Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 8 příspěveků, 1 jméno: ppppp.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

07.07.2013 11:27

Výchova žumpalistů Babišem

RE: základné východisko

ppppp 95.?.?.?

Individualizmus a nároky si síce pestujeme, ale na našu škodu.
Nemôžem si hocikde nájsť toľko malín v lese, aby to stačilo na prežitie, alebo založiť farmu. Som dávno odkázaný na deľbu práce, ktorá je už deformovaná, pretože osvedčuje aj parazitické činnosti. Z dôvodov nerovnakých schopností rôznych ľudí máme písané, či nepísané hierarchie. Demokracie to len mútia, štát je stále vertikálna hierarchická štruktúra. Jedna rodina sa neubráni vpádu Tatárov, inej organizovanej hierarchii. Problém začne, keď naša hierarchia začne zneužívať svoj účel, a začne na spoločnosť pôsobiť paraziticky a degeneratívne.
Nepríde Babiš, tak príde iný, "lepší". To je práve otázka, či to dnes dokáže niekto aj lepšie. My tu chválime občas Baťu, ale je možné, že Baťa by sa v dnešných podmienkach správal podobne, aj keď si myslím, že natoľko sociálne Babiš naladený nie je. Je však aj celkom iná doba, iné ceny a aj tá amerika zmenila svoju tvár.
Pracoval som dávno v cementárni, kde Švajčiari potom, ako ju ovládli logicky predraženou investíciou(aj pomocou nevýhodného kurzu, pritom ju domáci stavali za hrsť ryže) vyhádzali 3/4 ľudí, týmto nemôžeš argumentovať, keď tak robia prakticky všetci. Sú tak nastavené pomery, nebudeš platiť drahú mzdu a odvody človeku, ktorého v skutočnosti nepotrebuješ. Nájsť v dnešnej dobe niekomu produktívnu prácu je problém, ak zistí niekto, že je produktívny, tak pracuje sám, alebo pre koho chce, ak práve nepotrebuje byť súčasťou väčšieho celku. Problém je si zarobiť už len na odvody, ktoré pripomínajú skôr výpalné, než skutočné poistenie a záruky.
Býva teda pravda, čo píše Sprigg vyššie, že ak by sa "robotník" dostal vyššie, tak bude ešte horší, takisto nebude skúmať svoje zásluhy a bude si chcieť si svoju námahu viac oceniť a preferovať. Poturčenec horší Turka. Asi si sa nikdy nikoho nepokúšal zamestnať, píšeš príliš hypoteticky, to sa ozaj podobá na šírenie triedneho boja. Je totiž ľahšie "bojovať", než organizovať, ľudia nechápu, že nie je boj ako boj, a radi ho premenia na dekadentnú činnosť. Mne Babišov chlieb nechutí, ale viem si predstaviť aj horší. Ľudia už dávno majú priemerne neprimerané nároky a sú mimo realitu, priveľa ich pracuje vo sférach, ktoré sú produktívne iba naoko, vrátane slušných a veľkých firiem. Americký sen "každý sa môže mať dobre", je oxymoron, ak sa má dobre jedna skupina na úkor druhej. Čo možno ale očakávať od ľudí, čo nakupujú v supermarketoch. Chodia tam kvôli "socialisticky" stabilným cenám a potichu využívajú to, že reťazce tlačia výrobcov na dno bez ďalších prostredníkov. Sú spoluzodpovední. Od takých nejde čakať, že sa budú chovať nadštandardne, v pohode utopia aj vlastného. Problém je skôr v tom, že chceme od prírody viac, než je toho schopná, a pokúšame sa tvoriť "priemysel", čo živí neužitočných ľudí.

292864

07.07.2013 12:10

Řecká daňová past

RE: kolikže mají mít k tomu Rekové DPH?

ppppp 95.?.?.?

>pokial su davky vyssie, ako cena nekvalifikovanej prace.

sa veľmi nelíši od toho, čo napísala BabaBlažková:

> že manuální práce již není tolik zapotřebí a navíc za ni nikdo není ochoten platit

hlavne, že s ňou nesúhlasíš [smích]
Manuálnej práce ozaj treba menej, lebo máme viac strojov. Že majú Ukrajinci menšie nároky na mzdy súvisí s ich ochotou kočovať, zmenšia si tým náklady na réžiu. Čo ich rodiny je na toho úkor otázka. To nie je argument doporučiť kočovanie aj ostatným, keď vieme, že rezervy sú inde. Ani kočovanie firiem nie je zadarmo a nemusí sa vyplatiť.

Lenže čo s toľkými ľuďmi, ktorí potrebujú "zarábať", ale nie sú reálne užitoční? Každý nahlas povedaný otras hrozí zrútením a nastolením ešte horšieho "poriadku".

K sockám sa netreba vyjadrovať, keď si pod tým hocikto predstaví hocičo, a z Grékov by som lenivcov nerobil, iba opakuješ, čo ti bolo vštepené ako jednoduchá pravda. Gréci mali medzi sebou podobných parazitov a predavačov, ako máme aj my, iba tam skôr a lepšie vyliezli z kukly. To len dolievame chýbajúcu istinu banksterom do ich pyramídových hier. Inými slovami platíme za ich pokračujúcu "schopnosť" poskytovať pôžičky, na ktorých zarobia. Inak by sa muselo ukázať, koľko vlastne a komu dlžia, ukázalo by sa, ako štát garantuje vklady, a muselo by prísť k stíhaniu zo sprenevery majetku. My ako správne ovce to osvedčujeme tým, že akceptujeme tieto novodobé "produkty", a nechávame sa vypaľovať do zamatova.

292866

08.07.2013 10:02

Výchova žumpalistů Babišem

RE: Zavreli Vám Aviu pravda?

ppppp 95.?.?.?

Súhlas. Vrátim sa k tomu, že Babiš využíva to, čo mnohí zneužívajú, teda relatívne negangsterskú verejnosť, ktorá si síce navzájom závidí, a chráni svoje pohodlie, ale nie je mafiánsky riziková.

Čítal som vyššie link na Kysučana o Babišovi, ako diskutoval s Moudrostrakom. Kysučan síce môže písať pravdu, ale podáva ju jednostranne s cieľom vytvoriť skôr negatívny obraz, viaceré dedukcie sú príliš hypotetické. Každý (aj ja) by chcel každého "vodcu" čo najrýchlejšie identifikovať, aby vedel, či s ním, alebo proti nemu. Tá snaha môže ale zároveň byť uznaním svojej úlohy ovce. Ak treba hľadať vysvetlenia, tak treba dávať pozor, aby popri zložitejších vysvetleniach neunikli tie jednoduché.

Každý človek má nejakú filozofiu, a mnohý si uvedomuje, že tu nebude večne. Tak prečo by klamal samého seba? Aj medzi pánmi môže byť taký, a môže sa držať jednoduchého povedzme aj etického rámca, ktorý uplatňuje v danom prostredí. Vedel by to niekto v dnešných podmienkach lepšie? Ak sa Babiš "svojich" firiem nezbavuje, tak je to silný signál, že nie je tunelár. Neznamená to, že súhlasím s jeho nič moc chlebom, ale ak by sme ho taký nechceli, tak by isto neváhal to zistiť. Najjednoduchšie vysvetlenie z doterajších informácií o ňom je, že si svoju prácu robí dobre, a že je to pomerne správny človek na správnom mieste. V opačnom prípade si rád prečítam príklad, kto to robí lepšie v oblasti, ktorú ide považovať za hospodársku základňu. Že sa vyškriabal po Petrimexe? Máme záruky, že tam boli aj lepší, než on?

Dobre všetci vieme, že ak by jeho firmy aj s kapitálom nemali potrebnú veľkosť, tak by ho ostatní utopili v lyžičke vody. Aj domáci by sa naňho vykašľali. Aj ja chodím do "Baumaxu", ak nemám pohodlnú alternatívu, a zaplatím možno dvojnásobok než by sa patrilo, minule som žasol, že drevený kolík k paradajkám stál 1.5E.

Podľa mňa je Babiš taký "bača", ktorý dobre chápe prínos a hranice svojho salaša. Nie je problém uživiť pár pánov, ktorí sa starajú, problém je živiť takých, čo len cicajú a nič neprinesú. Ak nebudeme mať žiadnych svojich pánov (nie len ich hovorcov), prídeme o ako tak fungujúce štruktúry, a dieru v plote okamžite využije hromada nenásytných a anonymných predátorov zvonka, čo nebudú brať ohľad ani na to, na čo berie Babiš.
Sám často pracujem pre firmu zamestnávajúcu asi 100 ľudí, a dobre vidím, v akom úzkom rámci funguje reálna ekonomika bez záhadných dotácií zvonka.

292917

08.07.2013 23:25

Výchova žumpalistů Babišem

RE: základné východisko

ppppp 95.?.?.?

Vysoká mzda a odmeny sa od zisku prakticky nelíšia. Dajú sa vysoká mzda/odmeny považovať za krádež? Má upratovačka zarobiť toľko, čo skutočný riaditeľ? Majú rovnakú zodpovednosť za zverené úlohy? Sú rovnako nahraditeľní, prípadne zameniteľní? Sotva. Dokáže upratovačka spotrebovať 2x toľko peňazí, čo riaditeľ?

Trochu si uprac aj u seba, kým začneš hovoriť o kradnutí.

Babiš si asi povedal, keď sa snaží za prezidenta taký Okamura s cestovkou, prečo by nemohol on s Agrofertom? Však mať čo do huby je viac, než cestovať ako žobrák. Češi majú veľa schopných ľudí, ale v tom parlamente to nejako nevyšlo. U nás zase chcú z mladého zajaca urobiť prezidenta. Samá pohroma [zmaten]
Ešte si na billboard napísali otázku, že "prečo nie" a že "vidí veci inak". Jedna otázka, žiadna odpoveď, vysvetlí sa až potom, dodatočne. "Dejte mi lidi a kancelár, a já vám to udelám" [velký smích]

292951

09.07.2013 09:47

Výchova žumpalistů Babišem

RE: základné východisko

ppppp 95.?.?.?

To je pomerne nelogická fikce. Práveže proto, že lidé jsou ruzní, logicky musí mít ruzné výsledky, ignorovat v prírode jistou konkurenci je nesmysl. Vždy se nekdo najde, kdo neodepre, aby na neho neko jiný delal. Vždy bude nekdo delat spíše škodu a jiný spíše užitek. Je jiná otázka, zda je nekdo schopný, nebo neschopný prežít "sám". Rekneme si na rovinu, že bez nekterých druhu lidí v roli nenasytných parazitu bychom se v pohode obešli, a bylo by celkove lépe. To je také ten pravý duvod, proč se o to rovnostárství pokoušíte. Takže pokus o úplné rovnostárství vede nakonec k logickému sporu. Rovnostárství je nesmysl, a má s tím potíže i bible. Rovnost v nekterých otázkách ano, v jiných ne. Kdyby taková bunka oka zažala čichat, tak by se sotva udržel človek pohromade, vznikla by dezorganizace. Nebo kdyby se mozek začal hýbat a svaly premýšlet...každá pro svou činnost potrebuje neco jiného, a dává jiné výsledky.

To, co je duležité je spíše stabilizace a rízení míry potreb v rámci možností celku, sebenalezení. Absence míry, klidu a zbabelý strach o své "já" je to, co nás žene k chamtivosti.

292964

09.07.2013 17:15

Výchova žumpalistů Babišem

RE: základné východisko

ppppp 95.?.?.?

Podobné vyjadrenia sú vo svojej podstate arogantné, aj keď sú podané naoko slušne. Vyjadruješ len to, koľko ja toho nechápem, bez toho, že by si bol schopný pochopiť, koľko toho nechápeš ty. Tipuješ môj vek a skúsenosti, ak sa takto vyjadruješ. Dedukujem to z toho, že si odbočil od veci do osobnej roviny. Predstavuješ sa tu len ako ideológ na míle vzdialený od praxe a reality. Takých sebavedomých už hocikde bolo. Väčšinou nechápu rozdiel medzi slobodou a svojvôľou.

292991

09.07.2013 17:30

Výchova žumpalistů Babišem

RE: Zavreli Vám Aviu pravda?

ppppp 95.?.?.?

chápe sa to ťažko, ale potom normálni nie sú ani tí, čo chodia nakupovať do Tesco/Baumax...nie je ani samozrejmosť vylúčiť normálneho pána "a-priori". Prečo sa potom radšej priznávame anonymným, štruktúram, než štruktúram, ktoré vyrástli v okolitom prostredí?
To či je niekto taký normálny závisí od toho, čo v skutočnosti svojou filozofiou sleduje.
Nie je správna otázka, či nás niekto zotročí, ak sa tak chováme, ale kto. Ak nezotročí zopár ľudí on, prídu horší, čo zotročia ešte aj jeho. My sa totiž zotročovať priamo pýtame, tak mu to nemáme prečo vyčítať. Som si istý, že mnohí otroci by sa chovali horšie, než on, kultúra spektra pováh je zrejmá už z tejto diskusie.

292993

09.07.2013 17:36

Další slepá ulička: stát bude hradit zaměstnavatelům 100 % mzdy mladých

nejjednodušší vysvetlení je dost pravdepodobne správné

ppppp 95.?.?.?

začíná být problém, že mladí si odvyknou jakékoliv užitečné práci a tím je zadeláno na další prúsery a sociální kolize. Dost na tom, že je už príliš mnoho lidí odtrženo od reality, a žijí jakýsi filmový život.
My se také té užitečné práce rádi zbavujeme, protože neumí vydelávat ryhlé a hlavne fiktivní peníze.

292994

Káva pro Zvědavce

88

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc únor přispělo 143 čtenářů částkou 30 771 korun, což je 88 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Cca 120.000 migrantů zatím navezlo Turecko podél řeckých hranic, turecká TV propaguje Řecko jako bezpečný průchod do Evropy29.02.20 11:49 Řecko 0

Turecko nazvalo smrt jejich vojáků v Idlibu „útokem na NATO“28.02.20 18:13 Sýrie 0

A jak se připravuje na migranty Česká republika? Co, pane Hamáčku a Babiši?28.02.20 17:23 Česká republika 0

Polícia po spoločnom cvičení s vojakmi: V poslednom období dochádza k nárastu záchytov nelegálnych migrantov nielen na Slovensku, ale aj v susedných k28.02.20 16:56 Slovensko 0

Príslušníci tureckej armády zastavili prácu čerpacej stanice a zablokovali dodávky pitnej vody pre sýrsky región so 600-tisícovým obyvateľstvom28.02.20 16:34 Sýrie 1

Orbán: Očekáváme neustálé masívní útoky migrantů na jižní hranici Maďarska28.02.20 16:26 Maďarsko 0

NATO nás ochrání? Kdepak. Kvůli pohybujícím se proudům migrantům žádá NATO Rusko a Sýrii, aby zastavily ostřelování Idlibu28.02.20 16:10 Evropská unie 1

Ukrajinský podvod28.02.20 15:53 USA 0

Přeprava migrantů k řeckým hranicím je koordinová tureckou zpravodajskou službou MIT. Migranti jsou převáženi autobusy28.02.20 15:47 Turecko 0

Erdogan:72 hodin nebudeme bránit průchodu migrantů do Evropy - mohou se pohnout milióny lidí28.02.20 09:34 Turecko 9

Hraní si s ohněm - „velký pochod“ NATO na východ!27.02.20 19:32 Neurčeno 1

Assange má za sebou první dva dny slyšení u soudu, který má rozhodnout o jeho vydání do USA27.02.20 00:07 Británie 2

Video: Migrantky dupou švédské dívce po hlavě, migranti si to natáčí: "Zabij ji, wallah!"26.02.20 01:03 Švédsko 2

Muslim v autě najel do masopustního průvodu v německém Volkmarsenu - cílil hlavně na děti25.02.20 20:49 Německo 5

Slovenský parlament definitívne odmietol Istanbulský dohovor. SNS vyzvala prezidentku, aby to oznámila Rade Európy25.02.20 20:16 Slovensko 1

Z Česka bude brzy holina25.02.20 07:28 Česká republika 1

I trpaslíci mohou škodit: Tandém tří lokálních nul škodí České republice24.02.20 15:36 Česká republika 5

Libyjští teroristé se jezdí léčit do lázní Klimkovice u Ostravy?24.02.20 08:38 Česká republika 0

Barcelona: Migrant brutálně napadl starou ženu v metru24.02.20 00:05 Španělsko 0

Vojenská cvičení USA22.02.20 16:33 USA 3

Měnové kurzy

USD
23,08 Kč
Euro
25,46 Kč
Libra
29,59 Kč
Kanadský dolar
17,23 Kč
Australský dolar
15,02 Kč
Švýcarský frank
23,92 Kč
100 japonských jenů
21,36 Kč
Čínský juan
3,30 Kč
Polský zloty
5,87 Kč
100 maď. forintů
7,52 Kč
Ukrajinská hřivna
0,94 Kč
100 rublů
34,59 Kč
1 unce (31,1g) zlata
36 620,87 Kč
1 unce stříbra
384,92 Kč
Bitcoin
202 319,10 Kč

Poslední aktualizace: 29.2.2020 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?