Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 34 příspěveků, 3 různá jména: Krásný Neznámý, Leto Atreides, Leto_Atreides.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

06.05.2004 20:23

Příběh dvou botanik

Příběh dvou botanik

Leto Atreides 193.?.?.?

Autor článku je zcela zjevně úplně mimo. Konkrétně v sezóně, kdy byl zjištěn negativní účinek pylu transgenní kukuřice s bt-toxinem (látka jedovatá pouze v zásaditém pH hmyzího střeva) na larvy zmíněného motýla, se jeho celkové počty naopak zvýšily. Bt-endotoxin má skutečně schopnost se v půdě kumulovat, ale tuším pouze 6 týdnů.

Hlavním cílem genových manipulací (hrozné sousloví, snad proto ten povyk) je vnášení genů pro rezistenci proti pesticidům. Místo toho, abyste své pole postříkali 6x, uděláte to jen 2x - rezistentní rostliny (např. kukuřice) to "vydrží", plevele ne. Tím šetříte čas, peníze i přírodu.

Co se týče možného vzniku "superplevelů", ty by byly odolné pouze vůči jediné účinné látce (čili pesticidu), nikoliv k jiným; ty by jej zničily naprosto spolehlivě.

V Evropě je pěstování GMO (velmi zjednodušeně vnášení genů jiných druhů do genomu - většinou jednoho, dvou) silně regulováno. EU se totiž bojí levného amerického importu (ale není radno o tom mluvit moc nahlas). Naopak taková fůze protolastů (buňky dost "drasticky" zbavíte stěny a donutíte geneticky "splynout") je i tady legální, přitom se jedná o naprosto "šílenou" přestavbu metabolismu a všeho co si dovedete představit (člověk má cca 30 000 genů, taková pšenice ještě víc)...

Všechny transformované rostliny procházejí složitým systémem testů, mj. i na alergie a buďte si jistí, že taková Monsanto vážně nemá zájem na tom, aby lidé z konzumace "jejích" genů umírali (a pozůstalí na ni podávali žaloby)...

Na toto téma by se dalo mluvit/psát hodiny, ale to by tento příspěvek nikdo nečetl...

28684

07.05.2004 18:18

Příběh dvou botanik

RE: Příběh dvou botanik

Leto Atreides 193.?.?.?

Jako Atreida mě neplatí žádná nadnárodní korporace, natož Monsanto či Harkonneni [chechtot]

Samozřejmě že zde nemluvíme o nějakém altruismu, nýbrž o kšeftech, kde se každoročně točí miliardy dolarů.

"Podle zveřejněných údajů z konce března zvýšil americký agrochemický podnik Monsanto Co. svůj čtvrtletní zisk díky vyššímu odbytu osiva kukuřice a příjmům z prodeje biotechnologií o 54 procent na 154 milionů dolarů."

http://www.agris.cz/regiony/detail.php?id=130003&iSub=601 [chechtot]

Mimochodem výsledkem genových manipulací je i tvorba lidského inzulinu bakteriemi E. coli (dřív se pracně izoloval ze slinivek prasat), zde komplex biotechnologií velmi pomohl.

Jemně propagandisticku, leč myslím pravdivou prezentaci si můžete stáhnout na

http://www.osel.cz/soubory/kabinet/462/gmvr5.ppt

A pak se bavme, které "zlo" je horší - zda to reálně existující, nebo potenciální a dosud vědecky neprokázané.

Nicméně samozřejmě respektuji Váš názor a osobně jsem pro označování GMO produktů v obchodech, jen ať má spotřebitel právo si vybrat...

A propos: kdo si se mnou "zapaří" po síti Dune 2000? [mrknutí jedním okem]

28716

13.06.2004 16:39

Je feminismus na ústupu?

RE: Je feminismus na ústupu?

Leto Atreides 193.?.?.?

Něco Vám patrně uniklo...

Kdyby (mužští) politici někdy na počátku minulého století opravdu nechtěli, nemuseli dát ženám aktivní ani pasivní volební právo. Co by je k tomu tehdy donutilo? "Ženská hnutí" asi sotva. (Fyzicky) slabší pohlaví si svá dnešní práva alespoň zpočátku nevybojovalo, byla mu "darována" jako logický důsledek "evoluce" myšlení, které tato civilizace zaznamenala od konce středověku.

Ukvákaných, věčně neuspokojených feministek je mi líto. Patrně jim nějaký muž ublížil, tak si léčí své komplexy na celém pokolení. To že je např. i v ČR a celé EU (o šílené Americe raději pomlčím) de iure ZAKÁZÁNO vylepit si ve vlastní kanceláři nahotinku (pokud si na to nějaká mě podřízená, zamindrákovaná slepice bude stěžovat, MUSÍM ji sundat, jinak mě čekás soud), že jsou (opakuji de iure) ZAKÁZÁNY fóry o blondýnách etc. mi opravdu vtipné nepřipadá.

Požadavek "za stejnou práci stejné peníze" je naprosto logický a správný, stejně tak odmítání (tvrdých!) forem sexuální horašení. Ale obrácení důlazního postupu a tím (právníci prominou menší nepřesnost) prolomení presumpce neviny, je pro mě naprosto NEPŘIJATELNÉ.

A nakonec:

Víte co udlá blondýna, ustřelíte-li jí při souloži hlavu? Bezhlavě souloží dál...

A víte co je jednotkou ješitnosti? Jeden chlap.

Zasmála jste se alespoň u jednoho z těchto vtípků? Já u obou...

29734

18.06.2004 20:31

Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě

Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě

Leto_Atreides 193.?.?.?

Neberte to zle, ale nikdy nepřestanu žasnout, že vůbec někdo v "Boha" věří... Není mi znám jediný vědecky podložený fakt, který by jeho existenci dokazoval. Jen si představte entitu mimo čas a prostor, zná historii a budoucnost každého atomu... Copak by bylo takové bytosti do lidí? Proč by se vůbec obtěžovala s výrobou něčeho tak nedokonalého, jako je člověk? Záleželo by "Stvořiteli" na tom, co si ubohý smrtelník myslí (narážím na rouhání)? Zkrátka evoluční teorie, teorie sobeckého genu etc. mi smysl dávají (to samozřejmě neznamená, že musejí mít nutně a ve všem pravdu), genesis nikoliv.

[oči v sloup]

Ale samotná "víra" samozřejmě může mít i pozitivní vliv - je často nositelem úctyhodných morálních hodnot. Mnohem horší situace ale nastává, když si jedna skupinka myslí, že jejich náboženství je lepší než těch co bydlí vedle...

Petro, nazíráte na věci poněkud zjednodušenou optikou. Že člověk nevyznává judaismus/křesťanství/islám neznemená, že je nutně nemorální. A propos: co takoví buddhisté? Ti jsou myslím mnohem mírumilovnější než výše zmíněná náboženství dohromady.

I v evoluční biologii se dočtete, že se vrozeně chováme "slušně", protože se to zkrátka dlouhodobě vyplácí. A z podrazu - věřte mi - mě taky hryže svědomí a to jsem ateista.

29949

18.06.2004 22:00

Co všechno si necháme líbit?

Pane Šebesta, to snad nemyslíte vážně?!

Leto_Atreides 193.?.?.?

"Matně si vzpomínám na nedávnou výstavu, tuším ve Švédsku, kde Israelský velvyslanec strhl mohutný povyk a pokusil se zničit jiné umělecké dílo s nesporně zastřenějším významem - bazén naplněný rudou vodou, po kterém plula lodička s fotografií ženy BOJUJÍCÍ ZA PRÁVA PALESTINY."

17.1. 11:05 STOCKHOLM - Objekt autorské dvojice Dror Feiler - Gunilla Sköld Feiler je fontánou s bazénem, v němž je červená voda. Uprostřed "krvavě" zbarveného bazénu pluje plachetnice s portrétem palestinské advokátky Hanadi Jaradatové, která loni v říjnu v restauraci v izraelské Haifě vyhodila sama sebe do povětří a tím zabila dalších 21 osob a desítky zranila.

Vyhodit se v restauraci do luftu a zavraždit tak jednadvacet civilistů (i arabů), to je pane "boj za práva Palestiny".

[naštvaný] [naštvaný] [naštvaný]

29952

19.06.2004 18:18

Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě

Lve,

Leto_Atreides 193.?.?.?

myslím že vetšinu zla nepáchají bezcharakterní oportunisté. Ti jsou jasně čitelní, je jasné o cim jde a dá se s nimi domluvit. Mnohem nebezpečnější mi připadají ti, kteří mají svoji pravdu. Není nic tragičtějšího než slepá víra - v Boha všemohoucího, Alláha, komunismus, nadřazenost vlastní rasy... Tato ideologie pak omlouvá všechno.

Jsem ateista. Přesto si nepřipadám o mnoho horší, než ty drbny z mé rodné vízky, co chodí 5x týdně do kostela. A propos: před nějakými cca pěti sty léty na světě snad ani žádní bezvěrci nebyli. To ale křesťanům nebránilo ve vyvraždění a zotročení celých národů v Latinské Americe (místo aby je nejdřív "lidsky" konvertovali na víru a pak je respektovali), později i Africe... A co křižácké výpravy? Kolik je dnes na světě ateistů? Maximálně stamiliony, kdepak 50 procent.

"Věřím" v demokacii, protože se jako systém řízení společnosti zatím osvědčila nejlépe. Osvícená diktarura sice taky není k zahození, ale kdo zajístí, že vládce bude stále stejně dobrotivý a co po jeho smrti? "Věřím" ve vědu, protože se snaží být objektivní, padni komu padni. Ale o všem pochybuji. Říká se tomu kritické myšlení. Ideály jsou krásná věc, ideologie nikoliv. Ideologie se vám snaží dávat na oči klapky a to bytostně nesnáším.

Pokoj VŠEM lidem dobré vůle. Na ničem jiném nezáleží.

29994

04.07.2004 11:33

Otcovská práva v Kanadě neexistují

Otcovská práva v Kanadě neexistují

Leto_Atreides 193.?.?.?

Uf... Když to tak čtu, vidím a poslouchám, říkám si: zbláznil se ten svět? Už i v ČR platí v případě sexuálního harašení a diskriminace ze strany zaměstnavatele dokazování neviny... Ani sám předkladatel tohoto paskvilu, socanský vepř Škromach nevěděl, jak to bude de facto vypadat. "To ukáže až praxe" odvětil novinářům.

Nebezpečná ideologie, tenhle feminismus. Spolu s iracionálním zeleným náboženstvím pro naši bezprostřední svobodu mnohem palčivější, než islámský fanatismus či další -ismy.

Ano ideálům, ne ideologiím!

[naštvaný]

30444

05.07.2004 18:41

Domnívám se, že k dalšímu jedenáctému září zatím nedojde

Domnívám se, že k dalšímu jedenáctému září zatím nedojde

Leto_Atreides 193.?.?.?

Mossad je možná výborně organizovaný a vybavený, ale že by dokázal nastrčit takovou mistrnou intriku patří spíš do žánru sci-fi či podprůměrného špionážního románu...

Pane Stwora, (západní) svět neovládají temné sionistické síly, ale korporace bez etnické, náboženské a politické příslušnosti...

30466

21.07.2004 14:12

Jsem pro trest smrti

Pane Stwora

Leto_Atreides 193.?.?.?

Správně jste napsal, že vězení může být pro člověka horší, než poprava. Jelikož trest smrti odstrašující účinek opravu nemá, navrhoval bych - pro bestiální vrahy apod. - něco horšího: zřízení speciálních, ohlučněných cel bez oken, odkud by se už náš potenciální zločinec nikdy (byť na minutu) nedostal. Veškerý denní režim, včetně dávkování šlichty by obstarávalo nerozbitné automatické zařízení, už nikdy by nedýchal čerstvý vzduch, neviděl slunce ani člověka... Z toho by zcvoknul úplně každý, co myslíte?

[oči v sloup]

31179

21.07.2004 15:23

Jsem pro trest smrti

Co je špatného na prostituci?

Leto_Atreides 193.?.?.?

Myslím, že dobrovolná prostituce může být pro některé ženy (či muže [chechtot] ) snad jediný zbůsob, jak přijít k penězům. Že tak činí v horizontální poloze? Práci uklizečky považuji za mnohem víc ponižující.

Je tragické, že kvůli falešné morálce mají z této činnosti, která vždy byla, je a bude, prospěch pouze mafie. Kdy už se naše politické elity vzpamatují a zlegalizují nestarší řemeslo světa?

[oči v sloup]

31187

23.07.2004 11:12

Jsem pro trest smrti

Souhlasím...

Leto_Atreides 193.?.?.?

Ale co jiného je trest, nežli (legální) msta společnosti za spáchaný zločin? Myslím, že mnou navrhované velmi nehumánní zacházení by mohlo potenciální pachatele odradit víc než el. křeslo...

31290

31.07.2004 20:20

Co vy na to?

No jo...

Leto_Atreides 193.?.?.?

Naprosto souhlasím, že významná část přistěhovalců, resp. jejich "kultura" (ač to neumím odhadnout procenticky) představuje do budoucnosti závažný problém. Ale to nemění nic na faktu, že potřebujeme novou pracovní sílu; stárneme a vymíráme. Autorem článku nenáviděné feministické časopisy se na krajně nepříznivém demografickém vývoji určitě podílejí, leč ne rozhodující měrou. Problémem je myslím přebujelý "sociální" stát. Asi to bude znít tvrdě, ale lidé tu zkrátka dožívají příliš vysokého věku (od r. 89 tuším o 7 let a roste to). I když o kousek prodloužíte dobu odchodu do důchodu, pořád to nebude kompenzovat těch +20 let oproti dvěma třem generacím zpět (a podstatně větší závislost na drahé moderní medicíně). Vážně nechápu, proč by měl mít penzista 70 procent průměrného přijmu. Jaké má oproti mladému člověku, který si "zařizuje" život výdaje? Vlastně jo, je mi to jasný: jak se relativně zvyšuje jejich počet, volí si "své" levičácké strany. Jsem vysokoškolský student a velmi se rozmýšlím, zda budu mít se svojí stejně starou polovičkou jedno nebo dvě děti. Víc zkrátka finančně (ačkoliv předpokládám do budoucna více/méně nadprůměrný příjem) neutáhneme - zejména díky vysokým daním. Pro "vyrovnaný" stav populace potřebujete natalitu 2,1 dítěte na ženu, je tuším 1,18 (a to se do toho započítávají i ti jako rakovina se množící z 90ti procent parazitující Cikáni - bydlím v cikánské čtvrti, vím z vlastní zkušenosti o čem mluvím).

Než tady někdo začne peskovat za sociální necitlivost, xenofobii či rasismus, nechť se prosím pokusí nad tím co jsem napsal zamyslet...

[pláč]

31613

01.08.2004 09:50

Co vy na to?

Ideály jsou krásná věc...

Leto_Atreides 193.?.?.?

Pane Včeličko, tady nejde o to kdo si co zaslouží. Morální právo na slušné žití důchodci samozřejmě mají (a větší než já), leč stát může přerozdělit právě jen tolik peněz, kolik na daních vybere. Pokud stále se zmenšující skupinu v ekonomicky aktivním věku příliš zatíží, na penze stejně nebude, neb ta nejproduktivnější část populace se sebere a odjede cvakat do kasičky jiného státu. Možná namítnete, že existují různé penzijní systémy, méně závislé na státní podpoře - ale v české kotlině v jejich znatelné rozšíření nevěřím (kéž bych se pletl).

Chtěl jste změnit svět k lepšímu? Krásná idea. Opravdu a bez ironie. Takovou ambici vskutku nemám; myslete si třeba, že jsem cynik či srab, já bych řekl spíš realista. Podle svých možností se nicméně snažím pravidelně přispívat alespoň na charitu. No jo, alespoň něco...

[oči v sloup]

31662

01.08.2004 10:29

Co vy na to?

Pro "Blbobijce"

Leto_Atreides 193.?.?.?

Vysvětlení větičky "předpokládám do budoucna více/méně nadprůměrný příjem": Žijeme v kapitalismu. Po studiu mi podnikatel, u kterého jsem nyní na brigádě nabídnul na místní poměry slušný plat. Nicméně takzkvané "jistoty" patří minulosti. Proto slůvko "předpokládám". Pokud nemáte trvalé bydliště v KLDR, snad víte o čem je řeč.

[mrknutí jedním okem]

31664

01.08.2004 15:46

Co vy na to?

Omlouvám se za úsečnouodpověď...

Leto_Atreides 193.?.?.?

...leč mám na spěch. Řeknu Vám to v absolutních číslech. Čistý roční příjem rodiny cca 380 000 Kč, přičemž alkohol a cigarety si v míře větší než malé klidně odpustím...

Nalezl jsem zajímavý web k tématu: http://www.vyplata.cz/vypocty/vypocetvysepridavkunadite.php?stayform=true

Později prostuduju. Zatím se loučím...

[mrknutí jedním okem]

31671

07.08.2004 16:26

Co vy na to?

15. červen 2004

Leto_Atreides 193.?.?.?

Říká Vám to datum něco? Ano správně, je to letošní den daňové svobody (vypočtený jako souhrn výdajů veřejných rozpočtů, který se vztáhne k hrubému domácímu produktu v relaci k délce roku).

[pláč]

Stát je (i v demokracii) zoufale neefektivní instituce. Z každé vybrané koruny vrátí zpět občanovi v nějaké smysluplné službě (zdravotnictví, školství, policie...) zhruba 70 haléřů, zbytek spolkne jeho nenasytný byrokratický aparát. Méně prostředků státu tedy zjednodušeně znamená více peněz občanovi - a ten už si rozmyslí, zda bude spořit, či pojede na drahou zahraniční dovolenou (nebo bez větších problémů ufinancuje dalšího potomka).

A ještě konkrétní otázka, jaká by dle Vás měla být výše daní či podpor, která by Vaši budoucí rodině umožnila mít více jak jedno dítě?

Nestojím přímou o finanční podporu státu, opravdu ne. Zvlášť po téměř každodenních zkušenostech s našimi "diskriminovanými" spoluobčany z Pandžábu, kteří dobře míněnou sociální pomoc pouze zneužívají. Velmi by mi (dalším samozřejmě taky) pomohly, třeba dle počtu dětí odstupňované výrazné daňové úlevy pro rodiny s dětmi, pokud - a zde je jádro pudla - alespoň jeden z partnerů dlouhodobě pracuje.

...dotyčný vysokoškolský student se bude o životě muset ještě hodně učit, ale někde jinde než na bezplatném - státem a z daní jemu placeném studiu...

Ano opravdu studuji bezpatně. Na státní, podfinancované univerzitě. Zavedení školného není špatný nápad - pokud se projeví na kvalitě výuky (plus možnosti sociálních stipendíí, dotovaných půjček u bank apod). Zírat celé "cvičení" na diapozitivy místo abyste dělal něco smysluplného je ubíjející...

31840

07.08.2004 17:55

Budeme si pořizovat likvidátory RFID mikročipů?

Inu...

Leto_Atreides 193.?.?.?

Pouze do doby, než někdo "osvícený" zakáže používání papírových peněz (v zájmu bezpečnosti - kdo nemá co skrývat, rád na to přistoupí...) Dávám tomu tak deset patnáct let....

[oči v sloup]

31843

07.08.2004 19:35

Co vy na to?

RE: Co vy na to?

Leto_Atreides 193.?.?.?

Volte levici a do 15.6.kazdorocne budete platit az zčernáte...

Zvolili jste tresnicky a dnes z toho mate pruuujem.


Ano ano, rudí ba ani růžoví mi vskutku k srdci nějak nepřirostli.

[mrknutí jedním okem]


Nema,Vami neoblibene,etnikum narok na soc.podporu a dostava ji? Podejte trestni oznameni na ouradu za zneuziti pravomoci verejneho cinitele.

Náš sociální systém je žel nastaven tak pitomně, že na ni myslím nárok většinou mají. Inspiraci bych hledal na Slovensku - tam zavedli "strop" sociálních dávek na jednu familii a basta fidli, byť by děcek nasekali třeba dvacet. Chcete-li peníze, makejte. Jak prosté.

Blbej,kdo dava,hloupejsi,kdo nebere.

Naprostý souhlas.

A co dovolili rudiii svym cernym spoluobcanum? Gheto,zvlastni skolu a byti levnou pracovni silou v uranovych dolech na zaklade rozsudku a vykonu trestu.Kazdy rezim potrebuje otroky.Je treba studovat dejiny,nejen matiku a telaaak.

A co zakazuji "demokrati" svým černým spoluobčanům? V ghetech se zdržují i nadále, ač je tam už nikdo násilím nedrží (ano, beru argument nízkého nájemného - pokud se tedy obtěžují je platit).

Co se týče zvláštních škol, máte jistě pravdu. Minulý (totalitní) režim se dle mého názoru vzdal byť jen pokusu o začlenění cikánského etnika do většinové společnosti a nyní sklízíme hořké plody této politiky. Rodiče odmítají posílat děti do běžné základky (kde se zcela jistě ve větší míře jejich ratolesti setkávají s předsudky) - a oni sami chodili do "pomocné", tak co. Cikáni úspěšně odolávají civilizačním vlivům po tisíc let. To co většina z nich předvádí, je jejich původní kultura.

Co se týče režimu a otroků: kdo je jimi dnes??? "Romové" teda určitě ne...

Shrnutí: jediné světýlko na konci tunelu vidím v jejich postupné a pokud možno nenásilné "převýchově" (alespoň do té míry, aby je okolí nevnímalo jako riziko) a důsledným uplatňováním jednoduchého pravidla padni komu padni. To neplatí jen pro Cikány, ale i pro eventuální nepřirpůsobivé přistěhovalce odkudkoliv. Jinak se taky můžeme za dvacet, nebo padesát let dočkat nového Hitlera.

Na závěr bych chtěl podotknout, že mám prátele i mezi černočernými černochy a ani oni nemají s Cikány většinou moc dobré zkušenosti...

31849

08.08.2004 09:48

Co vy na to?

Pane Idealisto

Leto_Atreides 193.?.?.?

Já volil pravici. A to vždy. Že většina národa viděla věc jinak hold musím respektovat, o tom je ta "demogracie".

Cin ze svych nepratel pratele a budes nepremozitelny! Tato slova jiste znate : )

Krásná teorie. Něco na ní jistě bude, leč mám jakýsi prazvláštní blok bratříčkovat se s kriminálními živly bez ohledu na jejich etnickou příslušnost.

Udelal jste prvni dulezity krok a ani o tom nevite.At rikate cokoliv,prozatim s nimi sdilite snad chodnik,ulici,dvere,atd.

Ach ano, žijeme (přežíváme?) vedle sebe. Ale ne spolu. Čert vem "rasu", Cikánky jsou většinou moc hezké holky a jejich mužské protějšky by mi taky opravdu nevadili, kdyby neměli (v cca 90ti procentech případů) ten nepěkný zvyk krást a dělat bordel. Podotýkám: nikoliv předsudek, leč empiricky ověřený fakt.

Zkuste najit vinika a ukazte na nej prstem.

Ne, tak jednoduchá věc opravdu není. Jak jsem ale napsal už výše: co předvádějí, je jejich původí kultura. Evropa pro ně však neznala po staletí nic než represi, pak je těžké sžít se s "novým" prostředím, to ano. Snažím-li se vžít do pocitů mladého Cikána, musím přiznat, že to nemá lehké. Od lidí jako jsem já se setkává s nedůvěrou (založenou na zkušenosti s "jemu podobnými"), u dalších s oteřeným rasismem. Sotva může mít chuť poctivě pracovat, když přeci na sociálních dávkách přežije a "gádžové" ho prostě neberou.

Ad "převýchova": Že jsem naivní? To jste mě tedy, pane Idealisto (?!), opravdu nepotěšil. Možná (nejsem sociolog) by nebylo od věci požadovat stejně tak po bílých, jako zelených, fialových a černých, aby své děti posílali do školy (pokud možno ne zvláštní). A zabudovat do paragrafu případné sankce (jako např úplné odejmutí sociálních dávek). Ne nebude to lehké. Máte-li nějaké lepší řešení, sem s ním. Ale říkám vám předem: pouhá "pomoc" a vstřícný přístup z té "naší" strany nestačí. Musí se snažit také oni. Otázkou zůstává, jak je nenásilně přesvědčit.

31869

08.08.2004 10:18

Co vy na to?

RE: 15. červen 2004

Leto_Atreides 193.?.?.?

ad 1) 42000
ad 2) 30000
ad 3) 28000 (!)

...a jsme u krásně kulatých 100 000. Tohle bych už považoval za rozumné minimum, které pocítím. Jak vidíte, netoužím po žádné závratné revoluci... Pro nás (mě a partnerku) však tento "nárůst" o cca 15 tisíc znamená dovolenou či nájem na tři měsíce.

[mrknutí jedním okem]

Leč v obecnější rovině: jednotná sociální dávka či rovná daň stojí minimálně za zamyšlení... Ve smyslupnosti těchto kroků se ale nedokázali shodnout ani naši (na "Západě" studovaní) kantoři, tak nevím nevím. Co si o tom myslíte Vy, pane Blobobijče?

[oči v sloup]

http://finance.centrum.cz/clanek.phtml?id=83566
http://www.kapital.cz/2002.06/clanky/12.htm

31871

08.08.2004 16:08

Co vy na to?

Já ten film viděl taky

Leto_Atreides 193.?.?.?

Z mnohých pikantností jste se ještě zapomněl zmínit o koni chovaném v kuchyni, Centru pro Romské ženy atd.

[mrknutí jedním okem]

Jak by měla "převýchova" (všimněte si prosím uvozovek) vypadat? Krom rodiny, která má většinou na cikánské děti devastující vliv (viz nedávný velmi pravdivý a politicky nekorekní článek v Reflexu) existuje myslím jediná reálná naděje: škola - viz výše. Tam "malí lidé" tráví dost času na to, aby alepspoň pochopili, jaké mají alternativy, když už nic jiného - a že nakažlivé jsou choroby (nebudou-li si mýt ruce ect. - to byste se divil, kolik z nich nemá o vztahu mezi hygienou a nemocemi opravdu ani páru), ne chudoba.

31882

22.09.2004 16:40

Jak jsem hledal (a nenašel) zakázaný software

Krásný neznámý

Krásný Neznámý 193.?.?.?

Pane Stwora, kdybyste někdy potřeboval funkční keygeny, zkuste napsat, mám jich docela slušnu sbírku... Mimochodem, poměrně dobrý je např. Serials 2000 a nepřekonatelným zdrojem cracků, warezu etc. jsou VŠ koleje [mrknutí jedním okem]

33846

22.09.2004 17:21

Casuistry: The Art of Killing a Cat - Umění zabít kočku

Pane Druide

Leto_Atreides 193.?.?.?

Zajimal by me rozsah vasi schizofrenie co se zvirat tyce. Na jedne strane prumyslova potrava versus domaci mazlicci.

Pokud jsem tuto Vaši větu správně pochopil, vážnou duševní chorobou by trpěl každý, jenž by si občas dopřál ne-sojový párek a přitom měl doma chlupatého kamaráda (teď nemyslím tchýni).

Dokazal by jste sveho pejska v souladu s tou filozoii o kvalite zivota par let hyckat a pak ho jednou v sobotu odpoledne prasknout lopatou po rypaku, dat mu cesnekove knoflicky a sezrat ho bez chleba? Samozrejme bez utrpeni.

To je demagogie nejhrubšího zrna. Vycházejme prosím z premisy, že člověk jest všežravcem, co Vy na to? Všechny esenciální AK do sebe rostlinnou stravou nedostanete (no... možná pomocí GMO [smích]). Konzumací živočišných produktů tedy uspokojujeme tělesné potřeby. Můžeme je ze zvířat dostat dvěma způsoby: lovem nebo chovem. Co Vám připadá humánnější?

S domácími mazlíčky je to jiné. Kompenzují nám poničené sociální vazby - tedy potřeby navýsost duševní; přesně v souladu s větičkou "nejen chlebem (a řízkem chtělo by se říci) živ jest člověk".

Pokud se v tom nadále hodláte šťourat a hledat zde hlubší logiku, můžeme se dostat až do začarovaného kruhu úvah o smyslu života - neb jako ateista v žádný nenalézám a nejlogičtější by tedy bylo spáchat sebevraždu...

33850

22.09.2004 17:58

Casuistry: The Art of Killing a Cat - Umění zabít kočku

RE: Neublizovat

Leto_Atreides 193.?.?.?

No jo, jasne ze si nemame ublizovat a ani zviratum, ale jak to, ze z toho chovu prisla na jatka "vybrakovana dojnice", ktera se "nemohla postavit na nohy" a mela je zlamane?

Já přeci ty zpřelámané nohy, dlouhé transporty bez možnosti napájení, zbytečné mlácení etc. neschvaluji! V našem konkrétním případě se asi poranila během cesty na jatky. Úplně se tomu zabránit myslím nedá, jde mi hlavně o to, aby lidé nepůsobili utrpení zvířatům (byť jatečným) záměrně.

Maji ta zvirata, trebaze jsou "preslechtena" dostatek prostoru? Nebo jsou vyslechtena na to aby zila na par metrech ctverecnych?

Kupř. pro skot je v našich podmínkách po významnou část roku velmi vhodná pastva. Rozumný chovatel to ví.

Vy ale asi narážíte na drůbežárny. Divil byste se (já ostatně svého času taky), ale klece nejsou vůbec tak špatné, jak na první pohled vypadají. V malochovech se slepice mnohem více "ozobávají" (snaha o co nejvyšší postavení v sociální hierarchii), což vede oproti klecím ke značnému stresu (měřeno a prokázáno). EUnii se to ale nehodilo do krámu (konkurence ze strany českých zemědělců) a proto musejí do r. 2011 zmizet. Jendoznačně politické (a populistické) rozhodnutí.

Co ta zvirata ji?

Mají k dispozici kompletní krmnou směs, která přesně odpovídá fyziologickým požadavkům jejich věkové a hmotnostní kategorie co do kvantity i kvality. S nadsázkou se dá říct, že po svůj krátký život dělají pro své zdraví maximum.

33853

22.09.2004 17:59

Casuistry: The Art of Killing a Cat - Umění zabít kočku

RE: Neublizovat

Leto_Atreides 193.?.?.?

Proc maji vejce tenkou skorapku a zloutek je tak svetle zlutoucky?

Taky vedle. Barva žloutku nesouvisí s jeho kvalitou; zde jde pouze o obsah barviv (konkrétně karotenů a xantofylů), které zase rozumný chovatel přidává ke KKS, protože to tak vyžaduje spotřebitel [mrknutí jedním okem]

...jakou maji kvalitu zivota. Jestlize vozi na jatka "vybrakovane" dojnice s prelamanyma nohama casteji, tak asi prisernou. Nejsem zadnej nadsenej ochrance zvere, ale mam jiste pochyby o tom, jak dobre se ta zvirata maji po dobu sveho kratkeho zivota.

Vpodstatě souhlas.

33854

22.09.2004 19:37

Jak jsem hledal (a nenašel) zakázaný software

Radko

Leto_Atreides 193.?.?.?

Tak si představte, že má někdo monopol na výrobu chleba a prodává bochník za 100,- když náklady činí cca 10,-

Je pak amorální krást ho, když nám chutná a nechceme přejít na bagety?

[mrknutí jedním okem]

33860

23.09.2004 10:12

Casuistry: The Art of Killing a Cat - Umění zabít kočku

Pane Druide

Leto_Atreides 193.?.?.?

...masovost masove produkce ktera je dle meho nazoru silne nadsazena. Jsem stejny vsezravec jako vetsina z nas ale nedelam si iluze o tom co do sebe vlastne vpravuji. Pokud vychazi najevo, ze kravy byly krmeny mrtvymi kravami pak musite uznat, ze s tou kvalitou to nebude nic moc.

Mohu Vám doporučit skriptum "Výživa člověka" Čermák a kol., ISBN 80-7040-576-7. Více viz
http://home.zf.jcu.cz/public/departments/koz/studium/predmety/vycla.doc

Já tuto publikaci mám. Mohu potvrdit, že je psána srozumitelným jazykem a dozvíte se mnohé. Vypůjčit se dá v každé SVK.

Koupil jsem si ji, neb mě už pěkně štvaly reklamy alá bruta-linea, (g)nutella a be-be, kteréžto mají s potenciálním spotřebitelem jen manipulovat.

Genofond techto preslechtencu bude stale chudsi a chudsi

Ano to je závažný problém, který byl dlouho podceňován. Genové rezervy např. v podobě "starých" plemen jsou nedostatečné a šlechtitelského pokroku je často dosahováno jen za cenu značných nákladů.

Pocet lidi bude i nadale stoupat a na kazdeho bude vyroben urcity pocet kusu dobytka a drubeze.

Nedostatek potravin se ve třetím světě jistě projeví, ale horší to myslím bude s pitnou vodou.

Dekuji, ale to radsi pujdu lovit.

Ekosystém planety by bez zemědělství uživil tuším max. 10 milionů lidí... nebo 100 milionů? Už přesně nevím. Každopádně 6 miliard určitě ne.

33884

23.09.2004 10:34

Jak jsem hledal (a nenašel) zakázaný software

Uf

Leto_Atreides 193.?.?.?

Myslím, že to Michal vystihnul lépe, než co bych ze sebe dokázal vypotit já.

[mrknutí jedním okem]

33886

27.09.2004 15:58

Tajemství jednotky 1391

V Orwellově románu 1984

Leto_Atreides 193.?.?.?

se píše o místnosti 101 jako o tom nejhorším na světě. Zhmotnění přesně toho, čeho se nejvíc obáváte. Vašich nočních můr. V případě Smithe to byly krysy. Existenci jednotky 1391 nijak neobhajuji, byť jsem obecně - narozdíl od vydavatele - spíše na izraelské straně barikády. Srovnání se "stojedničnou" je ale trošku silná káva, co říkáte pane Stwora..?

33995

27.09.2004 18:09

Tajemství jednotky 1391

V čem jednotka 1391 předčí stojedničku?

Leto_Atreides 193.?.?.?

Možná tak v počtu krychlových kubíků.

Stojednička byla realizace ne jen tak nějakého "obecného", nýbrž přímo Vašeho osobního pekla. Splnění toho, na co se bojíte jen pomyslet, co je ale skryto v hloubi duše... Uvedu příklad: mám kamarádku, jenž se panicky bojí znásilnění - z každé "akce" ji musí nějaký chachar doprovodit až před dům. O "101" jsem se s ní shodou okolností nedávno bavil. Co si myslíte, že mi řekla?

34002

27.09.2004 20:14

Tajemství jednotky 1391

Že z ničeho...

Leto_Atreides 193.?.?.?

...ani ze smrti, nemá tak hrozný a iracionální strach. Přirovnala to k pocitům Smithe v místnosti 101. Nic než křištálově čistá, koncentrovaná hrůza...

Z čeho to pramení jsem se vážně neptal.

[oči v sloup]

34005

29.09.2004 09:50

Tajemství jednotky 1391

Děkuji

Leto_Atreides 193.?.?.?

To je moje první pochvala, kterou jsem zde na Zvědavci vyfasoval.

[mrknutí jedním okem]

Co se týče terorismu, máte bohužel svatou pravdu. Svět se po 911 opravdu zbláznil.

[pláč]

34046

29.09.2004 10:18

Tajemství jednotky 1391

Ale

Leto_Atreides 193.?.?.?

Saddáma tady pokud vím nikdo neobhajuje... Demokracie se liší od diktatury mj. právě tím, že i (potenciálním) zločincům přiznává základní lidská práva.

Ohledně mučení vězňů v Abu Ghraib vyšel před třemi čtyřmi měsíci velmi zajímavý článek v Reflexu. Na internetu se mi ho žel najít nepodařilo, takže ve zkratce: je-li i "normální" člověk přesvědčen o své morální nadřazenosti vůči obviněnému/odsouzenému, má rostoucí tendenci upírat mu lidskou důstojnost a všelijak jej ponižovat. Na to toto téma údajně prováděli (polští?) vědci test - skupina studentů si vylosovala úlohu (vězeň/bachař), jakou měli příštích 14 dní hrát. Pokus ale musel být už po týdnu ukončen - právě z výše uvedených důvodů. Inu, v každém z nás je asi malý zlý skřítek, který jen čeká na příležitost projevit se. Nelichotivé, avšak pravdivé.

[oči v sloup]

34047

29.09.2004 13:25

Tajemství jednotky 1391

Pane Nohejl

Leto_Atreides 193.?.?.?

Takže podle Vás za všechno může Kohn a Němci byli jen nevinnou obětí židovského spiknutí? Víte, můj vlastní bratr se byl podívat v Osvětimi. Není to žádná citlivka, ale co tam viděl ho docela sebralo. Dost bych se divil, kdyby všechy ty záběry z druhé světové a doby těsně po ní byly už tehdy jen dokonalými triky a Brezinku postavili po válce... Navíc Poláci pokud vím nikdy láskou k Rusům neoplývali. Taková věc by se provalila, to dá rozum.

Média a politici že jsou rakovinou světa? Někteří určitě ano, ale všichni bez rozdílu? To je trochu blbost nemyslíte?

34051

Káva pro Zvědavce

57

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc září přispělo 121 čtenářů částkou 20 084 korun, což je 57 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Cross Club bude mít otevřeno i po 22. hodině25.09.20 14:25 Česká republika 1

Prymula: Chci méně prostoru v médiích pro kritiky svých opatření25.09.20 11:09 Česká republika 2

Média stupňují hysterii strachu, opět šíří poplašné zprávy24.09.20 22:34 Česká republika 0

Dezorientováni Němci chtějí více afrických kobylek. Demonstrují s nápisy "My máme místo"22.09.20 18:59 Německo 8

Obchodní centrum Mercury, České Budějovice: Rouškové gestapo v akci21.09.20 16:29 Česká republika 3

Janek Ledecký: Zůstaňte negativní a buďte pozitivní!21.09.20 00:15 Česká republika 0

Rasistická černoška v letadle: Jsem královna Kalifornie20.09.20 23:33 Neurčeno 3

Arabská strana Švédska vyzývá k vysídlení těch obyvatel skandinávské země, kteří odmítají multi-kulti hodnoty a etnickou diverzitu18.09.20 19:00 Švédsko 6

Někdo zmlátil cyklisty v Rumburku. Byli to cikáni?17.09.20 17:26 Česká republika 2

Proč hynou statisíce ptáků? A proč se před smrtí chovají divně?17.09.20 11:21 USA 15

Až 90% testů v USA je chybně vyhodnoceno a přiznává to NewYork Times16.09.20 23:02 USA 3

Svědci Covidovi? Je jich 50 a mlátí lidi, kteří nemají náhubek16.09.20 22:14 Česká republika 8

Český COVID teror v metru15.09.20 21:31 Česká republika 9

Vládní pomoc firmám se ukazuje jako velká past15.09.20 09:55 Česká republika 1

Vládní semafor ukazuje nulové riziko - vláda nařídila plošně nosit náhubky12.09.20 12:45 Česká republika 4

Další důkaz funkčnosti švédského modelu při zvládání Covid12.09.20 12:22 Švédsko 7

Likvidace dopravy autem po Praze11.09.20 09:12 Česká republika 6

Nemáte homosexuály, ženy či menšiny? Zapomeňte na Oscara09.09.20 12:14 USA 4

Vakcína proti Covid-19 firmy Astrazeneca se ukazuje jako riziková09.09.20 11:11 Rusko 3

Dr. Hariri - Nová data z CDC ukazují, že na COVID-19 zemřelo jen 6% z původních 160 tisíc08.09.20 23:41 USA 1

Měnové kurzy

USD
23,31 Kč
Euro
27,12 Kč
Libra
29,71 Kč
Kanadský dolar
17,41 Kč
Australský dolar
16,38 Kč
Švýcarský frank
25,09 Kč
100 japonských jenů
22,08 Kč
Čínský juan
3,42 Kč
Polský zloty
5,96 Kč
100 maď. forintů
7,46 Kč
Ukrajinská hřivna
0,82 Kč
100 rublů
29,83 Kč
1 unce (31,1g) zlata
43 391,53 Kč
1 unce stříbra
533,73 Kč
Bitcoin
249 979,81 Kč

Poslední aktualizace: 26.9.2020 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?