Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 12 příspěveků, 3 různá jména: Bolo S., Bolo Sinsaev, google.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

09.05.2004 20:03

Měly by se konat Olympijské hry?

RE: Měly by se konat Olympijské hry?

Bolo S. 217.?.?.?

viete, ja si tak trochu myslim, ze sa Rusko chova absolutne najlepsie (najludskejsie, najuprimnejsie, nevravim, ze idealne) zo vsetkych tych, hore spominanych krajin. existuje mnozstvo argumentov preco(vsetky boli niekolkokrat prediskutovane na Zvedavcovi), ale nechcite po mne aby som to znova zdovodnoval, pretoze na take veci uz davno nemam energiu. este tak, sem tam podpichnut. [pláč]

28786

10.05.2004 10:01

Měly by se konat Olympijské hry?

RE: Měly by se konat Olympijské hry?

Bolo S. 217.?.?.?

pan vcelicka, ak sa nemylim, je na zvedavcovi obrovska diskusia na temu Rusko a je velmi dobra. musite si ju ale pohladat sam.

28814

12.05.2004 11:22

Zrůdnosti amerických vyšetřovatelů

RE: Zrůdnosti amerických vyšetřovatelů

Bolo S. 217.?.?.?

dakujem za opytanie, Lev. celkom to ide, az na to, ze mam vela prace napriek tomu, ze mam dovolenku. (velky celozivotny projekt prichadza do finale. nieco v zmysle postav dom, zasad strom)
v nete si potom relaxujem, napriklad aj sledovanim tvojho udatneho boja s Vcelickom (na hranici cenzury [mrknutí jedním okem] ) a drzim ti palce. on si chce ten nezbednik len s niekym pokecat. onehdy chcel aj mna zatiahnut do diskusie. lenze to sa mu nepodari.[velký smích]
takze Leve, lovu zdar!!!


k Tonovi. ano s tym Machackom som trochu prestrelil, sorry [zahanbení]

tych 100:1 sa mimochodom vztahovalo na bezpravie medzi Madarmi a Slovakmi v Monarchii.
ja mam citovy vztah ako k Cechom, tak aj k Nemcom (nielen, ze som v Nemecku prezil väcsiu cast svojho zivota, aj jeden moj rodic je Nemec), takze mam asi v tychto veciach dost svojske nazory. lenze bohuzial, nemam cas na dlhsie diskusie. len tak sem tam podpichnut, aby sa to trochu rozbehlo.
ciao Tony!

28905

07.06.2004 12:54

Skupina Bilderberg opět v záři reflektorů

Skupina Bilderberg opět v záři reflektorů

Bolo Sinsaev 217.?.?.?

D- Ackermann, Josef - Chairman, Group Executive Committee, Deutsche Bank AG

INT/USA - Wolfenson, James D. - President, The World Bank

obidvaja tito "cestni hostia" maju okrem stejneho chazarskeho povodu, na krku aj obvinenia z korupcie, sprenevery a obohacovania sa.
Ackermann sa musi uz dlhsi cas zucastnovat sudneho procesu vedeneho proti nemu v Nemecku.

29526

09.06.2004 17:20

Otázka na tělo: Proč nemám rád bohaté?

RE: Otázka na tělo: Proč nemám rád bohaté?

Bolo S. 217.?.?.?

Pane Včeličko, je fakt, že někteří slováci jsou opravdu hrozní. Povídala mi jedna totrontská skorodomorodka, bývalá súdružka-katolíčka:"Toronto? Samý čierný!" Očividně narážela na nadpoloviční většinu rasově korektního obyvatelstva v Torontě. "Miluj bližního svého." odvětil jsem bohorově. Ona se začervenala jako pivoňka, pokřižovala se a stal se zázrak - bůh jí odpustil a ona byla opět čistá a bílá jako lilie.

Líbí se mi očistná síla magických slov a gest, ať již jsou vypouštěna z piedestalu boží nemoci, nebo z kachlíkárny DP v Praze. Amen.

Tom


velmi sa mi paci ako sa teza od Horkheimer/Adorno vzdy znova a znova verifikuje v praxi. ta veta bola: Kant je de Sade!a znamena asi tolko, ze:
najväcsi demagogovia su velmi citlivi na demagogiu druhych, k svojej vlastnej su ale slepi a hluchi, presne ako isty pan, ktory sa podpisuje TOM a je autorom horeuvedeneho demagogickeho prispevku.
Mily, osvieteny Tom, v tvojom demagogickom prispevku dokonca ani to AMEN na konci vety "neschazi".

29607

24.06.2004 01:40

Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě

RE: není jedno co kdo nosí? (Panovi v anonymite)

google 217.?.?.?

ak by vlastnili bomby s laserovym navadzanim, pouzivali by svoje noziky na rezanie slaniny. presne tak, ako statocni americki GIs.

30096

25.06.2004 00:37

Pro strach židovský

RE: Pro strach židovský

google 217.?.?.?

pokracovanie

Stalo se snad to, ze -
a) Nikdo z tech 11 nbyl popraven. V tajnosti v noci byli vsichni odvezeni, mozna odleteli do Moskvy. Ci do Izraele (zionisticti zide byli svemu soukmenovci Slanskemu a dalsim zavazani, co pro ne udelal. Podle Talmudu je trestne kdyz zid by zabil zida). Ci nekam jinam. V novych pusobistich pak ziskali novou identitu, pripadne nove ukoly.
b) 3 nezide (Svab, Frank, Clementis) byli popraveni, ale s 8 zidy bylo nalezeno jako uvedeno v a)
c) Namisto odsouzenych byli popraveni jini politicti vezni (o ty, v te dobe, nebyla nouze. Napr. krestansti duchovni, to by se zidum, v jejich mste, naramne hodilo), a vsech 11, ci alespon 8, potkal osud uvedeny v a)
d) Kdyz nic co je uvedeno v a), b), c) se nestalo, co se tedy SKUTECNE stalo ?

Rada okolnosti totiz nasvedcuje tomu, ze udalosti ze 3. prosince 1952 na Pankraci neprobehly tak, jak komuniste svetu oficielne oznamili.
Proc tela "popravenych" byla "tajne spalena a popel v noci za Prahou rozfoukan vetrem", kdyz napr. Milada Horakova byla pohrbena, a ma svuj hrob?
Kteri dalsi budouci "nepratele rezimu" byli kdy v tajnosti popraveni, spaleni a rozfoukani vetrem jako propaganda tvrdi o osudu techto 11 bolsevickych hrdlorezu ?
Ostatne, mel/ma Svet verit komunistum, verit tomu co 3. prosince 1952 rano jejich propaganda oznamila ?? Bez jakehokoli dukazu ??
Soveti take tvrdili Svetu o 4 milionech zplynenych veznu v Oswietimi, tvrdili ze "vsechny nemecke dukazy o poctu veznu byly Nemci zniceny" - nakonec se to vse prokazalo jako lez (po 1989 Gorbacev predal precizni nemecke zaznamy o umrti v Oswietimi, cca 70 tisic zemrelo, vsemi druhy smrti). A Svet, po 45 let veril Sovetum !!
Samozrejme, normalni clovek by se v te dobe neodvazil Gottwalda a jine komunisty podezirat z nejakeho humbugu. To by z takoveho samotneho jedince udelalo "kontrarevolucni zivel" a dostal by kdyz ne sibenici, tak alespon leta na uranovych dolech ..

V nedavnosti cely svet mohl sledovat nafilmovanou "popravu" americkeho zida Berga, dnes prokazany PODVOD.

Byl podobny podvod nafingovan 3. prosince 1952 se zidy-komunisty z cs. vlady ?
Nacasovani bylo perfektni, a ucel svetil prostredky.
Masy v gojimskem svete zacaly verit tomu, co vedouci zide si prali:
Ze komunismus byl zameren proti zidum, komunismus byl proti pravu Izraele na existenci, komunismus byl ve sve podstate anti-zionisticky.
A "Studena Valka" zacinala nabirat na obratkach ..
(Pzn.: I takove atmosfere, az do padu komunismu, pouze kdo mohl legalne, v statisicich emigrovat do Izraele, do USA, vseobecne na Zapad - byli pouze zide ..)

30122

26.06.2004 23:34

Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě

Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Busho

google 217.?.?.?

jeden zaujimavy pohlad na problematiku od Slavoja Zizeka:

Američania nekontrolujú nič. Ani sami seba!

Pamätá si ešte niekto na nešťastného Muhammeda Saída al-Sahafa, Saddámovho ministra informácií, ktorý na svojich každodenných tlačovkách heroicky popieral aj tie najočividnejšie fakty a so železnou pevnosťou trval na oficiálnej irackej línii?

Americké tanky už boli len pár sto metrov od jeho zasadačky, a "comical Ali" ešte stále tvrdil, že americké tanky v uliciach Bagdadu, čo vidíme v televízii, sú len ďalší špeciálny efekt z dielne hollywoodskej továrne na sny. Ale raz, aj keď je to čudné, trafil klinec úplne presne po hlavičke. Bolo to vtedy, keď mal reagovať na skutočnosť, že americká armáda má už pod kontrolou niektoré štvrte Bagdadu. Vtedy odblufoval: "Tí nemajú pod kontrolou nič. Tí nemajú pod kontrolou ani samých seba!" Keď vyšli na svetlo škandalózne správy o dianí v Abú Ghrajb, začali sme tušiť, že seba samých Američania naozaj nemajú pod kontrolou.

Školenia o mučení

Koncom apríla George W. Bush v reakcii na zverejnené fotografie tak, ako sa dalo napokon čakať - zdôraznil, že ide o ojedinelé prípady, ktoré neodrážajú to, čo vlastne Amerika znamená a za čo bojuje. Čiže hodnoty demokracie, slobody a ľudskej dôstojnosti. Fakt, že v tomto prípade došlo k verejnému škandálu, je naozaj pozitívny znak. V skutočne "totalitnom" systéme by ho jednoducho zamietli pod koberec. A tiež by sme nemali zabudnúť , že pozitívny znak je aj to, že americkí vojaci žiadne zbrane hromadného ničenia nenašli. Skutočne "totalitná" moc by urobila presne to, čo zvykne robiť polícia - sama by "podhodila drogy" a vzápätí dôkaz zločinu "objavila".

Existuje však celý rad znepokojivých faktorov, ktoré tento jednoduchý obraz predsa len trochu komplikujú. Už niekoľko mesiacov Medzinárodný Červený kríž doslova bombardoval príslušné miesta v americkej armáde správami o zlom zaobchádzaní a pomeroch v miestnych vojenských väzniciach. No armáda tie správy systematicky ignorovala - úrady priznali zločiny až potom, keď ich s nimi konfrontovali médiá.

A po druhé, reakcia vedenia americkej armády bola, jemne povedaná, prekvapivá. Vedenie vyhlásilo, že armáda nedostatočne poučila vojakov o pravidlách Ženevskej konvencie o zaobchádzaní so zadržanými - ako keby niekoho bolo treba školiť, že zadržaných nesmieme ponižovať a týrať.

Divadlo krutosti

Ale najdôležitejším aspektom je rozdiel medzi "bežnou" metódou, akou boli mučení väzni za Saddáma, a tým, ako mučili americkí vojaci. Za Saddáma šlo predovšetkým o to, spôsobovať mučeným čím väčšiu bolesť, naproti tomu bolo pre amerických vojakov najdôležitejšie psychologické ponižovanie. Podstatnou súčasťou tohto postupu, ktorý je v zjavnom protiklade s utajovaným mučením za Saddáma, je zaznamenávanie tohto ponižovania, to, že v obraze sú spolu s obeťami aj sami nasprostasto sa usmievajúci páchatelia.

30173

26.06.2004 23:36

Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě

Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Busho

google 217.?.?.?

pokracovanie

Keď som po prvýkrát videl tú známu fotografiu väzňa s vrecom na hlave, s popripínanými elektrickými drôtmi na prstoch a na genitáliách, ako stojí v smiešne divadelnej póze na podstavci, najprv som si pomyslel, že ide o nejaký happening na Lower Manhattane. Pozície a kostýmy väzňov pripomínajú akési tableau vivant. Živý obraz, ktorý automaticky prebúdza asociácie s celou americkou umeleckou scénou, s fotografiami Roberta Mapplethorpa a slávnymi scénami z filmov Davida Lyncha.

Tom Cruise a Demi Moorová

A presne to je ten kľúčový bod: kto pozná každodennú americkú skutočnosť, musel pri pohľade na tieto fotografie pomyslieť na obscénny rub americkej popkultúry, hoci na iniciačné rituály spojené s týraním a ponižovaním, ktorým sa musíte podrobiť, keď chcete byť prijatý do uzavretého spoločenstva. Neobjavujú sa v pravidelných intervaloch v americkej tlači podobné fotografie? Vtedy, keď v nejakej armádnej jednotke alebo v univerzitnom kampuse vypukne škandál, pretože zasväcovanie sa vymklo spod kontroly? Vtedy, keď dochádza k zraneniam, ktoré "prekročili únosnú mieru", keď niekoho nútili byť v ponižujúcej polohe, robiť ponižujúce gesto, napríklad nechať si od kolegu strkať do análneho otvoru fľašu od piva, alebo nechať si do tela napichať ihly?

Spomeňme si na film Roba Reinera Zopár správnych chlapov, vojenskú súdnu drámu o dvoch amerických príslušníkoch námornej pechoty, ktorí zavraždili príslušníka svojej jednotky. Vojenský prokurátor tvrdí, že to bola vražda, zatiaľ čo obhajoba - tú hrajú Tom Cruise a Demi Moorová (čo dáva tušiť záver filmu) sa pokúša dokázať, že obžalovaní len splnili takzvaný "červený kód". Tento nepísaný zákon dovoľuje tajnú nočnú bitku iného vojaka, čo porušil etický kódex mariňákov.

Toleruje teda protizákonný akt - ilegálne trestanie vojaka ale zároveň posilňuje skupinovú spolupatričnosť. Taký kód musí zostať pod ochranou noci, neprizná sa, nesmie sa tematizovať. Na verejnosti sa všetci tvária, že o tom nevedia, alebo aj nahlas popierajú, že by existoval. Ten kód predstavuje "spoločného ducha" v čistej forme a vyvíja najväčší možný tlak na jednotlivca, aby sa identifikoval so skupinou.

Absolútny pán a vládca

Na rozdiel od písaného, sformulovaného zákona je tento obscénny kód nad-ja ústnej povahy. Zatiaľ čo zákon chce zachovať symbolickú autoritu prostredníctvom mŕtveho otca (V mene otca), nepísaný kód zostáva tajomnou hrozivou náhradou mena otca, obscénnym duchom freudovského "praotca". To je aj záver Coppolovho filmu Apokalypsa. V postave Kurtza je freudovský praotec, obscénne, žiadnemu symbolickému zákonu nepodrobené vychutnávanie otca - absolútny pán a vládca, ktorý si trúfa čeliť realite tohto hrozivého pôžitku. Nie je tam ako pozostatok nejakej barbarskej minulosti, ale ako nutný dôsledok modernej západnej moci. Kurtz bol dokonalý vojak, ako taký sa svojou hyperidentifikáciou s vojenským systémom stáva excesom a systém ho musí eliminovať.

30175

27.06.2004 00:59

Co všechno si necháme líbit?

RE: Co všechno si necháme líbit?

google 217.?.?.?

P.S Jestli chces poradnej krvak s pozitivnim humanistickym poselstvim doporucuji taky Gaunery (Reservoir Dogs) a Pulp Fiction BTW reziser obou snimku neni ZID ))
Emma Bovary -- 168...*mozno prave preto, ze ich reziser nie je zid, stoja tieto filmy za nieco(aspon za tych 10 Euro na listok do kina), napriek zobrazenej premoci a nasiliu, na rozdiel od typickych zidovskych sraciek napr. s Bruce Willisom (Die hard I.,II.,III.,IV atd.)

PS.: Emma, na odhad tvojeho IQ cakam dodnes. nejake tazkosti?[zmaten]

30178

29.06.2004 21:48

Na co zapomněl Michael Moore ve svém filmu Fahrenheit 9/11

RE: Na co zapomněl Michael Moore ve svém filmu Fah

google 217.?.?.?

ked moze byt vladca zemegule blby ako tri voly, preco by nemohol byt aktivista tlsty na tri palce. dnes je svet celkom naopak!

30269

09.07.2004 12:48

Tohle tedy nazývají novým »svobodným« Irákem

Tohle tedy nazývají novým »svobodným«

google 217.?.?.?

podla Haaretz.com je berlinsky mur v Izraeli nelegalny.

Court: Fence violates int'l law, must be dismantled
By Aluf Benn, Haaretz Correspondent

The International Court of Justice will rule on Friday that the West Bank separation fence contravenes international law, that it must be dismantled, and that compensation must be paid to the Palestinian owners of property confiscated for its construction, according to documents obtained by Haaretz.
The decision will officially be made public at 4 P.M. Friday (Israel Time) under the heading, "Legal Consequences of the Construction of a Wall in the Occupied Palestinian Territory."
"The construction of the wall being built by Israel, the occupying Power, in the Occupied Palestinian Territory, including in and around East Jerusalem, and its associated regime, are contrary to international law," the ruling says.
Fourteen justices supported the decision and the sole opponent was the American judge, Thomas Buerghenthal.
In building the fence, the court rules, Israel violated international humanitarian law, by infringing on Palestinians' freedom of movement, freedom to seek employment, education and health. It also states that Israel violated international treaties it had signed which deal with these topics: "The construction of such a wall accordingly constitutes breaches by Israel of its various obligations under the applicable international humanitarian law and human rights instruments."
The court also rules that Israel must halt construction of the fence and pull down those sections built inside the West Bank. "Israel is under an obligation to... cease forthwith the works of construction of the wall being built in the Occupied Palestinian Territory, including in and around East Jerusalem, to dismantle forthwith the structure therein situated..." the ruling says.
The judges also question the route of the fence determined by Israel, saying they are "not convinced that the specific course Israel has chosen for the wall was necessary to attain its security objectives."
The ruling says: "The wall, along the route chosen, and its associated regime, gravely infringe a number of rights of Palestinians residing in the territory occupied by Israel, and the infringements resulting from that route cannot be justified by military exigencies or by the requirements of national security or public order."
On the issue of compensating Palestinians harmed by construction of the fence, the court rules that, "Israel is under an obligation to make reparation for all damage caused by the construction of the wall in the Occupied Palestinian Territory, including in and around East Jerusalem."

30632

Káva pro Zvědavce

46

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc listopad přispělo 104 čtenářů částkou 16 005 korun, což je 46 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Vývoj náboženství ve světě 1946 - 201925.11.20 12:36 Neurčeno 0

Novinky.cz zase straší covidem v Polsku, skutečnost je zřejmě jiná25.11.20 11:07 Polsko 0

Neuvěřitelně otevřený článek o teroru politické korektnosti na Expres.cz23.11.20 18:31 Česká republika 3

Sidney Powell: It will be BIBLICAL - advokátka bez obalu odhaluje podvody ve volbách23.11.20 13:53 USA 3

Newsroom ČT24 má jasno: hurá, očkovat!22.11.20 11:13 Česká republika 7

Spacákova revoluce 2?20.11.20 13:08 Česká republika 2

Novináři používají agregát dýmu pro zdramatizování protestů20.11.20 12:25 Slovensko 5

Sčítačka hlasů v poslanecké sněmovně je cinknutá a upravuje hlasování20.11.20 04:14 Česká republika 1

Šéf protiteroristické skupiny navrhuje národní debatu o kriminalizaci pochybovačů o vakcíně19.11.20 23:14 Británie 3

TRUMP TRIBUTE II CZ19.11.20 14:45 USA 0

Na Slovensku střílí gumovými projektily do hlav lidem18.11.20 22:25 Slovensko 0

Ještě jednou President Trump18.11.20 22:13 USA 1

Vláda vyrobila další paskvil, obchody zavírají při zákazu vycházení17.11.20 17:34 Česká republika 4

V polní nemocnici v Letňanech neležel jediný pacient16.11.20 22:10 Česká republika 2

Vládě se zalíbilo omezování a šikanování lidí, další komplikace při nákupu potravin16.11.20 19:09 Česká republika 0

To je vlastenec a ne jak jej líčí media15.11.20 21:55 USA 2

Rozvrat vzdělanosti národa v přímém přenosu15.11.20 21:17 Česká republika 10

Soud rozhodl, že nařízení nosit roušky venku bylo nezákonné13.11.20 19:03 Česká republika 4

Od Prymuly k Blatnému. Aneb z bláta do louže13.11.20 16:27 Česká republika 3

Trump bojuje jako lev. Vyhodil vedení Pentagonu. Na iDnes z toho šílí11.11.20 23:26 USA 6

Měnové kurzy

USD
21,96 Kč
Euro
26,14 Kč
Libra
29,32 Kč
Kanadský dolar
16,89 Kč
Australský dolar
16,15 Kč
Švýcarský frank
24,11 Kč
100 japonských jenů
21,02 Kč
Čínský juan
3,34 Kč
Polský zloty
5,86 Kč
100 maď. forintů
7,25 Kč
Ukrajinská hřivna
0,78 Kč
100 rublů
29,08 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 630,91 Kč
1 unce stříbra
510,23 Kč
Bitcoin
411 870,71 Kč

Poslední aktualizace: 25.11.2020 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?