Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 21 příspěveků, 1 jméno: Ploskuták.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

30.10.2012 17:21

Ropa, uran, apokalypsa

Můj názor

Ploskuták 88.?.?.?

Ahoj,

na tyhle stránky chodím už několik měsíců, jsou zajímavé, i když někdy děsivé. Zhruba rok už sleduji vývoj ohledně íránského jaderného programu a přiznám se a to zcela objektivně, že mám strach. Některé zde popisované scénáře jsou natolik šílené, že se jim zdráhám uvěřit, bohužel, vývoj situace ukazuje na jejich pravdivost. Nebo minimálně to, že věci nemusí být takové, jak nám prezentují oficiální naše nebo světová média.

Ale zajímá mě jedna věc - jak se vám tyhle články čtou? Jak se vám čte o 3. světové válce, apokalypse a tak podobně? A že k obojímu máme zdá se slušně našlápnuto. Vás to neděsí? A nebudeme se konejšit tím, že se nic z toho nestane. Pochopitelně bych si to přál, ale mám obavu, že tomu pravděpodobně nezabráníme. Jmenuju se Martin, je mi 29 let a jsem od narození na vozíku. A když to tady čtu, přemýšlím o tom, co dělat. Jak zachránit svou rodinu, přátelé, kamarády. Kdybych jim začal vyprávět o všem, co jsem nastudoval a co vím, považovali by mě nejspíš za blázna. A protiatomový kryt opravdu za domem nemáme.

Možná vám přijdu jako blázen, ale opírám se i o proroctví, ačkoliv normálně na tyhle věci nevěřím. Opírám se o Nostradáma, který má bohužel hodně vysokou pravděpodobnost předpovědí - uhádl Napoleona, Hitlera, smrt Diany, 11. září. Na rok 2008 předpověděl, že se Praha bude koupat v krvi, tahle předpověď mu nevyšla. Nicméně to, co předpovídá na následující tři roky, z toho mrazí:

http://konecsveta2012.cz/vestci-a-proroctvi/nostradamus/

Samozřejmě sleduji politiku Izraele a USA vůči Íránu. Samozřejmě vím, že politici jsou jen loutky. Ale na druhou stranu - pokud se na Blízkém východě rozdmýchá válka, která v extrémním případě může vyústit v atomovou válku, to si třeba Obama nebo Netanjahu neuvědomuje? Jsou připraveni obětovat sebe, své blízké, i obyvatele svých zemí pro ropu, či pro to, aby si zachovali USA statut ekonomické jedničky a zbrzdily tak nástup Číny? To nemají strach z její případné (a nebo ruské) odvety? Že zkrátka pro svou hamižnost a nenažranost zničí i sami sebe? Rozumíte mi, jak to myslím? Člověk může občas riskovat, ale vždycky by měl umět zvažovat i míru rizika a že se to všechno může, dříve či později, obrátit proti nim.

Ani já nejsem fanouškem americké zahraniční politiky. Zhruba do Afghanistánu nebo Íráku jsem jim celkem věřil. Ano, možná mě za tahle slova ukřižujete - já vím, že se tam žádné zbraně hromadného ničení nenašly a že to byla jen zámínka. Ovšem Saddám byl pěkný hajzlík, to je asi jasné. Bohužel se ukazuje, že všude, kam vstoupí noha amerického vojáka, tam je chaos. A USA na tuhle politiku "exportu demokracie" jednou doplatí. Vůbec se tam nežije lidem líp. Já si myslím, že pro některé země prostě "západní demokracie" není. Ti lidé tam s ní neumí zacházet a třeba o ní ani...

Automaticky kráceno

278157

03.11.2012 11:05

Likvidace íránské ekonomiky. Boj s dolarizací

RE: Irán pred dolárom určite necúvne

Ploskuták 88.?.?.?

Já bych si tady rád na Zvědavci přečetl i něco optimistického[smích] Takže myslíte, že spějeme pozvolna k 3. světové válce a já bych si měl honem rychle splnit všechny své sny a přání, protože Evropě (možná severní polokouli) zbývají tak rok až dva? To jsou moc hezké vyhlídky. A jak se mi má dnes večer s tímhle pocitem usínat?

278274

11.07.2013 18:08

Washington tlačí svět do konečné války

RE: Nechce se mi čekat do 5. prosince

Ploskuták 88.?.?.?

A co tedy navrhujete? Zkusit vybudovat bunkr? Dát si pořádný steak, krabičku cigaret a postupně svou rodinu a kamarády připravovat na smrt? Na mým životu mi nezáleží, ale věřte mi, že už tak dva roky spřádám plán, jak své blízké zachránit. Ta válka bude, bohužel.

293108

12.08.2013 09:47

Obama k Putinovi: Dělej jak říkám, ne jak konám…

Moc hezky napsané, ale...

Ploskuták 88.?.?.?

Pravdivé vykreslení stavu. Na druhou stranu mi přijde, že Rusko je až téměř glorifikováno. Ano, líbí se mi jeho zahraniční politika, líbí se mi, že na rozdíl od USA se nevměšuje do záležitostí jiných států, neexportuje "svou" demokracii, ani nenutí svůj světonázor.

Faktem je ale také to, že prohlásit Rusko za demokratický stát může jen velký naiva. Rusko sice (patrně) nemá žádný program Prism, ale označit vnitřní chování Ruska za demokratické, to bych si nedovolil.

Novináři, pokud nepíší vyloženě proputinovsky, mohou mít velké problémy. Rozhodně nejsem homosexuál, nepodporuji je, ale nevadí mi a jsem vůči nim tolerantní. Zcela běžné je tak předávání homosexuálních jedinců, 90% Rusů je proti homosexualitě. Vůbec nejsem pro to, aby osoby stejného pohlaví vychovávaly třeba děti, ale na druhou stranu jsem i proti tomu, aby se na ně pořádaly hony. Není výjímkou, že jsou osoby s homosexuální orientací fyzicky napadány, nedávno běžela v TV reportáž, kde skinheadi si dají inzerát, aby gaye/lesbu vylákali na schůzku a tam ji brutálně zmlátí.

Celkově jsem rád, že tu Rusko je. Alespoň někdo drží to rozpínavé USA trochu na uzdě. Ale posuzovat, kdo je demokratičtější, zda USA či Rusko, to bych si netroufl. On totiž podle mého nikde na světě žádný 100% demokratický stát neexistuje.

A ještě ke článku - Snowden udělal dobře, že to zveřejnil. Sice mám trochu pochybnosti o jeho motivaci (opravdu chtěl udělat světu dobře? Neříkám, že to není možné, nicméně takové náhlé probuzení svědomí, po zbytek života bude štvancem..Stálo mu to za to? Změní se něco? Zruší USA tyto programy? Těžko...)

294274

12.08.2013 11:09

Obama k Putinovi: Dělej jak říkám, ne jak konám…

RE: Moc hezky napsané, ale...

Ploskuták 88.?.?.?

Máte pravdu, Snowden určitě není hlupák a tak mě napadlo, zda domýšlel následky tohoto činu, čili co tím způsobí v mezinárodním měřítku a jaký vliv to bude mít na vztahy USA-Rusko. Vůbec nejsem fanda konspiračních teorií, ale co když je Snowden figurka a vůbec ne hrdina? Co když je to předem dobře připravený plán a celá kauza Snowden byla zrežírována jako záminka ke zhoršení vztahů s Ruskem?

294278

12.08.2013 18:41

Obama k Putinovi: Dělej jak říkám, ne jak konám…

RE: lenže -

Ploskuták 88.?.?.?

Panové, já jsem žádnou demokracii neoznačil, demokracie neexistuje. Nikde! Ani v USA, ani v Rusku a ani u nás. Jenže rozebírat to do detailů, na to nemám dostatek prostoru a navíc by to byla hodně filozofická debata. A snažíte se země udělat fandu USA, což rozhodně nejsem. A vůbec vám nevnucuji své názory. Ano, USA se chová možná totalitně, ale Rusko je jaké? Je to země podle vašeho gusta? Je to země, která vždycky a za všech okolností respektovala mezinárodní právo? Je to země, kde si každý může myslet, psát a říkat, co uzná za vhodné, bez toho aniž by se bál, že skončí za katrem? Rád se nechám poučit. Vůbec nebudu hodnotit zahraniční politiku, ale chování zemí ke svým občanům. Kdyby se totéž stalo Rusku (či podobný skandál), nevěřím, že by se chovalo jinak. Co Írán? Ano, lidi chodí k volbám, ale karty rozdává Chomeneí. Zkuste tam říct něco proti režimu. Každý totiž uvěří jen tomu, čemu věřit chce. Proto mě klidně můžete obvinit, že jsem zmasírován mainstreamovými médii. Já čtu různá média, včetně Zvědavce a uznávám, že má ve spoustě věcí pravdu. Ale také není dobré číst jenom Zvědavce, protože i tady jsou zveřejňovány články, které jsou občas tendenční a vyloženě protizápadní. Když to zjednoduším - Západ: špatný, zlý, Čína, Rusko: super (hodně zjednodušuji), ale snad nevěříte tomu, že se zde, na Zvědavci, dočtete i něco negativního o těchto dvou zemích. Bytostně nesouhlasím se zahraniční politikou USA, měla by si hledět svého a řešit hlavně domácí ekonomické problémy. Ale nic není černobílé, takže mě nechytejte za slovo, rozhodně nejsem fanoušek Ameriky.

294293

12.08.2013 19:02

Obama k Putinovi: Dělej jak říkám, ne jak konám…

RE: lenže -

Ploskuták 88.?.?.?

no, my jsme republika, ale demokracie? To nevím. Můžeme nadávat na politiku, systém, ale stejně je nám to prd platné. Jediným prvkem demokracie je to, že se nás jednou za čtyři roky zeptají, koho chceme volit. A to mi přijde dost málo.

Res Publica - Věc veřejná. Jj, lidi by si zasloužili víc demokracie, třeba referendum a tak. Ale jsou věci, kde lidi prostě rozhodovat nemůžou, vemte si bezpečnostní otázky. Myslíte, že lidi té problematice rozumí? Že dokážou zhodnotit pro a proti a učinit tak kvalifikovaně? Že budou mít dostatek objektivních informací? Podle mého objektivní informace neexistují, vždycky budou podávány, podle toho, v čí prospěch ty informace jsou. A nebo důchodová reforma - ta by v referendu nedopadla dobře. A zase - ta současná je špatná, fajn a která je vlastně dobrá? Objektivita neexistuje...

294296

13.08.2013 10:43

Obama k Putinovi: Dělej jak říkám, ne jak konám…

RE: lenže -

Ploskuták 88.?.?.?

Tak tady nemáte úplně pravdu a drzostí bych to rozhodně nenazýval. Jestli jste četl mé předchozí příspěvky, jasně v nich píšu, že bytostně nesouhlasím se zahraniční politikou USA, čímž jsem dal myslím dost jasně najevo, že odsuzuji i ty jejich válečnické choutky a vměšování se. Dobře, možná to napíšu jinak - rozlišujme demokracii uvnitř státu a zvenku. Souhlasím s tím, že války jsou humus, nejhorší co může být. Zároveň je ale Váš příspěvek taky dost drzý. Mohl bych ho interpretovat tak, že to, co se děje uvnitř států (různých), nám může být jedno, hlavně když ty státy neválčí. Hm, tak tady se asi neshodneme.

294324

13.08.2013 11:18

Obama k Putinovi: Dělej jak říkám, ne jak konám…

RE: lenže -

Ploskuták 88.?.?.?

Jj, o té smlouvě vím. Ale zajímalo by mě, čistě teoreticky, kdyby šlo vrátit čas, zda-li by se Rusko ohledně Snowdena zachovalo stejně a nebo, poučeno ze současnosti, vědíc, že mu to zmrazí vztahy s USA, by mu azyl neudělilo. Je mi Ruska líto, myslím, že je teď v pěkné šlamastyce a že si do kožichu nasadilo pěknou blešku. Škoda, že si Edward nevybral ten Ekvádor, i když chápu, to by byl Americe moc blízko, takže si vybral radši Rusko, je dál, bezpečnější, atd..

294327

13.08.2013 18:43

Obama k Putinovi: Dělej jak říkám, ne jak konám…

RE: lenže -

Ploskuták 88.?.?.?

Za šlamastyku považuji zamrznutí vztahů s USA. Je jasné, že tyhle dvě země se nikdy nemilovali, ale je prostě důležité, aby spolu komunikovali, ať se nám to líbí nebo ne, jsou to dvě supervelmoci a Obamovo blekotání o studené válce se mi zrovna moc nelíbilo.

294350

17.08.2013 11:12

Egyptská junta nemá co ztratit

Dobře, dejme tomu, že je to tak...

Ploskuták 88.?.?.?

ale autor článku nějak zapomíná na ty tisíce lidí, kteří proti vládě Mursího protestovali, ti všichni určitě nebyli Amerikou zaplaceným komparsem. Tudíž mi chybí vůbec nějaké řešení v té "horké blízkovýchodní kaši".

Když si Egypťané zvolili Mursího, to bylo v ulicích radosti, to bylo demokracie. Článek ale nějak zapomíná, že Mursího prezidentování začalo lézt po roce mnohým Egypťanům krkem a co by tedy zdejší AntiAmi navrhovali? Nechat pěkně vymlátit přívržence a odpůrce Mursího mezi sebou? A jen přihlížet? Samozřejmě je mi jasné, že si USA hraje taky svou hru, ale vyloženě za vším a 100% bych spiknutí nehledal. Tady se nějak zapomíná, že za situaci v Egyptě může především naštvanost obyvatel, nemyslím si, že to je vyloženě rozdmýcháváno Západem. Totéž Sýrie. Teď už v tom Západ jede, ale úplně úplně na začátku si myslím, že v Sýrii šlo opravdu některým lidem o reformy. Nebo ty protesty, které se proti Asadovu režimu vzedmuly, byly taktéž v režii USA a Západu?

Líbí se mi, jak zde všichni vědí přesně, jaké jsou čí motivy, atd. Ale docela by mě zajímalo, jak by zdejší diskutující vládli, kdyby byli Asadem, Mursím, atd. Zapomínají na to, že Arabové jsou horké hlavy a i když se mi to nepíše úplně lehce, tak v těhle zemích prostě demokracie být už z principu nemůže. Musí se tam vládnout pevnou rukou, i když zase ne tak pevnou, abyste proti sobě poštvali lidi. A že by Mursí po protestech odstoupil dobrovolně, tak to asi ne...

294528

17.08.2013 16:31

Egyptská junta nemá co ztratit

RE: Dobře, dejme tomu, že je to tak...

Ploskuták 88.?.?.?

Jestli myslíte, že jsem Žid, tak to opravdu nejsem[smích] Jestli myslíte, že jsem pravičák, ODSák, tak taky ne. Ale i za Mubaraka byly protesty, ke konci jeho vlády. Takže koho instalovat, aby byl egyptský lid klidný a spokojený a aby to nebyla figurka (či loutka) ovládaná zvenčí? Podle mě jsou věci složitější... Každopádně se shodneme na jednom - lepší, když je u moci diktátor, než chaos.

Blízký východ je prostě soudek střelného prachu a většině zemí se nedá vládnout mírně..

294540

04.09.2013 17:47

Írán, nikoliv Sýrie je skutečným cílem Západu

RE: Ve skutecnosti je to az prilis jednoduche

Ploskuták 88.?.?.?

Já myslím, že nejde o to ovládnout Írán, to ono se jim nikdy nepodaří a oni to vědí. Pozemní operace nemožná. To bude jinší oříšek. Ano, jsou to magoři, se snažit bojovat se zemí tak obrovskou a lidnatou. Já se spíš přikláním k tomu, že jde o vyvolání chaosu. Ne o ovládnutí těch zemí jako takových. Ale aby se to mlátilo uvnitř a aby ty země měly dost starostí samy se sebou a nepřekážely tak Americeˇa jejím plánům, tot můj názor.

Akorát si říkám, komu jaderná válka co přinese. Obama se svou rodinou tři roky v bunkru? Veškeré potraviny a voda kontaminované? Nostradamus tvrdí "že se bude umírat hlady a žízní a že živí budou závidět mrtvím." Tak jsem zvědavý, jak se takovýhle svět bude líbit třeba panu McCainovy, který při jednání Senátu mastil poker na Iphonu. Na všechny dojde. Jen mi bude líto hodných a poctivých lidí, kteří za nic nemůžou a kteří tohle nechtěli.

295556

13.09.2013 10:15

Nevěřím, že agrese vůči Sýrii byla odvrácena

RE: Demagogie černobílého vidění

Ploskuták 88.?.?.?

Zaujal mě Váš příspěvek. Bohužel si už nepamatuji časovou souslednost, ale je pravděpodobné, že se Obama s Putinem dohodli právě v tom Petrohradu během neformální dvacetiminutové schůzky (s trochou nadsázky si to představuji tak, že šli spolu na cigáro[smích])

Obama: "Ty vole, Vladimíre, já jsem úplně v pr.eli. S tou červenou čárou jsem si pěkně naběhl. Teď už je to v kongresu a já jsem úplně na prášky."

Putin: "Hele, Baracku, a co kdybych Asadovi navrhl, ať se vzdá chemických zbraní?"

A zbytek znáte. Zaujalo mě po skončení G20 Putinovo prohlášení, že "mírové řešení v Sýrie ještě existuje" (i když diplomaté musí být téměř za všech okolností optimisty, vždy je šance na mír, než se začne střílet).

Následně Kerry prohlásí, že Asad může odvrátit vojenský úder, pokud se vzdá chemických zbraní. Prý to myslel řečnicky. Ale já si to nemyslím. Myslím, že už to takhle (včetně Kerryho prohlášení) domluvili Obama s Putinem na G20, aby to nevypadalo příliš překvapivě.

296036

13.09.2013 11:42

Nevěřím, že agrese vůči Sýrii byla odvrácena

RE: Demagogie černobílého vidění

Ploskuták 88.?.?.?

"Tak nějak to i bylo, ale narativ byl trochu jiný - Obama by nejradši vůbec nejezdil, kdyby nemusel, a to 20ti minutové setkání bylo o tom, že Obama přiběh za Putinem s prosíkem, aby mu pomohl z té prekérky nějak vymanévrovat bez fiaska..."

Myslíte, že to tak mohlo být? Já jsem to napsal spíš z legrace ten předchozí příspěvek. Ano, je to možné, ale nějak se mi nechce věřit, že by se Obama takhle ponížil a předvedl defacto svoji slabost.

296041

04.12.2013 10:12

Kapitulace Íránu

RE: Myslím, že je to jinak

Ploskuták 88.?.?.?

Souhlasím s Vámi, na můj vkus až příliš proíránský článek. Izrael samozřejmě haleká neustále, ale musel by být padlý na hlavu, když by si myslel, že se Írán vzdá kompletně celého jaderného programu, Izrael totiž nemá morální právo něco takového požadovat.

Na druhou stranu, promiňte mi to slovo, byl Ahmadínnežád trochu magor. Ani já nejsem fanda Izraele, trochu ho považuji za ukřičené děcko, které jakmile mu není vyhověno, tak se hlasitě vzteká, kope kolem sebe, zkrátka je rozmazlené. Já osobně jsem rád, že Ahmadín už není prezidentem, neboť jeho rétorika byla, řečeno diplomaticky, poměrně kontroverzní a pověsti či obrazu Íránu na Západě moc nepomohla.

Jinak dohodu vítám. Uvidíme, zda ji západní politici myslí vážně, zda nejde jen o hru a oni budou nadále své podmínky stupňovat a jaderný program Íránu bude jen zástupným problémem. Uvidíme také, jak Írán bude dohodu plnit, protože (ruku na srdce) v minulosti bych íránský jaderný program za transparentní rozhodně neoznačil. Takže jsem velmi zvědavý, zda obě strany to, co slibují, myslí upřímně a férově.

Doporučuji přečíst rozhovor s paní Drábovou, který je moc hezký a která se na problematiku dívá normálním selským rozumem a ne ideologicky. Kupodivu vyšel na iDNES:

http://zpravy.idnes.cz/rozhovor-s-danou-drabovou-d...

300281

04.12.2013 10:45

Kapitulace Íránu

RE: Myslím, že je to jinak

Ploskuták 88.?.?.?

No, nejsem historik a jsem trochu líný hledat, ale Smlouva o nešíření jaderných zbraní byla podepsána někdy po roce 70(?) a šlo o smlouvu, kterou podepsalo nejvíc států na světě, včetně Íránu. Podle mě je to jednoduché - o bombu neusiluji, mohu podepsat, bomba by se mi líbila, nepodepisuji. S tím, že kdykoliv v budoucnu mohu od smlouvy odstoupit. Indie, Pakistán, Izrael nepodepsaly, atomovky mají a nikoho to nepopuzuje.

Já sám jsem proti jaderným zbraním a nejradši bych je zakázal. Ale ta pětice stálých členů RB OSN měly atomovky už před podepsáním téhle smlouvy. Tenkrát si možná ještě neuvědomovaly, jak moc hrozivá zbraň to je a tak přišly s touhle smlouvou. Nevím, jestli proto, aby učinily svět bezpečnějším nebo proto, že měly strach, že přijdou o svou výjimečnost a že by mohl mít jadernou zbraň kdokoliv. Někdo tvrdí, že takový svět by byl bezpečnější, státy by se navzájem sebe bály, nikdo by nikoho vojensky nenapadal. Možná na tom něco je. Ale je otázka, co takové ty ne úplně stabilní režimy a zařadil bych sem i Írán a Pakistán. Co když někomu ve vedení rupne v bedně? A nebo se moci chopí extrémisti? A byl by svět lepší bez jaderných zbraní nebo s nimi? Nic není černobílé a vše má své pro a proti..

300284

26.12.2013 18:24

Americké dohody nemají cenu ani toho papíru

RE: Zdieľajú Američania názor autora článku?

Ploskuták 88.?.?.?

Neskutečný blábol - vinit z toho běžné, i když ne moc inteligentní Američany, je neskutečně hloupé. Ano, možná můžou za to, že si zvolili Obamu, ale kdyby v USA vládli prostí občané a znali pravdu o Íránu, věříte, že by byli podobně agresivní? Házet všechny do jednoho pytle může jen demagog. Viňme americkou administrativu, ne Američany. Ano, mohli volit lépe, ale myslíte si, že Mitt Romney by byl lepší, než Obama? Totéž bych mohl napsat o Češích, Slovácích. Mrkněte se na podporu Obamy u veřejnosti, která klesá opravdu neskutečně. Co Fico? Jsou s ním všichni u vás spokojení?

301423

26.12.2013 19:22

Americké dohody nemají cenu ani toho papíru

RE: Zdieľajú Američania názor autora článku?

Ploskuták 88.?.?.?

A kdyby protestovali? Změnilo by to něco? Jste velmi naivní, at už by vládli republikáni či demokraté, výsledek by byl stejný. Je to v podstatě to samé jako v ČR - at vládne levice či pravice, je to jedno, kradou obě. A podobná paralela platí pro zahraniční politiku USA, je jedno, kdo tam je, válka s Íránem bude stejně, jen později. Být u moci Romney, tak už se s Íránem válčí dávno, Obama je přece jen umírněnější a ne tak válkychtivý. To republikáni jsou daleko agresivnější...

301424

27.12.2013 09:44

Americké dohody nemají cenu ani toho papíru

RE: Zdieľajú Američania názor autora článku?

Ploskuták 88.?.?.?

Nic o menším zlu netvrdím, ale zkuste trochu přemýšlet - žádný politik v žádné zemi na světě nemůže říkat svým občanům pravdu, nezvolili by ho. Myslíte, že běžní Američané touží po válčení? Já myslím, že nikoliv. Myslíte, že by byl Obama zvolen, kdyby řekl, že se chystá napadnout Írán a Sýrii? Takže Američané nejsou idioti, jen se jim neříká pravda, protože pravda není žádoucí. To už ostatně říkal expremiér Topolánek: "Nemůžeme lidem říkat pravdu, jinak by nás nezvolili!"

To, co napíšu, berte s nadsázkou. Nevím, koho jste volil Vy, ale idiotem bych Vás nenazval nikdy. Vás v životě nezklamal žádný politik? Myslíte, že Američané nejsou rozčarováni z Obamy? A přesto bych Vás nikdy nenazval idiotem, idiot totiž není volič, nýbrž politik, který své voliče obelhal. Vinu nehledejte v lidech, ale ve vedení státu. USA vždy budou výbojným státem, mají to v krvi. Jsou tam jen dvě křídla - demokraté a republikáni. Jedni menší, druzí větší kovbojové. Ale já osobně nevěřím tomu, že běžný Američan je pro válku. Že chce, aby jeho země válčila.

Samozřejmě, když se budete zaklínat tím, že vše, co děláte, činíte jen a výlučně pro blaho a bezpečnost svých občanů, lidi Vám asi uvěří. I když pravděpodobně ne do nekonečna. Ale zní to rozhodně lépe, než když jim řeknete, že musíte válčit kvůli mocenským zájmům a udržení vlivu ve světě.

Souhlasím v tom, že Američané jsou zoufale neinformovaný národ a že se téměř nezajímají o svět za hranicemi, řada z nich ani neví, že třeba v Sýrii nějaká válka vůbec probíhá. V tomhle Češi i Slováci máme určitě větší rozhled. A z tohoto pohledu jsou opravdu Američané hloupí, ale neveřte tomu, že prostý lid souhlasí se vším, co vláda a prezident dělá.

301439

01.01.2014 16:28

Strašlivě nízká úroveň českých televizí

Názor

Ploskuták 88.?.?.?

Dovolím si přispět svou troškou do klína. Jsem od narození na vozíku v důsledku mozkové obrny a tak jsem zvyklý Silvestra trávit s rodiči u TV. Musím říct, že u Silvestra 2011 a 2012 jsem se bavil fakt výborně. Silvestr 2013 se ovšem moc nepovedl. Záleží na spoustě věcí. Můj názor je ten, že každý má rád jiný druh humoru. To, co jednomu může přijít navýsost vtipné a zábavné, může se druhému zdát trapné a ubohé. Za nějaké dva týdny mi bude 31 let. Často se píše, jak je humor vulgární, hrubne a tak. Každá generace má podle mě v oblibě specifický druh humoru. Dnes je často za inteligentní humor považováno Televarieté s panem Dvořákem a paní Bohdalovou. Uznávám, že ve své době to byla špička, i když já nikdy nepatřil mezi ty, kteří v dobách porevolučních se při repríze tohoto pořadu popadali za břicho. Stejně tak není můj šálek pořad Hovory H s panem Horníčkem, byť si ho jinak velice vážím.

Izera mám taky rád, i když pro mnohé bude symbolem pokleslého humoru, líbí se mi i Všechnopárty, mám rád pana Donutila, i pořad Partička. Letos ten Silvestr byl slabší, ale hlavně chybí koncept, dobří scénáristé, režiséři... Kde jsou ty časy pánů Františka Poláka, Gustava Oplustila a dalších. Za komunistů to bylo tak, že se na Silvestru makalo celý rok a všichni tehdejší herci, zpěváci, baviči, se ho museli povinně zúčastnit.

Mně se vůbec nelíbí pojetí velkých show - to, že na scéně uvidím, všechny ksichty českého showbyznysu, to mi bránici nerozhýbe. Scénky většinou trapné, proto mám nejraději komornější pořady - moderátor, tři čtyři hosté a vyprávění si...

Vtip není v okázalosti programu, někdy stačí zcela jednoduché a prosté řešení.. I když, ono udělat kvalitní Silvestr nemusí být nic snadného, protože každého rozesměje něco jiného a pobavit všechny je v principu nemožné. Faktem ale je, že nám chybí (nebo nedorostli ještě) velcí baviči a já se třeba u Silvestrů pana Menšíka směju celkem dost.

Hlavně mi přijdou hloupí ti arbitři vkusu, kteří mají potřebu hodnotit, co je vtipné a co ne. On je totiž humor značně individuální a učíme se mu celý život. A ano, Bubílková je sice vyníkající, ale pouze ve dvojici se Šimkem, která byla skutečně geniální. Od té doby, co dělá politickou satiru sama, mi přijde hrozně ukřičená a trapná..

301678

Káva pro Zvědavce

21

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc prosinec přispělo 28 čtenářů částkou 7 460 korun, což je 21 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Trocha humoru na téma postižení korona-vymýváním mozků04.12.20 09:47 Česká republika 0

Možná nejdůležitější projev prezidenta Trumpa s čs titulky03.12.20 10:51 USA 9

Zastavme krádež voleb! 03.12.20 00:23 USA 0

Íránského vědce patrně zavraždil Mosad01.12.20 23:07 Írán 8

Co nikdo neříká o lockdown29.11.20 23:02 Neurčeno 0

Seznamte se: Soudruh Vrábel, Vyvolený informátor29.11.20 17:01 USA 1

Policejní robocapové zastavili zločin28.11.20 11:19 Česká republika 6

Jak migranti "obohatili" Švédsko27.11.20 21:12 Švédsko 1

České nemocnice jsou motivovány umístit co nejvíc covidových pacientů na JIPce27.11.20 21:02 Česká republika 2

Vláda se chystá vymývat nám za naše peníze mozky. BigPharma se tetelí radostí27.11.20 17:07 Česká republika 1

Odporné. Jako by to ani nebyli živí tvorové27.11.20 16:50 Dánsko 3

V Georgii a Michiganu byl právě vypuštěn Kraken26.11.20 17:24 USA 0

Sčítání hlasů v USA zřejmě ovlivňuje Harry Potter26.11.20 17:00 USA 7

Virginie: Mezi 5:07-5:12 ráno po volební noci zmizelo 169.000 hlasů26.11.20 16:33 USA 0

Obama napadl Hispánce za masivní podporu Trumpa a následně to od Hispánců schytal 26.11.20 10:59 USA 0

Volební fact-checker Facebooku dal v roce 2017 cenu Bidenovi, zaměstnanci dotují demokraty26.11.20 10:11 USA 0

Nevadský soudce odsouhlasil, aby Trumpův tým předložil soudu své důkazy o volebních podvodech26.11.20 09:21 USA 0

Pensylvánská soudkyně pozastavila certifikaci výsledků voleb 26.11.20 09:05 USA 2

Sadistická vláda nám dovolí nadechnout se, než zase přiškrtí25.11.20 22:48 Česká republika 2

Vývoj náboženství ve světě 1946 - 201925.11.20 12:36 Neurčeno 2

Měnové kurzy

USD
21,83 Kč
Euro
26,47 Kč
Libra
29,34 Kč
Kanadský dolar
17,08 Kč
Australský dolar
16,21 Kč
Švýcarský frank
24,47 Kč
100 japonských jenů
20,96 Kč
Čínský juan
3,34 Kč
Polský zloty
5,92 Kč
100 maď. forintů
7,37 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
29,46 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 158,18 Kč
1 unce stříbra
528,26 Kč
Bitcoin
412 730,77 Kč

Poslední aktualizace: 5.12.2020 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?