Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 39 příspěveků, 2 různá jména: <nic>, maru.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

26.10.2011 23:47

Korporativismus není kapitalismus

Na kolektivismu v podstatě není nic špatného.

maru 88.?.?.?

Bez kolektivismu by člověk jako druh nepřežil.Tlupy, kmeny, národy jsou kolektivistické.
To, podle čeho bychom je měli posuzovat jsou jejich
a) proklamované cíle a to, zda a jakou formou jsou prosazovány
b) práva a svobody jednotlivců a to, zda jsou skutečně dodržovány.
.......
Proklamovaným cílem socialismu byl blahobyt všech občanů společnosti, čehož se mělo dosáhnout plánováním a výchovou jednotlivců.Výrobní prostředky a zdroje byly státní,dále za zmínku stojí právo na práci (dokonce povinnost být zaměstnán) a spravedlivou odměnu za práci,na zdravotnictví a školství zdarma, průběžný důchodový systém s odděleným účtem, ze kterého po roce 1989 za divokého kapitalismu zmizelo 80 miliard.Zmíněná práva byla dodržována.Se shromažďovacím právem a svobodou slova a pohybu bylo ouvej.Ve volbách byl nominován vždy jeden kandidát Národní fronty, který byl vhozením listku potvrzen.
Tedy žádná demokracie - vládly organizace a strany sdružené v Národní frontě pod taktovkou KSČ.Byla cenzura a mediální masáž.

Proklamovaným cílem kapitalismu (USA) je svobodný rozvoj společnosti prostřednictvím vzájemné soutěživosti jednotlivců a skupin.Klade se důraz na hromadění bohatství, na nedoknutelnost soukromého vlastnictví,na volnou soutěž, na jedince, který se stará sám o sebe - ne o jiné.Je omezena státní moc-tedy moc volených orgánů.Převažuje soukromé vlastnictví zdrojů a výrobních prostředků. Čím více má člověk peněz, tím širší má možnosti a moc.Stát negarantuje ani zdravotnictví, důchody jen minimální a školství jen omezeně - zato vydání na armádu a zbraně jsou obrovská.Občané volí z více stran a kandidátů - v podstatě ale vládnou různé zájmové skupiny ze zákulisí, ať občan zvolí cokoli - tedy žádná demokracie. Stát garantuje právo shromažďování a svobody projevu.Pokud to moc neohrožuje mocenské skupiny, jsou tato práva dodržována. V opačném případě je hříšník různými způsoby umlčen. Volná soutěž je již dávno podkopána různými kartelovými dohodami apod.Je cenzura a mediální masáž.
Takto postavený kolektivismus oklešťuje moc volených orgánů (i když jsou na rozdíl od socialismu skutečně volené), ale zároveň pod populistickými hesly udržuje ovce v přesvědčení, že je to pro ně to nejlepší řešení a ať jdou bojovat v zájmu společnosti a šíření demokracie tam či onam a zároveň jim zpět téměř nic nedává.
Korporatismus je jen přirozeným završením kapitalismu - společnosti, ve které je člověk hodnocen především podle bohatství a moci.
..........
Pokud jde o OccupyWallStreet, patří uvedené články právě k té manipulaci, která je v nich zmiňována.Fakta v nich jsou zavádějící-protestní akce na 15.10. vyhlásilo hnutí 15M dávno před vznikem Occupy.15M mělo již v té době národní odnože Democracia Real Ya.Occupy (inspirované 15M) je výsledkem dlouhodobé nespokojenosti s amer...

Automaticky kráceno

256018

26.10.2011 23:49

Korporativismus není kapitalismus

Pokračování

maru 88.?.?.?

15M mělo již v té době národní odnože Democracia Real Ya.Occupy (inspirované 15M) je výsledkem dlouhodobé nespokojenosti s americkým politickým systémem ovládaným finančními oligarchy a stavem ekonomiky. Přineslo lidem naději a díky spolupráci s místní skupinou Anonymous má dobré technické zázemí - proto se tak rychle šíří.Jistěže je infiltrováno - právě násilnické výstřelky lze přičíst i infiltraci, protože to umožňuje hnutí lehce zdiskreditovat.Vlastně je ale div, že protiprávní násilnické akce policie dosud nevyvolaly podobnou odezvu ve větší míře.
Hlavním cílem hnutí je zavedení prvků přímé demokracie, boj proti korupci a regulace rizikových finančních operací, jejichž následky teď všichni splácíme, s tím, že by dluhy, které vznikly rizikovými operacemi nenasytných soukromých bank, neměly být hrazeny z veřejných rozpočtů států.
Jako jednotlivci by proti globálnímu korporatismu neměli šanci, musí se proto sjednotit.V jednotě je síla - to je neoddiskutovatelné.
........
Dělení na pravici a levici je v dnešní době přežitkem - vždyť oligarchům slouží a stejné reformy uskutečňují v různých státech pravicové i levicové strany.
Jde jen o to, zda si lidé vybojují skutečnou demokracii - v překladu vládu lidu - ta zastupitelská moc nefunguje a nastupuje otevřená diktatura hráčů v pozadí.
.........
Chápu, že pro lidi, kteří vždy obdivovali USA, je to teď velmi těžké, protože zjišťují, že se tlačíme někam, odkud lidé houfně utíkají.A proklamované svobody jsou jen cárem papíru.Viz
http://roarmag.org/2011/10/man-shot-in-face-with-rubber-bullet-during-oakland-raid/

256019

29.02.2012 00:22

Stojí USA (i Západ) před revolucí?

RE: Kto dnes môže urobiť revolúcie v USA ?

maru 88.?.?.?

Soros může stát za hnutím Occupy, ale take nemusí.Spojení Sorose s Occupy se zakládá na velmi chabých důkazech viz Kdo financuje Occupy Wall Street?
Rozšiřování této informace však může být naopak geniálním způsobem, jak toto nepohodlné hnutí zdiskreditovat.

Co si myslí účastníci Occupy o Michaelu Moorovi, si můžete přečíst přímo na jejich fóru Forum Post: Where is Michael Moore?

264169

09.03.2012 00:06

Skončíme jako Řecko

RE: Ach ty zkratky

maru 88.?.?.?

Ok, díky.

264923

22.04.2012 14:19

Demonstrovat? Jistě ano! Ale víme, co vlastně chceme?

RE: Ale to víš, že ano

maru 88.?.?.?

Horvath patri ke "Skutecne demokracii" (SK-DE),ktera rozbila "Holesovskou vyzvu".Byla to profesionalni akce - jak od STB.Hned prvni demonstraci demokraticky "prevzali" a pak narkli branini se "Holesovskou vyzvu" z nedemokratickeho chovani.
http://www.sk-de.cz/
Mrzi mne,ze jim nwoo.org poskytuje prostor.
Pozor,neplette si je se "Skutecnou demokracii ted",ktera nyni zacina byt aktivnejsi a prebrala idealy hnuti 15M a Occupy:
http://www.skutecnademokracie.cz/clanky/
...............................
Stejne je to zajimave:
1.Manipulace s nazvy znamych hnuti:
a)nazev "Holesovska vyzva" si patentovali fasisti
b)nazev mezinarodniho hnuti "Skutecna demokracie ted" (Real Democracy Now) prevzal Horvath a spol. svou "Skutecnou demokracii" (SK-DE)

2.Rozbiti ci oslabeni hnuti:
a)SK-DE s Horvathem a spol. stacila hned po prvni akci vyznamne oslabit "Holesovskou vyzvu"
b)Horvath rozbil i stranu "Pravy blok",jak zde bylo zmineno.
Docela slusny vykon od SK-DE - nebo snad STB ci Langerova gestapa?
Podle ovoce poznate je.

267459

22.04.2012 15:02

Demonstrovat? Jistě ano! Ale víme, co vlastně chceme?

RE: demokracie jako vláda lůzy je úpadek, slepá ulička

maru 88.?.?.?

Monarchii mate v UK a ve Spanelsku a lepsi to tam opravdu neni.Navic plati nakladne kralovske rodiny.
V krachujicim Spanelsku si kral jako cestny predseda Svetoveho fondu na ochranu prirody tajne vyjel do Afriky na lov slonu za 25000 USD:
http://aktualne.centrum.cz/zahranici/evropa/clanek...

Spanelsko navic chysta zakony,ktere umozni kriminalizovat organizatory demonstraci, ktere "vazne narusuji verejny poradek". Jako kriminalni cin bude posuzovan aktivni ale i !pasivni odpor proti poradkovym silam a stavky napr. v doprave.
http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/europe/s...

Spanelsko dale zakazalo platby v hotovosti nad 2500 EUR.
http://afinabul.blog.cz/1204/spanelsko-zakazalo-pl...
...............
No a v UK se take privatizuje statni zdravotnictvi a pokracuje privatizace dosud verejnych skol.Statni dluh UK stale roste.

Britský finančný úrad (FSA) pokutoval kráľovnej banku, Coutts Bank, sumou 8.75 miliónov libier za jej zlyhania uskutočniť adekvátne kontroly pri „politicky exponovaných osobách“ a zabránenie prania špinavých peňazí.

Zlyhania Coutts banky boli závažné, systematické a bolo im umožnená existencia po dobu takmer 3 rokov. Ďalej viedli k neakceptovateľnému riziku banky plynúceho zo spracovávania zárobkov z trestnej činnosti, uviedol finančný úrad vo svojom oficiálnom stanovisku uverejnenom na svojej webovej schránke.

Tieto správy prichádzajú ani nie týždeň po tom, čo kandidát na francúzskeho prezidenta v aprílových voľbách uviedol, že „britská kráľovná dlží za svoje bohatstvo peniazom z obchodov s drogami prepranými židovskými bankármi v Londýnskej City“.
http://udalosti.badatel.sk/326/britska-kralovna-obvinena-z-pasovania-drog/
.................
Monarchu byste nemel moznost menit ani za 4 roky - mel byste ho -s celou rozsahlou kralovskou rodinou - stale na krku vy i vasi potomci.Kralove i politikove jsou jenom loutky finacnich oligarchu.

Je nutne zmenit predevsim financni system zalozeny na dluhu a neustale expanzi.

267465

23.04.2012 16:34

Velký restart

RE: Predchozi rezim

maru 88.?.?.?

Pro zajimavost z jine diskuze:
Hospodařit s tvz. nulovým deficitem, nebo dokonce v kladných číslech, bylo a je snad pouhým snem každé vlády. Nejsem ekonom, ale dneska by to snad mohl dokázat asi jen nějaký stát, který vyváží ropu a zásobuje půlku světa. Lidé si často někdy pletou státní dluh se zahraniční obchodní bilancí, které byla v ČSSR do roku 1989 skutečně velmi příznivá a činila v penězích asi +3,5 miliardy US dolarů. Faktem sice je, že z toho bylo asi 3,2 mil. v tzv. nesměnitelných měnách (obchody s Kubou, Irákem , a dalšími podobnými rizikovými ekonomikami), nicméně k tomu jsme však ještě měli zásoby tzv. měnového zlata ve výši asi 20 miliard US dolarů. Tedy celková zahraniční obchodní bilance ČSSR tehdy byla asi + 23,5 mld. US dolarů, a to skutečně nebylo málo. Bohužel nevím jaká byla tehdy celková státní bilance, moc se o tom dneska nepíše. Nějaký dluh tady určitě byl, ale nebylo to zřejmě opravdu tak úděsný jako dneska.
Jen bych snad dodal že v roce 2010 byla naše zahraniční bilance již v dluhu, a to asi ve výši 87 mld. US dolarů .
Není nic zvláštního , že státy hospodaří s mínusovým celkovým státním rozpočtem, ale docela úděsné je to, že zatímco v roce 1993 byl náš celkový státní dluh ve výši "pouhých" 159 mld Kč,v současné době je to již 1,5 biliónu Kč a na dluh se krade vesele dál.

267581

27.04.2012 12:01

Senát zamítl návrh zákona na zrušení doživotní imunity poslanců a senátorů

Dodatek-jak se stavi ke zrušeni imunity senátoři KSČM

maru 88.?.?.?

Dva senátoři KSČM patří do Nezařazených.Bayerová se zdržela a Homolka nakupoval/kouřil.

267843

27.04.2012 12:49

Senát zamítl návrh zákona na zrušení doživotní imunity poslanců a senátorů

Dodatek ke schvalování smlouvy ESM

maru 88.?.?.?

K protlačení zákona bylo třeba 38 hlasů, pro hlasovalo 49 poslanců. 13 hlasů tedy chybělo k zamítnutí.

ČSSD: pro 30, proti 0, zdržel se 1 (Dryml), 9 nakupuje/kouří
ODS: pro 9, proti 6, zdržel se 1, 8 nakupuje/kouří
KDU-ČSL: pro 5, proti 1 (Čunek)
TOP09+Starostové: pro 4, 1 nakupuje/kouří
Nezařazení: pro 1, proti 2, zdrželi se oba poslanci KSČM

Podrobnosti k hlasování http://www.senat.cz/xqw/xervlet/pssenat/hlasy?G=12...

Rozprava k ESM:
http://www.senat.cz/xqw/xervlet/pssenat/hlasovani?...

Parlamentní studie je poměrně vágní, stáhnout si ji můžete na:
http://www.psp.cz/sqw/text/orig2.sqw?idd=68246

267847

27.04.2012 17:16

Senát zamítl návrh zákona na zrušení doživotní imunity poslanců a senátorů

RE: O cem vlastne bylo hlasovani

maru 88.?.?.?

Poslanecká imunita rozeznává:
1.Neodpovědnost - skutky, na které se vztahuje v širším pojetí - v zásadě vždy na hlasování a projevy
(tzn. verbální i nonverbální jednání) učiněné na půdě parlamentu či v jeho orgánech (výborech, komisích apod.), resp. na ta jednání, která byla učiněna v souvislosti s výkonem mandátu člena parlamentu. Tato imunita je doživotní - tj. nekončí po ztrtě mandátu.
Úprava je v různých zemích různá, ale zde nijak nevybočujeme.Toho se novela netýkala.

2.Nestíhatelnost - není zakotvena v právní řádu všech zemí.Naprostá většina evropských států se přiklání k postoji třetímu,
který znamená, že členové zákonodárných sborů jsou privilegováni a nadáni imunitou proti úkonům trestního a příp. i přestupkového řízení.Na rozdíl od neodpovědnosti, která v naprosté většině trvá i po skončení mandátu člena parlamentu, bývá nestíhatelnost časově omezena, a to v naprosté většině případů právě většinou délkou trvání mandátu.

U nás:
a) Imunita proti přestupkovému řízení je v ČR doživotní, i když ve většině jiných zemí je nějakým způsobem časově omezena.
Tady sice vybočujeme, ale toho se novela netýkala.

b)Imunita proti trestněprávnímu stíhání je v ČR doživotní a to, i když je senátor dopaden při činu.V evropských zemích trvá tato imunita - pokud vůbec existuje - jen po dobu mandátu.
Tohoto bodu se týkala novela zákona.

Výše uvedený popis je obecný, pro podrobnosti si stáhněte studii Parlamentního institutu, ať se v diskuzi zbytečně nemlží - na to nám stačí páni senátoři: http://www.psp.cz/sqw/text/orig2.sqw?idd=63072

267864

11.05.2012 13:04

Tsipras zveřejnil podmínky své vlády: Zrušit úsporná opatření, banky pod veřejnou kontrolou...

Je třeba dodat, že Syriza v koaličním jednání neuspěla

maru 88.?.?.?

Momentálně byl pověřen sestavením koalice Venizelos (PASOK)-sociální demokrat.PASOK se spolu s pravicovou stranou Nea Dimocratia v minulém volebním období prosazoval brutální škrty troiky.Ve volbách utrpěly obě tyto strany velké ztráty a nemají parlamentní většinu ani s 50 hlasy navíc,které se automaticky přičítají vítězné straně. Podle posledních zpráv strana Democratic Left, která se původně odtrhla od PASOK, protože nesouhlasila se škrty, slíbila Venizelovi podporu za následujících podmínek:
1.Koalice bude v příštích letech usilovat o zmírnění podmínek bailoutu a o setrvání v EU.
2.Chce vytvořit ekumenickou vládu, kde by kromě PASOK-ND-DEMLEFT participovala ještě nejméně jedna strana - a to Syriza.

Z toho důvodu bude dnes Venizelos jednat s Triprasem (Syriza), z jednání se Samarasem (ND) nebyly zveřejněny žádné zprávy.

http://www.keeptalkinggreece.com/2012/05/11/greek-...

268729

Ano a do prázdných dolů narvat tekutý CO2 z celé Evropy.

268730

11.05.2012 18:20

Tsipras zveřejnil podmínky své vlády: Zrušit úsporná opatření, banky pod veřejnou kontrolou...

RE: Je třeba dodat, že Syriza v koaličním jednání neuspěla

maru 88.?.?.?

Aktualizace:
Politické strany se stále ještě nedohodly.
Jak velký nátlak je na Řecko uplatňován, je vidět z titulků Keep Talking Greece:
2.5.
UBS Deeply Worried Greece’s Lenders May Not Give Next Payment
5.5.
German FinMin Threatens Greek Voters 36 Hours Before the Elections
7.5.
Greek Elections 2012: IMF/EU Warn Next Government
Athens Stock Exchange in Free Fall
8.5.
Barroso Warns Greece: Only Choice “Austerity” or “Default”
9.5.
ECB:No Alternative to Bailout Programme, if Greece Wants to Remain in EZ
Rubini Expects Greece to Exit Euro Next Year
EP President Schulz Rushes to Athens “No Bailout Programme, No Aid”
10.5.
EFSF – Greek Bailout Tranche: €4.2 Bn Now, “One Billion Later”…
Athen Stock Exchange Rises +4.19: Markets “Vote” for Venizelos?
11.5.
German FinMin: “Euro Zone Can Do Without Greece”
EU Commission Predictions: Greece Recession -4.7%; Rest of EZ-South Does Not Feel Better Either…
Greek Caretaker PM Meets President on “Issues that Urgently Need to be Addressed”
EP President Martin Schulz Postpones Athens Visit

268757

12.05.2012 10:39

Tsipras zveřejnil podmínky své vlády: Zrušit úsporná opatření, banky pod veřejnou kontrolou...

RE: Je třeba dodat, že Syriza v koaličním jednání neuspěla

88.?.?.?

Aktualizace:
Venizelos neuspěl.Syriza odmítla účast v této koalici. Očekává se, že Venizelos vrátí mandát a během víkendu by si měl prezident pozvat lídry všech stran a pokusit se vytvořit společnou vládu.Pokud tento pokus selže, měly by následovat nové volby.Komunisté KKE i pravicoví INDEPENDENT GREEKS již oznámili, že se vlády neúčastní.

http://www.keeptalkinggreece.com/2012/05/11/venize...

268805

03.10.2012 00:29

Firma L’Oréal pošlapává památku českých panovníků

RE: Není to kachna?

maru 88.?.?.?

Kachna to není - foceno osobně 28.9. 2012. Zašli jsme tam náhodou a než nás vyhodili, stačili jsme udělat fotku.
Klenbu + panovníky můžete porovnat např. zde:
http://www.praguecityline.cz/prazske-pamatky/anezsky-klaster-legendy-a-jine-zajimavosti-anezskeho-klastera

276239

03.10.2012 00:43

Firma L’Oréal pošlapává památku českých panovníků

RE: Není to kachna?

maru 88.?.?.?

A ještě - skutečný hrob Anežky Přemyslovny se opravdu marně hledá, ale přesto má náhrobek v Anežském klášteře. Video pořízené v tom fofru bylo velmi nekvalitní - což je nejspíše důvod, proč jej tam pan Stwora nedal.

276242

09.10.2012 00:06

Duka si ulomil kus svatého Václava – co bude na řadě příště?

RE: ach ty vědomosti... a ubohá úroveň...

maru 88.?.?.?

Z vašeho příspěvku je opravdu znát,ze nosíte Krista ve svém srdci [mrknutí jedním okem] Ostatky světců jsou těsně spjaté s českou historií a českou státností - jsou součástí svatováclavského pokladu. Byly pro Karla IV. mnohem cennější než zbytek pokladu. Karel přikázal, aby na lebce svatého Václava vždy spočívala svatováclavská koruna českých králů mimo korunovační ceremoniál. Lebka i ostatní ostatky patří k pokladu a poklad patří České republice nikoli církvi.Proto by si ze svatých ostatků neměli preláti odlamovat kousky, kdykoli se jim zlíbí - včetně občana Duky. Kdyby si kdejaký kardinál oškrabával lebku svatého Václava, za chvíli by z ní nic nezbylo.
Pokud máte důkaz, že bylo vše povoleno státním památkovým úřadem, uveřejněte ho. I tak by to bylo na žalobu.

276803

17.10.2012 12:53

Rudý říjen

K tomu jen toto:

maru 88.?.?.?

Necas velmi velmi silne pusobi dojmem vydiraneho cloveka - naprosteho zoufalce - a jiste nebude jediny. Prerod k novemu systemu jede, podle meho nazoru, jiz od 11.9. 2001.

277335

08.11.2012 10:14

Politici si udělali z českého národa fackovacího panáka

8. listopadu 1620 proběhla bitva na Bílé hoře.

maru 88.?.?.?

To, že byly restituce schváleny právě 8. listopadu 2012 není náhoda a svědčí to o dlouhodobě připravované akci.

278645

08.11.2012 16:05

Politici si udělali z českého národa fackovacího panáka

RE: Dobře že restituce prošly

maru 88.?.?.?

Ma teta delala hospodyni na fare. Kdyz farar a teta zestarli, cirkev je ze dne na den poslala do cirkevniho domova duchodcu.Farar i s tetou si cirkevnim papalasum stezovali, ze k veceri maji jen suchy chleb, ale nebylo jim to nic platne.Netrvalo dlouho a teta zemrela po zanedbani prolezenin po operaci.Penize, ktere jsme po tete zdedili, jsme se rozhodli dat staremu farari, protoze jsme se s tetou nikdy blize neznali. Lezel take jiz v nemocnici, kdyz jsme je prinesli. Chvili se radoval, ze je pouzije pro svuj utulek pro drogove zavisle, ktery vybudoval.Pak ale vstoupil do nemocnicniho pokoje mohutny tlusty cirkevni papalas.Nechal si od stareho farare polibit ruku a kdyz si vsiml penez ve fararove dlani, rychle mu je sebral a strcil je do kapsy.K nam jen ledabyle prohodil, ze farar nesmi nic vlastnit. Bohuzel jsme se nezmohli na slovo, dodnes mne to uzira. Farar zanedlouho zemrel.Takhle je to ve skutecnosti s tou cirkevni charitou.

278686

21.12.2012 22:11

Pozitivní revoluce Karla Janečka

K uvaze z jine diskuze:

maru 88.?.?.?

Kanceláře Janečkovy firmy RSJ a.s., která je podezřelá z krácení daní (případem se už zabývá hospodářská kriminálka), sídlí přímo vedle americké ambasády ve stejné budově, v jaké se nacházejí i kanceláře Vladimíra Dlouhého (jaká to náhoda!). Janeček je také pravidelným účastníkem neveřejných a neformálních schůzek ve zbraslavské rodinné vile Dlouhého a jeho druhé ženy Elišky Břízové, které se konají zhruba jednou za čtvrt roku. Těch se účastní vedle Janečka například Alexandr Vondra, Jefim Fištejn, Milan Knížák, Karel Steigerwald, Tomáš Halík, Jan Mládek, Jan Hřebejk, Cyril Höschl, Stanislav Bernard, Dalibor Balšínek, Václav a Eva Hudečkovi, Radek Pokorný, Tomáš Šabatka, Pavel Pafko, Eva Salzmannová, Václav Cílek, Leo Pavlát, Zdeněk Tůma či Martin Stropnický. Na jedné z posledních schůzek Janeček dokonce "vypomáhal" jako šofér, když přivážel a odvážel svým vozem aktivistu Tomáše Halíka, který byl toho dne jedním ze tří přednášejících na této uzavřené seanci. Mimochodem, podobný výběr lidí najdeme například v dalším z mnoha pravdoláskařských think-tanků, tzv. Prague Twenty, obecně prospěšné společnosti "zaměřené na pořádání odborných přednášek v oblasti politiky, společenských věd a kultury, za účasti zahraničních i domácích odborníků". Dlouhý ji založil v roce 2009 a v její správní radě zasedá kromě něj a jeho manželky také Fištejn, Höschl, Pafko a Bernard, který je zároveň i členem správní rady Janečkova NFPK.

280991

21.12.2012 22:12

Pozitivní revoluce Karla Janečka

K uvaze z jine diskuze - pokracovani

maru 88.?.?.?

Pravdoláskařské spolky a instituce jsou vůbec zajímavé téma samo o sobě, jejich výčet by vydal na slušný seznam a okruh lidí, kteří mezi nimi fluktuují, se často překrývá, až je to dočista trapné. Například jiný Janečkův nadační fond, fond, který byl založen jako první a který slouží k podpoře vědy a výzkumu (Nadační fond Karla Janečka, NFKJ) spolupracuje s Janem Švejnarem (který je členem správní rady tohoto fondu), což byla ještě donedávna informace na webu NFKJ dohledatelná, ale dnes už jim tam najít nelze. Nejspíše právě proto, že jméno Jana Švejnara až příliš ukazovalo, odkud vítr fouká. "Pan Janeček a jeho firma pracuje na 100 %, ať přímo či nepřímo, pro JPMorgan, Manhattan Chase (patřící rodině Rockefellerů, pozn. red.) nebo Goldman Sachs, což jsou největší obchodníci s deriváty na světě a tvoří vrchol bankovní elity. Jako vysokofrekvenční obchodník sází na to, že tady tomu nikdo nerozumí a ani tomuto druhu obchodování, a proto nikdo nezpochybňuje, že zcela určitě musí být miliardář. JPMorgan by ale nenechali v žádném případě žádnou cizí, údajně českou firmičku, která je ale hrozně chytrá a má počítače v centru dění, aby jim odsávala z trhů derivátů měn i komodit rozdíl mezi nákupem a prodejem. To je prostě nemožné," tvrdí jeden z českých podnikatelů. "Bude zajímavé pozorovat, co se časem z pana Janečka vyklube a co se ještě dozvíme," dodává byznysman. Dozvědět se toho můžeme mnoho. Třeba se nakonec dozvíme, že je Janeček jen prachobyčejný americký agent. Ostatně, rodinné jablko by v takovém případě nepadlo daleko od stromu - Janečkův otec byl agent StB, nasazený v zahraničí a za svou práci pro komunistickou tajnou službu bohatě odměňovaný. Absolvoval důstojnickou školu, působil na 1. správě SNB (hlavní správě rozvědky) ve funkci staršího referenta speciální rezidentury ve Stockholmu a na dalších místech v zahraničí. Bylo by tak divné, kdyby jeho syn šel v jeho šlépějích? Jak jednou v jednom rozhovoru řekl Vladimír Dlouhý: ďábel je ukryt v detailech. V Janečkových aktivitách je takových ďábelských detailů víc než dost.

280992

12.02.2013 17:19

Prezidentské volby 2013 výpověď o stavu společnosti

Bitvu jsme proháli, ale bojujeme dál

maru 88.?.?.?

Jakou bitvu Schwarzenberg prohrál, nám může napovědět článek v týdeníku Junge Freiheit z 16.9.2010, komentující jeho prohlášení pro magazín ARD “Kontrasty”:

Tschechien: Zu Schwarzenberg hält Aufhebung der Beneš-Dekrete für möglich
BERLIN. Der tschechische Außenminister Karl zu Schwarzenberg hat die Möglichkeit einer Abschaffung der Beneš-Dekrete in Aussicht gestellt „Die Diskussion hierüber ist im Lande ziemlich im Gange“, sagte Schwarzenberg dem ARD-Magazin „Kontraste“. Ob es dafür im Parlament jedoch eine Mehrheit geben werde, sei allerdings eine andere Sache. „Aber ganz ohne Zweifel ist die Fragestellung offen“. Beneš-Dekrete nach wie vor gültig Aufgrund der nach wie vor gültigen Beneš-Dekrete wurden nach dem Zweiten Weltkrieg etwa drei Millionen Sudetendeutsch aus dem Gebiet der heutigen Tschechei vertrieben, wobei es zu erheblichen Greueltaten kam. Der tschechoslowakische Staatspräsidenten Eduard Beneš hatte Mitte Mai 1945 in Prag dazu aufgerufen, „kompromißlos die Deutschen in den tschechischen Ländern und die Ungarn in der Slowakei völlig zu liquidieren“. (krk)

Překlad:
Česká republika: Schwarzenberg považuje zrušení Benešových dekretů za možné
BERLIN. Český ministr zahraničí Karel Schwarzenberg prohlásil, že možnost zrušení Benešových dekretů je perpektivní – “Diskuse se v zemi docela rozproudila” řekl Schwarzenberg řekl magazínu ARD “Kontrasty”. Zda pro to získá většinu v Parlamentu, je už jiný příběh. “Ale otázka je nepochybně otevřená.”
Benešovy dekrety stále platné. Na základě stále platných Benešových dekretů byly po druhé světové válce vyhoštěny asi tři milión sudetských Němců z území dnešní České republiky vyhoštěny, což bylo provázeno velkými krutostmi. Československý prezident Eduard Beneš prohlásil v polovině května 1945 v Praze “Němci v českých zemích a Maďaři na Slovensku budou nekompromisně zlikvidováni”. (krk)

http://www.jungefreiheit.de/Single-News-Display-mi...

284731

25.05.2013 17:21

Čeští poslanci v Evropském parlamentu zradili Českou republiku

Hlasování - odkazy

maru 88.?.?.?

Sjeďte po stránce níž a srovnejte si to podle zemí
Hlasování 1

http://www.votewatch.eu/en/draft-protocol-on-the-a...

Hlasování 2

http://www.votewatch.eu/en/draft-protocol-on-the-a...

Hlasování 3

http://www.votewatch.eu/en/draft-protocol-on-the-a...

290213

Ještě poznámka - ten výbor, o kterém se zmiňujete, je Committee on Constitutional Affairs, která projednávaný text připravovala - nejedná se tedy hlasování, které hledáte. To je uvedeno v mém předcházejícím příspěvku.

290214

25.05.2013 17:56

Čeští poslanci v Evropském parlamentu zradili Českou republiku

RE: jestli cikány či sudetské Němce?

maru 88.?.?.?

No, možná nepřepadnou, vynalezli účinější techniky - zplynování na příklad. Druhá světová válka stála Československo na 360.000 obětí. Lidé umučení Němci, zplynovaní v koncentračních táborech, padlí v odboji - k těm všem byste měl mít úctu. Ti a mnoho dalších spoluobčanů stálo se Spojenci Německu v cestě. Pokud by Hitler uskutečnil své plány, buď byste teď nebyl vůbec nebo živořil někde na Sibiři.

290217

25.05.2013 18:10

Čeští poslanci v Evropském parlamentu zradili Českou republiku

RE: Lidé co si neváží odkazu Sametové Revoluce, jsou u mne suita

maru 88.?.?.?

Paní, to by Havel seděl nepřetržitě od svých 13 let.

290219

25.05.2013 20:45

Čeští poslanci v Evropském parlamentu zradili Českou republiku

RE: Hlasování je jedna věc, ale nic jsem neslyšel o ostrém vystoupení v reakci na ten výrok Stadlera.

maru 88.?.?.?

Nikdo nereagoval - viz http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Mne-jste-zab...

290235

25.05.2013 23:26

Čeští poslanci v Evropském parlamentu zradili Českou republiku

RE: Má zde někdo odkaz na celé znění té výjimky?

maru 88.?.?.?

http://register.consilium.europa.eu/pdf/cs/08/st06...

strana 400

290242

26.05.2013 11:19

Čeští poslanci v Evropském parlamentu zradili Českou republiku

RE: Má zde někdo odkaz na celé znění té výjimky?

maru 88.?.?.?

Žádná samostatná Klausova výjimka neexistuje - je to lež českého tisku.Omezení sociálních práv v nějaké Klausově výjimce je lež Zemanovců a ČSSD a možná i komunistů.Existuje je pouze protokol č. 30 k Lisabonské smlouvě, který platí pro Polsko a Británii a jehož platnost chtěl Klaus rozšířit i na Českou republiku - viz odkaz. To je ta tzv. klausova neklausova výjimka. Ten protokol v podstatě říká, že národní zákony Polska a Británie mají přednost před Chartou základních práv, která je součástí Lisabonské smlouvy.Právě Chartu základní práv chtějí sudetští Němci použít na prosazení svých požadavků - proto je rozšíření protokolu č. 30 na ČR pro nás zásadní.Charta ovšem obsahuje i sociální práva, ale jak vidíte v Řecku, Španělsku apod. - evidentně se tam sociální práva likvidují charta necharta a je to právě Evropská unie v čele s Německem, která tam toto okleštění prosazuje.Podle mého názoru je lepší mít sociální práva zakotvena v národních zákonech - a to bez klauzulí, které by mohli sudeťáci zneužít a pohnat nás před Evropský soud pro lidská práva. No, lépe už to asi nevysvětlím.

290271

17.07.2013 12:30

Co týden dal

A trhy se ani nehnou

maru 88.?.?.?

Ve všem tom mumraji se zapomíná na trhy - při výměně vlád v ČR se ani nehly, zatímco když v Portugalsku hrozila změna režimu novými volbami, okamžitě se snažily zasáhnout rozkolísáním ratingu. Tzn., že výměna vlád je u nás hodnocena jako záležitost, která hlavní neoliberální směřování země pod záštitou EU a WallStreetu nijak nezmění.Podle mého názoru je to opravdu přetahování o sféru vlivu USA x Německo.Nechtěl náhodou Zeman posílit boj proti terorismu?

293426

17.07.2013 12:36

Co týden dal

RE: Mozny vyklad

maru 88.?.?.?

Je to ukázka síly pro ty, co by snad váhali, zda novou vládu přece jen nepodpoří.

293427

23.08.2013 14:48

Sýrie: předvídatelný a falešný „chemický“ útok

A zde je falešná demonstrace na podporu Muslimského bratrstva:

maru 88.?.?.?

http://www.youtube.com/watch?v=yOtgjrPmJtY

294776

20.11.2013 14:06

Kvasí v tichosti ve Francii revoluce?

Obávam se, že nebude trvat dlouho a

maru 88.?.?.?

Quenelle budou ukazovat i všichni představitelé elity - obzvláště před volbami.

299702

05.02.2014 17:56

Pogromy v Kyjevě financovány Spojenými státy americkými

RE: Ukjinskí biskupi radia prezidentovi

maru 88.?.?.?

Vždyť píše pravdu - zde to máte přímo na stránkách ukrajinského Byzantského katolického patriarchátu - http://vkpatriarhat.org.ua/cz/?p=23649

Dále si tam můžete přečíst např. Trestní oznámení na prezidenty USA za zločiny proti lidskosti - http://vkpatriarhat.org.ua/cz/?p=23699

304117

04.03.2014 17:44

O post člena Rady ČT usiluje i Jaromír Talíř. Je členem sudetoněmeckého landsmanšaftu?

RE: on ten spolek německých zahrádkářu...

maru 88.?.?.?

Ackermann-Gemeinde je katolická odnož sudetoněmeckého Landsmanschaftu.A 90 % odsunutých sudetských Němců tvořili katolíci. Stačí sledovat, jaké akce pořádá pro naši a německou mládež sdružení Antikomplex, které spolupracuje s Ackermann-Gemeinde a s našimi školami a hned je jasné, odkud vítr vane - přepisování naší historie dle not Landsmanschaftu. Landsmanschaft má sice více odnoží, ale na sjezdech se scházejí všichni. Biskupové z Ackermann-Gemeinde posílají zdravice zcela fašistickému extrémistickému Witikobundu a pořádají pro jeho členy přednášky.
Církev měla k fašismu vždy blízko - vždyť i extrémistická fašistická ukrajinská strana Svoboda, která je součástí vítězných pučistů, nebere do svých řad atheisty.
---
I Michal Uhde z ÚSTR, syn Milana Uhdeho, který už Radě ČT sedí, se zúčastňuje sjezdů Landsmanschaftu.

305983

15.04.2014 19:13

Provolání k obyvatelům západní a centrální Ukrajiny

RE: Aktualita k Carjovovi !!!

maru 88.?.?.?

Carev byl v Kyjevě brutálně zbit,poté co se zúčastnil televizního pořadu Svoboda slova. Chtěl, aby západní Ukrajinci poznali názor východních Ukrajinců. Řekl , že se Ukrajinci musí navzájem naučit brát v úvahu různé názory v Ukrajině. Navrhl federalizaci Ukrajiny jako záchranu celistvé Ukrajiny. Když vycházel z televize, vrhl se na něj rozzuřený dav.
http://rt.com/news/ukraine-presidential-candidates-attacked-516/
----------
Teprve následně byl obviněn ze separatismu

http://rt.com/news/ukraine-presidential-candidates-attacked-516/

308536

Káva pro Zvědavce

70

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 111 čtenářů částkou 24 460 korun, což je 70 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Poslanci používají legální restauraci, i když to plebsu zakázali25.01.21 17:14 Česká republika 3

Papaláši se chytili do vlastní sítě25.01.21 12:23 Česká republika 6

Začínám rozumět roli Navalného: užitečný idiot by mohl posloužit k zastavení Nord Stream 223.01.21 12:12 Evropská unie 4

Pane Volný, to bylo hloupé21.01.21 17:14 Česká republika 21

Slovenský lekár objednal pre svojich covidových pacientov Ivermectin. Colníci mu zásielku zabavili20.01.21 19:05 Slovensko 4

Na Seznamu se rozmáhá cenzura jako rakovina20.01.21 08:06 Česká republika 8

Sbohem, Kalousku. A zavři za sebou z druhé strany19.01.21 19:17 Česká republika 8

Chcete, aby skončil Lockdown? 26. ledna máte reálnou možnost to změnit19.01.21 10:14 Česká republika 3

Helena Duke poté, co udala vlastní rodinu, žebrá o peníze18.01.21 14:28 USA 3

Satanisté a jejich poskoci mají Vánoce17.01.21 23:15 Česká republika 3

V Norsku po aplikace vakcíny zemřelo 23 lidí a Blatný by chtěl očkovat15.01.21 20:37 Norsko 4

Humorem proti totalitě15.01.21 18:55 Česká republika 1

Fanatismus a nesmiřitelnost – aneb stane se Helena Duke legendou?15.01.21 16:52 USA 1

V protestu před Kapitolem 6. ledna sehráli roli „agenti provokatéři“ – Interview s Michaelem Yonem14.01.21 11:38 USA 2

Luboš Xaver do Českého rozhlasu patří!13.01.21 22:50 Česká republika 1

Zemanovi už doopravdy hrabe, mrzí ho ukončení okupace Afghánistánu13.01.21 18:25 Česká republika 2

Obnovitelná energie mohla způsobit totální výpadek rozvodné sítě13.01.21 09:36 Rakousko 14

Smlouvy s výrobci vakcín jsou tajné, nemohou je vidět ani europoslanci12.01.21 19:03 Evropská unie 3

Probuďte se: Uzamčení jsou navržena tak, aby vydržela navždy12.01.21 16:01 Neurčeno 4

Současné prodlužování nouzového stavu je porušením mnoha zákonů12.01.21 11:46 Česká republika 0

Měnové kurzy

USD
21,53 Kč
Euro
26,13 Kč
Libra
29,42 Kč
Kanadský dolar
16,89 Kč
Australský dolar
16,58 Kč
Švýcarský frank
24,24 Kč
100 japonských jenů
20,75 Kč
Čínský juan
3,32 Kč
Polský zloty
5,75 Kč
100 maď. forintů
7,31 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,52 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 951,75 Kč
1 unce stříbra
546,32 Kč
Bitcoin
729 191,17 Kč

Poslední aktualizace: 25.1.2021 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?