Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 37 příspěveků, 2 různá jména: <nic>, Vodník.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

19.10.2011 19:14

Usnesení krajského soudu, v pořadí třetí

RE: Hm

Vodník 83.?.?.?

>je nutné žalovat Michala Frankla z Židovského muzea, který připouští počet obětí mezi 5-6 miliony

Je vidět, že pan Frankl studuje lépe než Vy: kodifikované posvátné číslo je 4,9 - 5,4. Stanovil ho officiálná historik holokaustu Raul Hilberg, který mimochodem správně stanovil počet osvětimských obětí na cca 1+ million v době, kdy se v Auschwitzu stále psalo o čtyřech. Popíračem se tedy stáváte v okamžiku, kdy uvádíte (nebo necháte přeložit a zveřejníte článek, který uvádí) počet obětí 4,8 millionu a méně; v ten okamžik dostává inkvisice nad Vámi volnou ruku a následky svého rouhání si přičtěte sám! [cool]

255550

19.10.2011 19:16

Usnesení krajského soudu, v pořadí třetí

RE: Legrační překlep (asi?) mají na straně 3:

Vodník 83.?.?.?

>Na celé věci je akorát mrzuté, že tu klíčovou větu
>přeložil Erik Sedláček blbě.

Kterou větu?

255551

20.10.2011 14:07

Usnesení krajského soudu, v pořadí třetí

RE: Hm

Vodník 83.?.?.?

Šlo mi o to, že Hilberg patří mezi sionisty akceptované (třebas smutné) officiální prameny, proto za údaj až do 4,9 millionu nemůže nikdo být souzen, ani pan Frankl (nota bene uvádí-li číslo ještě vyšší než Hilberg). Čtyři milliony páně Cassidyovy spadají podle debilních českých zákonů už mimo tuto range, jsou tedy trestným činem, i jejich šíření, napomáhání šíření, naznačování, napomáhání naznačování i napomáhání naznačování šíření. Pan Stwora je ztracen.

Neznám Hilbergovy osobní údaje a příhody, za ta čísla v Osvětimi má u mě plus bod; to neznamená, že by si jinde nemohl vymýšlet...

255619

20.10.2011 19:23

Usnesení krajského soudu, v pořadí třetí

RE: Hm

Vodník 83.?.?.?

Červený kříž není posvátnou authoritou. Tou je Hilberg a z toho musíte vycházet, i když jiné akceptované authority (Pressac) uvádějí čísla nižší. Snad je Vám stejně jako mně jasné, že se zde nejedná o nějakou pravdu, ale o doktrínu, jejíž popření je rouháním. A součástí této doktríny je počet 4,9 - 5,4 millionů. Pod touto hranicí se rouháte.

Mnoho závěrů z Norimberku zpochybnitelných je (být advokátem páně Stworovým, tak tuto formulaci okamžitě napadnu), nezpochybnitelné jsou články holokaustové doktríny. A takovým článkem je i Hilbergova cifra. Opakuji: o nějakou pravdu tu nejde od samého začátku, ta je trestním zákonem předepsaná (=doktrína holokaustu). Té máte věřit bez důkazů, jinak pácháte trestný čin!

255647

20.10.2011 23:42

Usnesení krajského soudu, v pořadí třetí

RE: Hm

Vodník 83.?.?.?

Myslím, že nemáte pravdu: pokud prohlásíte, že obětí holokaustu bylo 4,9 -5,4 millionu, žádný soud Vás neodsoudí.

>Není pravda, toto usnesení soudu řeklo, že Norimberský proces a jeho závěry jsou nezpochybnitelné, to neříkám já, to říká tento směšný soud na straně 4, který tim padá do vlastní jámy a já na to pouze poukazuji.

Vždyť to přece nepopírám. Soud tímto zdůvodněním šlápl do hovna a já být p. Matznerem bych na tom postavil značnou část své oibhajoby.

255669

31.10.2011 18:50

Záhadná ruská duše

RE: x

Vodník 83.?.?.?

>Udělali
>nám např. to, že nám obsadili republiku. Což znamená, milé
>děti, že do svobodného, prosperujícího státu, v noci vtrli
>burani z CCCP, pozabíjeli pár lidí, rozstříleli pár
>baráků, obehnali republiku ostnatým drátem a začala doba
>temna.
Pro Vás "burani z CCCP = Rusové"? Hm, to je stejná blbost jako "antisionisté = antisemité".

256304

17.11.2011 01:19

Válečná mračna nad Íránem

RE: Není to jen strašení ??

Vodník 83.?.?.?

To je možné. To je psychologická příprava zbytku světa. Kdyby tam chtěli vlítnout, bude naopak nějaký čas ticho po pěšině.

Já myslím, že všechno záleží na Rusku a v menší míře na Číně. Pokud Rusové řeknou své "nět", Israel do toho nepůjde. To jediné je může zadržet. Pokud jim tajně dají vědět, že jim dávají zelenou, tak to spustí.

257151

10.01.2012 13:12

Píšou mi psaní justiční páni

RE: x

Vodník 83.?.?.?

To je sice od Vás hezké, ale není to chytré takhle zveřejňovat. Pan Stwora teď možná dostane novou pokutu za nějaký nový trestný čin - a on už se nějaký najde, na to vemte jed!

260649

28.02.2012 20:12

Tajemství zmrtvýchvstání češtiny

Opustíš-li mne, nezahynu! Opustíš-li mne, zahyneš!

Vodník 83.?.?.?

Já jsem v případě českého národa skeptický a - čeština, nečeština - nevidím jeho budoucnost růžově. Domnívám se, že "zahyne" (rozuměj: bude vymazán ze stránek času, jak to říkal ten Ahmadínežádův citát Chomejního o israelském státu [mrknutí jedním okem] ), ať už ho pár lidí opustí nebo ne. Mimochodem: zemi jsem opustil a nezahynul, aniž bych se stal součástí massového západního konsumu (spíš může někdo spekulovat, zda bych nepropadl materialismu a opojení konsumem, kdybych byl býval zůstal)

264157

01.03.2012 13:00

Ochotně a dobrovolně se vzdáváme svého soukromí

Těm sousedům trochu křivdíte, Vladimíre

Vodník 83.?.?.?

Je pravda, že úroveň, na jaké vedou "diskussi", je zcela příšerná. Nereagují na Vaše věcné argumenty, nenamáhají se přečíst si ty odkazy a melou si svoje; soudruh Sraširybka navíc nezapře, že vyrostl a byl vychován probonzovanou kádrující socialistickou společností.

Na druhou stranu výsledky těch statistik nejsou samy o sobě průkazné. Bylo by potřeba ty studie důkladně analysovat, ono by lecos vyplavalo napovrch. Ono záleží na tom, jak se takový výzkum vede. Víte kolik existuje výzkumů a studií, "dokazujících", že výše trestů nemá vliv na míru kriminality? A přesto i nepříliš bystrému jedinci musí být jasné, že kdyby se třeba tady v Holandsku za krádež kol sekaly ruce, bylo by tu sice rychle dost bezrukých, ale krádeží by drasticky ubylo. (Samozřejmě to není jediný faktor, viz třeba o čem píše Pehe). Selský mozek ví spoustu věcí navzdory vědeckým analysám a nebo dávno před nimi.

Ostatně pokud by ty statistiky skutečně měly pravdu, znamená to, že kameře se vyhne kromě zločince i občan, který si přeje uchovat své soukromí. Takže se nic nezmění, krást se bude dál, Vy budete mít své soukromí rovněž, jen se vyhodí peníze a občan Straširybka bude mít pocit bezpečí.

264358

11.03.2012 13:01

Hříchy Tomáše Halíka a boj o češství

Bohužel!

Vodník 83.?.?.?

Odpověď na otázku, kterou si Toman klade v předposledním odstavci, je jednoznačně "ano". Celé to národní obrození byl de facto omyl a jen díky souhře historických okolností tato podivná umanutost několika freaků z konce 18. stol. vyústila ve vznik státu Čechů - a Slováků (bez nichž a bez umělé fikce "národa československého" by to nikdy nešlo). Obrození nemělo žádnou nosnou myšlenku kromě jazyka; v 19. stol. se k tomu přidaly mythy (mj. i falešné, viz Rukopisy).

Jestli něco Češi za posledních 22 let dokázali, tak to bylo to, že Němci a Židé v tom 19. stol. měli pravdu: Češi nejsou schopni si sami vládnout.

265050

11.03.2012 13:31

Hříchy Tomáše Halíka a boj o češství

RE: Nechce se mi to číst celé je to moc dlouhé

Vodník 83.?.?.?

To je škoda, protože to rozhodně není blbé!

Jinak Pissaro se od Moneta vskutku nijak neliší a nic specificky židovského na něm rozhodně není. Ale Chagall, Modigliani, ale i Pascin nebo Soutin, představitelé pařížského moderního umění (pod tímto vágním termínem se někdy shrnují), už podle mě určité specifické rysy vykazují. Debata na tohle thema přesahuje možnosti internetové diskusse, ale nepřijde mi přesné opakovat tu Hitlerovu thesi, že Židé sami nikdy nic nevytvořili a pouze parasitují na tvůrčím duchu (árijském, ale i jiném) jiných národů a ras. Stoprocentně to neplatí v literatuře, ale i v těch ostatních oborech byli víc než "jen" vynikající (mnohdy vůbec nejlepší) interpreti.

265051

11.03.2012 23:10

Hříchy Tomáše Halíka a boj o češství

RE: I s těmi rukopisy ...

Vodník 83.?.?.?

Dík za zajímavý odkaz. Ano, vím, že o Rukopisy jsou stále vedeny spory, ale nejsem sám jazykový vědec, abych se k tomu mohl vyjádřit sám za sebe. Proto přejímam obecně platný discourse, ve kterém jsou považovány za padělky, s tím, že je zde x% pochybností.

Zbytek svého názoru stavím na tom, co je mi o věci známo. A myslím, že slovanským dialektem hovořící obyvatelé severní části Rakouska, hlásící se k Čechům a Českému království jako ke svým předkům, o vlastní státnost usilovat neměli. To už je spíš pochopitelné u těch obyvatel Horních Uher - ti si ten svůj dialekt uchovali po 1000 let maďarské nadvlády.

265076

24.03.2012 13:11

Cesta k transformaci společnosti

RE: A kdo nebo co donutí ty lidi ke změně chování?

Vodník 83.?.?.?

Přesně taK! Pokud se nezmění lidé sami, je jakákoli změna systému k ničemu a degraduje do nějaké nechutnosti. Jak výtečně napsal někdo na OM, kdyby byli lidé slušní, tak by se dalo pěkně žít i v otrokářském systému.

265770

To bude nejspíš Ondřej Wolf, farář v.v., nejhorlivější diskutér na blogu V. Tydlitátové. Když Věruš napíše, jak loni v srpnu sněžilo, Ondřej horlivě souhlasí. Netušil jsem, že je to i udavač.

265961

10.06.2012 18:12

Exkluzivní rozhovor s Jeho Eminencí pravoslavným arcibiskupem v Sebastíji Theodosiem Hannou

RE: náboženské uctívání čehokoliv

Vodník 83.?.?.?

>Víra je dobrá pro ty, kteří nejsou schopni poznání.
Nevím, jestli si uvědomujete hloubku tohoto protimluvu. Neexistuje žádné poznání bez víry. I Vy věříte tomu, co jste napsala. Struny nebo kvarky jsou také jen modely, ve které se pracovně věří, tak jako předtím v protony, neutrony nebo elektrony nebo ve hmotu vůbec, než přišli na to, že je s energii zaměnitelná (částice = vlna). A tak je to se vším... [mrknutí jedním okem]

270462

25.06.2012 11:21

Odcházející svět dýmek

:-) Ač nekuřák, souhlasím!

Vodník 83.?.?.?

Kouř z cigaret mi vadí nesmírně, ale na návštěvě u přítele, který kouří doutníky, ho vždy požádám, aby si zapálil. A dýmka mi voní taky. Kdysi jsem se pokoušel kouřit dýmku, ale v tom životním kvaltu jsem na to neměl čas... [pláč]

271093

28.07.2012 10:44

Trest smrti - neúčinný a nehumánní přežitek

Kdo je proti trestu smrti?

Vodník 83.?.?.?

Především atheističtí humanisté a pak křesťané, kteří svému náboženství přestali rozumět a myslí si, že je to nějaký návod na to jak být hodný. Vidí popravu jako definitivum a chápu, že pak váhají.

Pro křesťana, který ještě stále ví o co jde a který neztratil ze zřetele eschatologický rozměr své víry, je smrt pouze přechodem ze stavu dočasného, nedokonalého do stavu věčného a dokonalého (v dobrém i špatném slova smyslu). Pak může být taková poprava dokonce milostí. Nemluvím pochopitelně o ukrutnostech jako lámání kolem, upalování apod. (které ve své době snad nějaký význam mít mohly).

Nejvíc proti trestu smrti mluví justiční omyl, kterými se zejména Amerika jen hemží. Ovšem sedět nevinně 40 let je skutečně možná horší než chybná poprava, jak tuý někdo uvedl.

272596

31.08.2012 10:03

Hysterie Pussy Riot nabírá v Rusku nebezpečné formy

Vy máte opravdu smysl pro černý humor!

83.?.?.?

Pokud se projeví odpovídající tlak, dokonce i ty nejkomplikovanější případy se stávají jednoduché a zjevné.

[chechtot] [chechtot] [chechtot] Boblig z Edelstadtu v pekle spokojeně přikyvuje...

274180

31.08.2012 16:19

„Bezpilotní banditismus“: Americká nevyhlášená válka Pákistánu

Američtí "válkypáni"?

Vodník 83.?.?.?

Předpokládám, že v originálu stojí "warlords", což se překládá obvykle jako "válečníci" nebo "vojevůdci".

274209

16.09.2012 22:52

Komu slouží chaos prezidentské volby

RE: Prosim vas pane Bartosi

Vodník 83.?.?.?

Nehrozí, že by někdo z těhle dvou mohl být zvolen.

274958

17.09.2012 10:25

Komu slouží chaos prezidentské volby

RE: Prosim vas pane Bartosi

Vodník 83.?.?.?

V podstatě to jedno je. Češi už mají na mezinárodním foru (pokud tam o nich někdo vůbec ví) už tak špatnou image, že je úplně fuk, vystřídá-li v této funkci zloděje propisek převlékač kabátů nebo hulvát. Všichni tři jsou svým způsobem typičtí Češi. A slušný člověk se mezi ty šmejdy nedostane, na to vemte jed!

274980

17.09.2012 16:44

Komu slouží chaos prezidentské volby

RE: Ale, ale

Vodník 83.?.?.?

>Opravil bych Keroba, degenerace trvá nikoliv 300 let, ale řekl
>bych, od nástupu křesťanství. A kdy ten nástup
>křesťanství vůbec byl, to ví jenom Vatikán, a tomu už
>také nikdo nevěří ani dobré ráno. [chechtot]

Podle řady doktrín trvá "degenerace" od stvoření světa, viz hinduistické cykly věků od zlatého po současný temný. Méně explicitně to říká i křesťanství: lidé opakovaně odpadají od Boha a lidstvo musí být tak nebo onak obnovováno.

Jedním takovým obnovitelem (mimo jiné) byl i Ježíš Kristus. S jeho příchodem začíná nástup křesťanství, jak kromě papeže ví každý, kdo o tom něco málo slyšel nebo četl. A přesto, že i to křesťanství je po celou dobu v pozvolném "úpadku", stále se dá to poselství najít. Ve Vatikánu bych ho ovšem v žádném případě dnes nehledal...

275002

17.09.2012 19:59

Komu slouží chaos prezidentské volby

RE: Ale, ale

Vodník 83.?.?.?

Žádné "líp už bylo"! Obecná metafysika vychází z toho, že co Bůh stvořil, stvořil dokonalé. Teprve postupem času, "vzdalováním se" od Boha, se stvořená realita "kazí". Všelijaké ty "evoluční modely", kde Bůh stvořil něco nedokonalého, co se pak má jaksi "vyvíjet" k dokonalosti, zcela postrádají logiku a všechny orthodoxní systémy je zavrhují.

Že má křesťanství původ ve Vatikánu nebo v Římě, to je naprostý nesmysl! Ježíš Kristus se narodil v Betlémě, vyrostl v Nazarethu a působil celou dobu tam, co je dnes stát Israel. Do Říma se křesťané dostali až po Kristově ukřižování, zmrtvýchvstání a nanebevstoupení a římský biskup později přijal ten předkřesťanský titul. A poměrně dlouhou dobu byla římská církev jen jedna z mnoha dalších, byť měla čestný primát. Teprve od 9. stol. zkoušejí někteří papežové prosadit i primát jurisdikční; ten nakonec uznali západní biskupové, Východ nikdy.

275011

18.09.2012 09:42

Komu slouží chaos prezidentské volby

RE: Ale, ale

Vodník 83.?.?.?

Ano. Šířila to církev. Ne ovšem z Říma, nýbrž z Jerusalema, nejdříve do Antiochie a pak dále po římské říši, samozřejmě i do hlavního města. Vaše představa o Římu jako "mozku" církve je silně ovlivněna římskokatholickou heresí o primátu papeže; ta ovšem vznikla až později a v prvních stoletích (když se křesťanství šířilo) nehrála nijak významnou roli.

Stát Vatikán existuje až od r.1929, ten s tím už vůbec nesouvisí.

275037

18.09.2012 10:54

Komu slouží chaos prezidentské volby

RE: Ale, ale

Vodník 83.?.?.?

>vatikán je prastaré rituální obětiště
Snad místo, kde dnes stojí stát Vatikán.

> a podstata katolických rituálů zůstává stejná
Právě naopak: podstata se stala křesťanskou, některé tradice a zvyky byly převzaty z pohanství.

>a
>všechny prameny jsou prokazatelně římského původu
>přenesené do řeckého prostředí
Mýlíte se, nastudujte si to, to je vše, co Vám k tomu mohu říct.

> no a to bylo zasazeno do jiných
>reálií, v tomto případě jeruzaléma (svatý mír), což je
>přenesený řím...
Aha. Takže podle Vás křesťanství "vymysleli" v Římě (nebo nedejpámbu ve "Vatikánu" ) a pak různě po Jerusalémě vymýšleli: "Tady ho ukřižovali." "Tady byla poslední večeře." Hm, to je nevšední hypothesa...

>mě je úplně jedno, jestli je to hereze, nebo ne, z pohledu
>západu je herezí zase východ,
Jedno to není, ale to tady nevyřešíme.

>nicméně se jedná o rozkol
>římského kultu s tím, že císař přesídlil z říma do
>konstantinopole i se svou verzí "zákona"...
Ale kdeže! Už v době přesídlení císaře do Konstantinopole existovaly 4 historické patriarcháty, záhy přibyla Konstantinopol jako pátá. Postavení všech biskupů bylo rovné, arcibiskup (metropolita) nebo patriarcha neznamenali nějakou "vyšší šarži", ale jen to, že dotyčný byl biskupem v nějakém důležitém místě. Občas měli římští patriarchové (kterým se říkalo papež) cukání prohlašovat svůj čestný primát za primát absolutní, ale až do 9. stol. to bylo ojedinělé. Teprve pak na tom trvali a r. 1054 došlo k rozkolu.

275041

18.09.2012 11:04

Komu slouží chaos prezidentské volby

RE: Ale, ale

Vodník 83.?.?.?

Vážený pane Vopice, to, co po mě chcete, je moc dlouhé. Starému Zákonu já sám moc nerozumím. Vím jen, že to, co hinduisté popisují jako "Zlatý věk" je období, kdy žil Adam a Eva v Ráji. Ta symbolika je dost složitá a křesťanství s tím, pravda, dělá okolky (na rozdíl od explicitního hinduismu), proto lidé až dodnes někdy věří v 6 dní stvoření, opravdového Adama a Evu apod.

Křesťanství bylo, jak už jsem napsal, jedním z obnovení té primordiální Tradice, samozřejmě se specifickými rysy (konkrétně zde to, že Bůh se stal člověkem, aby se člověk mohl stát Bohem).

O tom, jak se šířilo křesťanství v prvních stoletích, existují historické prameny atheistické, římskokatholické, protestantské i pravoslavné (tohle jsem četl jako první). Zřejmě i na internetu, ale to může posloužit jen jako úvodní informace.

275042

18.09.2012 18:46

Komu slouží chaos prezidentské volby

RE: Ale, ale

Vodník 83.?.?.?

Pane Vopice, historické události (v tomto případě šíření křesťanství) nejsou předmět víry. Jsou to relativně dobře zdokumentovaná fakta, sepsaná jako ty Vámi zmiňované slepice. Opakuji: hovoříme o šíření křesťanství, nikoli o jeho vzniku, Ježíšovi apod.

275054

18.09.2012 18:53

Komu slouží chaos prezidentské volby

RE: Ale, ale

Vodník 83.?.?.?

> - bylo to nazváno "křesťanství", toť ta hlavní a
>podstatná změna
Nikoli. Podstatná změna byl Kristus, opakování oběti na Golgotě. Všelijaké ty pohanské sezónní obsahy byly podružné a napastovány na ten křesťanský obsah.

> - to v křesťanství "křesťanské" je postaveno na markově
>evangeliu, a to je římského původu stejně jako jeho autor
>(resp. předloha)
Markovo evangelium není římského původu a křesťanství nestojí jen na něm. Nestojí vůbec jen na evangeliích ba ani jen na Písmu (to leda protestantism).

>- význam patriarchátů (církve) rostl z úpadkem císařské
>moci, což iniciovala kněžské mocenská skupina v římě,
>dnes v širším smyslu známá jako "římská církev"...
To platí pouze pro římský patriarchát, z něhož pak vzniklo papežství, latinská církev. Na východě došlo k dělbě oblasti působení symbiotické moci, pejorativně nazývané Zápaďany jako "caesaropapism".

>rozkol východ/západ je však daleko starší, např. markus
>ant. a kleopatra přiřkli východ impéria svým dětem s
>centrem v alexandrii... [smích]
Kulturní rozdíly mezi řeckým a římským světem existovaly samozřejmě vždy, ale k rozkolu v církvi došlo definitivně až v r.1054.

275055

18.09.2012 21:13

Komu slouží chaos prezidentské volby

RE: Ale, ale

Vodník 83.?.?.?

No jak už jsem napsal - Vaše hypothesy jsou nevšední.

275061

19.09.2012 17:06

Komu slouží chaos prezidentské volby

RE: Ale, ale

Vodník 83.?.?.?

Pane Vopice, to je moc otázek najednou.

Dopisy biskupů z prvního a z druhého století se zachovaly, i záznamy o pronásledování křesťanů, dišputace s gnostiky, filosofy apod. Je to historie, nikoli pohádky (pokud chcete Kristův příchod a vše okolo něj považovat za pohádky, budiž).

Slunovrat se slavil samozřejmě od nepaměti, ale dnes se slaví Narození Páně, jakkoli k tomu slavení byly přejaty elementy pohanských oslav. Musíte rozlišovat mezi podstatným a podružným. Podstatný je obsah, ten je zcela nový, podružné je to přebrané oslavování. "Ježíšův kult" je mírně řečeno nepřesný výraz a křesťanství v žádném případě sluneční kult nekopíruje: uctívání Slunce je uctíváním stvořeného, kdežto my uctíváme Stvořitele. To je naprosto zásadní rozdíl mezi orthodoxními náboženskými systémy (křesťanství, islám, judaism, ale i hinduism nebo některé formy buddhismu) na jedné straně a úpadkový polytheism (antické nebo barbarské pohanství, velmi pravděpodobně některé současné africké kulty, ale těmi jsem se nijak nezabýval) na straně druhé.

"Historii píší vítězové" - pokud věříme v Boha, tak víme, že nic se neděje mimo Jeho vůli. Tedy i ti, kteří vítězí, vítězí protože On to dopustil. Nemělo by logiku, aby založil na zemi Svou církev a pak ji nechal zajít, přičemž by dopustil, aby se rozšířily pověry nějakých pošuků. Proto zanikly sofistikované gnostické školy, zatímco víra prostých rybářů přetrvala dodnes a ano, píše historii... [smích]

275091

19.09.2012 17:50

Nevinnost muslimů: Rouhání jako politická taktika

RE: Nejspis si budou muset zvykat....

Vodník 83.?.?.?

>Muslimove
>si asi budou muset zvykat, stejne, jako si zvykla katolicka
>cirkev anebo nejnoveji pravoslavna ...
Pravoslavná církev je už dávno urážena, ostatně celé křesťanství. To "nejnověji" bylo chuligánské znesvěcení modlitebního prostoru a na to si žádná církev zvykat nebude. Na to jsou (zatím) zákony.

>I kdyz to zni drsne, svoboda slova zahrnuje i svobodu urazet...
>ale svoboda protestovat nezahrnuje svobodu lyncovat.
S druhou větou souhlas, s první v žádném případě!

275094

29.09.2012 09:31

Přímý útok na prezidenta

V Česku je možné cokoli!

Vodník 83.?.?.?

Být tohle v kterékoli jiné zemi světa (snad s výjimkou Ruska), tak je to inside job jako Brno. Ale v českém šlendriánu bych nevylučoval i tak fatální selhání ochranky - v tamním biederemeieru nikdo nečeká, že by se střílelo. Politici se fackují navzájem nebo fackují lid, který na ně pokřikuje, ale střílet? Proto může být ochranka v permanentní letargii.

Počkejme si, zda budou padat hlavy. V každé normální zemi by musela být propuštěna řada lidí, počínaje kompletní ochrankou a konče ministrem vnitra.

275798

29.09.2012 09:40

Politická korektnost - fenomén dnešní doby

RE: Tenhle článek je dost nesmyslný

Vodník 83.?.?.?

>Přítel vodník by mne asi opravil a
>namítl by že chyba se stala ještě dřív už někdy s
>nástupem středověké scholastické filosofie
Je vidět, že mne znáte už dlouho.[mrknutí jedním okem]

>pro mne je fakt že lidé na Západě nectí tolik
>jako dřív Boha a Vlast jev v podstatě pozitivní
Souhlasil bych s Vámi, kdyby místo toho ctili něco jiného. Před tím to bylo náboženství, které bylo národovectvím nahrazeno. Škrtnete-li národovectví, co Vám zbyde? Svoboda slova, hamburgery a rock'n'roll. Z toho žádné eschatologické vykoupení neplyne. Proto konsumism nemá proti islámu šanci.

275800

30.09.2012 12:44

Politická korektnost - fenomén dnešní doby

RE: Tenhle článek je dost nesmyslný

Vodník 83.?.?.?

Nemluvil jsem o svatém pravoslaví, kde je skutečně národovectví/vlastenectví integrálně spojeno s pravoslavnou vírou, v rovnováze. Mluvil jsem o západním latinském, tedy v tomto smyslu mezinárodním nebo kosmopolitním římském katholicismu (evt. protestantismu), ve kterém nějaké národovectví nemělo místo. Když pak na Západě křesťanský ethos opadl, vedral se nacionalism na jeho místo coby náhražka: v nerovnováze, disproporční, se změněnými důležitými hodnotami.

275901

02.10.2012 10:59

Ještě jednou můj názor na Klause

RE: Vy, co tu spíláte editorovi

Vodník 83.?.?.?

Já mu nespílám, ale přesto s ním nesouhlasím. Je pravda, že v roli presidenta Klaus škodí méně než jako premiér a že zejména v zahraničně-politických otázkách s ním většinou souhlasím. Rovněž nenávist pravdoláskovců je positivní indicie. Ale přesto si myslím, že největší Klausův impact na tento totalitami demoralisovaný národ, když ho coby ikona tržního myšlení zavedl na cestu zcela amorálního materialismu, všiváctví a bezohlednosti, těžko může kompensovat to, že dnes pojmenovává věci pravými názvy i navzdory papalášům z EU.

276078

06.11.2012 10:36

Balkanizace Evropy

Redakční poznámka

Vodník 83.?.?.?

Slovo "flám" znamená v češtině pařbu. Ten příslušník belgické menšiny, která nemluví francouzsky, je Vlám a mluví vlámsky.

278498

Káva pro Zvědavce

46

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc květen přispělo 108 čtenářů částkou 15 955 korun, což je 46 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Roman Prymula je ve střetu zájmu - šéfuje např. vakcinologické společnosti24.05.20 23:45 Česká republika 1

Už to začíná pronikat do mainstreamu: V Česku epidemie nebyla a není22.05.20 14:30 Česká republika 5

Po znepřátelení Ruska pracují čeští politikové na urážce a provokaci Číny19.05.20 22:49 Česká republika 9

Musk a jeho vesmírné smetí: svět mlčí19.05.20 17:40 Neurčeno 1

Na Ukrajině už pronajímají i dělohy žen. Hnus19.05.20 17:29 Ukrajina 2

Rok vězení za vyznačení hranice mezi Čechy a Moravou19.05.20 17:19 Česká republika 3

Další kulturní obohacení: U Ahmeda se našla hlava sedmnáctileté Švédky19.05.20 14:41 Švédsko 2

Dodržujete odstup?18.05.20 15:04 Česká republika 4

Covid-1984, tajemný Hamáčkův agent16.05.20 00:08 Česká republika 16

Plynovod Nord Stream 2 v Německu narazil. Nedostal výjimku z pravidel EU15.05.20 15:54 Evropská unie 3

Všichni majitelé mobilů budou/jsou centrálně sledováni15.05.20 10:15 Evropská unie 8

Další rána feminacistek: chtějí mít příjmení jako chlapi, nepřechýlená14.05.20 15:00 Česká republika 12

Tvrdá cenzura dokumentu PLANDEMIC!14.05.20 12:50 USA 7

Slovenský velvyslanec se v Minsku zúčastnil vojenské přehlídky a skončil14.05.20 11:07 Slovensko 1

Sankce a vězení za zpochybňování karantény13.05.20 17:32 Bolivie 6

Opojení mocí, které bude neustále sílit a bude stále rafinovanější, aneb 5G pod dohledem Spasitelů13.05.20 00:12 Česká republika 0

Musk vyhrožuje, že Tesla může opustit Kalifornii kvůli koronaviru11.05.20 19:57 USA 6

Objevují se další statistiky, že kuřáci jsou odolní vůči koronaviru11.05.20 14:07 Británie 7

V Německu protestují proti šíření paniky10.05.20 22:09 Německo 7

Apel čtyř kardinálů a sedmi biskupů na celou Církev a svět k nejtěžší krizi, která hrozí zničením křesťanské civilizace09.05.20 23:16 Neurčeno 9

Měnové kurzy

USD
24,98 Kč
Euro
27,22 Kč
Libra
30,47 Kč
Kanadský dolar
17,88 Kč
Australský dolar
16,36 Kč
Švýcarský frank
25,73 Kč
100 japonských jenů
23,20 Kč
Čínský juan
3,50 Kč
Polský zloty
6,04 Kč
100 maď. forintů
7,76 Kč
Ukrajinská hřivna
0,93 Kč
100 rublů
34,88 Kč
1 unce (31,1g) zlata
43 206,80 Kč
1 unce stříbra
427,60 Kč
Bitcoin
219 219,90 Kč

Poslední aktualizace: 25.5.2020 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?