klesá. To pocítí zemedelské plodiny.

Nemužete srovnávat wifi prípadne mobil v jejich blízkosti s elektrosmogem. Wifi je relativne silné, a dovedu si predstavit jistý účinek na nervovou soustavu, prenesene i rostlin, protože nervy/cévy mohou fungovat částečne jako anténa.
S vysílači jsem pracoval už jako decko, delal jsem i dost s anténama, VF, a mám opravdu dobre zažité v ruzných souvislostech, jak se EM pole chová. Mezi náma je v tomhle opravdu težko diskutovatelný rozdíl, tak mi snad jen verte, že v tomto problém není. Co muže mít jistý vliv nad rámec slušnosti je blízké pole zmínených a dalších zdroju(tv vysílače, bts).
Kreatury GMO považuji za neco jako farmalobbing, kde výsledky a požadavky na odmenu neodpovídají falšované pridané hodnote. S tou vodou (prípadne počasím) budou mít GMO stejný problém, jako neGMO, navíc je riziko škodlivý závislostí na prípadné zvuli jejich tvorcu. Šlechtení se mi jeví vhodnejší, když už neco.
Samozrejme hurásystém monokultur, které pak propálit ve 100kW a víc aute je k ničemu. Ptá se nekdo, proč musíme takhle jezdit? Nemusíme. Na blbnutí stačí i 50kW, nebo i méne. Oni jenom na predbíhaní. Jenomže 1000x "jenom" je velký účet.

302368

11.01.2014 10:52

Politika roku 2014 a v následných letech

RE: Starý svět se hroutí

ppppp 78.?.?.?

Zkuste si povšimnout, proč je prímá demokracie nastrčená fikce.

Protože obchází kvalifikaci a zkušenosti včetne historických.

Po tom, co Švýcari obsadili kvuli pár našim (vlasti)zrádcum naši blízkou cementárnu zde nakupujeme predražený prímodemokratický švýcarský cement vyrobený u nás z našich surovin. Povedlo se jim to na více místech včetne treba Moravy. Prišli jsme s nima do kontaktu, cože to tam mají. Nic zvláštní, jenom vetší porádek.
Prímodemokraticky ani nemeli referendum, jestli mohou jít lovit do vod SR, ČR a jinde.

Naše bývalá socialistická technologie navršená drobnými bežnými evolučními zmenami najednou produkuje prímodemokraticky Švýcarum peníze jako skrytý kuň v "elektrickém" mlýnu.

Vliv produkce cementu na hospodárství je značný.
Tak prosím už neveštite z koule.

Náš problém je jenom v tom, že furt chceme slyšet nejakou pohádku, co to za nás vyreší. Neušpinit si ruce. Chtít mít garance na to, že jednou nebudu muset nic delat a mít se pritom dobre, jen si hrát. Nebereme práci a život jako taky hru, nerešíme principy a extrémy.

302371

12.01.2014 22:15

Jak americké NGO rozvrací Francii

k samotné informaci z oblasti historie nemám bližší poznatky

ppppp 78.?.?.?

je pripomínám, že jsem shledal Levašov portál na poli techniky za konspirační, netrídí informace s ohledem na overitelnost

302427

13.01.2014 12:34

Demokracie, podvod a šalba – jedno a totéž

Dnešní Demokracie je jen zkrácený název pro

ppppp 78.?.?.?

Degenerace Struktury Nečí Kultury.

V té dnešní podobe rozhodne nejde o "boží dílo", jak se píše výše. Je spíš namíreno proti Bohu, pokud bychom neco takové zbrkle nevyloučili.

Pak je treba rozlišovat mezi ROVNOSTÍ v základních životních/lidských právech (nedeformovaných kupeckou institucí) a DEMOkracií schopností se na nečem zúčastnit a do nečeho mluvit.

Demokracie mi spíše prije jako demonstrační verze aristokracie, která stejne nefunguje, jak by se patrilo.

Současné nezdravé sebevedomí demokracie teží ze subjektivního pocitu duležitosti jedince, která ale reálne neexistuje, stejne jako není možné oddelit svobody a práva jedince od práv okolních jedincu.

Dnešní demokracie včetné té prímé znamená z hlediska hlasování nic, než totální prumerování a házení do 1 pytle. Stejnou váhu hlasu má inženýr jako feťák. Ptám se, nač se pak ve škole známkuje, když v reálném živote má hlas feťáka stejnou cenu, jako hlas inženýra. Prece se v tom hlasování nevyjádrujeme porád dokola k základním lidským právum. Takhle jen šíríme nemocné ROVNOstárství v horší verzi, než tomu bylo za sociku.
Reálná spravedlnost nikde, máme zde anonymní a nečitelné kasty v jednom pytli s demokracií.

302445

13.01.2014 20:47

Politika roku 2014 a v následných letech

RE: Starý svět se hroutí

ppppp 78.?.?.?

Prímá demokracie zcela jiste kvalifikaci v rámci své statistiky obchází, ješte víc, než v zastupitelské, kde je časem možné dosadit správné lidi, pokud se na to dohlédne. Mám vyzkoušené modelove v praxi.

V prímé demokracii v referendu má hlas povaleče stejnou cenu, jako hlas kvalifikovaný. Účast se delá reklamou, a nekoresponduje s duležitostí, nelze namítat, že se referenda účastní jen kvalifikovaní lidé, nebo ti, kterí k tomu opravdu mají co ríct. Tací jsou naopak prumerováni reklamním balastem.
I v současném zastupitelském systému demokracie nefunguje proto, že treba feťák, nebo jiný závislák pokud pujde z nejakých jalových duvodu hlasovat má stejnou váhu hlasu, jako já, co jsem se na pár vecech nadrel a získával zkušenosti.
Vždyť volíme prevážne z billboardu, novin, a informace máme mnohokrát predžvýkané a manipulované.
Stejné volebné právo pro všechny do všech vrstev je NESMYSL v obou systémech. Zastupitelství má k organizované strukture rozhodne blíž, existuje tam proces slekce, výberu, i když za dnešní situace neúčinný. Filosoficky, ani statisticky neprináší smysl, pokud každý mluví do všeho. V tomto smyslu jde o podfuk.

Delal jste nekdy poslance v obvodu, nebo ve vsi? Já ano, tak neco málo o tom vím. Sbíral jste nekdy hlasy osobne? Sotva, jinak by jste nepsal co jste napsal. Já jsem to delal, a jednotlivé možnosti jsou mi známé. Málokdo s tema lidma opravdu komunikuje. Všechno beží stylem fanklub. Každý chce získat co nejvíc hlasu pokud možno bez velkého úsilí. Výsledek s tím koresponduje.
Ponekolikáté opakuju prestaňte to trápit s tou prímou demokracií, když jste nepochopil, ani, proč si vlastní cement kupujeme ze prímodemokratického Švýcarska. Vy nevíte vubec, o čem mluvíte. Budu si asi muset vymyslet nejaký slogan, aby to bylo na tomhle už smetišti lépe videt.

302473

14.01.2014 10:41

Mossad a Bush naplánovali a provedli 9/11

je to asi úplná blbost

ppppp 78.?.?.?

že dvojičky zlikvidovaly jaderné zbrane, ješte tak pentagon raketa mohla, ale dvojičky težko. Radioaktivita dnes není meritelná jako ve stredoveku.

302499

14.01.2014 10:56

Popálená Natálka a téměř ubitý Patrik. Jak pokračují jejich příběhy?

souhlasím s teorií 5.kolony

ppppp 78.?.?.?

která se používá k vydírání a zastrašování majoritní populace vytvárející gro HDP.

Ta teorie zatím úspešne počítá také s tím, že se budeme mydlit mezi sebou. Protože kdybychom drželi pospolu, a nenechali se vydírat pohodlím, netolerovali anonymne jednající poslance, tak by jsme byli na tom lépe.

Opet jenom musím pripomenout to nejduležitejší, a tím je NADBYTEčNOST a tím škodlivost pojmu RASISMUS v zákone. Jak zákon, tak listina lidských práv a svobod v čl.20 deklaruje rovnost pred zákonem z hlediska práv a sankcí. Tato rovnost je vzápetí zpochybnena čl.21, který jednostranne privileguje "nerasizmus", stejne jako v zákonech obsažený pojem rasizmus. Pojem rasizmus je nic než klín, zavádející dvojí metr, sloužící potenciálnímu veliteli 5.kolony. Prenechme pojem RASA biologii, historii a nemíchejme ho do zákonu, když mají platit stejne pro všechny.

Podobný klín a dvojí metr zanechávají po sobe i jiné kategorie, jako práva homosexuálu, práva národnostních a náboženských skupin, a také témer jakýchkoliv skupin, které se chtejí viditelne vymezit, a pak z toho težit na účet zbytku. Dokonce i megaspolečnosti, retezce, koncerny, kartely.

Je treba opravdu domyslet, co to znamená stejná práva v nečem.
A že nemuže být stejný a stejnejší, nebo rovný a rovnejší.

302501

14.01.2014 11:23

Politika roku 2014 a v následných letech

RE: Starý svět se hroutí

ppppp 78.?.?.?

Jen hrube zjednodušene.
Ke konci socialismu dostaveli nedaleko pomerne moderní cementárnu, podílely se na tom hodne i české firmy.
Po prevratu 89 nekdo prišel s tím, že cementárna je neproduktivní, má dluhy, a dohodli se s nadnárodním koncernem cementáren Holderbank, že "odkoupí dluhy", nebo doplatí za insolvenci.
Získali tím na oplátku asi 40% podíl v akciích. Cementárna jela na plyn a mazut. Rekli, že uhlí je levnejší, tak dodelali jednu linku na mletí uhlí investične sotva 10% z puvodních investic v areálu. Dík pro ne výhodnému kurzu a slibem na modernejší automatizaci (ve skutečnosti jen 2-3x predražené vuči treba americkým zabehnutým a overeným produktum, oproti jejich nabízenému systému v dobe smlouvy ješte nefunkčnímu, co v podstate získali spíš zakázku na vývoj).Tím navýšili základní jmení na 60%, zmenili mezitím ješte i jméno holdingu, a cementárnu považují za svou. Cement se vyrábí s drobnými zmenami stejne, jako kdysi, ale zisky už tečou ze státu pryč.

...Proto že jsem pochopil, že jeden človek je málo, a spíše je to velká ztráta energie tlačit pred sebou válec s porouchaným volantem. Víc užitku možná delám v technice. Zustala akorát zkušenost, co popisuju, kde jsem si naplno uvedomoval, co znamená, když spolu nakonec hlasují umele vytvorené fankluby podle sympatií, a na komunikaci s voliči není čas, nebo to voliči ve skutečnosti ani nechtejí a neumí rešit, a mám tam být za ne kryt jejich duverou a predešlými referencemi. To je prirozene i logické, jen dost nečitelné. Výsledkem celého je napríklad, že odmítám princip tvorby koalic. Koalice je antistrukturní prvek, komplikující funkci zastupitelského stromu.
Pokud uznáme, že hlasy všech v jednom sezení ať mají stejnou váhu.
Dále poznatek, že ti nejméne schopní pociťují nejvetší potrebu se horizontálne grupovat a tvorit "čertovy spolky" bez odpovednosti konkrétního jedince.

302502

14.01.2014 21:32

Mossad a Bush naplánovali a provedli 9/11

RE: je to asi úplná blbost

ppppp 78.?.?.?

Vraťte se na základku a prolistujte matematicko-fyzikální tabulky.

To mel také udelat ten idiot, co začal šírit fámy o tekutém železe.

Žádné roztavené železo, nebo ocel není nikde reálne dokumentováno.

Pozdeji to nekterí upravili na tekutý kov. Podle popisovaných vlastností hliník/jeho slitina.

Nádrž zmíneného letadla má dostatečnou výhrevnost na oslabení významného objemu nosníku, ztrátu pevnosti a následného pádu mrakodrapu. Kdo tvrdí opak, ať čte radeji beletrii a ne techniku.

Nebo se pokuste nejprve sám sobe vysvetlit, proč drevorubec pokácí strom s krátkodobým výkonem lidských svalu 200-300W, nebo motorkou s výkonem nekolik kW, pričem strom sám nese v sobe velkou energii, jak deformační, tak spalnou.

Skelná lahev se také rozbije nepatrnou energií v pomeru k obsažené. Stejne tak jednou kostičkou domina je možné jich pokácet klidne tunu. Také stačí preseknout lano/retez v jednom maličkém míste, aby všechno lehlo. Vám proste podobné souvislosti zcela zjevne unikají. VVN stožár jak jen povalí obyčejný vítr, stačí, když na nem nevhod prdne jedna príčka, a pak se zkroutí celý.

302555

15.01.2014 09:27

Mossad a Bush naplánovali a provedli 9/11

RE: je to asi úplná blbost

ppppp 78.?.?.?

Pokud by vám sloužila excelentne aspoň logika, tak by jste musel pripustit, že jsem se na tu práci mohl dívat, a dokonce pochopit, než neco napíšu.

Pokud by vám sloužila excelentne duslednost, tak by jste si umel dohledat, kde jsem napsal o tom, proč si myslím, že simulace z Brna je sice napohled vedecká, ale nezohlednuje správne reálná data. Mít na stole počítač se softem, co delali jiní a provádet na stole nereálné simulace, na to není treba titul docenta. Delali reklamu softu, to je asi vše, co svedli. Videl jsem i lepší simulace bez zbytečné a hlavne nekvalitní omáčky.

Pokud by jste dokonce nahlížel na vec opravdu z pohledu fyziky, tak by jste o mých argumentech takhle sotva polemizoval, ale psal neco k veci.

Nejsem žádný bubeník, ale mám za sebou i nejaké výsledky na poli techniky a klidne i fyziky. Vače logika napovídá, že jste studoval lépe než já, pracujete v oboru lépe než já, no a já to otáčím.

Já jsem si naopak spočítal, že energie deformace tríštení podlaží muže být výrazne menší, než potenciální energie podlaží pri pádu o výšku podlaží. Takže domino-palačinkový efekt je nanejvýš pravdepodobný. Podle toho, co píšete jste nezvládl ani toto. Cizí perí, pane.

302588

15.01.2014 09:36

Mossad a Bush naplánovali a provedli 9/11

RE: je to asi úplná blbost

ppppp 78.?.?.?

Ocel zdaleka není excelentní vodič tepla. Proto je tak efektivní rezání laserem, plazmou, svárení. Pokud takto argumentujete, musíte uvést hledisko a okolnosti.

Roztavená OCEL není nikde zdokumentována, shlédl jsem desítky videí, obrázku a zpráv. Je dokumentován tekutý KOV/METAL. To jsou dost ruzné pojmy.

Vetšina paliva docela jiste neshorela pri nárazu. Chybel pro to patričný objem vzduchu a promíchání paliva s ním. Vetšina paliva se naopak hydraulicky vtlačila do objektu. Buchla jen ta část, která byla dostatečne roztríštena.

302589

15.01.2014 11:19

Demokracie, podvod a šalba – jedno a totéž

RE: Demokracie sama o sobě zákonitě zdegeneruje ve svou parodii,

ppppp 78.?.?.?

Ani to by nestačilo.
Bolo by treba sa pozrieť, kde vzniká reálna pridaná hodnota, a kde fiktívna. Pretože nie je jedno, či dotyčný plátca daní vyrába chlieb, alebo žije plusmínus viacmenej z toho, že si naň nahodí 200% maržu a tvrdí o sebe, že je distribútor/predajca.
Podobne ak niekto prenajíma objekty, ku ktorým ktovieako prišiel, ale postavi na ziskoch z toho aj nové mesto.
Poriadok od podlahy.

Zadefinovať približné výšky a váhy reálnej pridanej hodnoty.
Alebo aspoň vyradiť činnosti, ktorých pridaná hodnota je zjavne blízka nule napríklad z hľadiska kvalifikácie alebo spoločenských noriem.
Prisúdiť priemerný vplyv vzdelania, ktoré tiež predstavuje určitý spoločenský certifikát. (Blbý vysokoškolák je blbý skôr preto, že ho pustili ak nesplnil kritériá, inak je zbytočné to hodnotiť, že takí existujú nie je dôvod na zrušenie škôl, ani na paušálne označenie väčšiny takých blbých). Vzdelanie je predpoklad, že človek niečím prešiel, a chápe aj zložitejšie úrovne, než je populizmus a reklama. Je to aj spoločenská investícia, aj toho jednotlivca, nejedná sa o konzum.

Hlasovanie by malo vychádzať z nejakého počtu bodov odvodeného od rámcovo tabuľkovej pridanej hodnoty, vzdelania a dosiahnutého spoločenského postavenia a výsledkov. Priklonil by som sa k stupnici povedzme 1:100, pretože s podobnou pravdepodobnosťou sa v spoločnosti vyskytujú aj vysoko pokrokoví, aj vysoko neúspešní/rizikoví jedinci. Pokrokovosť tu chápem ako schopnosť civilizačne pokročiť v danej situácii bez zhoršenia.

Aby jeden človek, ktorý niečo vie a dokáže prehlasoval 100 takých, čo by sa neváhali priživovať, keby mohli. Podobným spôsobom to funguje aj v spoločenstvách zvierat v prírode, tak nechápem, prečo by ľudia mali na tom byť horšie a priemerovať sa dekadenciou. Funguje to tak aj v armádach, tak prečo to naraz v hospodárstve máme úplne popierať. Je nám to vnútené často nadnárodne tými, čo to zneužívajú a vládnu potichu naozaj štýlom vodu kážu, víno pijú. Dnešná demokracia je vnútený systém zosadenia všetkých na jedinú horizontálnu úroveň, semtam akože kopček, parlament, protest, petícia nič neznamená, keď zavedené "priame, rovné a rovnocenné" hlasovanie bráni kvalite.

302602

15.01.2014 18:01

Mossad a Bush naplánovali a provedli 9/11

RE: je to asi úplná blbost

ppppp 78.?.?.?

>že bych tam viděl pokroucené zohýbané nosníky ne. Jako ustřelené, upálené šikmým řezem ano. I svědectví hasiče že v troskách je požár a louže roztaveného kovu.

Máte problém si v mori balastu najít objektivní informace.
Co jsem si našel fotky sám, tak tam byla hromada vzorku supertlustých nosníku presne tak pokroucených, jak lze očekávat.

Co jste videl šikme seríznuté, tak to opravdu byly upálené, ale až po akci.

Nebyl to hasič, ale vetšinou jeden udržbár, který tohle vyplivnul do sveta. Roztavený mohl tam být tak hliník, co ovšem zásadne mení situaci. Také umí prenést hromadu tepla.

302634

15.01.2014 18:11

Mossad a Bush naplánovali a provedli 9/11

RE: je to asi úplná blbost

ppppp 78.?.?.?

>Neexistuje žiadna priama ani nepriama úmera medzi tvrdosťou materiálu a deformačnými silami, ktoré na objekt pôsobia a už vôbec ale vôbec neexistuje vzťah medzi tvrdosťou materiálu a jeho výhrevnosťou....

...niekde som písal o tvrdosti materiálu? Nikde nevidím.
Písal som o deformačnej energii. V Jouloch. Potom o potenciálnej energii, v Jouloch. A nakoniec o výhrevnosti, tiež v Jouloch. Všetky tie energie možno porovnávať, nie nadarmo majú spoločnú jednotku.
Ale prezradím ešte, že sa dá vypočítať deformačná práca/energia napríklad z pevnosti(nie tvrdosti) a modulu pružnosti, napr.wiki.

302635

15.01.2014 21:15

Mossad a Bush naplánovali a provedli 9/11

RE: je to asi úplná blbost

ppppp 78.?.?.?

Stavet mužete. Staví je i další lidé, co si neumí veci spočítat, dohlédnou tak po konec svého humna a stačí jim to.

Stavím stroje také. Dokážu si navíc veci početne overovat. Vy tady veštíte, protože kdyby jste mluvil v číslech, tak by vám došlo, jaký nesmysl tvrdíte. Ta "rychlost"(zrychlení) je dána pomerem destrukční energie podlaží k úbytku polohové energie podlaží na dráze podlaží. Opakuju toto ponekolikáté ve stejném smyslu, a podle toho poznám, kdo vubec ví o čem mluví, a co po nekom jen opakuje. Vy jste na tohle nereagoval, protože se nejspíš nemáte čeho chytit.

Statisticky spíš velká vetšina budov se hroutí rychlostí "témer volného pádu". Že o tom nevíte vypovídá o tom, že nevíte, z čeho se ta rychlost odvíjí. Postavil jsem ruzných stroju dost, a nereálné predstavy o oceli a železobetonu máte spíš vy.
Neco jako ocel zásadne pád budovy nezpomalí a sklo nezrychlí. Rychlost pádu nesouvisí s použitím oceli, jen s deformační energií. Pokud je blízká úbytku potenciální, tak až v takovém prípade rychlost pádu významne klesá. To by také ta budova byla o hodne dražší.

...No a z Nemcovy diferenciální rovnice pádu budovy si nehodlám cvrknout. Proste do ní odmítl dosadit neco, co by melo jiný výsledek, než potreboval. Rešil jsem i složitejší veci, než ta jeho populistická simulace pro laiky. To jakobych šel teď na základku a začal se delat pred detmi moudrý do doby, než by prišel nekdo, kdo by rozumel, o čem točím.
Podobnou rovnici má hromada prírodních jevu, a úroveň prednášky ve videu bych hodnotil spíš jako zjednodušený príklad pro začátečníky, než neco blízké realite. Tvrzení 1:30 o tom, že blíže nespecifikovaná část hmoty padá "vedle" je odborne smešné, zavádející, a jen dokazuje, že použitý model v reálu nestačí.
Pochybné je také nazývat sílu odporem (Odpor sloupu), každé má jinou jednotku. Často jen mluví od veci. S jeho viskozním útlumem si muže udelat výsledek, jaký chce. Pokus zamontovat do viskózního útlumu pevnost by se projevilo jako blbost.

Vubec nikde nejsou zohledneny rázy pri hroucení podlaží, pan rešil budovu ze zcukernatelého medu, nebo tajícího vosku. Povážlivé až fatální zjednodušení.
Metoda je off topic. Prý jim to nikdo nezpochybnil... spíše se nikdo s takovým podradným modelem nechtel zabývat. Nelíbilo se to i čtenári v komentári.

302642

15.01.2014 22:00

Mossad a Bush naplánovali a provedli 9/11

RE: je to asi úplná blbost

ppppp 78.?.?.?

Není tomu tak dávno, když mi jeden čerstvý PhD. vysvetloval perpetum mobile z magnetu na excentru, protože nebyl schopen pochopit rozklad sil ve složitejší soustave, než jedna kružnice a bod. Podobných expertu je samozrejme na tisícky hlavne v americe, postačí jen, aby se občas sjednotili jako proletári.

Navíc jsem a-priori nepoprel, že by se ve všech prípadech o demolici jednat nemohlo, čtete prosím pozorneji, odstraňuji pouze zjevne nesmyslné logické bahno, které vrší hromada lidí a zasírá tím okolí. Proste nechci, aby meli prednost diletanti, kterým nekdo jiný má utírat zadek.

Nač ale napríklad nákladná obsáhlá vedecká práce o termitu, když nejsou schopni svuj nasbíraný prach bez "extrakce" zapálit. K čemu je tohle dobré?

Budova se v pohode mohla zhroutit do svého pudorysu i bez rízené demolice. Kolejnic vevnitr proto mela dost, a nebyl ani dost velký "vítr" aby to nejako ovlivnil. Nejaké obvyklé tornádo typu Katrina by sotva stačilo. Pudr vás trápit nemusí. Prenechte maskérum. Nebo zkusit demoverzi v merítku, a mužem dumat pak nad videem. Do té doby by bylo užitečnejší se zbytečne nezlobit.

302644

16.01.2014 08:51

Mossad a Bush naplánovali a provedli 9/11

RE: je to asi úplná blbost

ppppp 78.?.?.?

Mýliš sa. Od tvrdosti závisí iba to, ktorý materiál sa reže, deformuje, a nie to, aká energia bude pri delení spotrebovaná. Tú v prvom rade určuje pevnosť, potom aj húževnatosť/prieťažnosť, zásoba plasticity, a trecie koeficienty. Pevnosť hlavne preto, že po jej prekročení nastáva tečenie a nevratné, neželané zmeny.

Pri pílení dreva je potrebný výkon daný hlavne vratnou a deformačnou prácou v strihu s potrebou hradiť navyše parazitnú treciu prácu. Výhrevnosť nemá vplyv na deformačnú prácu, ani som to netvrdil, uviedol som ju ako analógiu k mernému teplu celej hmoty oceľových nosníkov, ktoré podobne nesúvisí s lokálnym prehriatím a lokálnou stratou pevnosti. Malo ísť o priblíženie, ako malá energia dokáže manipulovať s veľkou, a že treba rozlišovať, čo je čo. Niektorí totiž argumentujú, že "tak veľké teplo" sa nemohlo nikde nabrať. Ani sa nemuselo, ak by pochopili súvislosti.

Delenie dreva vo väčšine prípadov predstavuje strih (cirkulár, motorová aj ručná píla, nožnice). Sekera kombinovane strih/ťah, či už po vláknach, alebo naprieč.

Ako je možné porovnávat kilogramy, tak aj Jouly, tvoj príklad zbytočne chytá za slovo, nikde netvrdím, že oceľ=hliník=betón.

302655

16.01.2014 14:52

Mossad a Bush naplánovali a provedli 9/11

RE: Já

ppppp 78.?.?.?

ale notak....olympic má snad k tomu 2 písničky...

Základem je neanonymita. Ponekolikáté se pod své výroky podepisuju, takže žádný Zimmerman. Pokud má jít o vecnou konfrontaci argumentu a seriozní dialog, tak pro mne každý anonym znamená zhruba totéž, co kocourkovské strašidlo, pokud jen plácá, že píšu blbosti.
Nebráním se ani vecnému osobnímu dialogu na rozdíl od pivních inženýru, pokud nekomu na nečem seriozne záleží.

Mám zde mail, má práce, reference, oblast zájmu jsou známé. 1000 anonymních inženýru znamená hruba tolik, co žádný inženýr, pokud neznám konkrétní jméno a oblast jeho reálné práce. Teoretik ve všem muže být po ukončení Vš každý, a jsou to spíš miliony. Vata.

Nejvíce se mi líbilo jedno ruské technické forum, kde byl prístup podmínený absolvováním testu. Mel jsem co delat, abych jej svedl. Jsem si jistý, že z tech 1000 inženýru by jej svedlo rekneme snad 10.

Vše co tím chci ríct, že korektní diskuse je pouze, když mluví každý za sebe, a netahá do toho anonymní stranické vetšiny, krome snad pár výjimek s rezervou. Naopak tech 1000 inženýru se profilovalo jako neschopní, když neumí logicky odpovedet na jednoduché otázky. Váhu má jen konkrétní jméno, konkrétní osobnost i s výsledkama, a ne stranické protokoly a monstra ve vinohradu.

Nemám patent na rozum, ale prosím nechte ty zjevné blbosti, pri kterých nepapírovému inženýrovi zustává rozum stát. Zkuste nekdo občas respektovat, že ne všechno je jen ten papír, a že jsou i lidé, co s vecma trvale žijí a nedelají výprodeje. Omlouvám se, opravdu za své vzdelání a praxi nemužu [chechtot]
Naštestí je tenhle server dobrý v tom, že se zde mísí relativne slušní lidé, s velmi pozoruhodnýma názorama a pripomínkama.

Peter Rzyman

302672

16.01.2014 15:02

Mossad a Bush naplánovali a provedli 9/11

RE: 1

ppppp 78.?.?.?

>hliník prochází ocelí, dopravní letadla létají ve 350 metrech stejnou rychlostí jako v deseti kilometrech, a petrolej mění ocel na prach v okamžení, doklady teroristů jsou nehořlavé atd.

Pane nepodsouvejte mi zjevné nesmysly, nemanipulujte a nepište jsem offtopic "svuj životopis", rozmelňujete a balastíte pokus o vecnou diskusi.

- jak hliník, tak i "sprostá" voda utrhne ocel kdykoli obyčejným tlakem

- letet horizontálne 800km/h ve 350m není žádný problém, dukazem jsou nárazy do kopcu.

- doklad teroristu tam mohl být odkudkoliv, nemusí mít nic společné s pravou príčinou zhroucení

- dedukce s petrolejem je opravdu moc slabá

302673

17.01.2014 10:12

Mossad a Bush naplánovali a provedli 9/11

RE: 1

ppppp 78.?.?.?

>dokládá především to, že sovětská rozvědka již v osmdesátých letech věděla, že ve wtc je nouzový demoliční systém na principu podzemní jaderné nálože, která způsobí její následné rozrušení a kolaps

Kdyby vám neunikly nekteré mé príspevky, tak by jste vedel, že možnost nouzové demolice jsem zde dávneji navrhl i sám, asi i první. Akorát ne jaderné. To považuju za blbost i teď, takové neco není vubec nezbytné. Predpokládal jsem nosníky naplnené termitem, nebo nejaké jiné tajné části, které by zajistily sesun budovy. S takovým nečím nechteli na verejnost, mohou to mít i jiné budovy. Nebo se "1000 inženýru" brání dukazum poddimenzování tím, že mlží.

Zapálitelný termit se zatím nenašel, tak proč ty vedecké práce kolem pseudotermitu? Hliníková barva má podobne vysokou bilanci v kalorimetru. Pokud najdou skutečný termit, který horí, tak to vezmu jako fakt, jinak ne. Stejne tak žvásty kolem roztavené oceli. Nikde taková není a svedectví o ní jsou nelogické.
Neodmítl jsem ani možnou demolici wtc7, nikde to netvrdím.
Že ale hliník dokáže pretrhnout ocel o tom není pochyb. Že paliva bylo dost na oslabení ocelových nosníku také ne.
Pseudoveda simulací jako z Brna, nebo Nemec je úplne zjevná, to je pro deti, když to nejste schopni nekterí pochopit(šetrím si reakce) tak se do toho nemontujte. Simulace opravdu pro deti. Takoví docenti jsou jen papíroví úredníci.

Opakuji, že já spíš konspiraci čelím, a vadí mi, že jak do oficiálních, tak do konspiračních informací jsou zavádeny zrejmé nesmysly. Dukazem jejich úspešnosti je i zmatek v téhle diskusi. Klidne bych "konspiraci" uznal, kdyby byla kvalitní a neobsahovala zmínené nesmysly, které jsou pro mne jen indikátorem toho, že nemluví pravdu.
Kdo zalže jednou, težko mu pak dále verit.

>vypovídající o totální ignoranci, jde tu především o poměry sil, takže voda obvykle okolo oceli teče
To není pravda. Pri takové rychlosti se nejprve uplatní tlak z obrovské zmeny hybnosti, který utrhne klidne i ocel. Na stejném principu fungují i turbiny. Tam také voda než proteče nejprve odevzdá skoro celou energii, a to pri mnohem nižších rychlostech.

Link na domino/palačinkový efekt.
http://www.youtube.com/watch?v=5C_1IuZY8-I
Stačila dostatečná iniciace, zbytek šel sám a správnou rychlostí.

Jinak dost odbíháte pánové od veci, a nutíte me opakovat co jsem napsal z toho duvodu, že nedáte adekvátní protiargument, jenom odbočky, pak se pozdeji ptáte na totéž.

302710

17.01.2014 10:25

Mossad a Bush naplánovali a provedli 9/11

RE: je to asi úplná blbost

ppppp 78.?.?.?

> jak zarputile trváte na svém

Mýlíte se. Já na svém netrvám. Neumíte prinést vecný argument, který by mel primerenou váhu alespoň pro človeka, který zvládá strední školu. Príliš domýšlíte.

Rezy pod úhlem mají zcela racionální duvody. Zeptejte se tech, co rozebírají konstrukce a neveštite.

Vertikální nosníky jsou naopak duvodem proč palačinky dobre fungují. Nepomohlo, ani když jsem napovedel o pomeru energií podlaží, tak buď studujte, nebo se vyjádrujte s vetším respektem.

Povšimnete si laskave, že jsem nikde nevyloučil, že si to nemohli sundat sami, napríklad nouzove. Snažím se jen z procesu vyloučit úplné blbosti, kterými se diskreditují obe strany, a vadí mi, je mi podezrelé, proč tam ty blbosti vnášejí. Vyjádruju se k tomu presneji i nove níže. Taktéž jsem nevyloučil, že za pády mohou být odpovedné skutečná letadla.

302711

17.01.2014 10:40

Mossad a Bush naplánovali a provedli 9/11

RE: je to asi úplná blbost

ppppp 78.?.?.?

>A teď zkus vysvětlit, jak spadla WT7, ty palačinkový efekte. Tam tu ocelovou konstrukci (jak do zblbnutí opakuješ) rozpustilo palivo přečerpané z WT1 nebo WT2?

Pokud pominu tvuj "humor", tak ve wtc7 byly dokumentovány jezírka tekutého kovu.

Tekutý kov(nejspíš hliník) tam odnekud nejspíš pritekl, nebo neco zajímavé roztálo.

Taky si wtc7 mohli sundat. O to se nikde nepru. Doba pádu by ale byla prakticky stejná, a ptám se, za jakým účelem tím matou lidi, když tvrdí, že budova spadla proto rychle, že jí pomohli.

Doba/rychlost pádu prakticky nezávisí od zpusobu iniciace, pokud iniciace stačí na pád budovy. Závisí pouze od pomeru destrukční energie podlaží k potenciální energii posunu o podlaží. Ptám se proč argumentovali jednostranne. Nesouhlasil jsem s tímto pseudoargumentem.

Kapišto?

302712

17.01.2014 10:52

Mossad a Bush naplánovali a provedli 9/11

RE: je to asi úplná blbost

ppppp 78.?.?.?

Jste mimo realitu. Nosník klade ten odpor, o kterém píšete jen pokud drží. Po vybočení nebo ztráte pevnosti, která je témer 100% už pri stlačení o nekolik málo jednotek procent nemá útlum témer žádný. V podobném pomeru nastává i spomalení oproti volnému pádu, rozdíl je opravdu nepatrný. Je to o konkrétních číslech a energiích. Kdyby jste si to alespoň orientačne spočítal, jako já, tak by vám vyšlo, že je to v pohode možné.

Ani nikde na svete ješte nezkolaboval most kvuli vetru. Najdete si to video, kde železobeton pripomíná kus hadru.

302713

17.01.2014 18:35

Mossad a Bush naplánovali a provedli 9/11

RE: 1

ppppp 78.?.?.?

"Nouzove" jsem nemyslel i s popravou lidi, podsunutí nechápu.

>Takže ti říkám, že jsem si to spočítal také, vyšlo mi, že to není možné a tím pádej jsi totální analfabet.

Napsal jsem aspoň, co jsem počítal, a porovnával. Dejme test. Napiš mi energii a potrebnou výšku pádu, která je potrebná na rozdrcení betonové kostky z betonu trídy napr. B20, se stranou 1m pri pádu na ideálne tvrdou a pevnou podlahu. Klidne 50% chyba. To bylo to první, co jsem si spočítal.

Ty jsi dosud neuvedl vubec nic. Kdyby aspoň neco, tak by šlo porovnat energie, nebo ne/souhlasit s metodou. Proto tvuj hlas zatím nemá cenu, a ani muj RESPEKT.

>Ale samozřejmě, zejména pokud se jedná o hliníkový plech, který je 50 x tenčí, než železný profil, které má přetrhnout, o tom není už vůbec žádných pochyb.

V momente nárazu a komprese nikde nebyl už žádný "alobal", jenom zlisovaná docela plastická hmota, která nestratila ani chlup své hmotnosti, a jen málo kinetické energie. Možná nevíte, že hliníkové profily i s tloušťkou nekolik cm se pres matrici protlačují z ingotu tuhého hliníku a ne roztaveného.

>páč dle pětipéčka je hliník rozený kráječ oceli. Stačí jen dodat potřebnou hybnost.

Hliníková strela pri dostatečné rychlosti prerazí ocel v pohode, nepoužívá se, že má malou zásobu kinetické energie na prekonání ztrát odporem Vzduchu.
Jednorázove za vysoké rychlosti i hliníkový "meč" rozsekne ocelový profil, zbytečné mu jen být ostrý, stačí prut kruhového prurezu. Ve zbytku doporučuji se zdokonalit ve čtení technického textu. Zde ve vláknu jsem psal neco o tvrdosti.


Pisateli 46. a fanklubum:
Ocel se nikde nerozpadla na prach. Nikde dukazy o práškovém Fe. Zustala v deformovaném stavu. Zarazená do zeme, odvezená atd. Nevyparila se. Nikde dukazy o kondenzaci par a ocelových zrcadlech. Neanihilovala. Nic takové neznáme. Buh se také neprihlásil. Na neco jsem zapomel?

Ani termit po reakci, ani neshorený. Po reakci je struska, popel s jasným složením, žádné pojivo ani prášek, pred reakcí je kompaktní, nebo prášek, ale hlavne umí po zapálení prímo horet. Nic z toho, jen zmatek.

>>Na stejném principu fungují i turbiny.
>a proto jsou celé roztrhané už toho raději nech

Píšu o principu. Voda neprojde dírama, a neobteče ji bez účinku stejne, jako voda, nebo plastický hliník utrhne ocel, když je mu v ceste. Dostatečne silný proud roztrhá i turbinu. Účelem turbiny není samozničení. Kdyby wtc bylo dimenzováno na náraz boeingu, tak se nic moc nestane stejne jako turbine. Letadlo zjevne utrhlo nosníky na plášti skeletu. Kdyby bylo z bláta, nebo vosku, tak je výsledek z mechanického hlediska dost podobný.... ale teda sory, hydraulice rozumí už dnes každý debil... a monstrumstrašidlo si nahání mezi prostým lidem svou sílu.

302730

17.01.2014 21:36

Mossad a Bush naplánovali a provedli 9/11

RE: 1

ppppp 78.?.?.?

Ne pane, v budovách všichni uznáváme, bylo oceli mnoho.
Nikde nezbyl žádný odpovídající ocelový prach, ani nic podobné typu oxid, apod. Ani transmutace, nebo anihilace tomu nesvedčí. Biblické zázraky, nebo šamany a dýmy ponechme stranou.
Nezdá se vám, že jste si tím dal logický mat?

302735

18.01.2014 12:09

Mossad a Bush naplánovali a provedli 9/11

RE: zde cely clanek

ppppp 78.?.?.?

>Hořící letecký petrolej nemá teplotu na to, aby roztavil ocel ( jeden z architektů WTC svého času prohlásil, že „ ocelové nosníky WTC odolají teplu až 2.000 stupňů Celsia) , roztavené nosníky by byly zprohýbané (nikoliv přelomené)

Nikdo normální, kdo jednou videl roztavenou ocel nebude tvrdit, že šlo o ocel. Navíc údaj o teplotní odolnosti je relativní až nesmyslný. Ocel pri 800C má jen 10% své puvodní pevnosti:

>Svědci tvrdí, že kaluže roztavené ocele byly nalezené od úrovně několika nižších podlaží až do nejnižšího suterénu, a ve výtahových šachtách jak obou věží, tak v přízemí budovy číslo 7 ( NASA zde měřila teplotu 16.9.01) Kaluže roztavené ocele po několik týdnů potvrzovali ti, kteří se podíleli na odstraňování trosek, např. Ken Holden, jenž organizoval odvoz sutin, před Komisí 1.4.03 uvedl, že „ v suterénu bylo takové horko, že roztavený kov kapal po stěnách jako voda „ …

Opet nekdo, kto neumí rozlišit hliník od oceli. Často jde o chybnou iniciativu v prekladu steel/metal, nebo o prostou zámenu pojmu s dojmama na americké strane. Dnešní novinár nebo podobný informátor je pramálo odpovedný za podobnou chybu.

>Novinář William Langewiesche, jenž měl jako jediný novinář během odklizovacích prací povolení k neomezenému vstupu na Ground Zero, před Komisí uvedl, že :“ Proudy roztaveného kovu vytékaly z rozžhavených jader po rozlomených zdech ještě několik týdnů “ … Alison Geih, která vedla vědecký tým, který zjišt´oval dopady kouře a požárů na lidské zdraví v časopise Johns Hopkins Public Health Magazine z konce září 01 uvedla : “ Ohně stále intenzívně hoří, stále v nich nacházejí kaluže roztavené ocele“ …Ron Burger, další lékařský specialista, dorazil na Ground Zero 12.9., pro National Environmental Health Association ze 9/03 uvedl : “ Bylo tam nesnesitelné horko, když jsem uviděl potoky roztavené ocele, vzpomněl jsem si na sopečnou lávu „ …

Láva se podobá mnohem spíš na tekutý hliník než ocel. Tekutá ocel je oslnive bílá a jiskrí. Je to spíš opet svedectví o velkém množství roztaveného hliníku, který prenese dostatek tepla k nosníkum, aby je mohl oslabit. Tekutá ocel je hysterie šírící se jen mnoha hlavami.

302759

18.01.2014 12:20

Mossad a Bush naplánovali a provedli 9/11

RE: zde cely clanek

ppppp 78.?.?.?

Jo a nevidel jsem ze stovek snímek na netu ani jedinou, která by potvrdila, že nejaký nosník byl opravdu natavený/roztavený (krome umelého odstraňování zbytku do šrotu). Nikde žádné zbytky zjevne roztavené oceli, jenom spečence, kde muže být hliník a struska z okolního bordelu. Proč nikde není seriozní analýza techhle zbytku? I v muzeu mají odložené podobné hroudy, ale v každé jsou zretelne videt zbytky nosníku v nepretaveném stavu, pouze deformované, nebo nečím napečené.

302760

18.01.2014 20:02

Mossad a Bush naplánovali a provedli 9/11

souhrnná reakce

ppppp 78.?.?.?

hestroy 302718:
>že železo ztratí 100% své pevnosti při stlačení o pár procent, to může napsat opravdu už jen úplný ...

To ano. Já jsem napsal neco úplne jiného, je treba občas pochopit i smysl textu. Chování se nosníku není zdaleka totéž, co chování se materiálu nosníku.
Dekuji za korekci "kdybyste", opravdu nevím všechno.

nick 77...302510:
>Ano, 10 vteřin kdy tam byla teplota od lepšího petroleje při nedokonalém spalování na zlomek minuty maximálně 800C° Jistě železo měkne a ztrácí vlastnosti právě od těchto teplot, ale na tu masu by se musely sjet cisterny ze všech letišť

Chybí vám predstava o tom, že paliva v nádrži bylo z hlediska výhrevnosti s velkou rezervou dostatek na zmeknutí požadovaného kritického objemu oceli nosníku. Transport mohl obstarat tekutý hliník. Má dostatečné merné teplo.

asi jirka_bezejména 87...302754
>jsi už celý popletený, ty laboratoře, které výzkum prachu z wtc zveřejnily, samozřejmě uvádí i železný prach... podívej, působíš už hystericky, já přeci nechci, abys vyměnil palačinkové náboženství za jiné

NE, nikde jsem takovou zmínku o adekvátní koncentraci ocelového prachu nevidel. Výzkumnou práci o vzorkách prachu smerovanou k existenci termitu jsem četl. Domino/palačinky nemusím za nic vymenit, platí prakticky pro jakýkoliv scenár. Potenciální a destrukční energie podlaží nejsou žádné náboženství.


Opakovane pripomínám, že jsem nikde nevyloučil, že nic z toho, nebo všechno nemohli sundat. Nežeru jen primitivní pseudovedecké výzkumy typu "takhle rovne a takhle rychle to nemohlo spadnout", "takhle to nemohlo horet", "hliníkové letadlo nemohlo projít ocelí", "musel tam být termit, protože se našel volný hliník". Mohlo a nemusel. Vylučuju pseudodukazy a očekávám tvrdší a serioznejší informaci. Dávneji kdo si pamatuje, tak jsem pripustil i verzi odpálení servisovaného podlaží. Ale patrične silné dukazy ve více smerech buď chybí, nebo jsou mlženy balastem.

302769

19.01.2014 21:28

Mossad a Bush naplánovali a provedli 9/11

RE: 1

ppppp 78.?.?.?

>když s nimi obrovskou rychlostí flákneme proti sobě, skončí tak, že hliníková přesekne ocelovou? No dobře.
...Ale ne, ty dokonce tvrdíš, že ta hliníková tyč by přesekla ocelovou, i kdyby měla ocelová desetkrát větší průměr!!!

Buď tak laskavý a s mými výroky nemanipuluj.

Preseknou, nebo spíše utrhnou se pri dost vysoké rychlosti obe.
Pri rychlém pokusu obtéct materiál prudce vzrostou tlaky.

Já zde psal furt jen o tom, že hliníkové letadlo prorazilo plášť budovy, jako reakci na nesmysly nekterých, podle nichž letadlo "nemohlo vniknout dovnitr". Mohlo. Utrhlo, nebo zdeformovalo pár nosníku plášte hlavne v oblasti spoju, a než vyčerpalo zásobu kinetické energie, tak tam vlítlo. Nikde jsem netvrdil, že letadlo useklo komplet centrální nosníky. Zpusob utržení nosníku je dobre patrný z fotky díry po letadle. Zjevne se trhaly poblíž spoju, skupiny jsou zrejmé. Tvrdím to, co je i dobre videt, nač do toho cpeš furt nejaké náboženství.

Proste odmítáš spolu s kolegy chápat dusledky obyčejného tlaku a kinetické energie. Letadlo by utrhlo nejaké nosníky a prolítlo dovnitr, i kdyby bylo ze dreva, nebo vosku. Stačí aby melo patričnou hmotnost a rychlost. Stačí vzít do dusledku nekteré bouračky. Proč treba ocelové auto i s motorem neprosekne/nenastrihne tlustší strom z obyčejného dreva, i pri vysoké rychlosti kolikrát seškrábe jen kuru. Ani se do nej nezakousne, ale zplacatí, nebo se samo roztrhne. Šlo by podobne zlomit/roztrhnout i meč.

302809

20.01.2014 01:20

Mossad a Bush naplánovali a provedli 9/11

RE: souhrnná reakce

ppppp 78.?.?.?

Výsmech obetem jste naopak všichni, co príliš konspirujete a nesnažíte se být objektivní. Posledne ten ničema a cynik Chalezov. Vymyslel jaderní výbuch, a že mu to pak nesedí témer v ničem ho nesere. Už jsem dríve napsal, proč.

Mne úplne stačí, že "ocelový prášek", co tam mel zustat proste "zmizel".

Docela žasnu, kolik lidem nefungují smysly/oči ani rozum, a kolik jich bylo schopno sežrat, že letadlo do budovy nevlítlo.

Naposled ti pripomínám, zjisti si, kolik tun vážilo to letadlo a prípadne kolik "ekologické" energie predstavuje palivo.
Za docela nepravdepodobné považuju, že bys zvládl i kinetickou energii letadla a strižnou práci nekterého nosníku. Tloušťka tvého Al plášte je úplne bezpredmetná. Kinetickou energii nese hmotnost, a ne tloušťka. Ta muže nést akorát hlavu na krku.

Skutečný konstruktér budu spíš já, než ti, co papouškují. Mám pro to i pár dukazu. Pod své výroky jsem se zde podepsal, a dá se dopátrat referencí. Mužeš udelat totéž, jinak te mám za papouška z džungle.

302816

Káva pro Zvědavce

37

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 75 čtenářů částkou 13 073 korun, což je 37 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Soud v Německu rozhodl, že omezit zavírací dobu restaurací není opodstatněné19.10.20 21:32 Německo 1

Co je s panem prezidentem?17.10.20 09:47 Česká republika 7

Je třeba říci dost, burcuje Klaus. Nejsme ve válce, nestrašte mrazáky s mrtvolami14.10.20 11:11 Česká republika 3

Erouška je pochybná aplikace s placebo negativním efektem14.10.20 10:15 Česká republika 5

Ve stavu nebezpečí si schválí cokoli bez demokratické kontroly13.10.20 19:31 Česká republika 0

Maďarská poslankyně skartovala knihu dětškých pohádek plnou gayů a leseb, aktivisté ječí13.10.20 18:08 Maďarsko 2

Absurdita článků z dění na pařížských předměstích nadále roste13.10.20 16:51 Francie 0

Marián Kotleba se rozdáním 3 šeků po 1488 eurech dopustil ideozločinu a půjde sedět12.10.20 21:56 Slovensko 12

Počty zemřelých loni a dnes09.10.20 15:21 Česká republika 6

Studenti na slavné Karlové univerzitě chtějí "bezpohlavní systém"09.10.20 00:10 Česká republika 2

Byla pandemie plánována?08.10.20 21:48 Neurčeno 8

Hoří, hoří a ne a ne spadnout08.10.20 21:23 Jižní Korea 11

Vláda tvrdě zpřísňuje opatření. Na 14 dní se zavřou ZOO, bazény, posilovny, kulturní i sportovní akce08.10.20 16:43 Česká republika 7

Zákon o šmírování internetu vojáky prošel dál08.10.20 15:37 Česká republika 0

Už je to tady: Očkovaní na covid nebudou muset nosit roušky08.10.20 13:19 Česká republika 6

FB smazal Trumpovi 2x příspěvek, ve kterém píše, že chřipka je horší než covid07.10.20 10:35 USA 2

Zločin proti lidskosti06.10.20 21:22 Německo 0

Prymulovi jen tak přistál na účtu milión korun06.10.20 09:50 Česká republika 3

Petice proti náhubkům, testům na covid19 a dalším opatřením04.10.20 17:58 Česká republika 11

Švédsko otáčí? Nechce krimigranty z Řecka03.10.20 14:22 Švédsko 0

Měnové kurzy

USD
23,13 Kč
Euro
27,27 Kč
Libra
30,06 Kč
Kanadský dolar
17,58 Kč
Australský dolar
16,40 Kč
Švýcarský frank
25,44 Kč
100 japonských jenů
21,94 Kč
Čínský juan
3,46 Kč
Polský zloty
5,96 Kč
100 maď. forintů
7,47 Kč
Ukrajinská hřivna
0,82 Kč
100 rublů
29,83 Kč
1 unce (31,1g) zlata
44 144,38 Kč
1 unce stříbra
545,56 Kč
Bitcoin
273 073,65 Kč

Poslední aktualizace: 19.10.2020 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?