Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 7 příspěveků, 1 jméno: Clinton.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

20.12.2013 22:15

Střet civilizací podle Vladimira Putina

RE: ale ale

Clinton 178.?.?.?

Keď stavali mešity, tiež boli sekulárnymi? Nespájaj dokopy staviteľstvo a náboženstvo. Jeden stavia, iný si objednal a má dohľad. Ty chceš náboženský rozkol a vojnu vidieť všade, ak nezbadáš ani jej tieň, tak si ju vymyslíš.
Sekty kamenárov vznikali v protestantskom Anglicku, šírili bájky odvodzujúce ich prácu na bedrách predchodcov, akých mali len čiastočne, nie každý architekt bol členom lóže a nie každý architekt musí byť na kordy s kňazmi. Ak by sa lóže prihlásili k odkazu námorníkov, tak by si písal, ako nespútaný námorník, večný tulák, stále v pohybe chce prevrátiť ducha spoločnosti a nahradiť pápeža.
Západ nepredstavuje jednotu ani dnes, a v minulosti bol väčšmi rozmanitý, a nie komunisticky nudný s jedným pohľadom, čo ty vidíš ako sekulárne, je vzbura proti pápežovi, odklon od náboženstva, týkala sa malého územia Európy a iba jedno náboženstvo nahradili iným, ale svetskosť v dnešnom ponímaní nemá dlhé trvanie.
Západne ladená časť katolíckej sekty má byť kto? Katolíctvo zaniklo, a práve preto môžu podporiť sekularizmus, pridať sa k búraniu, protimodernistická prísaha bola napísaná pred 100 rokmi, je zrejmé, že sa jednalo o inú cirkevnú organizáciu, ako tú čo ju ty nazývaš katolíckou dnes.
Cirkev stojí nad každým, aj nad cisárikom, nebola to politika Cirkvi, ale svetskej moci, že sa pokúšali Cirkev zoštátniť, aby ju pripútali pod svoje chápadlá. Mnohí cisárikovia boli zločinci a kacíri, filioquisti a uniati, takže domnelé spojenie trónu a oltáru prebiehalo jedine v ich hlavách, alebo v predstavách heretického Ríma o nich, alebo najpravdepodobnejšie, v pochybnom, lživom výklade dejín, mimoriadne rozšírenom a zahlcujúcom pravdu.
Svätá Cirkev nepotrebuje moc, ani panovníka, žije si mimo brány etatistického teroru. Svetskí ľudia ju chcú zapojiť do svojich plánov, ale ich túžby nie sú dogmami Cirkvi, pretože hlavou Cirkvi je Christos, nie cisárik, ktorý nie je ani majiteľom Cirkvi. Takže byzantinizmus je protikresťanská heréza, nenavlačuj prekonané bludy.
Cirkev je živá a večná, nie je odkázaná na milosť cisárikov, cisárik sa obmieňa a žiaden z nich nie je viac ako kňaz v najposlednejšej dedinke.
Góti sa porímčili? Čím? Že začali rozprávať po etrusky? Najprv by to, čo sa nazýva Rímom muselo byť presne zadefinované, že či náhodou to rímske nie je v skutočnosti karthágske, a či to karthágske sa nepresunulo z Byblosu a do Byblosu to doniesli nomádi z ÚRu.
Predsa ak by boli pridelení k byzantskému dvoru, tak by sa museli pobyzantčiť, alebo Byzancia je stále rovnakým Rímom? Je nový Rím zároveň starým Rímom, prečo by mal byť novým, ak by sa ničím nelíšil, ak porímčenie by malo rovnaký priebeh?

301153

20.12.2013 22:16

Střet civilizací podle Vladimira Putina

RE: ale ale

Clinton 178.?.?.?

Ty pokladáš každú vládu ak nie je teokratickou za sekularizmus, potom máš pravdu, ale náboženstvo nie je teokratické v politickom zmysle, pretože jeho poslaním je zachrániť dušu, aj keď pápeži viedli politiku, tak ako svetskí panovníci, a nie ako náboženskí predstavitelia, pretože v sebe skĺbili dvojaké právomoci, ale svetská moc pápežov nie je náboženskou mocou.
Sekularizmus nie je novinkou, ten dnešný je zúrivo antikresťanský, leninský, neznášanlivý, prevrátil spoločnosť, ten predchádzajúci si žil v súlade a súhre aj s pápežom.

301154

20.12.2013 22:29

Střet civilizací podle Vladimira Putina

RE: ale ale

Clinton 178.?.?.?

Kresťanstvo prebralo z antiky čo? Náboženstvo a stavby sú dve rôzne odvetvia. Nebolo by nič pohoršujúce (v architektonickom zmysle), ak by sa v jednom slohu postavili chrámy všetkých náboženstiev. Kresťania neprevzali z antiky nič, len boli príslušníkmi nového náboženstva, to ostatné nenáboženské, aj staviteľstvo je vlastníctvom všetkých. Čo si zmenou náboženstva majú vymyslieť aj nový postup prác?
Nevyhnali arabov, ale moslimov, Arabi tvárami ostali, len ich ako arabov nevidíš, lebo nepatrili k moslimom. Vlastne v Andalúzii veľa arabov nebolo nikdy, boli to berberi, a berberi žili na oboch stranách Gibraltáru dávno pred narodením šialenca Mohammeda. Jedine sa rozšírilo skazené náboženstvo a aj istá varianta jazyka jeho nositeľov.

301155

20.12.2013 23:04

Střet civilizací podle Vladimira Putina

RE: ale ale

Clinton 178.?.?.?

Rímske? Pred dobytím Ríma tam žili levy?
Indonézania sú tiež nomádi, arabskí nomádi? Najprv musíš dokázať, prísne vedecky, že mešita je náboženskou stavbou, že ju navrhli a stavali výlučne preverení moslimskí nadšenci, a nie projektový ateliér na objednávku.
Ďalej dokumentuj, že „moslimovia“ v Španielsku boli nomádi, ale arabskí nomádi, ktorí netúžili po ničom inom, ako sa presťahovať tisíce kilometrov.
Jediné čo by sa v Andalúzii mohlo vidieť ako moslimské je vláda, ale moslimov v Španielsku bolo podielom vždy málo, obyvateľstvo moslimské nie je, preto novodobí islamizátori sa ho snažia preukázať stavbou mešít.
Myslíš, že sa dajakí pomorania presťahovali do švédska, keď je tam toľko lutheránov? Púštni Arabi došli až do Mali, keďže aj tam žijú moslimovia?
Ty si vymyslel niečo obdobné ako stránka, proti ktorej vystupuješ, vymyslel si Araba, Araba moslima, veľkého pútnika kontinentami, ktorý je prítomný všade, ale moslimské náboženstvo prijíma iba on Arab, všetci ostatní islam odvrhli. Kto jediný je moslimom v Andalúzii? Arab, a čo berber? Takých zrejme nepoznáš.
Aj ten arab nie je v skutočnosti arab, ale byzantínec, lebo od nich vraj všetko prevzal a jediné spojivo s arabskom je islam.
Arabské kroniky si čítal, alebo len preludy sprostredkovateľov?
Aký máš postoj k autorskému zákonu, nemajú príliš málo zamestnancov, nemal by úrad najať nových ľudí? Predsa ak Arabi nič podľa teba nevymysleli, všetko je vraj helénske, vraj byzantské, tak museli porušiť toľko licencií.
Najprv chceli zničiť, potom si osvojili, veľmi smiešne. Berieš arabov alebo moslimov veľmi kolektívne, kto chcel zničiť a kto chcel adaptovať?
Helénska kultúra nie je aj tak jedinou kultúrou, ale džungľou kultúr, nie je synonymom gréckej v samotnom grécku, takže aj púštni Arabi sa zapojili do helénskej kultúry. Ak by sa neobjavil islam, pokladal by si aj Arabov za súčasť helénskej kultúry? Kto by potom žil na severe Afriky? Ak tam vidíš iba Arabov.

301158

20.12.2013 23:15

Střet civilizací podle Vladimira Putina

RE: RUS

Clinton 178.?.?.?

Hebrejčina je potom indoeurópsky jazyk, ale nie je to tak, je semitská, mnohé hebrejské slová sú aj v starej gréčtine, ako mnohé grécke v hebrejčine. Slová Pelasgov, lelegov sa pokladajú tiež za grécke slová, teda územie Grécka bolo v styku s Kanaánom aj pred príchodom Dórov, podstata je v tom, že slová sa šíria za hranice ešte rýchlejšie ako lož.
Latinčina je príbuzná slovanským jazykom, to nie je novinka, zrejme narážaš na skutočnosť, ako nemeckí „učenci“ každé slovanské slovo objavené aj v latinčine pokladali za latinského pôvodu.

301159

20.12.2013 23:25

Střet civilizací podle Vladimira Putina

RE: Jedna jednoduchá otázka:

Clinton 178.?.?.?

Kto zakázal vyvážať zisky? Putin?
Boľševici v Rusku zakazujú, ty sa tešíš, mali by zakázať tebe kupovať mimo obmedzený okruh obchodov, ak už máš rád väzenie.
Vlastník zarobí a má právo si nakladať s majetkom podľa ľubovôle, ale pohrobkovia Stalina majú iné priority, zákazy a smernice ako ich rodní etatistickí bratia usa a eú.

301160

Hladomor je dlhodobé hladovanie s následkom smrti, že sa zrútil celý odpudivý boľševizmus a pri prechode na nové podmienky museli podniky odísť zo scény bola nutnosť. Ľudia prišli o prácu, ale v zbytočných podnikoch. Nerentabilné, neziskové, neprínosné podniky bez odbytu, to je ten tvoj kolaps, prirodzené vyústenie komunistického babráctva. Podnik musí predávať, aby prežil, ak to nedokáže, tak má zasadnúť ÚV a dotovať? Mohol by za tvoje peniaze. Ľudia za boľševizmu na Ukrajine boli veľmi biedni, že sa im ešte priťažilo je vina boľševizmu, ako ináč sa dala hospodárska klietka rozsekať? Ako si predstavuješ zbohatnutie na Ukrajine bez slobodnej iniciatívy? Dokedy majú byť ľudia závislí na milodaroch parazitných politikov?
Divoká privatizácia je zrejme predaj do nesprávnych rúk. Ale možno lepšie, ako ponechať v štátnom vlastníctve na boľševickej Ukrajine. Zrastanie politikov, zločincov a mafie už od čias komunizmu, ale tentokrát s lákavým privatizovaním. To všetko je vina etatizmu a sebeckých politikov s veľkou mocou.
Bezuzdná kriminalita je aj v Rusku, alebo za Putina sa už vytratila? Keď chceš iných zlikvidovať, najprv ich musíš ohovoriť, potom aj vraždenie ti príde ako povinnosť.
Trh naozaj nemá prívlastky, je to predaj a nákup, slobodný obchod, ale mnohí závistlivci by chceli iných regulovať, pretože tí, čo majú viac ako oni sú nečestní a zlodejskí a treba navodiť spravodlivosť. Na Ukrajine za boľševizmu zločinnosť nepoznali a splodila ju demokratizácia a preto ju treba zrušiť, a vrátiť staré časy. Vieš o tom, že ťa chráni demokracia, že môžeš komunistické lži šíriť na sieti?

301163

Káva pro Zvědavce

46

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc září přispělo 95 čtenářů částkou 16 224 korun, což je 46 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Obchodní centrum Mercury, České Budějovice: Rouškové gestapo v akci21.09.20 16:29 Česká republika 2

Janek Ledecký: Zůstaňte negativní a buďte pozitivní!21.09.20 00:15 Česká republika 0

Rasistická černoška v letadle: Jsem královna Kalifornie20.09.20 23:33 Neurčeno 2

Arabská strana Švédska vyzývá k vysídlení těch obyvatel skandinávské země, kteří odmítají multi-kulti hodnoty a etnickou diverzitu18.09.20 19:00 Švédsko 5

Někdo zmlátil cyklisty v Rumburku. Byli to cikáni?17.09.20 17:26 Česká republika 2

Proč hynou statisíce ptáků? A proč se před smrtí chovají divně?17.09.20 11:21 USA 13

Až 90% testů v USA je chybně vyhodnoceno a přiznává to NewYork Times16.09.20 23:02 USA 3

Svědci Covidovi? Je jich 50 a mlátí lidi, kteří nemají náhubek16.09.20 22:14 Česká republika 6

Český COVID teror v metru15.09.20 21:31 Česká republika 9

Vládní pomoc firmám se ukazuje jako velká past15.09.20 09:55 Česká republika 1

Vládní semafor ukazuje nulové riziko - vláda nařídila plošně nosit náhubky12.09.20 12:45 Česká republika 4

Další důkaz funkčnosti švédského modelu při zvládání Covid12.09.20 12:22 Švédsko 7

Likvidace dopravy autem po Praze11.09.20 09:12 Česká republika 6

Nemáte homosexuály, ženy či menšiny? Zapomeňte na Oscara09.09.20 12:14 USA 4

Vakcína proti Covid-19 firmy Astrazeneca se ukazuje jako riziková09.09.20 11:11 Rusko 3

Dr. Hariri - Nová data z CDC ukazují, že na COVID-19 zemřelo jen 6% z původních 160 tisíc08.09.20 23:41 USA 1

Magor Novotný si přeje, aby Zeman a Babiš zemřeli08.09.20 22:29 Česká republika 11

Britský COVID teror v metru07.09.20 23:45 Británie 12

Žárovku vynalezl černoch, říká Biden07.09.20 23:12 USA 5

Policie zatkla těhotnou ženu za sdílení příspěvku na FB proti koronavirovým opatřením06.09.20 14:45 Austrálie 4

Měnové kurzy

USD
23,06 Kč
Euro
27,13 Kč
Libra
29,56 Kč
Kanadský dolar
17,33 Kč
Australský dolar
16,65 Kč
Švýcarský frank
25,21 Kč
100 japonských jenů
22,06 Kč
Čínský juan
3,40 Kč
Polský zloty
6,03 Kč
100 maď. forintů
7,49 Kč
Ukrajinská hřivna
0,82 Kč
100 rublů
30,27 Kč
1 unce (31,1g) zlata
44 072,64 Kč
1 unce stříbra
569,14 Kč
Bitcoin
240 721,91 Kč

Poslední aktualizace: 22.9.2020 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?