Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 11 příspěveků, 1 jméno: ppppp.

Setříděno od nejnovějšího, přetřídit od nejstaršího

04.12.2013 12:48

Kapitulace Íránu

RE: chtelo by znát argumenty rozhodnutí

ppppp 78.?.?.?

>Na výrobu solárneho článku sa pri dnešnej ubohej účinnosti spotrebuje viac energie, než je ten článok schopný vyrobiť za svoju životnosť. Všetky ostatné kecy naokolo sú nepodstatné....

Tú info máš spred 10 rokov? Tak si ju aktualizuj, ale poctivo, nie propagandisticky. Objektívne to nie je pravda.

Dokonca aj KEBY bola pravdivá, tak ešte stále zostáva pravda, čo som napísal.

...perovskit... z môjho pohľadu a pohľadu systémom nedeformovaných projektantov v pohode stačia už tie dnešné, iba treba pár vecí rešpektovať a nečurať proti vetru.

300291

04.12.2013 07:54

Kapitulace Íránu

chtelo by znát argumenty rozhodnutí

ppppp 78.?.?.?

1. Írán má dost slunce. Pokud najde rešení na akumulaci, má slušnou alternativu ve fotovoltice, neli i lepší. (naprotiargumentujte prosím ti, co o fotovoltice víte málo, ale radši ten čas venujte rozšírení obzoru)

2. Nemyslím si, že svetová pozice se dá získat a.bombou svrženou na Izrael. Nejak se mi to izraelsko-kvičení nezdá, dejme tomu, že tam žijí treba nejvetší spekulanti, copak ale jich není po celém svete naklonováno tolik, že je nejaký Izrael celkove zcela bezvýznamný? Jeho význam je udržován snad nevyspytatelností použití JEHO jaderného arzenálu, čím obviňuje ostatní, aby zakryl svou tvár. To by ale také dost riskoval sebevraždu.

300275

03.12.2013 17:08

Jedna káva pro Zvědavce

RE: pane editore

ppppp 78.?.?.?

To jste tedy dokonale obrátil naruby. Ve skutečnosti je pak bitcoin krytý takhle spotrebou, a ne težbou. Má záporné krytí a ne kladné, protože tu spotrebovanou energii nemáte komu prodat. A už vubec ne z ní vyrobit zpátky uhlí.

Krytí chlebem máte také naruby. Hodnotu má ne práce odvedená počas výroby výrobku, nebo spotreba energie, ale až nabídnutý produkt, výrobek. Jakoby jste vubec necenil duševní práci, tradici, zkušenosti a akumulaci kvalit technologie pred její schopností být funkční. Ta linka proste nevyroste sama od sebe, a samotný prísun energie nestačí. Nekdo musí ríct, co tá energie má delat, a ten nekdo chce také jíst. Proto také nedelá chleba, kdo si zlíbí, a má doma proud.

Jste v obou prípadech logicky proti príčinnosti.

300238

03.12.2013 09:11

Pro Ukrajinu se otvírají brány pekel

Ukrajina - obilnica tuposti

ppppp 78.?.?.?

Tuposť je najväčší nepriateľ všade, jedno, kde vykvitne. Pri predávkovaní tuposti vzniká chaos.

Pozrime, ako bolo u nás. Najprv herci. Teraz učitelia. Na Ukrajine tuším športovci, keď na vrchu trčí boxer Kličko, ktorý sa dostal do politiky prečo?

Ako je možné, že sa do politiky dostávajú neprofesionáli? No preto, že ich volí (štatisticky prevalcuje) neprofesionálna hromada z ulice. Sú volení na základe spoločenských a politických sympatií. Sotva sa niekto namáha s tým, čo naozaj vedia, a s tým, aké majú doteraz výsledky. Sami sa pridávame k tomu, že si osobujeme právo do všetkého kecať bez toho, že by sme predtým niečo pre iných urobili. Vo výhode sú pritom tí, čo efektívne kecajú, pretože práca a získavanie skúseností zdržuje.

Volí priamodemokraticky ulica, a kandidáti nie sú spoločensky testovaní, kým prídu na flek. Preto to aj tak všade vyzerá.

Havel zneuznaný herec, Mikloš účastník Bilderberg párty, Radičová/Mesežnikov členovia OSF sponzorovaného Sorošom... samé alibi, Dzurinda cyklista v železničiarskej čapici, Kňažko, Budaj herci, Kotleba učiteľ

Poznám pár Ukrajincov, čo tu pracujú. Často jednoduchí ľudia, občas neobjektívni. Dať im rovnaké hlasovacie právo je čistá lotéria, ruleta. Dajú sa ľahko opiť do čohokoľvek namočeným rožkom.

Speje k ozajstnej kríze z jednoduchého dôvodu. Už málo ľudí pracuje a veľa ich sa priživuje, žijú nadštandard. Priveľa nárokov, hlinené nohy, veľa konzumu a odpadu, ekológia nula bodov. Väčšina aj tu si nie je schopná uvedomiť, kde sa tvorí práca a kde sa vymieňajú skutočné peniaze, väčšine stačí, že pracuje a zarába, iba si neuvedomuje, či naozaj. Žije fiktívny život. Plod neschopnosti, ktorý preferovali dávni dediči, po ktorých len opakujeme.

300221

30.11.2013 17:55

Jedna káva pro Zvědavce

RE: Prispievam 1 kávu mesačne už dávno

ppppp 78.?.?.?

Vyznáte sa, správny nápad. Ďakujem za dobrú radu. Vyskúšam.

300109

29.11.2013 19:00

Jedna káva pro Zvědavce

RE: pane editore

ppppp 78.?.?.?

Dekuju, ale mne primárne o anonymitu nejde. Nezašívám se jako nekterí.

Minule jsem to rešil tak, že jsem poslal takovou částku, aby se poplatek cca 7E moc nepromítl. Asi to možná zopakuju stejne, když zbude vetší rezerva.

Teď si nenechám disk zaprasit nejakým softem od bitcoinu, navíc jedu pod linuxem, a nemám chuť rešit nekompatibility, ze stejného duvodu jsem nemel dríve ani internet banking.

Tím spíš, že se tomu teď chechtá i Bernanke. To je fakt kumšt začít s obrovským kapitálem pod zadkem zasponzorovaný "úpadkem bank" novou pyramidu. Ti lidé žijí pouze ze zmeny a následné reakce ovcí, nic jiné je nezajímá, žádné kvality. Divím se vám, že jim to papáte. Oba umíme pritom programovat a víme, že napsat podobný algoritmus není velký problém, a pak ješte ohurovat lidi jeho kvalitama a nepostižitelností.

Bitcoinu neverím práve proto, že je anonymní, a není krytý skutečnou težbou/prací, pouze virtuální. Vytežený bitcoin je na rozdíl od použitelné vytežené/vypestované hmoty čehokoliv pouze fikce, príslib. Stejne jako dnešní peníze, a tím, že se ten príslib nedrží, máme inflaci doprovázenou spekulací a ožebračovaním tech, co ješte neco delají. Nejprve se lidi bojí kreditek, že ztratí hotovost, a teď spolknou najednou bitcoin. Jo fakt super oblbovák, jen do toho, investujme do obehu a nárustu bitcoinu. Číňané to ješte porádne nadzvednou, než to praskne. Je úžasné pozorovat, jak se človek nechá porád zas a zas oblbovat "chytrejšími". Nic není zadarmo. Mena je potud seriozní/duveryhodnou menou, pokud mám prehled o jejím toku.

300064

29.11.2013 12:08

Jedna káva pro Zvědavce

RE: pane editore

ppppp 78.?.?.?

>Nejde o zahraniční platbu

pro mne a další Slováky jde o platbu do zahraničí a príkaz je jiný, složitejší, jedine, že by se neco od loni zmenilo

300042

29.11.2013 09:25

Jedna káva pro Zvědavce

pane editore

ppppp 78.?.?.?

nechcete si nechat vysvetlit, kde je komplikace...

trvalý príkaz je možná únosné rešení (ale sotva bez poplatku, kdo nemá z x duvodu tu správnou banku), ale ne každý se k tomu z x duvodu odhodlá. Vše ostatní je pro lidi mimo dosah inkasní banky zbytečná prítež, nebo poplatky. Jakoby jste v živote nevyplňoval zahraniční platební príkaz.

Z tohoto hlediska je nejefektivnejší platba pres mobil, sms. I když jsou tam poplatky, také dobre vedí, za co je chtejí. Nechápu, proč to neberete, když treba využíváte i více sim karet.

Neco jako bitcoin považuju za ptákovinu.
Optimální často bývá jednoduché rešení, viz Occamov britva, která reálne samozrejme z x duvodu také selže [smích]

300031

28.11.2013 09:06

Západní ochrana dětí slouží k ničení jejich životů

janičiari a detskí rukojemníci

ppppp 78.?.?.?

Janičiari boli Turkami unesené slovenské deti prevychované na vojakov.

Zdá sa že janičiarstvo pretrváva, "stredovek neskončil, stredovek trvá".

Ktosi tu namieta, že nemá poruke objektívny popis matky.

Tento by ale automaticky mala prikladať strana otca, alebo toho, kto si dieťa do opatery prisvojil. A žiadne intuitívne žvásty, ale fakty. Inak je logické, že strana v tomto prípade otca pôsobí nedôveryhodne.

Ďalšia vec je, že sociálky jednajú svojvoľne, často len za účelom vykazovať svoju činnosť a dôležitosť, za ktorú sú platení. Ak uvážim, že sa chovajú ako policajti, ktorí si prednostne nebudú špiniť ruky s pirátmi, alebo dokonca riskovať, a radšej budú otravovať a šikanovať ľudí, ktorí sa dopustili banálnych priestupkov, často dokonca z dôvodov mimooptimálneho dopravného značenia, tak je v dnešnom vysokoúrovňovom a pohodlnom svete silno pravdepodobné, že týmto spôsobom naše vlastné inštitúcie napomáhajú novodobému janičiarstvu.
Vychovávajú ľudí na štátne použitie, odrezaných od rodín a lokálnych vzťahov.

299993

26.11.2013 06:54

Účelové prognózy a pravděpodobná realita v budoucnosti

mnoho lidí si myslí

ppppp 78.?.?.?

že tak, jak jsou nastavené mantinely, že to muže nejak fungovat, stačí "porádne" pracovat a neflákat se.
Druhá vec je, že asi už vetšina lidí žije zcela mimo realitu a očekává nemožné, chce perpetum, jsou to perpetisti. Indikátorem je to, za co lidi utrácejí predevším peníze.
Druhá taková perpetistická vetev je nákup na dluh, a neprímá podpora tech, co nejvíce parazitují. Čím je vlastne nákup na dluh zajímavý? Tím, že umožní nekomu být na tom dríve lépe, než tem ostatním. Prináší zdánlivou konkurenční výhodu. Konkurence je v prírode prirozená, ale jsou její mantinely v porádku?
Podobné podmínky se nastavují smrkum a borovicím, aby rostly rovne za svetlem. Košaté jsou pokud nemají nic kolem. Paradoxne je vetry nejak zásadne víc nevyvrací.
Takže pomáháme veritelum v jejich rustu tím, že se chceme vzájemne predbíhat, dokonce si nedbáme šlapat po vlastních hlavách a nastavujeme si tím neprímo sami otrocké podmínky práce.
Tady nekdo nastavil, které práce jsou jak duležité, a jak mají být oceňovány. Odpovídá to však realite?
Pak další otázka. Čím je dána naše sociální a kulturní úroveň? Ne náhodou co nejlesklejšími korálkami, za které se necháme kupovat jako Indiáni? Proč tahle nezdravá rivalita? No asi proto, že žijeme naslepo, a za každou cenu. Asi nedeláme to, co bychom meli, a tohle máme reálnou odmenu. Nedeláme v té prírode jakéhosi správce, ale cucáme víz, než je zdravé. Pak cucají nás. Jsme príliš závislí, a do státu vkládáme príliš mnoho víc, než se pak rozdelí zpátky.
Pak neucta k pude, výdelky a pseudovýdelky, budeme delat cokoliv, jen abychom "vydelali", pritom zapomínáme na prírodu, které jsme stále součástí. Všechno chceme na dálkové ovládání a nedochází nám souvislosti.

...podobná téme je v sousedním článku "oligarchie versus planeta", je asi jasné, že jakási pseudodemokracie není cesta, a že je to jenom nabídka od už dríve neúspešných

299881

25.11.2013 14:28

...že jsem vám aspoň do spařených hovad nevynadal...

Kto menovite zaviedol pojem rasizmus do zákona?

ppppp 78.?.?.?

Toho sa treba pýtať, nech to vysvetlí.

Prečo na jednej strane má byť zákon rovný pre všetkých, ale potrebujú aj zákony navyše o rasizme. Prečo? Hádam ten prvý reálne nefunguje? Tak prečo sa nezasadia, aby fungoval? Takto príde k tomu, že menšina má poruke aspoň 2 zákony a tradičná väčšina iba 1.

Podobne Listina ľudských práv a slobôd. Prečo článok 20. zakladá rovnosť práv, a nasledujúci článok 21. doplňuje ešte "rovnejšiu" rovnosť pre rasové skupiny?

V zákone nemá tento biologicko-etnický pojem čo hľadať. Ak sa rasa nemá rozlišovať v novinách, tak prečo sa rozlišuje v zákonoch? Veď je to manipulácia.

mená, ešte raz mená a zodpovednosť, bez anonymity a schovávania sa za väčšinu

299861

Káva pro Zvědavce

11

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc prosinec přispělo 16 čtenářů částkou 3 732 korun, což je 11 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Možná nejdůležitější projev prezidenta Trumpa03.12.20 10:51 USA 3

Zastavme krádež voleb! 03.12.20 00:23 USA 0

Íránského vědce patrně zavraždil Mosad01.12.20 23:07 Írán 6

Co nikdo neříká o lockdown29.11.20 23:02 Neurčeno 0

Seznamte se: Soudruh Vrábel, Vyvolený informátor29.11.20 17:01 USA 1

Policejní robocapové zastavili zločin28.11.20 11:19 Česká republika 6

Jak migranti "obohatili" Švédsko27.11.20 21:12 Švédsko 1

České nemocnice jsou motivovány umístit co nejvíc covidových pacientů na JIPce27.11.20 21:02 Česká republika 2

Vláda se chystá vymývat nám za naše peníze mozky. BigPharma se tetelí radostí27.11.20 17:07 Česká republika 1

Odporné. Jako by to ani nebyli živí tvorové27.11.20 16:50 Dánsko 3

V Georgii a Michiganu byl právě vypuštěn Kraken26.11.20 17:24 USA 0

Sčítání hlasů v USA zřejmě ovlivňuje Harry Potter26.11.20 17:00 USA 7

Virginie: Mezi 5:07-5:12 ráno po volební noci zmizelo 169.000 hlasů26.11.20 16:33 USA 0

Obama napadl Hispánce za masivní podporu Trumpa a následně to od Hispánců schytal 26.11.20 10:59 USA 0

Volební fact-checker Facebooku dal v roce 2017 cenu Bidenovi, zaměstnanci dotují demokraty26.11.20 10:11 USA 0

Nevadský soudce odsouhlasil, aby Trumpův tým předložil soudu své důkazy o volebních podvodech26.11.20 09:21 USA 0

Pensylvánská soudkyně pozastavila certifikaci výsledků voleb 26.11.20 09:05 USA 2

Sadistická vláda nám dovolí nadechnout se, než zase přiškrtí25.11.20 22:48 Česká republika 2

Vývoj náboženství ve světě 1946 - 201925.11.20 12:36 Neurčeno 2

Novinky.cz zase straší covidem v Polsku, skutečnost je zřejmě jiná25.11.20 11:07 Polsko 0

Měnové kurzy

USD
21,79 Kč
Euro
26,40 Kč
Libra
29,17 Kč
Kanadský dolar
16,86 Kč
Australský dolar
16,14 Kč
Švýcarský frank
24,38 Kč
100 japonských jenů
20,86 Kč
Čínský juan
3,32 Kč
Polský zloty
5,90 Kč
100 maď. forintů
7,34 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
28,99 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 006,15 Kč
1 unce stříbra
523,46 Kč
Bitcoin
415 340,60 Kč

Poslední aktualizace: 3.12.2020 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?