Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 9 příspěveků, 3 různá jména: gonelama, kengoroo, sirt.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

17.12.2009 10:16

Ateistický národ v banánové republice

RE: 1948

gonelama 15.?.?.?

Preco by mala viera alebo cirkev suvisiet s narodnou identitou? Pochopim ked si ludia, nevediac si vysvetlit prirodne zakonitosti, vymyslali kadejake nadprirodzene bytosti, ktore potom uctievali ako bohov. Moje pochopenie pre tieto veci konci v 21. storoci. Preco ludia stale odmietaju zodpovednost za svoje ciny? Preco je potrebny nejaky najvyssi sudca sediaci na nebesiach? To sme sa vazne za tie tisicrocia neposunuli v evolucii dalej ako nasi predkovia zijuci v jaskyniach?

207221

Zaujimalo ci mali rovnake pocity aj ked si brali hypoteku ktoru nedokazali zo svojich prijmov platit.

207244

17.12.2009 14:24

Climagate – Velký vědecký podvod

RE: Zajimave..:)

gonelama 15.?.?.?

Presne tak. Je potrebne vypatrat prave priciny udalosti a nie sa slepo hnat za kazdou blbostou a zakladat nove nabozenstvo. Predsa musia existovat racionalne dovody na znizovanie emisii v mestach a zlepsovanie zivota pomocou modernych technologii. Nie sme predsa male deti aby nas stale iba strasili katastrofami. Podla mna chyba na tuto temu racionalna diskusia pretoze je umlcana zo strany alarmistov ku ktorym prudi ovela vacsia cast penazi urcenych na vyskum zemskej atmosfery.

207245

17.12.2009 17:07

Climagate – Velký vědecký podvod

RE: Cisárové nové šaty

gonelama 15.?.?.?

Par rokov maju akurat tak na zavedenie dane. Potom uz bude mozne ochladzovanie planety pocitit na vlastnej kozi a bude ludi ovela tazsie presvedcit o tomto novom desiatku pre novovzniknute nabozenstvo.

207275

13.01.2010 16:50

Farmaceutické firmy těží z falešné pandemie, říká zdravotní šéf ER

RE: The Council of Europe - není Evropská komise

kengoroo 15.?.?.?

Nechapem co je na udajnej depopulacii zeme take strasne. Schytaju to najma ignoranti, ktori nevedia rozmyslat (Na Slovensku ich volame Ficovolici) a ludia z rozvojovych krajin, ktori momentalne prezivaju iba vdaka jedlu zo zapadu. Tretina ludi trpi hladom a 2/3 nevie citat a nemaju ziadne vzdelanie. Zaujimalo by ma ako mienite tychto ludi uzivit vzhladom na postupujucu robotiku v industrializacii. To sa budu iba cele dni povalovat, jest a sulozit? Takych tu uz mame neurekom a majoritna populacia z toho nie je stastna...

209547

12.07.2013 14:43

Korupce v přímém přenosu

RE: Nesouhlasim...

sirt 15.?.?.?

Máte pravdu, že přijetí milionových darů bez vazby na protiplnění lze nazvat korupcí jen obtížně. Na druhé straně vysvětlení, že šlo o vděčnost či dar na volební kampaň je také velmi těžko aplikovatelné. Vděčnost by dotyční mohli vyjádřit krátce po skončení kampaně, kdy bylo třeba dluhy uhradit. Příspěvek na volební kapaň by se dal poslat dopředu nebo případně krátce po skončení. Já to vnímám tak, že po skončení všech volebních aktivit zbyl panu Fisherovi osobní dluh.
Nyní když se roznesla informace, že bude ministrem financí se našli najednou štědří mecenáši, kteří mu s ním pomohli. Souvislost s kampaní se hledá těžko, ale souvislost s jmenováním ministrem financí je celkem zřejmá. A fakt, že za těchto okolností peníze přijal ho jako nezávislého úředníka diskredituje. Stejně tak současnou vládu diskredituje fakt, že se k takovému očividnému porušení etiky nepostavila vyloučením takového prospěcháře. Zkrátka pokud podporuji nedůvěryhodného člověka, stávám se sám nedůvěryhodným. A trochu komické na tom je, že právě žádost o vyslovení důvěry je to, co tuto vládu teprve čeká [smích] Aneb, jak si sám sobě podrazit nohy ihned po vstupu na jeviště [mrknutí jedním okem] Ale možná mám příliš starosvětský pohled na věc a naši pokrokoví poslanci najdou dost jiných motivů, proč podpořit vládu s předplaceným ministrem financí.
A co se veřejné kontroly týče, tak nevidím jediný důvod, proč bych například v soukromém životě měl dávat zplnomocnění člověku, kterému nevěřím. A to ani s odůvodněním, že pokud mě podvede, tak se na to časem přijde. Zkrátka bych mu poděkoval za snahu, pogratuloval ke splacení dluhu a našel někoho jiného [smích]

293171

19.07.2013 13:32

Nejvyšší soud s porozuměním pro kupčíky

RE: Ohýbání zákonů vede ke kolapsu systému

Sirt 15.?.?.?

Dobrý den,
souhlasím s Vámi, že pokud by sled událostí byl takový, že tři poslanci nesouhlasí s politikou své strany a zároveň svou stranu nechtějí potopit, tak odstoupí, následně jim je jako odborníkům nezávisle na předchozím dění nabídnut vysoce ceněný post v dozorčí radě, pak zde k žádnému pochybení nedošlo. Na druhé straně, pokud je tento post nabídnut jako odstupné, za to že se vzdají mandátu a jejich strana, potažmo místopředseda koaliční strany, protlačí díky tomu sněmovnou své zákony, pak se o korupci, dle mého názoru, jedná.
Ministr financí má mezi svými povinnostmi za úkol dosazovat členy na některá místa dozorčích rad ve státem spoluvlastněných podnicích. I přesto, že jsou tato místa lukrativní, neměli by být předmětem obchodu, aby mohl ministr financí prosazovat "své zákony". Korupce se v takovém případě dopustil ministr financí, který místo aby vybral nejlépe kvalifikované členy dozorčí rady, zneužil svých pravomocí, aby protlačil sněmovnou zákon, který v ní neměl podporu. Korumpovaní by pak byli odstoupivší poslanci, kteří za příslib lukrativní pozice zradili názory, se kterými byli zvoleni. Tedy podstatný rozdíl je, z jakého důvodu poslanci odstoupili. Zda nezištně, aby nepotopili svou stranu, či zištně za příslib nějaké odměny (například v podobě lukrativních postů). Stejně tak záleží na tom, proč byli vybráni do dozorčích rad, zda jako kvalifikovaní zástupci státu, nebo šlo o předem dohodnutou odměnu za složení mandátu. A právě toto je úkolem policie, aby pokud se dozvěděla o korupčním jednání, toto jednání prošetřila. Postup, který při prošetřování zvolí je na rozhodnutí orgánů činných v trestním řízení. Jelikož neznám informace, na základě kterých se rozhodovali, nemohu nezaujatě jejich jednání posoudit. Osobně se domnívám, že vazební stíhání nebylo nutné, zvláště pokud důkazy plynou z existujících odposlechů.
Bohužel celý problém s korupcí je právě v tom, že musíte prokázat, vztah mezi rozhodnutím úředníka a výhodou či výhodami, které z toho pro něj plynou. Pokud taková souvislost neexistuje (nebo ji neprokážete) pak lze hovořit pouze o dobrém či špatném rozhodnutí. Vzájemné korumpování dvou úředníků se pak prokazuje jen velmi těžko, ale i když není ve hře přímé předávání peněz, stále může jít o korupci. Tedy, šlo-li o domluvený obchod, pak Kalousek zneužil svých pravomocí a odstoupivší poslanci vyměnili veřejný zájem (byli řádně zvolenými poslanci včetně svých názorů) za osobní prospěch.
Zda je případná korupce krytá či ne poslaneckou imunitou je otázka samostatná. Výklad v tomto případě náleží NS. Jak na tento výklad bude reagovat do budoucna zákonodárná moc (tedy sami poslanci) je také samostatná otázka.
Ještě malá poznámka, pokud někdo srovnává výše uvedené "korupční" jednání s programovým vyjednáváním mez...

Automaticky kráceno

293526

19.07.2013 13:33

Nejvyšší soud s porozuměním pro kupčíky

RE: Ohýbání zákonů vede ke kolapsu systému

Sirt 15.?.?.?

Ještě malá poznámka, pokud někdo srovnává výše uvedené "korupční" jednání s programovým vyjednáváním mezi koaličními stranami, pak se jedná o úmyslné zavádění. Při vyjednávání o obsazení postů (například ministerstev) nominanty jednotlivých stran výměnou třeba za programové ústupky se formálně jedná o rozložení sil (moci) mezi zúčastněnými politickými stranami, nikoliv o osobní prospěch jednotlivých účastníků. A je to tedy nesrovnatelné s pokusem změnit výsledky voleb (rozložení názorů v poslanecké sněmovně) tlakem na odstoupení nepohodlných poslanců.
A úplně na závěr, je-li nezákonné jednání běžné (například jako užití svých úřednických či ministerských pravomocí a postavení k osobnímu prospěchu mezi politiky, jak někteří politici naznačují) nestává se o nic méně nezákonné. Tedy alespoň do doby, než zákonodárce změní zákon, který kriminalizuje toto běžné chování.
Tolik k mému pohledu na jádro věci v tomto hojně diskutovaném případě.
Sirt

293527

Soukromý vlastník, který buduje svoji firmu má potenciál fungovat daleko lépe než stát. To je pravda. Ale není to automatické. Na druhé straně vlastník, který je motivován pouze rychlým ziskem (jako třeba Penta) bude téměř vždy horší než stát.

Celkem prostě to lze ukázat na škále, kde na jedné straně je tvůrčí síla a na druhé destruktivní. Uprostřed je nezájem ze strany vlastníka. Je patrné, že tvůrčí vlastník firmu udržuje a rozvíjí, při nezájmu firma pomalu chátrá a dopady destruktivních sil jsou jasné.

Stát se obvykle jako vlastník pohybuje někde uprostřed. Záleží pak velmi na konkrétních lidech, kteří mají daný sektor na starost.
Původní majitel, který firmu založil a vytvořil (zvláště jedná-li se o výrobní firmu) bývá blízko tvůrčímu extrému na výše popsané škále.
Majitel sledující především krátkodobý finanční prospěch, je zkrátka jen pijavice přisátá na danou firmu a bývá tak velmi často blízko extrému na destruktivní straně škály.
No a pokud je privatizována firma, která ze své podstaty nemůže zkrachovat (jako třeba monopolní dodavatel životních potřeb, jakými jsou i vodárny), pak očekávejte pěkně tlustou pijavici.

No a kdo si pravděpodobně koupí další společnost? Dobrý majitel jiné, který reinvestuje své peníze zpět k rozvoji původní firmy? Nebo to bude pijavice, která využije vysáté finance a pořídí si další firmu, z které bude moci čerpat?

Privatizace nemusí být nutně špatná, ale pokud se nikdo neptá, kdo je kupec a jaké má úmysly, pak čekejte pijavici.
Někdy se však ptám, zda je opravdu dobrý nápad privatizovat strategické podniky jako jsou vodárny.

A mimochodem, všimli jste si jak nehospodárně nakládá stát se soudnictvím? Už jenom privatizace Nejvyššího soudu a Ústavního soudu by jistě přinesla pořádný balík. Jednorázově státu a pak mnohem více novému majiteli. To bychom určitě koukali, jak se dá vydělat na spravedlnosti [mrknutí jedním okem] Divím se, že žádný politik ještě neprosazoval privatizaci soudnictví veřejně.

296730

Káva pro Zvědavce

27

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc únor přispělo 68 čtenářů částkou 9 439 korun, což je 27 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Recyklace je lež zaplacená ropou17.02.20 09:24 Neurčeno 0

Neffův Neviditelný pes začíná být příjemně viditelný16.02.20 19:24 Česká republika 2

Niektoré švajčianske kantóny pozastavili používanie 5G vysielačov. Švajčiarske úrady začali testovať ich bezpečnosť15.02.20 13:53 Švýcarsko 5

Státní dluh vzrostl na 1,64 bilionu, na dividentách odteklo 299 miliard14.02.20 16:16 Česká republika 4

Česká vláda opět provádí rektální alpinismus Izraeli14.02.20 16:08 Česká republika 1

Dokud budu prezident, rodiče budou máma a táta, řekl Putin14.02.20 16:05 Rusko 0

Výročí leteckého útoku na Prahu14.02.20 15:26 Česká republika 2

Neuvěřitelná justiční zvůle: Odmítnout ubytovat Rusy je OK, verbálně odmítnout migranty je trestné13.02.20 17:16 Česká republika 2

Parlamentní listy rozkrývají temné smlouvy Člověka v plísni tísni13.02.20 14:09 Česká republika 1

Křeček je nový ombudsman!12.02.20 20:31 Česká republika 4

Už je to tady zase: Prodavačku vyhodili z práce za názor. Ideopolicie zasáhla11.02.20 09:15 Česká republika 10

Výzva a prosba o pomoc: Zbývá jen pár dní na to, abychom zabránili opakování historické potupy. 11.02.20 07:45 Česká republika 2

Jsme horší než nacisté10.02.20 12:37 USA 1

Indie pošilhává po Velkém bratrovi po vzoru Číny10.02.20 10:21 Indie 1

Na ruské základně nouzově přistálo letadlo, téměř ho zasáhla syrská raketa07.02.20 10:54 Sýrie 3

Česko pošle Maroku skoro sto milionů korun na boj s migrací07.02.20 08:55 Česká republika 4

Německo šílí: Durynský premiér po jediném dni rezignoval. Vyčítali mu hlasy od AfD06.02.20 15:51 Německo 5

Vylodění okupantů v Pozzallo - Itálie 2.2. 202005.02.20 10:30 Itálie 4

K čemu cvičí černoši střelbu na střelnici v Praze Michli?04.02.20 21:23 Česká republika 8

Tomský: Brexit volili lidé naštvaní na politickou korektnost, na ideologii feminismu, na islamismus04.02.20 07:18 Británie 0

Měnové kurzy

USD
22,91 Kč
Euro
24,83 Kč
Libra
29,80 Kč
Kanadský dolar
17,32 Kč
Australský dolar
15,39 Kč
Švýcarský frank
23,35 Kč
100 japonských jenů
20,84 Kč
Čínský juan
3,28 Kč
Polský zloty
5,83 Kč
100 maď. forintů
7,39 Kč
Ukrajinská hřivna
0,94 Kč
100 rublů
36,09 Kč
1 unce (31,1g) zlata
36 238,85 Kč
1 unce stříbra
407,65 Kč
Bitcoin
222 175,23 Kč

Poslední aktualizace: 17.2.2020 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?