Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 22 příspěveků, 1 jméno: ppppp.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

16.12.2013 12:02

Havloidé útočí i na Ukrajině

Havloidé všech krajin spojte se

ppppp 95.?.?.?

Spontánní fajn článek. Neco bych doplnil. Babiš podle mne havloid není, ale vždy existuje možnost mého omylu. Koho by jste chtel ale proti havloidum postavit? Demokratickou ulici? Demokracie je nefunkční podvrh, stejne jako jím je komunismus. Tolik lidí dokáže organizačne zvládat jenom struktura, co obsahuje vertikální výstuže (zastoupení, profesní vztahy nadrízený/podrízený). Rovni si mužeme být jen na jakési základní úrovni, ale zdaleka ne ve všech oblastech společenského a hlavne hospodárského života. Z tohoto hlediska ja Babiš dobrá volba, protože reší i výrobu a nejenom "čisté" perpetomobilistické prachy jako spekulanti. Je to človek, který na rozdíl od mnohých neuhýbá od práce. Nechápu, proč toto lidem vadí. Ostatním na neco podobné chybí pozice, všechno ošulit nejde. Prodává snad Babiš neco do zahraničí, jako to taky odklepli lidumilové od Mečiara po Dzurindu? Copak nebyly v ty dny v ourade? Proč mám já zde kupovat predražený švýcarský cement, když tu cementárnu zde komplet postavili naši lidé za spolupráce s moravskými a českými subjekty?

5. kolona typu kličko, jacenjuk, švarcenberk, ashtonová, velvyslanci... na leva-net se objevil názor, že ashtonová jenom žehlí ješte vetší možné zlo vlivu usa, ale poprvé Levašov je konspirační podvodník, a podruhé politici pred lidmi by nemeli hrát až takové zákulisí. Když je tech negativních prípadu víc, tak proč bych mel predpokládat, že to ten politik delá naopak jenom-jako? To pak muže delat klidne co chce, a vždycky to zduvodní. Boxer v parlamentu nemá co delat, neví co chce. Nedelá v ekonomice, tak nač se tam ten teoretik hrabe. Velkou hubu není problém udelat konkurz "československo má talent" po hospodách.
Chybí funkční a seriozní vertikální karierní postupy. Místo toho se opíjíme demo-ideologií, v čem všem ješte ta hloupost vezí?

300818

16.12.2013 19:05

Havloidé útočí i na Ukrajině

RE: Havloidé všech krajin spojte se

ppppp 95.?.?.?

Patrne podle nečeho soudíte. Hypoteticky bych se vsadil, že budu také uvažovat o tom, že je lump, když (Babiš) potopí nejakou strategickou výrobní fabriku, nebo ji prodá cizincum. Je také dost dobre možné, že to, co delá v jeho brandži ani jinak nejde.
Neco jsem se snažil si o nem prečíst, ale zatím jsem nenašel na nej nic, co bych z principu odmítl. STB neberu vážne, tam mohl "spolupracovat" opravdu kdokoliv, bez konkrétních souvislostí ke konkrétnímu prípadu reči o tom nemají smysl. Poslal snad on nekoho do Jáchymova, nebo k tomu prispel? Tito by se meli ukázat verejnosti a ne hromada zastíracích jmen ve zdravotní kartotéce.

300840

16.12.2013 21:19

Havloidé útočí i na Ukrajině

RE: Havloidé všech krajin spojte se

ppppp 95.?.?.?

Jenže čiste technicky existuje logická možnost, že to delá proto, aby dal veci do lepšího porádku, než jsou. A to se v podobném objemu také nedá udelat šetrením do prasátka. Demokracie nemá šanci čelit infekci, rozmelní a sprumeruje se v ní skoro všechno.
Ty body 1,2,3 by musel udelat také človek, co chce dát vecem kvalifikovane lepší rád. Jenom dlouhodobé plány jsou dostatečne strategické. Copak velké korporace kolikrát nedotují nekteré produkty, aby v konkurenci utopili menší subjekty, které nemají tak velkou akumulační schopnost? Takhle presne položily naše retezce typu Lídl, Tesco nedalekou Senickou mlíkárnu, co delala opravdu kvalitní a nepančované jogurty. Teď mám na stole místo jogurtu ruzne dezerty, často zahraniční, hezký obal obsah umelý a o ničem. Ten tlak na nákupní ceny mlíkárna nevydržela. Spíše podprumerní zákazníci opet určili, co má být ten prumer. Tomu jsou schopni čelit jenom "Babišové", i když si nejsem natolik jistý, o co mu skutečne jde. Mnozí po nem jdou, ale je i dost takových, co to chápou jinak. Kdybych se mýlil, opravdu by me to netešilo a cítil bych se jako debílek.

300852

16.12.2013 21:54

Havloidé útočí i na Ukrajině

RE: Havloidé všech krajin spojte se

ppppp 95.?.?.?

Rekl bych, že to, co korumpuje je spíše pocit vlastní neschopnosti spolu s pocitem nedostatku moci, než samotná moc. Nač by korumpoval nekdo, kdo cítí, nebo je zvyklý hledat nejaké reálné rešení treba i v obtížné situaci. Ani (absolutní) moc není automaticky výlučne výhoda, má svou daň. Je pravda, že korupce je jistý druh ďábelství na tenkém/kluzkém ledu. Bych rekl, že absolutne černobíle nekorupční je sotva nekdo, ale je to víc o tom, udržet si korupci co nejdále od tela. Ta hranice nikdy není pevná a nečím daná. Ze stejného duvodu ji pak mnozí "rádi" podlehnou nezávisle na etniku.

300855

16.12.2013 22:00

Rozsvícení menory na trávníku Bílého domu: Oslava čeho?

RE: Země je Velký Izrael

ppppp 95.?.?.?

>většina finančnictví je hnus. Jenže to není o židech. Je to o nás.

Takhle mi to dost sedí. Systém je také spíš o lidech, i když ho používají rádi jako schovávátko a alibi na všechno.

Každý relativne ne/úspešný je drív/pozdeji sebekonfrontován, jak se svým ne/úspechem naloží a cesty jsou opravdu ruzné. Nebo sebou nežije, a jen neco/nekoho napodobuje.

300856

17.12.2013 08:24

Havloidé útočí i na Ukrajině

RE: Havloidé všech krajin spojte se

ppppp 95.?.?.?

Človek je jakýsi stroj emoční. Takže často i vetšina jeho každodenních činností jsou jen závislosti na svých emocích. Závislost na pocitu své moci se z toho nevymyká.

Znám pár lidí, co byli i za bolševika na svých místech vcelku oprávnene. Není možné kvuli treba stovce lumpu vypálit celou vesnici a ríct, že to byla lumpárna. Vždy se lump bude skrývat za jakousi vetšinu a parazitovat na ní. To však logicky nevypovídá o tom, že lumpové musí být všichni, co neco proste JEN umí.

Rekl bych, že je treba si dát pozor na paušalizování, sklon házet všechny zkratkou do jednoho pytle. Je to príznak lenosti v myšlení. Nemám tím ale zase na mysli relativizaci skutku a nedostatek objektivity.
Za bolševika bylo treba oblíbené "kdo nekrade okrádá svou rodinu". Dnes vidíme v hospodársky chudých oblastech opuštené velké domy. Rekl bych, že všechny tyhle veci nepochází ze systému, ale ze základní místní kultury lidí.

Stále si myslím, že mohou existovat i takoví, co v zásade nekradou(nebo alespoň ne tolik, že by to škodilo jiným), a nejde jim o korupci, jsou si vedomi svých kvalit, jinak je výsledkem má rezignace. Treba za Stalina mel ministr asi 3x tolik, než predák v prumyslu. Za sociku si pamatuji skoro totéž predák versus reditel, dvou-trínásobek. Dnes odkud tisknou ty peníze pro domnelé pracovní výkony? Smešné argumenty, kolik firma ušetrí, když má super manažera? Od toho tam prece ten manažer je, také hovno prodá, když mu delník nic nevyrobí. Pak se zapomíná i na ruzné technology, jako by nekdy stačilo jen kladívko delníka. Samozrejme i jako "vedec je však potvora a genetiku nechce" je často potvora i delník který bude spekulovat a bažit po moci ze stejných duvodu. Je to všechno spíš jen v povaze a kulture.
V konečném dusledku z mezilidské degradace nevydelá nikdo.

300878

17.12.2013 13:37

Havloidé útočí i na Ukrajině

RE: Havloidé všech krajin spojte se

ppppp 95.?.?.?

Myslím, že pana editora v tomto silne podceňujete, možná stejný problém máme mnozí ve vztahu k dalším osobám. Zkuste také respektovat, že když si nekdo neco myslí, tak má pro to nejspíš i nejaký konkrétnejší duvod, zkušenost a nejenom tu intuici, nebo sympatie. Píše prímo, co si o tom myslí, pokud napíšete jakési nálepkovací hodnocení výsledku a neptáte se, jak k tomu došlo, tak co jste zjistil? Proč hodnotíte v podstate mimotématicky celého človeka na základe toho, že vám napíše/rekne, jak neco vidí? Prece mu nemužete hned pod podmínkou vámi napsaného verejného uznání nutit váš pohled na vec, to by pak nebyl on. Nebýt tu jeho, nepíšete tady ani vy, ani já. Pokud nekdo umí napsat kulturne opak tak to považuju za prínos k opravdové diskusi, na rozdíl od propagandy.

Jinými slovy jsem rekl, že to zatím s Babišem nevidím tak špatne, a editor vuči tomu zajímá skeptický postoj, který je také nejpravdepodobnejší i z pohledu statistiky. Ta je ale statistikou i proto, že nutne obsahuje i pozitivní čísla, jinak by všechno šlo jen k ledu. Jen nejsme nikdo jasnovidec a nevíme, kdo je kdo. Hodnotit na základe toho smýšlení človeka je neúmerné. Všiml jsem si dávneji, že pan editor klidne zmení názor, pokud se posunou okolnosti do jiného svetla. Já také, i když setrvačnost delá své. Snad nebudeme ale zase lpít na myším lepu a chytat se za slovo. Držet slovo/názor a držet slovo/názor muže být rozdíl.

Odpoveď výše pro "dub":
Delá "sračky" proto, že to delají všichni kolem, proč neco predem komplikoval, úspech vubec, že má trh a vrabce v hrsti. Ze stejného duvodu začala delat pred pár lety "sračky" mnou dríve zmínená Senická a pritom nebabišova mlíkárna, protože ji donutily k tomu nadnárodní retezce. Veci jsou proste kolikrát reálne jinak, než ríkají "osvetové" teorie. Fašismus v rízení? Záleží, co s tím ziskem delá. Zatím nevidím, že by to nekde umrtvoval, jako to delají jiní. Príliš moc lidí si už zvyklo na infekci perpetum mobile a dotace, realita je spíš jinde.

300900

18.12.2013 13:07

Havloidé útočí i na Ukrajině

RE: Jen další hodný tatíček

ppppp 95.?.?.?

>Minimálně musel jednat mnohokrát velice tvrdě a bezohledně, jinak by si nevydělal ani na slanou vodu a majetek si neudržel, tak proboha proč...

Tohle vidím jako deformaci. Chcete tím naznačit, že prekročil nejakou optimální rychlost, kterou kdyby dodržel, tak si na tu slanou vodu vydelá a majetek udrží? Je to vaše teorie, která ale jak vidím v okolním hodne dynamickém svete nefunguje. Platí rád i opak. Kdo nevyroste dostatečne rychle, toho udusí.

Snad neveríte, že okolní západní svet jedná ohleduplne, a lze tomu ohleduplne a s láskou čelit. Proč by to delali? Popírá to i tu vaši teorii.
Vezmete to z opačné strany. Pokud vám nekdo tlačí na vrata, tak se musíte do nich oprít aspoň podobnou sílou zevnitr, jinak vám je vyvalí, a nebudou se ani nikoho ptát, proč to tak delají.

Vždy nekdo ten hospodár potrebuje být a Babiš je spíš praktik, než ideolog. Proč nerešíte ideology a prodavače, kterí vyvezli nastrádaný majetek a trh za hranice.
Babiše si neidealizuju, ale neznám duvod, proč by byl na svém míste špatný. Copak nejaký úredník bez odpovednosti a vztahu k veci TO udelá lépe? Nebo budeme predpokládat, že treba Nemci jsou lepší? Švýcari, kterým platíme za švýcarský prímodemokratický cement?

Zkuste si povšimnout, že strategický podnik Duslo Šaľa na kterém Babiš vyrostl byl podnik podobného významu jako Slovnaft, který patrí už spíš Maďarum. Vyrábel prumyslová hnojiva pro celý stát.
Ten nešlo rozkouskovat a decentralizovat. Šlo jen o to, kdo to vezme. Časem by to prodali nekomu zvenčí, nebo rozprodali a tady by utreli hubu včetne daňových úradu. Nebo chcete firmy v podstate znárodnit a udelat je neziskové? Nebo ty, co fungovaly prenechat jakému správci? Čím se chcete za takového zaručit? Proč si myslíte, že ostatní by v tom jeli líp? Byl pritom a povedlo se. Pokud to prodá, na hospodárství se vykašle, a peníze nejak znehodnotí, tak se dívám na veci jinak.

On má dostatečný prospech z toho, když neco funguje, asi nikdo tu nemluví o tom, že to musí nutne delat z pravdolásky. Copak nejsme na tom podobne? Láska pres žaludek?

Není také otrok, jako otrok. Bez funkční společenské struktury společnost zaniká, protože struktura je to, co společnost společností delá. Máte alternativu na lepší strukturu?

300952

19.12.2013 19:45

A není úniku

RE: Nějak jsem nepochopila, proč je fluorid nebezpečný 1

ppppp 95.?.?.?

>Ví tady někdo, co zajišťuje tvrdost (a tedy i odolnost vůči zubním kazům) zubní skloviny?

Pri vší úcte, "babo" [smích]
Snažíte se k veci, ale jsou úskalí. Tvrdost, odolnost a tak dále jsou pojmy, které vubec nemusí souviset se zubním kazem. To jsou materiálové konstanty. Proto ta otázka je tak nepresná, že pomalu postrádá smysl, a technik musí zkoušet netechnickou intuici, co tím asi autor myslel.

http://en.wikipedia.org/wiki/Apatite

http://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&sour...

Takže prirozená sklovina je bez fluoru. Zvírata také nikde nelížou "fluor". Reči o tom, že fluoroapatit je tvrdší jsou sice ok, ale podle mne totálne vytržené z kontextu. Kdo nekdy delal se složitejšíma materiálama ví, že to nemusí dopadnou tak jednoduše, jako treba cementace, nitridace, boridace oceli. Materiály mohou mít rozdílné fyzikální vlastnosti a výsledný efekt muže být i horší.

Fluoridy obecne vetšinou naleptávají povrch a zpusobují tekavost. To je z materiálového hlediska nežádoucí. Takže čiste teoreticky mohou i zacelovat spáry, ale co když jen v úzkém rozmezí jakýchsi laboratorních podmínek. Dost pravdepodobnejší je, že vnesená nehomogenita škodí, protože jde o obecnejší jev.

Za primární príčinu vzniku prasklin na sklovine, do které se pak usadí a premnoží bakterie pokládám strídání vzájemne príliš studené a teplé stravy a nápoju. Zbytek jsou spíš dusledky. Kompaktní plochu skloviny jen tak nejaká "bakterie" nenaleptá, prímo síla jejich kyselin myslím nestačí. Pro bežný pocit naleptání stačí pár jablek, kde si kyseliny také najdou mikrospáry. Je možné, že normálne probíhá nejaká prirozená rovnováha i s ovocnýma kyselinama místo umelého a spíše škodlivého fluoru.
Nebo s kyselinami po rozkladu mléka, jak zde nekdo psal. Solné prostredí rovnež muže konzervovat nekteré bakterie. Bakterie spíš rozežerou méne odolný vápenatý podklad, a sklovina, protože je tenká jde mechanicky s ním. Takže mi prijde smešné, zbytečné tlačit F do apatitu skloviny místo OH skupiny kvuli zvýšení tvrdosti a chemické odolnosti, když o ni prakticky vubec nejde, stoupá jen riziko, že se zkazí víc, než opraví.

Samotná tvrdost, nebo chemická odolnost nečeho nebývá to nejduležitejší. Je známo, že tytéž materiály mají ruznou odolnost v závislosti na své strukture a kompaktnosti.
Fluor je toxický hlavne proto, že má nejsilnejší elektronegativitu, a bunkám zrejme chybí dosti odolné "klešte" na uchopení a manipulaci.

301060

19.12.2013 19:58

Havloidé útočí i na Ukrajině

RE: Havloidé všech krajin spojte se

ppppp 95.?.?.?

To podle mne souvisí s Babišem málo, delá, co by delali i jiní, nekdo se tu tázal, proč prodává "sračky" a snažil jsem se odpovedet nezávisle, není to muj chlebodárce, a dost možné že by me klidne utopil navzdory tomu, že mu delám trochu nezaplacenou reklamu. Beru to spíš obecne a také trochu hypoteticky.

Problém včel je mnohem širší a není namíste válet to na jednoho agropodnikatele. Delají to všichni, svuj podíl má na tom i GMO. Delají to proto, že pro svou činnost mají odbyt hlavne mezi náma. Stále je totiž dost tech, kterí podobné produkty a vymoženosti "žerou". Nebo kterí potrebují zaplatit spíš auto, než "žrádlo" a podobne.

301062

20.12.2013 08:00

A není úniku

RE: Nějak jsem nepochopila, proč je fluorid nebezpečný 1

ppppp 95.?.?.?

Samozrejme šlo o prirovnání použití vrchní tvrzené vrstvy z mechanického hlediska, nevyplývá z toho myslím až tolik, že bych chtel zuby cementovat, nitridovat, boridovat, ani by to nešlo, je to jiný materiál.

Není treba se ani ptát na HF, když je zrejmé, že soli F bývají tekavé, hygroskopické (krome napr.CaF). Leptavé a rozkladné účinky pak mohou mít prímo soli. Fluor spíše cestuje, a napadá vše, co je slabší, než udrží protiváha jako Na, K (silnejší, než H v HF, nepotrebuje mezipristání v kyseline).

Je tragikomická sranda, že se o vedlejších účincích fluoridu ví, a prece to cpou do populace.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Fluorid_sodný

301109

20.12.2013 08:23

A není úniku

RE: H2O2

ppppp 95.?.?.?

Sila oxidantu a jeho koncentrácia sú rozdielne veci. Prípustné sú všetky kombinácie.
Nepopieram tým, že sa H2O2 v organizme nachádza v pozitívnej úlohe.
Vitamín C sa však podľa mňa na tvorbe H2O2 nezúčastňuje, skôr by som očakával popri ňom katalytický rozklad už hotového H2O2, podobne ako v reakcii s kovmi, čo je aj dôvod, že H2O2 nie je doporučené piť, tvorí sa potom priveľa agresívneho kyslíka(radikály apod). Všetko je ale vec rovnováhy s patogénmi, a nejde vžy povedať, čo je kedy lepšie.
Okrem toho vitamín C je v princípe skôr antioxidant, teda sa skôr sám oxiduje, než by oxidoval (a produkoval H2O2, oxidačné činidlo).
Ak by mal C vitamín sám produkovať H2O2 a pôsobiť stále oxidačne (iba menej) musel by sa nechať oxidovať ešte od silnejších oxidantov, než H2O2, a to je otázka, či sa také niečo môže reálne diať. To by ale potom H2O2 bol odpadový produkt, a nie oxidačný prostriedok na ďalšie využitie. Potom by H2O2 nemalo zmysel dodávať, ale skôr odbúravať. Takáto dedukcia teda vedie k logickému sporu s predpokladom.

301111

20.12.2013 19:10

Havloidé útočí i na Ukrajině

RE: Jen další hodný tatíček

ppppp 95.?.?.?

S podobným mi už lezete mnozí na nervy.

ZEPTEJ se nejprve ty, a toho, koho znáš. Pak o tom piš neco do diskuse. Jinak je to tu jen samá veštba a trollování. Chodím pracovat do firmy, kde na jejího šéfa mluví totéž, co tady zde na Babiše, a to je také zásadní duvod, proč to kompenzuji. Úplne nejvíc ty, které vyhodil za nejaký druh zásadní a težko napravitelné neschopnosti, nebo alkohol. Pritom tam lidi mají socik, a vydelají bajočko od 500 do 1000E podle hodin a pozice. Dane platí. Kolikrát ti lidi i neco poserou a nedá jim to k náhrade.

Klidne napište o Babišovi nekdo, kdo tam pracoval, nebo pracuje. V pohode zmením názor na základe duveryhodných faktu. Jen už furt všichni neveštite, a jdete ukázat, jak se co má. Jinak je to o ničem.
Posledne jsem slyšel treba o podmínkách na reklamačním oddelení v hypermarketu, strídají prý po pár mesících. Prumyslové zóny mnohé pozice podobne. Proč asi. Kdo dokáže v bordelistánu udelat zisk? Že peníze šly do billboardu? Copak by ti chudáci delali, kdyby nemeli aspoň ty zbytečné billboardy? Pásli prasata? To nejde ze dne na den udelat revoluci zmizení billboardu. Navrhnete omezení a peníze pujdou jinam. Já ty billboardy ani LED televize na križovatce neprosazuji jako správné, a klidne bych prispel na jejich kácení. Bych byl zvedavý, kdo by se pridal.

301143

22.12.2013 10:45

Tři výborné spolužáky nahradili dva "problémoví"

RE: Zahrádka

ppppp 95.?.?.?

Spíš se pustil do takové ryby, na kterou nestačili ani jeho vrstevníci. Také si myslím, že v té dobe, nebo i hodne dríve byli i relativne vetší machri počínaje snad už Pascalem(kolem 1650).
Je opravdu podezrelé, proč je jeho vliv tak silne preferován, jakoby šlo o doktrínu. Asi ta filosofie s tím spojená lépe vyhovuje pro prípad, že se "ovce" neptají a nebečí. Jinak by chudáčkové museli priznat barvu, že neumí/nemají jak merit éter, kterým se šírí EM vlna. Proto také Einsteinuv model sedí, i když MM experiment o který se opírá je nelogický, a ve výsledku spíš popírá své predpoklady. Argumenty jako korekce GPS jsou jednostranné, ke stejnému výsledku existuje cest více.
Z hlediska výsledku není natolik podstatné, zda se Einstein priživil, nebo nepriživil na jeho manželce. Spíš mi vadí, že chtel(i) predbehnout dobu a fyzických experimentu na podporu svých tvrzení mají málo, nebo jsou umele zamotané (síla na proudovodič). Nejde všechno zase veštit od stolu. Chápu také proč to není jednoduché, když jde o interakci hmoty s nehmotným prostredím (vakuum).
Kvantová fyzika má príliš mnoho postulátu, nekteré výsledky rekneme fajn, nakonec je to i matematika (statistika, pravdepodobnost), ale jako celek nevím, není to vždy ono.
Na Maxwellkách mi vadí, že jsou preferované (uvádené) v diferenciální forme, kde platí exaktne, jinak by se mohlo ukázat, že je občas problém. Je samozrejme logický nesmysl tvrdit, že vektor E plodí jiný vektor B, když zároveň platí, že magnetické pole generuje tentýž subjekt(elektron v pohybu) a jde pouze o 2 projevy stejné veci. Maxwell to pritom tvrdit nemusel, delají to spíš jeho interpreti. Stejne jako podle mne špatne interpretovali Ampéruv zákon o síle mezi proudovodiči jeho následníci (Biot-Savart, Lorentz, kterí spíš rekli, co chteli slyšet).
Výsledkem toho všeho je muj názor, že relativistický vztah pro hmotnost odporuje definici hmotnosti, vztah E=mcc odporuje termodynamice(matematické statistice), logicky není ekvivalencí, pouze snad implikací, nerespektuje dusledne zavedení jednotek energie a hmotnosti. Také paradoxy dvojčat, dilatace/kontrakce jsou pouze dusledky objektivních projevu merení. Více jsem se o tom bavil zde:
http://tech.sme.sk/diskusie/2223132/2/21149709/Ved...
TR je v dusledku docela objemná teorie, která v nečem posunula kupredu, jinde pribrzdila. Vadí mi, že ji v podstate upravují za pochodu a nejnovejší pokrokové interpretace opet pripsávají Einsteinovi, i když pomalu tvrdí opak. Einsteinova spíš filosofie, než fyzika navozovala dojem relativity témer všeho. Podle mne ale stále relativní jsou jen toho projevy a ne objektivní skutečnost. Jde o významnou ukázku fikce versus realita.

301248

22.12.2013 23:19

A není úniku

RE: zbytečná paranoia

ppppp 95.?.?.?

>povinne absolvujúceho pravidelnú fluoridáciu zubov,(mimochodom pekne hnusný proces)

Čo si pamätám ako decko, tak po tej fluorizácii sa začali objavovať diery častejšie. Fluorizáciu považujem za šarlatánstvo. Za to, že vrstva bola tvrdšia, neznamená yároveň, že aj lepšia a kompaktnejšia, lepšie odolávajúca tepelným zmenám. Toto nemali ako poctivo vyskúmať, bolo to od stola.

301278

22.12.2013 23:33

Tři výborné spolužáky nahradili dva "problémoví"

RE: Zahrádka

ppppp 95.?.?.?

Pro jistotu napíšu, že základ toho, co jsem napsal nepochází ani trochu od Teslu. Nepochybuji ale o tom, že byl Tesla z x duvodu éterista, jako já. Tesla udelal hezký 3F asynchr. motor, a 3F trafo pro energosoustavy, v teorii EM mel hodne pokusu, ale o nejaké jeho ucelené teorii nevím, nezjistil sem neco takové. Teslovo auto a nekteré další veci byly historicky špatne doložená pitomost, na které se priživují mystikové. Podle toho, co se o Teslovi psalo byl Tesla také dost kontroverzní a možná zbytečne nebo nucene tajnustkár. V rovine aplikace prenosu radiosignálu byl úspešnejší Marconi. Tesla zkoušel prenosy energie, ale nevím o jeho jediném co jen trochu efektivním nápadu. Fokusovat neco takové pri užitých vlnových délkách byla dost utopie. Šel do príliš mega vecí se špatne zvládnutým rizikem.

301280

>Je klidně možné že Havlovi těsně předtím než odešel na věčnost tenhle fakt došel

To sotva. Dost dlouho po zverejnení jeho "díla" totiž dále zastával teorii humanitárního bombardování. Mnohem souvislejší vysvetlení je rozpolcená osobnost a patologické využití svého nejistého intelektu. Nelibost a slabá úcta k lidem kolem. Snaha se po nich štverat, protože když néé já, tak jiní.

To také s nenávistí má sotva co společné. Nenávist se automaticky nevylučuje ani neslučuje se subjektivním hodnocením. Je nelogické a zbytečné označit subjektivní hodnocení jako nenávist, pokud se blíží objektivnímu.

301296

23.12.2013 14:06

Vánoce Smolíka McFiggina

RE: Vánoce by měly být především v duchovní oblasti

ppppp 95.?.?.?

Klus je prece jenom rychlokvaška a spíš napojen sám na sny, nekdy príliš mimo realitu. Stačí jenom jako. Na to aby mohl takhle filosofovat a muzicírovat by prece jenom mohl být zdrženlivejší, ale co s mládím, to si hledí své. Co jsem byl na jednom jeho živém vystoupení, tak nic moc, jen takové cosi príliš mega a super, ale spíš hluk, balast, nebo jednohubka. Muzika totál nuda, takové spíš otravné žvanení bez smyslu, to, za co si on nechává dobre platit udelá lepší muzikant za pochodu. Langerka hned za ním mela vetší respekt k okolí. Proste v takovém výčtu už existujících a mnohdy povedených písniček je bývá nuda delat další pásovou výrobu. Tak to dopadne vždy, když se delají písničky spíš pro peníze... tyhle a jim podobné plytké nebo sváteční rady do života. Je docela sranda, když delá nejaká písnička výzvy, které sama nerespektuje [smích]

301307

24.12.2013 14:16

Tři výborné spolužáky nahradili dva "problémoví"

RE: Tabu v sociálnych vedách.

ppppp 95.?.?.?

Ja ti rozumiem, a s mnohým súhlasím. ALE sa v niektorých veciach zásadne mýliš, popisuješ protirečenie. Že pojem rasizmus je ideológia zabezpečujúca rasizmus iných aj o množení sa rás a prevalcovaní kultúry množstvom, potiaľ ok.

Ale už teraz je problém nevoliť, lebo "hlúpa" väčšina má hlasov dosť a odvolí sa sama. Tak je to práve nastavené. Súhlasím, že demokracia je systém preferujúci horizontálne otrocké vzťahy na úkor vertikálnej stromovej štruktúry. Zodpovedá to aj tomu, že demokraciu nám podsúvajú práve tí, ktorí nechcú byť demokratickí!!! Takže riešením NIE sú ani priame voľby, ani referendum, ani "kolektívne vedenie". Demokracia v skutočnosti "funguje" iba pod vedením antidemokracie, diktátu. Sám od seba sa poriadok nikdy neurobí, to dokáže len perpetum mobile. Akýmikoľvek voľbami z ulice (cez noviny, médiá...) nejde zaručiť, že sa na dôležité miesto dostane správny človek.

Riešením je vybudovanie štruktúry kvalifikovaného vedenia. Obmedzenie hlasovacích práv. Rekonštrukcia školstva a jeho napojenie na prax. Výroba systému dirigentov a subdirigentov, kľudne aj podnikateľov schopných zodpovedne narábať so zdrojmi a prostriedkami. Delegovanie osobností schopných riadiť vyššie celky. Rešpekt k tradíciám, doktrína a vízia do budúcnosti s tým, aby sa potomkovia nemali horšie.

301339

25.12.2013 22:15

Vánoce Smolíka McFiggina

RE: Vánoce by měly být především v duchovní oblasti

ppppp 95.?.?.?

>Stačí z hlediska vesmíru prd, malý ťuk asteroidem, průlet bludné planety a papá lidstvo

Musel by být vetší, jinak jen katastrofy dob dinosauru.

> Vesmír funguje pro nás zatím stále příznivě a ten zbytek, jako jsou hladomory, světový mír apod., bychom měli být schopni zařídit

Souhlas. Čekám na lepšího zubare [smích]

301392

25.12.2013 22:19

Tři výborné spolužáky nahradili dva "problémoví"

RE: Romům chybí alfabetizační VÚ Poprad.

ppppp 95.?.?.?

Také souhlas. Ale pred tím by bylo potreba vymýtit lidskoprávní mimovládky, od kterých čeká, že jednou zavedou normu, jak správne čurat.

301393

27.12.2013 13:10

Tři výborné spolužáky nahradili dva "problémoví"

RE: Zahrádka

ppppp 95.?.?.?

Zkusme vynechat cirkusy. Všiml jste si, co jsem i zde v této diskusi napsal na tému TR, zejména v souvislosti s definicí hmotnosti?

301442

Káva pro Zvědavce

43

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc září přispělo 84 čtenářů částkou 15 189 korun, což je 43 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Arabská strana Švédska vyzývá k vysídlení těch obyvatel skandinávské země, kteří odmítají multi-kulti hodnoty a etnickou diverzitu18.09.20 19:00 Švédsko 4

Někdo zmlátil cyklisty v Rumburku. Byli to cikáni?17.09.20 17:26 Česká republika 2

Proč hynou statisíce ptáků? A proč se před smrtí chovají divně?17.09.20 11:21 USA 12

Až 90% testů v USA je chybně vyhodnoceno a přiznává to NewYork Times16.09.20 23:02 USA 3

Svědci Covidovi? Je jich 50 a mlátí lidi, kteří nemají náhubek16.09.20 22:14 Česká republika 6

Český COVID teror v metru15.09.20 21:31 Česká republika 9

Vládní pomoc firmám se ukazuje jako velká past15.09.20 09:55 Česká republika 0

Vládní semafor ukazuje nulové riziko - vláda nařídila plošně nosit náhubky12.09.20 12:45 Česká republika 4

Další důkaz funkčnosti švédského modelu při zvládání Covid12.09.20 12:22 Švédsko 7

Likvidace dopravy autem po Praze11.09.20 09:12 Česká republika 6

Nemáte homosexuály, ženy či menšiny? Zapomeňte na Oscara09.09.20 12:14 USA 4

Vakcína proti Covid-19 firmy Astrazeneca se ukazuje jako riziková09.09.20 11:11 Rusko 3

Dr. Hariri - Nová data z CDC ukazují, že na COVID-19 zemřelo jen 6% z původních 160 tisíc08.09.20 23:41 USA 1

Magor Novotný si přeje, aby Zeman a Babiš zemřeli08.09.20 22:29 Česká republika 11

Britský COVID teror v metru07.09.20 23:45 Británie 12

Žárovku vynalezl černoch, říká Biden07.09.20 23:12 USA 5

Policie zatkla těhotnou ženu za sdílení příspěvku na FB proti koronavirovým opatřením06.09.20 14:45 Austrálie 4

Jak dlouho ještě nechají Novotného škodit zájmům této země?06.09.20 12:39 Česká republika 9

Babiš ukázal barvu: Od cesty Vystrčila na Tchaj-wan se nedistancuje04.09.20 16:49 Česká republika 4

Už je to tady: Čína stopla zakázku na česká piana za miliony04.09.20 16:44 Česká republika 5

Měnové kurzy

USD
22,59 Kč
Euro
26,75 Kč
Libra
29,18 Kč
Kanadský dolar
17,11 Kč
Australský dolar
16,47 Kč
Švýcarský frank
24,79 Kč
100 japonských jenů
21,60 Kč
Čínský juan
3,34 Kč
Polský zloty
6,00 Kč
100 maď. forintů
7,42 Kč
Ukrajinská hřivna
0,80 Kč
100 rublů
29,84 Kč
1 unce (31,1g) zlata
44 061,38 Kč
1 unce stříbra
604,65 Kč
Bitcoin
247 338,75 Kč

Poslední aktualizace: 20.9.2020 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?