Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 16 příspěveků, 1 jméno: kosk.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

20.06.2012 21:51

Na správné straně historie

RE: Abych se priznal

kosk 37.?.?.?

Hlavně by ten pakt měl vzniknout rychle (včera bylo pozdě) a efektivně. A přidat se část JA jako Venezuela etc.

Za doby studené války mezi dvěma poly bylo nejlépe v historii, jeslti si na tu dobu ještě pamatujete (a jeslti pro Vás má nějaký význam pojem jako život bez války). Pro mě ano. Odpustím si řadu nových vymožeností když budu mít zaručeno, že mi na hlavu nebudou padat bomby

Ale mám obavy, že nejenom mezi našimi politiky jsou hajzlíci, kteří prodají svůj vlastní lid za paklík virtuálních doláčů, ale i mezi politiky zmiňovaných zemí (např Indie, Pákistán,...

A pak je to (no šak Vy víte kde)

270860

22.07.2012 21:06

Bude zatraceně těžké financovat svatou válku NATO

RE: Obcanska valka

kosk 37.?.?.?

>>USA se jasne vyjadrilo, ze zbrane povstalcum neda.... <<

Myslím že na Libyi existovalo cosi, co se jmenuje zbrojní embargo. Francie si s ním otevřeně vytřela zadek a zbraně dodávala, Katar taky, včetně přímé podpory svých jednotek. Přiznali se k tomu. Další jednotky a zbraně se dají předpokládat, nikoliv snadno dokázat. Bezletová zóna se proměnila v nekompromisní leteckou podporu jedné strany. A pak "ti správní hoší" vyhráli a nad vším se zavřela voda.

Takže v reálu bych to viděl asi tak, že USA jim zbraně možná přímo nedá, ale dodá jim je například přes prostředníky (nabízí se jich hafo a nejspíše už to tak běží). Stejně tak další státy. Nebudou prostě dodržovat pravidla, nějak je obejdou. A až se stane to co výše v Libyi, nikoho to už nebude zajímat. Zajímá někoho dneska například jak si žijí ti už skutečně svobodní Libyjci? Ale doopravdy, ne někde nahrané ve studiu s komparsem... Každému z nás to je vlastně jedno. Dokud není na řadě on sám. Ve III světové ale budeme na řadě...

272342

23.07.2012 02:12

Bude zatraceně těžké financovat svatou válku NATO

RE: lidove povstani

Kosk 37.?.?.?

Svobodu nám přináší fakt, že nejsou jen americké základny ale i další velmoci. V okamžiku, kdy zcela převládne jen jedna velmoc je po svobodě. Historie o tomto učí docela přesvědčivě, každý kdo vládl neomezeně začal utlačovat. Kdo toto nechápe je nenapravitelný ... či spíše bude nesvobodný.

272358

20.08.2012 01:09

Bukvice pochodovaly Prahou

RE: Článek pana šéfredaktora je čítankovou ukázkou netolerance, ale u něj mě to nepřekvapuje.

Kosk 37.?.?.?

Příliš snadno a bez důkazů soudíte druhé. Právě fakt, že jsem z hetero skupiny a přitom mě tu docela dost lidí pokládá za homo je ukázkou Vašich (a jejich) myšlenkových pochodů.

Jenom proto že zastávám náor, že mají 4% stejná práva jako my si někde uspořádat průvod (a ono to alespoň dle fotek spíše bylo cosi jako maškarní) Vám stačí na to mě zařadit (a pro jistotu rovnou odsoudit).

Jestli tak uvažujete i v ostatních případech, vysvětluje to Vaší netoleranci. Nemusíte být ale nějak smutný, tohle je docela rozšířený jev, je nám to asi jako lidem vlastní.

Víte, já jsem profesí lékař a troufnu si tvrdit, že jsem se naučil jsem se na svoje bližní pohlížet jinak nežli je běžné. Nevidím v nich například šmahem simulanty nebo obtížný hmyz. Nemám jim za zlé, když třeba v opilosti nespolupracují. Snažím se jim pomáhat a nerozlišuji, co jsou zač. Já tu nejsem od toho abych je soudil, jsem tu od toho abych jim pomohl. A nějak mi tenhle pohled na svět přerostl i do té "civilní" části.

Možná právě proto je to pro mě odchylka, zatímco pro Vás úchylka, což vyjadřuje Vaše vnitřní přesvědčení o tom že to je jejich vina. Existuje to i jinde než u lidí a snad těžko budete třeba krysy podezírat z toho že to jsou vědomí "úchyláci". Ale u lidí to klidně řeknete.

Dejte si pozor, většina z nich pochází z běžných hetero manželství. Takže máte 4% šanci na to že to bude zrovna Vaše dítě. Je to šance malá, ale rozhodně větší nežli výhra ve Sportce. Tím nechci říci že bych Vám to přál.

273558

20.08.2012 21:41

Bukvice pochodovaly Prahou

RE: Článek pana šéfredaktora je čítankovou ukázkou netolerance, ale u něj mě to nepřekvapuje.

Kosk 37.?.?.?

Aha. A nezkusil by jste mi to teda najít v MKN 10 (když jste tak chytrej)? (mezinárodní klasifikace nemocí - 10 revize - zatím poslední) Tam je leccos, včetně třeba havárie kosmické lodi. Ale homosexualita tam není, milej zlatej.

Takže lékaři kteří by to označovali za seuální deviaci to asi nebudou, to můžeou bejt tak nějaký strejcové z hospody...

O mé profesi si myslete co chcete,je to Vaše právo.

273613

02.09.2012 14:53

„Bezpilotní banditismus“: Americká nevyhlášená válka Pákistánu

RE: Dnes tam a zítra tady

Kosk 37.?.?.?

Jako jakékoliv letadlo. Bude na jednu stranu málo odolný (musí létat dlouho a tak nebude mít pancíř, naopak má šíroká křídla) ale na druhou stranu těžko zasažitelný (může létat vysoko, jeho senzory mají velký dostah a Helfire má dolet asi 16 Km) Takže když by byl nízko, stačí protiletadlový kulomet. Ve výšce spíše raketa třeba i ta ruční. Nebo ho sestřelí jiné letadlo, stíhačce se neubrání. Je pomalý, nemá dobrou manévrovatelnost a je vidět na radaru (nové typy nebudou a možná přibude jejich vlastní ochrana) Možná by byly efektivní zbraně na principu EMP.

BTW mě spíše zaráží, že Pákistán jim nějaké ty drony nesundá (technologii na to má určitě). To znamená IMHO že v zásadě ty útoky schvaluje, nebo jsou pro jeho vládu výhodné a tak jen dělá bububu v OSN - kde to vyzní do ztracena.

274232

16.12.2013 00:30

Havloidé útočí i na Ukrajině

Nejhorší je

Kosk 37.?.?.?

že jim to tak na 50% nebo více zase vyjde. Svět speje do ři.. čím dál tím rychleji. Jako když něco padá do černé díry...

300790

19.12.2013 00:55

A není úniku

No, když o to tak stojíte, lze si vyrobit i vlastní pastu

Kosk 37.?.?.?

https://www.google.cz/#q=jak+vyrobit+vlastn%C3%AD+..., že ano... Ale je jasné, že firmy nebudou kvůli několika lidem dělat vlastní pastu bez fluoru, to by se jim asi nerentovalo. BTW kolik si myslíte že se do Vás toho vstřebá přes ústní sliznici za těch několik minut, pokud tu pastu tedy nebaštíte, což nepředpokládám. A pak si vypláchnete ústa? Fluor obsahuje i mořská voda, nebo ryby. Konečně i Vaše kosti a zuby, tomu fakt neutečete. [mrknutí jedním okem]

Na druhou stranu moji známí zubaři - a mám jich několik, nejen že to doporučují, ale i používají sami a nevím o tom že by to nějak zásadně ovlivňovalo lidský život. Je to podobné jako s amalgámovými plombami, obvahují sice jedovatou rtuť, ale jednoznačné důkazy o škodlivosti chybí a budou chybět ještě dlouho.

Osobně si myslím že Vaše aktivita s tímto webem Váš život ovlivní mnohem zásadněji, nežli pasta s fluorem. (Nemyslím to jako nějaký výsměch, jen uvažuju o vlivu stresu na život). Nebo kouření, toho se určitě taky nevzdáte... Hodně štěstí, snad se Vám podaří najít nějakou, která má jen sodu. I když efekt sody jako prevence kazu nebude z principu tak velká.

300982

05.02.2020 16:51

Epidemie koronaviru: Odolnost Číny a tichý, prostý a stálý vzdor

RE: malem mi dojetim vyhrkly slzy

Kosk 37.?.?.?

Pise se, ze WHO naopak Cinu pochvalila (BBC) za provedena opatreni. Cim to je, ze spise verim jim nez Vam...?

376618

Alfa centauri je asi 3.5 světelných let. Její dosažení za 12 let by předpokládalo rychlost asi tak třetiny až poloviny světla (odhad, když bereme v úvahu že na konci musíme i zabrzdit, takže snižovat rychlost..)

Troufnu si tvrdit, že jaderný reaktor (jako míněno skutečný, se zásobou něčeho hmotného, co můžeme vypuštět tryskou po zahřátí) nemůže dát k takovému urychlení ani při největší fantazii dost energie a to ani v případě, že bychom zpomalení nebrali v úvahu a prostě tam jen doletěli a pak se někde rozprskli.

377168

24.03.2020 20:42

Coronadeprese 2020

Trochu nespravna data...

Kosk 37.?.?.?

Jak to, že z obou koronavirů západní vlády označily... Možná by jste si o tom měl něco přečíst, když tu píšete moudra. Ona totiž chřipka není koronavirus ale myxovirus. Pro Vás asi nepodstatný detail... Tím to ale celé trochu shazujete, nezdá se Vám?

377914

26.03.2020 22:00

Coronadeprese 2020

RE: Aktuální vysvětlení.

Kosk 37.?.?.?

No, proč nebyla opatření... to snad je jasné už v prvním odkazu. Vládce nejmocnější země říká že neměl tušení, že na chřipku se umírá. Když je Trump idiot, neznamená to, že my musíme být nutně stejní. Nikde jsem alespoň o takové povinnosti nečetl.

Problém u tohohle koronaviru je, že na rozdíl od běžné chřipky je zcela nový, asi jako ta "španěloská chřipka" Ona byla uvnitř toho viru v zásadě stejná jako chřipky před ní, ale obal měla jiný a tak jí naše imunita včas nedokázala rozpoznat. A tak se mohl v klidu realizovat její potenciál - dokázala spoustu hostitelů zabít dříve nežli jejich imunita mohla vytvořit protilátky a nad virem zvítězit.

Chřipka, co byla třeba loni, by to dokázala taky - ale je hodně podobná té z minulých let, některé skupiny se na "pravděpodobné verze" očkují a tak vyhrajeme obvykle my. Ne v případě, že jsme staří a nemocní - ale zemřeme spíše na kombinaci nemocí než jen na chřipku.

Navíc chřipka nastane rychle, inkubační doba je den či dva. Covid19 asi 8 dní a po celou dobu to nikdo neví a pacient to rozšiřuje== problém. Jeho smrtnost je také trochu vyšší.

Ale uvažujte: kdyby přišla znovu chřipka podobná té španělské, taky by byly podobné opatření. Možná ještě přísnější - chřipka je takřka ultimátně nakažlivá. Udává se že stačí 2-3 viry aby jste se nakazil (Covid19 těžko muže být horší, nejvýše 2x [mrknutí jedním okem] ). A úmrtnost by taky byla násobně vyšší. A z principu jednou určitě přijde...

378001

31.03.2020 22:48

Covid-19: propaganda a manipulace

RE: Virus je skutečný

Kosk 37.?.?.?

Vě většině s Vámi spíše souhlasím. Jen v tom že je virus umělý, to ne.

Co hovoří proti této teorii: Umíme sice vytvořit virus, to ano, ne ale nastavit jeho vlastnosti, jaké bude mít. Umíme třeba zrekonstruovat neštovice, ale ne je vymyslet (míněno aby měly zadané/žádané vlastnosti. Slovo "žádané" je v téhle souvislosti dost děsivé).

Souhlasím v tom smyslu, že určitě po světě běhá dost blbů, kteří by to rádi udělali. Hlavně v různých parlamentech a podobně. Ale ti na to nemají a většina vědců, kteří se podobnými věcmi zabývají nejsou vyložení idioti. Vědí, co by se stalo/mohlo stát. A nabídka typu: dostaneš 100 miliard dolarů, když vyhubíš 99.999% lidí, včetně sebe samého...?

Takže takhle: nemáte pravdu, bude to vytvořené přírodou a není to první ani poslední. Zkuste nevidět za každým rohem agenta a používat víc selský rozum.

Jiná věc je ovšem to, jak dlouho bude trvat, nežli takovéhle věci zvládneme. Může se stát, že za 20 let... nechci domýšlet. A další věc, že i když to bude přírodního původu, tak se toho určitá skupina pokusí využít.

Takže bude nakonec jedno, jeslti to vzniklo v přírodě nebo v laboratoři - čemuž z výše uvedených důvodů nevěřím. Výsledek ale bude stejný

378166

01.04.2020 21:54

Covid-19: propaganda a manipulace

RE: Virus je skutečný

Kosk 37.?.?.?

Ano, četl, i když přiznávám že jen zcela zběžně. Osobně si myslím, že na to aby někdo zkoušel vytvořit bojový virus ještě nemáme. Alespoň ne v tom smyslu, že to někdo bude dělat v tajné armádní laboratoři záměrně jako zbraň. Nejsme ještě tak dobří aby jsme tohle mohli riskovat.

Potřebujete na to hodně znalostí a asi by se to neutajilo. Ostatně to potvrzuje i výše uvedený odkaz, protože kdyby to bylo možné dělat v malém týmu utajeně, nikdy by o tom "někteří virologové" žádné obavy nemohli vyjadřovat, protože by to buď přímo oni vyráběli (a tedy by drželi zákonitě zobák) a nebo by se o tom nikdy nedozvěděli.

Ne že bychom nevyráběli zbraně a i dost ohavné. Ona taková kobaltová bomba byla také dost ohavná zbraň, o otravných plynech ani nemluvě. [bliji]

Ale virus, to je jiná. Vyrábět virus na zakázku, nový virus, jako zbraň je skoro nemyslitelné, to by udělal jen šílenec. A šílenců s potřebnými dovednostmi moc nebude. Je to jako objevit zceka novou, vysoce citlivou citlivou třaskavinu a jako první pokus z ní vytvořit rovnou desetitunovou bombu. Hm..

Jiná věc je omyl při nějakém výzkumu. Ten vyloučit nelze, ta možnost jak říkáte tu je. Je to možné. Ale IMHO se budou podobní "výzkumníci" sakra snažit aby se to nestalo. Proč také mají virus neštovic k dispozici jen dvě laboratoře na světě..

A bez výzkumů těhle malých potvůrek nebude poznání a bez toho nebude možnost vytvořit lék. Takže zakázat ty výzkumy nelze. Ostatně jak by jste to kontroloval. [mrknutí jedním okem]

378218

02.04.2020 23:23

Operace Rouška

RE: Pro milovníky roušek....

Kosk 37.?.?.?

Oni totiž mohou jen tak plácat a fantazírovat a ... nemusí nést žádné následky. Vláda je na tom jinak. Ať už z nás chce mít otroky nebo ne i oni se jednak mohou nakazit a zdravím a mládím většina z nich neoplývá a jednak když si ty otroky omylem vyhubíte... co Vám pak zbude? Peníze v počítači banky, který u žádný otrok nespustí?

Takhle ale většina zdejších diskutérů uvažovat nedokáže. Oni si například nikdy nevšimli že chirurgové nosí roušky při operacích aby neprskali pacientům do rány. (a proto se většina plánovaných operací zdaří) Už se zapomělo co to byla španělská chřipka nebo horečka omladnic. Už se napamatují na epidemie neštovic nebo zarděnek. Nebo jim nevěří.

Nařídí Babiš roušky? Je to proto že to je na nic a chce nás uchlácholit. Nenařídí roušky? Je to jistě proto, že chce abychom se nakazili a důchodci vychlípali. Nařídí modré roušky? Jistě jen proto že mu nestačí otroci ale chce mít navíc šmouly, protože je ve skutečnosti Gargamel [mrknutí jedním okem]. Atak dále. Nemá to smysl, baví je vytvářet teorie, tak je nechte. Prý být šťastný také pomáhá, třeba se jich nakazí méně...

378277

13.05.2020 23:49

Němci se zbláznili?

RE: Tak nevím,

Kosk 37.?.?.?

To chcete na autorovi trochu mnoho. Kde má na takovou snůšku pitomostí sehnat teď hned odkaz....

379367

Káva pro Zvědavce

72

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc září přispělo 141 čtenářů částkou 25 032 korun, což je 72 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Vážení čtenáři,

stalo se už smutným pravidlem, že na konci měsíce musím uvřejňovat tenhle křiklavý rámeček s prosbou o pomoc. Do konce měsíce zbývá poslední den a my máme vybráno jen něco přes 70 %. Prosím uvažte, zda byste mohli přispět na provoz tohoto serveru. Děkuji.

Ve zkratce

Rouška neposkytuje žádnou ochranu proti virům a tedy ani COVID-1929.09.20 07:27 Neurčeno 11

Přidusit, povolit. Přidusit, povolit. Prymula si to užívá28.09.20 19:12 Česká republika 4

Cross Club bude mít otevřeno i po 22. hodině25.09.20 14:25 Česká republika 8

Prymula: Chci méně prostoru v médiích pro kritiky svých opatření25.09.20 11:09 Česká republika 3

Média stupňují hysterii strachu, opět šíří poplašné zprávy24.09.20 22:34 Česká republika 2

Dezorientováni Němci chtějí více afrických kobylek. Demonstrují s nápisy "My máme místo"22.09.20 18:59 Německo 9

Obchodní centrum Mercury, České Budějovice: Rouškové gestapo v akci21.09.20 16:29 Česká republika 3

Janek Ledecký: Zůstaňte negativní a buďte pozitivní!21.09.20 00:15 Česká republika 0

Rasistická černoška v letadle: Jsem královna Kalifornie20.09.20 23:33 Neurčeno 3

Arabská strana Švédska vyzývá k vysídlení těch obyvatel skandinávské země, kteří odmítají multi-kulti hodnoty a etnickou diverzitu18.09.20 19:00 Švédsko 6

Někdo zmlátil cyklisty v Rumburku. Byli to cikáni?17.09.20 17:26 Česká republika 2

Proč hynou statisíce ptáků? A proč se před smrtí chovají divně?17.09.20 11:21 USA 15

Až 90% testů v USA je chybně vyhodnoceno a přiznává to NewYork Times16.09.20 23:02 USA 3

Svědci Covidovi? Je jich 50 a mlátí lidi, kteří nemají náhubek16.09.20 22:14 Česká republika 8

Český COVID teror v metru15.09.20 21:31 Česká republika 9

Vládní pomoc firmám se ukazuje jako velká past15.09.20 09:55 Česká republika 1

Vládní semafor ukazuje nulové riziko - vláda nařídila plošně nosit náhubky12.09.20 12:45 Česká republika 4

Další důkaz funkčnosti švédského modelu při zvládání Covid12.09.20 12:22 Švédsko 7

Likvidace dopravy autem po Praze11.09.20 09:12 Česká republika 6

Nemáte homosexuály, ženy či menšiny? Zapomeňte na Oscara09.09.20 12:14 USA 4

Měnové kurzy

USD
23,19 Kč
Euro
27,20 Kč
Libra
29,77 Kč
Kanadský dolar
17,30 Kč
Australský dolar
16,50 Kč
Švýcarský frank
25,17 Kč
100 japonských jenů
21,96 Kč
Čínský juan
3,40 Kč
Polský zloty
6,00 Kč
100 maď. forintů
7,45 Kč
Ukrajinská hřivna
0,82 Kč
100 rublů
29,39 Kč
1 unce (31,1g) zlata
43 816,32 Kč
1 unce stříbra
554,20 Kč
Bitcoin
249 822,37 Kč

Poslední aktualizace: 30.9.2020 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?