Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 20 příspěveků, 17 různých jmén: <nic>, .*exe, AU, aurum79, Bugoff Willya, C-kampa, fetalista, hjalmarS, hoffzingerB, jano sheake, jupiter5, kulich, mejlaG, mejlaG., morg, rockMD, SHřivna.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

22.10.2013 17:07

Opravdu chceme kmotra Babiše?

dle rozhodnutí většiny...

kulich 172.?.?.?

>Je málo známou skutečností, protože o ní média v ČR neinformují, že Miroslav Kalousek na přání oligarchů a kmotrů typu Bakaly, Kellnera a Komárka v roce 2007 v rámci zavádění tzv. rovné daně také tak zásadně snížil daně korporacím, což pomohlo přivedení státu na mizinu.

Ale přece jen něco uniklo na veřejnost, protože Kalousek se na svou funkci nepřipravil tak dobře jako Babiš, který koupil MAFRU.

Mocenské skupiny se mezi sebou rvou o zlaťáky, a tak jedna skupina očernuje tu druhou aby vznikl dojem že se čechům nevede dobře, což je taktika která se oligarchům velice daří. Jenže všechny nezávislé indikátory ukazují že se češi mají stále lépe a lépe a ten okamžik kdy je ten vzrůstající blahobyt přestane bavit a oni zatouží po tom aby se měli hůře je za rohem. Takový neočekávaný obrat je důsledek tzv. bilanční regrese což je málo známý sociální fenomenón, protože o něm média neinformují.

298384

23.10.2013 05:09

Odmítněme nadvládu parlamentních prostitutek

Citát

172.?.?.?

Lidská populace se dělí na dvě principiální skupiny. Jednu tvoří politici a druhou slušní lidé.
~ Ješek z Břehů a Týniště ~

Nojo, ale... tak jak to... koho teda jako máme volit, když je v politice samej gauner? Nebo existují vyjímky?

Volte Kunhutu Uherskou... erskou... erskou... skou... kou.. kou...kou...ou...ou... !!!

Who tf is she?

Asi Obamova tchýně - pravda v pivu, víně.

Watch your mouth, dude!

Já řek "víně," a ne "svině." A i kdyby byla Obamova tchýne svině... Jééé, pane Obama! My o vlku a Karkulka za humny.

Hoši, neměli byste tolik pít před volbama.

Já si myslim že Obama can care less jestli před nim lidi pijou nebo ne.

Před volbaMI - to se skloňuje podle vzoru schwarzenberg.

Jo, a dva litry je barrel a půl rybníku karel.

Tak pánové, zavíráme. Nenene, žádný poslední pivo. Zavíráme.

Poď Marcu, zvedej se. Pudem někam jinam. Tady je to jak za Gottwalda - furt se zavírá. [oči v sloup]

298424

27.10.2013 19:13

Teď, když máme, co jsme chtěli...

Nepřehledná křižovatka?

hoffzingerB 172.?.?.?

Andrej Babiš se nikdy netajil tím že by se rád zasadil o to aby se DPH týkající se potravin snížila o pět procent. A ten natvrdlý český národ ho a jeho stranu stejně vynesl až na druhé místo hned za ČSSD, jejíž prozíraví analytici a stratégové hlasitě varují před takovým krokem: naopak, jídlo by mělo být uměle přidraženo aby se zamezilo národní obezitě z důvodu nevázaného přežírání. Je jasné že Andrejův stranický program vychází z pomýleného názoru že to co je dobré pro Agrofert je dobré pro celý národ.

298743

28.10.2013 22:04

J.P. Morgan Chase jako zvěstovatel blížící se krize

ještě ne

jupiter5 172.?.?.?

Srovnejte si situaci mezi JP Morgan a bankami, které se opravdu dostaly do vážných potíží jako to bylo třeba v případě Lehman Brothers a uvidíte že market reaguje na nepříjemné skutečnosti které se týkají JP Morgan úplně jinak.

Jak vypadá předzvěst polibku smrti je patrné z vývoje červen - srpen 2007.

Vložený obrázek

298819

29.10.2013 05:19

Teď, když máme, co jsme chtěli...

RE: Prislo mi emilem

mejlaG. 172.?.?.?

I když si ty čísla které se vztahují na důchody upravíte podle nejurčitějšího zdroje
http://www.cssz.cz/cz/o-cssz/informace/media/tisko...
stále existuje přebytek ne méně než 5 miliard. Obraťte se svým dotazem na příslušné ministerstvo:
http://www.mfcr.cz/cs/o-ministerstvu/sluzby-verejn...
Ale OPATRNĚ:
http://ohlednuti.wordpress.com/2011/08/12/vnitro-o...
Tady jde o miliardové nesrovnalosti a tak by vás taky mohl někdo najít pod Hlávkovým mostem. Proto se podobné otázky, které se opírají o důkaz jako ta vaše, zřídka objevují na internetu.

298831

29.10.2013 20:39

J.P. Morgan Chase jako zvěstovatel blížící se krize

RE: Financni krize jiz otevira dvere

jupiter5 172.?.?.?

To je nesmysl: s JPM se soudí americká vláda, protože ta nemá peníze a JPM je má a jenom šílenec by se domníval že FED kývne a nechá potopit JPM. Ta částka a její splátky na které se obě strany dohodli nemůže zbankrotovat JPM - to snad dá rozum.

298877

29.10.2013 21:26

Demokratický požár

historka z historie

C-kampa 172.?.?.?

>Když vznikala česká Ústava, byla do ní na poslední chvíly pod patronací V.Havla a jeho poskoků(tehdy C.Svoboda a další) přidáno tzv. "materiální jádro ústavy", jde o článek 9. To jest část, kterou nelze nikdy změnit, nikdy odstranit. Je tam prostě na VĚČNOST.

Podobné provize se neodvážil ani komunistický prezident Antonín Novotný když se do tehdejší čs. ústavy stěhoval článek který určil KSČ vedoucí úlohu v zemi. Proto tato část ústavy padla za obět snaze zavést pluralitní systém v tehdejším Československu jako první. Kdyby ten článek obsahoval stipulaci o nemožnosti znění článku změnit nebo ho z ústavy odstranit, tak jakákoli snaha Občanského fóra takto učinit by byla z právního hlediska nepřípustná.

Když nastoupil Gorbačev a s ním později rozmělňování komunistické doktríny, tak Bilak začal potají navrhovat zpevnění čs. ústavy. Jenže neuspěl. Husák mu tehdy řekl: "Vasile, věčný je jen Pánbu."

298880

29.10.2013 22:09

Teď, když máme, co jsme chtěli...

RE: Prislo mi emilem

mejlaG 172.?.?.?

Jak jsem řekl: požádejte příslušné ministerstvo o vysvětlení. Nebo udělejte dnes něco nevídaného: obraťte se na svého poslance, jak to bylo za minulého režimu zvykem. Alespoň získáte konkrétní zkušenost z toho jak demokracie v zemi skutečně funguje.

298884

30.10.2013 04:16

Ultrazvuk způsobuje u plodů poškození mozku: studie

Ultrazvuk způsobuje u plodů poškození mozku

fetalista 172.?.?.?

Ten závěr že ultrazvuk poškozuje mozek se dá jednoduše zpochybnit poukazem na nepřehlédnutelné factum: v bývalém Československu se ultrazvuku nepoužívalo a přesto volby dopadají tak jak dopadají.

298898

30.10.2013 22:40

J.P. Morgan Chase jako zvěstovatel blížící se krize

RE: Prosba o pomoc při pátrání

Bugoff Willya 172.?.?.?

Profesor Buganin se především v Bulharsku dostal do podvědomí čtenářů jako autor sbírky poezie nazvanou "Už toho mám dost, dejte mi kost."
https://www.facebook.com/anton.buganin.5?ref=fs

298949

31.10.2013 11:51

Island: Revoluce pod vedením bankéřů

RE: Sedliacky zdravý rozum.

jano sheake 172.?.?.?

Kapitalismus je žido-anglo-saský vynález a proto musí slované ideologicky prohlédnout a postarat se o to aby pochodeň marxismu-leninismu znovu zaplápolala a osvětlila tu jedinou správnou cestu k spravedlivému uspořádání společnosti. Poučení z krizového vývoje Islandu, kde se nordický lid nechal zlákat žido-anglo-saským pozlátkem falešné prosperity, nám diktuje okamžitě zahájit generální stávku v trvání potřebném k tomu, aby slované přestali držet v ruce nic jiného než ponižující prázdnotu.

v celém světě ví se
že máme málo v míse
my se ale nedáme
do mísy si přidáme
halušky a knedlíky
pro slovanské pepíky
hurá!

298972

31.10.2013 23:00

Island: Revoluce pod vedením bankéřů

RE: To si děláte prdel ?!

.*exe 172.?.?.?

Tu cenu za překlad asi zvyšuje fakt že ten originální článek je napsán v nestandartní angličtine a stylu, což je patrné už po přečtení prvního odstavce. (Například "deposit account holders" je velmi neobvyklý a krkolomný výraz pro článek podobného charakteru - normálně se užívá slovo "depositors." ) Dále můžete narazit na exotikum jako třeba "transborder capital flow," s čím se překladatel do čestiny ale nemazlil a doslovně to přeložil jako "přeshraniční kapitálové toky," což je sousloví kterou odborná finanční čestina nepoužívá a používat nebude.

Autor má problémy z puntuací; zrovna tak jako Babiš vynechává spojky, a mimo jiné si občas plete prepozice. Například místo "looming on the horizon" se do článku vloudilo "looming at the horizon." To jsou ale kosmetické chyby které zmizí pod překladem. Skutečný problém tkví v tom že ta časová osa uvedená v článku nesouhlasí s tou podle které se podstatné věci skutečne odehráli. A ty věci byly prostě fenomenální do takové míry že někteří odborníci nemohli odolat a napsali o tom knihy - jako třeba tuto
http://img2.imagesbn.com/p/9781608191987_p0_v1_s26...
kterou autor článku asi nečetl. A proč taky? Nic tam není co by podpořilo jeho záměr sesmolit politickou agitku proti Wall St.

Poznámka:
Vikingové se ale museli spokojit se stříbrem v disciplíně lákání neviňátek. Jejich výkon nemohl ohrozit mistry světa, reprezentanty České republiky, kteří vystoupili na nejvyšší stupínek během kupónové privatizace v 90. letech, tak jak to Miloš Forman správně předpověděl ve svém filmu "Hoří, má panenko."

298992

03.11.2013 00:05

Epigenetici: Člověk může změnit svoji DNA

Agenetivní homosexualitu

rockMD 172.?.?.?

šíří mutace Oryza retrofit virusu, ale většina populace je proti této virové infekci imunní. Oryza se dostává do organismu člověka stejným způsobem jako viry které způsobují různá chřipková onemocnění.

299118

06.11.2013 08:29

České zlato ukradené nacisty? To nic...

Pokračování:

aurum79 172.?.?.?

Stanislav Motl - Kam zmizel zlatý poklad republiky
http://www.youtube.com/watch?v=pepAzw3s6oM

[chechtot]

299245

07.11.2013 20:56

České zlato ukradené nacisty? To nic...

RE: Otázka zní....

AU 172.?.?.?

No právě. ČSSR získala zpátky čs. v zahraničí depositované zlato počátkem 80. let, ale ne aby s tím banka šmelila na trhu. Peníze jsou "podložené" prací a produktivní investicí. Ovšem židohavloidi nemohli odolat tomu jak se to zlato blejskalo a tak prý za dvě třetiny toho co připadlo Česku po rozdělení republiky koupili německé dluhopisy. Němci nic takového nepopřeli, tak to asi bude pravda. Jenže cena zlata se potom během dekády ztrojnásobila... To už je teď nakonec jedno, poněvadž sociální kapitalismus chcípá na souchotě a žádná všeznalá spekulace se zlatem to stejně nezachrání, akorát zvyšující se státní dluh to chcípání může prodloužit. V roce 2030, pokud se důchodový věk nezmění, připadne v Česku na 100 výdělečně činných 81 důchodců. Tak jsem zvědav jak to ti docenti vykouzlí.

299327

08.11.2013 06:46

České zlato ukradené nacisty? To nic...

RE: Otázka zní....

AU 172.?.?.?

To je smutný že se ve školách neučí alespoň základní věci o státních financích. Centrální banky jeli na zlatý standart dost dlouho, ale ten nemohl odvrátit průšvihy moderní doby, jako třeba ten ve 20. letech minulého století v případě říšské banky, která musela tisknout spoustu peněz za účelem udržet domácí obchod nad vodou, poněvadž neuvěřitelně vysoké částky těch zlatem podložených peněz šli na válečné reparace. Tím vznikla inflační spirála zvící tornáda a celoživotní úspory lidí byly fuč.

Zlatý standard měl na svědomí prohloubení hospodářské krize 30. let. Lidové fámy měli za následek že lidi začali hromadně vybírat své úspory i z banek, které neměli velké problémy. Když taková banka požádala centrální bankéře o peněžní infuzi, protože banky musí platit své dluhy jiným bankám, tak centrální bankéři poukázali na zlatý standard a jeho limitující účinek, dali bance prd a ta v podstatě zdravá banka se potopila. S ní šli ke dnu její věřitelé a tak to pokračovalo v dominovém efektu. Tohle se ovšem už neopakovalo když se potopila židonenažraná Lehman-Brothers, takže globálni obchod a domácí hospodářství více než poloviny světa nechcípli na finanční infarkt kvůli "zlatému standartu."

Před tisíci lety se také lidi rozhodli že jim bude vládnout král co nechá razit zlaté mince. Kdyby národ český zvolil knížete za svého prezidenta, možná že by se kníže Karel stal podle II. ZLATÉ buly sicilské českým králem Karlem V., zavedl nevolnictví, a ty staré ZLATÉ časy by se vrátily do zemí koruny české za všeobecného jásotu pražských měsťanů.

299341

08.11.2013 09:53

České zlato ukradené nacisty? To nic...

RE: Otázka zní....

AU 172.?.?.?

Papírové peníze vynalezli Číňani v 7. století za Tangovi dynastie. Ono to nebylo tehdá ještě myšleno jako universální platidlo tak jako dnešní bankovka. Byla to vlastně směnka na mince a obchodníkům co cestovali se zbožím se to líbilo. Z Číny tuhle metodu přinesli do Evropy cestovatelé jako třeba známý Marko Polo. Pak se ta papírová směnka stávala více univerzálním nástrojem - ke směně mincí v bance to mohl použít jakýkoli držitel - a tak ten papír začali přijímat jako platidilo všelijací obchodníci na místo mincí.

299354

09.11.2013 00:12

Komu USA dluží? (I)

RE: Velmi zajímavý článek,

SHřivna 172.?.?.?

>Rád bych si přečetl podobný článek s analýzou toho, komu dluží Česká Republika (a kdo případně naopak dluží jí). Pokud někdo poskytnete odkaz na nějaký dobrý zdroj, budu velmi rád.

Této informace se přímo dopátrati nelze, poněvadž příslušné zákony o poskytnutí informací tohoto druhu znějí v duchu toho že takové informace se veřejnosti neposkytují, i když se nejedná o žadné statní tajemství a konec konců budou to vaše děti a vnoučata jejichž kapes se ta otázka přímo týká. Je to prostě dědictví rakousko-uherského, carského, prvorepublikového, a sovětského zákonodárstvi.

Americké zákony znějí poněkud jinak; americkému lidu musí být například sděleno to jak si FED počíná na měsíční bázi, takže je daleko snažší se dopátrat podobné informace. Kdyby autor tohoto článku chtěl napsat něco podobného o ruském dluhu, tak nenapíše nic, ale sednout si za svou drzost nepůjde - tak tvrdý to v Rusku zase není, jak to antiPutinovci rádi rozhlašují.

299384

11.11.2013 23:22

Čína začne válku; pokud se nerozpadne

RE: Učitel - gramatika

morg 172.?.?.?

>Že by debilisace v Čechách pokračovala takovým tempem??

Právě naopak. Školství se snaží odstranit starožitné móresy poplatné opozdilosti ducha, který nápříklad nutí psanou češtinu používat písmeno 's' ve slove 'debilisace' i když výslovnost zcela zřetelně podporuje verzi 'debilizace'. Písmeno 's' ve slovech jako 'president' nebo 'mechanisace' už naštěstí dávno vzalo za své a postupně se dočkají svobody všechna slova ve kterých zní Z ale rozvaluje se tam nefunkční S.

299504

12.11.2013 00:28

Čína začne válku; pokud se nerozpadne

megadluhy

hjalmarS 172.?.?.?

>Abych byl lépe pochopen, nejsem výhradně protiamericky naladěn, ale jsem toho názoru, že se dluhy mají platit a nikoliv jako v případě USA, které svými dluhy vydírají celou planetu!

Dluhy se většinou splácejí, ale u velkých dluhů vždy existuje nutkáni se této závazné činnosti nějak vyhnout. Například císařská Čína měla obrovské dluhy zvláště ve vztahu k USA, ale s podstatnou změnou režimu došlo i k nezaplacení zahraničních dluhů. Amíci se teda moc nedivili, poněvadž jako dlužníci, udělali to samé Francii poté co tam tam lid usek svému králi hlavu a věci se začli dělat z gruntu jinak.

Tyhle fígle přispěly k tvrdosti Versailleské smlouvy, poněvadž Spojenci očekávali velké změny v Německu a tak chtěli dostat všechny válečné reparace co nejdříve. To se ukázalo jako fatální nedostatek v odhadu, což si Francouzi uvědomili v roce 1940, když jim tam slavný německý generál Heinz Guderian oral pole tankama.

Ano, byla by to okouzlující skutečnost pro US Pokladnika kdyby Čína "zkolabovala" a k moci tam přišli UFOni, nebo kdyby tam alespoň došlo k reverzi k tradičnímu a nekompromisnímu komunismu. Protože v dobudovaném komunismu není třeba peněz, no tak co by číňanům amíci zpláceli nějaký dluh. Vždyť ona by ta neomaoistická vláda stejně nevěděla co s těmi dolary dělat a ještě by to považovala za kontrarevoluční krok a nepřípustné vměšováni do čínského lidově-komunistického hospodářství.

299507

Káva pro Zvědavce

46

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc září přispělo 95 čtenářů částkou 16 224 korun, což je 46 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Obchodní centrum Mercury, České Budějovice: Rouškové gestapo v akci21.09.20 16:29 Česká republika 2

Janek Ledecký: Zůstaňte negativní a buďte pozitivní!21.09.20 00:15 Česká republika 0

Rasistická černoška v letadle: Jsem královna Kalifornie20.09.20 23:33 Neurčeno 2

Arabská strana Švédska vyzývá k vysídlení těch obyvatel skandinávské země, kteří odmítají multi-kulti hodnoty a etnickou diverzitu18.09.20 19:00 Švédsko 5

Někdo zmlátil cyklisty v Rumburku. Byli to cikáni?17.09.20 17:26 Česká republika 2

Proč hynou statisíce ptáků? A proč se před smrtí chovají divně?17.09.20 11:21 USA 13

Až 90% testů v USA je chybně vyhodnoceno a přiznává to NewYork Times16.09.20 23:02 USA 3

Svědci Covidovi? Je jich 50 a mlátí lidi, kteří nemají náhubek16.09.20 22:14 Česká republika 6

Český COVID teror v metru15.09.20 21:31 Česká republika 9

Vládní pomoc firmám se ukazuje jako velká past15.09.20 09:55 Česká republika 1

Vládní semafor ukazuje nulové riziko - vláda nařídila plošně nosit náhubky12.09.20 12:45 Česká republika 4

Další důkaz funkčnosti švédského modelu při zvládání Covid12.09.20 12:22 Švédsko 7

Likvidace dopravy autem po Praze11.09.20 09:12 Česká republika 6

Nemáte homosexuály, ženy či menšiny? Zapomeňte na Oscara09.09.20 12:14 USA 4

Vakcína proti Covid-19 firmy Astrazeneca se ukazuje jako riziková09.09.20 11:11 Rusko 3

Dr. Hariri - Nová data z CDC ukazují, že na COVID-19 zemřelo jen 6% z původních 160 tisíc08.09.20 23:41 USA 1

Magor Novotný si přeje, aby Zeman a Babiš zemřeli08.09.20 22:29 Česká republika 11

Britský COVID teror v metru07.09.20 23:45 Británie 12

Žárovku vynalezl černoch, říká Biden07.09.20 23:12 USA 5

Policie zatkla těhotnou ženu za sdílení příspěvku na FB proti koronavirovým opatřením06.09.20 14:45 Austrálie 4

Měnové kurzy

USD
23,06 Kč
Euro
27,13 Kč
Libra
29,56 Kč
Kanadský dolar
17,33 Kč
Australský dolar
16,65 Kč
Švýcarský frank
25,21 Kč
100 japonských jenů
22,06 Kč
Čínský juan
3,40 Kč
Polský zloty
6,03 Kč
100 maď. forintů
7,49 Kč
Ukrajinská hřivna
0,82 Kč
100 rublů
30,27 Kč
1 unce (31,1g) zlata
44 072,64 Kč
1 unce stříbra
569,14 Kč
Bitcoin
240 721,91 Kč

Poslední aktualizace: 22.9.2020 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?