Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 80 příspěveků, 3 různá jména: <nic>, Duanitta, Miras.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

14.11.2011 16:42

Můj vztah k Židům

RE: Teorie relativity a Michelson-Morley Experiment 2

Duanitta 194.?.?.?

NechápeME ty meze platnosti. GPS signály relativitě podléhají, ani proti paradoxu dvojčat nic nemám.. to rychlejší se vrátí mladší. Jenže co je to rychlejší v relativitě? Obě dvojčata se vůči sobě pohybují relativně stejně, které vlastně více cestuje? Myslím, že bez univerzální vztažné soustavy to nepůjde. Pak se teprve dovíme, kdo zestárne více.
Co je vlastně čas? Je to plynutí procesů, mechanických, chemických, atomových. Pokud je mezní rychlost pro hmotu menší než c, tak se při vysoké rychlosti blížící se světlu ve hmotě něco děje, či spíše přestává dít. Veškerá rychlost je investována do pohybu vpřed, letí vedle sebe např. jádro a souběžně elektron, aniž by se zmohl na jakýkoli oběh po orbitě, nestíhá, narazil na své rychlostní meze, letí už jen vpřed. Atom přestal fungovat, všechno přestalo fungovat, "čas neplyne", přístroj neměří. Proto satelit má problém vědět, kolik je vlastně na zemi hodin. Proto se dvojče v superraketě stárně pomaleji než to na zemi.
Bohužel, bez univerzální soustavy to nepůjde, je nutné mít onu rychlost VŮČI nějaké vztažné soustavě, která nedovoluje rychlost nad c. Nemám problém s tím, co je naměřeno, ale jak je to interpretováno. Pokud došel Einstein k tomu, že je možné cestovat v čase, tak opravdu nevím, co si o něm myslet. Když dám maso do mrazáku, a tím zpomalím jeho hnilobné procesy, tak bohužel mám stále jistotu, že mi nezmizí někam do středověku, že ho tam najdu, jakmile otevřu dvířka. Mladší, ale bude tam.

Protože jeho (MME)uspořádání automaticky dávalo proti sobě pohyb zdroje plus pohyb Země, pohyb Zdroje mínus Pohyb Země a tudíž i tam by se to projevilo éter neéter
A nemáte tedy pocit, že toto uspořádání nemůže být použito pro potvrzení existence éteru? [smích]

257027

18.11.2011 08:23

Nebudeš poslušný? Zničíme tě auditem

RE: Na to by se měl autor článku zeptat, stačí 5 minut, aby nepsal

Duanitta 194.?.?.?

Zas bych to neviděla tak černě s autorovým pojetím.. Audit může být na cokoli, audit životního prostředí, audit ISO, personální audit, i ty o kterých píše. Ten váš audit bez přívlastku je pravda si ten nejprofláklejší, je to vlastně účetní audit či finanční audit, a zadávají si ho vlastníci (akcionáři, stát, ..) a chtějí od něj výrok, zda se ve firmě a hlavně v účtárně nekrade. Forenzní audit je zesílená verze, zaměřená na prověření konkrétního podezření, že se tam někde krade.

257216

25.11.2011 08:58

„Supí kapitalismus“: Nová bankovní katastrofa Islandu

RE: Na Islandu

Duanitta 194.?.?.?

Já myslím, že mu lidé věří, protože on si bere do huby na první pohled ctnostná tvrzení o utahování opasků, šetření, nežití si nad poměry, zodpovědnosti. A říká tomu nepopulární tvrzení. Opak je pravdou, jsou to velmi populární tvrzení, lidé vychovaní k těmto věcem je přijímají s nadšením. Těžko se jim to vyvrací, vypadá to opravdu logicky.. i když škrcení ekonomiky vždy v minulosti vyvolalo jen uškrcení ekonomiky, nic jiného. Oni tu realitu, co to dělá vůbec nevidí.
Teď nedávno jsem absolvovala srážku s jedním známým, co prý byl "překvapen", na jaké straně stojím. Hned potom následovala jeho otázka, jestli si myslím, že nějaký důchod dostanu, že on si to tedy nemyslí a musí se postarat sám o sebe, no klasika. Tož jsem se ho zeptala: Honzo, víš co si máš schovat do důchodu? Víš co, schovej si technologie, nějaké na úrovni. On: Jo, to beru, techologie beru. Pokračuji: Nebo je aspoň nelikvidovat. A taky děti, vzdělaný, aby ty technologie mohly obsluhovat. To si schovej do důchodu. On: Jo, to taky beru. To je jasný. A já: no ale peníze...(a ťukám si na čelo) On: (už jen nechápavý pohled). Lapal po dechu ještě asi čtvrt hodiny. Možná pochopil, že by si za ně taky nemusel nic koupit. Byl hodně špatněj.

257635

05.12.2011 09:33

Čtyři zážitky z cesty Praha Toronto

RE: Pane Stworo, pokud označujete letištní kontrolu jako gestapáky,

Duanitta 194.?.?.?

Pane Radosta, ty kalašnikovy chápu, nemám nic proti rámu odhalujícím kovy, ale to ostatní je opravdu šílená komedie. Ty kontroly vám bezpečnost stejně nezajistí!! Takže pozor: při své poslední cestě z Bruselu mi na letišti kontrolor zajistil voňavku tím stylem, že mi ji nejdřív chtěl sebrat, a pak nějak jsme to probrali, a dal to do igelitového pytlíku se zipem. Asi to skrz pytlík není nebezpečné [smích] Další věc je, že dolů do letadla si můžete bez kontroly odbavit cokoli, ani bombu tam neodhalí, viz tenkrát ten incident. Takže ty zástupy v intimních situacích, kdy postarší důstojní lidé dobře oblečení se přede všemi svlékají, někdy je to fakt nechutné, je úplně zbytečné. Kdo by někdo něco chtěl provést, nic mu v tom nezabrání. Co uznávám, je akorát ten rám na kovy.

258051

13.12.2011 12:17

Volební nepokoje v Rusku. Ale kdo je iniciuje?

RE: Pokračování

Duanitta 194.?.?.?

Souhlasím s Vaším názorem na BL, vidím tam tutéž účelovou manipulaci jako v mainstreamu, občas proloženou nějakým bezzubým naštvaným výkřikem, ale skoro nikdy to netrefí do černého. Narozdíl od Vás však vidím problém nikoli v JČ, který na to nemá, ale v KD, on má čas to řídit. Podle několika indicií se domnívám, že je tento grafoman placen, aby usměrňoval podobu BL tak, aby byly neškodné. Zejména mi to vyplynulo z jednoho zvláštního sdělení, v odpovědi na důvod jeho názoru poněkud nesouvisle uvedl, že jednou kdysi "padl na ústa", a pak se od něj všichni odvrátili, od té doby už ví, jak to je....(asi že chlebodárce je chlebodárce). Jelikož jsem se na to vůbec neptala, tak mi to utkvělo, tyto vytržené věty mívají zvláštní význam. Jiné indicie.. ve svých článcích nejdříve odsoudí nějaký jev, ale ve výsledku na něj najde špatného viníka, je to téměř ve všech jeho článcích. A jak popisujete, když na BL projde, třeba přes JČ nějaký nepříjemně pravdivý článek, druhý den nejpozději tam přijde protireakce, která to strhá, což byl i můj případ.
PS: A má finanční podpora BL skončila dnem zveřejnění žádosti, že na server se připojuje čím dál více lidí, čímž to více spotřebovává elektřinu, a její cena stoupá... [chechtot]

258450

21.12.2011 09:44

Symbolika Havlovy smrti aneb Komu zvonila hrana?

RE: byvaleho presidenta bych osobne do tramvaje nenutil

Duanitta 194.?.?.?

Mnohokrát, mnohokrát vzpomínám na to, co se vlastně dělo v listopadu 89. Bylo pondělí 20.11. ráno, a já nic netuše vešla ve tři čtvrtě na osm do třídy druháku na střední škole... kde už bylo vše tak nějak připraveno. Kroužek diskutujících kolem.... a kvůli tomu to píšu.. spolužačky Lucie, dívky krásné a chytré, výřečné, která už vše věděla, vysvětlovala jako o život, kde se v tělocvičně máme sejít, jak tam pozvat ředitelku školy, v kolik je to na náměstí, kde všude se co hýbe, všechna města, všechny státy. Že je "TO" tutovka. Hlavně technické detaily, o podstatě problému vlastně nic moc. Nikdy předtím o tom nemluvila! Domnívám se proto, že museli být v přípravě organizováni, do poslední chvíle utajeni. Jestli ji potkám, zeptám se jí na to. V každé třídě byl jeden takový tahoun, který svou přirozenou autoritou strhl celý kolektiv. Studenti - ideální cíl, nemaj až tak co na práci, těžkosti života se nebojí. Jak to jen zvládli... kdo to organizoval v jádru?

259131

30.01.2012 13:25

Ruším předplatné, Zvědavec bude otevřen všem

Účetní

Duanitta 194.?.?.?

Připadá mi, že poslední dva měsíce se skládáme na účetní. Jestli těch pár dokladů (množství voucherů, pokud podklady k tomu připravujete sám, netřeba zadávat po jednom) má stát tolik, tak se nabízím, vedu účetnictví dvou velkých zahraničních společností a taky jednoho občanského sdružení zdarma z lásky, tohle by neměl být problém. PS: jestli Vás nutí k podávání Přiznání k darovací dani (ač osvobozeno), tak nemusíte ani to podávat, od poloviny 2008 se to ani nepodává. Tato informace se moc neví, není totiž ze zákona příliš jasná, a FÚ přiznání přijímá, ale neměl by.

261928

01.02.2012 11:32

Politicky nekorektné rady pre mladých mužov

RE: Než se oženíte

Duanitta 194.?.?.?

Neboli.... dál na ni valíte pocity viny, jste tedy stejná "opora" jako ten násilník. Co se do ní navážíte?! Ona to vyřešit dokázala, narozdíl od Vašich keců: ... kufr za dveřmi ... svíjet se hodinu v mrákotách ... promiňte, ale to jsou takový kecy. Vy nevíte, že to technicky fyzicky žena nesvede?? A to jakože on ten kufr za dveřmi vezme a odejde a už nepřijde, byt přenechá? S tím cílem máte pravdu, chlapa se co nejdřív zbavit, ale co do toho taháte ty "kousíčky sympatie", když vůbec netušíte, jak je to těžký. Ani nevíte, jak rozporuplné jsou dnes nároky na ženu, co ji dovedlo do této situace, a hlavně nezapomínejte, že nemůžete mozkem záměrně ovlivnit ani to, do koho se zamilujete.
Jinak si myslím, že lidé zlí/dobří, chytří/hloupí, citliví/lopaty je vždy 50:50 ať mezi ženami, tak muži, protože když vyberete jen ty hodné a dáte je na čas dohromady, tak se postupně mezi nimi vytvoří skupina 50% těch méně hodných, kteří budou šílet z toho, jak jsou ti extrémně hodní k nesnesení.

262112

Teď se možná zeptám hloupě, to oni si o nás každém nemůžou všechno zjistit rovnou z netu, ale musí se ptát? To by v podstatě bylo příjemné překvapení..

262230

Njn, díky Vám i panu Tschignotschkovi, tedy doufám, že nikdo strach nemáme, všichni jsme s tím počítali, když jsme poprvé vylili své srdce na netu. Anonymizéru mě netřeba, jisté problémy cítím pouze na modrém pracovišti, a tady žádný anonymizér nepomůže [smích]

262240

Asi bych to udělala stejně jako editor.. Japonci mají takový pojem: "psí smrt", tj. narozdíl od hrdinské smrti, tzn. v boji za něco významného, a která je uctívána, tak psí smrt kvůli něčemu nevýznamnému je opovrhována jako hloupá. I při své statečnosti a ochotě obětovat i sebe sama si ve své podstatě váží života. Jestli Ti dva nestáli za to je krýt, když a) stejně nejsou anonymní, 2) nepatří ke stálým Zvědavcům, tak proč riskovat při neuposlechnutí pokutu = exekuce účtu v bance = peníze sdružení... psí smrt. Já vím, jde o tu volnou smyčku kolem krku, aby se časem neutáhla, ale ta smyčka je spíš ACTA, a obranou proti ní je osvěta, která musí pokračovat. Navíc, domnívám se z textu, že pokud by šlo o něco závažného, editor se šprajcne bez mrknutí oka a informace nedá.

262574

06.02.2012 09:29

Dávejte si pozor na to, co píšete v diskuzích za články ve Zvědavci

RE: Je to hanba

Duanitta 194.?.?.?

Samý kraviny.

262681

15.02.2012 09:33

Udělal jsem chybu

RE: Samozřejmě výzvy policie ignorovat lze

Duanitta 194.?.?.?

Akorát by se to odložilo o pár dní, než by podpis doplnili.


Mimochodem, ten dopis od policie obsahuje sdělení, že se jedná o "závažný trestný čin"... to není jen tak, to nebude jen názor. Dejme tomu, že pod stejným nickem se kdesi jinde někdo chvástal konkrétním zločinem, např. násilným. Vyšetřovatel, ne úplně zběhlý v internetu na to, aby je odhalil sám, si akorát vygůgluje jejich nicky v diskuzích, a požádá servery o informace. Leckde neuspěje, ale pan Stwora je v podmínce. Celá ta úroveň dopisu, ne úplně se všemi náležitostmi podaná, a že vůbec podaná, by tomu tak nějak odpovídala. Nacházíme se tedy i v jiné rovině, jestli je morální krýt závažný trestní čin - to je myslím hodně těžké rozhodování.

Další rovina mě napadá, kolik z hrdinů si uvědomuje vše do důsledků. Chtějí po editorovi, aby šel do lochu.. Ale aby si každý z nich vzal domů každý den jednoho bezdomovce na večeři a nocleh, tyto oběti dnešního režimu, je ani nenapadne. Tam už najednou ví, co je to relativita. Přitom je to menší oběť než vězení. Je spousta bolesti dnešního světa, a zaujatost na toto mne u některých hodně překvapila. Pánové, jako ženě mi to na vás (některých) přišlo téměř, promiňte mi to, hloupé. A pak také to valení pocitů viny na editora.. to dělají většinou lidé, kteří se s tímto sami vnitřně potýkají, v minulosti chybovali, závislí dost na to aby je to zasáhlo.

263276

15.02.2012 09:49

Udělal jsem chybu

RE: Není třeba se omlouvat

Duanitta 194.?.?.?

Mě vždycky baví, jak je svět zrcadlo. Tady třeba pan hestroy celou dobu udává... zaznamenává, jmenuje, obžalovává, Urválek hadr. Proti udávání bojuje dalším udáváním, vyvoláváním strachu, hle jak krásně se mu zažraly "bolševicko-fašistické" manýry pod kůži.

263279

15.02.2012 13:32

Udělal jsem chybu

RE: Samozřejmě výzvy policie ignorovat lze

Duanitta 194.?.?.?

Jste hodně radikální.. ani nevíte, jak jste v tom blízko tomu, co odsuzujete. Tak jako taky soptíte na nás, tak byste v 50. letech třeba soptil na Miladu Horákovou. Já ne, nikdy bych nepodepsala petici za její odsouzení, protože vyznávám toleranci, jsem si tím jistá. Narozdíl od Vás. K tomu Vašemu soptění viz níže, udával jste přímo v tom příspěvku, na který jsem reagovala, vyjmenovával jste tam osoby, kterých názory Vám nevoněly, a stavěl jste je na pranýř, urážel. Udával jste je na internetu a vybízel k nenávisti. Princip úplně stejný, úplně se mi vybavuje atmosféra 50.let.

263300

17.02.2012 10:58

Udělal jsem chybu

RE: Samozřejmě výzvy policie ignorovat lze

Duanitta 194.?.?.?

Jéje, KD mě tenkrát naštval. VK vlastně taky, protože jsem ho dříve obdivovala v rámci stáda, proto prohlédnutí bylo zvlášť nepříjemné - psala jsem o sobě, bylo mi zle též z mé minulé nevědomosti. Nedělám seznamy lidí, kterých názory mi nevyhovují, myslím to v dobrém, abyste si uvědomil, že je nemáte dělat ani Vy, a přejte nám náš, i když odlišný názor. A pana editora sice beru, ale hlavní pro mě je to, že se opravdu domnívám, a je to můj názor, který nikomu necpu, že se (možná) jednalo o dva násilně založené jedince, kteří se zřejmě chlubili někde na netu pod stejnými nicky tím, že někoho buď zmlátili, vypálili či něco horšího. Nějaký kapitán na Policii třeba jen dělá svou práci dobře, jak mu velí svědomí, tj. musí se tomu věnovat, když mu to někdo prásknul ( a ten kdo to prásknul se třeba jen bojí o svou bezpečnost), snaží se zjistit sobě dostupnými, tj. omezenými, prostředky žebrat u serverů o identifikaci. Teď za to dostanu na budku, ale fakt mi přijde, že závažným trestným činem ZATÍM! hrdinné a undergroundové naslouchání Zvědavci není. Zatím jsme zaznamenaní, ale o represivní akci v současnosti opatrně pochybuji.

263519

17.02.2012 15:14

Kolaps současné civilizace

I jako nerost jí bude málo

Duanitta 194.?.?.?

Cit.BL:"Zpověď odpadlíka: proč nevěřit na ropný zlom?

Zatímco americké ropné koncerny se od 60.let soustředily na kontrolu lehce dostupných arabských a iránských polí, Sověti testovali svoji alternativní teorii. Zahájili vrty na tradičně nahlíženo neperspektivní Sibiři a na základě „abiotických“ postulátů objevili jedenáct velkých a jedno obrovské ropné pole, když se pustili do vrtů v krystalickém štítu. Pak se vydali do Vietnamu a v 80.letech na základě své teorie nalezli v hloubce přes 5km pod čedičovou vrstvou pole Bílý Tigr, které zásobuje Vietnam 6 000 barely ropy denně.

Díky abiotické teorii se Rusko v polovině 80.let stalo největším producentem ropy. Téměř nikdo na Západě nerozuměl tomu, jak se to mohlo stát. Dr. J.F. Kenney, jeden z mála západních odborníků, který studoval a vyučoval v Rusku geofyziku odvozuje, že např. saudské pole Ghawar za předpokladů 100% výtěžnosti dosud vydalo množství ropy, které odpovídá objemu 19 krychlových kilometrů. Není to absurdní?

Západní geologové se neobtěžují svoji fosilní teorii vědecky dokázat. Považuje se za svatou pravdu. Rusové sepsali značné množství vědecké literatury, ovšem v ruštině. Ruská teorie je na Západě ignorována.

Zatčení Michaila Chodokovského krátce po soukromé schůzce s Dickem Cheneyem v roce 2003 těsně předešlo prodeji rozhodujícího podílu ropné firmy Jukos do vlastnictví Exxon Mobile. Kdyby k prodeji došlo, kontroloval by Exxon největší kolektiv geologů a inženýrů zkušených v technologii abiotické teorie a hlubokých vrtů. Od roku 2003 ochota Rusů dělit se o své technologické znalosti významně klesla. Ostatně v 90.letech o jejich poznatky nebyl na Západě žádný zájem."
.....
Bojím se však, že při současné obří spotřebě možná vyčerpáme ložiska i při této variantě. Vemte si, co za objem spálíme každý z nás. Zeměkoule má průřez pouhých cca 13 tis. km. Kolik tam té nafty tak může být..

263539

20.02.2012 17:12

Ať žije Krausokracie

Odvaha

Duanitta 194.?.?.?

Vážený Pane Zbyšku, dovolte mi vyseknout pokonu, tak tomu se říká odvaha... předtím to bylo jen takové oťukávání, ale teď jste tomu dal. Nevím, zda Vás to potěší, ale máte můj hluboký respekt. Vy, i pan Bartoš.

263721

Pozor, nejnovější vědecké výzkumy se přiklánějí k verzi, že Killary Clingon není člověk, nýbrž "fiktivní humanoidní rasa", proto se o ní lze vyjadřovat i jako ten Clingon, to Clingon...
http://cs.wikipedia.org/wiki/Klingoni
cit.: "Biologie klingonů
Jsou velmi domýšliví a přehnaně hrdí, ale hrdost je pro ně to nejdůležitější. Klingonské tělo obsahuje přebytečné orgány pro téměř všechny životní funkce (např. přebytečné žaludky). Tento charakteristický atribut známý jako brak'lul dává klingonskému válečníkovi nadměrnou výhodu v bitvě. Klingoni také mají tři plíce, osmikomorové srdce nebo dvoje játra. V případě poranění jednoho orgánu ho nahradí záložní. Na druhou stranu klingonská medicína není příliš vyvinutá."
[chechtot]

264834

19.03.2012 15:40

Udělal jsem chybu

RE: Právě jsem se vrátil z ... :D

Duanitta 194.?.?.?

Já nutně potřebuji taky paragraf, za tadyto.. násilí!! [smích]
[naštvaný] Není toho už dost? Neměli bychom už vzít do ruky zbraně a vyříkat si to s nima nebo stále jen budeme krafat u piva? Je válka a při ní se zabíjí!!!!!
[naštvaný] Neff je mi úplně ukradenej

a ještě: 15.3.2012 Zbyněk Machala předstoupil jako zástupce Policie před demonstrující dav a řekl:"Dobrý večer dámy a pánové, jen jsem Vám chtěl říct za národ český a moravský, jestli budete chtít vzít spravedlnost do vlastních rukou, já za policii říkám nepůjdu proti Vám, jdu s Váma.

A jinak Tome, myslím, že tohle dopadne dobře, zbyde dobrá historka. Jak dopadneme celkově jako lidstvo, se ještě uvidí.

265482

03.04.2012 09:35

Zdeněk Jirotka

RE: Díky za oddechový článek

Duanitta 194.?.?.?

Myslím, že název Saturnin je jen zástěrka za to, o čem doopravdy tato kniha a je, a to o tetě Kateřině, potažmo Miloušovi. A bohužel si myslím, že opovržení vůči těmto osobám je nosný a velmi laciný moment, který činí tuto knihu přitažlivou [pláč] . Prostě to dělá lidem dobře, když si na něčem mohou snadno a rychle vyléčit komplex, tato kniha to umožňuje. Saturnin je zajímavý právě v tom, jak reaguje na tyto opovrženíhodné postavy.

Uznávám, že je to dobré, ovšem já mám spíše tendenci se zastávat ubližovaných lidí, nikdy nevidím do nitra nešťastných lidí, a nevím, proč se chovají tak divně.
Mívám dokonce sklony k chápání aj těch tet Kateřin i Miloušů, jakožto částečně i Rimmerů v Červených trpaslících a tak, a to i když ještě před lety jsem si je plně vychutnala.
Zkrátka: příběhy založené na opovržení vůči nějakým způsobem slabším postavám mě (již) (bohužel) neberou.

266272

10.04.2012 16:14

K čemu je nám letní čas?

12:00

Duanitta 194.?.?.?

Letní čas - jednoznačně zrušit.. jde nejen o biorytmy, ale o zmatky a zbytečná nedorozumění v činnosti lidí a SW, nervozita celé září, říjen a březen, kdy to bude nebo nebude..
Jediná otázka tedy alespoň pro mne je - kdy? Jestli to nechat na zimním, nebo letním. Pro dlouhé letní večery bych byla pro letní.. upřímně, jo. Na druhé straně je zde ten krásný nebeský pořádek, kdy v poledne máme Slunce na jihu, v šest ráno ho máme na východě, v šest večer na západě, a o půlnoci sice schované pod obzorem nicméně na severu. Potažmo ve tři odpoledne jihozápad atd. atd.
[smích] Ta hodina navíc ne že by nešla odhadnout, no ale na jakou stranu to hodit už chce trochu námahy, což se tak úplně nechce..
K tomu ještě zohlednit to, kde v časovém pásu se zrovna nacházíme.. čím více šumu, tím méně krásy. Pevný a fascinující nebeský řád ani nebeské hodiny Malého Vozu si tento nepořádek nezaslouží..

266674

10.04.2012 16:45

K čemu je nám letní čas?

RE: 12:00

Duanitta 194.?.?.?

ještě dodám co se týče dlouhých večerů, nezdá se, že by Italové, kteří je mají kratší, si užívali méně než ve Skandinávii, kde zapadá v 11 v noci.
V červnu je třeba docela těžké zahnat děti do pelechu..
Mě by se docela líbila i ta hodinová symetrie, při které by nejen v zimě Slunce svítilo od 8 do 4, ale i v létě "pro změnu" od 4 do 8 (rovný dvojnásobek [smích] ), namísto dnešních naprosto neastronomických a nesymetrických od 5 do 9.

No, ve výsledku je mi to vlastně jedno [smích]

266677

12.04.2012 12:52

Družstevnictví a socialismus

RE: ....

Duanitta 194.?.?.?

Anoo, pokud myslíte 21.4., také se chystám, a nad vidlemi vážně, vážně přemýšlím [smích] no snad si je v návalu nešikovnosti nevrazím do oka nebo někomu jinému. Ať žijí odbory, uskupení kterému věřím, nemohu nic vytknout a které má organizační zázemí a kvalitní lidi ve vedení, a zdá se i zdravý rozum. Díky za ně, ani si to nezasloužíme, že české odbory mají takovou úroveň.. nepodlézají vrchnosti, když na ně chce ona ušít boudu, zato se umí přátelsky dohodnout s ostatními hnutími. Co kdy řekli, udělali, Když argumentují v TV, ostatním nezbývá než jim skákat do řeči tak, aby nebylo slyšet pravdu, co říkají. Ekonomice a penězům rozumí, lidem taky.
Nedovolme je pomlouvat, páč je to naše jediná šance.

266802

12.04.2012 14:09

Exekuce – epidemie, která může zasáhnout každého

RE: K předposlednímu odstavci

Duanitta 194.?.?.?

Nedejte se, zkuste to, jestli mají špatně zaúčtováno to, co bylo zaplaceno včas, tak to musí zrušit.
Vidím zde u zaměstnanců hodně zajímavých případů, rekordem je dluh 0,-, úrok z prodlení 208,-, k úhradě skoro 30 tis. Onehdá si to exekutor naporoučel nejen strhnout z výplaty, ale vlezl zaměstnanci pro jistotu i na soukromý účet, to pak bylo dlouhé dohadování, než to vůbec pochopili co udělali.. ale vrátili to. Nejsou tam zrovna matematicky nadaní lidé, spíše právně vychcaní, a dělají chyby, které nepřiznávají napoprvé, chce to metodu porouchané gramofonové desky.

266806

13.04.2012 11:25

Exekuce – epidemie, která může zasáhnout každého

RE: Nevim

Duanitta 194.?.?.?

.. trochu mě mrzí, že když se pořádá velká demonstrace 21.4. s odbory, hromadou dalších iniciativ, které se schválně dohodly na jednotném postupu, tak musí být jiná demonstrace 15.4. Aby to náhodou nemohlo být naráz a všichni, ač heslem obou je sjednotit národ. Škoda, nechci to podrývat, to ne, ale už vidím ty naše novináře, co o tom napíšou. Páč 21.4. nemůžu, musím 15.4., ale raději bych 21., tam vidím více potenciálu na řešení současnosti, a já věřím že takové řešení existuje.
Z hlediska počtu lidí by bylo fajn naplnit alespoň půlku Václaváku... pak lze použít podíl z politicky korektní Velvet konstanty 100 tis.

266866

16.04.2012 13:53

Sexmise

jj

194.?.?.?

Tak dáme usmíření [mrknutí jedním okem] , a trocha poezie

Až zas Tě někdy lásko moje potkám,
(když v tu chvíli nebude Ti to moc vadit)
potom po zádíkách Tě budu jemně hladit,
pomalu svými prsty po páteři nahóru a dólu,
něžně shora od severního až k jižnímu pólu,
tak dlouho až znenadání objeví se kolem polární záře,
všechny ledovce v mžiku roztají a napřímí se magnetické siločáry
pak Ty na chvíli uvidíš gloriolu
a já budu mít na pažbě další záře-z

267040

18.04.2012 09:30

Cena zlata a válka o ní

Ve zlatu je taky trochu zla

Duanitta 194.?.?.?

No, možná to zlato až takový zázrak a všelék není ... možná jen nekoukáte dostatečně do historie. Zadlužit se dá (a taky zadlužovalo) bohužel i ve zlatě ... a pak je to daleko horší - když je ho málo v oběhu, a je hlavně u bohatých a u lichvářů. Lichváři, co mají nejen všechno zlato, ale i dlužní úpisy na neexistující zlato, jsou mocní daleko víc. Pokud jim dlužíme pouhou papírovou měnu, pořád můžeme (a já v to někdy věřím) jednou ukázat dlouhej nos. A to tím, že jim pád této měny sebere ze dne na den veškerou moc, pouhým naším rozhodnutím a jednotou, papír se dá dotisknout a nacpat jim ho do chřtánu.
Zlato je horší ... to, že je v něm zlo, jste určitě už někdy slyšeli, z dávných románů... muselo to bejt strašný.

Kdo se chce zabezpečit na stáří ve zlatě, v rozumné míře ... tomu bych rozuměla (nerozumím ale třeba tomu, proč chce někdo jako důchod zlato dostávat). Čemu zásadně nevěřím, je že ve zlatě se nedá zadlužit, na to jste prosím přišli jak?
Ovšem nerozumím nejvíce tomu, když společnost celá spoléhá na peněžní/zlat(é) zabezpečení budoucnosti... viz třeba druhý pilíř důchodového zabezpečení. Když nebude co kupovat, tak budou jak peníze, tak zlato k ničemu. Jediné, čím zabezpečit budoucnost je kvalita společnosti, tj. pár dětí, k nim sofistikované technolgie na výrobu jídla a všeho potřebného, vychovat je v úctě a soucitu s nemocnými a starými - a hladoví nebudem [smích]

267181

18.04.2012 16:22

Důkaz, že libertarianismus je iluminátský komplot

RE: Mám otázku do pléna - auťák na bubliny

Duanitta 194.?.?.?

Není to tam správně... neúplnou elektrolýzou vznikne nejdřív H+ a OH-, a OH- se pak slučuje s C v palivu na CO2. Zbyde vodík, který hoří s přisávaným kyslíkem ze vzduchu. Jde o ideální účinnost při oxidaci. Rozklad na H2 a O2 je skutečně hodně energieticky náročný .. není však vůbec nutný a tohoto se netýká.

267204

20.04.2012 12:53

Malá abeceda politické ekonomie

RE: Krize kapitalismu?

Duanitta 194.?.?.?

Základní problém jsou prostě nafukovací peníze a od nich se odvíjí ten zbytek
Víte, já si nemyslím, že je to trefa do černého, je to blízko, ale ne ono. Našla jsem jeden text... připadá Vám ta situace způsobená tím, že by se tehdy tiskly nekryté peníze?
"Rovněž on (KarelIV.) však často platil dluhy na úkor Židů rušením jejich dluhopisů .. . Ještě častěji používal této praxe Václav IV. (1378-14) který r. 1385 zrušil židovské dluhopisy v řadě říšských měst a Židy v Čechách dal uvěznit a zajistil jejich majetek. V r. 1390 odpustil Václav křesťanským dlužníkům v celé říši úroky z úroků. Podobně postupoval na Moravě roku 1394 markrabí Jošt, který uvěznil bohaté Židy a vymáhal na nich výkupné. V roce 1411 byly navíc na Moravě zrušeny všechny židovské dluhopisy starší deseti let."
Podle podobných tehdejších reakcí (a je jich moc) se dá odvodit, že tenkrát to nebylo vůbec lepší než dnes. Mě to přijde dokonce horší, lidé se do otroctví dostali daleko snáze. Zkuste vypreparovat jiný základní problém, nikoli "nafukovací peníze". Mě přijde trefnější příčina - vůbec ty "peníze", v kombinaci s hamižností.

267305

20.04.2012 16:25

Malá abeceda politické ekonomie

RE: Krize kapitalismu?

Duanitta 194.?.?.?

Tak teď mi už nebudete věřit vůbec, ale já nepokládám jako příčinu všeho zla ani ten samotný úrok ... pokud by vydřiduch všechno, co vybere na úrocích, někde proflámoval, projedl a užil, tak s ním není problému.. Půjčování může být služba jako každá jiná, třeba i potřebná (taky si občas půjčku berete), ale problém nastane v ten moment hamižnosti... když to neutratí za nic, dál jen půjčuje, a utahuje šroub, tak teprve v ten moment je úrok nebezpečný. Stejně nebezpečně ale šroub utahuje ČEZ, Gates, exekutor, nebo kdokoli, kdo si vynucuje svůj zisk, i když na to zákazník nemá. Příčina potíží jak tehdy, tak dnes, je akumulace kapitálu, či hromadění zisků, v ten moment se může stát mocnou zbraní.
Jestli to někomu zní strašně socialisticky... tak má ouplnou pravdu [smích] , je to velká apologetika plánovaného hospodářství

267317

23.04.2012 09:44

Malá abeceda politické ekonomie

RE: Krize kapitalismu?

Duanitta 194.?.?.?

Vytrháváte část systému... psala jsem to myslím dost polopatě, víc už to nejde, tedy ještě jednou: když veškerý úrok věřitel stihne někde projíst, propít a užít, utratit, není s úrokem problému, oběživo se dostane nakonec tam kam mají, a dlužník bude mít čím splácet. Ty veškeré ekonomické prezentace ohledně škodlivosti úroku, co Vás ovlivnily, mají pravdu pouze díky hamižnosti, se kterou jsou úroky vybírány, a nikdy neutraceny... Stejně tak však koloběh peněz narušuje každý subjekt, který nadmíru syslí peníze. Ani odstraněním úroku tedy nic neřešíte, krize se dostaví i třeba kvůli ČEZu a jim podobným. A určitě znáte hodně bohatých lidí, co hlídají každou korunu, chodí ošuntěle.. to už hraničí s posedlostí, není to normální. Takové chování je předpoklad krizí. Tedy, máme-li se hnout z místa při systémových úvahách, koukněme na superziskové subjekty, které nikdy nezlevní - to je základ dluhových krizí... a ještě jsou za to oslavovány jako pilíře prosperity. A ještě bych se podívala na nerovnováhu zahraničního obchodu...

.......
Jinak dík pánovi 82 za překlad historie sv. Vojtěcha, a za další jeho vynikající příspěvky.

267550

23.04.2012 10:39

Velký restart

RE: Zrovínka dneska

Duanitta 194.?.?.?

Obrovský souhlas ... už jsem to tu kdysi psala v reakci na dřívější článek pana Pantůčka - chce to víc známých osobností, prostě lidi jsou přizpůsobiví společenští tvorové, a asi je to v jiných každodenních věcech dobře.
Jinak za listopadu 89 - hned následující školní den bylo v každé třídě naší střední školy už připraveno po jednom diskutérovi, který věděl, v kolik na náměstí, že se bude zvonit klíčema, že už to vlastně padlo, že je to tutovka, hotovo [velký smích]
... tak to se prosím vědělo už v osm ráno v pondělí [zmaten] taky se kupodivu vědělo, co za hesla se bude volat, byl fahrplan na Jakeše do koše, máme holé ruce, na Štěpána bez Štěpána..
... tož to bylo nejlepší, co se dalo dělat místo matematiky. [zmaten]
Ty připravené diskutéry šlo nazvat přirozenými lídry kolektivu, v každé třídy jeden, a do té doby na téma ani moc nehlesli, podle mě se čekalo na pokyn Už.

Ovšem nevím, jestli tyto návody jsou použitelné pro dnešek, toto není návod pro svržení systému, jen pro maskování a legalizaci převratu zeshora. Jako tečku za celým programem si pamatuji jeden oslí můstek "Ještě před několika dny bychom si vůůbec nedokázali ani představit, že je něco takového možné, ó jaká krása, ó jaký zázrak", a tímto tvrzením se tak nějak zaplnila ta trapná mezera v posloupnosti, že to šlo tak snadno. Myslím, že sami byli překvapeni, jak to šlo dobře.

267557

24.04.2012 10:45

Demonstrovat? Jistě ano! Ale víme, co vlastně chceme?

RE: HV

Duanitta 194.?.?.?

neurážejte prosím, zejména pokud sám svou vizi nemáte, a ta stávající kterou obhajujete evidentně krachuje. Mohl byste raději objasnit, proč ta podle Vás "emisní" banka, naše ČNB, naše CZK nesmí emitovat? Přesně, kterým výnosem a kdy to bylo po revoluci zakázáno... A to ač růst ekonomiky a bohatství vyžaduje nárůst oběživa, jinak narazí na finanční krizi..
Proč si na to půjčujeme v zahraničí?

267655

24.04.2012 16:12

Velký restart

RE: Zrovínka dneska

Duanitta 194.?.?.?

>18.listopadu v podniku vzniklo OF a podívejme se, ten klučina se čirou náhodou stal předsedou OF a ze šuplíku vytáhl kompletně připravené seznamy OF na jednotlivých závodech, kontakty na studenty, kteří druhý den přišli na "návštěvu" do podniku atd
tak to by tak nějak odpovídalo, zapadalo do té pavoukové organizace diskutérů ve škole... safra, to musela bejt AKCE!

Klidně řekněte jméno toho úspěšného mladého muže, bude to navždy uloženo, možná ho někdo i známe a dáme si pozor na jeho výjimečné schopnosti a statečnost. To by se nemělo zapomínat, i když třeba byl jen mladej a blbej.

267703

24.04.2012 16:25

Demonstrovat? Jistě ano! Ale víme, co vlastně chceme?

RE: HV

Duanitta 194.?.?.?

no sláva, dostáváme tmu do finále tedy.......
>Vadí na tom tedy to, že si bankéř za 3 roky vydělal 300 tisíc (které utratí a tím vrátí na trh)
Milá tmo, právě že oni to nikdy neutratí! Protože jich vybírají tak astronomicky mnoho, že by to ani nešlo, oni si za to raději pořízují moc nad zadluženými - to je jejich benefit, ze kterého se radují.
- a ještě si možná pletete pojmy utratí X půjčí to NENÍ stejné. Deset vykřičníků. Rozumíte nebo ne, zas tak hloupý nejste..

267705

25.04.2012 10:37

Demonstrovat? Jistě ano! Ale víme, co vlastně chceme?

RE: cena peňazí

Duanitta 194.?.?.?

Skvěle peter, to je to nejlepší, co tu bylo řečeno..
(tmo zřejmě opravdu pracuje v bance, cpe pohled zisku banky, tj. obvyklá chyba ekonomů, protože většina ekonomů v bance pracuje, proto ta dnešní ekonomie vypadá tak jak vypadá, už jim to ani nepřijde divné//tmo, nereagujte)

Ještě pro ostatní, i za socíku úrok fungoval, a nebyl s tím problém, protože splňoval výše zmíněná pravidla: 1. jejich výše odpovídala ceně služby, 2. nekryté peníze tenkrát nebyly, a SBČS dohlížela na to, aby z toho nebyla jungle, aby se oběh peněz ani nezadrhl, ani nepřehřál. Můžeme dále nadávat na bankstery, to ano, ale ne proto, že vůbec existuje úrok, to byste narazili, ale proto, jakým způsobem to dělají, a že to dělají velmi vychytrale není sporu. Chtějme hledat pravé příčiny, abychom se hnuli z místa, nehádejme se s tmou o úroku, ale o jeho výši, akumulaci, moci, utahování šroubu, šejdířství, třeba.

267761

25.04.2012 15:46

Demonstrovat? Jistě ano! Ale víme, co vlastně chceme?

RE: HV

Duanitta 194.?.?.?

s rohama .. a s holokau$tem [smích]

267775

26.04.2012 08:59

Spouštění ekonomických katastrof: zákeřná role Mezinárodního měnového fondu

RE: Jen by mne zajímalo, jak dlouho...

Duanitta 194.?.?.?

Nedalo by se tomu nějak pomoct?...občas nad tím přemýšlím, jak to spustit, aby ta hyper/inflace přišla co nejdříve. Nechce se mi dívat na to, že finančníci stihnou ještě nakoupit (např. ostrovy, celé státy) a proměnit ty svoje poukázky na hmotné bohatství, a lidem zbyde pak už ale snad jen ten provaz. Když hyperinflace přijde ještě teď, obyčejní lidé o nic nepřijdou, a pramiliardářům zbyde papír do sběru. Tato přeměna se bohužel děje teď. Pád přijde tak jako tak..není tedy čemu se vyhýbat.

Na katastrofu v případě pádu měnových trhů nevěřím... když média modelují situaci po pádu měnového trhu v nějakém státě, tak hned jako první věc uvedou zastavení výplat sociálních dávek... to je zajímavé, najednou je toto rukojmí dobré. A že vůbec všechno přestane fungovat, hotová katastrofa. Myslím si však, že i kdyby se nepodařilo nějak inteligentně přejít na novou náhradní měnu (v minulosti nikdy nebyl problém), tak vždy existuje spousta dobrých chlapů ve společnosti, kteří mají krizový management v krvi, a nepůjdou spát, dokud nezorganizují přesun věcí odtud, kde jsou, tam, kde jsou nejvíc potřeba, dohodnou se třeba na nějaké prozatímní nebo úplně nové měně. Hmotných rezerv je dost, zemědělství tady pořád ještě nějaké máme a lidi, co to umí, vyvážíme více než dovážíme, tudíž za ty auta ještě něco dostaneme... my nebudeme v prčicích, i kdyby padla měna. Ta USD už vůbec..

Oproti té spoustě dobrých chlapů tady bude stát určitě banda sviní, která si bude chtít hmotné rezervy, které si draze platíme my, zabrat pro sebe.. achjo. Chtělo by to začít také vytvářet nějaké seznamy lidí, kteří jsou - dle svých dosavadních skutků a výsledků - ti správní vůdci s přirozenou autoritou, s otevřenou hlavou a tahem na branku, s úctou a citem pro obyčejného člověka.

267804

27.04.2012 10:25

„Syrská opozice“: Mossad, Blackwater, CIA vedená operace v Homs. Zbraně z Izraele

RE: USrael, Saudi Arabia, Quatar a další

Duanitta 194.?.?.?

je to tam, máte tam dvě ´´ navíc...

Jinak článek je opravdu smazán, zbytečně jsem to teď 5 minut hledala (to mám z toho že jsem to nejdřív nedočetla). Linků je hodně, článek však nikde. To jako jsem včera marně hledala v garáži své hliníkáče na přezutí .. ukradeny [pláč]

267840

27.04.2012 15:28

„Syrská opozice“: Mossad, Blackwater, CIA vedená operace v Homs. Zbraně z Izraele

RE: USrael, Saudi Arabia, Quatar a další

Duanitta 194.?.?.?

... normalne se rozcapujou skrz capy, na Vasi/jejich strese vsechno occupy, jejich odkapy zalepi okapy. Jakmile k Vam prijde snedy koser exekutor tmo, tak mu jako barter nabidnete ten okap s capimi odkapy napojit do kabiny jeho auta s mejma hlinikacema. Dekuji

267854

30.04.2012 11:56

Transformace moci

RE: Cina = vyhladovely drak

Duanitta 194.?.?.?

>čína je papírovej drak jahož růst je živenej na západní dluh jakmile se zhroutí její export do USA a EU tak zkrachuje

Tohle je hrozně zajímavé, proč si to někteří lidé myslí, tady na tom se dá ukázat význam vržení nedluhových peněz do ekonomiky.. Čína se od ostatních států i v celé historii světa liší jednou významnou věcí, a to: oni dávají v pravidelných přiměřených dávkách do oběhu nové nedluhové juany. Oběživo přibývá, aniž by při tom vznikaly dluhy, a to v přiměřené míře k růstu ekonomiky. Zatímco u nás za socialismu se omezovala ekonomika tím, že nové peníze vlastně vůbec nevznikaly a museli jsme se nedluhově vejít "do rozpočtu", na západě zase vše jede na dluh a začíná se to bortit, tak v Číně mohou podnikavci bohatnout z nového přídělu juanů. Kdepak, se zastavením vývozu se Čína nezhroutí, protože tam odhalili co peníze jsou zač. A jestli je trochu potrápí inflace.. narozdíl od deflace není tak spojena s bídou a krizí, a postihne jenom sysly. Je to prostě cesta nejmenšího odporu - spojení výhod socialismu a volného podnikání..

Se zastavením vývozu se Čína bude muset trochu změnit. Bude rozhodně ještě bohatší, protože se nebude zbavovat hmotných aktiv za nic neříkající kredity, lidé si za svou mzdu toho pořídí víc. Bez vývozu na západ budou muset změnit metodu nedluhové emise, ale pokud rozumí oběživu a hodnotám, jakože rozumí, tak to nebude problém.

267961

24.05.2012 15:51

Rusko platí dávky do amerického rozpočtu

Možná..

Duanitta 194.?.?.?

Nejsem si úplně jistá, ale myslím, že vím, jak to autor myslel, je to jen trochu zjednodušené, ale ono to v podstatě jednoduché je. A bohužel se to týká i nás, a vůbec všech zemí, které nejsou oprávněny si vydávat vlastní měnu, aniž by musely nakoupit ekvivalent v USD.

k poznámkám editora ... autor myslel zřejmě pouze dodatečně vydané peníze, které je banka právněna dát do oběhu pouze nakoupila-li zahraniční měnu... tedy na dosavadní jakkoli emitovanou zásobu to nemá vliv, nemusí se rovnat. Re: první editorova závorka: bohužel jiné způsoby vytváření peněz, aniž by k tomu současně vznikl dluh, nejsou!! Vlastně i tento je dluhový.

V kapitalismu ekonomika vyžaduje růst oběživa.. je to dáno tím, že každý chce bohatnout, jinak by to byl socialismus. Pokud tedy musí růst oběživo, které zároveň vzniká pouze oproti dluhu, je zadlužení nevyhnutelné.. a tohoto zadlužení se dále platí úroky, to jsou ty zmiňované dávky do USA.

Onen autorův názor, že vlastně celá nová peněžní zásoba se nějak platí podruhé do USA, zřejmě vychází z lítosti, že Rusko si z USA nemuselo půjčovat NIC, Ruská banka to mohla emitovat rovnou bez dluhu. Tedy je-li dluh zbytečný - tedy to je to, co se platilo dvakrát. Opakuji, je to velmi obecně a zjednodušeně napsáno, ale obsah to má. Jde o suverenitu státní banky. (bohužel tlačí mne čas, k té inflaci později)

269581

25.05.2012 11:56

Rusko platí dávky do amerického rozpočtu

RE: Možná..

Duanitta 194.?.?.?

Tak už jsem zde... díky za info, akorát mám za to, že ČNB nesmí emitovat CZK vůbec, tedy nevydává ji nikdo (narozdíl např. od Švýcarska), k tomu se slavnostně zavázala s MMF hnedle v roce 1990! Ale podrobnosti CO přesně nesmí, nemohu najít. Uznávám, někdy moje "rozuzlovací" úsilí míjí cíl [pláč], ovšem je upřímné, a na kravinách si moc dlouho netrvám. (Že tím odborníky obtěžuji vím, odpovídat nenutím [smích], ovšem někdy se tak dojde k zajímavým věcem, že vlastně tomu nikdo pořádně nerozumí). Že Rusko nemá vnější dluh jsem nevěděla, moc se o tom nemluví. K té mé peněžní zásobě, v jakékoli M podobě, vždy lze odečíst příslušný dluhový protějšek, tj. po vypořádání se v naprosté většině vyruší, a dostaneme se zpět na původní historicky emitovanou cash ... proto ty bankovní peníze vzniklé s dluhem jakoby nepočítám, . Jak peníze, tak aj dluh obíhá, jde z ruky do ruky, je to taky oběživo/úloživo, jen záporné. Peníze nerostou, pro mne by peníze vznikly pouze v případě, že je vytiskne stát bez žádných dalších závazků a dluhů. Tedy, stále nevím, jak si ekonomové představují, čím se krmí kapitál (polopatě - z čeho se jako bohatne), a v tom já vidím jádro utahování šroubu, bídy a zadluženosti, nejde o úrok, ale o akumulaci finančního kapitálu (může být i z úroku, i z něčeho jiného). V tom jsem tušila souvislost, o čem mluvil autor článku, tj. jakýkoli růst HDP je potrestán nutností nějakého zadlužení, zpravidla to slízne stát, formou dluhu vůči zahraničí, potažmo USA. Oslích můstků tam je hodně..

Proto, prosím Vás jako odbroníka, nevím přesně, jak polopatě mám chápat transakci popisovanou v textu:
>Objem výroby dnešních bankovek v Rusku je úměrný objemu nakoupených virtuálních cizích měn (není pravda, jen z části, peníze se vytváří i na základě jiných důvodů, než jen oproti nakoupeným cizoměnovým rezervám...)
a když říkám polopatě, tak myslím polopatě [smích]

269648

25.05.2012 17:36

Rusko platí dávky do amerického rozpočtu

RE: Možná..

Duanitta 194.?.?.?

Je to tam kus vedle ... ne Obchodní, ale Registr ekonomických subjektů.

269668

25.07.2012 09:56

„Demokratická“ Amerika překonala nacistické Německo

Medaile se také rozdávaly

Duanitta 194.?.?.?

Američtí veteráni z Iráku a Afghánistánu vracejí vojenské medaile na summitu NATO v Chicagu
".. přibližně 50 veteránů zahodilo svá vojenská vyznamenání směrem k místu, kde se konal summit NATO.
Bývalí vojáci jeden po druhém zahazovali své medaile z pódia. "Jsem zde, abych vrátil svou Medaili za službu v globální válce proti terorismu v solidaritě s lidem Iráku a lidem Afghánistánu," řekl Jason Hurd, bývalý vojenský zdravotník, který strávil 10 let v americké armádě a zdůraznil: "Hluboce lituji ničení, které jsme způsobili v těch zemích a po celém světě."

272457

09.08.2012 12:56

Nejste-li na Facebooku, znamená to, že jste psychopat?

RE: Fízl buk je fine

Duanitta 194.?.?.?

Zvědavec je pro Tebe taky taková sociální síť, řešíš tu neustále diskutéry místo témat, a nedávno dokonce s fotkami, že hestroyi? Sám plnou hubu, jak se nesmí práskat, a pak tady jsi nedávno naservíroval něčí fotku, označil (naštěstí špatně) příslušný nick, tj. názory, napospas zaměstnavateli, známým, rodině.. to Ti nevadí, to je v pořádku?

Divím se, že editor tu fotku neodmázne.
PS: ať nevypadám jako potrefená - já to taktéž nebyla

273192

22.08.2012 16:34

Bukvice pochodovaly Prahou

Ustane to?

Duanitta 194.?.?.?

Třeba to zmizí samo..
Oni si zaslouží dejme tomu tak 10 let možnosti otevřeného homosexualismu v duhových průvodech (už to mají dávno za sebou, takže končíme) , jako výraz uznání za staletí poroby a trestů. No a pak konec, zpátky za dveře soukromí, jako my všichni.
Napadá mě paralela se sexuální revolucí 70. let, která ustala svojí nepraktičností pro život, či "nepotencí".. tohle dopadne stejně.

273724

24.08.2012 16:02

Manželstvo ako právny vzťah

Děti

Duanitta 194.?.?.?

Zapomínáte všichni na jednu věc, a o tu jde .. o maloměšťáctví. Co když Vaše dítě, které od malička milujete, dáváte do něj to nejlepší, bude teplé .. bohužel, ale stane se to snadno. Nebo vnuk, neteř.. Zbavíte se jich? Jak? Vydědíte? Když se budou sousedi a známí ptát, kde je, proč k Vám nejezdí, co řeknete? Budete snášet úšklebky, ty samý, co jste kdysi rozdávali.. nešťastné bude to dítě, Vy, celá rodina. A pak je tu varianta tolerance, tj. dítě se hodí do nepromiskuitního levelu registrovaného partnerství, a pavlač utichne.
Co je lepší? Není to normální, ale žít se musí. Jsme společnost zlých drben s mindráky ... bohužel.

273808

04.09.2012 13:32

Asociální stát

Další

Duanitta 194.?.?.?

Myslím, že se pan Stwora ptal na konkrétní případy:
U nás v práci je několik výživných případů, exekuce na mzdy a dluhy ve statisících. Ač to jsou dlouhodobě zaměstnaní lidé léta na jednom fleku, stejně to neutáhli. Může za to třeba i jiný rodinný příslušník, trhá mi to srdce vidět kolegu - hodný kluk se dvěma dětmi, kterého ženička funguje na principu "urvi co můžeš", exekuce narostly asi na půl milionu. Vždy se dá konstatovat: tehdy udělal tu a tu chybu! Ale ve chvíli nějakého optimismu chybu může udělat každý, a tři děti s manželkou na mateřské, se domnívám, z nízkého platu v montovně dnes nejde uživit, nebo jen hrozně ošizeně..děti tím trpí, nerozvinou se. Obžalovávám stát, že neochránil lidi s menší inteligencí, před predátory. Za to, že nevytvořil v této době jakoukoli šanci své chyby napravit a vymanit se z dluhů poctivou prací. Za to, že svou nejapnou politikou udržuje mzdy nízko - jo, dělá to vláda měnovou politikou, firmy s tím už nic moc nesvedou.

Na závěr tip na vynikající depresi: sledujte pořad Krotitelé dluhů, zejména "rady" "poradců" ... hraběcí rady.

274331

05.09.2012 13:55

Asociální stát

RE: Obžalovávám stát, že neochránil lidi s menší inteligencí... (

Duanitta 194.?.?.?

Vaše otázky jsou dobré ... kdybyste věděl, kolik času jsem tomu kdysi věnovala, a proto jsem přesvědčená, že cest je spousta! Třeba jak tady dále píší jiní, věřitel by měl mít sám zájem na tom nepůjčovat neplatičům.. o nic víc nejde. V případě ztráty věřitele - budete se divit, ale jedině dobře pro celou ekonomiku, protože není nic horšího, než když někdo syslí peníze.

RE: IQ Možná nejde o IQ, ale o zmanipulovatelnost - proč jsou všude reklamy na půjčky, kult půjček?

RE: Mzdy Stát svojí nemožnou fiskální politikou dopouští, že volných peněz v oběhu čím dál tím méně. Všude slyšíte, že nejsou peníze, a tak není mj. na mzdy, ani u firem, ani ve státní sféře... Ale někde ty peníze jsou, stát má několik nástrojů, jak je do oběhu uvolnit: nečiní tak, a přitom by stačilo by chtít, stačí se na peníze podívat jako na nástroj, a umět o nich přemýšlet třeba tak jako v Číně.

Tomu, co píšete na konci, fakt nerozumím, vůbec nevím, jak jste k tomu došel. Měl byste začít přemýšlet o tom, co je bohatství společnosti, jestli to jsou peníze, počet boháčů, nebo jiné hodnoty.

274393

13.09.2012 15:13

O platnosti ucenia Adama Smitha a obmedzeniach vylucneho ekonomickeho myslenia

RE: Konec zlatého věku.

Duanitta 194.?.?.?

>Lidská společnost nastoupila cestu zvráceným směrem v
>okamžiku výskytu prvního ekonoma.
Ono ani před ekonomy to nebylo lepší, myslím, že právě první ekonomové chtěli upozornit na to, že peníze nejsou všechno - protože už jen uvědomění tohoto faktu je osvobození.

274768

06.12.2012 10:22

Pustošení aglomerací, čili „krvavé hranice“ Evropy

RE: Havel chemoterapie

194.?.?.?

Tak koukám po těch celebritách..jakožto ověřitelné osoby pro můj expresní VLASTNORUČNÍ výzkum...a je to dost tristní. Pořád samé pohřby, i mladých. Anna K je teprve 2 roky po léčení, tj. hlavní problémy ji teprve čekají, to začne cca po 5. roce. Nyní huláká na své fanoušky Cítím se skvěle, ale když se jí dotkne strážník za "bolavou ruku", tak má z toho šok, tj. je fyzicky i psychicky rozbolavělá. Havel opravdu chemoterapii neměl a vydržel od operace 1996 do 2011, slušný. Hezké srovnání M. Douglas a S. Sommers - u ní jsou i varianty, že chemo měla, i neměla-to že jsou prý fámy. Škoda, že tisk nepopisuje, kdo kolik let vydržel a jestli chemo měl nebo ne!
Našla jsem větu "všichni onkologicky nemocní a na špičkových onkologických oddělením léčící se politici a celebrity jsou pod drnem (např. Lux, Dostál, Šimek) a všichni ti, kteří se léčili jak na onkologii, tak současně u léčitelů tu jsou nadále s námi - viz. Havel, Honza Musil, Zagorová atd.".

Výsledek ... nevím, nikoho nebudu nutit. Já osobně pokud by se mi to stalo, do chemo nepůjdu, logicky když v nás vzniká údajně rakovina každý den, kterou zvládá imunita, tak nebudu si ji ničit s nejistým (slabé slovo)výsledkem, když alternativy jsou opravdu zdá se lepší, a ztratit jaksi není co, 2-5 let mučivé bolesti možná, získat lze dvacet krásných. I mezi přáteli mám lidi, pro něž je rakovina řešitelná věc, mezinárodní komunita alternativ roste.

280107

06.12.2012 16:30

Pustošení aglomerací, čili „krvavé hranice“ Evropy

RE: Havel chemoterapie

194.?.?.?

Díky, nejde o mne ale o přítele ... píšu to výše, zdravého krásného mladého člověka, kterého nutí na dvě dávky "pro jistotu", je bez nálezu, vyoperováno naprosto dokonale zapouzdřeno, nikde nic. Je to tedy naprosto zbytečné poničení jater a orgánů, když je zde celá škála šetrnějších prostředků na ničení eventuálních(!) nádorových buněk. Hledám do pondělí argumenty, jak ho zviklat, aby tam nešel, dle vlastních průzkumů, delších statistik, příkladem třeba toho Havla .. zviklán už sice je, ale je to složitější, nechci pak být za tu, co ho zabila.

280139

Jen čerstvé info: TV debata obou kandidátů dnes večer s Moravcem - kolega z práce, co je u Zemanovců, mi původně nabízel ať tam jedeme, že má vstupenky od strany. Pak to zrušil, protože prý ČT Zemanovcům nedala ani jednu slibovanou vstupenku, pod záminkou, že se to bude losovat, a pak že na ně nevyšlo.

Zeman nikdy nebyl oblíbencem mediálního mainstreamu, zajímalo by mne proč, jen tuším. Nahrabáno myslím nemá, ta chalupa na vysočině a objímání stromů tomu neodpovídá. Myslím, že bude všechno jinak, než se zasívá do mozků. Myslím, že i zde často vkládané rovnítko mezi ním a Klausem je lež.

282607

03.04.2013 09:07

Padesát stupňů šedi / temnoty

RE: Žena

Duanitta 194.?.?.?

= přesně, díky že jste to zmínil. Mluvil o tom také Cimický, nebo Uzel, já si ty dva pletu, že prý to má zůstat uvnitř hlavy, pokud chceme dlouhodobý vztah, aby všechno ostatní v rodině fungovalo, a to je zde rada pro všechny, myslím že u pánů to bude podobné.

287556

05.04.2013 12:25

Konfiskace úspor v Kanadě?

Měna v 50. letech

Duanitta 194.?.?.?

Zkusím se na to podívat z druhé strany...srovnat např. s měnou v 50. letech v ČSR, které se stávám docela příznivcem ... jen ona dokázala srovnat ten bordel v penězích, srovnatelný s tím dnešním - a mj. to, že ty peníze byly vlastně jen hyperinflační fikce, falešná iluze o zabezpečení na stáří, která by zmizela v momentu zrušení přídělového systému na lístky a následné ztrátě hodnoty.
Zpovídala jsem veškeré příbuzenstvo, a nakonec všichni došli k tomu, ač nejdřív jim to moc nešlo, že vlastně tenkrát o nic nepřišli, když toho předtím mnoho neměli.. nových korun pětkrát méně, ale pětkrát se zlevnilo. Přišli o svou fikci pouze zazobanci - ale i u nich se jednalo o pouhou fikci.. ty peníze, stejně tak jako ty dnešní nemají hodnotu, protože jich je mnohonásobně víc než aktiv (pomineme-li krytí dluhem).
Takže - jistotu nemám, ale neviděla bych to tak černě, a pokud vím, malí střadatele do limitu na Kypru nepřišli o nic. V tom článku neuvádějí újmu malých střadatelů, ale jen, že se k těm penězům dočasně nemůžou dostat, ne že by ubyly. Jestli přicházejí o peníze zazobanci, tleskám, protože tudy vede cesta proti rozevírání nůžek 1% a 99%. Jediného se bojím, že ti fakt 1% se tomu umí vyhnout.

287662

05.04.2013 13:28

Konfiskace úspor v Kanadě?

RE: Měna v 50. letech

Duanitta 194.?.?.?

Ještě by to chtělo podrobněji analyzovat, kam ty peníze jdou: do jakéhosi navýšení vlastního kapitálu Bank Of Cyprus, velký střadatel náhradou dostane její akcie.
"Podle agentury Reuters majitelé velkých vkladů nad 100 tisíc eur, což je v Evropské unii maximální povinně pojištěná částka, dostanou v Bank of Cyprus akcie banky v hodnotě 37,5 procenta uložených peněz."
"To se ale setkalo i s kritikou. "Takové převody peněz by někteří cizinci tady, třeba Rusové, mohli začít chápat, jako že částečně vlastní Bank of Cyprus," konstatoval kyperský poslanec Promodos Prodromou.
Tak z toho jsem jelen.. přemýšlím, když někdo má ztrátu, kde vznikne zisk, někde musí.. je možné, že ono "navýšení kapitálu Bank Of Cyprus" je takový divný druh zisku. Pokud to má kompenzovat nesplatitelné úvěry Bank Of Cyprus např. vůči Řecku, což jsou stejně divný druh ztráty, jež standartně má vést ku povinnosti navýšení základního kapitálu požadované auditorem, může se to kompenzovat. Pokud se obojí má kompenzovat, tak celá transakce skutečně spočívá v tom, že velcí střadatelé na Kypru dali peníze řeckým občanům do jejich státního rozpočtu, aby to mohli "prožrat". V zásadě mi to nevadí, když bohatí dávají chudým. Akorát bych to líp zaúčtovala, aby to bylo jasnější.

287666

09.04.2013 09:40

Světová finanční pyramida

RE: Myslím si, že se tu sčítají hrušky s jablkami

Duanitta 194.?.?.?

A já s Vámi souhlasím, sčítají tam jablka s hruškami. Když je dlužník, je i věřitel, dluhy se rovnají půjčkám, zadluženost světa zhruba rovná se finančním majetkům světa. Problém není, že dluhů je dle nějaké všenezahrnující metody výpočtu šestkrát víc než vkladů, problém je, že jsou na jedné straně zadlužení, a na druhé straně přebohatí. Jako nabitý kondenzátor, problémje to pnutí. A to článek tohoto typu zakrývá, manipuluje, snaží se v našich hlavách vyvolat pocit neodvratitelnosti a neřešitelnosti, a že viníkem je ten, kdo si půjčuje. Opak je pravdou, tohleto řešení má. Finanční krach třeba, vybití kondenzátoru ... [smích] já se toho miláčkové vůbec nebojím.

287867

12.04.2013 12:17

Světová finanční pyramida

RE: Lichva, Írán i Bible...

Duanitta 194.?.?.?

Achjo,.....polopatě:
ta pohádka o Faiánovi, který tak dlouho vybíral úrok, až byl úplně zlej, padá v momentu, kdy Fabián se musí jít najíst, a těch pět stříbrných, nebo co to bylo, dá pekaři. Nebo si za to něco koupí jiného, postaví banku, zaplatí lidi, prostě to dá nedluhově do oběhu - pak padají ty laboratorní podmínky, za kterých je pouze ta pohádka funkční a zajímavá. Jinak úrok nevadí, je to původně odměna, že pokud někdo půjčí, a chvíli bude sám hladovět, a až to dostane zpátky, tak se nejen docpe zpětně, ale má za to utrpení i něco navíc, co si může extra dovolit. Služba-odměna, nesyslí-li, je to v pořádku.
Rotschildové jsou hajzlové ne proto, že by vybírali úrok, ale proto, že to přehánějí, jsou bezcitní a nikdy nebudou mít dost, a jdou za ziskem, mocí a svou hrou přes mrtvoly.

Ovšem .. syslit může i nebanka, stejně zhoubně jak to popisuje laboratorní pohádka o Fabiánovi, ale může fungovat i neúrokové vydírání, místo jména Fabián si dosaďte ČEZ, Veolia, v Bulharsku i Česku. Oni stejně tak pod pohrůžkou vytahují z lidí peníze, protože bez jejich dodávek se dnešní život neobejde. Pokud to dělají jako ČEZ v Bulharsku, dokážou vysát z ekonomiky peníze ještě rychleji, než úrok. Na to je jediná pomoc, ne zrušit elektřinu, ale vyhnat, pozavírat, postřílet.

Prosím všechny Zvědavce, zda by se nemohlo odhlasovat, že pohádka o Fabiánovi není přesná, ani směroplatná, a aby se tímto server nediskreditoval... odhlasovat, tj. nemám patent na rozum, ale je m líto, že si z nás kvůli tomu třeba jinde mohou dělat legraci.

288047

18.04.2013 09:54

V Německu troubí do boje proti Euru

RE: Padne-li Zlé EU, dopadne na EUropu Hodná válka

Duanitta 194.?.?.?

Pardon, ale co jste tím vlastně chtěl říci, jsem nepochopila. Příspěvek MoU je alespoň, jako vždy, srozumitelný a jasný, protože používá reálné argumenty, zacílení na výsledek, výsledek bývá většinou kvalita (a související délka) života všech lidí, což je jedině správně. K tomuto výsledku hledá nejpřímější a nejjednodušší cesty, což je taky správně. Jedině takto se lze probrat hromadou konspiračních teorií, které mohou být uměle vytvořené a zavádějící na scestí. Takto jedině člověk může minimalizovat riziko, že se mýlí, a toho by se měl každý bát nejvíce. Takto, alespoň pro mne, vždy vedla cesta co nejblíže k pravdě.
Fakt nevím, co jste tím chtěl říci, snad kde všude máte známe, co jste všechno četl... jó fakt bezva. Ale toho se nikdo nenajíme. Nechci Vás urážet, tak jako urážíte jiné, ale to co jste napsal, je hrozný bordel.

288328

27.05.2013 08:45

Čeští poslanci v Evropském parlamentu zradili Českou republiku

RE: Lidé co si neváží odkazu Sametové Revoluce, jsou u mne suita

Duanitta 194.?.?.?

[velký smích] Je to sranda.. Kouknětě na "Miladiny s dcerou" ostatní příspěvky dle IP. Srdečně zdravím

290294

10.06.2013 10:07

Existuje vůbec recept na řešení nezaměstnanosti?

RE: Jako neekonom tam máte malou početní chybku, pane Stworo ... :-)

Duanitta 194.?.?.?

Stwora tam nemá početní chybku... ani jinou.
Když budete uvažovat hodně zeshora, tak na to přijdete, a půjde to i bez protekcionismu... Nízké mzdy nemají na naši konkurenceschopnost ŽÁDNÝ, natož pozitivní, vliv. Německo, Skandinávie má vždy pětinásobné něbo i větší, a přesto jsou konkurenceschopní minimálně jako my.. dal jste si někdy otázku proč?

Slyšel jste někdy o rozdílu mezi absolutní a komparativní výhodou v zahraničním obchodě? Studujte, není to nic, co není součástí ekonomické teorie, nic, o čem se neví. Nízké mzdy v ČR byly/jsou naší absolutní exportní výhodou, proto k nám šli stavět montovny... Co to po čase udělalo? Hodně se vyváželo, koruna posílila ze 35na25/EUR, až k rovnováze nabídky a poptávky po ní, tj. teoreticky rovnováze exportu a importu, bohužel přesněji spíše mezi přílivem a odlivem CZK. To, že není ještě silnější (20/EUR) a že pořád vyvážíme, je pouze vlivem toho, že se peníze odsud odlévají jinak, pseudoslužbami mateřských firem (pseudodovoz), podíly na zisku, únik kapitálu.
Koruna je dejme tomu na cca 25CZK/EUR, ať se to dobře počítá. Mzdy tvoří dejme tomu pětinu ceny výrobku, tj. 5 CZK. Co se stane, když se mzdy v Čechách zdvojnásobí? To co stálo 25,-, bude stát 30. Zastaví se vývoz..najednou to bude drahé. Nepotrvá to však dlouho, koruna oslabí na 30CZK/EUR. Pak se bude vyvážet zase jako dřív, protože z pohledu zahraničí to stojí pořád 1 EUR. Ty elementy, které udržují dnešní převis exportu nad importem (od kvality našich výrobků po pseudodovoz oslabující korunu) tu budou pořád dál.
Co se týče domácího trhu - když lidem zdvojnásobíte mzdy, tak co to udělá s domácím trhem? Doufám, že nechcete říct, že ho zruinuje? Ne, zmnohonásobí se poptávka - nedvojnásobí, zmnohonásobí, protože na útratu po odečtení základních životních nákladů zbyde mnohonásobně více, než předtím, když se žilo z ruky do huby na rohlíkách. Všechno se tu roztočí, firmám sice možná vzrostou mzdové náklady dvakrát, ale tržby dvacetkrát. Dokázáno, koukněte se v okolních zemích, je to prostě FAKT, nezpochybnitelný. O tom se prostě nebudeme bavit. Naše mzdová střídmost nemá jediný pozitivní vliv na cokoli. Čína je levná nikoli díky tomu, že má nízké mzdy, ale protože umí pracovat s penězi a kursem, a umí správně emitovat peníze.

Shrnu, všechny absolutní (=stejné plošně po celé zemi) exportní výhody jsou dříve či později vyrušeny měnovým kursem, nemají dlouhodobý vliv na konkurenceschopnost. Poté se vyváží pouze to, co má komparativní výhodu, tj. místní tradici, nápad, lepší technologii, třeba pivo, škodovky.
To, že tu nejsou peníze na mzdy, je dáno, tím, že náš pracovitý národ někdo/něco šíleným způsobem vysává.

(A proto taky je u nás tak špatné jídlo - ty škodovky nám posílily korunu tak, že naše potravinářství nestíhá zlevňovat)

291053

10.06.2013 14:01

Existuje vůbec recept na řešení nezaměstnanosti?

RE: Jako neekonom tam máte malou početní chybku, pane Stworo ... :-)

Duanitta 194.?.?.?

Vážený Moudrostraku, hluboký respekt je vzájemný.
jak jste kdysi psal, nerovnost 1% vs. 99% musí být přijata jako hlavní problém k řešení vládami.

291069

10.07.2013 16:17

Další slepá ulička: stát bude hradit zaměstnavatelům 100 % mzdy mladých

RE: pracovní doba

Duanitta 194.?.?.?

A já souhlasím [smích], ono to není tak jednoduché zaříznout už ve čtvrtek jedoucí technologie, zařízení, procesy a vybavení. Nejde jen nabrat více lidí na čtyřdenní týden, musíte jim dát "stroje". Opravdu 5prac:2volna je logické, 4prac:3volna už je skoro polovina prostojů technologie, to už není dobře. Nebudeme ani jako zákazníci ochotni užívat méně služeb v pátek..

Tento problém se odstraní zcela 6 hodinovou pracovní dobou, během dne vyplnit čtyřmi místo třemi směnami prac. dobu.
(a jak to všem cpu, ve výjimečných případech umožní lidem ve finanční dluhové pasti vzít dva úvazky, za super dvojitou výplatu - vím, že by to brali všemi deseti - je to slušná alternativa a přijatelný trest za předchozí lehkomyslnost).

Sama bych brala raději ten 4denní týden a dloouhý víkend, ale když si to vezmu s odstupem, lepší je ta 6 hodinovka. K rekreaci slouží dovolená, zato 6hodinovka zvyšuje kvalitu života, vztahů, péče o děti - vezměte si, co dnes během dne nestíháte a jste z toho unaveni - to 4 denní týden nevyřeší, v pátek nic nezařídíte, když bude všude zavřeno. Na chatě děti k matematice nepřinutíte. Dětem nemůžete prodloužit školní výuku, aby byl pátek volný - mají jen jeden mozek, co se unaví. Tělo dělníka dle průzkumu trpí nejvíce právě ty poslední dvě hodiny.

A finančí pohled [smích] ... i každý pravičák ví, že před sto lety se pracovalo i v sobotu, a to třeba i 12 hodin denně. Pomůže něčemu, když se to vrátí? Asi těžko, že by to byl těžkej průšvih? [smích] Technologický rozvoj nám pomáhá lépe žít. PROTO existujeme jako inteligentní společnost, aby byla za 6 hodinovou dobu stejná výplata jako za 8 - ony se ty peníze najdou, žádný strach. Anebo přinejhorším, když se budou firmy moc bránit, i kdyby to měl stát dotovat místo dávek - může snížit sociální odvody, nakonec ušetří i on. A postupně ty dotace odbourávat.
Mj. kam se ztratilo 20 let technologického výzkumu po revoluci..

293038

12.07.2013 13:59

Korupce v přímém přenosu

RE: Aspoň něco

Duanitta 194.?.?.?

No to jsem ani nevěděla, že žije v paneláku..
ale opravdu nevím, jen vidím fakta, a možná to jsou jen jeho mimikry nebo má paneláky rád. Nevolila jsem ho.

(prům. kompl. rekonstrukce cca 200 tis.)

293169

12.07.2013 14:28

Další slepá ulička: stát bude hradit zaměstnavatelům 100 % mzdy mladých

RE: pracovní doba

Duanitta 194.?.?.?

Ahoj Peter,
těch 6 hodin není ani tak můj nápad..
Žáci myslím přes 5 hodin denně ve škole nejsou, na víc ani nemají koncentraci, nemůžeme jim sebrat den. Ale můžou mít doma mámu o dvě hodiny dřív.
Když už jsme v té krásné teorii, tak by šlo 6 hodinovku zavést ve třech fázích:
6 hodin pro pracující na směny, pak se rok uvidí co to provede,
za druhé ostatní dělnické profese, zase chvilku počkat, a nakonec kancelářský. Bude to občas záhul na personálním, ale to zvládnou. Stát může pár let kompenzovat ztrátu firmám snížením odvodů na soc., odpadnou dávky v nezam.
Ten čtyřdenní tejden podle mě nepůjde udělat vůbec - to se nedá, už na to zapomeňte.

293170

18.07.2013 09:46

Co týden dal

RE: Co za tim vsim vezi?

Duanitta 194.?.?.?

Pane emille, myslím si totéž.
u Fišera podcenili jeho komunistickou minulost, tak ho včas odstřihli ve prospěch Kárla. Pro mě je podstatné, že dosud neměl nahrabáno (jako Zeman), budoucnost se uvidí.
Ten jeho obrat v kampani ve prospěch Zemana je divnej, asi fakt něco v zákulisí nerozdýchal. Hodně si tím uškodil, ale přesto šel do toho, a zpátky cesta už nevede. Neobdivuju ho ale nevadí mi, nic moc zdá se neukradl, tak mi přijde zvláštní vysilovat se jím a označovat ho za největšího satana hned v úvodu článku, jsou větší. Hajzlové jsou hlavně ti, co mu to formou polibku smrti nacpali. Mohli mu to dát bokem do kapsy, ne, oni mu to vložili v hotovosti na transparentní účet.

Mj. zmírnění fotovoltaického tunelu chtěl protlačit ale Němcová to měsíce nedala na pořad sněmovny - prý doložitelné.

293466

19.07.2013 10:59

Kdo zabíjí mužství v Česku

Něco za něco

Duanitta 194.?.?.?

No já vám nevím..je to jedna z cest k cíli, to jo, ale cíl tohle není.
1. Dávno jsem si všimla, že vina na problémech muži/ženy je 50:50. Hulváti si prožili buď sami, nebo klidně jejich otcové, dědové, známí z doslechu, nějakou těžkou srážku s mrchou, ženy nejsme beránci. A protože jen vůl se nepoučí, chce předcházet potížím ještě než vzniknou, preventivní dominancí. A je to sladké, časem neřeší svou osobní neschopnost/lenost, veškeré potíže hodí na bedra podřízené ženy. Ženy to samé, když se hodná setkala s hajzlem, poučila se právem, a předchází budoucím potížím rozdělením teritorií a pozic, protože chce dobře s dětmi žít navzdory silnějšímu partnerovi, tak se stane mrchou. Ta zase zničí nějakého chlapa, a ten se poučí... dokola. Je to souboj lidí hodných vs. zlých, jin a jang, zlo se stane zlem až v porovnání s dobrem, tj. je toho 50:50. Je to souboj "chovám se jak chci aby se chovali ke mně" versus "urvi co můžeš". TOHLE je nepřítel, nikoli jak píše autor, nějaká ztráta mužství.
2. Uznávám, že jednou z cest k nápravě problému viz bod 1. je to co píše autor, tj. muž má prestiž, ale za to nabídne ženě dobré podmínky k existenci, spolehlivost, a stálost. Něco za něco. žena ráda přijme. Asi to takhle ti chlapi, i ti jednodušší, lépe pochopí - uznávám, a dávám autorovi bod. Správně pochopil, že začít musí chlapi u sebe. Se sebevědomím se lépe pracuje, a práce dává sebevědomí. My to pak rády přijmeme, a budeme paradoxně také sebevědomější.
3. Ale cíl je ten bod jedna. Prostě napravit lidstvo [smích] snížit ty extrémy. Nestačí jen dávat do párů lidi na stejné úrovni a doufat, že dva "urvi co můžeš" se srovnají. Asi trochu jo, ale je to cikánov. Hajzly/mrchy, co ubližují, by chtělo nadlouho zavírat, protože oni toho ani moc neodpracují. Dělaj to oni, otravujou společnost svými duševními chorobami.

293511

29.08.2013 11:29

Budeme nuceni ukončit činnost

Zdravím

Duanitta 194.?.?.?

Pokračuji 500/půl roku ... ale ruku na srdce, je tu málo článků. A hodně jich je opakujících se, furt dokola. Nemít přístup jinde, nevěděla bych nic moc o současnosti. Podporuji tedy nutně i jinde, leze to do peněz.

295169

20.09.2013 09:42

Více než 25 milionů Evropanů bude do roku 2025 ohroženo chudobou

RE: To je jen symptom

Duanitta 194.?.?.?

[smích] učešeme pojmy. Zkuste se zamyslet, jestli stát nebují, protože je právě "zprivatizovanej". Kdyby tam byl ordnung, tak nebují. Každej gauner se tam nacpe, a předělá si ho ke vlastní potřebě. V podstatě to myslíme logicky stejně, ale lišíme v pojmosloví - Vy chcete "menší" stát, já "silnější" stát. Silnější stát je totiž menší - protože nebují. Rozumíš? To bujení dělají ti největší pravičáci, co mají v hubě svobodu, malý stát, ale přitom mají obě ruce ve státní kase a vrtají tam cestičky k penězům! Fakt si udělejte pořádek v pojmech, protože takhle budete bojovat proti něčemu tím, že to budete zhoršovat, budete spolupracovat s těmi, se kterými nechcete, a odkopávat ty, kteří by to zvládli na jedničku.

296500

20.09.2013 15:39

Více než 25 milionů Evropanů bude do roku 2025 ohroženo chudobou

RE: To je jen symptom

Duanitta 194.?.?.?

A s tou chudobou to souvisí jak?

Škoda, že to sem motáte, tahle diskuze má být o hledání a odstranění viníka, který opravdu chudobu způsobuje, tj. nenažranost elit. A je fuk, jestli jde o nenažranost byrokratů státního rozpočtu, o úroky bank, ČEZ, Rotschildy, všichni jsou vinni tou měrou, jak moc jsou nenažraní. Přemýšlíte příliš jednoduše, ten vás zmiňovaný "kořen zla" je spíš takový koříneček, možná tak půl promile problému chudoby. Teď jsou elity nejvíc nenažrané, tak chudoba roste. Před padesáti lety byly míň nenažrané, tak se žilo líp. Tam je přímá kauzální souvislost, naprostá a neoddiskutovatelná, matematicky, ekonomicky i fyzikálně dokazatelná. Vy ještě doufáte v řešení, já jsem smutnější, protože vím, že lidskou nenažranost odstranit NEJDE. Příteli, pokud byste měl nápad, jak bojovat proti lidské nenažranosti, byla bych vám nesmírně vděčná za publikování zde [smích]

296520

14.10.2013 10:38

Právo nevolit

Tak nějak..

Duanitta 194.?.?.?

Jděte k volbám.. Nejsou všespásné, na odstavení zlodějů má sloužit především kriminál a soudy, ale stejně nic moc lepšího než volby asi není, k tomu na doplnění semtam referendum.
Co se stane, když tam nikdo nepřijde? Budou se všichni radit, cca rok je můj tip, a stejně se pak těch lidí někdo musí zeptat, co teda vlastně chtějí. Co odpoví? Že chtějí nějaký zákon, nebo systém, nebo "změnu". Kdo to napíše, jak se to zformuluje, když 5 milionu lidí má 10 milionů názorů, a sami neví? V ten moment se toho zase chytí nějaký čerstvě převlečený chytrák. Jsme tam, kde jsme byli, jeden na to nestačí, chce to tým, a tým je partaj bohužel. Takhle se to vyvinulo., jsou země (Skandinávie)kde to funguje, protože si dávají bacha koho volí. Myslím, že to je možné odhadnout člověka, kdyby média nelhala a kontrolovala se u nich objektivita, což lze. Taky by se mělo víc prezentovat čísel, vývoj v grafech - nezaměstnanost, výkon ekonomiky, dluhy, nikoli trapné zprávy o vývoji burzovních letadlových her, které na laika působí jako zprávy o ekonomice. Pak se rozhodovat podle zkušenosti z minulosti, nevím jak je možné, že u nás lidi volí pravici, i když vždycky co se týče ekonomických výsledků "měla smůlu". Jednou na to, jindy na toto či ono. To je jako vdát dceru za někoho, kdo o sobě prohlašuje "já jsem smolař".

297816

23.10.2013 08:55

Odmítněme nadvládu parlamentních prostitutek

RE: Pravicujme, toonnelujme

Duanitta 194.?.?.?

Uf... máte bod.

K článku - nepsal to nějaký ODSák tč. času dle průzkumu 7% pro ODS bez naděje na mandát, ledaže by se tam vecpal coby "odborník"? Myslím, že ODS dnes je živoucí důkaz toho, že volby trochu něco změnit mohou, když pošlou celou tu jejich ORGANIZACI na smeťák, těší mne jejich boj o zbylá místečka, poslední výplaty tajemníků. Nedoufám, že se jejich místa nechopí jiná podobná organizace - ale i takto to stačí, když narazili na to, že nic netrvá věčně, a je nutné přemýšlet o lidech. Ten posun tam je. A k tomu - viz výše - každodenní nátlak, sdružovat se, vytvářet odbory, tlačit na referenda.. sebevědomíííí lidem, a zrušit českou pravicovou masochistickou lež, že když se lidem daří špatně, je to vlastně dobře. Ona je ta naše pravice v tomto podobná té církvi svaté.

298439

25.10.2013 08:28

Kdo likviduje Ratha?

RE: Ptate se nadpisem

Duanitta 194.?.?.?

Vyjde-li ven vůbec živý, pane!

298560

01.11.2013 09:54

USA vedou války častěji, než jen jednu za rok

RE: Reklama viry, vira v boha,Bible,representace viry i v statnim systemu,ale ,vysledek-zadny.

Duanitta 194.?.?.?

Otevřeně deklamovaná hrdá víra američanů v Boha souvisí právě s tou dobrodružnou až zločineckou podstatou jejich společnosti... aby mohli někteří přežít a mít děti, musí se v obraně důsledně distancovat od těch na šikmé ploše. Hluboká propast mezi poctivci a zločinci je podtrhnuta vírou v Boha, která má zejména paranoidně motivovat k tomu nepřeběhnout na druhou stranu. Odpadlíků - renegátů je hodně, na druhou stranu poctivé rodiny mají hodně dětí. A tak byla dlouho rovnováha. Jak to bude s tou rovnováhou dál poté, co existují dávky a hodně dětí mají i nepoctivci, se neví (to není nic proti dávkám v nouzi, tohle je dlouhodobý pohled). Žít bych tam nemohla.

299006

01.11.2013 10:32

Kdo likviduje Ratha?

RE: bil se za 250 miliard

Duanitta 194.?.?.?

jj, lapli ho v pondělí, poté co v neděli v OVM finišoval do útoku na Izip.

299010

03.12.2013 15:39

Domovy seniorů

RE: výchova....

Duanitta 194.?.?.?

Tak tohle mne chytilo za srdce. Mám podobný problém, matku, která mne citově vydírá, musela jsem na to být upozorněna okolím až v dospělosti, ať si dám majzla, a jestli to vůbec vím. Dělá mi dnes problém s ní vydržet více jak hodinu, tak to omezuji, jak se dá... horší se to. Řešit se to nedá. Mám skvělý vztah s tchyní, a umím si představit, že se o ní jednou ráda postarám. S mámou si tím nejsem vůbec jistá. Už tuší, že je něco špatně, snaží se, ale já prostě nemůžu. Tedy ... k článku dodám, že někdy může být problém nejen na přijímači, ale i na vysílači, nashromážděná zranění se těžko překonávají. S pejskem to srovnávat nelze, pejsek je k pánovi vždy láskyplný upřímný a neubližuje, rodiče ano. Vy, kteří máte skvělé rodiče prosím nesuďte, nevíte o co se jedná.

300233

03.12.2013 16:07

Domovy seniorů

RE: výchova....

Duanitta 194.?.?.?

Ještě na dokreslení situace, zničila i mého skvělého tátu, má v sobě moc zničit i mne, pokud spolu budeme trávit více času. Tedy, alespoň pro mne, zaplatím veškerou péči, i ty okna jí umeju, oslavy absolvuji. K cizím lidem se chová jinak, až bych tak řekla "vlezdoněkam.." zvláště k mužům, takže tam problémy tolik vznikat nebudou, věřím, že oběma nám bude líp zvlášť.

300234

08.12.2015 13:02

Devátý týden ruského zásahu v Sýrii: Říše vrací úder

RE: rusku nejde o mier

Miras 194.?.?.?

Lidi by si museli utrhnout od huby aby se někde něco změnilo a to nechteji , takže korporace plní přání lidu. To je stejné jako s tříděním ví se to, ale dlabe se na to. ikdyž to může každej ovlivnit přímo u sebe

342899

Káva pro Zvědavce

27

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc duben přispělo 46 čtenářů částkou 9 438 korun, což je 27 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Poslanec Volný byl udán čerpadlářkou pro špatně nasazený náhubek a následně zpacifikován covidovým gestapem13.04.21 23:34 Česká republika 1

Neuvěřitelné: Američané se pokusili přivlastnit si čin Jurije Gagarina12.04.21 23:19 USA 4

Dobrý den majore Gagarine - 12.04.196112.04.21 11:02 Rusko 3

Babiš vybírá nového ministra zdravotnictví!12.04.21 11:00 Česká republika 0

Otázky, které byste měli položit sobě i autoritám, než se necháte očkovat11.04.21 21:56 Neurčeno 2

Rodičům dětí, které jsou obětí šíleného korona kvapíku11.04.21 20:02 Česká republika 0

Několik videí11.04.21 11:11 Neurčeno 1

Ne, to není Švédsko - migranti řádí v Berlíně11.04.21 11:05 Německo 0

Mengele Arenberger v akci11.04.21 09:18 Česká republika 3

Zajímavá úvaha o nelogickém postupu v případě COVID10.04.21 15:15 Česká republika 7

Pokrová radnice v Budapešti vztyčila duhovou sochu Svobody v BLM pokleku. Vydržela 24 hodin09.04.21 12:27 Maďarsko 1

Colorado: Vakcinační síť Covid vakcín Johnson & Johnson byla uzavřena kvůli nežádoucím účinkům09.04.21 08:00 USA 0

Odsouzení muslimové znovu před soudem09.04.21 04:30 Turecko 0

Guvernér Floridy: Nebudeme zavádět vakcinační pasy. Rozdělovat občany na základě vakcinace je chyba09.04.21 03:38 USA 0

Evropský soud pro lidská práva:Povinná vakcinace dětí je v demokratické společnosti nezbytná09.04.21 03:16 Evropská unie 3

„Více než 4 tisíce vojenských cvičení“: Ministerstvo obrany zahájilo kontrolní prověrku ozbrojených sil08.04.21 23:42 Rusko 1

Michigan: Úředníci vyšetřují 242 plně vakcinovaných lidí, kteří onemocněli Covidem-19 - tři zemřeli08.04.21 15:10 USA 5

Zavádění vakcinačního pasu porušuje Norimberský kodex - je formou nátlaku08.04.21 13:19 Evropská unie 2

Babiž si přivedl dalšího globalistu - z bláta do louže08.04.21 11:49 Česká republika 4

WHO nesouhlasí se zavedením vakcinačních pasů - zatím08.04.21 10:43 Evropská unie 2

Měnové kurzy

USD
21,72 Kč
Euro
25,93 Kč
Libra
29,84 Kč
Kanadský dolar
17,31 Kč
Australský dolar
16,56 Kč
Švýcarský frank
23,57 Kč
100 japonských jenů
19,89 Kč
Čínský juan
3,32 Kč
Polský zloty
5,68 Kč
100 maď. forintů
7,21 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
28,50 Kč
1 unce (31,1g) zlata
37 862,44 Kč
1 unce stříbra
550,62 Kč
Bitcoin
1 377 883,02 Kč

Poslední aktualizace: 13.4.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?