Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 199 příspěveků, 1 jméno: <nic>.

Stránka: 1 2

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

15.03.2012 17:28

USA se pokouší svrhnout Putinovu vládu

RE: desinformace, desinformace, desinformace

46.?.?.?

Buďte v klidu, ten to zvládne. I na iděsu můžete zjistit jak to s tím Putinem vlastně je.
Dítě, které snilo o KGB...

265272

15.03.2012 17:55

Udělal jsem chybu

RE: TAK UŽ JE TO TADY, HRDINOVÉ

46.?.?.?

Já Vám neporadím. Je mi zcela proti mysli, radit někomu, kdo si sám ví rady v tak podstatné věci, jak neznámé oslovit. Ale někteří, jak jsem četl v diskusi, jsou z Vás přímo unešeni. Z Vás bude dobrý getapo-bijec. To tu ještě nemáme.

265274

19.03.2012 09:47

Evropa nad propastí

RE: Myslim,ze je treba mluvit ze zivotni zkusenosti a praxe s bankama.

46.?.?.?

To je šokující skoro pro všechny.
1. Zapomněl jste totiž obvinit systém.
2. Zapomněl jste rovněž obvinit tajné i veřejné spolky spolky.
3. Zapomněl jste naznačit tajemné mocné síly, které vše řídí po celá tisíciletí či dokonce miliony let, a marnost našeho snažení.
4. Zapomněl jste naznačit, že jedině správně pronesené zaklínadlo, je schopno od-kletí, jehož jsme nešťastnými obětmi.
5. Zapoměl jste využit celou možnou kapacitu příspěvku. Víc písmen víc ví!

Že Vy si potajmu myslíte, že každý jsme Bůh, jen si (sobě) umět poručit. A kdybychom to dovedli, pak bychom si dokázali bez jakýchkoli berliček sami vládnout. Dokázali bychom poznat pravdu od lži na hony daleko. Děkuji Vám, možná přece jen svítá.

265468

19.03.2012 19:17

Wen signalizuje něco nového

RE: JaJa

46.?.?.?

Hlavně se moc nepohoršujte. Oproti dřívějšku opiovému, i po něm je to pokrok. Nemělo by se zapomínat, že guvernéra Hongkongu ani trochu nevolili. Takhle si mohou aspoň trochu vybrat. Jinak mají naprostou autonomii, kromě zahraniční politiky, a obrany.

265500

19.03.2012 20:52

15. březen a dluhový protektorát

RE: jak si hnutí occupy dělá v Olomouci prču

46.?.?.?

Zrovna v tomhle Vasky nemá pravdu. Je sice dobré, když "podezřelý" rychle zmizí ze scény, ale desinfekční účinek to automaticky nemá. Aby to fungovalo, musel by být nahrazen jiným mravnějším exemplářem. Bohužel bývá nahrazen jenom takovým, na kterého se to proflákne později.
Pokud jde o Kysučanovo kádrování, posoudil Vaskyho podle sestry, jeho spolupartajníka, a vynechal Vaskyho teze. A naznačil jak tomu Vy ale vůbec nemůžete rozumět - úvodním zvoláním Ajajáj. Taký on je papagáj.

265510

19.03.2012 23:33

15. březen a dluhový protektorát

RE: jak si hnutí occupy dělá v Olomouci prču

46.?.?.?

Chápem, dotkol som sa Vášho obľúbeného spolutapetára.
Začiatok Vášho príspevku obsahuje správne reflexie, a je tam asi len na to, aby uspal čitateľovu ostražitosť.
Druhá časť je dosť nepodarená manipulácia.
Citoslovcia podobne ako aj emotikony (obrazová forma) sa správne používajú na dotvrdenie argumentov, ba aj, ako vy uvádzate, na odľahčenie. Ale pri nedostatku argumentov, zvlášť na začiatku „argumentačného bloku“ zdanlivo nahradzujú tieto chýbajúce argumenty. V diskusii býva skôr zvykom používať pochehtávajúce sa emotikony. Tie už dopredu majú naznačiť prevahu autora. Že ide o zneužitie citoslovca (emotikonu) a Vašu manipuláciu, dokladá Kysučanovo kádrovanie cez vedľajšie súvislosti, tj. nedostatočná argumentácia, a to citoslovce na úvod tam má naznačiť prevahu autora (Kysučana).
Ale nelámte si nad tým hlavu udo1. Kto je podozrivý z odvádzania od podstaty problému, nechám na čitateľovi. Či to chápete, je vedľajšie, pretože ste neprišiel v dobrom.

265523

21.03.2012 12:33

Velká nebeská revoluce

Co ale pozemský zmatek?

46.?.?.?

Ten zmatek v nebi jste vysvětlil, ale ten pozemský jste jen nakousl. Jsme tady sice maloučko napřed s tou demokratizací, jak píšete, ale je nedokončená. Známka za 3 (od čtenářů) to dokládá. Někteří totiž, když vidí ty zlaté paláce k JEHO oslavě, a tolik různých JEHO jásajících pozemských zástupců váhají, jiní rovnou odmítají demokratizaci a volají HO k návratu na trůn. Jeho pozemští zástupcové ale předstírají, že tam pořád sedí. A požadují další "zlato" k JEHO oslavě a oběti všeho druhu pro JEHO slávu.

265621

Tak to bude. Já jsem si třeba odnesl pozitivní informaci, teda nic nového [pláč], že PRÁZDNÁ NÁDOBA NEJVÍCE DUNÍ. A též, že VÍCE PÍSMEN - VÍC VÍ.
Trochu přínosnější pohled jsem shrnul do následující věty: Když obecné spiklenecké plky proložím odbornými termíny z fyziky, to by bylo, aby všichni nepadli na zadek. Ale kdybyste ty "moudra" přeložil do srozumitelné lidštiny, možná bych změnil názor. Předem děkuji za námahu.

265626

22.03.2012 03:15

15. březen a dluhový protektorát

RE: jak si hnutí occupy dělá v Olomouci prču

46.?.?.?

Vy, "NE-anonymný" Kysučan, počúvajte. To čo ste predtým napísal o Vaskym, bolo iba obyčajné ohováranie. Keď som Vás trochu (veľmi pracne) pritlačil, začínate viac koktať k veci. My, aspoň niektorí, tu väčšinou diskutujeme o myšlienkach. Autora, jeho príbuzných, kamarátov, spolustraníkov, obľúbenú stranu, jeho manýry, a nebezpečenstvo pre spoločnosť obyčajne nerozoberáme. Elementárna slušnost diskutéra je diskutovať o tom samom, čo je hlavným predmetom diskusie všeobecne, prípadne u oponenta či autora článku. Vedľajšie možno POTOM pridať navrch. Ale nie s tým nahradzovať vyjadrenie k veci samotnej. Takže, koľko ste podiskutoval o "Tretej ceste"? Nič. Až teraz ste ju spomenul, ale zase len okrajovo:"Trošku poznám Vaského tvorbu aj napr. Tretiu cestu,..." Prečo myslíte, že sa v diskusii objavili odkazy na Vaskeho "Tretiu cestu"a iné vystúpenia? Preto, aby sa posúdilo to-čo obsahujú? Či preto, aby sa posúdilo aký je ten Vasky exot, kde robí jeho sestra, aké nosí ponožky, atd.?
Ste natoľko drzý, že furt hľadáte smietko v mojom oku a trám vo svojom nevidíte. Bol ste mnou pristihnutý viackrát, pri dehonestácii iných, len na základe Vášho "bystrého" pozorovania - obtlstlá postavička Moora.
S kritikou ale musíte počítať Kysučan (neskrývajúci sa za anonymitou [chechtot] ), keď tu odkrývate také "objavné pravdy". Diskusné fórum Zvedavca je, aspoň zatiaľ, slobodný diskusný priestor. Nemusíte sem písať, keď nechcete konzumovať kritiku. Povinnosť reagovať nemá nikto. Nepočítajte ale s tým, že Vašu kazateľňu budem uctivo zoširoka obchádzať.
Dúfam, že sa na mňa nebudete hnevať, ked nevyčerpám všetky písmená povolené na príspevok.

265657

>Možná jste chtěl reagovat na někoho jiného.
Ne, chtěl jsem tak, jak jsem udělal. Vámi psaný příspěvek mi byl zárukou, že je u Vás šance byť mizivá na onen překlad. Kdybych luštil jakýkoli rébus já, tak bych to neluštil na veřejnosti, nýbrž mailovou korespondencí. Takhle to je nejspíš jakési exhibovaní, v duchu mého příspěvku výše. Jinak jsem už četl od uda1 odkazy na stohy jakýchsi materiálů. Jeho výzkumnický jazyk všeobsahující a nic nekonkretizující je přímo odpudivý. Snad si někdo (oracle?) dá práci, aby z těch materiálů udělal publikovatelný srozumitelný extrakt. Když čtu třeba slovo: "konceptuálny" a ty "jasně srozumitelné" zkratky, tak jdou na mne mdloby.
>Myslím ovšem, že je na Zvědavci hromada daleko méně informativních příspěvků, než diskuze výše.
Tohle je příliš optimistické po tom předchozím:
>spíš jen matně tuším, o čem si udo s dubem vyměňoval moudra, a to ještě kdoví jestli..
Můžu se taky nanejvýš poopravit na: Více (písmen) slov víc ví. Na větší korekce to u mne není.

265693

23.03.2012 03:47

15. březen a dluhový protektorát

RE: jak si hnutí occupy dělá v Olomouci prču

46.?.?.?

To kritérium pochopitelně má nutně výjimky. Předpokládá totiž (zamlčeně) např., že formulace problému jsou srozumitelné všem účastníkům diskuse. Také poezie, ale i bláznovo vyprávění by nešlo tím kritériem posuzovat. Ale tyto poslední můžeme snad rovnou vyloučit(?).
Nick p.113 sa nad srozumitelností diskuse pozastavil:"...mily boze zachran Zvedavce.....je NAD PROPASTI...."
Obávám se, že ta nesrozumitelnost je záměrná, a nikoli vada na mém, či Vašem,nebo p.113 přijímači. Jak píšu na jiném místě půjde nejspíš o exhibování, i pozdější odpověď uda1 na p.113 je ze stejného soudku nesrozumitelných, tajemných ale možná také nesmírně chytrých(?).
Tady potom těžko argumentovat věcně, a nastupuje poslední možnost, pídit se po jiných souvislostech s osobou autora. Co jedl, pil, či kouřil, jestli nezapomněl vzít léky, kdy propuštěn z ...
Tak jsem tomu stanovil diagnozu, ale mohu se mýlit.
Opět Vás poprosím o překlad odkazu:odpověď uda1 na p.113. To by mělo být o dost lehčí, neb jde o odpověď nezasvěcenému do "okruhu znalců". Předem děkuji za Vaši námahu.

265708

23.03.2012 04:48

15. březen a dluhový protektorát

RE: jak si hnutí occupy dělá v Olomouci prču

46.?.?.?

Pokúšate sa o mimobežný dialog, čiže monolog. To je presne to, načo ja nemám čas. Vaskeho ste dehonestoval (poukazmi na nepodstatné veci) v dobe, keď mohol jeho priezračný výklad finančníctva niekoho zaujať. Dnes, keď by ste sa mal, ako usvedčený przniteľ diskusie, ospravedlniť adresne a vecne, tak miesto toho mňa(!) drzo poverujete:
>Skúste nejakú takú analýzu vytvoriť, i keď doba už o niečo predbehla vydanie.
A milostivo navrhujete:
>Potom to dialekticky v širšom dialógu môžeme pekne rozobrať.

Ani náznak sebareflexie, ale sebavedomie by ste mohol predávať!

265710

Snad jsem se vyjádřil příliš stroze, neberte to osobně. [mrknutí jedním okem]

265711

23.03.2012 21:43

15. březen a dluhový protektorát

RE: jak si hnutí occupy dělá v Olomouci prču

46.?.?.?

Díky. [mrknutí jedním okem] S Vašim návodem jsem to opět pročetl. Ano je to přesné. Potvrzuji, že tam asi není záměrná nesrozumitelnost, alespoň u uda a duba. Já v tom vycítil (původně) jen tu nadřazenost u uda. V podstatě jiný dobře čitelný příspěvek od uda jako odpověď 90-tce, která mu taky vyčítá nesrozumitelnost s intelektuálským kafráním o ničem, je rovněž potvrzením oné nadřazenosti(první a poslední věta). Exhibování je ale patrné u uda v příspěvku (celkem srozumitelném), kde by šlo, možná jednou větou, napsat výhradu o prozatímní užitečnosti peněz v jejich původním významu. Je z toho ale celá přednáška, kde utlouká 90-ku i podsunutými agresivními tvrzeními např.: “Komu prospejete Anonym 90.., ak zavediete dnešný systém do druhého extrému = stavu bez peňazí, obeživa?“
Ego a namyšlenost s ním (zatím) hodně mlátí.
Ale tu samořiditelnou společnost bychom opravdu potřebovali. Jestli Vás tím neunavuji, trochu bych to rozvedl podle svého. Už před několika roky jsem tady kdesi v diskusi psal o potřebě napřed rozjet takovou "samořiditelnou DISKUSNÍ skupinu", jakýsi vzorový diskusní klub. Vybrat pro začátek alespoň tři nekonfliktní (skoro) moudré osoby(s jejich souhlasem), které by rozjeli na téma „Jak dál“ veřejnou diskusi. Tuto společně moderovali, články by speciálně pro tento záměr buď sami psali či vhodné přebírali. Externí diskusní příspěvky by bezpodmínečně společně tvrdě cenzurovali s ohledem na přínosnost a „bezkonfliktnost“. Také by z nejlepších externích diskutérů postupně nabalovali tuto skupinu opět podle stejných kritérií: Přínosnost a "bezkonfliktnost". To by mohlo pomoct nejen pro diskusi, ale výstup by neměl být samoúčelný, nýbrž by měl směřovat k oné samořiditelné společnosti. Zkuste k tomu přidat případné připomínky. Editor snad dovolí malý, tentokrát všem srozumitelný, úlet. To by mohl být i magnet pro čtenost Zvědavce.

265754

23.03.2012 22:47

15. březen a dluhový protektorát

RE: jak si hnutí occupy dělá v Olomouci prču

46.?.?.?

Ďěkuji Vám 90-ko. Takový objektivní soudce, se hned tak nenajde. [chechtot]

265756

Nějak se mi od chvíle, kdy jsem slyšel o pohřbu obětí ve vzdáleném Izraeli, se mi vtírá otázka, jestli už byl pachatel pohřben do moře. Dokonce i ta virtuální realita...?

265757

25.03.2012 00:03

15. březen a dluhový protektorát

RE: jak si hnutí occupy dělá v Olomouci prču

46.?.?.?

Rozumím. To co jsem napsal, je pouhá narychlo spíchnutá kostra.
Vycházím z toho, že z různých důvodů se nedaří produktivní diskuse. T.j. směřování ke shodě.
Shoda je předpoklad společné akce, i spolužití či „vedle-žití“. Řadu věcí nemusíme diskutovat, jsou dány vývojem, výchovou, ale některé by potřebovali značně překopat. Shoda v tom co děláme špatně a jak to dělat jinak, je v podstatě to, oč by mělo jít. Editor zařazuje správně i témata tohoto směru .
Režim Zvědavce ale spočívá v poměrně rychlém střídání témat, a navíc všechno je to v jednotřídce. Každý si může otevřít vlákno o něčem jiném. Přijde -li nový článek , masy se přesouvají pod něj. Volný diskusní prostor láká navíc různé experimentátory i exoty k provokování, narušování diskuse odvádění od tématu...atd. Zvážím-li, že velká část diskutérů si sem přichází spíše ulevit emočně, další si přichází přeleštit ego, je jejich přínos pro sjednocování na společném postupu nulový. Vše to pak směřuje do chaosu. Mnohá témata, přesto že zaujala, zůstávají nedodiskutována, bez závěrů. I kdyby se náhodou došlo ke shodě, nikde nezůstane zakonzervován výsledek, k čemuže se vlastně došlo. Z hlediska všehomíru jde o věc značně pomíjivou, ale námaha, která byla vynaložena v plodné diskusi, by (podle mne) měla zůstat „zakonzervována“, jako „podstavec“ pro řešení návazných problémů.
Hlavně bych chtěl říct, že je lhostejné, jestli se vyjádříme k některým událostem opožděně vlastním komentářem. Že je ale, naprosto nezbytné se vyjádřit a shodnout na tom jak budeme „zítra“ spolužít, jak budeme spolu spravovat planetu Zemi. Mechanismy vytvořené našimi dědy selhávají, i my selháváme . Toto je nutné zastavit. Hotová řešení zítřejších problémů neexistují, a kdyby zázrakem existovala, pak bychom si je měli alespoň masově osvojit. Proto si myslím, že je potřeba tyto dvě věci oddělit od sebe - do dvou tříd. A režim té druhé třídy upravit tak, aby nalézání shody na jasně sformulované problémy byl cíl. Potlačit emoce, konflikty připustit pouze v zájmu řešení. Mělo by být o dost jednodušší vytvořit jakousi samořiditelnou diskusní skupinu, než samořiditelnou společnost. Byla by to jakási „škola hrou“. Pod článkem by měli být nanejvýš tři předem daná vlákna, svázaná s odpovídajícími otázkami na něž se hledají odpovědi. Tato vlákna by mohla být přístupná všem, stejně jako dosud. Požadovaly by se odpovědi na dané otázky formou ano-ne + zdůvodnění. Vyjímečně by to byly reakce na spoludiskutující,nebo na článek samotný.
Pokračování následuje.

265793

25.03.2012 00:21

15. březen a dluhový protektorát

RE: jak si hnutí occupy dělá v Olomouci prču

46.?.?.?

Pokračování
Článek by byl speciálně pro tuto formu napsán, nebo převzat a upraven či doplněn. Měl by být jakýmsi shrnutím podkladů dostupných pro orientaci v problému. Výsledky hlasování by po splnění požadovaného kvóra, představovali odpověď. Výsledky hlasování by se vyhodnotili minimálně přes tři filtry. Přes přípravnou skupinu(samořiditelné jádro), přes Všichni a přes registrovaní. Pak by se pro „vyčištění od plev“ aktivovala maska, kterou by členové skupiny vytvořili hlasováním o každém externím příspěvku tak, aby bylo možné spec. tlačítkem potlačit různé anomální výkřiky apod. Skupina sama by měla zajišťovat základní životní funkce tohoto samořízení: Přípravu podkladů, článků, vlastní hlasování se zdůvodněním (každý člen skupiny zvlášť), volbu témat, a vytvoření masky pro potlačení „plev“. Hlasování členů skupiny včetně zdůvodnění by bylo součástí podkladů před otevřením pro veřejnost.
Opravil jsem představy o cenzuře. Nahrazeno maskou, kterou možno vypnout tlačítkem. Jde o učesání od plev, či reakcí mimo pravidla. Moderování jsem převedl do přípravy podkladů před otevřením pro veřejnost – vytvoření vláken a otázek. Skupina by začínala s počtem vybraných tří osob, které by přibírali postupně vyzrálejší a nekonfliktní diskutéry. Mohla by se pak třeba udržovat na počtu 20.
Jsou to jen nápady k diskusi.

Tech.poznámka: prosím o smazání příspěvku 265 792 - nechtěné zdvojení. Děkuji

265795

25.03.2012 06:22

15. březen a dluhový protektorát

RE: jak si hnutí occupy dělá v Olomouci prču

46.?.?.?

Já počítám potajmu s tím, že Editor to promyslí též. Počkáme. Věřím, že se po prezentaci článkem, najde dost lidí, kteří budou chtít být u toho. Spíš se bojím, aby volba toho základního jádra byla správná. Od toho by se měl odvíjet duch onoho fóra. Sám moc času nemám, vzal bych nanejvýš čestné členství, ale pro tuto funkci jsem ještě nevymyslel náplň. Díky, za vstřícnost. [mrknutí jedním okem]

265805

27.03.2012 01:37

15. březen a dluhový protektorát

RE: jak si hnutí occupy dělá v Olomouci prču

46.?.?.?

Nebyl jste tenkrát taky u toho? Trochu jsem si početl, tenkrát to byla jen ztráta času. Nemáte-li sdostatek spolu-nadšenců pro jakýkoli projekt už v začátku, je konec jasný. Myšlenka musí být dostatečně životaschopná aby nabalila na sebe nadšence ochotné ji šířit a využívat. Tahle, zdá se, ještě nepotkala svůj čas, a je z ní pouhá obsedantně kompulzivní porucha autora. Snad si s tím už dám konečně pokoj.
... DavidZ, tenkrát ještě oponent v plné síle...
K tomu Vašemu předchozímu.
Dvojité čestné členství...
Taky nejsem aktivista, málokdy se rozhoupu k poznámkám( takové ty jednoduché štěky), byť promyšlené ... Tento hovor s Vámi, je délkou vlastně výjimka. Člověk (já!) je dimenzován jaksi na dělbu práce. Dokázal bych tomu dát všechen volný čas, ale je ho málo na zodpovědný slib, že do toho jdu. I tak mi občas padá hlava do klávesnice, kvůli představě že aspoň něčím hnu. Nabízím myšlenku, na víc momentálně nemám. Zubaté také jeden neunikne s výmluvou na nutnou práci pro společnost.
Ten nápad je (kvůli "stravitelnosti" ) formulován v malém komorním balení, ale mohl by přerůst do šířky - jádro - 200ks (takový malý parlament)- rozdělení do temat. sekcí, a témata by mohli pokrývat systematicky veškerou lidskou činnost. Knihovna utříděných výsledků by mohla obsahovat různá doporučená řešení (politická stanoviska, přežití, odpojování od systému, měkké přistání, návrat od tradiční vědy k trvalejším pravdám. Ta gladiátorská aréna (dnes jednička), by pak mohla být pouhým slepým střevem. Mohl by se obrátit i poměr diskutérů na víc než jen obrácený. Jsem přesvědčen, mohu se ale mýlit, že Editor by chtěl i zvítězit, nejen bojovat.
Ten projekt by mohl být nejen smysluplnějším diskusním prostorem, ale třeba nástrojem zkoumání "veřejného" mínění v dosahu servru, případně prostorem pro referendum či volby. Nebo Poradním orgánem pro "jádro" od hlasu lidu.
Snad někdy (až budou lidi), nebo, jak píšete Vy:
>až jednou budeme ve sračkách, začneme přemýšlet a jednat možná docela jinak; to bude pak rachot.
Ještě aby byl Internet, pokud ne, tak aspoň motyka a hrábě!
Rád jsem s Vámi vzpomínal na budoucnost. [mrknutí jedním okem]

265944

27.03.2012 09:02

Synarchie: Skrytá ruka za Evropskou unií

RE: Je uplne jedno,kolik mame tajnych spolecnosti,ekonomicky jsme v novem otroctvi.

46.?.?.?

>Moje rada je rychle si koupit opasky na pritazeni,driv,nez ostatni je pujdou koupit,jak pujdou na odbyt,tak zvysi cenu i na nich a nebude nam vadit,ze jsou udelane "made in China republic".
Špatná rada.
Nejdříve, na co největším základě je potřeba se shodnout na tom, že většina těch dluhů nemá reálné opodstatnění - neexistuje k nim v realitě odpovídající hodnota. Potom snad znárodnění bank (bez náhrady za imaginární aktiva) bude jasný krok. Další jasný krok je odstranění zdrojů (lichvy, "kasín" ) kde takové pseudohodnoty vznikají - (staro-)nová pravidla.
Jen se masově dohodnout. V první řadě "odmítnout" i svoje osobní podílení se na tom chytračení...
To znárodnění by ani nebylo nutné, kdyby druhý krok byl důsledně proveden. Bankéři, pod dohledem odhodlaných mas, by ještě rádi dobrovolně odevzdali již nefunkční generátory bezpracného zisku.
Kde jste odhodlané masy? Jak vzniknete?

265959

By, kdyby...
Klíčová věta z receptu na odstranění dolarové krize od pramene - Redakce, Patria Online: "Stalo by se tak díky jejich energetické politice a reindustrializaci, které by zafungovaly dříve, než by se našla náhrada za dolar jako mezinárodní rezervní měnu."
Možná kdyby přišel kouzelník, nebo stanné právo ve správné režii....

265966

27.03.2012 10:07

Cesta k transformaci společnosti

RE: riešenie je - ako vždy - jednoduché

46.?.?.?

Moc děravé. Ke korupci se dají používat veřejné peníze, a jiné veřejné hodnoty.
A co čirá moc? Peníze jsou jen její, byť důležitý, podstavec.
Takže shrnuto, navrhované omezení by jen omezilo možnost vzniku konkurenční mafie, a případné "chudáky", co by se pak museli spokojit jen s jednou levnější "škodovkou".
Zrovna jsem někde četl, že Kalousek nic nevlastní a bydlí v hotelu. Fakt. (Kdybych našel odkaz tak ho sem dodám)

265969

27.03.2012 10:39

Cesta k transformaci společnosti

RE: riešenie je - ako vždy - jednoduché

46.?.?.?

Slíbený odkaz.

265972

Řidič automobilu, když zjistí že ve vozidle je vosa, se i nadále věnuje řízení vozidla na skoro 100%.
Koutkem oka ale také sleduje „cvrkot“, a ve volnější chvíli se snaží, aby vosa vozidlo co nejsnáze opustila. Udělá, co ji na křídlech vidí. Vosa obvykle také neprahne nikoho dzignout, a je ráda když může být mimo Hru.
Trochu soudnosti radi-(ká)-lové, nebo snad chcete skončit ve škarpě, či úplně. I toho auta by bylo škoda, o řidiči nemluvě.

265985

27.03.2012 16:56

Synarchie: Skrytá ruka za Evropskou unií

RE: Je uplne jedno,kolik mame tajnych spolecnosti,ekonomicky jsme v novem otroctvi.

46.?.?.?

Taky souhlasím. Urychlila by to možná účinnější osvěta.

265987

29.03.2012 08:13

15. březen a dluhový protektorát

RE: jak si hnutí occupy dělá v Olomouci prču

46.?.?.?

Pilotní článek. Jo..“výhledově“ určitě, ale to by chtělo minimálně orientačně vědět, kdo bude ten server provozovat, a je-li k dispozici i nadšený programátor. Z hlediska čistě technického lze, jak jsem naznačil v předchozím, použít navrhovaný program na kdeco. Ale i „zneužít“, kdyby např. tady nebděl Editor i nad obsahem diskuse, tak mu z toho udělají pomaloučku ilusstrovaný bulvár.
Kdejaký nadržený ko(j?)ot z prérie, přiběhne zformulovat svůj první nenávistný pšouk zrovna do Stworovy hospody.
Nerad bych propagoval atomovku, když nevím kdo bude mít od toho hlavní tlačítko.
To, co jsem vymyslel, je jen obal bez duše, technické zařízení. A nikdo, ani já nevidím do duše každého až na dno. Ti tři, by měli být „poslové dobrých bohů“, a měli by pracovat pro společné dobro, položit základy plodné diskuse obecně.
Máte pravdu v tom, že Zvědavec nedospěl tématicky k jádru věci, i v tom, že není potřeba žádných agentů pro to, aby se nic společného nevytvořilo. Chaos vzniká i udržuje se sám.
Možná jste si ani nevšiml, že už je to také o těch agentech. Ten skutečný agent mívá obvykle jasno, za co a proti komu. Ale jsou tady předprogramovaní, kteří ani netuší co činí. Myslí mnozí, že jiným otvírají oči. Co kus - to Schliemann, co epos - to Homér. Někteříani nectí elementární pravidla diskuse. A spiknutí k tomu, stará a nová,dokonalá a tedy z principu nerozluštitelná ani za sto let.
Diskuse má mnoho úskalí, proto většinou nevede k opravdovému sjednocení, které je skutečným pohybem vpřed. Byl-li otevřen prostor pro diskusi, je to dobře, ale je to hodně málo. Prostor potřebuje pravidla t.j. omezení. Je bohužel postaven na dobrovolnosti. Nenutí ty moudré aby přispěli do diskuse, a svou frekvencí příspěvků přetlačili ty snaživé - hloupé. Moudří dobře vědí, že gladiátorské hry nejsou to pravé. Ani takové obyčejné demokratické pravidlo neplatí: jeden člověk – jeden hlas. Tapetuji, tedy jsem! Každodenní dávkou (nebo pěti) všeobecných mouder. Proto je potřeba jiný formát diskusního prostoru. A protože zdejší Editor otevřel snad „nejširší“ prostor pro diskusi co znám, předpokládám, že jsou na "doslech" všichni, kdo by mohli s tím novým formátem pomoci.

266045

ale pořád jsme na vzestupu. Vrchol v nedohlednu. Obviňují se navzájem zcela veřejně z korupce - např. na Novinkách. Aby to nepokračovalo, a bylo konečně dosaženo vrcholu, je nutné je všechny zatknout i s poslanci. Nový parlament jim ten zatykač podepíše dodatečně.

266087

30.03.2012 09:06

15. březen a dluhový protektorát

RE: jak si hnutí occupy dělá v Olomouci prču

46.?.?.?

Práskači, neboli udavači z lidu obecného, ani profíci typu Bretschneider, mne příliš nezajímají, pokud umanutě netorpédují diskusi. Někomu jejich existence ale může dokonce pomoct k tomu, aby si ujasnil právní rámec svobody veřejně napsaného slova.
Bez zvláštní autocenzury, či zvláštní slovní ekvilibristiky lze, i s respektováním onoho rámce, formulovat všechny podstatné věci.
Tamty, i ty, které jste chtěně nejmenoval, nosí do diskuse umanutě „jisté pravdy“, a nelze proti tomu mnoho namítat, zejména jsou-li cizího původu - vyzdrojované. Jejich tíha spočívá v jednobarevnosti a vytrvalosti. Je ale také způsobena i oním klasickým formátem diskuse, kdy „pravdy“ nejsou podrobeny poctivé a úplné kritice, a z ní vyplývajících závazných (byť dočasných!) závěrů. Je to na škodu i části těch „pravd samotných“ a všech diskutérů, protože poctivá diskuse, by třeba některé pravdy potvrdila a doplnila. A mnohým třeba otevřela oči, či dokonce mnohé sjednotila. Některým, by byl (v řádné diskusi) jejich komplikovaný slepenec „pravdy“ rozebrán a zameten na smetiště. Sjednocování názorů je alfou i omegou všeho správného pohybu. To vyžaduje třeba i formalizovanou sebekázeň (neexistuje-li přirozená), kdy ten - kdo nezíská potřebnou podporu pro své „vize“, přestane tyto propagovat alespoň po nějakou stanovenou dobu. To není za trest, nýbrž proto, aby bylo možno rozplétat frontu jiných, zatím řádně nevydiskutovaných problémů.
Taky jsem nechtěl jmenovat, zejména v nepřítomnosti, a zůstal jsem v obecné rovině vlivu na kvalitu diskuse a její plodnost. Díky, „přinutil“ jste mne k rozvití některých větví, které by jinak zůstaly zakrněné. [smích]

266115

01.04.2012 18:38

Saint-Denis: ukázka evropské budoucnosti?

Mohu se mýlit, ale

46.?.?.?

autor si nejspíš dělá srandu z „katolické rasy“.
To, že jde nejspíš o „humor“ dokládá i zvláštní členění lidí v popisu:
>,jimiž se prodírají zástupy černochů, muslimů a Asiatů....
>lhostejně procházejí černoši a muslimové,
>Bílých Francouzů – snad …
>ať už muslimů či černochů (nikoho jiného jsem téměř nepotkal).
Autor dokládá, jak se staletími okoukala stavba basiliky „katolické rase" natolik, že ji nechává obestavět paneláky, ba sama ji i vyrabovala. Běduje, že impozantnost stavby nezabírá ani na jiné „rasy“, natož s ní související historie, která stěží zabírá na znalce historie.
A hledá, kde se stala chyba, kdy „katolická rasa“ nezvládla situaci.
Našel to hned za svými zády - radnici s nápisem „Liberté, egalité, fraternité“. Prý
>tyto hodnoty, jež jsou samy o sobě bohulibé, dovedly, když byly nejrůznějšími levicovými elementy odtrženy od víry a tradice.
A obrací se na čtenáře s výzvou:
>Musíme zabránit tomu, aby se volnost zvrhla v chaos a anarchii, rovnost v rovnostářství a bratrství v multikulturalismus a kosmopolitismus. Ať se každý čtenář sám zamyslí, kdo usiluje o takovou nadvládu nepřirozeného.
„Katolická rasa“ zapomněla totiž „přirozený feudalismus“ včas zreformovat do přijatelné podoby, ba podle některých signálů se zdá, že usiluje o jeho návrat.[naštvaný]
Revoluce nepořešila rovněž, zejména „přirozenou hamižnost“, a infekce pokračuje až do multi-kulti dneška.
A i dnes se neřeší „přirozená hamižnost“, ale zástupné problémy z ní vyplývající.
Porovnávání kultur, je směšné jako porovnávání např. barev. Každá je jiná, ale to je vše. Není vyšší ani nižší.
Ani vývoj, kterým jedni prošli, druzí nemusí opakovat, a necitlivě urychlovat tento vývoj je barbarství. Bylo to zde již diskutováno po vícekrát.
Občas se zde objevují spekulace, o mimozemských civilizacích (určitě existují!). Bál bych se ale setkání s nimi, třeba by nás bez dlouhých výzkumů zderatizovali. Zejména po zkušenostech s „naší pýchou“, bych moc nepředpokládal, že oni budou tolerantní vůči „nižším“ vývojovým stupňům. Mohli bychom být rádi, kdyby si nás jen "bezbolestně" oskenovali, a vyhnuli se nám obloukem, aby od nás nechytli třeba "pravdu a lásku".

266216

Když čtu, jak se všichni zajímají o vyšší stupeň utajení IP pro Internetovou komunikaci (se Zvědavcem), může potom takové "nesmyslné" šťourání ve financování Zvědavce být docela slušným přiškrcením onoho financování.

266219

04.04.2012 07:28

“Arogance těch, co vedou tuto zemi, dosáhla vrcholu,” říká novinářka Jana Lorencová

RE: Celý ten marasmus má minimálně na úrovni korupce dvě jednoduchá řešení:

46.?.?.?

Váš předřečník má pravdu. Akcie na doručitele opravdu zrušit nejde, neb je to jeden z nejmocnějších korupčních nástrojů jaké byly vymyšleny. Nenechte se zmást logikou. Logika tady neplatí, platí: větší peníze -> větší pravda. Vláda korupční odpovědnosti se řídí heslem: Korupci si rozvracet nedáme!

266329

11.04.2012 01:35

Nový Mandela

RE: sionismus

46.?.?.?

Nebo by mohl organizovat subotniky. Vzít kolečka a lopaty, a pomáhat obnovovat palestincům rozbombardovaná obydlí,...

266709

11.04.2012 01:52

Družstevnictví a socialismus

RE: ....

46.?.?.?

>Clanek je ovsem o druzstevnictvi za socialismu.
Já to tušil, že jste to ani nečetl, ale všechno Vám bylo jasné už z názvu. Tak jste sem standardně dopravil banány, toaletní papír a prázdné háky v masně. A zabírá to pořád...

266710

11.04.2012 03:36

Důkaz, že libertarianismus je iluminátský komplot

Svobodu pro velké peníze!

46.?.?.?

Bylo by s podivem , kdyby se i o „filosofické“ zdůvodnění potřebnosti takové svobody nikdo nepokusil. Zejména má-li dostatek peněz. V praxi totiž tato svoboda bývala mnohdy omezována, a tak "velké peníze" nemohly ukázat všechny své možnosti. Proto ta potřeba nové "filosofie". Není pochyb, "filosofie" v praxi funguje, ale jen ve prospěch vlastníků "velkých peněz". Ti co je nemají a přesto "věří" jsou důkazem hypnózy indoktrinací. Podkladem této „filosofie“ je láska k mamonu a moci z ní plynoucí, a současně strach z pozbytí oněch atributů, a propad mezi proletariát. Pro nezhypnotizované je tento „filosofický konstrukt" děravý jako řešeto. Už to, že k „prosazení“ teorie o „neposkvrněném“ trhu byla použita zcela extrémní netržní metoda, je zjevným důkazem jedovatosti oné „filosofie“. Nečekali až se "dobrá myšlenka" na trhu myšlenek prosadí sama, ale protlačili ji silou peněz.
Dobrý a potřebný článek. Nedostatkem je nadměrné zvýrazňování židovského původu u hlavních aktérů, bez vysvětlení důvodů - vede to kritiky rovnou k antisemitskému nálepkování. Když ale zvážíme, že umět dobře zabalit, vychválit a prodat něco bezcenného či dokonce škodlivého vyžaduje jistou tradici, a vnitřní orientaci, pak reference k původu aktéra může napomoct k pochopení vazeb, ale opět není plně určující. Protože se tak navzájem „kulturně“ obohacujeme už nějaký pátek, zjišťujeme, že pěkně zabalený šunt prodává už kdekdo, nejen bankéři investiční balíček, apod...

266712

11.04.2012 10:25

Všeho s mírou a všeho do času, říká sociolog Jan Keller

RE: Tak bylo, nebo nebylo ?

46.?.?.?

>Byli jsme nevíce rovnostářská země Evropy, na což řada schopných lidí doplácela.
Zrovna s touto větou mám problém, a nejen u Kellera. Bývá i tady v diskusi, např. o družstevnictví, často prezentována představa o doplácení schopných na neschopné.
Jen jestli by to nemělo být spíše o povinnosti vrátit měrou vrchovatou společnosti vše, co jsme obdrželi, ať už od sudiček (talent, geny) nebo od společnosti jako takové (výchovu i vzdělání). Jestli by jednomu nemělo "stačit", že si jeho práce lidé považují, a nelpět na "přímé úměře" v hmotném ocenění.

266726

18.04.2012 06:57

Cena zlata a válka o ní

RE: Princip nekrytych penez neni nas vynalez

46.?.?.?

Tak, tak. Až to krachne, tak příští důchod dostanu ve zlatých mincích a ne v těch nedůvěryhodných papírkách. A též námezdně pracující budou na "berouse" odměněni zlatem. Už aby to krachlo!
Jak to vlastně je jednoduché, monetaristi to mají vše perfektně zmáknuté. Nezaměstnaní zmizí jako když mávnete kouzelným proutkem. Bodejť ne, kdo by trčel doma, když může pracovat za zlato. Také šmejdy z trhu zmizí, přece za tvrdou zlatou měnu nebudou nabízet póvl. I v bance se těší na úroky ve zlatě...
Už ať ten systém padne!!!
Máme vztah ke zlatu, podle předřečníka, zakódovaný dokonce v genech!!!

267167

19.04.2012 08:52

Třináct lží české vlády ODS, TOP09, VV

RE: Volební zákon

46.?.?.?

>Tato zvolená osoba však není vázána dodržováním, resp. prosazováním volebního programu dané strany. Bez ztráty mandátu si může přebíhat a zakládat platformy jak chce. V tomto směru má volební zákon slušně řečeno mezeru. Asi záměrnou.
To je ale správně! Protože jinak by poslanci nebyli vůbec potřeba, a k hlasování by stačili předsedové stran s váhou hlasu podle získaných mandátů.
Chyba je jinde - v procesu návrhu a výběru kandidátů přes stranické "orgány". Stranám by měl být zákonem vnucen proces výběru kandidátů "zdola". A dalším potřebným opatřením by měla být možnost kandidáty do voleb navrhovat kýmkoli, s tím, že počet navrhovatelů je v daném volebním obvodě stejný, jako má nejmenší zaregistrovaná strana členů v daném obvodě, neboli pro navrženého kandidáta je získán takto určený počet podpisů (podporovatelů) z daného volebního obvodu.

267244

19.04.2012 09:08

Kanadští mlátiči tuleňů zmasakrují 400,000 tuleních mláďat

Zisk, zisk, zisk.

46.?.?.?

Jasná příčina je zisk. Rybolov trpí přemnožením tuleňů. Jde tedy o likvidaci "konkurence" v potravinovém řetězci. A pochopitelně byl nalezen nejlevnější způsob. [naštvaný] [naštvaný] [naštvaný]

267245

19.04.2012 10:16

Kanadští mlátiči tuleňů zmasakrují 400,000 tuleních mláďat

RE: Zisk, zisk, zisk.

46.?.?.?

A nedostatek mravních zábran. To je základ moderního vykutálence orientovaného na maximalizaci zisku.

267251

19.04.2012 20:30

Třináct lží české vlády ODS, TOP09, VV

RE: Volební zákon

46.?.?.?

>...protože jestliže kandiduji za určitou politickou stranu at už jako její člen či nikoliv, tak bych měl být jasně ztotožněn s jejími idejemi, světonázorem a programovým prohlášením.

Souhlas, hlavně s tímto: tak bych měl být...
pak tam máte "ideje, světonázor, a programové prohlášení",
a je tam ale taky realita, tu tam ale nemáte.
Ztotožnit se s programem, idejemi a světonázorem lze vždy pouze v hrubých rysech. Realita se časem vyvíjí a může být neúnosné se podřizovat v rozporu se "svým zdravým rozumem".
Přirovnání ke sportovnímu klubu či firmě, kulhá na obě nohy. U sportu nebo ve firmě jste zaměstnanec, t.j. podřízený. O tom co máte dělat rozhodují nadřízení. Na Vás je, pouze co nejlépe vyhovět. Nebo, jak navrhujete, odejít jinam.
Já neobhajuji přeběhlictví současná ani dřívější, pouze tvrdím, že je dobře, že zákon nikoho nenutí k poslušnosti vůči vedení partaje, ani vůči idejím, které také lze s trochou talentu přiohnout i do protisměru...

>To že se budou vybírat kandidáti zdola nic neovlivní, protože i oni si v klidu můžou přeskočit kam budou chtít bez ohledu na to, jestli je bude navrhovat strana nebo lid z ulice.
Zdá se, že nejdůležitější se Vám jeví to přeskakování.Mně se jeví důležitější osobní integrita než partajní kázeň, protože žádný program strany nemůže pamatovat na všechny budoucí eventuality, a nutně musí být prostor pro vlastní zkušenosti.
Stávající proces výběru kandidátů je to, co podporuje centralizaci moci, a zjednodušení pro ovládání ovcí i parlamentních. Zlomit tyto metody, znamená odpartajničit parlament jako pouhé převodové páky kmotrů a umožnit skutečné poměrné zastoupení i ve vládnutí. Právě výběr kandidátů v monopolu vedení partají vede k "osvědčeným výsledkům". Parlament i vláda by měli fungovat jako věcně a kriticky spolupracující ve prospěch celé země, nikoli jako navenek dobře placené permanentní divadlo "hádky koalice s opozicí", a pod povrchem jako spolupracující mafie.
Že Vás ale nenapadlo symetricky požadovat, aby ve firmě, či sportovním klubu se vedení rozdělilo na koalici a opozici, které se budou navzájem kohoutit a vyslovovat si nedůvěru, a tak předstírat řízení. Možná proto, že by to byl jistý recept na zkrachování. [velký smích]

267270

>Spletl jste si web.
Ale nespletl. Právě zde a i na jiných "pomýlených webech" je nutno propagovat liberálně církevní ekonomiku. Na tomhle webu je už příliš mnoho těch, kteří odpadli od pravé víry úrokové. Tady by někteří už chtěli zrušit dluhy, kterým v reálu žádná skutečná hodnota neodpovídá. Jestli je placený za svoji propagandu, je otázka. Možná pochopil jen, že i jeho osobní "aktíva" by šli brzo do kytek, a proto zachraňuje co se dá i nedá.
Čest jeho památce! [velký smích]

267645

Panečku to jsou přemety, úrok byl skrytý a dotovaný.
Ano, i tak se na to dá pohlížet zkušeným okem lichváře.
Prostě šlo o státní dotace které platil někdo jiný - vlastně stát sobě(státu) ale nešli lichváři. Stát tak dotoval lidi potřebné. t.j. sebe. Pracující tak opět nesobecky dotovali ceny potravin pro sebe. Lichvář nebyl součástí veřejného prostoru. Jen se přestřihli dráty, hned objevili někteří v sobě talent lichvářský, ba i přes volnou hranici se k nám lichvář stěhuje do "panenského prostoru" "podnikat". Dnes už stát dokonce řídí a vysává prostřednictvím upravených zákonu, pod krytím trhem a podnikáním, a liberálními poučkami. Lichvář dnes po dvaceti letech pilnosti dusí dokonce celý stát dluhem, který jeho komplicové ve vládě a parlamentu na účet státu přičinili. Prostředky samotné však ve značné míře "odklonili" na "spřátelená konta" kmotrů a mafiánů. Už jen úroky státního dluhu dělají 70 miliard korun ročně, tvoří čtvrtou nejvyšší částku rozpočtu. Dluh zatím přičiněním vlády korupční odpovědnosti pořád roste. Ale roste i informovanost o tom jak vznikl, ba i jak ho řešit.
Blíží se doba, kdy někteří tmové se budou muset překvalifikovat na jinou než oblbovací činnost. Jinak pojdou hlady. Budou se ale nejdřív zoufale bránit, třeba nakonec i nějakou válku budou chtít rozpoutat... [naštvaný]

267654

05.05.2012 05:13

Za léčebné konopí

RE: Pro a proti

46.?.?.?

Milý pharmakocourku, musím se zastat "jmenovce". Je na Vás vidět Váš stav, a Váš stavovský ZISK, i vyvolenost stavu. Že jste se přitřel k čestným a inteligentním je také příznačné. Mrzí mne, že se jmenovaní nebrání být s Vámi v jedné lajně textu. Všichni vyvolení to totiž tak dělají, jsou vždy něco víc než obyčejný člověk (z jinak nepochopitelných důvodů), a jsou ve svých očích tou "špičkou" zejména v nárocích na odměnu tady a hned. I kdyby tvůrci hodnot měli pochcípat. Vaše "vyvolená kolegyňka" v místním žumpáriu se taky předvedla.
Pecka k Luxorovi sedá, rovný rovnějšího hledá...
Jinak bych k tematu dodal, že léčebný účinek konopí neobjevil žádný špičkový odborník. To oni - špičkoví odborníci, se k tomu jen přitřeli, a svým škatulkátorsvím se snaží slíznout smetanu jako všichni vyvolení. Takoví banksteři to je teprv špice...

268369

05.05.2012 06:17

Pokus o poučení z minulosti

RE: Přestaňte kalit vodu

46.?.?.?

Režim v ČSSR skončil jako přímý důsledek moci gerontů v SSSR, a jejich neschopnosti udržet technický pokrok v relaci se západem.
Podcenění "výpočetní techniky" jako základu automatizace a robotizace. A strach z delegování moci(rozhodování) do nižších úrovní řízení ve výrobě i společnosti, který limitoval využití skutečného potenciálu země i lidí. A to je též o ekonomice.
Ale na druhou stranu můžeme být rádi, že přestala soutěž, v níž nešlo vyhrát. Mírová soutěž ve zbrojení a jedovizaci planety. Takový způsob míru, který je postaven na přípravě na válku, je jen předstupněm války, která stojí na principu: Zabij, nebo budeš zabit! Snad možnosti dialogu, které se tím "zhroucením" otevřeli umožní poznat všem lépe, jaká je vhodná cesta od propasti nad níž se zatím pořád nakláníme.
Jinak souhlas.

268371

10.05.2012 22:39

Osvobození Plzně

RE: Žádné vlajky

46.?.?.?

Jmenovče on se poznal[mrknutí jedním okem]
Takhle to viděl K.K.:

Jednou za čas
se páni ustrnou
a přijdou poklečet,
je to trapas,
když s pózou mistrnou
zkoušejí zabrečet,
pak se zvednou
a hraje muzika
písničku mizernou,
ještě jednou
se trapně polyká
nad hrobem s lucernou.
Co tady čumíte? Zkoušíte vzdechnout,
copak si myslíte, že jsem chtěl zdechnout?
Z lampasů je nám zle, proč nám sem leze?
Kašlu vám na fangle! Já jsem chtěl kněze!

Nejlíp je mi,
když kočky na hrobě
v noci se mrouskají,
ježto s těmi,
co střílej’ po sobě
vůbec nic nemají,
mňoukaj’ tence
a nikdy neprosí,
neslouží hrdinům,
žádné věnce
pak na hrob nenosí
Neznámým vojínům.
Kolik vám platějí za tenhle nápad?
Táhněte raději s děvkama chrápat!
Co mi to říkáte? Že šel bych zas? Rád?
Odpověď čekáte? Nasrat, jo, nasrat!

268678

11.05.2012 00:28

Norský sociolog poukazuje na spojitost mezi Breivickem a Mossadem

RE: Blbosti ci picovinky

46.?.?.?

My opice si myslíme, že toho Breivika zapomněli kdysi dávno pohladit, a tím ho naprogramovat obyčejným člověkem. A tak se stalo, že coby neobyčejný (člověk) zatoužil nějak si to opomenutí vynahradit a upozornit na sebe nějakým velkým činem. Někteří za tím účelem zapalují chrámy, jiní celá města, dnes dokonce bombardují. On zvolil službu spoluobčanům, nalezl jeden velký neřešený problém a neobyčejně ho "vyřešil". Taková mozaika by se nelíbila mozaikolepičům? Je to asi moc jednoduché, není v tom CIA ani Waco co zastřelil Koreshe. [velký smích] Ale na druhou stranu jsou tam i zástěrkáři, různé "vzory". Pravda, všichni se distancovali.

268686

11.05.2012 01:03

Ekvádor 2012

RE: Madam promiňte,

46.?.?.?

To jsou strašní šťourové, jako byste ten monument "poledníku" tam vyměřovala Vy. Díky za článek i fotky.
Tu fyziku tam mají pěkně zmáknutou, ač jsem to neviděl budu si to pamatovat.

268688

11.05.2012 01:16

Osvobození Plzně

RE: Žádné vlajky

46.?.?.?

Tak, tak. Akorát nevím kterého měl tenkrát na mysli, nebo že by oba, když zpíval: Král Václav jedna parta je se šmelinářským šmejdem

268689

14.05.2012 02:53

Ekvádor 2012

RE: Paní to

46.?.?.?

>A to že se nad nimi bílý člověk slitoval a dal jim možnost poznat svět a vzdělat se je vlastně zázrak.
Taková chvála bílého barbarství, plynoucí patrně z pocitu vlastní nadřazenosti, se hned tak nevidí.
A co tak kultura zaostalých mravenců, ty taky doporučujete vzdělat (formitoxem?), nebo je přírodní katastrofa už už
zlikviduje.
Rozvoj vzdělanosti nebyl původně úmyslem zcela nezištným. Už u otroků se cenila vzdělanost jako "přidaná hodnota". A pokrokoví feudálové také podporovali omezenou vzdělanost ze zištných důvodů. Dodnes je nežádoucí skutečná vzdělanost mas, a u některých to končí u schopnosti přečíst "návod k použití".

268886

14.05.2012 03:13

Palestina, čísla prokleté okupace

RE: Jsme lidé různí

46.?.?.?

>a pokiaľ to nepochopí dnešný nositeľ kolektívneho parazita,
Nositeľ parazita či hostiteľ nobelovej ceny, ale vyzerá to učene, a aj špirále sa polomer scvrknul skoro do bodu, chuderka špirála. Nuž ani sa nedivím, že podaktorým je tá slovenčina k nečítaniu. To by opice nedokázali, za tým nutno vidieť Človeka.

268887

15.05.2012 14:14

Dopis paní Peckové

RE: Normální

46.?.?.?

>Jen totální magor nechápe, že hledání viníka za věci nesouvisející, ani fňukání neřeší nedostatek peněz na důchodovém účtu.
Jen profesor tmo nechápe, že je nekonečná drzost nevidět věci v souvislostech. To znamená blábolit jen o současném nedostatku na důchodovém účtu. Tento nikdy zřízen doopravdy nebyl jako samostatný, zejména v dobách kdy by byli na něm přebytky, termín se hodí ovšem k vytváření zdání že byl oddělen. Zcela jistě nebyli ony přebytky zašantročeny, jistě byli dobře investovány, a dnes by tudíž neměl být problém je objevit i s výnosem a doplnit na "důchodový účet". Pak je zde trvalá snaha posledních vládců nevybrat dost peněz na důchodový účet, i zjevné navádění mladých aby se starali jen o svůj osobní zájem a pokud možno nepřispívali do solidárního prvního pilíře.
Takže nedostatek na účtu mají na triku také zákonodárci. Divadlo které obhajuje i profesor tmo je hnusné a podlé, rovněž tak aktéři v parlamentu.

268964

15.05.2012 23:04

Norský sociolog poukazuje na spojitost mezi Breivickem a Mossadem

RE: Blbosti ci picovinky

46.?.?.?

Žiadna pozitívna reakcia na čmuchalov, ktorí sa hlavne zaoberajú identitou a ohováraním oponentov(a nielen tých), sa nedá odo mňa čakať.
Viete Vy vôbec reagovať priamo a vecne na námietku, bez postranných úmyslov.
Iba tony všeobecných kecov o Obecných zákonitostiach dokladované primitívnymi príkladmi pre žiakov z druhej obecnej.
To ste skutočne vzdelanec, keď zvedavcov ochytrujete základmi počtu pravdepodobnosti na prípade s kockou. To Vaše sebavedomie podložené takýmito hlbokými matematickými znalosťami Vám môže každý závidieť. Hej, také je to s vami oboma tapetármi. A drzé tvrdenia bez opory v realite to tiež viete. Pochopiteľne, parketa o tajných spiknutiach je z princípu neprekonateľná. Nie, že by neboli, a aj rôzne pokusy ovládať myseľ i s náväznými masovými úspechmi, lenže v iných oblastiach. I o Vás dvoch sa dá povedať že ste naprogramovaní. Čo je cieľom vášho snaženia(?), keď prezentujete prítomnosť skoro v každej záležitosti ako predurčenú tými za oponou, danú akoby osudom. Chcete presadiť do obecného povedomia rezignáciu na skutočné poznanie a tedy aj na prejav vlastnej vôle? A zliepať ďalšie spiknutia aby ste dodali atraktívnejšiu potravu pre zvedavejšie ovce. Zdá sa mi preto vaše konanie neprospešné pre ovce i opice. Vyzerá to, že nie sme od rovnakej matere, lebo vy ste vlastne spokojní, ešte tak ukazovať na oponu za ktorou sa to hlavné (podľa vás) vlastne koná. Ani reč nás nerozdelila a predsa to vidíme inak. Mne stačí napríklad zpráva, že prežívame obdobie hojnosti, ako komentoval jeden pri vysviacke nových zvonov na svatovítskej katedrále, lebo vraj sa zvony vracajú späť. Obdobie hojnosti - ako pre koho , ja cítim že sa nám vracia stredovek, feudalizmus v celom rozsahu. KC hladná po majetku, spolu s novou(finančnou) i starou(tradičnou) šľachtou (všetko hladné po majetku), určujú - riadia parlamenty. Niektorí dokonca bez volieb sa namenovali do funkcií. Ale vy furt odkláňate pozornosť smerom k opone. Za oponou nikto nie je, a ak už by sa malo to všemocné čudo pomenovať - je to chamtivosť spolu s klamstvom vzájomne sa podpierajúce po veky u niektorých jednotlivcov a skupín i dedične. "Oko" je len strašiak na zahmlenie tohoto spojenia. A tí, ktorý s ním akokoľvek šermujú, robia čo?
Slúžia chamtivcom a klamárom k odvedeniu pozornosti.

A čo mal vravieť ten Stoltenberg (podľa Vás bilderberg) ako vodca zeme bezprostredne po výbuchoch?
a) Schovajte sa spoluobčania, masky nasadiť!
b) Bacha, idú po nás.
c) Nebojte sa ľudia, my sa zastrašiť nedáme, nech je za tým ktokoľvek.
C je správne, alebo dačo podobné i agresívnejšie "My vieme...".
Že by nič nevedel,keby mu na "Bilderbergu" nepovedali:
"Hej počuj Stoltenberg, vieš, my jedného programujeme, a on ti tam potom vystrieľa tých tvojích mládežníkov. Nezabudni naznačiť, že vieš kto za tým je."

268990

15.05.2012 23:09

Norský sociolog poukazuje na spojitost mezi Breivickem a Mossadem

RE: Blbosti ci picovinky

46.?.?.?

Dokončenie

On to potom Kysučan použije ako jasnú zprávu, lebo predsa "veci sa len tak samy od seba nekonajú"!
Takto bonmoticky podporené, no kto by tomu neuveril. Keď pridá ešte toho Koreshe, ako nekatolicky píchal nezletilé (ne ministranty), tak je to vyargumentované perfektne. Každý odpľuvne.

Sám Breivik, to nie. S cudzou pomocou - určite. Hlavne nevedomou, vedomú treba dokázať. To čo je dôkaz, naši mozaikolepiči ani netušia, ako z vyššieuvedeného plynie. Biedne naznačovať to vedia, na mútenie vody to ale stačí.
Určite Breivikovi dosť pomohli s tým poškodeným policajným člnom, neoperativnosťou polície. Ale kto konkrétne? Alebo to bol normálny poriadok v tom Nórsku, aspoň dovtedy.

268992

15.05.2012 23:50

Sázka na Zvědavce se vrací

RE: Čo Vám toľko trvalo?

46.?.?.?

Taky jsem si říkal, že ta důvěra v nás čtenáře vložená je neadekvátní. "Sázka" mi ale přijde příliš agresivní. Ti kteří jsou názoru, že na Zvědavcovi nelpí, těmi to stejně nehne. A ti, kteří hodlají přispět, nebo už přispěli přijde každé otevření Sázkou poněkud drsné. Stav výběru je ale dobré znát, může popostrčit zapomnětlivé i váhající. Ponechal bych grafické vyjádření stavu výběru s neutrální prosbou jak navrhuje Oracle. Zbytek jako podrobnosti bych dal na tlačítko, hlavně pro nové návštěvníky, či hodně sklerotické staré čtenáře.

268998

16.05.2012 09:10

Norský sociolog poukazuje na spojitost mezi Breivickem a Mossadem

RE: Blbosti ci picovinky

46.?.?.?

Ten nick, čo Vás tak zaujíma, mal druhú polovičku, ktorá je vlastně mojím krédom. Tá sa Vám ale do dehonestácie oponenta nehodí. Takže ju zamlčíte. Pretože som sa chcel venovať niečomu inému (podstatnejšiemu) než vysvetľovať každému chumajovi podozrenia z provokatívneho nicku, prestal som ho po prvej zrážke s blbosťou používať.
Mali by ste sa starať hlavne o seba, a vlastnú sebareflexiu. Založili ste si tu "spoločnosť zasvetených pre zahmlievanie" podstatného. Tak vznikali i v minulosti rôzne tajné spoločnosti na podporu určitých spoločenských pozícií - hierarchie, akési gangy (osvety). Dnes už to možno robiť verejne v politických stranách. No i Internet treba udržovať vo falošných aktivitách, najlepšie nekonečným skúmaním vecí za oponou. To je vaša parketa. Ani dnes ste neprekvapil ničím novým. To o tých hemisférach sme brali, tuším, v osmičke.
Lepiť mozaiky i neexistujúcich spiknutí nedá žiadne starosti. Naopak,problém má ten, ktorý sa to pokúša vyvrátiť, lebo to je z princípu nevyvrátiteľné. To "oko" je symbol ľudskej hlúposti a nevedomosti, hlavný tmel pre zahmlievanie podstaty.
Nenašiel som v tom vašom obľúbenom triedení na opice a ľudí nič z roz-lišovania podstatného, iba čistú dehonestáciu oponenta. Citovanie z Koránu má byť dokladom Vašej všestrannej vzdelanosti, či zaštítením triedenia na vás (s udom) akože ľudí, a nás ostatné - opice. Že sa mojím rozborom vašej technológie zahmlievania cítite byť dehonestovaný, je spôsobená Vašim odtrhnutím od reality. Vaša česť je pre mňa nulová už od minulých stretnutí na toto téma, viz vaše hodnotenie prínosu M.Moora, či Vazkého a pod...
Ďakujem za rady, od povýšencov (vyvýšencov, vyvolencov) neberiem. Nemáte na rozdávanie, i slepý vidí.

269014

16.05.2012 10:24

Sázka na Zvědavce se vrací

RE: jednotlive platby

46.?.?.?

Váš návrh:
>Take navrhuji zpristupnit diskuze jen pro platice. Vyblevace by to mohlo motivovat.
považuji za cestu do pekel. Byl by to výprodej Zvědavce, neumožňující ovlivnit úroveň diskuse. Už to tady bylo ve formě neomezeného počtu příspěvků pro platící. Mnohý diskusní příspěvek i od neznámých či náhodných diskutérů může být cennější pro funkci i obraz Zvědavce, než velké peníze. Dnes se jedná o dar pro provoz Zvědavce bez dalších nároků. Už (níže v diskusi) opět mává milióny člověk, který zlehka zplácá cokoli snad aby řeč nestála, a je li z toho usvědčen neví jak z toho ven. Klidně rozbije se svými kumpány rozvíjející se diskusi o permakultuře lehkou extrapolací obecných pochybností na konkrétního člověka (Sepp Holzer) a jeho práci. Už se opět třese na plkání za peníze. Zřejmě jich jinak neumí užít. Musím ale přiznat, že se jeho příspěvky o dost zlepšili, snad i proto, že má nárok jen na deset, a ani s těmi nemůže počítat natvrdo. [mrknutí jedním okem]

269021

16.05.2012 14:38

Dopis paní Peckové

RE: Normální

46.?.?.?

Omlouvám se za gramatickou chybu, ale o tom snad tady není nutné diskutovat.
Jinak moc děkuji za reakci, obzvláště v druhé části vidět zřetelně základní ingredience do diskuse u profesora tmo.

269041

16.05.2012 18:17

Dopis paní Peckové

RE: Normální

46.?.?.?

Nejhorší je, že tahle loupež století je teprve na začátku a jmenuje se vzletně- důchodová reforma. Na socany taky není spolehnutí, zrovna jednoho zabásli kvůli pár drobnejm na přilepšenou. Cesta by byla i investováním do důchodců, k přežrání, jak s oblibou označují pseudoekonomové vše, co nekončí aspoň zčásti u kmotrů. Valorizace důchodů by měla za důsledek udržení produkce zemědělství, prodeje a nakonec by přinesla oživení v zaměstnanosti. Důchodci by chtě nechtě ty peníze utratili prorůstově v reálné ekonomice, ty by neskončili umrtvením na kontech či burzách, jako peníze u spekulantů zvaných investoři. Šetření škrcením důchodců tak, aby se mohly stavět předražené dálnice po nichž co nevidět už nebude mít kdo jezdit, je naprosto nesmyslná varianta. I propouštění úředníků za účelem snížení administrativy by bylo chvályhodné, kdyby byla pro ně zajištěna jiná smysluplnější práce. Jinak staví tyto do role dalších příjemců sociálních dávek. Prostě i kdyby už nebyl potřeba v procesu výroby jediný člověk, a všichni byli na sociálních dávkách, je nutno systém přestavět tak, aby produkty z automatizované výroby se buď dostávali zadarmo bez placení penězi, nebo rozdávat zadarmo peníze. Sice tam ještě nejsme a možná ani nebudeme, když tvůrci zákonů vyrábějí paskvily které nepomáhají drtivé většině žít, ale živořit. Ale pokud se blížíme k čím dál menšímu počtu pracovních míst se smysluplnou prací, je nutno jinak reformovat společnost, než jak naznačují současní škrtající diletanti. Argument že peníze na kontě nejsou neobstojí. Je potřeba lidí, kteří se nebudou bát potřebných kroků i třeba peníze "natisknout" (bez bankovních pijavic), kteří překopou styl účtování do funkční podoby. Kromě nárazu na expanzivní mantinely se nic nezměnilo, jen někteří jednotlivci trucují, a kladou si podmínky. Snad brzo přijdou na to, že jsou v drtivé menšině a uhnou včas z cesty. Vlak se rozjíždí.

269049

16.05.2012 22:36

Dopis paní Peckové

RE: Normální

46.?.?.?

Oprava:
Třetí větu od konce jsem uspěchal na úkor srozumitelnosti, omlouvám se.
K lepšímu pochopení bude takováto formulace:
Kromě nárazu expanze růstu na mantinely reality se nic nezměnilo, jen někteří jednotlivci trucují, a kladou si podmínky.

269068

17.05.2012 07:57

Dopis paní Peckové

Hlavně, že to nezní tak surově.

46.?.?.?

Příběh o vařené žábě, jistě znáte. To jsou ty okamžiky kdy se veřejnost neprobudí kvůli sladkým řečem, přesto že zmrdi odhlasovávají další nevratné paskvily. Obhajoba politiky ODS v předpřípravě důchodové a jiných reforem je schovaná ve skvěle zažonglovaném odstavci o triku. Věta:“Můžeme spekulovat, proč je nám najednou triko malé - jestli jsme tak ztloustli, anebo jestli jsme tak zběsile topili pod kotlem, až se srazilo.“ je naprosto odzbrojující, požadující přijmout fakt
mála vybraných peněz do rozpočtu jako konstantu. A nyní se musí šetřit, tak budou šetřit všichni, pokud možno stejně, i rezorty ve vládě i důchodci, betonová lobby, miliardáři, invalidé, státní zaměstnanci, možná i kmotři. Jistě, soudný čtenář hned vidí, že někde by šlo ušetřit i 50%, například na předražovaných stavbách dálnic, jinde to už bylo našponované k nepřežití už dnes. Rovnostářský pohled na šetření je ta hlavní prasárna. A znalost starostí důchodců paní Pecková perfektně zneužila k obhajobě této prasárny.
V této souvislosti mne napadá jestli by díru v rozpočtu Zvědavce nešlo zalepit nějakou pochvalou (nejlépe od paní Peckové).

269080

17.05.2012 17:00

Sázka na Zvědavce se vrací

RE: Čo Vám toľko trvalo?

46.?.?.?

Já nejsem proti Sázce jako takové, ale proti agresivnímu grafickému nátlaku při každém otevření Zvědavce. U Vojty bych si dovolil tipnout, že je platící, ale u Vás nevím - moc se chechtáte.
Je tady v diskusi celá řada dobrých nápadů, snad z toho Editor vybere dobře.

269105

18.05.2012 23:10

Poprava pro výstrahu

RE: Jde opravdu o míru a účel mediální honby - presstitutky se předvádějí v plné síle!

46.?.?.?

Vidím, že se Vám podobně jako autorovi článku zastesklo po právním státě. Hned bych se přidal, ale to by tady museli být alespoň funkční střepy z onoho státu. Přiznám se, že si názor na pravdu už dlouho dělám nezávisle na našem soudnictví a Vy nejspíš taky. Johnova vize: Rath promluví a nastane systémový kolaps a revoluce. . Křeček z ČSSD míní: Rath nemá právo účastnit se jednání sněmovny. Tu šou jsme si už dávno předplatili, bude lepší se smát, než se pohoršovat. [smích]

269189

19.05.2012 11:13

Sázka na Zvědavce se vrací

RE: Čo Vám toľko trvalo?

46.?.?.?

Jojo, nejsem tu nový,pamatuju leha, trodase, Táborského. Fungovat pro výběr peněz může ledacos, třeba namířená pistole. Způsob je ale nesmírně důležitý, což myslím pochopil i Editor. Vhodné oslovení nových, nenasrání starých je důležité, a nejde ošetřit pouze technicky. To by totiž vyžadovalo další administrativu a evidenci (u nových nemožné). Mezi platícími a neplatícími bych nečinil žádné rozdíly. Jsou neplatící, kteří na to nemají, a i v diskusi mohou být přínosem. Jsou platící devianti, kteří poškozují obraz Zvědavce i diskusi...Smysluplná dělící čára vede jinudy. A některé peníze smrdí...

269214

Souhlas! Jenom bych doplnil o potřebnost dalšího omezení, pokud necháme tu možnost "o nadhodnotu bojovat". Neboť bez omezení se ten boj projevuje plýtváním všeho a zastaví se jen o nedostatek zdrojů, což se momentálně začíná dít. "Tvořivý kapitalismus" je tak vlastně plýtváním vším a vlastně výrobou odpadků. Zbývá jen třetí cesta mezi extrémy, ale musíme pro ni dozrát.

269857

Takhle doložit, jak ta hydra seděla za tím "social-ismem", to by asi nešlo. Ale oponu už máte. Dejte se do toho, jinak jste u mne za plkala.

269859

Lepší propagaci pyramidy a nemožnosti úniku těžko sepsat lépe. Jaký k tomu máte motiv? Co hodláte dělat? Přímou demokracii bez demokratů! A té docílíte tím, že nebudete chodit k volbám, které podle Vás nemohou nic změnit. Alespoň u nás, ale v jiných zemích se na výsledek voleb čeká, jestli např. změní kurz podřízenosti banksterům(Řecko), jinde se čeká, zda se podaří změnit kurz na podřízenost banksterům (Rusko). Jen paní Jarmila známá volební disidentka má jasno. Nic nedělat k volbám nechodit či strkat tam neplatné papírky, a propagovat spiknutí, zasévat beznaděj. Vzpamatujte se! Nějaký řád - pořádek potřebujeme, potřebujeme nový řád, ale bez domluvy takřka všech to nepůjde. A zasévat pochybnosti o možnosti změny, o možnosti vybudování důvěry v budoucnost to nepůjde. Jděte z cesty, když neumíte nic jiného než propagovat bezmoc!!!!
To, že v mnohém máte pravdu, je nám a naší budoucnosti platné jak mrtvému zimník. [naštvaný] [naštvaný] [naštvaný]

269905

Ještě k tomu socialismu. Ten nikdo nezrušil, ten se zrušil sám. Zašel na neschopnost gerontů (a kůlů v plotě) rozpoznat nové potřeby v době technické a informační revoluce, zejména potřebu uvolnit prostor pro tvořivost a iniciativu všech lidí. Socialismus byl prakticky uzbrojen. Jenže to vše se dělo veřejně, a pokus o glasnosť a perestrojku selhal, pro špatnou přípravu a styl obvyklé kampaňovitosti, místo komplexního pozvolného přechodu na jinou kvalitu života celé společnosti. Ohrožení zavedených pořádků...
Pravda, připsat zásluhy za konec socialismu lze i mimozemšťanům, zkuste to popřít. Když spiknutí, tak pořádné!
To, že si někdo dělá iluze, že ovládne svět a propaguje se takto ve vlastních médiích není důkazem takové schopnosti. Spíše je to důkaz neschopnosti čtenářů poznat úchyla, či blázna. Musíme mít svoji vlastní propagandu vedoucí k dohodě, že pro cizí zisky se nebudeme navzájem zabíjet, že přestaneme zbrojit,... a že navždy budeme zločiny proti míru důsledně trestat a nepromíjet.

269913

>Gorbačov dostal 50 tis. USD kapesné
Chudák ale ne Gorby, chudák petesy, on by měnil pozici vládce světové velmoci za tak směšné kapesné.
>jezdí přednášet po celém světě, jedna přednáška asi za 1 mil Kč, že mu hanba není.
Byl by blbej kdyby nejezdil. Když jste všichni u vytržení dělat kompars paňácům, všeho druhu. Přijít tak k nám do sokolovny dělat přednášku, měl by taky plno. Ale mně by museli za účast zaplatit útrpné aspoň 50 tis., stačilo by v Kč.
>Kdyby nepadl "socialismus", ...
Znáte jistě přísloví: Kdyby byly...
Afgánistán ukázal možnosti Ruského vedení, takže by to jen pokračovalo. Vlítnout do spřátelené země, jako v r. 68 k nám, to ještě svedli.

269928

29.05.2012 14:06

Je příčinou problémů soudobé společnosti společenský systém nebo způsob vládnutí?

RE: Nejtvrdší režim je momentálně v Česku

46.?.?.?

>Takže přestaňte utírat svoje huby o Rusko
Které Rusko máte na mysli?
Carské? To myslíte to, jak to samo děržalo, až si mysleli, že bude tak na věky. Car i šlechta nechala ždímat obchodníkem a správcem chudáka mužika tak dlouho, až se začal zajímat o to jak se zbavit všech parazitů. Car milostivě osvobodil mužika z nevolnictví pouhé dvě generace před revolucí!! To Rusko stálo za ho.no. A když měli konečně premiérem schopného člověka, tak si ho nedokázali uchránit před atentátníkem.
Myslíte to Rusko geronty spravované, to jsem Vám rozebral výše.
Jelcinovské snad nemáte na mysli, takovej chudák zase nejste.
Jedině to dnešní, a o to si nikdo hubu neotírá, leda byste neuměl číst.

269929

Takže nakonec Raisa, petesy já to tušil, že to nebude oněch 50tis. doláčů kapesného.

269979

30.05.2012 14:28

Je příčinou problémů soudobé společnosti společenský systém nebo způsob vládnutí?

RE: Nejtvrdší režim je momentálně v Česku

46.?.?.?

Já netušil, že příčiny té dotčené hrdosti na Rusko, sahají až k počátkům světa. Píšete že přinesli civilisaci do Evropy, jakousi "porážecí civilisaci".Podle Vás porazili Kýra, Dáreia II atd., aby nakonec měli za vládce cizáky Romanovce. Máte vzácný dar číst ve spálených knihách. Těším se na pokračování. [oči v sloup]

269981

Velmi dobře jste nasvítil oba socialismy jako nezávislé na všemocných elitách, zejména v posledních etapách svého vývoje. Takže to popírá všemocnost elit. Tady v diskusi se totiž hrubě interpolují oblíbené citace některých exponentů málem na celý vesmír.
Otázkou je další Váš schematizmus vzniklý sjednocením se na skupině vládců, kteří „pracují pro svoji zem a pro lid“. Myslím, že se jedná o připojení kterékoli země (lstí nebo silou) do impéria démonkracie, pokud země není dostatečně nezávislá, nebo někým takovým chráněna.Viz barevné či sametové revoluce. Možný vliv na pořadí může být přidružený loupežnický motiv. Že média slouží vládnoucím, je dostatečně známo. Proto od nich nelze čekat ocenění některých předností socialismů. Vývozem svých nových pořádků i na křídlech bombardérů se netajili, jen to trochu „zaobalují“. Není k tomu zapotřebí žádná opona, žádné spiknutí.

269986

30.05.2012 21:28

Zajímavé otázky Miroslava Macka kolem břeclavské kauzy

RE: No nevim

46.?.?.?

Zbytečné emoce. Celá kauza je hodně podezřelá, ale informací strašně málo. Mnozí však uvařili kompletní menu, takřka z čisté vody. Jsou zcela pochopitelná stanoviska stavící na zkušenosti a pravděpodobnosti, a stanoviska s nimi nutně v naprostém rozporu nepřijímající nic bez ověřených podkladů.
Může to být celé dokonce jen ověření schopnosti praktické manipulace veřejného mínění.

269996

>Nechci malovat čerta na zeď, ale pokud by došlo ke znehodnocení peněz, lidé přijdou o všechno. Elitám zůstanou skutečné hodnoty, které si koupily za natisknuté peníze.
Vidím to poněkud jinak.
Lidé nejsou tak hloupí jak vypadají, a umí začít z ničeho. Zcela jistě se v době totálního propadu nebudou řídit zákony plzeňského práva, které připravily elity. Nastoupí přirozené právo, a přirození vůdcové, nikoli kůlové v plotě. Znáte jistě termín "znárodnění". Parazitické elity pak opět nacpou své agenty do "prognosťáků", aby připravovali svoje příští žně. Snad to všichni rozpoznají tentokrát včas. Nejsou snad mozkové jen na straně parazitů. Krize je skvělá příležitost i pro masovou dovzdělanost.
K vaší poslední větě říkám: obávejte se! Nebude to hned, ale nenažranost elit (a to nemyslím ty úplně nahoře) je tak velká, že si to vynutí sjednocení takřka všech. Věci jsou v pohybu skoro autonomním, jen anulování státních dluhů s návazným omezením bank a spekulací všeho druhu by mohlo, zastavit zmiňovaný propad. V současnosti omílané prorůstové změny, lze v režii těch samých myslitelů očekávat jako další zašmelení alespoň části veřejných prostředků, a povedou nanejvýš k chvilkovému oddálení onoho propadu.

270098

02.06.2012 07:32

Hugo Chavez může prohrát prezidentské volby

RE: pokud by Chavez prohrál volby

46.?.?.?

Díky za doplnění od pramene. Pište častěji!

270143

07.06.2012 13:34

Kalouskův závod ke dnu

RE: Ekonomika není kráva

46.?.?.?

Nenechte se otrávit některými diskutujícími, při zdejší diskusi taky musíte něco vydržet. Já například jsem si Vaše příspěvky rád přečetl, jako od člověka tam žijícího. Mám i nadále pochybnost o možnosti volby neutrality (v současnosti), bez souhlasu velmocí. Špatné zprávy jsou např. zde:Neutrální evropské státy se pomalu přibližují k NATO . Cituji:"Švédsko se Švýcarskem zachovávají neutralitu už od napoleonských válek. Ve dvacátém století se k nim připojily Irsko, Finsko a Rakousko. Nyní je všech pět států začleněno do aliančního programu Partnerství pro mír a vysílá vojáky do misí na Balkáně nebo v Afghánistánu. Irsko nabídlo své základny pro americké vojáky působící v Iráku. Švýcarsko ve svém vzdušném prostoru povolilo přelet stíhaček dohlížejících na bezletovou zónu nad Libyí. Švédsko do alianční mise k ochraně libyjského obyvatelstva dokonce vyslalo vlastní letouny JAS 39 Gripen."

270331

14.06.2012 07:21

S měkkými protikorupčními zákony se korupce nezbavíme

Autor se snaží, ale příliš zjednodušuje.

46.?.?.?

Vytvořit nový zákon má smysl , když ho skoro není potřeba. Zákon (jakýkoli) předpokládá totiž, že bude dodržován, či vyjímečně vymáhán v rámci stávajících poměrů – zejména morálky. Tam kde je vše v rozvratu, lze čekat pouze jeho obcházení.
Představa, že od vydání zákona se bude odvozovat morálka, v praxi nefunguje. Je to vidět i na vývoji biblického NEPOKRADEŠ. Aby se v něm utvrdili, museli 40 roků chodit po poušti. Jen jim trochu otrnulo, hned začli s výjimkami.
Bez zvláštního žonglování lze jednoduše odvodit souvislost onoho NEPOKRADEŠ s korupcí, jako krádež a následné zpeněžení „veřejných hodnot“ svěřených úředníkovi či poslanci k ochraně. Korupci nebrání dostatečně ani hora dosud odvozených zákonů. A další autorem navrhovaný zákon, byť radikálněji formulovaný, by nakonec možná docílil jen případných dalších nespravedlností.
Koho "neukrotí" při neodbytném pokušení pouhá představa ostudy (i pro celou rodinu), že by mohl být i jen podezírán z korupčního jednání, tomu bude šumafuk i další tvrdý zákon. Bude spíše hledat hledat skuliny ...
Celý systém je špatně nastaven ke klanění se penězům, vem kde vem. Copak právníci mají zájem na vymýcení korupce či kriminality vůbec? Jak by potom přišli k penězům? Museli by se živit méně výnosnou poctivou prací. Zatím stačí, když při hrátkách na právo „zkasírují“ korupčníka, nebo zloděje, případně stát. Ale ne zloděje housek, ale „pořádného“.
Systém vykazuje podstatné vady, jednoduché řešení není možné - změna žebříčku hodnot nutná- běh na dlouhou trať.

270639

14.06.2012 09:49

S měkkými protikorupčními zákony se korupce nezbavíme

RE: Autor se snaží, ale příliš zjednodušuje.

46.?.?.?

Tolik jako Vy, jsem se netroufl vyvázat z reality.
Ale. Přece jen bych rád, až ráno vstanu, našel svoje oblečení. Nejspíše proto, že mi vyhovuje velikostí, tvarem i barvou a též účelem. A ejhle - majetek - vlastnické uspořádání. Ochrana vlastnického práva ať už zarámovaná do božího přikázání nebo do systémového pravidla zvaného zákon i s represí se mi jeví jako žádoucí jistota. Myslím, že i to přikázání boží bylo spíše sdělením zkušenosti a jistým pokusem o "vnucení dohody". V jistém stádiu poznání by možná šlo přeformulovat dohody do čistější podoby bez potřeb nadpřirozena. Jaký "majetek" by zasluhoval takových ochranných zajišťovacích dohod, by muselo být znovu pečlivě zváženo. Ale než zbouráme stávající neřád, měli bychom najít společného jmenovatele. Jinak budeme nuceni např.pobíhat s holým zadkem, než se domluvíme.
Nebo snad budeme každý a každodenně "bojovat" i o každý kus hadru.
Jistoty vyžadují řád. Řád vyžaduje moc. Moc lze také zneužít.
Nebude-li moc, bude třeba bezmoc.

270644

16.06.2012 07:02

S měkkými protikorupčními zákony se korupce nezbavíme

RE: Autor se snaží, ale příliš zjednodušuje.

46.?.?.?

>Když chci budovat systém jistot, uspěju jedíně tehdy, vytvořím-li prostředí, ve kterém vládne pocit nejistoty, jinak se na to každej vybodne.
Vytvářet prostředí, znamená mít určitou moc a sdostatek vlastních jistot. Takže takový nechce budovat systém jistot pro všechny, leda lákat "nejisté" do ještě větší nejistoty, aby sobě zbudoval větší jistoty. I to co vypadá jako stejné jistoty pro všechny, je v určitém stádiu nevyváženosti jistot, jen potvrzením či dokonce prohloubením této nevyváženosti.
Jinak souhlasím s Vámi, že by bylo dobře se tím vůbec nezabývat a užívat p(r)ožitků života. Zkušenosti ukazují ale, že někteří již od pradávna budují své (a svého potomstva) jistoty na nejistotách druhých, uvádějíce je v omyl a klam a následné živoření. Poslední ostrůvky pozemského ráje mizí hned po příchodu misionářů klamu. [pláč]

270697

05.07.2012 07:22

Ilumináti – Sekta jež se zmocnila světa

RE: Inteligentním se divím

46.?.?.?

> Lidé jsou v něm jen "pracovní silou" pro trh, pokud ne "živou silou" pro boj.
Ne všichni, někteří se vyvolili ohlupovat jiné "okem". Vydávají chaos interakce jednotlivých sil za složitý neprokouknutelný řád, tím "okem" od "počátku" důmyslně řízený. Prostě, každý se nějak živí jak jste již uvedl výše:
> "Ten dělá to a ten zas tohle...", jak zpívá Werich v "Pekařově císaři", ale sotva si sami mohou vždycky vybírat to, kde, k čemu a co dělat.
Ale mohou, jen chtít!
Dnes kupříkladu po krátkém (vítězném) boji s plžem ve skleníčku, budu připravovat formu pro betonování šachtičky, k večeru (budou-li vhodné podmínky) zopakuji postřik proti peronospóře a padlí... A na "oko" se vy.... [mrknutí jedním okem]

271531

Ty dokumenty bych chtěl vidět. Budou jistě věrohodné jako Obamův rodný list.
Nezrušitelná smlouva na ostrahu s nedůvěryhodnou agenturou? Co takhle protokoly o inventurách. To tam nevedou? Hmotná zodpovědnost za každý ohnutý hřebík, taky nic?
Odvážní agenti FBI a CIA si to dovolili pouze zadokumentovat , a odtajnit po uplynutí půl století.
Takže to bude nejspíš blábol, který má posloužit k "legalizaci" oněch atomovek se současným se distancováním od spolupráce. Exemplární příklad nešíření jaderných zbraní. [naštvaný]

271558

14.08.2012 09:16

Příčiny a řešení problému chudoby Afriky

RE: Nikdo jim pomoci nechce, v tom je ten problem!

46.?.?.?

Skoro tak, jenže ne úplně. Někteří pomáhat chtějí a snad i dobře.
Ale skoro vždy se k tomu "přilepí" něco vedlejšího tak, že původní záměr obrátí ve výsledku v opak.
Autor sám a jeho produkt je toho dokladem. Připomíná to mudrování neplavce kterému se zdá, že ve vodě se někdo topí, a co teď tedy s tím.
Hlavní problém je, že ten, kdo chce pomáhat, by měl být natolik nad věcí, aby rozpoznal možné škody případných zásahů. A kdyby se někdo takový našel, musel by navíc umět ochránit "ty slabší" před škodlivou pomocí jiných.
Proto bychom nejdříve měli "pomoci" sobě. Rozpoznat, co je smyslem člověčenství, a co tomu přispívá a co škodí. A sjednotit se na tom. Pak by to možná šlo...
Pokrok mnohdy není pokrok, jen se to zdá.

273298

14.08.2012 19:45

Příčiny a řešení problému chudoby Afriky

RE: Nikdo jim pomoci nechce, v tom je ten problem!

46.?.?.?

Z Vaší reakce si nejsem jist, jestli jste to mé povídání pochopila. Není to tam napsáno úplně natvrdo, že se nemáme považovat za ideál, ke kterému by měli všichni ti "nuzáci" dospět. I kdybychom měli jistotu, že tím ideálem jsme, neměli bychom příliš urychlovat vývoj těch "opožděných". Tím je totiž zbavujeme radosti z objevování vlastní cesty i zodpovědnosti za vlastní osud. Podobně můžeme urychlit dětství, což mnohdy ctižádostiví rodiče činí. Jiní "dobráci" zase půjčí peníze kdekomu, aby si chudáci nemuseli na své sny spořit a měli je k mání hned, ale za cenu třeba doživotního strachu ze ztráty vlastních příjmů potřebných na splácení dluhu. Je to takové svádění do neštěstí, někdy jen zdánlivě nezištné.
Nevolám sice: "Zpátky na stromy!", ale uvažujte o tom. Třeba nám to příroda nařídí. A připraveným štěstí přeje.

273325

13.09.2012 05:49

V první řadě jde o prachy

RE: Editor se zrejme zblaznil

46.?.?.?

Já bych to chápal jako provokativní úvod do diskuse na téma - podíl vůdce na dějinách, aneb čert pořád dělá na větší hromadu. Obecněji též o automatizmu vzniku a stabilizace pyramidálních útvarů v řízení společnosti.
Charakter bychom měli hodnotit ve vztahu k vědomostem a schopnostem. I kdybychom připustili, že se na špici jakýmsi zázrakem dostal poloslepý, polohloupý jedinec, je jisté, že ti, v pyramidě pod ním, budou navrhovat to, a hlasovat pro to, co mu na tom jednom vidoucím oku uvidí.
Už KSČ zřídila líheň pro talenty - prognosťák... který se rozprchnul do všech politických stran... a o vrcholové funkce se cyklicky ucházejí.
Vlastenci? Globalisti?

274719

13.09.2012 08:33

V první řadě jde o prachy

RE: pero

46.?.?.?

Správně se pozastavujete nad neustálým připomínáním toho pera. Též editor správně upozorňuje na nepodstatnost oné epizody.
Podstatné je, že V.K. s přitakávači v parlamentu a vládách položil základy dluhu, který (byť nejmenší v širém okolí) nadále přes nezměrné škrtací úsilí naší zodpovědné vlády roste a odvádí do zahraniční bankovní sféry přebytky se kterými bychom si jistě nevěděli rady.

274731

14.09.2012 06:52

Asociální stát

RE: Síla rodiny

46.?.?.?

Ano útočí jako vosy. Brání své dosažené meze (ne-)poznání. A tak nechtě brání systém. Ale tihle to nemyslí špatně. Ale cítí, že to co nabízíte je málo. Chybí tam (i mně) odpověď na otázku: jak ubránit dosaženou svobodu. Tou nezávislou cestou jsme už kdysi šli. Ale jako životaschopnější se ukázal systém s přivlastňováním si nadhodnoty cizí práce, ba dnes dokonce i té, která má být teprve v budoucnu vykonána.
Otrokářský řád vznikl jako následek přirozeného vývoje. Tímto ho neobhajuji. Stačí "dočasná přesila" těch, kteří si umanou že jim budete otročit.
Dnes humánně hlasováním.
A zítra na palouku, kde spokojeně přežvykujete výživné kořínky, se objeví dva jezdci. Ohodnotí Vaši "použitelnost", ...

274803

14.09.2012 11:55

Asociální stát

RE: Síla rodiny

46.?.?.?

Předpokládal jsem z výše ve vlákně Vámi napsaného, že propagujete vlastní odpovědnost za svůj osud. Jinými slovy se chcete vymanit z organizované sociální společnosti, která ztrácí na funkčnosti. Osvobodit se jednomu nelze, jenom skupinově se schopností uhájit svoje představy svobody. Bránit se po kouskách je třeba, byť jen z tréninkových důvodů udržování kondice a znalostí, ale tím se aktivních parazitů nelze zbavit. Vláda se vždy nějak ustaví, vládnout je přece tak krásné. Daně vyměří - třeba z hlavy, půdu, vodu, vzduch zabaví nebo přidělí. Biřice a dráby vyšle na vzpurné kacíře...
Těžko je přehlížet jako krajinu...

274812

21.09.2012 17:13

Rusko ukázalo USAID dveře

Ba tleskejte, ale tiše.

46.?.?.?

On Putin nemusí mít příliš imperiálních plánů, stačí aby chtěl udržet vlastní nezávislost. Nechat všem, kdo mají chuť, utrhout nějakou tu gubernii, tak už dávno nebylo co řešit. Otázka je, jak ty šachy ustojí pokud možno bez velkého třesku. Druhá strana totiž rozumí jen síle. Dokud bude svět alespoň bipolární je šance na polidštění kapitalismu, či "třetí cestu" pro všestranný rozvoj lidstva neotročícího pro úzkou skupinu parazitů.

Doufat a tiše tleskat.

275251

23.09.2012 03:50

Rusko ukázalo USAID dveře

RE: Moc netleskejte.

46.?.?.?

>Ani jsem nečekal kolik emocí vzbudím a kolik je tady Putinových obdivovatelů
Vy jste nějakého zahlédl? Já si všiml spíše obdivu pro to, co udělal pro obyčejné obyvatele Ruska.
>Jak už jsem psal, já Putinovi fandím, že si nenechá rozkrást Rusko a neleze "Woldemordům" do prdele, ale to neznamená, že on je jedinej spravedlivej.
To je nějaký divný fandění, chtěl byste upozornit na jiného spravedlivého, ale radši nejmenujete, a necháte si to pro sebe...
>Každej si hlídá to svoje a každej ovládá to, na co má (Woldemordi svět, Putin Rusko) a jakmile se Putin zmůže a dá si to doma do pořádku, bude taky strkat prsty všude po světě a usilovat o světovou hegemonii (už se o to snaží).
Kde se o to snaží? opět jen tajemné naznačování...Spíše dozbrojuje, a snaží se narušit obklíčení Ruska, a být platným partnerem pro spojence...
>Pro nás v týhle republice je jeden za 18 a druhej bez dvou za 20.
Který jeden a který druhý?
>Tady přece nejde o to vyměnit jednoho baču za druhýho, tady jde o to ZMĚNIT SYSTÉM - a to zdola,
Myslíte neměnit Nečase za Putina, nechat si Nečase a radši se popasovat se systémem ? Zajímavé...
>...tak přestaňte spoléhat na Rusko, Putin vás nezachrání, ani to nemá v úmyslu, jste pod jeho rozlišovací schopnosti, chápete? Putin ať si brání Rusko (je to velmoc a má šanci), ale my se musíme bránit sami, a to jinými prostředky.
Myslíte raději více šetřit (aby nám zbylo i na Gripeny), a dotáhnout tu důchodovou reformu razantněji do konce, třeba i úplným zrušením důchodů.
>Politicky, vojensky, ani ekonomicky na to v rámci tohoto systému nemáme.
Ale pomocí Vašich analytických schopností už to nějak zvládneme...

>To jsem chtěl mým příspěvkem říct...
Až budete vysvětlovat tento vysvětlující příspěvek dejte si více záležet...

275345

24.09.2012 08:59

Rusko ukázalo USAID dveře

RE: Moc netleskejte.

46.?.?.?

>Pro příště bych byl rád, aby člověk, který se mnou chce diskutovat, nebyl anonym.
Nevyhovím Vám, jsem zde anonymem od mého počátku na Zvědavci (více než deset let) i přes jistou snahu jím nebýt. Vaše bojové pomalování (nick) mne nedojímá. bigi25 má zde celkem 11 diskusních příspěvků, všechny z tohoto měsíce. Čerstvě vylíhlé embryo či zkušený provokatér?
Nechodím sem diskutovat, a už vůbec ne s embryi. Pouze jsem reagoval na Vaše prázdné provokující plky silně vyčnívající pod úroveň Zvědavce.
Na svém předchozím nemám co měnit či dovysvětlovat.
Jinak Vámi propagované změny, nejsou pro zdejší diskutéry novinkou.
Praxe, praxe, praxe!?!
Přeji hezký den a přiměřené sebevědomí.

275388

On neznáša nie "komunizmus", ale svoje predstavy o ňom.[vyplazený jazyk] To ani netreba obhajovať.
Ale v iné by sa u neho dalo i skôr pochopiť, ba i obhájiť.
Napríklad by sa mu dalo i fandiť pri ošklbávaní burzových špekulantov.

275439

25.09.2012 10:21

Temné mraky na horizontu: Morální relativismus

RE: Snůška relativních blábolů

46.?.?.?

>logika je sviňa
Jenže když do toho přimícháme "axiom" o tom, že všechno má svůj účel, pak to vypadá spíše na víru než logiku, neb nám ona chuděrka logika znásilněná účelem vzápětí porodí "Boha".

Logika je vskutku sviňa, "podrží" každému násilníkovi.

275444

25.09.2012 10:42

Rusko ukázalo USAID dveře

RE: Moc netleskejte.

46.?.?.?

Docela by mne zajímalo nakolik tomu videu věříte.
Odkazy na internet jsou v mnoha případech jen odkazy na účelové smetí. Skutečné dokumenty se ztrácí, nastupují nové vyrobené dějiny jako původní televizní či internetová inscenace ovšem v rubrice zprávy. Dokladů je nespočet. A i skutečný dokument nemusí znamenat to co vidíme. Usmívají-li se na sebe dva, může to také znamenat že jeden to jen hraje.
Takže herectví, photoshop, morphing i dynamický a zvukový může vytvořit potřebný dokument, zvláště máme-li sdostatek kvalitní neutrální fotodokumentace dotyčného. Kdykoli se může "objevit" jakýkoli videodokument obsazený živými i dávno mrtvými.

275446

25.09.2012 22:59

Temné mraky na horizontu: Morální relativismus

RE: Snůška relativních blábolů

46.?.?.?

Takže dokud nebylo žádné Já - před stvořením Adama a Evy, nebylo čím měřit a je tudíž sporná (v tomto singulárním bodě) i existence samotného boha. Vypadá to tak, že stvoření těch dvou chudáků potřeboval hlavně k tomu, aby ho mohli „objevit“. Jinak by byl zbytečný jako duha po dešti, kdyby se na ni nikdo nedíval. Takhle je užitečný pro jejich potomky zejména v tom, že na něj převedou všechny svoje neznalosti. Položí-li jim někdo otázku se kterou si neví rady např.: jaký má smysl (účel) duha, nebo existence lidského rodu. „Hluboce se zamyslí“ a pak odpoví: To my nemůžeme vědět, jaký záměr měl Tvůrce ale určitě nějaký ušlechtilý měl. [mrknutí jedním okem]

275489

27.09.2012 02:26

Zlatá bula sicilská a idea české státnosti

Překlad do plebejštiny

46.?.?.?

Byli jsme před D.O.S.T.-em, budeme...
Novodobí pokračovatelé starých loupežníků se hlásí k tradicím parcelace Evropy jako dědičných vlasnictví sňatky vzájemně propojených internacionálních loupežníků pod posvěcením duchovních loupežníků. Odkazují se na tradici vzájemného se uznávání.
Česká státnost je vedlejší produkt, zde jako pouhá návnada pro plebejce a nevolníky do dalšího tisíciletí...

275594

27.09.2012 03:04

Izrael usiluje o válku s Íránem, aby udržel pod pokličkou 9/11

Pochopit blázna je těžké, bez uznání právě této deviace.

46.?.?.?

Proto autor konstruuje motiv až do neuvěřitelna. Copak by se stalo, kdyby i hlavní média nadzvedli pokličku nad 9/11. Zaniklo by to v komentářích o podílu vlády USA na onom projektu, a v šumu těch dřívějších opět nově diskutovaných dezinformací, vyjádření různých komisí a lžisvědků. Guláš.
Že někdo ale uvěří (i jako skupina) své nadřazenosti nad celým světem a dnes začíná narážet na skutečnou realitu vzniká těžko překonatelný problém...

275598

Clapec na to vzal extrapolační šablonu, realita se podá... [chechtot]

275599

27.09.2012 03:45

Je Nový světový pořádek „židovský“?

RE: hmm

46.?.?.?

Jen "pronárod" Augustin-ů věří svým elitám. Výjimku neudělá a neudělá.

275601

Stránka: 1 2

Káva pro Zvědavce

27

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc duben přispělo 46 čtenářů částkou 9 438 korun, což je 27 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Poslanec Volný byl udán čerpadlářkou pro špatně nasazený náhubek a následně zpacifikován covidovým gestapem13.04.21 23:34 Česká republika 1

Neuvěřitelné: Američané se pokusili přivlastnit si čin Jurije Gagarina12.04.21 23:19 USA 4

Dobrý den majore Gagarine - 12.04.196112.04.21 11:02 Rusko 3

Babiš vybírá nového ministra zdravotnictví!12.04.21 11:00 Česká republika 0

Otázky, které byste měli položit sobě i autoritám, než se necháte očkovat11.04.21 21:56 Neurčeno 2

Rodičům dětí, které jsou obětí šíleného korona kvapíku11.04.21 20:02 Česká republika 0

Několik videí11.04.21 11:11 Neurčeno 1

Ne, to není Švédsko - migranti řádí v Berlíně11.04.21 11:05 Německo 0

Mengele Arenberger v akci11.04.21 09:18 Česká republika 3

Zajímavá úvaha o nelogickém postupu v případě COVID10.04.21 15:15 Česká republika 7

Pokrová radnice v Budapešti vztyčila duhovou sochu Svobody v BLM pokleku. Vydržela 24 hodin09.04.21 12:27 Maďarsko 1

Colorado: Vakcinační síť Covid vakcín Johnson & Johnson byla uzavřena kvůli nežádoucím účinkům09.04.21 08:00 USA 0

Odsouzení muslimové znovu před soudem09.04.21 04:30 Turecko 0

Guvernér Floridy: Nebudeme zavádět vakcinační pasy. Rozdělovat občany na základě vakcinace je chyba09.04.21 03:38 USA 0

Evropský soud pro lidská práva:Povinná vakcinace dětí je v demokratické společnosti nezbytná09.04.21 03:16 Evropská unie 3

„Více než 4 tisíce vojenských cvičení“: Ministerstvo obrany zahájilo kontrolní prověrku ozbrojených sil08.04.21 23:42 Rusko 1

Michigan: Úředníci vyšetřují 242 plně vakcinovaných lidí, kteří onemocněli Covidem-19 - tři zemřeli08.04.21 15:10 USA 5

Zavádění vakcinačního pasu porušuje Norimberský kodex - je formou nátlaku08.04.21 13:19 Evropská unie 2

Babiž si přivedl dalšího globalistu - z bláta do louže08.04.21 11:49 Česká republika 4

WHO nesouhlasí se zavedením vakcinačních pasů - zatím08.04.21 10:43 Evropská unie 2

Měnové kurzy

USD
21,72 Kč
Euro
25,93 Kč
Libra
29,84 Kč
Kanadský dolar
17,31 Kč
Australský dolar
16,56 Kč
Švýcarský frank
23,57 Kč
100 japonských jenů
19,89 Kč
Čínský juan
3,32 Kč
Polský zloty
5,68 Kč
100 maď. forintů
7,21 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
28,50 Kč
1 unce (31,1g) zlata
37 862,44 Kč
1 unce stříbra
550,62 Kč
Bitcoin
1 377 883,02 Kč

Poslední aktualizace: 13.4.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?