Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 17 příspěveků, 1 jméno: <nic>.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

07.04.2010 10:45

Agresivní hrozby Izraele vůči Íránu

vydán rozkaz k úroku

91.?.?.?

Skvely preklep, v souvislosti s Izrahelem.

216555

08.04.2010 10:10

Úroda GM kukuřice firmy Monsanto v Jižní Africe selhala

Z venčí nelze poznat, zda má plodina zrno

91.?.?.?

Možná dali omylem do oběhu osivo, které bylo připraveno na pozdější použití v jiné situaci a jinde.

216605

21.04.2010 09:54

Drogování kojenců a batolat psychiatrickými léky

Opravdu je dostávají?

91.?.?.?

Neznám americký systém pojištění a plateb za lékařskou péči, ale není možné, že by se na ty děti účtovaly léky pro někoho jiného?

217572

23.04.2010 10:28

Syn člověka

RE: O ničem...

91.?.?.?

Čtu rád Vaše články. I když jsou čím dál tím pochmurnější (nebo se mi to zdá?).

217766

28.04.2010 10:20

Finanční systém a jak je to s tím kapitalismem II.

peníze se kazí i ve verzi pana Malcika

91.?.?.?

Pan Malcik říká:
"Případně by vznikaly nebankovní instituce, jejichž jediná úloha by byla provozovat tyto trezory a neangažovat se v žádných úvěrech."

To tedy, dle mého názoru, znamená, že vlastník peněz/zlata za úschovu platí, a nedostává žádný úrok, když je zlato jen uloženo a "nepracuje". Poplatek za úschovu lze potom srovnat s kolkem na kazící se peníze. Jistě, nikdo vlastníka nenutí svůj majetek ukládat do cizího trezoru, takže kažení peněz je nepovinné. Což je hezká teorie, ale v praxi se poplatky za úschovu týkají většiny lidí, s výjimkou tak chudých že nemají úspory a tak bohatých, že mají vlastní spolehlivý trezor.

218190

30.04.2010 14:03

Inspirační foto

Tak naposled,

91.?.?.?

který z vás pozval na podpis smlouvy Marťany?

218433

26.05.2010 10:50

Volby zla

RE: Nevhodim nic

91.?.?.?

Vhoďte aspoň neplatný hlas. Třeba prázdnou obálku. Osobně se mi líbí přístu paní Jarmily o pár příspěvků níž, taky uvažuju o vlatním papírku s textem "Požaduji přímou demokracii". Totiž prázdná obálka se dá interpretovat jako zapomětlivost, senilita, hloupost... V horším případě tam někdo z volební komise dodá hlas svého srdce. Ten papírek sice neznamená nic, ale ve větším množství by to problém byl. Sice malá, ale přesto nějaká protisystémová aktivita ovčanstva.

220173

09.06.2010 13:11

Defenestrace po česku: Slavata králem, Martinic k blahořečení?

poraženecký pesimismus

91.?.?.?

Třebaže se na to dívám podobně, v tónu článku mi vadí to poraženectví. Totiž, kdybych dal autorovi za pravdu, uznal bych také, že demokracie není možná. Jenomže ono to leckde funguje, ne dokonale, ale lépe než v Česku. Proč? No, nevím.

Ale mám podezření na něco jako zradu elit. Resp. politické programy někdo tvoří, a předkládá je národu či lidu. Politické strany jakožto instituce tohoto procesu jsou u nás zkorumpované, a nikdo jiný to nedělá, resp. dělá, ale jen jako profesionální lobista. Potřebovali bysme politicky aktivní vzdělané lidi nezávislé na státu (tedy např. i na AVČR) i na sponzorech i mimo politické strany. Platí to pro levici i pro pravici, ve sra...ch je u nás obojí.

Možná mají marxisté pravdu, politická nadstavba neexistuje bez ekonomické základny - nečekejme nezávislou zásadovou českou politiku bez vrstvy nezávislých českých podnikatelů, kteří ji budou potřebovat. Případně definici oprávněných zájmů bez ustanovení společenských skupin, které by měly ty zájmy za své. Což se dnes týká především levice, "lid" stále ještě nepochopil, že je lidem, nikoli elitou. Neztrácejme naději, TOP09 mu to nejspíš jasně vysvětlí.

221581

04.02.2011 11:06

Zvědavec a značka „politicky nekorektní“ podruhé

Při pohledu na původní logo

91.?.?.?

mě napadá motiv "dítě u rozvalin", nejlépe rozvalin zjevně na první pohled historických. Symbol staré, zaniklé a dnes už nepochopitelné civilizace, ve skutečnosti stejně nepochopitelné jako té naší vlastní, zaniklé možná vlastní hloupostí. Vedle toho dítě jako symbol začínajícího života a úkolu pochopit, a současně vědomí velikosti a nesplnitelnosti úkolu a podezření, že stará historie pádu se bude znovu opakovat. Historie jako učitelka života a člověk jako žák, který má snad šanci být žákem dobrým, i když to tak nejspíš zase nebude. Možná se symbolem hada požírající ocas, tedy jestli není tenhle symbol závadný nebo příliš politicky korektní [velký smích] .

237604

08.09.2011 12:35

Za koho kope Ondřej Neff?

Kdo platí psa?

91.?.?.?

Není náhodou Neff živ z různých grantů "nevládních" organizací achipelagu Soroš?

252738

02.10.2012 08:57

Ještě jednou můj názor na Klause

Klaus je zvláštní, ale nepovažuju ho za státníka

91.?.?.?

Máte pravdu v tom, že Klaus ostatní české "politiky" převyšuje, zhruba ve stylu jednooký mezi slepými králem. V poslední volbě (Klaus-Bobošíková-Švejnar) jsem mu chca nechca musel fandit. Jeho postoj např. ke Kosovu oceňuju, gesto přijetí a myslím i vyznamenání srbského velvyslance též, a našlo by se víc věcí.

Z druhé strany je tady taková "maličkost", jako privatizace. Je tady působení jím založené a vedené ODS na začátku 90.let. Koneckonců i jeho profesura, udělená za vysoce nestandardních okolností, jakoby předznamenávala Plzeň. Je tady jeho trvalá neúcta k Ústavě. Legendární krádež chilského pera je bagatelní, ale prezident by se takto chovat opravdu neměl. A všechny boje Klaus nakonec vzdal, a udělal "nerad", co se po něm chtělo.

Také myslím, že Klaus měl jinou taktiku jako ministerský předseda a jako prezident. Až teprve z prezidentského postu, kde neměl reálnou politickou zodpovědnost, si dovolil být rebelem. Jako ministerský předseda, který se musel účastnit zahraničních vyjednávání zoči v oči a nejen slavnostních podpisů, si rebelie nedovoloval.

276053

26.11.2012 11:39

Používáte cloud?

a tady se mi to přestalo líbit

91.?.?.?

"Pak si stáhnete odpovídající aplikaci, která vám zajistí, že váš prostor bude otevřen v každém okamžiku." Který prostor bude pak otevřený pro koho? Drobným písmem tam asi bude, že prostor vašeho počítače pro dropbox, jeho partnery a law enforcement, předpokládám.

Pak bych opravdu doporučil starší slabší počítač pouze pro připojení k dropboxu s touto skvělou aplikací, a reálnou práci včetně šifrování dělat na jiném počítači. Na dropbox-stroj dávat jen věci už zašifrované a pochopitelně nic citlivého. Samozřejmě že podobná aplikace může být i součástí operačních systémů linux nevyjímaje...

279588

20.06.2013 09:44

Vyspělé ruské zbraně pro Sýrii

Nejspíš je to kec

91.?.?.?

Jednak Putin takhle obyčejně nemluvívá, druhak Rusko sice podporuje Sýrii, ale zase ne tak moc. A ten raketomet je na tankovém podvozku, dodat jich 400 bude nemalá flotila [velký smích]

291800

04.07.2013 11:48

Svět je pro Snowdena malý

Ruská reakce je myslím pochopitelná

91.?.?.?

Jednak je Snowden možná agent a možná to Rusko ví a z toho důvodu ho nechce, a druhak by se tím pravděpodobně dostalo do nevýhodné situace. Putin sám říkal, že užitek by z toho žádný nebyl. Rusko je takový lidskoprávní strašák, a nemá vliv na mezinárodní média. Kladné body za přijetí Snowdena získá leda v alternativní subkultuře, zato tím vytvoří precedent a při každém obvinění z porušování lidských práv bude mít Snowdena na talíři jako příklad dvojího metru. A nakonec, Rusko se nikdy za ochránce práv neprohlašovalo a Snowden není jeho problém. Je to problém Západu a Rusko může jen těžit z toho, že to nechá hnít co nejdéle. Nakonec se Snowden možná unaví, Putinovu podmínku přijme a bude moct dožít v Rusku.

292700

08.10.2013 14:51

Prezident Zeman vyhandloval osobní výhody za bezpečnost naší země

Otázka je, oč se Zemanovi opravdu jedná

91.?.?.?

Je to sice vrchol cynismu, ale jak Palestinci, tak Židé nám můžou být úplně u prdele. My bysme tady potřebovali zavést nějaký rozumný a vlastní pořádek. No a jestli ho Zeman zavede, i za cenu toho, že někde vyleští nějakou kliku aby k tomu získal potřebnou moc, kde je problém? Jde jen o to, jestli tu moc správně použije.

297515

18.02.2014 14:16

Rusko pod útokem

Je nepravděpodobné že Rusko nevědělo o přípravách předem

91.?.?.?

Samozřejmě, že ukrajinské nepokoje jsou vyprovokované Západem. Ale mám dojem, že i Rusko si přiložilo svoje.
1) Janukovyč dlouho jednal jako by chtěl smlouvu o přidružení podepsat, a až na úplně poslední chvíli couvnul. Proč? Já myslím, že cílem bylo vyvolat nepokoje. Totiž, Ukrajinci pravděpodobně chtějí do EU (naivové, ale my byli taky takoví). Kdyby Janukovyč nejednal, nebo normálně odmítnul, Ukrajinci prostě zvolí někoho jiného a ten to udělá. Ale když to udělal takhle spektakulárně, vyvolal nepokoje, a aktivizoval nacionalistickou, fašistickou spodinu, plus její podporu Západem.
2) Janukovič či ukrajinská vláda neudělala nic pro potlačení nepokojů. Možná jen ze zbabělosti, nebo že Putin brání kvůli olympiádě, ale já si myslím, že oni opravdu chtějí eskalovat násilí na míru, kdy vypukne nějaká občanská válka nebo aspoň povstání, které východní část Ukrajiny přivede do Ruska nebo alespoň ruské sféry vlivu, a západní část vedenou nacionalisty ponechá Západu.
To by velmi pravděpodobně vytvořilo i problémy v zásobování Evropy zemním plynem, tlak jižního křídla Evropy na vybudování plynovodu South stream za ruských podmínek i za ceny přímého konfliktu jižních států s Bruselem (včetně možnosti odchodu dotčených států z EU pokud bude Brusel trvat na "pravidlech" ).

304941

02.06.2014 15:17

Vláda nesplnila naše požadavky, Majdan nerozpustíme!

Tak teď se mi ten Majdan začíná líbit

91.?.?.?

Konečně něco antisystémového. A příležitost pro západní arbitry morálky udělat další kotrmelec. Nebude dlouho trvat a bude v tom guláš jako za časů Gorbyho a perestrojky - české presstitutky budou potřebovat pokyn z Fašingtonu co mají psát, protože se v tom sami nevyznají, koho je košér rozehnat a koho ne, koho oslavovat a koho hanět.

310990

Káva pro Zvědavce

50

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 111 čtenářů částkou 17 636 korun, což je 50 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Poučme se, co způsobil totální lockdown v Izraeli26.10.20 00:42 Izrael 3

Jak u Prymulových hrabou a hrabou (pod sebe)24.10.20 18:21 Česká republika 5

Poskytovatelé hudby prý řeší nadřazenost bělochů. Písně čeká přísná kontrola24.10.20 10:04 Neurčeno 6

Soud dnes rozdal podmíněné tresty oběma autorům nápisu v Letech23.10.20 21:43 Česká republika 0

Vipná analýza Prymulova kiksu23.10.20 18:35 Česká republika 7

Prymulův konec? Neradujme se předčasně23.10.20 13:06 Česká republika 2

Sám Prymula náhubek neměl a chodí do restaurace i přes to, že je zavřel23.10.20 08:35 Česká republika 11

Na Slovensku testují "když budeš hodný, můžeš ven" - hlavní cíl hysterie kolem koronaviru22.10.20 21:22 Slovensko 2

Udavač volal linku 158 na chlapa bez náhubku22.10.20 21:14 Česká republika 4

AGENDA 2030 – TVŮRCI NYNÍ ZHODNOTILI SVÉ ZRŮDNÉ PLÁNY22.10.20 13:37 Neurčeno 0

Plánovaná demonstrace 28. října v Praze22.10.20 08:53 Česká republika 0

Bělorusko versus Česko21.10.20 20:43 Neurčeno 13

Česko žádá o pomoc21.10.20 13:25 Česká republika 9

Za polibek bez náhubků 400 euro20.10.20 17:33 Itálie 5

Soud v Německu rozhodl, že omezit zavírací dobu restaurací není opodstatněné19.10.20 21:32 Německo 4

Co je s panem prezidentem?17.10.20 09:47 Česká republika 7

Je třeba říci dost, burcuje Klaus. Nejsme ve válce, nestrašte mrazáky s mrtvolami14.10.20 11:11 Česká republika 3

Erouška je pochybná aplikace s placebo negativním efektem14.10.20 10:15 Česká republika 5

Ve stavu nebezpečí si schválí cokoli bez demokratické kontroly13.10.20 19:31 Česká republika 0

Maďarská poslankyně skartovala knihu dětškých pohádek plnou gayů a leseb, aktivisté ječí13.10.20 18:08 Maďarsko 3

Měnové kurzy

USD
23,07 Kč
Euro
27,27 Kč
Libra
30,06 Kč
Kanadský dolar
17,50 Kč
Australský dolar
16,45 Kč
Švýcarský frank
25,44 Kč
100 japonských jenů
22,02 Kč
Čínský juan
3,44 Kč
Polský zloty
5,95 Kč
100 maď. forintů
7,49 Kč
Ukrajinská hřivna
0,81 Kč
100 rublů
30,19 Kč
1 unce (31,1g) zlata
44 010,61 Kč
1 unce stříbra
564,86 Kč
Bitcoin
303 003,88 Kč

Poslední aktualizace: 27.10.2020 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?