Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 9 příspěveků, 2 různá jména: človek, erich.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

31.03.2012 13:46

Saint-Denis: ukázka evropské budoucnosti?

RE: Mají co chtěli

človek 46.?.?.?

Iba dve poznámky k prvému odseku.
Na to poskakovanie so šamanmy a podobne ktorým navodzujete dojem, akoby v Afrike bez bielych nebola žiadna civilizácia, doporučujem vyhladať napríklad údaje o ríšach Ghanskej, Mali(nie súčasné Mali) či Songhai, atď.
O tom že Francúzi a Briti nevyužívali otrokov. Na domovskom území to vela nebolo, ale v koloniach drel asi tak kto? Pri Francúzoch platil pre otrokov v r.1685-1848 tzv.Code Noir(môžte si vyhladať) a obchodovanie s nimy, hlavne dovoz na Francúzske Antily schválil sám Ludovít XIII v 1636. Dosť známe je aj ich povstanie na Haity v r.1791.
V Británii tiež až do zrušenia v 1807 tvoril obchod s otrokmy chrbtovú kosť ekonomiky a aj potom ešte trvalo až do 1833 keď vydali zákon o oslobodení všetkých otrokov v Britskom impériu.

266164

10.05.2012 15:16

Osvobození Plzně

RE: Žádné vlajky

erich 46.?.?.?

Odporúčam pozrieť aj viac ako len jeden dokument z konca vojny.
Rusi mali k začiatku vojny v stave dva základné nákladné vozy a to ZIS 5 a GAZ AA. Z prvého bolo vyrobených 523 000ks a z druhého 386 000ks.Ten sa pozdejšie rozvinul na GAZ AAA z ktorého bolo dalších cca.40 000ks. Okrem toho boli ešte dalšie menej početné typy ako YAG a pod. Takže voziť by sa mali na čom, len by museli viac rozvinúť výrobu, čo nebol až taký problém. Ekonomickejšie ale bolo doniesť ich cez Land-Lease, z ktorej mimochodom iba 21,30% išlo rusom, ale britom šlo 65,86%.
Ohladom neúčasti v bojoch proti japonsku, by som odporúčal pozrieť kto asi tak rozdrvil Kvantunskú armádu, ktorú mali japonci v pláne stiahnuť do Japonska na jeho obranu. Po jej zničení už nemali žiadne ozbrojené sili schopne obrany materského Japonska a preto....

268651

10.05.2012 18:32

Osvobození Plzně

RE: Žádné vlajky

erich 46.?.?.?

To že nemali lode ste nabral kde? Podla vás Čiernomorská a Baltická flotila nemali lode? Taktiež Tichooceánska asi tak čím previedla vylodovacie operácie v Korei v 1945?. Tak isto ako napr. v Kerčsko-Feodesijskej operácii začatej 26.12.1941 na Kryme, kde vyloďujúcu flotilu tvorili 2 krížniky, 8 torpédoborcov, 6 mínoloviek, 15 hliadkových lodí a 14 transportných lodí z ktorých bolo vylodených 20 000 mužov 51.armády.

268665

11.05.2012 15:05

Osvobození Plzně

RE: Žádné vlajky

erich 46.?.?.?

Ja som vari písal že sa chceli vylodiť v japonsku? Na čo by to robili, keď v Jalte sa priamo dohodlo že to je úlohou USA a ZSSR zničí Kvantungskú armádu. (Mimochodom ZSSR nemalo s japonskom mierovú zmluvu ako ste písal, iba prímerie uzavreté po bojoch pri Chalkin-Gole v 1939)Vy ste chcel nejaký príklad hocijakej obojživelnej operácie, ja som vam dal túto. Ak chcete nejakú z Azie, skúste pozriet vylodovacie operácie rusov v Korei, Kurilách a pod. v 1945. Nemuseli obchádzať pol zemegule, mali tam Vladivostok!
Len teraz som zaregistroval vaše ostatné príspevky, tak ku nim by som asi tolko.
Ano Pokryškin lietal na P39 Airacobre a aj celá jeho jednotka. Zabudli ste ale napísať že tieto P39 ruský technici poupravovali oproti originálom. Skúste si pozrieť či nájdete aj nejaké západné stíhacie eso lietajúce na ňom. Isto nie, kedže briti ho odmietli lebo sa báli nasadiť ho proti nemcom a USA ho nasadilo iba nad Guineou a aj tam si z neho japonské Reiseny spravili lovnú zver. Takže tie úspechy v ZSSr neboli ani tak výsledkom dobrého lietadla ako skôr jeho pilotou.A tak to bolo aj s väčšinou ostatných lietadiel z Land-Lease. Čo sami nechceli poslali do ruska!
Predpokladám že viete že najlepší ruský (a zároveň spojenecký) stíhač nebol Pokryškin, ale Kožedub. A ten lietal iba na domácich typoch a na Lavočkine 7 dosiahol aj zostrely 2 najlepších USA stíhačiek P51Mustang, ktoré ho napadli, lebo si ho pomýlili s nemcom. Okrem neho to boli dalšie stovky es ktoré lietali výhradne na domácich typoch. Keď tak dávate ako príklad možnosť výberu, tak si vyhladajte francúzsku stíhaciu jednotku v ZSSR Normandia-Niemen. Tiež si mohla vybrať hocijaký typ do výzbroje a predsa si nevybrala západný, ale ruský JAK-1M, následne JAk9 a Jak3.
Čo sa týka vášho príkladu skladby vozového parku Červenej armády na územý ČSR, tak s tým máte pravdu a to z jednoduchého dôvodu, že boje v u nás boli v tej dobe druhoradé a preto aj jednotky bojujúce u nás boli menej významné s horšou výzbrojou. Elita bola vtedy sústredená v Nemecku v bojoch o Berlín. A tam keď pozriete fotky, nájdete asi pre vás neznáme stredne tanky T34, ťažké KV85,IS1, IS2, ľahké T60a T70, samohybky Su 122, Su 152, ISU 152 a mnoho dalších, výhradne ruských typov, Všetko typy, ktoré aj podla západných odborníkov boli nadradené všetkému čo mohol v pancierovej technike nasadiť západ a nieto ešte tomu čo posielal do ruska ako "pomoc".

268738

11.05.2012 15:27

Osvobození Plzně

RE: Žádné vlajky

erich 46.?.?.?

A úplne som zabudol. Píšete že rusy nemali obojživelné tanky. Skúste pozrieť T-37, T-38, T-40 ktoré obojživelné boli. Ktorý západný tank mal túto vlastnosť už v svojej konštrukcii?
Na plávajúce mohli jednoduchými úpravamy s sériovo robeného príslušenstva spraviť aj tanky BT 5 a BT 7.

268740

11.05.2012 19:46

Osvobození Plzně

RE: Žádné vlajky

erich 46.?.?.?

Pochybujem že v prípade JB to padlo na úrodnú pôdu, len nemám rád keď v nejakej diskusii sú prezentované názory len jednej strany. Takto som podla mňa dal aj opačný názor s naznačením konkrétnych vecí, ktoré si neznalí môže vyhladať a spraviť si vlastný úsudok.
Nemôžem jednoducho akceptovať podanie JB, ako keby rusy boli primitývny amatéry, ktorý ako keby za niečo hodnú techniku mali iba tú z západu a keby ju nemaly, tak by prehrali. No keby sa mali spoliehať iba na túto "pomoc", tak by to nedopadlo dobre.
Stačí keď pozrieme dodané typy napr. pri obrnenej technike.
Z Anglie im poslali tanky Matilda a Churchil, čo boli pechotné tanky, síce celkom dobre pancierované, ale kvôli svojej úlohe pomalé(aby pechota stíhala), s malou priechodnosťou a slabo vyzbrojené. Vhodné boli iba na podporu pechoty a aj tak boli zaradované do pechotných jednotiek. S USA prišli M3 Lee, po tom ako ich západné armády po bojoch v Afrike vyradil ako zastaralé. Rusy ich nasadili iba v bojoch kde nehrozil stret s tankamy protivníka. Dalšie boli M4 Sherman. Tie už samy osebe boli iba priemerné tanky, ktoré samy americký tankisti nazývali "pojazdným zapalovačom" lebo tak lahko sa zapálil. A to ešte valná väčšina ktoré boli dodané rusku boli verzie ktorá bola pôvodne vyvynutá pre britov, ale tý ju odmietli ako nevyhovujúcu. Tak ju dodávali rusom, veď náklady sa musia vrátiť.
Podobná situácia je aj pri lietadlách.
Z Anglie to bol hlavne stíhací H.Hurricane, ktorý bol etš s prižmúrením oka vyhovujúci počas bitky o Britániu v 1941, ale v 1942-43 keď ich dodávali boli už beznádejne zastaralé. Briti jednoducho nevedeli čo s nimi, tak ich ešte predali rusom. Boli nasadené hlavne proti Fínsku, ktoré bolo na tom o dosť horšie výzbrojovo ako nemci. To isté sa dá povedať aj o najpočetnejšom dodanom USA stíhacom lietadle P 40 Warhawk. Aj osud mali rovnaký - Fínsko. Z bombardérov to bol z 90% A 20, ktorý bol taktiež už zastaralí a rusy mali k nemu vlastné výkonnejšie typy Pe 2, Il 4, Tu 2. Tie kvalitné ako S. Spitfire, P47 Thunderbolt a B25 Mitchel boli dodane iba v desiatkach kusoch a mali preto iba minimálny vplyv, hlavne keď ku každému mali aj rovnako výkonný domáci ekvivalent.
Takže zhrnuté, Land-lease bola z 80-85% druhotriedna technika, ku ktorej pribalili aj niečo kvalitného. Nikto nepopiera že aj táto "zmeska" im ulahčila(hlavne tie nákladné autá), ale vyhrali by aj bez nej, no trvalo by to dlhšie a z väčšímy obeťamy

268767

14.05.2012 22:52

Osvobození Plzně

RE: Žádné vlajky

erich 46.?.?.?

K vylodovaniu sa už vyjadrovať nebudem, vy ste písal že rusy žiadne nerobili, ja som dal príklady ktoré dokazujú že to tak nie je a v 1945 ich robili aj v ázii ako som už písal.
Ad P 39. Briti ich mohli tiež nasadiť na protizemné útoky, napr. miesto Typhonov keď mali v počiatkoch problémy s pevnosťou chvostovej časti, no nespravili to. A oni mali tiež Q, ktoré následne odsunuli do ZSSR.
Jak 9 bol nasadený od 1942, čiže keď dodávky L-L začínali narastať, takže zrovnávanie je namieste.
La5/7 boli vyradené preto, lebo boli vyrobené z tzv.drevosiny, ktorá jednoducho strácala po dlhšom čase(boli to stroje ešte z vojnovej výroby) svoje vlastnosti. Holt rusy šetrili kovom kde sa dalo a tie letové vlastnosti to nijak neovplyvnilo. Na celokovové typy sa prešlo po vojne -Jak9P, La9/11 atď.
Mosquito do ruska v L-L dodané nebolo, takže neviem prečo ho spomínate.
Ale celkovo už je naša debata príliš odborná pre tieto stránky a ani neprináša nič nové do kontextu témy, takže by sme ju snáď aj mohli skončiť. Aj tak sa len točíme do kola [velký smích]

268928

28.06.2012 08:53

K čemu je Evropě dobrý vlastní Knesset? (II)

schválne obrátené naruby?

erich 46.?.?.?

Škoda že autor to má v historii dosť popletetené.
Zakat nebola -a nie je - žiadna daň inovercov (a preto nemohla byť odpustená iba židom) práve naopak je to jeden z piatich pilierov islamu a platia ho iba pravoverný moslimovia, ktorý na to majú prostriedky.Obyčajne sú to 2,5% z príjmu alebo majetku.
Taktiež to že židia mali u moslimov štatút zimmy je hlúposť. Zimmý označoval KAŽDEHO inoverca ,ktorý boli uznávaný ako ludia ktorým bolo podla Koránu zjavené Písmo. Mohol to byť kresťan, žid, hinduista, budhista, sikh alebo Zaratruštov vyznavač. Všetci týto mali náboženskú slobodu, mohli žiť v vlastných komunitách, kde mali vlastné zákony a súdnictvo, len museli uznávať zvrchovanosť moslimských vládcov. Stačí si bližšie preštudovať postavenie kresťanov či už v štátoch al-Andalúz, alebo v Osmanskej ríši(pravdaže nie koncom 19 a začiatkom 20 storočia, keď už bola v úpadku), kde boli plne rovnocenný. Akurát nedávno som dočítal knihu o mojom rodnom meste počas Osmanskej nadvlády(17 stor.), ktorá obsahovala preložených vyše 200 dopisov medzi tureckou správou a predstavenstvom mesta(kresťanským). Na základe toho nebolo ťažké si domyslieť prečo boli kresťanmy (z neobsadených územý) šírené tie nezmysli o krutých výčinoch Turkov na civilnom obyvatelstve. Kresťanské obyvatestvo totiž hromadne utekalo na územia pod tureckou správou, kde mali práveže slobodu o akej sa im u kresťanského panstva ani nesnívalo.
Ďalej som tento článok už ani nečítal, lebo práve tieto veci sú základom článku, ktorým naznačuje že moslimovia boli vždy fanatický nepriatelia kresťanov ako židia, no kedže je to presne naopak v tomto, tak celý článok je dosť o ničom. Akurát tak o autorovej nenávisti ku každému neeuropanovy(kresťanovy).

271247

27.07.2012 11:04

„Demokratická“ Amerika překonala nacistické Německo

RE: Neotravujte netII.

erich 46.?.?.?

Čo máte proti vybaveniu cárskej armády v 1.s.v.? Bola minimálne na rovnakej úrovni ako ostané armády tej doby, v niektorých aj lepšie. Napríklad 19.8.1914 bola v Rusku - ako prvom na svete - založená jednotka pancierových áut a ku koncu vojny ich mali najviac na svete. Alebo ťažké bombardéry Ilia Muromec ktoré boli prvýkrát nasadené 15.2.1915, cca.2 roky pred obdobnými lietadlamy ostatných štátov. Či v oblasti ponoriek kde už v 1879-1881 bolo podla projektu Drzievekého postavených 50ks!!! používaných k obrane Sevastopolu a Kronštadu. A tak by sa mohlo menovať aj ďalej.
Kolonializmus v Azii sa rusku nedá uprieť, v tom bolo rovnaké ako ostatné rozvinuté krajiny. Keď už tak spomínate to DELENIE Polska, s kým si ho tak asi delil?? [smích] Zásadný rozdiel bol v prístupe rusov k národom týchto krajín. Boli bratí viac -menej ako rovnocenný a mohol by som menovať mnohých ktorý vďaka svojim schopnostiam dosiahli aj vysoké postavenie. Naopak o napr. Indoch v Britskej správe, Vietnamcoch v Francúzsku či Indiánoch alebo Mexičanoch v USA som nepočul nič.
Pri tých rečiach o "zverských" Srboch by som navrhoval pozrieť najskôr niečo o Ustašovských koncentrákoch ako bol napr.Jasenovec a mnoho dalších, kde bolo rukamy Chorvátov (mnohokrát priamo katolíckych kňazov) povraždených niekolko milionov Srbov. Bližšie o tom napr.
http://www.scritube.com/limba/ceha-slovaca/Prav-tv-jezuit-ustaovsk-Chorva2451721167.php
Pri Afganistane USA sú tam už dokonca 11rokov a tak isto nedosiahli nič, iba pár väčších miest a asi 20= územia. Zvyšok je zas viac-menej pod kontrolou Talibanu. O zverstvách USA army sa dostane na verejnosť iba časť a to je iba "vrchol ladovca" a oni aj tak vystupujú ako mierotvorcovia.
Zistiť si niečo o osídlovaní Abcházie a Ostie Vám bolo asi tiež šumafuk, tak nečudo že napíšete takú blbosť.
Pri Lýbii my prosím vysvetlite ako mohol Západ podporovať povstalcov náletmy a vyzbrojovaním, keď sám vyhlásil zbrojné embargo. To že porušoval vlastné nariadenia je v poriadku a keď sa Rusko pridržiavalo medzinárodného práva tak je to interpretované ako slabosť. Krásne vyhliadky do budúcnosti pri takom myslení. [bliji]
Pri Irackom útoku na Irán ho podporovali tak okolité arabské štáty ako aj USA. Všetci sa báli rozšírenia iránskej revolúcie a preto do Iraku pchali peniaze - nielen, napr.z USA dostaly kompletnú továreň na výrobu Antraxu - len nech bojuje a krváca aj za nich. Po tom ako z tejto vojny vyšiel ekonomicky dosť poškodený, začal Kuvajt s dalšímy znižovať cenu ropy(aby sa náhodou nemohol Irak pozbierať) a napriek dohodám žiadať okamžité vracanie peňazí. A to nehovorím o tom že počas vojny s Iránom využil zaneprázdnenie Irackej armády a prisvojil si časť jeho územia. No ja by som im tiež dal po papuli ako Saddám.

272554

Káva pro Zvědavce

53

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 118 čtenářů částkou 18 511 korun, což je 53 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

"Pane vrchní, jedno kafe!"

Tak tuhle větu teď stejně nemáte kde vyslovit. Podpořte raději tento web, který se vás snaží informovat otevřeně a bez politické korektnosti a je nezávislý od tlaků různých zájmových skupin. A dejte si rovnou symbolicky kávy dvě.
Děkuji za pomoc.

Ve zkratce

Hrdinství na Nově27.10.20 12:44 Česká republika 5

Poučme se, co způsobil totální lockdown v Izraeli26.10.20 00:42 Izrael 4

Jak u Prymulových hrabou a hrabou (pod sebe)24.10.20 18:21 Česká republika 5

Poskytovatelé hudby prý řeší nadřazenost bělochů. Písně čeká přísná kontrola24.10.20 10:04 Neurčeno 6

Soud dnes rozdal podmíněné tresty oběma autorům nápisu v Letech23.10.20 21:43 Česká republika 0

Vipná analýza Prymulova kiksu23.10.20 18:35 Česká republika 7

Prymulův konec? Neradujme se předčasně23.10.20 13:06 Česká republika 2

Sám Prymula náhubek neměl a chodí do restaurace i přes to, že je zavřel23.10.20 08:35 Česká republika 11

Na Slovensku testují "když budeš hodný, můžeš ven" - hlavní cíl hysterie kolem koronaviru22.10.20 21:22 Slovensko 2

Udavač volal linku 158 na chlapa bez náhubku22.10.20 21:14 Česká republika 4

AGENDA 2030 – TVŮRCI NYNÍ ZHODNOTILI SVÉ ZRŮDNÉ PLÁNY22.10.20 13:37 Neurčeno 0

Plánovaná demonstrace 28. října v Praze22.10.20 08:53 Česká republika 0

Bělorusko versus Česko21.10.20 20:43 Neurčeno 13

Česko žádá o pomoc21.10.20 13:25 Česká republika 9

Za polibek bez náhubků 400 euro20.10.20 17:33 Itálie 5

Soud v Německu rozhodl, že omezit zavírací dobu restaurací není opodstatněné19.10.20 21:32 Německo 4

Co je s panem prezidentem?17.10.20 09:47 Česká republika 7

Je třeba říci dost, burcuje Klaus. Nejsme ve válce, nestrašte mrazáky s mrtvolami14.10.20 11:11 Česká republika 3

Erouška je pochybná aplikace s placebo negativním efektem14.10.20 10:15 Česká republika 5

Ve stavu nebezpečí si schválí cokoli bez demokratické kontroly13.10.20 19:31 Česká republika 0

Měnové kurzy

USD
23,36 Kč
Euro
27,46 Kč
Libra
30,38 Kč
Kanadský dolar
17,58 Kč
Australský dolar
16,50 Kč
Švýcarský frank
25,69 Kč
100 japonských jenů
22,37 Kč
Čínský juan
3,48 Kč
Polský zloty
5,93 Kč
100 maď. forintů
7,45 Kč
Ukrajinská hřivna
0,82 Kč
100 rublů
29,59 Kč
1 unce (31,1g) zlata
43 967,30 Kč
1 unce stříbra
548,56 Kč
Bitcoin
309 742,99 Kč

Poslední aktualizace: 29.10.2020 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?